Prova - en to sr_RS translation catalogue (458 entries)

en: Languages
sr_RS: Jezici

en: Post relations
sr_RS: Relacije posta

en: Translations
sr_RS: Prevodi

en: Manage languages
sr_RS: Upravljaj jezicima

en: Shortcodes
sr_RS: Shortcode-ovi

en: Translate strings in different languages
sr_RS: Prevedi nizove na različite jezike

en: How to use the translations saved in "My Translations" page
sr_RS: Kako da koristite prevode sačuvane na stranici "Moji prevodi"

en: Execute another shortcode and pass parameters in according to current language
sr_RS: Izvršite drugi shortcode i unesite parametre u skladu sa trenutnim jezikom

en: How to show all available languages
sr_RS: Kako prikazati sve raspoložive jezike

en: How to show in which language is available current page/post
sr_RS: Kako prikazati koji je jezik raspoloživ na tekućoj stranici/postu

en: How to show flags only when translation exists
sr_RS: Kako prikazati zastavice samo kad ima prevoda

en: Where ## is the language slug
sr_RS: Gde ## je slug za jezik

en: Example:
sr_RS: Primer:

en: Usage:
sr_RS: Upotreba:

en: How to use the translations stored in "My Translations" page
sr_RS: Kako da koristite prevode sačuvane na stranici "Moji prevodi"

en: Suppose that our default language is <strong>"English"</strong>, and we have:
sr_RS: Pretpostavimo da nam je podrazumevani jezik <strong>"Engleski"</strong> i imamo:

en: If we want to translate the word <strong>"Hello"</strong> in "Italian", we have to write:
sr_RS: Ako želimo da prevedemo reč <strong>"Hello"</strong> na "Italijanski", moramo da napišemo:

en: This shortcode return an &lt;ul&gt;...&lt;/ul&gt; list
sr_RS: Ovaj shortcode vraća &lt;ul&gt;...&lt;/ul&gt; listu

en: This shortcode is available also as function with same name and paramaters
sr_RS: Ovaj shortcode raspoloživ je kao funkcija sa istim imenom i parametrima

en: Available addons
sr_RS: Raspoloživi dodaci

en: Manage your languages
sr_RS: Upravljajte svojim jezicima

en: Choose filter and url style
sr_RS: Izaberite filter i stil url-a

en: Translate your site
sr_RS: Prevedite svoj site

en: Welcome to Ceceppa Multilingua
sr_RS: Dobro došli na Ceceppa Multilingua

en: These wizard will guides you in basic configure of the plugin
sr_RS: Ovaj čarobnjak će vas provesti kroz osnovnu konfiguraciju plugin-a

en: Update your posts language
sr_RS: Ažurirajte jezik svojih postova

en: Click <a href="%s">here</a> to assign "%s" to existing posts and pages.
sr_RS: Kliknite <a href="%s">ovde</a> da biste dodelili "%s" postojećim postovima i stranicama.

en: detected language
sr_RS: otkriveni jezik

en: was automatically added to your languages
sr_RS: automatski je dodat vašim jezicima

en: Click <%s>here</a> to manage languages
sr_RS: Kliknite <%s>ovde</a> da biste upravljali jezicima

en: Add your languages
sr_RS: Dodajte svoje jezike

en: go to step
sr_RS: idi na korak

en: Filters
sr_RS: Filteri

en: Customize which posts show in according to current language
sr_RS: Prilagodite koji će se postovi prikazivati

en: Actions
sr_RS: Aktivnosti

en: Choose the style of your
sr_RS: Izaberite stil svoje

en: Homepage
sr_RS: Početne stranice

en: Detect browser language and:
sr_RS: Odredite jezik pretraživača i:

en: Links
sr_RS: Linkovi

en: Url Modification mode:
sr_RS: Url režim izmena:

en: Enable notices
sr_RS: Aktiviraj obaveštenja

en: Show notice
sr_RS: Prikaži obaveštenje

en: During Wizard will be shown only basic settings, click on "Ceceppa Multilingua" -> "Settings" for see all available options
sr_RS: Tokom čarobnjaka biće prikazana samo osnovna podešavanja, kliknite na "Ceceppa Multilingua" -> "Podešavanja" da biste videli sve raspoložive opcije

en: Don't forget to click on "Save" button before change tab.
sr_RS: Ne zaboravite da kliknete na taster  "Sačuvaj" pre nego što promenite tabulator.

en: Now you can start to translate
sr_RS: Sad možete početi da prevodite

en: Your posts
sr_RS: Vaši postovi

en: Site Title/Tagline
sr_RS: Naslov site-a/tekst oznake

en: Widget titles
sr_RS: Naslovi widget-a

en: Current theme
sr_RS: Trenutna tema

en: This plugin
sr_RS: Ovaj plugin

en: or
sr_RS: ili

en: Enable flags on your site/pages
sr_RS: Aktivirajte zastavice na svom site-u/stranicama

en: Filter widgets by language
sr_RS: Filtriraj widget-e prema jeziku

en: See all available options
sr_RS: Vidi sve raspoložive opcije

en: Done, close wizard
sr_RS: Govoto, zatvori čarobnjaka

en: Language
sr_RS: Jezik

en: All languages
sr_RS: Svi jezici

en: Add translation
sr_RS: Dodaj prevod

en: Edit
sr_RS: Uredi

en: Show flags
sr_RS: Prikaži zastavice

en: Use default 'Show flags' settings
sr_RS: Koristi podrazumevana ‘Prikaži zastavice’ podešavanja

en: default
sr_RS: podrazumevani

en: Always show flags in current page
sr_RS: Uvek prikaži zastavice na tekućoj stranici

