PublishPress Capabilities 2.42.0 - en to ro-RO translation catalogue (795 entries)

note: Description of the plugin
en: PublishPress Capabilities is the access control plugin for WordPress. You can manage all your WordPress user roles, from Administrators to Subscribers.
ro-RO: PublishPress Capabilities este pluginul de control al accesului pentru WordPress. Puteți gestiona toate rolurile utilizatorilor WordPress, de la Administratori la Abonați.

en: %1s Error: %2s  PublishPress Capabilities cannot function because another copy of the plugin is active.
ro-RO: %1s Eroare: %2s  PublishPress Capabilities nu poate funcționa deoarece o altă copie a pluginului este activă.

en: This plugin can be deleted.
ro-RO: Acest plugin poate fi șters.

en: You can block pages by URL or hide Admin elements by entering a CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
ro-RO: Puteți bloca pagini prin URL sau ascunde elemente Admin introducând o clasă CSS sau un ID. Această caracteristică este disponibilă în PublishPress Capabilities Pro.

en: Upgrade to Pro
ro-RO: Upgradează la Pro

en: Admin Menu Restrictions
ro-RO: Restricții Meniu Admin

en: You can restrict access to admin menu screens. You can also edit, change, add, or remove links from the WordPress admin menu. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
ro-RO: Puteți restricționa accesul la ecranele meniului admin. De asemenea, puteți edita, schimba, adăuga sau elimina linkuri din meniul admin WordPress. Această caracteristică este disponibilă în PublishPress Capabilities Pro.

en: You're using PublishPress Capabilities Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
ro-RO: Folosiți PublishPress Capabilities Free. Versiunea Pro are mai multe funcții și suport. %sUpgrade la Pro%s

en: Admin Menus
ro-RO: Meniuri Admin

en: Hide CSS Elements
ro-RO: Ascunde Elemente CSS

en: Block by URL
ro-RO: Blochează după URL

en: Admin Menus allows you to edit the admin menu links and control who has access.
ro-RO: Admin Menus vă permite să editați linkurile din meniul admin și să controlați cine are acces.

en: Select pages...
ro-RO: Selectează pagini...

en: You can select page types where this element will be added.
ro-RO: Poți selecta tipurile de pagini unde acest element va fi adăugat.

en: Metaboxes
ro-RO: Metaboxuri

en: Checklist
ro-RO: Listă de verificare

en: Editorial Comments
ro-RO: Comentarii editoriale

en: Notifications
ro-RO: Notificări

en: TaxoPress - Settings
ro-RO: TaxoPress - Setări

en: You can hide plugin metaboxes. You can also hide specific items by entering their CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
ro-RO: Puteți ascunde metaboxurile pluginului. De asemenea, puteți ascunde elemente specifice introducând clasa CSS sau ID-ul acestora. Această caracteristică este disponibilă în PublishPress Capabilities Pro.

en: Custom Items
ro-RO: Elemente personalizate

en: Custom item one
ro-RO: Element personalizat unu

en: Permalink: Descriptive Caption
ro-RO: Permalink: Captură descriptivă

en: Page Attributes: Order
ro-RO: Atributele paginii: Ordine

en: You can use Frontend Features to target specific posts and pages. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
ro-RO: Puteți folosi Frontend Features pentru a viza postări și pagini specifice. Această caracteristică este disponibilă în PublishPress Capabilities Pro.

en: Select post types...
ro-RO: Selectați tipurile de postări...

en: This will add a metabox on the post editing screen. You can use this feature to add body classes only for that post.
ro-RO: Aceasta va adăuga un metabox pe ecranul de editare a postării. Puteți folosi această caracteristică pentru a adăuga clase de corp doar pentru acea postare.

en: Drag multiple roles selection to change roles order.
ro-RO: Trageți selecția mai multor roluri pentru a schimba ordinea rolurilor.

en: Page title
ro-RO: Titlul paginii

en: Capabilities
ro-RO: Capabilități

en: No permission!
ro-RO: Nici o permisiune!

en: Invalid nonce token!
ro-RO: Token nonce invalid!

en: Error: wrong data
ro-RO: Eroare: date greșite

en: Changes saved. Feature status synchronization has been queued for all network sites.
ro-RO: Modificările au fost salvate. Sincronizarea stării funcției a fost pusă în așteptare pentru toate site-urile din rețea.

en: Changes saved!
ro-RO: Modificările au fost salvate!

en: An error occured!
ro-RO: A apărut o eroare!

en: Security check failed
ro-RO: Verificarea securității a eșuat

en: Permission denied
ro-RO: Permisiune refuzată

en: Settings updated successfully.
ro-RO: Setările au fost actualizate cu succes.

en: Logged In Users
ro-RO: Utilizatori conectați

en: Logged Out Users
ro-RO: Utilizatori deconectați

en: PublishPress Capabilities Menu Restriction
ro-RO: Restricția meniului Capabilități PublishPress

en: This menu is restricted for the following roles
ro-RO: Acest meniu este restricționat pentru următoarele roluri

en: Roles
ro-RO: Roluri

en: Settings
ro-RO: Setări

en: Success notices
ro-RO: Notificări de succes

en: Error notices
ro-RO: Notificări de eroare

en: Warning notices
ro-RO: Notificări de avertizare

en: Info notices
ro-RO: Notificări de informații

en: Current Role
ro-RO: Rol curent

en: Admin Notices
ro-RO: Notificări admin

en: Save for all Roles
ro-RO: Salvează pentru toate rolurile

en: Save for %s
ro-RO: Salvează pentru %s

en: Notification center access
ro-RO: Acces la centrul de notificări

en: Enable %1$s access to the Admin Notices area.
ro-RO: Activează accesul %1$s la zona Notificărilor admin.

en: Notifications to remove from WordPress admin pages
ro-RO: Notificări de eliminat din paginile admin WordPress

en: Select the notification types that should be hidden when a user in the %1$s role is viewing WordPress admin screens.
ro-RO: Selectați tipurile de notificări care ar trebui să fie ascunse atunci când un utilizator cu rolul de %1$s vizualizează ecranele admin WordPress.

en: Click here for more on notice types.
ro-RO: Faceți clic aici pentru mai multe informații despre tipurile de notificări.

en: Notifications to display in the Admin Notices area.
ro-RO: Notificări de afișat în zona Anunțuri Admin.

en: Select the notification types that should be displayed in the Admin Notices area after been removed from the WordPress admin screens.
ro-RO: Selectați tipurile de notificări care ar trebui să fie afișate în zona Admin Notices după ce au fost eliminate din ecranele admin WordPress.

en: Admin Notices allows you to clean up the WordPress admin area by organizing extra messages and advertisements into one place.
ro-RO: Admin Notices vă permite să curățați zona admin WordPress organizând mesaje și reclame suplimentare într-un singur loc.

en: Features include:
ro-RO: Caracteristicile includ:

en: Move selected notice types out of admin pages
ro-RO: Mutare tipuri de notificări selectate din paginile admin

en: Show selected notices in a dedicated Admin Notices panel
ro-RO: Afișare notificări selectate într-un panou dedicat Anunțurilor Admin

en: Configure notice visibility by user role
ro-RO: Configurați vizibilitatea notificărilor în funcție de rolul utilizatorului

en: View Documentation
ro-RO: Vizualizați documentația

en: How to use Admin Notices
ro-RO: Cum să utilizați Anunțurile Admin

en: Display this notice
ro-RO: Afișați această notificare

en: Silence this notice
ro-RO: Silenciați această notificare

en: Hide this notice
ro-RO: Ascundeți această notificare

en: Move to Hidden Notices
ro-RO: Mutare în Notificări Ascunse

en: Displayed notices will no longer be removed from admin pages.
ro-RO: Notificările afișate nu vor mai fi eliminate din paginile admin.

en: This notice will be moved to the "Silenced Notices" tab and you will not receive a notification if it appears again.
ro-RO: Această notificare va fi mutată în tab-ul "Notificări Silențioase" și nu veți primi o notificare dacă apare din nou.

en: Hidden Notices
ro-RO: Notificări Ascunse

en: Silenced Notices
ro-RO: Notificări Silențioase

en: There are currently no admin notices.
ro-RO: Momentan nu există notificări admin.

en: Edit the settings.
ro-RO: Editați setările.

en: You do not have permission to manage admin notices.
ro-RO: Nu aveți permisiunea de a gestiona notificările admin.

en: Invalid action. Reload this page and try again.
ro-RO: Acțiune invalidă. Reîncărcați această pagină și încercați din nou.

en: Invalid form.
ro-RO: Formular invalid.

en: Admin notice status updated successfully.
ro-RO: Starea notificării admin a fost actualizată cu succes.

en: Warning: This role cannot access the dashboard without the read capability. %1$sClick here to fix this now%2$s.
ro-RO: Atenție: Acest rol nu poate accesa dashboard-ul fără capacitatea de citire. %1$sFaceți clic aici pentru a remedia acest lucru acum%2$s.

en: Role Capabilities
ro-RO: Capabilitățile rolului

en: Search capabilities...
ro-RO: Căutați capabilități...

en: Application Passwords
ro-RO: Parole aplicație

en: Nav Menus (Block)
ro-RO: Meniuri de navigare (Bloc)

en: Block
ro-RO: Bloc

en: Nav Menus (Legacy)
ro-RO: Meniuri de navigare (Legacy)

en: Visibility
ro-RO: Vizibilitate

en: Editing
ro-RO: Editare

en: Deletion
ro-RO: Ștergere

en: Listing
ro-RO: Listare

en: Create Revision
ro-RO: Creează revizia

en: Submit Revision
ro-RO: Trimite revizia

en: Approve Revision
ro-RO: Aprobă revizia

en: Can read posts which are currently published with private visibility.
ro-RO: Poate citi postările care sunt actualmente publicate cu vizibilitate privată.

en: Has basic editing capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
ro-RO: Are capacitate de editare de bază (dar poate necesita alte capacități în funcție de starea și proprietatea postării).

en: Can edit posts which were created by other users.
ro-RO: Poate edita postările care au fost create de alți utilizatori.

