Contact Form - en to nb_NO translation catalogue (217 entries)

en: %1$sNote:%2$s The contact form is not protected from spam and bots. Use %3$s Captcha by BestWebSoft plugin %5$s or %4$s reCaptcha by BestWebSoft plugin %5$s to protect your contact form.
nb_NO: %1$sMerk:%2$s Kontaktskjemaet er ikke beskyttet mot spam og bots. Bruk %3$s Captcha by BestWebSoft plugin %5$s eller %4$s reCaptcha by BestWebSoft plugin %5$s for å beskytte kontaktskjemaet ditt.

en: 'FROM' field
nb_NO: 'FROM'-feltet

en: 'Send me a copy' block
nb_NO: "Send meg en kopi"-blokk

en: 'Visible' and 'Disabled for editing' options will be applied only to logged-in users.
nb_NO: alternativene "Synlig" og "Deaktivert for redigering" gjelder bare for innloggede brukere.

en: A valid email address is required.
nb_NO: Gyldig e-post adresse er nødvendig.

en: Action after email is sent
nb_NO: Handling etter at e-posten er sendt

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate for network
nb_NO: Aktiver for nettverk

en: Add Contact Form  to your page or post using the following shortcode:
nb_NO: Legg til kontaktskjema på siden eller i innlegget ditt ved hjelp av følgende kortkode:

en: Add a language
nb_NO: Legg til et språk

en: Add department selectbox to the contact form
nb_NO: Legg til valgboks for avdeling i kontaktskjemaet

en: Add multiple forms
nb_NO: Legg til flere skjemaer

en: Add placeholder to the input blocks
nb_NO: Legg til placeholder på inputblokkene

en: Add to the form
nb_NO: Legg til skjemaet

en: Add tooltips
nb_NO: Legg til tooltips

en: Additional Settings
nb_NO: Tilleggsinnstillinger

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Address is required.
nb_NO: Adresse er påkrevet.

en: Agreement checkbox
nb_NO: Sjekkboks for vilkår

en: Appearance
nb_NO: Utseende

en: Are you sure that you want to delete this language data?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å slette disse språkdatane?

en: Attachment
nb_NO: Vedlegg

en: Attachment block
nb_NO: Vedhengsblokk

en: Background color of the input field errors
nb_NO: Bakgrunnsfarge på inputfeltfeil

en: Border color
nb_NO: Ramme farge

en: Border color of the input field errors
nb_NO: Rammefarge på inputfeltfeil

en: Border width in px, numbers only
nb_NO: Rammebredde i pixler, kun tall

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Button color
nb_NO: Knappfarge

en: Button text color
nb_NO: Farge på knappetekst

en: Center
nb_NO: Sentrert

en: Change the names of the contact form fields and error messages
nb_NO: Endre navnene på kontaktskjemafeltene og feilmeldingene

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Close notice
nb_NO: Lukk varsel

en: Color of the input field errors.
nb_NO: Farger på feilmeldingene for inputfelt

en: Contact Form Settings
nb_NO: Instillinger for kontaktskjema

en: Contact Form Shortcode
nb_NO: Kontaktskjema kortkode

en: Contact Form plugin doesn't support your current version of Contact Form Multi plugin. Please update Contact Form Multi plugin to version 1.2.6 or higher.
nb_NO: Contact Form-plugin støtter ikke din nåværende versjon av Contact Form Multi-plugin. Oppdater Contact Form Multi-plugin til versjon 1.2.6 eller høyere.

en: Contact Form plugin requires PHP %s or higher. Please contact your hosting provider to upgrade PHP version.
nb_NO: Kontaktskjema-plugin krever PHP %s eller nyere. Kontakt hostingleverandøren din for å oppgradere PHP-versjonen.

en: Contact Form | Preview
nb_NO: Kontaktskjema | Forhåndsvisning

en: Contact form
nb_NO: Kontaktskjema

en: Contact from
nb_NO: Kontaktskjema

en: Create Field
nb_NO: Opprett felt

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: Custom Code
nb_NO: Egendefinert kode

en: Date/Time
nb_NO: Dato/Tid

en: Default
nb_NO: Standard

en: Delete an attachment file from the server after the email is sent
nb_NO: Slett vedhengsfil fra server etter at e-posten er sendt.

en: Department selectbox
nb_NO: Valgboks for avdeling

en: Disabled for editing
nb_NO: Sperret for redigering

en: Display additional info in the email
nb_NO: Vis ekstra informasjon i e-posten

en: Display error messages
nb_NO: Vise feilmeldinger

en: Display error messages & color of the input field errors
nb_NO: Vis feilmeldinger og farge på inputfeltfeil

en: Display text
nb_NO: Vis tekst

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Drag the necessary field to sort fields.
nb_NO: Dra det nødvendige feltet for å sortere feltene.

