Dev.Land - en to bg_BG translation catalogue (235 entries)

en: - IP Bans
bg_BG: - Забрана за използване на IP адреси

en: - Real-Time
bg_BG: - В реално време

en: - Settings
bg_BG: - Настройки

en: AVIF (AV1 Image File Format) is a cutting-edge image format that leverages the power of the AV1 video codec to deliver exceptional image compression while maintaining high visual quality. It employs advanced techniques to significantly reduce file sizes without compromising image fidelity, making it an ideal choice for efficient web and digital content delivery.
bg_BG: AVIF (формат за файл с изображение AV1) - това е съвременният формат на изображението, който използва възможностите на видеокодека AV1 за осигуряване на изключително високо компресиране на изображения при запазване високо качество на изображението. В него се използват съвременни технологии, позволяващи значително намаляване на размера на файла без да се засяга точността на възпроизвеждане на изображения, което го прави идеален избор за ефективна доставка уеб и цифрово съдържание.

en: AVIF Conversion
bg_BG: Конвертиране на AVIF

en: Add jQuery library for inline script compatibility
bg_BG: Добавете библиотеката jQuery за съвместимост с вградени данъчни и други

en: Add to Dev.Land dashboard vital information on your WordPress website
bg_BG: Добави в контролния панел Dev.Land важна информация за вашия уеб сайт на WordPress

en: Advanced Settings
bg_BG: Допълнителни настройки

en: Allow Google to be notified that your site has new content
bg_BG: Позволете на Google получавате известия за появата на ново съдържание към вашия сайт

en: Analytics
bg_BG: Анализи

en: App Settings
bg_BG: Настройките на приложението

en: Are you using a WordPress Block Theme, or Theme with Child Theme Header
bg_BG: Използвате ли блок WordPress тема или тема със заглавие дъщерно теми

en: Available Memory
bg_BG: Наличната памет

en: Available memory at 30% or greater
bg_BG: Наличната памет на ниво 30% или по-висока

en: Ban pages to your website by request.
bg_BG: Запрещайте достъп до страниците на вашия сайт по поръчка.

en: Ban requests to your website by IP address.
bg_BG: Запрещайте запитвания към вашия уеб сайт по IP-адрес.

en: Batch Size
bg_BG: Размер на партидата

en: Block a UserAgent
bg_BG: Блокиране на представител на потребителя

en: Block external access to publishing on your website
bg_BG: Заключете външната достъп до публикуване на вашия уеб сайт

en: Browser Banning
bg_BG: Забрана на браузъра

en: Browser Type
bg_BG: Тип на браузъра

en: Bryan Lynn
bg_BG: Брайън Лин

en: CF7 is one of the most popular form builders in WordPress, however it can add a lot of resources for styles, ajax scripts, and more that can bloat your performance.  Our recommendation is to load these scripts onto the pages you need them on.
bg_BG: CF7 - един от най-популярните дизайнери форми в WordPress, но той може да добави много ресурси за стила на аякс-скриптове и много други, което може да повиши вашата производителност. Ние ви препоръчваме да изтеглите тези скриптове на тези страници, на които са ви необходими.

en: Cache Policy
bg_BG: Политика за кеширане

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Categories
bg_BG: Категория

en: Change App Settings
bg_BG: Промяна на настройките на приложение

en: Classic Styles
bg_BG: Класически Стилове

en: Clear Cache
bg_BG: Изчистване на кеша

en: Clear Scripts
bg_BG: Ясни Сценарий

en: Combine your scripts into one script, which will save resource requests.
bg_BG: Комбинирайте вашите скриптове в един скрипт, който ще спести на искания ресурс.

