Dev.Land - en to ja translation catalogue (229 entries)

en: - IP Bans
ja:  ホームページからダウンロードの禁止

en: - Real-Time
ja:  リアルタイム-

en: - Settings
ja: -設定

en: AVIF (AV1 Image File Format) is a cutting-edge image format that leverages the power of the AV1 video codec to deliver exceptional image compression while maintaining high visual quality. It employs advanced techniques to significantly reduce file sizes without compromising image fidelity, making it an ideal choice for efficient web and digital content delivery.
ja: AVIF(AV1画像ファイル形式は、最先端の画像フォーマットを活用した電力のAV1ビデオコーデックションを提供していますの画像圧縮を維持しながら視覚のクオリティを高めます。 することができる高度な技術を大幅に削減ファイルサイズを損なわずに画像を忠実に再現で選択を効率的にウェブやデジタルコンテンツ配信を提供致します。

en: AVIF Conversion
ja: AVIF変換

en: Add jQuery library for inline script compatibility
ja: 追加jQueryライブラリのためのインラインスクリプトの互換性

en: Add to Dev.Land dashboard vital information on your WordPress website
ja: 追加Dev.土地のダッシュボードの重要な情報WordPressサイト

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Allow Google to be notified that your site has new content
ja: をGoogleへの通知されるサイトが新しいコンテンツ

en: App Settings
ja: アプリ設定

en: Are you using a WordPress Block Theme, or Theme with Child Theme Header
ja: を使用していまWordPressでブロックをテーマに、テーマは子どものテーマのヘッダ

en: Available Memory
ja: 利用可能なメモリ

en: Available memory at 30% or greater
ja: メインメニューを30%以上

en: Ban pages to your website by request.
ja: 禁ページのサイトで入手する必要があります。

en: Ban requests to your website by IP address.
ja: 禁止要求のサイトによるIPアドレスです。

en: Batch Size
ja: バッチサイズ

en: Block a UserAgent
ja: ブロックUserAgent

en: Block external access to publishing on your website
ja: ブロック外部へのアクセス出版のウェブサイト

en: Browser Banning
ja: ブラウザーを禁止

en: Browser Type
ja: ブラウザの種類

en: Bryan Lynn
ja: ブライアンス-リン

en: CF7 is one of the most popular form builders in WordPress, however it can add a lot of resources for styles, ajax scripts, and more that can bloat your performance.  Our recommendation is to load these scripts onto the pages you need them on.
ja: CF7の人気ダーはやりのWordPressできますが、そこで追加の資源のためのスタイルでは、ajaxのパートに分かれたスクリプトをこれまで膨張ます。 当社推奨されているのは、負荷がこれらのスクリプトのページで必要となります。

en: Cache Policy
ja: キャッシュ政策

en: Cancel
ja: 消

en: Categories
ja: カテゴリ

en: Change App Settings
ja: アプリの設定

en: Classic Styles
ja: クラシックスタイル

en: Clear Cache
ja: 透明キャッシュ

en: Clear Scripts
ja: 透明スクリプト

en: Combine your scripts into one script, which will save resource requests.
ja: 組み合わせのスクリプトを一つのスクリプトには、省資源です。

en: Consider giving us a review
ja: 考えを見直し

en: Contact Form 7
ja: 問合せフォーム7

en: Content Security Policy
ja: コンテンツセキュリティ方針

en: Content-Security-Policy HTTP response header helps you reduce XSS risks on modern browsers by declaring which dynamic resources are allowed to load.
ja: コンテンツセキュリティ-方針HTTP応答ヘッダを使削減のクロスサイト-スクリプティングのリスクを現代にブラウザを宣言する動的な資源に負荷時のものです。

en: Continue
ja: 続き

en: Conversion Progress
ja: 変換の進展

en: Conversion complete. Converted files
ja: 変換完了します。 変換ファイル

en: Convert Images to AVIF
ja: 画像の変換をAVIF

en: Convert heavy inline styles to external files for FID, LCP to help user mobile load times.
ja: 変換の重インラインのスタイルを外部ファイルFID、LCPをユーザが携帯しました。

en: Current Time
ja: 現在の時刻

en: Custom Resource Folder (/assets/resources/)
ja: カスタム資源フォルダ/資産/資源/)