en: always
sr_RS: uvek

en: Don't show flags in this page
sr_RS: Ne prikazuj zastavice na ovoj stranici

en: never
sr_RS: nikad

en: Size
sr_RS: Veličina

en: Small
sr_RS: Mali

en: Tiny
sr_RS: Majušan

en: Where:
sr_RS: Gde:

en: Before the title
sr_RS: Pre naslova

en: After the title
sr_RS: Posle naslova

en: Before content
sr_RS: Pre sadržaja

en: After content
sr_RS: Posle sadržaja

en: None
sr_RS: Nijedan

en: current %s
sr_RS: trenutni %s

en: Enable language filtering
sr_RS: Omogući filtriranje jezika

en: Language:
sr_RS: Jezik:

en: Edit post:
sr_RS: Uredi post:

en: Translate in:
sr_RS: Prevedi na:

en: This post is a translations, you have to translate existing tag instead of add new one.
sr_RS: Ovaj post je prevod; treba da prevedete postojeću oznaku umesto da dodajete novu.

en: Help
sr_RS: Pomoć

en: Search existing tag:
sr_RS: Pretraži postojeću oznaku:

en: Add new tag
sr_RS: Dodaj novu oznaku

en: Confirm translation
sr_RS: Potvrdi prevod

en: Click to translate
sr_RS: Kliknite da biste preveli

en: Post data
sr_RS: Podaci o postu

en: Language:
sr_RS: Jezik:

en: Show all languages
sr_RS: Prikaži sve jezike

en: You can easily disable/enable language filtering for current post type,
sr_RS: Lako možete deaktivirati/aktivirati filtere jezika za trenutnu vrstu posta.

en: using the "Enable language filtering" in the "Screen Option" section
sr_RS: koristeći "Aktiviraj filtriranje jezika" u delu "Opcije ekrana"

en: Close
sr_RS: Zatvori

en: Something goes wrong during upgrade, click <%s>here</a> to fix
sr_RS: Došlo je do problema tokom nadgradnje, kliknite <%s>ovde</a> da biste to popravili

en: Error writing file: %s
sr_RS: Došlo je do greške prilikom pisanja datoteke: %s

en: No tables found!
sr_RS: Nisu pronađene tabele!

en: If you have uninstalled the plugin, you can remove the plugin now, or deactivate and activete it again to rebuild tables.
sr_RS: Ako ste deinstalirali plugin, možete ga sad ukloniti ili deaktivirati i ponovo ga aktivirati da biste ponovo izgradili tabele.

en: If you haven't uninstalled the plugin, something goes wrong, please contact me <%s>here
sr_RS: Ako niste deinstalirali plugin i ako nešto ne bude kako treba, pišite mi <%s>ovde

en: Advanced
sr_RS: Napredni

en: Uninstall
sr_RS: Deinstaliraj

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sr_RS: Izmene koje ste napravili biće izgubljene ako odete sa ove stranice.

en: Less
sr_RS: Manje

en: More
sr_RS: Vise

en: Delete
sr_RS: Obriši

en: Restore
sr_RS: Vrati

en: Custom
sr_RS: Prilagođeni

en: Translate
sr_RS: Prevedi

en: My translations
sr_RS: Moji prevodi

en: Site Title
sr_RS: Naslov site-a

en: Tagline
sr_RS: Tekst oznake

en: Theme
sr_RS: Tema

en: Flags
sr_RS: Zastave

en: Settings
sr_RS: Podesavanja

en: Addons
sr_RS: Dodaci

en: Documentation
sr_RS: Dokumentacija

en: Click here to show the meaning of language fields
sr_RS: Kliknite ovde da biste prikazali značenje polja za jezike

en: Basic
sr_RS: Osnovni

en: You can order languages, set the default one, enable/disable them
sr_RS: Možete preraspodeliti jezike, podesiti podrazumevani jezik, aktivirati ih i deaktivirati

en: Intermediate
sr_RS: Srednji

en: You can also edit language name and date format
sr_RS: Možete, takođe, urediti naziv jezika i format datuma

en: You can change flag and edit all language fields
sr_RS: Možete promeniti zastavicu i urediti sva polja za jezike

en: Choose settings level
sr_RS: Odaberite nivo podešavanja

en: This is the list of your languages.
sr_RS: Ovo je lista vaših jezika.

en: Drag items for change its order.
sr_RS: Prevucite stavke da biste im promenili redosled.

en: Flag
sr_RS: Zastava

en: Click on flag for change or customize
sr_RS: Kliknite na zastavicu da biste je promenili ili prilagodili

en: Click on heart for set default language
sr_RS: Kliknite na srce da biste podesili podrazumevani jezik

en: Click on &#10004; for set enable/disable language
sr_RS: Kliknite na &#10004; za skup aktiviraj/deaktiviraj jezik

en: Your languages
sr_RS: Vaši jezici

en: Add language
sr_RS: Dodaj jezik

en: List of all available languages.<br /> Click on item to choose flag and add it to your languages
sr_RS: Lista svih raspoloživih jezika. <br /> Kliknite na njih da biste izabrali zastavicu i dodali je svojim jezicima.

en: Search language
sr_RS: Pretraži jezik

en: Search the language from the availables and click for add it
sr_RS: Pretražite jezik iz skupa raspoloživih jezika i kliknite da biste ga dodali

en: Add custom language
sr_RS: Dodaj prilagođeni jezik

en: Click here for add custom language
sr_RS: Kliknite ovde da biste dodali prilagođeni jezik

en: Save languages
sr_RS: Sačuvaj jezike

en: Click here for save changes
sr_RS: Kliknite ovde da biste sačuvali izmene

en: Theme language
sr_RS: Jezik teme

en: Choose in which languages translate:
sr_RS: Odaberite na koji jezik prevodite:

en: Click here for show/hide help
sr_RS: Kliknite ovde da biste prikazali/sakrili pomoć

en: Filter list
sr_RS: Filter lista

en: Filter list by language
sr_RS: Filter lista po jezicima

en: Click here to filter list by language
sr_RS: Kliknite ovde da biste filtrirali listu po jeziku

en: Active language
sr_RS: Aktivni jezik

en: This is the style of current language
sr_RS: Ovo je stil trenutnog jezika

en: Choose the language of current post/page.
sr_RS: Izaberite jezik trenutnog posta/stranice.