en: Consider giving us a review
bg_BG: Помислете за това, за да ни оставят на върха

en: Contact Form 7
bg_BG: Форма за контакт 7

en: Content Security Policy
bg_BG: Политика за сигурност на съдържанието

en: Content-Security-Policy HTTP response header helps you reduce XSS risks on modern browsers by declaring which dynamic resources are allowed to load.
bg_BG: Заглавие на HTTP отговорите Content-Security-Policy помага да се намалят рисковете XSS в съвременните браузъри, което показва, какви са динамични ресурси са разрешени за изтегляне.

en: Continue
bg_BG: Продължи

en: Conversion Progress
bg_BG: Ход на реализация

en: Conversion complete. Converted files
bg_BG: Конвертиране завършена. Конвертированные файлове

en: Convert Images to AVIF
bg_BG: Конвертиране на изображения в AVIF

en: Convert heavy inline styles to external files for FID, LCP to help user mobile load times.
bg_BG: Конвертируйте тежки вградени стилове във външни файлове за FID, LCP, за да намали времето за зареждане на мобилни устройства на потребителите.

en: Current Time
bg_BG: Текущото време

en: Custom Resource Folder (/assets/resources/)
bg_BG: Потребителска папка ресурси (/assets/ресурси/)

en: Customize Conversion Options: Adjust the conversion settings, including timeout limits, batch sizes, and quality, to align with your site's requirements.
bg_BG: Настройка на параметрите на преобразуването: Променете параметрите на преобразуването, включително на ограниченията на времето за изчакване, размери на пакети и качество, в съответствие с изискванията на вашия сайт.

en: Dark
bg_BG: Тъмен

en: Database Limit
bg_BG: Ограничение на база данни

en: Database Name
bg_BG: Името на базата данни

en: Define a path for a custom login
bg_BG: Определете пътя за потребителския вход в системата

en: Dequeue all CSS and JS files
bg_BG: Изтрийте всички файлове от опашката на CSS и JS

en: Dev.Land
bg_BG: Dev.Земя

en: Dev.Land Options
bg_BG: Възможности за развитие на земя

en: Direct Page Views
bg_BG: Директен Преглед на страници

en: Disable Classic Wordpress Bloat for a faster website
bg_BG: Изключете класическо подуване на Wordpress за по-бързото създаване на уеб сайт

en: Disables srcset in featured posts as WordPress enables this by default
bg_BG: Забранява srcset в избрани публикации, тъй като WordPress включва по подразбиране

en: Do you wish to force .webp paths, as some file migrated need this
bg_BG: Вие искате насила да използват пътя .webp, тъй като това е необходимо за някои пренесени файлове

en: Does your theme use inline JavaScript?
bg_BG: Използва ли вашата тема вграден JavaScript?

en: Emoji Disable
bg_BG: Изключване на эмодзи

en: Enable 'Plugin Hidden' Mode
bg_BG: Включване на режим "Скрит plug-in"

en: Enable This App
bg_BG: Включете Това приложение

en: Enhanced Loading
bg_BG: Увеличена Натоварване

en: Enjoy Faster Loading: Once the conversions are complete, your site will benefit from faster loading times and improved overall performance.
bg_BG: Насладете се на по-бързо зареждане: след като реализация ще бъдат завършени, вашият сайт ще се възползват от намаляване на времето на зареждане и повишаване на общата производителност.

en: Enter a relative url like /login/
bg_BG: Въведете относителния URL адрес, например /login/

en: Firewall
bg_BG: Защитна стена

en: Firewall IP Bans
bg_BG: IP забраните защитната стена

en: Firewall Settings
bg_BG: Настройките на защитната стена

en: For a better user experience Google suggests to load your images above the fold preloaded, which allows users to not have to wait for the image to load.
bg_BG: За удобство на работа с потребителите на Google предлага да качите вашите снимки на върха на предварително заредения fold, което позволява на потребителите да не се чака да се зареди изображението.

en: Force your WordPress site to ignore background processes upon saving.
bg_BG: Накарайте вашия сайт WordPress игнорира фонови процеси при записване.