en: Can edit posts which are currently published.
ro-RO: Poate edita postările care sunt actualmente publicate.

en: Can edit posts which are currently published with private visibility.
ro-RO: Poate edita postările care sunt actualmente publicate cu vizibilitate privată.

en: Can make a post publicly visible.
ro-RO: Poate face o postare vizibilă public.

en: Has basic deletion capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
ro-RO: Are capacitate de ștergere de bază (dar poate necesita alte capacități în funcție de starea și proprietatea postării).

en: Can delete posts which were created by other users.
ro-RO: Poate șterge postările care au fost create de alți utilizatori.

en: Can delete posts which are currently published.
ro-RO: Poate șterge postările care sunt actualmente publicate.

en: Can delete posts which are currently published with private visibility.
ro-RO: Poate șterge postările care sunt actualmente publicate cu vizibilitate privată.

en: grant / clear / deny all capabilities
ro-RO: acordare / ștergere / refuzare a tuturor capacităților

en: All capabilities
ro-RO: Toate capacitățile

en: Granted
ro-RO: Acordat

en: Not granted
ro-RO: Nu a fost acordat

en: Denied
ro-RO: Refuzat

en: Mixed
ro-RO: Mixte

en: Global capabilities help
ro-RO: Ajutor pentru capabilități globale

en: Click to grant, clear, or deny capabilities across every tab.
ro-RO: Faceți clic pentru a acorda, șterge sau refuza capacitățile din fiecare tab.

en: Invalid Capabilities
ro-RO: Capabilități invalide

en: Additional
ro-RO: Suplimentar

en: Term %s Capabilities
ro-RO: Termen %s Capabilități

en: %s Capabilities
ro-RO: %s Capabilități

en: Post %s Capabilities
ro-RO: Postare %s Capabilități

en: Taxonomy
ro-RO: Taxonomie

en: Filter by taxonomy
ro-RO: Filtrează după taxonomy

en: Filter by post type
ro-RO: Filtrează după post type

en: check / uncheck / negate all
ro-RO: bifează / debifează / neagă tot

en: The slug for this taxonomy is %s
ro-RO: Slug-ul pentru această taxonomy este %s

en: The slug for this post type is %s
ro-RO: Slug-ul pentru acest post type este %s

en: %s: assigned by Permission Group
ro-RO: %s: atribuit de Grupul de Permisiuni

en: This capability is %s
ro-RO: Această capacitate este %s

en: This capability is controlled by %s
ro-RO: Această capacitate este controlată de %s

en: This capability is controlled by %s Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
ro-RO: Această capacitate este controlată de %s Utilizați setările din bara laterală pentru a permite acest lucru să fie controlat independent.

en: Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
ro-RO: Folosește setările din bara laterală pentru a permite controlul independent.

en: This capability is not available for this post type.
ro-RO: Această capacitate nu este disponibilă pentru acest post type.

en: Admin listing access is normally provided by the "Edit" capabilities. These "List" capabilities only apply if the corresponding "Edit" capability is missing. Also, these "List" capabilities can grant access, but not deny access.
ro-RO: Accesul la listarea Admin este de obicei oferit de capacitățile "Editare". Aceste capacități "Listă" se aplică doar dacă capacitatea corespunzătoare "Editare" lipsește. De asemenea, aceste capacități "Listă" pot acorda acces, dar nu pot refuza accesul.

en: Filter by capability
ro-RO: Filtrează după capacitate

en: No results found. Please try again with a different word.
ro-RO: Nu s-au găsit rezultate. Te rugăm să încerci din nou cu un cuvânt diferit.

en: Capability Name
ro-RO: Numele capacității

en: WordPress Core Capabilities
ro-RO: Capacitățile de bază WordPress

en: Plugin Capabilities &ndash; %s
ro-RO: Capacitățile Plugin-ului &ndash; %s

en: The User Testing feature also requires the %1$s edit_users %2$s capability.
ro-RO: Funcția de Testare a Utilizatorului necesită de asemenea capacitatea %1$s edit_users %2$s.

en: The following entries have no effect. Please assign desired capabilities on the Editing / Deletion / Private tabs.
ro-RO: Următoarele intrări nu au efect. Vă rugăm să atribuiți capacitățile dorite pe tab-urile Editare / Ștergere / Privat.

en: Additional Capabilities
ro-RO: Capabilități suplimentare

en: You have no additional capabilities.
ro-RO: Nu aveți capabilități suplimentare.

en: Capabilities allows you change the permissions for any user role.
ro-RO: Capabilitățile vă permit să schimbați permisiunile pentru orice rol de utilizator.

en: %1$s = Capability granted %2$s
ro-RO: %1$s = Capacitate acordată %2$s

en: usage key
ro-RO: cheie de utilizare

en: %1$s = Capability not granted %2$s
ro-RO: %1$s = Capacitate neacordată %2$s

en: %1$s = Capability denied, even if granted by another role %2$s
ro-RO: %1$s = Capacitate refuzată, chiar dacă a fost acordată de un alt rol %2$s

en: You can also configure this role as a %sPermission Group%s.
ro-RO: Puteți, de asemenea, să configurați acest rol ca un %sGrup de Permisiuni%s.

en: How to use Capabilities
ro-RO: Cum să folosiți Capabilitățile

en: Capabilities is Safe to Use
ro-RO: Capabilitățile sunt sigure de utilizat

en: WordPress stores role capabilities in your database, where they remain even if the plugin is deactivated.
ro-RO: WordPress stochează capacitățile rolurilor în baza dumneavoastră de date, unde rămân chiar și dacă pluginul este dezactivat.

en: Whenever you use PublishPress Capabilities to save changes, it also creates a backup which you can use to restore a previous configuration.
ro-RO: De fiecare dată când folosești PublishPress Capabilities pentru a salva modificări, se creează și o copie de rezervă pe care o poți folosi pentru a restaura o configurație anterioară.

en: Go to the Backup feature
ro-RO: Accesați funcția de Backup

en: Add a New Capability
ro-RO: Adăugați o nouă capacitate

en: Add to role
ro-RO: Adăugați la rol

en: New capabilities are controlled on the Additonal tab.
ro-RO: Capabilitățile noi sunt controlate în tab-ul Suplimentar.

en: PublishPress Permissions
ro-RO: Permisiuni PublishPress

en: Automatically define type-specific capabilities for your custom post types and taxonomies
ro-RO: Definirea automată a capacităților specifice tipului pentru tipurile tale de posturi personalizate și taxonomii

en: Assign standard WP roles supplementally for a specific post type
ro-RO: Atribuiți roluri standard WP suplimentar pentru un tip specific de post

en: Assign custom WP roles supplementally for a specific post type <em>(Pro)</em>
ro-RO: Atribuie roluri WP personalizate suplimentar pentru un tip de post specific <em>(Pro)</em>

en: Customize reading permissions per-category or per-post
ro-RO: Personalizați permisiunile de citire pe categorie sau pe postare

en: Customize editing permissions per-category or per-post <em>(Pro)</em>
ro-RO: Personalizați permisiunile de editare pe categorie sau pe postare <em>(Pro)</em>

en: Custom Post Visibility statuses, fully implemented throughout wp-admin <em>(Pro)</em>
ro-RO: Stările de vizibilitate pentru posturi personalizate, implementate complet în wp-admin <em>(Pro)</em>

en: Custom Moderation statuses for access-controlled, multi-step publishing workflow <em>(Pro)</em>
ro-RO: Stări de moderare personalizate pentru fluxul de publicare controlat prin acces, în mai multe etape <em>(Pro)</em>

en: Regulate permissions for Edit Flow post statuses <em>(Pro)</em>
ro-RO: Reglați permisiunile pentru stările de postare Edit Flow <em>(Pro)</em>

en: Customize the moderated editing of published content with Revisionary or Post Forking <em>(Pro)</em>
ro-RO: Personalizează editarea moderată a conținutului publicat cu Revisionary sau Post Forking <em>(Pro)</em>

en: Grant Spectator, Participant or Moderator access to specific bbPress forums <em>(Pro)</em>
ro-RO: Acordă acces Spectator, Participant sau Moderator la forumuri bbPress specifice <em>(Pro)</em>

en: Grant supplemental content permissions to a BuddyPress group <em>(Pro)</em>
ro-RO: Acordați permisiuni suplimentare de conținut unui grup BuddyPress <em>(Pro)</em>

en: WPML integration to mirror permissions to translations <em>(Pro)</em>
ro-RO: Integrare WPML pentru a oglindi permisiunile în traduceri <em>(Pro)</em>

en: Member support forum
ro-RO: Forum de suport pentru membri

en: %1$sgrab%2$s %3$s
ro-RO: %1$sprinde%2$s %3$s

en: %s (free install)
ro-RO: %s (instalare gratuită)

en: %1$sbuy%2$s %3$s
ro-RO: %1$scumpărați%2$s %3$s

en: %s info/purchase
ro-RO: %s informații/achiziție

en: Role level is mostly deprecated. However, it still determines eligibility for Post Author assignment and limits the application of user editing capabilities.
ro-RO: Nivelul rolului este în mare parte depreciat. Cu toate acestea, acesta determină în continuare eligibilitatea pentru atribuirea autorului postului și limitează aplicarea capacităților de editare a utilizatorului.

en: Level:
ro-RO: Nivel:

en: Create this role definition in new (future) sites
ro-RO: Creează această definiție de rol în site-uri noi (viitoare)

en: Include in new sites.
ro-RO: Includeți în site-uri noi.

en: Copy / update this role definition to all sites now
ro-RO: Copiați / actualizați această definiție de rol pentru toate site-urile acum

en: Sync role to all sites.
ro-RO: Sincronizează rolul pe toate site-urile.

en: Copy option settings to all sites now
ro-RO: Copiază setările opțiunilor pe toate site-urile acum

en: Sync options to all sites.
ro-RO: Sincronizează opțiunile pe toate site-urile.

en: Unnamed application password
ro-RO: Parolă aplicație fără nume

en: You do not have permission to restore backup.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a restaura backup-ul.

