WP Customer Area - en to nl_NL translation catalogue (766 entries)

en:  cannot be empty
nl_NL: kan niet leeg zijn

en:  is not a valid email
nl_NL: is geen geldig email adres

en:  is not a valid post
nl_NL: is geen geldige waarde

en:  is not a valid role
nl_NL: is geen geldige waarde

en:  is not a valid value
nl_NL: is geen geldige waarde

en: %1$s file | %1$s files
nl_NL[0]: %1$s bestand
nl_NL[1]: %1$s bestanden

en: %1$s is not a valid email address.
nl_NL: %1$s is geen geldig email adres.

en: %1$s is not a valid integer
nl_NL: %1$s is geen geldig geheel getal

en: %1$s is not a valid number
nl_NL: %1$s is geen geldig nummer

en: %1$s is required.
nl_NL: %1$s is verplicht

en: %1$s must be greater than %2$s
nl_NL: %1$s moet groter zijn dan %2$s

en: %1$s must be lower than %2$s
nl_NL: %1$s moet kleiner zijn dan %2$s

en: %1$s must contain at least %2$s characters
nl_NL: %1$s moet minimaal %2$s tekens zijn

en: %1$s must contain at most %2$s characters
nl_NL: %1$s mag maximaal %2$s tekens zijn

en: %d attachment | %d attachments
nl_NL[0]: %d bijlage
nl_NL[1]: %d bijlagen

en: %s ago
nl_NL: %s geleden

en: %s page has been deleted | %s pages have been deleted
nl_NL[0]: %s pagina is verwijderd
nl_NL[1]: %s pagina's zijn verwijderd

en: %s: %d hook(s)
nl_NL: %s: %d anker(s)

en: &#197;land Islands
nl_NL: Åland

en: (current)
nl_NL: (huidige)

en: <a href="%s">Public URL to a test file in that folder</a>. Response code: %s. File content: %s
nl_NL: <a href="%s">Publiekelijke URL om een bestand te testen in deze map</a>. Reactie code: %s. Bestand content: %s

en: <strong>Error: </strong>WP Customer Area add-ons are active but the main plugin is not installed!
nl_NL: <strong> ERROR:</strong> WP Customer Area add-ons zijn actief, maar de belangrijkste plugin is niet geïnstalleerd!

en: <strong>Leave empty to use default folder</strong>:<br/><code>%s</code>
nl_NL: <strong>Laat leeg om standaard map te gebruiken</strong>:<br/><code>%s</code>

en: <strong>WP Customer Area</strong> %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you will enjoy using it.
nl_NL: <strong>WP Customer Area</strong> %s is krachtiger, stabieler en veiliger dan ooit tevoren. We hopen dat u het bevalt.

en: <strong>WP Customer Area</strong> has detected some potential issues:
nl_NL: <strong>WP Customer Area</strong> heeft een aantal potentiële problemen ontdekt:

en: A path must be specified in the extra parameter
nl_NL: Een path moet bepaald zijn in de extra parameter

en: Abandoned
nl_NL: Verlaten

en: About
nl_NL: Over

en: About WP Customer Area
nl_NL: Over WP Customer Area

en: Access files
nl_NL: Toegang verkrijgen tot bestanden

en: Access pages
nl_NL: Toegang verkrijgen tot pagina's

en: Access the WordPress admin area
nl_NL: Toegang tot de WordPress backend

en: Account - Details
nl_NL: Gebruikersprofiel - details

en: Account - Edit
nl_NL: Gebruikersprofiel - bewerk

en: Account - Home
nl_NL: Gebruikersprofiel - home

en: Account details
nl_NL: Gebruikersprofiel details

en: Actions and filters
nl_NL: Acties en filters

en: Actions only
nl_NL: Alleen acties

en: Add file attachments
nl_NL: Voeg bestandsbijlagen toe

en: Add new
nl_NL: Voeg toe

en: Add note
nl_NL: Opmerking toevoegen

en: Add-ons
nl_NL: Add-on extensies

en: Add-ons &amp; themes
nl_NL: Add-ons &amp; thema's

en: Addon is active
nl_NL: Addon is actief

en: Addon is not active
nl_NL: Addon is niet actief

en: Address
nl_NL: Adres

en: Address ID must be specified
nl_NL: Adres ID moet gespecifeerd zijn

en: Address Manager
nl_NL: Adres Manager

en: Addresses
nl_NL: Adressen

en: Admin theme
nl_NL: Admin thema

en: Administration Area
nl_NL: Administratie Zone

en: Albania
nl_NL: Albanië

en: Algeria
nl_NL: Algerije

en: All
nl_NL: Alle

en: All %s
nl_NL: Alle %s

en: Amazon Payments
nl_NL: Betalingen via Amazon

en: American Samoa
nl_NL: Amerikaans Samoa

en: Amount
nl_NL: Hoeveelheid

en: An error happened while copying %1$s from the server folder %2$s
nl_NL: Een fout ondervonden tijdens kopiëren van %1$s van de server map %2$s

en: An error happened while copying %s from the FTP folder
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens het kopiëren %s van de FTP-map

en: An error happened while uploading your file: %s
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens het uploaden van uw bestand: %s

en: An unknown error happened while uploading your file.
nl_NL: Een onbekende fout is opgetreden tijdens het uploaden van uw bestand.

en: And more!
nl_NL: En meer!

en: Antigua and Barbuda
nl_NL: Antigua en Barbuda

en: Any
nl_NL: Elke

en: Any Role
nl_NL: Elke Rol

en: Any type
nl_NL: Alle types

en: Archives
nl_NL: Archieven

en: Are you sure that you want ignore this warning? You can also manually edit your menu in the page: "Appearance > Menus".
nl_NL: Weet u zeker dat u deze waarschuwing wilt negeren? U kunt ook handmatig uw menu wijzigen via de pagina: "Appearance > Menus".

en: Are you sure that you want to associate this address with that owner?
nl_NL: Weet u zeker dat u dit adres wilt koppelen aan deze eigenaar?

en: Are you sure that you want to clear current menu and create it again from scratch (this operation cannot be undone)?
nl_NL: Weet u zeker dat u het huidige menu wilt verwijderen en opnieuw wilt aanmaken (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt)?

en: Are you sure that you want to create all the pages that are currently missing (this operation cannot be undone)?
nl_NL: Weet u zeker dat u alle pagina's wilt aanmaken welke momenteel ontbreken (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt)?

en: Are you sure that you want to create the menu (this operation cannot be undone)?
nl_NL: Weet u zeker dat u het menu wilt aanmaken (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt)?

en: Are you sure that you want to delete all existing pages and recreate them (this operation cannot be undone)?
nl_NL: Weet u zeker dat u alle bestaande Klantzone pagina's wilt verwijderen en opnieuw wilt aanmaken. (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt!)?

en: Are you sure that you want to delete this content?
nl_NL: Weet u zeker dat u deze content wilt verwijdren (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt)?

en: Are you sure that you want to delete those pages (this operation cannot be undone)?
nl_NL: Weet u zeker dat u deze pagina's wilt verwijderen (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt)?

en: Are you sure that you want to recreate the main navigation menu (this operation cannot be undone)?
nl_NL: Weet u zeker dat u het hoofd navigatie menu opnieuw wilt maken (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt)?