en: Generate posts and page into cached files from the database.
bg_BG: Създаване на записи и страници в кешираните файлове от базата данни.

en: Get analytics on live traffic on your website.
bg_BG: Получавайте аналитични данни за реалния трафик на вашия сайт.

en: Get some user data and traffic analysis of what is popular on your website.
bg_BG: Ще Получите някои данни за потребителите и анализ на трафика на това, което е популярно в сайта си.

en: Getting Started
bg_BG: Първи стъпки

en: Have your browser, secure your website and reduce XSS risks.
bg_BG: Използвайте браузъра си, защитете вашия уеб сайт и снизьте рискове XSS.

en: Having a cache policy will have the resources requested less often.
bg_BG: При наличие на политика за кеширане на ресурсите ще бъде поискана по-рядко.

en: Helping Fonts, CSS, and JS preload faster.
bg_BG: Помага за по-бързо качване на шрифтове, CSS и JS.

en: Hide your plugins from bots and external requests.
bg_BG: Скриване на своите плъгини от ботове и външни запитвания.

en: Hire Experts
bg_BG: Наемане На Експерти

en: IP Address
bg_BG: IP - адрес

en: IP Banning
bg_BG: Забрана на IP адреси

en: IP Bans
bg_BG: IP-задръжки

en: Ideal settings
bg_BG: Идеални настройки

en: Images
bg_BG: Изображения

en: Images load quicker when visible, when detected in the viewport.
bg_BG: Изображенията се зареждат по-бързо, когато те се виждат, когато те са открити в прозореца за преглед.

en: Inline Style Conversion
bg_BG: Конвертиране на вграден стил

en: Install Available
bg_BG: Налични монтаж

en: Installed
bg_BG: Монтирани

en: Language and Options Reset
bg_BG: Проучване на езика и настройки

en: Language and saved data has been reset.
bg_BG: Език и записаните данни са били изхвърлени.

en: Last 24 hours
bg_BG: Последните 24 часа

en: Last 3 Months
bg_BG: За последните 3 месеца

en: Last 30 minutes
bg_BG: Последните 30 минути

en: Last 6 Months
bg_BG: Последните 6 месеца

en: Last Month
bg_BG: Миналия месец

en: Last Week
bg_BG: Миналата седмица

en: Last Year
bg_BG: През миналата година

en: Less Resources, Better preloading, Optmized delivery of files.
bg_BG: По-малко ресурси, по-добра предварителна изтегляне, оптимизирана за доставка на файлове.

en: Light
bg_BG: Светлина

en: Limit the posts per page set in Wordpress.
bg_BG: Ограничете количеството на съобщения на страница, определена в Wordpress.

en: Load More Items
bg_BG: Качвайте повече елементи

en: Load forms faster for speed and vital performance
bg_BG: Заредете се формира по-бързо, което повишава скоростта и жизнено важна изпълнение

en: Load site resources in the browser, before the page renders
bg_BG: Качвайте ресурси на сайта в браузъра си до това как на страницата ще бъде показана

en: Location
bg_BG: Местоположение

en: Locked Down
bg_BG: Блокирани

en: Login Mover
bg_BG: Средство се движи, за да влезете в системата

en: Logs
bg_BG: Списания

en: Loose
bg_BG: Свободен

en: Max Memory Limit
bg_BG: Максимален Лимит на паметта

en: Max Memory Limit at
bg_BG: Максимален лимит на памет при

en: Merge Speed
bg_BG: Скорост на сливане

en: Monitor Progress: You can monitor the progress of conversions and view the list of successfully converted images directly from the plugin's interface.
bg_BG: Следите напредъка си: Можете да следите напредъка на реализациите и да видите списък на успешно конвертированных изображения директно от интерфейса на приложението.

