Dev.Land - en to pl_PL translation catalogue (235 entries)

en: - IP Bans
pl_PL: - Zakazy na korzystanie z adresów IP

en: - Real-Time
pl_PL: - W czasie rzeczywistym

en: - Settings
pl_PL: - Ustawienia

en: AVIF (AV1 Image File Format) is a cutting-edge image format that leverages the power of the AV1 video codec to deliver exceptional image compression while maintaining high visual quality. It employs advanced techniques to significantly reduce file sizes without compromising image fidelity, making it an ideal choice for efficient web and digital content delivery.
pl_PL: AVIF (format pliku obrazu AV1) - to nowoczesny format obrazu, który wykorzystuje możliwości kodeka wideo AV1 w celu zapewnienia wyjątkowej kompresji obrazu przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. W nim wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, które pozwalają znacznie zmniejszyć rozmiar plików bez utraty dokładności odtwarzania zdjęć, co czyni go idealnym wyborem dla skutecznej realizacji stron internetowych i treści cyfrowych.

en: AVIF Conversion
pl_PL: Konwersja AVIF

en: Add jQuery library for inline script compatibility
pl_PL: Dodaj bibliotekę jQuery do zgodności z wbudowanymi skryptami

en: Add to Dev.Land dashboard vital information on your WordPress website
pl_PL: Dodaj do panelu sterowania Dev.Land ważne informacje o swojej stronie internetowej WordPress

en: Advanced Settings
pl_PL: Dodatkowe ustawienia

en: Allow Google to be notified that your site has new content
pl_PL: Pozwól Google otrzymywać powiadomienia o pojawieniu się nowych treści na swojej stronie

en: Analytics
pl_PL: Analityka

en: App Settings
pl_PL: Ustawienia aplikacji

en: Are you using a WordPress Block Theme, or Theme with Child Theme Header
pl_PL: Czy używasz zestaw WordPress lub temat z tytułem motyw dziecka

en: Available Memory
pl_PL: Dostępna pamięć

en: Available memory at 30% or greater
pl_PL: Dostępna pamięć na poziomie 30% lub powyżej

en: Ban pages to your website by request.
pl_PL: Zabronić dostępu do stron twojej witryny na życzenie.

en: Ban requests to your website by IP address.
pl_PL: Zabrania żądania na swojej stronie internetowej pod adresem IP.

en: Batch Size
pl_PL: Rozmiar partii

en: Block a UserAgent
pl_PL: Zablokować agenta użytkownika

en: Block external access to publishing on your website
pl_PL: Zablokuj zewnętrzny dostęp do publikacji na swojej stronie internetowej

en: Browser Banning
pl_PL: Zakaz przeglądarki

en: Browser Type
pl_PL: Typ przeglądarki

en: Bryan Lynn
pl_PL: Brian Lynn

en: CF7 is one of the most popular form builders in WordPress, however it can add a lot of resources for styles, ajax scripts, and more that can bloat your performance.  Our recommendation is to load these scripts onto the pages you need them on.
pl_PL: CF7 - jeden z najbardziej popularnych projektantów form w WordPress, jednak może dodać wiele zasobów dla stylów, ajax-skrypty i wiele innych, co może zwiększyć swoją wydajność. Zalecamy, aby pobrać te skrypty na te strony, na których są one potrzebne.

en: Cache Policy
pl_PL: Polityka buforowania

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Categories
pl_PL: Kategorie

en: Change App Settings
pl_PL: Zmień ustawienia aplikacji

en: Classic Styles
pl_PL: Klasyczne Style

en: Clear Cache
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną

en: Clear Scripts
pl_PL: Ostre Scenariusze

en: Combine your scripts into one script, which will save resource requests.
pl_PL: Połącz swoje skrypty w jeden skrypt, który pozwoli zaoszczędzić żądania zasobów.

en: Consider giving us a review
pl_PL: Pomyśl o tym, aby zostawić nam opinię

en: Contact Form 7
pl_PL: Formularz kontaktowy 7

en: Content Security Policy
pl_PL: Polityka bezpieczeństwa treści

en: Content-Security-Policy HTTP response header helps you reduce XSS risks on modern browsers by declaring which dynamic resources are allowed to load.
pl_PL: Nagłówek HTTP Content-Security-Policy pomaga zmniejszyć ryzyko XSS w nowoczesnych przeglądarkach, wskazując, jakie dynamiczne zasoby zwierzęta do pobierania.

