contact_form_maker - en to ja translation catalogue (494 entries)

en:  form options
ja: 電子メールオプション

en: * field is required.
ja: フィールドは必須です。

en: Action type
ja: 動作型

en: Actions after Submission
ja: 提出後のアクション

en: Actions after submission
ja: 提出後のアクション

en: Active Class name
ja: アクティブなクラス名

en: Add Conatct Form Builder widget.
ja: お問い合わせフォームビルダ

en: Add IP
ja: IPを追加します。

en: Add more emails
ja: より多くの電子メールを追加します。

en: Add new
ja: 新しいメールアドレス

en: Additional Attributes
ja: 追加属性

en: Address
ja: 住所

en: Afghanistan
ja: アフガニスタン

en: Alabama
ja: アラバマ州

en: Alaska
ja: アラスカ州

en: Albania
ja: アルバニア

en: Algeria
ja: アルジェリア

en: All
ja: すべて

en: All fields list
ja: すべてのフィールドのリスト

en: Allow only unique values
ja: 一意の値だけを許可します

en: Allow other
ja: その他

en: Andorra
ja: アンドラ

en: Angola
ja: アンゴラ

en: Antigua and Barbuda
ja: アンチグアバーブーダ

en: Apply
ja: 適用します

en: Apply Source Formatting
ja: ソースフォーマットを適用

en: Argentina
ja: アルゼンチン

en: Arizona
ja: アリゾナ州

en: Arkansas
ja: アーカンソー州

en: Armenia
ja: アルメニア

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Austria
ja: オーストリア

en: Auto Generate Layout
ja: 自動レイアウトを生成します

en: Azerbaijan
ja: アゼルバイジャン

en: Bahamas
ja: バハマ

en: Bahrain
ja: バーレーン

en: Bangladesh
ja: バングラデシュ

en: Barbados
ja: バルバドス

en: Belarus
ja: ベラルーシ

en: Belgium
ja: ベルギー

en: Belize
ja: ベリーズ

en: Benin
ja: ベニン

en: Bhutan
ja: ブータン

en: Block IP
ja: ブロックIP

en: Blocked IPs
ja: ブロックされたIPアドレス

en: Bolivia
ja: ボリビア

en: Bosnia and Herzegovina
ja: ボスニア·ヘルツェゴビナ

en: Botswana
ja: ボツワナ

en: Brazil
ja: ブラジル

en: Brunei
ja: ブルネイ

en: Bulgaria
ja: ブルガリア

en: Burkina Faso
ja: ブルキナファソ

en: Burundi
ja: ブルンジ

en: California
ja: カリフォルニア州

en: Cambodia
ja: カンボジア

en: Cameroon
ja: カメルーン

en: Canada
ja: カナダ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Cape Verde
ja: カーボベルデ

en: Captcha size
ja: キャプチャサイズ

en: Central African Republic
ja: 中央アフリカ共和国

en: Chad
ja: チャド

en: Chile
ja: チリ

en: China
ja: 中国

en: Choices
ja: 選択肢

en: City
ja: 都市名

en: Class name
ja: クラス名

en: Clean
ja: クリーン

en: Click Here
ja: ここをクリック

en: Colombi
ja: コロンビ

en: Colorado
ja: コロラド州

en: Comoros
ja: コモロ

en: Congo
ja: コンゴ

en: Congo (Brazzaville)
ja: コンゴ（ブラザビル

en: Connecticut
ja: コネチカット

en: Conversion Rate
ja: コンバージョン率

en: Costa Rica
ja: コスタリカ

en: Cote d'Ivoire
ja: コー​​トジボアール

en: Cote d\'Ivoire
ja: コー​​トダ\ 'ジボアール

en: Count
ja: カウント

en: Country
ja: 国名

en: CountryCode
ja: 国番号

en: Create new form
ja: 新しいフォームを作成します

en: Croatia
ja: クロアチア

en: Cuba
ja: キューバ

en: Custom Text
ja: カスタムテキスト

en: Custom Text in Email For Administrator
ja: 管理者の電子メールでのカスタムテキスト

en: Custom Text in Email For User
ja: ユーザーの電子メールでのカスタムテキスト

en: Cyprus
ja: キプロス

en: Czech Republic
ja: チェコ共和国

en: Database Tables
ja: データベーステーブル

en: Date
ja: 日付

en: Deactivating Contact Form Builder plugin does not remove any data that may have been created, such as the Forms and the Submissions. To completely remove this plugin, you can uninstall it here
ja: お問い合わせフォームBuilderのプラグインを無効にすると、そのようなフォームやサブミッションとして作成された可能性のあるデータを、削除されません。完全にこのプラグインを削除するには、ここでそれをアンインストールすることができます

