WP Customer Area - en to da_DK translation catalogue (249 entries)

en: Logout
da_DK: Log Ud

en: Register
da_DK: Registrer

en: Login
da_DK: Log ind

en: Clear
da_DK: Ryd

en: Name
da_DK: Navn

en: City
da_DK: By

en: Country
da_DK: Land

en: General
da_DK: Generelt

en: Add new
da_DK: Tilføj ny

en: Add-ons
da_DK: Tilføjelser

en: About
da_DK: Om

en: New %s
da_DK: Ny %s

en: Published
da_DK: Udgivet

en: Draft
da_DK: Kladde

en: Trash
da_DK: Slet

en: Title
da_DK: Titel

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Date
da_DK: Dato

en: Owner
da_DK: Ejer

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Email Address
da_DK: E-mailadresse

en: Subscribe
da_DK: Tilmeld

en: Shortcodes
da_DK: Kortkoder

en: Created by
da_DK: Lavet af

en: Search
da_DK: Søg

en: in
da_DK: i

en: and
da_DK:  og

en: Capabilities
da_DK: Rettigheder

en: Account details
da_DK: Brugeroplysninger

en: Edit account details
da_DK: Rediger brugeroplysninger

en: Profile
da_DK: Profil

en: Your profile has been updated
da_DK: Din profil er blevet opdateret

en: Edit account
da_DK: Rediger bruger

en: Submit
da_DK: Udfør

en: My account
da_DK: Min bruger

en: Dashboard
da_DK: Forside

en: Home
da_DK: Forside

en: Pages
da_DK: Sider

en: Reset
da_DK: Nulstil

en: Permalinks
da_DK: Permanente links

en: Category Archive
da_DK: Kategoriarkiv

en: Author Archive
da_DK: Forfatterarkiv

en: Toggle navigation
da_DK: Skift navigation

en: Page
da_DK: Side

en: Slug
da_DK: Kort titel

en: Order
da_DK: R&#230;kkef&#248;lge

en: Edit
da_DK: Rediger

en: View
da_DK: Vis

en: My files
da_DK: Mine filer

en: Files you created
da_DK: Filer du er forfatter af

en: Files created by %1$s
da_DK: Filer af %1$s

en: Files under %1$s
da_DK: Filer under %1$s

en: Files published in %2$s %1$s
da_DK: Filer udgivet i %2$s %1$s

en: Files published in %1$s
da_DK: Filer udgivet i %1$s

en: Files
da_DK: Fil

en: Recent Files
da_DK: Seneste Filer

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Archives
da_DK: Arkiv

en: View all
da_DK: Vis alle

en: Let's go!
da_DK: Lad os komme igang!

en: IP address
da_DK: IP Adresse

en: Object
da_DK: Objekt

en: User
da_DK: Bruger

en: You are not allowed to delete this item.
da_DK: Du har ikke rettigheder til at slette dette.

en: Payment
da_DK: Betaling

en: Payments
da_DK: Betalinger

en: Amount
da_DK: Beløb

en: Delete
da_DK: Slet

en: Notes
da_DK: Noter

en: General settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Complete
da_DK: Gennemført

en: Pending
da_DK: Afventer

en: Refunded
da_DK: Refunderet

en: Abandoned
da_DK: Forladt

en: Failed
da_DK: Mislykkedes

en: Currency
da_DK: Valuta

en: Address
da_DK: Adresse

en: Checkout
da_DK: Kasse

en: Pay with %s
da_DK: Betal med %s

en: Continue
da_DK: Forts&#230;t

en: Thank you
da_DK: Mange tak

en: File not found
da_DK: Filen blev ikke fundet

en: Remove
da_DK: Fjern

en: File
da_DK: Fil

en: Path
da_DK: Sti

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: Current
da_DK: Nuværende

en: unknown
da_DK: ukendt

en: All
da_DK: Alle

en: Reset settings
da_DK: Nulstil indstillinger

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Your username cannot be changed.
da_DK: Dit brugernavn kan ikke ændres.