en: Continue
pl_PL: Dalej

en: Conversion Progress
pl_PL: Kurs konwersji

en: Conversion complete. Converted files
pl_PL: Konwersja została zakończona. Skonwertowane pliki

en: Convert Images to AVIF
pl_PL: Konwersja obrazów w AVIF

en: Convert heavy inline styles to external files for FID, LCP to help user mobile load times.
pl_PL: Konwersja ciężkie style wbudowane w zewnętrzne pliki do FID, LCP, aby skrócić czas ładowania urządzeń mobilnych użytkowników.

en: Current Time
pl_PL: Aktualny czas

en: Custom Resource Folder (/assets/resources/)
pl_PL: Niestandardowy katalog zasobów (/assets/zasoby/)

en: Customize Conversion Options: Adjust the conversion settings, including timeout limits, batch sizes, and quality, to align with your site's requirements.
pl_PL: Ustawianie opcji konwersji: Zmień ustawienia konwersji, w tym ograniczenia dotyczące czasu oczekiwania, wymiary pakietów i jakości, zgodnie z wymaganiami twojej strony.

en: Dark
pl_PL: Ciemny

en: Database Limit
pl_PL: Ograniczenia bazy danych

en: Database Name
pl_PL: Nazwa bazy danych

en: Define a path for a custom login
pl_PL: Określ ścieżkę do użytkownika logowania

en: Dequeue all CSS and JS files
pl_PL: Usuń z kolejki wszystkie pliki CSS i JS

en: Dev.Land
pl_PL: Dev.Ziemia

en: Dev.Land Options
pl_PL: Opcje projektowania działek

en: Direct Page Views
pl_PL: Bezpośrednie Przeglądanie stron

en: Disable Classic Wordpress Bloat for a faster website
pl_PL: Odłącz klasyczny wzdęcia Wordpress dla szybszego tworzenia strony internetowej

en: Disables srcset in featured posts as WordPress enables this by default
pl_PL: Wyłącza srcset w wybranych publikacjach, ponieważ WordPress zawiera domyślne

en: Do you wish to force .webp paths, as some file migrated need this
pl_PL: Chcesz wymusić drodze .webp, tak jak jest to konieczne dla niektórych plików migrowanych

en: Does your theme use inline JavaScript?
pl_PL: Wykorzystuje się czy twój temat jest wbudowany JavaScript?

en: Emoji Disable
pl_PL: Wyłączyć emotikony

en: Enable 'Plugin Hidden' Mode
pl_PL: Włączyć tryb "Ukryty wtyczki"

en: Enable This App
pl_PL: Włącz aplikację

en: Enhanced Loading
pl_PL: Zwiększone Obciążenia

en: Enjoy Faster Loading: Once the conversions are complete, your site will benefit from faster loading times and improved overall performance.
pl_PL: Ciesz się szybką instalacją: jak tylko konwersji zostaną zakończone, twoja strona zyska skrócenia czasu ładowania i poprawy ogólnej wydajności.

en: Enter a relative url like /login/
pl_PL: Wprowadź względny adres URL, na przykład /login/

en: Firewall
pl_PL: Zapora

en: Firewall IP Bans
pl_PL: IP-zakazy zapory

en: Firewall Settings
pl_PL: Ustawienia zapory

en: For a better user experience Google suggests to load your images above the fold preloaded, which allows users to not have to wait for the image to load.
pl_PL: Dla ułatwienia pracy z użytkownikami Google oferuje przesłać swoje zdjęcia na wstępnie załadowanego fold, co pozwala użytkownikom na nie czekać pobierania obrazu.

en: Force your WordPress site to ignore background processes upon saving.
pl_PL: Spraw, aby twoja strona WordPress ignorować procesy w tle podczas zapisywania.

en: Generate posts and page into cached files from the database.
pl_PL: Tworzenie wpisów i stron w pamięci podręcznej plików z bazy danych.

