BotBlocker - en to pl_PL translation catalogue (1770 entries)

en: %1$s (requires >= %2$s)
pl_PL: %1$s (wymaga >= %2$s)

en: %s active installs
pl_PL: %s aktywnych instalacji

en: %s is required.
pl_PL: %s jest wymagane.

en: %s+ active installs
pl_PL: %s+ aktywnych instalacji

en: (%s rating) | (%s ratings)
pl_PL[0]: (%s recenzji)
pl_PL[1]: (%s recenzje)
pl_PL[2]: (%s recenzji)

en: (Real-time)
pl_PL: (W czasie rzeczywistym)

en: (Updated every %s)
pl_PL: (Aktualizacja co %s)

en: 1 = highest. Higher priority rules processed first.
pl_PL: 1 = najwyższy. Reguły o wyższym priorytecie są przetwarzane w pierwszej kolejności.

en: 1 day
pl_PL: 1 dzień

en: 1 hour
pl_PL: 1 godzina

en: 1 month
pl_PL: 1 miesiąc

en: 1 week
pl_PL: 1 tydzień

en: 1 year
pl_PL: 1 rok

en: 12 hours
pl_PL: 12 godzin

en: 15 minutes
pl_PL: 15 minut

en: 2 days
pl_PL: 2 dni

en: 2 hours
pl_PL: 2 godziny

en: 2 weeks
pl_PL: 2 tygodnie

en: 2FA Setup Complete
pl_PL: konfiguracja 2FA zakończona

en: 2FA has been reset.
pl_PL: 2FA zostało zresetowane.

en: 2FA service unavailable
pl_PL: usługa 2FA niedostępna

en: 2FA service unavailable.
pl_PL: usługa 2FA niedostępna.

en: 3 days
pl_PL: 3 dni

en: 3 months
pl_PL: 3 miesiące

en: 30 minutes
pl_PL: 30 minut

en: 404 Not Found
pl_PL: 404 Nie znaleziono

en: 5 million+ bot signatures
pl_PL: ponad 5 milionów podpisów botów

en: 5 minutes
pl_PL: 5 minut

en: 6 hours
pl_PL: 6 godzin

en: 6 months
pl_PL: 6 miesięcy

en: 7-step guided setup
pl_PL: 7-etapowa konfiguracja z przewodnikiem

en: 9 months
pl_PL: 9 miesięcy

en: <strong>IPv4 / IPv6 Lists:</strong> Import allow/block lists on the %1$s and %2$s tabs, or download sample templates.
pl_PL: <strong>Listy IPv4 / IPv6:</strong> Importuj listy zezwoleń/blokad na kartach %1$s i %2$s lub pobierz przykładowe szablony.

en: <strong>Note:</strong> After clicking "Reset 2FA", the user will need to set up 2FA again <strong>only if "Enable Two-Factor Authentication" is checked</strong>. They can do this immediately (QR code will appear) or on their next login.
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Po kliknięciu "Resetuj 2FA" użytkownik będzie musiał ponownie skonfigurować 2FA <strong>tylko wtedy, gdy "Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe" jest zaznaczone</strong>. Może to zrobić natychmiast (pojawi się kod QR) lub przy następnym logowaniu.

en: <strong>Paths:</strong> Add payment gateway callback endpoints under %s to prevent them from being blocked.
pl_PL: <strong>Ścieżki:</strong> Dodaj punkty końcowe wywołania zwrotnego bramki płatności pod %s, aby zapobiec ich zablokowaniu.

en: <strong>Proxy:</strong> Add network masks or header patterns (e.g., Cloudflare ranges) in %s.
pl_PL: <strong>Proxy:</strong> Dodaj maski sieci lub wzorce nagłówków (np. zakresy Cloudflare) w %s.

en: <strong>Rules:</strong> Create rules in %s for IP, User-Agent, ASN, country, referrer, path, cookie, header, request method, or bot score.
pl_PL: <strong>Rules:</strong> Utwórz reguły w %s dla IP, User-Agent, ASN, kraju, strony odsyłającej, ścieżki, pliku cookie, nagłówka, metody żądania lub wyniku bota.

en: <strong>White Bots:</strong> Add trusted crawler domains (search engines, social networks, uptime monitors) under %s.
pl_PL: <strong>White Bots:</strong> Dodaj zaufane domeny crawlerów (wyszukiwarki, sieci społecznościowe, monitory uptime) pod %s.

en: A page reload may be required.
pl_PL: Może być wymagane przeładowanie strony.

en: AI Behavioral analysis
pl_PL: Analiza behawioralna AI

en: AI Behavioral analysis engine
pl_PL: Silnik analizy behawioralnej AI

en: AJAX Error:
pl_PL: Błąd AJAX:

en: AJAX error
pl_PL: Błąd AJAX

en: AJAX error during cache save
pl_PL: Błąd AJAX podczas zapisywania w pamięci podręcznej

en: AJAX error during captcha save
pl_PL: Błąd AJAX podczas zapisywania captcha

en: AJAX error during compatibility test
pl_PL: Błąd AJAX podczas testu zgodności

en: AJAX error during init mode save
pl_PL: Błąd AJAX podczas zapisywania w trybie inicjalizacji

en: API key is required.
pl_PL: Wymagany jest klucz API.

en: API key retrieved successfully.
pl_PL: Klucz API został pomyślnie pobrany.

en: AS Name
pl_PL: Nazwa AS

en: AS Number
pl_PL: Numer AS

en: ASN DB: %1$s | %2$s | updated %3$s ago
pl_PL: Baza danych ASN: %1$s | %2$s | zaktualizowano %3$s temu

en: ASN DB: not yet downloaded.
pl_PL: Baza danych ASN: jeszcze nie pobrano.

en: ASN Database Download/Update
pl_PL: Pobieranie/aktualizacja bazy danych ASN

en: ASN Database Freshness Check
pl_PL: Sprawdzanie aktualności bazy danych ASN

en: ASN Database Update Failed
pl_PL: Nie udało się zaktualizować bazy danych ASN

en: ASN Number
pl_PL: Numer ASN

en: ASN already exists.
pl_PL: ASN już istnieje.

en: ASN data is required for import.
pl_PL: Do importu wymagane są dane ASN.

en: ASN database
pl_PL: Baza danych ASN

en: ASN database module is not available.
pl_PL: Moduł bazy danych ASN jest niedostępny.

en: ASN database update is already scheduled.
pl_PL: Aktualizacja bazy danych ASN została już zaplanowana.

en: ASN database update scheduled.
pl_PL: Zaplanowano aktualizację bazy danych ASN.

en: ASN database update scheduled. The download will start shortly in the background.
pl_PL: Zaplanowano aktualizację bazy danych ASN. Pobieranie rozpocznie się wkrótce w tle.

en: ASN rule created successfully.
pl_PL: Zasada ASN została pomyślnie utworzona.

en: ASN rule deleted successfully.
pl_PL: Zasada ASN została pomyślnie usunięta.

en: ASN rule not found.
pl_PL: Nie znaleziono reguły ASN.

en: ASN rule toggled successfully.
pl_PL: Zasada ASN została pomyślnie włączona.

en: ASN rule updated successfully.
pl_PL: Zasada ASN została pomyślnie zaktualizowana.

en: ASN rules file generated successfully.
pl_PL: Plik reguł ASN został pomyślnie wygenerowany.

en: About
pl_PL: O nas

en: About BotBlocker API
pl_PL: Informacje o BotBlocker API

en: About Cloud Verification
pl_PL: Informacje o weryfikacji w chmurze

en: About Recaptcha v2
pl_PL: Informacje o Recaptcha v2

en: About Recaptcha v3
pl_PL: Informacje o Recaptcha v3

en: About Redis
pl_PL: Informacje o Redis

en: About WordPress transients in BotBlocker
pl_PL: Informacje o stanach przejściowych WordPress w BotBlockerze

en: About memcached
pl_PL: Informacje o memcached

en: About technical support
pl_PL: Informacje o pomocy technicznej

en: Access approved. Redirecting...
pl_PL: Dostęp przyznany. Przekierowywanie...

en: Access denied. Please enable JavaScript and cookies.
pl_PL: Odmowa dostępu. Proszę włączyć obsługę JavaScript i plików cookie.

en: Access has been blocked
pl_PL: Dostęp został zablokowany

en: Access to this page has been restricted.
pl_PL: Dostęp do tej strony został ograniczony.

en: Action
pl_PL: Działanie

en: Action for this bot
pl_PL: Działanie dla tego bota

en: Action for this path
pl_PL: Działanie dla tej ścieżki

en: Actions
pl_PL: Działania

en: Activate
pl_PL: Aktywuj

en: Activate BotBlocker PRO
pl_PL: Aktywuj BotBlocker PRO

en: Activate access
pl_PL: Włącz dostęp

en: Activate brute-force login protection.
pl_PL: Aktywuj ochronę przed logowaniem brute-force.

en: Activates before other plugins
pl_PL: Aktywuje się przed innymi wtyczkami

en: Activation sent.
pl_PL: Aktywacja wysłana.

en: Activation service is unavailable.
pl_PL: Usługa aktywacji jest niedostępna.

en: Active
pl_PL: Aktywny

en: Active rules:
pl_PL: Aktywne zasady:

en: Active:
pl_PL: Aktywny:

en: AdBlockers
pl_PL: AdBlockery

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Add ASN Rule
pl_PL: Dodaj regułę ASN

en: Add ASN rule
pl_PL: Dodaj regułę ASN

en: Add IPv4 Rule
pl_PL: Dodaj regułę IPv4

en: Add IPv6 Rule
pl_PL: Dodaj regułę IPv6

en: Add Proxy
pl_PL: Dodaj proxy

en: Add Rule
pl_PL: Dodaj regułę

en: Add Vary: Cookie header for CDN compatibility. May reduce cache hit ratio.
pl_PL: Dodaj nagłówek Vary: Cookie dla kompatybilności z CDN. Może zmniejszyć współczynnik trafień pamięci podręcznej.

en: Add a short note to remember why you created this rule.
pl_PL: Dodaj krótką notatkę, aby pamiętać, dlaczego utworzyłeś tę regułę.

en: Add country
pl_PL: Wybierz kraj

en: Add external domains that should be allowed in Content-Security-Policy. One domain per line. These will be added to script-src, connect-src, frame-src and img-src directives.
pl_PL: Dodaj domeny zewnętrzne, które powinny być dozwolone w polityce bezpieczeństwa treści (Content-Security-Policy). Jedna domena w każdym wierszu. Zostaną one dodane do dyrektyw script-src, connect-src, frame-src i img-src.

en: Add new path
pl_PL: Dodaj nową ścieżkę

en: Add new proxy
pl_PL: Dodaj nowy serwer proxy

en: Add new rule
pl_PL: Dodaj nową regułę

en: Add noarchive to Blocked Pages
pl_PL: Dodaj noarchive do zablokowanych stron

en: Add noindex to UTM Pages
pl_PL: Dodaj noindex do stron UTM

en: Add rule
pl_PL: Dodaj regułę

en: Add the following line before
pl_PL: Dodaj następującą linię przed

en: Add white bot or search engine
pl_PL: Dodaj białego bota lub wyszukiwarkę

en: Add-on Update Failed
pl_PL: Aktualizacja dodatku nie powiodła się

en: Add-ons
pl_PL: Dodatki

en: Add-ons Deactivated
pl_PL: Dezaktywowane dodatki

en: Add-ons locked. Activate Cloud API to use marketplace features.
pl_PL: Dodatki zablokowane. Aktywuj Cloud API, aby korzystać z funkcji Marketplace.

en: Add-ons manager
pl_PL: Menedżer dodatków

en: Additional API URL:
pl_PL: Dodatkowy adres URL API:

en: Additional Information
pl_PL: Dodatkowe informacje

en: Addon Settings
pl_PL: Ustawienia dodatków

en: Adds Permissions-Policy header to restrict browser features (camera, geolocation, microphone, payment etc.) on all pages for improved security and privacy.
pl_PL: Dodaje nagłówek „Permissions-Policy”, aby ograniczyć dostęp do funkcji przeglądarki (aparat, geolokalizacja, mikrofon, płatności itp.) na wszystkich stronach, co zwiększa bezpieczeństwo i ochronę prywatności.

en: Adds Strict-Transport-Security header for HTTPS responses (max-age=1 year, includeSubDomains, preload). Forces browsers to use HTTPS for 1 year. Only works on HTTPS sites. Disable if you serve non-HTTPS content or test local development without TLS.
pl_PL: Dodaje nagłówek Strict-Transport-Security do odpowiedzi HTTPS (max-age=1 year, includeSubDomains, preload). Wymusza na przeglądarkach korzystanie z protokołu HTTPS przez 1 rok. Działa wyłącznie w witrynach HTTPS. Wyłącz tę opcję, jeśli udostępniasz treści niebędące HTTPS lub testujesz lokalne środowisko programistyczne bez TLS.

en: Adds a default Content-Security-Policy header to limit sources for scripts, styles, images, fonts and other resources. This helps reduce XSS attack risk. May require plugin/theme testing for compatibility.
pl_PL: Dodaje domyślny nagłówek Content-Security-Policy w celu ograniczenia źródeł skryptów, arkuszy stylów, obrazów, czcionek i innych zasobów. Pomaga to zmniejszyć ryzyko ataków typu XSS. Może wymagać sprawdzenia zgodności wtyczek i motywów.

en: Adjust attempt limits and block times to balance security and usability.
pl_PL: Dostosuj limity prób i czasy blokowania, aby zrównoważyć bezpieczeństwo i użyteczność.

en: Adjust timestamps for daylight saving time.
pl_PL: Dostosowanie znaczników czasu do czasu letniego.

en: Admin Panel
pl_PL: Panel administracyjny

en: Admin and WordPress Logging
pl_PL: Logowanie administratora i WordPress

en: Admin logins, failed attempts, sensitive panel access traces.
pl_PL: Logowania administratora, nieudane próby, ślady dostępu do wrażliwych paneli.

en: Administrator Settings
pl_PL: Ustawienia administratora

en: Admins will never be blocked while logged in
pl_PL: Administratorzy nigdy nie będą blokowani po zalogowaniu

en: Advanced Protection
pl_PL: Zaawansowana ochrona

en: Advanced Settings
pl_PL: Ustawienia zaawansowane

en: Advanced analytics & forensics
pl_PL: Zaawansowana analityka i kryminalistyka

en: Advanced bot detection
pl_PL: Zaawansowane wykrywanie botów

en: Advanced data structures
pl_PL: Zaawansowane struktury danych

en: Advanced protection uses cloud-based real-time analysis and smart verification to detect sophisticated bots.
pl_PL: Zaawansowana ochrona wykorzystuje opartą na chmurze analizę w czasie rzeczywistym i inteligentną weryfikację do wykrywania zaawansowanych botów.

en: Advanced reporting, analytics & forensics
pl_PL: Zaawansowane raportowanie, analityka i analiza śledcza

en: Advanced security features for production sites.
pl_PL: Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa dla witryn produkcyjnych.

en: Advanced threat detection
pl_PL: Zaawansowane wykrywanie zagrożeń

en: After the repair is completed,
pl_PL: Po zakończeniu naprawy,

en: Alert when server load is critical or unusual bot activity is detected.
pl_PL: Alert w przypadku krytycznego obciążenia serwera lub wykrycia nietypowej aktywności botów.

en: Alerts
pl_PL: Alerty

en: All ASN rules have been cleared.
pl_PL: Wszystkie reguły ASN zostały oczyszczone.

en: All IPv4 rules have been cleared.
pl_PL: Wszystkie reguły IPv4 zostały wyczyszczone.

en: All IPv6 rules have been cleared.
pl_PL: Wszystkie reguły IPv6 zostały wyczyszczone.

en: All PRO features are active.
pl_PL: Wszystkie funkcje PRO są aktywne.

en: All Premium Add-ons
pl_PL: Wszystkie dodatki Premium

en: All WordPress transients will be cleared:
pl_PL: Wszystkie stany nieustalone WordPress zostaną wyczyszczone:

en: All add-ons included (tools, security, notifications, etc.)
pl_PL: Wszystkie dodatki w zestawie (narzędzia, zabezpieczenia, powiadomienia itp.)

en: All existing cookies will become invalid.
pl_PL: Wszystkie istniejące pliki cookie staną się nieważne.

en: All fields are required.
pl_PL: Wszystkie pola są wymagane.

en: All hits
pl_PL: Wszystkie trafienia

en: All methods can be combined with invisible background checks. Choose the one that fits your site.
pl_PL: Wszystkie metody można łączyć z niewidocznym sprawdzaniem przeszłości. Wybierz tę, która pasuje do Twojej witryny.

en: All official BotBlocker add-ons
pl_PL: Wszystkie oficjalne dodatki BotBlocker

en: All optimized!
pl_PL: Wszystko zoptymalizowane!

en: All paths have been cleared.
pl_PL: Wszystkie ścieżki zostały oczyszczone.

en: All premium add-ons included
pl_PL: Wszystkie dodatki premium w cenie

en: All previous error records will be deleted.
pl_PL: Wszystkie poprzednie rekordy błędów zostaną usunięte.

en: All proxies have been cleared.
pl_PL: Wszystkie serwery proxy zostały wyczyszczone.

en: All rules have been cleared.
pl_PL: Wszystkie zasady zostały wyczyszczone.

en: All tests passed. Your site is ready.
pl_PL: Wszystkie testy przeszły pomyślnie. Twoja witryna jest gotowa.

en: All transients have been cleared.
pl_PL: Wszystkie stany nieustalone zostały usunięte.

en: All users will need to re-authenticate.
pl_PL: Wszyscy użytkownicy będą musieli ponownie się uwierzytelnić.

en: All visitor and statistics data will be cleared.
pl_PL: Wszystkie dane odwiedzających i statystyki zostaną wyczyszczone.

en: All visitors data has been cleared successfully.
pl_PL: Wszystkie dane odwiedzających zostały pomyślnie wyczyszczone.

en: All white bots have been cleared.
pl_PL: Wszystkie białe boty zostały usunięte.

en: Allow
pl_PL: Zezwalaj

en: Allow Payment Gateway Callbacks
pl_PL: Zezwól na wywołania zwrotne bramki płatniczej

en: Allow WordPress Cron and server requests
pl_PL: Zezwalaj na WordPress Cron i żądania serwera

en: Allow logged-in administrators
pl_PL: Zezwalaj zalogowanym administratorom

en: Allow or Block
pl_PL: Zezwalaj lub Blokuj

en: Allow or block this IP/subnet
pl_PL: Zezwalaj lub blokuj ten adres IP/podsieć

en: Allow requests from server IP
pl_PL: Zezwalaj na żądania z adresu IP serwera

en: Allow requests from your server IP
pl_PL: Zezwalaj na żądania z adresu IP serwera

en: Allow your server IP to bypass security checks for updates and automated tasks.
pl_PL: Zezwalaj adresowi IP serwera na pomijanie kontroli bezpieczeństwa aktualizacji i zautomatyzowanych zadań.

en: Allowed Domains (CSP)
pl_PL: Dopuszczone domeny (CSP)

en: Allowed hostnames / domains (space separated)
pl_PL: Dozwolone nazwy hostów / domeny (oddzielone spacjami)

en: Allowed:
pl_PL: Dozwolone:

en: Already have a license key?
pl_PL: Masz już klucz licencyjny?

en: An error occurred while performing the operation.
pl_PL: Podczas wykonywania operacji wystąpił błąd.

en: An error occurred while scheduling the ASN database update.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas planowania aktualizacji bazy danych ASN.

en: An error occurred. Please try again later.
pl_PL: Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

en: Analyze user behavior and block bots without user interaction.
pl_PL: Analizuj zachowanie użytkowników i blokuj boty bez interakcji z użytkownikiem.

en: And more
pl_PL: I więcej

en: Antidetect browsers
pl_PL: Przeglądarki Antidetect

en: Apply Now
pl_PL: Aplikuj teraz

en: Apply preset
pl_PL: Zastosuj ustawienie wstępne

en: Apply the recommended preset in one click (takes ~30 seconds)
pl_PL: Zastosuj zalecane ustawienie wstępne jednym kliknięciem (zajmuje to około 30 sekund)

en: Are you sure you want to continue?
pl_PL: Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Are you sure you want to delete this ASN rule?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę regułę ASN?

en: Are you sure you want to delete this IPv4 rule?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę regułę IPv4?

en: Are you sure you want to delete this IPv6 rule?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę regułę IPv6?

en: Are you sure you want to delete this path?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę ścieżkę?

en: Are you sure you want to delete this proxy?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten serwer proxy?

en: Are you sure you want to delete this rule?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę regułę?

en: Are you sure you want to delete this white bot?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tego białego bota?

en: Are you sure you want to reset and restart the setup wizard?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zresetować i ponownie uruchomić kreatora konfiguracji?

en: Are you sure? We will apply the default settings (Balanced).
pl_PL: Jesteś pewien? Zastosujemy ustawienia domyślne (Zrównoważone).

en: Attempts left: %s
pl_PL: Pozostałe próby: %s

en: Attention!
pl_PL: Uwaga!

en: Author
pl_PL: Autor

en: Auto-Fix (Recommended)
pl_PL: Auto-Fix (zalecane)

en: Auto-detected:
pl_PL: Wykryto automatycznie:

en: Auto-save administrator IPs
pl_PL: Automatyczne zapisywanie adresów IP administratora

en: Auto-save of admin IPs is available in Settings. 2FA per role can be configured in Integrations.
pl_PL: Automatyczne zapisywanie adresów IP administratorów jest dostępne w Ustawieniach. 2FA na rolę można skonfigurować w Integracjach.

en: Auto-update of PTR and User-Agent databases
pl_PL: Automatyczna aktualizacja baz danych PTR i User-Agent

en: Automatic fix applied (stub). Moving on.
pl_PL: Zastosowano automatyczną poprawkę (szablon). Przechodzimy dalej.

en: Automatic signature and AI model updates
pl_PL: Automatyczne aktualizacje sygnatur i modeli AI

en: Automatically save admin IPs to prevent lockout when changing settings.
pl_PL: Automatycznie zapisuj adresy IP administratorów, aby zapobiec blokadzie podczas zmiany ustawień.

en: Back
pl_PL: Powrót

en: Backup Recovery Codes
pl_PL: Kody odzyskiwania kopii zapasowych

en: Backup was successful.
pl_PL: Tworzenie kopii zapasowej powiodło się.

en: Bad ID.
pl_PL: Zły identyfikator.

en: Balanced
pl_PL: Zrównoważony

en: Balanced security and compatibility
pl_PL: Zrównoważone bezpieczeństwo i kompatybilność

en: Ban unresponsive clients
pl_PL: Banowanie niereagujących klientów

en: Basic
pl_PL: Podstawowy

en: Basic bot blocking
pl_PL: Podstawowe blokowanie botów

en: Behavioral & AI analysis
pl_PL: Analiza zachowań i sztuczna inteligencja

en: Behavioral & AI traffic analysis
pl_PL: Analiza ruchu na podstawie zachowań użytkowników i sztucznej inteligencji

en: Better protection for login page
pl_PL: Lepsza ochrona strony logowania

en: Black
pl_PL: Czarny

en: Block
pl_PL: Blok

en: Block Cross-Origin Iframes
pl_PL: Blokowanie ramek Iframe typu Cross-Origin

en: Block Duration (seconds):
pl_PL: Czas trwania bloku (w sekundach):

en: Block HTTP proxy IP ranges.
pl_PL: Blokowanie zakresów adresów IP serwerów proxy HTTP.

