Document Library Lite - Manage & Display Downloads - en to nb-NO translation catalogue (292 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Document Library Lite - Manage & Display Downloads
nb-NO: Dokumentbibliotek Lite - Administrer & Vis Nedlastinger

note: Description of the plugin
en: Add documents and display them in a searchable document library.
nb-NO: Legg til dokumenter og vis dem i et søkbart dokumentbibliotek.

en: Settings
nb-NO: Innstillinger

en: Pro Version
nb-NO: Pro Versjon

en: Select File
nb-NO: Velg Fil

en: Add File
nb-NO: Legg til Fil

en: Replace File
nb-NO: Erstatt Fil

en: All types
nb-NO: Alle typer

en: Documents
nb-NO: Dokumenter

en: Add New
nb-NO: Legg til Ny

en: Categories
nb-NO: Kategorier

en: Document Link
nb-NO: Dokumentlenke

en: Upload a file or select one from the media library:
nb-NO: Last opp en fil eller velg en fra mediebiblioteket:

en: None
nb-NO: Ingen

en: File Upload
nb-NO: Filopplasting

note: translators: %s: File name
en: Remove file: %s
nb-NO: Fjern fil: %s

en: Document Library Importing
nb-NO: Importering av Dokumentbibliotek

en: Import
nb-NO: Importer

en: Import documents
nb-NO: Importer dokumenter

note: translators: %1: Document Library Pro link start, %2: Document Library Pro link end
en: Lots of documents? Upgrade to %1$sDocument Library Pro%2$s to add documents in bulk - either by using drag-and-drop to upload documents directly to WordPress, or by importing documents from a CSV file. It’s a fantastic time-saver for adding multiple documents at once.
nb-NO: Mye dokumenter? Oppgrader til %1$sDocument Library Pro%2$s for å legge til dokumenter i bulk - enten ved å bruke dra-og-slipp for å laste opp dokumenter direkte til WordPress, eller ved å importere dokumenter fra en CSV-fil. Det er en fantastisk tidsbesparer for å legge til flere dokumenter samtidig.

en: Protect
nb-NO: Beskytte

en: Document Library Lite Settings
nb-NO: Innstillinger for Document Library Lite

en: Save Changes
nb-NO: Lagre endringer

en: Document Library Page
nb-NO: Dokumentbibliotekside

en: Document Grid
nb-NO: Dokumentrutenett

note: translators: %1: Document Library Pro link start, %2: Document Library Pro link end
en: Upgrade to %1$sDocument Library Pro%2$s to display documents in a beautiful grid layout:
nb-NO: Oppgrader til %1$sDocument Library Pro%2$s for å vise dokumenter i en vakker rutenettlayout:

en: Document Tables
nb-NO: Dokumenttabeller

en: Library content
nb-NO: Biblioteksinnhold

en: Document links
nb-NO: Dokumentlenker

en: Loading & performance
nb-NO: Laster & ytelse

en: Document library controls
nb-NO: Kontroller for dokumentbibliotek

en: Columns
nb-NO: Kolonner

en: Enter the fields to include in your document tables.
nb-NO: Skriv inn feltene som skal inkluderes i dokumenttabellene dine.

en: Image size
nb-NO: Bildestørrelse

en: Enter WxH in pixels (e.g. 80x80).
nb-NO: Skriv inn WxH i piksler (f.eks. 80x80).

en: Accessing documents
nb-NO: Tilgang til dokumenter

en: How a user accesses documents from the ‘link’ column.
nb-NO: Hvordan en bruker får tilgang til dokumenter fra 'lenke'-kolonnen.

en: Link to document
nb-NO: Lenke til dokument

en: Multi-select checkboxes
nb-NO: Flere valg av avmerkingsbokser

en: Both
nb-NO: Begge

en: Multi-download button
nb-NO: Flere nedlastingsknapper

en: The position of the button to download all selected documents.
nb-NO: Plasseringen av knappen for å laste ned alle valgte dokumenter.

en: Below document library
nb-NO: Under dokumentbiblioteket

en: Above document library
nb-NO: Over dokumentbiblioteket

en: Multi-download button text
nb-NO: Tekst for flere nedlastingsknapper

en: The text for the button to download all selected documents.
nb-NO: Teksten for knappen for å laste ned alle valgte dokumenter.