en: Are you sure that you want to reset all the settings to their default values (this operation cannot be undone)?
nl_NL: Weet u zeker dat u alle instellingen naar hun standaard waarden wilt terugzetten (deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt)?

en: Are you sure?
nl_NL: Weet u het zeker?

en: Argentina
nl_NL: Argentinië

en: Armenia
nl_NL: Armenië

en: Ascending
nl_NL: Oplopend

en: Assign categories
nl_NL: Wijs categoriën toe

en: Assigned to
nl_NL: Toegewezen aan

en: Assignment
nl_NL: Toewijzing

en: Attach selected file(s)
nl_NL: Geselecteerde bestand(en) bijvoegen

en: Attached Files
nl_NL: Bijgesloten bestanden

en: Attached files
nl_NL: Bijgesloten bestanden

en: Attachment added
nl_NL: Bijlage toegevoegd

en: Attachment removed
nl_NL: Bijlage verwijderd

en: Attachment updated
nl_NL: Bijlage bijgewerkt

en: Attachment:
nl_NL: Bijlage:

en: Australia
nl_NL: Australië

en: Australian Dollar (&#36;)
nl_NL: Australische Dollar (&#36;)

en: Austria
nl_NL: Oostenrijk

en: Author
nl_NL: Schrijver

en: Author Archive
nl_NL: Schrijvers archief

en: Azerbaijan
nl_NL: Azerbeidzjan

en: Back-office
nl_NL: Beheerders kant

en: Bahamas
nl_NL: Bahama's

en: Bahrain
nl_NL: Bahrein

en: Belarus
nl_NL: Wit-Rusland

en: Belgium
nl_NL: België

en: Better admin panel
nl_NL: Beter admin paneel

en: Better permissions
nl_NL: Betere rechten

en: Between
nl_NL: Tussen

en: Billing address
nl_NL: Factuuradres

en: Biography
nl_NL: Biografie

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
nl_NL: Bonaire, Sint Eustatius en Saba

en: Bosnia and Herzegovina
nl_NL: Bosnië en Herzegovina

en: Bouvet Island
nl_NL: Bouveteiland

en: Brazil
nl_NL: Brazilië

en: Brazilian Real (R&#36;)
nl_NL: Braziliaanse Real (R&#36;)

en: British Indian Ocean Territory
nl_NL: Brits Indische Oceaanterritorium

en: Bulgaria
nl_NL: Bulgarije

en: Burundi
nl_NL: Boeroendi

en: Bypass moderation (content is automatically published)
nl_NL: "Nakijken" overslaan (content worden automatisch gepubliceerd)

en: Cambodia
nl_NL: Cambodja

en: Cameroon
nl_NL: Kameroen

en: Canadian Dollar (&#36;)
nl_NL: Canadese Dollar (&#36;)

en: Cancel
nl_NL: Annuleer

en: Capabilities
nl_NL: Capaciteit

en: Capabilities Manager
nl_NL: Capaciteit Manager

en: Caption:
nl_NL: Onderschrift:

en: Categories
nl_NL: Categorieën

en: Category Archive
nl_NL: Categorie Archief

en: Category:
nl_NL: Categorie:

en: Cayman Islands
nl_NL: Kaaimaneilanden

en: Central African Republic
nl_NL: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Chad
nl_NL: Tsjaad

en: Change permissions
nl_NL: Toestemmingen veranderen

en: Check this to enable the private pages add-on.
nl_NL: Selecteer dit om de privé pagina add-on extentie te activeren.

en: Checking license...
nl_NL: Licentiesleutel wordt gecontroleerd....

en: Checkout
nl_NL: Afrekenen

en: Chile
nl_NL: Chili

en: City
nl_NL: Stad

en: Classic upload
nl_NL: Klassiek upload

en: Clean-up database
nl_NL: Database Legen

en: Clear
nl_NL: Wissen

en: Clear the address
nl_NL: Wis adres

en: Click to edit...
nl_NL: Klik om te bewerken...

en: Comoros
nl_NL: Comoren

en: Company
nl_NL: Bedrijf

en: Complete
nl_NL: Voltooid

en: Configure permissions
nl_NL: Configureer autorisaties

en: Contact information
nl_NL: Contact informatie

en: Container Owner
nl_NL: Bericht eigenaar

en: Content creation
nl_NL: Content creatie

en: Content creation (from front-office)
nl_NL: Content creatie (vanuit de gebruikers pagina's)

en: Content edition
nl_NL: Content versie

en: Content edition (from front-office)
nl_NL: Content versie (vanuit de gebruikers pagina's)

en: Content removal (from front-office)
nl_NL: Content verwijdering (vanuit de gebruikers pagina's)

en: Content update (from front-office)
nl_NL: Content bijwerken (vanuit de gebruikers pagina's)

en: Content viewed
nl_NL: Content bekeken

en: Continue
nl_NL: Doorgaan

en: Cook Islands
nl_NL: Cook Eilanden

en: Copy the file (do not delete it from the FTP folder)
nl_NL: Kopieer het bestand (verwijder dit niet van de FTP map)

en: Cote d'Ivoire
nl_NL: Ivoorkust

en: Could not create the menu. %s
nl_NL: Kan het menu niet aanmaken. %s

en: Country
nl_NL: Land

en: Create content from front office
nl_NL: Maak content vanuit de gebruikers pagina's

en: Create folder
nl_NL: Map aanmaken

en: Create it &raquo;
nl_NL: Maak het &raquo;

en: Create missing pages
nl_NL: Maak de ontbrekende pagina's

en: Create pages and menu
nl_NL: Maak pagina's en menu

en: Create the menu
nl_NL: Maak het menu

en: Create/Edit files
nl_NL: Maak/Bewerk bestanden

en: Create/Edit pages
nl_NL: Maak/Bewerk pagina's

en: Create/Edit payments
nl_NL: Maak/Bewerk betalingen

en: Created By
nl_NL: Gemaakt door

en: Created between
nl_NL: Gemaakt tussen

en: Created by
nl_NL: Gemaakt door

en: Currency
nl_NL: Valuta

en: Current
nl_NL: Huidig

en: Current owner:
nl_NL: Huidige eigenaar:

en: Current theme folder
nl_NL: Huidige map voor het thema

en: Current version
nl_NL: Huidige versie

en: Customer Page - %s
nl_NL: Gebruikers pagina - %s

en: Customer Pages
nl_NL: Klantenpagina's

en: Czech Koruna
nl_NL: Tsjechische Kroon

en: Czech Republic
nl_NL: Tsjechische Republiek

en: Danish Krone
nl_NL: Deense Kroon

en: Dashboard
nl_NL: Werkblad

en: Date
nl_NL: Datum

en: Date Archive
nl_NL: Datum archief

[ctx: Date picker text]
en: Clear
nl_NL: Wissen

[ctx: Date picker text]
en: Show a different month
nl_NL: Toon een andere maand

[ctx: Date picker text]
en: Today
nl_NL: Vandaag

en: Default category
nl_NL: Standaard categorie

en: Define how many items to allow on the dashboard page. -1 will show all items.
nl_NL: Bepaald het aantal weer te geven items op het werkblad. -1 zal alle items weergeven.

en: Delete
nl_NL: Verwijder

en: Delete Content
nl_NL: Verwijder content

en: Delete all events permanently
nl_NL: Verwijder alle events definitief

en: Delete all existing pages and recreate them.
nl_NL: Verwijder alle bestaande Klantzone pagina's en maak deze opnieuw aan.

