WP Customer Area - en to ru_RU translation catalogue (1088 entries)

en:  cannot be empty
ru_RU: не может быть пустым

en:  is not a valid email
ru_RU: некорректный адрес эл. почты

en:  is not a valid post
ru_RU: некорректная запись

en:  is not a valid role
ru_RU: некорректная роль

en:  is not a valid value
ru_RU: некорректное значение

en: %1$s file | %1$s files
ru_RU[0]: %1$s файл
ru_RU[1]: %1$s файлов
ru_RU[2]: %1$s файлы
ru_RU[3]: %1$s файл.

en: %1$s is not a valid email address.
ru_RU: %1$s это некорректный адрес эл. почты.

en: %1$s is not a valid integer
ru_RU: %1$s некорректный делитель

en: %1$s is not a valid number
ru_RU: %1$s некорректное число

en: %1$s is required.
ru_RU: %1$s необходимо.

en: %1$s must be greater than %2$s
ru_RU: %1$s должно быть больше, чем %2$s

en: %1$s must be lower than %2$s
ru_RU: %1$s должно быть меньше, чем %2$s

en: %1$s must contain at least %2$s characters
ru_RU: %1$s должно содержать минимум %2$s знаков

en: %1$s must contain at most %2$s characters
ru_RU: %1$s должно содержать максимум %2$s знаков

en: %d attachment | %d attachments
ru_RU[0]: %d вложено
ru_RU[1]: %d вложения
ru_RU[2]: %d вложений
ru_RU[3]: %d вложено

en: %s ago
ru_RU: %s назад

en: %s page has been deleted | %s pages have been deleted
ru_RU[0]: %s Страница удалена
ru_RU[1]: %s Страницы удалены
ru_RU[2]: %s Страниц удалено
ru_RU[3]: %s Стр. удалено

en: %s: %d hook(s)
ru_RU: %s: %d хук(и)

en: %s: %d template(s)
ru_RU: %s: %d шаблон(ы)

en: &#197;land Islands
ru_RU: &#197;Острова

en: &Aacute;vila
ru_RU: Авила

en: (current)
ru_RU: (текущий)

en: 0 user
ru_RU: 0 пользователей

en: <a href="%1$s" title="Show content classified under %2$s" class="cuar-taxonomy-term">%3$s</a>
ru_RU: <a href="%1$s" title="Показать определенное содержимое ниже %2$s" class="cuar-taxonomy-term">%3$s</a>

en: <a href="%1$s" title="Title: %2$s">%3$s</a>
ru_RU: <a href="%1$s" title="Заголовок: %2$s">%3$s</a>

en: <a href="%1$s" title="Username: %2$s">%3$s</a>
ru_RU: <a href="%1$s" title="Имя пользователя: %2$s">%3$s</a>

en: <a href="%s">Public URL to a test file in that folder</a>. Response code: %s. File content: %s
ru_RU: <a href="%s">Опубликуйте URL для проверки в этой папке</a>. Код ответа: %s. Содержимое файла: %s

en: <strong>Error: </strong>WP Customer Area add-ons are active but the main plugin is not installed!
ru_RU: <strong>Ошибка: </strong>WP Клиентская Зона -дополнения активны, но главный модуль не установлен!

en: <strong>Leave empty to use default folder</strong>:<br/><code>%s</code>
ru_RU: <strong>Оставьте незаполненным для использования папки по умолчанию</strong>:<br/><code>%s</code>

en: <strong>WP Customer Area</strong> %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you will enjoy using it.
ru_RU: ""<strong>Клиентская зона</strong> %s теперь более удобная, стабильная и безопасная. Мы надеемся, что вам понравится с нами работать

en: <strong>WP Customer Area</strong> has detected some potential issues:
ru_RU: <strong>WP Customer Area</strong>обнаружил некоторые потенциальные проблемы:

en: A Coru&ntilde;a
ru_RU: Ла-Корунья

en: A method must be specified (copy|move|noop) in the extra parameter
ru_RU: Способ должен быть указан (copy|move|noop) в дополнительном параметре

en: A path must be specified in the extra parameter
ru_RU: Путь должен быть указан в дополнительном параметре

en: Abandoned
ru_RU: Заброшенный

en: About
ru_RU: Детали

en: About WP Customer Area
ru_RU: Детали о Клиентской зоне

en: Access files
ru_RU: Доступ к файлам

en: Access pages
ru_RU: Доступ к страницам

en: Access payments
ru_RU: Доступ к платежам

en: Access the WordPress admin area
ru_RU: Доступ к зоне администратора WordPress

en: Account - Details
ru_RU: Аккаунт - Детали

en: Account - Edit
ru_RU: Аккаунт - Ред.

en: Account - Home
ru_RU: Аккаунт - Домашняя стр.

en: Account details
ru_RU: Детали аккаунта

en: Actions and filters
ru_RU: Действия и фильтры

en: Actions only
ru_RU: Только действия

en: Add a menu
ru_RU: Добавить меню

en: Add file attachments
ru_RU: Добавить файлы

en: Add new
ru_RU: Добавить новое

en: Add note
ru_RU: Добавить заметку

en: Add payment manually
ru_RU: Добавить платеж вручную

en: Add-on
ru_RU: Дополнение

en: Add-ons
ru_RU: Дополнения

en: Add-ons &amp; themes
ru_RU: Дополнения и темы

en: Addon is active
ru_RU: Дополнение активно

en: Addon is not active
ru_RU: Дополнение не активно

en: Address
ru_RU: Адрес

en: Address ID must be specified
ru_RU: Нужно указать ID адреса

en: Address Manager
ru_RU: Менеджер адресов

en: Addresses
ru_RU: Адреса

en: Admin theme
ru_RU: Тема администратора

en: Administration Area
ru_RU: Административная зона

en: Afghanistan
ru_RU: Афганистан

en: Albacete
ru_RU: Альбасете

en: Albania
ru_RU: Албания

en: Algeria
ru_RU: Алжир

en: Alicante
ru_RU: Аликанте

en: All
ru_RU: Все

en: All %s
ru_RU: Все %s

en: Almer&iacute;a
ru_RU: Альмерия

en: American Samoa
ru_RU: Американское Самоа

en: Amount
ru_RU: Количество

en: An error happened while copying %1$s from the server folder %2$s
ru_RU: Ошибка произошла при копировании %1$s  из папки сервера %2$s

en: An error happened while copying %s from the FTP folder
ru_RU: Ошибка произошла при копировании %s из папки FTP

en: An error happened while uploading your file: %s
ru_RU: Ошибка произошла при загрузке файла: %s

en: An unknown error happened while uploading your file.
ru_RU: Неизвестная ошибка произошла во время загрузки файла.

en: And more!
ru_RU: И больше!

en: Andorra
ru_RU: Андорра

en: Angola
ru_RU: Ангола

en: Anguilla
ru_RU: Ангилья

en: Antarctica
ru_RU: Антарктика

en: Antigua and Barbuda
ru_RU: Антигуа и Барбуда

en: Any
ru_RU: Любой

en: Any Role
ru_RU: Любая роль

en: Any type
ru_RU: Любой тип

en: Araba
ru_RU: Араба

en: Archives
ru_RU: Архивы

en: Are you sure that you want ignore this warning? You can also manually edit your menu in the page: "Appearance > Menus".
ru_RU: Вы уверены, что хотите игнорировать это предупреждение? Вы также можете вручную отредактировать меню на странице: "Внешний вид> Меню".

en: Are you sure that you want to associate this address with that owner?
ru_RU: Вы уверены, что вы хотите присвоить этот адрес этому владельцу?

en: Are you sure that you want to clear current menu and create it again from scratch (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что хотите очистить текущее меню и создать его с нуля (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure that you want to create all the pages that are currently missing (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что хотите создать все страницы, которые в настоящее время отсутствуют (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure that you want to create the menu (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что вы хотите создать меню (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure that you want to delete all existing pages and recreate them (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить все существующие страницы и воссоздать их (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure that you want to delete everything related to WP Customer Area (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить все связанные с WP Customer Area (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure that you want to delete this content?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить это содержимое ?

en: Are you sure that you want to delete this note?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить эту заметку?

en: Are you sure that you want to delete those pages (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что хотите удалить эти страницы (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure that you want to recreate the main navigation menu (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что вы хотите воссоздать главное меню навигации (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure that you want to reset all the settings to their default values (this operation cannot be undone)?
ru_RU: Вы уверены, что хотите сбросить все настройки на значения по умолчанию (эта операция не может быть отменена)?

en: Are you sure?
ru_RU: Вы уверены?

en: Argentina
ru_RU: Аргентина

en: Armenia
ru_RU: Армения

en: Aruba
ru_RU: Аруба

en: As with any new release, we constantly provide bug fixes. This update is no exception with no less than 20 issues corrected.
ru_RU: Как и с любым новым выпуском, мы постоянно исправляем ошибки. Это обновление не является исключением, 20 ошибок исправлено.

en: As with any new release, we constantly provide bug fixes. This update is no exception with no less than 23 issues corrected.
ru_RU: Как и с любым новым выпуском, мы постоянно исправляем ошибки. Это обновление не является исключением, 23 ошибки исправлено.