en: Deactive Class name
ja: 非アクティブクラス名

en: Default
ja: デフォルト

en: Delaware
ja: デラウェア

en: Delete
ja: 削除

en: Delete Email
ja: メールの削除

en: Delete selected items
ja: フィールドを選択してください

en: Denmark
ja: デンマーク

en: Description
ja: 説明

en: Disable field(s)
ja: フィールドを無効にします

en: Disable the field
ja: フィールドを無効にします

en: Display Reset button
ja: 表示リセットボタン

en: District Of Columbia
ja: コロンビア特別区

en: Djibouti
ja: ジブチ

en: Do you really want to uninstall Conatct Form Builder
ja: あなたは本当にConatctフォームビルダをアンインストールしますか

en: Do you want to delete selected items?
ja: あなたは、デフォルトのテーマを削除することはできません

en: Do you want to unblock selected IPs?
ja: あなたが選択したIPアドレスのブロックを解除したいですか？

en: Dominica
ja: ドミニカ

en: Dominican Republic
ja: ドミニカ共和国

en: Done
ja: 終わりました

en: Drag the marker to change marker position.
ja: マーカー位置を変更するためのマーカーをドラッグします。

en: Dublicate the field
ja: フィールドを無効にします

en: East Timor (Timor Timur)
ja: 東ティモール（ティモールティムール）

en: Ecuador
ja: エクアドル

en: Edit
ja: 編集

en: Edit CSS
ja: 編集CSS

en: Edit form
ja: 編集フォーム

en: Edit the field
ja: フィールドを編集

en: Egypt
ja: エジプト

en: El Salvador
ja: エルサルバドル

en: Email From
ja: からメール

en: Email Options
ja: 電子メールオプション

en: Email to Administrator
ja: 管理者の電子メールアドレス

en: Email to User
ja: ユーザーの電子メールアドレス

en: Email to send submissions to
ja: に提出物を送信する電子メール

en: Empty value
ja: 空の値

en: Enable Drag & Drop
ja: ドラッグ＆ドロップを有効にする

en: Enable field
ja: フィールドを無効にします

en: Enable the field
ja: フィールドを無効にします

en: Entries
ja: エントリー

en: Equatorial Guinea
ja: 赤道ギニア

en: Eritrea
ja: エリトリア

en: Error, email was not sent.
ja: エラーメールが送信されませんでした。

en: Error, incorrect Security code.
ja: エラー、間違ったセキュリティコード。

en: Error. Please install plugin again.
ja: エラーが発生しました。再度プラグインをインストールしてください。

en: Estonia
ja: エストニア

en: Ethiopia
ja: エチオピア

en: Export to
ja: へのエクスポート

en: Extended
ja: 拡張

en: Featured Plugins
ja: 注目のプラグイン

en: Field label
ja: フィールドラベル

en: Field label position
ja: フィールドラベル位置

en: Field label size(px)
ja: フィールドラベルサイズ（PX）

en: Field size(px)
ja: フィールドサイズ（PX）

en: Fiji
ja: フィジー

en: Finland
ja: フィンランド

en: Florida
ja: フロリダ

en: Form
ja: フォーム

en: Form Layout
ja: フォーム·レイアウト

en: Form Options
ja: 電子メールオプション

en: Form Preview
ja: フォームのプレビュー

en: Form title
ja: フォームタイトル

en: France
ja: フランス

en: From
ja: から

en: From Name
ja: 名前から

en: Gabon
ja: ガボン

en: Gambia, The
ja: ガンビア、

en: General Options
ja: 一般的なオプション

en: Georgia
ja: ジョージア

en: Germany
ja: ドイツ

en: Ghana
ja: ガーナ

en: Go
ja: 行きます

en: Go to the first page
ja: 最初のページに移動します

en: Go to the last page
ja: 最後のページに移動します

en: Go to the next page
ja: 次のページに移動します

en: Go to the page
ja: ページに移動します

en: Go to the previous page
ja: 前のページに戻ります

en: Greece
ja: ギリシャ

en: Grenada
ja: グレナダ

en: Guatemala
ja: グアテマラ

en: Guinea
ja: ギニア

en: Guinea-Bissau
ja: ギニアビサウ

en: Guyana
ja: ガイアナ

en: Haiti
ja: ハイチ

en: Hawaii
ja: ハワイ

en: Height
ja: 高さ

en: Honduras
ja: ホンジュラス

en: Horizontal
ja: 水平の

en: Hungary
ja: ハンガリー

en: IMPORTANT! Check the "Empty value" checkbox only if you want the option to be considered as empty.
ja: 重要！あなたはオプションを空とみなすことにしたい場合にのみ、「空値」チェックボックスをチェックしてください。

