WP Customer Area - en to he_IL translation catalogue (602 entries)

en: View profile
he_IL: צפה בפרופיל

en: Manage account
he_IL: ניהול חשבון

en: Logout
he_IL: התנתק

en: Register
he_IL: הרשמה

en: Login
he_IL: התחברות

en: Address Manager
he_IL: ניהול כתובת

en: Home address
he_IL: כתובת הבית

en: Billing address
he_IL: כתובת משלם

en: Clear
he_IL: נקה

en: Clear the address
he_IL: נקה את הכתובת

en: Error: you must choose an owner first
he_IL: שגיאה: אתה חייב לבחור בעלים תחילה

en: Are you sure that you want to associate this address with that owner?
he_IL: האם את בטוח לשברצונך לשייך את הכתובת לבעלים?

en: Do you really want to replace current address?
he_IL: האם ברצונך להחליף את הכתובת הנוכחית ?

en: There is no address linked to that owner
he_IL: אין כל כתובת משוייכת לבעלים זה

en: Do you really want to clear the address?
he_IL: האם ברצונך למחוק את הכתובת?

en: Address ID must be specified
he_IL: זיהוי הכתובת חייב להיות מצוין

en: Trying to cheat?
he_IL: מנסה לרמות?

en: You must specify the owner
he_IL: עלייך לציין מי הבעלים

en: You must specify the address
he_IL: עלייך לציין את הכתובת

en: Name
he_IL: שם

en: Company
he_IL: חברה

en: VAT Number
he_IL: עוסק מורשה

en: Street address
he_IL: רחוב

en: Street address, line 1
he_IL: שורת כתובת 1

en: Street address, line 2
he_IL: שורת כתובת 2

en: Zip/Postal code
he_IL: מיקוד

en: City
he_IL: עיר

en: Country
he_IL: ארץ

en: State/Province
he_IL: מדינה

en: No address yet
he_IL: לא קיימת כתבות

en: Logo
he_IL: לוגו

en: Logo URL
he_IL: לינק ללוגו

en: Upload Logo
he_IL: העלה לוגו

en: Administration Area
he_IL: איזור ניהול

en: You are not allowed to do that
he_IL: אין לך הרשאות לבצע זאת

en: Missing parameters
he_IL: חסרים פרמטרים

en: Folder could not be created
he_IL: לא ניתן ליצור את התיקיה

en: Restrict WP admin area
he_IL: איזור מוגבל - WP admin

en: Restrict the access to the administration panel of WordPress.
he_IL: הגבל גישה לפנל הניהול של וורדפרס

en: General
he_IL: כללי

en: Back-office
he_IL: בק-אופיס

en: Access the WordPress admin area
he_IL: גישה לפנה הניהול של וורדפרס

en: Front-office
he_IL: פרונט אופיס

en: See the WordPress top bar
he_IL: הצג את המידע העליון של וורדפרס

en: What's new
he_IL: מה חדש

en: Change log
he_IL: לוג שינויים

en: Live from the blog
he_IL: חי מהבלוג

en: Welcome to WP Customer Area %s
he_IL: ברוך הבא לאזור הלקוחות %s

en: Add new
he_IL: הוסף חדש

en: Manage %1$s
he_IL: ניהול %1$s

en: Your private area
he_IL: האזור הפרטי שלך

en: Add-ons
he_IL: תוספים

en: About WP Customer Area
he_IL: אודות התוסף

en: About
he_IL: אודות

en: All %s
he_IL: כל ה%s

en: New %s
he_IL: חדש %s

en: Manage %s
he_IL: ניהול %s

en: Published
he_IL: פורסם

en: Draft
he_IL: טיוטה

en: Trash
he_IL: מחיקה

en: Title
he_IL: כותרת

en: Author
he_IL: מחבר

en: Date
he_IL: תאריך

en: Owner
he_IL: בעלים

en: version %s
he_IL: גרסא %s

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Documentation
he_IL: תיעוד

en: Support
he_IL: תמיכה

en: Stay informed
he_IL: הישאר מעודכן

en: Email Address
he_IL: כתובת אימייל

en: Subscribe
he_IL: הירשם

en: Show all
he_IL: הצג הכל

en: Improvements and bug fixes
he_IL: שיפורים ותיקוני באגים

en: A small post-summer-break update
he_IL: עדכון קטן לאחר חופשת הקיץ

en: Better add-on version detection
he_IL: זוהתה גרסאת תוסף טובה יותר

en: WP Customer Area will let you know after each update if you have the latest add-on release. Never forget to update them anymore!
he_IL: WP CUSTOMER AREA - מאפשר לך לדעת לאחר כל עדכון האם אתה משתמש בגרסא העדכנית ביותר. לעלם לא תשכח לעדכן מעתה

en: PDF Invoices
he_IL: חשבונית ב PDF

en: Invoices can now be downloaded as PDF files. A simple template is provided but you can make your own very easily too!
he_IL: כעת ניתן להוריד חשבוניות בפורמט PDF, החשבוניות יופקו עם תבנית בסיסית אבל יש באפשרותך לערוך זאת בקלות.