en: Ascending
ru_RU: По возрастанию

en: Assign categories
ru_RU: Назначить категории

en: Assigned to
ru_RU: Назначено

en: Assignment
ru_RU: Назначение

en: Asturias
ru_RU: Астурия

en: Attach new file
ru_RU: Прикрепить новый файл

en: Attach new page
ru_RU: Прикрепить новую страницу

en: Attach selected file(s)
ru_RU: Приложить выбранный файл(ы)

en: Attached Files
ru_RU: Приложенные файлы

en: Attached files
ru_RU: Вложенные файлы

en: Attachment added
ru_RU: Вложение добавлено

en: Attachment removed
ru_RU: Вложение удалено

en: Attachment updated
ru_RU: Вложение обновлено

en: Attachment:
ru_RU: Вложение:

en: Australia
ru_RU: Австралия

en: Australian Dollar (&#36;)
ru_RU: Австралийский Доллар (&#36;)

en: Austria
ru_RU: Австрия

en: Author
ru_RU: Автор

en: Author Archive
ru_RU: Архив Авторов

en: Azerbaijan
ru_RU: Азербайджан

en: Back-office
ru_RU: Бэк-офис

en: Badajoz
ru_RU: Бадахос

en: Bahamas
ru_RU: Багамы

en: Bahrain
ru_RU: Бахрейн

en: Baleares
ru_RU: Балеарские острова

en: Bangladesh
ru_RU: Бангладеш

en: Bank
ru_RU: Банк

en: Barbados
ru_RU: Барбадос

en: Barcelona
ru_RU: Барселона

en: Belarus
ru_RU: Беларусь

en: Belgium
ru_RU: Бельгия

en: Belize
ru_RU: Белиз

en: Benin
ru_RU: Бенин

en: Bermuda
ru_RU: Бермудские острова

en: Better admin panel
ru_RU: Улучшенная панель администратора

en: Better ownership control
ru_RU: Улучшен контроль прав доступа

en: Better permissions
ru_RU: Улучшен контроль прав доступа

en: Between
ru_RU: Между

en: Bhutan
ru_RU: Бутан

en: Billing address
ru_RU: Адрес оплаты

en: Billing information
ru_RU: Платежная информация

en: Biography
ru_RU: Биография

en: Bizkaia
ru_RU: Бискайя

en: Bolivia
ru_RU: Боливия

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ru_RU: Бонэйр, Синт-Эстатиус и Саба

en: Bosnia and Herzegovina
ru_RU: Босния и Герцеговина

en: Botswana
ru_RU: Ботсвана

en: Bouvet Island
ru_RU: Остров Буве

en: Brazil
ru_RU: Бразилия

en: Brazilian Real (R&#36;)
ru_RU: Бразильский Реал (R&#36;)

en: British Indian Ocean Territory
ru_RU: Британская территория в Индийском океане

en: Brunei Darrussalam
ru_RU: Бруней

en: Bulgaria
ru_RU: Болгария

en: Burgos
ru_RU: Бургос

en: Burkina Faso
ru_RU: Буркина-Фасо

en: Burundi
ru_RU: Бурунди

en: Bypass moderation (content is automatically published)
ru_RU: Обход модерации (содержимое автоматически публикуется)

en: C&aacute;ceres
ru_RU: Касерес

en: C&aacute;diz
ru_RU: Кадис

en: C&oacute;rdoba
ru_RU: Кордова

en: Cambodia
ru_RU: Камбоджа

en: Cameroon
ru_RU: Камерун

en: Canada
ru_RU: Канада

en: Canadian Dollar (&#36;)
ru_RU: Канадский Доллар (&#36;)

en: Cancel
ru_RU: Отменить

en: Cantabria
ru_RU: Кантабрия

en: Capabilities
ru_RU: Возможности

en: Capabilities Manager
ru_RU: Менеджер возможностей

en: Cape Verde
ru_RU: Кабо-Верде

en: Caption:
ru_RU: Надпись:

en: Castell&oacute;n
ru_RU: Кастельон

en: Categories
ru_RU: Рубрики

en: Category Archive
ru_RU: Архив Категорий

en: Category:
ru_RU: Рубрика:

en: Cayman Islands
ru_RU: Каймановы острова

en: Central African Republic
ru_RU: Центральноафриканская Республика

en: Ceuta
ru_RU: Сеута

en: Chad
ru_RU: Чад

en: Change log
ru_RU: Лог изменений

en: Change permissions
ru_RU: Сменить разрешения

en: Check this to enable the private pages add-on.
ru_RU: Нажмите здесь, чтобы включить дополнение личные страницы.

en: Checking license...
ru_RU: Проверка лицензии...

en: Checkout
ru_RU: Оформить

en: Cheque
ru_RU: Чек

en: Chile
ru_RU: Чили

en: China
ru_RU: Китай

en: Choose a payment method
ru_RU: Выберите метод оплаты

en: Christmas Island
ru_RU: Остров Рождества

en: City
ru_RU: Город

en: Ciudad Real
ru_RU: Сьюдад-Реаль

en: Classic upload
ru_RU: Классическая загрузка

en: Clean-up database
ru_RU: Очистить базу данных

en: Clear
ru_RU: Очистить

en: Clear the address
ru_RU: Очистить адрес

en: Click to edit...
ru_RU: Нажмите, чтобы изменить...

en: Cocos Islands
ru_RU: Кокосовые острова

en: Colombia
ru_RU: Колумбия

en: Comoros
ru_RU: Коморские острова

en: Company
ru_RU: Компания

en: Complete
ru_RU: Завершено

en: Configure permissions
ru_RU: Настроить разрешения

en: Congo, Democratic People's Republic
ru_RU: Демократическая Республика Конго

en: Congo, Republic of
ru_RU: Конго

en: Contact information
ru_RU: Контактная информация

en: Container Owner
ru_RU: Владелец Контейнера

en: Content creation
ru_RU: Создание контента

en: Content creation (from front-office)
ru_RU: Создание контента (из фронт-офиса)

en: Content edition
ru_RU: Редактирование контента

en: Content edition (from front-office)
ru_RU: Редактирование контента (из фронт-офиса)

en: Content removal (from front-office)
ru_RU: Удаление контента (из фронт-офиса)

en: Content update (from front-office)
ru_RU: Обновление контента (из фронт-офиса)

en: Content viewed
ru_RU: Просмотренное содержимое

en: Continue
ru_RU: Далее

en: Cook Islands
ru_RU: Острова Кука

en: Copy the file (do not delete it from the FTP folder)
ru_RU: Скопируйте файл (не удаляйте его из папки FTP)

en: Costa Rica
ru_RU: Коста-Рика

en: Cote d'Ivoire
ru_RU: Кот-д’Ивуар

en: Could not create the menu. %s
ru_RU: Создать меню невозможно. %s

en: Country
ru_RU: Страна

en: Create a new file linked to this project
ru_RU: Создать новый файл, связанный с этим проектом

en: Create a new page linked to this project
ru_RU: Создать новую страницу, связанную с проектом

en: Create content from front office
ru_RU: Создание контента из фронт-офиса

en: Create folder
ru_RU: Создать папку

en: Create it &raquo;
ru_RU: Создать &raquo;

en: Create missing pages
ru_RU: Создать отсутствующие страницы

en: Create pages and menu
ru_RU: Создать страницы и меню

en: Create the menu
ru_RU: Создать меню

en: Create/Edit files
ru_RU: Создать/Редактировать файлы

en: Create/Edit pages
ru_RU: Создать/Редактировать страницы

en: Create/Edit payments
ru_RU: Создать/Изменить платежи

en: Created By
ru_RU: Создано

en: Created between
ru_RU: Создано между

en: Created by
ru_RU: Создано

en: Created on
ru_RU: Создано

en: Croatia/Hrvatska
ru_RU: Хорватия

en: Cuba
ru_RU: Куба

en: Cuenca
ru_RU: Куэнка

en: Cura&Ccedil;ao
ru_RU: Кюрасао

en: Currency
ru_RU: Валюта

en: Current
ru_RU: Текущий

en: Current owner:
ru_RU: Текущий владелец:

en: Current theme folder
ru_RU: Текущий каталог темы

en: Current version
ru_RU: Установленная версия

en: Customer Page - %s
ru_RU: Клиентская страница - %s

en: Customer Pages
ru_RU: Клиентские страницы

en: Cyprus
ru_RU: Кипр

en: Czech Koruna
ru_RU: Чешская крона

en: Czech Republic
ru_RU: Чехия

en: Danish Krone
ru_RU: Датская крона

en: Dashboard
ru_RU: Главная

en: Date
ru_RU: Дата

en: Date Archive
ru_RU: Архив Дат

[ctx: Date picker JS date format]
en: MM d, yy
ru_RU: ММ д, гг

[ctx: Date picker text]
en: Clear
ru_RU: Очистить

[ctx: Date picker text]
en: Show a different month
ru_RU: Показать другой месяц

[ctx: Date picker text]
en: Today
ru_RU: Сегодня

en: Debug templates
ru_RU: Отладочные Шаблоны

en: Default category
ru_RU: Категория по умолчанию

en: Default owners
ru_RU: Владельцы по умолчанию

en: Define how many items to allow on the dashboard page. -1 will show all items.
ru_RU: Определяет сколько элементов отображается на странице приборной панели. -1 Покажет все.

en: Delete
ru_RU: Удалить

en: Delete Content
ru_RU: Удалить содержимое

en: Delete all events permanently
ru_RU: Удалить все события навсегда

en: Delete all existing pages and recreate them.
ru_RU: Удалить и пересоздать страницы

en: Delete and recreate the main navigation menu.
ru_RU: Удалить и заново создать главное меню навигации.

en: Delete any content from front office
ru_RU: Удаление контента из фронт-офиса

en: Delete authored content
ru_RU: Удаление авторского содержимого

en: Delete categories
ru_RU: Удалить категории

en: Delete existing &amp; create new &raquo;
ru_RU: Удалить существующие &amp; создать новое &raquo;

en: Delete files
ru_RU: Удалить файлы

en: Delete image
ru_RU: Удалить изображение

en: Delete orphan pages
ru_RU: Удалить не связанные страницы

en: Delete owned content
ru_RU: Удаление собственного содержимого

en: Delete pages
ru_RU: Удалять страницы

en: Delete payments
ru_RU: Удалить платежи

en: Delete permanently
ru_RU: Удалить навсегда

en: Denmark
ru_RU: Дания

en: Descending
ru_RU: По убыванию

en: Display name
ru_RU: Отображаемое имя

en: Djibouti
ru_RU: Джибути

en: Do you really want to clear the address?
ru_RU: Вы действительно хотите стереть адрес?

en: Do you really want to remove this file?
ru_RU: Вы действительно хотите удалить этот файл?

en: Do you really want to replace current address?
ru_RU: Вы действительно хотите заменить данный адрес?