en: Block IPs where forward and reverse DNS records don&#39;t match.
pl_PL: Blokowanie adresów IP, w przypadku których rekordy DNS forward i reverse nie są zgodne.

en: Block IPv6 connections
pl_PL: Blokowanie połączeń IPv6

en: Block Response Code:
pl_PL: Kod odpowiedzi bloku:

en: Block Unresponsive Clients
pl_PL: Blokowanie niereagujących klientów

en: Block access via IPv6 protocol.
pl_PL: Blokowanie dostępu przez protokół IPv6.

en: Block all IPv6 visitors. May affect legitimate IPv6 users.
pl_PL: Blokuje wszystkich odwiedzających IPv6. Może mieć wpływ na legalnych użytkowników IPv6.

en: Block clients that don&#39;t respond to verification checks.
pl_PL: Blokowanie klientów, którzy nie reagują na kontrole weryfikacyjne.

en: Block cross-origin iframes to prevent clickjacking.
pl_PL: Blokowanie ramek iframe typu cross-origin w celu zapobiegania atakom typu clickjacking.

en: Block data center IPs (VPS, AWS, DigitalOcean, etc.). Search engines are always whitelisted.
pl_PL: Blokowanie adresów IP centrów danych (VPS, AWS, DigitalOcean itp.). Wyszukiwarki są zawsze na białej liście.

en: Block duration for first-time offenders.
pl_PL: Okres blokady dla osób, które popełniły przestępstwo po raz pierwszy.

en: Block duration for repeat offenders.
pl_PL: Czas trwania blokady dla recydywistów.

en: Block known anti-detect and malformed User-Agent strings.
pl_PL: Blokowanie znanych blokad wykrywania i zniekształconych ciągów User-Agent.

en: Block legacy HTTP/1.0 protocol.
pl_PL: Blokowanie starszego protokołu HTTP/1.0.

en: Block override
pl_PL: Nadpisanie bloku

en: Block requests with missing Accept-Language header.
pl_PL: Blokowanie żądań z brakującym nagłówkiem Accept-Language.

en: Block requests with missing User-Agent header.
pl_PL: Blokowanie żądań z brakującym nagłówkiem User-Agent.

en: Block requests with spoofed Referer headers.
pl_PL: Blokowanie żądań z fałszywymi nagłówkami Referer.

en: Block traffic from known Tor exit nodes.
pl_PL: Blokowanie ruchu ze znanych węzłów wyjściowych sieci Tor.

en: Block traffic from known VPN service IP addresses.
pl_PL: Blokowanie ruchu ze znanych adresów IP usług VPN.

en: Block unauthenticated requests from Cloudflare IPs.
pl_PL: Blokowanie nieuwierzytelnionych żądań z adresów IP Cloudflare.

en: Block visitors using private/incognito browsing mode.
pl_PL: Blokowanie odwiedzających korzystających z trybu przeglądania prywatnego/incognito.

en: Block visitors without JavaScript support.
pl_PL: Blokowanie odwiedzających bez obsługi JavaScript.

en: Blocked countries:
pl_PL: Kraje objęte blokadą:

en: Blocked today: <b>%1$s</b> &middot; Total: <b>%2$s</b> | Blocked today: <b>%1$s</b> &middot; Total: <b>%2$s</b>
pl_PL[0]: Zablokowano dzisiaj: <b>%1$s</b> &middot; Łącznie: <b>%2$s</b>
pl_PL[1]: Zablokowano dzisiaj: <b>%1$s</b> &middot; Łącznie: <b>%2$s</b>
pl_PL[2]: Zablokowano dzisiaj: <b>%1$s</b> &middot; Łącznie: <b>%2$s</b>

en: Blocked today: <b>0</b> &middot; Total: <b>%s</b>
pl_PL: Zablokowano dzisiaj: <b>0</b> &middot; Łącznie: <b>%s</b>

en: Blocked:
pl_PL: Zablokowany:

en: Blocking AdBlock/uBlock users
pl_PL: Blokowanie użytkowników AdBlock/uBlock

en: Blocking Cloudflare origin IPs
pl_PL: Blokowanie oryginalnych adresów IP Cloudflare

en: Blocking Cloudflare users
pl_PL: Blokowanie użytkowników Cloudflare

en: Blocking HTTP/1.0 users
pl_PL: Blokowanie użytkowników HTTP/1.0

en: Blocking IPv6 connections
pl_PL: Blokowanie połączeń IPv6

en: Blocking IPv6 users
pl_PL: Blokowanie użytkowników IPv6

en: Blocking PTR/DNS anomalies
pl_PL: Blokowanie anomalii PTR/DNS

en: Blocking Tor users
pl_PL: Blokowanie użytkowników sieci Tor

en: Blocking VPN users
pl_PL: Blokowanie użytkowników VPN

en: Blocking classic proxies
pl_PL: Blokowanie klasycznych serwerów proxy

en: Blocking device options
pl_PL: Opcje urządzenia blokującego

en: Blocking empty User-Agent
pl_PL: Blokowanie pustych User-Agent

en: Blocking empty language
pl_PL: Blokowanie pustego języka

en: Blocking fake referrers
pl_PL: Blokowanie fałszywych odsyłaczy

en: Blocking hosting providers
pl_PL: Blokowanie dostawców usług hostingowych

en: Blocking incognito users
pl_PL: Blokowanie użytkowników incognito

en: Blocking incognito/private mode
pl_PL: Blokowanie trybu incognito/prywatnego

en: Blocking proxy users
pl_PL: Blokowanie użytkowników proxy

en: Blocking simple antidetect
pl_PL: Blokowanie prostego antidetect

en: Blocking simple bot User-Agents
pl_PL: Blokowanie prostych botów User-Agents

en: Blocking users with incorrect language
pl_PL: Blokowanie użytkowników posługujących się niewłaściwym językiem

en: Blocking users without JavaScript
pl_PL: Blokowanie użytkowników bez JavaScript

en: Blocking web engine options
pl_PL: Blokowanie opcji silnika sieciowego

en: Blocks attacks before WP starts
pl_PL: Blokuje ataki przed rozpoczęciem WP

en: Blocks bots, brute force attacks, spam and automated threats in real time. CAPTCHA, IP rules, proxy/vpn/tor detection, login protection, reCAPTCHA, customizable security rules - all in one plugin. Maximum Security for WordPress.
pl_PL: Blokuje boty, ataki metodą brute force, spam i zautomatyzowane zagrożenia w czasie rzeczywistym. CAPTCHA, reguły IP, wykrywanie proxy/VPN/Tor, ochrona logowania, reCAPTCHA, konfigurowalne reguły bezpieczeństwa - wszystko w jednej wtyczce. Maksymalne bezpieczeństwo dla WordPressa.

en: Blocks brute-force, scanners and scrapers before they hit WordPress
pl_PL: Blokuje brute-force, skanery i scrapery, zanim uderzą w WordPress

en: Blocks common threats
pl_PL: Blokuje typowe zagrożenia

en: Blocks malicious bots and unwanted traffic before they reach your site.
pl_PL: Blokuje złośliwe boty i niechciany ruch, zanim dotrą do Twojej witryny.

en: Blocks most known bad bots
pl_PL: Blokuje większość znanych szkodliwych botów

en: Blocks threats before WordPress loads. Maximum security.
pl_PL: Blokuje zagrożenia przed załadowaniem WordPressa. Maksymalne bezpieczeństwo.

en: Blue
pl_PL: Niebieski

en: Boost your BotBlocker experience with add-ons and tools selected to increase security, productivity and enhance your website
pl_PL: Zwiększ swoje doświadczenie z BotBlocker dzięki dodatkom i narzędziom wybranym w celu zwiększenia bezpieczeństwa, produktywności i ulepszenia witryny

en: BotBlocker API (botblocker.top, globus.studio) - always allowed in CSP.
pl_PL: Interfejs API BotBlocker (botblocker.top, globus.studio) - zawsze dozwolony w CSP.

en: BotBlocker API Integration
pl_PL: Integracja API BotBlocker

en: BotBlocker API and reCAPTCHA domains are added automatically - no need to list them here.
pl_PL: Domeny BotBlocker API i reCAPTCHA są dodawane automatycznie - nie ma potrzeby wpisywania ich tutaj.

en: BotBlocker API connects your site to cloud threat intelligence for real-time security data beyond local detection.
pl_PL: BotBlocker API łączy Twoją witrynę z analizą zagrożeń w chmurze, zapewniając dane bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym wykraczające poza lokalne wykrywanie.

en: BotBlocker API endpoint for threat intelligence and security updates.
pl_PL: Punkt końcowy API BotBlocker do analizy zagrożeń i aktualizacji zabezpieczeń.

en: BotBlocker Cloud Protection and PRO Status
pl_PL: BotBlocker Cloud Protection i status PRO

en: BotBlocker Features
pl_PL: Funkcje BotBlocker

en: BotBlocker Health Panel
pl_PL: Panel zdrowia BotBlocker

en: BotBlocker PRO information refreshed successfully!
pl_PL: Informacje o BotBlocker PRO zostały pomyślnie zaktualizowane!

en: BotBlocker PRO is active, but some protections are disabled. Enable them for full defense.
pl_PL: BotBlocker PRO jest aktywny, ale niektóre zabezpieczenia są wyłączone. Włącz je, aby uzyskać pełną ochronę.

en: BotBlocker PRO status
pl_PL: Status BotBlocker PRO

en: BotBlocker Security &rsaquo; Setup Wizard
pl_PL: BotBlocker Security &rsaquo; Kreator instalacji

en: BotBlocker Security - Firewall & Bot Protection
pl_PL: BotBlocker Security - zapora sieciowa i ochrona przed botami

en: BotBlocker Security logo
pl_PL: Logo BotBlocker Security

en: BotBlocker Settings
pl_PL: Ustawienia BotBlockera

en: BotBlocker Stats
pl_PL: Statystyki BotBlocker

en: BotBlocker Support
pl_PL: Wsparcie dla BotBlockera

en: BotBlocker Website
pl_PL: Strona internetowa BotBlocker

en: BotBlocker is active &middot; awaiting traffic
pl_PL: BotBlocker jest aktywny &middot; oczekuje na ruch

en: BotBlocker is disabled
pl_PL: BotBlocker jest wyłączony

en: BotBlocker is now monitoring and protecting your site.
pl_PL: BotBlocker monitoruje i chroni Twoją witrynę.

en: BotBlocker offers subscription plans for sites of any size - from personal blogs to large corporate websites.
pl_PL: BotBlocker oferuje plany subskrypcji dla witryn dowolnej wielkości - od osobistych blogów po duże witryny korporacyjne.

en: BotBlocker operates in normal mode processing all threat types (bots, proxies, referrers, languages etc.) after base early filtering.
pl_PL: BotBlocker działa w trybie normalnym, przetwarzając wszystkie typy zagrożeń (boty, serwery proxy, odsyłacze, języki itp.) po podstawowym wczesnym filtrowaniu.

en: BotBlocker operates in normal mode processing all threat types at WordPress load.
pl_PL: BotBlocker działa w trybie normalnym, przetwarzając wszystkie typy zagrożeń przy obciążeniu WordPress.

en: BotBlocker pages
pl_PL: Strony BotBlocker

en: BotBlocker protects your WordPress site from bots, spam, and malicious activity using advanced filtering and blocking.
pl_PL: BotBlocker chroni witrynę WordPress przed botami, spamem i złośliwą aktywnością za pomocą zaawansowanego filtrowania i blokowania.

en: BotBlocker requires PHP 7.4 or higher.
pl_PL: BotBlocker wymaga PHP w wersji 7.4 lub wyższej.

en: BotBlocker requires WordPress 5.0 or later.
pl_PL: BotBlocker wymaga WordPress w wersji 5.0 lub nowszej.

en: BotBlocker security plugin
pl_PL: Wtyczka bezpieczeństwa BotBlocker

en: BotBlocker subscription plans
pl_PL: Plany subskrypcji BotBlocker

en: BotBlocker uses cron jobs for log cleanup and data processing.
pl_PL: BotBlocker używa zadań cron do czyszczenia dziennika i przetwarzania danych.

en: BotBlocker uses third-party libraries selected for security, compatibility, and open-source license compliance.
pl_PL: BotBlocker korzysta z bibliotek innych firm wybranych pod kątem bezpieczeństwa, kompatybilności i zgodności z licencją open-source.

en: Broken
pl_PL: Zepsuty

en: Browse Add-ons
pl_PL: Przeglądaj dodatki

en: Browse premium add-ons
pl_PL: Przeglądaj dodatki premium

en: Browser Detection
pl_PL: Wykrywanie przeglądarki

en: Browser Modes
pl_PL: Tryby przeglądarki

en: Browser Options
pl_PL: Opcje przeglądarki

en: Browser Plugins
pl_PL: Wtyczki do przeglądarek

en: Browser detection identifies bots using spoofing, anti-detect tools, and privacy modes. Advanced options verify browser engine consistency.
pl_PL: Wykrywanie przeglądarki identyfikuje boty za pomocą spoofingu, narzędzi anty-detekcyjnych i trybów prywatności. Zaawansowane opcje weryfikują spójność silnika przeglądarki.

en: Browsers
pl_PL: Przeglądarki

en: Brute-force attack
pl_PL: Brutalny atak

en: Built-in CAPTCHA
pl_PL: Wbudowany CAPTCHA

en: Button - "I am not a robot"
pl_PL: Przycisk - "Nie jestem robotem"

en: Bypass BotBlocker checks for incoming payment gateway callbacks (webhooks / IPN / postbacks) so legitimate payment notifications are never blocked.
pl_PL: Funkcja Bypass BotBlocker monitoruje przychodzące powiadomienia zwrotne z bramek płatniczych (webhooki / IPN / postbacki), dzięki czemu legalne powiadomienia o płatnościach nigdy nie są blokowane.

en: CAPTCHA Type:
pl_PL: Typ CAPTCHA:

en: CAPTCHA enabled
pl_PL: CAPTCHA włączone

en: CAPTCHA mode enabled
pl_PL: Tryb CAPTCHA włączony

en: CID is not set or empty.
pl_PL: CID nie jest ustawiony lub jest pusty.

en: CLI requests
pl_PL: Żądania CLI

en: Cache Compatibility
pl_PL: Kompatybilność pamięci podręcznej

en: Cache Duration
pl_PL: Czas trwania pamięci podręcznej

en: Cache Key Prefix:
pl_PL: Prefiks klucza pamięci podręcznej:

en: Cache Plugin Compatibility
pl_PL: Kompatybilność wtyczki pamięci podręcznej

en: Cache Plugin Interface
pl_PL: Interfejs wtyczki pamięci podręcznej

en: Cache UI
pl_PL: Interfejs użytkownika pamięci podręcznej

en: Cache security counters and visitor data in Memcached instead of the database.
pl_PL: Buforowanie liczników bezpieczeństwa i danych odwiedzających w Memcached zamiast w bazie danych.

en: Cache security counters and visitor data in Redis instead of the database.
pl_PL: Buforowanie liczników bezpieczeństwa i danych odwiedzających w Redis zamiast w bazie danych.

en: Cache the admin interface for faster loading.
pl_PL: Buforowanie interfejsu administratora w celu szybszego ładowania.

en: Caches PTR lookups to speed up repeat visitor checks (24h TTL)
pl_PL: Buforuje wyszukiwania PTR, aby przyspieszyć sprawdzanie powtarzających się odwiedzających (24h TTL)

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Cancel and log out
pl_PL: Anulowanie i wylogowanie

en: Captcha Mode:
pl_PL: Tryb Captcha:

en: Captcha Timeout (seconds):
pl_PL: Captcha Timeout (sekundy):

en: Cat
pl_PL: Kot

en: Change
pl_PL: Zmiana

en: Changelog
pl_PL: Lista zmian

en: Changelog is not available.
pl_PL: Lista zmian nie jest dostępna.

en: Chat
pl_PL: Czat

en: Check GET Parameters in Referrer
pl_PL: Sprawdź parametry GET w odsyłaczu

en: Check Reports
pl_PL: Raporty kontrolne

en: Checking your browser before accessing the site
pl_PL: Sprawdzanie przeglądarki przed wejściem na stronę

en: Choose Your Initialization Mode
pl_PL: Wybierz tryb inicjalizacji

en: Choose Your Protection Level
pl_PL: Wybierz swój poziom ochrony

en: Choose from button, color, image, shape, digit, or reCAPTCHA verification methods.
pl_PL: Wybierz spośród przycisków, kolorów, obrazów, kształtów, cyfr lub metod weryfikacji reCAPTCHA.

en: Choose how suspicious visitors are verified.
pl_PL: Wybierz sposób weryfikacji podejrzanych użytkowników.

en: Choose how to treat this IP / subnet.
pl_PL: Wybierz sposób traktowania tego adresu IP / podsieci.

en: Choose notification channels, set up load alerts, and configure report frequency.
pl_PL: Wybierz kanały powiadomień, skonfiguruj alerty obciążenia i skonfiguruj częstotliwość raportowania.

en: Choose the behavior for blocked access and keep your admin area safe.
pl_PL: Wybierz zachowanie dla zablokowanego dostępu i zabezpiecz swój obszar administracyjny.

en: Choose what happens when someone tries to access the default login URL.
pl_PL: Wybierz, co się stanie, gdy ktoś spróbuje uzyskać dostęp do domyślnego adresu URL logowania.

en: Choose which security events and visitor activities to log.
pl_PL: Wybierz, które zdarzenia bezpieczeństwa i działania odwiedzających mają być rejestrowane.

en: Choose your setup method
pl_PL: Wybierz metodę konfiguracji

en: Circle
pl_PL: Koło

en: Cleanup and Simplification
pl_PL: Czyszczenie i upraszczanie

en: Clear All Visitor Data
pl_PL: Wyczyść wszystkie dane odwiedzających

en: Clear Debug Log
pl_PL: Wyczyść dziennik debugowania

en: Clear History
pl_PL: Wyczyść historię

en: Clear Log File
pl_PL: Wyczyść plik dziennika

en: Clear Object Cache
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną obiektów

en: Clear Transient Data
pl_PL: Wyczyść dane przejściowe

en: Clear Visitor Data
pl_PL: Wyczyść dane odwiedzającego

en: Clear WordPress debug log
pl_PL: Wyczyść dziennik debugowania WordPress

en: Clear all
pl_PL: Wyczyść wszystko

en: Clear expired transients from the database
pl_PL: Usuwanie wygasłych stanów nieustalonych z bazy danych

en: Clear outdated logs, remove temporary files, and optimize the database. Regular maintenance prevents storage-related issues.
pl_PL: Wyczyść nieaktualne dzienniki, usuń pliki tymczasowe i zoptymalizuj bazę danych. Regularna konserwacja zapobiega problemom związanym z pamięcią masową.

en: Clear the cache
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną

en: Clear the log
pl_PL: Wyczyść dziennik

en: Clear transients
pl_PL: Czyste stany nieustalone

en: Clear visitor cookies
pl_PL: Wyczyść pliki cookie odwiedzających

en: Clear visitors data
pl_PL: Wyczyść dane odwiedzających

en: Click on the matching color
pl_PL: Kliknij pasujący kolor

en: Click on the matching image
pl_PL: Kliknij pasujący obraz

en: Click the matching color. Simple logic, hard to automate.
pl_PL: Kliknij pasujący kolor. Prosta logika, trudna do zautomatyzowania.

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Cloud API Expired
pl_PL: Cloud API wygasło

en: Cloud API Hits Exhausted
pl_PL: Wyczerpane hity API w chmurze

en: Cloud API Timeout
pl_PL: Limit czasu Cloud API

en: Cloud API connection deactivated.
pl_PL: Połączenie Cloud API zostało dezaktywowane.

en: Cloud API is active. Full protection enabled.
pl_PL: Interfejs API w chmurze jest aktywny. Pełna ochrona włączona.

en: Cloud API key connected and validated.
pl_PL: Klucz API w chmurze podłączony i zweryfikowany.

en: Cloud API provides extended protection with continuous threat intelligence and automation.
pl_PL: Cloud API zapewnia rozszerzoną ochronę dzięki ciągłej analizie zagrożeń i automatyzacji.

en: Cloud API responded with error:
pl_PL: Cloud API odpowiedział z błędem:

en: Cloud Data Sync
pl_PL: Synchronizacja danych w chmurze

en: Cloud Validation
pl_PL: Walidacja w chmurze

en: Cloud based verification
pl_PL: Weryfikacja w chmurze

en: Cloud bot detection (live signatures)
pl_PL: Wykrywanie botów w chmurze (aktualizowane na bieżąco sygnatury)

en: Cloud bot verification (live)
pl_PL: Weryfikacja botów w chmurze (na żywo)

en: Cloud databases of threats
pl_PL: Bazy danych zagrożeń w chmurze

en: Cloud protection
pl_PL: Ochrona w chmurze

en: Cloud requests remaining in your plan.
pl_PL: Żądania chmury pozostające w planie.

en: Cloud threat intelligence
pl_PL: Analiza zagrożeń w chmurze

en: Cloud validation
pl_PL: Weryfikacja w chmurze

en: Cloud verification
pl_PL: Weryfikacja w chmurze

en: Cloudflare Origin IPs
pl_PL: Adresy IP Cloudflare Origin

en: Codes for config
pl_PL: Kody konfiguracyjne

en: Collect OS type
pl_PL: Zbierz typ systemu operacyjnego

en: Collect browser type
pl_PL: Zbieranie typu przeglądarki

en: Collect device type
pl_PL: Zbierz typ urządzenia

en: Color Buttons
pl_PL: Przyciski kolorów

en: Color Matching
pl_PL: Dopasowanie kolorów

en: Combine any CAPTCHA type with reCaptcha v3. <a href="%s">Configure keys</a> in Integrations.
pl_PL: Połącz dowolny typ CAPTCHA z reCaptcha v3. <a href="%s">Konfiguruj klucze</a> w Integracje.

en: Coming soon
pl_PL: Już wkrótce

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Comment (optional)
pl_PL: Komentarz (opcjonalnie)

en: Comment for this path rule
pl_PL: Komentarz do tej reguły ścieżki

en: Comment for this proxy (e.g., Cloudflare IPv4)
pl_PL: Komentarz dla tego serwera proxy (np. Cloudflare IPv4)

en: Comment for this rule
pl_PL: Komentarz do tej zasady

en: Comments are disabled.
pl_PL: Komentarze są wyłączone.

en: Compare Free vs PRO
pl_PL: Porównaj wersję bezpłatną z wersją PRO

en: Compare Plans
pl_PL: Porównanie planów

en: Compare plan features below. PRO unlocks full per-visit verification, advanced blocking rules, performance add-ons, and priority support.
pl_PL: Porównaj poniżej funkcje poszczególnych planów. Plan PRO zapewnia pełną weryfikację każdej wizyty, zaawansowane reguły blokowania, dodatki zwiększające wydajność oraz priorytetową obsługę klienta.

en: Compatibility Check
pl_PL: Kontrola kompatybilności

en: Compatibility tests
pl_PL: Testy kompatybilności

en: Compatible with all plugins
pl_PL: Kompatybilny ze wszystkimi wtyczkami

en: Compatible with all setups
pl_PL: Kompatybilny ze wszystkimi konfiguracjami

en: Complete Setup Wizard
pl_PL: Kompletny kreator konfiguracji

en: Configuration Summary
pl_PL: Podsumowanie konfiguracji

en: Configure API endpoints for BotBlocker and GLOBUS.studio services to access threat databases and security analytics.
pl_PL: Skonfiguruj punkty końcowe API dla usług BotBlocker i GLOBUS.studio, aby uzyskać dostęp do baz danych zagrożeń i analiz bezpieczeństwa.

