Clean Options 1.3.1 - en to sr translation catalogue (113 entries)

en: Tools
sr: Алатке

en: Listed Options are those that are found in the wp_options table but are not referenced by "get_option" or "get_settings" by any of the PHP files located within your blog directory. If you have deactivated plugins and/or non-used themes in your directory, the associated options will not be considered orphaned until the files are removed.
sr: Наведене опције су оне пронађене у wp_options табели али нису повезане са "get_option" или "get_settings" у свим ПХП фајловима пронађеним унутар директоријума вашег блога. Уколико сте деактивирали додатке и / или неупотребљаване теме у датотеци, припрадајуће опције се неће сматрати остављеним док фајлови нису уклоњени.

en: Most likely there are an extreme number of "rss_hash" rows in the wp_options table.
sr: Највероватније постоји екстреман број "rss_hash" редова унутар табеле wp_options.

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: To avoid excessive memory use, using "%s" does not attempt to list all of the "rss_hash" options, nor will you be able to review the contents.
sr: Да би се избегло прекомерно коришћење меморије, користећи "%s" не покушава се направити списак свих "rss_hash" опција нити ћете моћи прегледати њихов садржај.

en: Delete ALL 'rss' Options
sr: Избриши СВЕ 'rss' Опције

en: "%s" attempts to provide some measure against the deletion of current "rss_hash" options by not deleting any "rss_hash" rows with an option_id newer than (the last row id - %d ). Because plugins and themes also add rows to the wp_options table, depending on your recent installation history, this may remove <strong>ALL</strong> of the "rss_hash" options, both older AND <strong>CURRENT</strong> ones, no questions asked.
sr: "%s" покушава да обезбеди мере против брисања тренутних "rss_hash" опција тако што не брише ни један "rss_hash" ред са option_id новијим од (последњи ред ид - %d). Због тога што додаци и теме такође додају редове у wp_options табели, у зависности о историји ваше инсталације, ово може да Укони <strong>СВЕ</strong> "rss_hash" опције, такође старе И <strong>ТРЕНУТНЕ</strong> без даљих питања.

en: Although removing current "rss_hash" rows should not "break" your WordPress blog (they should be entered again next time the feed is cached), please <strong>BACKUP</strong> your database <strong>BEFORE</strong> doing this.<br />After using "%1$s", you should "%2$s" to clean the wp_options table further.
sr: Иако уклањање тренутних "rss_hash" редова не би требало "разбити" Ваш Уордпресс блог (требало би бити унесени идући пут када се фид укешира, молимо <strong>НАПРАВИТЕ КОПИЈУ</strong> Ваше базе података <strong>ПРЕ</strong> него што ћете ово да урадите.<br/> Након коришћења "%1$s", требало би "%2$s", да даље очистите wp_options табелу.

en: Find Orphaned Options
sr: Пронађи Остављене Опције

en: It is <strong>highly recommended</strong> that you Limit the "Find" to only a selected number of the most recent "rss_hash" options Instead and repeat the process until the number becomes manageable.
sr: <strong>Препоручује се</strong> да одредите лимит "Пронађи" на само одабрани број најновијих "rss_hash" опција уместо и понављате процес док њихов број не постане лакши за руковање.

en: The lower the number of "rss_hash" option pairs you "Find", the less likely it is that you will experience problems with memory during the "Find". However, depending on the number of feed rows that are current, the "Find" may not include any older ones that can be deleted.<br />The higher the number of "rss_hash" pairs you "Find", the more likely it is that older ones that can be deleted will be included. But there is a greater chance of having memory problems during the "Find".<br />It is suggested that you start off with a lower "Find", and increase the number gradually, if you wish to, on subsequent "Finds". If you get a memory error, use a lower number.<br />Again said, it is recommended that you scan the results on the review page of anything you select prior to it's deletion, to ensure that you really want to remove it.
sr: Што нижи број "rss_hash" опција парова "Пронађи" , мања је вероватноћа да ћете да имате проблема са меморијом током "Пронађи" . Ипак, зависно о броју редова канала који су тренутни, "Пронађи"  не може укључити и старије који могу бити обрисани.<br/> Што је већи број "rss_hash" парова који "Пронађи" , већа је вероватност да ће и старији који могу бити обрисани бити укључени. Али тада је већа могућност проблема са меморијом током "Пронађи"<br/> Саветујемо да започнете са нижим "Пронађи" и постепено повећавате број сваким следећим "Проналази". Уколико добијете грешке са меморијом, користите нижи број.<br/> Понављамо да препоручујемо да прегледате резултате на страници са резултатима које сте изабрали пре брисања, како би се уверили да их заиста желите да обришете.