en: Most WordPress websites have no easy way to be informed of outdated settings or php modules, with site vitals we can quickly tell which areas of our website need to be improved.  Our dials will install on our main page, please note that green is ideal setting and yellow is a bit less than ideal and red could use some improvements.  Clicking on the dials will enable more details about your website.
bg_BG: На повечето сайтове на WordPress няма лесен начин да се получи информация за остаряла настройките или модули на php, но с помощта site vitals ние можем бързо да определи кои области на нашия сайт се нуждаят от подобрение. Нашите часовници ще бъдат монтирани на началната ни страница, моля имайте предвид, че зеленият цвят - идеална настройка, жълто - малко не е съвършен, а червеното може да е възможно да се подобри малко. Кликнете върху скали, можете да получите по-подробна информация за вашия уеб сайт.

en: Motion
bg_BG: Движение

en: Moves the url to login to your Wordpress website
bg_BG: Движи URL-адрес за вход към вашия уеб сайт Wordpress

en: Moving your inline styles into a seperate file will help with load times and performance.
bg_BG: Преместване на вашите вградени стилове в отделен файл ще помогне за намаляване на времето на зареждане и изпълнение.

en: Naturally there is no limit to how many object can be returned in WorPress which can allow users to request thousands of objects if the query allows it, using Database limit will change that to only be 10 per page.  There is no limit for logged in admins.
bg_BG: Естествено няма ограничения на броя на обектите, които могат да бъдат върнати в worpress, че да позволи на потребителите да намират хиляди обекти, ако заявката позволява това, използването на Database limit ще промени тази стойност е само на 10 на страница. За регистрираните администратори няма ограничения.

en: Next Generation image format
bg_BG: Формат на изображения от ново поколение

en: No
bg_BG: НЯМА

en: No conversion progress available. Click the 'Convert Images to AVIF' button to start the conversion.
bg_BG: Напредък преобразуване на разположение. Щракнете върху бутона convert да Конвертирате изображения в AVIF", за да започне преобразуването.

en: No data available for this time frame.
bg_BG: Данни за този период липсват.

en: No files were converted.
bg_BG: Никакви файлове не са били конвертирани.

en: Object Cache
bg_BG: Кеш обекти

en: Object Cache is a great way to have the database transactions skip certain pieces to load in that are called over and over.
bg_BG: Кеш обекти - един чудесен начин да се транзакция на база данни пропускане на определени фрагменти за изтегляния, които се задействат отново и отново.

en: Off
bg_BG: OFF

en: On
bg_BG: Вкл .

en: Optimize
bg_BG: За оптимизиране на

en: Organic Page Views
bg_BG: Обикновените страници

en: Our custom analytics on your website without slowing down your website
bg_BG: Нашата потребителска анализ на вашия сайт, без да се забавя работата на вашия уеб сайт

en: Our firewall will allow your website to ban users, requests, ip addresses, and more.  This helps with having a more secure website.
bg_BG: Нашата защитна стена позволява на уеб сайта да блокират потребители, запитвания, IP адреси и др. Това помага да се направи уеб-сайт по-безопасно.

en: Page
bg_BG: Страница

en: Page Banning
bg_BG: Забрана страници

en: Page Cache
bg_BG: Кеш паметта на страница

en: Page Caching for (pages, and posts). Caching (stored for 30 days), cleared via CRON after 30 days for server optimization. Cached files autoupdating as changes are published. Page caching will solve one of the complexities with WordPress, you can save server resources and connections in order to deliver an optimized website.
bg_BG: Кеширане на страници (pages и posts). Кеширане на (се съхранява в продължение на 30 дни), се пречиства чрез CRON 30 дни за оптимизация на сървър. Автоматично обновяване на кешираните файлове, тъй като публикуването на промяната. Кеширане на страници реши една от усложнения с WordPress ще можете да спестяват ресурси на сървъра и свързване, за да създадете оптимизиран уеб сайт.