en: Delete and recreate the main navigation menu.
nl_NL: Verwijder en maak het hoofd navigatie menu opnieuw aan.

en: Delete any content from front office
nl_NL: Verwijder content vanuit de gebruikers pagina's

en: Delete authored content
nl_NL: Verwijder gepubliceerde content

en: Delete categories
nl_NL: Verwijder categoriën

en: Delete existing &amp; create new &raquo;
nl_NL: Verwijder betaande &amp; aanmaken nieuwe &raquo;

en: Delete files
nl_NL: Verwijder bestanden

en: Delete image
nl_NL: Verwijder afbeelding

en: Delete orphan pages
nl_NL: Verwijder zwevende pagina's

en: Delete owned content
nl_NL: Verwijder content waarvan ik de eigenaar ben

en: Delete pages
nl_NL: Verwijder pagina's

en: Delete permanently
nl_NL: Permanent verwijderd

en: Denmark
nl_NL: Denemarken

en: Descending
nl_NL: Aflopend

en: Display name
nl_NL: Schermnaam

en: Do you really want to clear the address?
nl_NL: Weet u zeker dat u het adres wilt verwijderen?

en: Do you really want to remove this file?
nl_NL: Weet u zeker dat u het bestand wilt verwijderen?

en: Do you really want to replace current address?
nl_NL: Wilt u het huidige adres vervangen?

en: Documentation
nl_NL: Documentatie

en: Dominican Republic
nl_NL: Dominicaanse Republiek

en: Done
nl_NL: Klaar

en: Download all attachments
nl_NL: Download alle bijlagen

en: Draft
nl_NL: Concept

en: Drag and drop files here, they will be uploaded to the private folder.
nl_NL: Versleep de bestanden hier naar toe, ze zullen geupload worden in de privé map

en: Drop your files here or click me!
nl_NL: Sleep hier je bestanden naartoe of klik hier!

en: Edit
nl_NL: Bewerk

en: Edit account
nl_NL: Bewerk gebruikersprofiel

en: Edit account details
nl_NL: Bewerk account details

en: Edit categories
nl_NL: Bewerk categoriën

en: Edit it &raquo;
nl_NL: Bewerk &raquo;

en: Egypt
nl_NL: Egypte

en: Email
nl_NL: E-mail

en: Email Address
nl_NL: E-mail adres

en: Empty Trash
nl_NL: Prullenbak leegmaken

en: Empty terms:
nl_NL: Lege categorien

en: Enable add-on
nl_NL: Extenties aanzetten

en: Enable moderation when new content is submitted by a user.
nl_NL: Inschakelen "nakijken" wanneer er nieuwe content door een gebruiker worden aangeleverd.

en: Enable the rich editor when editing content.
nl_NL: Inschakelen van de tekstverwerker bij aanmaken van nieuwe content.

en: Enhanced Files
nl_NL: Uitgebreide bestanden

en: Equatorial Guinea
nl_NL: Equatoriaal-Guinea

en: Error while changing permissions. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
nl_NL: Fout tijdens wisselen toestemmingen. PHP heeft waarschijnlijk niet de verplichte toestemmingen. Doe dit handmatig via FTP of SSH.

en: Error: you must choose an owner first
nl_NL: Fout: u moet eerst een eigenaar kiezen

en: Estonia
nl_NL: Estland

en: Ethiopia
nl_NL: Ethiopië

en: Exceeded filesize limit.
nl_NL: Bestand is groter dan maximum limiet

en: Export settings
nl_NL: Exporteer instellingen

en: Extra info
nl_NL: Extra informatie

en: FILE | FILES
nl_NL[0]: BESTAND
nl_NL[1]: BESTANDEN

en: FTP uploads folder
nl_NL: FTP upload map

en: Failed
nl_NL: Mislukt

en: Failed to contact server
nl_NL: Fout bij het vinden van de server

en: Falkland Islands
nl_NL: Falkland Eilanden

en: Faroe Islands
nl_NL: Faeröer

en: Feeling ready?
nl_NL: Klaar ervoor?

en: File
nl_NL: Bestand

en: File Storage
nl_NL: Bestandsopslag

en: File downloaded
nl_NL: Bestand gedownload

en: File not found
nl_NL: Bestand niet gevonden

en: File storage
nl_NL: Bestandsopslag

en: Files
nl_NL: Bestanden

en: Files created by %1$s
nl_NL: Bestanden gemaakt door %1$s

en: Files published in %1$s
nl_NL: Bestanden gepubliceerd in %1$s

en: Files published in %2$s %1$s
nl_NL: Bestanden gepubliceerd in %2$s %1$s

en: Files under %1$s
nl_NL: Bestanden onder %1$s

en: Files you created
nl_NL: Bestanden die u gemaakt heeft

en: Filter %1$s List
nl_NL: Filter %1$s Lijst

en: Filter Log Event List
nl_NL: Filter Log Event Lijst

en: Filters only
nl_NL: Alleen filters

en: First name
nl_NL: Voornaam

en: Fix these potential issues
nl_NL: Fix deze potentiële problemen

en: Folder could not be created
nl_NL: Map kon niet aangemaakt worden

en: Force your users to read and agree your terms and conditions
nl_NL: Verplicht uw gebruikers om de algemene voorwaarden te lezen en goed te keuren.

en: France
nl_NL: Frankrijk

en: French Guiana
nl_NL: Frans-Guyana

en: French Polynesia
nl_NL: Frans-Polynesië

en: French Southern Territories
nl_NL: Franse Zuidelijke Gebieden

en: From:
nl_NL: Van:

en: Front-office
nl_NL: Gebruikerskant

en: Frontend
nl_NL: Gebruikerskant

en: Frontend Integration
nl_NL: Frontend Intergratie

en: General
nl_NL: Algemeen

en: General Settings
nl_NL: Algemene instellingen

en: General settings
nl_NL: Algemene instellingen

en: Georgia
nl_NL: Georgië

en: Germany
nl_NL: Duitsland

en: Get file
nl_NL: Haal bestand

en: Get from server FTP folder
nl_NL: Krijgen van de server FTP-map

en: Getting started tutorial
nl_NL: Aan de slag tutorial

en: Global
nl_NL: Wereldwijd

en: Greece
nl_NL: Griekenland

en: Greenland
nl_NL: Groenland

en: Guinea-Bissau
nl_NL: Guinee-Bissau

en: Haiti
nl_NL: Haïti

en: Header
nl_NL: Kop

en: Hide
nl_NL: Verberg

en: Home address
nl_NL: Thuisadres

en: Hong Kong
nl_NL: Hongkong

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
nl_NL: Hong Kong dollars (&#36;)

en: How do you want to add the files?
nl_NL: Hoe wilt u de bestanden toevoegen?

en: Hungarian Forint
nl_NL: Hongaarse Forint

en: Hungary
nl_NL: Hongarije

en: ID
nl_NL: Id

en: IP address
nl_NL: IP-adres

en: Iceland
nl_NL: IJsland

en: Ignore this warning
nl_NL: Negeer deze waarschuwing

en: Ignore until next update
nl_NL: Sla over tot de volgende update

en: Ignore warning
nl_NL: Negeer waarschuwing

en: Import settings
nl_NL: Importeer instellingen

en: Improved setup &amp; updates
nl_NL: Verbeterde installatie &amp; updates

en: Includes the WP Customer Area skin to provide a stylesheet for the plugin.
nl_NL: Komt met de WP Costumer Area skin om een stylesheet te leveren voor de plugin.