en: Documentation
ru_RU: Документация

en: Dominica
ru_RU: Доминика

en: Dominican Republic
ru_RU: Доминикана

en: Done
ru_RU: Сделано

en: Download
ru_RU: Скачать

en: Download all attachments
ru_RU: Загрузить все вложения

en: Download updated add-ons
ru_RU: Загрузить обновленные дополнения

en: Draft
ru_RU: Черновик

en: Drag and drop files here, they will be uploaded to the private folder.
ru_RU: Перетащите файлы сюда, они будут загружены в личную папку.

en: Drop your files here or click me!
ru_RU: Перенесите ваши файлы сюда или просто нажмите тут!

en: East Timor
ru_RU: Восточный Тимор

en: Ecuador
ru_RU: Эквадор

en: Edit
ru_RU: Изменить

en: Edit account
ru_RU: Ред. аккаунт

en: Edit account details
ru_RU: Редактировать детали аккаунта

en: Edit categories
ru_RU: Редактировать категории

en: Edit it &raquo;
ru_RU: Редактировать &raquo;

en: Egypt
ru_RU: Египет

en: El Salvador
ru_RU: Сальвадор

en: Email Address
ru_RU: Адрес эл. почты

en: Empty Trash
ru_RU: Очистить корзину

en: Empty terms:
ru_RU: Пустые слова:

en: Enable add-on
ru_RU: Включить дополнения

en: Enable moderation when new content is submitted by a user.
ru_RU: Включить модерацию, когда новое содержание передается пользователем.

en: Enable the rich editor when editing content.
ru_RU: Включение редактора форматирования текста при редактировании контента.

en: Enhanced Files
ru_RU: Улучшенная работа с файлами

en: Equatorial Guinea
ru_RU: Экваториальная Гвинея

en: Eritrea
ru_RU: Эритрея

en: Error while changing permissions. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
ru_RU: Ошибка в процессе смены прав пользователя. PHP не имеет таких разрешений. Пожалуйста, измените вручную.

en: Error: you must choose an owner first
ru_RU: Ошибка: вы должны выбрать владельца

en: Estonia
ru_RU: Эстония

en: Ethiopia
ru_RU: Эфиопия

en: Euro (&euro;)
ru_RU: Евро (&euro;)

en: Event
ru_RU: Событие

en: Event type
ru_RU: Тип событий

en: Exceeded filesize limit.
ru_RU: Превышен размер файла

en: Existing add-ons have been much improved: 17 new features and over 14 issues fixes. For instance, notifications are now sent in HTML format using a clean professional template.
ru_RU: Существующие дополнения были улучшены: 17 новых функций и более 14 исправлений Уведомления теперь рассылаются в формате HTML используя чистые профессиональные шаблоны.

en: Export settings
ru_RU: Экспорт настроек

en: Extra info
ru_RU: Дополнительная информация

en: FILE | FILES
ru_RU[0]: Файл
ru_RU[1]: Файлы
ru_RU[2]: Файлов
ru_RU[3]: Ф.

en: FTP uploads folder
ru_RU: FTP папка загрузки

en: Failed
ru_RU: Не удалось

en: Failed to contact server
ru_RU: Не удалось установить соединение с сервером

en: Falkland Islands
ru_RU: Фолклендские острова

en: Faroe Islands
ru_RU: Фарерские острова

en: Feeling ready?
ru_RU: Чувствуете готовность?

en: Fiji
ru_RU: Фиджи

en: File
ru_RU: Файл

en: File Storage
ru_RU: Файловое Хранилище

en: File Upload
ru_RU: Загрузка файла

en: File downloaded
ru_RU: Файл скачан

en: File not found
ru_RU: Файл не найден

en: File storage
ru_RU: Файловое Хранилище

en: Files
ru_RU: Файлы

en: Files created by %1$s
ru_RU: Файлы созданы %1$s

en: Files published in %1$s
ru_RU: Файлов опубликовано %1$s

en: Files published in %2$s %1$s
ru_RU: Файлов опубликовано %2$s %1$s

en: Files under %1$s
ru_RU: Файлов ниже %1$s

en: Files you created
ru_RU: Созданные файлы

en: Filter %1$s List
ru_RU: Фильтр %1$s Лист

en: Filter Log Event List
ru_RU: Фильтровать лог событий

en: Filter events
ru_RU: Фильтровать события

en: Filters only
ru_RU: Только фильтры

en: Finland
ru_RU: Финляндия

en: First name
ru_RU: Имя

en: Fix these potential issues
ru_RU: Исправить эти потенциальные проблемы

en: Folder could not be created
ru_RU: Папка не может быть создана

en: France
ru_RU: Франция

en: French Guiana
ru_RU: Французская Гвиана

en: French Polynesia
ru_RU: Французская Полинезия

en: French Southern Territories
ru_RU: Французские Южные Территории

en: From:
ru_RU: Откуда:

en: Front-office
ru_RU: Фронт-офис

en: Frontend
ru_RU: Внешний интерфейс

en: Frontend Integration
ru_RU: Фронт-энд интеграция

en: GB
ru_RU: ГБ

en: Gabon
ru_RU: Габон

en: Gambia
ru_RU: Гамбия

en: Gateway
ru_RU: Платёжная система

en: General
ru_RU: Главная

en: General Settings
ru_RU: Общие настройки

en: General settings
ru_RU: Основные настройки

en: Georgia
ru_RU: Грузия

en: Germany
ru_RU: Германия

en: Get file
ru_RU: Получить файл

en: Get from server FTP folder
ru_RU: Получить с сервера FTP папку

en: Getting started tutorial
ru_RU: Обучение начальной работе

en: Ghana
ru_RU: Гана

en: Gibraltar
ru_RU: Гибралтар

en: Gipuzkoa
ru_RU: Гипускоа

en: Girona
ru_RU: Жирона

en: Global
ru_RU: Глобальный

en: Granada
ru_RU: Гранада

en: Greece
ru_RU: Греция

en: Greenland
ru_RU: Гренландия

en: Grenada
ru_RU: Гренада

en: Guadalajara
ru_RU: Гвадалахара

en: Guadeloupe
ru_RU: Гваделупа

en: Guam
ru_RU: Гуам

en: Guatemala
ru_RU: Гватемала

en: Guernsey
ru_RU: Гернси

en: Guinea
ru_RU: Гвинея

en: Guinea-Bissau
ru_RU: Гвинея-Бисау

en: Guyana
ru_RU: Гайана

en: Haiti
ru_RU: Гаити

en: Header
ru_RU: Верхний колонтитул

en: Heard and McDonald Islands
ru_RU: Остров Херд и острова Макдональд

en: Hello, %1$s
ru_RU: Здравствуйте, %1$s

en: Hide
ru_RU: Скрыть

en: Holy See (City Vatican State)
ru_RU: Папский Престол (Город Ватикан)

en: Home
ru_RU: Главная

en: Home address
ru_RU: Домашний адрес

en: Honduras
ru_RU: Гондурас

en: Hong Kong
ru_RU: Гонконг

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
ru_RU: Гонконгский доллар (&#36;)

en: How do you want to add the files?
ru_RU: Вы хотите добавить файлы?

en: Huelva
ru_RU: Уэльва

en: Huesca
ru_RU: Уэска

en: Hungarian Forint
ru_RU: Венгерский форинт

en: Hungary
ru_RU: Венгрия

en: IP address
ru_RU: IP-адрес

en: Iceland
ru_RU: Исландия

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is downloading a private file. There will be a single event per user and per file. Else, each time a user is downloading a private file, an event will be generated.
ru_RU: Если этот флажок установлен, WP Клиентская зона будет записывать событие, когда пользователь скачивает файл. Там будет одно событие для каждого пользователя и файла. В противном случае, каждый раз, когда пользователь скачивает файл, событие будет генерироваться.

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is viewing private content. There will be a single event per user and per content. Else, each time a user is viewing a private content, an event will be generated.
ru_RU: Если этот флажок установлен, WP Клиентская зона будет записывать событие входа в первый раз, когда пользователь просматривает личное содержание. Там будет одно событие для каждого пользователя и содержание. В противном случае, каждый раз, когда пользователь просматривает личное содержание, событие будет генерироваться.

en: Ignore this warning
ru_RU: Игнорировать это предупреждение

en: Ignore until next update
ru_RU: Игнорировать до следующего дополнения

en: Ignore warning
ru_RU: Игнорировать предупреждения

en: Import settings
ru_RU: Импорт настроек

en: Improved setup &amp; updates
ru_RU: Улучшены настройки &amp; обновления

en: Improvements and bug fixes
ru_RU: Улучшения и исправления

en: Includes the WP Customer Area skin to provide a stylesheet for the plugin.
ru_RU: Включает в себя оболочки WP Клиентской Зоны для стилей плагина.

en: India
ru_RU: Индия

en: Indian Rupee (&#8377;)
ru_RU: Индийская Рупия

en: Indonesia
ru_RU: Индонезия

en: Install WP Customer Area
ru_RU: Установить WP Клиентскую Зону

en: Installed add-ons
ru_RU: Установленные дополнения

en: Installer
ru_RU: Инсталлятор

en: Invalid owner
ru_RU: Неправильный Владелец

en: Invalid parameters. No file sent
ru_RU: Неправильные параметры. Файл не послан.

en: Invoicing
ru_RU: Счет

en: Iran
ru_RU: Иран

en: Iranian Rial (&#65020;)
ru_RU: Иранский Реал

en: Iraq
ru_RU: Ирак

en: Ireland
ru_RU: Ирландия

en: Isle of Man
ru_RU: Остров Мэн

en: Israel
ru_RU: Израиль

en: Israeli Shekel (&#8362;)
ru_RU: Израильский Шекель

en: Issue #%d
ru_RU: Выпуск #%d

en: It looks like the file you tried to delete does not exists.
ru_RU: Кажется, вы пытались удалить что-то несуществующее

en: Italy
ru_RU: Италия

en: Jamaica
ru_RU: Ямайка

en: Japan
ru_RU: Япония

en: Japanese Yen (&yen;)
ru_RU: Японская йена (&yen;)

en: Jersey
ru_RU: Джерси

en: Jordan
ru_RU: Иордания

en: Kazakhstan
ru_RU: Казахстан

en: Kenya
ru_RU: Кения

en: Kiribati
ru_RU: Кирибати

en: Kuwait
ru_RU: Кувейт

en: Kyrgyzstan
ru_RU: Киргизия

en: La Rioja
ru_RU: Ла-Риоха

en: Lao People's Democratic Republic
ru_RU: Лаос

en: Las Palmas
ru_RU: Лас-Пальмас

en: Last Modified
ru_RU: Последнее изменение

en: Last name
ru_RU: Фамилия

en: Latvia
ru_RU: Латвия

en: Le&oacute;n
ru_RU: Леон

en: Learn more
ru_RU: Узнать больше

en: Lebanon
ru_RU: Лебанон

en: Lesotho
ru_RU: Лесото

en: Let's go!
ru_RU: Поехали!

