Contact Form - en to el translation catalogue (194 entries)

en: 'FROM' field
el: πεδίο 'FROM'

en: 'Send me a copy' block
el: Μπλοκ 'Στείλε μου ένα αντίγραφο'

en: 'Visible' and 'Disabled for editing' options will be applied only to logged-in users.
el: οι επιλογές "Ορατό" και "Απενεργοποιημένο για επεξεργασία" θα εφαρμόζονται μόνο στους συνδεδεμένους χρήστες.

en: A valid email address is required.
el: Απαιτείται μία έγκυρη διεύθυνση email.

en: Action after email is sent
el: Ενέργεια μετά την αποστολή του email

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate for network
el: Ενεργοποίηση για δίκτυο

en: Add Contact Form  to your page or post using the following shortcode:
el: Προσθέστε τη φόρμα επικοινωνίας στη σελίδα ή τη δημοσίευσή σας χρησιμοποιώντας τον ακόλουθο σύντομο κώδικα:

en: Add a language
el: Προσθήκη γλώσσας

en: Add department selectbox to the contact form
el: Προσθήκη πλαισίου επιλογής τμήματος στη φόρμα επικοινωνίας

en: Add multiple forms
el: Προσθέστε πολλαπλές φόρμες

en: Add placeholder to the input blocks
el: Προσθήκη placeholder στα μπλοκς εισαγωγής

en: Add to the form
el: Προσθήκη στη φόρμα

en: Add tooltips
el: Προσθήκη επεξηγήσεων

en: Additional Settings
el: Επιπρόσθετες ρυθμίσεις

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address is required.
el: Η διεύθυνσή σας είναι απαραίτητη.

en: Agreement checkbox
el: Checkbox συμφωνίας

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Are you sure that you want to delete this language data?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τα δεδομένα αυτής της γλώσσας;

en: Attachment
el: Συννημένο αρχείο

en: Attachment block
el: Συνημμένο μπλοκ

en: Background color of the input field errors
el: Χρώμα φόντου στα πεδία εισαγωγής σφαλμάτων

en: Border color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Border color of the input field errors
el: Χρώμα περιγράμματος στα πεδία εισαγωγής σφαλμάτων

en: Border width in px, numbers only
el: Πλάτος περιγράμματος σε px, μόνο αριθμοί

en: Bottom
el: Κάτω

en: Button color
el: Χρώμα κομβίου

en: Button text color
el: Χρώμα κειμένου κομβίου

en: Center
el: Κέντρο

en: Change the names of the contact form fields and error messages
el: Αλλαγή των ονομάτων των πεδίων της φόρμας επικοινωνίας και των μηνυμάτων σφάλματος

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close notice
el: Κλείστε την ειδοποίηση

en: Color of the input field errors.
el: Χρώμα των σφαλμάτων στα πεδία εισαγωγής.

en: Contact Form Settings
el: Ρυθμίσεις φόρμας επικοινωνίας

en: Contact Form Shortcode
el: Shortcode Φόρμας Επικοινωνίας

en: Contact Form plugin doesn't support your current version of Contact Form Multi plugin. Please update Contact Form Multi plugin to version 1.2.6 or higher.
el: Το Contact Form plugin δεν υποστηρίζει την τρέχουσα έκδοση του Contact Form Multi plugin. Ενημερώστε το Contact Form Multi plugin στην έκδοση 1.2.6 ή νεότερη.

en: Contact Form plugin requires PHP %s or higher. Please contact your hosting provider to upgrade PHP version.
el: Το πρόσθετο Contact Form απαιτεί PHP %s ή νεότερη έκδοση. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας για να αναβαθμίσετε την έκδοση PHP.

en: Contact Form | Preview
el: Φόρμα επικοινωνίας | Προεπισκόπηση

en: Contact form
el: Φόρμα Επικοινωνίας

en: Contact from
el: Φόρμμα επικοινωνίας

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Custom Code
el: Προσαρμοσμένος Κώδικας

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/Ώρα

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Delete an attachment file from the server after the email is sent
el: Διαγραφή συνημμένου αρχείου από τον διακομιστή μετά την αποστολή του email

en: Department selectbox
el: Επιλογή Τμήματος

en: Disabled for editing
el: Δεν επιτρέπεται η επεξεργασία

en: Display additional info in the email
el: Εμφάνιση περισσότερων πληροφοριών στο email

en: Display error messages
el: Εμφάνιση μηνυμάτων σφαλμάτων

en: Display error messages & color of the input field errors
el: Εμφάνιση μηνυμάτων σφάλματος & χρώμα των σφαλμάτων του πεδίου εισόδου

en: Display text
el: Εμφάνιση κειμένου

en: Download
el: Λήψη

en: Drag the necessary field to sort fields.
el: Σύρετε το απαραίτητο πεδίο για να ταξινομήσετε τα πεδία.