en: Download all attachments
he_IL: הורד את כל הקבצים המצורפים

en: For those who have the Enhanced Files add-on, you can now download all attached files with a single click.
he_IL: אם תוסף קבצים מורחבים נמצא בשימוש ניתן להוריד את כל הקבצים המצורפים בקליק אחד.

en: New skin
he_IL: סקין חדש

en: The appearance of the private area has been completely rewritten to enhance compatibility with all themes and usability.
he_IL: הנראות של התוסף שוכתבה לחלוטין על מנת להתאים ככל הניתן לכלל התבניות הקיימות

en: Better ownership control
he_IL: שליטת בעלים טובה יותר

en: Our add-ons allow assigning content to groups, roles, etc. However, these owner types could not be mixed. For example, you can now assign private content at the same time to a group and to a few users.
he_IL: התוספים שלנו מאפשרים הגדרת תוכן לקבוצות, כללים ועוד. אבל סוגי הבעלים לא יכולים להתערבב. לדוגמא: כעת ניתן להגדיר תוכן בו זמנית לקבוצה או למספר משתמשים

en: Existing add-ons have been much improved: 17 new features and over 14 issues fixes. For instance, notifications are now sent in HTML format using a clean professional template.
he_IL: כל התוספים עבור שיפורים משמעותיים, 17 תכונות חדשות ו14 תיקוני באגים.

en: Contact information
he_IL: פרטי קשר

en: Invoicing
he_IL: חשבוניות

en: Learn more
he_IL: למד עוד

en: Created by
he_IL: נוצר על ידי

en: Visible by
he_IL: נראות עי ידי

en: Yourself
he_IL: את/ה

en: Search
he_IL: חיפוש

en: in
he_IL: ב:

en: Title or content
he_IL: כותרת או תוכן

en: Any
he_IL: הכל

en: Created between
he_IL: נוצר בין

en: and
he_IL: ו.

en: Filter %1$s List
he_IL: סינון %1$s רשימה

en: Toggle advanced filters
he_IL: הפעל סינון מתקדם

en: Are you sure?
he_IL: האם אתה בטוח?

en: Capabilities Manager
he_IL: תאימות ניהול

en: You have not yet configured the plugin permissions.
he_IL: לא הוגדרו הרשאות התוסף

en: Capabilities
he_IL: יכולות

en: You can adjust here the permissions granted to the users for each role defined in your site.
he_IL: באפשרותך להתאים את ההרשאות לכל משתמש ולכל כלל באתר שלך.

en: Toggle all permissions for this role
he_IL: הפעל את כל ההרשאות לכלל זה

en: Toggle this permission for all roles
he_IL: הפעל הרשאה זאת לכלל זה

en: Configure permissions
he_IL: הגדרת הרשאות

en: Suggested action
he_IL: פעילות מומלצת

en: Ignore this warning
he_IL: התעלם מאזהרה זאת

en: Container Owner
he_IL: תיבת בעלים

en: You are not authorized to view this page
he_IL: אין לך הרשה מספקת לצפייה בעמוד זה

en: Account - Details
he_IL: חשבון - פרטים

en: Account details
he_IL: פרטי החשבון

en: This page shows a summary of the user account
he_IL: דף זה מציג סיכום של חשבון המשתמש

en: View account details
he_IL: צפה בפרטי החשבון

en: Edit account details
he_IL: ערוך פרטי חשבון

en: Profile
he_IL: פרופיל אישי

en: Your profile has been updated
he_IL: הפרופיל עודכן

en: Account - Edit
he_IL: חשבון - עריכה

en: Edit account
he_IL: עריכת חשבון

en: This page shows a form where the user can edit his account
he_IL: דף זה מציג טופס שבו המשתמש יכול לערוך את החשבון שלו

en: Submit
he_IL: שליחה

en: Addresses
he_IL: כתובת

en: Account - Home
he_IL: חשבון - בית

en: My account
he_IL: החשבון שלי

en: Dashboard
he_IL: לוח בקרה

en: Shows a summary of the user's private content (files, pages, messages, ...).
he_IL: מראה סיכום של אזור המשתמש (קבצים, עמודים, הודעות וכו...).