en: means that post/page will available in all languages
sr_RS: znači da će post/stranica biti raspoloživ na svim jezicima

en: Post/Page language
sr_RS: Jezik posta/stranice

en: Assign translations
sr_RS: Dodeli prevode

en: Assign the same post to multiple languages.
sr_RS: Dodeli isti post različitim jezicima

en: If you need you can assign post to multiple language
sr_RS: Dodeli isti post različitim jezicima

en: In this case you can't choose the option "All languages" from "Language" combo, so you have to choose one of it existing languages, isn't important which one.
sr_RS: U ovom slučaju, ne možete birati opciju  "Svi jezici" iz kombinacije "Jezici", tako da morate izabrati jedan od postojećih jezika, nije važno koji.

en: Click here Add/Edit translation
sr_RS: Kliknite ovde da biste dodali/uredili prevod

en: Permalink will modified in according to current "Url modification mode" setting.
sr_RS: Permalink će biti izmenjen u zavisnosti od podešavanja "Url režim izmena"

en: When two post/page has same title Wordpress automatically append a number -## to permalink, don't worry the plugin will remove it in fronted.
sr_RS: Kad dva posta/stranice imaju isti naziv, Wordpress automatski dodaje broj -## permalinku. Ne brinite, plugin će ga ukloniti u čeonom programu.

en: For each languages you can customize "Navigation label" or url, but you have to save menu first
sr_RS: Za svaki jezik možete prilagoditi  "Oznaku navigacije" ili url, ali prvo morate da sačuvate meni.

en: Customize labels
sr_RS: Prilagodi oznake

en: Set menu to switch
sr_RS: Podesi meni za zamenu

en: Your theme support multiple menus, if you need to use different menu for each language you have to choose witch one switch
sr_RS: Vaša tema podržava različite menije. Ako su vam potrebni različiti meniji za različite jezike, morate odabrati koji ćete da promenite

en: No tables found, Ceceppa Multilingua can't works correctly.
sr_RS: Nisu pronađene tabele, Ceceppa Multilingua ne radi kako treba.

en: Disable and enable again the plugin for rebuild tables.
sr_RS: Deaktiviraj i opet aktiviraj plugin za ponovnu izgradnju tabela.

en: Tip
sr_RS: Savet

en: You can translate widget titles, or filter its visibility by language
sr_RS: Možete prevesti naslove widget-a ili filtrirati njegovu vidljivost u zavisnosti od jezika

en: All items will be automatically translated when user switch between languages.
sr_RS: Sve stavke biće automatski prevedene kad korisnik promeni jezik.

en: Add only pages existing in your default language, not their translation.
sr_RS: Dodaj samo stranice koje postoje na vašem podrazumevanom jeziku, ali ne i njihov prevod.

en: You can customize navigation label in all language, or, for custom link, set different url for each language
sr_RS: Možete prilagoditi oznaku navigacije za svaki jezik ili podesiti različit url za za svaki jezik prilagođenog linka

en: If you need different items for each languages, you can create menu for each language
sr_RS: Ako su vam potrebne različite stavke za sve jezike, možete kreirati meni za svaki jezik

en: Clicke here for translate the "Site Title" and "Tagline" in other languages
sr_RS: Kliknite ovde da biste preveli  "Naslov site-a" i "Tekst oznake" na druge jezike

en: Your theme must use the function:
sr_RS: Vaša tema mora koristiti funkciju:

en: not:
sr_RS: ne:

en: Or Site/Tagline will not be translated!
sr_RS: Ili Site/Tekst oznake neće biti preveden!

en: N.B.: When make changes to Site Title or Tagline you have to update translations
sr_RS: Napomena: Kad menjate naziv site-a ili tekst oznake morate ažurirati prevode

en: You can override flags style by creating new file in: <i>%s</i> named: <b>"ceceppaml.css"</b>
sr_RS: Možete poništiti stil zastavice tako što ćete kreirati novu datoteku u: <i>%s</i> pod nazivom <b>"ceceppaml.css"</b>

en: The class base is "cml_flags", and second class is added by each option
sr_RS: Osnovna klasa je "cml_flags", a drugu klasu dodaje svaka opcija

en: Each option will generate &lt;ul&gt; list and current language will have "current" class
sr_RS: Svaka opcija će generisati &lt;ul&gt; listu i trenutni jezik će imati klasu "trenutni"

en: Class used by options:
sr_RS: Klase koje koriste opcije:

en: Show flags:
sr_RS: Prikaži zastavice:

en: Add float div to website:
sr_RS: Dodaj plutajući div web site-u:

en: This option will generate &lt;div&gt; with id #flying-flags that will contain the &lt;ul&gt; list
sr_RS: Ova opcija će generisati &lt;div&gt; sa id-jem #flying-flags koji će sadržavati &lt;ul&gt; listu

en: Append flag to html element:
sr_RS: Dodaj zastavicu html elementu

en: Don't overwrite "ceceppaml.css" in plugin path, because it will be overwritten by next update
sr_RS: Nemojte da poništite  "ceceppaml.css" u putanji plugin-a, jer će biti poništen sledećim ažuriranjem

en: In "My Languages" box are listed your languages.
sr_RS: U okviru "Moji jezici" izlistani su vaši jezici.