en: Email 'FROM' field option was changed, which may cause email messages being moved to the spam folder or email delivery failures.
el: Η επιλογή του πεδίου 'FROM' του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου άλλαξε, γεγονός που μπορεί να προκαλέσει μετακίνηση μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο φάκελο ανεπιθύμητων μηνυμάτων ή αποτυχίες παράδοσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Email address
el: Email

en: Email in HTML format sending
el: Αποστολή email σε μορφή HTML

en: Enable to multiple file selection
el: Ενεργοποίηση πολλαπλής επιλογής αρχείων

en: Enter the email address for receiving messages
el: Εισάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για τη λήψη μηνυμάτων

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error message about the file type for the Attachment field
el: Μήνυμα σφάλματος σχετικά με τον τύπο αρχείου για το πεδίο 'Συνημμένο'

en: Error message for the Address field
el: Μήνυμα σφάλματος στο πεδίο 'Διεύθυνση'

en: Error message for the Captcha field
el: Μήνυμα σφάλματος για το πεδίο 'Captcha'

en: Error message for the Email field
el: Μήνυμα σφάλματος στο πεδίο 'Email'

en: Error message for the Message field
el: Μήνυμα σφάλματος στο πεδίο 'Μήνυμα'

en: Error message for the Name field
el: Μήνυμα σφάλματος στο πεδίο 'Όνομα'

en: Error message for the Phone field
el: Μήνυμα σφάλματος στο πεδίο 'Αριθμός τηλεφώνου'

en: Error message for the Subject field
el: Μήνυμα σφάλματος στο πεδίο 'Θέμα'

en: Error message for the whole form
el: Μήνυμα σφάλματος συνολικά για τη φόρμα

en: Error message when file size limit for the Attachment field is exceeded
el: Μήνυμα σφάλματος όταν το όριο μεγέθους αρχείου για το πεδίο 'Συνημμένο' έχει ξεπεραστεί

en: Error message while moving the file for the Attachment field
el: Μήνυμα σφάλματος κατά τη μετακίνηση του αρχείου για το πεδίο 'Συνημμένο'

en: Error message while uploading a file for the Attachment field to the server
el: Μήνυμα σφάλματος κατά το ανέβασμα ενός αρχείου για το πεδίο Συνημμένο στο διακομιστή

en: Error text color
el: Χρώμα κειμένου σφάλματος

en: Errors color
el: Χρώμα σφαλμάτων

en: Errors output
el: Έξοδος σφαλμάτων

en: Example: Date/Time: August 19, 2013 8:50 pm
el: Παράδειγμα: 19 Αυγούστου 2013 8:50 μ.μ

en: Example: Sent from (IP address): 127.0.0.1
el: Παράδειγμα: (διεύθυνση IP): 127.0.0.1

en: Example: Sent from (referer):   https://bestwebsoft.com/contacts/contact-us/
el: Παράδειγμα: Https://bestwebsoft.com/contacts/contact-us/

en: Example: Using (user agent): Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/28.0.1500.95 Safari/537.36
el: Παράδειγμα: (πράκτορας χρήστη): AppleWebKit/537.36 (KHTML, όπως Gecko) Chrome/28.0.1500.95 Safari/537.36

en: FAQ
el: Συχνές Ερωτήσεις

en: Field's default value
el: Προκαθορισμένη τιμή πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: File format is not valid.
el: Ο τύπος του αρχείου δεν είναι έγκυρος.

en: File upload error.
el: Πρόβλημα κατά το ανέβασμα του αρχείου.

en: Form align
el: Ευθυγράμμιση μορφής

en: Form layout
el: Διάταξη φόρμας

en: GDPR Compliance
el: Συμμόρφωση GDPR

en: I consent to having this site collect my personal data.
el: Δίνω τη συγκατάθεσή μου για τη συλλογή των προσωπικών μου δεδομένων από αυτόν τον ιστότοπο.

en: If the 'Redirect to page' option is selected then the URL field should be in the following format
el: Αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "Ανακατεύθυνση στη σελίδα", τότε το πεδίο URL θα πρέπει να έχει την ακόλουθη μορφή

en: If this option is changed, email messages may be moved to the spam folder or email delivery failures may occur.
el: Εάν αλλάξει αυτή η επιλογή, τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενδέχεται να μεταφερθούν στο φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας ή να προκύψουν αποτυχίες παράδοσης μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: If you can see this MIME, it means that the MIME type is not supported by your email client!
el: Εάν δεν μπορείτε να δείτε αυτό το MIME, αυτό σημαίνει ότι ο τύπος MIME δεν υποστηρίζεται από τον email client σας!

