WP Customer Area - en to fi translation catalogue (744 entries)

en:  cannot be empty
fi: ei voi olla tyhjä

en:  is not a valid email
fi: ei ole sallittu sähköpostiosoite

en:  is not a valid post
fi: ei ole sallittu viesti

en:  is not a valid role
fi: ei ole sallittu rooli

en:  is not a valid value
fi: ei ole sallittu arvo

en: %1$s is not a valid email address.
fi: %1$s ei ole sallittu sähköpostiosoite.

en: %1$s is not a valid integer
fi: %1$s ei ole sallittu kokonaisluku

en: %1$s is not a valid number
fi: %1$s ei ole sallittu numero

en: %1$s is required.
fi: %1$s on pakollinen.

en: %1$s must be greater than %2$s
fi: %1$s on oltava suurempi kuin %2$s

en: %1$s must be lower than %2$s
fi: %1$s on oltava pienempi kuin %2$s

en: %1$s must contain at least %2$s characters
fi: %1$s - pitää sisältää vähintää %2$s merkkiä

en: %1$s must contain at most %2$s characters
fi: %1$s -pitää sisältää enintään %2$s merkkiä

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s page has been deleted | %s pages have been deleted
fi[0]: %s: sivu on poistettu
fi[1]: %s: sivut on poistettu

en: %s: %d hook(s)
fi: %s: %d kouku(t)

en: %s: %d template(s)
fi: %s: %d templaatit

en: &#197;land Islands
fi: Ahvenanmaan maakunta

en: (current)
fi: (nykyinen)

en: <a href="%s">Public URL to a test file in that folder</a>. Response code: %s. File content: %s
fi: <a href="%s">Julkinen URL-osoite kansiossa olevan tiedoston testaamiseksi</a>. Vastauskoodi: %s. Tiedoston sisältö: %s

en: <strong>Error: </strong>WP Customer Area add-ons are active but the main plugin is not installed!
fi: <strong>Virhe: </strong>WP Customer Area -lisäosia on aktivoitu, mutta pää-lisäosaa ei ole asennettu

en: <strong>Leave empty to use default folder</strong>:<br/><code>%s</code>
fi: <strong>Jätä tyhjäksi valitaksesi oletuskansio</strong>:<br/><code>%s</code>

en: <strong>WP Customer Area</strong> %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you will enjoy using it.
fi: <strong>WP Customer Area</strong> %s on voimakkaampi, vakaampi ja turvallisempi kuin koskaan aiemmin. Toivomme että nautit sen käytöstä.

en: <strong>WP Customer Area</strong> has detected some potential issues:
fi: <strong>WP Customer Area</strong> on havainnut mahdollisia ongelmia:

en: A navigation menu organizes the customer area. It allows to browse the files, the pages, to view the account details and much more. It seems that this menu has not yet been created.
fi: Asiakasalueen organisointiin käytetty navigaatiovalikko. Se mahdollistaa tiedostojen ja -sivujen selaamisen, tunnuksien asetuksien muokkaamisen ja paljon muuta. Vaikuttaa siltä, että kyseistä valikkoa ei ole vielä luotu.

en: About
fi: Tietoja

en: About WP Customer Area
fi: Koskien WP Customer Area:a

en: Access files
fi: Pääsy tiedostoihin

en: Access pages
fi: Mene sivulle

en: Access the WordPress admin area
fi: Pääsy WordPress adminalueelle

en: Account - Details
fi: Tunnukset - Asetukset

en: Account - Edit
fi: Tunnus - Muokkaus

en: Account - Home
fi: Asetukset - Koti

en: Account details
fi: Tunnuksien asetukset

en: Actions and filters
fi: Toiminnot ja suodattimet

en: Actions only
fi: Vain toiminnot

en: Add file attachments
fi: Lisää tiedostoliitteitä

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Add-ons
fi: Lisäosat

en: Add-ons &amp; themes
fi: Lisäosat &amp; teemat

en: Add-ons to enhance your private area
fi: Lisäosia privaatti-alueesi parantamiseksi

en: Admin theme
fi: Adminin teema

en: Administration Area
fi: administraattorin alue

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: An error happened while copying %s from the FTP folder
fi: Virhe tapahtui kopioitaessa tiedostoa %s FTP-kansiosta

en: An error happened while uploading your file: %s
fi: Tiedostoa ylösladattauessa tapahtui virhe: %s

en: An unknown error happened while uploading your file.
fi: Virhe tapahtui tiedostoa ylösladattaessa.

en: And more!
fi: Ja paljon muuta!

en: Antarctica
fi: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Any Role
fi: Kaikki roolit

en: Any type
fi: Mikä tahansa tyyppi

en: Archives
fi: Arkistot

en: Are you sure that you want ignore this warning? You can also manually edit your menu in the page: "Appearance > Menus".
fi: Oletko varma, että haluat sivuuttaa tämän varoituksen? Valikoita on mahdollista muokata myös käsin sivulla: " Ulkoasu > Valikot ".

en: Are you sure that you want to clear current menu and create it again from scratch (this operation cannot be undone)?
fi: Oletko varma, että haluat tyhjentää nykyisen valikon ja luoda uuden tyhjästä? (Toimintoa ei voida peruuttaa.)

en: Are you sure that you want to create all the pages that are currently missing (this operation cannot be undone)?
fi: Oletko varma, että haluat luoda kaikki tällä hetkellä puuttuvaksi uskotut sivut? (Toimintoa ei voi peruuttaa.)

en: Are you sure that you want to create the menu (this operation cannot be undone)?
fi: Oletko varma, että haluat luoda valikon? (Toimintoa ei voi peruuttaa.)

en: Are you sure that you want to delete all existing pages and recreate them (this operation cannot be undone)?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa ja uudelleenluoda kaikki nykyiset sivut? (Toimintoa ei voi peruuttaa.)

en: Are you sure that you want to delete this content?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän sisällön?

en: Are you sure that you want to delete those pages (this operation cannot be undone)?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa sivut? (Toimintoa ei voida peruuttaa.)

en: Are you sure that you want to recreate the main navigation menu (this operation cannot be undone)?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa ja uudelleenluoda päänavigaatiovalikon? (Toimintoa ei voida peruuttaa.)

en: Are you sure that you want to reset all the settings to their default values (this operation cannot be undone)?
fi: Oletko varma, että halaut tyhjentää asetukset ja palauttaa ne oletusarvoihinsa? (Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.)

en: Are you sure?
fi: Oletko nyt aivan varma?

en: Argentina
fi: Argentiina

en: As with any new release, we constantly provide bug fixes. This update is no exception with no less than 20 issues corrected.
fi: Jokainen uusi julkaisu sisältää myös bugi-korjauksia. Tämä ei ole poikkeus, vaan puuttuu perätä 20 ongelmaan.

en: As with any new release, we constantly provide bug fixes. This update is no exception with no less than 23 issues corrected.
fi: Jokainen uusi julkaisu sisältää myös bugi-korjauksia. Tämä ei ole poikkeus, vaan puuttuu perätä 23 ongelmaan.