en: Home
he_IL: בית

en: Customer Pages
he_IL: עמודי המשתמש

en: Pages
he_IL: עמודים

en: WP Customer Area Menu
he_IL: תפריט WP Customer Area

en: Could not create the menu. %s
he_IL: לא ניתן ליצור תפריט %s

en: The menu has been created: <a href="%s">view menu</a>
he_IL: התפריט נוצר: <a href="%s">צפה בתפריט</a>

en: Site Pages
he_IL: עמודי האתר

en: Reset
he_IL: אפס

en: Reset all pages &raquo;
he_IL: אפס את כל העמודים &raquo;

en: Delete all existing pages and recreate them.
he_IL: מוחק את כל העמודים הקיימים ויוצר אותם מחדש

en: Are you sure that you want to delete all existing pages and recreate them (this operation cannot be undone)?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את כל העמודים הקיימים וליצור אותם מחדש (לא ניתן להשיב פעולה זאת)?

en: Main Navigation Menu
he_IL: תפריט ראשי

en: WP Customer Area pages
he_IL: עמודי WP Customer Area

en: Private content single pages
he_IL: דף בודד לחומר פרטי

en: Recreate menu
he_IL: צור תפריט מחדש

en: Delete and recreate the main navigation menu.
he_IL: מחק וצור את התפריט הראשי מחדש

en: Are you sure that you want to recreate the main navigation menu (this operation cannot be undone)?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק וליצור את התפריט הראשי מחדש (לא ניתן להשיב פעולה זאת)?

en: Permalinks
he_IL: מבנה קישורים

en: Category Archive
he_IL: ארכיון קטגוריה

en: Date Archive
he_IL: תאריך ארכיון

en: Author Archive
he_IL: ארכיון מחבר

en: Update Content
he_IL: עדכן תוכן

en: Delete Content
he_IL: מחק תוכן

en: Menu
he_IL: תפריט

en: Page %1$s
he_IL: עמוד %1$s

en: Missing navigation menu
he_IL: תפריט ניווט חסר

en: You can review which menus are currently created on the <a href="%1$s">menus page</a>.
he_IL: יש באפשרותך לצפות בתפריטים שנוצרו ב  <a href="%1$s">תפריטים</a>.

en: Create the menu
he_IL: צור תפריט

en: Are you sure that you want to create the menu (this operation cannot be undone)?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך ליצור תפריט (לא ניתן להשיב פעולה זאת)?

en: Navigation menu is out of sync
he_IL: תפריט הניווט לא מסונכרן

en: You can also manually edit that menu in the <a href="%1$s">Appearance &raquo; Menus</a> page.
he_IL: באפשרותך לערוך את התפריט ב: <a href="%1$s">Appearance &raquo; Menus</a>

en: Suggested actions
he_IL: פעילות מומלצת

en: Synchronize menu
he_IL: סנכרן תפריט

en: Ignore warning
he_IL: התעלם מאזהרה זאת

en: Are you sure that you want to clear current menu and create it again from scratch (this operation cannot be undone)?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק וליצור את התפריט מחדש (לא ניתן להשיב פעולה זאת)?

en: Are you sure that you want ignore this warning? You can also manually edit your menu in the page: "Appearance > Menus".
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך להתעלם מאזהרה זאת? באפשרותף לערוך את התפריט ידנית ב: עיצוב > תפריטים

en: Orphan pages
he_IL: עמודים יתומים

en: Delete orphan pages
he_IL: מחק עמודים יתומים

en: Are you sure that you want to delete those pages (this operation cannot be undone)?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק עמודים אלו (לא ניתן להשיב פעולה זאת)?

en: Missing front-office pages
he_IL: עמודי ממשק משתמש חסרים

en: You can review which pages are currently created on the <a href="%1$s">pages settings page</a>.
he_IL: באפשרותך לצפות בעמודים הקיימים ב: <a href="%1$s">pages settings page</a>.

en: Create missing pages
he_IL: צור עמודים חסרים

en: Are you sure that you want to create all the pages that are currently missing (this operation cannot be undone)?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך ליצור את העמודים שכרגע חסרים (לא ניתן להשיב פעולה זאת)?

en: Page
he_IL: עמוד

en: Slug
he_IL: מזהה כתובת

en: Order
he_IL: סדר

en: ID
he_IL: מזהה

en: Sidebar
he_IL:  סרגל צדדי

en: Type
he_IL: סוג

en: Edit
he_IL: עריכה

en: View
he_IL: הצגה

en: Potential orphan pages
he_IL: פוטנציאל לעמודים יתומים

en: Private Files - Owned
he_IL: קבצים פרטיים - בבעלות

en: My files
he_IL: הקבצים שלי

en: Page to list the files a customer owns.
he_IL: עמוד לרשימת הקבצים שבבעלות המשתמש