en: If you leave the fields empty, the messages will be sent to the email address specified during registration.
el: Εάν αφήσετε τα πεδία κενά, τα μηνύματα θα σταλούν στη διεύθυνση email που καθορίσατε κατά την εγγραφή σας.

en: If you upgrade to Pro version all your settings will be saved.
el: Εάν κάνετε αναβάθμιση σε έκδοση Pro όλες οι ρυθμίσεις σας θα αποθηκευτούν.

en: If you want to create multiple contact forms, please install the Contact Form Multi plugin.
el: Αν θέλετε να δημιουργήσετε πολλαπλές μορφές επαφής, παρακαλούμε εγκαταστήσετε την επέκταση φόρμα επικοινωνίας Multi.

en: Illegal language code
el: Παράνομος κωδικός γλώσσας

en: Input fields
el: Πεδία εισαγωγής

en: Input fields background color
el: Χρώμα φόντου στα πεδία εισαγωγής

en: Install Contact Form Multi plugin to create unlimited number of contact forms.
el: Εγκαταστήστε το πρόσθετο Contact Form Multi για να δημιουργήσετε απεριόριστο αριθμό φορμών επικοινωνίας.

en: Label text color
el: Χρώμα κειμένου ετικέτας

en: Labels align
el: Ευθυγράμμιση ετικετών

en: Labels position
el: Θέση ετικετών

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language settings for the field names in the form
el: Ρυθμίσεις γλώσσας για τα ονόματα πεδίων στη φόρμα

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Left
el: Αριστερά

en: License Key
el: Κλειδί Άδειας Χρήσης

en: Link to Privacy Policy Page
el: Σύνδεσμος προς τη σελίδα πολιτικής απορρήτου

en: Location selectbox
el: Τοποθεσία selectbox

en: Mail
el: Tαχυδρομείο

en: Manage messages that have been sent from your website.
el: Διαχειριστείτε τα μηνύματα που έχουν σταλεί από την ιστοσελίδα σας.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message text is required.
el: Το μήνυμα κειμένου είναι απαραίτητο.

en: Misc
el: Διάφορα

en: Multi-attachment
el: Πολλαπλές συνδέσεις

en: Name
el: Όνομα

en: One column
el: Μία στήλη

en: Optional checkbox
el: Προαιρετικό checkbox

en: Optional checkbox, the results of which will be displayed in email
el: Optional checkbox, τα αποτελέσματα του οποίου θα εμφανίζεται στο email

en: Phone Number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Phone number is required.
el: Ο αριθμός τηλεφώνου είναι απαραίτητος.

en: Placeholder color
el: Χρώμα placeholder

en: Placeholder color of the input field errors
el: Χρώμα placeholder στα πεδία εισαγωγής σφαλμάτων

en: Please activate the appropriate option on
el: Ενεργοποιήστε την κατάλληλη επιλογή στο

en: Please enable JavaScript in your browser.
el: Παρακαλούμε ενεργοποιήστε την javascript στο πρόγραμμα περιήγησής σας.

en: Please enable JavaScript to change '%s', '%s', '%s', '%s' options and for fields sorting.
el: Ενεργοποιήστε τη JavaScript για να αλλάξετε τις επιλογές '%s', '%s', '%s', '%s' και για την ταξινόμηση των πεδίων.

en: Please enter a valid email address in the 'FROM' field.
el: Παρακαλούμε, εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email στο πεδίο «ΑΠΟ».

en: Please enter a valid email address in the 'Use this email address' field.
el: Παρακαλούμε, εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email στο πεδίο 'Χρησιμοποιήστε αυτήν τη διεύθυνση email'.

en: Please fill out the CAPTCHA.
el: Παρακαλούμε, συμπληρώστε το πεδίο CAPTCHA.

en: Please make corrections below and try again.
el: Παρακαλούμε, προχωρήστε στις παρακακάτω διορθώσεις και προσπαθήστε ξανά.

en: Redirect to the page
el: Ανακατεύθυνση στη σελίδα

en: Required
el: Απαιτούμενο

en: Required checkbox for submitting the form
el: Απαιτούμενο checkbox για την υποβολή της φόρμας

en: Required symbol
el: Απαιτούμενο σύμβολο

en: Right
el: Δεξιά

en: Save emails to the database
el: Αποθηκεύστε τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη βάση δεδομένων

en: Select a username
el: Επιλέξτε ένα όνομα χρήστη

en: Select a username of the person who should get the messages from the contact form.
el: Επιλέξτε το όνομα χρήστη του ατόμου που θα λαμβάνει τα μηνύματα από τη φόρμα επικοινωνίας.

en: Send me a copy
el: Αποστολή αντιγράφου

en: Sending method
el: Μέθοδος αποστολής

en: Sent from (IP address)
el: Απεστάλη από (διεύθυνση IP)

en: Sent from (ip address)
el: Εστάλη από (διεύθυνση IP)

en: Sent from (referer)
el: Εστάλη από (παραπέμπτης)

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings are not saved.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν.