en: For add new language click on item listed in "Available languages", and click on wanted flag to add it.
sr_RS: Za dodavanje novog jezika kliknite na stavku prikazanu u "Raspoloživim jezicima", a zatim na željenu zastavicu da biste je dodali.

en: You can also use search box to search a language, or click on "Add custon" button to add custom one.
sr_RS: Možete koristiti polje za pretragu da biste pretražili jezik ili kliknite na taster "Dodaj prilagođeni" kako biste dodali prilagođeni jezik.

en: Name
sr_RS: Naziv

en: it is the name of language.
sr_RS: ovo je naziv jezika

en: Date format
sr_RS: Format datuma

en: you can use different date format for language.
sr_RS: možete koristiti različite formate datuma za jezik.

en: Language slug
sr_RS: Slug jezika

en: this code will be used to build url. Example: it, en, ch, de
sr_RS: ovaj kod biće korišćen za pravljenje url-a

en: WP Locale
sr_RS: Lokalni WP

en: it is the code used by WordPress for each language.
sr_RS: ovo je kod koji WordPress koristi za svaki jezik.

en: Right to left
sr_RS: S desna na levo

en: it is used for right to left languages like Arabian, Hebrew and others.
sr_RS: koristi se za jezike čije se pismo čita s desna na levo, kao što su arapski, hebrejski i drugi.

en: The order of language items will be used for sort generated flags.
sr_RS: Raspored stavki jezika biće korišćen za sortiranje generisanih zastavica

en: When you choose to upload custom flags the plugin will create two copy of image Small ( 32x23 ) and Tiny ( 16x11 ).
sr_RS: Kad odaberete otpremanje prilagođenih zastavica, plugin će kreirati dve kopije slike Malu (32x23) i Majušnu (16x11).

en: If you don't like the quality of genearted images you can do manually for both size, and store it in %s, and later choose it from list.
sr_RS: Ako vam se ne dopada kvalitet generisanih slika, možete ih manuelno obraditi u obe veličine, sačuvati u %s i kasnije ih odabrati sa liste.

en: Custom flags will be stored in: %s path.
sr_RS: Prilagođene zastavice biće sačuvane na %s putanji.

en: You are using IE <= 9
sr_RS: Prilagođene zastavice biće sačuvane na %s putanji.

en: If you need to use custom flags you hate to <%s>upload them manually</a>.
sr_RS: Ako treba da koristite prilagođene zastavice, morate ih <%s> otpremati ručno</a>.

en: Hide this message
sr_RS: Sakrij ovu poruku

en: Security error
sr_RS: Bezbednosna greška

en: Invalid image:
sr_RS: Nevažeća slika:

en: Default language
sr_RS: Podrazumevani jezik

en: Language files
sr_RS: Datoteke jezika

en: Ceceppa Multilingua in your language
sr_RS: Ceceppa Multilingua na vašem jeziku

en: Remove translation
sr_RS: Ukloni prevod

en: Edit this item inline
sr_RS: Uredi ovu stavku inline

en: Quick&nbsp;Edit
sr_RS: Quick&nbsp;

en: Thanks for using Ceceppa Multilingua
sr_RS: Hvala što koristite Ceceppa Multilingua

en: If you like this plugin, please donate to support development and maintenance
sr_RS: Ako vam se sviđa ovaj plugin, molimo vas da donirate kako biste podržali razvoj i održavanje

en: Rate Ceceppa Multilingua 5%s's on WordPress.org
sr_RS: Ocenite Ceceppa Multilingua sa 5%s na WordPress.org

en: Talk about it on your site and link back to the
sr_RS: Pomenite ga na svom site-u i stavite link za

en: plugin page.
sr_RS: stranicu plugin-a

en: I use Ceceppa Multilingua for WordPress and you should too
sr_RS: stranicu plugin-a

en: Tweet about it.
sr_RS: Koristim plugin Ceceppa Multilingua za WordPress, a trebalo bi da ga i vi koristite.

en: Translate it in your language.
sr_RS: Objavite tweet o njemu.

en: Don't hesitate to report bugs or ask for new features on the <%s>support forum.</a>
sr_RS: Prevedite ga na svoj jezik.

en: Subscribe to official <%s>Google + page</a>,
sr_RS: Pretplatite se na zvaničnu <%s>Google + stranicu</a>,

en: I use to announce development versions and then, test the new versions and report bugs before the final release.
sr_RS: Pretplatite se na zvaničnu <%s>Google + stranicu</a>,

en: Development code is available on github
sr_RS: Kod za razvoj raspoloživ je na github-u

en: Setting up a WordPress multilingual site with Ceceppa Multilingua
sr_RS: Podešavanje WordPress multilingual site-a uz Ceceppa Multilingua

en: About Ceceppa:
sr_RS: O Ceceppa:

en: Donate:
sr_RS: Donirajte:

en: Contribute:
sr_RS: Doprinesite:

en: Documentation:
sr_RS: Doprinesite:

en: No .po files found for %s
sr_RS: Nisu pronađene .po datoteke za %s

en: Available languages:
sr_RS: Raspoloživi jezici:

en: Choose in which languages you want to translate:
sr_RS: Izaberite jezik na koji želite da prevodite

en: All strings
sr_RS: Svi stringovi

en: To translate
sr_RS: Svi stringovi

en: Incomplete
sr_RS: Nedovršeni

en: Translated
sr_RS: Prevedeni

en: Save Changes
sr_RS: Sačuvaj izmene

en: You have to choose in which language you want to translate:
sr_RS: Morate izabrati na koji jezik želite da prevodite:

en: Search
sr_RS: Pretraži

en: Text
sr_RS: Pretraži

en: Translation
sr_RS: Prevod

en: fuzzy
sr_RS: nejasan

en: Failed to open stream %s: Permission denied
sr_RS: Neuspešno otvaranje stream-a %s: Dozvola odbijena

en: Something goes wrong :'(. I don't know where to store .mo file
sr_RS: Nešto nije u redu :'(. Ne znam gde da sačuvam .mo datoteku

en: Failed to create folder: %s
sr_RS: Neuspelo kreiranje foldera: %s

en: tmp.pot not found: %s
sr_RS: tmp.pot nije pronađen: %s

en: Generated files:
sr_RS: Generisane datoteke:

en: Translate title in:
sr_RS: Prevedite naslov u

en: Filter widget
sr_RS: Filtriraj widget

en: Show
sr_RS: Prikaži

en: Hide
sr_RS: Sakrij

en: If current language is:
sr_RS: Ako je trenutni jezik:

en: Alternative Text
sr_RS: Alternativni tekst

en: Alt Text
sr_RS: Alt tekst

en: Title
sr_RS: Naslov

en: Title in %s
sr_RS: Naslov na %s

en: Update required, click here for update posts relations
sr_RS: Neophodno je ažuriranje, kliknite ovde za ažuriranje povezanih postova

en: Group name
sr_RS: Naziv grupe

en: Post notice:
sr_RS: Napomena posta:

en: Page notice:
sr_RS: Napomena stranice:

en: Notice
sr_RS: NoticeNapomena:

en: You can use this translation with shortcode "cml_translate".
sr_RS: Možete koristiti ovaj prevod uz pomoć shortcode-a "cml_translate".

en: Click here to see the shortcode page
sr_RS: Kliknite ovde da biste videli stranicu za shortcode

en: Plugin strings
sr_RS: Stringovi plugin-a

en: Add
sr_RS: Dodaj

en: Update
sr_RS: Ažuriraj

en: Show only posts in current language
sr_RS: Prikaži samo postove na tekućem jeziku

en: Show all posts, but hide their translation
sr_RS: Prikaži sve postove, ali sakrij njihov prevod

en: Hide empty translations of posts and show in default language
sr_RS: Sakrij prazne prevode postova i prikaži post na podrazumevanom jeziku

en: Don't filter
sr_RS: Ne filtriraj

en: Choose which posts show
sr_RS: Izaberite postove za prikazivanje

en: Show only the posts that exists in current language
sr_RS: Prikaži samo postove koji postoje na datom jeziku

en: Show also posts that has no translation in current language.
sr_RS: Prikaži i postove koji nemaju prevod na dati jezik.

en: If a post doesn't have a translation in current language, post in "default language" will be shown
sr_RS: Ako post nema prevod na dati jezik, biće prikazan post na "podrazumevanom jeziku"

en: Don't filter wordpress queries, useful for one page themes
sr_RS: Nemojte filtrirati wordpress pretrage, korisne su za teme na jednoj strani

en: Allows you to filter the result of some widgets to display only those records relating to the current language.
sr_RS: Omogućava vam da filtrirate rezultat nekih widget-a za prikazivanje isključivo onih zapisa koji su na određenom jeziku

en: Supported widgets:
sr_RS: Podržani widget-i:

en: Least reads posts
sr_RS: Postovi sa najmanjim brojem pregleda:

en: Most commented
sr_RS: Postovi sa najvećim brojem komentara:

en: Enable
sr_RS: Aktiviraj

en: If enabled the plugin filter the query of Least reads posts and Most commented
sr_RS: Ako je aktiviran, filter plugin-a suziće pretragu na postove sa najmanjim brojem pregleda i na postove sa najvecim brojem komentara.

en: The others widget will be filtered only if they use the WP_Query class.
sr_RS: Drugi widget-i biće filtrirani samo ako koriste WP_Query klasu.

en: Filter wordpress search query
sr_RS: Filtriraj wordpress pretragu

en: Group
sr_RS: Grupiši

en: Ungroup
sr_RS: Rasformiraj grupu

en: When use is viewing a single post/page
sr_RS: Kad korisnik pregleda pojedinačni post/stranicu

en: Show also comments of its translation
sr_RS: Prikaži i komentare prevoda

en: Each post shown only its comments
sr_RS: Prikaži samo komentare za svaki post

en: Translate menu items
sr_RS: Prevedi stavke menija

en: Force language of items
sr_RS: Primeni jezik stavki

en: Hide items that doesn't exists in current language
sr_RS: Sakrij stavke koje ne postoje na datom jeziku

en: Items will be changed with their translation
sr_RS: Stavke će biti promenjene sa svojim prevodom

en: Page and category items will replace with their translation, if exists
sr_RS: Stranica i stavke kategorije biće zamenjeni svojim prevodom, ako postoji prevod

en: Force items language
sr_RS: Primeni stavke jezika

en: If an item doesn't exists in current language, the plugin will add ?lang parameter to force item in current language
sr_RS: Ako stavka ne postoji na datom jeziku, plugin će dodati ?lang parametar kako bi ih primenio na dati jezik

en: If the plugin doesn't translate correctly menu items when switching language,
sr_RS: Ako plugin ne prevodi tačno stavke menija prilikom promene jezika,

en: add items in all languages to menu and enable this option
sr_RS: dodajte meniju stavke na svim jezicima i aktivirajte ovu opciju

en: The plugin will remove elements that doesn't exists in current language from menu
sr_RS: Plugin će iz menija ukloniti elemente koji ne postoje na datom jeziku

en: Show/Hide help
sr_RS: Prikaži/Sakrij pomoć

en: Filter posts:
sr_RS: Filtriraj postove:

en: Filter widgets
sr_RS: Filtriraj widget-e

en: Comments
sr_RS: Komentari

en: Translate menu
sr_RS: Prevedi meni

en: Current language
sr_RS: Tekući jezik

en: All languages except current
sr_RS: Svi jezici, osim tekućeg

en: Something goes wrong, cannot generate .mo files :(
sr_RS: Nešto nije u redu, .mo datoteke ne mogu da se generišu :(

en: Ensure that folder <b>%s</b> is writable
sr_RS: Proverite da li je moguće pisati u folderu <b>%s</b>

en: Thanks for translated Ceceppa Multilingua in your language.
sr_RS: Hvala vam što ste preveli Ceceppa Multilingua na svoj jezik.