en: Configure HTTP response codes for blocked visitors, ban durations, and search engine directives.
pl_PL: Skonfiguruj kody odpowiedzi HTTP dla zablokowanych odwiedzających, czas trwania banów i dyrektywy wyszukiwarek.

en: Configure Memcached server details and cache key prefixes for proper data organization.
pl_PL: Skonfiguruj szczegóły serwera Memcached i prefiksy kluczy pamięci podręcznej w celu właściwej organizacji danych.

en: Configure Redis host, port, authentication, and database number. Use a key prefix to isolate data from other applications.
pl_PL: Skonfiguruj host Redis, port, uwierzytelnianie i numer bazy danych. Użyj prefiksu klucza, aby odizolować dane od innych aplikacji.

en: Configure exclusions
pl_PL: Konfiguracja wykluczeń

en: Configure how and when you receive alerts about bot activity.
pl_PL: Skonfiguruj sposób i czas otrzymywania alertów o aktywności botów.

en: Configure protection rules and automate threat detection. Reducing junk traffic also improves load times.
pl_PL: Skonfiguruj reguły ochrony i zautomatyzuj wykrywanie zagrożeń. Zmniejszenie ruchu śmieciowego poprawia również czas ładowania.

en: Configure reCAPTCHA
pl_PL: Konfiguracja reCAPTCHA

en: Configure report period, timezone, and how statistics are counted.
pl_PL: Skonfiguruj okres raportu, strefę czasową i sposób zliczania statystyk.

en: Configure security settings and automate bot detection to reduce server load and improve loading speed.
pl_PL: Skonfiguruj ustawienia zabezpieczeń i zautomatyzuj wykrywanie botów, aby zmniejszyć obciążenie serwera i poprawić szybkość ładowania.

en: Configure trusted users and systems that bypass security checks
pl_PL: Konfiguracja zaufanych użytkowników i systemów, które omijają kontrole bezpieczeństwa

en: Configure what visitor data BotBlocker records for threat detection and analytics.
pl_PL: Skonfiguruj dane odwiedzających, które BotBlocker rejestruje w celu wykrywania i analizy zagrożeń.

en: Confirm and activate
pl_PL: Potwierdź i aktywuj

en: Confirm that you are human
pl_PL: Potwierdź, że jesteś człowiekiem

en: Confirm that you are human:
pl_PL: Potwierdź, że jesteś człowiekiem:

en: Confirm that your browser is updated to the latest version.
pl_PL: Upewnij się, że Twoja przeglądarka jest zaktualizowana do najnowszej wersji.

en: Conflicting plugins
pl_PL: Współdziałające ze sobą wtyczki

en: Connect
pl_PL: Połączenie

en: Connect Cloud API now!
pl_PL: Podłącz Cloud API już teraz!

en: Connect now!
pl_PL: Połącz się teraz!

en: Connection ID:
pl_PL: Identyfikator połączenia:

en: Connection Types
pl_PL: Typy połączeń

en: Connection filtering blocks suspicious connection methods used by bots and scrapers.
pl_PL: Filtrowanie połączeń blokuje podejrzane metody połączeń używane przez boty i scrapery.

en: Connection info:
pl_PL: Informacje o połączeniu:

en: Contact Us
pl_PL: Kontakt

en: Contacts and Support
pl_PL: Kontakty i wsparcie

en: Content and Functionality
pl_PL: Zawartość i funkcjonalność

en: Continue
pl_PL: Kontynuuj

en: Continue clearing the log file?
pl_PL: Kontynuować czyszczenie pliku dziennika?

en: Continue clearing the object cache?
pl_PL: Kontynuować czyszczenie pamięci podręcznej obiektów?

en: Continue clearing transients?
pl_PL: Kontynuować usuwanie stanów nieustalonych?

en: Continue clearing visitor data?
pl_PL: Kontynuować czyszczenie danych odwiedzających?

en: Continue resetting the rewrite rules?
pl_PL: Kontynuować resetowanie reguł przepisywania?

en: Control BotBlocker verification cookies: name, lifetime, salt, and security attributes.
pl_PL: Kontroluj weryfikacyjne pliki cookie BotBlocker: nazwa, czas życia, sól i atrybuty bezpieczeństwa.

en: Control admin interface caching and statistics display settings.
pl_PL: Kontroluj buforowanie interfejsu administratora i ustawienia wyświetlania statystyk.

en: Control how BotBlocker verifies visitors, applies security rules, and manages hit limits.
pl_PL: Kontroluj sposób, w jaki BotBlocker weryfikuje odwiedzających, stosuje reguły bezpieczeństwa i zarządza limitami trafień.

en: Cookie Hits and Visitors
pl_PL: Trafienia plików cookie i odwiedzający

en: Cookie Lifetime
pl_PL: Żywotność plików cookie

en: Cookie Name
pl_PL: Nazwa pliku cookie

en: Cookie SameSite Policy
pl_PL: Polityka plików cookie SameSite

en: Cookie SameSite policy (Lax/Strict)
pl_PL: Polityka plików cookie SameSite (luźna/ścisła)

en: Cookie Settings
pl_PL: Ustawienia plików cookie

en: Cookie lifetime >= 1 day
pl_PL: Czas życia pliku cookie >= 1 dzień

en: Cookie name used by BotBlocker. Changing it resets all existing cookies.
pl_PL: Nazwa pliku cookie używanego przez BotBlocker. Jej zmiana resetuje wszystkie istniejące pliki cookie.

en: Cookie salt set
pl_PL: Zestaw soli do ciastek

en: Cookies
pl_PL: Pliki cookie

en: Cookies Settings
pl_PL: Ustawienia plików cookie

en: Cookies are disabled in your browser. Enable cookies to continue.
pl_PL: Pliki cookie są wyłączone w przeglądarce. Włącz pliki cookie, aby kontynuować.

en: Copy this command to your server crontab.
pl_PL: Skopiuj to polecenie do crontab serwera.

en: Copy to clipboard
pl_PL: Kopiuj do schowka

en: Copyright
pl_PL: Prawa autorskie

en: Core, plugin, and theme security events.
pl_PL: Zdarzenia związane z bezpieczeństwem rdzenia, wtyczek i motywów.

en: Could not download the ASN database (%s). Will retry automatically.
pl_PL: Nie udało się pobrać bazy danych ASN (%s). Próba zostanie powtórzona automatycznie.

en: Could not download the ASN database. Will retry automatically.
pl_PL: Nie udało się pobrać bazy danych ASN. Próba zostanie powtórzona automatycznie.

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Country List
pl_PL: Lista krajów

en: Country already added.
pl_PL: Kraj został już dodany.

en: Country list loaded.
pl_PL: Wczytano listę krajów.

en: Country list saved.
pl_PL: Lista krajów została zapisana.

en: Covered: WooCommerce wc-api / wc-ajax, WC REST, EDD, Give, Memberpress, RCP, PMPro, Surecart, plus payment-specific paths and admin-ajax actions for Stripe, PayPal, Mollie, Adyen, Braintree, Square, Razorpay, CloudPayments, WayForPay, LiqPay, Fondy, PayU, Klarna, Paystack, Flutterwave, GoCardless, Paddle, Authorize.Net, 2Checkout and many others.
pl_PL: Obsługiwane: WooCommerce wc-api / wc-ajax, WC REST, EDD, Give, Memberpress, RCP, PMPro, Surecart, a także ścieżki związane z płatnościami i akcje admin-ajax dla Stripe, PayPal, Mollie, Adyen, Braintree, Square, Razorpay, CloudPayments, WayForPay, LiqPay, Fondy, PayU, Klarna, Paystack, Flutterwave, GoCardless, Paddle, Authorize.Net, 2Checkout i wiele innych.

en: Create Path
pl_PL: Utwórz ścieżkę

en: Create Recaptcha keys
pl_PL: Tworzenie kluczy Recaptcha

en: Create Rule
pl_PL: Utwórz regułę

en: Create White Bot
pl_PL: Utwórz białego bota

en: Create allow/block rules for IPs or subnets. Use import buttons to add search engines and white bots.
pl_PL: Tworzenie reguł zezwalania/blokowania dla adresów IP lub podsieci. Użyj przycisków importu, aby dodać wyszukiwarki i białe boty.

en: Create blocking rules from any report property - IP, country, device type, and more. React to new threats instantly with full control over what gets blocked.
pl_PL: Twórz reguły blokowania na podstawie dowolnej właściwości raportu - adresu IP, kraju, typu urządzenia i innych. Natychmiastowe reagowanie na nowe zagrożenia z pełną kontrolą nad tym, co jest blokowane.

en: Create custom block/allow rules
pl_PL: Tworzenie niestandardowych reguł blokowania/zezwalania

en: Create key and secret
pl_PL: Utwórz klucz i klucz tajny

en: Create now
pl_PL: Utwórz teraz

en: Create rule from any report item
pl_PL: Tworzenie reguły z dowolnego elementu raportu

en: Critical
pl_PL: Krytyczny

en: Custom Login URL
pl_PL: Niestandardowy adres URL logowania

en: Custom Login URL is invalid. Use only letters, numbers, hyphens, or underscores, and do not use reserved WordPress login endpoints.
pl_PL: Niestandardowy adres URL logowania jest nieprawidłowy. Używaj tylko liter, cyfr, myślników lub podkreśleń i nie używaj zastrzeżonych punktów końcowych logowania WordPress.

en: Custom message shown when login is disabled.
pl_PL: Niestandardowy komunikat wyświetlany, gdy logowanie jest wyłączone.

en: Custom rules: IP, User-Agent, PTR, country, paths and more
pl_PL: Reguły niestandardowe: IP, User-Agent, PTR, kraj, ścieżki i inne

en: Custom security rules engine
pl_PL: Niestandardowy mechanizm reguł zabezpieczeń

en: Customize detection algorithms
pl_PL: Dostosowywanie algorytmów wykrywania

en: Cuts server load by blocking junk requests early
pl_PL: Zmniejsza obciążenie serwera poprzez wczesne blokowanie niepotrzebnych żądań

en: Daily signature updates & threat feeds
pl_PL: Codzienne aktualizacje sygnatur i informacje o zagrożeniach

en: Daily signature updates (5M+ patterns)
pl_PL: Codzienne aktualizacje sygnatur (ponad 5 mln wzorców)

en: Daily threat updates from Cloud (signatures + bad networks)
pl_PL: Codzienne aktualizacje zagrożeń z chmury (sygnatury + złe sieci)

en: Dark
pl_PL: Ciemny

en: Dashboard
pl_PL: Pulpit nawigacyjny

en: Dashboard counters and daily statistics will be reset.
pl_PL: Liczniki na pulpicie nawigacyjnym i dzienne statystyki zostaną zresetowane.

en: Data
pl_PL: Dane

en: Data Log and Processing
pl_PL: Rejestrowanie i przetwarzanie danych

en: Data collection and privacy
pl_PL: Gromadzenie danych i prywatność

en: Database
pl_PL: Baza danych

en: Database Repair and Optimization
pl_PL: Naprawa i optymalizacja bazy danych

en: Database has been reinstalled successfully.
pl_PL: Baza danych została pomyślnie przeinstalowana.

en: Database reinstalled successfully!
pl_PL: Baza danych została pomyślnie ponownie zainstalowana!

en: Date
pl_PL: Data

en: Date/Time
pl_PL: Data/godzina

en: Daylight Saving Time
pl_PL: Czas letni

en: Daylight saving time adjustment
pl_PL: Regulacja czasu letniego

en: Days to include in reports.
pl_PL: Dni do uwzględnienia w raportach.

en: Days until your BotBlocker PRO subscription expires.
pl_PL: Ile dni pozostało do wygaśnięcia subskrypcji BotBlocker PRO.

en: Deactivate
pl_PL: Dezaktywuj

en: Debug WordPress
pl_PL: Debugowanie WordPress

en: Default
pl_PL: Domyślne

en: Define a unique prefix for all Memcached keys to avoid conflicts with other applications using the same cache server.
pl_PL: Zdefiniuj unikalny prefiks dla wszystkich kluczy Memcached, aby uniknąć konfliktów z innymi aplikacjami korzystającymi z tego samego serwera pamięci podręcznej.

en: Define a unique prefix for all Redis keys to organize data and prevent conflicts with other applications using the same Redis instance.
pl_PL: Zdefiniuj unikalny prefiks dla wszystkich kluczy Redis, aby uporządkować dane i zapobiec konfliktom z innymi aplikacjami korzystającymi z tej samej instancji Redis.

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Delete all visitor records and statistics
pl_PL: Usunięcie wszystkich rekordów i statystyk odwiedzających

en: Delete this add-on?
pl_PL: Usunąć ten dodatek?

en: Demo: open a log entry, inspect parameters, generate a rule (IP / country / UA / signature) and apply it.
pl_PL: Demo: otwórz wpis dziennika, sprawdź parametry, wygeneruj regułę (IP / kraj / UA / podpis) i zastosuj ją.

en: Describe your issue
pl_PL: Opisz swój problem

en: Detailed logs of all blocked threats
pl_PL: Szczegółowe dzienniki wszystkich zablokowanych zagrożeń

en: Detailed reports on every visitor: IP address, country, browser, OS, and more. Use them to spot suspicious bot activity and malicious requests.
pl_PL: Szczegółowe raporty dotyczące każdego odwiedzającego: adres IP, kraj, przeglądarka, system operacyjny i inne. Użyj ich, aby wykryć podejrzaną aktywność botów i złośliwe żądania.

en: Detect active ad blockers. May affect legitimate users with ad-blocking extensions.
pl_PL: Wykrywa aktywne blokery reklam. Może mieć wpływ na legalnych użytkowników z rozszerzeniami blokującymi reklamy.

en: Detect hosting
pl_PL: Wykryj hosting

en: Detect tampered browser properties (navigator, plugins).
pl_PL: Wykrywa zmienione właściwości przeglądarki (nawigator, wtyczki).

en: Device
pl_PL: Urządzenie

en: Device API Verification
pl_PL: Weryfikacja interfejsu API urządzenia

en: Device API verification
pl_PL: Weryfikacja interfejsu API urządzenia

en: Device Types
pl_PL: Typy urządzeń

en: Disable Comments
pl_PL: Wyłącz komentarze

en: Disable Dashicons
pl_PL: Wyłącz Dashicons

en: Disable Embeds
pl_PL: Wyłącz osadzanie

en: Disable Emojis
pl_PL: Wyłączanie emotikonów

en: Disable RSS Feeds
pl_PL: Wyłączanie kanałów RSS

en: Disable Self Pingbacks
pl_PL: Wyłącz samoczynne pingbacki

en: Disable XML-RPC
pl_PL: Wyłącz XML-RPC

en: Disable unused scripts, feeds, and UI elements to speed up WordPress.
pl_PL: Wyłącz nieużywane skrypty, kanały i elementy interfejsu użytkownika, aby przyspieszyć działanie WordPressa.

en: Disabled
pl_PL: Wyłączony

en: Disabled Behavior
pl_PL: Zachowanie niepełnosprawnych

en: Disables XML-RPC. Required by some plugins (Jetpack, etc.) and the WordPress mobile app.
pl_PL: Wyłącza XML-RPC. Wymagane przez niektóre wtyczki (Jetpack itp.) i aplikację mobilną WordPress.

en: Disables all RSS feeds on the site.
pl_PL: Wyłącza wszystkie kanały RSS w witrynie.

en: Disables comments site-wide.
pl_PL: Wyłącza komentarze w całej witrynie.

en: Disables oEmbed discovery and embedding from external sites.
pl_PL: Wyłącza wykrywanie i osadzanie oEmbed z zewnętrznych witryn.

en: Disconnect
pl_PL: Rozłączenie

en: Docs and FAQs
pl_PL: Dokumenty i najczęściej zadawane pytania

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Does not affect core site data.
pl_PL: Nie ma wpływu na podstawowe dane witryny.

en: Dog
pl_PL: Pies

en: Download Debug Log
pl_PL: Pobierz dziennik debugowania

en: Download WordPress debug log file
pl_PL: Pobierz plik dziennika debugowania WordPress

en: Download sample import file
pl_PL: Pobierz przykładowy plik importu

en: Dump file for table %s not found.
pl_PL: Nie znaleziono pliku zrzutu dla tabeli %s.

en: Dynamic Digit Captcha
pl_PL: Dynamiczna cyfra Captcha

en: Dynamic Digits
pl_PL: Dynamiczne cyfry

en: Dynamic Shape Captcha
pl_PL: Dynamiczny kształt Captcha

en: Dynamic Shapes
pl_PL: Dynamiczne kształty

en: E-commerce software detected on this site. Enabling this option is strongly recommended.
pl_PL: W tej witrynie wykryto oprogramowanie do obsługi handlu elektronicznego. Zdecydowanie zaleca się włączenie tej opcji.

en: Each add-on is a turnkey extension: install in one click, configure in minutes, and gain a new layer of protection or speed without writing a line of code.
pl_PL: Każdy dodatek to gotowe rozwiązanie: wystarczy jedno kliknięcie, aby go zainstalować, a konfiguracja zajmuje zaledwie kilka minut – w ten sposób zyskujesz dodatkową warstwę ochrony lub zwiększasz szybkość działania bez konieczności pisania ani jednej linii kodu.

en: Each method targets a specific bot weakness. Some privacy tools may trigger false positives.
pl_PL: Każda metoda jest ukierunkowana na konkretny słaby punkt bota. Niektóre narzędzia do ochrony prywatności mogą wywoływać fałszywe alarmy.

en: Each plan includes a specific set of features and protection levels. Choose the one that matches your requirements.
pl_PL: Każdy plan obejmuje określony zestaw funkcji i poziomów ochrony. Wybierz ten, który odpowiada Twoim wymaganiom.

en: Eagle
pl_PL: Orzeł

en: Early Init and MU plugin modes reject requests at the first gate: IPs on the blacklist (bots, malicious networks, previously blocked) are dropped before heavier logic runs. With Early Init, WordPress does not load at all - saving memory and CPU. The MU plugin filters before regular plugins and the theme. Only clean traffic proceeds; junk is dropped as early as possible.
pl_PL: Tryby Early Init i MU plugin odrzucają żądania przy pierwszej bramce: IP na czarnej liście (boty, złośliwe sieci, wcześniej zablokowane) są odrzucane przed uruchomieniem cięższej logiki. Dzięki Early Init WordPress w ogóle się nie ładuje - oszczędzając pamięć i procesor. Wtyczka MU filtruje przed zwykłymi wtyczkami i motywem. Przechodzi tylko czysty ruch; śmieci są odrzucane tak wcześnie, jak to możliwe.

en: Early Init provides instant IP banning. Custom blacklists (IPv4/IPv6) can be uploaded in %s for any mode.
pl_PL: Early Init zapewnia natychmiastowe blokowanie IP. Niestandardowe czarne listy (IPv4/IPv6) można przesyłać w %s dla dowolnego trybu.

en: Early Init requires Cloud API and the Early Init addon to be enabled.
pl_PL: Early Init wymaga włączenia Cloud API i dodatku Early Init.

en: Early Init requires active BotBlocker PRO and the Early Init add-on. Open Add-ons page?
pl_PL: Funkcja Early Init wymaga aktywnego BotBlocker PRO oraz dodatku Early Init. Otworzyć stronę dodatków?

en: Early Initialization
pl_PL: Wczesna inicjalizacja

en: Early Initialization runs BotBlocker before WordPress core loads.
pl_PL: Wczesna inicjalizacja uruchamia BotBlocker przed załadowaniem rdzenia WordPress.

en: Early init
pl_PL: Wczesna inicjacja

en: Early init - blocks before WP loads
pl_PL: Wczesna inicjacja - blokuje przed załadowaniem WP

en: Early init: filtering before WordPress loads
pl_PL: Wczesna inicjacja: filtrowanie przed załadowaniem WordPressa

en: Early initialization
pl_PL: Wczesna inicjalizacja

en: Early initialization (pre-WordPress block)
pl_PL: Wczesna inicjalizacja (blok przed WordPressem)

en: Early initialization - block before WordPress loads
pl_PL: Wczesna inicjalizacja - blok przed załadowaniem WordPressa

en: Early initialization disabled. Enable it for earlier IP filtering.
pl_PL: Wczesna inicjalizacja wyłączona. Włącz ją w celu wcześniejszego filtrowania adresów IP.

en: Early initialization disabled. Its functions are handled by the active MU plugin.
pl_PL: Wczesna inicjalizacja wyłączona. Jego funkcje są obsługiwane przez aktywny plugin MU.

en: Early initialization enabled. IP blacklist and base rule filtering run before WordPress loads. MU mode is not required.
pl_PL: Wczesna inicjalizacja włączona. Czarna lista IP i filtrowanie reguł bazowych są uruchamiane przed załadowaniem WordPressa. Tryb MU nie jest wymagany.

en: Early initialization requires PRO license.
pl_PL: Wczesna inicjalizacja wymaga licencji PRO.

en: Early protection mode: blocks bad requests before WordPress loads
pl_PL: Tryb wczesnej ochrony: blokuje złe żądania przed załadowaniem WordPressa

en: Easy to scale
pl_PL: Łatwe skalowanie

en: Edit ASN Rule
pl_PL: Edytuj regułę ASN

en: Edit IPv4 Rule
pl_PL: Edytuj regułę IPv4

en: Edit IPv6 Rule
pl_PL: Edycja reguły IPv6

en: Edit Path
pl_PL: Ścieżka edycji

en: Edit Proxy
pl_PL: Edytuj proxy

en: Edit Rule
pl_PL: Edytuj regułę

en: Edit White Bot
pl_PL: Edytuj białego bota

en: Email
pl_PL: E-mail

en: Email is required.
pl_PL: Wymagany jest adres e-mail.

en: Email notifications
pl_PL: Powiadomienia e-mail

en: Email sent successfully.
pl_PL: Wiadomość e-mail wysłana pomyślnie.

en: Emergency help (24h)
pl_PL: Pomoc w nagłych wypadkach (24h)

en: Emergency support (24-hour resolution time)
pl_PL: Wsparcie w sytuacjach awaryjnych (24-godzinny czas rozwiązania)

en: Empty Accept-Language
pl_PL: Pusty Accept-Language

en: Empty User-Agent
pl_PL: Pusty User-Agent

en: Enable %s directive in X-Robots-Tag headers
pl_PL: Włącz dyrektywę %s w nagłówkach X-Robots-Tag

en: Enable BotBlocker Two-Factor Authentication for %s
pl_PL: Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe BotBlocker dla %s

en: Enable Content-Security-Policy
pl_PL: Włącz Content-Security-Policy

en: Enable HSTS header
pl_PL: Włącz nagłówek HSTS

en: Enable JavaScript verification
pl_PL: Włącz weryfikację JavaScript

en: Enable Login Brute-Force Protection
pl_PL: Włącz ochronę przed brutalnym logowaniem

en: Enable MU plugin mode
pl_PL: Włącz tryb wtyczki MU

en: Enable Memcached counters
pl_PL: Włącz liczniki Memcached

en: Enable PTR cache in database
pl_PL: Włączenie pamięci podręcznej PTR w bazie danych

en: Enable Permissions-Policy
pl_PL: Włącz zasady uprawnień

en: Enable Redis counters
pl_PL: Włącz liczniki Redis

en: Enable Redis or Memcached
pl_PL: Włącz Redis lub Memcached

en: Enable Two-Factor Authentication
pl_PL: Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Enable basic security headers
pl_PL: Włącz podstawowe nagłówki zabezpieczeń

en: Enable caching for faster security checks. BotBlocker uses the available cache system.
pl_PL: Włącz buforowanie w celu szybszego sprawdzania bezpieczeństwa. BotBlocker korzysta z dostępnego systemu pamięci podręcznej.