en: Iceland
ja: アイスランド

en: Idaho
ja: アイダホ州

en: Illinois
ja: イリノイ州

en: India
ja: インド

en: Indiana
ja: インディアナ州

en: Indonesia
ja: インドネシア

en: Insert
ja: 挿入

en: Iowa
ja: アイオワ州

en: Iran
ja: イラン

en: Iraq
ja: イラク

en: Ireland
ja: アイルランド

en: Israel
ja: イスラエル

en: Italy
ja: イタリア

en: Item Succesfully Deleted.
ja: アイテム正常に削除されました。

en: Item Succesfully Saved.
ja: アイテム正常に保存されました。

en: Items Succesfully Deleted.
ja: アイテム正常に削除されました。

en: Items Succesfully Saved.
ja: アイテム正常に保存されました。

en: Jamaica
ja: ジャマイカ

en: Japan
ja: 日本

en: Jordan
ja: ヨルダン

en: Kansas
ja: カンザス州

en: Kazakhstan
ja: カザフスタン

en: Kentucky
ja: ケンタッキー州

en: Kenya
ja: ケニア

en: Kiribati
ja: キリバス

en: Korea, North
ja: 韓国、北

en: Korea, South
ja: 韓国

en: Kuwait
ja: クウェート

en: Kyrgyzstan
ja: キルギスタン

en: Laos
ja: ラオス

en: Latitude
ja: 緯度

en: Latvia
ja: ラトビア

en: Lebanon
ja: レバノン

en: Left
ja: 左

en: Lesotho
ja: レソト

en: Liberia
ja: リベリア

en: Libya
ja: リビア

en: Liechtenstein
ja: リヒテンシュタイン

en: Lithuania
ja: リトアニア

en: Location
ja: 場所

en: Longitude
ja: 経度

en: Louisiana
ja: ルイジアナ州

en: Luxembourg
ja: ルクセンブルク

en: Macedonia
ja: マケドニア

en: Madagascar
ja: マダガスカル

en: Mailer
ja: メーラー

en: Maine
ja: メイン州

en: Make sure not to publish the same field twice. This will cause malfunctioning of the form
ja: 二度同じフィールドを公開しないようにしてください。これは、フォームの誤動作が発生します