en: Low Memory usage
sr: Ниска потрошња меморије

en: Moderate Memory usage
sr: Средња потрошња меморије

en: High Memory usage
sr: Висока потрошња меморије

en: Find
sr: Пронађи

en: 10 pairs
sr: 10 парова

en: 25 pairs
sr: 25 парова

en: 50 pairs
sr: 50 парова

en: 75 pairs
sr: 75 парова

en: 100 pairs
sr: 100 парова

en: 125 pairs
sr: 125 парова

en: 150 pairs
sr: 150 парова

en: 175 pairs
sr: 175 парова

en: Don't show the Known WordPress Core options for this "Find"
sr: Не приказуј познате опције УордПресс језгра за овај "Пронађи"

en: Don't show the Alternate Syntax Warnings for this "Find"
sr: Не приказуј алтернативна упозорења синтаксе за овај "Пронађи"

en: File System Error
sr: Грешка системских фајлова

en: Could not open folder %s
sr: Није могуће отворити директоријум %s

en: Could not open file %s
sr: Није могуће отворити фајл %s

en: Alternate Syntax
sr: Алтернативна синтакса

en:  %1$s has an option line with %2$s
sr:  %1$s има линију опције унутар %2$s

en: Database Error
sr: Грешка базе података

en: %s (the Orphaned Options query) did not return an array.
sr: %s (Упит остављених Опција) није вратио вредност низа.

en: Empty Name
sr: Празно Име

en: There is an autoload yes Option with No Name with the value: %s
sr: Постоји аутоматски учитана Опција са Без Имена са вредношћу: %s

en: To double-check options in the Orphaned Options list:
sr: Поново провери опције из листе остављених Опција:

en: Look at the file names in any Warning messages.
sr: Погледајте имена фајлова у било којим порукама Упозорења.

en: Look at the text in any Alternate Syntax Warning messages.
sr: Погледајте текст у било којим порукама Упозорења Алтернативних Синтакса.

en: Some information may be available at your %s page.
sr: Неке информације су можда доступне на Вашој %s страници.

en: Try a Google search for the option_name.
sr: Покушајте Гоогле претрагу за оптион_наме.

en: Search files by:
sr: Претражи фајлове према:

en: entering either a single string eg.
sr: уносећи било само једну ниску нпр.

en: all_or_portion_of_option_name
sr: цели_или_део_имена_опције

en: 2 strings separated by %s (in uppercase, enclosed with asterisks) eg.
sr: 2 ниске одвојена с %s (велика слова унутар звездица) нпр.

en: prefix %s other_words
sr: префикс %s друге_речи

en: or a maximum of 3 strings separated by %s eg.
sr: или максимум од 3 ниске одвојене са%s нпр.

en: prefix%1$sword%2$sother_word
sr: префикс%1$sреч%2$sдруга_реч

en: Note: all spaces are removed, search is case sensitive.
sr: Белешка: сви размаци су уклоњени, претрага је осетљива на величину слова.

en: Carefully Review information on the "View Selected Options Information" page <i>before</i> deleting the option.
sr: Пажљиво прегледајте информације на "Погледај Информације означених Опција" страници <i>пре</i> брисања опције.

en: Possibly Orphaned Options
sr: Могуће Остављене Опције

en: The following Options appear to be orphans. When shown, non-selectable Options are known to have been created from files present during upgrade or backup, or are legitimate options that do not "fit" the search for get_option or get_settings. If you wish to remove them by other means, do so at your own risk.
sr: Опције које следе се чине Остављене. Када су приказане, опције које се немогу означити су створене приликом надоградње или прављења резервне копије, или су легитимне опције које не "пристајати" у претрагу за get_option или get_settings. Ако желите да их уклоните из других разлога урадите то на сопствени ризик.