en: Enable common protection headers: X-Frame-Options, X-Content-Type-Options, X-XSS-Protection, Referrer-Policy, and X-Permitted-Cross-Domain-Policies. Useful to improve browser defensive behavior.
pl_PL: Włącz typowe nagłówki zabezpieczające: X-Frame-Options, X-Content-Type-Options, X-XSS-Protection, Referrer-Policy oraz X-Permitted-Cross-Domain-Policies. Pomaga to wzmocnić mechanizmy ochronne przeglądarki.

en: Enable empty User-Agent blocking
pl_PL: Włącz puste blokowanie User-Agent

en: Enable reCAPTCHA v3 protection
pl_PL: Włącz ochronę reCAPTCHA v3

en: Enable security headers group
pl_PL: Włącz grupę nagłówków zabezpieczeń

en: Enable transient caching for cloud requests to reduce external API calls and database queries. This option is ideal for smaller websites or when dedicated cache servers are not available for enhanced performance optimization.
pl_PL: Włącz buforowanie przejściowe dla żądań w chmurze, aby zmniejszyć liczbę zewnętrznych wywołań API i zapytań do bazy danych. Ta opcja jest idealna dla mniejszych witryn internetowych lub gdy dedykowane serwery pamięci podręcznej nie są dostępne w celu zwiększenia optymalizacji wydajności.

en: Enabled
pl_PL: Włączone

en: Engine Parameter Checks
pl_PL: Sprawdzanie parametrów silnika

en: Engine parameter checks
pl_PL: Kontrola parametrów silnika

en: English
pl_PL: Angielski

en: Enhance speed, security and user experience with official BotBlocker add-ons.
pl_PL: Zwiększ szybkość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania dzięki oficjalnym dodatkom BotBlocker.

en: Enter 6-digit code from app
pl_PL: Wprowadź 6-cyfrowy kod z aplikacji

en: Enter 6-digit code from app:
pl_PL: Wprowadź 6-cyfrowy kod z aplikacji:

en: Enter BotBlocker PRO key
pl_PL: Wprowadź klucz BotBlocker PRO

en: Enter Redis server authentication password if required. Leave empty if Redis server does not require authentication.
pl_PL: Wprowadź hasło uwierzytelniania serwera Redis, jeśli jest wymagane. Pozostaw puste, jeśli serwer Redis nie wymaga uwierzytelniania.

en: Enter a 6-digit TOTP code
pl_PL: Wprowadź 6-cyfrowy kod TOTP

en: Enter single IP or CIDR (e.g. 198.51.100.0/24 or 2001:db8::/32).
pl_PL: Wprowadź pojedynczy adres IP lub CIDR (np. 198.51.100.0/24 lub 2001:db8::/32).

en: Enter the 6-digit code from the app:
pl_PL: Wprowadź 6-cyfrowy kod z aplikacji:

en: Enter the Memcached server port number. Standard port is 11211 for most Memcached installations.
pl_PL: Wprowadź numer portu serwera Memcached. Standardowy port to 11211 dla większości instalacji Memcached.

en: Enter the Redis server port number. Standard port is 6379 for most Redis installations.
pl_PL: Wprowadź numer portu serwera Redis. Standardowy port to 6379 dla większości instalacji Redis.

en: Enter the additional API endpoint URL for advanced security analytics and threat monitoring services. This integration provides comprehensive security insights.
pl_PL: Wprowadź dodatkowy adres URL punktu końcowego interfejsu API dla zaawansowanych usług analizy bezpieczeństwa i monitorowania zagrożeń. Ta integracja zapewnia kompleksowy wgląd w bezpieczeństwo.

en: Enter the code to confirm login
pl_PL: Wprowadź kod, aby potwierdzić logowanie

en: Enter the network mask (e.g., 173.245.48.0/20)
pl_PL: Wprowadź maskę sieci (np. 173.245.48.0/20)

en: Enter your Google reCAPTCHA v2 secret key. This private key is used to verify user responses on the server side and should be kept confidential.
pl_PL: Wprowadź tajny klucz Google reCAPTCHA v2. Ten klucz prywatny jest używany do weryfikacji odpowiedzi użytkownika po stronie serwera i powinien być traktowany jako poufny.

en: Enter your Google reCAPTCHA v2 site and secret keys below.
pl_PL: Wprowadź swoją witrynę Google reCAPTCHA v2 i tajne klucze poniżej.

en: Enter your Google reCAPTCHA v2 site key obtained from Google reCAPTCHA console. This key is used to display the CAPTCHA challenge on your website forms.
pl_PL: Wprowadź klucz witryny Google reCAPTCHA v2 uzyskany z konsoli Google reCAPTCHA. Ten klucz służy do wyświetlania wyzwania CAPTCHA w formularzach witryny.

en: Enter your Google reCAPTCHA v3 secret key. This private key verifies user authenticity scores and determines bot likelihood for enhanced security.
pl_PL: Wprowadź swój tajny klucz Google reCAPTCHA v3. Ten klucz prywatny weryfikuje wyniki autentyczności użytkownika i określa prawdopodobieństwo bota w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

en: Enter your email
pl_PL: Wprowadź swój adres e-mail

en: Enter your name
pl_PL: Wpisz swoje imię i nazwisko

en: Error Logging
pl_PL: Rejestrowanie błędów

en: Error and Access Settings
pl_PL: Ustawienia błędów i dostępu

en: Error applying profile
pl_PL: Wystąpił błąd podczas stosowania profilu

en: Error:
pl_PL: Błąd:

en: Essential for scheduled tasks and backups
pl_PL: Niezbędny do wykonywania zaplanowanych zadań i tworzenia kopii zapasowych

en: Every 2 Hours
pl_PL: Co 2 godziny

en: Every 5 Days
pl_PL: Co 5 dni

en: Every day
pl_PL: Każdego dnia

en: Example:
pl_PL: Przykład:

en: Examples: Security Headers (HSTS, CSP, X-Frame), Hide Admin URL, Speed-up, Early Init, Anti-spam, Telegram alerts and more.
pl_PL: Przykłady: nagłówki zabezpieczeń (HSTS, CSP, X-Frame), ukrywanie adresu URL panelu administracyjnego, przyspieszenie działania, wczesna inicjalizacja, ochrona przed spamem, powiadomienia w Telegramie i inne.

en: Exit Setup
pl_PL: Wyjście z ustawień

en: Expiration date/time for this rule
pl_PL: Data/godzina wygaśnięcia reguły

en: Expired rules:
pl_PL: Zasady, które wygasły:

en: Expires
pl_PL: Wygasa

en: Export ASN rules to JSON
pl_PL: Eksportuj reguły ASN do formatu JSON

en: Export current settings and data.
pl_PL: Eksport bieżących ustawień i danych.

en: Export data and settings
pl_PL: Eksport danych i ustawień

en: Export paths to JSON
pl_PL: Eksport ścieżek do JSON

en: Export proxies to JSON
pl_PL: Eksport proxy do JSON

en: Export rules to JSON
pl_PL: Eksport reguł do formatu JSON

en: Export white bots to JSON
pl_PL: Eksport białych botów do JSON

en: Extended Captcha Check
pl_PL: Rozszerzona kontrola Captcha

en: Extended heuristic and behavioral rules
pl_PL: Rozszerzone reguły heurystyczne i behawioralne

en: External caching systems (Redis, Memcached) will also be cleared.
pl_PL: Zewnętrzne systemy buforowania (Redis, Memcached) również zostaną wyczyszczone.

en: Extra Connection Types
pl_PL: Dodatkowe typy połączeń

en: Extra Logging
pl_PL: Dodatkowe rejestrowanie

en: Extra Options
pl_PL: Opcje dodatkowe

en: Failed Attempt Time Window (seconds):
pl_PL: Okno czasowe nieudanej próby (sekundy):

en: Failed Attempts Before Blocking:
pl_PL: Nieudane próby przed zablokowaniem:

en: Failed attempts allowed before blocking the IP.
pl_PL: Nieudane próby dozwolone przed zablokowaniem adresu IP.

en: Failed backup:
pl_PL: Błąd kopii zapasowej:

en: Failed import:
pl_PL: Import nie powiódł się:

en: Failed to auto-update add-on(s): %s. Please retry from the Add-ons page.
pl_PL: Nie udało się automatycznie zaktualizować dodatków: %s. Spróbuj ponownie ze strony dodatków.

en: Failed to clear ASN rules.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł ASN.

en: Failed to clear ASN rules:
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł ASN:

en: Failed to clear IPv4 rules.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł IPv4.

en: Failed to clear IPv4 rules:
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł IPv4:

en: Failed to clear IPv6 rules.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł IPv6.

en: Failed to clear IPv6 rules:
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł IPv6:

en: Failed to clear log file.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić pliku dziennika.

en: Failed to clear object cache.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić pamięci podręcznej obiektów.

en: Failed to clear paths.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić ścieżek.

en: Failed to clear paths:
pl_PL: Nie udało się wyczyścić ścieżek:

en: Failed to clear proxies.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić serwerów proxy.

en: Failed to clear proxies:
pl_PL: Nie udało się wyczyścić serwerów proxy:

en: Failed to clear rules.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł.

en: Failed to clear rules:
pl_PL: Nie udało się wyczyścić reguł:

en: Failed to clear transients.
pl_PL: Nie udało się usunąć stanów przejściowych.

en: Failed to clear visitors data.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić danych odwiedzających.

en: Failed to clear white bots.
pl_PL: Nie udało się wyczyścić białych botów.

en: Failed to clear white bots:
pl_PL: Nie udało się usunąć białych botów:

en: Failed to connect to Cloud API. Try again later.
pl_PL: Nie udało się połączyć z Cloud API. Spróbuj ponownie później.

en: Failed to copy:
pl_PL: Nie udało się skopiować:

en: Failed to create ASN rule.
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły ASN.

en: Failed to create ASN rule:
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły ASN:

en: Failed to create IPv4 rule.
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły IPv4.

en: Failed to create IPv4 rule:
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły IPv4:

en: Failed to create IPv6 rule.
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły IPv6.

en: Failed to create IPv6 rule:
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły IPv6:

en: Failed to create ZIP archive.
pl_PL: Nie udało się utworzyć archiwum ZIP.

en: Failed to create path.
pl_PL: Nie udało się utworzyć ścieżki.

en: Failed to create path:
pl_PL: Nie udało się utworzyć ścieżki:

en: Failed to create proxy.
pl_PL: Nie udało się utworzyć proxy.

en: Failed to create proxy:
pl_PL: Nie udało się utworzyć serwera proxy:

en: Failed to create rule.
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły.

en: Failed to create rule:
pl_PL: Nie udało się utworzyć reguły:

en: Failed to create salt file.
pl_PL: Nie udało się utworzyć pliku salt.

en: Failed to create white bot.
pl_PL: Nie udało się utworzyć białego bota.

en: Failed to create white bot:
pl_PL: Nie udało się utworzyć białego bota:

en: Failed to delete ASN rule.
pl_PL: Nie udało się usunąć reguły ASN.

en: Failed to delete IPv4 rule.
pl_PL: Nie udało się usunąć reguły IPv4.

en: Failed to delete IPv6 rule.
pl_PL: Nie udało się usunąć reguły IPv6.

en: Failed to delete path.
pl_PL: Nie udało się usunąć ścieżki.

en: Failed to delete proxy.
pl_PL: Nie udało się usunąć proxy.

en: Failed to delete rule.
pl_PL: Nie udało się usunąć reguły.

en: Failed to delete white bot.
pl_PL: Nie udało się usunąć białego bota.

en: Failed to export ASN rules:
pl_PL: Nie udało się wyeksportować reguł ASN:

en: Failed to export IPv4 rules:
pl_PL: Nie udało się wyeksportować reguł IPv4:

en: Failed to export IPv6 rules:
pl_PL: Nie udało się wyeksportować reguł IPv6:

en: Failed to export paths:
pl_PL: Nie udało się wyeksportować ścieżek:

en: Failed to export proxies:
pl_PL: Nie udało się wyeksportować serwerów proxy:

en: Failed to export rules:
pl_PL: Nie udało się wyeksportować reguł:

en: Failed to export white bots:
pl_PL: Nie udało się wyeksportować białych botów:

en: Failed to flush rewrite rules.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguł przepisywania.

en: Failed to generate ASN rules file.
pl_PL: Nie udało się wygenerować pliku reguł ASN.

en: Failed to generate IPv4 rules file from database.
pl_PL: Nie udało się wygenerować pliku reguł IPv4 z bazy danych.

en: Failed to generate IPv6 rules file from database.
pl_PL: Nie udało się wygenerować pliku reguł IPv6 z bazy danych.

en: Failed to generate paths file from database.
pl_PL: Nie udało się wygenerować pliku ścieżek z bazy danych.

en: Failed to generate search_engines file from database.
pl_PL: Nie udało się wygenerować pliku search_engines z bazy danych.

en: Failed to get log file.
pl_PL: Nie udało się pobrać pliku dziennika.

en: Failed to get response:
pl_PL: Nie udało się uzyskać odpowiedzi:

en: Failed to import
pl_PL: Nie udało się zaimportować

en: Failed to import ASN rules:
pl_PL: Nie udało się zaimportować reguł ASN:

en: Failed to import IPv4 blacklist:
pl_PL: Nie udało się zaimportować czarnej listy adresów IPv4:

en: Failed to import IPv4 rules:
pl_PL: Nie udało się zaimportować reguł IPv4:

en: Failed to import IPv4 whitelist:
pl_PL: Nie udało się zaimportować białej listy adresów IPv4:

en: Failed to import IPv6 blacklist:
pl_PL: Nie udało się zaimportować czarnej listy adresów IPv6:

en: Failed to import IPv6 rules:
pl_PL: Nie udało się zaimportować reguł IPv6:

en: Failed to import IPv6 whitelist:
pl_PL: Nie udało się zaimportować białej listy adresów IPv6:

en: Failed to import paths:
pl_PL: Nie udało się zaimportować ścieżek:

en: Failed to import proxies:
pl_PL: Nie udało się zaimportować serwerów proxy:

en: Failed to import rules:
pl_PL: Nie udało się zaimportować reguł:

en: Failed to import white bots:
pl_PL: Nie udało się zaimportować białych botów:

en: Failed to load ASN details:
pl_PL: Nie udało się załadować szczegółów ASN:

en: Failed to load IPv4 rule details:
pl_PL: Nie udało się załadować szczegółów reguły IPv4:

en: Failed to load IPv6 rule details:
pl_PL: Nie udało się załadować szczegółów reguły IPv6:

en: Failed to load path details:
pl_PL: Nie udało się załadować szczegółów ścieżki:

en: Failed to load proxy details:
pl_PL: Nie udało się załadować danych serwera proxy:

en: Failed to load rule details:
pl_PL: Nie udało się załadować szczegółów reguły:

en: Failed to load saved countries.
pl_PL: Nie udało się załadować zapisanych krajów.

en: Failed to load white bot details:
pl_PL: Nie udało się załadować informacji o białym botie:

en: Failed to open ZIP archive.
pl_PL: Nie udało się otworzyć archiwum ZIP.

en: Failed to refresh BotBlocker PRO information.
pl_PL: Nie udało się odświeżyć informacji dotyczących BotBlocker PRO.

en: Failed to refresh Cloud API
pl_PL: Nie udało się odświeżyć Cloud API

en: Failed to reinstall database:
pl_PL: Nie udało się ponownie zainstalować bazy danych:

en: Failed to retrieve API key. Try again later.
pl_PL: Nie udało się pobrać klucza API. Spróbuj ponownie później.

en: Failed to save country list.
pl_PL: Nie udało się zapisać listy krajów.

en: Failed to schedule ASN database update.
pl_PL: Nie udało się zaplanować aktualizacji bazy danych ASN.

en: Failed to send activation. Try again later.
pl_PL: Nie udało się wysłać aktywacji. Spróbuj ponownie później.

en: Failed to send email.
pl_PL: Nie udało się wysłać wiadomości e-mail.

en: Failed to toggle ASN rule.
pl_PL: Nie udało się przełączyć reguły ASN.

en: Failed to toggle path.
pl_PL: Nie udało się przełączyć ścieżki.

en: Failed to toggle white bot.
pl_PL: Nie udało się przełączyć białego bota.

en: Failed to update ASN rule.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły ASN.

en: Failed to update ASN rule:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły ASN:

en: Failed to update IPv4 rule.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły IPv4.

en: Failed to update IPv4 rule:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły IPv4:

en: Failed to update IPv6 rule.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły IPv6.

en: Failed to update IPv6 rule:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły IPv6:

en: Failed to update path.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować ścieżki.

en: Failed to update path:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować ścieżki:

en: Failed to update proxies:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować serwerów proxy:

en: Failed to update proxy.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować serwera proxy.

en: Failed to update proxy:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować serwera proxy:

en: Failed to update rule.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły.

en: Failed to update rule:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować reguły:

en: Failed to update white bot.
pl_PL: Nie udało się zaktualizować białego bota.

en: Failed to update white bot:
pl_PL: Nie udało się zaktualizować białego bota:

en: Fake Referer
pl_PL: Fałszywy referer

en: Feature
pl_PL: Funkcja

en: Features
pl_PL: Cechy

en: Fetch API key from cloud
pl_PL: Pobierz klucz API z chmury

en: Field '%s' is required.
pl_PL: Pole "%s" jest wymagane.

en: Find the shape:
pl_PL: Znajdź kształt:

en: Fine-tune Rules
pl_PL: Dopracowanie zasad

en: Fix Manually
pl_PL: Napraw ręcznie

en: Fixes 404 errors after permalink structure changes.
pl_PL: Naprawia błędy 404 po zmianie struktury permalinków.

en: Flag visitors whose browser language doesn&#39;t match their GeoIP location. May affect travelers and VPN users.
pl_PL: Flagowanie odwiedzających, których język przeglądarki nie pasuje do ich lokalizacji GeoIP. Może mieć wpływ na podróżnych i użytkowników VPN.

en: Follow the link:
pl_PL: Kliknij łącze:

en: For payment issues, see our
pl_PL: Informacje na temat płatności można znaleźć na naszej stronie

en: Forbidden.
pl_PL: Zabronione.

en: Force Cloud Validation
pl_PL: Wymuś walidację chmury

en: Force Verification for All
pl_PL: Weryfikacja siły dla wszystkich

en: Free
pl_PL: Bezpłatnie

en: Free vs BotBlocker PRO
pl_PL: Wersja darmowa a BotBlocker PRO

en: Frontend Mode (Check frontend only)
pl_PL: Tryb frontendu (sprawdź tylko frontend)

en: Full Mode (Check all requests)
pl_PL: Tryb pełny (zaznacz wszystkie żądania)

en: Full Mode: Inspect all requests (frontend, admin, API, AJAX, cron). Frontend Mode: Inspect public-facing requests only.
pl_PL: Tryb pełny: Kontrola wszystkich żądań (frontend, admin, API, AJAX, cron). Frontend Mode: Sprawdza tylko żądania publiczne.

en: Full Protection
pl_PL: Pełna ochrona

en: Full Protection Active
pl_PL: Aktywna pełna ochrona

en: Full Protection requires PRO license. Please upgrade to PRO first.
pl_PL: Funkcja „Pełna ochrona” wymaga licencji PRO. Najpierw należy wykupić licencję PRO.

en: Full Setup Wizard
pl_PL: Kreator pełnej konfiguracji

en: Full events report
pl_PL: Pełny raport z wydarzeń

en: Full log
pl_PL: Pełny dziennik

en: Full profile requires Cloud API connection to be active.
pl_PL: Pełny profil wymaga aktywnego połączenia Cloud API.

en: Full protection requires PRO license.
pl_PL: Pełna ochrona wymaga licencji PRO.

en: Full report
pl_PL: Pełny raport

en: GD not enabled
pl_PL: GD nie włączone

en: GET parameter referrer check
pl_PL: Sprawdzanie referrera parametru GET

en: GMT Offset for Reports:
pl_PL: Przesunięcie GMT dla raportów:

en: GMT and Time Zone
pl_PL: GMT i strefa czasowa

en: General
pl_PL: Ogólne

en: General Rules
pl_PL: Zasady ogólne

en: General settings
pl_PL: Ustawienia ogólne

en: Geo IP / Language Mismatch
pl_PL: Geo IP / Niezgodność językowa

en: Geo IP / Language mismatch filtering
pl_PL: Geo IP / Filtrowanie niedopasowania językowego

en: GeoIP Language mismatch
pl_PL: GeoIP Niezgodność języka

en: Get BotBlocker PRO
pl_PL: Kup BotBlocker PRO

en: Get Browser Type
pl_PL: Pobierz typ przeglądarki

en: Get Device Type
pl_PL: Pobierz typ urządzenia

en: Get OS Type
pl_PL: Pobierz typ systemu operacyjnego

en: Get cloud-powered threat detection, real-time blocking, and enterprise-grade security features.
pl_PL: Uzyskaj wykrywanie zagrożeń w chmurze, blokowanie w czasie rzeczywistym i funkcje bezpieczeństwa klasy korporacyjnej.

en: Get security updates and offers by email
pl_PL: Otrzymuj aktualizacje zabezpieczeń i oferty pocztą e-mail

en: Go to Add-ons
pl_PL: Przejdź do Dodatki

en: Go to BotBlocker Dashboard
pl_PL: Przejdź do panelu BotBlocker

en: Go to Dashboard
pl_PL: Przejdź do pulpitu nawigacyjnego

en: Go to website
pl_PL: Przejdź do strony

en: Google Analytics ID
pl_PL: Identyfikator Google Analytics

en: Google domains auto-added to CSP.
pl_PL: Domeny Google są automatycznie dodawane do CSP.

en: Google reCAPTCHA v2 displays interactive puzzles to verify human users before form submission or page access.
pl_PL: Google reCAPTCHA v2 wyświetla interaktywne łamigłówki w celu weryfikacji użytkowników przed przesłaniem formularza lub dostępem do strony.

en: Google reCAPTCHA v2/v3 is also supported. Configure keys in %s.
pl_PL: Google reCAPTCHA v2/v3 jest również obsługiwana. Skonfiguruj klucze w %s.

en: Google reCAPTCHA v3 analyzes user behavior to generate risk scores and block bots invisibly, without interrupting users.
pl_PL: Google reCAPTCHA v3 analizuje zachowanie użytkowników w celu generowania wyników ryzyka i blokowania botów w sposób niewidoczny, bez zakłócania pracy użytkowników.

en: Gray
pl_PL: Szary

en: Green
pl_PL: Zielony

en: Guest
pl_PL: Gość

en: Guided
pl_PL: Z przewodnikiem

en: HTTP Codes
pl_PL: Kody HTTP

en: HTTP Header
pl_PL: Nagłówek HTTP

en: HTTP header for forwarding the real IP
pl_PL: Nagłówek HTTP do przekazywania rzeczywistego adresu IP

en: HTTP proxy
pl_PL: Serwer proxy HTTP

en: HTTP response code returned for blocked requests.
pl_PL: Kod odpowiedzi HTTP zwrócony dla zablokowanych żądań.

en: HTTP response code returned for verification test requests.
pl_PL: Kod odpowiedzi HTTP zwrócony dla żądań testu weryfikacyjnego.