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Assign categories
fi: Aseta kategorioita

en: Assignment
fi: Asetus

en: Attach selected file(s)
fi: Liitä valitut tiedostot?

en: Attached Files
fi: Liitetyt tiedostot

en: Attached files
fi: Liitetiedostot

en: Attachment added
fi: Liite lisätty

en: Attachment removed
fi: Liite poistettu

en: Attachment updated
fi: Liite päivitetty

en: Austria
fi: Itävalta

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Author Archive
fi: Kirjoittaja-arkisto

en: Automatically print the Customer Area navigation menu on private content single pages.
fi: Lisää asiakasalueen navigaatiovalikko automaattisesti privaateille yksittäissivuille.

en: Automatically print the Customer Area navigation menu on the Customer Area pages.
fi: Lisää asiakasalueen navigaatiovalikko automaattisesti asiakasalueen sivuille.

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidzan

en: Back-office
fi: Takanhuone

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Better admin panel
fi: Parannettu adminpaneeli

en: Better permissions
fi: Paremmat käyttöoikeusasetukset

en: Between
fi: Välillä

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Brazil
fi: Brazilia

en: Brazilian Real (R&#36;)
fi: Brasilian real (R&#36;)

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Bypass moderation (content is automatically published)
fi: Ohita moderointi (sisältö julkaistaa automaattisesti)

en: Cambodia
fi: Kamputsea

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Capabilities
fi: Ominaisuudet

en: Capabilities Manager
fi: Ominaisuusmanageri

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Caption:
fi: Kuvaus:

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category Archive
fi: Kategoria-arkisto

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Chad
fi: Tsad

en: Change log
fi: Muutosloki

en: Change permissions
fi: Muuta oikeuksia

en: Check this to enable the private files add-on.
fi: Valitse tämä ottaaksesi privaattitiedostolaajennos käyttöön

en: Check this to enable the private pages add-on.
fi: Ota käyttöön privaattisivu-laajennos.

en: Checking license...
fi: Tarkastetaan lisenssiä...

en: China
fi: Kiina

en: Christmas Island
fi: Joulusaaret

en: City
fi: Kaupunki

en: Classic upload
fi: Klassinen ylöslataus

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Click to edit...
fi: Klikkaa muokataksesi...

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Comoros
fi: Komorit

en: Configure permissions
fi: Konfiguroi oikeudet

en: Congratulations, everything seems to be configured properly. You can enjoy your customer area now.
fi: Onneksi olkoon, kaikki tuntuisi olevan oikein konfiguroitu. Voit nyt nauttia asiakasalueestasi.

en: Container Owner
fi: Söiliön omistaja

en: Content creation
fi: Sisällön luominen

en: Content creation (from front-office)
fi: Sisällön luominen (julkisesta tilasta)

en: Content edition
fi: Sisällön muokkaus

en: Content edition (from front-office)
fi: Sisällön muokkaus (käyttöliittymästä)

en: Content removal (from front-office)
fi: Sisällön poisto (julkisesta tilasta)

en: Content update (from front-office)
fi: Sisällön päivitys (käyttöliittymästä)

en: Content viewed
fi: Katsottu sisältöä

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Copy the file (do not delete it from the FTP folder)
fi: Kopioi tiedosto (poistamatta FTP-kansioista)

en: Core and commercial add-ons currently enabled
fi: Tällä hetkellä asennetut ydin- ja kaupallisetlaajennokset

en: Could not create the menu. %s
fi: Valikkoa ei voitu luoda. %s

en: Country
fi: Maa

en: Create content from front office
fi: Luo sisältö julkisesta tilasta

en: Create folder
fi: Luo kansio

en: Create it &raquo;
fi: Luo &raquo;

en: Create missing pages
fi: Luo puuttuvat sivut

en: Create pages and menu
fi: Luo sivut ja valikko

en: Create the menu
fi: Luo valikko

en: Create/Edit files
fi: Luo/Muokkaa tiedostoja

en: Create/Edit pages
fi: Luo/muokkaa sivuja

en: Created By
fi: Luonut

en: Created between
fi: Luotu välillä

en: Created by
fi: Luonut

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Current
fi: Nykyinen

en: Current owner:
fi: Nykyinen omistaja:

en: Current theme folder
fi: Nykyinen teemakansio

en: Customer Area
fi: Asiakasalue

en: Customer Page - %s
fi: Asiakassivu - %s

en: Customer Pages
fi: Asiakassivut

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Koruna
fi: Tsekin koruna

en: Czech Republic
fi: Tsekki

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Archive
fi: Päivamääräarkisto

[ctx: Date picker text]
en: Clear
fi: Puhdas

[ctx: Date picker text]
en: Show a different month
fi: Näytä eri kuukausi

[ctx: Date picker text]
en: Today
fi: Tänään

en: Debug templates
fi: Debuggaa templaatteja

en: Default category
fi: Oletuskategoria

en: Define how many items to allow on the dashboard page. -1 will show all items.
fi: Valitse, kuinka monta kohtaa näytetään hallintapaneelisivulla. -1 näyttää kaikki kohdat.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Content
fi: Poista sisältö

en: Delete all events permanently
fi: Poista kaikki tapahtumat pysyvästi.

en: Delete all existing pages and recreate them.
fi: Poista ja uudelleenluo kaikki nykyiset sivut.

en: Delete and recreate the main navigation menu.
fi: Poista ja uudelleenluo navigaatiovalikko.

en: Delete any content from front office
fi: Poista mikä tahansa sisältö julkiselta tilasta käsin

en: Delete authored content
fi: Poista toisen kirjoittamaa sisältöä

en: Delete categories
fi: Poista kategorioita

en: Delete existing &amp; create new &raquo;
fi: Poista nykyinen &amp; luo uusi &raquo;

en: Delete files
fi: Poista tiedostot

en: Delete orphan pages
fi: Poista orpo sivu

en: Delete owned content
fi: Poista toisen omistamaa sisältöä

en: Delete pages
fi: Poista sivuja

en: Delete permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Denmark
fi: Tanska

en: Descending
fi: Laskeva

en: Do not activate your license on your development site. Only on the final site where you are running the plugin.
fi: Älä aktivoi lisenssiavainta kehityssivuillasi, vaan vasta viimeisellä sivulla, jolla aiot käyttää tätä laajennosta.

en: Do you really want to remove this file?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tiedoston?

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Dominica
fi: Dominican liittovaltio

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Download
fi: Lataa

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drop your files here or click me!
fi: Raahaa tiedostot tähän ja klikkaa!

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit account
fi: Tunnuksien muokkaus

en: Edit account details
fi: Muokkaa tunnuksien asetuksia

en: Edit categories
fi: Muokkaa kategorioita

en: Edit it &raquo;
fi: Muokkaa &raquo;

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori.

en: Empty terms:
fi: Tyhjät termit:

en: Enable add-on
fi: Ota liitännäinen käyttöön

en: Enable moderation when new content is submitted by a user.
fi: Ota moderointi käyttöön käyttäjien luomalle uudelle sisällölle.

en: Enable the rich editor when editing content.
fi: Ota käyttöön monipuolinen editori sisältöä muokattaessa.

en: Enhanced Files
fi: Parannetut tiedosto

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error while changing permissions. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
fi: Virhe käyttöoikeutta muutettaessa. PHP:llä ei luultavasti ole tarvittavia oikeuksia. Tee muutos manuaalisesti FTP:llä tai SSH:lla.