en: Page Limit
bg_BG: Ограничение на страница

en: Page Slug
bg_BG: Страница Slug

en: Page Views
bg_BG: Показвания

en: Performance
bg_BG: Изпълнение

en: Ping Google
bg_BG: Пропингуйте Google

en: Please help us improve %2$s! If you opt-in, some data about your usage of %2$s will be sent to %5$s. If you skip this, that's okay! %2$s will still work just fine.
bg_BG: Моля, помогнете ни да подобрим %2$s! Ако се регистрирате, някои данни за използването от вас на %2$s " ще бъдат изпратени в %5$s. Ако сте пропуснали това, няма нищо страшно! %2$s все още ще работи просто перфектно.

en: Plugin Hidden
bg_BG: Скрит плъгин

en: Powerup your website from slow to fast, with Dev.Land, we will help deliver your site optimized, secure, with great performance.
bg_BG: С помощта на Dev.Land ние ще ви помогнем да направите вашия сайт оптимизиран, безопасен и с висока производителност.

en: Preload Images Above Fold
bg_BG: Предварително Да Заредите Изображения По-Горе Пъти

en: Preloading
bg_BG: Предварително зареждане

en: Preloading images and resources, for best performance this preloading code will detect resources is on each page and then tell the browser to preload those files.
bg_BG: Предварително зареждане на изображения и ресурси, за постигане на най-добри резултати този код на предварително зареждане открие ресурси на всяка страница, а след това ще поиска браузър предварително зареждане на файловете.

en: Protect your website from breakins.  Using our login mover will do just that.  We block the default WordPress login path and change it to website.com/devland-login/ which will make your site more secure.  We also block access to the user list api, so hackers do not know the account name to potentially login. Please remember the login path.
bg_BG: Защитете вашия уеб сайт от раздялата. Използването на механизъм за влизане в системата, ще направи точно това. Ние блокират пътя за влизане в WordPress по подразбиране и променяме го на website.com/devland-login /, което ще направи вашия сайт по-сигурно. Ние също така се блокират достъп до API списъка с потребителите, така че хакерите да не знаят името на акаунта за потенциален вход. Моля, обърнете внимание на пътя, за да влезете.

en: Protect your website from intruders, bad requests, and bots.
bg_BG: Защитете вашия уеб сайт от злонамерени потребители, неправомерни искания и ботове.

en: Purchase
bg_BG: Покупка

en: Quality
bg_BG: Качество

en: Read our change log
bg_BG: Разгледайте нашите списание промени

en: Read our documentation overview
bg_BG: Прочетете нашия преглед на документация

en: Reading about optimized cache we determined that 90 days for most resources like videos, css, and js are okay.  However more requested items like images and fonts get a 365 day policy which makes them not really get updated.  Images get a new path even upon reloaded so this is not an issue.  Clearing cache on files or serving files with a version number also will get the latest.
bg_BG: Четене за оптимизиран кеш, ние сме установили, че 90 дни за повечето ресурси, като например видео, css и js, - това е нормално. Въпреки това за по-исканите елементи, като изображения, шрифтове, действа политика на 365 дни, поради което те в действителност не са актуализирани. На изображението се нов начин дори и при рестартиране, така че това не е проблем. Изчистване на кеш паметта файлове или предоставянето на файлове с номера на версията и ще доведе до получаване на последната.

en: Real-Time Analytics
bg_BG: Анализи в реално време

en: Realtime
bg_BG: В реално време

en: Removal of WordPress Emoji library, in performance tests this shows to slow down.
bg_BG: Премахване на библиотеката WordPress Emoji, в тестове за производителност, това показва забавяне.

en: Remove all scripts, just use combine.min.js
bg_BG: Изтриване на всички скриптове, просто използвайте combine.min.js

en: Resource Sync
bg_BG: Синхронизация на ресурси

en: Resources (sort or delete below)
bg_BG: Ресурси (отсортируйте или премахване по-долу)

en: Save Local
bg_BG: Поддържа Локално

en: Script Resources
bg_BG: Ресурси скрипт

en: Security
bg_BG: Сигурност

en: See our demo videos on getting started
bg_BG: Вижте нашите демонстрационни клипове за това, как да започнете

en: See what is happening Real-Time with your website.
bg_BG: Вижте какво се случва с вашия уеб сайт в реално време.