en: HTTP/1.0 Protocol
pl_PL: Protokół HTTP/1.0

en: Hardening WordPress
pl_PL: Hartowanie WordPressa

en: Header Settings
pl_PL: Ustawienia nagłówka

en: Headers
pl_PL: Nagłówki

en: Headers for Search Engines
pl_PL: Nagłówki dla wyszukiwarek

en: Health Status
pl_PL: Stan zdrowia

en: Helps resolve 404 errors after changing the permalink structure
pl_PL: Pomaga rozwiązać błędy 404 po zmianie struktury permalinków

en: Hexagon
pl_PL: Sześciokąt

en: Hide Login URL + add-ons
pl_PL: Ukryj adres URL logowania + dodatki

en: Hide WordPress Version
pl_PL: Ukryj wersję WordPress

en: Hide admin login URL
pl_PL: Ukryj adres URL logowania administratora

en: Hide login URL & admin path
pl_PL: Ukryj adres URL strony logowania i ścieżkę administratora

en: Hide wp-login and stop login abuse (optional add-on)
pl_PL: Ukryj wp-login i powstrzymaj nadużycia związane z logowaniem (dodatek opcjonalny)

en: High-performance distributed cache system.
pl_PL: Wysokowydajny rozproszony system pamięci podręcznej.

en: Hire Developers
pl_PL: Wynajem programistów

en: Hire a developer
pl_PL: Wynajęcie dewelopera

en: Hits Per User
pl_PL: Odsłony na użytkownika

en: Hold Button
pl_PL: Przycisk przytrzymania

en: Hold Button Captcha
pl_PL: Przytrzymaj przycisk Captcha

en: Hold the button and release in the green zone
pl_PL: Przytrzymaj przycisk i zwolnij go w zielonej strefie

en: Home Page
pl_PL: Strona główna

en: Homepage Access
pl_PL: Dostęp do strony głównej

en: Horse
pl_PL: Koń

en: Hosting Provider IPs
pl_PL: Adresy IP dostawców usług hostingowych

en: Hosting and system requirements
pl_PL: Wymagania dotyczące hostingu i systemu

en: Hourly visitors chart
pl_PL: Wykres godzinowy odwiedzających

en: How BotBlocker Detects Browser Version, OS, and Device Type
pl_PL: Jak BotBlocker wykrywa wersję przeglądarki, system operacyjny i typ urządzenia?

en: How Should We Verify Suspicious Visitors?
pl_PL: Jak powinniśmy weryfikować podejrzanych odwiedzających?

en: How long the verification cookie remains valid.
pl_PL: Jak długo weryfikacyjny plik cookie pozostaje ważny.

en: How long to block a visitor before allowing a retry.
pl_PL: Jak długo należy blokować odwiedzającego przed zezwoleniem na ponowną próbę.

en: How long to cache DNS lookup results.
pl_PL: Jak długo buforować wyniki wyszukiwania DNS.

en: How long to cache the interface (in seconds).
pl_PL: Czas buforowania interfejsu (w sekundach).

en: How long to keep raw log data.
pl_PL: Jak długo przechowywać nieprzetworzone dane dziennika.

en: How often to receive status reports.
pl_PL: Jak często otrzymywać raporty o stanie.

en: I'm not a robot
pl_PL: Nie jestem robotem

en: ID is required for deletion.
pl_PL: Identyfikator jest wymagany do usunięcia.

en: IP / Subnet
pl_PL: IP / Podsieć

en: IP Address
pl_PL: Adres IP

en: IP Addresses
pl_PL: Adresy IP

en: IP Hits and Unique IPs
pl_PL: Trafienia IP i unikalne adresy IP

en: IP List Import
pl_PL: Import listy adresów IP

en: IP protocols
pl_PL: Protokoły IP

en: IP range overlaps with an existing rule: %s
pl_PL: Zakres IP pokrywa się z istniejącą regułą: %s

en: IP white/blacklists work earlier
pl_PL: Białe/czarne listy IP działają wcześniej

en: IP, ASN, GEO and proxy rules
pl_PL: Adresy IP, numery AS, lokalizacja geograficzna i reguły proxy

en: IPv4 List
pl_PL: Lista IPv4

en: IPv4 Lists:
pl_PL: Listy IPv4:

en: IPv4 address or subnet (CIDR)
pl_PL: Adres IPv4 lub podsieć (CIDR)

en: IPv4 rule created successfully.
pl_PL: Reguła IPv4 została pomyślnie utworzona.

en: IPv4 rule deleted successfully.
pl_PL: Reguła IPv4 została pomyślnie usunięta.

en: IPv4 rule toggled successfully.
pl_PL: Reguła IPv4 została pomyślnie przełączona.

en: IPv4 rule updated successfully.
pl_PL: Reguła IPv4 została pomyślnie zaktualizowana.

en: IPv4 rules file generated successfully.
pl_PL: Plik reguł IPv4 wygenerowany pomyślnie.

en: IPv6 Connections
pl_PL: Połączenia IPv6

en: IPv6 List
pl_PL: Lista IPv6

en: IPv6 Lists:
pl_PL: Listy IPv6:

en: IPv6 address or subnet (CIDR)
pl_PL: Adres IPv6 lub podsieć (CIDR)

en: IPv6 rule created successfully.
pl_PL: Reguła IPv6 została pomyślnie utworzona.

en: IPv6 rule deleted successfully.
pl_PL: Reguła IPv6 została pomyślnie usunięta.

en: IPv6 rule toggled successfully.
pl_PL: Reguła IPv6 została pomyślnie przełączona.

en: IPv6 rule updated successfully.
pl_PL: Reguła IPv6 została pomyślnie zaktualizowana.

en: IPv6 rules file generated successfully.
pl_PL: Plik reguł IPv6 wygenerowany pomyślnie.

en: ISPmanager scheduler
pl_PL: Harmonogram ISPmanager

en: Identify configuration issues, check software versions, and verify your site runs smoothly.
pl_PL: Zidentyfikuj problemy z konfiguracją, sprawdź wersje oprogramowania i zweryfikuj, czy witryna działa płynnie.

en: If WP-Cron is unreliable, set up a system cron job using the commands below.
pl_PL: Jeśli WP-Cron jest zawodny, skonfiguruj systemowe zadanie cron za pomocą poniższych poleceń.

en: If you are running a local site without HTTPS, disable HSTS and CSP temporarily to avoid mixed content issues. Re-enable them on production for better security posture.
pl_PL: Jeśli korzystasz z lokalnej witryny bez protokołu HTTPS, tymczasowo wyłącz funkcje HSTS i CSP, aby uniknąć problemów związanych z treściami mieszanymi. W środowisku produkcyjnym włącz je ponownie, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

en: If you are using an ad blocker, please disable it or whitelist the current page.
pl_PL: Jeśli korzystasz z programu blokującego reklamy, wyłącz go lub umieść bieżącą stronę na białej liście.

en: If you use payment gateways (Stripe, PayPal, LiqPay, etc.), add their domains to "Allowed Domains" below to prevent CSP from blocking checkout and webhook scripts.
pl_PL: Jeśli korzystasz z bram płatniczych (Stripe, PayPal, LiqPay itp.), dodaj ich domeny do sekcji „Dopuszczone domeny” poniżej, aby zapobiec blokowaniu przez CSP skryptów związanych z realizacją transakcji i webhookami.

en: Iframe protection (clickjacking)
pl_PL: Ochrona ramek iframe (clickjacking)

en: Image Delivery Mode:
pl_PL: Tryb dostarczania obrazu:

en: Image Recognition
pl_PL: Rozpoznawanie obrazów

en: Import ASN rules from JSON
pl_PL: Zaimportuj reguły ASN z pliku JSON

en: Import IP lists from TXT files. White lists allow IPs, black lists block them. One IP per line.
pl_PL: Importowanie list IP z plików TXT. Białe listy zezwalają na IP, czarne listy je blokują. Jeden adres IP na linię.

en: Import IPv4 blacklist TXT
pl_PL: Importuj czarną listę IPv4 TXT

en: Import IPv4 whitelist TXT
pl_PL: Importuj białą listę IPv4 TXT

en: Import IPv6 blacklist TXT
pl_PL: Import czarnej listy IPv6 TXT

en: Import IPv6 whitelist TXT
pl_PL: Import białej listy IPv6 TXT

en: Import blacklist IPs from file
pl_PL: Importowanie adresów IP czarnej listy z pliku

en: Import data and settings
pl_PL: Importowanie danych i ustawień

en: Import data and settings was successful!
pl_PL: Import danych i ustawień zakończył się powodzeniem!

en: Import paths from JSON
pl_PL: Importowanie ścieżek z JSON

en: Import proxies from JSON
pl_PL: Importowanie serwerów proxy z JSON

en: Import rules from JSON
pl_PL: Importowanie reguł z JSON

en: Import settings and data from a backup.
pl_PL: Import ustawień i danych z kopii zapasowej.

en: Import was successful.
pl_PL: Import powiódł się.

en: Import white bots from JSON
pl_PL: Import białych botów z JSON

en: Import whitelist IPs from file
pl_PL: Importowanie adresów IP z białej listy z pliku

en: Imported:
pl_PL: Zaimportowano:

en: Improve site performance by disabling unneeded assets and features.
pl_PL: Popraw wydajność witryny, wyłączając niepotrzebne zasoby i funkcje.

en: Improve your plan for excellent security protection.
pl_PL: Ulepsz swój plan, aby zapewnić doskonałą ochronę.

en: Inactive
pl_PL: Nieaktywny

en: Included
pl_PL: W zestawie

en: Incognito / Private
pl_PL: Incognito / Prywatny

en: Incognito mode
pl_PL: Tryb incognito

en: Incompatible
pl_PL: Niezgodność

en: Incompatible add-ons were deactivated: %s. Please update BotBlocker.
pl_PL: Niekompatybilne dodatki zostały dezaktywowane: %s. Zaktualizuj BotBlocker.

en: Initialization:
pl_PL: Inicjalizacja:

en: Inline Base64 (Recommended)
pl_PL: Inline Base64 (zalecane)

en: Inline: embed images in page (recommended). Separate: load via AJAX (legacy).
pl_PL: Inline: osadzanie obrazów na stronie (zalecane). Separate: ładowanie przez AJAX (starsze wersje).

en: Install
pl_PL: Instalacja

en: Installed
pl_PL: Zainstalowany

en: Installed %s
pl_PL: Zainstalowano %s

en: Instant IP ban capability
pl_PL: Możliwość natychmiastowego zablokowania IP

en: Insufficient permissions.
pl_PL: Niewystarczające uprawnienia.

en: Integrations
pl_PL: Integracje

en: Integrations saved.
pl_PL: Zapisane integracje.

en: Interface Caching
pl_PL: Buforowanie interfejsu

en: Interface Settings
pl_PL: Ustawienia interfejsu

en: Invalid 6-digit code. Please try again.
pl_PL: Nieprawidłowy 6-cyfrowy kod. Spróbuj ponownie.

en: Invalid API key. Cloud API responded with:
pl_PL: Nieprawidłowy klucz API. Cloud API odpowiedział:

en: Invalid CAPTCHA mode.
pl_PL: Nieprawidłowy tryb CAPTCHA.

en: Invalid ID provided.
pl_PL: Podano nieprawidłowy identyfikator.

en: Invalid IP address or CIDR notation provided.
pl_PL: Podano nieprawidłowy adres IP lub notację CIDR.

en: Invalid IP address provided.
pl_PL: Podano nieprawidłowy adres IP.

en: Invalid IP address.
pl_PL: Nieprawidłowy adres IP.

en: Invalid JSON file:
pl_PL: Nieprawidłowy plik JSON:

en: Invalid JSON format.
pl_PL: Nieprawidłowy format JSON.

en: Invalid UX mode.
pl_PL: Nieprawidłowy tryb UX.

en: Invalid cache type.
pl_PL: Nieprawidłowy typ pamięci podręcznej.

en: Invalid country.
pl_PL: Nieprawidłowy kraj.

en: Invalid email address.
pl_PL: Nieprawidłowy adres e-mail.

en: Invalid initialization mode.
pl_PL: Nieprawidłowy tryb inicjalizacji.

en: Invalid mode.
pl_PL: Nieprawidłowy tryb.

en: Invalid preset.
pl_PL: Nieprawidłowe ustawienie wstępne.

en: Invalid request.
pl_PL: Nieprawidłowe żądanie.

en: Invalid setting value.
pl_PL: Nieprawidłowa wartość ustawienia.

en: Invalid setting.
pl_PL: Nieprawidłowe ustawienie.

en: Invalid upload.
pl_PL: Nieprawidłowe przesłanie.

en: Invalid verification code.
pl_PL: Nieprawidłowy kod weryfikacyjny.

en: Invalid verification code. Please try again.
pl_PL: Nieprawidłowy kod weryfikacyjny. Spróbuj ponownie.

en: JS consistency checks
pl_PL: Kontrole spójności JS

en: JavaScript appears to be blocked on this page. BotBlocker Security requires JavaScript to function.
pl_PL: JavaScript wydaje się być zablokowany na tej stronie. BotBlocker Security wymaga JavaScript do działania.

en: JavaScript is disabled in your browser. Enable JavaScript to continue.
pl_PL: JavaScript jest wyłączony w przeglądarce. Włącz JavaScript, aby kontynuować.

en: Javascript Support
pl_PL: Obsługa Javascript

en: Kinsta hosting detected. Add the BotBlocker cookie as a cache bypass rule in the Kinsta dashboard. See CACHE-COMPATIBILITY.md.
pl_PL: Wykryto hosting Kinsta. Dodaj plik cookie BotBlocker jako regułę pomijania pamięci podręcznej w panelu administracyjnym Kinsta. Zobacz plik CACHE-COMPATIBILITY.md.

en: Language
pl_PL: Język

en: Last error: %s
pl_PL: Ostatni błąd: %s

en: Legal Information
pl_PL: Informacje prawne

en: Legend:
pl_PL: Legenda:

en: Libraries and resources used in BotBlocker, with licenses and sources.
pl_PL: Biblioteki i zasoby używane w BotBlocker, wraz z licencjami i źródłami.

en: Light Protection
pl_PL: Ochrona przed światłem

en: Lightning fast response
pl_PL: Błyskawiczna reakcja

en: Live and historical traffic (IP, country, device, behavior markers).
pl_PL: Ruch na żywo i historyczny (IP, kraj, urządzenie, znaczniki zachowania).

en: Loading...
pl_PL: Ładowanie...

en: Loads before regular plugins. Faster threat response.
pl_PL: Ładuje się przed zwykłymi wtyczkami. Szybsza reakcja na zagrożenia.

en: Loads black/white IP lists via wp-config before WordPress core starts
pl_PL: Wczytuje czarne/białe listy IP poprzez wp-config przed uruchomieniem rdzenia WordPressa

en: Loads with standard plugins. Fits most sites.
pl_PL: Ładuje się ze standardowymi wtyczkami. Pasuje do większości witryn.

en: Log Actions in WordPress Admin Panel
pl_PL: Działania dziennika w panelu administracyjnym WordPress

en: Log Allowed Visitors
pl_PL: Rejestr dozwolonych odwiedzających

en: Log Blocked Visitors
pl_PL: Rejestrowanie zablokowanych odwiedzających

en: Log BotBlocker Errors
pl_PL: Rejestr błędów BotBlocker

en: Log BotBlocker Page Visits
pl_PL: Rejestr odwiedzin stron BotBlocker

en: Log BotBlocker errors and system issues.
pl_PL: Rejestrowanie błędów BotBlocker i problemów systemowych.

en: Log CLI and automated script requests.
pl_PL: Rejestrowanie żądań CLI i automatycznych skryptów.

en: Log CLI requests
pl_PL: Rejestrowanie żądań CLI

en: Log Known Good IPs
pl_PL: Rejestrowanie znanych dobrych adresów IP

en: Log Manual Verification Requests
pl_PL: Rejestrowanie ręcznych żądań weryfikacji

en: Log Payment Bypass Events
pl_PL: Rejestruj zdarzenia pominięcia płatności

en: Log Suspected Fake Bots
pl_PL: Rejestrowanie podejrzanych fałszywych botów

en: Log Verified Local Visitors
pl_PL: Rejestr zweryfikowanych odwiedzających lokalnych

en: Log Visits When BotBlocker Protection is Disabled
pl_PL: Wizyty w dzienniku, gdy ochrona BotBlocker jest wyłączona

en: Log WordPress Actions
pl_PL: Rejestr działań WordPress

en: Log WordPress admin panel actions.
pl_PL: Rejestrowanie działań w panelu administracyjnym WordPress.

en: Log blocked visitors.
pl_PL: Rejestr zablokowanych odwiedzających.

en: Log file cleared successfully.
pl_PL: Plik dziennika został pomyślnie wyczyszczony.

en: Log file is ready for download.
pl_PL: Plik dziennika jest gotowy do pobrania.

en: Log file not found.
pl_PL: Nie znaleziono pliku dziennika.

en: Log file successfully cleared!
pl_PL: Plik dziennika został pomyślnie wyczyszczony!

en: Log out
pl_PL: Wylogowanie

en: Log previously verified visitors (by IP or cookie).
pl_PL: Rejestrowanie wcześniej zweryfikowanych odwiedzających (według adresu IP lub pliku cookie).

en: Log retention
pl_PL: Przechowywanie dziennika

en: Log retention and analytics
pl_PL: Przechowywanie i analiza dzienników

en: Log site-level actions and blocked access attempts.
pl_PL: Rejestrowanie działań na poziomie witryny i zablokowanych prób dostępu.

en: Log verification requests, allowed visitors, blocked attempts, and admin actions.
pl_PL: Rejestrowanie żądań weryfikacji, dozwolonych odwiedzających, zablokowanych prób i działań administratora.

en: Log visitors sent to CAPTCHA verification.
pl_PL: Zaloguj odwiedzających wysłanych do weryfikacji CAPTCHA.

en: Log visitors suspected of data spoofing.
pl_PL: Rejestrowanie odwiedzających podejrzanych o fałszowanie danych.

en: Log visitors that pass all security checks.
pl_PL: Rejestruj odwiedzających, którzy przejdą wszystkie kontrole bezpieczeństwa.

en: Log visits from whitelisted IPs.
pl_PL: Rejestrowanie wizyt z adresów IP umieszczonych na białej liście.

en: Log visits to BotBlocker CAPTCHA and verification pages.
pl_PL: Rejestrowanie odwiedzin BotBlocker CAPTCHA i stron weryfikacyjnych.

en: Log visits when BotBlocker protection is off.
pl_PL: Rejestruj wizyty, gdy ochrona BotBlocker jest wyłączona.

en: Logging Settings
pl_PL: Ustawienia rejestrowania

en: Login Brute-Force
pl_PL: Logowanie Brute-Force

en: Login Brute-Force Protection
pl_PL: Logowanie Ochrona przed brutalną siłą

en: Login Page
pl_PL: Strona logowania

en: Login URL
pl_PL: Adres URL logowania

en: Logs & basic reports
pl_PL: Logi i podstawowe raporty

en: Longer ban applied after repeated failures.
pl_PL: Dłuższy zakaz stosowany po powtarzających się awariach.

en: Low impact, works on any site
pl_PL: Niski wpływ na środowisko, działa w każdym miejscu

en: Low resource usage
pl_PL: Niskie zużycie zasobów

en: Lowest server resource usage
pl_PL: Najniższe zużycie zasobów serwera

en: MU Plugin Mode
pl_PL: Tryb wtyczki MU

en: MU mode disabled. Early initialization already performs pre-filtering. Enabling MU is unnecessary.
pl_PL: Tryb MU wyłączony. Wczesna inicjalizacja już wykonuje filtrowanie wstępne. Włączenie MU nie jest konieczne.

en: MU mode loads black/white IP lists before regular plugins and WordPress core
pl_PL: Tryb MU ładuje czarne/białe listy IP przed zwykłymi wtyczkami i rdzeniem WordPress

en: MU plugin
pl_PL: Wtyczka MU

en: MU plugin active. Early IP and rule filtering run before other plugins. Early initialization is not required.
pl_PL: Aktywna wtyczka MU. Wczesne filtrowanie adresów IP i reguł działa przed innymi wtyczkami. Wczesna inicjalizacja nie jest wymagana.

en: MU plugin mode disabled. You can enable it (or early initialization) for preliminary malicious IP rejection.
pl_PL: Tryb wtyczki MU wyłączony. Można go włączyć (lub wczesną inicjalizację) w celu wstępnego odrzucenia złośliwego adresu IP.

en: Maintenance
pl_PL: Konserwacja

en: Malicious IPs in cloud database:
pl_PL: Złośliwe adresy IP w bazie danych w chmurze:

en: Manage referrer analysis, UTM processing, and iframe restrictions to control traffic sources.
pl_PL: Zarządzaj analizą odsyłaczy, przetwarzaniem UTM i ograniczeniami iframe w celu kontrolowania źródeł ruchu.

en: Manage the plugin database, temporary files, logs, and service data to keep your site running efficiently.
pl_PL: Zarządzaj bazą danych wtyczek, plikami tymczasowymi, dziennikami i danymi usług, aby zapewnić wydajne działanie witryny.

en: Manage your subscription details below.
pl_PL: Zarządzaj szczegółami subskrypcji poniżej.

en: Marketplace
pl_PL: Rynek

en: Match rotating shapes. BotBlocker exclusive.
pl_PL: Dopasuj obracające się kształty. BotBlocker na wyłączność.

en: Maximum compatibility
pl_PL: Maksymalna kompatybilność

en: Maximum protection
pl_PL: Maksymalna ochrona

en: Maximum protection with PRO features
pl_PL: Maksymalna ochrona dzięki funkcjom PRO

en: Maximum security hardening
pl_PL: Maksymalne wzmocnienie zabezpieczeń

en: Memcached Cache Integration
pl_PL: Integracja z pamięcią podręczną Memcached

en: Memcached Host Address:
pl_PL: Adres hosta Memcached:

en: Memcached Port Number:
pl_PL: Numer portu Memcached:

en: Memcached provides distributed memory caching for security data and visitor analytics, reducing database queries on busy sites.
pl_PL: Memcached zapewnia rozproszone buforowanie pamięci dla danych bezpieczeństwa i analiz odwiedzających, zmniejszając liczbę zapytań do bazy danych w ruchliwych witrynach.

en: Message
pl_PL: Wiadomość

en: Message (Default)
pl_PL: Wiadomość (domyślnie)

en: Minimal protection
pl_PL: Minimalna ochrona

en: Minor compatibility issues detected
pl_PL: Wykryto drobne problemy z kompatybilnością

en: Missing Files
pl_PL: Brakujące pliki

en: Missing IP address.
pl_PL: Brakujący adres IP.

en: Missing or invalid rule ID.
pl_PL: Brakujący lub nieprawidłowy identyfikator reguły.

en: Missing required field: %s.
pl_PL: Brakujące wymagane pole: %s.

en: Missing required field: id.
pl_PL: Brakujące wymagane pole: id.

en: Missing required field: paths.
pl_PL: Brakujące wymagane pole: ścieżki.

en: Missing required field: proxies.
pl_PL: Brakujące wymagane pole: proxy.

en: Missing rules data.
pl_PL: Brakujące dane dotyczące reguł.

en: Moderate
pl_PL: Umiarkowany

en: Monitor real-time threats and statistics
pl_PL: Monitorowanie zagrożeń i statystyk w czasie rzeczywistym

en: Monthly or annual subscription with cloud intelligence and premium features.
pl_PL: Miesięczna lub roczna subskrypcja z inteligencją chmury i funkcjami premium.