en: If translation is complete and you want to share it with us, download it:
sr_RS: Hvala vam što ste preveli Ceceppa Multilingua na svoj jezik.

en: and send it <%s>to me</a>, add also your name or nickname
sr_RS: i pošaljite ga <%s>meni</a>, napišite svoje ime ili nadimak

en: If you like the plugin and you want translate it in your language, you can do from this page.
sr_RS: Ako vam se sviđa ovaj plugin i ako želite da ga prevedete na svoj jezik, možete to uraditi sa ove stranice.

en: After clicked on "Save Changes" button, follow the instructions and send me the translation, thanks
sr_RS: Kad kliknete na taster "Sačuvaj izmene", pratite uputstva i pošaljite mi prevod. Hvala!

en: Update available addons list
sr_RS: Ažurirajte listu raspoloživih dodataka

en: If you want to customize widget titles you have to assign a title for each of them in "Appearance" -> "Widgets"
sr_RS: Ažurirajte listu raspoloživih dodataka

en: Reset titles
sr_RS: Vrati nazive na početne vrednosti

en: Site title
sr_RS: Naziv site-a

en: This procedure will erase all plugin data from database
sr_RS: Ova procedura obrisaće sve podatke o plugin-u iz baze podataka

en: Following tables will be dropped
sr_RS: Sledeće tabele biće obrisane

en: This procedure cannot be undone!!!
sr_RS: Ova procedura ne može se poništiti!!!

en: This procedure will remove ONLY plugin data, posts and other data will NOT be erased.
sr_RS: Ova procedura ne može se poništiti!!!

en: For recreate tables you have to disable and enable the plugin.
sr_RS: Da biste ponovo kreirali tabele, morate deaktivirati i ponovo aktivirati plugin.

en: Yes, I read and I want to erase all data
sr_RS: Da, pročitao sam i hoću da obrišem sve podatke

en: Yes, I'm sure. DO IT!
sr_RS: Da, siguran sam. URADI TO!

en: Uninstall completed. Deactivate and activate the plugin to rebuild tables
sr_RS: Deinstaliranje završeno. Deaktivirajte i aktivirajte plugin da biste ponovo izgradili tabele

en: Uninstall the plugin:
sr_RS: Deinstalirajte plugin:

en: Are you sure?
sr_RS: Jeste li sigurni?

en: You can change the flag only after adding language.
sr_RS: Možete promeniti zastavicu tek posle dodavanja jezika.

en: Show help
sr_RS: Prikaži pomoć

en: Save
sr_RS: Sačuvaj

en: My languages
sr_RS: Moji jezici

en: Add custom
sr_RS: Dodaj prilagođeni

en: Available languages
sr_RS: Raspoloživi jezici

en: Translations generated succesfully
sr_RS: Prevodi uspešno generisani

en: Error generating translations, ensure that the folder %s is writable
sr_RS: Došlo je do greške prilikom generisanja prevoda, proverite da li se može pisati u folderu %s

en: Oops, something goes wrong
sr_RS: Ups, nešto nije u redu

en: Click for change or upload custom flag
sr_RS: Kliknite da biste promenili ili otpremili prilagođenu zastavicu

en: Enable/Disable language
sr_RS: Aktiviraj/Deaktiviraj jezik

en: Upload custom image
sr_RS: Otpremi prilagođenu sliku

en: Date format: %s. <br /> Click for edit
sr_RS: Format datuma: %s. <br /> Kliknite za uređivanje

en: Automatically redirects the browser depending on the visitor's language.
sr_RS: Automatski preusmerava pretraživač u zavisnosti od jezika posetioca.

en: Automatically redirects the default language.
sr_RS: Automatski preusmerava podrazumevani jezik.

en: Redirect only if visitor language is different from default one
sr_RS: Preusmerava samo ako je jezik posetioca različit od podrazumevanog jezika

en: Do nothing
sr_RS: Nemoj ništa da radiš

en: Choose what to do when user visit your homepage
sr_RS: Izaberite šta treba raditi kad vam posetilac dođe na početnu stranu

en: Redirects the browser depending on the user's language.
sr_RS: Preusmerava pretraživač u zavisnosti od jezika korisnika.

en: User will be redirected to their language, otherwise to default one
sr_RS: Korisnik će biti preusmeren na svoj jezik, u suprotnom jezik ostaje podrazumevani

en: Automatically redirects to default language.
sr_RS: Automatski preusmerava na podrazumevani jezik.

en: The plugin add the slug of default language
sr_RS: Plugin dodaje slug podrazumevanog jezika

en: The plugin doesn't add language slug to url for default language
sr_RS: Plugin ne dodaje slug za jezik na url podrazumevanog jezika

en: The plugin does nothing, doesn't modify the home url.<br /> The content of site will be in default language
sr_RS: Plugin ne radi ništa, ne menja url početne stranice. <br /> Sadržaj site-a biće na podrazumevanom jeziku

en: Default language will be used if visitor language isn't available
sr_RS: Podrazumevani jezik biće korišćen ako nije raspoloživ jezik posetioca.