en: Indian Rupee (&#8377;)
nl_NL: Indiase Rupee (&#8377;)

en: Indonesia
nl_NL: Indonesië

en: Install WP Customer Area
nl_NL: Installeer WP Customer Area

en: Installed add-ons
nl_NL: Geïnstalleerde extenties

en: Installer
nl_NL: Installeren

en: Invalid parameters. No file sent
nl_NL: Incorrecte variabelen. Bestand is niet verstuurd

en: Invoicing
nl_NL: Facturering

en: Iranian Rial (&#65020;)
nl_NL: Iranese Rial (&#65020;)

en: Iraq
nl_NL: Irak

en: Ireland
nl_NL: Ierland

en: Israel
nl_NL: Israël

en: Israeli Shekel (&#8362;)
nl_NL: Israëlische Shekel (&#8362;)

en: Issue #%d
nl_NL: Item #%d

en: Italy
nl_NL: Italië

en: Japanese Yen (&yen;)
nl_NL: Japanse yen (&yen;)

en: Jordan
nl_NL: Jordanië

en: Kazakhstan
nl_NL: Kazachstan

en: Kenya
nl_NL: Kenia

en: Kuwait
nl_NL: Koeweit

en: Kyrgyzstan
nl_NL: Kirgizië

en: Lao People's Democratic Republic
nl_NL: Democratische Volksrepubliek Laos

en: Last Modified
nl_NL: Laatst aangepast

en: Last name
nl_NL: Achternaam

en: Latvia
nl_NL: Letland

en: Learn more
nl_NL: Meer weten

en: Lebanon
nl_NL: Libanon

en: Let's go!
nl_NL: Beginnen!

en: License Keys
nl_NL: Licentie sleutel

en: License keys for commercial add-ons
nl_NL: Licentie sleutel voor commerciële Klantzone uitbreidingen

en: Link to %s
nl_NL: Link naar %s

en: List all files
nl_NL: Alle bestanden opsommen

en: List all pages
nl_NL: Alle pagina's opsommen

en: Listing of all actions and filters
nl_NL: Overzicht van alle acties en filters

en: Lithuania
nl_NL: Litouwen

en: Live from the blog
nl_NL: Live van de blog

en: Log
nl_NL: Logboek

en: Logging
nl_NL: Inloggen

en: Login
nl_NL: Inloggen

en: Logout
nl_NL: Uitloggen

en: Logs
nl_NL: Logboeken

en: Luxembourg
nl_NL: Luxemburg

en: Macedonia
nl_NL: Macedonië

en: Main Navigation Menu
nl_NL: Hoofd navigatie menu

en: Main plugin folder
nl_NL: Plugin hoofdmap

en: Malaysia
nl_NL: Maleisië

en: Malaysian Ringgit
nl_NL: Maleisische ringgit

en: Maldives
nl_NL: Malediven

en: Manage %1$s
nl_NL: Beheer %1$s

en: Manage %s
nl_NL: Beheer %s

en: Manage account
nl_NL: Beheer account

en: Manage categories
nl_NL: Beheer categoriën

en: Manage file attachments
nl_NL: Beheer bestandsbijlagen

en: Marshall Islands
nl_NL: Marshall Eilanden

en: Mauritania
nl_NL: Mauritanië

en: Max. number of posts:
nl_NL: Maximum aantal berichten:

en: Message shown when no posts:
nl_NL: Bericht wat wordt getoond indien er geen berichten zijn:

en: Messages
nl_NL: Berichten

en: Mexican Peso (&#36;)
nl_NL: Mexicaanse peso&#039;s (&#36;)

en: Micronesia
nl_NL: Micronesië

en: Missed schedule
nl_NL: Planning mislukt

en: Missing front-office pages
nl_NL: Ontbrekende gebruikers pagina's

en: Missing navigation menu
nl_NL: Ontbrekend navigatie menu

en: Missing parameters
nl_NL: Ontbrekende parameters

en: Moderation
nl_NL: Nakijken

en: Mongolia
nl_NL: Mongolië

en: Morocco
nl_NL: Marokko

en: Move to trash
nl_NL: Naar de prullenbak verplaatsen

en: My account
nl_NL: Mijn profiel

en: My files
nl_NL: Mijn bestanden

en: My pages
nl_NL: Mijn pagina's

en: Name
nl_NL: Naam

en: Namibia
nl_NL: Namibië

en: Navigation menu is out of sync
nl_NL: Navigatie menu is niet gesynchoniseerd.

en: Needs attention
nl_NL: Heeft uw aandacht nodig

en: Netherlands
nl_NL: Nederland

en: Netherlands Antilles
nl_NL: Nederlandse Antillen

en: New %s
nl_NL: Nieuwe %s

en: New Caledonia
nl_NL: Nieuw-Caledonië

en: New Zealand
nl_NL: Nieuw-Zeeland

en: New Zealand Dollar (&#36;)
nl_NL: Nieuwzeelandse dollars (&#36;)

en: New in %s ~ <em>%s</em>
nl_NL: Nieuw in %s ~ <em>%s</em>

en: New skin
nl_NL: nieuwe skin

en: New upload system
nl_NL: Nieuw uploadsysteem

en: Nickname
nl_NL: Schermnaam

en: No address yet
nl_NL: Nog geen adres

en: No file has been uploaded
nl_NL: Geen bestanden zijn geüpload

en: No file sent.
nl_NL: Geen bestand verstuurd

en: No files
nl_NL: Geen bestanden

en: No pages
nl_NL: Geen pagina's

en: Nobody
nl_NL: Niemand

en: None
nl_NL: Geen

en: North Korea
nl_NL: Noord-Korea

en: Northern Mariana Islands
nl_NL: Noordelijke Marianen

en: Norway
nl_NL: Noorwegen

en: Norwegian Krone
nl_NL: Noorse Kroon

en: Not overridden
nl_NL: Niet overschreven

en: Notes
nl_NL: Opmerkingen

en: Number
nl_NL: Nummer

en: Once weekly
nl_NL: Eens per week

en: Order
nl_NL: Volgorde

en: Order By:
nl_NL: Sorteer via:

en: Order:
nl_NL: Volgorde:

en: Original
nl_NL: Origineel

en: Orphan pages
nl_NL: Zwevende pagina's

en: Other action
nl_NL: Andere actie

en: Other details
nl_NL: andere details

en: Outdated only
nl_NL: Alleen verouderde

en: Outdated plugin version
nl_NL: Verouderde plugin versie

en: Outdated template files
nl_NL: Verouderde template bestanden

en: Overridden only
nl_NL: Alleen overschreven

en: Owner
nl_NL: Eigenaar

en: Owner changed
nl_NL: Veranderd van eigenaar

en: PDF Invoices
nl_NL: PDF Facturen

en: Page
nl_NL: Pagina

en: Page %1$s
nl_NL: Pagina  %1$s

en: Page %1$s/%2$s
nl_NL: Pagina %1$s/%2$s

en: Page to list the files a customer owns.
nl_NL: Pagina voor de klant bestanden lijst.