en: Primary email
da_DK: Primær e-mail

en: First name
da_DK: Fornavn

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Nickname
da_DK: Kaldenavn

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Password (confirm)
da_DK: Bekræft adgangskode

en: The password must at least be composed of 5 characters. You will be requested to login again after your password gets changed. Leave these fields empty if you want to keep your current password
da_DK: Adgangskoden skal bestå af mindst 5 tegn. Du vil blive bedt om at logge ind igen når din adgangskode er blevet ændret. Hvis du ønsker at beholde din nuværende adgangskode, skal du undlade at udfylde felterne.

en: Unpublished
da_DK: Ikke udgivet

en: Y/m/d g:i:s A
da_DK: d.m.Y H:i

en: %s ago
da_DK: %s siden

en: Y/m/d
da_DK: d.m.Y

en: Missed schedule
da_DK: Missede planlagt indl&#230;g

en: Scheduled
da_DK: Planlagt

en: Last Modified
da_DK: Sidst &#230;ndret

en: Restore
da_DK: Gendan

en: Preview
da_DK: Forhåndsvis

en: Empty Trash
da_DK: Tøm papirkurv

en: Done
da_DK: Færdig

en: Text
da_DK: Tekst

en: Email
da_DK: E-mail

en: Number
da_DK: Nummer

en: The password and its confirmation do not match
da_DK: De to adgangskoder svarer ikke til hinanden

en: %1$s is not a valid email address.
da_DK: %1$s er ikke en gyldig e-mail adresse.

en: Saving...
da_DK: Gemmer...

en: Click to edit...
da_DK: Klik for at redigere...

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: License Keys
da_DK: Licensnøgler

en: General Settings
da_DK: Overordnede Indstillinger

en: None
da_DK: Ingen

en: Title:
da_DK: Titel:

en: Order:
da_DK: Sorter:

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Show
da_DK: Vis

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Afghanistan
da_DK: Afganistan

en: Albania
da_DK: Albanien

en: Algeria
da_DK: Algeriet

en: American Samoa
da_DK: Amerikans Samoa

en: Antarctica
da_DK: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
da_DK: Antigua og Barbuda

en: Armenia
da_DK: Armenien

en: Australia
da_DK: Australien

en: Austria
da_DK: Østrig

en: Azerbaijan
da_DK: Aserbadjan

en: Belarus
da_DK: Hviderusland

en: Belgium
da_DK: Belgien

en: Bosnia and Herzegovina
da_DK: Bosnien/Herzegovina

en: Bouvet Island
da_DK: Bouvetøen

en: Brazil
da_DK: Brasilien

en: British Indian Ocean Territory
da_DK: Britisk Indisk Ocean Territorium

en: Bulgaria
da_DK: Bulgarien

en: Cape Verde
da_DK: Kap Verde

en: Central African Republic
da_DK: Den central afrikanske republik

en: Chad
da_DK: Tchad

en: China
da_DK: Kina

en: Christmas Island
da_DK: Juleøerne

en: Comoros
da_DK: Comorerne

en: Cook Islands
da_DK: Cookøerne

en: Cote d'Ivoire
da_DK: Elfenbenskysten

en: Cyprus
da_DK: Cypern

en: Czech Republic
da_DK: Tjekkiet

en: Denmark
da_DK: Danmark

en: Dominican Republic
da_DK: Den Dominikanske Republik

en: Egypt
da_DK: Egypten

en: Equatorial Guinea
da_DK: Ækvatorialguinea

en: Estonia
da_DK: Estland

en: Ethiopia
da_DK: Ethiopien

en: Falkland Islands
da_DK: Falklandsøerne

en: Faroe Islands
da_DK: Færøerne

en: France
da_DK: Frankrig

en: French Guiana
da_DK: Fransk Guyana

en: French Polynesia
da_DK: Fransk Polinesien

en: French Southern Territories
da_DK: De Franske Sydlige og Antarktiske Territorier