en: Get analytics on live traffic on your website.
pl_PL: Miłej analityczne dane dotyczące natężenia ruchu na swojej stronie.

en: Get some user data and traffic analysis of what is popular on your website.
pl_PL: Uzyskaj niektóre dane o użytkownikach i analiza ruchu tego, co jest popularne na swoim miejscu.

en: Getting Started
pl_PL: Przystępując do pracy

en: Have your browser, secure your website and reduce XSS risks.
pl_PL: Użyj przeglądarki, chroń swoją stronę i zmniejszyć ryzyko XSS.

en: Having a cache policy will have the resources requested less often.
pl_PL: W przypadku polityki buforowania zasoby będą pobierane rzadziej.

en: Helping Fonts, CSS, and JS preload faster.
pl_PL: Pomaga szybciej pobierać czcionki, CSS i JS.

en: Hide your plugins from bots and external requests.
pl_PL: Ukryj swoje wtyczki od botów i zewnętrznych żądań.

en: Hire Experts
pl_PL: Zatrudnianie Ekspertów

en: IP Address
pl_PL: Adres IP

en: IP Banning
pl_PL: Zakaz adresów IP

en: IP Bans
pl_PL: IP-bany

en: Ideal settings
pl_PL: Ustawienia idealne

en: Images
pl_PL: Zdjęcia

en: Images load quicker when visible, when detected in the viewport.
pl_PL: Zdjęcia ładują się szybciej, gdy są one widoczne, gdy są one wykrywane w oknie podglądu.

en: Inline Style Conversion
pl_PL: Konwersja wbudowanego stylu

en: Install Available
pl_PL: Dostępna instalacja

en: Installed
pl_PL: Zamontowany

en: Language and Options Reset
pl_PL: Reset języka i ustawień

en: Language and saved data has been reset.
pl_PL: Język i zapisane dane zostały zresetowane.

en: Last 24 hours
pl_PL: Ostatnie 24 godziny

en: Last 3 Months
pl_PL: Ostatnie 3 miesiące

en: Last 30 minutes
pl_PL: Ostatnie 30 minut

en: Last 6 Months
pl_PL: Ostatnie 6 miesięcy

en: Last Month
pl_PL: W zeszłym miesiącu

en: Last Week
pl_PL: W zeszłym tygodniu

en: Last Year
pl_PL: W zeszłym roku

en: Less Resources, Better preloading, Optmized delivery of files.
pl_PL: Mniej zasobów, najlepsza wstępne ładowanie, optymalne dostarczanie plików.

en: Light
pl_PL: Światło

en: Limit the posts per page set in Wordpress.
pl_PL: Ogranicz liczbę wiadomości na stronie zainstalowane w Wordpress.

en: Load More Items
pl_PL: Załaduj więcej elementów

en: Load forms faster for speed and vital performance
pl_PL: Obciążenie powstaje szybciej, co zwiększa szybkość i istotną wydajność

en: Load site resources in the browser, before the page renders
pl_PL: Pobieraj zasoby strony internetowej w przeglądarce, zanim strona zostanie wyświetlona

en: Location
pl_PL: Lokalizacja

en: Locked Down
pl_PL: Zablokowany

en: Login Mover
pl_PL: Narzędzie do poruszania się, aby wejść do systemu

en: Logs
pl_PL: Dzienniki

en: Loose
pl_PL: Wolny

en: Max Memory Limit
pl_PL: Maksymalny Limit pamięci

en: Max Memory Limit at
pl_PL: Maksymalny limit pamięci podczas

en: Merge Speed
pl_PL: Prędkość korespondencji seryjnej

en: Monitor Progress: You can monitor the progress of conversions and view the list of successfully converted images directly from the plugin's interface.
pl_PL: Śledzić postępy można śledzić przebieg konwersji i przeglądać listę skutecznie przekształcone zdjęć bezpośrednio z interfejsu wtyczki.