en: See which bots are crawling your site, and ban them.
bg_BG: Вижте кои ботове лазают за вашия сайт, и забаньте им.

en: Select Your Security Level, Loose is recommended as Strict will disable iframes, and object code, and Locked Down will also disable inline styles and scripts sometimes causing problems, and also disabling third party resources.
bg_BG: Изберете си ниво на сигурност, се препоръчва да се използва Губим, тъй като Strict изключи автоматично рамки вложени фреймове и обектен код, а Locked Down и изключи автоматично вградени стилове и скриптове, които понякога причиняват проблеми, а също и изключи автоматично ресурси на трети страни.

en: Serve up .webp images for enhanced performance
bg_BG: Създавайте изображение в формат .webp за подобряване на производителността

en: Services
bg_BG: Услуги

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Site Analytics
bg_BG: Анализ сайта

en: Site Vitals
bg_BG: Жизнено Важни показатели на сайта

en: Social Page Views
bg_BG: Показвания на социални страници

en: Speed Options
bg_BG: Настройки на скоростта

en: SrcSet Disable
bg_BG: SrcSet Изключване

en: SrcSet is a mobile feature which the browser will request small image sizes for various screen sizes.  WordPress enabled this by default, but sometimes it can be taxing with 5 various sized images for each image, and the best option might be to just enable the 1 image.
bg_BG: SrcSet - това е мобилна функция, с помощта на която браузърът изисква изображения с малък размер, за различни размери на екрана. WordPress е включен по подразбиране, но понякога това може да бъде тежки с 5 снимки с различен размер за всеки образ, и най-добрият вариант може да бъде просто да включите 1 снимка.

en: Start the Conversion: Click the "Convert Images to AVIF" button to start the conversion process. Our plugin will handle the rest.
bg_BG: Започнете трансформация, Кликнете върху "Преобразуване на изображението в AVIF", за да започне процесът на преобразуване. Всичко останало ще направи нашия плъгин.

en: Starting the conversion from file
bg_BG: Стартирането на преобразуване на файла

en: Strict
bg_BG: Строг

en: Subscription
bg_BG: Абонирайте се

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Thanks For Being a Paid Member
bg_BG: Благодаря Ви, Че Сте Платен Участник

en: The
bg_BG: Същият

en: The AVIF Image Conversion feature in our plugin empowers you to optimize and enhance your website's image performance by converting images to the highly efficient AVIF format. AVIF is a cutting-edge image format known for its exceptional compression efficiency without compromising image quality.
bg_BG: Функция за преобразуване на изображения AVIF в нашия плъгин позволява да се оптимизира и повиши ефективността на изображения на вашия сайт чрез преобразуване на изображения в високоефективен формат AVIF. AVIF - това е ултрамодерен форматът за изображения, известен със своята изключителна ефективност на компресия, без да жертвате качеството на картината.

en: The cache has been cleared.
bg_BG: Кеша е изчистен.

en: The scripts has been cleared.
bg_BG: Скриптове са почистени.

en: Theme
bg_BG: Тема

en: This app is not available for toggling.
bg_BG: Това приложение не е достъпно за превключване.

en: This is an all in one solution, this app will help most WordPress themes out of the box.  Please let us know if your theme has a special directory for css and js, as some tend to be several levels down from the root theme folder.  We will scan your root and sub directories, but if your theme has an additional sub directory please define it from your theme, we only support one additional folder.
bg_BG: Това е универсално решение, това приложение ще ви помогне да създадете повечето WordPress теми "от кутията". Моля, да ни кажете, има ли във вашата тема специален каталог за css и js, тъй като някои от тях, като правило, са разположени на няколко нива под главната папка на темата. Ние просканируем си главната директория и нейните поддиректории, но ако вашата тема има допълнителни поддиректория, моля, определете си във вашата тема, ние подкрепяме само една допълнителна папка.