en: Files you created
he_IL: קבצים שיצרת

en: Files created by %1$s
he_IL: קבצים שנוצרו על ידי: %1$s

en: Files under %1$s
he_IL: קבצים תחת: %1$s

en: Files published in %2$s %1$s
he_IL: קבצים שפורסמו ב:  %2$s %1$s

en: Files published in %1$s
he_IL: קבצים שפורסמו ב: %1$s

en: Files
he_IL: קבצים

en: Recent Files
he_IL: קבצים שנוספו לאחרונה

en: Categories
he_IL: קטגוריות

en: Archives
he_IL: ארכיון

en: Created By
he_IL: נוצר על ידי

en: View all
he_IL: הצג הכל

en: There are no files in that category.
he_IL: לא נמצאו קבצים בקטגוריה זאת

en: You currently have no files.
he_IL: אין לך קבצים כרגע

en: There are no files for that period.
he_IL: לא נמצאו קבצים לפרק זמן זה

en: Uploaded on %s
he_IL: הועלה בתאריך:%s

en: Created on
he_IL: נוצר ב:

en: Assigned to
he_IL: משוייך ל:

en: No items were found matching the selected filters
he_IL: לא נמצאו פריטים התואמים את הסינון שנבחר

en: Get file
he_IL: קבל קובץ

en: Download
he_IL: הורדה

en: WPCA - File Authors
he_IL: WPCA - עורכי קבצים

en: WPCA - File Categories
he_IL: WPCA - קטגוריות קבצים

en: WPCA - File Archives
he_IL: WPCA - ארכיב קבצים

en: WPCA - Recent Files
he_IL: WPCA - קבצים אחרונים

en: Shows a list of files for the logged-in user
he_IL: מציג את רשימת הקבצים למשתשמש המחובר

en: No files
he_IL: לא נמצאו קבצים

en: Private Files - Home
he_IL: קבצים פרטיים - דף הבית

en: Root page for the customer files.
he_IL: עמוד שורש לקבצי המשתמש

en: Private Pages - Owned
he_IL: עמודים פרטיים - בבעלות

en: My pages
he_IL: העמודים שלי

en: Page to list the pages a customer owns.
he_IL: עמוד להצגת רשימת העמודים בבעלות המשתמש

en: Pages you created
he_IL: עמודים שיצרת

en: Pages created by %1$s
he_IL: עמודים שנוצרו על ידי %1$s

en: Pages under %1$s
he_IL: עמודים תחת %1$s

en: Pages published in %2$s %1$s
he_IL: עמודים שפורסמו ב:  %2$s %1$s

en: Pages published in %1$s
he_IL: עמודים שפורסמו ב: %1$s

en: Recent Pages
he_IL: עמודים אחרונים

en: There are no pages in that category.
he_IL: לא נמצאו עמודים בקטגוריה זאת

en: You currently have no pages.
he_IL: אין לך עמודים כרגע

en: There are no pages for that period.
he_IL: לא נמצאו עמודים לפרק זמן זה

en: WPCA - Page Authors
he_IL: WPCA - כותב עמודים

en: WPCA - Page Categories
he_IL: WPCA - קטגוריות עמודים

en: WPCA - Page Archives
he_IL: WPCA - ארכיב עמודים

en: WPCA - Recent Pages
he_IL: עמודים אחרונים - WPCA

en: Shows a list of pages for the logged-in user
he_IL: מציג את רשימת העמודים למשתשמש המחובר

en: No pages
he_IL: לא נמצאו עמודים.

en: Private Pages - Home
he_IL: עמודים פרטיים - דף הבית

en: Root page for the customer pages.
he_IL: עמוד שורש לעמודי המשתמש

en: Installer
he_IL: מתקין

en: The required pages and the navigation menu have been created
he_IL: העמודי הנדרשים ותפריט הניווט נוצרו

en: Install WP Customer Area
he_IL: התקן את WP Customer Area

en: There is a quick installation to run before being able to publish your first private files and pages. It should be over in less than a minute!
he_IL: נדרשת התקנה מהירה לפני שתוכל לפרסם את הפרטים הפרטיים שלך, הפעולה אמורה להימשך פחות מדקה

en: Setup pages and navigation menu
he_IL: הגדר עמודים ותפריט

en: Create pages and menu
he_IL: צור עמודים ותפריט

en: Permissions reference guide
he_IL: מדריך הרשאות

en: Read our getting started guide
he_IL: קרא את המדריך למתחיל שלנו

en: Getting started tutorial
he_IL: מדריך צעדים ראשונים

en: Feeling ready?
he_IL: מרגיש שאתה מוכן?

en: Let's go!
he_IL: יאללה, לדרך!

en: Log
he_IL: יומן

en: WP Customer Area - Logs
he_IL: לוג WP Customer Area

en: Logs
he_IL: לוג

en: Content viewed
he_IL: תוכן שנצפה

en: File downloaded
he_IL: קבצים שהורדו

en: Owner changed
he_IL: שינויי בעלים

en: Attachment added
he_IL: קבצים מצורפים שנוספו

en: Attachment removed
he_IL: קבצים מצורפים שהוסרו

en: Attachment updated
he_IL: קבצים מצורפים שעודכנו

en: IP address
he_IL: כתובת IP:

en: Nobody
he_IL: אך אחד

en: Previous owner:
he_IL: בעלים קודם:

en: From:
he_IL: מ:

en: Current owner:
he_IL: בעלים נוכחי:

en: To:
he_IL: עד:

en: Caption:
he_IL: כיתוב:

en: Attachment:
he_IL: קובץ מצורף:

en: Only log the first time a private content is viewed by a user.
he_IL: שמור רק את הפעם הראשונה שתוכן פרטי נצפה על ידי המשתמש.