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event type
fi: Tapahtumatyyppi

en: Exceeded filesize limit.
fi: Tiedostokoko on ylitetty.

en: Export settings
fi: Vie asetukset

en: Extra info
fi: Lisätietoja

en: FTP uploads folder
fi: FTP-ylöslatauskansio

en: Failed to contact server
fi: Palvelimeen ei saatu yhteyttä

en: Falkland Islands
fi: Falklandinsaaret

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Feeling ready?
fi: Oletko valmis?

en: Fiji
fi: Fidji

en: File
fi: Tiedosto

en: File Storage
fi: Tiedostosäilö

en: File downloaded
fi: Tiedosto ladattu

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: File storage
fi: Tiedostosäilö

en: Files
fi: Tiedostot

en: Files created by %1$s
fi: Tiedostot, jotka on luonut %1$s

en: Files published in %1$s
fi: %1$s julkaistut tiedostot

en: Files published in %2$s %1$s
fi: %2$s %1$s julkaistut tiedostot

en: Files under %1$s
fi: Tiedostot kategoriassa %1$s

en: Files you created
fi: Luomasi tiedostot

en: Filter events
fi: Suodata tapahtumia

en: Filters only
fi: Vain suodattimet

en: Finland
fi: Suomi

en: First name
fi: Etunimi

en: Fix these potential issues
fi: Korjaa mahdolliset ongelmat

en: Folder could not be created
fi: Kansiota ei voitu luoda

en: France
fi: Ranska

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan Eteläiset alueet

en: From:
fi: Lähde:

en: Front-office
fi: Julkinen alue

en: Frontend
fi: Käyttöliittymä

en: Frontend Integration
fi: Käyttöliittymäintegraatio

en: GB
fi: Gt

en: Gabon
fi: Gabonin tasavalta

en: General
fi: Yleiset

en: General Settings
fi: Yleisasetukset

en: General settings
fi: Yleisasetukset

en: Germany
fi: Saksa

en: Get file
fi: Lataa tiedosto

en: Get from server FTP folder
fi: Hae palvelimen FTP-kansiosta.

en: Getting started tutorial
fi: Ensikertalaisen ohje

en: Global
fi: Globaali

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Guinea-Bissau
fi: Guinea-Bissaun tasavalta

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Hide
fi: Piilota

en: Home
fi: Koti

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
fi: Hong Kongin Dollari (&#36;)

en: How do you want to add the files?
fi: Kuinka haluat liittää tiedostot?

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Hungary
fi: Unkari

en: IP address
fi: IP-osoite

en: Iceland
fi: Islanti

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is downloading a private file. There will be a single event per user and per file. Else, each time a user is downloading a private file, an event will be generated.
fi: Tämän laatikon ollessa valittuna WP Customer Area lokaa vain ensimmäisen privaattitiedoston käyttökerran. Lokissa on yksi tapahtumakirjaus erikseen jokaisen käyttäjän ensimmäiselle käyttökerralle. Muussa tapauksessa jokainen tiedoston käyttökerta kirjoitetaan lokiin.

en: If you check this box, WP Customer Area will only generate a log event the first time a user is viewing private content. There will be a single event per user and per content. Else, each time a user is viewing a private content, an event will be generated.
fi: Tämän laatikon ollessa valittuna WP Customer area lokaa vain ensimmäisen privaattisivun käyttökerran. Lokissa on yksi tapahtumakirjaus erikseen jokaisen käyttäjän ensimmäiselle käyttökerralle. Muussa tapauksessa jokainen sivun käyttökerta kirjoitetaan lokiin.

en: Ignore this warning
fi: Sivuuta tämä varoitus

en: Ignore until next update
fi: Sivuuta seuraavaan päivitykseen asti

en: Ignore warning
fi: Sivuuta varoitus

en: Import settings
fi: Tuo asetukset

en: Improved setup &amp; updates
fi: Parannuksia asentamiseen ja päivittämiseen

en: Includes the WP Customer Area skin to provide a stylesheet for the plugin.
fi: Lisää WP Customer Area skinit liitännäisen CSS:n lisäämiseksi.

en: India
fi: Intia

en: Indian Rupee (&#8377;)
fi: Intian rupia (&#8377;)

en: Install WP Customer Area
fi: Asenna WP Customer Area

en: Installed add-ons
fi: Asennetut laajennukset

en: Installer
fi: Asennusohjelma

en: Invalid parameters. No file sent
fi: Virheelliset paranetrin, yhtään tiedostoa ei lähetetty.

en: Iranian Rial (&#65020;)
fi: Iranin rial (&#65020;)

en: Isle of Man
fi: Mansaari

en: Israeli Shekel (&#8362;)
fi: Israelin sekeli (&#8362;)

en: Issue #%d
fi: Ongelma #%d

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese Yen (&yen;)
fi: Japanin jeni (&yen;)

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Let's go!
fi: Menoksi!

en: License Keys
fi: Lisenssiavaimet

en: License keys for commercial add-ons
fi: Lisenssiavaimet kaupallisille lisäosille

en: Link to %s
fi: Linkitä %s -sisältöön

en: List all files
fi: Listaa kaikki tiedostot

en: List all pages
fi: Listaa kaikki sivut

en: Listing of all actions and filters
fi: Lista kaikista toiminnoista ja suodattimista

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Live from the blog
fi: Livenä blogista

en: Log
fi: Loki

en: Log events
fi: Lokitapahtumat

en: Logging
fi: Loki

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logs
fi: Lokit

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: MB
fi: Mt

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: Main Navigation Menu
fi: Päänavigaatiovalikko

en: Main plugin folder
fi: Pääliitännäisen kansio

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Manage %1$s
fi: Hallitse  %1$s -ominaisuutta

en: Manage %s
fi: Hallitse %s

en: Manage categories
fi: Hallitse kategorioita

en: Manage file attachments
fi: Hallitse tiedostoliitteitä

en: Marshall Islands
fi: Marshallsaaaret

en: Max. number of posts:
fi: Viestien maksimimäärä:

en: Menu
fi: Valikko

en: Message shown when no posts:
fi: Teksti, joka näytetään, kun viestejä ei ole:

en: Mexican Peso (&#36;)
fi: Meksikon peso (&#36;)

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Missed schedule
fi: Ajoitus ohitettu

en: Missing front-office pages
fi: Osa tai kaikki julkisen alueen sivuista puuttuu

en: Missing navigation menu
fi: Navigaatiovalikko puuttuu

en: Missing parameters
fi: Parametreja puuttuu

en: Moderation
fi: Moderointi

en: Morocco
fi: Marokko

en: Move to trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: My account
fi: Omat tunnukset

en: My files
fi: Omat tiedostot

en: My pages
fi: Omat sivut

en: Name
fi: Nimi

en: Navigation menu is out of sync
fi: Navigaatiovalikko on vanhentunut.

en: Needs attention
fi: Kaipaa huomiota

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: New %s
fi: Uudet %s

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New Zealand Dollar (&#36;)
fi: Uuden-Seelannin dollari (&#36;)

en: New in %s ~ <em>%s</em>
fi: Uutta versiossa: %s ~ <em>%s</em>

en: New upload system
fi: Uusi ylöslatausjärjestelmä

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: No file has been uploaded
fi: Yhtään tiedostoa ei ole valittu.

en: No file sent.
fi: Yhtään tiedostoa ei lähetetty.