en: Download Selected Documents
nb-NO: Last ned valgte dokumenter

en: Load the document table one page at a time
nb-NO: Last inn dokumenttabellen én side om gangen

en: Enable this if you have many documents or experience slow page load times.
nb-NO: Aktiver dette hvis du har mange dokumenter eller opplever langsomme innlastningstider.

en: Warning: Lazy load limits the searching and sorting features in the document library. Only use it if you definitely need it.
nb-NO: Advarsel: Lazy load begrenser søke- og sorteringsfunksjonene i dokumentbiblioteket. Bruk det kun hvis du absolutt trenger det.

en: Cache document libraries to improve load time
nb-NO: Cache dokumentbiblioteker for å forbedre innlastningstiden

en: Cache expires after
nb-NO: Cache utgår etter

en: hours
nb-NO: timer

en: Your table data will be refreshed after this length of time.
nb-NO: Dataene i tabellen din vil bli oppdatert etter denne tidsperioden.

en: Search filters
nb-NO: Søke filtre

en: Disabled
nb-NO: Deaktivert

en: Show based on columns in table
nb-NO: Vis basert på kolonner i tabellen

en: Custom
nb-NO: Egendefinert

en: Show dropdown menus to filter by doc_categories, doc_tags, or custom taxonomy.
nb-NO: Vis nedtrekksmenyer for å filtrere etter doc_categories, doc_tags eller egendefinert taksonomi.

en: Page length
nb-NO: Side lengde

en: Above library
nb-NO: Over bibliotek

en: Below library
nb-NO: Under bibliotek

en: Above and below library
nb-NO: Over og under bibliotek

en: Hidden
nb-NO: Skjult

en: The position of the 'Show [x] entries' dropdown list.
nb-NO: Posisjonen til nedtrekkslisten 'Vis [x] oppføringer'.

en: Default
nb-NO: Standard

en: Customize the design of the document tables.
nb-NO: Tilpass designet til dokumenttabellene.

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: The following options are used when documents are listed in a table layout. You can override them in the [doc_library] shortcode. See the %1$sknowledge base%2$s for details of how to configure your document tables even further.
nb-NO: Følgende alternativer brukes når dokumenter listes i et tabelloppsett. Du kan overstyre dem i [doc_library] kortkoden. Se %1$skunnskapsbasen%2$s for detaljer om hvordan du kan konfigurere dokumenttabellene dine enda mer.

en: General
nb-NO: Generelt

en: Document data
nb-NO: Dokumentdata

en: Document lists
nb-NO: Dokumentlister

en: Document preview
nb-NO: Dokumentvisning

en: Number of documents
nb-NO: Antall dokumenter

en: Sorting
nb-NO: Sortering

en: Use the following options to manage the fields that are used to store information about your documents.
nb-NO: Bruk de følgende alternativene for å administrere feltene som brukes til å lagre informasjon om dokumentene dine.

note: translators: %1: knowledge base link start, %2: knowledge base link end
en: These options set defaults for all your document libraries and are used for the table layout. You can override them in the shortcode for individual libraries. %1$sRead more%2$s.
nb-NO: Disse alternativene setter standarder for alle dokumentbibliotekene dine og brukes for tabelloppsettet. Du kan overstyre dem i kortkoden for individuelle bibliotek. %1$sLes mer%2$s.

en: Document fields
nb-NO: Dokumentfelt

en: Pro version only
nb-NO: Kun pro-versjon

en: Content
nb-NO: Innhold

en: Excerpt
nb-NO: Utdrag

en: Featured Image
nb-NO: Fremhevet bilde

en: Comments
nb-NO: Kommentarer

en: Document library page
nb-NO: Dokumentbibliotekside

en: The page to display your documents.
nb-NO: Siden for å vise dokumentene dine.

en: You can also use the [doc_library] shortcode to list documents on other pages.
nb-NO: Du kan også bruke [doc_library] kortkoden for å liste dokumenter på andre sider.