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is viewing private content. There will be a single event per user and per content. Else, each time a user is viewing a private content, an event will be generated.
he_IL: אם תיבה זאת מסומנת - WP Customer Area, אירוע ישמר בלוג רק בפעם הראשונה שמשתמש צופה בתוכן פרטי. המשמעות היא שיווצר אירוע אחד בלבד לכל תוכן. אחרת כל פעם שמשתמש יצפה בתוכן ירשם אירוע בלוג.

en: Only log the first time a private file is downloaded by a user.
he_IL: שמור רק את הפעם הראשונה שקובץ פרטי הורד על ידי המשתמש.

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is downloading a private file. There will be a single event per user and per file. Else, each time a user is downloading a private file, an event will be generated.
he_IL: אם תיבה זאת מסומנת - WP Customer Area, אירוע ישמר בלוג רק בפעם הראשונה שמשתמש הוריד קובץ פרטי. המשמעות היא שיווצר אירוע אחד בלבד לכל קובץ. אחרת כל פעם שמשתמש יוריד קובץ ירשם אירוע בלוג.

en: Event
he_IL: אירוע

en: Object
he_IL: אובייקט

en: User
he_IL: משתמש

en: Extra info
he_IL: מידע נוסף

en: User %1$s
he_IL: משתמש %1$s

en: Unknown
he_IL: לא ידוע

en: Delete permanently
he_IL: מחק לצמיתות

en: You are not allowed to delete logs.
he_IL: אין לך הרשאות מתאימות למחיקת לוגים.

en: You are not allowed to delete this item.
he_IL: אין לך הרשאות מתאימות למחיקת פריט זה.

en: Delete all events permanently
he_IL: מחק את כל האירועים לצמיתות.

en: Filter Log Event List
he_IL: סנן את לוג האירועים

en: Event type
he_IL: סוג אירוע

en: Any type
he_IL: כל סוג

en: Filter events
he_IL: סנן אירועים

en: Between
he_IL: בין

en: Payment
he_IL: תשלום

en: Payments
he_IL: תשלומים

en: Amount
he_IL: סכום

en: Status
he_IL: סטטוס

en: Delete
he_IL: מחיקה

en: Notes
he_IL: הערות

en: Amazon
he_IL: אמזון

en: PayPal
he_IL: פייפל

en: General settings
he_IL: הגדרות כלליות

en: Complete
he_IL: הושלם

en: Pending
he_IL: בהמתנה

en: Refunded
he_IL: הוחזר

en: Abandoned
he_IL: אינו זמין

en: Failed
he_IL: נכשל

en: Currency
he_IL: מטבע

en: Address
he_IL: כתובת

en: Checkout
he_IL: רכישה

en: Continue
he_IL: המשך

en: Thank you
he_IL: תודה רבה

en: Assignment
he_IL: שיוך

en: Post Owner
he_IL: בעלי פוסט

en: Select or search an owner
he_IL: בחר או חפש בעלים

en: You are not allowed to select an owner
he_IL: אין לך הרשאה לבחירת בעלים

en: Private Files
he_IL: קבצים פרטיים

en: Do you really want to remove this file?
he_IL: האם ברצונך להסיר קובץ זה?

en: Remove
he_IL: הסר

en: File
he_IL: קובץ

en: Path
he_IL: נתיב

en: Templates
he_IL: תבנית

en: Current
he_IL: נוכחי

en: Version: %s
he_IL: גרסה: %s

en: All
he_IL: הכל

en: Username
he_IL: שם משתמש

en: First name
he_IL: שם פרטי

en: Last name
he_IL: שם משפחה

en: Nickname
he_IL: כינוי

en: Password
he_IL: סיסמא

en: Unpublished
he_IL: לא פורסם

en: Y/m/d g:i:s A
he_IL: Y/m/d G:i:s

en: %s ago
he_IL: לפני %s

en: Y/m/d
he_IL: d/m/Y

en: Missed schedule
he_IL: מועד הפרסום חלף

en: Scheduled
he_IL: מתוזמן לפרסום

en: Last Modified
he_IL: עדכון אחרון

en: Restore
he_IL: שחזר

en: Preview
he_IL: תצוגה מקדימה

en: Empty Trash
he_IL: רוקן פח

en: Done
he_IL: בוצע

en: Text
he_IL: טקסט

en: Email
he_IL: אימייל

en: Header
he_IL: כותרת

en: Number
he_IL: מספר

en: Saving...
he_IL: שומרת&#8230;