en: No files
fi: Ei tiedostoja

en: No pages
fi: Ei sivuja

en: Nobody
fi: Ei kukaan

en: None
fi: Ei mikään

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: North Korea
fi: Pohjois-KoreaKorean demokraattinen kansantasavalta

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Norway
fi: Norja

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: Not overridden
fi: Ei ylitetty

en: Number
fi: Numero

en: Object
fi: Kohde

en: Only log the first time a private content is viewed by a user.
fi: Lokaa vain ensimmäinen kerta, kun privaattisisältöä katsellaan käyttäjän toimesta.

en: Only log the first time a private file is downloaded by a user.
fi: Kirjoita lokiin vain käyttäjän ensimmäinen privaattisisällön käyttökerta.

en: Order
fi: Järjestys

en: Order By:
fi: Järjestä:

en: Order:
fi: Järjestys:

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Orphan pages
fi: Orvot sivut

en: Other action
fi: Muut toiminnot

en: Outdated only
fi: Vain vanhentuneet

en: Outdated plugin version
fi: Vanhentunut liitännäisversio

en: Outdated template files
fi: Vanhentunut templaattitiedosto

en: Overridden only
fi: Vain ohitetut

en: Owner
fi: Omistaja

en: Owner changed
fi: Omistaja muutettu

en: Page
fi: Sivu

en: Page %1$s
fi: Sivu %1$s

en: Page to list the files a customer owns.
fi: Sivu, joka listaa asiakkaan omistamat tiedostot.

en: Page to list the pages a customer owns.
fi: Sivu, joka listaa asiakkaan omistamat sivut.

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages created by %1$s
fi: Käyttäjän %1$s luomat sivut

en: Pages of the Customer Area
fi: Asiakasalueen sivut

en: Pages published in %1$s
fi: %1$s julkaistut sivut

en: Pages published in %2$s %1$s
fi: %2$s %1$s julkaistut sivut

en: Pages under %1$s
fi: Sivut kategoriassa %1$s

en: Pages you created
fi: Luomasi sivut

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Password
fi: Salasana

en: Password (confirm)
fi: Salasana (vahvistus)

en: Path
fi: Polku

en: Permalinks
fi: Pysyväislinkit

en: Permalinks are disabled, Customer Area will not work properly. Please <a href="%1$s">enable them in the WordPress settings</a>.
fi: Pysyväislinkit on poistettu käytöstä, WP Customer Area ei toimi oikein.  <a href="%1$s">Ota ne käyttöön WordPress asetuksista</a>.

en: Permissions could not be changed. PHP probably does not have the required permissions. Please do it manually using FTP or SSH.
fi: Oikeuksia ei voitu muuttaa. PHP:llä ei todennäköisesti ole tarvittavia oikeuksia. Tee muutos muaalisesti FTP:llä tai SSH:lla.

en: Permissions reference guide
fi: Käyttöoikeuksien käyttöohje

en: Pick a file
fi: Valitse tiedosto

en: Poland
fi: Puola

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

en: Post Owner
fi: Viestin omistaja

en: Potential orphan pages
fi: Potentiaalisesti orvoksi jääneitä sivuja

en: Pounds Sterling (&pound;)
fi: Punta GBP (&pound;)

en: Pressing the button below will reset all your Customer Area settings to the default values. This cannot be undone!
fi: Oheinen painike palauttaa WP Custon Area -asetuksesi oletusarvoihin. Tätä toimintoa ei voi perua!

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Previous owner:
fi: Aiempi omistaja:

en: Primary email
fi: Ensisijainen sähköposti

en: Print debug information about the templates used by Customer Area.
fi: Tulosta debuggaustietoa koskien WP Customer Area:a käyttämiä templaatteja

en: Private Files
fi: Privaatit tiedostot

en: Private Files - Home
fi: Privaattitiedostot - Koti

en: Private Files - Owned
fi: Privaattitiedostot - Omistetut

en: Private Pages
fi: Privaattisivut

en: Private Pages - Home
fi: Privaattisivut - Koti

en: Private Pages - Owned
fi: Privaattisivut - Omistetut

en: Private content single pages
fi: Privaatit yksittäissivut

en: Problem when contacting our license servers. Is the license key correct? Is PHP cURL enabled?
fi: Ongelma yhdistettäessä lisenssipalvelimiimme. Onhan lisenssi oikein? Onko PHP cURL käytössä?

en: Problem when validating your license key
fi: Ongelma tarkastettaessa lisenssiavainta

en: Protect post types
fi: Suojatut artikkelityypit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Read our getting started guide
fi: Lue "getting started" -ensikertaisen ohjeemme

en: Recent Files
fi: Viimeisimmät tiedostot

en: Recent Pages
fi: Viimeisimmät sivut

en: Recreate menu
fi: Uudelleenluo valikko

en: Remove
fi: Poista

en: Renew license
fi: Uudista lisenssi

en: Required customer area version
fi: Edellytetty WP Custon Area -versio

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Reset all pages &raquo;
fi: Tyhjennä kaikki sivut &raquo;

en: Reset default settings
fi: Palaa oletusasetuksiin

en: Reset settings
fi: Tyhjennä asetukset

en: Restore
fi: Palauta

en: Restrict WP admin area
fi: Rajoita WP-admin-alueelle pääsyä

en: Restrict the access to the administration panel of WordPress.
fi: Rajaa pääsy WordPress-admin-paneeliin.

en: Rich Editor
fi: Monipuolinen editori

en: Root page for the customer files.
fi: Asiakastiedostojen juurisivu.

en: Root page for the customer pages.
fi: Asiakassivujen juurisivu.

en: Russian Ruble
fi: Venäjän ruplaa

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
fi: S&atilde;o Tom&eacute; ja Pr&iacute;ncipe

en: Saint Barth&eacute;lemy
fi: Saint-Barth&eacute;lemy

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadines

en: Save money with our bundles
fi: Säästä rahaa kumppaneidemme avulla

en: Save settings to check again
fi: Tallenna asetukset valitaksesi uudelleen

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Scheduled
fi: Ajoitettu

en: Search
fi: Hae

en: Search %s
fi: Hae %s

en: See the WordPress top bar
fi: Näytä WordPress yläpalkki

en: Select a category (uses default else)
fi: Valitse kategoria (muuten käytetään oletusta)

en: Select an owner (uses default else)
fi: Valitse omistaja (muuten käytetään oletusta)

en: Select or search an owner
fi: Valitse tai etsi omistajaa

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings have been imported successfully
fi: Asetukset on tuotu onnistuneesti

en: Settings have been resetted to default values
fi: Asetukset on palautettu oletusarvoihinsa.

en: Settings tools
fi: Asetustyökalut

en: Setup pages and navigation menu
fi: Asetussivut ja navigaatiovalikko

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show
fi: Näytä

en: Show additional information after the post in the single post view.
fi: Näytä lisätietoja viestin näkymässä.

en: Show after post
fi: Näytä viestin jälkeen

en: Show all content categorized under %s
fi: Näytä kaikki sisältö kategoriassa %s

en: Show all content published by %s
fi: Näytä kaikki käyttäjän %s julkaisema sisältö

en: Show all content published in %2$s %1$s
fi: Näytä kaikki sisältö %2$s %1$s

en: Show all content published in %s
fi: Näytä kaikki sisältö, joka on julkaistu %s -kategoriassa

en: Show recent content on the dashboard.
fi: Näytä viimeisin sisältö hallintapaneelissa.

