Breadcrumb NavXT - en to ca translation catalogue (178 entries)

en: %s Archive Display
ca: Desplegament d'Arxius de %s

en: %s Hierarchy
ca: %s Jerarquia

en: %s Hierarchy Display
ca: %s Jerarquia de Desplegament

en: %s Root Page
ca: %s Pàgina Arrel

en: %s Template
ca: Plantilla de %s

en: %s Template (Unlinked)
ca: Plantilla de %s (sense vincle)

en: %sDonate%s: Love Breadcrumb NavXT and want to help development? Consider buying the author a beer.
ca: %sDonar%s: Li agrada Breadcrumb NavXT i desitja col·laborar amb el desenvolupament? Consideri comprar-li a l'autor una cervesa.

en: %sOnline Documentation%s: Check out the documentation for more indepth technical information.
ca: %sDocumentació En Línia%s: Revisi la documentació per a més informació tècnica.

en: %sReport a Bug%s: If you think you have found a bug, please include your WordPress version and details on how to reproduce the bug.
ca: %sReportar Errors%s: Si pensa que ha trobat un error, per favor inclogui la seva versió de WordPress i els detalls de com es reproduïx l'error.

en: %sTranslate%s: Is your language not available? Contact John Havlik to get translating.
ca: %sTraduir%s: No està disponible en el seu idioma? Comuniqui's amb John Havlik para col·laborar amb la traducció.

en: %sTutorials and How Tos%s: There are several guides, tutorials, and how tos available on the author's website.
ca: %sTutorials i Instructius%s: En el *website de l'autor estan disponibles diverses guies, tutorials i instructius.

en: &mdash; Select &mdash;
ca: &mdash; Seleccioni &mdash;

en: 404 Template
ca: Plantilla d'Error 404.

en: 404 Title
ca: Títol Error 404.

en: A collection of settings most likely to be modified are located under this tab.
ca: Un conjunt d'ajustaments que probablement seran modificats es troba en aquesta pestanya.

en: Adds a breadcrumb navigation showing the visitor&#39;s path to their current location. For details on how to use this plugin visit <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a>.
ca: Afegeix una ruta de navegaci&oacute; que mostra la traject&ograve;ria del visitant a la seva ubicaci&oacute; actual. Per obtenir més informaci&oacute; sobre com utilitzar aquesta visitat <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a>.

en: Adds a breadcrumb trail to your sidebar
ca: Agrega una ruta de navegació en la seva barra lateral

en: Articles by: %htitle%
ca: Articles per: %htitle%

en: Articles by: <a title="Go to the first page of posts by %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>
ca: Articles per: <a title="Anar a la primer pàgina d'entrades per %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>

en: Attachment Template
ca: Plantilla d'Arxiu Adjunt

en: Attachment Template (Unlinked)
ca: Plantilla de l'Arxiu Adjunt (sense vincle)

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Attempt to fix settings now.
ca: Intentar arreglar els ajustaments ara.

en: Author Archives
ca: Arxius d'Autor 

en: Author Display Format
ca: Format de Desplegament d'Autor

en: Author Template
ca: Plantilla d'Autor

en: Author Template (Unlinked)
ca: Plantilla de l'Autor (sense vincle)

en: Blog Breadcrumb
ca: Incloure Inici (del Blog)

en: Blog Template
ca: Plantilla del Blog

en: Blog Template (Unlinked)
ca: Plantilla del Blog (sense vincle)

en: Breadcrumb NavXT Network Settings
ca: Configuraci&oacute; de la xarxa Breadcrumb NavXT

en: Breadcrumb NavXT Settings
ca: Opcions de Configuració de Breadcrumb NavXT

en: Breadcrumb Separator
ca: Separador de Navegació

en: Breadcrumb trail in list form
ca: Ruta de Navegació com Llistat

en: Breadcrumb trail with separators
ca: Ruta de Navegació amb Separadors

en: Category Template
ca: Plantilla de Categoria

en: Category Template (Unlinked)
ca: Plantilla de la Categoria (sense vincle)

en: Complete now.
ca: Completar ara.

en: Current Item
ca: Item Actual

en: Date Template
ca: Plantilla de la Data

en: Date Template (Unlinked)
ca: Plantilla de la Data (sense vincle)

en: Default settings successfully installed.
ca: Els ajustaments predeterminats es van instal·lar amb èxit.

en: Export
ca: Exportar

en: Fix now.
ca: Arreglar ara.