en: Tier3
bg_BG: Ниво 3

en: Tier4
bg_BG: Ниво 4

en: Timeout Limit (seconds)
bg_BG: Ограничение по време на готовност (секунди)

en: Timestamp
bg_BG: Временна етикет

en: Today
bg_BG: Днес

en: Traffic Type
bg_BG: Тип трафик

en: Turn On
bg_BG: Включи

en: Turning this on, will take all scripts located inside your main theme inside the /js/ folder and combine them into one script this will allow mobile loading to be quicker.  Please also consider not combining anything that renders to the dom, as that will be faster not being combined.
bg_BG: При включване на тази функция всички скриптове, намиращи се във вътрешността на основната си тема, да бъдат поставени в папка /js / и обединени в един скрипт, че ще ускори изтеглянето на мобилни устройства. Моля, помислете за това, за да не се слее с нищо, което се показва в dom, тъй като това ще бъде по-бързо, ако не се слеят.

en: Uninstall
bg_BG: Изтриване на

en: Unlock A Lifetime Membership
bg_BG: Отключване На Членство

en: Upgrade
bg_BG: Актуализация

en: Upgrade to Install
bg_BG: Обновете, за да инсталирате

en: Usage
bg_BG: Използването на

en: Used Memory
bg_BG: Използвана Памет

en: Used memory at
bg_BG: Използвана памет при

en: User Agent
bg_BG: Потребителски Агент

en: User Agent Banning
bg_BG: Забрана Представител На Потребителя

en: Users
bg_BG: Потребители

en: Using Enhanced Loading will give you better FCP scores as your load times should not wait around as long.
bg_BG: Използването на подобрени сваляне ще ви даде най-добрите показатели на FCP, тъй като времето на зареждане не трябва да продължи толкова дълго време.

en: Using Object Cache will help speed up some common WordPress transactions.
bg_BG: Използването на обектен кеш помага за ускоряване на някои често срещани сделка WordPress.

en: Version
bg_BG: Версия

en: Views
bg_BG: Показвания

en: WebP has been around since 2010, and is becoming more of a standard in 2018.  You will need some server based packages for this to work.  Our recommendation is contact your host or website administrator.  This plugin allows .jpg, .png, .gif to be uploaded into .webp format which is about 60% less in file size making your website faster.  We have a redirect for assets uploaded if they exsist once this plugin is activated it should work well.  Please contact us if you need a backlog of files converted into webp.
bg_BG: WebP съществува от 2010 г. и става все по-стандартен през 2018 година. За работата му ще се нуждае от някои сървърни пакети. Ние препоръчваме да се обърнете към вашия сайт или уеб администратора на сайта. Този плъгин ви позволява да качвате файлове .jpg, .png, .gif формат.webp, размер на файл, който е около 60% по-малко, което прави сайта по-бързо. Имаме пренасочване за изтеглени средства, ако те съществуват, след активиране на този плъгин, той трябва да работи добре. Моля, свържете се с нас, ако имате нужда от натрупване на файлове, конвертира в webp.

en: While saving with WordPress your site might request to send your data out to 3rd party plugins for different application usage, and functions.  Enabling this local option only will disable all wp_remote_get commands, it should allow those functions to run with empty data. If you enable this Ping Google will be disabled as that will ping upon a post or page being created.
bg_BG: При записването с помощта на WordPress сайта може да поиска прехвърляне на данни на трети страни, приставки за използване в различни приложения и функции. Включването на тази локална опция само изключи автоматично всички отбори wp_remote_get, това трябва да позволи на тези функции се стартира с празни данни. Ако сте включили този пинг, Google ще бъде изключен, тъй като той ще пинговаться при създаването на публикация или страница.