en: Shows a list of files for the logged-in user
fi: Näytä sisäänkirjautuneelle käyttäjälle tiedostolistaus

en: Shows a list of pages for the logged-in user
fi: Näyttää sisäänkirjautuneelle käyttäjälle listan sivuista

en: Shows a summary of the user's private content (files, pages, messages, ...).
fi: Näyttää yhteenvedon käyttäjän privaattiaineistosta (tiedostot, sivut, viestit, ...)

en: Shows the private file author archives of the Customer Area
fi: Näyttää WP Customer Area:n privaattitiedostojen tekijäarkistot

en: Shows the private file categories of the Customer Area
fi: Näyttää WP customer Arean privaattitiedostokategoriat

en: Shows the private file yearly archives of the Customer Area
fi: Näytä WP Customer Arean vuosittaiset privaattitiedostoarkistot

en: Shows the private page author archives of the Customer Area
fi: Näytä WP Customer Area:n privaattisivujen luoja-arkisto

en: Shows the private page categories of the Customer Area
fi: Näyttää WP Customer Area:n privaattisivut

en: Shows the private page yearly archives of the Customer Area
fi: Näyttää WP Customer Area:n privaattisivujen vuosiarkiston

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Since version 4.0.0, Customer Area handles navigation using menus.
fi: Versiosta 4.0.0 lähtien Customer Area toteuttaa navigoinnin valikkoja käyttäen.

en: Since version 4.0.0, Customer Area is using various pages to show the content for your customers. Create those pages from here or simply indicate existing ones.
fi: Versiosta 4.0.0 lähtien asiakasalue on käyttänyt erinäisiä sivuja sisällön näyttämiseksi asiakkaille. Luo kyseiset sivut täällä tai vaihtoehtoisesti osoita olemassa olevat sivut.

en: Singapore Dollar (&#36;)
fi: Singaporen dollari (&#36;)

en: Site Pages
fi: Sivuston sivut

en: Skin to use
fi: Käytettävä skini

en: Slug
fi: Slugi

en: Slug that is used in the URL for archives of the taxonomy:
fi: Slugi, jota käytetään taksonomia-arkistojen URL:issa:

en: Slug that is used in the URL to delete existing private content
fi: Slugi, jota käytetään privaattisisällön poistettamis-URL:issa

en: Slug that is used in the URL to update existing private content
fi: Slugi, jota käytetään nykyisen privaattisisällön päivitys-URL:issa

en: Smart Groups
fi: Älyryhmät

en: Smart Groups will change the way to build your user groups. No more adding or removing users by hand, you will simply make dynamic groups based on criteria such as name, domain of the email address, and any other meta information linked to your user profiles.
fi: Älyryhmät muuttavat tapaa, jolla hallitset käyttäjäryhmiäsi. Enää ei ole tarpeen lisätä ja poistaa käyttäjiä käsin, nyt on niitä mahdollista luoda dynaamisia nimen, www-osoitteen, sähköpostiosoitteen tai minkän tahansa muun profiiliin liittyvän meta-informaation perusteella.

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Some add-ons require a newer version of the main plugin (you are currently running version %1$s). You can find the list of all add-ons on the <a href="%2$s">add-ons status pages</a>.
fi: Jotkin aliliitännäiset vaativat uudemman version pääliitännäisestä (nykyinen versiosi on %1$s). Löydät listan liitännäisistä <a href="%2$s">liitännäisten tilasivulta</a>.

en: Some add-ons require a newer version of the main plugin.
fi: Jotkin aliliitännäisen vaativat uudemman version pääliitännäisestä.

en: Some new permissions have been added to give you more control about what your users can do. On top of that, we have also improved the permissions screen to make it faster to set permissions.
fi: Lisää käyttäjäoikeusasetuksia on lisätty käyttäjien käytön valvonnan hienojakoisuuden parantamiseksi. Lisäksi käyttöoikeusnäkymää on parannettu oikeuksien asettamisen sujuvoittamiseksi.

en: Some pages in your site seem to contain Customer Area shortcodes but are not registered in the Customer Area pages settings.
fi: Jotkin sisälltösivut sisältävät WP Customer Area -lyhytkoodeja, mutta niitä ei ole rekisteröity asiakastietosivuiksi WP Customer Area:n asetuksissa.

en: Some pages of the customer area have been changed and our current navigation menu probably references the previous pages. We recommend to synchronize the menu with the new pages.
fi: Jotkin asiakasalueen sivut ovat muuttuneet ja nykyinen navigaatiovalikkomme todennäköisesti viittaa aiempiin sivuihin. Suosittelemme synkronoimaan valikon uusien sivujen kanssa.

en: Some pages of the customer area have been created or deleted. The customer area navigation menu needs to be updated.
fi: Joitakin asiakasalueen sivuja on luotu tai poistettu. Asiakasalueen navigaatiovalikko pitää päivittää.

en: Some pages of the customer area have not yet been created.
fi: Joitakin asiakasalueen sivuja ei ole vielä luotu.

en: Some pages of the customer area have not yet been created. Those pages are responsible for displaying the private content you have assigned to your users.
fi: Joitain asiakasalueen sivuja ei ole vielä luotu. Kyseiset sivut ovat vastuussa asiakkalle osoitetun privaatin sisällän näyttämisestä.

en: Some template files you have overridden seem to be outdated.
fi: Jotkin ohittamisi templaattitiedostot tuntuvat olevan vanhentuneita.

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Korea
fi: Korean tasavalta

en: Spain
fi: Espanja

en: Status
fi: Tila

en: Stay informed
fi: Pysy valveutuneena

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subscribe
fi: Kirjaudu

en: Suggested action
fi: Ehdotettu toiminto

en: Suggested actions
fi: Ehdotetut toimenpiteet

en: Support
fi: Tuki

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Synchronize menu
fi: Synkroinoi valikot

en: TB
fi: Tt

en: Tajikistan
fi: Tad&zcaron;ikistan

en: Tanzania
fi: Tansania

en: Template files
fi: Templaattitiedosto

en: Templates
fi: Templaatit

en: Text
fi: Teksti

en: Thai Baht (&#3647;)
fi: Thaimaan baht (&#3647;)

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: That directory seems to be accessible from the web. <strong>This is not safe</strong>. The most secure would be to move it outside of the web folder of your server
fi: Kyseinen tiedosto vaikuttaisi olevan luettavissa verkosta. <strong>Tämä on vaarallista</strong>.  Parasta olisi siirtää se kansioon joka on web-palvelimesi web-kansiohierarkian ulkopuolella.

en: That directory should at least have the permissions set to %s. Currently it is %s. You should adjust that directory permissions as upload or download might not work properly.
fi: Kansion käyttäjäoikeuden tulisi olla vähintään %s. Tällä hetkellä se on %s. Sinun tulisi muokata tiedoston oikeuksia tai muuten ylöslataus tai lataus ei toimi oikein.

en: The FTP upload folder does not exist.
fi: FTP-ylöslatauskansiota ei ole olemassa.

en: The FTP upload folder is empty.
fi: FTP-ylöslatauskansio on tyhjä.

en: The content has been deleted.
fi: Sisältö on poistettu.