en: New backup saved.
ro-RO: Backup nou salvat.

en: Roles and Capabilities restored from initial backup.
ro-RO: Rolurile și Capacitățile au fost restaurate din backup-ul inițial.

en: Restore failed. No backup found.
ro-RO: Restaurarea a eșuat. Niciun backup găsit.

en: %s restored from last backup.
ro-RO: %s restaurat din ultimul backup.

en: Roles and Capabilities restored from selected auto-backup.
ro-RO: Rolurile și Capacitățile au fost restaurate din backup-ul auto-selectat.

en: Please upload a file to import
ro-RO: Te rog să încarci un fișier pentru import

en: Please upload a valid .json file
ro-RO: Te rog să încarci un fișier .json valid

en: Error importing settings! Please try again.
ro-RO: Eroare la importarea setărilor! Te rog să încerci din nou.

en: Error importing settings! Please check that you uploaded a valid json file.
ro-RO: Eroare la importarea setărilor! Te rog să verifici că ai încărcat un fișier json valid.

en: Skipped %d invalid or unsupported import entries.
ro-RO: %d intrări de import invalide sau nesuportate au fost omise.

en: %s successfully imported from uploaded data.
ro-RO: %s importat cu succes din datele încărcate.

en: No valid backup data found to import.
ro-RO: Nu au fost găsite date de backup valide de importat.

en: Needed function to create default roles not found!
ro-RO: Funcția necesară pentru a crea roluri implicite nu a fost găsită!

en: Roles and Capabilities reset to WordPress defaults
ro-RO: Rolurile și Capacitățile au fost resetate la valorile implicite WordPress

en: Backup Tool for PublishPress Capabilities
ro-RO: Instrument de Backup pentru Capacitățile PublishPress

en: Restore
ro-RO: Restaurează

en: Reset Roles
ro-RO: Resetează Rolurile

en: Backup Roles and Capabilities
ro-RO: Backup Roluri și Capacități

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes. The initial backup and last %d auto-backups are kept.
ro-RO: PublishPress Capabilities creează automat o copie de rezervă la instalare și de fiecare dată când salvezi modificări. Copia de rezervă inițială și ultimele %d copii de rezervă automate sunt păstrate.

en: A backup created on this screen replaces any previous manual backups, but is never automatically replaced.
ro-RO: O copie de rezervă creată pe acest ecran înlocuiește orice copii de rezervă manuale anterioare, dar nu este niciodată înlocuită automat.

en: Manual Backup
ro-RO: Copia de rezervă manuală

en: Last Manual Backup - %s
ro-RO: Ultima Copie de Rezervă Manuală - %s

en: Last Backup
ro-RO: Ultima Copie de Rezervă

en: Restore Previous Roles and Capabilities
ro-RO: Restaurare Roluri și Capacități Anterioare

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes.
ro-RO: PublishPress Capabilities creează automat o copie de rezervă la instalare și de fiecare dată când salvezi modificări.

en: On this screen, you can restore an earlier version of your roles and capabilities.
ro-RO: Pe acest ecran, poți restaura o versiune anterioară a rolurilor și capacităților tale.

en: Available Backups:
ro-RO: Copii de rezervă disponibile:

en: all roles
ro-RO: toate rolurile

en: Manual backup of %s (%s)
ro-RO: Copia de rezervă manuală a %s (%s)

en: Auto-backup of all roles (%s)
ro-RO: Copia de rezervă automată a tuturor rolurilor (%s)

en: Initial backup of all roles
ro-RO: Copia de rezervă inițială a tuturor rolurilor

en: Restore Selected Roles
ro-RO: Restaurare Roluri Selectate

en: Show changes from current roles only
ro-RO: Afișează modificările doar din rolurile curente

en: Initial Backup - %s
ro-RO: Copia de rezervă inițială - %s

en: Initial Backup
ro-RO: Copia de rezervă inițială

en: %s (%s roles)
ro-RO: %s (%s roluri)

en: (this role will be removed if you restore backup)
ro-RO: (acest rol va fi eliminat dacă restabiliți backup-ul)

en: %s (level %s)
ro-RO: %s (nivel %s)

en: No changes
ro-RO: Nici o modificare

en: Reset WordPress Defaults
ro-RO: Resetare la valorile implicite WordPress

en: Warning:
ro-RO: Avertizare:

en: Reseting default Roles and Capabilities will set them to the WordPress install defaults.
ro-RO: Resetarea rolurilor și capacităților implicite le va seta la valorile implicite ale instalării WordPress.

en: If you have installed any plugin that adds new roles or capabilities, these will be lost.
ro-RO: Dacă ai instalat vreun plugin care adaugă roluri sau capacități noi, acestea vor fi pierdute.

en: It is recommended to use this only as a last resource!
ro-RO: Se recomandă să folosiți aceasta doar ca o ultimă soluție!

en: Reset Roles and Capabilities to WordPress defaults
ro-RO: Resetare roluri și capabilități la valorile implicite WordPress

en: You are about to reset Roles and Capabilities to WordPress defaults.
     'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
ro-RO: Ești pe cale să resetezi rolurile și capacitățile la valorile implicite WordPress. 'Anulează' pentru a opri, 'OK' pentru a reseta.

en: Reset to WordPress defaults
ro-RO: Resetare la valorile implicite WordPress

en: Export Settings
ro-RO: Exportare setări

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
ro-RO: Exportă setările pluginului pentru acest site ca fișier .json. Acest lucru îți permite să imporți ușor configurația într-un alt site.

en: Roles and Capabilities
ro-RO: Roluri și capabilități

en: Select the roles to include in this export.
ro-RO: Selectați rolurile de inclus în această exportare.

en: Export
ro-RO: Exportare

en: Import Settings
ro-RO: Importare setări

en: Please make a 'Manual Backup' in the backup tab to enable backup restore in case anything goes wrong.
ro-RO: Te rugăm să faci o 'Copia de rezervă manuală' în tab-ul de backup pentru a activa restaurarea copiei de rezervă în cazul în care ceva nu merge bine.

en: Import the plugin settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
ro-RO: Importă setările pluginului dintr-un fișier .json. Acest fișier poate fi obținut prin exportarea setărilor pe un alt site folosind formularul de mai sus.

en: Before importing, we recommend using the "Backup" tab to create a backup of your current settings.
ro-RO: Înainte de a importa, recomandăm utilizarea tab-ului "Copia de rezervă" pentru a crea o copie de rezervă a setărilor tale curente.

en: Sync feature status to all sites in this network.
ro-RO: Sincronizează starea funcției cu toate site-urile din această rețea.

en: When selected, changing a feature above will apply its new status to every existing site in the background.
ro-RO: Când este selectat, schimbarea unei funcții mai sus va aplica noua sa stare tuturor site-urilor existente în fundal.

en: Admin Feature Restrictions
ro-RO: Restricții funcționalități Admin

en: Toggle all
ro-RO: Comută toate

en: Wildcard enabled
ro-RO: Wildcard activat

en: URL targeted
ro-RO: URL vizat

en: URL wildcard
ro-RO: Wildcard URL

en: Edit
ro-RO: Editează

en: Admin Features allows you to remove elements from the admin area and toolbar.
ro-RO: Funcțiile Admin permit eliminarea elementelor din zona de admin și din bara de instrumente.

en: No change
ro-RO: Fără modificare

en: This feature is denied
ro-RO: Această funcție este interzisă

en: How to use Admin Features
ro-RO: Cum să folosești Funcțiile Admin

en: Admin Features Settings
ro-RO: Setări Funcții Admin

en: Hide Submenus
ro-RO: Ascunde Submeniuri

en: Default
ro-RO: Implicit

en: Custom style "%s" saved successfully.
ro-RO: Stilul personalizat "%s" salvat cu succes.

en: Custom style "%s" deleted successfully.
ro-RO: Stilul personalizat "%s" șters cu succes.

en: Custom style name cannot be empty.
ro-RO: Numele stilului personalizat nu poate fi gol.

en: Admin styles saved successfully.
ro-RO: Stilurile Admin au fost salvate cu succes.

en: Admin Styles
ro-RO: Stiluri Admin

en: Setting
ro-RO: Setare

en: Value
ro-RO: Valoare

en: Admin Color Scheme
ro-RO: Schema de culori Admin

en: Sets the admin color scheme for all users. Click a scheme to preview it instantly.
ro-RO: Setează schema de culoare pentru admin pentru toți utilizatorii. Fă clic pe o schemă pentru a o previzualiza instantaneu.

en: Start from template
ro-RO: Începe din șablon

en: Blank Template
ro-RO: Șablon gol

en: Add Custom Style
ro-RO: Adaugă stil personalizat

en: Edit custom style
ro-RO: Editează stilul personalizat

en: Edit Color Style
ro-RO: Editează stilul de culoare

en: Customize colors for different admin elements. Changes are previewed instantly.
ro-RO: Personalizează culorile pentru diferite elemente de admin. Modificările sunt previzualizate instantaneu.

en: Add more than one custom admin styles. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
ro-RO: Adaugă mai multe stiluri de admin personalizate. Această funcție este disponibilă în PublishPress Capabilities Pro.

en: Add CSS selectors (class or ID), choose a style variation, and set a brand color.
ro-RO: Adaugă selectori CSS (clasă sau ID), alege o variație de stil și setează o culoare de marcă.

en: Add New Element
ro-RO: Adaugă element nou

en: e.g. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header
ro-RO: de ex. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header

en: Variation
ro-RO: Variație

en: Background
ro-RO: Fundal

en: Border
ro-RO: Margine

en: Brand Color
ro-RO: Culoare de marcă

en: Remove
ro-RO: Elimină

en: Custom Style Name
ro-RO: Numele stilului personalizat

en: e.g., Company Branding, Dark Mode
ro-RO: de ex., Branding companie, Mod întunecat

en: Cancel
ro-RO: Anulează

en: Delete Custom Style
ro-RO: Șterge stilul personalizat

en: Are you sure you want to delete this %1s? %2s %3s
ro-RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest %1s? %2s %3s

en: Custom Style
ro-RO: Stil personalizat

en: Save Custom Style
ro-RO: Salvează stilul personalizat

en: Custom Admin Logo
ro-RO: Logo admin personalizat

en: Upload a custom logo to replace the WordPress icon in the admin bar. Recommended: 20px by 20px in SVG or PNG format.
ro-RO: Încarcă un logo personalizat pentru a înlocui iconița WordPress din bara de admin. Recomandat: 20px pe 20px în format SVG sau PNG.