en: Page to list the pages a customer owns.
nl_NL: Pagina voor de klant pagina's lijst

en: Pages
nl_NL: Pagina's

en: Pages created by %1$s
nl_NL: Pagina gemaakt door %1$s

en: Pages published in %1$s
nl_NL: Pagina's gepubliceerd in %1$s

en: Pages published in %2$s %1$s
nl_NL: Pagina's gepubliceerd in  %2$s %1$s

en: Pages under %1$s
nl_NL: Pagina's onder %1$s

en: Pages you created
nl_NL: Pagina's doro u gemaakt

en: Papua New Guinea
nl_NL: Papoea-Nieuw-Guinea

en: Password
nl_NL: Wachtwoord

en: Password (confirm)
nl_NL: Wachtwoord (bevestigen)

en: Path
nl_NL: Pad

en: Pay with %s
nl_NL: Betaal met %s

en: Payment
nl_NL: Betaling

en: Payments
nl_NL: Betalingen

en: Pending
nl_NL: Wachtend

en: Permalinks are disabled, Customer Area will not work properly. Please <a href="%1$s">enable them in the WordPress settings</a>.
nl_NL: Permalinks zijn uitgeschakeld, Customer Area zal hier door niet goed werken. <a href="%1$s"> Wijzig dit in de WordPress instellingen</a>.

en: Permissions could not be changed. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
nl_NL: Toestemming kan niet worden verandert. PHP heeft waarschijnlijk niet de benodigde toestemmingen. Doe het alstublieft via FTP of SSH.

en: Personal Website
nl_NL: Persoonlijke website

en: Personal details
nl_NL: Persoonlijke details

en: Philippine Peso
nl_NL: Filipijnse peso

en: Pick a file
nl_NL: Alle bestanden opsommen

en: Poland
nl_NL: Polen

en: Post Owner
nl_NL: Bericht eigenaar

en: Potential orphan pages
nl_NL: Mogelijke zwevende pagina's

en: Pounds Sterling (&pound;)
nl_NL: Britse ponden (&pound;)

en: Preview
nl_NL: Voorbeeld

en: Previous owner:
nl_NL: Vorige eigenaar:

en: Primary email
nl_NL: Primaire e-mail

en: Private Files
nl_NL: Privé-Bestanden

en: Private Files - Home
nl_NL: Privé-Bestanden home

en: Private Files - Owned
nl_NL: Privé-Bestanden - per eigenaar

en: Private Pages
nl_NL: Privé Pagina's

en: Private Pages - Home
nl_NL: Privé Pagina's - Home

en: Private Pages - Owned
nl_NL: Privé Pagina's - per eigenaar

[ctx: Private content author archive slug]
en: created-by
nl_NL: Gemaakt door

[ctx: Private content category archive slug]
en: category
nl_NL: Categorie

[ctx: Private content date archive slug]
en: archive
nl_NL: Archief

[ctx: Private content delete slug]
en: delete
nl_NL: Verwijder

en: Private content single pages
nl_NL: Privé content enkelvoudige pagina's

[ctx: Private content update slug]
en: update
nl_NL: Bijwerken

en: Profile
nl_NL: Profiel

en: Protect post types
nl_NL: Bescherm berichttypes

en: Published
nl_NL: Gepubliceerd

en: Qatar
nl_NL: Katar

en: Read our getting started guide
nl_NL: Introductie

en: Recent Files
nl_NL: Recente bestanden

en: Recent Pages
nl_NL: Recente pagina's

en: Recommended version
nl_NL: Aanbevolen versie

en: Recreate menu
nl_NL: Maak het menu opniew aan

en: Refunded
nl_NL: Terugbetaald

en: Register
nl_NL: Registreren

en: Remove
nl_NL: Verwijderen

en: Reset all pages &raquo;
nl_NL: Reset alle pagina's &raquo;

en: Reset default settings
nl_NL: Reset standaard instellingen

en: Reset settings
nl_NL: Reset instellingen

en: Restore
nl_NL: Herstellen

en: Restrict WP admin area
nl_NL: Beperk WP admin toegang

en: Restrict the access to the administration panel of WordPress.
nl_NL: Beperkte toegang tot het administratiepaneel van WordPress.

en: Rich Editor
nl_NL: Tekst editor

en: Romania
nl_NL: Roemenië

en: Root page for the customer files.
nl_NL: Basis pagina voor de klant bestanden.

en: Root page for the customer pages.
nl_NL: Basis pagina voor de klant pagina's

en: Russian Federation
nl_NL: Russische Federatie

en: Russian Ruble
nl_NL: Russische Roebel

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
nl_NL: São Tome en Príncipe

en: Saint Barth&eacute;lemy
nl_NL: Saint Barthelemy

en: Saint Helena
nl_NL: Sint-Helena

en: Saint Kitts and Nevis
nl_NL: Saint Kitts en Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
nl_NL: Saint-Pierre en Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl_NL: Saint Vincent en de Grenadines

en: Saudi Arabia
nl_NL: Saudi-Arabië

en: Save settings to check again
nl_NL: Bewaar instellingen om te herbekijken

en: Saving...
nl_NL: Opslaan&#8230;

en: Scheduled
nl_NL: Gepland

en: Search
nl_NL: Zoeken

en: See the WordPress top bar
nl_NL: Zie de WordPress bovenste balk

en: Select a category (uses default else)
nl_NL: Selecteer een categorie (anders wordt de standaard gebruikt)

en: Select an owner (uses default else)
nl_NL: Selecteer een eigenaar (anders wordt de standaard gebruikt)

en: Select or search an owner
nl_NL: Selecteer het type eigenaar

en: Serbia
nl_NL: Servië

en: Settings
nl_NL: Instellingen

en: Settings have been imported successfully
nl_NL: Instellingen zijn succesvol geïmporteerd

en: Settings have been resetted to default values
nl_NL: Instellingen zijn teruggezet naar de standaard waarden

en: Settings tools
nl_NL: Instellingen

en: Setup pages and navigation menu
nl_NL: Pagina's instellen en navigatiemenu

en: Seychelles
nl_NL: Seychellen

en: Show
nl_NL: Toon

en: Show additional information after the post in the single post view.
nl_NL: Laat extra informatie zien na het bericht in de enkelvoudige bericht weergave.

en: Show after post
nl_NL: Laat zien na het bericht

en: Show all
nl_NL: Toon alles

en: Show all content categorized under %s
nl_NL: Bekijk alle content onder catogorie %s

en: Show all content published by %s
nl_NL: Toon alle content gepubliceerddoor %s

en: Show all content published in %2$s %1$s
nl_NL: Bekijk alle gepubliceerde content in %2$s %1$s

en: Show all content published in %s
nl_NL: Beeld alle content af welke gepubliceerd is in %s

en: Show recent content on the dashboard.
nl_NL: Beeld de laatste content af op het werkblad

en: Shows a list of files for the logged-in user
nl_NL: Geeft een lijst van alle bestanden voor de aangemelde gebruiker

en: Shows a list of pages for the logged-in user
nl_NL: Geeft een lijst van alle klant pagina's voode aangemelde gebruiker

en: Shows a summary of the user's private content (files, pages, messages, ...).
nl_NL: Geeft een samenvatting van de gebruikers privé content (bestanden, pagina's, conversaties)

en: Singapore Dollar (&#36;)
nl_NL: Singaporese dollars (&#36;)

en: Site Pages
nl_NL: Website pagina's

en: Skin to use
nl_NL: Te gebruiken skin

en: Slovenia
nl_NL: Slovenië

en: Slug
nl_NL: Afkorting

en: Slug that is used in the URL for archives of the taxonomy:
nl_NL: Synoniem welke is gebruikt in de URL voor het archiveren van de taxanomie.