en: The file upload system has been completely rewritten. You can now drag and drop files and watch the upload progress. Additionally, we have also added some more settings and provide a security helper to make sure your setup is as secure as it can.
fi: Tiedostojen ylöslatausjärjestelmä on täydellisesti uudelleenkoodattu. Nyt tiedostoja voi raahata ja pudettaa ja niiden ylöslatauksen kehitystä voi seurata. Lisäksi tietoturva-asetuksia on parannettu sen varmistamiseksi, että asennuksesi on niin turvallinen kuin vain suinkin mahdollista.

en: The folder does not exist.
fi: Kansiota ei ole olemassa.

en: The following pages have been created: %s
fi: Seuraavat sivut luotiin: %s

en: The main plugin menu has been improved a lot, it is now less cluttered and better organised. The content lists now feature powerful filters to help you find the content you are looking for faster.
fi: Päälitännäistä on parannettu huomattavasti, nyt se on vähemmän sekava ja rakenteisempi. Sisällön listaukseen voi nyt liittää tehokkaita suodattimia, joiden avulla halutun sisällön löytäminen on helpompaa.

en: The menu has been created: <a href="%s">view menu</a>
fi: Luotiin valikko: <a href="%s">tarkastele valikkoa</a>

en: The navigation menu for the customer area has not been created.
fi: Asiakasakueen navigaatiovalikkoa ei ole vielä luotu.

en: The page title cannot be empty
fi: Sivun otsikko ei voi olla tyhjä.

en: The parameter %2$s of shortcode <code>[%1$s]</code> has an invalid value: <code>%3$s</code>
fi: Parametri %2$s, joka kuuluu lyhytkoodiin <code>[%1$s]</code> on epäkelpo: <code>%3$s</code>

en: The password and its confirmation do not match
fi: Salasana ja sen varmistus eivät täsmää

en: The password must at least be composed of 5 characters. You will be requested to login again after your password gets changed. Leave these fields empty if you want to keep your current password
fi: Salasanan on oltava vähintään 5 merkkiä pitkä. Sinua pyydetään kirjautumaan uudelleen sisään salasanasi vaihduttua. Jätä kentät tyhjäksi säilyttääksesi vanhan salasanasi.

en: The required pages and the navigation menu have been created
fi: Pyydetyt sivut ja navigaatiomenu on nyt luotu

en: The shortcode <code>[%1$s]</code> is missing required parameter: %2$s
fi: Lyhytkoodista <code>[%1$s]</code> puuttuu vaadittuja parametreja: %2$s

en: Themes optimised for WP Customer Area
fi: WP Customer Area:lle optimoidut teemat

en: There are no files for that period.
fi: Valitulla aikavälillä ei ole tiedostoja.

en: There are no files in that category.
fi: Kategoriassa ei ole tiedostoja.

en: There are no pages for that period.
fi: Tällä aikavälillä ei ole sivuja.

en: There are no pages in that category.
fi: Tässä kategoriassa ei ole sivuja.

en: There is a quick installation to run before being able to publish your first private files and pages. It should be over in less than a minute!
fi: On suoritettava nopea asennustoiminto, ennen kuin voit julkaista ensimmäiset privaattisivusi ja -tiedostosi. Sen ei pitäisi viedä muutamaa minuuttia kauempaa!

en: There is no content to show
fi: Ei näytettävää sisältöä

en: There is no such file attached to this private content
fi: Kuvatunkaltaista tiedostoa ei ole liitetty tähän privaattisisältöön

en: There was no missing page that could be created.
fi: Ei puuttuvia sivuja, sivuja ei luotu.

en: Things that need your attention
fi: Huomiotasi kaipaavia asioita

en: This content currently does not have any file attachment
fi: Tällä sisällöllä ei ole liitetiedostoja

en: This file type is not allowed. You can only upload: %s
fi: Tätä tiedostotyyppiä ei sallita. Voit ladata vain tyyppejä: %s

en: This folder can be used when you want to use files uploaded with FTP. This is handy when direct upload is failing for big files for instance.
fi: Tämä polku voidaan asettaa, mikäli haluat käyttää FTP:llä ylösladattuja tiedostoja. Tämä on kätevää, mikä tiedostojen lataus epäonnistuu esimerkiksi suurten tiedostojen kanssa.

en: This folder is the root folder for storing private files. This should preferably be located outside of the web server public area or secured using a <code>.htaccess</code> file
fi: Tämä on privaattitiedostosäilön juurikansio. Sen olisi syytä olla poissa web-palvelinen julkiselta alueelta tai suojattu käyttäen <code>.htaccess</code> -tiedostoa

en: This is the main page for your customers. It will redirect to the login page or to the customer area dashboard.
fi: Tämä on asiakkaidesi pääsivu, se uudelleenohjaa joko kirjautumissivulle tai asiakasalueen hallintapaneeliin.

en: This license key does not match.
fi: Lisenssiavain ei täsmää.

en: This license key has been revoked.
fi: Lisenssiavain on uudistettu.

en: This license key seems to have been generated for another product.
fi: Tämä lisenssiavain tuntuu olevan generoitu toiselle tuotteelle.

en: This page allows you to enter license key you have received when you purchased commercial addons.
fi: Tälle sivulle voit syöttää lisenssiavaimen, jonka sait ostaessasi kaupallisia lisäosia.

en: This page logs the current user out and redirects him to the logout page
fi: Tämä sivu toteuttaa käyttäjän uloskirjautumisen ja uudelleenohjaa hänet uloskirjautumissivulle

en: This page requires login, you should not be here
fi: Tämä sivu vaatii sisäänkirjautumisen, sinun ei kuuluisi olla täällä

en: This page shows a form where the user can edit his account
fi: Tämä näyttää lomakkeen, jolla käyttäjä voi muokata tunnuksiaan

en: This page shows a summary of the user account
fi: Tämä sivu näyttää yhteenvedon käyttäjätunnuksista

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

en: Title
fi: Otsikko

en: Title or content
fi: Otsikko tai sisältö

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To:
fi: Kohde:

en: Toggle advanced filters
fi: Muuta kehittyneitä suodattimia

en: Toggle all permissions for this role
fi: Muuta kaikkia tämän roolin oikeuksia

en: Toggle navigation
fi: Muokkaa navigaatiota

en: Toggle this permission for all roles
fi: Aseta tämä oikeus kaikkiin rooleihin

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Try to secure it
fi: Yritä suojata se

en: Trying to cheat?
fi: Et kai vain yritä puijata?

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish Lira (&#8378;)
fi: Turkin liira (&#8378;)

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks ja Caicossaaret

en: Type
fi: Tyyppi

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown add-on
fi: Tuntematon liitännäinen

en: Unknown errors.
fi: Tuntemattomia virheitä.