en: Default layout
nb-NO: Standardoppsett

en: Table
nb-NO: Tabell

en: Grid
nb-NO: Rutenett

en: Folders
nb-NO: Mapper

en: Display the document library in folders
nb-NO: Vis dokumentbiblioteket i mapper

en: Include a link to the document.
nb-NO: Inkluder en lenke til dokumentet.

en: Use the 'Link destination' option below to control the link behavior.
nb-NO: Bruk alternativet 'Lenkemål' nedenfor for å kontrollere lenkeatferden.

en: Link style
nb-NO: Lenkestil

en: Control the appearance of the link to the document.
nb-NO: Kontroller utseendet på lenken til dokumentet.

en: Button with text
nb-NO: Knapp med tekst

en: Button with icon and text
nb-NO: Knapp med ikon og tekst

en: Button with icon
nb-NO: Knapp med ikon

en: Download icon only
nb-NO: Last ned ikon kun

en: File type icon
nb-NO: Filtypeikon

en: Text link
nb-NO: Tekstlenke

en: Link text
nb-NO: Lenketekst

en: The text displayed on the button or link.
nb-NO: Teksten som vises på knappen eller lenken.

en: Link destination
nb-NO: Lenkemål

en: What happens when someone clicks on a link to a document.
nb-NO: Hva som skjer når noen klikker på en lenke til et dokument.

en: Direct access
nb-NO: Direkte tilgang

en: Open single document page
nb-NO: Åpne enkelt dokumentside

en: Link target
nb-NO: Lenkemål

en: Open links in a new tab
nb-NO: Åpne lenker i en ny fane

en: Clickable fields
nb-NO: Klikkbare felt

en: Control which fields are clickable, in addition to the 'link' field.
nb-NO: Kontroller hvilke felt som er klikkbare, i tillegg til 'lenk' feltet.

en: Allow users to preview documents in a lightbox
nb-NO: Tillat brukere å forhåndsvise dokumenter i en lysboks

en: The preview option will appear for supported file types only.
nb-NO: Forhåndsvisningsalternativet vil kun vises for støttede filtyper.

en: Preview style
nb-NO: Forhåndsvisningsstil

en: Control the appearance of the preview option.
nb-NO: Kontroller utseendet til forhåndsvisningsalternativet.

en: Icon only
nb-NO: Ikon bare

en: Preview text
nb-NO: Forhåndsvisningstekst

en: The text displayed on the preview button or link.
nb-NO: Teksten som vises på forhåndsvisningsknappen eller lenken.

en: Preview
nb-NO: Forhåndsvisning

en: Image lightbox
nb-NO: Bilde lysboks

en: Display images in a lightbox when opened
nb-NO: Vis bilder i en lysboks når de åpnes

en: Shortcodes
nb-NO: Kortkoder

en: Display shortcodes, HTML and other formatting in the document content, excerpt and custom field columns
nb-NO: Vis kortkoder, HTML og annen formatering i dokumentinnholdet, utdrag og tilpassede feltkolonner

en: Excerpt length
nb-NO: Utdrag lengde

en: words
nb-NO: ord

en: Enter -1 to show the full excerpt.
nb-NO: Skriv inn -1 for å vise hele utdraget.

en: Content length
nb-NO: Innhold lengde

en: Enter -1 to show the full content.
nb-NO: Skriv inn -1 for å vise hele innholdet.

en: Search box
nb-NO: Søkboks

en: The position of the search box above the list of documents. You can also add a search box using a shortcode or widget.
nb-NO: Plasseringen av søkboksen over listen over dokumenter. Du kan også legge til en søkboks ved hjelp av en kortkode eller widget.

en: Reset button
nb-NO: Nullstill knapp

en: Show the reset button above the library
nb-NO: Vis nullstill-knappen over biblioteket

en: Documents per page
nb-NO: Dokumenter per side

en: The number of documents per page of the document library. Enter -1 to display all documents on one page.
nb-NO: Antall dokumenter per side i dokumentbiblioteket. Skriv inn -1 for å vise alle dokumenter på en side.