en: Select Image
ro-RO: Selectează imaginea

en: Custom Favicon
ro-RO: Favicon personalizat

en: Upload a custom favicon for the admin area. Recommended: 16px by 16px or 32px by 32px in SVG or PNG format.
ro-RO: Încarcă un favicon personalizat pentru zona de admin. Recomandat: 16px pe 16px sau 32px pe 32px în format SVG sau PNG.

en: Admin Font Family
ro-RO: Familia de fonturi admin

en: Set a font stack for the admin area, for example "Segoe UI", sans-serif.
ro-RO: Setează un pachet de fonturi pentru zona de administrare, de exemplu "Segoe UI", sans-serif.

en: Preset Fonts
ro-RO: Fonturi presetate

en: Custom Value
ro-RO: Valoare personalizată

en: Admin Font Size
ro-RO: Dimensiunea fontului admin

en: Set a base font size for the admin area. Leave empty to use the default WordPress size.
ro-RO: Setează o dimensiune de font de bază pentru zona de admin. Lasă gol pentru a folosi dimensiunea implicită WordPress.

en: Named Sizes
ro-RO: Dimensiuni numite

en: Pixel Sizes
ro-RO: Dimensiuni în pixeli

en: Typography Overrides
ro-RO: Suprascrieri tipografice

en: Optional target-specific typography rules for common admin elements.
ro-RO: Reguli opționale de tipografie specifice pentru elemente comune de administrare.

en: Body Text
ro-RO: Text principal

en: Links
ro-RO: Linkuri

en: Headings
ro-RO: Antete

en: Admin Menu
ro-RO: Meniu Admin

en: Admin Bar
ro-RO: Bară Admin

en: Form Fields
ro-RO: Câmpuri Formular

en: Buttons
ro-RO: Buton

en: Target
ro-RO: Obiectiv

en: Font Family
ro-RO: Familie Font

en: Font Size
ro-RO: Dimensiunea fontului

en: Preset
ro-RO: Presetare

en: Custom
ro-RO: Personalizat

en: Admin Footer Text
ro-RO: Text Subsol Admin

en: Replace the default "Thanks for creating with WordPress" message in the admin footer.
ro-RO: Înlocuiește mesajul implicit "Mulțumim că ai creat cu WordPress" din subsolul admin.

en: Replace "Howdy"
ro-RO: Înlocuiește "Salut"

en: Replace "Howdy" in the admin bar.
ro-RO: Înlocuiește "Salut" în bara admin.

en: Control Settings
ro-RO: Setări Control

en: Control how admin styles are applied to users.
ro-RO: Controlează cum sunt aplicate stilurile admin utilizatorilor.

en: Hide Admin Color Scheme settings in user profile
ro-RO: Ascunde setările schemei de culori Admin în profilul utilizatorului

en: When enabled, users cannot see or change color scheme settings in their profile. Role-based settings will be applied.
ro-RO: Când este activat, utilizatorii nu pot vedea sau schimba setările schemei de culori în profilul lor. Setările bazate pe rol vor fi aplicate.

en: Force role settings (override user selection)
ro-RO: Forțează setările rolului (suprascrie selecția utilizatorului)

en: When enabled, role settings will always apply, overriding any user selection even if the color scheme UI is visible to them.
ro-RO: Când este activat, setările de rol se vor aplica întotdeauna, anulând orice selecție a utilizatorului chiar dacă interfața schemei de culori este vizibilă pentru ei.

en: Admin Styles allows you to customize the WordPress admin area with your own branding.
ro-RO: Admin Styles îți permite să personalizezi zona de admin WordPress cu propria ta marcă.

en: Custom admin color schemes
ro-RO: Scheme de culori personalizate pentru admin

en: Replace the WordPress logo and favicon
ro-RO: Înlocuiți logo-ul WordPress și favicon-ul

en: Custom footer text
ro-RO: Text personalizat pentru subsol

en: Replace "Howdy" text
ro-RO: Înlocuiți textul "Howdy"

en: How to use Admin Styles
ro-RO: Cum să utilizați Admin Styles

en: Security check failed.
ro-RO: Verificarea de securitate a eșuat.

en: You do not have permission to manage admin styles.
ro-RO: Nu aveți permisiunea de a gestiona stilurile admin.

en: No role specified.
ro-RO: Niciun rol specificat.

en: Use this Image
ro-RO: Utilizați această imagine

en: Saving...
ro-RO: Se salvează...

en: Settings saved.
ro-RO: Setările au fost salvate.

en: Current logo preview
ro-RO: Previzualizare logo curent

en: Add New Custom Style
ro-RO: Adăugați un nou stil personalizat

en: Edit Custom Style
ro-RO: Editați stilul personalizat

en: Are you sure you want to delete "%s" custom style?
ro-RO: Sunteți sigur că doriți să ștergeți stilul personalizat "%s"?

en: this custom style
ro-RO: acest stil personalizat

en: Primary Button
ro-RO: Buton principal

en: Hover State
ro-RO: Stare de trecere

en: Notification
ro-RO: Notificare

en: Live preview of your custom color scheme
ro-RO: Previzualizare live a schemei de culori personalizate

en: Custom Style Name is required.
ro-RO: Numele stilului personalizat este obligatoriu.

en: Main Admin Color is required.
ro-RO: Culoarea principală a administratorului este obligatorie.

en: Display Name
ro-RO: Nume de afișare

en: Change how this style is displayed
ro-RO: Schimbă modul în care este afișat acest stil

en: Enter a name for your custom style
ro-RO: Introdu un nume pentru stilul tău personalizat

en: Forest
ro-RO: Pădure

en: Mint Breeze
ro-RO: Briză de mentă

en: Cherry
ro-RO: Cireș

en: Graphite
ro-RO: Grafit

en: Midnight Teal
ro-RO: Teal de miez de noapte

en: Sunrise
ro-RO: Răsărit

en: Desert Sand
ro-RO: Nisip de deșert

en: Amber Glow
ro-RO: Strălucire de chihlimbar

en: Ocean Deep
ro-RO: Ocean adânc

en: Modern Slate
ro-RO: Ardezie modernă

en: Royal Plum
ro-RO: Prun Regal

en: Ink
ro-RO: Cerneală

en: Orchid
ro-RO: Orhidee

en: Stone
ro-RO: Piatră

en: Main Admin Color settings
ro-RO: Setări de culoare pentru Admin Principal

en: Main Admin Color
ro-RO: Culoare Admin Principal

en: Primary brand color
ro-RO: Culoare principală a mărcii

en: Text Color
ro-RO: Culoare text

en: Primary text color
ro-RO: Culoare text principală

en: Highlight Color
ro-RO: Culoare de evidențiere

en: Used for hovers and highlights
ro-RO: Folosită pentru hover-uri și evidențieri

en: Notification Color
ro-RO: Culoare de notificare

en: Used for alerts and notifications
ro-RO: Folosită pentru alerte și notificări