en: Most WordPress websites have no easy way to be informed of outdated settings or php modules, with site vitals we can quickly tell which areas of our website need to be improved.  Our dials will install on our main page, please note that green is ideal setting and yellow is a bit less than ideal and red could use some improvements.  Clicking on the dials will enable more details about your website.
pl_PL: Na większości stron internetowych WordPress nie ma prostego sposobu, aby uzyskać informacje na temat starych ustawieniach lub modułów php, ale z pomocą site vitals możemy szybko określić, jakie obszary naszego serwisu wymagają poprawy. Nasze tarcze zostaną zainstalowane na naszej stronie głównej, proszę zwrócić uwagę, że zielony kolor - idealna konfiguracja, żółty - trochę nie jest idealny, a czerwony można by było trochę poprawić. Klikając na tarcze, otrzymasz bardziej szczegółowe informacje na temat twojej strony internetowej.

en: Motion
pl_PL: Ruch

en: Moves the url to login to your Wordpress website
pl_PL: Przenosi URL-adres do logowania się do witryny Wordpress

en: Moving your inline styles into a seperate file will help with load times and performance.
pl_PL: Przenoszenie swoich wbudowanych stylów w osobnym pliku pomaga skrócić czas pobierania i wydajność.

en: Naturally there is no limit to how many object can be returned in WorPress which can allow users to request thousands of objects if the query allows it, using Database limit will change that to only be 10 per page.  There is no limit for logged in admins.
pl_PL: Naturalnie, nie ma ograniczeń na liczbę obiektów, które mogą być zwrócone w WorPress, że może pozwolić użytkownikom na żądanie tysiące obiektów, jeżeli żądanie pozwala to na korzystanie z Bazy limit zmieni to wartość tylko na 10 na stronę. Dla zarejestrowanych administratorów nie ma ograniczeń.

en: Next Generation image format
pl_PL: Format obrazu nowej generacji

en: No
pl_PL: NIE

en: No conversion progress available. Click the 'Convert Images to AVIF' button to start the conversion.
pl_PL: Postęp konwersji nie jest dostępny. Kliknij przycisk "Convert obrazu w AVIF", aby rozpocząć konwersję.

en: No data available for this time frame.
pl_PL: Dane za ten okres brakuje.

en: No files were converted.
pl_PL: Żadne pliki nie zostały przekształcone.

en: Object Cache
pl_PL: Cache obiektów

en: Object Cache is a great way to have the database transactions skip certain pieces to load in that are called over and over.
pl_PL: Cache obiektów - świetny sposób, aby zmusić transakcji bazy danych pominąć pewne fragmenty do pobrania, które są wywoływane w kółko.

en: Off
pl_PL: WYŁ

en: On
pl_PL: Wł .

en: Optimize
pl_PL: Optymalizacja

en: Organic Page Views
pl_PL: Zwykłe Odsłony

en: Our custom analytics on your website without slowing down your website
pl_PL: Nasza własna analytics na swojej stronie bez spowolnienia pracy twojej strony

en: Our firewall will allow your website to ban users, requests, ip addresses, and more.  This helps with having a more secure website.
pl_PL: Nasz firewall pozwoli twojej witryny sieci web blokowania użytkowników, zapytań, adres IP i wiele innych. To pomaga uczynić stronę bardziej bezpieczne.

en: Page
pl_PL: Strona

en: Page Banning
pl_PL: Zakaz strony

en: Page Cache
pl_PL: Cache strony

en: Page Caching for (pages, and posts). Caching (stored for 30 days), cleared via CRON after 30 days for server optimization. Cached files autoupdating as changes are published. Page caching will solve one of the complexities with WordPress, you can save server resources and connections in order to deliver an optimized website.
pl_PL: Buforowanie stron (pages i posts). Buforowanie (przechowywane przez 30 dni), oczyszcza się przez CRON przez 30 dni w celu optymalizacji serwera. Automatyczna aktualizacja pamięci podręcznej plików w miarę publikowania zmian. Buforowanie stron zdecyduje się na jedną z trudności z WordPress: możesz zaoszczędzić zasoby serwera i połączenia, aby utworzyć zoptymalizowane witryny.

