booking - en to fi translation catalogue (1711 entries)

en:  Check this box to display the %sdaily cost at the date cells%s in the calendar(s).
fi:  Valitse tämä näyttääksesi %späivähinta%s kalenterin päiväsolussa.

en:  Check this box to display the daily cost with a tooltip when mouse hovers over each day on the calendar(s).
fi:  Valitse tämä näyttääksesi päivähinta työkalun vihjeessä, kun hiiren kursori viedään kalenterin päivien päälle.

en:  Check this checkbox if you want to show the %sbooking details summary%s  above the payment form
fi:  Valitse tämä jos haluat näyttää %stiivistelmän varauksen tiedoista%s maksulomakkeen yläpuolella

en:  Follow these instructions to set up your listener at your PayPal account:
fi:  Seuraa näitä ohjeita luodaksesi kuuntelija Paypal tiliäsi varten:

en:  If your theme or some other plugin is load the BootStrap JavaScripts, you can disable  loading of this script by this plugin.
fi:  Voit ottaa pois käytöstä BootStrap JavaScriptit, jos teema tai jokin toinen lisäosa lataa ne.

en:  Indicates whether the transaction is payment on a final sale or an authorization for a final sale, to be captured later.
fi:  Kertoo onko tapahtuma Sale- vai Authorization-tyyppiä.

en:  Parameters are incorrect,
fi:  Virheelliset parametrit,

en:  Select using test (Sandbox Test Environment) or live PayPal payment.
fi:  Valitse testitila (Sandbox Test Environment) tai oikea Paypal-maksutila.

en:  Select your cost configuration.
fi:  Valitse hinnan muoto.

en:  Turn On/Off powered by "Booking Calendar" notice under the calendar.
fi:  Ota käyttöön/poista käytöstä powered by "Booking Calendar" ilmoitus kalenterin alta.

en:  Turn On/Off version notice and help info links at booking admin panel.
fi:  Ota käyttöön/poista käytöstä versioilmoitukset ja ohje-linkit varauksen hallintapaneelista.

en:  for all days!
fi:  kaikille päiville!

en: !Paid OK
fi: !Maksu OK

en: %s - ID of booking resource,
fi: %s - Varauskohteen ID,

en: %s - ID of page with booking form,
fi: %s - Sivun ID, jossa varauslomake,

en: %s - add the reason booking was cancelled, you can enter it before sending email,
fi: %s - lisää syy varauksen peruuttamiselle. Voit syöttää sen ennen sähköpostin lähettämistä,

en: %s - add the reason for booking payment, you can enter it before sending email,
fi: %s - lisää syy varauksen maksamiselle. Voit syöttää sen ennen sähköpostin lähettämistä,

en: %s - availability of booking resource,
fi: %s - varattavan kohteen saatavuus,

en: %s - booking info, taken from the excerpt associated with the post,
fi: %s - varauksen tiedot, otettu postaukseen liittyvästä tiivistelmästä,

en: %s - check-in date,
fi: %s - sisäänkirjautumispäivä,

en: %s - check-out date,
fi: %s - lähtöpäivä,

en: %s - cost of booking the resource,
fi: %s - varattavan kohteen hinta,

en: %s - default selection number of visitors,
fi: %s - oletusvalinta vierailijoiden määräksi,

en: %s - definition of check-out date.
fi: %s - uloskirjautumispäivän määrittely.

en: %s - featured image, taken from the featured image associated with the post,
fi: %s - artikkelikuva, otettu viitatusta postauksesta,

en: %s - inserting BIC
fi: %s - lisää BIC

en: %s - inserting IBAN
fi: %s - lisää IBAN

en: %s - inserting ID of booking
fi: %s - lisää varauksen ID

en: %s - inserting IP address of the user who made this action
fi: %s - lisää varauksen tehneen henkilön IP-osoitteen

en: %s - inserting account name
fi: %s - lisää tilin nimi

en: %s - inserting account number
fi: %s - lisää tilinumero

en: %s - inserting address of the page (if any), where visitor make this action
fi: %s - lisää sivuston osoitteen(mikäli on), mistä käyttäjä suorittaa toimenpiteen

en: %s - inserting all bank accounts details
fi: %s - lisää kaikkien pankkitilien tiedot

en: %s - inserting bank name
fi: %s - lisää pankin nimi

en: %s - inserting check-in date (first day of reservation),
fi: %s - lisää sisäänkirjautumispäivä (varauksen ensimmäinen päivä),

en: %s - inserting check-out date (last day of reservation),
fi: %s - lisää lähtopäivä (varauksen viimeinen päivä),

en: %s - inserting contents of the User-Agent: header from the current request, if there is one
fi: %s - lisää User-Agent: otsikon nykyisestä pyynnöstä, mikäli sellainen on

en: %s - inserting data from fields of booking form
fi: %s - lisätään tiedot varauslomakkeen kentistä

en: %s - inserting data info about the booking
fi: %s - lisää varauksen tiedot

en: %s - inserting data info about the booking, which you configured in the content form at Settings Fields page
fi: %s - lisää tämän varauksen tiedot, jotka on määritelty sisältölomakkeella Asetuskentät-sivulla

en: %s - inserting date of this action
fi: %s - lisää toimenpiteen päiväyksen

en: %s - inserting link for export booking to
fi: %s - lisää linkin uuden varauksen muokkaamiseen

en: %s - inserting link to payment page where visitor can pay for the reservation  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
fi: %s - lisää linkin sivulle, jolla vierailija voi maksaa varauksen, (tässä on mahdollista käytää %s parametria eri %s asettamiseksi. Esimerkki: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can cancel the reservation, (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
fi: %s - lisää linkin sivulle, jolla vierailija voi peruuttaa varauksen, (tässä on mahdollista käytää %s parametria eri %s asettamiseksi. Esimerkki: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can edit the reservation,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
fi: %s - lisää linkin sivulle, jolla vierailija voi muokata varausta, (tässä on mahdollista käytää %s parametria eri %s asettamiseksi. Esimerkki: %s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can see listing of own bookings,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
fi: %s - lisää linkin sivulle, jolla vierailija voi nähdä omat varauksensa,  (tässä on mahdollista käytää %s parametria eri %s asettamiseksi. Esimerkki: %s)

en: %s - inserting moderate link of new booking
fi: %s - lisää linkin uuden varauksen muokkaamiseen

en: %s - inserting modification date of booking
fi: %s - lisätään varauksen muutospäivät

en: %s - inserting new line
fi: %s - lisätään uusi rivi

en: %s - inserting sort code
fi: %s - lisää lajittelukoodi

en: %s - inserting the cost of  booking
fi: %s - lisää varauksen hinta

en: %s - inserting the dates of booking
fi: %s - lisää varauksen päivät

en: %s - inserting the number of booking dates
fi: %s - lisää varattujen päivien määrä

en: %s - inserting time of this action
fi: %s - lisää toimenpiteen ajan

en: %s - inserting your site URL
fi: %s - lisää sivuston URLn

en: %s - link to the page with booking form,
fi: %s - linkki varauslomakesivulle

en: %s - maximum number of visitors for the booking resource,
fi: %s - maksimimäärä vierailijoita varattavalle kohteelle,

en: %s - resource title,
fi: %s - kohteen nimi,

en: %s - search button,
fi: %s - hakunappi,

en: %s - search inside posts/pages which are part of this category,
fi: %s - hae postausten/sivujen sisältä, jotka kuuluvat tähän kategoriaan,

en: %s - search inside posts/pages which have this tag,
fi: %s - hae postausten/sivujen sisältä, joilla on tämä  tägi,

en: %s - start new translation section, where %s - locale of translation
fi: %s - aloita uusi käännösosio, missä %s - käännöksen locale

en: %s Finish getting sort dates. %s
fi: %s Keskeytä indeksointi. %s

en: %s Found %s not indexed bookings %s
fi: %s Löytyi %s indeksoimatonta varausta %s

en: %s Important!%s This will overwrite any times selection in your booking form.
fi: %sTärkeää!%s Tämä valinta syrjäyttää kaikki aikavalinnat varauslomakkeella.

en: %s Settings
fi: %s asetukset

en: %s You can use in this shortcode the same parameters as for %s shortcode
fi: %s Voit käyttää tätä lyhytkoodia samoilla parametreillä kuin %s lyhytkoodille

en: %s and %s terms have higher priority than a range %s days.
fi: %s ja %s ehdoilla on korkeampi prioriteetti kuin päivillä %s välillä.

en: %s or %s - inserting the title of the booking resource
fi: %s tai %s - lisää varattavan kohteen otsikko

en: %s or minimum and fixed number of days selection for the specific day of week or season.%s
fi: %s tai minimi/kiinteän määrän varattavia päiviä tietyille päiville tai viikoille tai kaudelle. %s

en: %s – calendar of booking resource with %s
fi: %s - varauskalenteri kohteelle jonka %s

en: %s, then total cost will be %s
fi: %s, sitten kokonaishinta on %s

en: %s, then total cost will be (if selected 3 days) %s
fi: %s, sitten kokonaishinta on (jos 3 päivää valittuna) %s

en: %sDescription of usage%s.
fi: %sKäyttökuvaus%s.

en: %sEarly booking discount%s for booking resource
fi: %sAikainen varaus alennus%s varauskohteelle

en: %sEmail verification field%s.
fi: %sSähköpostin tarkistus -kenttä%s.

en: %sError!%s Request do not pass security check! Please refresh the page and try one more time.
fi: %sVirhe!%s Pyyntö ei läpäissyt turvatarkistusta! Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: %sExample%s.
fi: %sEsimerkki%s.

en: %sImportant!!!%s Please note, if you show booking calendar (inserted into post/page) with widget at the same page, then the last will not be visible.
fi: %sTärkeää!!!%s Huomaa, että jos varauskalenteri on käytössä (sivulla tai postauksessa) yhtäaikaa vimpaimen kanssa, niin jälkimmäinen ei tule näkyviin.

en: %sLast minute booking discount%s for booking resource
fi: %sViimeisen minuutin varausalennus%s varauskohteelle

en: %sNo this booking resources.%s
fi: %svarauskohteet.%s

en: %sSeveral widgets are supported at %spaid versions%s.
fi: %sMaksulliset versiot%s tukevat %s useita vimpaimia.

en: %sWarning! Booking calendar for this booking resource are already at the page, please check more about this issue at %sthis page%s
fi: %sVaroitus Sivulla on jo varauskalenteri tälle kohteelle. Lue lisää tästä ongelmasta %stäältä%s

en: %sYou do not have permissions for this booking resources.%s
fi: %sSinulla ei ole oikeuksia tähän varauskohteeseen.%s

en: %sYou do not have permissions for this page.%s Your account is not active, please contact administrator.%s
fi: %sSinulla ei ole oikeuksia tähän sivuun.%s Käyttäjätilisi ei on aktiivinen, ota yhteyttä ylläpitoon.%s

en: %sname%s – the unique name of the condition group, containing several conditions with different values. For example, if you want to have specific HTML content for the different week days, you can have several conditions, with the same name but with different value parameters in conditions. Please check more about it, in the examples.
fi: %snimi%s - yksilöllinen nimi ehtoryhmälle, sisältäen useita ehtoja eri arvoilla. Esimerkiksi, jos halutaan tietty HTML sisältö eri viikonpäiville, voidaan tehdä useita ehtoja samalla nimellä, mutta erilaisilla ehtojen arvoparametreillä. Katso lisää esimerkeistä.

en: %stype%s – type of the condition. There are 2 types of condition: "weekday" and "season". "weekday" – is the condition rule based on the selected day of week value, like Monday, Tuesday, etc… . "season" – is the condition rule based on the "season filter" name of selected date. In other words the condition is TRUE if the selected day belongs to a season filter in the Season Filters page.
fi: %styyppi%s - ehdon tyyppi. Ehtoja on 2 tyyppiä: "viikonpäivä" ja "kausi". "viikonpäivä" - on ehtosääntö, joka perustuu valittuun viikonpäivään, kuten Maanantai, Tiistai, jne… . "kausi" - on ehtosääntö, joka perustuu "kausisuodattimen". Toisin sanoen ehto on tosi, jos valittu päivä kuuluu kausisuodattimen määrittelemille päiville.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, so then the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
fi: %sarvo%s - jonkin tietyn ehdon arvo. Jos arvo on tosi, tulee ehdon sisältö näkyviin varauslomakkeelle. Voit antaa oletusarvon (tyhjä - "", tai kuten tämä "*") ehdon sisällölle, jos kaikki muut ehdot ovat FALSE, tai alkuvaiheessa, kun kalenterista ei ole vielä valittuna yhtään päivää.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
fi: %sarvo%s - jonkin tietyn ehdon arvo. Jos arvo on tosi, tulee ehdon sisältö näkyviin varauslomakkeelle. Voit antaa oletusarvon (tyhjä - "", tai kuten tämä "*") ehdon sisällölle, jos kaikki muut ehdot ovat FALSE, tai alkuvaiheessa, kun kalenterista ei ole vielä valittuna yhtään päivää.

en: + Add Account
fi: + Lisää tili

en: .ics - is a file format of iCalendar standard for exchanging calendar and scheduling information between different sources %s Using a common calendar format (.ics), you can keep all your calendars updated and synchronized.
fi: .ics on iCalendar formaatti kalenteri- ja varaustietojen siirtoon %s samaa kalenteri formaattia (.ics) käyttävien eri lähteiden välillä. Säilytä kaikki kalenterisi päivitettyinä ja synkronisoituina.

en: .ics Feed URL
fi: .ics syötteen URL

en: .ics feed URL
fi: .ics syötteen URL

en: 00:00 today
fi: 00:00 tänään

en: 2 Months
fi: 2 kuukautta

en: 3 Months
fi: 3 kuukautta

en: ASC
fi: Nouseva

en: Abort
fi: Keskeytys

en: About Booking Calendar
fi: Varauskalenteri

en: Accepted Currency
fi: Hyväksytyt valuutat

en: Access to this feed was denied (403). Please ensure you have public sharing enabled for your calendar.
fi: Syötteen lukeminen on estetty (403). Varmista, että kalenteri on julkisesti jaettu.

en: Account Name
fi: Tilin nimi

en: Account Number
fi: Tilinumero

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: Account details
fi: Tilin tiedot

en: Action after booking is done
fi: Toiminta, kun varaus on tehty

en: Action is not allowed!
fi: Toiminto ei ole sallittu!

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Actions tab
fi: Toiminnot-lehti

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate Relay Response
fi: Ota Relay Response käyttöön

en: Activate and type your %stitle of approved%s item in legend
fi: Aktivoi ja anna %sotsikko vahvistetulle%s kohteelle kuvatekstissä

en: Activate and type your %stitle of available%s item in legend
fi: Aktivoi ja anna %sotsikko vapaalle%s kohteelle kuvatekstissä

en: Activate and type your %stitle of partially booked%s item in legend
fi: Aktivoi ja anna %sotsikko osittain varatulle%s kohteelle kuvatekstissä

en: Activate and type your %stitle of pending%s item in legend
fi: Aktivoi ja anna %sotsikko avoimelle%s kohteelle kuvatekstissä

en: Activate auto import
fi: Aktivoi automaattinen tuonti

en: Activate custom booking forms for regular users
fi: Aktivoi räätälöity varauslomake tavallisille käyttäjille

en: Activate loading of CSS and JavaScript files of plugin only at specific pages.
fi: Aktivoi JS ja CSS lataaminen vain valituille sivuille.

en: Activate this option only for testing beta features
fi: Aktivoi valinta vain beta ominaisuuksien testaukseen

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Payment Gateways
fi: Aktiiviset maksunvälittäjät

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Booking Resource(s)
fi: Lisää uusi varattava kohde

en: Add New Custom Form
fi: Lisää Uusi Muokattu Lomake

en: Add New Discount Coupon
fi: Lisää uusi alennuskuponki

en: Add New Field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add booking
fi: Lisää varaus

en: Add new booking from your post/page or from %sAdmin Panel%s.
fi: Lisää uusi varaus joko sivulta tai %shallintapaneelista%s.

en: Add new cost
fi: Lisää uusi hinta

en: Add to Google Calendar
fi: Lisää Google-kalenteriin

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day.
fi: Lisää työkaluvihje kalenteriin näyttämään saatavuus perustuen vapaisiin varattaviin kohteisiin kullekin päivälle.

en: Additional cost in %s per 1 day
fi: Lisähinta %s jokaisesta lisäpäivästä

en: Additional cost, which depends on the fields selection in the form.
fi: Lisähinta, riippuu valinnoista.

en: Additional info
fi: Lisätiedot

en: Address
fi: Osoite

en: Address (required)
fi: Osoite (pakollinen)

en: Adults
fi: Aikuisia

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Cost
fi: Hintojen lisäasetukset

en: Advanced Cost Settings
fi: Hintojen lisäasetuket

en: Advanced Fields
fi: Lisäkentät

en: Advanced Templates
fi: Edistyneet mallit

en: After booking
fi: Varauksen jälkeen

en: Agenda
fi: Tehtävälista

en: Aggregate booking dates from other resources
fi: Yhdistä varauspäivät muista varauskohteista

en: All
fi: Kaikki

en: All booking resources
fi: Kaikki varauskohteet

en: All bookings
fi: Kaikki varaukset

en: All dates
fi: Kaikki

en: All days
fi: Kaikille päiville

en: All resources
fi: Kaikki kohteet

en: All selected dates in "short" format.
fi: Kaikki valitut päivät "lyhyessä" muodossa.

en: All selected dates with times in "short" format..
fi: Kaikki valitut ajat "lyhyessä" muodossa...

en: All selected dates with times.
fi: Kaikki valitut päivät kellonaikoineen.

en: All selected dates.
fi: Kaikki valitut päivät.

en: Allow %smultiple%s selections
fi: Salli %suseampia valintoja%s

en: Allow payments by %sdirect bank / wire transfer%s
fi: Salli %spankkisiirto%s

en: Allow unlimited bookings per same day(s)
fi: Salli rajoittamaton määrä varauksia päivittäin

en: Also some early versions of the IE do not support disabling of the options in the selectboxes.
fi: Jotkut vanhemmat IE versiot eivät tue alasvetovalikon optioiden poistamista käytöstä.

en: Always use Description
fi: Käytä aina kuvausta

en: Amount different
fi: Eri summa

en: Amount to pay
fi: Maksettava summa

en: Any
fi: Kaikki

en: Any Status
fi: Kaikki tilat

en: Any day of week
fi: Mikä tahansa viikonpäivä

en: Any days
fi: Kaikki päivät

en: Apartment#1
fi: Huone#1

en: Apartment#2
fi: Huone#2

en: Apartment#3
fi: Huone#3

en: Append check out day
fi: Liitä uloskirjautumispäivä

en: Append one check out day, during import .ics feeds, if activated using check in/out times
fi: Liitä yksi uloskirjautumispäivä .ics syötteen tuomisen aikana, jos aktivoitu käyttäen sisään-/uloskirjautumis aikoja

en: Apply
fi: Päivitä

en: Apply booking resources selection
fi: Käytä varauskohteiden valintaa

en: Apply discount, only if %scheck in%s day inside of this %sseason filter%s
fi: Käytä alennusta vain, jos %sSisäänkirjautumispäivä%s on tämän %sKausisuodattimen%s sisällä

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %sless%s than
fi: Käytä alennusta vain, jos ero %sTämän päivän%s ja %sSisäänkirjautumispäivän%s välillä on %svähemmän%s kuin