en: Background Color
ro-RO: Culoare de fundal

en: Page background color
ro-RO: Culoarea de fundal a paginii

en: Link element colors
ro-RO: Culorile elementelor link

en: Default Link Color
ro-RO: Culoarea implicită a linkului

en: Standard link color
ro-RO: Culoarea standard a linkului

en: Link Hover Color
ro-RO: Culoarea linkului la trecerea cu mouse-ul

en: Color on hover
ro-RO: Culoare la trecerea cu mouse-ul

en: Delete Link Color
ro-RO: Culoarea linkului de ștergere

en: Color for delete/trash actions
ro-RO: Culoare pentru acțiuni de ștergere/coș

en: Trash Link Color
ro-RO: Culoarea linkului de coș

en: Color for trash actions
ro-RO: Culoare pentru acțiuni de coș

en: Spam Link Color
ro-RO: Culoarea linkului de spam

en: Color for spam actions
ro-RO: Culoare pentru acțiuni de spam

en: Inactive Link Color
ro-RO: Culoarea linkului inactiv

en: Color for inactive items
ro-RO: Culoare pentru elemente inactive

en: Tables
ro-RO: Tabele

en: Table element colors
ro-RO: Culorile elementelor tabel

en: Table Header Background
ro-RO: Fundalul antetului tabelului

en: Table Header Text
ro-RO: Textul antetului tabelului

en: Table Row Background
ro-RO: Fundalul rândului tabelului

en: Table Row Text Color
ro-RO: Culoarea textului rândului tabelului

en: Row Hover Background
ro-RO: Fundalul rândului la trecerea cu mouse-ul

en: Table Border Color
ro-RO: Culoarea marginii tabelului

en: Alternate Row Background
ro-RO: Fundalul rândului alternativ

en: Alternate Row Text Color
ro-RO: Culoarea textului rândului alternativ

en: Forms
ro-RO: Formulare

en: Form input colors
ro-RO: Culorile de intrare ale formularului

en: Input Border Color
ro-RO: Culoarea marginii de intrare

en: Input Focus Border
ro-RO: Marginea de intrare la focalizare

en: Input Background Color
ro-RO: Culoarea fundalului de intrare

en: Input Text Color
ro-RO: Culoarea textului de intrare

en: Placeholder Text Color
ro-RO: Culoarea textului de loc rezervat

en: Button colors
ro-RO: Culorile butoanelor

en: Primary Button Background
ro-RO: Fundalul butonului primar

en: Primary Button Text
ro-RO: Textul butonului primar

en: Primary Button Hover
ro-RO: Trecerea cu mouse-ul butonului primar

en: Secondary Button Background
ro-RO: Fundalul butonului secundar

en: Secondary Button Text
ro-RO: Textul butonului secundar

en: Secondary Button Hover
ro-RO: Trecerea cu mouse-ul butonului secundar

en: Admin menu colors
ro-RO: Culorile meniului de admin

en: Menu Background
ro-RO: Fundalul meniului

en: Menu Text Color
ro-RO: Culoarea textului din meniu

en: Menu Icon Color
ro-RO: Culoarea icoanei din meniu

en: Menu Hover Background
ro-RO: Fundalul hover al meniului

en: Menu Hover Text
ro-RO: Textul hover al meniului

en: Current Menu Background
ro-RO: Fundalul meniului curent

en: Current Menu Text
ro-RO: Textul meniului curent

en: Submenu Background
ro-RO: Fundalul submeniu

en: Submenu Text Color
ro-RO: Culoarea textului din submeniu

en: Admin bar colors
ro-RO: Culorile barei de admin

en: Admin Bar Background
ro-RO: Fundalul barei de admin

en: Admin Bar Text
ro-RO: Textul barei de admin

en: Admin Bar Icon
ro-RO: Icoana barei de admin

en: Admin Bar Hover Background
ro-RO: Fundalul hover al barei de admin

en: Admin Bar Hover Text
ro-RO: Textul hover al barei de admin

en: Dashboard Widgets
ro-RO: Widget-uri dashboard

en: Dashboard widget colors
ro-RO: Culorile widget-urilor dashboard

en: Widget Background
ro-RO: Fundalul widget-ului

en: Widget Border
ro-RO: Marginea widget-ului

en: Widget Header Background
ro-RO: Fundalul antetului widget-ului

en: Widget Title Text
ro-RO: Textul titlului widget-ului

en: Widget Body Text
ro-RO: Textul corpului widget

en: Widget Link
ro-RO: Link widget

en: Widget Link Hover
ro-RO: Link widget la trecerea cu mouse-ul

en: Advanced
ro-RO: Avansat

en: Custom selector color rules
ro-RO: Reguli de culoare pentru selector personalizat

en: Classic Editor %s Restrictions
ro-RO: Restricții Editor Classic %s

en: No metaboxes found for %1s. %2s Click here %3s to visit the %4s screen and refresh this page afterwards to load the new metaboxes.
ro-RO: Nu s-au găsit metabox-uri pentru %1s. %2s Fă clic aici %3s pentru a vizita ecranul %4s și reîmprospătează această pagină ulterior pentru a încărca noile metabox-uri.

en: Gutenberg Editor %s Restrictions
ro-RO: Restricții Editor Gutenberg %s

en: Editor Feature Restrictions
ro-RO: Restricții caracteristici editor

en: Save for all Post Types
ro-RO: Salvează pentru toate tipurile de postări

en: Save %s Restrictions
ro-RO: Salvează restricțiile %s

en: show Classic Editor controls
ro-RO: arată controalele Editor Classic

en: Editor Features allows you to remove elements from the post editing screen.
ro-RO: Caracteristicile editorului vă permit să eliminați elemente de pe ecranul de editare a postării.

en: How to use Editor Features
ro-RO: Cum să folosești caracteristicile editorului

en: You do not have permission to manage frontend features.
ro-RO: Nu aveți permisiunea de a gestiona caracteristicile frontend.

en: All fields are required.
ro-RO: Toate câmpurile sunt obligatorii.

en: Load on page types is required.
ro-RO: Încărcarea pe tipuri de pagină este obligatorie.

en: Frontend element item updated. Save changes to enable for role.
ro-RO: Elementul frontend a fost actualizat. Salvați modificările pentru a activa pentru rol.

en: New frontend element added. Save changes to enable for role.
ro-RO: Un nou element frontend a fost adăugat. Salvați modificările pentru a activa pentru rol.

en: Invalid request!.
ro-RO: Cerere invalidă!.

en: Selected item deleted successfully
ro-RO: Elementul selectat a fost șters cu succes

en: Site Dark Mode
ro-RO: Mod întunecat pentru site

en: Site Light Mode
ro-RO: Mod luminos pentru site

en: Hide Twenty Twenty-Three Credit Footer
ro-RO: Ascunde subsolul creditului Twenty Twenty-Three

en: Frontend Features
ro-RO: Funcționalități Frontend

en: Choose Frontend Features that will apply to this post.
ro-RO: Alegeți funcționalitățile frontend care se vor aplica acestei postări.

en: Select %1$s...
ro-RO: Selectați %1$s...

en: This feature allows you to modify the site frontend by hiding IDs or classes, adding CSS styles, or adding body classes.
ro-RO: Această funcție îți permite să modifici partea din față a site-ului prin ascunderea ID-urilor sau claselor, adăugarea de stiluri CSS sau adăugarea de clase de corp.

en: Editing:
ro-RO: Editare:

en: Title:
ro-RO: Titlu:

en: This will only show here in the WordPress admin area.
ro-RO: Acest lucru va fi vizibil doar aici în zona de admin WordPress.

en: Features:
ro-RO: Funcționalități:

en: Hide IDs or Classes
ro-RO: Ascunde ID-uri sau Clase

en: Add Custom CSS
ro-RO: Adaugă CSS personalizat

en: Add Body Class
ro-RO: Adaugă clasă de corp

en: Enter IDs or classes to hide. Separate multiple values with a comma (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).
ro-RO: Introdu ID-uri sau clase de ascuns. Separează valorile multiple cu o virgulă (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).

en: Enter custom CSS to be added to frontend pages. Examples: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }
ro-RO: Introdu CSS personalizat care va fi adăugat pe paginile din față. Exemple: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }

en: Enter classes to add the body HTML. Do not include the . before the HTML.
ro-RO: Introduceți clase pentru a adăuga HTML-ul corpului. Nu includeți . înainte de HTML.

en: Separate multiple values with a space (custom-style-one custom-style-two).
ro-RO: Separați valorile multiple cu un spațiu (custom-style-one custom-style-two).

en: You can add the CSS for your classes by clicking "Add Custom CSS".
ro-RO: Puteți adăuga CSS pentru clasele dvs. făcând clic pe "Adăugați CSS Personalizat".

en: Enter classes that should be added to the body HTML. Separate multiple values with a space (custom-item-one custom-item-two).
ro-RO: Introdu clase care ar trebui să fie adăugate în HTML-ul corpului. Separează valorile multiple cu un spațiu (custom-item-one custom-item-two).

en: Load on page types:
ro-RO: Încărcați pe tipuri de pagini:

en: Whole Site
ro-RO: Întreaga site

en: Selected Pages
ro-RO: Pagini Selectate

en: This feature will be added to all pages.
ro-RO: Această caracteristică va fi adăugată tuturor paginilor.

en: Add post metabox:
ro-RO: Adăugați metabox post:

en: Cancel Edit
ro-RO: Anulați Editarea

en: Add New
ro-RO: Adăugați Nou

en: Save Edit
ro-RO: Salvați Editarea

en: Hidden IDs or Classes
ro-RO: ID-uri sau Clase Ascunse

en: Body Class
ro-RO: Clasă Corp

en: Custom CSS
ro-RO: CSS Personalizat

en: Pages
ro-RO: Pagini

en: Post Type Metabox
ro-RO: Metabox Tip Post

en: Role
ro-RO: Rol

en: Enable Frontend Features for %1$s Role
ro-RO: Activați Caracteristicile Frontend pentru Rolul %1$s

en: Frontend Features allows you to add or remove elements from the frontend of your site.
ro-RO: Frontend Features îți permite să adaugi sau să elimini elemente din partea din față a site-ului tău.

en: Apply custom styling
ro-RO: Aplică stil personalizat

en: How to use Frontend Features
ro-RO: Cum să folosești caracteristicile frontend

en: Navigation Menu Restrictions
ro-RO: Restricții pentru meniurile de navigare

en: There are no frontend menu links. To control access to navigation menus, please add menu links.
ro-RO: Nu există linkuri de meniu în partea din față. Pentru a controla accesul la meniurile de navigare, te rugăm să adaugi linkuri de meniu.

en: Navigation Menus allows you to block access to frontend menu links.
ro-RO: Meniurile de navigare îți permit să blochezi accesul la linkurile de meniu frontend.

en: How to use Navigation Menus
ro-RO: Cum să folosești meniurile de navigare

en: Profile Feature Restrictions
ro-RO: Restricții pentru caracteristicile profilului

en: Click the "Find profile items for this role" button.
ro-RO: Apasă pe butonul "Găsește elemente de profil pentru acest rol".

en: There are no users in this role. Please select a role that has users and is able to access the "Profile" screen.
ro-RO: Nu există utilizatori în acest rol. Te rugăm să selectezi un rol care are utilizatori și care poate accesa ecranul "Profil".

en: Allow PublishPress to find profile items for this role.
ro-RO: Permite PublishPress să găsească elemente de profil pentru acest rol.

en: Find profile items for this role
ro-RO: Găsește elemente de profil pentru acest rol

en: The %s role is not enabled for editing. The Find button is disabled.
ro-RO: Rolul %s nu este activat pentru editare. Butonul Găsește este dezactivat.

en: This feature will test the "Profile" screen as a user in the %s role.
ro-RO: Această caracteristică va testa ecranul "Profil" ca un utilizator în rolul %s.

en: Refresh Profile Features
ro-RO: Reîmprospătează caracteristicile profilului

en: Profile Features allows you to remove elements from the Profile screen.
ro-RO: Caracteristicile profilului îți permit să elimini elemente de pe ecranul Profil.

