WP Customer Area - en to el translation catalogue (227 entries)

en: %s ago
el: %s πριν

en: Abandoned
el: Εγκαταλήφθηκαν

en: About
el: Περί

en: Add note
el: Προσθήκη σημείωσης

en: Add-ons
el: Πρόσθετα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: All
el: Όλα

en: All %s
el: Όλα %s

en: Amount
el: Ποσό

en: Andorra
el: Ανδόρα

en: Angola
el: Ανγκόλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Archives
el: Αρχείο

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουροι;

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Author
el: Συντάκτης

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Capabilities
el: Δυνατότητες

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήρι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Cayman Islands
el: Νήσοι Κέιμαν

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Chile
el: Χιλή

en: Christmas Island
el: Νήσοι του Πάσχα

en: City
el: Πόλη

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Complete
el: Πλήρης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Country
el: Χώρα

en: Cuba
el: Κούβα

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Koruna
el: Κορόνες Τσεχίας

en: Danish Krone
el: Κορόνες Δανίας

en: Dashboard
el: Αρχική

en: Date
el: Ημέρα

[ctx: Date picker text]
en: Clear
el: Καθαρισμός

[ctx: Date picker text]
en: Today
el: Σήμερα

en: Delete
el: Διαγράψετε

en: Denmark
el: Δανία

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Done
el: Ολοκλήρωση

en: Download
el: Λήψη

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: Ecuador
el: Εκουαδόρ

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Email
el: Ηλ. διεύθυνση

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email "Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο"

en: Empty Trash
el: Άδειασμα διεγραμμένων

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Failed
el: Αποτυχία

en: File
el: Αρχείο

en: Files
el: Αρχεία

en: Finland
el: Φινλαδία

en: First name
el: Όνομα

en: France
el: Γαλλία

en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Home
el: Αρχική

en: Hong Kong
el: Χονγκ Κόνγκ

en: Hungarian Forint
el: Φιορίνι Ουγγαρίας

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: IP address
el: Διεύθυνση IP

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Iran
el: Ιράν

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Last Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Last name
el: Επίθετο

en: Latvia
el: Λιθουανία

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Log
el: Αρχείο καταγραφής

en: Login
el: συνδεθείτε

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Logs
el: Αρχείο καταγραφής

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Macedonia
el: F.Y.R.O.M (Former Yugoslav Republic of Macedonia)

en: Madrid
el: Μαδρίτη

en: Maldives
el: Μαλβίδες

en: Malta
el: Μάλτα

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Missed schedule
el: Εκπρόθεσμο

en: Monaco
el: Μονακό

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Name
el: Όνομα

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: New %s
el: Νέο %s

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: None
el: Κανένα

en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

en: Norwegian Krone
el: Κορόνες Νορβηγίας

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: OK
el: Εντάξει

en: Order
el: Σειρά

en: Order:
el: Σειρά:

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Page
el: Σελίδα

en: Pages
el: Σελίδες

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Panama
el: Παναμάς

en: Password
el: Κωδικός

en: Path
el: Διαδρομή

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Payments
el: Πληρωμές

en: Pending
el: Σε αναμονή

en: Permalinks
el: Μόνιμοι σύνδεσμοι

en: Peru
el: Περού

en: Poland
el: Πολωνία

en: Polish Zloty
el: Ζλότυ Πολωνίας

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Profile
el: Προφίλ

en: Published
el: Δημοσιευμένα

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Refunded
el: Επιστράφηκαν

en: Register
el: Εγγραφή

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουτσία

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Saving...
el: Αποθήκευση…

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search %s
el: Αναζήτηση %s

en: Serbia
el: Σερβία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show
el: Προβολή

en: Sidebar
el: Πλευρική στήλη

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Slug
el: Σύντομο όνομα

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Korea
el: Νότια Κορέα

en: Spain
el: Ισπανία

en: State/Province
el: Πολιτεία / Επαρχία

en: Status
el: Κατάσταση

en: Submit
el: Υποβολή

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Text
el: Κείμενο

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Thank you
el: Ευχαριστούμε

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Toggle navigation
el: Εναλλαγή πλοήγησης

en: Trash
el: Διαγραφή

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Type
el: Τύπος

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Η.Π.Α

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unpublished
el: Αδημοσίευτος/η/ο

en: Upload File
el: Μεταφόρτωση αρχείου

en: User
el: Μέλους

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Version: %s
el: Έκδοση: %s

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: View
el: Προβολή

en: View all
el: Εμφάνιση όλων

en: Y/m/d
el: d/m/Y

en: Y/m/d g:i:s A
el: d/m/Y g:i:s a

en: You are not allowed to delete this item.
el: Δεν επιτρέπεται να διαγράψετε το στοιχείο αυτό.

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: and
el: και

[ctx: cuar_payment]
en: Add New
el: Προσθεσε νεο

[ctx: cuar_payment]
en: Add New Payment
el: Νέα Πληρωμή

[ctx: cuar_payment]
en: New Payment
el: Νέα πληρωμή

[ctx: cuar_payment]
en: Payment
el: Πληρωμή

[ctx: cuar_payment]
en: Payments
el: Πληρωμές

[ctx: cuar_payment]
en: Search Payments
el: Εύρεση Πληρωμών

[ctx: cuar_payment]
en: View Payment
el: Προβολή Πληρωμής

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

[ctx: cuar_private_file]
en: File
el: Αρχείο

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
el: Αρχεία

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
el: Σελίδα

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
el: Σελίδες

en: in
el: Μέσα

en: unknown
el: Άγνωστο