en: Pagination type
nb-NO: Pagineringstype

en: Numbers only
nb-NO: Kun tall

en: Prev|Next
nb-NO: Forrige|Neste

en: Prev|Next + Numbers
nb-NO: Forrige|Neste + Tall

en: Prev|Next|First|Last
nb-NO: Forrige|Neste|Første|Siste

en: Prev|Next|First|Last + Numbers
nb-NO: Forrige|Neste|Første|Siste + Tall

en: Pagination position
nb-NO: Paginering posisjon

en: The position of the paging buttons which scroll between results.
nb-NO: Posisjonen til sideknappene som blar mellom resultater.

en: Totals
nb-NO: Totalsummer

en: The position of the document total, e.g. '25 documents'.
nb-NO: Posisjonen til dokumenttotalen, f.eks. '25 dokumenter'.

en: Sort by
nb-NO: Sorter etter

en: Title
nb-NO: Tittel

en: Date published
nb-NO: Dato publisert

en: Date modified
nb-NO: Dato endret

en: Page order (menu order)
nb-NO: Side rekkefølge (meny rekkefølge)

en: Author
nb-NO: Forfatter

en: Random
nb-NO: Tilfeldig

en: The initial sort order of the document library.
nb-NO: Den innledende sorteringsrekkefølgen til dokumentbiblioteket.

en: Sort direction
nb-NO: Sorteringsretning

en: Automatic
nb-NO: Automatisk

en: Ascending (A to Z, oldest to newest)
nb-NO: Stigende (A til Z, eldste til nyeste)

en: Descending (Z to A, newest to oldest)
nb-NO: Synkende (Z til A, nyeste til eldste)

en: Single Document
nb-NO: Enkelt dokument

note: translators: %1: Document Library Pro link start, %2: Document Library Pro link end
en: Upgrade to %1$sDocument Library Pro%2$s to have a separate page for each document. You can use this instead - or in addition to - the download links on the main document library page. It’s ideal for providing more information about each document, or even embedding documents directly onto the page:
nb-NO: Oppgrader til %1$sDocument Library Pro%2$s for å ha en egen side for hvert dokument. Du kan bruke dette i stedet for - eller i tillegg til - nedlastingslenkene på hoveddokumentbibliotekssiden. Det er ideelt for å gi mer informasjon om hvert dokument, eller til og med for å integrere dokumenter direkte på siden:

en: Behavior
nb-NO: Atferd

en: Finally, choose from a range of options to customize your document libraries.
nb-NO: Til slutt, velg fra et utvalg av alternativer for å tilpasse dokumentbibliotekene dine.

en: Document library behavior
nb-NO: Atferd for dokumentbibliotek

en: Read more
nb-NO: Les mer

en: Show filters dropdown to allow users to filter by categories, tags, or custom taxonomy.
nb-NO: Vis filtrene i nedtrekksmenyen for å la brukerne filtrere etter kategorier, tagger eller tilpasset taksonomi.

en: Enable this if you will have lots of documents, otherwise leave it blank.
nb-NO: Aktiver dette hvis du vil ha mange dokumenter, ellers la det stå tomt.

en: Ready
nb-NO: Klar

en: Complete Setup
nb-NO: Fullfør oppsett

note: translators: %1: Add Document link open %2: Add Document link close %3: Document Library page link open %4: Document library page link close
en: Congratulations, you have finished setting up the plugin! The next step is to start %1$sadding%2$s documents. Your documents will be listed on the %3$sdocument library page%4$s.
nb-NO: Gratulerer, du har fullført oppsettet av plugin-modulen! Neste steg er å begynne med %1$slegging%2$s av dokumenter. Dokumentene dine vil bli listet på %3$sdokumentbibliotekssiden%4$s.

en: Layout and Content
nb-NO: Oppsett og innhold

en: First, choose the layout for your document libraries.
nb-NO: Først, velg oppsettet for dokumentbibliotekene dine.

en: Layout and content
nb-NO: Oppsett og innhold

en: Links
nb-NO: Lenker

en: Next, decide how the links to download a document will look and behave.
nb-NO: Neste, bestem hvordan lenkene for å laste ned et dokument skal se ut og oppføre seg.