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Site
el: Ιστοσελίδα

en: Sorry, email message could not be delivered.
el: Λυπούμαστε, το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν μπόρεσε να παραδοθεί.

en: Style options
el: Ρυμθίσεις εμφάνισης

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject is required.
el: Το θέμα είναι απαραίτητο.

en: Submit
el: Αποστολή

en: Submit button
el: Κομβίο Υποβολής

en: Submit position
el: Υποβολή θέσης

en: Such user does not exist.
el: Τέτοιος χρήστης δεν υπάρχει.

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Supported file types: HTML, TXT, CSS, GIF, PNG, JPEG, JPG, TIFF, BMP, AI, EPS, PS, CSV, RTF, PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, ZIP, RAR, WAV, MP3, PPT.
el: Τύποι υποστηριζόμενων αρχείων: HTML, TXT, CSS, GIF, PNG, JPEG, JPG, TIFF, BMP, AI, EPS, PS, CSV, RTF, PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, ZIP, RAR, WAV, MP3, PPT.

en: Text
el: Κείμενο

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text fields color
el: Χρώμα πεδίων κειμένου

en: Thank you for contacting us.
el: Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

en: The email address of the user who fills the form will be used in the field 'From'.
el: Η διεύθυνση email του χρήστη που συμπληρώνει τη φόρμα θα χρησιμοποιηθεί στο πεδίο 'Από'.

en: The file could not be uploaded.
el: Το αρχείο δεν μπορούσε να ανέβει.

en: The name of the user who fills the form will be used in the field 'From'.
el: Το όνομα του χρήστη που συμπληρώνει τη φόρμα θα χρησιμοποιηθεί στο πεδίο 'Από'.

en: The user's email address
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του χρήστη

en: This file is too large.
el: Το μέγεθος αρχείου είναι πολύ μεγάλο.

en: Tips below the Attachment
el: Συμβουλές κάτω από το συνημμένο

en: Tips below the Attachment block
el: Συμβουλές κάτω από το Συνημμένο μπλοκ

en: Top
el: Κορυφή

en: Two columns
el: Δύο στήλες

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro Πακέτα

en: Use User's email as a default value if the user is logged in.
el: Χρησιμοποιήστε το email του χρήστη ως προεπιλεγμένη τιμή αν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος.

en: Use User's name as a default value if the user is logged in.
el: Χρησιμοποιήστε το όνομα του χρήστη ως προεπιλεγμένη τιμή εάν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος.

en: Use shortcode
el: Χρήση σύντομου κωδικού

en: Use the changed names of the contact form fields in the email
el: Χρησιμοποιήστε τα τροποποιημένα ονόματα των πεδίων της φόρμας επικοινωνίας στο email

en: Use this email address
el: Χρησιμοποιήστε αυτή τη διεύθυνση email

en: Used
el: Χρησιμοποιείται

en: User email
el: Email χρήστη

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Users can attach the following file formats
el: Οι χρήστες μπορούν να επισυνάψουν τις ακόλουθες μορφές αρχείων

en: Using
el: Χρήση

en: Using (user agent)
el: Χρήση (μέσο χρήστη)

en: Visible
el: Ορατό

en: Width
el: Πλάτος

en: Width in px, numbers only
el: Πλάτος σε px, μόνο αριθμοί

en: You can use the PHP mail function for mailing
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία mail της PHP για την αποστολή αλληλογραφίας

en: You can use the Wordpress wp_mail function for mailing
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία wp_mail του Wordpress για την αποστολή αλληλογραφίας

en: Your name is required.
el: Το όνομα σας είναι απαραίτητο.

en: allows to store your messages to the database.
el: επιτρέπει την αποθήκευση των μηνυμάτων σας στη βάση δεδομένων.

en: click to expand/hide the list
el: κάντε κλικ για να επεκτείνετε/αποκρύψετε τη λίστα

en: for this language
el: για τη συγκεκριμένη γλώσσα

en: settings page
el: σελίδα ρυθμίσεων