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %smore%s than
fi: Käytä alennusta vain, jos ero %sTämän päivän%s ja %sSisäänkirjautumispäivän%s välillä on %senemmän%s kuin

en: Approve
fi: Vahvista

en: Approve selected bookings
fi: Vahvista valitut varaukset

en: Approved
fi: Vahvistettu

en: Approved item
fi: Vahvistettu kohde

en: Apr
fi: Huhti

en: April
fi: Huhtikuu

en: Assign events fields to specific booking form field
fi: Sijoita tapahtumien kentät määrättyihin varauslomakkeen kenttiin

en: At least one option must be selected
fi: Vähintään yksi vaihtoehto täytyy olla valittuna

en: Aug
fi: Elo

en: August
fi: Elokuu

en: Australian Dollars
fi: Australian dollari

en: Auto Cancel all pending bookings for the specific date(s), if some booking is approved for these date(s)
fi: Peruuta automaattisesti kaikki vahvistusta odottavat varaukset tietyille päiville, jos joku varaus näille päiville vahvistetaan

en: Auto approve all new bookings
fi: Vahvista automaattisesti kaikki uudet varaukset

en: Auto approve booking, if booking cost is zero
fi: Vahvista automaattisesti jos varauksen hinta on nolla

en: Auto approve bookings after creation booking in admin panel
fi: Hyväksy varaukset automaattisesti hallintapaneelissa varauksen teon jälkeen

en: Auto approve bookings during import
fi: Vahvista varaukset automaattisesti tuonnin aikana

en: Auto cancellation / approval
fi: Automaattinen peruutus / hyväksyntä

en: Auto cancellation / auto approval of bookings
fi: Varaustem automaattinen peruuttaminen / vahvistaminen

en: Auto import events
fi: Tapahtumien automaattinen tuonti

en: Auto send payment request after creation booking in admin panel
fi: Lähetä maksupyyntö automaattisesti varauksen teon jälkeen hallintapaneelissa

en: Auto-cancel bookings
fi: Peruuta varaukset automaattisesti

en: Auto-fill fields
fi: Kenttien automaattinen täyttö

en: Auto-fill form
fi: Automaattisesti täytettävä lomake

en: Automatically approve booking
fi: Hyväksy varaus automaattisesti

en: Automatically approve/cancel booking
fi: Hyväksy/peruuta varaus automaattisesti

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Availability Calendar
fi: Saatavuuskalenteri

en: Availability Settings
fi: Saatavuusasetukset

en: Availability Title
fi: Saatavuuden otsikko

en: Available
fi: Vapaa

en: Available item
fi: Vapaa kohde

en: Available:
fi: Vapaana:

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Balance cost of the booking - difference between deposit and full cost.
fi: Saatavat varauksesta - koko hinnan ja ennakkomaksun erotus.

en: Bank Code
fi: Pankin koodi

en: Bank Name
fi: Pankin nimi

en: Bank Transfer
fi: Pankkisiirto

en: Base Color
fi: Perusväri

en: Be sure that the merchant server system clock is set to the proper time and time zone.
fi: Varmista, että kauppiaan palvelimen järjestelmäkello on asetettu oikeaan aikaan ja aikavyöhykkeelle.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
fi: Pidä huolta, että maksimimäärä vierailijoita %skaikille kohteille%s yhteensä on sama kuin varauslomakkeella.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
fi: Pidä huolta, että maksimimäärä vierailijoita %skullekin varattavalle kohteelle%s on sama kuin varauslomakkeella.

en: Before booking
fi: Ennen varausta

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing City
fi: Kaupunki

en: Billing form fields
fi: Laskutuslomakkeen kentät

en: Book now
fi: Varaa nyt

en: Booked
fi: Varattu

en: Booked Times:
fi: Varatus ajat:

en: Booking
fi: Varaus

en: Booking Admin Panel
fi: Varausten Hallintapaneeli

en: Booking Calendar
fi: Varauskalenteri

en: Booking Calendar Editing
fi: Varauskalenterin Muokkaus

en: Booking Calendar supports WPML and qTranslate plugins for dynamic changing of website locale.
fi: Varauskalenteri tukee WPML ja qTranslate lisäosia sivuston dynaamiseen kielen vaihtamiseen.

en: Booking Data
fi: Varauksen tiedot

en: Booking Dates
fi: Varatut päivät

en: Booking Form
fi: Varauslomake

en: Booking Form (without calendar)
fi: Varauslomake (ilman kalenteria)

en: Booking ID
fi: Varauksen ID

en: Booking Listing
fi: Varauslistaus

en: Booking calendar
fi: Varauskalenteri

en: Booking details
fi: Varauksen tiedot

en: Booking details in popover
fi: Varauksen tarkemmat tiedot ponnahdusikkunassa

en: Booking form
fi: Varauslomake

en: Booking form with calendar
fi: Varauslomake ja kalenteri

en: Booking resource
fi: Varattava kohde

en: Booking resource type is not defined. Its can be, when at the URL is wrong booking hash.
fi: Tuntemat varauskohteen tyyppi. Mahdollisesti URLssa on virheellinen varauksen tiiviste.

en: Booking resource type is not defined. This can be, when at the URL is wrong booking hash.
fi: Tuntematon varauskohteen tyyppi. Mahdollisesti URLssa on virheellinen varauksen tiiviste.

en: Booking resource(s)
fi: Varattavat kohteet

en: Booking resources
fi: Varattavat kohteet

en: Booking system
fi: Varausjärjestelmä

en: Booking title
fi: Varauksen nimi

en: Bookings
fi: Varaukset

en: Bookings Listing
fi: Varauslistaus

en: Bookings default order
fi: Varausten järjestely

en: Bookings for today
fi: Varaukset tälle päivälle

en: Bookings number per page
fi: Varausten määrä per sivu

en: Both
fi: Molemmat

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Branch Code
fi: Konttoritunnus

en: Branch Sort
fi: Konttorin tyyppi

en: Brazilian Real (only for Brazilian users)
fi: Brasilian real (vain Brasilialaisille käyttäjille)

en: British Pound
fi: Englannin punta

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: CSS customization of search form and search results you can make at this file
fi: Tähän tiedostoon voidaan tehdä hakulomakkeen ja hakutulosten räätälöinti CSS:llä

en: CSV data separator
fi: CSV kenttien erotin

en: Cache Updated
fi: Välimuisti päivitetty

en: Cache expiration
fi: Hakuvälimuistin vanheneminen

en: Cache will expire:
fi: Välimuisti vanhenee:

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendar Overview
fi: Kalenterin yleisnäkymä

en: Calendar Skin
fi: Kalenterin teema

en: Calendar cell height
fi: Kalenterin solun korkeus

en: Calendar have 2 months in a row, the cell height is 30px and calendar full width 568px (possible to use percentage for width: 100%)
fi: Kalenterissa on 2 kuukautta rivillä, solun koko on 30px ja kalenterin täysi leveys 568px (leveydelle voidaan käyttää myös prosentteja: 100%)

en: Calendar is loading...
fi: Kalenteri latautuu...

en: Calendar width
fi: Kalenterin leveys

en: Canadian Dollars
fi: Kanadan dollari

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Booking
fi: Peruuta varaus

en: Cancel Return URL from PayPal
fi: Cancel Return URL Paypalista

en: Cancel bookings older
fi: Poista vanhemmat varaukset

en: Cancel only pending, unpaid bookings, which are older than this selection.
fi: Peruuta ainoastaan vahvistusta odottavat, maksamattomat varaukset, jotka ovat vanhempia kuin tämä valinta.

en: Canceled_Reversal
fi: Peruutus keskeytetty

en: Cancellation email sent
fi: Sähköposti peruutuksesta lähetetty

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Cannot find the record
fi: Tietuetta ei löytynyt

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Change
fi: Muuta

en: Change Language
fi: Vaihda kieltä

en: Change Resource
fi: Muuta kohdetta

en: Change hash after the booking is approved
fi: Muuta tiiviste varauksen vahvistamisen jälkeen

en: Change over days as triangles
fi: Vaihda kolmiosta päiviä

en: Change status
fi: Muuta tila

en: Change your Booking
fi: Muuta varausta

en: Changes saved.
fi: Muutokset tallennettu.

en: Check %sBooking Listing%s page for new bookings.
fi: Selaa uusi varauksia %sVarauslistauksesta%s.

en: Check %show todo%s that and what %sshortcodes%s are available.
fi: Katso %skuinka lisätä varauslomake/kalenteri%s tai mitä %slyhytkodeja%s voit käyttää.

en: Check In - Tomorrow
fi: Kirjautuminen - Huomenna

en: Check Out - Tomorrow
fi: Luovutus - Huomenna

en: Check Premium Features
fi: Katso Premium vaihtoehdot

en: Check and configure currency at each activated payment gateway.
fi: Tarkista ja määritä valuutta jokaiselle aktivoidulle maksuyhdyskäytävälle.

en: Check in
fi: Sisäänkirjautuminen

en: Check out
fi: Luovutus

en: Check out our %sHelp%s
fi: Katso %sOhje-sivua%s

en: Check the box to activate CAPTCHA inside the booking form.
fi: Valitse aktivoidaksesi CAPTCHA varauslomakkeelle.

en: Check the box to activate auto-fill form fields for logged in users.
fi: Valitse aktivoidaksesi kenttien automaattinen täyttö kirjautuneille käyttäjille.

en: Check the box, if you want to use simple booking form customization from Free plugin version at Settings - Form page.
fi: Valitse ruutu, jos haluat käyttää yksinkertaisia varauslomakkeiden räätälöintiä Free plugin -versiosta Asetukset-lomake -sivulta.

en: Check this box if you want automatically send payment request to visitor, if booking was made in admin panel
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat lähettää maksupyynnön automaattisesti vierailijalle, jos varaus tehdään hallintapaneelissa

en: Check this box if you want that specific additional cost, which configured as percentage for some option, apply to other additional fixed costs and not only to original booking cost.
fi: Valitse tämä, jos haluat että erityisiä lisämaksuja, jotka on määritelty prosentteina jostakin optiosta, käytetään myös muiden kiinteiden lisämaksujen yhteydessä, eikä pelkästään alkuperäisen varauksen hinnassa.

en: Check this box if you want the %stime selection%s on the booking form %sapplied to the cost calculation%s.
fi: Valitse tämä jos haluat, että varauslomakkeen %saikavalintaa%s käytetään %shinnan laskemiseen%s.

en: Check this box if you want to %sshow popover with booking details%s in timeline at %sfront-end%s side.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat %s näyttää ponnahdusikkunan varaustietojen %s aikajanalla %s julkisella %s puolella.

en: Check this box if you want to change the booking hash after approval. When checked, visitor will not be able to edit or cancel the booking.
fi: Valitse tämä, jos haluat muuttaa varauksen tiivisteen vahvistamisen jälkeen. Jos valittu, vierailijat eivät voi muuttaa tai peruuttaa varauksiaan (vahvistamisen jälkeen).

en: Check this box if you want to open notes section by default in Booking Listing page.
fi: Valitse tämä laatikko, jos haluat näyttää huomautukset osion oletuksena Varauslistaus sivulla.

en: Check this box if you want to send booking modification email, if cost of booking was edited in booking listing page.
fi: Valitse tämä ruutu jos haluat lähettää varausmuutossähköpostin, jos varauksen kustannuksia on muokattu varausluettelosivulla.

en: Check this box if you want to show deposit amount and total booking cost, after submit of booking.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat näyttää talletusmaksun ja varauksen kokonaiskustannukset varauksen lähettämisen jälkeen.

en: Check this box if you want to show help hints on the admin panel.
fi: Valitse tämä jos haluat näyttää ohje-vinkit ylläpitonäkymässä.

en: Check this box if you want to show payment form only after sending payment request by email
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat näyttää maksutavan vain sen jälkeen, kun olet lähettänyt maksupyynnön sähköpostitse

en: Check this box if you want to show the pending days as available in calendars
fi: Valitse tämä, jos haluat näyttää vahvistusta odottavat päivät vapaina kalenterissa

en: Check this box if you want to use multiple custom booking forms for activated regular users
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat käyttää useampia mukautettuja varauslomakkeita aktivoituja säännöllisiä käyttäjiä varten

en: Check this box if you want to use recurrent time to reserve several days. This means that middle days will be partially booked by actual times, otherwise the time in the booking form will be used as check-in/check-out time for the first and last day of the reservation.
fi: Valitse tämä jos haluat käyttää samaa aikaväliä useiden päivien varaamiseen. Tämä tarkoittaa, että toistuvat varaukset ovat osittaisia päiviä, muutoin varauslomakkeella annettuja aikoja käytetään sisäänkirjautumis- ja lähtöaikoina varauksen ensimmäisenä ja viimeisenä päivänä.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors.
fi: Valitse tämä, jos haluat saatavuuden (päivittäisen kapasiteetin) riippuvan valitusta vierailijoiden määrästä.

en: Check this box to %sactivate%s auto import events and creation bookings from them
fi: Valitse tämä %saktivoidaksesi%s automaattinen tapahtumien tuonti ja varauksien luonti niistä

en: Check this box to %sactivate%s auto-cancellation for pending, unpaid bookings.
fi: Valitse tämä %saktivoidaksesi%s automaattinen peruuttaminen vahvistusta odottaville, maksamattomille varauksille.

en: Check this box to %ssend%s cancellation email for this resource.
fi: Valitse tämä %slähettääksesi%s sähköpostin peruuttamisesta tälle varauskohteelle.

en: Check this box to automatically approve booking, when visitor makes a successful payment.
fi: Valitse tämä, että varaus hyväksytään automaattisesti, kun vierailija tekee maksun onnistuneesti.

en: Check this box to automatically approve bookings, when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking, when visitor makes a payment cancellation.
fi: Valitse tämä, jos haluat automaattisesti hyväksyä varaukset, kun vierailija on tehnyt onnistuneesti maksun, tai automaattisesti peru varaus, kun vierailija tekee maksun peruutuksen.

en: Check this box to delete all booking data when you uninstal this plugin.
fi: Valitset tämä, jotta kaikki varausilmoitukset tuhotaan kun lisäosa poistetaan.

en: Check this box to display a legend of dates below the booking calendar.
fi: Valitse tämä, jotta päivät näytetään kuvatekstinä varauskalenterin alla.

en: Check this box to display booking details with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s). %sIts works only for bookings for specific timeslot(s)!%s
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat näyttää varaustiedot työkalupalkin kanssa, kun hiiri on päivän päällä kalenter(e)issa. %sTämä toimii ainoastaan tietylle aikaväleille tehtäviin varauksiin!%s

en: Check this box to display the available number of booking resources with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s).
fi: Valitse tämä näyttääksesi vapaiden varauskohteiden määrän työkaluvihjeessä, kun hiiri viedään kalenterissa päivän päälle.

en: Check this box to display today date number in legend cells.
fi: Rastita tämä laatikko, näyttääksesi päivämäärän numeron soluissa.

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources.
fi: Valitse tämä poistaaksesi käytöstä varaukset useammalle kohteelle.

en: Check this box to show Reference Text Box
fi: Valitse tämä, jos haluat näyttää Viite-tekstikentän

en: Check this box to show search results on other page
fi: Valitse tämä, jotta hakutulokset näytetään toisella sivulla

en: Check this box, if you want to %sre-check if the selected dates available during submitting booking%s.
fi: Valitse tämä, jos haluat %suudelleen tarkistaa, että valitut päivät ovat vapaana kun varaus lähetetään%s.

en: Check this box, if you want to %sset any days as available%s in calendar. Your visitors will be able to make %sunlimited bookings per same date(s) in calendar and do not see any booked date(s)%s of other visitors.
fi: Valitse tämä, jos haluat %ssallia varaukset kaikkina päivänä%s. Asiakkaat voivat tehdä %srajoittamattomasti varauksia, eivätkä näe toisten asiakkaden varauspäiviä%s.

en: Check this checkbox to %sactivate%s auto approve of all new pending bookings.
fi: Valitse tämä %saktivoidaksesi%s kaikkien vahvistusta odottavien varausten automaattinen hyväksyntä.

en: Check this checkbox to activate auto approve of all bookings %sduring import from external source(s)%s.
fi: Valitse tämä aktivoidaksesi kaikkien vahvistusta odottavien varausten automaattinen hyväksyntä. %s ulkoisesta lähteestä tuonnin aikana%s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %sif booking was made in admin panel%s.
fi: Valitse tämä aktivoidaksesi kaikkien vahvistusta odottavien varausten automaattinen hyväksyntä. %sjos varaus on tehty hallintapaneelista%s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %swhen cost of booking is zero%s.
fi: Valitse tämä aktivoidaksesi kaikkien vahvistusta odottavien varausten automaattinen hyväksyntä %skun varausmaksu on nolla%s.

en: Check this option, to remove last selected day of saving to booking.
fi: Valitse tämä poistaaksesi viimeisin valittu tallennuspäivä varauksesta.

en: Check this option, to show change over days as triangles.
fi: Valitse tämä vaihtoehto näyttääksesi päivävaihdot kolmioina.

en: Check this option, to use check in/out time during booking process.
fi: Valitse tämä käyttääksesi sisäänkirjautumis-/lähtöaikoja varausprosessin aikana.

en: Check unavailable days in calendars. This option will overwrite all other settings.
fi: Valitse ei varattavat viikonpäivät. Tätä valintaa käytetään muiden asetusten sijasta.

en: Check-Out time
fi: Lähtöaika

en: Check-in
fi: Kirjautuminen

en: Check-in time
fi: Saapumisaika

en: Check-out
fi: Luovutus

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checkbox(es)
fi: Valintaruutu

en: Checking to prevent double booking, during submitting booking
fi: Tarkistus tuplavarauksen estämiseksi varausta tehtäessä

en: Child
fi: Lapsi

en: Children
fi: Lapsia

en: Choose email template.
fi: Valitse sähköpostimalli.

en: Choose file
fi: Valitse tiedosto

en: Choose which format of email to send.
fi: Valitse sähköpostin lähetysmuoto.

en: Chose payment account
fi: Valitse maksutili

en: Chose payment mode
fi: Valitse maksuvaihtoehto

en: City
fi: Kaupunki

en: City (required)
fi: Kaupunki (pakollinen)

en: Class
fi: Luokka

en: Clear booking resources selection
fi: Tyhjennä varauskohteiden valinta

en: Click APIs and make sure "Calendar API" is set to ON.
fi: Klikkaa APIs ja varmista, että "Calendar API" kohdasta on valittuna ON.

en: Click Back to Profile Summary to return to the Profile after activating your listener.
fi: Valitse Back to Profile Summary palataksesi profiiliin.

en: Click Choose IPN Settings to specify your listeners URL and activate the listener.
fi: Valitse Choose IPN Settings määritelläksesi kuuntelijan URL ja aktivoidaksesi se.

en: Click Instant Payment Notification Preferences in the Selling Preferences column.
fi: Selling Preferences-sarakkessa valitse Instant Payment Notification Preferences.

en: Click MD5-Hash in the Security Settings section
fi: Valitse MD5-Hash Security Settings-osiossa

en: Click Profile on the My Account tab.
fi: Mene My Account-välilehdelle ja valitse Profile.

en: Click Receive IPN messages (Enabled) to enable your listener.
fi: Valitse Receive IPN messages (Enabled) ottaksesi kuuntelija käyttöön.

en: Click Save.
fi: Klikkaa Tallenna.

en: Click Settings under Account in the main menu on the left
fi: Valitse Settings (asetukset) päävalikon Account alta vasemmasta reunasta

en: Click Submit
fi: Klikkaa Submit

en: Click Website Payment Preferences in the Seller Preferences column.
fi: Valitse Seller Preferences sarakkeesta Website Payment Preferences.

en: Click the "Share this Calendar" link.
fi: Klikkaa "Share this Calendar" linkkiä.

en: Click the Profile subtab.
fi: Valitse Profile välilehti.

en: Click the checkbox to make calendar public. Do not check the other option.
fi: Klikkaa valintaruutua tehdäksesi kalenterista julkinen. Älä valitse muita vaihtoehtoja.

en: Click to Preview Block
fi: Klikkaa esikatsellaksesi palikkaa

en: Click to edit
fi: Klikkaa muokataksesi

en: Click to toggle
fi: Klikkaa vaihtaaksesi

en: Close
fi: Sulje

en: Code Example
fi: Koodiesimerkki

en: Collapse Advanced Toolbar
fi: Supista lisäasetukset-valikko

en: Columns
fi: Sarakkeita

en: Comma
fi: Pilkku

en: Completed
fi: Käsitelty

en: Completely Delete
fi: Poistettu kokonaan

en: Conditional Dates Filter
fi: Ehdollinen päivämääräsuodatin

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Confgure ULR feed(s) at this settings page.
fi: Konfiguroi URL syötteet tällä asetusten sivulla.