en: Liberia
ru_RU: Либерия

en: Libyan Arab Jamahiriya
ru_RU: Ливия

en: License Keys
ru_RU: Лицензионные ключи

en: License keys for commercial add-ons
ru_RU: Лицензионные ключи для коммерческих дополнений

en: Liechtenstein
ru_RU: Лихтенштейн

en: Link to %s
ru_RU: Ссылка %s

en: List all files
ru_RU: Список всех файлов

en: List all pages
ru_RU: Список всех страниц

en: List all payments
ru_RU: Показать все платежи

en: Listing of all actions and filters
ru_RU: Список действий и фильтров

en: Lithuania
ru_RU: Литва

en: Live from the blog
ru_RU: Живая трансляция из блога

en: Lleida
ru_RU: Льейда

[ctx: Localised slug for the main navigation menu (small caps version of the "WP Customer Area Menu" translation)]
en: wp-customer-area-menu
ru_RU: wp-клиентская-зона-меню

en: Log
ru_RU: Лог

en: Log events
ru_RU: Лог событий

en: Logging
ru_RU: Запись логов

en: Login
ru_RU: Логин

en: Logo
ru_RU: Логотип

en: Logo URL
ru_RU: URL логотипа

en: Logout
ru_RU: Выход

en: Logs
ru_RU: Логи

en: Lugo
ru_RU: Луго

en: Luxembourg
ru_RU: Люксембург

en: M&aacute;laga
ru_RU: Малага

en: MB
ru_RU: МБ

en: Macau
ru_RU: Макао

en: Macedonia
ru_RU: Македония

en: Madagascar
ru_RU: Мадагаскар

en: Madrid
ru_RU: Мадрид

en: Main Navigation Menu
ru_RU: Главное меню навигации

en: Main plugin folder
ru_RU: Папка главного модуля

en: Malawi
ru_RU: Малави

en: Malaysia
ru_RU: Малазия

en: Malaysian Ringgit
ru_RU: Малайзийский ринггит

en: Maldives
ru_RU: Мальдивы

en: Mali
ru_RU: Мали

en: Malta
ru_RU: Мальта

en: Manage %1$s
ru_RU: Управлять  %1$s

en: Manage %s
ru_RU: Управлять %s

en: Manage account
ru_RU: Управлять аккаунтом

en: Manage categories
ru_RU: Управлять категориями

en: Manage file attachments
ru_RU: Управлять вложением файлов

en: Mark payment as %s
ru_RU: Пометить платеж как %s

en: Marshall Islands
ru_RU: Маршалловы Острова

en: Martinique
ru_RU: Мартиника

en: Mauritania
ru_RU: Мавритания

en: Mauritius
ru_RU: Маврикий

en: Max. number of posts:
ru_RU: Максимальное количество записей

en: Mayotte
ru_RU: Майотта

en: Melilla
ru_RU: Мелилья

en: Menu
ru_RU: Меню

en: Message shown when no posts:
ru_RU: Сообщение, которое отображается, когда нет записей:

en: Messages
ru_RU: Сообщения

en: Mexican Peso (&#36;)
ru_RU: Мексиканский песо (&#36;)

en: Mexico
ru_RU: Мексика

en: Micronesia
ru_RU: Микронезия

en: Missed schedule
ru_RU: Публикация просрочена

en: Missing front-office pages
ru_RU: Отсутствующие страницы фронт-офиса

en: Missing navigation menu
ru_RU: Отсутствует меню навигации

en: Missing parameter
ru_RU: Пропущенный параметр

en: Missing parameters
ru_RU: Не хватает параметров

en: Moderation
ru_RU: Модерирование

en: Moldova, Republic of
ru_RU: Республика Молдова

en: Monaco
ru_RU: Монако

en: Mongolia
ru_RU: Монголия

en: Montenegro
ru_RU: Черногория

en: Montserrat
ru_RU: Монсеррат

en: More
ru_RU: Больше

en: Morocco
ru_RU: Марокко

en: Move to trash
ru_RU: В корзину

en: Mozambique
ru_RU: Мозамбик

en: Murcia
ru_RU: Мурсия

en: My account
ru_RU: Мой аккаунт

en: My files
ru_RU: Мои файлы

en: My pages
ru_RU: Мои страницы

en: Myanmar
ru_RU: Мьянма

en: Name
ru_RU: Имя

en: Namibia
ru_RU: Намибия

en: Nauru
ru_RU: Науру

en: Navarra
ru_RU: Наварра

en: Navigation menu is out of sync
ru_RU: Рассинхронизация меню навигации

en: Needs attention
ru_RU: Необходимо внимание

en: Nepal
ru_RU: Непал

en: Netherlands
ru_RU: Нидерланды

en: Netherlands Antilles
ru_RU: Нидерландские Антильские острова

en: New %s
ru_RU: Новый %s

en: New Caledonia
ru_RU: Новая Календония

en: New Zealand
ru_RU: Новая Зеландия

en: New Zealand Dollar (&#36;)
ru_RU: Новозеландский доллар (&#36;)

en: New add-on: Design Extras
ru_RU: Новое дополнение: Design Extras

en: New add-on: Unread Documents
ru_RU: Новое дополнение: Unread Documents

en: New in %s ~ <em>%s</em>
ru_RU: Новое в %s ~ <em>%s</em>

en: New skin
ru_RU: Новая оболочка

en: New upload system
ru_RU: Новая система загрузки файлов

en: Nicaragua
ru_RU: Никарагуа

en: Nickname
ru_RU: Прозвище

en: Niger
ru_RU: Нигер

en: Nigeria
ru_RU: Нигерия

en: Niue
ru_RU: Ниуэ

en: No address yet
ru_RU: Нет адреса

en: No file has been selected for deletion
ru_RU: Не выбрано файла к удалению

en: No file has been uploaded
ru_RU: Ни один файл не был загружен

en: No file sent.
ru_RU: Файл не послан.

en: No files
ru_RU: Нет файлов

en: No items were found matching the selected filters
ru_RU: Нет совпадений по данным фильтрам

en: No owner is currently selected, the action cannot be executed.
ru_RU: Ни один владелец не выбран в данный момент, действие не может быть выполнено.

en: No pages
ru_RU: Нет страниц

en: Nobody
ru_RU: Никто

en: None
ru_RU: Нет

en: Norfolk Island
ru_RU: Норфолк

en: North Korea
ru_RU: Северная Корея

en: Northern Mariana Islands
ru_RU: Северные Марианские острова

en: Norway
ru_RU: Норвегия

en: Norwegian Krone
ru_RU: Норвежская крона

en: Not overridden
ru_RU: Не перехвачен(о)

en: Notes
ru_RU: Заметки

en: Number
ru_RU: Номер

en: Object
ru_RU: Объект

en: Oman
ru_RU: Оман

en: Once weekly
ru_RU: Раз в неделю

en: Only log the first time a private content is viewed by a user.
ru_RU: Вход в первый раз для просмотра частного содержания пользователем.

en: Only log the first time a private file is downloaded by a user.
ru_RU: Вход в первый раз для просмотра частного файла, скачанного пользователем.

en: Oops! Security check failed!
ru_RU: Упс! Проверка защиты не удалась!

en: Order
ru_RU: Порядок

en: Order By:
ru_RU: Сортировать по:

en: Order:
ru_RU: Порядок:

en: Original
ru_RU: Оригинал

en: Orphan pages
ru_RU: Несвязанные страницы

en: Other action
ru_RU: Другие действия

en: Our add-ons allow assigning content to groups, roles, etc. However, these owner types could not be mixed. For example, you can now assign private content at the same time to a group and to a few users.
ru_RU: Наши дополнения позволяют связывать содержимое с группами, ролями и т.д. Но эти типы нельзя смешивать. Для образца, вы можете присвоить частное содержимое одновременно группе и некоторым пользователям.

en: Ourense
ru_RU: Оуренсе

en: Outdated only
ru_RU: Просроченные

en: Outdated plugin version
ru_RU: Устаревшая версия дополнения

en: Outdated template files
ru_RU: Устаревший файл шаблона

en: Overridden only
ru_RU: Перезаписать

en: Owner
ru_RU: Владелец

en: Owner changed
ru_RU: Владелец изменен

en: Page
ru_RU: Страница

en: Page %1$s
ru_RU: Страница %1$s

en: Page %1$s/%2$s
ru_RU: Страница %1$s/%2$s

en: Page to list the files a customer owns.
ru_RU: Страница отображения

en: Page to list the pages a customer owns.
ru_RU: Страница для отображения списка владений клиента.