en: How to use Profile Features
ro-RO: Cum să folosești caracteristicile profilului

en: Hide Default Items
ro-RO: Ascunde elementele implicite

en: Hide Admin Toolbar
ro-RO: Ascunde bara de instrumente Admin

en: Hide Dashboard Widgets
ro-RO: Ascunde widgeturile de pe Dashboard

en: Mobile Menu Toggle
ro-RO: Comutator meniu mobil

en: WordPress Logo
ro-RO: Logo WordPress

en: WordPress External Links
ro-RO: Linkuri externe WordPress

en: Right bar
ro-RO: Bară dreapta

en: User actions
ro-RO: Acțiuni utilizator

en: New
ro-RO: Nou

en: User Display Name
ro-RO: Numele de afișare al utilizatorului

en: Edit Post
ro-RO: Editează postarea

en: Edit Site
ro-RO: Editează site-ul

en: Thank you for creating with WordPress
ro-RO: Mulțumim că ai creat cu WordPress

en: Welcome panel
ro-RO: Panou de bun venit

en: Remove Admin Toolbar
ro-RO: Îndepărtează bara de administrare

en: Top Tabs
ro-RO: Tab-uri superioare

en: Media Buttons (all)
ro-RO: Buton media (toate)

en: HTML Editor Button
ro-RO: Buton editor HTML

en: Word count
ro-RO: Număr de cuvinte

en: Publish Box
ro-RO: Caseta de publicare

en: Publish Actions
ro-RO: Acțiuni de publicare

en: Taxonomy Boxes
ro-RO: Casete de taxonomie

en: Page Boxes
ro-RO: Cutii de pagină

en: Other Boxes
ro-RO: Alte cutii

en: Featured Image
ro-RO: Imagine evidențiată

en: Coupon Description
ro-RO: Descriere cupon

en: Top Bar - Left
ro-RO: Bară de sus - Stânga

en: Add block
ro-RO: Adaugă bloc

en: Modes
ro-RO: Moduri

en: Outline
ro-RO: Contur

en: Document Overview
ro-RO: Prezentare generală document

en: Document Bar Title
ro-RO: Titlu bară document

en: Top Bar - Right
ro-RO: Bară de sus - Dreapta

en: Switch to Draft
ro-RO: Comută la proiect

en: Publish / Update
ro-RO: Publică / Actualizează

en: Options
ro-RO: Opțiuni

en: Body
ro-RO: Corp

en: Add new block
ro-RO: Adaugă bloc nou

en: Document Panel
ro-RO: Panou document

en: Settings Panel
ro-RO: Panou setări

en: Status & visibility
ro-RO: Stare & vizibilitate

en: Featured image
ro-RO: Imagine prezentată

en: Post Attributes
ro-RO: Atribute postare

en: Block Panel
ro-RO: Panou bloc

en: Paragraph
ro-RO: Paragraf

en: Typography
ro-RO: Tipografie

en: Color settings
ro-RO: Setări de culoare

en: Text settings
ro-RO: Setări de text

en: This role is not enabled for profile feature editing.
ro-RO: Această rol nu este activat pentru editarea caracteristicilor profilului.

en: An error occurred!
ro-RO: A apărut o eroare!

en: Profile features access disabled.
ro-RO: Accesul la caracteristicile profilului este dezactivat.

en: Invalid role provided.
ro-RO: Rol invalid furnizat.

en: Profile features access enabled for this role.
ro-RO: Accesul la caracteristicile profilului este activat pentru acest rol.

en: Editor Features
ro-RO: Caracteristici editor

en: Admin Features
ro-RO: Caracteristici admin

en: Profile Features
ro-RO: Caracteristici profil

en: Redirects
ro-RO: Redirecționări

en: Nav Menu
ro-RO: Meniu de navigare

en: Application Password Capabilities
ro-RO: Capabilități parole aplicație

en: Roles allows you to create, edit, and delete all the user roles on your site.
ro-RO: Roles îți permite să creezi, să editezi și să ștergi toate rolurile utilizatorilor de pe site-ul tău.

en: Capabilities allows you to change the permissions for any user role.
ro-RO: Capabilitățile vă permit să schimbați permisiunile pentru orice rol de utilizator.

en: Admin Styles allows you to customize the admin area with your own branding.
ro-RO: Stilurile admin vă permit să personalizați zona de administrare cu propriul branding.

en: Redirects allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
ro-RO: Redirecțiile permit redirecționarea utilizatorilor dintr-un rol după Înregistrare, Autentificare sau Deconectare.

en: Navigation Menus
ro-RO: Meniuri de navigare

en: User Testing
ro-RO: Testare utilizatori

en: Test your site by instantly logging in as another user. Available accounts include any which the current user can edit.
ro-RO: Testează-ți site-ul conectându-te instantaneu ca un alt utilizator. Conturile disponibile includ orice cont pe care utilizatorul curent îl poate edita.

en: Remove Admin Notices from WordPress admin screen and organize them in to a single area.
ro-RO: Elimină notificările Admin de pe ecranul de administrare WordPress și organizează-le într-o singură zonă.

en: Login permission denied.
ro-RO: Permisiunea de conectare a fost refuzată.

en: You do not have permission to access this page.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a accesa această pagină.

en: Need PublishPress Capabilities Support?
ro-RO: Ai nevoie de suport pentru capacitățile PublishPress?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
ro-RO: Dacă ai nevoie de ajutor sau ai o solicitare pentru o nouă funcție, anunță-ne.

en: Request Support
ro-RO: Solicită suport

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
ro-RO: Documentația detaliată este, de asemenea, disponibilă pe site-ul pluginului.

en: View Knowledge Base
ro-RO: Vezi baza de cunoștințe

en: Social Links
ro-RO: Linkuri sociale

en: Page Lists
ro-RO: Liste de pagini

en: New role created.
ro-RO: Rol nou creat.

en: Error: Failed creating the new role.
ro-RO: Eroare: Crearea rolului nou a eșuat.

en: The selected role is not editable.
ro-RO: Rolul selectat nu este editabil.

en: Incorrect capability name.
ro-RO: Nume de capacitate incorect.

en: Type / Taxonomy settings saved.
ro-RO: Setările tip / taxonomie au fost salvate.

en: Bad form received.
ro-RO: Formular primit incorect.

en: You cannot remove Manage Capabilities from Administrators
ro-RO: Nu poți elimina capacitățile de gestionare din Administratori

en: The selected application password is not editable.
ro-RO: Parola aplicație selectată nu este editabilă.

en: Application password capabilities saved.
ro-RO: Capabilitățile parolei aplicație salvate.

en: This capability is explicitly negated. Click to add/remove normally.
ro-RO: Această capacitate este negată în mod explicit. Fă clic pentru a adăuga/elimina normal.

en: Explicity negate this capability by storing as disabled
ro-RO: Negarea explicită a acestei capacități prin stocarea ca dezactivată

en: Explicitly negate these capabilities by storing as disabled
ro-RO: Negarea explicită a acestor capacități prin stocarea ca dezactivate

en: Post type registration does not define this capability distinctly
ro-RO: Înregistrarea tipului de post nu definește această capacitate în mod distinct

en: Add or remove this capability from the WordPress role
ro-RO: Adaugă sau elimină această capacitate din rolul WordPress

en: Add or remove capability from the role normally
ro-RO: Adaugă sau elimină capacitatea din rol în mod normal

en: Are you sure you want to delete this item ?
ro-RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest element?

en: Add or clear custom item entry before saving changes.
ro-RO: Adaugă sau șterge intrarea personalizată înainte de a salva modificările.

en: Role Name
ro-RO: Numele rolului

en: Role Type
ro-RO: Tipul rolului

en: Default Role
ro-RO: Rol implicit

en: Admin Access
ro-RO: Acces Admin

en: You do not have permission to manage roles.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a gestiona rolurile.

en: You do not have permission to manage editor features.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a gestiona caracteristicile editorului.

en: Settings updated.
ro-RO: Setările au fost actualizate.

en: You do not have permission to manage admin features.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a gestiona caracteristicile admin.

en: You do not have permission to manage navigation menus.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a gestiona meniurile de navigare.

en: You do not have permission to manage profile features.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a gestiona caracteristicile profilului.

en: You do not have permission to manage redirect.
ro-RO: Nu ai permisiunea de a gestiona redirecționarea.

en: Invalid form. Reload this page and try again.
ro-RO: Formular invalid. Reîncărcați această pagină și încercați din nou.

en: You do not have permission to manage capabilities.
ro-RO: Nu aveți permisiunea de a gestiona capacitățile.

en: Network sync completed.
ro-RO: Sincronizarea rețelei s-a finalizat.

en: Network sync has been queued and will continue in the background.
ro-RO: Sincronizarea rețelei a fost pusă în așteptare și va continua în fundal.

en: New capability added to role.
ro-RO: O nouă capacitate a fost adăugată rolului.

en: Bad form Received
ro-RO: Formular rău primit

en: You do not have permission to restore roles.
ro-RO: Nu aveți permisiunea de a restaura rolurile.

en: You do not have permission to perform this action.
ro-RO: Nu aveți permisiunea de a efectua această acțiune.

en: Select at least one role to export.
ro-RO: Selectați cel puțin un rol pentru a exporta.