en: Malawi
ja: マラウィ

en: Malaysia
ja: マレーシア

en: Maldives
ja: モルディブ

en: Mali
ja: マリ

en: Malta
ja: マルタ

en: Manager
ja: マネージャー

en: Map size
ja: 地図サイズ

en: Marker Info
ja: マーカー情報

en: Marshall Islands
ja: マーシャル諸島

en: Maryland
ja: メリーランド州

en: Massachusetts
ja: マサチューセッツ州

en: Mauritania
ja: モーリタニア

en: Mauritius
ja: モーリシャス

en: Mexico
ja: メキシコ

en: Michigan
ja: ミシガン州

en: Micronesia
ja: ミクロネシア

en: Minnesota
ja: ミネソタ州

en: Mississippi
ja: ミシシッピー州

en: Missouri
ja: ミズーリ州

en: Mode
ja: モード

en: Moldova
ja: モルドバ

en: Monaco
ja: モナコ

en: Mongolia
ja: モンゴル

en: Montana
ja: モンタナ

en: Morocco
ja: モロッコ

en: Move the field down
ja: 下のフィールドを移動します

en: Move the field to the left
ja: 左にフィールドを移動します

en: Move the field to the right
ja: 右側のフィールドを移動します

en: Move the field up
ja: フィールド上に移動

en: Mozambique
ja: モザンビーク

en: Myanmar
ja: ミャンマー

en: Name
ja: 名前から

en: Name Format
ja: 名前フォーマット

en: Namibia
ja: ナミビア

en: Nauru
ja: ナウル

en: Nebraska
ja: ネブラスカ州

en: Nepa
ja: NEPA

en: Netherlands
ja: オランダ

en: Nevada
ja: ネバダ

en: New Hampshire
ja: ニューハンプシャー州

en: New Jersey
ja: ニュージャージー州

en: New Mexico
ja: ニューメキシコ州

en: New York
ja: ニューヨーク

en: New Zealand
ja: ニュージーランド

en: Nicaragua
ja: ニカラグア

en: Niger
ja: ニジェール

en: Nigeria
ja: ナイジェリア

en: No
ja: いいえ

en: Normal
ja: ノーマル

en: North Carolina
ja: ノースカロライナ州

en: North Dakota
ja: ノースダコタ州

en: Norway
ja: ノルウェー

en: Nothing was submitted.
ja: 何も送信されていません。

en: Notice
ja: お知らせ

en: Ohio
ja: オハイオ州

en: Oklahoma
ja: オクラホマ州

en: Oman
ja: オマーン

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first
ja: アンインストールしたら、これは元に戻すことはできません。最初にすべてのデータをバックアップするワードプレスのデータベースのバックアップのプラグインを使用する必要があります

en: Only letters, numbers, hyphens and underscores are allowed.
ja: 文字、数字、ハイフンとアンダースコアは許可されています。

en: Option name
ja: オプション名

en: Options
ja: 電子メールオプション

en: Options Succesfully Saved.
ja: オプション正常に保存されました。

en: Oregon
ja: オレゴン州

en: Other
ja: その他

en: Overall size(px)
ja: 全体のサイズ（ピクセル）

en: Page
ja: ページ

en: Pakistan
ja: パキスタン

en: Palau
ja: パラオ

en: Panama
ja: パナマ

en: Papua New Guinea
ja: パプアニューギニア

en: Paraguay
ja: パラグアイ

en: Pennsylvania
ja: ペンシルベニア州

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Peru
ja: ペルー

en: Philippines
ja: フィリピン

en: Please select an element to add.
ja: 追加する要素を選択してください。

en: Please wait while page loading
ja: ページの読み込みが完了するまで、しばらくお待ちください

en: Poland
ja: ポーランド

en: Portugal
ja: ポルトガル

en: Post
ja: ポスト

en: Postal / Zip Code
ja: 郵便番号

en: Preview
ja: プレビュー

en: Price
ja: 価格

en: Private key
ja: 秘密鍵

en: Public key
ja: 公開されました

en: Published
ja: 公開されました

en: Qatar
ja: カタール

en: Randomize in frontend
ja: フロントエンドでランダムに

en: Read More in User Manual
ja: ユーザーマニュアルで続きを読みます

en: Recaptcha Theme
ja: reCAPTCHAのテーマ

en: Recaptcha doesn't display in back end
ja: reCAPTCHAのは、バックエンドでは表示されません。

en: Red
ja: レッド

en: Relative Position
ja: 相対位置

en: Reply to
ja: 返信します

en: Required
ja: 必須

en: Required fields mark
ja: 必須フィールドマーク

en: Reset
ja: リセット

en: Reset button label
ja: リセットボタンのラベル

en: Reset function
ja: リセット機能

en: Rhode Island
ja: ロードアイランド州

en: Romania
ja: ルーマニア

en: Rows/Columns
ja: 列の追加/削除

en: Russia
ja: ロシア

en: Rwanda
ja: ルワンダ

en: Saint Kitts and Nevis
ja: セントクリストファー·ネイビス

en: Saint Lucia
ja: セントルシア

en: Saint Vincent
ja: セントビンセント

en: Samoa
ja: サモア

en: San Marino
ja: サン·マリノ

en: Sao Tome and Principe
ja: サントメプリンシペ

en: Saudi Arabia
ja: サウジアラビア

en: Save
ja: 保存

en: Save IP
ja: 保存

en: Save as Copy
ja: 新規として保存

en: Save data(to database)
ja: （データベースへの）データを保存

en: Saving
ja: 節約

en: Search
ja: 検索

en: Search by fields
ja: フィールドで検索

en: Select Columns
ja: [列の選択]