en: Page Limit
pl_PL: Ograniczenie na stronie

en: Page Slug
pl_PL: Strona Slug

en: Page Views
pl_PL: Odsłony

en: Performance
pl_PL: Wydajność

en: Ping Google
pl_PL: Пропингуйте Google

en: Please help us improve %2$s! If you opt-in, some data about your usage of %2$s will be sent to %5$s. If you skip this, that's okay! %2$s will still work just fine.
pl_PL: Proszę, pomóż nam ulepszyć %2$s! Jeśli zarejestrujesz się, niektóre dane dotyczące korzystania przez użytkownika z %2$s zostaną wysłane do %5$ s. Jeśli pominąć to nic strasznego! %2$s nadal będzie działać dobrze.

en: Plugin Hidden
pl_PL: Ukryty plugin

en: Powerup your website from slow to fast, with Dev.Land, we will help deliver your site optimized, secure, with great performance.
pl_PL: Z pomocą Dev.Land pomożemy zrobić stronę internetową zoptymalizowaną, bezpieczne i wysokiej wydajności.

en: Preload Images Above Fold
pl_PL: Wstępnie Pobierz Obrazu Powyżej Zgięcia

en: Preloading
pl_PL: Wstępne ładowanie

en: Preloading images and resources, for best performance this preloading code will detect resources is on each page and then tell the browser to preload those files.
pl_PL: Wstępne ładowanie obrazów i zasobów, aby osiągnąć jak najlepszą wydajność, ten kod wstępnego ładowania wykryje zasoby na każdej stronie, a następnie poprosi przeglądarka najpierw pobrać te pliki.

en: Protect your website from breakins.  Using our login mover will do just that.  We block the default WordPress login path and change it to website.com/devland-login/ which will make your site more secure.  We also block access to the user list api, so hackers do not know the account name to potentially login. Please remember the login path.
pl_PL: Chroń swoją stronę www przed włamaniem. Korzystanie z naszego mechanizmu logowania sprawi, że to właśnie to. Blokujemy drogę do logowania w WordPress domyślnie i zmieniamy go na website.com/devland-login / co sprawi, że twoja strona jest bardziej bezpieczne. Możemy również zablokować dostęp do interfejsu API listy użytkowników, więc hakerzy nie znają nazwę konta dla potencjalnego wejścia. Proszę zapamiętać drogę do wejścia.

en: Protect your website from intruders, bad requests, and bots.
pl_PL: Chroń swoją stronę www przed intruzami, błędnych wniosków i botów.

en: Purchase
pl_PL: Zakup

en: Quality
pl_PL: Jakość

en: Read our change log
pl_PL: Zapoznaj się z naszym magazynem zmian

en: Read our documentation overview
pl_PL: Zapoznaj się z naszym przeglądem dokumentacji

en: Reading about optimized cache we determined that 90 days for most resources like videos, css, and js are okay.  However more requested items like images and fonts get a 365 day policy which makes them not really get updated.  Images get a new path even upon reloaded so this is not an issue.  Clearing cache on files or serving files with a version number also will get the latest.
pl_PL: Czytając o zoptymalizowanym pamięci podręcznej, ustaliliśmy, że 90 dni dla większości zasobów, takich jak wideo, css i js, to normalne. Jednak dla bardziej wymaganych elementów, takich jak obrazy i czcionki, działa polityka 365 dni, z powodu której w rzeczywistości nie są aktualizowane. Zdjęcia otrzymują nową drogę, nawet po ponownym uruchomieniu, więc to nie problem. Czyszczenie pamięci podręcznej plików lub udostępnienie plików z numerem wersji oraz doprowadzi do uzyskania najnowszej.

en: Real-Time Analytics
pl_PL: Analityka w czasie rzeczywistym

en: Realtime
pl_PL: W czasie rzeczywistym

en: Removal of WordPress Emoji library, in performance tests this shows to slow down.
pl_PL: Usuwanie biblioteki WordPress Emoji, w testach wydajności to pokazuje spowolnienie.

en: Remove all scripts, just use combine.min.js
pl_PL: Usuń wszystkie skrypty, wystarczy użyć combine.min.js

en: Resource Sync
pl_PL: Synchronizacja zasobów

en: Resources (sort or delete below)
pl_PL: Zasoby (posortuj lub usuń poniżej)

en: Save Local
pl_PL: Zapisz Lokalne

en: Script Resources
pl_PL: Zasoby skryptu

en: Security
pl_PL: Bezpieczeństwo

en: See our demo videos on getting started
pl_PL: Zobacz nasze prezentacje wideo o tym, jak rozpocząć pracę

en: See what is happening Real-Time with your website.
pl_PL: Zobacz, co się dzieje z witryny w czasie rzeczywistym.