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
ro-RO: Dacă vă place %s, vă rugăm să ne lăsați o evaluare %s. Vă mulțumim!

en: About PublishPress Capabilities
ro-RO: Despre Capacitățile PublishPress

en: About
ro-RO: Despre

en: Capabilites Documentation
ro-RO: Documentația Capacităților

en: Documentation
ro-RO: Documentație

en: Contact the PublishPress team
ro-RO: Contactați echipa PublishPress

en: Permissions & Access
ro-RO: Permisiuni & Acces

en: Administer advanced content permissions and visibility rules.
ro-RO: Administrați permisiunile avansate de conținut și regulile de vizibilitate.

en: Manage plugin permission settings.
ro-RO: Gestionați setările de permisiune ale pluginului.

en: Bypass content restrictions for editorial workflows.
ro-RO: Ocoliți restricțiile de conținut pentru fluxurile de lucru editoriale.

en: Set custom post statuses for content items.
ro-RO: Setați stări personalizate pentru articolele de conținut.

en: Force Quick Edit access when restrictions would otherwise block it.
ro-RO: Forțați accesul la Editare rapidă atunci când restricțiile ar bloca în mod normal acest lucru.

en: Roles & Groups
ro-RO: Roluri & Grupuri

en: Assign or change role assignments for users.
ro-RO: Atribuie sau schimbă atribuțiile rolurilor pentru utilizatori.

en: Create new permission groups.
ro-RO: Creează grupuri de permisiuni noi.

en: Edit existing permission groups.
ro-RO: Editează grupurile de permisiuni existente.

en: Delete permission groups.
ro-RO: Șterge grupurile de permisiuni.

en: Add or remove members from permission groups.
ro-RO: Adaugă sau elimină membri din grupurile de permisiuni.

en: Create network-wide permission groups in multisite.
ro-RO: Creează grupuri de permisiuni la nivel de rețea în multisite.

en: Manage members of network-wide permission groups.
ro-RO: Gestionați membrii grupurilor de permisiuni la nivel de rețea.

en: Exception Management
ro-RO: Gestionarea excepțiilor

en: Set per-item association exceptions.
ro-RO: Setează excepții de asociere pe element.

en: Set per-item edit exceptions.
ro-RO: Setează excepții de editare pe element.

en: Set per-item read exceptions.
ro-RO: Setează excepții de citire pe element.

en: Set per-item revision exceptions.
ro-RO: Setează excepții de revizuire pe element.

en: Set taxonomy term assignment exceptions.
ro-RO: Setează excepții de atribuție a termenului de taxonomy.

en: Set taxonomy term association exceptions.
ro-RO: Setează excepții de asociere a termenului de taxonomy.

en: Set taxonomy term management exceptions.
ro-RO: Setează excepții de gestionare a termenului de taxonomy.

en: Content Associations
ro-RO: Asociații de conținut

en: Associate users or groups with any page.
ro-RO: Asociază utilizatori sau grupuri cu orice pagină.

en: Define and apply custom post statuses.
ro-RO: Definește și aplică statusuri personalizate pentru postări.

en: Define custom privacy policies for content.
ro-RO: Definește politici de confidențialitate personalizate pentru conținut.

en: Moderate any item regardless of authorship.
ro-RO: Moderează orice element, indiferent de autor.

en: Media & Misc
ro-RO: Media & Diverse

en: Edit attachments uploaded by the current user.
ro-RO: Editează atașamentele încărcate de utilizatorul curent.

en: List unattached files uploaded by other users.
ro-RO: Listează fișierele neatașate încărcate de alți utilizatori.

en: List all media library files.
ro-RO: Listează toate fișierele din biblioteca media.

en: Exempt user from edit-circle restrictions.
ro-RO: Exemptă utilizatorul de restricțiile cercului de editare.

en: Exempt user from read-circle restrictions.
ro-RO: Exemptă utilizatorul de restricțiile cercului de citire.

en: see %1$sRole Usage%2$s: "Pattern Roles"
ro-RO: vezi %1$sUtilizarea rolului%2$s: "Roluri Pattern"

en: activate %1$sAdvanced settings%2$s, see Role Usage
ro-RO: activează %1$sSetările avansate%2$s, vezi Utilizarea rolului

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permission Groups%s.
ro-RO: "Capabilitățile "Posturi" selectate aici definesc de asemenea atribuirea rolurilor specifice tipului pentru Grupurile de Permisiuni%s.

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permit Groups%s.
ro-RO: "Capabilitățile "Posturi" selectate aici definesc de asemenea atribuirea rolurilor specifice tipului pentru Grupurile de Permis%s.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. (See %sPermissions > Post Statuses%s for applicable names). %sSupplemental status-specific roles%s are usually more convenient, though.
ro-RO: Capabilitățile pentru statusuri personalizate pot fi adăugate manual aici. (Vezi %sPermisiuni > Statusuri Posturi%s pentru numele aplicabile). %sRolurile specifice statusurilor suplimentare%s sunt de obicei mai convenabile, totuși.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. Or activate the PP Custom Post Statuses extension to assign status-specific supplemental roles.
ro-RO: Capabilitățile pentru statusuri personalizate pot fi adăugate manual aici. Sau activează extensia PP Statusuri Posturi Personalizate pentru a atribui roluri suplimentare specifice statusului.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added to a role here (see Conditions > Status > Capability Mapping for applicable names). However, it is usually more convenient to use Permit Groups to assign a supplemental status-specific role.
ro-RO: Capabilitățile pentru statusuri personalizate pot fi adăugate manual unui rol aici (vezi Condiții > Status > Maparea Capabilităților pentru numele aplicabile). Cu toate acestea, de obicei este mai convenabil să folosești Grupurile de Permis pentru a atribui un rol suplimentar specific statusului.

en: Unique Post Type Capabilities
ro-RO: Capacități unice pentru tipul de post

note: translators: %1$s and %2$s are link tags for 'Find out more.'
en: Allow post type permissions to be controlled separately from other areas of WordPress. %1$sFind out more.%2$s
ro-RO: Permite ca permisiunile tipului de post să fie controlate separat de alte zone din WordPress. %1$sAflați mai multe.%2$s

en: Use the "Create" capability for selected post types
ro-RO: Folosește capacitatea "Creează" pentru tipurile de post selectate

en: This will cause a new capability to be required for creating posts, and enable a checkbox column here for role assignments. Normally, post creation is controlled by the "Edit" capability.
ro-RO: Aceasta va face ca o nouă capabilitate să fie necesară pentru crearea de posturi și va activa o coloană cu casete de selectare aici pentru atribuirea rolurilor. În mod normal, crearea posturilor este controlată de capabilitatea "Editare".

en: Update
ro-RO: Actualizează

en: Unique Taxonomy Capabilities
ro-RO: Capacități unice pentru taxonomie

en: Allow taxonomy permissions to be controlled separately from other areas of WordPress.
ro-RO: Permite ca permisiunile taxonomiei să fie controlate separat de alte zone din WordPress.

en: Detailed Taxonomy Capabilities
ro-RO: Capabilități Detaliate ale Taxonomiei

en: Allow "Edit", "Delete" and "Assign" capabilities separately from the "Manage" capability.
ro-RO: Permite capabilitățile "Editare", "Ștergere" și "Atribuire" separat de capabilitatea "Gestionare".

en: Login Redirect
ro-RO: Redirectare Login

en: Logout Redirect
ro-RO: Redirectare Logout

en: Registration Redirect
ro-RO: Redirectare Înregistrare

en: First Login Redirect
ro-RO: Redirectare Prim Login

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after login.
ro-RO: Introduceți URL-ul la care utilizatorii din acest rol ar trebui să fie redirecționați după login.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after logout.
ro-RO: Introduceți URL-ul la care utilizatorii din acest rol ar trebui să fie redirecționați după logout.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after registration.
ro-RO: Introduceți URL-ul la care utilizatorii din acest rol ar trebui să fie redirecționați după înregistrare.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after their first login.
ro-RO: Introduceți URL-ul la care utilizatorii din acest rol ar trebui să fie redirecționați după prima autentificare.

en: %s Redirects
ro-RO: %s Redirectări

en: Save Changes
ro-RO: Salvați Modificările

en: Redirect users to the URL they were viewing before login.
ro-RO: Redirectați utilizatorii la URL-ul pe care îl vizionau înainte de login.

en: Redirect users to a specified URL.
ro-RO: Redirectați utilizatorii la un URL specificat.

en: Enter the relative path only without domain for login redirect.
ro-RO: Introduceți doar calea relativă fără domeniu pentru redirectarea login.

en: You must enter the Login Redirect URL.
ro-RO: Trebuie să introduceți URL-ul de Redirectare Login.

en: Enter the relative path only without domain for logout redirect.
ro-RO: Introduceți doar calea relativă fără domeniu pentru redirectarea logout.

en: Redirect Features allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
ro-RO: Funcțiile de Redirecționare permit redirecționarea utilizatorilor dintr-un rol după Înregistrare, Autentificare sau Deconectare.

en: How to use Redirect Features
ro-RO: Cum să folosiți Funcțiile de Redirectare

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
ro-RO: Nu aveți suficiente permisiuni pentru a efectua această acțiune.

en: Your link has expired, refresh the page and try again.
ro-RO: Linkul dumneavoastră a expirat, reîmprospătați pagina și încercați din nou.

en: Missing parameters, refresh the page and try again.
ro-RO: Parametrii lipsă, reîmprospătați pagina și încercați din nou.

en: Invalid role name entry: %s
ro-RO: Intrare invalidă a numelui rolului: %s

en: The role "%s" already exists. Please choose a different name.
ro-RO: Rolul "%s" există deja. Vă rugăm să alegeți un alt nume.

en: Something went wrong, the system wasn't able to create the role, refresh the page and try again.
ro-RO: Ceva a mers prost, sistemul nu a reușit să creeze rolul, reîmprospătează pagina și încearcă din nou.

en: The new role %s was created successfully.
ro-RO: Rolul nou %s a fost creat cu succes.

en: The default role cannot be disabled. Change the default role in WordPress settings first.
ro-RO: Rolul implicit nu poate fi dezactivat. Schimbați rolul implicit în setările WordPress mai întâi.

en: %s role updated successfully.
ro-RO: %s rol actualizat cu succes.

en: Cannot delete default role. You <a href="%s">have to change it first</a>.
ro-RO: Nu se poate șterge rolul implicit. Trebuie să <a href="%s">îl schimbați mai întâi</a>.

en: Deleting a system role is not allowed.
ro-RO: Ștergerea unui rol de sistem nu este permisă.

en: %1$d users moved to default role %2$s.
ro-RO: %1$d utilizatori mutați în rolul implicit %2$s.

en: The role %1$s was successfully deleted. %2$s
ro-RO: Rolul %1$s a fost șters cu succes. %2$s

en: The selected %1$s roles were successfully deleted. %2$s
ro-RO: Rolurile %1$s selectate au fost șterse cu succes. %2$s

en: The role could not be deleted.
ro-RO: Rolul nu a putut fi șters.

en: The role %1$s was successfully hidden.
ro-RO: Rolul %1$s a fost ascuns cu succes.

en: The role %1$s was successfully unhidden.
ro-RO: Rolul %1$s a fost dezvăluit cu succes.