en: Pages
ru_RU: Страницы

en: Pages created by %1$s
ru_RU: Страницы созданы %1$s

en: Pages published in %1$s
ru_RU: Страниц опубликовано %1$s

en: Pages published in %2$s %1$s
ru_RU: Страниц опубликовано %2$s %1$s

en: Pages under %1$s
ru_RU: Страниц ниже %1$s

en: Pages you created
ru_RU: Ваши созданные страницы

en: Pakistan
ru_RU: Пакистан

en: Palau
ru_RU: Палау

en: Palencia
ru_RU: Паленсия

en: Palestinian Territories
ru_RU: Палестинские Территории

en: Panama
ru_RU: Панама

en: Papua New Guinea
ru_RU: Папуа Новая Гвинея

en: Paraguay
ru_RU: Парагвай

en: Password
ru_RU: Пароль

en: Password (confirm)
ru_RU: Пароль (подтверждение)

en: Path
ru_RU: Путь

en: Pay %s
ru_RU: Оплата %s

en: Pay now
ru_RU: Оплатить сейчас

en: Pay with %s
ru_RU: Оплатить с %s

en: Payer
ru_RU: Плательщик

en: Payment
ru_RU: Платёж

en: Payment accepted
ru_RU: Платеж принят

en: Payment data
ru_RU: Дата платежа

en: Payment history
ru_RU: История платежей

en: Payment rejected
ru_RU: Оплата отклонена

en: Payment still pending
ru_RU: Оплата в ожидании

en: Payment validated
ru_RU: Оплата подтверждена

en: Payments
ru_RU: Платежи

en: Pending
ru_RU: В ожидании

en: Permalinks
ru_RU: Постоянные ссылки

en: Permalinks are disabled, Customer Area will not work properly. Please <a href="%1$s">enable them in the WordPress settings</a>.
ru_RU: Permalinks отключены, Клиентская Зона не будет работать должным образом. Пожалуйста, включите их <a href="%1$s"> в настройках WordPress </a>.

en: Permissions could not be changed. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
ru_RU: Ошибка, права пользователя не изменены. PHP не имеет таких разрешений. Пожалуйста, измените вручную.

en: Permissions reference guide
ru_RU: Гид по настройке прав доступа

en: Personal Website
ru_RU: Личный Веб-сайт

en: Peru
ru_RU: Перу

en: Philippine Peso
ru_RU: Филиппинское песо

en: Phillipines
ru_RU: Филлипины

en: Pick a file
ru_RU: Выберите файл

en: Pitcairn Island
ru_RU: Острова Питкэрн

en: Poland
ru_RU: Польша

en: Polish Zloty
ru_RU: Польский злотый

en: Pontevedra
ru_RU: Понтеведра

en: Portugal
ru_RU: Португалия

en: Post Owner
ru_RU: Владелец записи

en: Potential orphan pages
ru_RU: Возможно потерянные страницы

en: Pounds Sterling (&pound;)
ru_RU: Фунт стерлингов (&pound;)

en: Pressing the button below will clean-up any data related to WP Customer Area (posts, taxonomies, etc.). This cannot be undone!
ru_RU: При нажатии на кнопку ниже будут вычищены любые данные, связанные с WP (Customer Area сообщений, таксономиям и т.д.). Это не может быть отменено!

en: Preview
ru_RU: Предпросмотр

en: Previous owner:
ru_RU: Предыдущий владелец:

en: Primary email
ru_RU: Главный адрес эл.почты

en: Private Files
ru_RU: Личные файлы

en: Private Files - Home
ru_RU: Личные файлы - Домашняя страница

en: Private Files - Owned
ru_RU: Частные файлы - во владении

en: Private Pages
ru_RU: Личные страницы

en: Private Pages - Home
ru_RU: Личные страницы - Главная

en: Private Pages - Owned
ru_RU: Личные страницы - Владелец

[ctx: Private content author archive slug]
en: created-by
ru_RU: создано

[ctx: Private content category archive slug]
en: category
ru_RU: категория

[ctx: Private content date archive slug]
en: archive
ru_RU: архив

[ctx: Private content delete slug]
en: delete
ru_RU: удалить

en: Private content single pages
ru_RU: Частное содержание отдельных страниц

[ctx: Private content update slug]
en: update
ru_RU: обновить

en: Profile
ru_RU: Профиль

en: Protect post types
ru_RU: Тип защищенной записи

en: Published
ru_RU: Опубликован

en: Puerto Rico
ru_RU: Пуэрто-Рико

en: Qatar
ru_RU: Катар

en: Read our getting started guide
ru_RU: Прочитайте наш гайд по начальной работе

en: Recent Files
ru_RU: Недавние файлы

en: Recent Pages
ru_RU: Недавние страницы

en: Recommended version
ru_RU: Рекомендованная версия

en: Recreate menu
ru_RU: Пересоздать Меню

en: Refunded
ru_RU: Возвращено

en: Register
ru_RU: Регистрация

en: Remove
ru_RU: Убрать

en: Republic of Kosovo
ru_RU: Республика Косово

en: Reset
ru_RU: Сброс

en: Reset all pages &raquo;
ru_RU: Сброс настроек всех страниц &raquo;

en: Reset default settings
ru_RU: Сброс настроек по умолчанию

en: Reset settings
ru_RU: Сброс настроек

en: Restore
ru_RU: Восстановить

en: Restrict WP admin area
ru_RU: Закрытая зона

en: Restrict the access to the administration panel of WordPress.
ru_RU: Закрыть доступ к административной панели WordPress.

en: Reunion Island
ru_RU: Реюньон

en: Rich Editor
ru_RU: Редактор форматированного текста

en: Romania
ru_RU: Румыния

en: Root page for the customer files.
ru_RU: Начальная страница для файлов клиента.

en: Root page for the customer pages.
ru_RU: Стартовая страница для клиентских страниц

en: Russian Federation
ru_RU: Российская Федерация

en: Russian Ruble
ru_RU: Российский рубль

en: Rwanda
ru_RU: Руанда

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ru_RU: Сан-Томе и Принсипи

en: Saint Barth&eacute;lemy
ru_RU: Сен-Бартелеми

en: Saint Helena
ru_RU: Остров Святой Елены

en: Saint Kitts and Nevis
ru_RU: Сент-Киттс и Невис

en: Saint Lucia
ru_RU: Сент-Люсия

en: Saint Martin (Dutch)
ru_RU: Синт-Мартин

en: Saint Martin (French)
ru_RU: Сент-Мартен

en: Saint Pierre and Miquelon
ru_RU: Сен-Пьер и Микелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
ru_RU: Сент-Винсент и Гренадины

en: Salamanca
ru_RU: Саламанка

en: San Marino
ru_RU: Сан-Марино

en: Santa Cruz de Tenerife
ru_RU: Санта-Крус-де-Тенерифе

en: Saudi Arabia
ru_RU: Саудовская Аравия

en: Save settings to check again
ru_RU: Сохранить настройки для еще одной проверки

en: Saving...
ru_RU: Сохранение...

en: Scheduled
ru_RU: Запланировано

en: Search
ru_RU: Поиск

en: See the WordPress top bar
ru_RU: Видеть панель навигации WordPress

en: Segovia
ru_RU: Сеговия

en: Select a category (uses default else)
ru_RU: Выберите категорию (используется по умолчанию)

en: Select an owner (uses default else)
ru_RU: Выберите владельца (используется по умолчанию)

en: Select one or more files from the FTP folder, they will either be moved or copied to the private folder.
ru_RU: Выберите один или несколько файлов из папки FTP, они будут перемещены или скопированы в личную папку.

en: Select or search an owner
ru_RU: Выбрать или искать владельца

en: Select user
ru_RU: Выбрать пользователя

en: Send to the address:
ru_RU: Отправить на адрес:

en: Senegal
ru_RU: Сенегал

en: Serbia
ru_RU: Сербия

en: Settings
ru_RU: Настройки

en: Settings have been imported successfully
ru_RU: Настройки импортированы успешно

en: Settings have been resetted to default values
ru_RU: Настройки были обнулены на значения по умолчанию

en: Settings tools
ru_RU: Инструменты настроек

en: Setup pages and navigation menu
ru_RU: Страницы установки и навигации

en: Sevilla
ru_RU: Севилья

en: Seychelles
ru_RU: Сейшелы

en: Shortcodes
ru_RU: Шорткоды

en: Show
ru_RU: Показать

en: Show %s's website
ru_RU: Показать %s сайт

en: Show additional information after the post in the single post view.
ru_RU: Показать дополнительную информацию после поста в едином представлении.

en: Show after post
ru_RU: Показ после записи

en: Show all
ru_RU: Показать все

en: Show all content categorized under %s
ru_RU: Показать содержимое, сгруппированное по категориям %s

en: Show all content published by %s
ru_RU: Показать все материалы, опубликованные %s

en: Show all content published in %2$s %1$s
ru_RU: Показать все материалы, опубликованные в %2$s %1$s

en: Show all content published in %s
ru_RU: Показать все материалы, опубликованные в %s

en: Show all similar contents from %s
ru_RU: Показать похожее содержание из %s

en: Show recent content on the dashboard.
ru_RU: Показать последнее содержимое на панели управления

en: Shows a list of files for the logged-in user
ru_RU: Показывает лист файлов для подключенного пользователя

en: Shows a list of pages for the logged-in user
ru_RU: Показывает лист страниц для подключенного пользователя

en: Shows a summary of the user's private content (files, pages, messages, ...).
ru_RU: Показывает контент пользователя (файлы, страницы, сообщения, ...).

en: Sidebar
ru_RU: Боковая колонка

en: Sierra Leone
ru_RU: Сьерра-Леоне

en: Singapore
ru_RU: Сингапур

en: Singapore Dollar (&#36;)
ru_RU: Сингапурский доллар (&#36;)

en: Site Pages
ru_RU: Страницы сайта

en: Skin to use
ru_RU: Использовать оболочку

en: Slovak Republic
ru_RU: Словакия

en: Slovenia
ru_RU: Словения

en: Slug
ru_RU: Ярлык

en: Slug that is used in the URL for archives of the taxonomy:
ru_RU: Маркер, который используется в URL для систематизации архивов :

en: Slug that is used in the URL to delete existing private content
ru_RU: Маркер, который используется в URL для удаления существующего частного контента

en: Slug that is used in the URL to update existing private content
ru_RU: Ярлык, который используется в URL для обновления существующего частного контента

en: Smart Groups
ru_RU: Умные группы

en: Smart Groups will change the way to build your user groups. No more adding or removing users by hand, you will simply make dynamic groups based on criteria such as name, domain of the email address, and any other meta information linked to your user profiles.
ru_RU: Умные группы меняют путь построения ваших пользовательских групп. Больше не нужно добавлять или удалять пользователей вручную, теперь создаются динамические группы по критериям - имя, домен или е-майл а так же другая мета информация, связанная с профайлом.