en: No Orphaned Options were found
sr: Нису пронађене Остављене Опције

en: known WordPress Core option
sr: познате опције УордПресс језгра

en: Google it
sr: Гуглај бре

en: Only WordPress Core Options were found
sr: Пронађене су само опције УордПресс језгра

en: To look for option_name(s):
sr: Прегледати за оптион_наме:

en: Enter Search String here
sr: Унесите ниску за претрагу овде-

en: Search
sr: Претражи

en: %s (the "rss_" timestamp Options query) did not return an array
sr: %s ("rss_" временски упит Опција) није вратио вредност.

en: %s (the "rss_" non-timestamp Options query) did not return an array
sr: %s ("rss_" не-временски упит Опција) није вратио вредност

en: %s (the "rss_" Options query) did not return an array
sr: %s ("rss_" упит Опција) није вратио вредност.

en: There is an autoload not equal to yes Option with No Name with the value: %s
sr: Постоји самоучитање које није једнако да опција са Без Имена са вредности: %s

en: The "rss_" options are obsolete as of WordPress version 2.8 All are selectable and it should be safe to remove any that remain.
sr: "rss_" опције као од Уордпресс верзије 2/8 су застареле те се могу означити и требало би бити безбедно уклонити било које су остале.

en: RSS Options
sr: RSS Опције

en: The following contains "RSS" Options added to the wp_options table from the blog's dashboard page and other files that parse RSS feeds and cache the results.<br />In each pair, the upper option is the cached feed and the lower is the option's timestamp.<br />Those listed may include options that are <strong>Currently Active</strong>.<br />When shown, "rss_" option pairs with dates newer or the same as the date of 14'th newest "rss_" option pair (the ones that are more likely to be current) have no checkbox but begin with "-" and end with "<em># %1$s</em>" in italics.<br />The older "rss_" options can be selected and end with "<strong># %2$s</strong>" in bold.
sr: Следи садржај "RSS" Опција доданих у wp_options табелу од стране блога или других датотека које читају RSS фидови и кешују резултате.<br/> У сваком пару, горња опција је кеширани фид а доњи је временска ознака опције.<br/> Листа може укључивати опције које су <strong>Тренутно Активне</strong>.<br/> Када су приказане "rss_" парови опција са датумом новијим или истим као датумом те 14 најновијих "rss_" парова опција (оне које су вероватније актуелне) немају поље за ознаку али почињу са "-" и завршавају са "<em># %1$s</em>" у курзиву.<br/>Старије "rss_" опције могу бити означене и завршавају са "<strong># %2$s</strong>" задебљано.

en: days old
sr: дана старе

en: There were No "rss_" Options found
sr: Нису пронађене "rss_"  Опције

en: The following options were not paired correctly. Be certain to check their information carefully before you remove them.
sr: Опције које следе нису исправно упарене. Будите сигурни да пажљиво проверите њихове информације пре него што их уклоните.

en: ALERT
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: Age Unknown
sr: Старост Непозната

en: check the age of the corresponding "_ts" option.
sr: провери старост припадајуће "_ts" опције.

en: Select all
sr: Изабери све

en: Deselect all
sr: Поништи све

en: "all" means BOTH "plugin" AND "rss_" options.
sr: "све"  значи Обе "додатак" и "rss_" опције.

en: View Selected Options Information
sr: Погледај Информације означених Опција

en: was found in:
sr: је пронађено у:

en: No files were found containing %s
sr: Нису пронађени фајлови са %s

en: No Search string was entered.
sr: Није унешена ниска података Претраге.

en: Return to the %s
sr: Повратак на %s

en: first screen
sr: први екран

en: *Note* spaces have been added after every 10th character of the option_name and every 20th character of the option_value to preserve page layout.<br />Not all options have values and/or descriptions.
sr: *Белешка * размаци су додани након сваког 10тог знака option_name и сваког 20тог знака option_value да би се задржао изглед странице.<br/>Све опције не морају имати вредности и / или описе.