en: Disable / Delete
ro-RO: Dezactivează / Șterge

en: Gutenberg editor
ro-RO: Editor Gutenberg

en: Classic editor
ro-RO: Editor clasic

en: Role Slug
ro-RO: Slug rol

en: The "slug" is the URL-friendly version of the role. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers and underscores.
ro-RO: "Slug-ul" este versiunea prietenoasă cu URL-ul a rolului. De obicei, este totul cu litere mici și conține doar litere, cifre și underscore-uri.

en: Block Login
ro-RO: Blochează autentificarea

en: Block users in this role from logging into the site.
ro-RO: Blochează utilizatorii în acest rol de la autentificarea pe site.

en: Block Dashboard Access
ro-RO: Blochează accesul la dashboard

en: Block users in this role from accessing admin area.
ro-RO: Blochează utilizatorii în acest rol de la accesarea zonei admin.

en: Role Level
ro-RO: Nivelul rolului

en: Each user role has a level from 0 to 10. The Subscriber role defaults to the lowest level (0). The Administrator role defaults to level 10.
ro-RO: Fiecare rol de utilizator are un nivel de la 0 la 10. Rolul de Abonat se default la cel mai scăzut nivel (0). Rolul de Administrator se default la nivelul 10.

en: Disable Role
ro-RO: Dezactivează rolul

en: Disable "%s" role for new user assignments. Existing users will keep this role and its capabilities.
ro-RO: Dezactivează rolul "%s" pentru atribuirea de utilizatori noi. Utilizatorii existenți vor păstra acest rol și capacitățile sale.

en: Delete role
ro-RO: Șterge rolul

en: Deleting this role will completely remove it from database and is irrecoverable.
ro-RO: Ștergerea acestui rol va elimina complet rolul din baza de date și este ireversibilă.

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable Code Editor
ro-RO: Dezactivează editorul de cod

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable the "Code editor" option for the Gutenberg block editor.
ro-RO: Dezactivează opțiunea "Editor de cod" pentru editorul de blocuri Gutenberg.

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Control Allowed Editors
ro-RO: Controlează editorii permisi

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select the allowed editor options for users in this role.
ro-RO: Selectează opțiunile de editor permise pentru utilizatorii în acest rol.

en: Disable WooCommerce admin restrictions
ro-RO: Dezactivează restricțiile admin WooCommerce

en: By default, WooCommerce prevents most users from accessing the WordPress admin area. When enabled, this setting will remove those restrictions for this role. %1s Click here for more details. %2s
ro-RO: În mod implicit, WooCommerce împiedică majoritatea utilizatorilor să acceseze zona de administrare WordPress. Atunci când este activat, această setare va elimina acele restricții pentru acest rol. %1s Faceți clic aici pentru mai multe detalii. %2s

en: Slug already exists
ro-RO: Slug-ul există deja

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select allowed editor
ro-RO: Selectează editor permis

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: You must select at least one editor for the role when managing allowed editor.
ro-RO: Trebuie să selectezi cel puțin un editor pentru rol atunci când gestionezi editorul permis.

en: Select %s
ro-RO: Selectează %s

en: Read more on Role Level.
ro-RO: Citește mai multe despre Nivelul rolului.

en: Are you sure you want to delete this role?
ro-RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest rol?

en: %s role copied. Please click the "Create Role" button to create this new role.
ro-RO: %s rol copiat. Te rugăm să faci clic pe butonul "Creează rol" pentru a crea acest nou rol.

en: Edit Role: %s
ro-RO: Editează rol: %s

en: Copy Role
ro-RO: Copiază rol

en: Create New Role
ro-RO: Creează rol nou

en: All Roles
ro-RO: Toate rolurile

en: These can be edited on the %1s Capabilities screen %2s
ro-RO: Acestea pot fi editate pe ecranul %1s Capacități %2s

en: Load More
ro-RO: Încarcă mai mult

en: Load Less
ro-RO: Încarcă mai puțin

en: All %s | All %s
ro-RO[0]: Toate %s
ro-RO[1]: Toate %s
ro-RO[2]: Toate %s

en: Mine %s | Mine %s
ro-RO[0]: Al meu %s
ro-RO[1]: Al meu %s
ro-RO[2]: Al meu %s

en: Has Users %s | Has Users %s
ro-RO[0]: Are utilizatori %s
ro-RO[1]: Are utilizatori %s
ro-RO[2]: Are utilizatori %s

en: No Users %s | No Users %s
ro-RO[0]: Nu are utilizatori %s
ro-RO[1]: Nu are utilizatori %s
ro-RO[2]: Nu are utilizatori %s

en: Disabled %s | Disabled %s
ro-RO[0]: Dezactivat %s
ro-RO[1]: Dezactivate %s
ro-RO[2]: Dezactivate %s

en: Uneditable %s | Uneditable %s
ro-RO[0]: Needitabil %s
ro-RO[1]: Needitabil %s
ro-RO[2]: Needitabil %s

en: System %s | System %s
ro-RO[0]: Sistem %s
ro-RO[1]: Sistem %s
ro-RO[2]: Sistem %s

en: Copy
ro-RO: Copiază

en: (non-editable role)
ro-RO: (rol needitabil)

en: Unhide
ro-RO: Dezvăluie

en: Your Role
ro-RO: Rolul tău

en: Disabled
ro-RO: Dezactivat

en: Search Roles
ro-RO: Caută Roluri

en: Multiples roles on "Add New User" screen
ro-RO: Roluri multiple pe ecranul "Adaugă utilizator nou"

en: This allows you to assign a new user to multiples roles.
ro-RO: Acest lucru îți permite să atribui un nou utilizator la roluri multiple.

en: Multiples roles on "User Edit" screen
ro-RO: Roluri multiple pe ecranul "Editare utilizator"

en: This allows you to assign an existing user to multiple roles.
ro-RO: Acest lucru îți permite să atribui unui utilizator existent roluri multiple.

en: Set login redirect cookie
ro-RO: Setează cookie-ul de redirecționare la autentificare

en: Use cookie to determine pages users were viewing before login. This is useful when login redirect is not working correctly due to wp_get_referer() limitation.
ro-RO: Folosește cookie pentru a determina paginile pe care utilizatorii le vizionau înainte de conectare. Acest lucru este util atunci când redirecționarea la conectare nu funcționează corect din cauza limitării wp_get_referer().

en: Show private post types
ro-RO: Arată tipuri de postări private

en: This will show all post types on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
ro-RO: Acest lucru va arăta toate tipurile de postări pe ecranul "Capabilități", chiar și cele care sunt de obicei ascunse în zona de admin WordPress.

en: Show private taxonomies
ro-RO: Arată taxonomii private

en: This will show all taxonomies on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
ro-RO: Acest lucru va arăta toate taxonomiile pe ecranul "Capabilități", chiar și cele care sunt de obicei ascunse în zona de admin WordPress.

en: Application password capabilities
ro-RO: Capabilitățile parolei aplicație

en: Allow the Capabilities screen to deny selected capabilities for individual WordPress application passwords.
ro-RO: Permiteți ecranului Capabilități să refuze capabilitățile selectate pentru parolele aplicație WordPress individuale.

en: Show all post types on the "Editor Features" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
ro-RO: Arată toate tipurile de postări pe ecranul "Funcții editor", chiar și cele care sunt de obicei ascunse în zona de admin WordPress.

en: Enable Classic Editor tab
ro-RO: Activare tab-ul Editor clasic

en: Always show the Classic Editor tab in "Editor Features" screen.
ro-RO: Arată întotdeauna tab-ul Editor clasic pe ecranul "Funcționalități Editor".

en: Admin Bar modification
ro-RO: Modificare Bară Admin

en: When testing, display a caption and return link in the Admin Bar.
ro-RO: Atunci când testezi, afișează o legendă și un link de întoarcere în Bara Admin.

en: Admin Bar search
ro-RO: Căutare în Bara Admin

en: Add option to search and user testing in the Admin Bar.
ro-RO: Adaugă opțiunea de căutare și testare utilizator în Bara Admin.

en: Front End footer notice
ro-RO: Notificare footer Front End

en: When testing, display a return link in the front end footer.
ro-RO: Atunci când testezi, afișează un link de întoarcere în footer-ul front end.

en: Exclude role from User Testing
ro-RO: Exclude rolul din Testarea utilizatorului

en: Select roles...
ro-RO: Selectați rolurile...

en: Exclude users in selected roles from User Testing.
ro-RO: Exclude utilizatorii din rolurile selectate din Testarea utilizatorului.

en: Automatically refresh profile elements
ro-RO: Actualizare automată a elementelor de profil

en: Always try to automatically find profile elements. This may cause temporary issues when updating user roles that do not have access to the WordPress admin area.
ro-RO: Încearcă întotdeauna să găsești automat elementele de profil. Aceasta poate cauza probleme temporare atunci când se actualizează rolurile utilizatorilor care nu au acces la zona de admin WordPress.

en: Capabilities Settings
ro-RO: Setări Capacități

en: Search user...
ro-RO: Căutare utilizator...

en: Search
ro-RO: Căutare

en: No results found.
ro-RO: Nu au fost găsite rezultate.

en: Permission denied.
ro-RO: Permisiune refuzată.

en: Test user
ro-RO: Utilizator de test

en: Test this user
ro-RO: Testează acest utilizator

en: Testing:
ro-RO: Testare:

en: %1$sReturn to Administrator view%2$s
ro-RO: %1$sÎntoarceți-vă la vizualizarea Administratorului%2$s

en: Testing as user: %1$s. %2$sReturn to Administrator view%3$s
ro-RO: Testare ca utilizator: %1$s. %2$sÎntoarceți-vă la vizualizarea Administratorului%3$s

en: Unable to retrieve user data.
ro-RO: Imposibil de recuperat datele utilizatorului.

en: Updating Settings...
ro-RO: Actualizare setări...

en: Updating access...
ro-RO: Actualizare acces...

en: Error updating access.
ro-RO: Eroare la actualizarea accesului.

en:  Error: changes can't be saved.
ro-RO: Eroare: modificările nu pot fi salvate.