en: Customize Conversion Options: Adjust the conversion settings, including timeout limits, batch sizes, and quality, to align with your site's requirements.
ja: カスタマイズ変換オプションを調整、変換設定を含め、タイムアウト制限、バッチサイズ、品質を合わせサイトの試験を行うことが重要です。

en: Dark
ja: 暗

en: Database Limit
ja: データベースの制限

en: Database Name
ja: データベース名

en: Define a path for a custom login
ja: を定義するパスカスタムログイン

en: Dequeue all CSS and JS files
ja: DequeueすべてのCSS JSファイル

en: Dev.Land
ja: Dev.地

en: Dev.Land Options
ja: Dev.土地のオプション

en: Direct Page Views
ja: 直接ページビュー

en: Disable Classic Wordpress Bloat for a faster website
ja: 無効にクラシックWordpressの膨張のための高速サイト

en: Disables srcset in featured posts as WordPress enables this by default
ja: オsrcsetに示してWordPressを可能にするデフォルト

en: Do you wish to force .webp paths, as some file migrated need this
ja: います。webpパスの一部ではファイル移行の必要はあり

en: Does your theme use inline JavaScript?
ja: なにプレゼンテーション用インラインでJavaScript?

en: Emoji Disable
ja: 絵文字を無効に

en: Enable 'Plugin Hidden' Mode
ja: Enable"プラグインの隠れモード

en: Enable This App
ja: このアプリ

en: Enhanced Loading
ja: 高荷重

en: Enjoy Faster Loading: Once the conversions are complete, your site will benefit from faster loading times and improved overall performance.
ja: 楽しく読み込の変換が完了すると、サイトからの恩恵を高速載荷時の向上高い評価をいただいております。

en: Enter a relative url like /login/
ja: 入力の相対urlでないということはログイン/

en: Firewall
ja: ファイアウォール

en: Firewall IP Bans
ja: ファイアウォールのIP禁止

en: Firewall Settings
ja: ファイアウォールの設定

en: For a better user experience Google suggests to load your images above the fold preloaded, which allows users to not have to wait for the image to load.
ja: よりよいユーザーはGoogleとを画像の上に折り予圧までにないイメージを負荷時のものです。

en: Force your WordPress site to ignore background processes upon saving.
ja: 力おWordPressサイトを無視する背景のプロセスにいます。

en: Generate posts and page into cached files from the database.
ja: の生成とページへのキャッシュファイルからデータベースです。

en: Get analytics on live traffic on your website.
ja: 車analyticsの交通の他多数ご用意しております。

en: Get some user data and traffic analysis of what is popular on your website.
ja: くのユーザデータや交通分析の人気数ご用意しております。

en: Getting Started
ja: はじめに

en: Have your browser, secure your website and reduce XSS risks.
ja: いのブラウザのウェブサイトのセキュリティ問削減クロスサイト-スクリプティングリスクに対する

en: Having a cache policy will have the resources requested less often.
ja: るキャッシュ政策てくださいますようお願少な

en: Helping Fonts, CSS, and JS preload faster.
ja: 支援フォント、CSS、JAVASCRIPTのプリロードが速くなります。

en: Hide your plugins from bots and external requests.
ja: Hide自のプラグインからのボットを外します。

en: Hire Experts
ja: 専門家を採用

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: IP Banning
ja: IP禁止

en: IP Bans
ja: IP禁止

en: Ideal settings
ja: 理想的な設定

en: Images
ja: 画像

en: Images load quicker when visible, when detected in the viewport.
ja: 画像負荷速が見える、検出され、ビューポートです。

en: Inline Style Conversion
ja: インライン式の変換

en: Install Available
ja: 設置可能

en: Installed
ja: を設置

en: Language and Options Reset
ja: 言語のオプションをリセット

en: Language and saved data has been reset.
ja: 言語保存されたデータはリセットします。

en: Last 24 hours
ja: 過去24時間の

en: Last 3 Months
ja: 3ヶ月以

en: Last 30 minutes
ja: 30分前まで

en: Last 6 Months
ja: 6ヶ月

en: Last Month
ja: 前月

en: Last Week
ja: 先週

en: Last Year
ja: 昨年

en: Less Resources, Better preloading, Optmized delivery of files.
ja: 少資源のより良いプリロード,Optmized納ファイルです。