en: For the settings on this page to take effect, you must either use the included Breadcrumb NavXT widget, or place either of the code sections below into your theme.
ca: Perquè prenguin efecte els ajustaments en aquesta pàgina, ha d'incloure el widget del plugin o col·locar el codi en la seva plantilla.

en: Giving Back
ca: Donar de tornada

en: Go to PayPal to give a donation to Breadcrumb NavXT.
ca: Anar a la pàgina de Paypal para donar-li un donatiu a. Breadcrumb NavXT.

en: Go to the %s support post for your version.
ca: Anar a la documentació en línia de %s per a la seva versió.

en: Go to the Breadcrumb NavXT online documentation
ca: Anar a la documentació en línia de Breadcrumb NavXT (en anglès)

en: Go to the Breadcrumb NavXT support post for your version.
ca: Anar a la documentació en línia de Breadcrumb NavXT para la seva versió. 

en: Go to the Breadcrumb NavXT tag archive.
ca: Anar a l'arxiu d'etiquetes de Breadcrumb NavXT

en: Go to the Breadcrumb NavXT translation project.
ca: Anar al projecte de traducció de Breadcrumb NavXT

en: Hide the trail on the front page
ca: Ocultar la ruta de la pàgina principal

en: Home Breadcrumb
ca: Incloure l'Inici

en: Home Template
ca: Plantilla de la Pàgina d'Inici

en: Home Template (Unlinked)
ca: Plantilla de la Pàgina d'Inici (sense vincle)

en: Import
ca: Importar

en: Import settings from a XML file, export the current settings to a XML file, or reset to the default settings.
ca: Importar els ajustaments de Breadcrumb NavXT des d'un arxiu XML, exportar els ajustaments actuals a un arxiu XML o reiniciar els valors predeterminats de Breadcrumb NavXT.

en: Import/Export/Reset
ca: Importar/Exportar/Reiniciar

en: Importing settings from file failed.
ca: Va fallar la importació dels ajustaments des de l'arxiu.

en: Include the paged breadcrumb in the breadcrumb trail.
ca: Incloure la navegació paginada en la ruta de navegació

en: Indicates that the user is on a page other than the first on paginated posts/pages.
ca: Mostrar que l'usuari està en una pàgina distinta a la primera d'una entrada/arxiu amb múltiples pàgines. 

en: Insufficient privileges to proceed.
ca: No té privilegis per a procedir.

en: Link Current Item
ca: Incloure Vincle a Ítem Actual

en: Link the breadcrumbs
ca: Enllaç a la Ruta

en: List
ca: Llista

en: Load default settings now.
ca: Carregar els ajustaments predeterminats ara.

en: Main Site Breadcrumb
ca: Ruta del Lloc Principal

en: Main Site Home Template
ca: Plantilla d'Inici del Lloc Principal

en: Main Site Home Template (Unlinked)
ca: Plantilla d'Inici del Lloc Principal (sense vincle)

en: Mainsite Breadcrumb
ca: Molles (Breadcrumbs) del Lloc Principal

en: Max Title Length:
ca: Longitud Màxima del Títol:

en: Migrate now.
ca: Migrar ara.

en: Migrate the settings now.
ca: Migrar la configuració ara.

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lanis

en: Output trail as:
ca: Mostrar ruta com:

en: Page %htitle%
ca: Pàgina %htitle%

en: Page Template
ca: Plantilla de la Pàgina

en: Page Template (Unlinked)
ca: Plantilla de la Pàgina (sense vincle)

en: Paged Breadcrumb
ca: Ruta de Navegació paginada

en: Paged Template
ca: Plantilla d'Entrada paginada

en: Pages
ca: Pàgines

en: Place the blog breadcrumb in the trail.
ca: Col·locar un enllaç a la pàgina d'inici en la ruta de navegació.

en: Place the home breadcrumb in the trail.
ca: Col·locar un enllaç a la pàgina d'inici en la ruta de navegació.

en: Place the main site home breadcrumb in the trail in an multisite setup.
ca: Col·locar un enllaç a la pàgina d'inici del lloc principal en la ruta de navegació d'una configuració amb múltiples blogs.

en: Placed in between each breadcrumb.
ca: Col·locat enmig de cada opció de navegació.

en: Plain
ca: Text pla

en: Please include this message in your %sbug report%s.
ca: Per favor, incloure aquest missatge en el seu %sreporti de bugs%s.