en: More
nb-NO: Mer

note: translators: %1$s: URL to All Access Pass page %2$s: URL to the KB about the upgrading process
en: Enhance your website with these fantastic plugins from Barn2, or get them all by upgrading to an <a href="%1$s" target="_blank">All Access Pass<a/>! <a href="%2$s" target="_blank">(learn how here)</a>
nb-NO: Forbedre nettstedet ditt med disse fantastiske plugin-modulene fra Barn2, eller få alt ved å oppgradere til et <a href="%1$s" target="_blank">All Access Pass<a/>! <a href="%2$s" target="_blank">(lær hvordan her)</a>

en: Extra features
nb-NO: Ekstra funksjoner

en: Welcome
nb-NO: Velkommen

en: Start displaying documents in no time.
nb-NO: Start visning av dokumenter på et blunk.

en: Use this setup wizard to quickly configure the most popular options for your document libraries. You can change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard. You can also override these options in the shortcode for individual libraries.
nb-NO: Bruk denne oppsettsveiviseren til raskt å konfigurere de mest populære alternativene for dokumentbibliotekene dine. Du kan endre disse alternativene senere på innstillingssiden for pluginen eller ved å starte oppsettsveiviseren på nytt. Du kan også overstyre disse alternativene i kortkoden for individuelle biblioteker.

en: Document does not exist
nb-NO: Dokumentet finnes ikke

en: (_MAX_ in total)
nb-NO: (_MAX_ totalt)

en: Show _MENU_ entries
nb-NO: Vis _MENU_ oppføringer

en: Search:
nb-NO: Søk:

en: Loading...
nb-NO: Laster...

en: No data available in table
nb-NO: Ingen data tilgjengelig i tabellen

en: First
nb-NO: Første

en: Last
nb-NO: Siste

en: Next
nb-NO: Neste

en: Previous
nb-NO: Forrige

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
nb-NO: Viser _START_ til _END_ av _TOTAL_ oppføringer

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nb-NO: Viser 0 til 0 av 0 oppføringer

note: translators: ARIA text for sorting column in ascending order
en: : activate to sort column ascending
nb-NO: : aktiver for å sortere kolonnen i stigende rekkefølge

note: translators: ARIA text for sorting column in descending order
en: : activate to sort column descending
nb-NO: : aktiver for å sortere kolonnen i synkende rekkefølge

en: No matching records found
nb-NO: Ingen samsvarende poster funnet

en: No results found
nb-NO: Ingen resultater funnet

en: Reset
nb-NO: Tilbakestill

en: Documents Archives
nb-NO: Dokumentarkiver

en: Documents Attributes
nb-NO: Dokumentattributter

en: Parent Documents:
nb-NO: Overordnede dokumenter:

en: All Documents
nb-NO: Alle dokumenter

en: Add New Document
nb-NO: Legg til nytt dokument

en: New Document
nb-NO: Nytt dokument

en: Edit Document
nb-NO: Rediger dokument

en: Update Document
nb-NO: Oppdater dokument

en: View Document
nb-NO: Vis dokument

en: View Documents
nb-NO: Vis dokumenter

en: Search Documents
nb-NO: Søk etter dokumenter

en: Not found
nb-NO: Ikke funnet

en: Not found in Trash
nb-NO: Ikke funnet i papirkurven

en: Set featured image
nb-NO: Sett utvalgt bilde

en: Remove featured image
nb-NO: Fjern utvalgt bilde

en: Use as featured image
nb-NO: Bruk som utvalgt bilde

en: Insert into Document
nb-NO: Sett inn i dokument

en: Uploaded to this document
nb-NO: Lastet opp til dette dokumentet

en: Document list
nb-NO: Dokumentliste

en: Documents list navigation
nb-NO: Navigering i dokumentlisten

en: Filter Documents list
nb-NO: Filtrer dokumentlisten

en: Document Library documents.
nb-NO: Dokumentbibliotekdokumenter.

en: Are you enjoying Document Library Lite?
nb-NO: Liker du Document Library Lite?

en: Congratulations, you've just published your 5th document! If you have time, it would be great if you could leave us a review and let us know what you think of the plugin.
nb-NO: Gratulerer, du har akkurat publisert ditt 5. dokument! Hvis du har tid, ville det vært flott om du kunne gi oss en vurdering og fortelle oss hva du synes om pluginen.