en: Light
ja: 光

en: Limit the posts per page set in Wordpress.
ja: 制限の投稿ページあたりの設定Wordpressなのです。

en: Load More Items
ja: を読み込む項目

en: Load forms faster for speed and vital performance
ja: 負荷形態は、より迅速に速度や重要な性能

en: Load site resources in the browser, before the page renders
ja: 負荷サイト資源のブラウザのページを描画します

en: Location
ja: 所在地

en: Locked Down
ja: ロックダ

en: Login Mover
ja: ログインムーバー

en: Logs
ja: ログ

en: Loose
ja: ゆったり

en: Max Memory Limit
ja: 最大メモリ制限

en: Max Memory Limit at
ja: 最大メモリ制限で

en: Merge Speed
ja: 統合速度

en: Monitor Progress: You can monitor the progress of conversions and view the list of successfully converted images directly from the plugin's interface.
ja: 進捗をモニターでき進捗し、コンバージョンのリストを表示し画像から直接プラグインのインタフェース。

en: Most WordPress websites have no easy way to be informed of outdated settings or php modules, with site vitals we can quickly tell which areas of our website need to be improved.  Our dials will install on our main page, please note that green is ideal setting and yellow is a bit less than ideal and red could use some improvements.  Clicking on the dials will enable more details about your website.
ja: 最WordPressのウェブサイトが可能です。知りたいのですが時代遅れの設定はphpのモジュールでは、サイトvitalsまで、迅速に伝える地域社ウェブサイトの改善のために何が必要か 当社のダイヤルを設けてメインページで、ご注意ください"グリーンは理想的な設定値及び黄色は以下の理想とする赤が一部改善する。 クリックのダイアルによって、より詳細をご用意しております。

en: Motion
ja: 運動

en: Moves the url to login to your Wordpress website
ja: 移動するurlにログインWordpressサイト

en: Moving your inline styles into a seperate file will help with load times and performance.
ja: 動インライン-スタイルを別のファイルを助けてくれる負荷回ます。

en: Naturally there is no limit to how many object can be returned in WorPress which can allow users to request thousands of objects if the query allows it, using Database limit will change that to only be 10 per page.  There is no limit for logged in admins.
ja: 自然に制限はありませんどのように多くのオブジェクトを返納していただくことになりWorPressできるユーザーが求め万物の場合、クエリーが可能で、データベースの制限に変更する10枚数は正確にお申し出下さい。 制限はありませんログイン管理者.

en: Next Generation image format
ja: 次世代型画像フォーマット

en: No conversion progress available. Click the 'Convert Images to AVIF' button to start the conversion.
ja: 無転換が進捗す。 をクリックし、"画像の変換をAVIF"ボタンに変換します。

en: No data available for this time frame.
ja: に関してのデータはありませんこの時間枠がつきます。

en: No files were converted.
ja: なファイルに変換されます。

en: Object Cache
ja: オブジェクトのキャッシュ

en: Object Cache is a great way to have the database transactions skip certain pieces to load in that are called over and over.
ja: オブジェクトのキャッシュすることができる多目的のデータベースの取引をスキップ一部を負荷と呼ばれる。

en: On
ja: 月

en: Optimize
ja: 最適化

en: Organic Page Views
ja: 有機ページビュー

en: Our custom analytics on your website without slowing down your website
ja: 当社ではカスタム解析をウェブサイトを損なわなwebサイト

en: Our firewall will allow your website to ban users, requests, ip addresses, and more.  This helps with having a more secure website.
ja: 当社のファイアウォールできるwebサイトを禁止ユーザーのご要望、ipアドレスです。 これにより、より安全です。

en: Page
ja: ページ

en: Page Banning
ja: ページの禁止

en: Page Cache
ja: ページのキャッシュ

en: Page Caching for (pages, and posts). Caching (stored for 30 days), cleared via CRON after 30 days for server optimization. Cached files autoupdating as changes are published. Page caching will solve one of the complexities with WordPress, you can save server resources and connections in order to deliver an optimized website.
ja: ページのキャッシュ(ページ、および投稿). キャッシング(保管30日間）、クリアによCRON30日後にサーバーを最適化する キャッシュファイルautoupdatingとしての変更報告書を発表している。 ページのキャッシングの問題を解決の一つの複雑なWordPress保存しておきたいが、サーバリソースとの接続をお届けするために最適化された。