en: OK
he_IL: אישור

en: Cancel
he_IL: ביטול

en: License Keys
he_IL: מפתחות רישיון

en: General Settings
he_IL: הגדרות כלליות

en: Upload File
he_IL: העלאת קובץ

en: None
he_IL: ללא

en: Title:
he_IL: כותרת:

en: Order:
he_IL: סדר:

en: Ascending
he_IL: סדר עולה

en: Descending
he_IL: סדר יורד

en: Show
he_IL: הצגה

en: Hide
he_IL: הסתר

en: Afghanistan
he_IL: אפגניסטן

en: Albania
he_IL: אלבניה

en: Algeria
he_IL: אלג'יריה

en: American Samoa
he_IL: סמואה האמריקנית

en: Andorra
he_IL: אנדורה

en: Angola
he_IL: אנגולה

en: Anguilla
he_IL: אנגווילה

en: Antarctica
he_IL: אנטרקטיקה

en: Antigua and Barbuda
he_IL: אנטיגואה וברבודה

en: Argentina
he_IL: ארגנטינה

en: Armenia
he_IL: ארמניה

en: Aruba
he_IL: ארובה

en: Australia
he_IL: אוסטרליה

en: Austria
he_IL: אוסטריה

en: Azerbaijan
he_IL: אזרבייג'ן

en: Bahamas
he_IL: איי בהאמה

en: Bahrain
he_IL: בחריין

en: Bangladesh
he_IL: בנגלדש

en: Barbados
he_IL: ברבדוס

en: Belarus
he_IL: בלרוס

en: Belgium
he_IL: בלגיה

en: Belize
he_IL: בליז

en: Benin
he_IL: בנין

en: Bermuda
he_IL: ברמודה

en: Bhutan
he_IL: בהוטן

en: Bolivia
he_IL: בוליביה

en: Bosnia and Herzegovina
he_IL: בוסניה והרצגובינה

en: Botswana
he_IL: בוטסואנה

en: Bouvet Island
he_IL: האי בובה

en: Brazil
he_IL: ברזיל

en: British Indian Ocean Territory
he_IL: הטריטוריה הבריטית באוקינוס ההודי

en: Bulgaria
he_IL: בולגריה

en: Burkina Faso
he_IL: בורקינה פאסו

en: Burundi
he_IL: בורונדי

en: Cambodia
he_IL: קמבודיה

en: Cameroon
he_IL: קמרון

en: Canada
he_IL: קנדה

en: Cape Verde
he_IL: קייפ ורדה

en: Cayman Islands
he_IL: איי קיימן

en: Central African Republic
he_IL: הרפובליקה המרכז אפריקנית

en: Chad
he_IL: צ'אד

en: Chile
he_IL: צ'ילה

en: China
he_IL: סין

en: Christmas Island
he_IL: אי חג המולד

en: Colombia
he_IL: קולומביה

en: Comoros
he_IL: איי קומורו

en: Cook Islands
he_IL: איי קוק

en: Costa Rica
he_IL: קוסטה ריקה

en: Cote d'Ivoire
he_IL: חוף השנהב

en: Cuba
he_IL: תת-מחוז קובה

en: Cyprus
he_IL: קפריסין

en: Czech Republic
he_IL: הרפובליקה הצ'כיה

en: Denmark
he_IL: דנמרק

en: Djibouti
he_IL: ג'יבוטי

en: Dominica
he_IL: דומיניקה

en: Dominican Republic
he_IL: הרפובליקה הדומיניקנית

en: Ecuador
he_IL: אקוודור

en: Egypt
he_IL: מצרים

en: Equatorial Guinea
he_IL: גינאה המשוונית

en: El Salvador
he_IL: אל סלוודור

en: Eritrea
he_IL: אריתריאה

en: Estonia
he_IL: אסטוניה

en: Ethiopia
he_IL: אתיופיה

en: Falkland Islands
he_IL: איי פוקלנד

en: Faroe Islands
he_IL: איי פארו

en: Fiji
he_IL: פיג'י

en: Finland
he_IL: פינלנד

en: France
he_IL: צרפת

en: French Guiana
he_IL: גיאנה הצרפתית

en: French Polynesia
he_IL: פולינזיה הצרפתית

en: French Southern Territories
he_IL: הטריטוריות הדרומיות של צרפת

en: Gabon
he_IL: גאבון

en: Gambia
he_IL: גמביה

en: Germany
he_IL: גרמניה

en: Greece
he_IL: יוון

en: Ghana
he_IL: גאנה

en: Gibraltar
he_IL: גיברלטר

en: Greenland
he_IL: גרינלנד

en: Grenada
he_IL: גרנדה

en: Guadeloupe
he_IL: גואדאלופ

en: Guam
he_IL: גואם

en: Guatemala
he_IL: גוואטמלה

en: Guernsey
he_IL: גרנזי

en: Guinea
he_IL: גינאה

en: Guinea-Bissau
he_IL: גינאה ביסאו

en: Guyana
he_IL: גיאנה

en: Haiti
he_IL: האיטי

en: Heard and McDonald Islands