en: Solomon Islands
ru_RU: Соломоновы Острова

en: Somalia
ru_RU: Сомали

en: Some add-ons require a newer version of the main plugin (you are currently running version %1$s). You can find the list of all add-ons on the <a href="%2$s">add-ons status pages</a>.
ru_RU: Некоторые дополнения требуют более новой версии основного плагина (вы в настоящее время работает версия %1$s). Вы можете найти список всех дополнений по ссылке  <a href="%2$s">Страницы дополнений</a>.

en: Some new permissions have been added to give you more control about what your users can do. On top of that, we have also improved the permissions screen to make it faster to set permissions.
ru_RU: Добавлены новые разрешения, чтобы дать вам больше контроля над тем, что могут сделать ваши пользователи. Кроме того, мы также улучшили экран разрешений, чтобы быстро установить разрешения.

en: Some template files you have overridden seem to be outdated.
ru_RU: Некоторые файлы шаблонов, которые вы заменили, оказались устаревшими.

en: Soria
ru_RU: Сория

en: Sorry!
ru_RU: Извините!

en: South Africa
ru_RU: ЮАР

en: South Georgia
ru_RU: Южная Георгия

en: South Korea
ru_RU: Южная Корея

en: South Sudan
ru_RU: Южный Судан

en: Spain
ru_RU: Испания

en: Sri Lanka
ru_RU: Шри-Ланка

en: State/Province
ru_RU: Штат/Провинция

en: Status
ru_RU: Статус

en: Status changed from %1$s to %2$s
ru_RU: Статус изменился с %1$s на %2$s

en: Stay informed
ru_RU: Будьте информированы

en: Street address
ru_RU: Улица

en: Street address, line 1
ru_RU: Улица 1

en: Street address, line 2
ru_RU: Улица 2

en: Submit
ru_RU: Отправить

en: Subscribe
ru_RU: Подписаться

en: Success message
ru_RU: Успешное сообщение

en: Sudan
ru_RU: Судан

en: Suggested action
ru_RU: Рекомендуемое действие

en: Suggested actions
ru_RU: Рекомендуемые действия

en: Support
ru_RU: Поддержка

en: Supported add-ons currently enabled
ru_RU: Поддерживаемые дополнения разрешены

en: Suriname
ru_RU: Суринам

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ru_RU: Шпицберген и Ян-Майен

en: Swaziland
ru_RU: Свазиленд

en: Sweden
ru_RU: Швеция

en: Swedish Krona
ru_RU: Шведская крона

en: Swiss Franc
ru_RU: Швейцарский франк

en: Switch
ru_RU: Переключить

en: Switzerland
ru_RU: Швейцария

en: Synchronize menu
ru_RU: Синхронизация меню

en: Syrian Arab Republic
ru_RU: Сирийская Арабская Республика

en: TB
ru_RU: Тб

en: Taiwan
ru_RU: Тайвань

en: Taiwan New Dollar
ru_RU: Тайваньский Новый Доллар

en: Tajikistan
ru_RU: Таджикистан

en: Tanzania
ru_RU: Танзания

en: Tarragona
ru_RU: Таррагона

en: Template files
ru_RU: Файлы шаблона

en: Templates
ru_RU: Шаблоны

en: Teruel
ru_RU: Теруэль

en: Text
ru_RU: Текст

en: Thai Baht (&#3647;)
ru_RU: Тайский Бат

en: Thailand
ru_RU: Таиланд

en: Thank you
ru_RU: Спасибо

en: That directory seems to be accessible from the web. <strong>This is not safe</strong>. The most secure would be to move it outside of the web folder of your server
ru_RU: Этот каталог находится в свободном доступе в сети Интернет <strong>Это небезопасно</strong> Для безопасности перенесите его в папку на сервере без внешнего доступа

en: That directory should at least have the permissions set to %s. Currently it is %s. You should adjust that directory permissions as upload or download might not work properly.
ru_RU: Этот каталог должен, по крайней мере, иметь права доступа %s. Сейчас %s. Вы должны настроить разрешения, чтобы каталог в качестве загрузки работал должным образом.

en: The FTP upload folder does not exist.
ru_RU: Папка загрузки FTP не существует.

en: The FTP upload folder is empty.
ru_RU: Папка загрузки FTP пуста.

en: The appearance of the private area has been completely rewritten to enhance compatibility with all themes and usability.
ru_RU: Внешний вид частной зоны был полностью изменен для улучшения совместимости со всеми темами и удобством.

en: The content has been deleted.
ru_RU: Содержимое удалено

en: The database has been cleaned up, you can now remove the plugin
ru_RU: База данных была очищена, теперь вы можете удалить плагин

en: The file upload system has been completely rewritten. You can now drag and drop files and watch the upload progress. Additionally, we have also added some more settings and provide a security helper to make sure your setup is as secure as it can.
ru_RU: Система загрузки файлов была полностью переписана. Теперь вы можете закачивать файлы просто перетянув их мышкой. Дополнительно мы добавили некоторые настройки для безопасности, чтобы вы были уверены в том, что установка максимально безопасна.

en: The folder does not exist.
ru_RU: Папка не существует

en: The following pages have been created: %s
ru_RU: Были созданы данные страницы: %s

en: The main plugin menu has been improved a lot, it is now less cluttered and better organised. The content lists now feature powerful filters to help you find the content you are looking for faster.
ru_RU: Главное меню плагина было улучшено, теперь оно менее загромождено и лучше организовано. Списки контента теперь имеют мощные фильтры, которые помогут вам найти содержание быстрее.

en: The menu has been created: <a href="%s">view menu</a>
ru_RU: Меню создано: <a href="%s">view menu</a>

en: The page title cannot be empty
ru_RU: Заголовок страницы не может быть пустым

en: The parameter %2$s of shortcode <code>[%1$s]</code> has an invalid value: <code>%3$s</code>
ru_RU: Параметр %2$s шорткода <code>[%1$s]</code> имеет неправильное значение: <code>%3$s</code>

en: The password and its confirmation do not match
ru_RU: Пароль и его подтверждение не совпадают

en: The password must at least be composed of 5 characters. You will be requested to login again after your password gets changed. Leave these fields empty if you want to keep your current password
ru_RU: Пароль должен иметь не менее 5 знаков. Вам необходимо будет произвести повторный вход после смены пароля. Оставьте поля пустыми, если вы хотите сохранить существующий пароль

en: The required pages and the navigation menu have been created
ru_RU: Необходимые страницы и меню навигации созданы

en: The shortcode <code>[%1$s]</code> is missing required parameter: %2$s
ru_RU: Шорткод <code>[%1$s]</code>пропущен необходимый параметр: %2$s

en: There are no files for that period.
ru_RU: У вас нет файлов за этот период

en: There are no files in that category.
ru_RU: У вас нет файлов в этой категории

en: There are no pages for that period.
ru_RU: У вас нет страниц за этот период

en: There are no pages in that category.
ru_RU: Нет страниц в этой категории

en: There is a quick installation to run before being able to publish your first private files and pages. It should be over in less than a minute!
ru_RU: Это быстрая инсталляция для запуска, прежде чем вы сможете опубликовать ваши первые личные файлы и страницы. Менее, чем за минуту!

en: There is no address linked to that owner
ru_RU: Нет адреса, связанного с этим пользователем

en: There is no content to show
ru_RU: Нет содержимого для отображения

en: There is no such file attached to this private content
ru_RU: Нет файлов, приложенных к этому личному содержимому

en: There was no missing page that could be created.
ru_RU: Нет пропущенных страниц, которые нужно создать.

en: Things that need your attention
ru_RU: Вещи, которые требуют внимания:

en: This content currently does not have any file attachment
ru_RU: Это содержание в настоящее время не имеет никакого вложенного файла

en: This file type is not allowed. You can only delete: %s
ru_RU: Этот тип файла не разрешен. Вы только можете удалить: %s

en: This file type is not allowed. You can only upload: %s
ru_RU: Этот тип файла не допускается. Вы можете загрузить только: %s

en: This folder can be used when you want to use files uploaded with FTP. This is handy when direct upload is failing for big files for instance.
ru_RU: Эта папка может быть использована, если вы хотите использовать файлы, загруженные с FTP. Это удобно, когда во время прямой загрузки происходит сбой для больших файлов, например.

en: This folder is the root folder for storing private files. This should preferably be located outside of the web server public area or secured using a <code>.htaccess</code> file
ru_RU: Эта папка является корневой папкой для хранения личных файлов. Это должно располагаться за пределами веб-сервера общего пользования или защищено с помощью <code>.htaccess</code> файл

en: This page allows a user to pay something
ru_RU: Эта страница позволяет пользователю оплатить что-нибудь

en: This page allows you to enter license key you have received when you purchased commercial addons.
ru_RU: Эта страница позволяет ввести лицензионный ключ, который вы приобрели для коммерческого дополнения.

en: This page requires login, you should not be here
ru_RU: Эта страница требует авторизации, Вас не должно быть здесь

en: This page shows a form where the user can edit his account
ru_RU: На этой странице отображается форма, где пользователь может редактировать свой аккаунт

en: This page shows a summary of the user account
ru_RU: На этой странице содержится краткое описание учетной записи пользователя

en: Timor-Leste
ru_RU: Восточный Тимор

en: Title
ru_RU: Заголовок

en: Title or content
ru_RU: Заголовок или содержимое

en: Title:
ru_RU: Заголовок:

en: To:
ru_RU: Кому:

en: Toggle advanced filters
ru_RU: Переключить Дополнительные фильтры

en: Toggle all permissions for this role
ru_RU: Переключить все разрешения для этой роли

en: Toggle navigation
ru_RU: Переключение навигации

en: Toggle this permission for all roles
ru_RU: Переключить это разрешение для всех ролей

en: Togo
ru_RU: Того

en: Tokelau
ru_RU: Токелау

en: Toledo
ru_RU: Толедо

en: Tonga
ru_RU: Тонга

en: Trash
ru_RU: Корзина

en: Trinidad and Tobago
ru_RU: Тринидад и Тобаго

en: Try to secure it
ru_RU: Обезопасьте это

en: Trying to cheat?
ru_RU: Пытаетесь жульничать?