en: More CAPTCHA Options Available:
pl_PL: Więcej dostępnych opcji CAPTCHA:

en: Move the slider to adjust the threshold level
pl_PL: Przesuń suwak, aby dostosować poziom progu

en: My PRO status
pl_PL: Mój status PRO

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Need help? Visit our
pl_PL: Potrzebujesz pomocy? Odwiedź naszą stronę

en: Network Mask
pl_PL: Maska sieci

en: New bots discovered today:
pl_PL: Odkryto dziś nowe boty:

en: New errors will be logged as they occur.
pl_PL: Nowe błędy będą rejestrowane w miarę ich występowania.

en: News
pl_PL: Aktualności

en: Nginx detected with WP_CACHE enabled. If using FastCGI Cache, ensure the BotBlocker cookie bypasses it. See CACHE-COMPATIBILITY.md.
pl_PL: Wykryto Nginx z włączonym WP_CACHE. Jeśli używasz FastCGI Cache, upewnij się, że plik cookie BotBlocker go omija. Zobacz CACHE-COMPATIBILITY.md.

en: No API key found for this domain.
pl_PL: Nie znaleziono klucza API dla tej domeny.

en: No Cache
pl_PL: Brak pamięci podręcznej

en: No DNS/NS changes: works inside WordPress, no external services required
pl_PL: Brak zmian DNS/NS: działa wewnątrz WordPress, nie wymaga zewnętrznych usług

en: No JavaScript Support
pl_PL: Brak obsługi JavaScript

en: No Update Source
pl_PL: Brak źródła aktualizacji

en: No active alerts
pl_PL: Brak aktywnych alertów

en: No backup codes remaining.
pl_PL: Nie pozostały żadne kody zapasowe.

en: No configuration needed
pl_PL: Nie jest wymagana konfiguracja

en: No connection to BotBlocker Cloud
pl_PL: Brak połączenia z BotBlocker Cloud

en: No countries selected
pl_PL: Nie wybrano żadnych krajów

en: No data available for the specified period.
pl_PL: Brak dostępnych danych dla określonego okresu.

en: No data available.
pl_PL: Brak dostępnych danych.

en: No file content provided for import.
pl_PL: Brak zawartości pliku do zaimportowania.

en: No file content provided.
pl_PL: Nie podano zawartości pliku.

en: No issues found
pl_PL: Nie znaleziono żadnych problemów

en: No manual verification. Access decisions are based entirely on IP databases, blacklists, and threat intelligence.
pl_PL: Nie ma ręcznej weryfikacji. Decyzje dotyczące dostępu opierają się wyłącznie na bazach danych adresów IP, czarnych listach i danych wywiadowczych dotyczących zagrożeń.

en: No news items available
pl_PL: Brak dostępnych wiadomości

en: No permission.
pl_PL: Brak pozwolenia.

en: No rules provided for import.
pl_PL: Brak zasad dotyczących importu.

en: No rules provided.
pl_PL: Nie podano żadnych zasad.

en: No special configuration needed
pl_PL: Nie jest wymagana żadna specjalna konfiguracja

en: Nonce verification failed.
pl_PL: Weryfikacja nonce nie powiodła się.

en: None
pl_PL: Brak

en: Not Active
pl_PL: Nieaktywny

en: Not cleared: log file not found or insufficient permissions.
pl_PL: Nie wyczyszczono: nie znaleziono pliku dziennika lub niewystarczające uprawnienia.

en: Not created: file already exists or insufficient permissions.
pl_PL: Nie utworzono: plik już istnieje lub niewystarczające uprawnienia.

en: Not enough permissions to perform the operation.
pl_PL: Brak wystarczających uprawnień do wykonania operacji.

en: Not included
pl_PL: Nie wchodzi w skład zestawu

en: Not saved!
pl_PL: Nie zapisano!

en: Notification Settings
pl_PL: Ustawienia powiadomień

en: Notification Types
pl_PL: Typy powiadomień

en: Notifications
pl_PL: Powiadomienia

en: Notify on Critical Server Load
pl_PL: Powiadomienie o krytycznym obciążeniu serwera

en: Object cache has been flushed successfully.
pl_PL: Pamięć podręczna obiektów została pomyślnie opróżniona.

en: Object cache successfully cleared!
pl_PL: Pamięć podręczna obiektów została pomyślnie wyczyszczona!

en: Old HTTP versions
pl_PL: Stare wersje HTTP

en: Once a month
pl_PL: Raz w miesiącu

en: One-click activation
pl_PL: Aktywacja jednym kliknięciem

en: One‑Click Security Setup
pl_PL: Konfiguracja zabezpieczeń jednym kliknięciem

en: One‑Click Setup
pl_PL: Konfiguracja jednym kliknięciem

en: Only for PRO
pl_PL: Tylko dla PRO

en: Only safe HTTP methods (GET, POST, HEAD) are bypassed. Hard IP blacklists and country blocks still apply.
pl_PL: Omijane są wyłącznie bezpieczne metody HTTP (GET, POST, HEAD). Czarne listy adresów IP oraz blokady krajowe nadal obowiązują.

en: Open Google Authenticator or another TOTP app and enter the 6-digit code.
pl_PL: Otwórz Google Authenticator lub inną aplikację TOTP i wprowadź 6-cyfrowy kod.

en: Open WordPress Site Health diagnostic tool
pl_PL: Otwórz narzędzie diagnostyczne WordPress Site Health

en: Open WordPress database repair and optimization tool
pl_PL: Otwarte narzędzie do naprawy i optymalizacji bazy danych WordPress

en: Open any report to drill down and create block/allow rules from real traffic data.
pl_PL: Otwórz dowolny raport, aby przejść do szczegółów i utworzyć reguły blokowania/zezwalania na podstawie rzeczywistych danych o ruchu.

en: Open the file
pl_PL: Otwórz plik

en: Operating System
pl_PL: System operacyjny

en: Operating Systems
pl_PL: Systemy operacyjne

en: Operation failed.
pl_PL: Operacja nie powiodła się.

en: Optimal balance of security and usability
pl_PL: Optymalna równowaga między bezpieczeństwem a użytecznością

en: Optional comment for this rule
pl_PL: Opcjonalny komentarz do tej zasady

en: Optional comment for this white bot
pl_PL: Opcjonalny komentarz dla tego białego bota

en: Or use a backup code (remaining: %s)
pl_PL: Lub użyj kodu zapasowego (pozostały: %s)

en: Orange
pl_PL: Pomarańczowy

en: Order of execution
pl_PL: Kolejność wykonywania

en: Our developers can also help with PHP development and WordPress integration issues.
pl_PL: Nasi programiści mogą również pomóc w rozwoju PHP i integracji WordPress.

en: Our support team can help with BotBlocker installation and configuration.
pl_PL: Nasz zespół pomocy technicznej może pomóc w instalacji i konfiguracji BotBlocker.

en: Override Detection
pl_PL: Wykrywanie nadpisania

en: Override detection
pl_PL: Wykrywanie nadpisania

en: Overview of your WordPress environment and BotBlocker core: plugin state, themes, plugins, and server parameters.
pl_PL: Przegląd środowiska WordPress i rdzenia BotBlocker: stan wtyczek, motywy, wtyczki i parametry serwera.

en: PHP versions
pl_PL: Wersje PHP

en: PRO Active, Security Incomplete
pl_PL: PRO Aktywny, zabezpieczenia niekompletne

en: PRO Features
pl_PL: Funkcje PRO

en: PRO Status
pl_PL: Status PRO

en: PRO Status: Active
pl_PL: Status PRO: Aktywny

en: PRO Status: Inactive
pl_PL: Status PRO: Nieaktywny

en: PRO active:
pl_PL: PRO aktywny:

en: PRO is active
pl_PL: PRO jest aktywny

en: PRO option
pl_PL: Opcja PRO

en: PTR / DNS Anomalies
pl_PL: Anomalie PTR / DNS

en: PTR Cache
pl_PL: Pamięć podręczna PTR

en: PTR Cache Lifetime
pl_PL: Żywotność pamięci podręcznej PTR

en: PTR Options
pl_PL: Opcje PTR

en: PTR anomalies
pl_PL: Anomalie PTR

en: PTR cache improves DNS lookup speed. Auto-save admin IPs prevents accidental lockout.
pl_PL: Pamięć podręczna PTR poprawia szybkość wyszukiwania DNS. Automatyczne zapisywanie adresów IP administratora zapobiega przypadkowemu zablokowaniu.

en: Page
pl_PL: Strona

en: Partial Protection
pl_PL: Ochrona częściowa

en: Path (URL)
pl_PL: Ścieżka (URL)

en: Path already exists.
pl_PL: Ścieżka już istnieje.

en: Path created successfully.
pl_PL: Ścieżka utworzona pomyślnie.

en: Path deleted successfully.
pl_PL: Ścieżka usunięta pomyślnie.

en: Path not found.
pl_PL: Nie znaleziono ścieżki.

en: Path rule priority (1-100)
pl_PL: Priorytet reguły ścieżki (1-100)

en: Path substring or pattern to match
pl_PL: Podciąg ścieżki lub wzorzec do dopasowania

en: Path toggled successfully.
pl_PL: Ścieżka została pomyślnie przełączona.

en: Path updated successfully.
pl_PL: Ścieżka została pomyślnie zaktualizowana.

en: Paths
pl_PL: Ścieżki

en: Paths file generated successfully.
pl_PL: Plik ścieżek wygenerowany pomyślnie.

en: Payment Gateways
pl_PL: Bramki płatnicze

en: Payment gateways (Stripe, PayPal, LiqPay, Fondy), analytics (Google Analytics, Facebook Pixel), and other external services require their domains here.
pl_PL: W tym miejscu należy podać domeny bram płatniczych (Stripe, PayPal, LiqPay, Fondy), narzędzi analitycznych (Google Analytics, Facebook Pixel) oraz innych usług zewnętrznych.

en: Perfect for testing
pl_PL: Idealny do testowania

en: Perfect!
pl_PL: Doskonale!

en: Performance Optimization
pl_PL: Optymalizacja wydajności

en: Performance may decrease temporarily until the cache rebuilds.
pl_PL: Wydajność może tymczasowo spaść do czasu odbudowania pamięci podręcznej.

en: Permalink rules have been flushed successfully.
pl_PL: Reguły Permalink zostały pomyślnie usunięte.

en: Permanently Ban
pl_PL: Trwały zakaz

en: Persistent connections
pl_PL: Stałe połączenia

en: Plans
pl_PL: Plany

en: Please enable JavaScript and reload the page
pl_PL: Włącz obsługę JavaScript i przeładuj stronę

en: Please scan the QR code using your authentication app (e.g., Google Authenticator, Authy, etc.) and store the backup codes in a safe place. Each backup code can be used only once.
pl_PL: Zeskanuj kod QR za pomocą aplikacji uwierzytelniającej (np. Google Authenticator, Authy itp.) i przechowuj kody zapasowe w bezpiecznym miejscu. Każdy kod zapasowy może być użyty tylko raz.

en: Please select a country.
pl_PL: Proszę wybrać kraj.

en: Please turn JavaScript on and reload the page
pl_PL: Włącz JavaScript i przeładuj stronę

en: Please wait...
pl_PL: Proszę czekać...

en: Plugin homepage
pl_PL: Strona główna wtyczki

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Popular add-ons, new possibilities
pl_PL: Popularne dodatki, nowe możliwości

en: Premium add-ons - included with BotBlocker PRO
pl_PL: Dodatki premium - w zestawie z BotBlocker PRO

en: Premium add-ons access
pl_PL: Dostęp do dodatków premium

en: Press and hold to verify. No images or math required.
pl_PL: Naciśnij i przytrzymaj, aby potwierdzić. Nie trzeba podawać żadnych obrazków ani rozwiązywać zadań matematycznych.

en: Prevent password guessing attacks with temporary IP lockouts after failed login attempts.
pl_PL: Zapobiegaj atakom polegającym na zgadywaniu haseł dzięki tymczasowym blokadom IP po nieudanych próbach logowania.

en: Prevent search engines from caching blocked pages.
pl_PL: Zapobieganie buforowaniu zablokowanych stron przez wyszukiwarki.

en: Prevent search engines from indexing UTM pages to avoid duplicate content.
pl_PL: Zapobiegaj indeksowaniu stron UTM przez wyszukiwarki, aby uniknąć powielania treści.

en: Prevents loading of Dashicons for non-admin users.
pl_PL: Zapobiega ładowaniu Dashicons dla użytkowników niebędących administratorami.

en: Prevents loading of emoji scripts and styles.
pl_PL: Zapobiega ładowaniu skryptów i stylów emoji.

en: Prevents self-pingbacks when linking to your own posts.
pl_PL: Zapobiega samoczynnym linkom zwrotnym podczas linkowania do własnych postów.

en: Primary Block Time (seconds):
pl_PL: Główny czas blokady (sekundy):

en: Priority
pl_PL: Priorytet

en: Priority (1-100)
pl_PL: Priorytet (1-100)

en: Priority Support
pl_PL: Priorytetowe wsparcie

en: Priority support & emergency help (24h)
pl_PL: Priorytetowa obsługa i pomoc w nagłych wypadkach (24 godziny na dobę)

en: Priority support (24h response)
pl_PL: Wsparcie priorytetowe (odpowiedź w ciągu 24 godzin)

en: Priority support SLA
pl_PL: Umowa SLA dotycząca priorytetowego wsparcia

en: Privacy of customer data
pl_PL: Prywatność danych klientów

en: Privacy policy
pl_PL: Polityka prywatności

en: Profile applied.
pl_PL: Zastosowano profil.

en: Protect
pl_PL: Ochrona

en: Protect default login endpoints and use a custom login URL.
pl_PL: Chroń domyślne punkty końcowe logowania i użyj niestandardowego adresu URL logowania.

en: Protection Level:
pl_PL: Poziom ochrony:

en: Proxies successfully updated for Early BotBlocker Mode
pl_PL: Serwery proxy zostały pomyślnie zaktualizowane dla trybu wczesnego blokowania botów

en: Proxy
pl_PL: Pełnomocnik

en: Proxy already exists.
pl_PL: Serwer proxy już istnieje.

en: Proxy created successfully.
pl_PL: Serwer proxy został utworzony pomyślnie.

en: Proxy deleted successfully.
pl_PL: Serwer proxy został pomyślnie usunięty.

en: Proxy file rendered successfully.
pl_PL: Plik proxy został pomyślnie wyrenderowany.

en: Proxy not found.
pl_PL: Nie znaleziono serwera proxy.

en: Proxy updated successfully.
pl_PL: Serwer proxy został pomyślnie zaktualizowany.

en: Proxy, VPN, and Tor detection
pl_PL: Wykrywanie serwerów proxy, VPN i Tor

en: Purple
pl_PL: Fioletowy

en: Pusher
pl_PL: Popychacz

en: Pusher notifications
pl_PL: Powiadomienia Pusher

en: Query string
pl_PL: Ciąg zapytania

en: Question
pl_PL: Pytanie

en: Questions, suggestions, or need help? Contact us through any channel below.
pl_PL: Masz pytania, sugestie lub potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami za pośrednictwem dowolnego z poniższych kanałów.

en: Quick Guide
pl_PL: Krótki przewodnik

en: Quick IP Rule
pl_PL: Szybka reguła IP

en: Quick Start Guide
pl_PL: Skrócona instrukcja obsługi

en: RSS feeds are disabled. Visit the
pl_PL: Kanały RSS są wyłączone. Odwiedź stronę

en: Raccoon
pl_PL: Szop

en: Random string that makes cookie values unpredictable.
pl_PL: Losowy ciąg znaków, który sprawia, że wartości plików cookie są nieprzewidywalne.

en: Raw event log for forensics and rule tuning.
pl_PL: Nieprzetworzony dziennik zdarzeń na potrzeby analizy śledczej i dostrajania reguł.

en: Re-checks BotBlocker PRO status and updates connection details.
pl_PL: Ponownie sprawdza stan BotBlocker PRO i aktualizuje dane połączenia.

en: Read More
pl_PL: Czytaj więcej

en: Read full comparison
pl_PL: Przeczytaj pełne porównanie

en: Read more
pl_PL: Czytaj więcej

en: Real visitors unaffected
pl_PL: Nie ma to wpływu na prawdziwych odwiedzających

en: Real-time cloud threat checks (bots, bad ASN, dynamic proxies)
pl_PL: Sprawdzanie zagrożeń w chmurze w czasie rzeczywistym (boty, złe ASN, dynamiczne proxy)

en: Real-time visitor geo statistics. View period:
pl_PL: Statystyki geograficzne odwiedzających w czasie rzeczywistym. Okres wyświetlania:

en: Real-time visitor statistics (IP, PTR, ASN, geo, device, OS, etc.)
pl_PL: Statystyki odwiedzających w czasie rzeczywistym (IP, PTR, ASN, geo, urządzenie, system operacyjny itp.)

en: Real-time visitor statistics. View period:
pl_PL: Statystyki odwiedzin w czasie rzeczywistym. Okres wyświetlania:

en: Reason or context (e.g. temporary block)
pl_PL: Powód lub kontekst (np. blokada tymczasowa)

en: Receive real-time security alerts via Pusher.
pl_PL: Otrzymuj alerty bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji Pusher.

en: Receive security alerts via Telegram.
pl_PL: Otrzymuj alerty bezpieczeństwa przez Telegram.

en: Receive security alerts via email.
pl_PL: Otrzymuj alerty bezpieczeństwa za pośrednictwem poczty e-mail.

en: Recommended
pl_PL: Zalecane

en: Recommended 2FA Apps
pl_PL: Polecane aplikacje 2FA

en: Recommended for most sites
pl_PL: Zalecane dla większości witryn

en: Record visitor browser type.
pl_PL: Zapisz typ przeglądarki odwiedzającego.

en: Record visitor device type (mobile, desktop, tablet).
pl_PL: Rejestruj typ urządzenia odwiedzającego (telefon komórkowy, komputer stacjonarny, tablet).

en: Record visitor operating system.
pl_PL: Zapisz system operacyjny odwiedzającego.

en: Red
pl_PL: Czerwony

en: Redirect
pl_PL: Przekierowanie

en: Redirect URL
pl_PL: Przekierowanie URL

en: Redis Authentication Password:
pl_PL: Hasło uwierzytelniania Redis:

en: Redis Cache Integration
pl_PL: Integracja z Redis Cache

en: Redis Database Number:
pl_PL: Numer bazy danych Redis:

en: Redis Key Prefix:
pl_PL: Prefiks klucza Redis:

en: Redis Server Host:
pl_PL: Host serwera Redis:

en: Redis Server Port:
pl_PL: Port serwera Redis:

en: Redis is faster for high-traffic sites. Memcached fits distributed setups. This can be changed later in Settings.
pl_PL: Redis jest szybszy w przypadku witryn o dużym natężeniu ruchu. Memcached pasuje do konfiguracji rozproszonych. Można to zmienić później w Ustawieniach.

en: Redis provides in-memory caching for security counters, visitor statistics, and threat detection data.
pl_PL: Redis zapewnia buforowanie w pamięci dla liczników bezpieczeństwa, statystyk odwiedzających i danych wykrywania zagrożeń.

en: Reduce unwanted traffic, prevent automated attacks, and restrict access to real visitors only.
pl_PL: Zmniejsz niepożądany ruch, zapobiegaj automatycznym atakom i ogranicz dostęp tylko do prawdziwych użytkowników.

en: Referer
pl_PL: Referent

en: Refresh PRO status
pl_PL: Odśwież status PRO

en: Refund
pl_PL: Zwrot kosztów

en: Regular Plugin
pl_PL: Zwykła wtyczka

en: Regular Report Frequency
pl_PL: Regularna częstotliwość raportowania

en: Regular hits will be removed from the database.
pl_PL: Regularne trafienia będą usuwane z bazy danych.

en: Reinstall Database
pl_PL: Ponowna instalacja bazy danych

en: Reload
pl_PL: Odśwież

en: Reloading...
pl_PL: Aktualizacja...

en: Remaining Requests
pl_PL: Pozostałe wnioski

en: Remaining days
pl_PL: Pozostałe dni

en: Remove Comment URLs
pl_PL: Usuń adresy URL komentarzy

en: Remove Global Styles
pl_PL: Usuń style globalne

en: Remove RSD Link
pl_PL: Usuń łącze RSD

en: Remove RSS Feed Links
pl_PL: Usuwanie linków do kanałów RSS

en: Remove Shortlink
pl_PL: Usuń krótkie łącze

en: Remove all ASN rules
pl_PL: Usuń wszystkie reguły ASN

en: Remove all paths
pl_PL: Usuń wszystkie ścieżki

en: Remove all proxies
pl_PL: Usuń wszystkie serwery proxy

en: Remove all rules
pl_PL: Usuń wszystkie reguły

en: Remove all white bots
pl_PL: Usuń wszystkie białe boty

en: Remove country
pl_PL: Usuń kraj

en: Remove jQuery Migrate
pl_PL: Usuń jQuery Migrate

en: Removes RSS feed links from the header.
pl_PL: Usuwa łącza kanałów RSS z nagłówka.

en: Removes jQuery Migrate. May break older plugins that use deprecated jQuery functions.
pl_PL: Usuwa jQuery Migrate. Może uszkodzić starsze wtyczki, które używają przestarzałych funkcji jQuery.

en: Removes the Really Simple Discovery link from the header.
pl_PL: Usuwa link Really Simple Discovery z nagłówka.

en: Removes the WordPress version meta tag from the page source.
pl_PL: Usuwa metatag wersji WordPress ze źródła strony.

en: Removes the shortlink URL from the header.
pl_PL: Usuwa adres URL krótkiego łącza z nagłówka.

en: Removes the website URL field from the comment form.
pl_PL: Usuwa pole adresu URL witryny z formularza komentarza.

en: Removes wp-global-styles inline CSS from the frontend.
pl_PL: Usuwa wp-global-styles inline CSS z frontendu.

en: Repair and Optimize Database
pl_PL: Naprawa i optymalizacja bazy danych

en: Repeat Block Duration (seconds):
pl_PL: Czas trwania bloku powtarzania (sekundy):

en: Repeated violations result in progressively longer bans. X-Robots-Tag directives prevent SEO penalties on blocked pages.
pl_PL: Powtarzające się naruszenia skutkują coraz dłuższymi banami. Dyrektywy X-Robots-Tag zapobiegają karom SEO na zablokowanych stronach.

en: Report Period:
pl_PL: Okres objęty raportem:

en: Report dashboard
pl_PL: Pulpit nawigacyjny raportu

en: Report list
pl_PL: Lista raportów

en: Reports
pl_PL: Raporty

en: Reports and Statistics
pl_PL: Raporty i statystyki

en: Reports dashboard
pl_PL: Pulpit nawigacyjny raportów

en: Request Handling Chain
pl_PL: Łańcuch obsługi żądań

en: Request failed. Please try again.
pl_PL: Operacja nie powiodła się. Spróbuj ponownie.

en: Requests allowed per verified visitor before re-verification.
pl_PL: Dozwolone wnioski na zweryfikowanego użytkownika przed ponowną weryfikacją.

en: Requests blocked
pl_PL: Żądania zablokowane

en: Required files missing. Regenerated.
pl_PL: Brak wymaganych plików. Zregenerowano.

en: Requires BotBlocker >= %s
pl_PL: Wymaga BotBlocker >= %s

en: Requires BotBlocker PRO and the Early Init add-on.
pl_PL: Wymagany jest BotBlocker PRO oraz dodatek Early Init.