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Update Content
fi: Päivitä sisältö

en: Update any content from front office
fi: Päivitä mikä tahansa sisältö julkiselta alueelta käsin

en: Update authored content
fi: Päivitä toisen kirjoittamaa sisältöä

en: Update owned content
fi: Päivitä toisen omistamaa sisältöä

en: Update the plugin
fi: Päivitä liitännäinen

en: Upload File
fi: Lataa tiedosto

en: Uploaded on %s
fi: Ylösladattu kansioon %s

en: Use skin
fi: Käytä skiniä.

en: User
fi: Käyttäjä

en: User - %s
fi: Käyttäjä - %s

en: User Profile
fi: Käyttäkäprofiili

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: VAT Number
fi: VAT-numero

en: Version: %s
fi: Versio: %s

en: View
fi: Näkymä

en: View account details
fi: Tarkastele tunnuksien asetuksia

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: View any private file
fi: Tarkastele mitä tahansa privaattitiedostoa

en: View any private page
fi: Tarkastele mitä tahansa privaattisivua

en: View private files
fi: Tarkastele privaattitiedostoja

en: View private pages
fi: Tarkastele privaattisivuja

en: View the Customer Area menu
fi: Katsele WP Customer Area -valikkoa

en: Visible by
fi: Vieraillut

en: WP Customer Area - Logs
fi: WP Customer Area - Lokit

en: WP Customer Area - Plugin status
fi: WP Customer Area - Liitännäisen tila

en: WP Customer Area 6.0 is a major release which sees a lot of changes not only inside the plugin but also on the website.
fi: WP Customer Area 6.0 on merkittävä julkaisu, joka ei muuta pelkästää liitännäisen sisäistä toimintaa, vaan koko sivuston toimintaa.

en: WP Customer Area 6.1 focuses mainly on making administrator's life easier, introducing event logging and a better administration panel.
fi: WP Customer Area 6.1 keskittyy tekemään adminin elämästä helpompaa esittelemällä tapahtumalokin ja parannetun admin-paneelin.

en: WP Customer Area 6.2 has been aimed at improving the attachments to private files and everything around that.
fi: WP Customer Area 6.2 pyrkii parantamaan yksityistiedostojen liitteitä ja kaikkia niihin liittyviä asioita.

en: WP Customer Area Menu
fi: WP Customer Area valikko

en: WP Customer Area Settings
fi: WP Customer Area asetukset

en: WP Customer Area pages
fi: WP Customer Area:n sivut

en: WPCA - File Archives
fi: WPCA - Tiedostoarkistot

en: WPCA - File Authors
fi: WPCA - Tiedoston tekijät

en: WPCA - File Categories
fi: WPCA - Tiedostokategoriat

en: WPCA - Page Archives
fi: WPCA - Sivuarkistot

en: WPCA - Page Authors
fi: WPCA - Sivun luojat

en: WPCA - Page Categories
fi: WPCA - Sivukategoriat

en: WPCA - Recent Files
fi: WPCA - Viimeisimmät tiedostot

en: WPCA - Recent Pages
fi: WPCA - Viimeisimmät sivut

en: We are introducing a new add-on which improves the file attachments: upload multiple attachments on the same private file, change the attachment caption and automatically add file type icons in front of the download links.
fi: Esittelemme uuden lisäosan, joka parantaa tiedostoliitteitä: nyt on mahdollista lisätä useita liitteitä samaan privaattitiedostoon, muuttaa otsikoita ja automaattisesti lisätä tiedostotyypin kertova ikoni latauslinkkien eteen.

en: We are introducing a new add-on which will allow protecting any kind of external post types. Posts created from third party plugins can be made private and assigned just like private pages or files.
fi: Olemme lisänneet liitännäisen, joka mahdollistaa minkä tahansa ulkoisen viestityypin suojauksen. Kolmansien osapuolten liitännäisten generoimista viesteistä voidaan tehdä privaatteja ja hallittuja aivan kuten muistakin privaattisivuista ja -tiedostoista.

en: We can try to protect it with a <code>.htaccess</code> file with the button below, but <strong>this only works for Apache servers</strong> (will do nothing if you are running nginx or IIS)
fi: Me voimme yrittää suojella sitä <code>.htaccess</code> tiedostolla, mutta <strong>tämä toimii vain Apache-palvelimella</strong>.  (Ei toimi, mikäli palvelimesi on nginx tai IIS.) Paina oheista nappia.

en: We have implemented a new setup assistant that will make it even easier to install the plugin. Updates will be smoother too.
fi: Uusi asennusapuohjelma tekee tämän liitännäisen asentamisesta aiempaa helpompaa. Myös päivityksien pitäisi hoitua jatkossa sulavammin.

en: Welcome to WP Customer Area %s
fi: Tervetuloa WP Customer Area:an, %s

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: What's new
fi: Uutta

en: When dealing with private content and secure areas, keeping track of events is crucial. We have added a module to track what is happening within your private area.
fi: Käsiteltäessä privaattisisältöä ja käytön rajoitetuksia, tapahtumaseuranta on ensiarvoisen tärkeää. Olemme lisänneet moduulin, joka seuraa privaattialueesi tapahtumia.

en: WordPress content folder
fi: WordPress -sisältökansio

en: Yemen
fi: Jemen

en: You
fi: Sinä

en: You are not allowed to attach files to this kind of content
fi: Et voi liittää tiedostoja tämänlaatuiseen sisältöön

en: You are not allowed to attach more than %d file | You are not allowed to attach more than %d files
fi[0]: Sinulla ei ole oikeutta liittää kuin %d tiedosto
fi[1]: Sinulla ei ole oikeutta liittää kuin %d tiedostoa

en: You are not allowed to create this type of content.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda tällaista sisältöä.

en: You are not allowed to delete logs.
fi: Simulla ei ole oikeutta poistaa lokeja.

en: You are not allowed to delete this item.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä objektia.

en: You are not allowed to delete this post
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä viestiä

en: You are not allowed to do that
fi: Sinulla ei ole oikeutta tehdä näin

en: You are not allowed to move this item to trash.
fi: Sinulla ei ole oikeutta siirtää tätä kohdetta roskakoriin.

en: You are not allowed to remove attached files
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa liitettyjä tiedostoja

en: You are not allowed to restore this item.
fi: Sinulla ei ole oikeutta palauttaa tätä kohdetta.

en: You are not allowed to update attached files
fi: Sinulla ei ole oikeutta ylösladata valittuja tiedostoja

en: You are not allowed to view this page
fi: Sinulla ei ole oikeutta tarkastella tätä sivua

en: You are not authorized to access this file
fi: Sinulla ei ole oikeutta tähän tiedostoon

en: You are not authorized to view this page
fi: Sinulla ei ole oikeutta nähdä tätä sivua

en: You can also manually edit that menu in the <a href="%1$s">Appearance &raquo; Menus</a> page.
fi: Voit myös muokata kyseistä valikkoa käsin <a href="%1$s">Ulkonäkö &raquo; Valikot</a> sivulla.

en: You can disable this if you have your own theme template file for single posts. The theme file to look for or create should be called: %s.
fi: Voit ottaa tämän pois käytöstä, mikäli sinulla on oma teematemplaattitiedosto yksittäisviesteille. Etsittävän tai luotavan teematiedoston pitäisi olla %s.

en: You can export all the settings to a JSON file. You can then use that file to restore your settings using the import settings field below.
fi: Voit viedä kaikki asetukset JSON-tidostoon. Tämän jälkeen voit käyttää luotua tiedostoa asetusten palauttamiseen käyttäen alla olevaa asetusten tuonti -kenttää.

en: You can import all the settings you had previously exported from a JSON file.
fi: Voit tuoda asetuksia, jotka olet aemmin tallentanut JSON-tidostoksi.

en: You can make your own skin, please refer to <a href="%1$s">our documentation about skins</a>.
fi: Voit luoda oman skinin, lue <a href="%1$s">dokumentaatiomme skineistä</a>.