en: Post Format Template
ca: Plantilla per a Format de l'Entrada

en: Post Format Template (Unlinked)
ca: Plantilla per a Format de l'Entrada (sense enllaç)

en: Post Formats
ca: Formats d'Entrades

en: Post Hierarchy
ca: Jerarquia d'entrades

en: Post Hierarchy Display
ca: Jerarquia per a desplegar entrades

en: Post Parent
ca: Entrada o Pàgina superior

en: Post Template
ca: Plantilla d'Entrades

en: Post Template (Unlinked)
ca: Plantilla de l'Entrada (sense vincle)

en: Post Types
ca: Tipus d'Entrades

en: Posts
ca: Entrades

en: Quick Start
ca: Inici Ràpid

en: Reset
ca: Reiniciar

en: Resources
ca: Recursos

en: Reverse the order of the trail
ca: Invertir l'ordre de la ruta

en: Save Changes
ca: Gravar Canvis

en: Search Template
ca: Plantilla de la Recerca

en: Search Template (Unlinked)
ca: Plantilla de la Recerca (sense vincle)

en: Search results for &#39;%htitle%&#39;
ca: Resultats de recerca per a &#39;%htitle%&#39;

en: Search results for &#39;<a title="Go to the first page of search results for %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>&#39;
ca: Resultats de recerca per a &#39;<a title="Anar a la primer pàgina dels resultats de recerca per a %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>&#39;

en: Select a XML settings file to upload and import settings from.
ca: Seleccionar un arxiu XML per a carregar i importar els ajustaments d'aquest plugin.

en: Settings
ca: Configuracions

en: Settings File
ca: Arxiu d'Ajustaments

en: Settings successfully imported from the uploaded file.
ca: Els ajustaments de Breadcrumb NavXT es van importar reeixidament des de l'arxiu.

en: Settings successfully migrated.
ca: Configuració migrats amb èxit.

en: Settings successfully reset to the default values.
ca: Els ajustaments predeterminats de Breadcrumb NavXT es van restaurar amb èxit.

en: Settings successfully saved.
ca: Ajustaments guardats amb èxit.

en: Settings successfully undid the last operation.
ca: Es va desfer amb èxit l'operació anterior.

en: Show the breadcrumb for the %s post type archives in the breadcrumb trail.
ca: Mostrar la ruta de navegació per als %s arxius de les entrades de tipus.

en: Some settings were not saved.
ca: Alguns ajustaments no van ser gravats.

en: Styling
ca: Estilo

en: Tag Template
ca: Plantilla de l'Etiqueta

en: Tag Template (Unlinked)
ca: Plantilla de l'Etiqueta (sense vincle)

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Text to show before the trail:
ca: Text a mostrar abans de les molles:

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages and the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a la primera pàgina de resultats de recerca, utilitzat només quan aquests ocupen més d'una pàgina i l'element no està enllaçat.

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages.
ca: Plantilla del vincle a la primera pàgina de resultats de recerca en la ruta de navegació, utilitzat només quan aquests ocupen més d'una pàgina.

en: The following settings were not saved:
ca: Els següents ajustaments no van ser gravats:

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show.
ca: La jerarquia que mostrarà la ruta de molles.

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show. Note that the "Post Parent" option may require an additional plugin to behave as expected since this is a non-hierarchical post type.
ca: La jerarquia en la qual es mostra la ruta de molles. Prengui nota que l'opció de "Entrada/Pàgina Superior" pot requerir un plugin addicional per a comportar-se com s'espera, ja que aquest és un tipus de publicació sense jerarquia.

en: The settings for all post types (Posts, Pages, and Custom Post Types) are located under this tab.
ca: Els ajustaments per a tots els tipus d'entrades (Entrades, Pàgines, Personalitzades) es troben en aquesta pestanya.

en: The settings for all taxonomies (including Categories, Tags, and custom taxonomies) are located under this tab.
ca: Els ajustaments per a totes les taxonomies (incloent Categories, Etiquetes i Personalitzades) estan en aquesta pestanya. 

en: The settings for author and date archives, searches, and 404 pages are located under this tab.
ca: Els ajustaments per a autor i arxius, recerques, i pàgines 404 estan en aquesta pestanya.

en: The template for %s breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a %s, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for %s breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a %s.

en: The template for 404 breadcrumbs.
ca: La plantilla per a la ruta de la pàgina d'error 404.

en: The template for attachment breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a arxius adjunts, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for attachment breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a arxius adjunts.

en: The template for author breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a autors, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for author breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a autors.

en: The template for category breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a categories, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for category breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a categories.

en: The template for date breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a dates, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for date breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a dates.