en: Page Limit
ja: ページの制限

en: Page Slug
ja: ページのスラグ

en: Page Views
ja: ページビュー

en: Performance
ja: 性能

en: Please help us improve %2$s! If you opt-in, some data about your usage of %2$s will be sent to %5$s. If you skip this, that's okay! %2$s will still work just fine.
ja: お役立てください改善%2$s! 場合は問い合わせ内容をこちらに入力、データをご利用になる皆様%2$s送信%5$sです。 場合はスキップすると大丈夫！ %2$sけますように。

en: Plugin Hidden
ja: プラグインは隠し

en: Powerup your website from slow to fast, with Dev.Land, we will help deliver your site optimized, secure, with great performance.
ja: Powerup webサイトからゆっくり、Dev.土地をお届けサイト最適化、安全性、パフォーマンスを実現。

en: Preload Images Above Fold
ja: プリロード画像倍

en: Preloading
ja: プリロード

en: Preloading images and resources, for best performance this preloading code will detect resources is on each page and then tell the browser to preload those files.
ja: プリロードの画像や資源、製品の性能を発揮させるにはこのプリロードコードを検出できる資源はそれぞれのページを付け加えてブラウザのプリロードの方にファイルです。

en: Protect your website from breakins.  Using our login mover will do just that.  We block the default WordPress login path and change it to website.com/devland-login/ which will make your site more secure.  We also block access to the user list api, so hackers do not know the account name to potentially login. Please remember the login path.
ja: の保護のたwebサイトからbreakins. 当社のログインを踏ますように設計してあります。 またブロックのデフォルトのWordPressのログインパスに置き換えることができwebsite.com/devland-login/おけるサイトを確保しております。 またブロックへのアクセスユーザ一覧のapi、ハッカーを知らないのアカウント名を潜在的にログインします。 だき、ログインパスです。

en: Protect your website from intruders, bad requests, and bots.
ja: の保護のたwebサイトからの侵入者、依頼、ボット.

en: Purchase
ja: 購入

en: Quality
ja: 品質

en: Read our change log
ja: 記事をお読みくださを変更ログ

en: Read our documentation overview
ja: 読ドキュメンテーション概要

en: Reading about optimized cache we determined that 90 days for most resources like videos, css, and js are okay.  However more requested items like images and fonts get a 365 day policy which makes them not really get updated.  Images get a new path even upon reloaded so this is not an issue.  Clearing cache on files or serving files with a version number also will get the latest.
ja: 楽しみ方を最適化したキャッシュるおそれのないものと判断して90日間で資源のような映像、css、javascriptには大丈夫です。 しかしより依頼事項のように画像やフォントを取得し365日の政策されていないもの取得を更新しました。 画像の新しいパスもリローデッドなのではありません。 清算キャッシュファイルのしご利用いただけるファイルのバージョン番号も取得します。

en: Real-Time Analytics
ja: リアルタイム解析

en: Realtime
ja: リアルタイム

en: Removal of WordPress Emoji library, in performance tests this shows to slow down.
ja: 除去WordPressの絵文字図書館、性能試験を実施するスピードが鈍化していく

en: Remove all scripts, just use combine.min.js
ja: すべてのスクリプトで使用combine.min.js

en: Resource Sync
ja: 資源の同期

en: Resources (sort or delete below)
ja: 資源の並べ替え-削除）

en: Save Local
ja: 保存地

en: Script Resources
ja: スクリプト資源

en: Security
ja: 安全保障

en: See our demo videos on getting started
ja: 当社のデモ動画上にはじめに

en: See what is happening Real-Time with your website.
ja: 何が起きているのがリアルタイムにご用意しております。

en: See which bots are crawling your site, and ban them.
ja: 見る"ボットハイハイト、禁止します。

en: Select Your Security Level, Loose is recommended as Strict will disable iframes, and object code, and Locked Down will also disable inline styles and scripts sometimes causing problems, and also disabling third party resources.
ja: 選択セキュリティレベルで、ゆったりとして厳しいままの無効化iframes、オブジェクトコードを押さも無効化インラインスタイルやスクリプト時には問題も無効に第三者ます。

en: Serve up .webp images for enhanced performance
ja: とする。webp画像のパフォーマンスの強化

en: Services
ja: サービス

en: Settings
ja: 設定

en: Site Analytics
ja: サイト分析

en: Site Vitals
ja: サイトVitals

en: Social Page Views
ja: 社会のページビュー

en: Speed Options
ja: 速オプション

en: SrcSet Disable
ja: SrcSetの無効化

en: SrcSet is a mobile feature which the browser will request small image sizes for various screen sizes.  WordPress enabled this by default, but sometimes it can be taxing with 5 various sized images for each image, and the best option might be to just enable the 1 image.
ja: SrcSetはモバイルの特徴のブラウザが要求小さな画像サイズのための様々な画面サイズです。 WordPressを有効にこのデフォルトでは、することができ課税5様々なサイズの画像の各画像は、最良のオプションができる1画像です。