en: Requires PRO
pl_PL: Wymaga PRO

en: Requires PRO license
pl_PL: Wymaga licencji PRO

en: Requires a newer BotBlocker version
pl_PL: Wymaga nowszej wersji BotBlocker

en: Requires active BotBlocker PRO
pl_PL: Wymaga aktywnego BotBlocker PRO

en: Requires the Early Init add-on to be enabled.
pl_PL: Wymaga włączenia dodatku Early Init.

en: Reset 2FA
pl_PL: Resetowanie 2FA

en: Reset 2FA for user
pl_PL: Resetowanie 2FA dla użytkownika

en: Reset Authentication Cookies
pl_PL: Resetowanie uwierzytelniających plików cookie

en: Reset Rewrite Rules
pl_PL: Resetowanie reguł przepisywania

en: Reset URL rewrite rules
pl_PL: Resetowanie reguł przepisywania adresów URL

en: Reset all BotBlocker tables to default settings
pl_PL: Zresetuj wszystkie tabele BotBlocker do ustawień domyślnych

en: Reset and Restart Wizard
pl_PL: Kreator resetowania i ponownego uruchamiania

en: Reset cookies
pl_PL: Resetowanie plików cookie

en: Reset failed
pl_PL: Nie udało się zresetować

en: Reset the rules
pl_PL: Zresetuj zasady

en: Resets all visitor cookies - visitors must re-verify
pl_PL: Resetuje wszystkie pliki cookie odwiedzających - odwiedzający muszą dokonać ponownej weryfikacji

en: Resets the internal WordPress cache and external caching systems (Redis, Memcached)
pl_PL: Resetuje wewnętrzną pamięć podręczną WordPress i zewnętrzne systemy buforowania (Redis, Memcached)

en: Resets the internal WordPress cache.
pl_PL: Resetuje wewnętrzną pamięć podręczną WordPress.

en: Restrict proxy servers, data centers, VPNs, and legacy protocols to reduce automated threats.
pl_PL: Ogranicz serwery proxy, centra danych, sieci VPN i starsze protokoły, aby zmniejszyć zautomatyzowane zagrożenia.

en: Retrieves your BotBlocker PRO key from the cloud.
pl_PL: Pobiera klucz BotBlocker PRO z chmury.

en: Review security score
pl_PL: Ocena bezpieczeństwa

en: Rewrite rules successfully flushed!
pl_PL: Reguły przepisywania zostały pomyślnie zaktualizowane!

en: Roles with 2FA
pl_PL: Role z 2FA

en: Rule
pl_PL: Zasada

en: Rule action
pl_PL: Zasada działania

en: Rule already exists.
pl_PL: Reguła już istnieje.

en: Rule created successfully.
pl_PL: Reguła została utworzona pomyślnie.

en: Rule data
pl_PL: Dane reguły

en: Rule deleted successfully.
pl_PL: Reguła została pomyślnie usunięta.

en: Rule expiration date and time
pl_PL: Data i godzina wygaśnięcia reguły

en: Rule lifetime
pl_PL: Okres obowiązywania reguły

en: Rule not found.
pl_PL: Nie znaleziono reguły.

en: Rule priority (1-100)
pl_PL: Priorytet reguły (1-100)

en: Rule toggled successfully.
pl_PL: Reguła została pomyślnie przełączona.

en: Rule updated successfully.
pl_PL: Reguła została pomyślnie zaktualizowana.

en: Rules
pl_PL: Zasady

en: Rules and IP lists
pl_PL: Reguły i listy adresów IP

en: Rules and IP lists statistics
pl_PL: Statystyki reguł i list adresów IP

en: Rules file generated successfully.
pl_PL: Plik reguł wygenerowany pomyślnie.

en: Rules will be regenerated automatically.
pl_PL: Reguły zostaną zregenerowane automatycznie.

en: Run Setup Wizard Again
pl_PL: Uruchom ponownie kreatora konfiguracji

en: Run the wizard to configure protection
pl_PL: Uruchom kreatora, aby skonfigurować ochronę

en: Running compatibility tests for your site
pl_PL: Przeprowadzanie testów zgodności witryny

en: Russian
pl_PL: Rosyjski

en: SEO bots whitelist management
pl_PL: Zarządzanie białą listą botów SEO

en: Safe defaults
pl_PL: Bezpieczne ustawienia domyślne

en: Safe defaults: works with WooCommerce, Elementor and most caches
pl_PL: Bezpieczne ustawienia domyślne: działa z WooCommerce, Elementor i większością pamięci podręcznych

en: Safe for production use.
pl_PL: Bezpieczny do użytku produkcyjnego.

en: Salt
pl_PL: Sól

en: Salt file created successfully.
pl_PL: Plik soli utworzony pomyślnie.

en: Salt successfully created!
pl_PL: Sól została pomyślnie utworzona!

en: SameSite policy controls cross-site cookie behavior to protect against CSRF attacks.
pl_PL: Polityka SameSite kontroluje zachowanie plików cookie między witrynami w celu ochrony przed atakami CSRF.

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Save ASN rules to PHP file
pl_PL: Zapisz reguły ASN w pliku PHP

en: Save Backup Codes
pl_PL: Zapisywanie kodów kopii zapasowych

en: Save IPv4 rules to PHP file
pl_PL: Zapisywanie reguł IPv4 do pliku PHP

en: Save IPv6 rules to PHP file
pl_PL: Zapisywanie reguł IPv6 do pliku PHP

en: Save changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Save list
pl_PL: Zapisz listę

en: Save the file
pl_PL: Zapisz plik

en: Save these codes in a safe place. Each code can be used only once.
pl_PL: Zachowaj te kody w bezpiecznym miejscu. Każdy kod może zostać użyty tylko raz.

en: Save white bot rules to PHP file
pl_PL: Zapisywanie reguł białego bota do pliku PHP

en: Saving...
pl_PL: Zapisywanie...

en: Scan QR Code
pl_PL: Skanowanie kodu QR

en: Scan the QR code
pl_PL: Zeskanuj kod QR

en: Scan the URL referrer for specific GET parameters to detect unwanted or suspicious traffic sources.
pl_PL: Skanowanie adresu odsyłającego URL pod kątem określonych parametrów GET w celu wykrycia niepożądanych lub podejrzanych źródeł ruchu.

en: Schedule an immediate background download of the latest ASN (autonomous system) database from BotBlocker servers.
pl_PL: Zaplanuj natychmiastowe pobranie w tle najnowszej bazy danych ASN (systemów autonomicznych) z serwerów BotBlocker.

en: Script Name
pl_PL: Nazwa skryptu

en: Search
pl_PL: Wyszukiwanie

en: Search engine visits
pl_PL: Odwiedziny w wyszukiwarkach

en: Search engines file generated successfully.
pl_PL: Plik wyszukiwarki wygenerowany pomyślnie.

en: Secondary Block Time (seconds):
pl_PL: Wtórny czas blokady (sekundy):

en: Secondary time ban enabled
pl_PL: Wtórny zakaz czasowy włączony

en: Seconds remaining until unlock:
pl_PL: Sekundy pozostałe do odblokowania:

en: Seconds until unlock:
pl_PL: Sekundy do odblokowania:

en: Secret key not set.
pl_PL: Klucz tajny nie został ustawiony.

en: Secret link to disable the current BotBlocker check
pl_PL: Tajny link do wyłączenia bieżącej kontroli BotBlocker

en: Secret link to fully disable BotBlocker
pl_PL: Tajny link do pełnego wyłączenia BotBlockera

en: Secret link to re-enable BotBlocker
pl_PL: Tajny link do ponownego włączenia BotBlockera

en: Secure
pl_PL: Bezpieczeństwo

en: Security Check Mode
pl_PL: Tryb kontroli bezpieczeństwa

en: Security Health Status
pl_PL: Stan ochrony zdrowia

en: Security Score:
pl_PL: Wynik bezpieczeństwa:

en: Security Updates and Offers
pl_PL: Aktualizacje zabezpieczeń i oferty

en: Security action links
pl_PL: Linki do działań związanych z bezpieczeństwem

en: Security and Privacy
pl_PL: Bezpieczeństwo i prywatność

en: Security and performance tools for your WordPress site: block unwanted traffic, filter suspicious requests, and optimize resource usage.
pl_PL: Narzędzia bezpieczeństwa i wydajności dla Twojej witryny WordPress: blokuj niechciany ruch, filtruj podejrzane żądania i optymalizuj wykorzystanie zasobów.

en: Security check failed.
pl_PL: Kontrola bezpieczeństwa nie powiodła się.

en: Security error. Refresh the page and try again.
pl_PL: Błąd bezpieczeństwa. Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

en: Security headers are disabled because a conflicting plugin was detected.
pl_PL: Nagłówki zabezpieczeń są wyłączone, ponieważ wykryto wtyczkę powodującą konflikt.

en: Security headers management
pl_PL: Zarządzanie nagłówkami zabezpieczeń

en: Security headers management (HSTS, CSP, X-Frame, Permissions-Policy)
pl_PL: Zarządzanie nagłówkami zabezpieczeń (HSTS, CSP, X-Frame, Permissions-Policy)

en: Security score
pl_PL: Wynik bezpieczeństwa

en: See plans
pl_PL: Zobacz plany

en: See pricing
pl_PL: Zobacz cennik

en: Select CAPTCHA type for visitor verification.
pl_PL: Wybierz typ CAPTCHA do weryfikacji odwiedzających.

en: Select Language
pl_PL: Wybierz język

en: Select Redis database number (0-15). Different databases provide logical separation of data within the same Redis instance.
pl_PL: Wybierz numer bazy danych Redis (0-15). Różne bazy danych zapewniają logiczną separację danych w ramach tej samej instancji Redis.

en: Select country
pl_PL: Wybierz kraj

en: Select image theme for CAPTCHA.
pl_PL: Wybierz motyw obrazu dla CAPTCHA.

en: Select matching images. Best balance of security and UX.
pl_PL: Wybierz pasujące obrazy. Najlepsza równowaga między bezpieczeństwem i UX.

en: Select rule type
pl_PL: Wybierz typ reguły

en: Select when BotBlocker activates. Earlier = stronger protection.
pl_PL: Wybierz, kiedy BotBlocker zostanie aktywowany. Wcześniej = silniejsza ochrona.

en: Selected countries
pl_PL: Wybrane kraje

en: Self-test completed successfully! Check your log.
pl_PL: Autotest zakończony pomyślnie! Sprawdź dziennik.

en: Send
pl_PL: Wyślij

en: Send email with BotBlocker management links
pl_PL: Wysyłanie wiadomości e-mail z linkami do zarządzania BotBlocker

en: Send suspicious requests to BotBlocker Cloud for verification.
pl_PL: Wysyłaj podejrzane żądania do BotBlocker Cloud w celu weryfikacji.

en: Sending failed. Please try again later.
pl_PL: Wysyłanie nie powiodło się. Spróbuj ponownie później.

en: Sending...
pl_PL: Wysyłanie...

en: Separate Requests (Legacy)
pl_PL: Oddzielne żądania (Legacy)

en: Server OS
pl_PL: System operacyjny serwera

en: Server error while loading saved countries.
pl_PL: Wystąpił błąd serwera podczas ładowania zapisanych krajów.

en: Server error while saving country list.
pl_PL: Wystąpił błąd serwera podczas zapisywania listy krajów.

en: Set SameSite attribute (Lax, Strict, None).
pl_PL: Ustaw atrybut SameSite (Lax, Strict, None).

en: Set a custom login endpoint to hide wp-login.php. Use only letters, numbers, hyphens, or underscores. Do not use .php, slashes, or query strings.
pl_PL: Ustaw niestandardowy punkt końcowy logowania, aby ukryć wp-login.php. Używaj tylko liter, cyfr, myślników lub podkreśleń. Nie używaj .php, ukośników ani ciągów zapytań.

en: Set paths to a PHP file
pl_PL: Ustawianie ścieżek do pliku PHP

en: Set proxies to a PHP file
pl_PL: Ustawianie serwerów proxy w pliku PHP

en: Set rules to a PHP file
pl_PL: Ustawianie reguł w pliku PHP

en: Set the log retention period and enable daylight saving time adjustment if needed.
pl_PL: Ustaw okres przechowywania dziennika i w razie potrzeby włącz dostosowanie czasu letniego.

en: Set the reCAPTCHA threshold level (0.1–1.0)
pl_PL: Ustaw poziom progowy reCAPTCHA (0,1-1,0)

en: Set the score threshold: lower = stricter blocking, higher = more permissive.
pl_PL: Ustaw próg punktacji: niższy = bardziej rygorystyczne blokowanie, wyższy = bardziej liberalne.

en: Set up 2FA for your account
pl_PL: Skonfiguruj 2FA dla swojego konta

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings saved.
pl_PL: Ustawienia zapisane.

en: Setup Already Completed
pl_PL: Konfiguracja już zakończona

en: Setup Wizard
pl_PL: Kreator konfiguracji

en: Setup is complete. You can adjust settings anytime from the Dashboard.
pl_PL: Konfiguracja została zakończona. Ustawienia można dostosować w dowolnym momencie z poziomu pulpitu nawigacyjnego.

en: Setup not completed
pl_PL: Konfiguracja nie została zakończona

en: Setup session expired. Please refresh the page.
pl_PL: Sesja konfiguracji wygasła. Odśwież stronę.

en: Show CAPTCHA to all visitors, bypassing other checks.
pl_PL: Pokaż CAPTCHA wszystkim odwiedzającym, omijając inne kontrole.

en: Show unique visitors (by IP) or all requests.
pl_PL: Pokaż unikalnych odwiedzających (według IP) lub wszystkie żądania.

en: Shows exactly what was blocked and why (reason + URL + IP)
pl_PL: Pokazuje dokładnie, co zostało zablokowane i dlaczego (powód + URL + IP)

en: Shows whether BotBlocker PRO is active. Managed automatically.
pl_PL: Wskazuje, czy funkcja BotBlocker PRO jest aktywna. Zarządzanie odbywa się automatycznie.

en: Shows your BotBlocker PRO connection and subscription status. An active subscription delivers live security updates, firewall rules, and premium bot-detection from the BotBlocker network.
pl_PL: Wyświetla stan połączenia i subskrypcji BotBlocker PRO. Aktywna subskrypcja zapewnia na bieżąco aktualizacje zabezpieczeń, reguły zapory sieciowej oraz zaawansowane wykrywanie botów z sieci BotBlocker.

en: Silent Auto-Verify
pl_PL: Cicha automatyczna weryfikacja

en: Silent Auto-Verify (No CAPTCHA)
pl_PL: Cicha automatyczna weryfikacja (bez CAPTCHA)

en: Simple Bot Detection
pl_PL: Proste wykrywanie botów

en: Simple JS Consistency
pl_PL: Prosta spójność JS

en: Simple and reliable
pl_PL: Prosty i niezawodny

en: Simple bot detection (UA, headers, JS, language)
pl_PL: Proste wykrywanie botów (identyfikator użytkownika, nagłówki, JavaScript, język)

en: Simple bot detection analyzes basic browser characteristics to catch bots that fail to mimic real browsers.
pl_PL: Proste wykrywanie botów analizuje podstawowe cechy przeglądarki, aby wychwycić boty, które nie naśladują prawdziwych przeglądarek.

en: Simple math with moving numbers. Easy and effective.
pl_PL: Prosta matematyka z ruchomymi liczbami. Łatwe i skuteczne.

en: Site Health
pl_PL: Zdrowie witryny

en: Site key not set.
pl_PL: Klucz witryny nie został ustawiony.

en: Site visitors
pl_PL: Odwiedzający witrynę

en: Skip (use default)
pl_PL: Pomiń (użyj domyślnego)

en: Skipped:
pl_PL: Pominięto:

en: Software versions
pl_PL: Wersje oprogramowania

en: Solve the expression:
pl_PL: Rozwiąż wyrażenie:

en: Solve the following:
pl_PL: Rozwiąż następujące zadanie:

en: Something isn't working.
pl_PL: Coś nie działa.

en: Sorry, your request has been denied
pl_PL: Przepraszamy, prośba została odrzucona

en: Specify the Memcached server hostname or IP address. Default is localhost (127.0.0.1) for local installations.
pl_PL: Określa nazwę hosta lub adres IP serwera Memcached. Domyślnie jest to localhost (127.0.0.1) dla instalacji lokalnych.

en: Specify the Redis server hostname or IP address. Default is localhost (127.0.0.1) for local Redis installations.
pl_PL: Określa nazwę hosta lub adres IP serwera Redis. Domyślnie jest to localhost (127.0.0.1) dla lokalnych instalacji Redis.

en: Speeds up visitor processing via Memcached
pl_PL: Przyspiesza przetwarzanie odwiedzających przez Memcached

en: Speeds up visitor processing via Redis
pl_PL: Przyspiesza przetwarzanie odwiedzających przez Redis

en: Square
pl_PL: Kwadrat

en: Standard performance
pl_PL: Standardowa wydajność

en: Standard plugin loading
pl_PL: Standardowe ładowanie wtyczek

en: Star
pl_PL: Gwiazda

en: Start Wizard
pl_PL: Kreator uruchamiania

en: Start setup
pl_PL: Konfiguracja początkowa

en: Statistics
pl_PL: Statystyki

en: Statistics Display Mode
pl_PL: Tryb wyświetlania statystyk

en: Still having issues? Contact our support team.
pl_PL: Nadal masz problemy? Skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia.

en: Stop Visitor Icon
pl_PL: Ikona zatrzymania odwiedzającego

en: Stops hosting bots, proxies and Tor traffic
pl_PL: Zatrzymuje hostowanie botów, serwerów proxy i ruchu Tor

en: Store Period:
pl_PL: Okres przechowywania:

en: Store logs
pl_PL: Przechowywanie dzienników

en: Strict
pl_PL: Ścisły

en: Strong
pl_PL: Silny

en: Strong Protection
pl_PL: Silna ochrona

en: Strongest Protection Mode
pl_PL: Najsilniejszy tryb ochrony

en: Strongest protection mode
pl_PL: Najsilniejszy tryb ochrony

en: Subscribe
pl_PL: Subskrybuj

en: Subscription status
pl_PL: Status subskrypcji

en: Success!
pl_PL: Sukces!

en: Success: IP rule added
pl_PL: Powodzenie: dodano regułę IP

en: Successfully imported
pl_PL: Pobrano pomyślnie

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Support Forum
pl_PL: Forum wsparcia

en: Support in Telegram
pl_PL: Wsparcie w aplikacji Telegram

en: Support via tickets
pl_PL: Wsparcie za pośrednictwem biletów

en: Sync Early Init Data
pl_PL: Synchronizacja wczesnych danych początkowych

en: System Cron Job Commands
pl_PL: Polecenia systemowe zadań Cron

en: System Status
pl_PL: Status systemu

en: System administration
pl_PL: Administracja systemem

en: System status
pl_PL: Stan systemu

en: Takes effect immediately.
pl_PL: Wchodzi w życie natychmiast.

en: Target IP/Subnet
pl_PL: Docelowy adres IP/podsieć

en: Tasks
pl_PL: Zadania

en: Telegram notifications
pl_PL: Powiadomienia telegramu

en: Terms of Service
pl_PL: Warunki świadczenia usług

en: Test Response Code:
pl_PL: Kod odpowiedzi testu:

en: Test failed:
pl_PL: Test zakończył się niepowodzeniem:

en: Testing and debug mode
pl_PL: Tryb testowania i debugowania

en: The WordPress log file (debug.log) will be cleared:
pl_PL: Plik dziennika WordPress (debug.log) zostanie wyczyszczony:

en: The WordPress object cache will be cleared:
pl_PL: Pamięć podręczna obiektów WordPress zostanie wyczyszczona:

en: The repair page is publicly accessible without authentication while enabled. Disable it after use.
pl_PL: Strona naprawy jest publicznie dostępna bez uwierzytelniania, gdy jest włączona. Po użyciu należy ją wyłączyć.

en: The site may be slower temporarily until data is re-cached.
pl_PL: Witryna może tymczasowo działać wolniej, dopóki dane nie zostaną ponownie zapisane w pamięci podręcznej.

en: Theme homepage
pl_PL: Strona główna motywu

en: Themes
pl_PL: Tematy

en: These can be fixed automatically. Your site will stay functional.
pl_PL: Mogą one zostać naprawione automatycznie. Twoja strona pozostanie funkcjonalna.

en: Third-party
pl_PL: Strona trzecia

en: This URL conflicts with an existing page, post, or taxonomy on your site. Choose a different login slug.
pl_PL: Ten adres URL jest sprzeczny z istniejącą stroną, postem lub taksonomią w witrynie. Wybierz inny slug logowania.

en: This action cannot be undone.
pl_PL: Tego działania nie można cofnąć.

en: This add-on is incompatible with your BotBlocker version. Delete anyway?
pl_PL: Ten dodatek jest niezgodny z Twoją wersją BotBlockera. Czy mimo to chcesz go usunąć?

en: This process is irreversible.
pl_PL: Proces ten jest nieodwracalny.

en: Threat intelligence & zero-day botnet feeds
pl_PL: Informacje o zagrożeniach i kanały danych dotyczących botnetów typu zero-day

en: Time
pl_PL: Czas

en: Time allowed to complete CAPTCHA verification.
pl_PL: Czas przeznaczony na ukończenie weryfikacji CAPTCHA.

en: Time ban enabled
pl_PL: Włączony zakaz czasowy

en: Time period for counting failed login attempts.
pl_PL: Okres zliczania nieudanych prób logowania.

en: Timeout in seconds for cloud API requests. Increase if your server has slow outbound connections.
pl_PL: Limit czasu w sekundach dla żądań kierowanych do interfejsu API w chmurze. Zwiększ tę wartość, jeśli Twój serwer ma wolne połączenia wychodzące.

en: Timezone for report timestamps.
pl_PL: Strefa czasowa dla znaczników czasu raportów.

en: To enable database repair and optimization:
pl_PL: Aby umożliwić naprawę i optymalizację bazy danych:

en: To receive important security news and special offers.
pl_PL: Aby otrzymywać ważne wiadomości dotyczące bezpieczeństwa i oferty specjalne.

en: To resolve this, check the following:
pl_PL: Aby rozwiązać ten problem, sprawdź następujące elementy:

en: Today blocked
pl_PL: Dziś zablokowany

en: Today blocked:
pl_PL: Dziś zablokowane:

en: Today hits
pl_PL: Dzisiejsze hity

en: Today's Statistics
pl_PL: Dzisiejsze statystyki

en: Too early. Try again.
pl_PL: Za wcześnie. Spróbuj ponownie.

en: Too late. Try again.
pl_PL: Za późno. Spróbuj ponownie.

en: Too many attempts. Try again in 5 minutes.
pl_PL: Zbyt wiele prób. Spróbuj ponownie za 5 minut.

en: Too many entries. Maximum 1000 per import.
pl_PL: Zbyt wiele wpisów. Maksymalnie 1000 na import.

en: Too many requests. Please try again later.
pl_PL: Zbyt wiele żądań. Spróbuj ponownie później.

en: Tools
pl_PL: Narzędzia

en: Tools for blocking bots, filtering suspicious traffic, and optimizing server resources.
pl_PL: Narzędzia do blokowania botów, filtrowania podejrzanego ruchu i optymalizacji zasobów serwera.