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email 'FROM' field option was changed, which may cause email messages being moved to the spam folder or email delivery failures.
nb_NO: Alternativet for "FRA"-feltet ble endret, noe som kan føre til at e-postmeldinger blir flyttet til søppelpostmappen eller at e-postleveringen mislykkes.

en: Email Address
nb_NO: E-post

en: Email address
nb_NO: E-post adresse

en: Email in HTML format sending
nb_NO: Send e-post i HTML format

en: Enable to multiple file selection
nb_NO: Gjør det mulig å velge flere filer

en: Ensure your contact form are correctly configured. Check your settings now!
nb_NO: Sørg for at kontaktskjemaet ditt er riktig konfigurert. Sjekk innstillingene dine nå!

en: Enter multiple email addresses separated by comma for receiving messages.
nb_NO: Skriv inn flere e-postadresser adskilt med komma for mottak av meldinger.

en: Enter your %1$sMeasurement ID%2$s to track contact form submissions in Google Analytics.
nb_NO: Skriv inn %1$sMeasurement ID%2$s for å spore innsendinger av kontaktskjemaer i Google Analytics.

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error message about the file type for the Attachment field
nb_NO: Feilmelding for filtype til vedhengsfeltet

en: Error message for Limit for the Message field
nb_NO: Feilmelding for Limit for feltet Message (Melding)

en: Error message for the Address field
nb_NO: Feilmelding for adressefeltet

en: Error message for the Captcha field
nb_NO: Feilmelding for Captcha-feltet

en: Error message for the Email field
nb_NO: Feilmelding for e-post feltet

en: Error message for the Message field
nb_NO: Feilmelding for meldingsfeltet

en: Error message for the Name field
nb_NO: Feilmelding for navnefeltet

en: Error message for the Phone field
nb_NO: Feilmelding for telefon-feltet

en: Error message for the Subject field
nb_NO: Feilmelding for tema-feltet

en: Error message for the whole form
nb_NO: Feilmelding for hele skjemaet

en: Error message when file size limit for the Attachment field is exceeded
nb_NO: Feilmelding når filstørrelsebegrensning for vedhengsfeltet er nådd

en: Error message while moving the file for the Attachment field
nb_NO: Feilmedling ved flytting av fil for vedhengsfeltet.

en: Error message while uploading a file for the Attachment field to the server
nb_NO: Feilmelding ved opplasting av fil for vedhengsfeltet til server

en: Error text color
nb_NO: Tekstfarge på feilmelding

en: Errors color
nb_NO: Feilmeldingsfarge

en: Errors output
nb_NO: Feilmelding utdata

en: Example: Date/Time: August 19, 2013 8:50 pm
nb_NO: Eksempel Dato/klokkeslett: 19. august 2013 kl. 20:50

en: Example: Sent from (IP address): 127.0.0.1
nb_NO: Eksempel: Sendt fra (IP-adresse): 127.0.0.1

en: Example: Sent from (referer):   https://bestwebsoft.com/contacts/contact-us/
nb_NO: Eksempel: Sendt fra (referer): https://bestwebsoft.com/contacts/contact-us/

en: Example: Using (user agent): Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/28.0.1500.95 Safari/537.36
nb_NO: Eksempel: Bruker (brukeragent): Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, som Gecko) Chrome/28.0.1500.95 Safari/537.36

en: Field Type
nb_NO: Felttype

en: Field's default value
nb_NO: Feltets standardverdi

en: Field's default/available value
nb_NO: Feltets standard/tilgjengelige verdi

en: Fields
nb_NO: Felt

en: File format is not valid.
nb_NO: Filformat er ikke gyldig

en: File upload error.
nb_NO: Feil ved opplasting av fil.

en: Form align
nb_NO: Skjemajustering

en: Form layout
nb_NO: Skjemalayout

en: GDPR Compliance
nb_NO: Overholdelse av GDPR

en: Google Analytics Measurement ID
nb_NO: Google Analytics-målings-ID

en: Google Analytics version 4 is required.
nb_NO: Google Analytics versjon 4 er påkrevd.

en: I consent to having this site collect my personal data.
nb_NO: Jeg samtykker til at dette nettstedet samler inn personopplysningene mine.

en: If the 'Redirect to page' option is selected then the URL field should be in the following format
nb_NO: Dersom 'Videresend til side' instilling er valgt, så skal URL feltet være i følgende format

en: If this option is changed, email messages may be moved to the spam folder or email delivery failures may occur.
nb_NO: Hvis dette alternativet endres, kan e-postmeldinger bli flyttet til søppelpostmappen, eller det kan oppstå feil i e-postleveringen.

en: If you can see this MIME, it means that the MIME type is not supported by your email client!
nb_NO: Om du kan se denne MIME, betyr det at MIME format ikke er støttet av din e-postklient!