he_IL: האי הרד ואיי מקדונלד

en: Honduras
he_IL: הונדורס

en: Hong Kong
he_IL: הונג קונג

en: Hungary
he_IL: הונגריה

en: Iceland
he_IL: איסלנד

en: India
he_IL: הודו

en: Indonesia
he_IL: אינדונזיה

en: Iran
he_IL: איראן

en: Iraq
he_IL: עירק

en: Ireland
he_IL: אירלנד

en: Isle of Man
he_IL: האי מאן

en: Israel
he_IL: ישראל

en: Italy
he_IL: איטליה

en: Jamaica
he_IL: ג'מייקה

en: Japan
he_IL: יפן

en: Jersey
he_IL: ג'רזי

en: Jordan
he_IL: ירדן

en: Kazakhstan
he_IL: קזחסטן

en: Kenya
he_IL: קניה

en: Kiribati
he_IL: קיריבטי

en: Kuwait
he_IL: כוויית

en: Kyrgyzstan
he_IL: קירגיסטן

en: Lao People's Democratic Republic
he_IL: לאוס

en: Latvia
he_IL: לטביה

en: Lebanon
he_IL: לבנון

en: Lesotho
he_IL: לסוטו

en: Liberia
he_IL: ליבריה

en: Liechtenstein
he_IL: ליכטנשטיין

en: Lithuania
he_IL: ליטא

en: Luxembourg
he_IL: לוקסמבורג

en: Macau
he_IL: מקאו

en: Macedonia
he_IL: מקדוניה

en: Madagascar
he_IL: מדגסקר

en: Malawi
he_IL: מלאווי

en: Malaysia
he_IL: מלזיה

en: Maldives
he_IL: האיים המלדיביים

en: Mali
he_IL: מאלי

en: Malta
he_IL: מלטה

en: Marshall Islands
he_IL: איי מרשל

en: Martinique
he_IL: מרטיניק

en: Mauritania
he_IL: מאוריטניה

en: Mauritius
he_IL: מאוריציוס

en: Mayotte
he_IL: מאיוט

en: Mexico
he_IL: מקסיקו

en: Monaco
he_IL: מונקו

en: Mongolia
he_IL: מונגוליה

en: Montenegro
he_IL: מונטנגרו

en: Montserrat
he_IL: מונסראט

en: Morocco
he_IL: מרוקו

en: Mozambique
he_IL: מוזמביק

en: Myanmar
he_IL: מיאנמר

en: Namibia
he_IL: נמיביה

en: Nauru
he_IL: נאורו

en: Nepal
he_IL: נפאל

en: New Caledonia
he_IL: קלדוניה החדשה

en: New Zealand
he_IL: ניו זילנד

en: Nicaragua
he_IL: ניקרגוואה

en: Niger
he_IL: ניז'ר

en: Nigeria
he_IL: ניגריה

en: Niue
he_IL: נואי

en: Norfolk Island
he_IL: האי נורפולק

en: North Korea
he_IL: צפון קוריאה

en: Northern Mariana Islands
he_IL: אי מריאנה הצפוניים

en: Norway
he_IL: נורווגיה

en: Oman
he_IL: עומאן

en: Pakistan
he_IL: פקיסטן

en: Palau
he_IL: פלאו

en: Panama
he_IL: פנמה

en: Papua New Guinea
he_IL: פפואה-גינאה החדשה

en: Paraguay
he_IL: פרגוואי

en: Peru
he_IL: פרו

en: Poland
he_IL: פולין

en: Portugal
he_IL: פורטוגל

en: Puerto Rico
he_IL: פורטו ריקו

en: Qatar
he_IL: קטר

en: Romania
he_IL: רומניה

en: Russian Federation
he_IL: הפדרציה הרוסית

en: Rwanda
he_IL: רואנדה

en: Saint Helena
he_IL: סנט הלנה

en: Saint Kitts and Nevis
he_IL: סנט קיטס ונוויס

en: Saint Lucia
he_IL: סנט לוצ'יה

en: Saint Vincent and the Grenadines
he_IL: סנט וינסנט והגרנדינים

en: San Marino
he_IL: סן מרינו

en: Saudi Arabia
he_IL: ערב הסעודית

en: Senegal
he_IL: סנגל

en: Serbia
he_IL: סרביה

en: Seychelles
he_IL: איי סיישל

en: Sierra Leone
he_IL: סיירה ליאון

en: Singapore
he_IL: סינגפור

en: Slovenia
he_IL: סלובניה

en: Solomon Islands
he_IL: איי שלמה

en: Somalia
he_IL: סומליה

en: South Africa
he_IL: דרום אפריקה

en: South Georgia
he_IL: דרום ג'ורג'יה

en: South Korea
he_IL: דרום קוריאה

en: South Sudan
he_IL: דרום סודן

en: Spain
he_IL: ספרד

en: Sri Lanka
he_IL: סרי לנקה

en: Sudan
he_IL: סודן

en: Suriname
he_IL: סורינם

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
he_IL: איי סבאלברד ויאן מאיין