en: Tunisia
ru_RU: Тунис

en: Turkey
ru_RU: Турция

en: Turkish Lira (&#8378;)
ru_RU: Турецкая Лира

en: Turkmenistan
ru_RU: Туркмения

en: Turks and Caicos Islands
ru_RU: Теркс и Кайкос

en: Tuvalu
ru_RU: Тувалу

en: Type
ru_RU: Тип

en: US Dollar (&#36;)
ru_RU: US Доллар (&#36;)

en: US Minor Outlying Islands
ru_RU: Внешние малые острова США

en: Uganda
ru_RU: Уганда

en: Ukraine
ru_RU: Украина

en: Uninstall WP Customer Area
ru_RU: Удаление WP Зона клиентов

en: United Arab Emirates
ru_RU: ОАЭ

en: United Kingdom
ru_RU: Великобритания

en: United States
ru_RU: США

en: Unknown
ru_RU: Неизвестно

en: Unknown errors.
ru_RU: Неизвестные ошибки.

en: Unpublished
ru_RU: Не опубликовано

en: Update Content
ru_RU: Обновить содержимое

en: Update any content from front office
ru_RU: Обновление контента из фронт-офиса

en: Update authored content
ru_RU: Обновление авторского содержимого

en: Update owned content
ru_RU: Обновление собственного содержимого

en: Update payment
ru_RU: Обновить платеж

en: Update the plugin
ru_RU: Обновить дополнение

en: Upload File
ru_RU: Загрузить файл

en: Upload Logo
ru_RU: Загрузить логотип

en: Uploaded on %s
ru_RU: Загружено %s

en: Uruguay
ru_RU: Уругвай

en: Use skin
ru_RU: Использовать оболочку

en: User
ru_RU: Пользователь

en: User %1$s
ru_RU: Пользователь %1$s

en: User Profile
ru_RU: Профиль пользователя

en: User profiles can now store a home and a billing address. This is an essential information when managing your customers and will help building more CRM features into the plugin later on.
ru_RU: Профили пользователей теперь могут хранить домашний и платежный адрес. Это необходимо для управления вашими связями с покупателями и поможет нам добавить новые возможности в систему CRM и послужит для новых дополнений.

en: Username
ru_RU: Имя пользователя

en: Uzbekistan
ru_RU: Узбекистан

en: VAT Number
ru_RU: ИНН

en: Valencia
ru_RU: Валенсия

en: Valladolid
ru_RU: Вальядолид

en: Vanuatu
ru_RU: Вануату

en: Venezuela
ru_RU: Венесуэла

en: Version: %s
ru_RU: Версия: %s

en: Vietnam
ru_RU: Вьетнам

en: View
ru_RU: Просмотр

en: View account details
ru_RU: Просмотреть детали аккаунта

en: View all
ru_RU: Посмотреть все

en: View any private file
ru_RU: Посмотреть любые личные файлы

en: View any private page
ru_RU: Просмотреть личные страницы

en: View private files
ru_RU: Посмотреть личные файлы

en: View private pages
ru_RU: Просмотр личных страниц

en: View profile
ru_RU: Просмотреть профиль

en: Virgin Islands (British)
ru_RU: Виргинские (Британские) острова

en: Virgin Islands (USA)
ru_RU: Виргинские (Американские) острова

en: Visible by
ru_RU: Возможность видеть

en: WP Customer Area - Logs
ru_RU: WP Клиентская Зона - Логи

en: WP Customer Area - Plugin status
ru_RU: WP Клиентская зона - Статус модуля

en: WP Customer Area 6.0 is a major release which sees a lot of changes not only inside the plugin but also on the website.
ru_RU: WP Customer Area 6.0 является важным выпуском, в котором много изменений не только внутри плагина, но и на веб-сайте.

en: WP Customer Area 6.1 focuses mainly on making administrator's life easier, introducing event logging and a better administration panel.
ru_RU:  WP Customer Area 6.1 делает жизнь администратора проще, теперь ведется журнал событий и улучшилась панель управления.

en: WP Customer Area 6.2 has been aimed at improving the attachments to private files and everything around that.
ru_RU: Клиентская зона 6.2 была улучшена для удобства работы с файлами в личном кабинете.

en: WP Customer Area 6.3 has been aimed at improving customer relationship management and improving existing add-ons.
ru_RU: Клиентская зона 6.3 специально переделана для удобства связи с клиентами, управлением и улучшением существующих дополнений.

en: WP Customer Area 7.0 has got a new dress.
ru_RU: Клиентская зона 7.0 получила новую оболочку

en: WP Customer Area Menu
ru_RU: Меню Клиентской зоны

en: WP Customer Area Settings
ru_RU: WP Клиентская Зона - Настройки

en: WP Customer Area is a modular all-in-one solution to manage private content with WordPress.
ru_RU: WP Customer Area представляет собой модульное все-в-одном решение для управления собственным контентом с WordPress.

en: WP Customer Area pages
ru_RU: Страницы Клиентской Зоны

en: WPCA - File Archives
ru_RU: WPCA - Файловый Архив

en: WPCA - File Authors
ru_RU: WPCA - Авторы Файла

en: WPCA - File Categories
ru_RU: WPCA - Категории Файлов

en: WPCA - Page Archives
ru_RU: WPCA - Архив Страниц

en: WPCA - Page Authors
ru_RU: WPCA - Авторы Страниц

en: WPCA - Page Categories
ru_RU: WPCA - Категории Страниц

en: WPCA - Recent Files
ru_RU: WPCA - Последние файлы

en: WPCA - Recent Pages
ru_RU: WPCA - Последние страницы

en: Wallis and Futuna Islands
ru_RU: Уоллис и Футуна

en: We accept the following secure payment methods.
ru_RU: Мы принимаем следующие методы безопасной оплаты.

en: We are introducing a new add-on to publish invoices for your customers. No more attaching files, there is a proper content type for invoices and we will soon add a lot around that (PDF generation, online payment, etc.).
ru_RU: Мы представляем новое дополнение для публикации счетов для ваших покупателей. Нет больше вложенных файлов, теперь это тип содержимого для дополнений и мы добавим вскоре гораздо больше (PDF файлы, online платежи, etc.).

en: We are introducing a new add-on which improves the file attachments: upload multiple attachments on the same private file, change the attachment caption and automatically add file type icons in front of the download links.
ru_RU: Представляем новое дополнение, которое улучшает работу с файловыми вложениями: Загружайте несколько вложений в одну папку, меняйте сопроводительную надпись и иконки типов файлов добавятся автоматически.

en: We are introducing a new add-on which will allow protecting any kind of external post types. Posts created from third party plugins can be made private and assigned just like private pages or files.
ru_RU: Мы представляем новое дополнение, которое позволяет защитить любой внешний тип записи. Записи, созданные сторонними модулями, можно сделать личными и привязывать  как личные записи и файлы.

en: We can try to protect it with a <code>.htaccess</code> file with the button below, but <strong>this only works for Apache servers</strong> (will do nothing if you are running nginx or IIS)
ru_RU: Мы можем попытаться защитить его с помощью <code>.htaccess</code> файл с помощью кнопки ниже, но  <strong> это работает только для серверов Apache </strong> (ничего не получится, если вы работаете в Nginx или IIS)

en: We have implemented a new setup assistant that will make it even easier to install the plugin. Updates will be smoother too.
ru_RU: Мы внедрили новый помощник установки, который сделает установку еще проще. Обновления также будут улучшены.

en: Welcome to WP Customer Area %s
ru_RU: Добро пожаловать в Клиентскую зону

en: Welcome to the Design Extras add-on
ru_RU: Добро пожаловать в дополнение Design Extras

en: Welcome to the Unread Documents add-on
ru_RU: Добро пожаловать в дополнение Unread Documents

en: Western Sahara
ru_RU: Восточная Сахара

en: Western Samoa
ru_RU: Западное Самоа

en: What's new
ru_RU: Что нового

en: When dealing with private content and secure areas, keeping track of events is crucial. We have added a module to track what is happening within your private area.
ru_RU: Когда имеешь дело с частным содержанием и безопасными зонами, отслеживание событий имеет решающее значение. Мы добавили модуль для отслеживания того, что происходит в вашей частной области.

en: While this time we do not have other big news than the new invoicing add-on, there have been lots of additions and fixes to the base plugin and the existing add-ons: 15 new features and 19 issues have been implemented/fixed.
ru_RU: В данное время у нас нет больших новостей, кроме новой системы счетов и счет-дополнения, просто здесь и сейчас много дополнений и исправлений в основном модуле и существующих дополнениях к нему : 15 новых возможностей и 19 исправлений было добавлено.

en: WordPress content folder
ru_RU: Папка содержимого WordPress

en: Y/m/d
ru_RU: Г/м/д

en: Y/m/d - H:i:s
ru_RU: Г/м/д - Ч:м:с

en: Y/m/d g:i:s A
ru_RU: Г/м/д г:и:с А

en: Yemen
ru_RU: Йемен

en: You
ru_RU: Вы

en: You are not allowed to attach files to this kind of content
ru_RU: Вам не разрешено прикладывать файлы данного типа

en: You are not allowed to attach more than %d file | You are not allowed to attach more than %d files
ru_RU[0]: Вам не разрешено прикладывать более чем %d  файлов
ru_RU[1]: Вам не разрешено прикладывать более чем %d  файлов
ru_RU[2]: Вам не разрешено прикладывать более чем %d  файлов
ru_RU[3]: Вам не разрешено прикладывать более чем %d  файлов

en: You are not allowed to create this type of content.
ru_RU: Вы не можете создать такой тип содержимого.

en: You are not allowed to delete logs.
ru_RU: Вам не разрешено удалять логи

en: You are not allowed to delete this item.
ru_RU: Вам не разрешено удалять этот элемент.

en: You are not allowed to delete this post
ru_RU: Вы не можете удалить это сообщение

en: You are not allowed to do that
ru_RU: Вам это не разрешено

en: You are not allowed to move this item to trash.
ru_RU: Вам не разрешено перенести это в корзину.