en: Top %d Browsers
pl_PL: Najlepsze przeglądarki %d

en: Top %d Countries
pl_PL: Najwięcej %d krajów

en: Top %d Devices
pl_PL: Najwięcej %d urządzeń

en: Tor Exit Nodes
pl_PL: Węzły wyjściowe Tor

en: Total IPv4 rules:
pl_PL: Całkowita liczba reguł IPv4:

en: Total IPv6 rules:
pl_PL: Całkowita liczba reguł IPv6:

en: Total blocked
pl_PL: Całkowicie zablokowane

en: Total blocked:
pl_PL: Łącznie zablokowane:

en: Total hits
pl_PL: Łączna liczba trafień

en: Total paths:
pl_PL: Łączna liczba ścieżek:

en: Total rules:
pl_PL: Zasady ogólne:

en: Total white bots:
pl_PL: Całkowita liczba białych botów:

en: Track traffic sources and filter suspicious referrers via UTM parameters.
pl_PL: Śledzenie źródeł ruchu i filtrowanie podejrzanych odsyłaczy za pomocą parametrów UTM.

en: Traffic and Referrer Settings
pl_PL: Ustawienia ruchu i odsyłaczy

en: Traffic geo data
pl_PL: Dane geograficzne ruchu

en: Transient
pl_PL: Przejściowy

en: Transients
pl_PL: Stany nieustalone

en: Transients are temporary database data used by plugins and themes.
pl_PL: Transienty to tymczasowe dane bazy danych używane przez wtyczki i motywy.

en: Transients successfully cleared!
pl_PL: Zjawiska przejściowe zostały pomyślnie usunięte!

en: Triangle
pl_PL: Trójkąt

en: Trusted by users
pl_PL: Cieszy się zaufaniem użytkowników

en: Try using Chrome, Firefox, Safari, or Edge.
pl_PL: Spróbuj użyć przeglądarki Chrome, Firefox, Safari lub Edge.

en: Turns all BotBlocker security header set on or off. Use this option to globally disable header output for testing or compatibility checks.
pl_PL: Włącza lub wyłącza wszystkie nagłówki zabezpieczeń BotBlocker. Użyj tej opcji, aby globalnie wyłączyć generowanie nagłówków w celu przeprowadzenia testów lub sprawdzenia zgodności.

en: Twice a week
pl_PL: Dwa razy w tygodniu

en: Two-Factor Authentication
pl_PL: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

en: Two-Factor Authentication (2FA)
pl_PL: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

en: Two-Factor Authentication (2FA) requires a time-based code from your authenticator app in addition to your password. This prevents unauthorized access even if your password is compromised. You can set which user roles require 2FA and generate backup codes for emergency access.
pl_PL: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) wymaga podania kodu czasowego z aplikacji uwierzytelniającej oprócz hasła. Zapobiega to nieautoryzowanemu dostępowi, nawet jeśli hasło zostanie naruszone. Możesz ustawić, które role użytkowników wymagają 2FA i generować kody zapasowe dla dostępu awaryjnego.

en: Two-Factor Authentication Setup
pl_PL: Konfiguracja uwierzytelniania dwuskładnikowego

en: Two-factor authentication enabled.
pl_PL: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe włączone.

en: Two-factor authentication is now active on your account.
pl_PL: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest teraz aktywne na Twoim koncie.

en: Type
pl_PL: Typ

en: Type or data is not set or empty.
pl_PL: Typ lub dane nie są ustawione lub są puste.

en: UI Settings
pl_PL: Ustawienia interfejsu użytkownika

en: URL rewrite rules will be reset:
pl_PL: Reguły przepisywania adresów URL zostaną zresetowane:

en: URL to redirect to when someone tries to access the default login URL.
pl_PL: Adres URL do przekierowania, gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do domyślnego adresu URL logowania.

en: UTM Referrer Processing
pl_PL: Przetwarzanie odsyłaczy UTM

en: UTM referrer processing
pl_PL: Przetwarzanie odsyłaczy UTM

en: Ultimate tier only
pl_PL: Tylko poziom Ultimate

en: Ultra-fast in-memory cache. Best performance.
pl_PL: Ultraszybka pamięć podręczna w pamięci. Najlepsza wydajność.

en: Unauthorized
pl_PL: Nieautoryzowany

en: Unauthorized.
pl_PL: Nieautoryzowany.

en: Understanding 2FA Security
pl_PL: Zrozumienie bezpieczeństwa 2FA

en: Unique Visitors (by IP)
pl_PL: Unikalni odwiedzający (według IP)

en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: Unknown chart data type.
pl_PL: Nieznany typ danych wykresu.

en: Unknown error
pl_PL: Nieznany błąd

en: Unknown period
pl_PL: Nieznany okres

en: Unlock Advanced Protection
pl_PL: Odblokowanie zaawansowanej ochrony

en: Unlock PRO Protection
pl_PL: Odblokuj ochronę PRO

en: Unresponsive IP blocking
pl_PL: Blokowanie adresów IP bez reakcji

en: Update
pl_PL: Aktualizacja

en: Update ASN database
pl_PL: Zaktualizuj bazę danych ASN

en: Update All (%d)
pl_PL: Zaktualizuj wszystko (%d)

en: Update BotBlocker to %s to use this add-on
pl_PL: Zaktualizuj BotBlocker do %s, aby korzystać z tego dodatku

en: Update IP Geolocation
pl_PL: Aktualizacja geolokalizacji IP

en: Update Statistics
pl_PL: Aktualizacja statystyk

en: Update available, requires BotBlocker >= %s
pl_PL: Aktualizacja dostępna, wymaga BotBlocker >= %s

en: Update requires BotBlocker >= %s
pl_PL: Aktualizacja wymaga BotBlocker >= %s

en: Updating the salt resets all authentication cookies:
pl_PL: Aktualizacja soli resetuje wszystkie pliki cookie uwierzytelniania:

en: Upgrade now!
pl_PL: Uaktualnij teraz!

en: Upgrade to PRO
pl_PL: Aktualizacja do wersji PRO

en: Upgrade your plan for better protection.
pl_PL: Uaktualnij swój plan, aby uzyskać lepszą ochronę.

en: Uploading a new list will add new IPs and skip existing ones. Invalid lines will be skipped automatically.
pl_PL: Przesłanie nowej listy spowoduje dodanie nowych adresów IP i pominięcie istniejących. Nieprawidłowe wiersze zostaną automatycznie pominięte.

en: Use Google Authenticator or any TOTP app to scan the code, or enter the key manually.
pl_PL: Użyj Google Authenticator lub dowolnej aplikacji TOTP, aby zeskanować kod lub wprowadź klucz ręcznie.

en: Use WordPress transients. Works on any hosting.
pl_PL: Korzystaj ze stanów przejściowych WordPress. Działa na każdym hostingu.

en: Use a single endpoint slug with letters, numbers, hyphens, or underscores only.
pl_PL: Użyj pojedynczego slugu punktu końcowego zawierającego tylko litery, cyfry, myślniki lub podkreślenia.

en: Use noindex and noarchive directives to prevent search engines from indexing blocked or UTM pages.
pl_PL: Użyj dyrektyw noindex i noarchive, aby uniemożliwić wyszukiwarkom indeksowanie zablokowanych stron lub stron UTM.

en: Use these options to enable or disable groups of security response headers. These headers enhance browser protections and privacy, but some may require theme/plugin compatibility checks.
pl_PL: Za pomocą tych opcji można włączyć lub wyłączyć grupy nagłówków zabezpieczeń. Nagłówki te zwiększają poziom ochrony przeglądarki i prywatności, jednak niektóre z nich mogą wymagać sprawdzenia zgodności z motywami lub wtyczkami.

en: Use this link to completely disable BotBlocker.
pl_PL: Użyj tego linku, aby całkowicie wyłączyć BotBlocker.

en: Use this link to re-enable BotBlocker.
pl_PL: Użyj tego linku, aby ponownie włączyć BotBlocker.

en: Use this link to temporarily disable BotBlocker checks for the current session.
pl_PL: Użyj tego linku, aby tymczasowo wyłączyć kontrole BotBlocker dla bieżącej sesji.

en: Use transients for cache cloud requests
pl_PL: Używanie stanów nieustalonych dla żądań chmury pamięci podręcznej

en: Use transients for cache requests. This will reduce the amount of database queries and improve performance. This option is recommended for sites with high traffic. Transient storage may be redefined by other plugins.
pl_PL: Używaj stanów przejściowych dla żądań pamięci podręcznej. Zmniejszy to ilość zapytań do bazy danych i poprawi wydajność. Ta opcja jest zalecana dla witryn o dużym natężeniu ruchu. Pamięć przejściowa może zostać przedefiniowana przez inne wtyczki.

en: User Agent
pl_PL: Agent użytkownika

en: User Interface and Appearance
pl_PL: Interfejs użytkownika i wygląd

en: User not found
pl_PL: Nie znaleziono użytkownika

en: User not logged in
pl_PL: Użytkownik niezalogowany

en: User-Agent Anomalies
pl_PL: Anomalie związane z agentem użytkownika

en: User-Agent substring identifying the bot
pl_PL: Podciąg User-Agent identyfikujący bota

en: VPN / Tor / proxy blocking
pl_PL: Blokowanie VPN / Tor / proxy

en: VPN Connections
pl_PL: Połączenia VPN

en: VPN and Tor Blocking
pl_PL: Blokowanie sieci VPN i Tor

en: VPN, Tor and proxy blocking
pl_PL: Blokowanie sieci VPN, Tor i serwerów proxy

en: Verification Code
pl_PL: Kod weryfikacyjny

en: Verification code is required.
pl_PL: Wymagany jest kod weryfikacyjny.

en: Verification failed.
pl_PL: Weryfikacja nie powiodła się.

en: Verifies search engines to protect SEO. Detects fake crawlers
pl_PL: Weryfikuje wyszukiwarki w celu ochrony SEO. Wykrywa fałszywe roboty indeksujące

en: Verify
pl_PL: Weryfikacja

en: Verify browser API behavior (canvas, WebGL).
pl_PL: Weryfikacja zachowania API przeglądarki (canvas, WebGL).

en: Verify browser engine parameters against known browser signatures.
pl_PL: Weryfikacja parametrów silnika przeglądarki pod kątem znanych sygnatur przeglądarki.

en: Verify device APIs (touch, motion sensors) to detect headless browsers.
pl_PL: Weryfikacja interfejsów API urządzeń (dotyk, czujniki ruchu) w celu wykrywania przeglądarek headless.

en: Verify every visitor via cloud database. Ultimate tier only.
pl_PL: Weryfikacja każdego odwiedzającego za pomocą bazy danych w chmurze. Tylko warstwa Ultimate.

en: Verifying your browser
pl_PL: Weryfikacja przeglądarki

en: Verifying...
pl_PL: Weryfikacja...

en: Version
pl_PL: Wersja

en: Version %s
pl_PL: Wersja %s

en: View Add-ons
pl_PL: Wyświetl dodatki

en: View All
pl_PL: Wyświetl wszystko

en: View Dashboard
pl_PL: Widok pulpitu nawigacyjnego

en: View full Health Status
pl_PL: Wyświetl pełny status zdrowotny

en: View my PRO
pl_PL: Zobacz moje PRO

en: View on WordPress.org
pl_PL: Zobacz na WordPress.org

en: Visitor Logging Settings
pl_PL: Ustawienia rejestrowania odwiedzających

en: Visitors Log
pl_PL: Dziennik odwiedzin

en: Visitors data successfully cleared!
pl_PL: Dane gości zostały pomyślnie usunięte!

en: Visitors from selected countries will not be able to access the site.
pl_PL: Użytkownicy z wybranych krajów nie będą mieli dostępu do tej strony.

en: W3 Total Cache detected. If using Disk Enhanced mode with rewrite rules, add a cookie-based server exception. See CACHE-COMPATIBILITY.md.
pl_PL: Wykryto W3 Total Cache. Jeśli używasz trybu Disk Enhanced z regułami przepisywania, dodaj wyjątek serwera oparty na plikach cookie. Zobacz CACHE-COMPATIBILITY.md.

en: WP Rocket detected. Add the BotBlocker cookie to the "Never Cache Cookies" list in WP Rocket settings. See CACHE-COMPATIBILITY.md.
pl_PL: Wykryto WP Rocket. Dodaj plik cookie BotBlocker do listy „Nigdy nie buforuj plików cookie” w ustawieniach WP Rocket. Zobacz plik CACHE-COMPATIBILITY.md.

en: WP Super Cache (Expert/mod_rewrite mode) serves cached pages via .htaccess, bypassing PHP. Add a cookie-based exception. See CACHE-COMPATIBILITY.md.
pl_PL: WP Super Cache (tryb Expert/mod_rewrite) obsługuje buforowane strony za pośrednictwem .htaccess, omijając PHP. Dodaj wyjątek oparty na plikach cookie. Zobacz CACHE-COMPATIBILITY.md.

en: WP-Cron status (read-only, managed automatically).
pl_PL: Status WP-Cron (tylko do odczytu, zarządzany automatycznie).

en: WPS Hide Login is active. Deactivate it to use these settings.
pl_PL: Opcja WPS Hide Login jest aktywna. Wyłącz ją, aby korzystać z tych ustawień.

en: We also provide custom PHP development and automation services tailored to your needs.
pl_PL: Zapewniamy również niestandardowy rozwój PHP i usługi automatyzacji dostosowane do Twoich potrzeb.

en: We offer WordPress development services: optimization, plugin and theme customization, and server administration.
pl_PL: Oferujemy usługi rozwoju WordPress: optymalizację, dostosowywanie wtyczek i motywów oraz administrację serwerem.

en: Weak
pl_PL: Słaby

en: Website Traffic
pl_PL: Ruch na stronie

en: Website visitors report
pl_PL: Raport odwiedzających witrynę

en: Weekly
pl_PL: Co tydzień

en: Weekly Maintenance
pl_PL: Cotygodniowa konserwacja

en: Welcome to BotBlocker Security
pl_PL: Witamy w BotBlocker Security

en: Wget Command:
pl_PL: Polecenie Wget:

en: What Data Does BotBlocker Collect
pl_PL: Jakie dane gromadzi BotBlocker

en: What you get with BotBlocker PRO
pl_PL: Co oferuje BotBlocker PRO

en: What's new in
pl_PL: Co nowego w

en: When enabled, requests matching well-known payment callback patterns (paths, query keys, admin-ajax actions, signature headers) skip JS-challenge, CAPTCHA and rate-limit. Recommended for any site with WooCommerce or another e-commerce plugin.
pl_PL: Po włączeniu tej opcji żądania odpowiadające powszechnie znanym wzorcom wywołań zwrotnych związanych z płatnościami (ścieżki, klucze zapytania, akcje admin-ajax, nagłówki podpisu) omijają weryfikację JS, CAPTCHA i ograniczenia częstotliwości. Zalecane dla każdej witryny korzystającej z WooCommerce lub innej wtyczki e-commerce.

en: When the rule should stop applying.
pl_PL: Kiedy reguła powinna przestać obowiązywać.

en: White
pl_PL: Biały

en: White Bots
pl_PL: Białe boty

en: White Bots and Search Engines
pl_PL: Białe boty i wyszukiwarki

en: White bot already exists.
pl_PL: Biały bot już istnieje.

en: White bot created successfully.
pl_PL: Biały bot został pomyślnie utworzony.

en: White bot deleted successfully.
pl_PL: Biały bot został pomyślnie usunięty.

en: White bot not found.
pl_PL: Nie znaleziono białego bota.

en: White bot toggled successfully.
pl_PL: Biały bot został pomyślnie przełączony.

en: White bot updated successfully.
pl_PL: Biały bot został pomyślnie zaktualizowany.

en: White bots data is required for import.
pl_PL: Do importu wymagane są dane białych botów.

en: Whitelist your current IP
pl_PL: Umieść swój bieżący adres IP na białej liście

en: Who Should Always Have Access?
pl_PL: Kto zawsze powinien mieć dostęp?

en: Wizard reset successfully.
pl_PL: Kreator zresetował się pomyślnie.

en: WooCommerce Detected
pl_PL: Wykryto WooCommerce

en: WooCommerce configuration guide
pl_PL: Przewodnik konfiguracji WooCommerce

en: WordPress 2FA Documentation
pl_PL: Dokumentacja WordPress 2FA

en: WordPress Acceleration
pl_PL: Akceleracja WordPress

en: WordPress Actions
pl_PL: Działania WordPress

en: WordPress Admin Area Log
pl_PL: Dziennik obszaru administracyjnego WordPress

en: WordPress Paths
pl_PL: Ścieżki WordPress

en: WordPress Service
pl_PL: Serwis WordPress

en: WordPress acceleration and optimization
pl_PL: Przyspieszenie i optymalizacja WordPress

en: WordPress actions
pl_PL: Działania WordPress

en: WordPress admin area log
pl_PL: Dziennik obszaru administracyjnego WordPress

en: WordPress core tuning
pl_PL: Strojenie rdzenia WordPress

en: WordPress development
pl_PL: Rozwój WordPress

en: WordPress plugin page
pl_PL: Strona wtyczki WordPress

en: WordPress self requests
pl_PL: Własne żądania WordPress

en: WordPress speed optimization
pl_PL: Optymalizacja prędkości WordPress

en: WordPress speed optimizations
pl_PL: Optymalizacja szybkości działania WordPressa

en: WordPress transients provide built-in temporary data storage for caching security requests and visitor information. This lightweight caching mechanism improves performance without requiring external cache servers.
pl_PL: Transienty WordPress zapewniają wbudowane tymczasowe przechowywanie danych do buforowania żądań bezpieczeństwa i informacji o odwiedzających. Ten lekki mechanizm buforowania poprawia wydajność bez konieczności korzystania z zewnętrznych serwerów pamięci podręcznej.

en: Works everywhere
pl_PL: Działa wszędzie

en: Write a log entry every time a payment callback bypass is applied. Useful for auditing.
pl_PL: Zapisuj wpis w dzienniku za każdym razem, gdy stosowane jest obejście wywołania zwrotnego płatności. Przydatne do celów audytowych.

en: X-Robots-Tag: noarchive for blocked pages
pl_PL: X-Robots-Tag: noarchive dla zablokowanych stron

en: X-Robots-Tag: noindex on UTM pages
pl_PL: X-Robots-Tag: noindex na stronach UTM

en: Yevhen Leonidov
pl_PL: Jewhen Leonidow

en: You can change this anytime with one click.
pl_PL: Można to zmienić w dowolnym momencie za pomocą jednego kliknięcia.

en: You can prepare your list in any text editor. Each line should contain a single IP address or subnet in CIDR format (e.g. 192.168.1.0/24).
pl_PL: Listę można przygotować w dowolnym edytorze tekstu. Każdy wiersz powinien zawierać pojedynczy adres IP lub podsieć w formacie CIDR (np. 192.168.1.0/24).

en: You do not have permission to view this information.
pl_PL: Nie masz uprawnień do wyświetlania tych informacji.

en: You have PRO activated. Check your plan.
pl_PL: Usługa PRO została aktywowana. Sprawdź swój plan.

en: You must be logged in.
pl_PL: Musisz być zalogowany.

en: Your Google reCAPTCHA v3 site key for invisible bot detection.
pl_PL: Klucz witryny Google reCAPTCHA v3 do niewidocznego wykrywania botów.

en: Your IP address will be permanently trusted
pl_PL: Twój adres IP będzie stale zaufany

en: Your Site is Now Protected
pl_PL: Twoja witryna jest teraz chroniona

en: Your browser does not support the video tag.
pl_PL: Twoja przeglądarka nie obsługuje tagu wideo.

en: Your cloud API has expired.
pl_PL: Twój interfejs API chmury wygasł.

en: Your cloud API has expired. Please renew it.
pl_PL: Twój interfejs API chmury wygasł. Prosimy o jego odnowienie.

en: Your cloud API has fewer than %d hits remaining.
pl_PL: W interfejsie API chmury pozostało mniej niż %d trafień.

en: Your cloud API has no hits remaining.
pl_PL: Twój interfejs API w chmurze nie ma już żadnych trafień.

en: Your cloud API has no hits remaining. Please renew.
pl_PL: Twój interfejs API w chmurze nie ma już odsłon. Prosimy o odnowienie.

en: Your cloud API will expire in %d days.
pl_PL: Interfejs API chmury wygaśnie za %d dni.

en: Your email
pl_PL: Twój adres e-mail

en: Your login URL is already customized.
pl_PL: Adres URL logowania jest już dostosowany.

en: Your message has been sent.
pl_PL: Wiadomość została wysłana.

en: Your security configuration is complete.
pl_PL: Konfiguracja zabezpieczeń została zakończona.

en: Your site is fully protected with BotBlocker PRO. Cloud-based security shields are actively monitoring and blocking advanced threats in real-time.
pl_PL: Twoja witryna jest w pełni chroniona dzięki BotBlocker PRO. Oparte na chmurze osłony bezpieczeństwa aktywnie monitorują i blokują zaawansowane zagrożenia w czasie rzeczywistym.

en: Your site is only partially protected. BotBlocker is already blocking basic automated attacks, but several critical shields are still disabled.
pl_PL: Twoja witryna jest chroniona tylko częściowo. BotBlocker blokuje już podstawowe zautomatyzowane ataki, ale kilka krytycznych osłon jest nadal wyłączonych.

en: Your store is compatible with BotBlocker.
pl_PL: Twój sklep jest kompatybilny z BotBlocker.

en: ZIP contains unexpected file:
pl_PL: ZIP zawiera nieoczekiwany plik:

en: ZIP file not provided.
pl_PL: Plik ZIP nie został dostarczony.

en: Zero impact on visitors
pl_PL: Zerowy wpływ na odwiedzających

en: Zero-day botnet updates
pl_PL: Aktualizacje botnetów typu zero-day

en: cURL Command:
pl_PL: polecenie cURL:

en: days
pl_PL: dni

en: delete
pl_PL: usunąć

[ctx: device type label]
en: Phone
pl_PL: Telefon

en: disabled
pl_PL: wyłączony

en: homepage
pl_PL: strona główna

en: in the root of your site
pl_PL: w katalogu głównym witryny

en: manage add-ons
pl_PL: zarządzanie dodatkami

en: may reduce protection
pl_PL: może zmniejszyć ochronę

en: not set
pl_PL: nie ustawiony

en: or
pl_PL: lub

en: or a 16-character backup code
pl_PL: lub 16-znakowy kod zapasowy

en: or contact us at
pl_PL: lub skontaktuj się z nami pod adresem

en: reCAPTCHA Threshold Level
pl_PL: poziom progowy reCAPTCHA

en: reCAPTCHA enabled
pl_PL: reCAPTCHA włączone

en: reCAPTCHA not configured - Google domains not included in CSP.
pl_PL: reCAPTCHA nie została skonfigurowana - domeny Google nie zostały uwzględnione w CSP.

en: reCAPTCHA v2 - "I am not a robot"
pl_PL: reCAPTCHA v2 - "Nie jestem robotem"

en: reCAPTCHA v2 Secret Key:
pl_PL: tajny klucz reCAPTCHA v2:

en: reCAPTCHA v3 Secret Key:
pl_PL: tajny klucz reCAPTCHA v3:

en: reCAPTCHA v3 enabled
pl_PL: reCAPTCHA v3 włączona

en: reCAPTCHA, Redis, Memcached integrations
pl_PL: Integracja z reCAPTCHA, Redis i Memcached

[ctx: statistics label]
en: Hits
pl_PL: Hity

[ctx: statistics label]
en: Unique IPs
pl_PL: Unikalne adresy IP

[ctx: statistics label]
en: Unique Visitors
pl_PL: Unikalni odwiedzający

en: support center
pl_PL: centrum wsparcia

en: the added line from wp-config.php.
pl_PL: dodany wiersz z wp-config.php.

en: with color:
pl_PL: z kolorem:
