WP Customer Area - en to ar translation catalogue (272 entries)

en: Hello, %1$s
ar: مرحبا،

en: View profile
ar: عرض الصفحة الشخصية

en: Manage account
ar: ادارة الحساب

en: Logout
ar: تسجيل خروج

en: Register
ar: التسجيل

en: Login
ar: أدخل

en: Address Manager
ar: عنوان المسير

en: Home address
ar: عنوان المنزل

en: Billing address
ar: عنوان وصول الفواتير

en: Clear
ar: مسح

en: Clear the address
ar: مسح العنوان

en: Error: you must choose an owner first
ar: يجب عليك أولا اختيار مالك

en: Are you sure that you want to associate this address with that owner?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد ربط هذا العنوان بهذا المالك؟

en: Do you really want to replace current address?
ar: هل ترغب فعلا باستبدال العنوان الحالي؟

en: There is no address linked to that owner
ar: لا يوجد عنوان مرتبط بهذا المالك

en: Do you really want to clear the address?
ar: هل تريد حقًا مسح العنوان؟

en: Trying to cheat?
ar: تحاول الغش؟

en: You must specify the owner
ar: يجب تحديد المالك

en: You must specify the address
ar: يجب عليك تحديد العنوان

en: Name
ar: الاسم

en: Company
ar: شركة

en: VAT Number
ar: رقم الضريبي

en: Street address
ar: عنوان الشارع

en: Zip/Postal code
ar: الرمز البريدي

en: City
ar: المدينة

en: Country
ar: البلد

en: State/Province
ar: الولاية / المقاطعة

en: No address yet
ar: لا يوجد عنوان بعد

en: Logo
ar: شعار

en: Upload Logo
ar: تحميل الشعار

en: Administration Area
ar: منطقة الإدارة

en: You are not allowed to do that
ar: لا يسمح لك أن تفعل ذلك

en: Missing parameters
ar: اعدادات مفقودة

en: Error while changing permissions. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
ar: خطأ أثناء تغيير الرخص. ربما لا تمتلك PHP الرخص المطلوبة. يرجى القيام بذلك يدويًا باستخدام FTP أو SSH.

en: Permissions could not be changed. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
ar: لا يمكن تغيير الرخص. ربما لا تمتلك PHP الرخص المطلوبة. يرجى القيام بذلك يدويًا باستخدام FTP أو SSH.

en: Folder could not be created
ar: تعذر إنشاء الملف

en: htaccess file could not be copied. Please do it manually using FTP or SSH.
ar: تعذر نسخ ملف htaccess. يرجى القيام بذلك يدويًا باستخدام FTP أو SSH.

en: Restrict WP admin area
ar: تقييد منطقة إدارة WP

en: Restrict the access to the administration panel of WordPress.
ar: تقييد الوصول إلى لوحة إدارة WordPress.

en: General
ar: عام

en: Back-office
ar: الواجهه الخلفية

en: Access the WordPress admin area
ar: الدخول إلى منطقة إدارة WordPress

en: Front-office
ar: الواجهة الامامية

en: See the WordPress top bar
ar: رؤية شريط WordPress العلوي

en: What's new
ar: ما هو الجديد

en: Change log
ar: تغيير log

en: Live from the blog
ar: مباشر من المدونة

en: Add-ons &amp; themes
ar: الإضافات وamp; القوالب

en: Manage %1$s
ar: إدارة

en: Add-ons
ar: اضافات

en: About WP Customer Area
ar: لمحة عن WP Customer Area

en: About
ar: حول

en: All %s
ar: جميع %s

en: New %s
ar: %s جديد

en: Manage %s
ar: إدارة

en: Published
ar: منشور

en: Draft
ar: مسودة

en: Trash
ar: سلة المهملات

en: Title
ar: العنوان

en: Author
ar: الكاتب

en: Date
ar: التاريخ

en: version %s
ar: الإصدار

en: Settings
ar: إعدادات

en: Documentation
ar: توثيق

en: Support
ar: دعم

en: Email Address
ar: البريد الإلكتروني

en: Subscribe
ar: إشتراك

en: Show all
ar: عرض الكل

en: Download all attachments
ar: تنزيل جميع المرفقات

en: Search
ar: بحث

en: Capabilities
ar: الصلاحيات

en: Account details
ar: تفاصيل الحساب

en: Profile
ar: حسابك

en: Submit
ar: إرسال

en: My account
ar: حسابى

en: Dashboard
ar: الرئيسية

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: صفحات

en: Reset
ar: تفريغ الحقول

en: Permalinks
ar: روابط دائمة

en: Menu
ar: القائمة

en: Page
ar: الصفحة

en: Slug
ar: الاسم اللطيف

en: Order
ar: ترتيب

en: ID
ar: المعرّف

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: Type
ar: نوع

en: Edit
ar: تحرير

en: View
ar: عرض

en: Files
ar: ملفات

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Archives
ar: الأرشيف

en: View all
ar: مشاهدة الكل

en: Created on
ar: انشاء بتاريخ

en: Download
ar: التحميل

en: Logs
ar: السجلات

en: IP address
ar: رقم ال اي بي

en: User
ar: عضو

en: You are not allowed to delete this item.
ar: لا يسمح لك بحذف هذا العنصر.

en: Your name
ar: اسمك

en: Payment
ar: الدفع

en: Payments
ar: الدفعات

en: Amount
ar: المبلغ

en: Status
ar: حالة

en: Delete
ar: حذف

en: Gateway
ar: بوابة الدفع

en: Notes
ar: ملاحظات

en: PayPal
ar: باي بال

en: Complete
ar: مكتمل

en: Pending
ar: في الإنتظار

en: Refunded
ar: تم استعادة المبلغ المالي

en: Abandoned
ar: مهجور

en: Failed
ar: فشل

en: Currency
ar: العملة

en: User IP
ar: عنوان IP المستخدم

en: Address
ar: عنوان

en: Checkout
ar: الدفع و الخروج

en: Continue
ar: المتابعة

en: Thank you
ar: شكرا

en: Remove
ar: إزالة

en: File
ar: ملف

en: Path
ar: مسار

en: Templates
ar: القوالب

en: Version: %s
ar: النسخة: %s

en: All
ar: الكل

en: Username
ar: اسم المستخدم :

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم الأخير

en: Nickname
ar: الاسم المستعار

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Y/m/d g:i:s A
ar: Y/F/j g:i:s a

en: %s ago
ar: قبل %s

en: Y/m/d
ar: Y/F/j

en: Missed schedule
ar: الجدولة ناقصة

en: Scheduled
ar: مجدول

en: Last Modified
ar: آخر تعديل

en: Restore
ar: استعادة

en: Preview
ar: معاينة

en: Empty Trash
ar: تفريغ سلة المهملات

en: Done
ar: انتهى

en: Text
ar: نص

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Header
ar: الترويسة

en: Saving...
ar: جاري الحفظ...

en: OK
ar: موافق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: General Settings
ar: إعدادات عامة

en: Upload File
ar: رفع ملف

en: None
ar: لا شيء

en: Title:
ar: العنوان:

en: Order By:
ar: ترتيب على حسب:

en: Order:
ar: الترتيب:

en: Ascending
ar: تصاعدي

en: Descending
ar: تنازلي

en: Show
ar: اعرض

en: Hide
ar: إخفاء

en: GB
ar: جيغا

en: MB
ar: ميغا

en: Andorra
ar: أندورا

en: Anguilla
ar: أنغوليا

en: Antarctica
ar: أنتراكتيكا

en: Argentina
ar: الأرجنتين

en: Aruba
ar: أروبا

en: Australia
ar: أستراليا

en: Bahrain
ar: البحرين

en: Barbados
ar: بربادوس

en: Belize
ar: بليز

en: Bermuda
ar: برمودا

en: Cape Verde
ar: الرأس الأخضر

en: Costa Rica
ar: كوستا ريكا

en: Djibouti
ar: جيبوتي

en: Dominica
ar: الدومينيك

en: El Salvador
ar: السلفادور

en: Fiji
ar: فيجي

en: Gibraltar
ar: جبل طارق

en: Grenada
ar: جرينادا

en: Guadeloupe
ar: جواديلوبي

en: Guam
ar: غوام

en: Guatemala
ar: غواتيمالا

en: Guernsey
ar: جويرنيسي

en: Guyana
ar: جويانا

en: Hong Kong
ar: هونج كونج

en: Isle of Man
ar: إسلي أوف مان

en: Jamaica
ar: جاميكا

en: Jersey
ar: جيرسى

en: Kuwait
ar: الكويت

en: Luxembourg
ar: لوكسمبورج

en: Macau
ar: ماكو

en: Maldives
ar: المالديف

en: Malta
ar: مالطا

en: Martinique
ar: مارتينيك

en: Mauritius
ar: موريشيوس

en: Mayotte
ar: مايوت

en: Monaco
ar: موناكو

en: Montserrat
ar: مونتسيرات

en: Nauru
ar: نورو

en: Niue
ar: نييو

en: Palau
ar: بالاو

en: Panama
ar: بانما

en: Puerto Rico
ar: بورتوريكو

en: Qatar
ar: قطر

en: San Marino
ar: سان مارينو

en: Singapore
ar: سنغافورة

en: South Georgia
ar: جيورجيا الجنوبية

en: Asturias
ar: أستورياس

en: &Aacute;vila
ar: أفيلا

en: Badajoz
ar: بطليوس

en: Baleares
ar: جزر البليار

en: Barcelona
ar: برشلونة

en: Burgos
ar: بورغوس

en: Cantabria
ar: كانتابريا

en: Ceuta
ar: سبتة

en: Ciudad Real
ar: ثيوداد ريال

en: Cuenca
ar: قونكة

en: Girona
ar: جيرونا

en: Granada
ar: غرناطة

en: Guadalajara
ar: غوادالاخارا

en: Gipuzkoa
ar: غيبوثكوا

en: Huelva
ar: هويلفا

en: Huesca
ar: هويسكا

en: La Rioja
ar: لاريوخا

en: Las Palmas
ar: لاس بالماس

en: Lugo
ar: لوغو

en: Madrid
ar: مدريد

en: Melilla
ar: مليلية

en: Murcia
ar: مورسيا

en: Navarra
ar: نافار

en: Ourense
ar: أورينس

en: Palencia
ar: بلنسية

en: Pontevedra
ar: بونتيفيدرا

en: Salamanca
ar: سالامانكا

en: Segovia
ar: سيغوفيا

en: Sevilla
ar: اشبيلية

en: Soria
ar: صوريا

en: Tarragona
ar: تاراغونا

en: Teruel
ar: تيرويل

en: Toledo
ar: توليدو

en: Valencia
ar: فالينسيا

en: Valladolid
ar: بلد الوليد

en: Bizkaia
ar: بيسكاي

en: Zamora
ar: سمورة

en: Zaragoza
ar: سرقسطة

en: Czech Koruna
ar: الكورونا التشيكية

en: Danish Krone
ar: الكورونا الدنماركية

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
ar: دولار هوج كونج (&#36;)

en: Hungarian Forint
ar: الفرونت الهنغاري

en: Japanese Yen (&yen;)
ar: ين ياباني (&yen;)

en: Mexican Peso (&#36;)
ar: بيزو مكسيكي (&#36;)

en: New Zealand Dollar (&#36;)
ar: الدولار النيوزلندي (&#36;)

en: Norwegian Krone
ar: الكرونا النرويجية

en: Polish Zloty
ar: الزلوتي البولندي

en: Pounds Sterling (&pound;)
ar: جنيه استرليني (&pound;)

en: Singapore Dollar (&#36;)
ar: الدولار السنغافوري (&#36;)

en: Swedish Krona
ar: الكرونا السويدية

en: Swiss Franc
ar: الفرنك السويسر

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
ar: الدفعات

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
ar: الدفع

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
ar: إضافة جديد

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
ar: أضف دفع جديد

[ctx: cuar_payment]
en: Edit Payment
ar: تحرير الدفع

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
ar: دفع جديد

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
ar: عرض الدفع

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
ar: البحث في المدفوعات

[ctx: cuar_private_file]
en: File
ar: ملف

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
ar: ملفات

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
ar: أضف جديد

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
ar: الصفحة

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
ar: صفحات

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
ar: أضف جديد

[ctx: Date picker text]
en: Clear
ar: مسح

[ctx: Date picker text]
en: Today
ar: اليوم