en: If you leave the fields empty, the messages will be sent to the email address specified during registration.
nb_NO: Om du lar feltene være tomme, vil meldingene bli sent til e-post adresse oppgitt ved registreringen.

en: If you want to create multiple contact forms, please install the Contact Form Multi plugin.
nb_NO: Dersom du ønsker å opprette flere kontaktskjema, vennligst installer Contact From Multi plugin

en: Illegal language code
nb_NO: Ulovlig språkkode

en: Input fields
nb_NO: Inputfelt

en: Input fields background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge på inputfelter

en: Install Contact Form Multi plugin to create unlimited number of contact forms.
nb_NO: Installer Contact Form Multi-plugin for å opprette et ubegrenset antall kontaktskjemaer.

en: Label text color
nb_NO: Tekstfarge på merkelapp

en: Labels align
nb_NO: Etiketter justeres

en: Labels position
nb_NO: Etikettstilling

en: Language
nb_NO: Språk

en: Language Settings
nb_NO: Språkinnstillingar

en: Learn More
nb_NO: Lær mer

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: Left
nb_NO: Venstre

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Limit for Message field
nb_NO: Grense for meldingsfeltet

en: Link to Privacy Policy Page
nb_NO: Lenke til siden med personvernerklæring

en: Location selectbox
nb_NO: Flervalgsboks for sted

en: Mail
nb_NO: E-post

en: Manage messages that have been sent from your website.
nb_NO: Administrer meldinger som er sendt fra nettstedet ditt.

en: Message
nb_NO: Melding

en: Message length does not meet requirements.
nb_NO: Lengden på meldingen oppfyller ikke kravene.

en: Message text is required.
nb_NO: Meldingsinnhold er nødvendig.

en: Min / Max symbols in the message
nb_NO: Min/max-symboler i meldingen

en: Min / Max symbols in the message cannot be empty.
nb_NO: Min/Maks-symbolene i meldingen kan ikke være tomme.

en: Misc
nb_NO: Annet

en: Name
nb_NO: Navn

en: One column
nb_NO: Én kolonne

en: Optional checkbox
nb_NO: Valgfri sjekkboks

en: Optional checkbox, the results of which will be displayed in email
nb_NO: Valgfri sjekkboks, resultatene vil bli vist i e-post

en: Phone Number
nb_NO: Telefon

en: Phone number
nb_NO: Telefon

en: Phone number is required.
nb_NO: Telefon er nødvendig.

en: Placeholder color
nb_NO: Placeholder farge

en: Placeholder color of the input field errors
nb_NO: Placeholderfarge på inputfeltfeil

en: Please activate the appropriate option on
nb_NO: Vennligst aktiver det aktuelle alternativet på

en: Please enable JavaScript in your browser.
nb_NO: Vennligst aktiver JavaScript i nettleseren din.

en: Please enable JavaScript to change '%1$s', '%2$s', '%3$s', '%4$s' options and for fields sorting.
nb_NO: Aktiver JavaScript for å endre alternativene '%1$s', '%2$s', '%3$s', '%4$s' og for sortering av felt.

en: Please enter a valid email address in the 'FROM' field.
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig e-post i 'FRA' feltet.

en: Please enter a valid email address in the 'Use this email address' field.
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse i 'Bruk denne e-posten' feltet.

en: Please enter only letters and numbers at least 3 characters, words seperated by spaces
nb_NO: Vennligst skriv inn kun bokstaver og tall på minst 3 tegn, ord adskilt med mellomrom

en: Please enter only letters at least 3 characters, words seperated by spaces
nb_NO: Vennligst skriv inn kun bokstaver på minst 3 tegn, ord adskilt med mellomrom

en: Please enter only numbers at least 6 characters
nb_NO: Vennligst skriv inn kun tall på minst 6 tegn

en: Please fill out the CAPTCHA.
nb_NO: Vennligst fyll ut CAPTCHA.

en: Please make corrections below and try again.
nb_NO: Vennligst gjør korrigeringer, og prøv igjen.

en: Redirect to the page
nb_NO: Videresend til siden

en: Required
nb_NO: Obligatorisk

en: Required checkbox for submitting the form
nb_NO: Obligatoriske sjekkbokser for å sende inn skjemaet

en: Required symbol
nb_NO: Obligatorisk symbol

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Save emails to the database
nb_NO: Lagre e-poster til databasen.

en: Select Color
nb_NO: Velg farge

en: Select a username
nb_NO: Velg et brukernavn

en: Select a username of the person who should get the messages from the contact form.
nb_NO: Velg et brukernavn for den personen som skal motta meldinger fra kontaktskjemaet.