en: While saving with WordPress your site, will tell Googlebot about new content this should help getting your pages indexed faster, there is no delay in sending to google as google should be allowed to be notified at time of publishing.
bg_BG: При записването на вашия сайт с помощта на WordPress Googlebot ще докладват за ново съдържание, тя трябва да помогне за ускоряване на индексирането на страниците, когато изпращате в Google забавяне няма, тъй като Google, трябва да бъде разрешено от получаване на уведомлението по време на публикуване.

en: WordPress Database Table Prefix
bg_BG: Префикс на таблиците в базата данни на WordPress

en: WordPress block library is great, but did you know there are several css files that have to be turned on in order to make this work.  Depending upon your theme and setup this plugin will turn off the default styles allowing your website to write your own styles for WordPress blocks.
bg_BG: Библиотека блокове WordPress е красива, но знаете ли, че има няколко css файлове, които трябва да се включи, за да го работи? В зависимост от темата и настройките на този плъгин изключи автоматично стилове по подразбиране, което позволява на вашия уеб сайт да пишете ваши собствени стилове за блокове WordPress.

en: WordPress installs an emoji font by default this can slow your site down. This is called render blocking, as all fonts add time and block a page from rendering instantly.
bg_BG: WordPress определя шрифт emoji по подразбиране, това може да забави работата на вашия сайт. Това се нарича заключващ се прави, тъй като всички шрифтове увеличават време и блокират незабавен предоставяне на страницата.

en: Wordpress plugin for speed, security, analytics, vitals, caching, and modern browsers.  Consolidate the features of many plugins, and add features that make sense.
bg_BG: Wordpress плъгин за ускоряване, сигурност, разузнаване, жизнено важни функции, кеширане и модерни браузъри. Комбинирайте възможности на много плъгини и добавяне на функции, които имат смисъл.

en: XMLRPC Disabled
bg_BG: XMLRPC Изключен

en: XMLRPC is a function that allows you to publish to your website via the WordPress app or another connected website.  This server runs well and is enabled by default.  WordPress did not account for the millions of bot that try to break into your site using this method.  Turning this off by default will disable the potential threats.
bg_BG: XMLRPC - това е функция, която ви позволява да публикувате на вашия уеб сайт, чрез приложение на WordPress или друг свързан уеб-сайт. Този сървър работи добре и е включен по подразбиране. WordPress не отчита милиони ботове, които се опитват да проникнат на вашия сайт с помощта на този метод. Блокирането на този параметър по подразбиране изключи автоматично потенциални заплахи.

en: Yes
bg_BG: ДА

en: You Own This
bg_BG: Това Принадлежи на теб

en: You can write to the
bg_BG: Можете да пишете на адрес

en: You do not have write permissions for the
bg_BG: Нямате права за запис за

en: You have exceeded your allocated page views for the current month. Please visit our plans, use code 'Upgrade77' to upgrade
bg_BG: Ти надмина броя показвания на страници, посветен на текущия месец. Моля, запознайте се с нашите планове, използвайте кода "Upgrade77" за подобряване на

en: Your Account
bg_BG: Вашият профил

en: Your Apps
bg_BG: Вашите приложения

en: Your Available Apps
bg_BG: Вашите Налични приложения

en: directory
bg_BG: каталог

en: directory does not exist
bg_BG: директорията не съществува

en: directory exist
bg_BG: директория съществува

en: files have been successfully converted so far
bg_BG: в момента файлове са успешно реализира

en: free
bg_BG: Безплатно

en: is enabled
bg_BG: поддръжка

en: is not enabled
bg_BG: не е включен

en: is not supported
bg_BG: не се поддържа

en: is supported
bg_BG: поддържа

en: of
bg_BG: от

en: or
bg_BG: или

en: or greater
bg_BG: или повече

en: upload module
bg_BG: модулът за зареждане