en: Slug that is used in the URL to delete existing private content
nl_NL: Synoniem welke is gebruikt in de URL om uw privé content te verwijderen

en: Slug that is used in the URL to update existing private content
nl_NL: Synoniem welke is gebruikt in de URL om uw privé content bij te werken

en: Smart Groups
nl_NL: Slimme Groepen

en: Somalia
nl_NL: Somalië

en: Some add-ons require a newer version of the main plugin (you are currently running version %1$s). You can find the list of all add-ons on the <a href="%2$s">add-ons status pages</a>.
nl_NL: Sommige Klantzone uitbreidingen hebben een nieuwere versie van de basis plug-in nodig. (u gebruikt momenteel versie %1$s). U kunt de lijst met alle Klantzone uitbreidingen vinden op <a href="%2$s">add-ons status pages</a>.

en: Some template files you have overridden seem to be outdated.
nl_NL: Sommige overgeschreven template bestanden lijken verouderd te zijn.

en: South Africa
nl_NL: Zuid-Afrika

en: South Georgia
nl_NL: Zuid-Geogi&#235;

en: South Korea
nl_NL: Zuid-Korea

en: South Sudan
nl_NL: Zuid-Soedan

en: Spain
nl_NL: Spanje

en: State/Province
nl_NL: Provincie

en: Stay informed
nl_NL: Blijf op de hoogte

en: Street address
nl_NL: Adres

en: Street address, line 1
nl_NL: Adresregel 1

en: Street address, line 2
nl_NL: Adresregel 2

en: Submit
nl_NL: Start

en: Subscribe
nl_NL: Abonneren

en: Sudan
nl_NL: Soedan

en: Suggested action
nl_NL: Voorgestelde actie

en: Suggested actions
nl_NL: Suggestie acties

en: Support
nl_NL: Ondersteuning

en: Sweden
nl_NL: Zweden

en: Swedish Krona
nl_NL: Zweedse Kroon

en: Swiss Franc
nl_NL: Zwitserse frank

en: Switzerland
nl_NL: Zwitserland

en: Synchronize menu
nl_NL: Synchroniseer menu

en: Syrian Arab Republic
nl_NL: Arabische Republiek Syrië

en: Taiwan New Dollar
nl_NL: Taiwanese New Dollar

en: Tajikistan
nl_NL: Tadzjikistan

en: Template files
nl_NL: Tempalte bestanden

en: Text
nl_NL: Tekst

en: Thai Baht (&#3647;)
nl_NL: Thaise Baht (&#3647;)

en: Thank you
nl_NL: Bedankt

en: The FTP upload folder does not exist.
nl_NL: De FTP map bestaat niet

en: The FTP upload folder is empty.
nl_NL: De FTP map is leeg

en: The content has been deleted.
nl_NL: De content is verwijderd

en: The database has been cleaned up, you can now remove the plugin
nl_NL: De database is geleegd, u kunt nu de plug-in verwijderen

en: The file upload system has been completely rewritten. You can now drag and drop files and watch the upload progress. Additionally, we have also added some more settings and provide a security helper to make sure your setup is as secure as it can.
nl_NL: Het uploadbestandssysteem is compleet herschreven. U kunt nu bestanden slepen en plaatsen en de uploadvoortgang zien. Ook heeft het nu nog meer instellingen en betere beveiliging.

en: The folder does not exist.
nl_NL: De map bestaat niet.

en: The following pages have been created: %s
nl_NL: De volgende pagina's zijn gemaakt: %s

en: The menu has been created: <a href="%s">view menu</a>
nl_NL: Het menu is aangemaakt: <a href="%s">toon menu</a>

en: The page title cannot be empty
nl_NL: kan niet leeg zijn

en: The parameter %2$s of shortcode <code>[%1$s]</code> has an invalid value: <code>%3$s</code>
nl_NL: De parameter %2$s van shortcode <code>[%1$s]</code> heeft een ongeldige waarde: <code>%3$s</code>

en: The password and its confirmation do not match
nl_NL: Het wachtwoord en de wachtworod bevestiging komen niet overeen

en: The password must at least be composed of 5 characters. You will be requested to login again after your password gets changed. Leave these fields empty if you want to keep your current password
nl_NL: Het wachtwoord dient uit minimaal 5 karakters te bestaan. Na het wijzigen van je wachtwoord zal je opnieuw in moeten loggen. Laat deze velden leeg als je je huidige wachtwoord wil behouden.

en: The required pages and the navigation menu have been created
nl_NL: De verplichte pagina's en het navigatiemenu zijn aangemaakt

en: The shortcode <code>[%1$s]</code> is missing required parameter: %2$s
nl_NL: De shortcode <code>[%1$s]</code> mist verplichte parameter: %2$s

en: There are no files for that period.
nl_NL: Er zijn geen bestanden voor deze periode.

en: There are no files in that category.
nl_NL: Er zijn geen bestanden in deze categorie

en: There are no pages for that period.
nl_NL: Er zijn geen pagina's voor deze periode

en: There are no pages in that category.
nl_NL: Er zijn geen bestanden in deze categorie

en: There is no address linked to that owner
nl_NL: Er is geen adres gelinkt aan deze eigenaar

en: There is no content to show
nl_NL: Er valt geen content te tonen

en: There was no missing page that could be created.
nl_NL: Er was geen ontbrekende pagina welke kon worden aangemaakt.

en: Things that need your attention
nl_NL: Zaken welke uw aandacht nodig hebben

en: This file type is not allowed. You can only upload: %s
nl_NL: Dit bestandstype is niet toegestaan. U kunt alleen uploaden: %s

en: This folder can be used when you want to use files uploaded with FTP. This is handy when direct upload is failing for big files for instance.
nl_NL: Deze map kan worden gebruikt wanneer u bestandne wilt uploaden via FTP. Dit is makkelijk wanneer direct uploaden mislukt bij grote bestanden.

en: This page allows you to enter license key you have received when you purchased commercial addons.
nl_NL: Deze pagina stelt u in staat om de licentie sleutels in te geven welke u heeft ontvangen bij het kopen van de commerciële Klantzone uitbreidingen.

en: This page requires login, you should not be here
nl_NL: Voor deze pagina moet u zijn aangemeld, u zou hier niet moeten zijn.

en: This page shows a form where the user can edit his account
nl_NL: Deze pagina toont een formulier waar de gebruiker zijn/haar profiel kan bewerken

en: This page shows a summary of the user account
nl_NL: Deze pagina toont een samenvatting van de gebruikersprofiel gegevens

en: Timor-Leste
nl_NL: Oost-Timor

en: Title
nl_NL: Titel:

en: Title or content
nl_NL: Titel of content

en: Title:
nl_NL: Titel:

en: To:
nl_NL: Aan:

en: Toggle navigation
nl_NL: Wissel Navigatie

en: Trash
nl_NL: Verwijderen

en: Trinidad and Tobago
nl_NL: Trinidad en Tobago

en: Try to secure it
nl_NL: Probeer het te beschermen

en: Trying to cheat?
nl_NL: Probeer je vals te spelen?