en: Swaziland
he_IL: סווזילנד

en: Sweden
he_IL: שוודיה

en: Switzerland
he_IL: שוויץ

en: Taiwan
he_IL: טייוואן

en: Tajikistan
he_IL: טג'יקיסטן

en: Tanzania
he_IL: טנזניה

en: Thailand
he_IL: תאילנד

en: Timor-Leste
he_IL: מזרח טימור

en: Togo
he_IL: טוגו

en: Tokelau
he_IL: טוקלאו

en: Tonga
he_IL: טונגה

en: Trinidad and Tobago
he_IL: טרינידד וטובגו

en: Tunisia
he_IL: טוניסיה

en: Turkey
he_IL: טורקיה

en: Turkmenistan
he_IL: טורקמניסטן

en: Turks and Caicos Islands
he_IL: איי טורקס וקייקוס

en: Tuvalu
he_IL: טובאלו

en: Uganda
he_IL: אוגנדה

en: Ukraine
he_IL: אוקראינה

en: United Arab Emirates
he_IL: איחוד האמירויות

en: United Kingdom
he_IL: בריטניה

en: United States
he_IL: ארה&quot;ב

en: Uruguay
he_IL: אורוגוואי

en: Uzbekistan
he_IL: אוזבקיסטן

en: Vanuatu
he_IL: ונאוטו

en: Venezuela
he_IL: ונצואלה

en: Vietnam
he_IL: ויטנאם

en: Virgin Islands (British)
he_IL: איי הבתולה הבריטיים

en: Wallis and Futuna Islands
he_IL: איי ואליס ופוטונה

en: Western Sahara
he_IL: מערב הסהרה

en: Yemen
he_IL: תימן

en: Zambia
he_IL: זמביה

en: Zimbabwe
he_IL: זימבבואה

en: Ceuta
he_IL: קאוטה

en: La Rioja
he_IL: לה ריוחה

en: Madrid
he_IL: מדריד

en: Brazilian Real (R&#36;)
he_IL: ריאל ברזילאי (R&#36;)

en: Czech Koruna
he_IL: קורונה צ'כית

en: Danish Krone
he_IL: כתר דני

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
he_IL: דולר הונג-קונגי (&#36;)

en: Hungarian Forint
he_IL: פורינט הונגרי

en: Indian Rupee (&#8377;)
he_IL: רופי הודי (&#8377;)

en: Iranian Rial (&#65020;)
he_IL: ריאל איראני (&#65020;)

en: Israeli Shekel (&#8362;)
he_IL: שקל ישראלי (&#8362;)

en: Japanese Yen (&yen;)
he_IL: יין יפני (&yen;)

en: Mexican Peso (&#36;)
he_IL: פסו מקסיקני (&#36;)

en: New Zealand Dollar (&#36;)
he_IL: דולר ניו זילנדי (&#36;)

en: Norwegian Krone
he_IL: כתר נורווגי

en: Polish Zloty
he_IL: זלוטי פולני

en: Pounds Sterling (&pound;)
he_IL: לירת סטרלינג (&pound;)

en: Singapore Dollar (&#36;)
he_IL: דולר סינגפורי (&#36;)

en: Swedish Krona
he_IL: קרונה שבדית

en: Swiss Franc
he_IL: פרנק שווייצרי

en: Thai Baht (&#3647;)
he_IL: באט תאילנדי (&#3647;)

en: Turkish Lira (&#8378;)
he_IL: לירה טורקית (&#8378;)

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
he_IL: תשלומים

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
he_IL: תשלום

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
he_IL: הוספת חדש

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
he_IL: הוספת תשלום

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
he_IL: עריכת תשלום

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
he_IL: תשלום חדש

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
he_IL: הצגת תשלום

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
he_IL: חיפוש תשלומים

[ctx: cuar_private_file]
en: File
he_IL: קובץ

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
he_IL: קבצים

[ctx: cuar_private_file]
en: Private Files
he_IL: קבצים פרטיים

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
he_IL: הוספת חדש

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
he_IL: עמוד

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
he_IL: עמודים

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
he_IL: הוספת חדש

[ctx: Date picker text]
en: Clear
he_IL: נקה

[ctx: Date picker text]
en: Today
he_IL: היום
