WP Customer Area - en to th translation catalogue (71 entries)

en: General
th: ทั่วไป

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Published
th: เผยแพร่

en: Draft
th: ฉบับร่าง

en: Trash
th: ย้ายไปถังขยะ

en: Title
th: หัวข้อ

en: Author
th: ผู้เขียน

en: Date
th: วันที่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Documentation
th: เอกสารประกอบ

en: Subscribe
th: ติดตาม

en: Search
th: ค้นหา

en: Capabilities
th: ความสามารถ

en: Submit
th: ส่ง

en: Dashboard
th: หน้าแรก

en: Home
th: หน้าแรก

en: Pages
th: หน้า

en: Reset
th: กลับสภาพเดิม

en: Permalinks
th: ลิงก์ถาวร

en: Page
th: หน้า

en: Order
th: จัดลำดับ

en: Sidebar
th: ด้านข้าง

en: Type
th: ประเภท

en: Edit
th: แก้ไขวิดเจ็ต

en: View
th: ดู

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Archives
th: คลังเก็บ

en: Files
th: ไฟล์

en: User
th: ผู้ใช้

en: You are not allowed to delete this item.
th: คุณไม่มีสิทธิ์ลบรายการนี้

en: Remove
th: ลบออก

en: Name
th: ชื่อ

en: File
th: ไฟล์

en: Path
th: Path (ที่อยู่)

en: Status
th: สถานะ

en: Templates
th: เทมเพลต

en: Version: %s
th: รุ่น: %s

en: All
th: ทั้งหมด

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Unpublished
th: ยังไม่เผยแพร่

en: %s ago
th: %s มาแล้ว

en: Missed schedule
th: ตารางเวลาผิดพลาด

en: Scheduled
th: จัดตารางเวลาแล้ว

en: Last Modified
th: เปลี่ยนแปลงล่าสุด

en: Restore
th: กู้คืน

en: Preview
th: พรีวิว

en: Empty Trash
th: ล้างถังขยะ

en: Delete
th: ลบ

en: Email
th: อีเมล์

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Text
th: ข้อความ

en: Saving...
th: กำลังบันทึก...

en: OK
th: ตกลง

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: General Settings
th: ตั้งค่าทั่วไป

en: None
th: ไม่มี

en: Title:
th: หัวข้อ:

en: Order:
th: ลำดับ:

en: Ascending
th: น้อยไปหามาก

en: Descending
th: มากไปหาน้อย

en: Show
th: แสดง

en: Hide
th: ซ่อน

[ctx: cuar_private_file]
en: File
th: ไฟล์

[ctx: cuar_private_file]
en: Files
th: ไฟล์

[ctx: cuar_private_file]
en: Add New
th: เพิ่มธีมใหม่

[ctx: cuar_private_page]
en: Page
th: หน้า

[ctx: cuar_private_page]
en: Pages
th: หน้า

[ctx: cuar_private_page]
en: Add New
th: เพิ่มธีมใหม่

[ctx: Date picker text]
en: Clear
th: ล้างค่า

[ctx: Date picker text]
en: Today
th: วันนี้