en: See which bots are crawling your site, and ban them.
pl_PL: Zobacz, jakie boty ich pełno na swojej stronie, i забаньте ich.

en: Select Your Security Level, Loose is recommended as Strict will disable iframes, and object code, and Locked Down will also disable inline styles and scripts sometimes causing problems, and also disabling third party resources.
pl_PL: Wybierz swój poziom bezpieczeństwa, zaleca się używać Luźne, ponieważ Strict wyłączy ramki iframe i kod obiektu, a Locked Down także wyłącza wbudowane style i skrypty, które czasami powodują problemy, a także wyłączy innych zasobów.

en: Serve up .webp images for enhanced performance
pl_PL: Tworzenie obrazu w formacie .webp w celu zwiększenia wydajności

en: Services
pl_PL: Usługi

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Site Analytics
pl_PL: Analityk serwisu

en: Site Vitals
pl_PL: Życiowych serwisu

en: Social Page Views
pl_PL: Przeglądy mediów stron

en: Speed Options
pl_PL: Ustawienia prędkości

en: SrcSet Disable
pl_PL: SrcSet Wyłączyć

en: SrcSet is a mobile feature which the browser will request small image sizes for various screen sizes.  WordPress enabled this by default, but sometimes it can be taxing with 5 various sized images for each image, and the best option might be to just enable the 1 image.
pl_PL: SrcSet - jest to mobilna funkcja, za pomocą której przeglądarka żąda zdjęcia małej wielkości dla różnych rozmiarów ekranu. WordPress włączył to ustawienie domyślne, ale czasami może to być uciążliwe z 5 obrazów o różnej wielkości dla każdego obrazu, i najlepszym rozwiązaniem może być po prostu włączyć 1 zdjęcie.

en: Start the Conversion: Click the "Convert Images to AVIF" button to start the conversion process. Our plugin will handle the rest.
pl_PL: Zacznij konwersja: Kliknij przycisk "Konwertuj obrazy w AVIF", aby rozpocząć proces konwersji. Wszystko sprawi, że nasz plugin.

en: Starting the conversion from file
pl_PL: Uruchamianie konwersji z pliku

en: Strict
pl_PL: Surowy

en: Subscription
pl_PL: Subskrypcja

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Thanks For Being a Paid Member
pl_PL: Dziękuję, Że Jesteś Płatnym Członkiem

en: The
pl_PL: Ten Sam

en: The AVIF Image Conversion feature in our plugin empowers you to optimize and enhance your website's image performance by converting images to the highly efficient AVIF format. AVIF is a cutting-edge image format known for its exceptional compression efficiency without compromising image quality.
pl_PL: Funkcja konwersji obrazu AVIF w naszym plugin pozwala ci zoptymalizować i zwiększyć wydajność obrazów witryny poprzez przekształcenie zdjęć w bardzo wydajny format AVIF. AVIF - to nowoczesny format obrazów, znany ze swojej wyjątkowej wydajności kompresji, bez utraty jakości obrazu.

en: The cache has been cleared.
pl_PL: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: The scripts has been cleared.
pl_PL: Skrypty zostały oczyszczone.

en: Theme
pl_PL: Temat

en: This app is not available for toggling.
pl_PL: Ta aplikacja nie jest dostępna dla przełączania.

en: This is an all in one solution, this app will help most WordPress themes out of the box.  Please let us know if your theme has a special directory for css and js, as some tend to be several levels down from the root theme folder.  We will scan your root and sub directories, but if your theme has an additional sub directory please define it from your theme, we only support one additional folder.
pl_PL: To uniwersalne rozwiązanie, ta aplikacja pomoże stworzyć większość tematów WordPress "z pudełka". Prosimy o poinformowanie nas, czy w twoim temacie specjalny katalog dla css i js, ponieważ niektóre z nich, jak zwykle, są na kilka poziomów poniżej katalogu głównego tematu. Jesteśmy просканируем twój główny katalog i podkatalogi, ale jeśli u twojego tematu jest artykuł podkatalogu, należy określić go w swoim temacie, wspieramy tylko jeden dodatkowy folder.