en: Select Page
ja: ページを選択

en: Select Post
ja: ポストを選択

en: Select a Date
ja: 日付を選択

en: Select a Field
ja: フィールドを選択します

en: Select a Form
ja: フォームを選択します

en: Select a form
ja: フォームを選択

en: Send E-mail
ja: メールを送ります

en: Send to
ja: へ送ります

en: Senegal
ja: セネガル

en: Serbia and Montenegro
ja: セルビア·モンテネグロ

en: Seychelles
ja: セイシェル

en: Shortcode
ja: ショート

en: Show
ja: ショー

en: Show submitter information
ja: ショー提出者情報

en: Sierra Leone
ja: シエラレオネ

en: Singapore
ja: シンガポール

en: Slovakia
ja: スロバキア

en: Slovenia
ja: スロベニア

en: Solomon Islands
ja: ソロモン諸島

en: Somalia
ja: ソマリア

en: Sorry, the labels must be unique.
ja: 申し訳ありませんが、ラベルは一意でなければなりません。

en: Sorry, you cannot add a style attribute here. Use "Class name" instead.
ja: 申し訳ありませんが、あなたはここでstyle属性を追加することはできません。 「クラス名」が代わりに使用します。

en: South Africa
ja: 南アフリカ

en: South Carolina
ja: サウスカロライナ州

en: South Dakota
ja: サウスダコタ州

en: Spain
ja: スペイン

en: Sri Lanka
ja: スリランカ

en: State / Province / Region
ja: 都道府県/州/地域

en: Statistics
ja: 統計

en: Stay on Form
ja: フォームに滞在

en: Street Address Line 2
ja: ストリート住所2行目

en: Subject
ja: 被験者

en: Submissions
ja: 提出

en: Submit button label
ja: 日付を登録します

en: Submit function
ja: 日付を登録します

en: Submitter's IP
ja: 投稿者のIP

en: Sudan
ja: スーダン

en: Suriname
ja: スリナム

en: Swaziland
ja: スワジランド

en: Sweden
ja: スウェーデン

en: Switzerland
ja: スイス

en: Syria
ja: シリア

en: Taiwan
ja: 台湾

en: Tajikistan
ja: タジキスタン

en: Tanzania
ja: タンザニア

en: Tennessee
ja: テネシー州

en: Texas
ja: テキサス州

en: Text
ja: テキスト

en: Thailand
ja: タイ

en: The field label is required.
ja: フィールドラベルが必要です。

en: The following Database Tables succesfully deleted
ja: 次のデータベーステーブルが正常に削除されました

en: The following WordPress Options/Tables will be DELETED
ja: WordPressのオプション次/テーブルは削除されます

en: The item is successfully set as default.
ja: アイテムが正常にデフォルトとして設定されています。

en: The labels of the fields are editable. Please, click the label to edit.
ja: フィールドのラベルは編集可能です。編集するラベルをクリックしてください。

en: The name of the attribute cannot be a number.
ja: 属性の名前は数字にすることはできません。

en: The name of the attribute cannot contain a space.
ja: 属性の名前は、スペースを含めることはできません。

en: The name of the attribute is required.
ja: 属性の名前は必須です。

en: The theme must have a title.
ja: テーマはタイトルを持っている必要があります。

en: Theme
ja: テーマ

en: Theme title
ja: テーマタイトル

en: Themes
ja: テーマ

en: There is no email field
ja: 何電子メールフィールドはありません

en: There is no possibility of adding new form fields, whereas you can edit, enable/disable the current fields included in each form
ja: 新しいフォームフィールドの追加の可能性は、あなたが編集することができ、一方、有効/無効、ありません、現在のフィールドは、各フォームに含まれます

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
ja: このフィールドは、 %s固有のエントリを必要とし、この値が既に提出されました。

en: This is not a valid email address.
ja: EXAMPLEUSERNAME2 は無効なメール アドレスです。

en: This section allows you to block IPs.
ja: このセクションでは、IPアドレスをブロックすることができます。

en: This section allows you to edit form options
ja: このセクションでは、フォームのオプションを編集することができます

en: This section allows you to edit form themes
ja: このセクションでは、フォームのテーマを編集することができます

en: This section allows you to edit forms
ja: このセクションでは、フォームを編集することができます

en: This section allows you to enable/disable fields in your form
ja: このセクションでは、有効/フォームのフィールドを無効にすることができます

en: This section allows you to view form submissions
ja: このセクションでは、フォームの送信を表示することができます

en: This will add the following line
ja: これは、次の行を追加します

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Title
ja: 役職

en: To Finish the Uninstallation and Contact Form Builder will be Deactivated Automatically
ja: アンインストールを完了し、お問い合わせフォームBuilderは自動的に無効になります

en: To customize the layout of the form fields uncheck the Auto-Generate Layout box and edit the HTML
ja: フォームフィールドのレイアウトをカスタマイズするには、自動生成レイアウトボックスをオフにして、HTMLを編集します

