WP Customer Area - en to ms_MY translation catalogue (113 entries)

en: Register
ms_MY: Daftar

en: Clear
ms_MY: Bersihkan

en: Name
ms_MY: Nama

en: General
ms_MY: Umum

en: About
ms_MY: Mengenai

en: Published
ms_MY: Diterbitkan

en: Draft
ms_MY: Draf

en: Trash
ms_MY: Sampah

en: Title
ms_MY: Tajuk

en: Author
ms_MY: Pengarang

en: Date
ms_MY: Tarikh

en: Settings
ms_MY: Tetapan

en: Documentation
ms_MY: Dokumentasi

en: Email Address
ms_MY: Alamat Emel

en: Search
ms_MY: Cari

en: Submit
ms_MY: Hantar

en: Dashboard
ms_MY: Laman Utama

en: Home
ms_MY: Laman Utama

en: Pages
ms_MY: Halaman

en: Permalinks
ms_MY: Pautan Kekal

en: Page
ms_MY: Halaman

en: Slug
ms_MY: Tajuk Pendek

en: Order
ms_MY: Tertib

en: Sidebar
ms_MY: Bar sisi

en: Type
ms_MY: Jenis

en: Edit
ms_MY: Sunting

en: View
ms_MY: Lihat

en: Files
ms_MY: Fail

en: Categories
ms_MY: Kategori

en: Archives
ms_MY: Arkib

en: View all
ms_MY: Lihat semua

en: Download
ms_MY: Muat turun

en: User
ms_MY: Pengguna

en: You are not allowed to delete this item.
ms_MY: Anda tidak dibenarkan untuk memadam butir ini.

en: Delete
ms_MY: Hapus

en: Notes
ms_MY: Nota

en: Pending
ms_MY: Belum Selesai

en: Address
ms_MY: Alamat

en: Continue
ms_MY: Teruskan

en: Remove
ms_MY: Alih Keluar

en: File
ms_MY: Fail

en: Path
ms_MY: Laluan

en: Templates
ms_MY: Templat

en: Version: %s
ms_MY: Versi: %s

en: All
ms_MY: Semua

en: Username
ms_MY: Nama Pengguna

en: Nickname
ms_MY: Nama ringkas

en: Password
ms_MY: Kata Laluan

en: Unpublished
ms_MY: Tidak Diterbitkan

en: Y/m/d g:i:s A
ms_MY: d/m/Y g:i:s A

en: %s ago
ms_MY: %s yang lalu

en: Y/m/d
ms_MY: d/m/Y

en: Missed schedule
ms_MY: Jadual Terlepas

en: Scheduled
ms_MY: Dijadualkan

en: Last Modified
ms_MY: Kali Terakhir Diubah Suai

en: Preview
ms_MY: Pra-tonton

en: Empty Trash
ms_MY: Kosongkan Sampah

en: Done
ms_MY: Selesai

en: Text
ms_MY: Teks

en: Email
ms_MY: E-mel

en: Header
ms_MY: Pengepala

en: Saving...
ms_MY: Menyimpan...

en: Cancel
ms_MY: Batal

en: General Settings
ms_MY: Tetapan Umum

en: None
ms_MY: Tiada

en: Title:
ms_MY: Tajuk:

en: Order:
ms_MY: Tertib:

en: Ascending
ms_MY: Menaik

en: Descending
ms_MY: Menurun

en: Show
ms_MY: Tunjuk

en: Hide
ms_MY: Sembunyi

en: Anguilla
ms_MY: Angullia

en: Antarctica
ms_MY: Antartika

en: Antigua and Barbuda
ms_MY: Antigua dan Barbuda

en: Aruba
ms_MY: ba

en: Bosnia and Herzegovina
ms_MY: Bosnia dan Herzegovina

en: Bouvet Island
ms_MY: Pulau Bouvet

en: British Indian Ocean Territory
ms_MY: Jajahan Lautan British Indian

en: Cambodia
ms_MY: Kemboja

en: Canada
ms_MY: Kanada

en: Cayman Islands
ms_MY: Pulau Cayman

en: Central African Republic
ms_MY: Republik Afrika Tengah

en: Christmas Island
ms_MY: Pulau Krismas

en: Cook Islands
ms_MY: Pulau COok

en: Cuba
ms_MY: uba

en: Czech Republic
ms_MY: Republik Czech

en: Dominican Republic
ms_MY: Republik Dominian

en: Egypt
ms_MY: Mesir

en: Falkland Islands
ms_MY: Pulau Falkland

en: Faroe Islands
ms_MY: Pulau Faroe

en: France
ms_MY: Perancis

en: French Southern Territories
ms_MY: Jajahan Perancis Selatan

en: Germany
ms_MY: Jerman

en: Greece
ms_MY: Greek

en: Heard and McDonald Islands
ms_MY: Pulau Heard dan McDonald

en: Italy
ms_MY: Itali

en: Japan
ms_MY: Jepun

en: Lao People's Democratic Republic
ms_MY: Republik Demokratik Masyarakat Lao

en: Lebanon
ms_MY: Lubnan

en: Marshall Islands
ms_MY: Pulau Marshall

en: Norfolk Island
ms_MY: Pulau Norfolk

en: North Korea
ms_MY: Korea Utara

en: Northern Mariana Islands
ms_MY: Pulau Utara Mariana

en: Singapore
ms_MY: Singapura

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
ms_MY: Tambah Baharu

[ctx: cuar_private_file]
en: File
ms_MY: Fail

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
ms_MY: Fail

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
ms_MY: Tambah Baru

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
ms_MY: Halaman

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
ms_MY: Halaman

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
ms_MY: Tambah Baru

[ctx: Date picker text]
en: Clear
ms_MY: Bersihkan

[ctx: Date picker text]
en: Today
ms_MY: Hari ini