en: You are not allowed to remove attached files
ru_RU: Вам не разрешено удалять вложенные файлы

en: You are not allowed to restore this item.
ru_RU: Вам не разрешено восстановить это.

en: You are not allowed to search users
ru_RU: Вам не разрешено искать пользователей

en: You are not allowed to select an owner
ru_RU: Вам не разрешено искать владельца

en: You are not allowed to update attached files
ru_RU: Вам не разрешено обновлять вложенные файлы

en: You are not allowed to view this page
ru_RU: Вы не можете просматривать эту страницу

en: You are not authorized to access this file
ru_RU: Вы не авторизованы для доступа к этим файлам

en: You are not authorized to view this page
ru_RU: Вы не авторизованы для просмотра этой страницы

en: You can adjust here the permissions granted to the users for each role defined in your site.
ru_RU: Вы можете настроить здесь разрешения, предоставляемые пользователям для каждой роли, определенной на вашем сайте.

en: You can also manually edit that menu in the <a href="%1$s">Appearance &raquo; Menus</a> page.
ru_RU: Вы также можете вручную отредактировать меню <a href="%1$s">Внешний вид &raquo; Меню</a> page.

en: You can disable this if you have your own theme template file for single posts. The theme file to look for or create should be called: %s.
ru_RU: Вы можете отключить эту функцию, если у вас есть свой собственный файл шаблона темы для отдельных сообщений. Файл темы для поиска или создания следует назвать: %s.

en: You can export all the settings to a JSON file. You can then use that file to restore your settings using the import settings field below.
ru_RU: Вы можете экспортировать все настройки в файл JSON. Затем вы можете использовать этот файл для восстановления настроек, используя поле настройки импорта ниже.

en: You can import all the settings you had previously exported from a JSON file.
ru_RU: Вы можете импортировать все настройки, которые вы ранее экспортировали в файла JSON.

en: You can make your own skin, please refer to <a href="%1$s">our documentation about skins</a>.
ru_RU: Вы можете сделать свой собственные оболочки, обратитесь к <a href="%1$s"> нашей документации о оболочках </a>.

en: You can review which menus are currently created on the <a href="%1$s">menus page</a>.
ru_RU: Вы можете просмотреть, какие меню в настоящее время созданы <a href="%1$s">menus page</a>.

en: You can review which pages are currently created on the <a href="%1$s">pages settings page</a>.
ru_RU: Вы можете просмотреть, какие страницы в настоящее время создаются <a href="%1$s">Страница настройки</a>.

en: You can uncheck this if your theme includes support for WP Customer Area.
ru_RU: Вы можете снять это, если ваша тема включает в себя поддержку для WP Клиентская Зона

en: You cannot attach files with the same name
ru_RU: Вы не можете прикладывать файлы с одинаковым именем

en: You currently have no files.
ru_RU: Сейчас у вас нет файлов

en: You currently have no pages.
ru_RU: У вас нет страниц

en: You have already paid %s
ru_RU: Вы оплатили %s

en: You have already paid the full amount. Thank you.
ru_RU: Вы оплатили всю сумму. Спасибо.

en: You have not yet configured the plugin permissions.
ru_RU: Вы еще не настроили разрешения плагинов.

en: You must provide a message
ru_RU: Вы должны прикрепить сообщение

en: You must select only a single owner, multiple owners are not handled for this action.
ru_RU: Вы должны выбрать только одного владельца, несколько владельцев не обрабатываются для этого действия.

en: You must specify a post to delete
ru_RU: Необходимо указать запись, чтобы удалить

en: You must specify a post to edit
ru_RU: Необходимо указать запись, чтобы редактировать

en: You must specify the address
ru_RU: Вы должны указать адрес

en: You must specify the owner
ru_RU: Вы должны указать пользователя

en: You must supply a post ID to delete
ru_RU: Необходимо указать идентификатор поста, чтобы удалить

en: You should really update the add-ons.
ru_RU: Вам нужно обновить дополнения.

en: Your can write a short description about you.
ru_RU: Вы можете создать короткое описание о себе.

en: Your name
ru_RU: Ваше имя

en: Your name or company name
ru_RU: Ваше имя или название компании

en: Your payment has been recorded.
ru_RU: Ваш платеж записан

en: Your private area
ru_RU: Ваша частная зона

en: Your profile has been updated
ru_RU: Ваш профиль обновлен

en: Your username cannot be changed.
ru_RU: Ваше имя пользователя не может быть изменено

en: Yourself
ru_RU: Сам

en: Zambia
ru_RU: Замбия

en: Zamora
ru_RU: Замора

en: Zaragoza
ru_RU: Сарагоса

en: Zimbabwe
ru_RU: Зимбабве

en: Zip City
ru_RU: Почтовый индекс города

en: Zip/Postal code
ru_RU: Почтовый индекс

en: and
ru_RU: и

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
ru_RU: Добавить

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
ru_RU: Добавить новый платёж

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
ru_RU: Редактировать платёж

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
ru_RU: Новый платёж

[ctx: cuar_payment]
en: No payment found
ru_RU: Не найдено платежей

[ctx: cuar_payment]
en: No payment found in Trash
ru_RU: Не найдено платежей в корзине

[ctx: cuar_payment]
en: Parent Payment:
ru_RU: Родительский платеж:

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
ru_RU: Платёж

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
ru_RU: Платежи

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
ru_RU: Поиск в платежах

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
ru_RU: Просмотреть платёж

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
ru_RU: Добавить новую

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New Private File
ru_RU: Добавить новый файл

[ctx: cuar_private_file]
en: Edit Private File
ru_RU: Редактировать Личный Файл

[ctx: cuar_private_file]
en: File
ru_RU: Файл

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
ru_RU: Файлы

[ctx: cuar_private_file]
en: New Private File
ru_RU: Новый Личный Файл

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found
ru_RU: Личные файлы не найдены

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found in Trash
ru_RU: Личные файлы не найдены в корзине

[ctx: cuar_private_file]
en: Parent Private File:
ru_RU: Родительский личный файл

[ctx: cuar_private_file]
en: Private File
ru_RU: Личный файл

[ctx: cuar_private_file]
en: Private Files
ru_RU: Личные файлы

[ctx: cuar_private_file]
en: Search Private Files
ru_RU: Искать Личные файлы

[ctx: cuar_private_file]
en: View Private File
ru_RU: Посмотреть личный файл

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add New File Category
ru_RU: Добавить Новую Категорию Файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add or remove file categories
ru_RU: Добавить или удалить категории файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: All File Categories
ru_RU: Все категории Файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Choose from the most used file categories
ru_RU: Выберите самые используемые категории файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Edit File Category
ru_RU: Редактировать Категорию файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Categories
ru_RU: Категории файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Category
ru_RU: Категория файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: New File Category
ru_RU: Новая Категория Файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category
ru_RU: Родительская категория файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category:
ru_RU: Родительская категория файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Popular File Categories
ru_RU: Популярные Категории Поиска

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Search File Categories
ru_RU: Категории Поиска Файлов

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Separate file categories with commas
ru_RU: Разделить категории запятыми

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Update File Category
ru_RU: Обновить Категорию файлов

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
ru_RU: Добавить новую

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New Private Page
ru_RU: Добавить Новую Личную Страницу

[ctx: cuar_private_page]
en: Edit Private Page
ru_RU: Изменить Личную Страницу

[ctx: cuar_private_page]
en: New Private Page
ru_RU: Новая Личная Страница

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found
ru_RU: Личные Страницы не Найдены

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found in Trash
ru_RU: Личные Страницы не найдены в корзине

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
ru_RU: Страница

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
ru_RU: Страницы

[ctx: cuar_private_page]
en: Parent Private Page:
ru_RU: Родительская Личная Страница

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Page
ru_RU: Личная страница

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Pages
ru_RU: Личные страницы

[ctx: cuar_private_page]
en: Search Private Pages
ru_RU: Искать Личные страницы

[ctx: cuar_private_page]
en: View Private Page
ru_RU: Просмотреть Личную Страницу

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add New Page Category
ru_RU: Добавить Новую Категорию Страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add or remove page categories
ru_RU: Добавить или удалить категории страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: All Page Categories
ru_RU: Все Категории Страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Choose from the most used page categories
ru_RU: Выберите самые используемые категории страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Edit Page Category
ru_RU: Редактировать Категорию страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: New Page Category
ru_RU: Новая Категория Страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Categories
ru_RU: Категории Страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Category
ru_RU: Страница Категорий

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category
ru_RU: Родительская Категория Страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category:
ru_RU: Родительская Категория Страниц:

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Popular Page Categories
ru_RU: Популярные Категории Страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Search Page Categories
ru_RU: Поисковые Категории Страниц

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Separate page categories with commas
ru_RU: Разделить категории страниц запятыми

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Update Page Category
ru_RU: Обновить Категорию Страниц

en: customer-area
ru_RU: Клиентская зона

en: htaccess file could not be copied. Please do it manually using FTP or SSH.
ru_RU: htaccess файл не может быть скопирован. Пожалуйста, сделайте это вручную.

en: in
ru_RU: в

en: kB
ru_RU: Кб

en: must be an integer
ru_RU: должно быть целым числом

en: must be greater than %s
ru_RU: должно быть больше %s

en: must be lower than %s
ru_RU: должно быть меньше %s

[ctx: pagination_parameter_name (should not be "page")]
en: page-num
ru_RU: номер-страницы

en: payments
ru_RU: платежи

en: unknown
ru_RU: не определено

en: version %s
ru_RU: версия %s

en: we have added shortcodes to display the navigation menu, list protected content, etc. You will now be able to easily build custom pages with a list of the content you want to pull for the connected user.
ru_RU: Мы добавили шорткоды для отображения меню навигации, списка защищенного содержимого. Теперь у вас есть возможность с легкостью построить свои собственные страницы со списком содержимого для любого подключившегося пользователя.

en: you cannot select multiple terms.
ru_RU: Вы не можете выбрать несколько терминов.
