Pricing Table - en to mk translation catalogue (29 entries)

en: Duplicate
mk: Дупликат

en: Duplicate Post
mk: Дупликат објава

en: Featured Plugins
mk: Избрани приклучоци

en: Support or Any Ideas?
mk: Поддршка или какви било идеи?

en: Security error.
mk: Безбедносна грешка.

en: Duplicate Page or Post
mk: Дупликат страница или објава

en: Duplicate Page or Post Settings
mk: Дупликат поставки за страница или објава

en: Title prefix (prefix is the custom text before the title)
mk: Префикс на наслов (префиксот е сопствен текст пред насловот)

en: Copy title from the duplicated page/post?
mk: Копирај наслов од дуплицираната страница/објава?

en: Yes
mk: Да

en: No
mk: Не

en: Title sufix (sufix is the custom text after the title)
mk: Суфикс на наслов (додаток е сопствен текст по насловот)

en: Copy Content from the duplicated page/post?
mk: Копирај ја содржината од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Excerpt from the duplicated page/post?
mk: Копирајте извадок од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Date from the duplicated page/post?
mk: Копирај датум од дупликат страница/објава?

en: Copy Status from the duplicated page/post?
mk: Копирајте го статусот од дуплицираната страница/објава?

en: Copy and set as draft
mk: Копирајте го и поставете го како нацрт

en: Copy Featured Image from the duplicated page/post?
mk: Копирајте ја избрана слика од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Template from the duplicated page/post?
mk: Копирај го Шаблонот од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Format from the duplicated page/post?
mk: Копирај формат од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Author(page/post author) from the duplicated page/post?
mk: Копирајте го авторот (автор на страница/објава) од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Password(page/post password) from the duplicated page/post?
mk: Копирајте ја лозинката (страница/лозинка за објава) од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Comments from the duplicated page/post?
mk: Копирај коментари од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Categories from the duplicated page/post?
mk: Копирај категории од дуплицираната страница/објава?

en: Copy Tags from the duplicated page/post?
mk: Копирај ги ознаките од дуплицираната страница/објава?

en: Save Settings
mk: Зачувајте ги поставките

en: not detected post
mk: не е откриен пост

en: Error copy post
mk: Грешка при копирање на објавата

en: Untitled
mk: Без наслов