en: Tunisia
nl_NL: Tunesië

en: Turkey
nl_NL: Turkije

en: Turkish Lira (&#8378;)
nl_NL: Turkse Lira (&#8378;)

en: Turks and Caicos Islands
nl_NL: Turks-en Caicoseilanden

en: US Minor Outlying Islands
nl_NL: Amerikaanse ondergeschikte afgelegen eilanden

en: Uganda
nl_NL: Oeganda

en: Ukraine
nl_NL: Oekraïne

en: Uninstall WP Customer Area
nl_NL: Verwijder WP Costumer Area

en: United Arab Emirates
nl_NL: Verenigde Arabische Emiraten

en: United Kingdom
nl_NL: Engeland

en: United States
nl_NL: Verenigde Staten

en: Unknown
nl_NL: Onbekend

en: Unknown errors.
nl_NL: Onbekende fouten

en: Unpublished
nl_NL: Niet gepubliceerd

en: Update Content
nl_NL: Content bijwerken

en: Update any content from front office
nl_NL: Content bijwerken vanuit de gebruikers pagina's

en: Update authored content
nl_NL: Bijwerken gepubliceerde content

en: Update owned content
nl_NL: Bijwerken content in eigendom

en: Update the plugin
nl_NL: Plugin bijwerken

en: Upload File
nl_NL: Bestand uploaden

en: Upload Logo
nl_NL: Logo uploaden

en: Uploaded on %s
nl_NL: Toegevoegd op %s

en: Use skin
nl_NL: Skin gebruiken

en: User
nl_NL: Gebruiker

en: User %1$s
nl_NL: Gebruiker %1$s

en: User IP
nl_NL: Gebruiker IP

en: User Profile
nl_NL: Gebruikersprofiel

en: Username
nl_NL: Gebruikersnaam

en: Uzbekistan
nl_NL: Oezbekistan

en: VAT Number
nl_NL: BTW Nummer

en: Version: %s
nl_NL: Versie: %s

en: View
nl_NL: Bekijk

en: View account details
nl_NL: Bekijk account details

en: View all
nl_NL: Alles tonen

en: View any private file
nl_NL: Open het Privé-bestand

en: View any private page
nl_NL: Open de Privé Pagina

en: View private files
nl_NL: Bekijk privé bestanden

en: View private pages
nl_NL: Bekijk privé pagina's

en: View profile
nl_NL: Bekijk profiel

en: Visible by
nl_NL: Te zien door

en: WP Customer Area - Logs
nl_NL: WP Customer Area - Logboeken

en: WP Customer Area 6.2 has been aimed at improving the attachments to private files and everything around that.
nl_NL: WP Customer Area 6.2 heeft zich gericht op het verbeteren van het bevestigen aan prive-bestanden en alles daaromheen.

en: WP Customer Area 7.0 has got a new dress.
nl_NL: WP Customer Area 7.0 zit in een nieuw kleedje

en: WP Customer Area Settings
nl_NL: WP Customer Area Instellingen

en: WP Customer Area is a modular all-in-one solution to manage private content with WordPress.
nl_NL: WP Costumer Area is een modulair alles-in-één oplossing om privé content te beheren met Wordpress.

en: WP Customer Area pages
nl_NL: WP Customer Area pagina's

en: WPCA - File Archives
nl_NL: WPCA - Bestandsarchieven

en: WPCA - File Authors
nl_NL: WPCA - Bestandsautheurs

en: WPCA - File Categories
nl_NL: WPCA - Bestandscategoriën

en: WPCA - Page Archives
nl_NL: WPCA - Pagina Archieven

en: WPCA - Page Authors
nl_NL: WPCA - Pagina Autheurs

en: WPCA - Page Categories
nl_NL: WPCA - Pagina Categoriën

en: WPCA - Recent Files
nl_NL: WPCA - Recente bestanden

en: WPCA - Recent Pages
nl_NL: WPCA - Recente Pagina's

en: We are introducing a new add-on which will allow protecting any kind of external post types. Posts created from third party plugins can be made private and assigned just like private pages or files.
nl_NL: We introduceren een nieuwe add-on die bescherming bied aan elke vorm van externe berichttypes. Berichten gemaakt in third party plugins kunnen overgedragen en privé gemaakt worden net zoals privé pagina's of bestanden.

en: We can try to protect it with a <code>.htaccess</code> file with the button below, but <strong>this only works for Apache servers</strong> (will do nothing if you are running nginx or IIS)
nl_NL: We kunnen proberen te beschermen met een <code>.htaccess</code> bestand met de knop omlaag, maar <strong>dit werkt alleen voor Apache servers</strong> (dit doet niks wanneer u nginx of IIS draait)

en: Welcome to WP Customer Area %s
nl_NL: Welkom bij WP Customer Area %s

en: Western Sahara
nl_NL: Westelijke Sahara

en: What's new
nl_NL: Wat is er nieuw

en: WordPress content folder
nl_NL: WordPress contentfolder

en: Y/m/d
nl_NL: d/m/Y

en: Yemen
nl_NL: Jemen

en: You
nl_NL: U

en: You are not allowed to attach files to this kind of content
nl_NL: U kunt niet bestanden bijvoegen bij deze content

en: You are not allowed to create this type of content.
nl_NL: U bent niet bevoegd om dit soort content te maken.

en: You are not allowed to delete logs.
nl_NL: U kunt geen logs verwijderen.

en: You are not allowed to delete this item.
nl_NL: Je hebt onvoldoende rechten om dit item te verwijderen.

en: You are not allowed to delete this post
nl_NL: U bent niet geautoriseerd om dit bericht te verwijdren

en: You are not allowed to do that
nl_NL: U mag dit niet doen

en: You are not allowed to move this item to trash.
nl_NL: U kunt dit bestand niet verplaatsen naar prullenbak.

en: You are not allowed to restore this item.
nl_NL: U kunt dit item niet herstellen.

en: You are not allowed to view this page
nl_NL: U bent niet geautoriseerd om deze pagina te zien

en: You are not authorized to access this file
nl_NL: U bent niet geautoriseerd om dit bestand te openen

en: You are not authorized to view this page
nl_NL: U bent niet geautoriseerd om deze pagina te zien

en: You can also manually edit that menu in the <a href="%1$s">Appearance &raquo; Menus</a> page.
nl_NL: U kunt ook het menu handmatig wijzigen via de <a href="%1$s">Appearance &raquo; Menus</a> pagina.

en: You can disable this if you have your own theme template file for single posts. The theme file to look for or create should be called: %s.
nl_NL: U kunt deze uitschakelen indien u een eigen thema heeft voor enkele nieuwsberichten. Het te zoeken of maken thema moet heten: %s.

en: You can export all the settings to a JSON file. You can then use that file to restore your settings using the import settings field below.
nl_NL: U kuhnt alle instellingen exporteren naar een JSON bestand. U kunt dat bestand gebruiken om uw instellingen terug te zetten via importeren instellingen.

en: You can import all the settings you had previously exported from a JSON file.
nl_NL: U kunt alle instellingen importeren die u daarvoor heeft geexporteerd in een JSON bestand

en: You can make your own skin, please refer to <a href="%1$s">our documentation about skins</a>.
nl_NL: Maak uw eigen skin, ga voor meer info naar <a href="%1$s">onze documentatie over skins</a>.