en: The template for page breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a pàgines, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for page breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a pàgines.

en: The template for paged breadcrumbs.
ca: Plantilla de ruta de navegació d'entrades de diverses pàgines.

en: The template for post breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a entrades, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for post breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a entrades.

en: The template for post format breadcrumbs.
ca: La plantilla per al format de la ruta de molles en l'entrada

en: The template for post_format breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla per al format de la ruta de molles en l'entrada, utilitzat només quan la molla no té enllaç. 

en: The template for tag breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a etiquetes, quan l'element no està enllaçat.

en: The template for tag breadcrumbs.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a etiquetes.

en: The template for the blog breadcrumb, used only in static front page environments and when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per al blog, utilitzat només quan la pàgina inicial és una pàgina estàtica i l'element d'inici no està enllaçat.

en: The template for the blog breadcrumb, used only in static front page environments.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per al blog, utilitzat només quan la pàgina inicial és una pàgina estàtica.

en: The template for the home breadcrumb, used when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a la pàgina d'inici, quan l'element d'inici no està enllaçat.

en: The template for the home breadcrumb.
ca: La plantilla de la ruta de navegació per a la pàgina d'inici.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments and when the breadcrumb is not linked.
ca: La plantilla d'enllaç per a la pàgina d'inici del lloc principal, utilitzada només en configuracions amb múltiples blogs i l'element de navegació no està enllaçat.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments.
ca: La plantilla d'enllaç per a la pàgina d'inici del lloc principal, utilitzada només en configuracions amb múltiples blogs.

en: Tips for the settings are located below select options.
ca: Trobarà tips per als ajustaments sota cada opció.

en: Title Length
ca: Longitud del títol

en: Title:
ca: Títol:

en: Undo
ca: Desfer

en: Undo the last undo operation.
ca: Desfer l'última operació de "desfer"

en: Undo the options import.
ca: Desfer importació d'opcions.

en: Undo the options reset.
ca: Desfer reinici d'opcions.

en: Undo the options save.
ca: Desfer modificació d'opcions.

en: Using the code from the Quick Start section above, the following CSS can be used as base for styling your breadcrumb trail.
ca: Fent servir el codi d'Inici Ràpid de la secció anterior, el següent CSS pot utilitzar-se com base per a donar-li estil a la seva ruta de navegació.

en: Warning: Individual site settings may override any settings set in this page.
ca: Av&iacute;s: la configuraci&oacute; de llocs individuals ha de prevaler sobre valors establerts en aquesta p&agrave;gina.

en: Warning: Individual site settings will override any settings set in this page.
ca: Av&iacute;s: la configuraci&oacute; de llocs individuals prevaldr&agrave; sobre valors establerts en aquesta p&agrave;gina.

en: Warning: No BCN_SETTINGS_* define statement found, defaulting to BCN_SETTINGS_FAVOR_NETWORK.
ca: Av&iacute;s: No es trobat definits BCN_SETTINGS_*, es fará servir per defecte BCN_SETTINGS_FAVOR_NETWORK.

en: Warning: Your network settings may override any settings set in this page.
ca: Av&iacute;s: la configuraci&oacute; de xarxa ha de prevaler sobre valors establerts en aquesta p&agrave;gina.

en: Warning: Your network settings will override any settings set in this page.
ca: Av&iacute;s: la configuraci&oacute; de xarxa prevaldr&agrave; sobre valors establerts en aquesta p&agrave;gina.

en: Yes
ca: Si

en: Your PHP version is too old, please upgrade to a newer version. Your version is %1$s, Breadcrumb NavXT requires %2$s
ca: La seva versió de PHP és massa antiga, per favor, actualitzi a la nova versió. La seva versió és %1$s, el plugin Breadcrumb NavXT requereix la versió %2$s 

en: Your plugin install is incomplete.
ca: La instal·lació del plugin no s'ha completat.

en: Your plugin settings are invalid.
ca: Els ajustaments del plugin no són vàlids.

en: Your settings are for a newer version.
ca: Els seus ajustaments són per a una versió més nova.

en: Your settings are out of date.
ca: Els paràmetres estan desactualitzats.

en: display_name uses the name specified in "Display name publicly as" under the user profile the others correspond to options in the user profile.
ca: display_name utilitza el nom especificat en "Mostrar aquest nom públicament" en el perfil de l'usuari, l'altres opcions corresponen als camps nom (first_name), cognom (last_name) i alies (nickname) en el perfil de l'usuari.

en: 404
ca: Página no encontrada