en: Please review this information very carefully and only remove Options that you know for certain have been orphaned or deprecated.
sr: Молимо прегледајте ове податке врло пажљиво и уклоните само Опције за које сигурно знате да су остављене или неодобрене.

en: It is strongly suggested that you BACKUP your database before removing any options.
sr: Препоручује се да направите КОПИЈУ базе података пре уклањања било које опције.

en: %s (the review information query) did not return an array
sr: %s (упит прегледа информација) није вратио вредност.

en: Yes, Remove ALL of these options from the wp_options table.
sr: Да, уклони СВЕ ове опције из wp_options табеле.

en: No, Don't remove them, return to the first screen.
sr: Не, не уклањај их, врати се на почетни екран.

en: Submit
sr: Послати

en: No Orphaned Options where selected.
sr: Нема означених остављених Опција.

en: Removed Options
sr: Уклоњене Опције

en: The Options table currently has %s found rows.
sr: Табела Опције тренутно има %s пронађених редова.

en: Removed %d "rss_hash" Options
sr: Уклоњене %d "rss_hash"  Опције

en: Every "rss_hash" option in the wp_options table will be shown, including current ones.
sr: Свака "rss_hash" опција у wp_options табели ће да буде приказана укључујучи тренутне.

en: Warning Messages
sr: Поруке Упозорења

en: A Warning message, means that something has happened and options that should not be deleted might be available for deletion, or options that could be safely deleted might not be available for deletion. In any case, if you see a Warning message, use extra-special care and thought before deleting any options.
sr: Поруке Упозорења значе да се нешто догодило и да је опција која не би требала бити озбрисана постала расположива за брисање, или да опција која се може обрисати није расположива за брисање. У сваком случају уколико угледате поруке Упозорења будите посебно опрезни и промишљени пре него што ћете обрисати било које опције.

en: has an option line with
sr: има линију опције са

en: The plugin searches PHP files for instances of get_option('option_name as a string') to match against values found in the wp_options table. Some files however use syntax such as get_option(&#36;variable) or get_option('prefix_' . &#36;variable). These option names will not match those found in the wp_option table, and they may be present in the list of Orphaned Options when in fact they are not really orphaned. In many cases, knowing the file, and the prefix if used, should help in identification of options that are not really orphaned.<br />*Note, if you get this warning with a plugin file (from the <u><i>WordPress.com Plugin Directory only</i></u>, please) and you know it's not a potential problem (eg. some WordPress core files, the WordPress.com Stats plugin, and this plugin have alternate syntax in them BUT <u><i>there are no options associated with them listed</i></u>), please visit the blog and leave a comment something like "the whatever plugin has alternate syntax but is OK" and I can add it to the "ignore" list for future version releases if it is safe to do so. Many Thanks. %s
sr: Додатак претражује ПХП фајлове за случајеве get_option('оптион_наме као низ') што се слажу са вредностима пронађеним у wp_options табели. Неки фајлови користе синтаксу као get_option(&#36;променљиве) или get_option('prefix_' . &#36;вариабле). Ова имена опција се неће слагати са онима пронађеним у wp_option табели и могу бити присутна на листи остављених Опција док у стварности нису остављене. У многим случајевима, познавајући фајлове, и префиксе уколико су коришћени, може помоћи у идентификацији опција које нису у стварности остављене. <br/> *Белешка * уколико добијате ово упозорење са фајловима додатака (из <u><i>WordPress.com директоријума додатака</i></u>, молим) и знате да није потенцијални проблем (нпр. неке познате WordPress језгра фајлове, WordPress.com додатак за статистику, који има алтернативну синтаксу у себи АЛИ <u><i>нема излистаних опција повезаних са њим</i></u>), молим посетите блог и оставите коментар типа: "билокоји додатак има алтернативну синтаксу али је ОК" да га могу додате на "игноре" листу за издања будућих верзија уколико је то сигурно. Пуно хвала. %s