en: Use Pre-Path Mode
sr_RS: Koristi režim pre-putanje

en: This mode doesn't work with default permalink!!!
sr_RS: Ovaj režim ne funkcioniše sa podrazumevanim permalink

en: Ignore for default language
sr_RS: Zanemari za podrazumevani jezik

en: Use Pre-Domain Mode
sr_RS: Koristi pre-domen režim

en: Append the suffix <strong>&amp;lang=</strong> to the url
sr_RS: Dodajte sufiks <strong>&amp;lang=</strong> na url

en: Choose the style of your links. Example:
sr_RS: Izaberite stil svojih linkova.Primer:

en: Pre-Path
sr_RS: pre-putanje

en: Default, puts /[language slug]/ in front of URL
sr_RS: Podrazumevano, stavlja  /[slug za jezik]/ ispred URL-a

en: If you enable the option:
sr_RS: Ako aktivirate ovu opciju:

en: language slug will be added only to translations
sr_RS: slug za jezik biće dodat samo prevodima

en: Default
sr_RS: Podrazumevani

en: Pre-Domain
sr_RS: pre-domen

en: Append suffix
sr_RS: Dodaj sufiks

en: Translate categoriy url
sr_RS: Prevedi kategoriju url-a

en: Translate the url for category links.
sr_RS: Prevedi url za linkove kategorija.

en: Example
sr_RS: Primer:

en: When the post/page is available in visitor language:
sr_RS: Kad su post/stranica raspoloživi na jeziku posetioca:

en: Add notice to:
sr_RS: Dodaj obaveštenje za:

en: Posts
sr_RS: Postove

en: Pages
sr_RS: Stranice

en: Ignore
sr_RS: Zanemari

en: Where to show the alert
sr_RS: Gde prikazati obaveštenje

en: On the top of page/post
sr_RS: Na početku stranice/posta

en: On the bottom of page/post
sr_RS: Na kraju stranice/posta

en: Cusomize notice:
sr_RS: Prilagodi obaveštenje:

en: Click here for translate notice
sr_RS: Kliknite ovde da biste preveli obaveštenje

en: Before:
sr_RS: Pre:

en: After:
sr_RS: Posle:

en: Notice visitor that post/page that is visiting is available in his language
sr_RS: Obavestite posetioca da su postovi/stranice, koje trenutno posećuje, raspoloživi na njegovom jeziku

en: Change date format
sr_RS: Promeni format datuma

en: Apply date format defined in language item
sr_RS: Primeni format datuma određen na stavki jezika

en: Set the language of wordpress, in according of selected language
sr_RS: Podešava jezik wordpress-a prema odabranom jeziku

en: Change wordpress locale in according to current language.
sr_RS: Promenite lokalni wordpress u skladu sa tekućim jezikom.

en: If enabled language of all plugins and theme will switch in current language, if a translation exists
sr_RS: Ako je aktivirana ova opcija, jezik svih dodataka i tema prebaciće se na trenutni jezik, ukoliko postoji prevod.

en: Add [cml_media] shortcode to media inserted in editor
sr_RS: Dodajte [cml_media] shortcode medijima ubačenim u uređivač

en: If enabled the plugin will insert inside [cml_media] shortcode to allow "alt" attribute to be translated in frontend
sr_RS: Ako je ova opcija aktivirana, plugin će ubaciti [cml_media] shortcode kako bi omogućio da "alt" atribut bude preveden na čeonom programu

en: Categories & Tags
sr_RS: Kategorije i oznake

en: Change wordpress language:
sr_RS: Promenite wordpress jezik:

en: Translate media in Editor:
sr_RS: Prevedite medije u uređivaču:

en: When you add a language the plugin will try to download corresponding WordPress language files. If for, some reason, it fails you can try to download them at:
sr_RS: Kad dodate jezik, plugin će pokušati da preuzme odgovarajuće WordPress datoteke jezika. Ako, iz nekog razloga, preuzimanje ne uspe, možete pokušati da ih preuzmete na:

en: You then would have to upload these files to the '/wp-content/languages/' directory
sr_RS: Zatim biste morali da otpremite te datoteke u direktorijum '/wp-content/languages/'

en: If your language is not available on previous link you have to install it manually. For more information
sr_RS: Ako vaš jezik nije raspoloživ na prethodnom linku, morate ga instalirati ručno. Za više informacija

en: If translation of current post/page doesn't exists in flag language:
sr_RS: Ako prevod tekućeg posta/stranice ne postoji na jeziku zastavice:

en: Switch always to flag language
sr_RS: Ako prevod tekućeg posta/stranice ne postoji na jeziku zastavice:

en: Go to homepage
sr_RS: Idi na početnu stranicu

en: Set the behavior of the flags when current page doesn't exists in flag language
sr_RS: Podesite ponašanje ovih zastavica kad data stranica ne postoji na jeziku zastavice

en: The plugin will add language slug ( ?lang=## ) to url when translation doesn't exists in flag language
sr_RS: Plugin će dodati slug za jezik (?lang=##) na url kad nema prevoda na jeziku zastavice

en: Show flags on:
sr_RS: Plugin će dodati slug za jezik (?lang=##) na url kad nema prevoda na jeziku zastavice

en: Custom posts
sr_RS: Prilagođeni postovi

en: Loop
sr_RS: Prilagođeni postovi

en: Before post/page content
sr_RS: Petlja

en: After post/page content
sr_RS: Posle sadržaja posta/stranice

en: When:
sr_RS: Kad:

en: Show flags only on translated page.
sr_RS: Prikaži zastavice samo na prevedenoj stranici.