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Configuration in several languages
fi: Määrittäminen useammille kielille

en: Configuration of availability for booking resources
fi: Varausresurssien saatavuuden määrittäminen

en: Configure
fi: Määritä

en: Configure Booking Calendar Block
fi: Muokkaa Booking Calendar Palikkaa

en: Configure ULR feed(s) at this settings page.
fi: Konfiguroi URL syötteet tällä asetusten sivulla.

en: Configure additional cost, which depend from selection of selectbox(es) and checkbox(es).
fi: Määritä lisämaksut, jotka riippuvat valinnoista.

en: Configure booking %sSettings%s.
fi: Muokkaa varausten %sasetuksia%s.

en: Configure booking details summary above the payment form
fi: Määrittele varaustietojen yhteenveto maksulomakkeen yläpuolella

en: Configure predefined set of your %sForm Fields%s.
fi: Muokkaa %sVarauslomakkeen kenttiä%s.

en: Configure your predefined %sEmail Templates%s.
fi: Muokkaa %sSähköpostien pohjia%s.

en: Connection Error
fi: Yhteysvirhe

en: Contact email
fi: Ota yhteyttä

en: Content
fi: Sisältö

en: Content of Booking Fields
fi: Varauskenttien sisältö

en: Content of booking fields data for email templates (%s-shortcode) and booking listing page
fi: Varauskenttien tietosisältö sähköpostinpohjia (%s-lyhytkoodi), sekä varauslistaussivua varten

en: Copy and paste this shortcode into the form at left side
fi: Kopioi ja liitä tämä lyhytkoodi lomakkeelle vasemmalla puolella

en: Copy to admin
fi: Kopio adminille

en: Copy(ies)
fi: Kopio(t)

en: Cost
fi: Hinta

en: Cost Correction Field
fi: Hinnan oikaisukenttä

en: Cost Fields
fi: Hintakentät

en: Cost Hints
fi: Hintavihjeet

en: Cost Title
fi: Hinnan otsikko

en: Cost is not correct. It must be greater than 0
fi: Virheellinen hinta. Hinnan on oltava suurempi kuin 0

en: Cost of the booking for the selected dates only.
fi: Varauksen hinta vain valituille päiville.

en: Cost saved successfully
fi: Hinta tallennettu

en: Cost setings at %stop have higher priority%s than other costs of same type at the %sbottom%s of the list.
fi: Hinta-asetuksilla listan %salussa on korkeampi prioriteetti%s kuin toisilla saman tyyppisillä hinnoilla listan %slopussa%s.

en: Cost:
fi: Hinta:

en: Costs
fi: Hinnat

en: Costs and Rates
fi: Hinnat

en: Costs and Rates Settings
fi: Hinta-asetukset

en: Country
fi: Maa

en: Country (required)
fi: Maa (pakollinen)

en: Country List
fi: Maalista

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupon Code
fi: Alennuskoodi

en: Coupon discount value of the booking.
fi: Kupongin alennusarvo varaukselle.

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Create
fi: Luo

en: Create conditional days filter
fi: Luo ehdollinen päivämääräsuodatin

en: Create dates filter
fi: Luo päivämääräsuodatin

en: Create new form
fi: Luo uusi lomake

en: Created
fi: Luotu

en: Creation
fi: Luominen

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency Position
fi: Nykyinen sijainti

en: Currency format
fi: Valuutan muoto

en: Currency symbol
fi: Valuutan symboli

en: Current dates
fi: Valitut päivät

en: Current day
fi: Tänään

en: Current month
fi: Tämä kuukausi

en: Current version
fi: Nykyinen versio

en: Current week
fi: Tämä viikko

en: Custom
fi: Muokattu

en: Custom Forms
fi: Muokatut lomakkeet

en: Custom booking form
fi: Muokattu varauslomake

en: Custom booking form for all booking resources
fi: Muokattu varauslomake kaikille varasukohteille

en: Custom button title
fi: Oma napin otsikko

en: Customer Bookings Listing
fi: Asiakkaiden Varauslistaukset

en: Customer Email
fi: Asiakkaan sähköposti

en: Customization of additional cost, which depend from form fields
fi: Varauslomakkeen kentistä riippuvien lisämaksujen räätälöinti

en: Customization of email template, which is sending after modification of booking
fi: Varauksen muuttamisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin räätälöinti

en: Customization of email template, which is sending to Admin after new booking
fi: Uuden varauksen tekemisen jälkeen ylläpitäjälle lähetettävän sähköpostin mallin räätälöinti

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after Cancellation of booking
fi: Varauksen peruuttamisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin mukauttaminen

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after approval of booking
fi: Varauksen vahvistamisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin räätälöinti

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after new booking
fi: Uuden varauksen tekemisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin räätälöinti

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after payment request
fi: Maksupyynnön jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin räätälöinti

en: Customization of email template, which is sending to Visitor, when booking status is set to Pending
fi: Uuden varauksen tekemisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin mukauttaminen

en: Customization of email template, which is sent after modification of booking
fi: Varauksen muuttamisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin räätälöinti

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after Cancellation of booking
fi: Varauksen peruuttamisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin mukauttaminen

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after approval of booking
fi: Varauksen vahvistamisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin räätälöinti

en: Customization of email template, which is sent to Visitor, when booking status is set to Pending
fi: Odottaa- tilaan asetetun varauksen tekemisen jälkeen vierailijalle lähetettävän sähköpostin mallin mukauttaminen

en: Customization of rates, valuation days cost and deposit amount
fi: Alennusten, alennuspäivien ja ennakkomaksujen räätälöinti

en: Customization of synchronization with Google Calendar
fi: Google kalenterin synkronoinnin muokkaus

en: Customizaton of Form Fields
fi: Lomakkeen kenttien muokkaaminen

en: Customizaton of Payment
fi: Maksutavan muuttaminen

en: Customizaton of Season Filters
fi: Kausisuodattimien räätälöinti

en: Customizaton of booking resources
fi: Varauskohteiden räätälöinti

en: Czech Koruna
fi: Tsekin koruna

en: DESC
fi: Laskeva

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Data
fi: Tiedot

en: Data Parsing
fi: Jäsennetään tietoja

en: Date Format
fi: Päivämäärän muoto

en: Date for submit booking
fi: Määritä varauspäivä

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Dates and Times Hints
fi: Päivämäärä- ja aika-vihjeet

en: Dates view
fi: Päivänäkymä

en: Day
fi: Päivä

en: Days selection number
fi: Valittavien päivien määrä

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Dear %sMake your payment %s directly into our bank account. %sPlease use your Booking ID %s as the payment reference! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s
fi: Hyvä %sTee maksu %s suoraan pankkitilillemme. %sKäytä varaus ID numeroa%s viitteenä! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s

en: Dear %sPay in cash %s for your booking %s on check in %sFor reference your booking ID: %s
fi: Hyvä, %s Maksa käteisellä %s varauksestasi %s kirjautuessasi sisään %s Varausnumerosi on: %s

en: Dec
fi: Joulu

en: December
fi: Joulukuu

en: Decline
fi: Evätty

en: Default
fi: Oletus

en: Default Form
fi: Oletuslomake

en: Default Form Templates
fi: Oletuslomakemallit

en: Default Locale
fi: Oletuskieli

en: Default booking admin page
fi: Oletussivu varausten ylläpitäjälle

en: Default booking resource
fi: Oletuskohde varaukselle

en: Default calendar view mode
fi: Kalenterin oletusnäkymä

en: Default color
fi: Oletusväri

en: Default form
fi: Oletuslomake

en: Default settings for retrieving events
fi: Oletusasetukset tapahtumien tuomiseksi

en: Default toolbar tab
fi: Työkalupalkin oletuslehti

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Define date for booking
fi: Määritä varauspäivä

en: Define preselected resource.
fi: Määritä esivalittu kohde.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete booking data, when plugin deactivated
fi: Poista kaikki varaukset, kun lisäosa de-aktivoidaan

en: Delete data
fi: Poista tiedot

en: Delete selected booking form
fi: Poista valittu varauslomake

en: Delete selected booking(s)
fi: Poista valitut varaukset

en: Delete selected bookings
fi: Poista valitut varaukset

en: Delete settings
fi: Poista asetukset

en: Delete template
fi: Poista pohja

en: Delete your previously saved default filer template!
fi: Poista aikaisemmin oletukseksi tallenettu suodatinpohja!

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deleting
fi: Poistetaan

en: Denied
fi: Estetty

en: Deposit
fi: Ennakkomaksu

en: Deposit amount
fi: Ennakkomaksun määrä

en: Deposit payment total
fi: Kokonaisennakkomaksu

en: Deposit type
fi: Ennakkomaksun tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details
fi: Tarkemmat tiedot

en: Different form fields, for the different week days
fi: Erilliset lomakkeen kentät eri viikonpäiville

en: Different time slots, for the different week days
fi: Erilliset aikavälit eri viikonpäiville

en: Disable Bootstrap loading on Back-End
fi: Poista BootStrapin lataaminen käytöstä hallintapaneelista

en: Disable Bootstrap loading on Front-End
fi: Poista Bootstrap käytöstä etusivulta

en: Disable bookings in different booking resources
fi: Poista varaukset käytöstä muista varauskohteista

en: Discount
fi: Alennus

en: Discount Coupon field
fi: Alennuskuponkikenttä

en: Dismiss
fi: Ohita

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items.
fi: Lisää työkaluvihje kalenteriin näyttämään saatavuus perustuen vierailijoiden (kiinteään) määrään per kohde.

en: Do not change background color for partially booked days
fi: Älä vaihda osittain varattujen päivien taustaväriä

en: Do not show payment form, after submit booking form
fi: Älä näytä maksulomaketta varauslomakkeen lähetyksen jälkeen

en: Do you really want
fi: Haluatko todella

en: Do you really want to delete selected booking form ?
fi: Haluatko todella poistaa valitun varauslomakkeen?

en: Do you really want to delete selected booking(s) ?
fi: Haluatko todella poistaa valitun varauksen?

en: Do you really want to delete this booking ?
fi: Haluatko todella poistaa tämän varauksen?

en: Do you really want to do this ?
fi: Haluatko todella tehdä tämän ?

en: Do you really want to set booking as pending ?
fi: Haluatko todella asettaa varaukset odottaa-tilaan?

en: Done
fi: Valmis

en: Dot
fi: Piste

en: Download
fi: Lataa

en: Download the CSV file of exported booking data
fi: Lataa viedyt varaustiedot CSV tiedostona

en: Drop Down
fi: Alasvetovalikko

en: Duplicate Booking
fi: Tupla varaus

en: Duration Time
fi: Kesto

en: Duration Time - Drop Down list
fi: Kesto - alasvetovalikko

en: Each day
fi: Joka päivä

en: Early / Late
fi: Aikainen / Myöhäinen

en: Early / Late Booking
fi: Aikainen / Myöhäinen varaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Booking
fi: Muokkaa varausta

en: Edit Note
fi: Muokkaa muistiinpanoa

en: Email
fi: S-posti

en: Email (required)
fi: Sähköposti (pakollinen)

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Address will be used in the FROM field of response to Visitor.
fi: Sähköpostiosoitteita käytetään FROM kentässä Vierailijan vastaukseen.

en: Email Body Background Color
fi: Sähköpostin viestiosan taustaväri

en: Email Body Text Colour
fi: Sähköpostin viestiosan tekstin väri

en: Email Field
fi: Sähköposti-kenttä

en: Email Footer Text
fi: Sähköpostin alatunnisteen teksti

en: Email Heading
fi: Sähköpostin otsikko

en: Email Styles
fi: Sähköpostityylit

en: Email copy to
fi: Sähköpostikopio

en: Email different from website DNS, its can be a reason of not delivery emails. Please use the email withing the same domain as your website!
fi: Verkkosivun DNS-nimestä poikkeava sähköpostiosoite voi estään sähköpostien välityksen. Käytä sähköpostiosoitetta jonka domain-osa sama kuin verkkosivun osoite!

en: Email for getting report for %sinvalid%s transactions.
fi: Sähköpostiosoite, johon vastaanotetaan ilmoitus %svirheellisestä%s tapahtumasta.

en: Email for getting report for %ssome errors in  verification process%s.
fi: Sähköpostiosoite, johon vastaanotetaan ilmoitus %svirheestä tapahtuman vahvistuksen aikana%s.

en: Email for getting report for %sverified%s transactions.
fi: Sähköpostiosoite johon vastaanotetaan ilmoitus %svahvistetusta%s tapahtumasta.

en: Email format
fi: Sähköpostin muoto

en: Email had not sent. Some error occuered.
fi: Tapahtui virhe. Viestiä ei ole lähetetty.

en: Email is sending to Admin after creation of booking.
fi: Sähköposti lähetetään pääkäyttäjälle varauksen luonnin jälkeen.

en: Email is sending to Visitor after Approval of booking.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varauksen tila on asetettu Hyväksytty-tilaan.

en: Email is sending to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varaus on peruutettu (siirretty roskakoriin).

en: Email is sending to Visitor after Deleting of booking.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varaus on poistettu.

en: Email is sending to Visitor after Editing of booking.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle varauksen muokkaamisen jälkeen.

en: Email is sending to Visitor after booking set as Pending.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varauksen tila on asetettu Odottaa-tilaan.

en: Email is sending to Visitor after creation of booking.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle varauksen luonnin  jälkeen.

en: Email is sent to Visitor after Approval of booking.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varauksen tila on asetettu Hyväksytty-tilaan.

en: Email is sent to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varaus on peruutettu (siirretty  roskakoriin).

en: Email is sent to Visitor after Deleting of booking.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varaus on poistettu.

en: Email is sent to Visitor after Editing of booking.
fi: Sähköposti lähetetään Vierailijalle varauksen Muokkaamisen jälkeen.

en: Email is sent to Visitor after booking set as Pending.
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varauksen tila on asetettu Odottaa-tilaan.

en: Email is sent to visitor after cancelling of booking (moved to trash).
fi: Sähköposti lähetetään vierailijalle kun varaus on peruutettu (siirretty roskakoriin).

en: Email sent to
fi: Viesti lähetetty

en: Email template
fi: Sähköpostimalli

en: Email templates, which use shortcodes: %s, will be linked to this page
fi: Sähköpostien mallit, jotka käyttävät lyhytkoodeja: %s, osoittavat tälle sivulle

en: Email with  Payment Request which is sending to Visitor.
fi: Sähköposti ja maksutiedot on lähetetty vierailijalle.

en: Email with  Payment Request which is sent to Visitor.
fi: Sähköposti  maksupyyntöllä, joka lähetetään vierailijalle.

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Emails Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Emails sending
fi: Lähetä sähköposti

en: Enable / Disable
fi: Päälle/Pois

en: Enable / disable sending copy of this email notification to admin
fi: Valitse käyttäjäroolit joille sähköposti-ilmoituksen kopio lähetetään

en: Enable / disable sending email(s) to additional addresses
fi: Ota käyttöön / Poista käytöstä sähköpostien lähettäminen ylimääräisiin osoitteisiin

en: Enable this email notification
fi: Ota käyttöön tämä sähköpostitiedote

en: Enable this payment gateway
fi: Ota käyttöön tämä maksunvälittäjä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: End Time
fi: Loppuaika

en: End Time - Drop Down list
fi: Loppuaika - alasvetovalikko

en: End Time - Text field
fi: Loppuaika - tekstikenttä

en: End Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past. The End Time may also be earlier that the start time, if only 1 day was selected! Please choose another date or time.
fi: Loppuaika on virheellinen. Päivä tai aika voi olla varattu, tai jo mennyt! Loppuaika voi olla myös aikaisemmin kuin alkuaika, jos vain 1 päivä on valittuna! Valitse jokin toinen päivä tai aika.

en: End of current month
fi: Tämän kuukauden lopusta

en: English and French translation
fi: Käännös englanniksi ja ranskaksi

en: Enter %s in text field.
fi: Syötä %s tekstikenttään.

en: Enter Keyword here
fi: Syötä avainsana tähän

en: Enter URL to .ics feed
fi: Anna URL .ics syötteelle

en: Enter a title for the Reference text box (i.e. Your email address). Visitors will see this text.
fi: Anna otsikko Viite-tekstikentälle (eli oma sähköpostiosoiteesi). Vierailijat näkevät tämän tekstin.

en: Enter additional cost in formats:
fi: Anna lisämaksut muodoissa:

en: Enter coupon code.
fi: Anna alennuskoodi.

en: Enter date / time
fi: Anna päivä / aika

en: Enter dropdown options. One option per line.
fi: Alasvetovalikon arvot. Yksi arvo per rivi.

en: Enter fixed amount for each selected day
fi: Anna kiinteä hinta jokaiselle valitulle päivälle

en: Enter fixed cost
fi: Anna kiinteä hinta

en: Enter main heading contained within the email notification.
fi: Syötä sähköpostiosoitteen sisältämä pääotsikko.

en: Enter maximum number of times, when coupon is applicable.
fi: Anna enimmäismäärä kertoja, jolloin kuponki on sovellettavissa.

en: Enter minimum booking cost, when coupon is applicable.
fi: Anna minimihinta, jolloin kupongia voidaan käyttää.

en: Enter name of booking resource
fi: Anna nimi varattavalle kohteelle

en: Enter number of fixed or percentage savings.
fi: Anna kiinteä numero tai prosentti säästölle.

en: Enter percentage as additional sum, which is based only on original cost and not full sum
fi: Anna prosenttiosuus lisämaksuna, joka perustuu vain alkuperäiseen hintaan, eikä koko summaan

en: Enter percentage of the entire booking
fi: Anna prosenttiosuus koko varauksesta

en: Enter relative URLs of pages, where you have Booking Calendar elements (booking forms or availability calendars). Please enter one URL per line. Example: %s
fi: Anna suhtelliset URL:t sivuille, joilla on varauskalenterin osia (lomakkeita tai kalentereita). Syötä yksi URL per rivi. Esimerkki: %s

en: Enter seasonal rate(s) (cost diference in %s from standard cost %s or a fixed cost) of the booking resource (%s) or %sAdd a new seasonal filter%s
fi: Anna kausialennus (ero %s normaalihinnasta %s tai kiinteästä hinnasta)) kohteelle (%s) tai %sLisää uusi kausisuodatin%s

en: Enter text contained within footer of the email notification
fi: Syötä sähköpostin alatunnisteen teksti

en: Enter the %sTime%s using the text field.
fi: Anna %sAika%s tekstikentässä.