en: You can review which menus are currently created on the <a href="%1$s">menus page</a>.
nl_NL: U kunt nakijken welke menus momenteel zijn aangemaakt via de <a href="%1$s">menus page</a>.

en: You can review which pages are currently created on the <a href="%1$s">pages settings page</a>.
nl_NL: U kunt de pagina's bekijken welk momenteel zijn aangemaakt via de <a href="%1$s">pages settings page</a>.

en: You can uncheck this if your theme includes support for WP Customer Area.
nl_NL: U kunt dit uitvinken wanneer uw thema WP Costumer Area ondersteund.

en: You currently have no files.
nl_NL: U heeft op dit moment geen bestanden.

en: You currently have no pages.
nl_NL: U heeft momenteel geen pagina's.

en: You have not yet configured the plugin permissions.
nl_NL: U heeft de plugin autorisaties nog niet geconfigureerd.

en: You must specify a post to delete
nl_NL: U moet een bericht aangeven om te verwijderen

en: You must specify a post to edit
nl_NL: U moet een bericht selecteren om te bewerken

en: You must specify the address
nl_NL: U moet het adres speciferen

en: You must specify the owner
nl_NL: U moet de eigenaar speciferen

en: You must supply a post ID to delete
nl_NL: U moet een bericht ID opgeven om dte verwijderen

en: Your can write a short description about you.
nl_NL: Je kan hier een korte beschrijving van jezelf plaatsen.

en: Your name
nl_NL: Uw naam

en: Your private area
nl_NL: Uw privé zone

en: Your profile has been updated
nl_NL: Uw gebruikersprofiel is bijgewerkt

en: Your username cannot be changed.
nl_NL: Uw gebruikersnaam kan niet worden gewijzigd

en: Yourself
nl_NL: Uzelf

en: Zip/Postal code
nl_NL: Postcode

en: and
nl_NL: en

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
nl_NL: Nieuwe toevoegen

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
nl_NL: Nieuwe betaling toevoegen

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
nl_NL: Betaling bewerken

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
nl_NL: Nieuwe betaling

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
nl_NL: Betaling

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
nl_NL: Betalingen

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
nl_NL: Betalingen zoeken

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
nl_NL: Betaling tonen

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
nl_NL: Voeg een nieuwe toe

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New Private File
nl_NL: Voeg een nieuw Privé-bestand toe

[ctx: cuar_private_file]
en: Edit Private File
nl_NL: Bewerk het Privé-bestand

[ctx: cuar_private_file]
en: File
nl_NL: Bestand

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
nl_NL: Bestanden

[ctx: cuar_private_file]
en: New Private File
nl_NL: Nieuw privé bestand

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found
nl_NL: Er zijn geen privé-bestanden gevonden

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found in Trash
nl_NL: Er zijn geen privé-bestanden gevonden in de Prullenbak

[ctx: cuar_private_file]
en: Parent Private File:
nl_NL: Hoofd Privé-bestand:

[ctx: cuar_private_file]
en: Private File
nl_NL: Privé-bestand

[ctx: cuar_private_file]
en: Private Files
nl_NL: Privé-bestanden

[ctx: cuar_private_file]
en: Search Private Files
nl_NL: Zoek Privé-Bestanden

[ctx: cuar_private_file]
en: View Private File
nl_NL: Open het Privé-bestand

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add New File Category
nl_NL: Voeg een nieuw bestandscategorie toe

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add or remove file categories
nl_NL: Een bestandscategorie toevoegen of verwijderen

[ctx: cuar_private_file_category]
en: All File Categories
nl_NL: Alle bestandcategoriën

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Choose from the most used file categories
nl_NL: Kies uit de meest gebruikte bestandscategoriën

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Edit File Category
nl_NL: Bewerk bestandscategorie

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Categories
nl_NL: Bestandscategoriën

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Category
nl_NL: Bestandscategorie

[ctx: cuar_private_file_category]
en: New File Category
nl_NL: Nieuwe Bestandscategorie

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category
nl_NL: Hoofd Bestandscategorie

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category:
nl_NL: Hoofd bestandscategorie:

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Popular File Categories
nl_NL: Populaire bestandscategoriën

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Search File Categories
nl_NL: Doorzoek bestandscategoriën

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Separate file categories with commas
nl_NL: Scheidt bestandscategoriën met comma's

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Update File Category
nl_NL: Vernieuw bestandscategorie

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
nl_NL: Nieuwe toevoegen

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New Private Page
nl_NL: Voeg een nieuwe Privé Pagina toe

[ctx: cuar_private_page]
en: Edit Private Page
nl_NL: Bewerk de Privé Pagina

[ctx: cuar_private_page]
en: New Private Page
nl_NL: Nieuwe Privé Pagina

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found
nl_NL: Er zijn geen privé pagina's gevonden

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found in Trash
nl_NL: Er zijn geen privé pagina's gevonden in de Prullenbak

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
nl_NL: Pagina

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
nl_NL: Pagina's

[ctx: cuar_private_page]
en: Parent Private Page:
nl_NL: Ouder privé pagina:

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Page
nl_NL: Privé Pagina's

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Pages
nl_NL: Privé pagina's

[ctx: cuar_private_page]
en: Search Private Pages
nl_NL: Zoek Privé Pagina's

[ctx: cuar_private_page]
en: View Private Page
nl_NL: Open de Privé Pagina

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add New Page Category
nl_NL: Voeg een nieuw bestandscategorie toe

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add or remove page categories
nl_NL: Een bestandscategorie toevoegen of verwijderen

[ctx: cuar_private_page_category]
en: All Page Categories
nl_NL: Alle bestandcategoriën

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Choose from the most used page categories
nl_NL: Kies uit de meest gebruikte bestandscategoriën

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Edit Page Category
nl_NL: Bewerk bestandscategorie

[ctx: cuar_private_page_category]
en: New Page Category
nl_NL: Nieuwe Bestandscategorie

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Categories
nl_NL: Beheer categoriën

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Category
nl_NL: Bestandscategorie

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category
nl_NL: Hoofd Bestandscategorie

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category:
nl_NL: Hoofd bestandscategorie:

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Popular Page Categories
nl_NL: Populaire bestandscategoriën

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Search Page Categories
nl_NL: Doorzoek bestandscategoriën

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Separate page categories with commas
nl_NL: Scheidt bestandscategoriën met comma's

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Update Page Category
nl_NL: Vernieuw bestandscategorie

en: customer-area
nl_NL: Klantenzone

en: htaccess file could not be copied. Please do it manually using FTP or SSH.
nl_NL: htaccess file kon niet gekopierd worden. Doe dit handmatig via FTP of SSH.

en: must be an integer
nl_NL: moet een nummer zijn

en: must be greater than %s
nl_NL: moet groter zijn dan %s

en: must be lower than %s
nl_NL: moet kleiner zijn dan %s

[ctx: pagination_parameter_name (should not be "page")]
en: page-num
nl_NL: Pagina nummer

en: payments
nl_NL: betalingen

en: unknown
nl_NL: Onbekend

en: version %s
nl_NL: versie %s

en: you cannot select multiple terms.
nl_NL: u kunt niet meerdere termen selecteren.