en: To return to the default settings you should check Auto-Generate Layout box
ja: デフォルト設定に戻すには自動生成レイアウト]チェックボックスをオンにする必要があります

en: Togo
ja: トーゴ

en: Tonga
ja: トンガ

en: Top
ja: へ

en: Total
ja: 合計

en: Trinidad and Tobago
ja: トリニダード·トバゴ

en: Tunisia
ja: チュニジア

en: Turkey
ja: トルコ

en: Turkmenistan
ja: トルクメニスタン

en: Tuvalu
ja: ツバル

en: UNINSTALL
ja: アンインストール

en: Uganda
ja: ウガンダ

en: Ukraine
ja: ウクライナ

en: Unanswered
ja: 未回答

en: Unblock IP
ja: ブロックを解除IP

en: Uncheck the Auto-Generate Layout box.
ja: 自動生成レイアウトボックスをオフにします

en: Uninstall
ja: アンインストール

en: Uninstall Conact Form Builder
ja: アンインストールConactフォームビルダ

en: Uninstall Contact Form Builder
ja: お問い合わせフォームビルダーをアンインストールします

en: United Arab Emirates
ja: アラブ首長国連邦

en: United Kingdom
ja: イギリス

en: United States
ja: 米国

en: Uruguay
ja: ウルグアイ

en: Use US states
ja: 米国

en: Use list for US states
ja: 米国の州のためのリストを使用

en: Use the field to allow the user to choose whether to receive a copy of the submitted form or not. Do not forget to fill in User Email section in Email Options in advance.
ja: ユーザーが送信されたフォームのコピーを受信するかどうかを選択できるようにするフィールドを使用します。事前に電子メールオプションでユーザーの電子メール]セクションに記入することを忘れないでください。

en: Utah
ja: ユタ州

en: Uzbekistan
ja: ウズベキスタン

en: Value
ja: 値

en: Value if empty
ja: 値空の場合

en: Vanuatu
ja: バヌアツ

en: Vatican City
ja: バチカン市国

en: Venezuela
ja: ベネズエラ

en: Vermont
ja: バーモント州

en: Vertical
ja: 垂直

en: Vietnam
ja: ベトナム

en: Views
ja: ビュー

en: Virginia
ja: バージニア

en: WARNING
ja: 警告

en: Washington
ja: ワシントン

en: West Virginia
ja: ウェストバージニア州

en: White
ja: ホワイト

en: Width
ja: 幅

en: Wisconsin
ja: ウィスコンシン州

en: Wyoming
ja: ワイオミング州

en: Yemen
ja: イエメン

en: Yes
ja: はい

en: You are About to Uninstall Contact Form Builder from WordPress.\nThis Action Is Not Reversible.
ja: あなたは、ワードプレスからのお問い合わせフォームビルダをアンインストールしようとしています。\ n個このアクションは、可逆的ではありません。

en: You can change positioning, add in-line styles and etc. Click on the provided buttons to add the corresponding field
ja: あなたは、位置を変更し、インラインスタイルを追加して、などの対応するフィールドを追加するために設けられたボタンをクリックすることができます

en: You can use drag and drop to move the fields up/down for the change of the order and left/right for creating columns within the form.
ja: あなたは、フォーム内の列を作成するため、左/右の変更のためのアップ/ダウンフィールドを移動するためにドラッグ＆ドロップを使用することができます。

en: You can't delete default theme
ja: あなたは、デフォルトのテーマを削除することはできません

en: You must select at least one item.
ja: あなたは、少なくとも1つの項目を選択する必要があります。

en: Your form was successfully submitted.
ja: フォームが正常に送信されました。

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
ja: あなたのIPがブラックリストに登録されている。ウェブサイトの管理者に連絡してください。

en: Zambia
ja: ザンビア

en: Zimbabwe
ja: ジンバブエ

en: add
ja: 加えます

en: cancel
ja: キャンセル

en: ctrl-enter
ja: CTRL-入力

en: custom
ja: カスタム

en: field is required.
ja: フィールドは必須です。

en: function
ja: 関数

en: if different from 'Email From'
ja: 'からのメール'と異なる場合

en: is used to set a row
ja: 行を設定するために使用され

en: item
ja: アイテム

en: items
ja: アイテム

en: of
ja: の

en: section break
ja: セクション区切り

en: where
ja: どこ