en: Georgia
da_DK: Georgien

en: Germany
da_DK: Tyskland

en: Greece
da_DK: Grækenland

en: Greenland
da_DK: Grønland

en: Heard and McDonald Islands
da_DK: Heard and McDonald øerne

en: Hong Kong
da_DK: Hongkong

en: Hungary
da_DK: Ungarn

en: Iceland
da_DK: Island

en: India
da_DK: Indien

en: Indonesia
da_DK: Indonesien

en: Iraq
da_DK: Irak

en: Ireland
da_DK: Irland

en: Italy
da_DK: Italien

en: Kyrgyzstan
da_DK: Kirigistan

en: Lao People's Democratic Republic
da_DK: Laos

en: Latvia
da_DK: Letland

en: Lebanon
da_DK: Libanon

en: Lithuania
da_DK: Litauen

en: Macau
da_DK: Macao

en: Macedonia
da_DK: Makedonien

en: Madagascar
da_DK: Madagaskar

en: Maldives
da_DK: Maldiverne

en: Marshall Islands
da_DK: Marshall øerne

en: Mauritania
da_DK: Mauritanien

en: Mongolia
da_DK: Mongoliet

en: Morocco
da_DK: Marokko

en: New Caledonia
da_DK: Ny Kaladonien

en: North Korea
da_DK: Nordkorea

en: Northern Mariana Islands
da_DK: Nordlige Marianere

en: Norway
da_DK: Norge

en: Papua New Guinea
da_DK: Papua Ny Guinea

en: Poland
da_DK: Polen

en: Romania
da_DK: Rumænien

en: Russian Federation
da_DK: Rusland

en: Saint Helena
da_DK: Sankt Helena

en: Saint Lucia
da_DK: Sankt Lucia

en: Saint Vincent and the Grenadines
da_DK: Sankt Vincent og Grenadinerne

en: Saudi Arabia
da_DK: Saudi Arabien

en: Serbia
da_DK: Serbien

en: Seychelles
da_DK: Seychellerne

en: Slovenia
da_DK: Slovenien

en: Solomon Islands
da_DK: Solomon øerne

en: South Africa
da_DK: Sydafrika

en: South Georgia
da_DK: South Georgia og South Sandwich Islands

en: South Korea
da_DK: Sydkorea

en: South Sudan
da_DK: Sydsudan

en: Spain
da_DK: Spanien

en: Suriname
da_DK: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
da_DK: Svalbard and Jan Mayen

en: Sweden
da_DK: Sverige

en: Switzerland
da_DK: Schweiz

en: Tajikistan
da_DK: Tadsjikistan

en: Timor-Leste
da_DK: Østtimor

en: Tunisia
da_DK: Tunesien

en: Turkey
da_DK: Tyrkiet

en: Turks and Caicos Islands
da_DK: Turks- og Caicosøerne

en: United Arab Emirates
da_DK: Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
da_DK: Storbritannien

en: United States
da_DK: USA

en: Uzbekistan
da_DK: Usbekistan

en: Virgin Islands (British)
da_DK: Jomfruøerne (U.K)

en: Wallis and Futuna Islands
da_DK: Wallis and Futuna

en: Western Sahara
da_DK: Vestsahara

en: Danish Krone
da_DK: Dansk krone

en: Malaysian Ringgit
da_DK: Malaysiske ringgit

en: Philippine Peso
da_DK: Filippinske peso

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
da_DK: Betalinger

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
da_DK: Betaling

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
da_DK: Tilføj ny

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
da_DK: Tilføj ny betaling

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
da_DK: Redigér betaling

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
da_DK: Ny betaling

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
da_DK: Se betaling

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
da_DK: Søg i betalinger

[ctx: cuar_private_file]
en: File
da_DK: Fil

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
da_DK: Fil

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
da_DK: Tilføj nyt

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
da_DK: Side

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
da_DK: Sider

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
da_DK: Tilføj nyt

[ctx: Date picker text]
en: Clear
da_DK: Ryd

[ctx: Date picker text]
en: Today
da_DK: I dag