en: You can review which menus are currently created on the <a href="%1$s">menus page</a>.
fi: Voit tarkastella tällä hetkellä olemassa olevia valikkoja <a href="%1$s">valikkosivulla</a>.

en: You can review which pages are currently created on the <a href="%1$s">pages settings page</a>.
fi: Voit tarkastella tällä hetkellä luotuna olevia sivuja <a href="%1$s">sivujen asetukset -sivulla</a>.

en: You can uncheck this if your theme includes support for WP Customer Area.
fi: Voit poistaa tämän valinnan, mikäli teemasi tukee WP Customer Areaa.

en: You cannot attach files with the same name
fi: Et voi liittää kahta samannimistä tiedostoa

en: You currently have no files.
fi: Sinulla ei tällä hetkellä ole tiedostoja.

en: You currently have no pages.
fi: Sinulla ei ole tällä hetkellä sivuja.

en: You have bought your license on the previous shop. We have a <a href="%1$s">brand new website</a>, please contact us so that we can help you migrate your license to the new shop.
fi: Olet ostanut lisenssisi aiemmasta kaupasta. Meillä on <a href="%1$s">uusi verkkosivu</a>, ota meihin yhteyttä saadaksesi apua lisenssin siirtämisessä.

en: You have not yet configured the plugin permissions.
fi: Liitännäisen oikeuksia ei ole vielä asetettu.

en: You have reached your maximum number of sites for this license key. You can use it on at most %s site(s).
fi: Olet saavuttanut tämän lisenssiavaimen salliman maksimisivumäärän. Voit käyttää sitä enintään %s sivulla.

en: You must specify a post to delete
fi: Sinun on määritettevä poistettava viesti

en: You must specify a post to edit
fi: Sinun on määritettävä muokattava viesti

en: You must supply a post ID to delete
fi: Sinun annetta poistettavan viestin ID

en: Your license has expired at the date: %s
fi: Lisenssisi on vanhentunut %s

en: Your license is valid until: %s
fi: Lisenssisi on voimassa %s saakka

en: Your private area
fi: Privaattialu

en: Your profile has been updated
fi: Profiilisi on päivitetty

en: Your username cannot be changed.
fi: Käyttäjänimeäsi ei voida muuttaa

en: Yourself
fi: Sinä

en: and
fi: ja

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New Private File
fi: Lisää uusi privaattitiedosto

[ctx: cuar_private_file]
en: Edit Private File
fi: Muokkaa privaattitiedostoa

[ctx: cuar_private_file]
en: File
fi: Tiedosto

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
fi: Tiedostot

[ctx: cuar_private_file]
en: New Private File
fi: Uusi privaattitiedosto

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found
fi: Privaattitiedostoja ei löytynyt

[ctx: cuar_private_file]
en: No private files found in Trash
fi: Privattitiedostoja ei löytynyt roskakorista

[ctx: cuar_private_file]
en: Parent Private File:
fi: Ylemmän tason privaattitiedosto:

[ctx: cuar_private_file]
en: Private File
fi: Privaattitiedosto

[ctx: cuar_private_file]
en: Private Files
fi: Privaattitiedostot

[ctx: cuar_private_file]
en: Search Private Files
fi: Etsi privaattitiedostoja

[ctx: cuar_private_file]
en: View Private File
fi: Katsele privaattititiedostoja

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add New File Category
fi: Lisää uusi tiedostokategoria

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Add or remove file categories
fi: Lisää tai poista tiedostokategorioita

[ctx: cuar_private_file_category]
en: All File Categories
fi: Kaikki tiedostokategoriat

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Choose from the most used file categories
fi: Valitse käytetyimpien tiedostokategorioiden joukosta

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Edit File Category
fi: Muokkaa tiedostokategoriaa

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Categories
fi: Tiedostokategoriat

[ctx: cuar_private_file_category]
en: File Category
fi: Tiedostokategoria

[ctx: cuar_private_file_category]
en: New File Category
fi: Uusi tiedostokategoria

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category
fi: Ylemmän tason tiedostokategoria

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Parent File Category:
fi: Ylemmän tason tiedostokategoria:

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Popular File Categories
fi: Suositut tiedostokategoriat

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Search File Categories
fi: Etsi tiedostokategorioita

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Separate file categories with commas
fi: Erota tiedostokategoriat pilkulla

[ctx: cuar_private_file_category]
en: Update File Category
fi: Päivitä tiedostokategoria

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New Private Page
fi: Lisää uusi privaattisivu

[ctx: cuar_private_page]
en: Edit Private Page
fi: Muokkaa privaattisivua

[ctx: cuar_private_page]
en: New Private Page
fi: Uusi privaattisivu

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found
fi: Privaattisivuja ei löytynyt

[ctx: cuar_private_page]
en: No private pages found in Trash
fi: Privaattisivuja ei löytynyt roskakorista

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
fi: Sivu

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
fi: Sivut

[ctx: cuar_private_page]
en: Parent Private Page:
fi: Ylemmän tason privaattisivu:

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Page
fi: Privaattisivu

[ctx: cuar_private_page]
en: Private Pages
fi: Privaattisivut

[ctx: cuar_private_page]
en: Search Private Pages
fi: Etsi privaattisivuja

[ctx: cuar_private_page]
en: View Private Page
fi: Katsele privaattisivuja

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add New Page Category
fi: Lisää uusi sivukategoria

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Add or remove page categories
fi: Lisää tai poista sivukategorioita

[ctx: cuar_private_page_category]
en: All Page Categories
fi: Kaikki sivukategoriat

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Choose from the most used page categories
fi: Valitse käytetyimpien sivukategorieiden joukosta

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Edit Page Category
fi: Muokkaa sivukategoriaa

[ctx: cuar_private_page_category]
en: New Page Category
fi: Uusi sivukategoria

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Categories
fi: Sivukategoriat

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Page Category
fi: Sivukategoria

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category
fi: Ylemmän tason sivun kategoria:

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Parent Page Category:
fi: Ylemmän tason kategoria:

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Popular Page Categories
fi: Suositut sivukategoriat

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Search Page Categories
fi: Etsi sivukategorioista

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Separate page categories with commas
fi: Erota sivukategoriat pilkulla

[ctx: cuar_private_page_category]
en: Update Page Category
fi: Päivitä sivukategoria

en: htaccess file could not be copied. Please do it manually using FTP or SSH.
fi: htaccess-tiedostoa ei voitu kopioida. Kopioi tiedosti manuaalisesti FTP:llä tai SSH:lla.

en: in
fi: sisältäen

en: kB
fi: kt

en: must be an integer
fi: on oltava kokonaisluku

en: must be greater than %s
fi: on oltava suurempi kuin %s

en: must be lower than %s
fi: On oltava pienempi kuin %s

en: unknown
fi: tuntematon

en: version %s
fi: versio %s

en: we have added shortcodes to display the navigation menu, list protected content, etc. You will now be able to easily build custom pages with a list of the content you want to pull for the connected user.
fi: Olemme lisänneet lyhytkoodeja, jotka näyttävät navigointivalikon, suojatun sisällön jne. Voit helposti rakentaa kustomoituja sivuja, joiden sisältö voidaan näyttää valituille käyttäjille.

en: you cannot select multiple terms.
fi: Et voi valita useita termejä kerrallaan.