en: Start the Conversion: Click the "Convert Images to AVIF" button to start the conversion process. Our plugin will handle the rest.
ja: の変換:をクリックし、"画像の変換をAVIF"ボタンを変換す。 当社のプラグインの取り扱いてご覧いただけます。

en: Starting the conversion from file
ja: の変換ファイルから

en: Strict
ja: 厳しい

en: Subscription
ja: ご契約

en: Support
ja: 支援

en: Thanks For Being a Paid Member
ja: り有料会員

en: The
ja: の

en: The AVIF Image Conversion feature in our plugin empowers you to optimize and enhance your website's image performance by converting images to the highly efficient AVIF format. AVIF is a cutting-edge image format known for its exceptional compression efficiency without compromising image quality.
ja: のAVIF画像変換機能にプラグインに力を与えますの最適化および強化するためのウェブサイトの画像性能を変換する画像の高効率AVIF形式です。 AVIFは最先端の画像フォーマットで知られる例外的な圧縮効率を損なわずに画質が得られます。

en: The cache has been cleared.
ja: キャッシュはクリアされます。

en: The scripts has been cleared.
ja: のスクリプトがクリアされます。

en: Theme
ja: テーマ

en: This app is not available for toggling.
ja: このアプリは利用不可のための切り替え.

en: This is an all in one solution, this app will help most WordPress themes out of the box.  Please let us know if your theme has a special directory for css and js, as some tend to be several levels down from the root theme folder.  We will scan your root and sub directories, but if your theme has an additional sub directory please define it from your theme, we only support one additional folder.
ja: これはすべてを一つの溶液に、本アプリケーションは、アプリをしているWordPressテーマのセット。 がありましたら教えてくださいプレゼンテーション特別のディレクトリのためのcss jsあ傾向にある複数のレベルからのルートをテーマにフォルダにまとめた。 またスキャンインストールおよびサブディレクトリがプレゼンテーションは追加のサブディレクトリ下の定義であるかをテーマに、溶けやすく、少量ですむので経済を一つ追加フォルダにまとめた。

en: Timeout Limit (seconds)
ja: タイムアウト限定(秒)

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Today
ja: 今日の

en: Traffic Type
ja: 交通タイプ

en: Turn On
ja: On

en: Turning this on, will take all scripts located inside your main theme inside the /js/ folder and combine them into one script this will allow mobile loading to be quicker.  Please also consider not combining anything that renders to the dom, as that will be faster not being combined.
ja: この上は、すべてのスクリプト内でメインテーマ内/js/のフォルダに組合せることを一つのスクリプトこのモバイル積載する。 さも考慮しない組み合わせものを描画するのdomるかということがなくなりますな。

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Unlock All Features
ja: すべてをロック解除機能

en: Upgrade
ja: アップ

en: Upgrade to Install
ja: アップル

en: Usage
ja: 用途

en: Used Memory
ja: メモリー使用がタイトになってい

en: Used memory at
ja: 使用メモリ

en: User Agent
ja: ユーザーエージェント

en: User Agent Banning
ja: ユーザーエージェントの禁止

en: Users
ja: ユーザー

en: Using Enhanced Loading will give you better FCP scores as your load times should not wait around as long.
ja: 向載荷すすFCP点として負荷回は待しています。

en: Using Object Cache will help speed up some common WordPress transactions.
ja: オブジェクトのキャッシュを迅速かつ共通WordPressます。

en: Version
ja: 版

en: Views
ja: 眺望

en: WebP has been around since 2010, and is becoming more of a standard in 2018.  You will need some server based packages for this to work.  Our recommendation is contact your host or website administrator.  This plugin allows .jpg, .png, .gif to be uploaded into .webp format which is about 60% less in file size making your website faster.  We have a redirect for assets uploaded if they exsist once this plugin is activated it should work well.  Please contact us if you need a backlog of files converted into webp.
ja: WebPて、2010年との標準となっており、2018年まで 必要なサーバーに基づくパッケージす。 当社の勧告は、連絡先ホストまたはwebサイト管理者が行います。 このプラグインに適用されるものとする。jpg、.png.gif ールアドレスを入力することで、います。webp形式では約60%以下のファイルサイズの作のサイトになります。 してリダイレクトのために資産をアップい存在このプラグインが活性化できたはずなのに、うまくいかない。 ご連絡が必要な場合は、残りのファイルに変換されwebp.