en: Enter the service name or the reason for the payment here.
fi: Anna palvelun nimi tai maksun syy.

en: Enter the title of the payment button
fi: Anna maksunapin otsikko

en: Enter this value
fi: Anna tämä arvo

en: Enter your iDEAL Merchant ID
fi: Anna iDEAL Merchant ID

en: Enter your iDEAL Merchant Key.
fi: Anna iDEAL Merchant Key.

en: Enter your iPay88 Merchant Code.
fi: Anna oma iPay88 Merchant Code.

en: Enter your iPay88 Merchant Key.
fi: Anna oma iPay88 Merchant Key.

en: Enter your phone number
fi: Anna puhelinnumero

en: Error
fi: Virhe

en: Error IPN
fi: IPN virhe

en: Error!
fi: Virhe!

en: Error! Please reset your check-in/check-out dates above.
fi: Virhe! Palauta lähtöselvitys- ja lähtöpäivämäärät.

en: Euros
fi: Euro

en: Even if visitor selects the booked timeslot, system will not allow them to make the booking.
fi: Järjestelmä ei salli varausten tekemistä, vaikka vierailija valitsisi varaamattoman aikavälin.

en: Event Description (optional field)
fi: Tapahtuman kuvaus (valinnainen kenttä)

en: Event Title
fi: Tapahtuman otsikko

en: Events Import
fi: Tapahtumien tuonti

en: Every
fi: Joka

en: Example
fi: Esimerkki

en: Example #1: %s - start French translation section
fi: Esimerkki #1: %s - aloita ranskankielisen käännöksen osio

en: Example #2: "%s" - English and French translation of some message
fi: Esimerkki #2: "%s" - Englannin- ja ranskankielinen käännös jollekin viestille

en: Example:
fi: Esimerkki:

en: Example: %s - %s"United States"%s is selected by default.
fi: Esimerkki: %s - %s"Yhdysvallat”%s on valittu oletuksena.

en: Example: %s - custom number of visitor selections"
fi: Esimerkki: %s - räätälöity vierailijoiden määrä"

en: Example: %s.
fi: Esimerkki: %s.

en: Example: %sMake booking here%s
fi: Esimerkki: %sTee varaus täällä%s

en: Examples
fi: Esimerkit

en: Exist
fi: Poistu

en: Expand Advanced Toolbar
fi: Laajenna lisäasetukset-valikko

en: Expiration
fi: Vanhenee

en: Expiration Date
fi: Vanhenee

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Explore Premium Features
fi: Katso Premium vaihtoehdot

en: Export
fi: Vie

en: Export All
fi: Vie kaikki

en: Export All bookings to CSV format
fi: Vie kaikki varaukset CSV muodossa

en: Export bookings
fi: Vie varaukset

en: Export only current page of bookings to CSV format
fi: Vie vain nykyinen sivu varauksista CSV muotoon

en: Exporting booking data
fi: Viedään varaustiedostoa

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Feb
fi: Helmi

en: February
fi: Helmikuu

en: Field Label
fi: Kentän nimi

en: Fields %s(selectbox(es) and checkbox(es))%s are shown here automatically if they exist in the %sbooking form%s.
fi: Kentät %s(alasvetovalikot ja valintalaatikot)%s näytetään tässä automaattisesti jos ne ovat olemassa %svarauslomakkeella%s.

en: Fields Settings
fi: Kenttien asetukset

en: Filter Name
fi: Suodattimen nimi

en: Filter bookings by booking dates
fi: Suodata varauksia päivämäärän mukaan

en: Filter tab
fi: Suodatin-lehti

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Find Your Calendar ID
fi: Etsi kalenterisi ID

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Name (required)
fi: Etunimi (pakollinen)

en: First Name(s)
fi: Etunimet

en: First option in dropdown list.
fi: Ensimmäinen vaihtoehto alasvetovalikossa.

en: First option title
fi: Ensimmäisen vaihtoehdon otsikko

en: Follow these steps to configure it:
fi: Seuraa näitä ohjeita sen määrittämiseksi:

en: For
fi: Jollekin

en: For example, a URL to your site that displays a %s"Thank you for the payment"%s.
fi: Esimerkiksi: URL sivulle, jossa näytetään %s'Kiitos maksustasi'%s.

en: For example, if the original cost of the booking is %s, then after applying additional costs the total cost will be folowing
fi: Esimerkiksi, jos alkuperäinen varauksen hinta on %s, niin lisämaksun jälkeen kokonaishinta on

en: For example, the URL to your website that displays a %s"Payment Canceled"%s page.
fi: Esimerkiksi: URL sivulle, jossa  näytetään %sMaksu peruutettu%s.

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or cancel this booking at: %s Thank you, Reservation service."
fi: Esimerkiksi: "Teillä on uusi varaus %s seuraaville päiville: %s Yhteystiedot: %s Voitte hyväksyä tai perua tämän varauksen: %s Ystävällisin terveisin, Varauspalvelu"

en: For more information about configuring Relay Response in the Merchant Interface, please see the %sMerchant Integration Guide%s
fi: Lue lisätietoa Relay Responsen määrittämisestä Merchant Interface:ssa sivulta %sMerchant Integration Guide%s

en: For more information:
fi: Lisätietoja varten:

en: For the Return URL, enter the Return URL from PayPal on your site for successfull payment.
fi: Anna kohtaan Return URL paluu URL Paypalista omalle sivustollesi onnistuneen maksun jälkeen.

en: Form
fi: Lomake

en: Form Field
fi: Lomakekenttä

en: Form Field Configuration
fi: Lomakkeen kenttien määrittely

en: Form Template
fi: Lomakemallit

en: Form and calendar are centered
fi: Lomake ja kalenteri keskitettyinä

en: Form at right side of calendar
fi: Lomake kalenterin oikealla puolella

en: Form fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Form for dark background
fi: Lomake tummalla taustalla

en: Form under calendar
fi: Lomake kalenterin alapuolella

en: Found: %s booking forms inside of posts or pages
fi: Löytyi: %s varauslomaketta postauksista tai sivuilta

en: Fr
fi: Pe

en: Fraud
fi: Huijaus

en: Fri
fi: Pe

en: Friday
fi: Perjantai

en: From
fi: Lähettäjä

en: Full cost of the booking
fi: Hinta koko varaukselle

en: Full cost of the booking.
fi: Hinta koko varaukselle.

en: Gateway
fi: Välittäjä

en: General
fi: Yleiset

en: General Information
fi: Yleiset tiedot

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generate Tag
fi: Luo tägi

en: Generate tag
fi: Luo tägi

en: Generating columns
fi: Luodaan sarakkeita

en: Generating content of file
fi: Luo tiedoston sisältöä

en: Get Started
fi: Aloita tästä

en: Getting Started
fi: Aloita tästä

en: Give your project a name and click "Create".
fi: Anna projektille nimi ja klikkaa "Luo".

en: Go
fi: Mene

en: Go to Google Developer Console: %s.
fi: Mene Google kehittäjäkonsoliin: %s.

en: Google Calendar
fi: Google kalenteri

en: Google Calendar - General Settings
fi: Google kalenteri - Yleiset asetukset

en: Google Calendar ID
fi: Google kalenterin ID

en: Guests
fi: Vierailijat

en: HTML tags is accepted.
fi: HTML tägit hyväksytään.

en: Have a questions?
fi: Kysymyksiä?

en: Header / Footer
fi: Otsikko / alatunniste

en: Help
fi: Ohje

en: Help Info
fi: Tukitiedot

en: Help and info notices
fi: Ohje ja info ilmoitukset

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Children Resources
fi: Piilota lapsiresurssit

en: Hide advanced settings
fi: Piilota lisäasetukset

en: Hide advanced settings of JavaScript loading
fi: Piilota JavaScript latauksen lisäasetukset

en: Hide season filters
fi: Piilota kausisuodattimet

en: Hide settings of powered by notice
fi: Piilota powered by notice-asetukset

en: High season
fi: Huippusesonki

en: Hints
fi: Vinkit

en: Hints for your form
fi: Lomakkeen vihjeet

en: Hong Kong Dollar
fi: Hong Kongin dollari

en: Horizontal Search Form Template
fi: Vaakasuuntaisen hakulomakkeen malli

en: How it works
fi: Kuinka se toimii

en: How to start export of .ics feeds (files)?
fi: Kuinka aloittaa .ics syötteiden  (tiedostojen) vienti?

en: How to start import of .ics feeds (files)?
fi: Kuinka aloittaa .ics syötteiden (tiedostojen) sisään lukeminen?

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: I Accept term and conditions
fi: Hyväksyn ehdot

en: ID of booking
fi: Varauksen ID

en: ID of booking resource.
fi: Varauskohteen ID.

en: ID of booking resources
fi: Kohteen ID

en: ID or Title
fi: ID tai otsikko

en: If empty then title defined as WordPress
fi: Jos tyhjä niin otsikon määrittelee Wordpress

en: If not supplied then the description as configured in the administration/management portal section will be used. If the option %s is selected then the configured description will always be applied.
fi: Ellei ole määritetty käytetään hallintaosiossa määritettyä kuvausta. Jos vaihtoehto %s on valittu käytetään aina määritettyä kuvausta.

en: If you accept %scash payment%s, you can write details about it here
fi: Jos otat vastaan %skäteismaksuja%s, voit antaa tietoja sitä varten tässä

en: If you check this option, all booking data will be deleted when you uninstall this plugin. Do you really want to do this?
fi: Jos valitset tämän asetuksen, kaikki varauksiin liittyvä tieto tuhotaan kun lisäosa poistetaan. Haluatko varmasti tähdä tämän?

en: If you do not see search results at front-end side of your website, please check troubleshooting instruction %shere%s
fi: Jos et näe hakutuloksia sivulla, katso ohjeet ongelmanratkaisuun %stäältä%s

en: If you have inserted import shortcodes from %s, then  you can configure your CRON for periodically access these pages and import .ics feeds.
fi: Jos olet lisännyt sisään luettuja lyhyt koodeja %s, voit konfiguroida CRON asetukset määräajoittain käyttämään näitä sivuja ja sisään lukemaan .ics syötteitä.

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Transaction Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
fi: Jos sinulla ei tiliä tähän järjestelmään, rekisteröidy %sdeveloper test account%s saadaksesi API Login ID ja Transaction Key -tiedot. Näillä avaimilla varmennetaan pyynnöt maksuportaaliin.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one.
fi: Voit luoda tilin tähän järjestelmään täällä %s, ellei sinulla jo ole sellaista.

en: If you like %s please leave us a %s rating. A huge thank you in advance!
fi: Jos haluat %s jätä arvostelu %s. Suuret kiitokset sinulle jo etukäteen!

en: If you open this page directly, then you will see this error
fi: Jos avaat tämän sivun suoraan, näet tämän virheen

en: If you use this shortcode, %syou can not use any other time shortcodes%s in the form.
fi: Jos tämä lyhytkoodi on käytössä, %smuita aikaan liittyviä lyhytkoodeja ei voi käyttää%s lomakkeella.

en: If you will get any difficulties or have a questions, please contact by email %s
fi: Jos sinulla on ongelmia asennuksen tai käytön suhteen, ota yhteyttä sähköpostilla %s

en: Import
fi: Tuo

en: Import Google Calendar Events
fi: Tuo tapahtumat Google-kalenterista

en: Import Settings
fi: Tuo asetukset

en: Import events every
fi: Tuo tapahtumat joka

en: Important
fi: Tärkeä

en: Important!
fi: Tärkeää!

en: Importing Feed
fi: Tuodaan syötettä

en: In Trash
fi: Roskakorissa

en: In the sidebar click on "APIs & auth".
fi: Klikkaa sivupalkista "APIs & auth".

en: In-Progress
fi: Käsiteltävänä

en: Inactive User
fi: Passiivinen käyttäjä

en: Incorrect date format
fi: Virheellinen päivämäärän muoto

en: Incorrect email field
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Indicate to the payment gateway that you would like to receive the transaction response to your site.
fi: Ilmoita maksuportaalille, että haluat vastaanottaa tapahtuman vastauksen sivustollesi.

en: Info
fi: Lisätieto

en: Information
fi: Tiedot

en: Inline Search Form Template
fi: Inline-Hakulomakkeen Malli

en: Inlinee Search Form Template
fi: Inline-hakulomakkeen malli

en: Insert %s shortcode into  some post(s) or page(s). Check more info about this %sshortcode configuration%s
fi: Lisää %s lyhyt koodi artikkeleihin tai sivuille. Lue aiheesta lisää %s lyhyt koodien konfigurointi%s

en: Insert %s shortcode to prevent SPAM bookings.
fi: Lisää %s lyhytkoodi automaattisten roskavarausten estämiseksi.

en: Insert Shortcode
fi: Lisää lyhytkoodi

en: Insert booking calendar
fi: Sijoita varauskalenteri

en: Insert booking form %sshortcode%s into your %sPost%s or %sPage%s
fi: Lisää varauslomakkeen %slyhytkoodi%s %sArtikkeliin%s tai %sSivulle%s

en: Insert file URL
fi: Anna tiedoston URL

en: Insert into page
fi: Lisää sivulle

en: Insert these shortcodes into form to %sshow info in real time %s(after selection of the dates in calendar or options in checkboxes or selectboxes)%s.
fi: Lisää nämä lyhytkoodit lomakkeelle %snäyttääksesi tietoa reaaliajassa %s(sen jälkeen kun kalenterista on valittu päivät tai optioita valintalaatikoissa tai alasvetovalikoissa)%s.

en: Install %s plugin.
fi: Asenna %s lisäosa.

en: Instant Payment Notification (IPN) is a message service that notifies you of events related to PayPal transactions
fi: Instant Payment Notification (IPN) on viestipalvelu, joka lähettää sinulle viestejä Paypal maksuihin liittyvistä tapahtumista

en: Integration of %s payment system
fi: %s maksujärjestelmän integrointi

en: Integration of Bank Transfer payment system
fi: Integraatio pankkisiirtojärjestelmään

en: Integration of Pay in Cash payment system
fi: Integraatio käteismaksujärjestelmään

en: Integration of Paypal payment system
fi: Integraatio Paypal-maksujärjestelmään

en: Integration of Sage payment system
fi: Integraatio Sage-maksujärjestelmään

en: Integration of authorizenet payment system
fi: Integraatio hyväksyttyyn maksujärjestelmään

en: Integration of iPay88 payment system
fi: Integraation iPay88 maksujärjestelmään

en: Interface of plugin is using %s currency. Specific payment gateway will use own currency in payment form without currency exchange! Its can be reason of wrong cost.
fi: Lisäosan käyttöliittymä käyttää valuuttaa %s. Määritetty maksujenvälitysjärjestelmä käyttää omaa valuuttaa ilman valuuttavaihtoa! Se voi olla syynä väärille kustannuksille.

en: Invalid
fi: Epäkelpo

en: Invalid IPN
fi: Virheellinen IPN

en: Israeli New Shekel
fi: Uusi Israelin sekeli

en: Israeli Shekel
fi: Israelin sekeli

en: It works only in %ssingle day selection%s mode.
fi: Se toimii vain %syhden päivän valintatilassa%s.

en: Its only show fixed payment details.
fi: Näyttää vain kiinteät maksutiedot.

en: Its useful, if you need to import/export bookings from/to external websites, like %s
fi: Käytännöllinen, jos tarvitsee sisään lukea/siirtää varauksia ulkopuolisilta sivustoilta kuten %s

en: Jan
fi: Tammi

en: January
fi: Tammikuu

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeni

en: Jul
fi: Heinä

en: July
fi: Heinäkuu

en: Jun
fi: Kesä

en: June
fi: Kesäkuu

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Label
fi: Nimike

en: Labels
fi: Tila

en: Language Sections
fi: Kieliosiot

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Name (required)
fi: Sukunimi (pakollinen)

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Left with space
fi: Vasemmalle välilyönnillä

en: Limit available days from today
fi: Limit saatavilla päivää tänään

en: Link to this page must be defined
fi: Tähän sivuun pitää olla aktiivinen linkki

en: Load JS and CSS files only on specific pages
fi: Lataa JS ja CSS vain valituille sivuille

en: Location
fi: Sijainti

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Log in to your PayPal account.
fi: Kirjaudu PayPal -tilillesi.

en: Log on to the Merchant Interface
fi: Kirjaudu Merchant Interface:een

en: MD5 Hash value
fi: MD5 tiiviste

en: Make it %sexclusive%s
fi: Tee siitä %skorostettu%s

en: Make payments with payPal - its fast, free and secure!
fi: Tee maksuja Paypalilla - se nopeaa, ilmaista ja turvallista!

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian Ringgit

en: Malaysian Ringgits (only for Malaysian users)
fi: Malesian ringglit (vain Malesialaisille käyttäjille)

en: Malformed
fi: Väärin muotoiltu

en: Manage Users
fi: Hallinnoi käyttäjiä

en: Mar
fi: Maalis

en: March
fi: Maaliskuu

en: Mark as Unread selected bookings
fi: Merkitse valitut lukemattomiksi

en: Mark as read all bookings
fi: Merkitse kaikki luetuiksi

en: Mark as read selected bookings
fi: Merkitse valitut luetuiksi

en: Max visitors
fi: Vierailijoita enintään

en: Max. persons
fi: Max. henkilöitä

en: Maximum number
fi: Maksimimäärä

en: Maximum number of usage
fi: Enimmäismäärä käyttö

en: Maxlength
fi: Maksimipituus

en: May
fi: Toukokuu

en: Merchant ID
fi: Kauppiaan ID

en: Message title
fi: Viestin otsikko

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Middle
fi: Keskellä

en: Minimum Booking Cost
fi: Minimi varausmaksu

en: Minimum Cost
fi: Vähimmäismaksu

en: Mo
fi: Ma

en: Modified
fi: Muokattu

en: Mon
fi: Ma

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Move selected bookings to trash
fi: Siirrä valitut varaukset roskakoriin

en: Move to trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Moved to trash
fi: Siirretty roskakoriin

en: Multipart
fi: Moniosainen

en: Multiple days
fi: Useita päiviä

en: My Profile – Connection
fi: Profiili - Yhteys

en: My bookings
fi: Omat varaukseni

en: Name
fi: Nimi

en: Navigate to your Google calendars.
fi: Mene omiin Google kalentereihisi.

en: Need even more functionality? Check %s higher versions %s
fi: Tarvitsetko enemmän ominaisuuksia? Katso %smuut versiot%s

en: New
fi: Uusi

en: New (unverified) booking(s)
fi: Uudet (vahvistamattomat) varaukset

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden Seelannin dollari

en: New booking
fi: Uusi varaus

en: New booking(s) made today
fi: Tänään tehdyt uudet varaukset

en: New bookings
fi: Uudet varaukset

en: Next
fi: Seuraavat

en: Next 3 months
fi: Seuraavat 3 kuukautta

en: Next 4 weeks
fi: Seuraavat 4 viikkoa

en: Next 7 days
fi: Seuraavat 7 päivää

en: Next Steps
fi: Seuraavaksi

en: Next day
fi: Seuraava päivä

en: Next month
fi: Seuraava kuukausi

en: Next week
fi: Seuraava viikko

en: No booking resources
fi: Ei varauskohteita

en: No days
fi: Ei päiviä

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: No separator
fi: Ei erotinta

en: None
fi: Ei mitään

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: Not Completed
fi: Ei käsitelty loppuun

en: Not authed
fi: Ei hyväksytty

en: Note
fi: Muistiinpano

en: Note!
fi: Huom!

en: Note:
fi: Huomio:

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing Found Message:
fi: Ei löytynyt-viesti:

en: Nothing found message
fi: Ei löytynyt -viesti

en: Nothing found.
fi: Ei löytynyt.

en: Nov
fi: Marras

en: November
fi: Marraskuu

en: Now
fi: Heti

en: Now click on "Credentials" in the sidebar.
fi: Klikkaa "Credentials" sivupalkista.

en: Now copy the Calendar ID to use in the plugin settings in your WordPress admin. Make sure to %suse the Calendar ID only, not the entire XML feed URL%s.
fi: Kopioi kalenterin ID, jotta voit käyttää sitä lisäosan asetuksissa Wordpressin hallintapaneelissa. Varmista, että %skäytät vain kalenterin ID:tä, etkä koko XML syötteen URL:ia%s.

en: Number of days to scroll
fi: Vieritettävien päivien määrä

en: Number of decimal points
fi: Desimaalien määrä

en: Number of months
fi: Kuukausien määrä

en: Number of months in one row
fi: Kuukausien määrä yhdellä rivillä

en: Number of months to scroll
fi: Vieritettävien kuukausien määrä

en: Number of selected days.
fi: Valittujen päivien määrä.

en: Number of selected nights.
fi: Valittujen öiden määrä.

en: Number of usage
fi: Käyttökertojen määrä

en: Oct
fi: Loka

en: October
fi: Lokakuu

en: Offset
fi: Siirtymä

en: On each
fi: Jokaisena

en: On the popup click the button "Server Key" and click "Create".
fi: Ponnahdusikkunasta klikkaa "Server Key" ja klikkaa "Luo".

en: One Value from %sOptions%s list
fi: Yksi arvo %sVaihtoehdot%s listasta

en: One Value from %sOptions%s list or term %s for selection of all checkboxes
fi: Yksi arvo %sVaihtoehtolistasta%s tai %s kaikkien valintaruutujen valitsemiseksi

en: One option per line
fi: Yksi vaihtoehto per rivi

en: One title per line
fi: Yksi vaihtoehto per rivi

en: Only Form
fi: Vain lomake

en: Only availability calendar
fi: Vain saatavuuskalenteri

en: Open in new window
fi: Avataan uudessa ikkunassa

en: Open the settings for the calendar.
fi: Avaa kalenterin asetukset.

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Or you can import .ics feed or file directly at current page.
fi: Tai voit sisään lukea .ics syötteen tai tiedoston suoraan tältä sivulta.

en: Order by
fi: Järjestä

en: Order number
fi: Varausnumero

en: Other
fi: Muu

en: Other Hints
fi: Muut vinkit

en: Page
fi: Sivu

en: Paid OK
fi: Maksu OK

en: Parameters
fi: Parametrit

en: Parent
fi: Yläkohde

en: Partially booked
fi: Osittain varattu

en: Partially booked item
fi: Osittain varattu kohde

en: Partially booked item - day, which is booked for the specific time-slot(s).
fi: Osittain varattu kohde - päivä, jolla varaus/varauksia tiettyinä tunteina.

en: Partially paid
fi: Osittain maksettu

en: Partially_Refunded
fi: Osittain hyvitetty

en: Pay
fi: Maksa

en: Pay in Cash
fi: Käteismaksu

en: Pay using %s payment service
fi: Maksa käyttäen %s maksupalvelua

en: Pay via
fi: Maksu

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment Button type
fi: Maksunapin tyyppi

en: Payment Description
fi: Maksun kuvaus

en: Payment Gateways
fi: Maksun välittäjät

en: Payment Gateways - General Settings
fi: Maksun välittäjät - Yleiset asetukset

en: Payment Options
fi: Maksuvalinnat

en: Payment Settings
fi: Maksuasetukset

en: Payment button title
fi: Maksunapin otsikko

en: Payment description at gateway website
fi: Maksun kuvaus maksujenvälitysjärjestelmän verkkosivuilla

en: Payment failed
fi: Maksu epäonnistui

en: Payment for booking %s on these day(s): %s
fi: Maksu varauksesta %s päiville: %s

en: Payment method description that the customer will see on your payment page.
fi: Maksutavan kuvaus, jonka asiakas näkee maksusivulla.

en: Payment rejected
fi: Maksu hylätty

en: Payment request
fi: Maksupyyntö

en: Payment status
fi: Maksun tila

en: Payment status updated by Mobile88 Admin(Fail)
fi: Mobile88 ylläpitäjä muutti maksun tilan (Epäonnistunnut)

en: Payments
fi: Maksut

en: Paypal Email address to receive payments
fi: Paypal sähköpostiosoite maksujen vastaanottamista varten

en: Pending
fi: Avoin

en: Pending booking(s)
fi: Odottavat varaukset

en: Pending item
fi: Avoin kohde

en: Philippine Pesos
fi: Filippiinien peso

en: Phone
fi: Puhelinnumero

en: Placeholder
fi: Paikanvaraaja

en: Plain (without styles)
fi: Tavallinen (ilman tyylejä)

en: Plain text
fi: Pelkkä teksti

en: Please Select
fi: Valitse

en: Please check more about configuration at  %sthis page%s
fi: Tarkista kokoonpano %s sivulla %s

en: Please check more about this feature %shere%s.
fi: Lue lisää tästä ominaisuudesta %stäältä%s.

en: Please check more about this feature at  %sthis page%s
fi: Lue lisää tästä ominaisuudesta %stältä sivulta%s

en: Please check more info about configuration of this cost settings on this %spage%s.
fi: Lue lisää maksuasetusten määrittämisestä tältä %ssivulta%s.

en: Please configure all fields inside the %sBilling form fields%s section at %sPayments General%s tab.
fi: Määrittele kaikki kentät %sBilling form fields%s osiossa %sPayments General%s välilehdellä.

en: Please configure all fields inside the Billing form fields tab at this page, when using a European payment processor
fi: Käytettäessä eurooppalaista maksunvälittäjää, määritä kaikki kentät Laskutuslomakkeelle tällä sivulla

en: Please configure settings for import Google Calendar events
fi: Ole hyvä ja määritä Google Kalenterin tuontiasetukset

en: Please create all %s terms firstly %s(from higher priority to lower)%s, then terms %s and after terms %s
fi: Luo kaikki %s maksuehdot ensin %s(korkeimmasta prioriteetistä lähtien)%s, sen jälkeen ehdot %s ja sen jälkeen ehdot %s

en: Please enter URL for generating .ics feed
fi: Anna URL luodaksesi .ics syötteen

en: Please enter the MD5 Hash value, which you configured in the settings of Merchant Interface.
fi: Anna MD5 tiiviste, jonka ole määritellyt Merchant Interface asetuksissa.

en: Please enter your Google API key. This field required to import events.
fi: Anna Google API key. Tämä on pakollinen tapahtumien tuomiseksi.

en: Please leave it empty if you want to skip it.
fi: Jätä tyhjäksi jos haluat ohittaa tämän.

en: Please make payment for your booking %s on %s For reference your booking ID: %s
fi: Maksa %s varauksesi %sssa. Varaustunnuksesi on: %s

en: Please note, %sthe use of the time shortcode%s. If you select a date with some booked time slots, this time field will %sdisable booked times slots%s (set them as grayed).
fi: Huomaa %saika lyhytkoodin käyttö%s. Jos valitset päivän, jolla on varattu/varattuja aikavälejä, tämä aikakenttä %spoistaa varatut aikavälit käytöstä%s (muutaa ne harmaiksi).

en: Please note, at admin panel for booking will be saved deposit cost and notes about deposit, do not depend from the visitor choice of this payment. You need to check each such payment manually!
fi: Huomaa, että admin -paneelissa varaukseen tallennetaan talletusmaksun ja talletusten muistiinpanoja, jotka eivät riipu kävijän maksuvalinnasta. Sinun on tarkistettava jokainen tällainen maksu manuaalisesti!

en: Please note, in the %sOptions list%s you can  use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
fi: Huomaa, että %soptiolistassa%s aikaformaatti on ainoastaan %s24-tuntinen%s.

en: Please note, in the %sOptions list%s you can use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
fi: Huomaa, että %soptiolistassa%s aikaformaatti on ainoastaan %s24-tuntinen%s.

en: Please note, its not possible to add new resources, if "All resources" option is selected. Please clear the selection, then add new resources.
fi: Huomma, että uusia kohteita ei voi lisätä, jos 'Kaikki kohteet' vaihtoehto on valittuna. Poista valinta ja sitten lisää uusi kohde.

en: Please note: this field only supports military time format %s(24 Hour Time)%s.
fi: Huomaa, että tämä kenttää tukee ainoastaan %s24-tuntista%s aikaformaattia.

en: Please pay %s
fi: Valitse maksu %s

en: Please read more about the booking form fields configuration %shere%s.
fi: Lue lisää varauslomakkeen kenttien määrittämisestä %stäältä%s.

en: Please read more about the possible customizations of these %soptions%s %shere%s
fi: Voit lukea lisää näiden %soptioiden muokkaamisesta%s %stäältä%s

en: Please read more info about configuration of this parameter %shere%s
fi: Lue lisää tämän parametrin määrittämisestä %stäältä%s

en: Please reassign exist booking(s) from selected resource(s) to other resources or delete exist booking(s) from  this resource(s). Otherwise you will have %slost bookings%s.
fi: Muuta olemassaolevia varausvaihtoehtoja uudelleen valituista resursseista muihin resursseihin tai poista olemassa olevat varaukset tästä resurssista. Muutoin sinulla on%s menetettyjä varauksia %s.

en: Please refresh this page and if the same error appear again contact support by email (with  info about order number and website) for finishing the registrations
fi: Päivitä sivu ja jos sama virhe esiintyy uudelleen, ota yhteyttä sähköpostitse käyttötukeen tehdäksesi varaus loppuun (liitä varausnumero mukaan)

en: Please select
fi: Valitse

en: Please select a field from your booking form. This field will be automatically assigned to the current field in the billing form.
fi: Valitse kenttä varauslomakkeelta. Tämä kenttä sijoitetaan automaattisesti laskutuslomakkeeseen.

en: Please select check-in and check-out days!
fi: Valitse tulo- ja lähtöpäivät!

en: Please select the resource:
fi: Valitse kohde:

en: Please type the %sTitle of search results%s.
fi: Anna tyyppi %shakutulosten otsikolle%s.

en: Please type the %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.
fi: Anna %sviesti, joka näytetään, kun mitään ei löytynyt%s.

en: Please type the URL of the page %s(with %s shortcode in content)%s, where search results will show.
fi: Anna tyyppi sivun URLlle %s(sisältönä shorcode %s)%s, jossa hakutulokset näytetään.

en: Please use  %sSingle day%s selection mode in the General Booking Settings page at calendar section.
fi: Käytä %sYksittäisen päivän%s valintatilaa Yleiset Asetukset-sivulla kalenteriosiossa.

en: Please use this field for possibility to use coupon discounts by your visitors.
fi: Käytä tätä kenttää salliaksesi alennuskuponkien käytön vierailijoille.

en: Please, enter order number of your purchased version, which you received to your billing email.
fi: Anna ostamasi version tilausnumero laskun sisältäneestä sähköpostista.

en: Please, read more about the shortcodes %shere%s or JavaScript customization of the specific shortcodes %shere%s
fi: Lue lisää lyhytkoodeista %stäältä%s tai tiettyjen lyhytkoodien räätälöinnistä JavaScriptillä %stäältä%s

en: Please, reserve an apartment with fresh flowers.
fi: Voitteko varata huoneiston, jossa on tuoreita kukkia.

en: Please, select booking date(s) at Calendar.
fi: Valitse varattavat päivät kalenterista.

en: Plugin Menu
fi: Lisäosavalikko

en: Plugin menu position
fi: Lisäosan valikkopaikka

en: Plugin support configurations of the booking form are available in different languages.
fi: Lisäosa tukee varauslomakkeen asetuksia eri kielillä.

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

en: Post Code
fi: Postinumero

en: Post code
fi: Postinumero

en: Post code (required)
fi: Postinumero (pakollinen)

en: Pounds Sterling
fi: Punta

en: Powered by notice
fi: Powered by notice-ilmoitus

en: Premium
fi: Korkealaatuinen

en: Preselected resource
fi: Esivalittu kohde

en: Presidential Suite
fi: Presidentin sviitti

en: Prev
fi: Edellinen

en: Previous 3 months
fi: Edelliset 3 kuukautta

en: Previous 4 weeks
fi: Edelliset 4 viikkoa

en: Previous 7 days
fi: Edelliset 7 päivää

en: Previous dates
fi: Edelliset päivät

en: Previous day
fi: Edellinen päivä

en: Previous month
fi: Edellinen kuukausi

en: Previous week
fi: Edellinen viikko

en: Print
fi: Tulosta

en: Print bookings
fi: Tulosta varaukset

en: Print bookings listing
fi: Tulosta varauslistaus

en: Prior
fi: Edelliset

en: Priority
fi: Tärkeysjärjestys

en: Probabaly you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
fi: Luultavasti päivitit maksullisen version Varauskalenterista ilmaiseen tai päivitys epäonnistui. Voit pyytää uutta päivitystä maksulliselle versiollesi %1stältä sivulta%2s.

en: Probably these date(s) just was booking by other visitor. Please reload this page and make booking again.
fi: Luultavasti joku muu on tehnyt päällekkäisen varauksen. Päivitä sivu ja yritä tehdä varaus uudelleen.

en: Probably you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
fi: Luultavasti päivitit maksullisen version Varauskalenterista ilmaiseen tai päivitys epäonnistui. Voit pyytää uutta päivitystä maksulliselle versiollesi %1stältä sivulta%2s.

en: Processed
fi: Käsitelty

en: Processing
fi: Prosessointi kesken

en: Processing your %s payments through %s
fi: Käsitellään %s maksua %s kautta

en: Publishable key
fi: Julkinen avain

en: Purchase
fi: Osta

en: Put a label before field
fi: Sijoita nimike ennen kenttää

en: Put this code in %sContent of Booking Fields%s and in %sEmail Templates%s
fi: Laita tämä koodi %sVarauskenttien sisältöön%s ja %sSähköpostimalleihin%s

en: Radio Button(s)
fi: Valintanappi

en: Range days
fi: Peräkkäiset päivät

en: Rate plugin (thanks:)
fi: Arvostele lisäosa (kiitos:)

en: Rates
fi: Alennukset

en: Read
fi: Lue

en: Read All
fi: Lue kaikki

en: Reason for cancellation
fi: Peruuttamisen syy

en: Reason for cancellation here
fi: Peruuttamisen syy

en: Reason of cancellation
fi: Peruuttamisen syy

en: Reason of cancellation here
fi: Peruuttamisen syy

en: Redirect visitor to a new "Thank You" page
fi: Ohjaa varaaja uudelle "Kiitos" sivulle

en: Reference Text Box Title
fi: Viite-tekstikentän otsikko

en: Refresh booking listing
fi: Päivitä varauslistaus

en: Refunded
fi: Palautettu

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Register and Translate everything in WPML plugin. Translation can be done at the WPML > "String translation" page. Required WPML 3.2 with String Translation plugin.
fi: Rekisteröidy ja käännä kaikki WPML-lisäosassa. Kääntäminen voidaan tehdä WPML> "String translation" -sivulla. WPML 3.2 ja String Translation lisäosa vaaditaan.

en: Regular User
fi: Normaali käyttäjä

en: Reject
fi: Hylkää

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Relative URLs of pages, where to load plugin CSS and JS files
fi: Suhtelliset URL:t sivuille, joilla ladataan lisäosan JS ja CSS tiedostot

en: Release date
fi: Julkaisupäivä

en: Reload page
fi: Päivitä sivu

en: Remove
fi: Poista

en: Remove selected account(s)
fi: Poista valitut tilit

en: Request has been sent
fi: Pyyntö on lähetetty

en: Request has failed
fi: Pyyntö epäonnistui

en: Required
fi: Pakollinen

en: Required Fields in Booking Form
fi: Varauslomakkeen pakolliset kentät

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Reset Booking Form and Content of Booking Fields Form
fi: Tyhjennä varauslomake ja varauskenttien lomakkeen sisältö

en: Reset Form
fi: Tyhjennä lomake

en: Reset Search Cache
fi: Tyhjennä hakuvälimuisti

en: Reset current Form
fi: Tyhjennä nykyinen lomake

en: Reset filter to default values
fi: Palauta suodattimien oletusarvot

en: Reset to default form
fi: Ota oletuslomake käyttöön

en: Resource
fi: Kohde

en: Resource #1
fi: Kohde #1

en: Resource #2
fi: Kohde "2

en: Resource #3
fi: KOhde #3

en: Resource Name
fi: Kohteen nimi

en: Resource not exist
fi: Kohdetta ei ole olemassa

en: Resources
fi: Kohteet

en: Resources Selection
fi: Resurssien valinta

en: Resources count
fi: Kohteiden lukumäärä

en: Resources number per page
fi: Kohteiden määrä per sivu

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore all dismissed windows
fi: Palauta kaikki ohitetut ikkunat

en: Restore selected bookings
fi: Palauta valitut varaukset

en: Restored
fi: Palautettu

en: Result(s) Found
fi: Tulosta löydetty

en: Retrieve Google Calendar Events
fi: Nouda tapahtumat Google-kalenterista

en: Return URL after Failed order
fi: Paluu URL epäonnituneen tilauksen jälkeen

en: Return URL after Successful order
fi: Paluu-URL onnistuneen tilauksen jälkeen

en: Return URL from PayPal
fi: Return URL Paypalista

en: Reversed
fi: Peruutettu

en: Right
fi: Oikealle

en: Right with space
fi: Oikealle välilyönnillä

en: Routing Number
fi: FW-numero

en: Rows
fi: Rivejä

en: Royal Villa
fi: Upea huvila

en: Sa
fi: La

en: Sat
fi: La

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Talleta muutokset

en: Save as Default
fi: Talleta oletukseksi

en: Save cost
fi: Tallenna hinta

en: Save filter settings as default template (Please, click Apply filter button, before saving!)
fi: Talleta suodatinasetukset oletuspohjaksi (Ennen tallentamista klikkaa Suodata-nappia)

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saving
fi: Tallennetaan

en: Saving to file
fi: Tallentaa tiedostoon

en: Savings
fi: Säästö

en: Search
fi: Etsi

en: Search Availability Form
fi: Etsi vapaita kohteita

en: Search Availability form
fi: Etsi vapaita kohteita

en: Search Cache
fi: Hakuvälimuisti

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search Results Title
fi: Hakutulosten Otsikko

en: Search Settings
fi: Hakuasetukset

en: Search availability
fi: Etsi vapaita kohteita

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Search in booking resources of WP users
fi: Etsi WP käyttäjien varauskohteista

en: Search only for users:
fi: Salli haku käyttäjille:

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Search results page must have this shortcode
fi: Etsinnän tulossivulla pitää olla tämä lyhytkoodi

en: Search results.
fi: Hakutulokset.

en: Season
fi: Kausi

en: Season Filters
fi: Kausisuodattimet

en: Season filter on the Season Filters page
fi: Kausisuodatin Kausisuodattimet-sivulla

en: Season filter on the Season Filters page,
fi: Kausisuodatin Kausisuodattimet-sivulla,

en: Season filters conditions.
fi: Kausisuodattimen ehdot.

en: Seasonal price
fi: Kausihinta

en: Secret key
fi: Salainen avain

en: See %sFAQ%s.
fi: Lue %sUKK%s.

en: Select
fi: Valitse

en: Select "Live test" or "Live" environment for using Merchant account or "Developer Test" for using Developer account.
fi: Valitse "Live test" tai "Live" Merchant-tilille tai "Developer test" Developer-tilille.

en: Select %s days by activating specific season filter below or %sadd new season filter%s
fi: Valitse %s päivät aktivoimalla jokin kausisuodatin alta tai %slisää uusi kausisuodatin%s

en: Select Booking Resource
fi: Valitse resurssi

en: Select Expiration Date of the coupon.
fi: Valitse vanhenemispäivä kupongille.

en: Select TEST for the Test Server and LIVE in the live environment
fi: Valitse TEST testikäyttöä varten ja LIVE tuotantokäyttöä varten

en: Select Template
fi: Valitse malli

en: Select Times
fi: Valitse ajat

en: Select a %sDYNAMIC%s range of days with %s2 mouse clicks%s
fi: Valitse %sDYNAAMINEN%s määrä päiville, jotka valitaan %s2 hiiren klikkauksella%s

en: Select a %sFIXED%s number of days with %s1 mouse click%s
fi: Valitse %sKIINTEÄ%s määrä päiville, jotka valitaan %s1 hiiren klikkauksella%s

en: Select a city in your required timezone, if you are having problems with dates and times.
fi: Valitse kaupunki omalla aikavyöhykkeelläsi, jos päivämäärien tai ajan kanssa on ongelmia.

en: Select booking resource
fi: Valitse varattava kohde

en: Select booking resources, for getting booking dates from them and set such dates as unavailable in destination calendar.
fi: Valitse varausresursseja saadaksesi varauspäivät ja asettaaksesi kyseiset päivät jotka eivät ole käytössä kohdekalenterissa.

en: Select booking resources, for showing in selectbox. Please use CTRL to select multiple booking resources.
fi: Valitse alasvetovalikossa näytettävät kohteet. Käytä CTRL-näppäintä valitaksesi useita kohteita.

en: Select booking resources, where is possible to apply this coupon code.
fi: Anna kohteet, joille kuponkia voidaan käyttää.

en: Select booking resources. Please use CTRL to select multiple booking resources.
fi: Valitse varausresurssi. Käytä CTRL-näppäintä valitaksesi useita kohteita.

en: Select default custom booking form
fi: Valitse oletusvarauslomake

en: Select field for assigning to %sevent property%s
fi: Valitse kenttä johon %stapahtuman ominaisuus%s asetetaan

en: Select number of available days in calendar start from today.
fi: Valitse käytettävissä olevien päivien kalenteriin alkavat tänään.

en: Select number of booking resources (single or parent) per page at Resource menu page
fi: Valitse varattavien kohteiden määrä per kohteiden listaussivu

en: Select number of bookings per page in booking listing
fi: Valitse näytettävien varausten määrä varausten listaussivulla

en: Select number of days to scroll after loading
fi: Valitse vieritettävien päivien määrä

en: Select number of month to show for calendar.
fi: Valitse kalenterissa näytettävien kuukausien määrä.

en: Select number of months to scroll after loading
fi: Valitse vieritettävien kuukausien määrä

en: Select number of unavailable days in calendar start from today.
fi: Valitse ei-varattavien päivien määrä nykyisestä päivästä lähtien.

en: Select option to configure or show help info about tags
fi: Valitse määritettävä optio tai katso tietoa tägeistä

en: Select option, when to start retrieving events.
fi: Valitse, koska tapahtumien tuonti aloitetaan.

en: Select option, when to stop retrieving events.
fi: Valitse, koska tapahtumien tuonti lopetetaan.

en: Select separator of data for export bookings to CSV.
fi: Kenttien erotinmerkki varaustietojen viemistä varten CSV-muotoon.

en: Select shortcode to insert
fi: Valitse sijoitettava lyhytkoodi

en: Select start and end time showing for Calendar Overview in %sDay%s view mode
fi: Valitse aloitus- ja lopetusaika näytettäväksi Kalenterin Yleisnäkymän %sDay%s näkymään

en: Select start date
fi: Valitse aloituspäivä

en: Select start month of calendar
fi: Valitse kalenterin alkukuukausi

en: Select the %s using the predefined %sTime List%s.
fi: Valitse %s ennalta määritellystä %sListasta%s.

en: Select the country from the predefined country list.
fi: Valitse maa maalistasta.

en: Select the default view for dates on the booking tables
fi: Valitse oletusnäkymä päivämäärille varaustaulukossa

en: Select the maximum number of months to show (scroll)
fi: Valitse maksimimäärä näytettäviä kuukausia (vieritä)

en: Select the skin of the booking calendar
fi: Valitse kalenterin teema

en: Select time duration of import requests.
fi: Valitse kuinka usein tapahtumat tuodaan.

en: Select time of cache expiration
fi: Valitse aika välimuistin vanhenemiselle

en: Select transaction type, which supported by the payment gateway.
fi: Valitse tapahtuman tyyppi, jota maksuportaali tukee.

en: Select type of info to show.
fi: Valitse näytettävien tietojen tyyppi.

en: Select type of view format
fi: Valitse näyttötavan muoto

en: Select unavailable time interval.
fi: Valitse ei käytettävissä oleva aikaväli.

en: Select user access level for the menu pages of plugin
fi: Valitse käyttäjältä vaadittu oikeustaso lisäosan valikoihin

en: Select your %sminimum and maximum number of days for range selection%s
fi: Valitse %sminimi- ja maksimimäärä päiviä päiväväli-valinnalle%s

en: Select your default booking resource.
fi: Valitse oletuksena varattava kohde.

en: Select your default calendar view mode at booking calendar overview page
fi: Valitse oletus kalenterinäkymälle varauskalenterin yleisnäkymä-sivulla

en: Select your default opened tab in toolbar at booking listing page
fi: Valitse oletuksena avattu työkalupalkin lehti varausten listaussivulla

en: Select your default order of bookings in the booking listing
fi: Valitse järjestelyperuste varauslistaukselle

en: Select your default view mode of bookings at the booking listing page
fi: Valitse oletusnäkymä varauslistaussivulle

en: Select your start day of range selection at week
fi: Valitse alkupäivä päivävälille

en: Select your start day of the week
fi: Valitse viikon alkupäivä

en: Selected Check In date.
fi: Valittu sisäänkirjautumispäivä.

en: Selected Check Out date.
fi: Valittu lähtöpäivä.

en: Selected End Time.
fi: Valittu loppuaika.

en: Selected Start Time.
fi: Valittu alkuaika.

en: Selected booking resource (by default)
fi: Valitse varattava kohde (oletuksena)

en: Selection
fi: Valinta

en: Selection of Resources
fi: Kohteiden Valinta

en: Send
fi: Lähetä

en: Send Request
fi: Lähetä pyyntö

en: Send Test Email
fi: Lähetä testiviesti

en: Send email notification to customer about this operation
fi: Lähetä sähköposti asiakkaalle tästä operaatiosta

en: Send email notification to customer after approval, cancellation or deletion of bookings
fi: Lähetä sähköposti asiakkaalle varauksen vahvistamisesta, peruuttamisesta tai poistamisesta

en: Send email on cost changes
fi: Lähetä maksumuutoksista sähköposti

en: Send payment request to customer
fi: Lähetä maksupyyntö asiakkaalle

en: Send payment request to visitor
fi: Lähetä maksupyyntö vierailijalle

en: Sending email for invalid transaction
fi: Sähköposti virheellisestä tapahtumasta

en: Sending email for verified transaction
fi: Sähköposti vahvistetusta tapahtumasta

en: Sending email if error occur during verification
fi: Sähköposti virheestä tapahtuman vahvistuksen aikana

en: Sending request...
fi: Lähetetään pyyntöä...

en: Sep
fi: Syys

en: Separator for the decimal point
fi: Desimaalierotin

en: September
fi: Syyskuu

en: Set Availability
fi: Aseta saatavuus

en: Set Deposit
fi: Aseta ennakkomaksu

en: Set Deposit Amount
fi: Aseta ennakkomaksun määrä

en: Set Early / Late Booking
fi: Aseta Aikainen / Myöhäinen kirjautuminen

en: Set Early / Late Booking Amount
fi: Aseta Aikaisen / Myöhäisen varauksen Määrä

en: Set Early / Late booking discount
fi: Aseta Aikaisen / Myöhäisen varaukse alennus

en: Set Rate
fi: Aseta hinta

en: Set Rates
fi: Aseta hinnat

en: Set Valuation Days
fi: Aseta arvopäivät

en: Set Your Calendar to Public
fi: Tee Kalenteristasi julkinen

en: Set as %srequired%s
fi: Tee kentästä %spakollinen%s

en: Set as Approved
fi: Asetettu vahvistetuksi

en: Set as Pending
fi: Asetettu odottamaan

en: Set as Read
fi: Asetettu luetuksi

en: Set as Unread
fi: Asetettu lukemattomaksi

en: Set capacity based on number of visitors
fi: Anna kapasiteetti perustuen vierailijoiden määrään

en: Set check out date as available
fi: Aseta uloskirjautumispäivät vapaa- statukselle

en: Set duration of time (milliseconds) to show this message
fi: Aseta aika (millisekunteina), jonka viesti on näkyvissä

en: Set field as required
fi: Aseta kenttä pakolliseksi

en: Set position of the currency symbol.
fi: Aseta valuuttasymbolin sijainti.

en: Set selected bookings as pending
fi: Aseta valitut varaukset odottaa-tilaan

en: Set the cost
fi: Aseta hinta

en: Set this value to the Vendor Name assigned to you by Sage Pay or chosen when you applied.
fi: Anna tähän Sage Pay:lta saamasi Vendor Name.

en: Set this value to the XOR Encryption password assigned to you by Sage Pay
fi: Anna tähän Sage Pay:lta saamasi XOR Encryption salasana

en: Set user as
fi: Aseta käyttäjä

en: Setting advanced parameters of the calendar. %sLike width, height and structure %s
fi: Kalenterin lisäasetukset, %skuten leveys, korkeus ja rakenne%s

en: Setting coupons for discount
fi: Alennuskuponkien määrittänen

en: Setting the currency that is not supported by the payment processor will result in an error.
fi: Valuutan käyttäminen, jota ei tueta, aiheuttaa virheen.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Short days view
fi: Lyhyt päivänäkymä

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show
fi: Näytä

en: Show "Thank You" message
fi: Näytä "Kiitos"-viesti

en: Show / hide field in booking form
fi: Näytä / piilota kenttä varauslomakkeella

en: Show / hide hints
fi: Näytä / piilota vihjeet

en: Show / hide menu
fi: Näytä / piilota valikko

en: Show / hide notes
fi: Näytä / piilota huomautukset

en: Show 2 months
fi: Näytä 2 kuukautta

en: Show 3 months
fi: Näytä 3 kuukautta

en: Show ALL dates of booking
fi: Näytä varauksen kaikki päivät

en: Show Children Resources
fi: Näytä lapsiresurssit

en: Show Info of Booking Resource
fi: Näytä varauskohteen tiedot

en: Show Reference Text Box
fi: Näytä Viite-tekstikenttä

en: Show a booking form, availability calendar or other elements from Booking Calendar plugin.
fi: Näytä varauslomake, saatavuuskalenteri tai muita elementtejä Booking Calendar lisäosasta.

en: Show advanced settings
fi: Näytä lisäasetukset

en: Show advanced settings of JavaScript loading
fi: Näytä lisäasetukset JavaScriptin latauksesta

en: Show all exist season filters
fi: Näytä kaikki olemassa olevat kausisuodattimet

en: Show availability in tooltip
fi: Näytä saatavuus työkaluohjeessa

en: Show booking details in payment form
fi: Näytä varauksen tiedot maksulomakkeella

en: Show booking details in tooltip
fi: Näytä varauksen tiedot työkalupalkissa

en: Show date number in legend
fi: Näytä päivämäärä numeroina

en: Show day
fi: Näytä päivä

en: Show deposit and total booking cost together
fi: Näytä talletus ja koko varauskustannukset yhdessä

en: Show deposit payment form, only if %sCheck In%s day inside of this %sSeason Filter%s
fi: Näytä ennakkomaksun maksulomake vain, jos %sSisäänkirjautumispäivämä%s on tämän %sKausisuodattimen%s sisällä

en: Show deposit payment form, only if difference between %sToday%s and %sCheck In%s days more than
fi: Näytä ennakkomaksun maksulomake vain, jos ero %sTämän päivän%s ja %sSisäänkirjautumispäivän%s välillä on enemmän kuin

en: Show from/to
fi: Näytä mistä/mihin

en: Show info about Booking Resource
fi: Näytä varauskohteen tiedot

en: Show legend below calendar
fi: Näytä kuvateksti kalenterin alla

en: Show listing of customer bookings
fi: Viraiden tekemien varausten näyttäminen

en: Show month
fi: Näytä kuukausi

en: Show only check in/out dates
fi: Näytä vain tulo-/lähtöpäivät

en: Show partially booked days with same background as in legend item
fi: Näytä osittain varatut päivät samalla taustalla kun legend nimike

en: Show search results in the same page
fi: Valitse tämä, jotta hakutulokset näytetään samalla sivulla

en: Show search results on other page
fi: Valitse tämä, jotta hakutulokset näytetään toisella sivulla

en: Show search results on this page, after redirection from search form at other page.
fi: Näytä hakutulokset tällä sivulla, toisen etsintälomakkeen uudelleenohjauksen jälkeen.

en: Show settings of powered by notice
fi: Näytä powered by notice-asetukset

en: Show system debugging log for beta features
fi: Näytä järjestelmän debug loki beta ominaisuuksille

en: Show week
fi: Näytä viikko

en: Show year
fi: Näytä vuosi

en: Showing cost in date cell
fi: Näytä hinta päiväsolussa

en: Showing cost in tooltip
fi: Näytä hinta työkalun vihjeessä

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Single
fi: Yksi

en: Single day
fi: Päivä kerrallaan

en: Size
fi: Koko

en: Some currencies at payment gateways are different from main currency %s
fi: Joidenkin maksujenvälitysjärjestelmien valuutta poikkeaa päävaluutasta %s

en: Some data was retrieved, but could not be parsed successfully. Please ensure your feed URL is correct.
fi: Osa tiedoista voitiin noutaa, mutta jäsentäminen ei onnistunut. Varmista, että syötteen URL on oikein.

en: Sorry, the reservation was not made because these days are already booked!!! %s (Its not possible to store this sequence of the dates into the one resource.) %s Please %srefresh%s the page and try other days.
fi: Olemme pahoillamme, mutta varausta ei voitu tehdä, koska valitsemasi päivät ovat jo varatut!!! %s(Näille päiville ei voi tehdä varausta tähän kohteeseen) %s Kokeile %späivittää%s sivu ja yritä varausta toisille päiville.

en: Sort Code
fi: Lajittelukoodi

en: Space
fi: Väli

en: Specific Dates Filter
fi: Päivämääräsuodatin

en: Specific cost will take affect, only if it active (the box at the left side is checked) and if "Check In" (start) date belong to selected season filter or if set "Any days".
fi: Erityishinnat ovat käytössä vain aktivoituina (valittu vasemmalta) ja jos "Tulopäivä" (alku) kuuluu valittuun kausisuodattimeen tai on asettu "Kaikki päivät".

en: Specific date / time
fi: Määritelty päivä / aika

en: Specific day(s) of week
fi: Tietyt viikonpäivät

en: Specific days selections
fi: Tiettyjen päivien väli

en: Specify that during certain seasons (or days of week), the specific minimum number of days must be booked.
fi: Määrittele, että tietyllä kaudella (tai päivinä viikossa) on varattava joku tietty määrä päiviä.

en: Specify the URL for your listener in the Notification URL field as:
fi: Anna kuuntelijan URL Notification URL-kenttään näin:

en: Specify the full width of calendar, height of date cell and number of months in one row.
fi: Määrittele kalenterin koko leveys, päivämääsolun korkeus ja kuukausien määrä per rivi

en: Standard
fi: Normaali

en: Standard 1 column
fi: Vakio 1 palstainen

en: Standard Fields
fi: Peruskentät

en: Standard Forms
fi: Vakiolomakkeet

en: Standard Search Form Template
fi: Perushakulomakkeen malli

en: Standard Templates
fi: Vakiomallit

en: Standard booking resource cost
fi: Kohteen normaalihinta

en: Start / End time for Calendar Overview
fi: Kalenterin yleisnäkymän Aloitus / Lopetus aika

en: Start Date
fi: Alkaen päivästä

en: Start Day of the week
fi: Viikko alkaa

en: Start Time
fi: Alkuaika

en: Start Time - Drop Down list
fi: Alkuaika - alasvetovalikko

en: Start Time - Text field
fi: Alkuaika - tekstikenttä

en: Start Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past! Please choose another date or time.
fi: Alkuaika on virheellinen. Päivä tai aika voi olla varattu, tai jo mennyt! Valitse jokin toinen päivä tai aika.

en: Start day of range
fi: Välin alkupäivä

en: Start month
fi: Aloituskuukausi

en: Start month:
fi: Alkukuukausi:

en: Start of current month
fi: Tämän kuukauden alusta

en: Start of current week
fi: Tämän viikon alusta

en: State
fi: Osavaltio

en: Statistic
fi: Tilastot

en: Status
fi: Tila

en: Still having questions? Contact %sSupport%s.
fi: Lisää kysymyksiä? Ota yhteyttä %sKäyttötukeen%s.

en: Stripe. Ouch, something went wrong!
fi: Hitsi, jotain meni pieleen!

en: Subject
fi: Aihe

en: Submit Button
fi: Lähetä nappi

en: Successful payment
fi: Maksu onnistui

en: Suite
fi: Paketti

en: Sun
fi: Su

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Super Admin
fi: Pääkäyttäjä

en: Superior
fi: Erinomainen

en: Support
fi: Tuki

en: Suspended
fi: Keskeytetty toistaiseksi

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Sync
fi: Synkronointi

en: System Block
fi: Järjestelmäpalikka

en: Taiwan New Dollars
fi: Uusi Taiwanin dollari

en: Technical Support
fi: Tekninen tuki

en: Test mode requires the option %s to be selected in the %s account configuration section %s
fi: Testitila edellyttää että valinta %s on valittu tilin %s määrittelyosiossa %s

en: Test with Simulator
fi: Simuloi

en: Text
fi: Teksti

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Th
fi: To

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht

en: Thank you for your online booking. %s We will send confirmation of your booking as soon as possible.
fi: Kiitos varauksesta. %s Vahvistamme varauksen mahdollisimman nopeasti.

en: The URL where the visitor will be redirected after completing payment.
fi: URL johon vierailija ohjataan maksun peruutuspahtuman jälkeen.

en: The URL where visitor will be redirected after completing payment.
fi: URL johon vierailija ohjataan maksutapahtuman jälkeen.

en: The active language of the booking form depends on the active locale of the site.
fi: Varauslomakkeen aktiivinen kieliasetus riippuu sivuston aktiivisesta kielestä (locale).

en: The background color for email templates.
fi: Sähköpostimallien taustaväri.

en: The base color for email templates.
fi: Sähköpostimallin perusväri.

en: The booking has been canceled successfully
fi: Varauksen peruuttaminen onnistui

en: The booking has been duplicated successfully
fi: Varauksen kopiointi onnistui

en: The booking was canceled by the visitor.
fi: Vierailija peruutti varauksen.

en: The changing of payment status is failed
fi: Maksun tilan vaihto epäonnistui

en: The code you entered is incorrect
fi: Koodi on virheellinen

en: The content of field %sURL of page for customer bookings listing%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
fi: Kentän sisältö %svirailioiden varausten listaus URL%s %sYleiset varausasetukset-sivulla%s täytyy osoittaa tähän sivuun

en: The content of field %sURL to edit bookings%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
fi: Kentän %sLinkki varauksen muokkaamiseen%s %sYleiset varausasetukset-sivulla%s täytyy osoittaa tähän sivuun

en: The currency code that gateway will process the payment in.
fi: Valuuttakoodi jolla portaali käsittelee maksua.

en: The deposit cost of the booking.
fi: Varauksen ennakkomaksu.

en: The end of time
fi: Ajan loppuun saakka

en: The feed could not be found (404). Please ensure your feed URL is correct.
fi: Syötettä ei löytynyt (404). Varmista, että syötteen URL on oikein.

en: The feed data could not be retrieved. Error code: %s. Please ensure your feed URL is correct.
fi: Syötettä ei voitu noutaa. Virhekoodi: %s. Varmista, että syötteen URL on oikein.

en: The folowing pending booking(s): %s deleted.
fi: Seuraavat odottavat varaukset: %s on poistettu.

en: The general structure of the configuration %scondition rule%s is as follows
fi: Yleinen asetusten %sehtosääntö%s-rakenne on seuraavanlainen

en: The main body background color for email templates.
fi: Sähköpostimallien taustaväri.

en: The main body text color for email templates.
fi: Sisältöalueen tekstin väri sähköpostipohjassa.

en: The merchant API Login ID is provided in the Merchant Interface of %s
fi: Merchant API Login ID-tunnuksen saat %s

en: The payment status is changed successfully
fi: Maksun tila vaihdettu

en: The reservation %s for: %s has been modified. %sYou can edit this booking on this page: %s  Thank you, %s
fi: Varaus %s: %s on muutettu. %sVoit muokata varausta tällä sivulla: %s Kiitos, %s

en: The reservation has been modified
fi: Varaus on muutettu

en: The start of time
fi: Ajan alusta

en: The time(s) may be booked, or already in the past!
fi: Aika voi olla varattu, tai jo mennyt!

en: The value of this field is just saved into DB.
fi: Kentän arvo talletetaan vain tietokantaan.

en: There are no extended booking forms
fi: Ei laajennettuja varauslomakkeita

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
fi: Uusi versio %1$s on saatavissa. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">Katso version %4$s yksityiskohdat</a>. <em>Tälle lisäosalle ei ole saatavissa automaattista päivitystä.</em>

en: This .ics feed of bookings starting from today for 1 year
fi: Tämä varausten .ics syöte tästä päivästä 1 vuoden ajalta

en: This action will have no effect, if the payment form(s) is active!
fi: Jos maksulomake on aktiivinen, tämä toiminto ei ole käytössä!

en: This block required for ability to edit, cancel the booking by visitor, who made the booking, or for ability to show payment form, after sending payment request.
fi: Tämä palikka vaaditaan muokkausta, vierailijan tekemän varauksen peruuttamista tai maksulomakkeen näyttämistä varten maksupyynnön lähetyksen jälkeen.

en: This booking canceled because we did not receive payment and the administrator did not approve it.
fi: Tämä varaus peruutettiin, koska emme ole saaneet maksua siitä ja ylläpito ei vahvistanut varausta.

en: This booking resources does not exist
fi: Tämä varattava kohde ei ole olemassa

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sage Pay account supports those payment types
fi: Tämä voi olle DEFERRED tai AUTHENTICATED, jos Sage Pay tilisi tukee näitä maksutyyppejä

en: This checkbox must be checked
fi: Tämä valintaruutu täytyy olla valittuna

en: This feature can impact to speed of submitting booking. Do you really want to do this?
fi: Tämä ominaisuus voi vaikuttaa varauksen lähetysnopeuteen. Haluatko todella käyttää sitä?

en: This feature does not work for booking resources with capacity higher than one.
fi: Tämä ominaisuus ei toimi kohteiden kanssa, joiden kapasiteetti on suurempi kuin yksi.

en: This feature is applying only for bookings for specific timeslots, or if activated check in/out time option.
fi: Tämä ominaisuus koskee vain varauksia tiettyihin aikaväleihin tai jos on aktivoitu check in / out time -vaihtoehto.

en: This feature provides the possibility to show the different form fields or any other HTML content in the booking form, depending on the selection of specific week day in calendar or different days, which are assigned to the specific season filters
fi: Tämä ominaisuus tekee mahdolliseksi käyttää eri lomakkeen kenttiä tai mitä tahansa HTML sisältöä varauslomakkeella, riippuen valituista viikonpäivistä tai päivistä jotka osuvat kausisuodattimeen

en: This feature provides the possibility to use the different time slot selections in the booking form for the different week days or different days - which are assigned to the specific season filters. So each week day (day of specific season filter) can have a different time slots list.
fi: Tämä ominaisuus tekee mahdolliseksi käyttää erillisiä aikavälivalintoja varauslomakkeella eri viikonpäiville tai eri päiville, jotka on valittu tietyllä kausisuodattimella. Joten jokainen viikonpäivä (tietyn kausisuodattimen päivä) voi käyttää ei aikavälilistaa.

en: This feature require %s plugin. You can install %s plugin from this %spage%s.
fi: Tämä ominaisuus tarvitsee %s lisäosan. Voit asentaa %s lisäosan sivulta %spage%s.

en: This feature useful to prevent double booking of the same date(s) or time(s), if several visitors try to book the same date(s) in same calendar during the same time.
fi: Tämä ominaisuus on hyödyllinen, jos halutaan estää tuplavaraukset samalle päivälle/ajalle, siinä tapauksessa että useampi varaaja yrittää tehdä varausta yhtäaikaa.

en: This field does not impact to availability (booking for the specific time) .
fi: Tämä kenttä ei vaikuta saatavuuteen (varaamiseen tietylle ajalle).

en: This field is required
fi: Tämä on pakollinen kenttä

en: This field is visible only in Admin Panel at %sAdd booking page%s.
fi: Tämä kenttä on näkyvissä vain Ylläpitäjän hallintapaneelissa %sLisää varaus-sivulla%s.

en: This field support only up to %s characters by payment system.
fi: Tämä kenttä tukee vain %s merkkiä.

en: This is default currency that showing at your website. Specific payment gateway(s) can support or does not suport it.
fi: Oletusvaluutta joka näytetään verkkosivuilla. Erittele kaikki maksuyhdyskäytävät jotka tukevat tai eivät tue sitä.

en: This is not real preview. Its configuration block of "Booking Calendar".
fi: Tämä ei ole varsinainen esikatselu. Se on "Booking Calendar" asetuspalikka.

en: This is the Paypal Email address where payments will be sent
fi: Tämä on Paypal sähköpostiosoite, johon maksut lähetetään

en: This is the Secure Merchant ID, which can be found on the profile page
fi: Tämä on Secure Merchant ID, joka löytyy profiilisivulta

en: This is the primary email field, which is used for sending emails to visitors.
fi: Tämä on ensisijainen sähköpostikenttä, jota käytetään sähköpostien lähettämiseen vierailijoille.

en: This option can impact to speed of page loading.
fi: Tämä valinta voi vaikuttaa sivun latausnopeuteen.

en: This parameter have to assigned to you by %s
fi: Tämän parametrin sinulle on antanut %s

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %smodify%s their own booking(s), %scancel%s or make %spayment%s after receiving an admin email payment request
fi: Tätä lyhytkoodia %s käytetään sivulla, jossa vierailija voi %smuokata%s omia varauksiaan, tai %speruuttaa%s tai %smaksaa%s niitä saatuaan maksupyynnön sähköpostilla

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %sview listing%s of their own booking(s)
fi: Tätä lyhytkoodia %s käytetään sivulla, jossa vierailija voi %snäyttää listauksen%s omista varauksistaan

en: This shortcode %s is using for selection of the booking form of specific booking resources in selectbox
fi: Tällä lyhytkoodilla %s valitaan minkä kohteiden varauslomakkeet tulevat valittavaksi

en: This shortcode %s is using for showing the search results at specific page, if the search form is submit showing the search results at different page
fi: Tällä lyhytkoodilla %s hakulomake näyttää hakutulokset toisella sivulla (muista myös hakulomakkeen asetukset)

en: This will not work, if the visitor leaves the payment page.
fi: Tämä ei toimi, jos vierailija poistuu maksusivulta.

en: Thousands separator
fi: Tuhansien erotin

en: Thu
fi: To

en: Thursday
fi: Torstai

en: Time Field
fi: Aikakenttä

en: Time Format
fi: Ajan muoto

en: Time Slot
fi: Aikaväli

en: Time Slot List
fi: Aikavälilistaus

en: Time Slots
fi: Aikavälit

en: Time impact to cost
fi: Ajan vaikutus hintaan

en: Time of message showing
fi: Aika, jonka viesti on näkyvissä

en: Time slots for different weekdays
fi: Erilliset aikavälit eri viikonpäiville

en: TimeLine
fi: Aikajana

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Times
fi: Ajat

en: Times Fields
fi: Aikakentät

en: Times:
fi: Ajat:

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Tips and Tricks
fi: Vinkkejä

en: Title
fi: Otsikko

en: Title near your select box.
fi: Otsikko alasvetovalikon vieressä.

en: Title of Search results:
fi: Otsikko hakutuloksille:

en: Title of booked timeslot(s)
fi: Otsikko varatuille aikaväleille

en: Title of first option in list
fi: Ensimmäisen valinnan otsikko listassa

en: Title of search results
fi: Hakutulosten otsikko

en: Title of search widget
fi: Hakuvimpaimen otsikko

en: Title, if no search results
fi: Hakutulosten otsikko jos ei näytettäviä kohteita

en: Titles of options
fi: Vaihtoehtojen otsikot

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To configure MD5 Hash value in Relay Response for your transactions
fi: MD5 tiivisteen määrittäminen tapahtumien Relay Responsessa

en: To create verification email, you need to use special CSS class in other email field. This CSS class must start with this reserved words: %s and then have to go the name of your primary email field: %s
fi: Lisätäksesi sähköpostin tarkistuksen, joudut käyttämään tiettyä CSS luokkaa toiseen sähköpostikenttään. Tämän CSS luokan täytyy alkaa seuraavalla varatulla sanalla: %s ja tämän jälkeen sinun täytyy mennä toisen sähköpostikentän nimeen ja lisätä siihen: %s

en: To get Google Calendar API key please follow this instruction
fi: Seuraa tätä ohjetta saadaksesi Google kalenterin API key:n

en: To use this feature you %smust activate auto-return link%s at your Paypal account.
fi: Käyttääksesi tätä ominaisuutta %sactivate auto-return link%s-ominaisuus täytyy olla aktivoituna Paypal tilillä.

en: Today
fi: Tänään

en: Today check in/out
fi: Tänään saapuminen/lähtö

en: Together
fi: Yhteensä

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total booking resource cost
fi: Kohteen kokonaishinta

en: Total cost
fi: Kokonaishinta

en: Transaction type
fi: Tapahtuman tyyppi

en: Transactions posted against live merchant accounts using either of the above testing methods are not submitted to financial institutions for authorization and are not stored in the Merchant Interface.
fi: Testimetodeilla tuotantotilille lähetettyjä tapahtumia ei lähetetä edelleen vahvistettavaksi rahoituslaitoksille, eikä niitä tallenneta.

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trick
fi: Temppu

en: Try selecting fewer visitors. The number of visitors may be more than the number of available units on selected day(s)!
fi: Kokeile valita vähemmän vierailijoita. Vierailijamäärä voi olla suurempi kuin käytettävissä olevien yksiköiden määrä valittuina päivinä!

en: Tu
fi: Ti

en: Tue
fi: Ti

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Turkish Lira (only for Turkish members)
fi: Turkin liira (vain Turkkilaisille käyttäjille)

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type %sdefault title of bookings%s in %stimeline at front-end side%s. You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
fi: Täytä %sdefault title of bookings%s %stimeline at front-end side%slla. Voit käyttää lyhytkoodeja samalla tavalla kuin lomakkeessa Asetuskentät-sivulla.

en: Type %sdefault title of bookings%s in calendar view mode at Booking Listing page (You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page).
fi: Anna %soletusotsikko varauksille%s kalenterinäkymätilassa Varausten listaussivulla (Voit käyttää lyhytkoodeja alimmasta lomakkeesta Asetuskenttien- sivulla).

en: Type IDs of the users (separated by comma ",") for searching availability  only for these users, or leave it blank for searching for all users.
fi: Anna käyttäjien IDt (erotettuna pilkulla ","), joille sallitaan haku. Jos jätetään tyhjäksi kaikki käyttäjät voivat hakea.

en: Type URL for %svisitors%s to edit bookings. You must insert %s shortcode into this page.
fi: Anna URL jonka kautta %svierailijat%s voivat muokata varauksiaan. %s lyhytkoodi on lisättävä tälle sivulle.

en: Type URL for %svisitors%s to view own bookings. You must insert %s shortcode into this page.
fi: Anna URL jonka kautta %svierailijat%s voivat nähdä omat varauksensa. %s Lyhytkoodi on lisättävä tälle sivulle.

en: Type URL of %s"Thank You" page%s
fi: Anna %s"Kiitos"-sivun%s URL

en: Type filter name
fi: Anna suodattimen nimi

en: Type of days selection in calendar
fi: Päivävalinnan tyyppi kalenterissa

en: Type only %sunique field name%s, that is not using in form
fi: Kirjoita ainoastan yksilöllinen %skenttänimi%s mikä ei ole käytössä lomakkeella

en: Type the URL of search results page.
fi: Anna URL hakutulossivulle.

en: Type the message, when nothing found.
fi: Anna viesti, joka näytetään kun mitään ei löytynyt.

en: Type the name of booking form
fi: Anna varauslomakkeelle nimi

en: Type the reason for %scancellation%s for the email template.
fi: Anna %speruuttamisen%s syy sähköpostimallia varten.

en: Type the title of Search results.
fi: Anna otsikko hakutuloksille.

en: Type title of message %safter booking has done by user%s
fi: Anna viestin otsikko, joka näytetään %skun varaus on tehty%s

en: Type your %sCheck-Out%s time of booking
fi: Anna %slähtöaika%s varaukselle

en: Type your %sCheck-in%s time of booking
fi: Anna %ssisäänkirjautumisaika%s varaukselle

en: Type your %savailability%s description
fi: Anna %ssaatavuuden%s kuvaus

en: Type your %scost%s description
fi: Anna %shinnan%s kuvaus

en: Type your %scurrency symbol%s to display near daily cost in date cells. %sDocumentation on currency symbols%s
fi: Anna %svaluuttasymboli%s, jota käytetään päivähinnan näytössä päiväsolussa. %sDokumentaatio valuuttasymboleista%s

en: Type your %snumber of days for range selection%s
fi: Anna %späivien määrä päiväväli-valinnalle%s

en: Type your %sreason for payment%s request
fi: Anna %smaksupyynnön syy%s

en: Type your %sspecific%s days, which can be selected by visitors, or leave this value empty. It can be several days separated by comma (example: %s) or by dash (example: %s, its the same like this: %s) or combination (example:%s, its the same like this: %s)
fi: Anna tähän %smäärätyt%s päivät, jotka ovat vierailijoiden valittavissa, tai jätä tyhjäksi. Voit antaa useita päiviä pilkulla erotettuna (esimerkki: %s) tai ajatusviivalla (esimerkki: %s, tämä on sama kuin: %s) tai edellisten yhdistelmänä (esimerkki: %s, tämä on sama kuin: %s)

en: Type your %stitle%s, what will show in mouseover tooltip near booked timeslot(s)
fi: Anna %sotsikko%s, joka näytetään hiiren työkaluvihjeessä lähellä varattuja aikavälejä

en: Type your date format for emails and the booking table. %sDocumentation on date formatting%s
fi: Anna oma päivämäärämuoto sähköposteille ja varaustaulukolle. %sDokumentaatio päivämääräformaateista%s

en: Type your date in format %s. Example: %s
fi: Anna aika muodossa: %s. Esimerkki: %s

en: Type your email %ssubject%s for the booking confimation message.
fi: Sähköpostin %sotsikko%s uudelle varaukselle.

en: Type your email message content.
fi: Sähköpostin sisällön tyyppi.

en: Type your time format for emails and the booking table. %sDocumentation on time formatting%s
fi: Anna oma päivämäärämuoto sähköposteille ja varaustaulukolle. %sDokumentaatio päivämääräformaateista%s

en: U.S. Dollars
fi: U.S. dollari

en: URL of "thank you" page
fi: "Kiitos"-sivun URL

en: URL of Search Results
fi: Linkki hakutuloksiin

en: URL of page for customer bookings listing
fi: Vierasten varauslistauksen URL

en: URL of search results:
fi: Linkki hakutuloksiin:

en: URL to edit bookings
fi: Linkki varauksen muokkaamiseen

en: Unavailable dates from other booking resources
fi: Ei käytettävissä -aika muista varauskohteista

en: Unavailable days from today
fi: Ei varattavat päivät tästä päivästä lähtien

en: Unavailable time before / after booking
fi: Ei käytettävissä -aika ennen ja jälkeen varauksen

en: Unavailable week days
fi: Viikonpäivät jolloin ei varattavissa

en: Under Auto Return for Website Payments, click the On radio button.
fi: Auto Return for Website Payments-osiosta valitse On radio-nappi.

en: Under the section "Public API access" click the button "Create new Key".
fi: Valitse "Public API access" kohta ja klikkaa "Create a new Key".

en: Uninstall
fi: Poistaminen

en: Uninstall / deactivation
fi: Poistamien / de-aktivointi

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Status
fi: Tuntematon tila

en: Unknown status
fi: Tuntematon tila

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Unread
fi: Lukematon

en: Until
fi: Mihin saakka

en: Updated booking: %s
fi: Varaus päivitetty: %s

en: Updated successfully
fi: Päivitys onnistui

en: Updating
fi: Päivitetään

en: Updating...
fi: Päivittää…

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade Notice
fi: Päivitysilmoitus

en: Upgrade Now
fi: Päivitä nyt

en: Upgrade to higher version
fi: Päivitä ylempään versioon

en: Upgrade to higher versions
fi: Päivitä ylempääm versioon

en: Upload / Select
fi: Lataa / Valitse

en: Usage
fi: Käyttö

en: Use "Check In" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 for search results
fi: Käytä hakutuloksissa sisäänkirjautumispäivää vapaana kohteille, joiden kapasiteetti on suurempi kuin 1

en: Use "Check Out" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 search results
fi: Käytä hakutuloksissa lähtöpäivää vapaana kohteille joiden kapasiteetti on suurempi kuin 1

en: Use CSS BootStrap
fi: Käytä CSS BootStapia

en: Use SSL connection
fi: Käytä SSL-yhteyttä

en: Use arithmetic expressions in cost configurations, including fields shortcodes and simple mathematics operations
fi: Käytä aritmeettisia lausekkeita kustannusrakenteissa, mukaan lukien kenttien shortcodet ja yksinkertaiset matemaattiset toiminnot

en: Use cURL posting
fi: Käytä cURL:ia lähettämiseen

en: Use check in/out time
fi: Käytä kirjautumis/lähtöaikaa

en: Use check in/out time of plugin, during import .ics feeds
fi: Käytä lisäosan kirjaudu sisään/ulos aikaa .ics syötteiden tuomisen aikana

en: Use pending days as available
fi: Vahvistusta odottavat päivät ovat varattavissa (käytä vapaina)

en: Use the SSL connection for posting data, instead of standard HTTP connection
fi: Käytä SSL-yhteyttä tietojen lähettämiseen normaalin HTML-yhteyden sijaan

en: Use the cURL for posting data, instead of fsockopen() function
fi: Käytä cURL:ia tietojen lähettämiseen fsockopen()-funtion sijasta

en: Use these shortcodes for customization:
fi: Käytä näitä lyhytkoodeja räätälöintiin:

en: Use this field for %scorrecting the cost%s during adding new booking.
fi: Käytä tätä kenttää %shinnan muuttamiseksi%s varausta lisättäessä.