en: Tier3
pl_PL: Poziom 3

en: Tier4
pl_PL: Poziom 4

en: Timeout Limit (seconds)
pl_PL: Limit czasu oczekiwania (sekundy)

en: Timestamp
pl_PL: Tymczasowy

en: Today
pl_PL: Dziś

en: Traffic Type
pl_PL: Typ ruchu

en: Turn On
pl_PL: Włączyć

en: Turning this on, will take all scripts located inside your main theme inside the /js/ folder and combine them into one script this will allow mobile loading to be quicker.  Please also consider not combining anything that renders to the dom, as that will be faster not being combined.
pl_PL: Po włączeniu tej funkcji wszystkie skrypty znajdujące się wewnątrz głównego tematu będą umieszczone w katalogu /js / i połączone w jeden skrypt, który pozwoli przyspieszyć pobieranie plików na urządzenia mobilne. Proszę również pomyśleć o tym, aby nie łączyć nic, co pojawia się w dom, tak jak to będzie szybciej, jeśli nie łączyć.

en: Uninstall
pl_PL: Usunąć

en: Unlock All Features
pl_PL: Odblokuj Wszystkie funkcje

en: Upgrade
pl_PL: Aktualizacja

en: Upgrade to Install
pl_PL: Zaktualizuj do zabudowy

en: Usage
pl_PL: Korzystanie z

en: Used Memory
pl_PL: Pamięć W Użyciu

en: Used memory at
pl_PL: Pamięć w użyciu przy

en: User Agent
pl_PL: Agent użytkownika

en: User Agent Banning
pl_PL: Zakaz Agenta Użytkownika

en: Users
pl_PL: Użytkownicy

en: Using Enhanced Loading will give you better FCP scores as your load times should not wait around as long.
pl_PL: Korzystanie poprawienie procedury ładowania daje najlepsze parametry FCP, ponieważ czas ładowania nie powinno trwać tak długo.

en: Using Object Cache will help speed up some common WordPress transactions.
pl_PL: Korzystanie z obiektowego pamięci podręcznej pomoże przyspieszyć niektóre typowe transakcje WordPress.

en: Version
pl_PL: Wersja

en: Views
pl_PL: Liczba wyświetleń

en: WebP has been around since 2010, and is becoming more of a standard in 2018.  You will need some server based packages for this to work.  Our recommendation is contact your host or website administrator.  This plugin allows .jpg, .png, .gif to be uploaded into .webp format which is about 60% less in file size making your website faster.  We have a redirect for assets uploaded if they exsist once this plugin is activated it should work well.  Please contact us if you need a backlog of files converted into webp.
pl_PL: WebP istnieje od 2010 roku i staje się coraz bardziej standardowym w 2018 roku. Do jego działania potrzebne są niektóre pakiety serwerowe. Zalecamy zwrócić się do swojego hostingu lub administratorem strony internetowej. Wtyczka ta pozwala na pobieranie plików .jpg .png, .gif do formatu.webp, rozmiar pliku którego około 60% mniej, co sprawia, że twoja strona szybciej. Mamy przekierowanie do pobranych zasobów, jeśli one istnieją, po aktywacji tej wtyczki powinien działać dobrze. Proszę, skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz gromadzenie plików, które w webp.

en: While saving with WordPress your site might request to send your data out to 3rd party plugins for different application usage, and functions.  Enabling this local option only will disable all wp_remote_get commands, it should allow those functions to run with empty data. If you enable this Ping Google will be disabled as that will ping upon a post or page being created.
pl_PL: Podczas zapisywania za pomocą WordPress twoja strona może poprosić o przekazanie swoich danych zewnętrznych wtyczek do wykorzystania w różnych aplikacjach i funkcjach. Włączenie tej lokalnej opcje tylko wyłączy wszystkie polecenia wp_remote_get, to powinno pozwolić tej funkcji uruchamiany z pustymi danymi. Jeśli włączysz ten ping, Google będzie wyłączony, ponieważ będzie on пинговаться przy tworzeniu publikacji lub strony.

en: While saving with WordPress your site, will tell Googlebot about new content this should help getting your pages indexed faster, there is no delay in sending to google as google should be allowed to be notified at time of publishing.
pl_PL: Przy zachowaniu swojej stronie internetowej za pomocą WordPress Googlebot będzie informować o nowych treściach, to powinno pomóc przyspieszyć indeksowanie stron, wysyłania w Google opóźnień nie ma, ponieważ Google powinno być dozwolone, aby otrzymywać powiadomienia w czasie publikacji.

en: WordPress Database Table Prefix
pl_PL: Prefiks tabeli bazy danych WordPress

en: WordPress block library is great, but did you know there are several css files that have to be turned on in order to make this work.  Depending upon your theme and setup this plugin will turn off the default styles allowing your website to write your own styles for WordPress blocks.
pl_PL: Biblioteka bloków WordPress jest wspaniały, ale czy wiesz, że istnieje kilka plików css, które należy włączyć, aby to działało? W zależności od tematu i ustawień tej wtyczki wyłącza domyślne style, dzięki czemu twoja witryna pisać swoje własne style dla bloków WordPress.

en: WordPress installs an emoji font by default this can slow your site down. This is called render blocking, as all fonts add time and block a page from rendering instantly.
pl_PL: WordPress instaluje czcionki emoji domyślnie, to może spowolnić działanie witryny. To się nazywa blokadą renderowania, ponieważ wszystkie czcionki zwiększają czas i blokują błyskawiczne renderowanie stron.

en: Wordpress plugin for speed, security, analytics, vitals, caching, and modern browsers.  Consolidate the features of many plugins, and add features that make sense.
pl_PL: Wordpress plugin do przyspieszenia, analitycy bezpieczeństwa, funkcji życiowych, buforowania i nowoczesnych przeglądarek. Połącz możliwości wielu wtyczek i dodać funkcje, które mają sens.

en: XMLRPC Disabled
pl_PL: XMLRPC Wyłączony

en: XMLRPC is a function that allows you to publish to your website via the WordPress app or another connected website.  This server runs well and is enabled by default.  WordPress did not account for the millions of bot that try to break into your site using this method.  Turning this off by default will disable the potential threats.
pl_PL: XMLRPC - to funkcja, która pozwala publikować na swojej stronie internetowej za pośrednictwem aplikacji WordPress lub innego podłączonego strony internetowej. Serwer ten działa dobrze i jest domyślnie włączona. WordPress nie uwzględnia miliony boty, które próbują przedostać się na swojej stronie internetowej za pomocą tej metody. Wyłączenie tej opcji domyślnie wyłączy potencjalne zagrożenia.

en: Yes
pl_PL: TAK

en: You Own This
pl_PL: To Należy do ciebie

en: You can write to the
pl_PL: Możesz napisać na adres

en: You do not have write permissions for the
pl_PL: Nie masz uprawnień do zapisu dla

en: You have exceeded your allocated page views for the current month. Please visit our plans, use code 'Upgrade77' to upgrade
pl_PL: Przekroczono liczbę wyświetleń strony, wyróżnione na bieżący miesiąc. Proszę zapoznać się z naszymi planami, użyj kod "Upgrade77" do aktualizacji

en: Your Account
pl_PL: Twoje konto

en: Your Apps
pl_PL: Swoje aplikacje

en: Your Available Apps
pl_PL: Twoje Dostępne aplikacje

en: directory
pl_PL: katalog

en: directory does not exist
pl_PL: katalog nie istnieje

en: directory exist
pl_PL: katalog istnieje

en: files have been successfully converted so far
pl_PL: aktualnie pliki zostały pomyślnie zamienione

en: free
pl_PL: Za darmo

en: is enabled
pl_PL: włączony

en: is not enabled
pl_PL: nie jest włączony

en: is not supported
pl_PL: nie jest obsługiwany

en: is supported
pl_PL: obsługiwane

en: of
pl_PL: z

en: or
pl_PL: lub

en: or greater
pl_PL: lub więcej

en: upload module
pl_PL: moduł pobierania