en: While saving with WordPress your site might request to send your data out to 3rd party plugins for different application usage, and functions.  Enabling this local option only will disable all wp_remote_get commands, it should allow those functions to run with empty data. If you enable this Ping Google will be disabled as that will ping upon a post or page being created.
ja: なお、これらにWordPressサイトが送信要求お客様のデータを第3者のプラグインの異なるアプリケーション利用いただけます。 この地方のオプションだけでなく全て無効化wp_remote_getコマンドで受けることができる機能を実行空のデータです。 このPing Googleが無効にしているピンにポストまたはページが作成されていきます。

en: While saving with WordPress your site, will tell Googlebot about new content this should help getting your pages indexed faster, there is no delay in sending to google as google should be allowed to be notified at time of publishing.
ja: なお、これらにWordPressサイトのくGooglebotに新しい内容る人たちを見かけることがあって、お客ページークをより速くありませんの遅延送信をgoogleは、googleが認められるべきである通知できます。

en: WordPress Database Table Prefix
ja: WordPressのデータベースのテーブルPrefix

en: WordPress block library is great, but did you know there are several css files that have to be turned on in order to make this work.  Depending upon your theme and setup this plugin will turn off the default styles allowing your website to write your own styles for WordPress blocks.
ja: WordPressのブロック図書館、がんがcssファイルをオンにするために。 、ご気軽にお問い合わせ下さをテーマ設定のこのプラグインが消えて、デフォルトのスタイルをウェブサイトに書き独自のスタイルのためのWordPressでブロックとなります。

en: WordPress installs an emoji font by default this can slow your site down. This is called render blocking, as all fonts add time and block a page from rendering instantly.
ja: WordPressを設計し、そのインピーダンス絵文字フォントデフォルトでは、このメソッドはゆっくりできるサイトです。 これを描画するブロックは、すべてのフォントの追加時に、ブロックaのページをレンダリングします。

en: Wordpress plugin for speed, security, analytics, vitals, caching, and modern browsers.  Consolidate the features of many plugins, and add features that make sense.
ja: Wordpressプラグインのための速度、セキュリティ、分析、vitals、キャッシュは、現代のブラウザを推奨いたします。 統合に特徴の多くのプラグインを追加になる。

en: XMLRPC Disabled
ja: XMLRPC障害者

en: XMLRPC is a function that allows you to publish to your website via the WordPress app or another connected website.  This server runs well and is enabled by default.  WordPress did not account for the millions of bot that try to break into your site using this method.  Turning this off by default will disable the potential threats.
ja: XMLRPCは機能できる公開サイトのWordPressのアプリにも接続されます。 このサーバーの運行は、デフォルトで有効です. WordPressなかったの単位百万ボットしているためのサイトのことです。 このoffデフォルトで無効化の潜在的脅威です。

en: Yes
ja: あり

en: You Own This
ja: これまでは払える気があります。

en: You can write to the
ja: だから書き込みを行うことができまし

en: You do not have write permissions for the
ja: ませんの書き込み権限の

en: You have exceeded your allocated page views for the current month. Please visit our plans, use code 'Upgrade77' to upgrade
ja: お値を超えてご割り当てページビューの現在の月. ご覧ください当社の計画、利用コード"Upgrade77'アップ

en: Your Account
ja: お客様の口座

en: Your Apps
ja: アプリケーション

en: Your Available Apps
ja: ご利用のお客様のアプリ

en: directory
ja: ディレクトリ

en: directory does not exist
ja: ディレクトリが存在しない

en: directory exist
ja: ディレクトリが存在し

en: files have been successfully converted so far
ja: ファイルを変換で

en: free
ja: 無料

en: is enabled
ja: が可能

en: is not enabled
ja: は有効ではありません

en: is not supported
ja: には対応していない

en: is supported
ja: 対応

en: of
ja: の

en: or
ja: または

en: or greater
ja: 以上

en: upload module
ja: アップロードモジュール