en: Add Review
nb-NO: Legg til vurdering

en: Dismiss
nb-NO: Avvis

en: All Categories
nb-NO: Alle kategorier

en: Parent Category
nb-NO: Hovedkategori

en: Parent Category:
nb-NO: Hovedkategori:

en: New Category Name
nb-NO: Nytt kategorinavn

en: Add New Category
nb-NO: Legg til ny kategori

en: Edit Category
nb-NO: Rediger kategori

en: Update Category
nb-NO: Oppdater kategori

en: View Category
nb-NO: Vis kategori

en: Separate categories with commas
nb-NO: Separér kategorier med komma

en: Add or remove categories
nb-NO: Legg til eller fjern kategorier

en: Choose from the most used
nb-NO: Velg fra de mest brukte

en: Popular Categories
nb-NO: Populære kategorier

en: Search Categories
nb-NO: Søkekategorier

en: Not Found
nb-NO: Ikke funnet

en: No categories
nb-NO: Ingen kategorier

en: Categories list
nb-NO: Kategoriliste

en: Categories list navigation
nb-NO: Navigering av kategoriliste

en: Document Downloads
nb-NO: Dokumentnedlastinger

en: All Items
nb-NO: Alle elementer

en: Parent Item
nb-NO: Overordnet element

en: Parent Item:
nb-NO: Overordnet element:

en: New Item Name
nb-NO: Nytt elementnavn

en: Add New Item
nb-NO: Legg til nytt element

en: Edit Item
nb-NO: Rediger element

en: Update Item
nb-NO: Oppdater element

en: View Item
nb-NO: Vis element

en: Separate items with commas
nb-NO: Skill elementene med komma

en: Add or remove items
nb-NO: Legg til eller fjern elementer

en: Popular Items
nb-NO: Populære elementer

en: Search Items
nb-NO: Søk etter elementer

en: No items
nb-NO: Ingen elementer

en: Items list
nb-NO: Elementliste

en: Items list navigation
nb-NO: Navigasjon i elementliste

en: File Types
nb-NO: Filtyper

en: All File Types
nb-NO: Alle filtyper

en: Parent File Type
nb-NO: Overordnet filtype

en: Parent File Type:
nb-NO: Overordnet filtype:

en: New File Type Name
nb-NO: Navn på ny filtype

en: Add New File Type
nb-NO: Legg til ny filtype

en: Edit File Type
nb-NO: Rediger filtype

en: Update File Type
nb-NO: Oppdater filtype

en: View File Type
nb-NO: Vis filtype

en: Separate file types with commas
nb-NO: Skill filtyper med komma

en: Add or remove file types
nb-NO: Legg til eller fjern filtyper

en: Popular File Types
nb-NO: Populære filtyper

en: Search File Types
nb-NO: Søk etter filtyper

en: No file types
nb-NO: Ingen filtyper

en: File types list
nb-NO: Liste over filtyper

en: File types list navigation
nb-NO: Navigasjon i liste over filtyper

en: Download
nb-NO: Last ned

en: Image
nb-NO: Bilde

en: Date
nb-NO: Dato

en: Link
nb-NO: Lenke

en: Close
nb-NO: Lukk

en: Close (Esc)
nb-NO: Lukk (Esc)

en: Share
nb-NO: Del

en: Toggle fullscreen
nb-NO: Bytt til fullskjerm

en: Zoom in/out
nb-NO: Zoom inn/ut

en: Previous (arrow left)
nb-NO: Forrige (pil venstre)

en: Next (arrow right)
nb-NO: Neste (pil høyre)

[ctx: Page slug]
en: document-library
nb-NO: dokument-bibliotek

[ctx: Page title]
en: Document Library
nb-NO: Dokumentbibliotek

[ctx: Post Type General Name]
en: Documents
nb-NO: Dokumenter

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Document
nb-NO: Dokument

[ctx: Admin Menu text]
en: Documents
nb-NO: Dokumenter

[ctx: Add New on Toolbar]
en: Documents
nb-NO: Dokumenter

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Categories
nb-NO: Dokumentkategorier

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Document Download
nb-NO: Nedlasting av dokument

[ctx: Taxonomy General Name]
en: File Types
nb-NO: Filtyper

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Category
nb-NO: Dokumentkategori

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Document Download
nb-NO: Nedlasting av dokument

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: File Type
nb-NO: Filtype