en: query did not return an array
sr: упит није вратио вредност ниске

en: The plugin queries the wp_options table. It expects an array with at least 1 row. This error message may be the result of fact. i.e. There actually are no wp_option rows with autoload=yes (next to impossible), or there actually are no "rss_hash" rows. Or it could be an actual database problem (eg. connection failure, memory failure). If you get this error message you should look for a WPDB error message as well for more detailed information. An error with either the autoload=yes query (core/plugin/theme options), or the autoload!=yes query (rss_hash options) means that none of the corresponding rows will be available for review or deletion until the database problem is resolved.
sr: Додатак поставља упите према wp_options табели. Очекује вредност са барем једним редом. Ова порука грешке може бити резултат чињенице да стварно нема wp_options редова који се аутоматски учитавају (што је скоро немогуће), или стварно нема "rss_hash" редова. Или можда постоји проблем у бази података (нпр. Грешка у повезивању или меморији). Уколико сте добили ову поруку грешке требало би погледати такође упдб поруке грешке за детаљније информације. Грешка са било аутоматскоучитање = да упитом (опције језгра / додатака / теме) или аутоматскоучитање = да (rss_hash опција) значи да ни један од припадајућих редова неће бити доступан за преглед или брисање док се не реши проблем са базом података.

en: WordPress database error
sr: Грешка УордПресс базе података

en: These are the error messages as returned by WordPress.
sr: Ово су поруке грешака како их прослеђује Уордпресс.

en: Option with No Name with the value
sr: Опција Без Имена са вредности

en: Perhaps some plugins/themes add options that have no name? Or the name becomes removed from the row somehow? Because this plugin finds options based on their names, these "no name" options will not be included in the list, and thus can not be selected for review or deletion. If the row has no option_name but has an option_value, it will be shown to help you identify the source of the problem. At present, if you wish to remove such rows you must do so by other means.
sr: Можда неки додатци / теме додају опције које немају имена? Или је име некако уклоњено из реда? Како додатци проналазе опције према њиховим именима, ове "Без Имена" опције неће бити укључене у листу, те се према томе не могу прегледати нити брисати. Уколико ред нема option_name али има option_value, бити ће приказан да би се помогло у идентификацији проблема. Тренутно, уколико желите уклонити такве редове морате то учинити на неки други начин.

en: Could not open folder/file
sr: Није могуће отворити директоријум / фајл

en: The plugin failed to open a folder/file. This is most often because of inadequate permissions settings. i.e. The "read" permission setting. They do not need to be "world" readable, but scripts must be able to. Options that are in files that can not be read may appear in the "orphaned options" list when in fact they are not orphaned. In many cases, knowing the folder/file should help in identification of options that are not really orphaned.
sr: Додатак није успео отворити директоријум / фајл. То се најчешће дешава због неадекватне подешавања дозвола тј. "читати" поставке дозвола. Оне не треба да буду "свет" учитаване, али скрипте морају имати дозволу. Опције које су у директоријумима који се не могу читати се могу појавити у листи "остављене опције" када у ствари нису остављене.

en: Further Information
sr: Додатне информације

en: WANTED - Bug Reports
sr: ТРАЖЕ СЕ - пријаве бугова

en: WANTED - Translations
sr: ТРАЖЕ СЕ - Преводи

en: If you have any questions, problems, comments, or suggestions, please let me know.
sr: Уколико имате било каквих питања, проблема, коментара или предлога молим јавите.

en: If you would like to provide a translation, please leave a comment at %s
sr: Уколико желите превести додатак, молим оставите коментар на %s

en: For more information, the latest version, etc. please visit the plugin's page %s
sr: За више информација, последњу верзију итд Молим посетите страницу додатка %s

en: Questions? For support, please visit the forum %s
sr: Питања? За подршку молим посетите форум %s

en: registration required to post
sr: за пост је потребна регистрација

en: For comments / suggestions, please visit the blog %s
sr: За коментаре / сугестије молим посетите блог %s

en: Translation Acknowledgements
sr: Захвале Преводиоцима