en: Choose where show flags
sr_RS: Odaberite gde ćete prikazati zastavice

en:  Custom css:
sr_RS: Prilagođeni CSS:

en:  Display items as:
sr_RS: Prikaži stavke kao:

en: Add a div, with #flying-flags, after the footer of the page.
sr_RS: Dodajte div, sa #lepršavim zastavama posle podnožja stranice.

en: Use the textarea for customize the style.
sr_RS: Koristite oblast za tekst kako biste prilagodili stil.

en: Id or class of element to add flags:
sr_RS: id ili element klase za dodavanje zastavica:

en: use # for id, or . for class
sr_RS: koristite # za id ili . za klasu

en: Create a div with id #cml-lang, and append it to desired element throught append method of jQuery
sr_RS: Kreirajte div koji ima id #cml-lang  i dodajte ga željenom elementu putem metoda dodavanja za jQuery

en: Style
sr_RS: Stil

en: Add an item for each language
sr_RS: Dodaj stavku za svaki jezik

en: Add items in submenu
sr_RS: Dodaj stavke podmeniju

en: Add to
sr_RS: Dodaj

en: You can add flags to menu throught <b>Aspect -> Menu page</b>, or enabling this option.
sr_RS: Možete dodati zastavice meniju kroz <b>Aspekt -> Stranicu menija</b> ili aktiviranjem ove opcije.

en: Use this box for also customize the style of items added throught <b>Aspect -> Menu page</b>
sr_RS: Koristite ovaj okvir da biste prilagodili stil stavki dodatih preko <b>Aspekta -> Stranice menija</b>

en: Flag + name
sr_RS: Zastavica + naziv

en: Name only
sr_RS: Samo naziv

en: Flag only
sr_RS: Samo zastavica

en: Flag + Language slug
sr_RS: Zastavica + slug jezika

en: Flags size:
sr_RS: Veličina zastavica

en:  Style:
sr_RS: Stil

en: List
sr_RS: Lista

en: Combo
sr_RS: Kombinacija

en: Translation not available:
sr_RS: Prevod nije raspoloživ:

en: Add flags to menu:
sr_RS: Dodaj zastavice meniju:

en: Helps restored succesfully
sr_RS: Pomoć uspešno vraćena na početne vrednosti

en: Start wizard
sr_RS: Pokreni čarobnjaka

en: Start wizard againg. Current settings will not be erased
sr_RS: Ponovo pokreni čarobnjaka. Tekuća podešavanja neće biti obrisana

en: Restore helps
sr_RS: Vrati pomoć na početnu vrednost

en: Automatically assign default language to existing posts
sr_RS: Automatski dodeli podrazumevani jezik postojećim postovima

en: Update static page
sr_RS: Ažuriraj statičku stranicu

en: Update Wordpress static page settings. If the plugin set random page as homepage try to deactivat this option
sr_RS: Ažurirajte podešavanja Wordpress statičke stranice. Ako je plugin podesio nasumičnu stranicu kao početnu stranicu, probajte da deaktivirate ovu opciju.

en: Wizard
sr_RS: Carobnjak

en: Update language of existing posts
sr_RS: Ažuriraj jezik postojećih postova

en: Update post relations
sr_RS: Ažuriraj relacije posta

en: Static page
sr_RS: Statička stranica

en: Debug
sr_RS: Otkloni greške

en: %1$ flag
sr_RS: %1$ zastavica

en: generated from "wpml-config.xml"
sr_RS: Generisano od "wpml-config.xml"

en: Current plugins contains WPML Language Configuration Files ( wpml-config.xml )
sr_RS: Tekući dodaci sadrže WPML datoteke za konfiguraciju jezika (wpml-config.xml )

en: officially supported
sr_RS: zvanično podržani

en: Now you can translate Admin texts / wp_options in <%s>"My Translations"</a> page
sr_RS: Sad možete prevesti Admin tekstove/ wp_opcije na stranici <%s>"Moji prevodi"</a> page

en: Support to wpml-config.xml is experimental and could not works correctly
sr_RS: Podrška za wpml-config.xml je eksperimentalna i može se desiti da ne radi kako treba.

en: Go to <%s>My Translations</a> page to translate "Titles & Metadata"
sr_RS: Idite na stranicu <%s>Moji prevodi</a> da biste preveli "Naslove i meta-podatke"

en: Go to <%s>My Translations</a> page to translate "Title Settings"
sr_RS: Idite na stranicu <%s>Moji prevodi</a> da biste preveli "Podešavanja naslova"

en: Your theme is designed for WPML
sr_RS: Vaša tema je napravljena za WPML

en: Support for theme compatible with WPML is experimental and could not works correctly, if you need help contact me.
sr_RS: Podrška za temu kompatibilnu sa WPML-om je eksperimentalna i može se desiti da ne radi kako treba. Ako vam je potrebna pomoć, pišite mi.

en: CML: Recent Posts
sr_RS: CML: Novi postovi

en: The most recent posts on your site
sr_RS: Najnoviji post na vašem site-u

en: Title:
sr_RS: Naslov:

en: Number of posts to show:
sr_RS: Broj postova za prikazivanje:

en: CML: Language Chooser
sr_RS: CML: Birač jezika

en: Show the list of available languages
sr_RS: Prikaži listu raspoloživih jezika

en: Show:
sr_RS: Prikaži:

en: Flag's size:
sr_RS: Veličina zastavice:

en: Css ClassName:
sr_RS: Naziv CSS klase:

en: CML: Text
sr_RS: CML: Tekst

en: You can write arbitrary text or HTML separately for each language
sr_RS: Možete napisati arbitrarni tekst ili HTML za svaki jezik posebno