en: Send me a copy
nb_NO: Send meg en kopi

en: Sending method
nb_NO: Sendemetode

en: Sent from (IP address)
nb_NO: Sendt fra (IP-adresse)

en: Sent from (ip address)
nb_NO: Sent fra (ip-adresse)

en: Sent from (referer)
nb_NO: Sent fra (referer)

en: Settings
nb_NO: Instillinger

en: Settings are not saved.
nb_NO: Instillinger er ikke lagret.

en: Settings saved.
nb_NO: Instillinger lagret.

en: Site
nb_NO: side

en: Sorry, email message could not be delivered.
nb_NO: Beklager, e-postmelding kunne ikke leveres.

en: Sorry, your nonce did not verify.
nb_NO: Beklager, kunne ikke bekrefte engangskoden.

en: Specify a mask which will be used for the phone validation, where * is a number. Use only the following symbols: %s
nb_NO: Angi en maske som skal brukes for telefonvalidering, der * er et tall. Bruk bare følgende symboler: %s

en: Style options
nb_NO: Styleringsopsjoner

en: Subject
nb_NO: Tema

en: Subject is required.
nb_NO: Tema er nødvendig.

en: Submit
nb_NO: Send

en: Submit button
nb_NO: Send knapp

en: Submit position
nb_NO: Send inn stilling

en: Such user does not exist.
nb_NO: En slik bruker eksisterer ikke.

en: Supported file types: HTML, TXT, CSS, GIF, PNG, JPEG, JPG, TIFF, BMP, AI, EPS, PS, CSV, RTF, PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, ZIP, RAR, WAV, MP3, PPT.
nb_NO: Støttede filtyper: HTML, TXT, CSS, GIF, PNG, JPEG, JPG, TIFF, BMP, AI, EPS, PS, CSV, RTF, PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, ZIP, RAR, WAV, MP3, PPT.

en: Test your contact form
nb_NO: Test kontaktskjemaet ditt

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Text color
nb_NO: Tekstfarge

en: Text fields color
nb_NO: Farge på tekstfelter

en: Thank you for contacting us.
nb_NO: Takk for at du kontakter oss.

en: The email address of the user who fills the form will be used in the field 'From'.
nb_NO: E-post adresse til bruker som fyller ut skjema vil bli brukt i 'From'-feltet.

en: The file could not be uploaded.
nb_NO: Filen kunne ikke lastes opp.

en: The name of the user who fills the form will be used in the field 'From'.
nb_NO: Navnet til brukeren som fyller ut skjema vil bli brukt i 'From'-feltet.

en: The user's email address
nb_NO: Brukerens e-postadresse

en: This file is too large.
nb_NO: Filen er for stor.

en: Tips below the Attachment
nb_NO: Tips under vedheng

en: Tips below the Attachment block
nb_NO: Tips under Vedhengblokken

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Top
nb_NO: Topp

en: Two columns
nb_NO: To kolonner

en: Upgrade to Pro
nb_NO: Oppgrader til Pro

en: Use User's email as a default value if the user is logged in.
nb_NO: Bruk brukerens e-postadresse som standardverdi hvis brukeren er logget inn.

en: Use User's name as a default value if the user is logged in.
nb_NO: Bruk brukerens navn som standardverdi hvis brukeren er logget inn.

en: Use shortcode
nb_NO: Bruk shortcode

en: Use the changed names of the contact form fields in the email
nb_NO: Bruk de endrede navnene i kontaktskjemafeltene i e-posten

en: Use this email address
nb_NO: Bruk denne e-postadressen

en: Used
nb_NO: Brukt

en: User email
nb_NO: Brukers e-post

en: User name
nb_NO: Brukernavn

en: Users can attach the following file formats
nb_NO: Brukere kan legge ved følgende filformat

en: Using
nb_NO: Bruker

en: Using (user agent)
nb_NO: Bruker (user agent)

en: Visible
nb_NO: Synlig

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Width in px, numbers only
nb_NO: Bredde i piksler, kun tall

en: You can use the PHP mail function for mailing
nb_NO: Du kan bruke PHPs mail-funksjon for utsendelse

en: You can use the WordPress wp_mail function for mailing
nb_NO: Du kan bruke WordPress wp_mail-funksjonen for utsendelse

en: Your name is required.
nb_NO: Navn er obligatorisk.

en: allows to store your messages to the database.
nb_NO: gjør det mulig å lagre meldingene dine i databasen.

en: between %1$d and %2$d characters
nb_NO: mellom %1$d og %2$d tegn

en: between %1$d, and %2$d characters
nb_NO: mellom %1$d og %2$d tegn

en: click to expand/hide the list
nb_NO: klikk for å ekspandere/gjemme listen

en: for this language
nb_NO: for dette språket

en: less than %1$d characters
nb_NO: mindre enn %1$d tegn

en: max
nb_NO: maks

en: more than %1$d characters
nb_NO: mer enn %1$d tegn

en: settings page
nb_NO: innstillinger