en: Use time selections as recurrent time slots
fi: Käytä aikavalintoja toistuvina aikaväleinä

en: Used for
fi: Käytetään

en: User
fi: Käyttäjä

en: User  is Activated
fi: Käyttäjä on aktivoitu

en: User  is Deactivated
fi: Käyttäjä on asetettu passiiviseksi

en: User Role
fi: Käyttäjärooli

en: User permissions for plugin menu pages
fi: Käyttöoikeudet lisäosan valikoihin

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users Settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: Using BootStrap CSS for the form fields
fi: Käytetään BootStrap CSS:ää lomakkeen kentille

en: Using such URL(s) you can import .ics feeds, from  interface of other websites. %sCheck  more info  about how to import .ics feeds into other websites at the support pages of sepcific website.
fi: Voit käyttää URL:iä .ics syötteiden sisään lukuun toisten sivustojen rajapinnoista. %s katso lisätietoa miten sisään lukea .ics syötteitä toisista sivustoista niiden omilta tuki sivuilta.

en: Using such shortcodes in pages give a great flexibility to import from  different .ics feeds (sources) into the same resource.%sAlso  its possible to define different CRON parameters for accessing such different pages with  different time intervals.
fi: Lyhyt koodien käyttö sivuilla antaa joustavuutta eri .ics lähteistä sisään luvulle samaa kohteeseen. %s On myös mahdollista määritellä eri CRON parametreja käsittelemään eri sivuja erilaisin aika välein.

en: Valuation days
fi: Varauspäivät

en: Values
fi: Arvot

en: Verified IPN
fi: Hyväksytty IPN

en: Version
fi: Versio

en: Version %s By %s
fi: Versio %s %s mennessä

en: Video guide
fi: Video-opas

en: View
fi: Näkymä

en: View details
fi: Katso yksityiskohdat

en: View mode
fi: Näkymätila

en: Visible months
fi: Näkyvät kuukaudet

en: Visible months number
fi: Näkyvien kuukausien lukumäärä

en: Visible options in selectbox
fi: Näkyvät valinnat valintaruuduissa

en: Visit these (previosly configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
fi: Käy näillä (aiemmin konfiguroitujen URL syötteiden) sivuilla .ics tiedostojen lataamiseksi.

en: Visit these (previously configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
fi: Käy näillä (aiemmin konfiguroitujen URL syötteiden) sivuilla .ics tiedostojen lataamiseksi.

en: Visitor can select only 4 days starting at Monday, 3 or 7 days – Friday, 2 days – Saturday, etc…
fi: Vierailija voi valita 4 päivää alkaen maanantaista, 3 tai 7 päivää alkaen perjantaista, 2 päivää alkaen lauantaista, jne...

en: Visitors
fi: Vierailijat

en: Visitors of your website, can view previous (own) bookings, by clicking on secret link in email, which is sending after booking created.
fi: Sivusi vierailijat voivat nähdä aikaisemmat varauksensa (omat), klikkaamalla sähköpostissa tullutta linkkiä, joka lähetetään varauksenteon jälkeen.

en: Voided
fi: Mitätöity

en: Warning
fi: Varoitus

en: Warning!
fi: Varoitus!

en: Warning! Operation failed. Current dates are already booked there.
fi: Varoitus! Operaatio epäonnistui. Valitut päivät ovat jo varattuja.

en: Warning! Some error occur, during sending registration request.
fi: Varoitus! Jokin virhe tapahtui lähetettäessä varauspyyntöä.

en: Warning! The resource was not changed. Current dates are already booked there.
fi: Varoitus! Kohdetta ei muutettu. Nykyisille päivämäärille on varauksia.

en: Warning!!! After you approved the specific booking(s), all your pending bookings of the same booking resource as an approved booking for the dates, which are intersect with dates of approved booking, will be automatically canceled!
fi: Varoitus!!! Kun hyväksyt tietyn varauksen, kaikki muut samaan kohteeseen päällekkäisille päiville tehdyt vahvistusta odottavat varaukset peruutetaan automaattisesti!

en: We
fi: Ke

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
fi: Tässä linkkejä joilla pääset alkuun:

en: Wed
fi: Ke

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Week days conditions.
fi: Viikonpäivien ehdot.

en: Weekdays
fi: Viikonpäivät

en: Weekend
fi: Viikonloppu

en: What does .ics feeds import/export mean?
fi: Mitä .ics syötteen tuo/vie tarkoittaa?

en: When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
fi: Kun valittu, kaikkien varattujen päivien täytyy olla samaan kohteeseen. Muussa tapauksessa järjestelmä näyttää virheilmoituksen.

en: Wide days view
fi: Leveä päivänäkymä

en: Wizard (several steps)
fi: Ohjattu toiminto (useita vaiheita)

en: Work days
fi: Työpäivää

en: Wrap each item with %s tag
fi: Ympäröi jokainen kohta %s tägillä

en: Wrong booking hash in URL (probably expired)
fi: Virheellinen varauksen tiiviste URLssa. (luultavasti vanhentunut)

en: Wrong booking hash in URL. Probably hash is expired.
fi: Virheellinen varauksen tiiviste URLssa. Luultavasti tiiviste on vanhentunut.

en: XOR Encryption password
fi: XOR Encryption salasana

en: Year
fi: Vuosi

en: Years
fi: Vuodet

en: Yen
fi: Jeni

en: You allow unlimited number of bookings per same dates, its can be a reason of double bookings on the same date. Do you really want to do this?
fi: Jos sallit rajoittamattomasti varauksia kaikille päiville, siitä saattaa seurata päällekkäisiä varauksia. Haluatko todella tehdä tämän?

en: You are need to be sure what you are doing. You are disable of loading some JavaScripts Do you really want to do this?
fi: Sinun pitää tietää mitä olet tekemässä. Olet poistamassa käytöstä JavaScriptin latauksen. Haluatko todella tähdä tämän?

en: You can %suse this shortcode only once%s in the form.
fi: Tätä %sshotcodea voi käyttää vain kerran%s lomakkeella.

en: You can also use the %s in the form.
fi: Voit käyttää myös %s lomakkeessa.

en: You can check in this %sinstruction how to generate and use your Google API key%s.
fi: Ohjeet %skuinka luoda ja käyttää Google API key:tä%s.

en: You can configure the discount coupon codes at this %spage%s.
fi: Voit muokata alennuskuponkien koodeja tällä %s%sivullas.

en: You can customize the country list at this file: %s
fi: Maalistaa voi muokata tiedostossa: %s

en: You can generate the form fields for your form (at the left side) by selection specific field in the above selectbox.
fi: Voit luoda lomakkeen kenttiä lomakkeeseen (vasemmalla) valitsemalla tietyt kentät alasvatovalikosta yllä.

en: You can insert several calendars of different resources into the form allowing you to book several resources during one booking process.
fi: Voit lisätä useiden kohteiden kalentereita lomakkeeseen, jolloin useita kohteita voidaan varata samalla kertaa.

en: You can insert this field with default selected value.
fi: Tähän kenttään asettaa oletuksena valitun arvon.

en: You can not open this page directly. Please, use links in
fi: Et voi avata tätä sivua suoraan. Ole hyvä ja käytä linkkejä

en: You can override this email template in this folder %s
fi: Voit ohittaa tämän sähköpostimallin tässä kansiossa %s

en: You can put multiple emails separated by
fi: Voit antaa useita osoitteita erottajana

en: You can request the new update of plugin on %1$sthis page%2$s.
fi: Voit pyytää uutta päivitystä lisäosalle %1$stältä sivulta%2$s.

en: You can reset your active form template by selecting default %sform template%s at the top toolbar. Please select the form template and click on %sReset%s button for resetting only active form (Booking Form or Content of Booking Fields form). Click  on %sBoth%s button if you want to reset both forms: Booking Form and Content of Booking Fields form.
fi: Voit tyhjentää aktiivisen lomakemallin valitsemalla %soletuslomakemallin%s työkaluvalikosta. Valitse lomakemalli ja klikkaa %sTyhjennä%s nappia tyhjentääksesi vain aktiivisen lomakkeen (Varauslomake tai Varauskenttien lomakkeen sisältö). Klikkaa %sMolemmat%s nappia, jos haluat tyhjentää molemmat lomakkeet: Varauslomake ja Varauskenttien lomakkeen sisältö.

en: You can specify an additional offset from you chosen end point. The offset can be negative.
fi: Voit määritellä lisäksi offsetin valitusta lopetusajasta. Offset voi olla negatiivinen.

en: You can specify an additional offset from you chosen start point. The offset can be negative.
fi: Voit määritellä lisäksi siirron (offset) valitusta aloitusajasta. Siirto voi olla negatiivinen.

en: You can specify the maximum number of events to import during one session.
fi: Voit määritellä maksimäärän kerralla tuotaville tapahtumille.

en: You can use (in subject and content of email template) any shortcodes, which you used in the booking form. Use the shortcodes in the same way as you used them in the content form at Settings Fields page.
fi: Voit käyttää (sähköpostin otsikossa ja sisältöpohjassa) kaikkia samoja lyhykoodeja kuin varauslomakkeessa. Käytä lyhytkoodeja samalla tavalla kuin lomakkeessa Asetuskentät-sivulla.

en: You can use any %sHTML tags%s in the booking form. Please use the HTML tags carefully. Be sure, that all "open" tags (like %s) are closed (like this %s).
fi: Voit käyttää mitä tahansa %sHTML tägejä%s varauslomakkeella. Käytä HTML tägejä varovasti. Varmista, että kaikki avatut tägit (kuten %s) tulevat myös suljetuksi (kuten näin %s).

en: You can use any shortcodes, that you can use in payment description form at Settings Payment General page
fi: Voit käyttää mitä tahansa lyhytkoodia, joita voit käyttää maksunkuvauslomakkeessa Yleiset Maksuasetukset-sivulla

en: You can use any shortcodes, which you have used in content of booking fields data form.
fi: Voit käyttää mitä tahansa lyhytkoodia, joita olet käyttänyt varauskenttien tietolomakkeessa.

en: You can use following shortcodes in content of this template
fi: Voit käyttää seuraavia lyhytkoodeja tämän pohjan sisällössä

en: You can use several values, separated by a comma.
fi: Voit antaa useita arvoja erotettuna pilkulla.

en: You can use several values, separated by comma.
fi: Voit antaa useita arvoja erotettuna pilkulla.

en: You can use the several values, separated by comma.
fi: Voit antaa useita arvoja erotettuna pilkulla.

en: You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
fi: Voit käyttää lyhytkoodeja alalomakkeesta Asetukset-kenttien sivulta.

en: You do not set any parameters for booking editing
fi: Et ole antanut parametreja varauksen muokkausta varten

en: You must have this shortcode:%s in the booking form.
fi: Tämä lyhytkoodi:%s täytyy olla varauslomakkeella.

en: You must not deactivate loading BootStrap files at advanced section of these settings!
fi: Huom: Älä ota BootStrap tiedostojen latausta pois päältä Lisäasetukset-osiossa!

en: You must to have this shortcode:%s in the form.
fi: Tämä lyhytkoodi: %s on pakollinen lomakkeella.

en: You need to approve a new booking %s for: %s Person detail information:%s Currently a new booking is waiting for approval. Please visit the moderation panel%sThank you, %s
fi: Vahvista varaus %s kohteelle: %s Varaajan tiedot :%s Varaus odottaa vahvistusta. Tarkista varaushallinto %sKiitos, %s

en: You need to make payment %s for reservation %s at %s. %s Please make payment on this page: %s  Thank you, %s
fi: Ole hyvä ja maksa %s varauksesta %s %s. %s Voit tehdä maksun tällä sivulla: %s Kiitos, %s

en: You need to make payment for this reservation
fi: Ole hyvä ja maksa tämä varaus

en: You need to use special shortcode [bookingedit] for booking editing.
fi: Varausten muokkaamista varten on käytettävä erityistä lyhytkoodia [bookingedit].

en: You should leave empty the Relay Response URL and Receipt Link URL/Text in the Merchant Interface, if a Relay Response is activated here.
fi: Relay Response URL ja Receipt Link URL/Teksti pitää jättää tyhjäksi Merchant Interface:ssa, jos Relay Response on aktivoitu täällä.

en: You will now see a table loaded with the top item being the API Key. Copy this and paste it into %sGoogle API Key%s field at this page.
fi: Näkyviin tulevassa taulukossa ylimpänä pitäisi olla API Key. Kopioi/liimaa se %sGoogle API Key%s kenttään tällä sivulla.

en: Your booking %s for: %s has been  canceled. %sThank you, %s
fi: Varauksesi %s kohteessa: %s on peruttu. %sKiitos, %s

en: Your booking %s for: %s has been approved.%sThank you, %s
fi: Varauksesi %s kohteessa %s on vahvistettu.  %s  Kiitos, %s

en: Your booking has been approved
fi: Varauksenne on vahvistettu

en: Your booking has been declined
fi: Varaus on hylätty

en: Your emails do not match
fi: Sähköpostiosoitteet eivät täsmää

en: Your reservation %s for: %s has been approved.%sYou can edit the booking on this page: %s Thank you, %s
fi: Varauksesi %s kohteessa %s on vahvistettu.  %sVoit muokata varausta tältä sivulta: %s  Kiitos, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, %s
fi: Varauksesi %s kohteessa: %s on käsittelyssä. Vahvistamme varauksen sähköpostilla. %s Kiitos, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %sYou can edit this booking at this page: %s  Thank you, %s
fi: Varauksesi %s kohteessa %s on otettu käsittelyyn. Vahvistamme varauksen sähköpostilla. %sVoit muokata varausta tältä sivulta: %s  Kiitos, %s

en: additional booking cost
fi: lisämaksut

en: admin
fi: pääkäyttäjä

en: admin panel
fi: ylläpitäjän paneeli

en: and %s on seasons:
fi: ja %s vuodenaikoina:

en: and any other calendar that uses .ics format
fi: ja mikä tahansa muu kalenteri, mikä käyttää .ics formaattia

en: as additional sum
fi: lisäsummana

en: at this option
fi: tällä valinnalla

en: available
fi: vapaana

en: balance
fi: saldo

en: balance cost
fi: tasaa kustannukset

en: capacity of booking resource.
fi: varauskohteen kapasiteetti.

en: comma
fi: pilkku

en: confirmation email field of the primary email field
fi: vahvistuskenttä ensisijaiselle sähköpostikentälle

en: content data of this booking
fi: tämän varauksen sisällön tiedot

en: cost of booking resource.
fi: varauskohteen hinta.

en: coupon
fi: kuponki

en: current date
fi: nykyinen päivä

en: current time
fi: nykyinen aika

en: date
fi: päivälle

en: day
fi: päivä

en: day(s)
fi: päivät

en: days
fi: päivät

en: default value, if no dates are selected, or none exist conditions are true.
fi: oletusarvo, jos päiviä ei ole valittuna tai yksikään ehto ei ole tosi.

en: delete all booking data
fi: poista kaikki varaustiedot

en: delete configuration
fi: poista asetuskokoonpano

en: deposit
fi: ennakkomaksu

en: deposit cost
fi: ennakkomaksun hinta

en: deposit payment for booking resource
fi: kohteen ennakkomaksu

en: discount
fi: alennus

en: does not exist
fi: ei ole olemassa

en: feed
fi: syöte

en: feeds
fi: syötteet

en: field
fi: kenttä

en: fields
fi: kentät

en: fixed sum
fi: kiinteä summa

en: fixed total in
fi: kiinteä summa

en: for 1 day
fi: yhdelle päivälle

en: for 1 hour
fi: yhdelle tunnille

en: for 1 night
fi: yhdelle yölle

en: for all days!
fi: kaikille päiville!

en: from the cost of 1 day
fi: yhden päivän hinnasta

en: front panel
fi: etupaneeli

en: here
fi: tässä

en: hour
fi: tunti

en: hour(s)
fi: tunnit

en: hours
fi: tunti

en: if selected %s
fi: jos valittu %s

en: in 24 hour format
fi: 24 tuntiformaatilla

en: make user active
fi: aktivoida käyttäjän

en: make user inactive
fi: aseta käyttäjä passiiviseksi

en: maximum number of visitors per booking resource.
fi: vierailijoiden enimmäismäärä varausresursseja kohden.

en: minutes
fi: minuuttia

en: month
fi: kuukausi

en: month(s)
fi: kuukaudet

en: months
fi: kuukautta

en: night
fi: yötä

en: night(s)
fi: yötä

en: no
fi: ei

en: of
fi: -n

en: of configuration booking form in English and French languages
fi: varauslomakkeen asetuksista englannin ja ranskan kielillä

en: of every month
fi: jokaisen kuukauden

en: of payment
fi: maksusta

en: of total cost
fi: kokonaishinta

en: on each
fi: jokaisena

en: on each day
fi: jokaisena päivänä

en: optional
fi: valinnainen

en: or
fi: tai

en: or add booking calendar %sWidget%s to your sidebar.
fi: tai lisää varauskalenteri-%sVimpain%s sivupalkkiin.

en: original booking cost
fi: alkuperäinen maksu

en: parent resource
fi: yläkohde

en: per 1 day
fi: päivää kohti

en: require PHP version %s or newer!
fi: tarvitsee PHP version %s tai uudemman!

en: required
fi: pakollinen

en: seconds
fi: sekuntia

en: semicolon
fi: puolipiste

en: show amount to pay
fi: näytä maksettava summa

en: show number of search results
fi: näytä hakutulosten määrä

en: start new translation section in specific language, where %s - locale of the translation.
fi: aloita uusi käännösosio jollakin kielellä, missä %s - käännöksen locale.

en: time
fi: aika

en: title of booking resource
fi: varauskohteen nimi

en: to
fi: vastaanottaja

en: total booking cost
fi: varauksen kokonaishinta

en: unavailable
fi: varattu

en: visitor
fi: vierailija

en: website
fi: sivustolla

en: websites
fi: sivustoilla

en: week
fi: viikko

en: weeks
fi: viikkoa

en: where %s – default calendar %s (you can select desired resource of calendar by inserting shortcode into page)%s
fi: missä %s - oletuskalenteri %s (voit valita halutun kohteen kalenterille lisäämällä lyhytkoodin sivulle)%s

en: year(s)
fi: vuodet

en: yes
fi: kyllä
