booking - en to el_GR translation catalogue (1699 entries)

en:  Check this box to display the %sdaily cost at the date cells%s in the calendar(s).
el_GR:  Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανίζεται το %sημερήσιο κόστος στο κελί της κάθε ημέρας%s μέσα στο ημερολόγιο.

en:  Check this box to display the daily cost with a tooltip when mouse hovers over each day on the calendar(s).
el_GR:  Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανίζεται το καθημερινό κόστος ως αναδυόμενο κείμενο όταν ο κέρσορας περνάει πάνω από κάποια ημέρα στο ημερολόγιο.

en:  Check this checkbox if you want to show the %sbooking details summary%s  above the payment form
el_GR:  Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να εμφανίζεται η %sσύνοψη των λεπτομερειών κράτησης%s  πάνω από την φόρμα πληρωμής

en:  Follow these instructions to set up your listener at your PayPal account:
el_GR:  Ακολουθήστε αυτές τις οδηγίες για να δημιουργήσετε listener στο λογαριασμό σας στο PayPal:

en:  If your theme or some other plugin is load the BootStrap JavaScripts, you can disable  loading of this script by this plugin.
el_GR:  Εάν το θέμα σας ή κάποιο άλλο πρόσθετο έχει φορτώσει τα JavaScripts Bootstrap, μπορείτε να απενεργοποιήσετε τη φόρτωση του από αυτό το πρόσθετο.

en:  Indicates whether the transaction is payment on a final sale or an authorization for a final sale, to be captured later.
el_GR:  Υποδεικνύει εάν η συναλλαγή είναι η πληρωμή για μια τελική πώληση ή άδεια για μια τελική πώληση, να συλληφθούν αργότερα.

en:  Parameters are incorrect,
el_GR:  Οι παράμετροι δεν είναι σωστοί,

en:  Select using test (Sandbox Test Environment) or live PayPal payment.
el_GR:  Επιλέξτε χρησιμοποιώντας δοκιμή (Sandbox δοκιμαστικό περιβάλλον) ή ζωντανή PayPal πληρωμή.

en:  Select your cost configuration.
el_GR:  Επιλέξτε τη διαμόρφωση του κόστους σας.

en:  Turn On/Off powered by "Booking Calendar" notice under the calendar.
el_GR:  Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση της σημείωσης "Απο το booking calendar" κάτω από το ημερολόγιο.

en:  Turn On/Off version notice and help info links at booking admin panel.
el_GR:  Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση εμφάνισης έκδοσης και βοήθειας στη σελίδα διαχειριστή.

en:  for all days!
el_GR:  για όλες τις ημέρες!

en: !Paid OK
el_GR: !Πληρωμή ΟΚ

en: %s - ID of booking resource,
el_GR: %s - ID προϊόντος κράτησης,

en: %s - ID of page with booking form,
el_GR: %s - ID σελίδας με τη φόρμα κρατήσεων,

en: %s - Server Integration Method (SIM)
el_GR: %s - Μέθοδος ενοποίησης διακομιστή (SIM)

en: %s - add the reason booking was cancelled, you can enter it before sending email,
el_GR: %s - προσθέστε το λόγο που ακυρώσατε την κράτηση, μπορείτε να τον εισάγετε πριν την αποστολή e-mail,

en: %s - add the reason for booking payment, you can enter it before sending email,
el_GR: %s - προσθέστε το λόγο για την πληρωμή κράτησης, μπορείτε να τον εισάγετε πριν την αποστολή e-mail,

en: %s - availability of booking resource,
el_GR: %s - Διαθεσιμότητα προϊόντος κράτησης,

en: %s - booking info, taken from the excerpt associated with the post,
el_GR: %s - Πληροφορίες κράτησης, σύνδεση πληροφορίας σε μία θέση,

en: %s - check-in date,
el_GR: %s - check-in ημερομηνία,

en: %s - check-out date,
el_GR: %s - check-out ημερομηνία,

en: %s - cost of booking the resource,
el_GR: %s - κόστος κρατήσεων,

en: %s - default selection number of visitors,
el_GR: %s - Προεπιλεγμένη επιλογή συνολικών επισκεπτών,

en: %s - definition of check-out date.
el_GR: %s - ορισμός ημερομηνίας αναχώρησης.

en: %s - featured image, taken from the featured image associated with the post,
el_GR: %s - Φωτογραφίες, σύνδεση φωτογραφίας από τις δυνατότητες με μία θέση ,

en: %s - inserting BIC
el_GR: %s - εισάγοντας BIC

en: %s - inserting IBAN
el_GR: %s - εισάγοντας ΙΒΑΝ

en: %s - inserting ID of booking
el_GR: %s - εισάγοντας ID κράτησης

en: %s - inserting IP address of the user who made this action
el_GR: %s - εισάγοντας IP διεύθυνση του χρήστη που έκανε αυτή την ενέργεια

en: %s - inserting account name
el_GR: %s - εισάγοντας όνομα λογαριασμού

en: %s - inserting account number
el_GR: %s - εισάγοντας αριθμό λογαριασμού

en: %s - inserting address of the page (if any), where visitor make this action
el_GR: %s - εισάγοντας διεύθυνσης της σελίδας (οποιαδήποτε), όταν ο επισκέπτης κάνει αυτήν την ενέργεια

en: %s - inserting all bank accounts details
el_GR: %s - εισάγοντας πληροφορίες για όλους τους λογαριασμούς τραπέζης

en: %s - inserting bank name
el_GR: %s - εισάγοντας όνομα τράπεζας

en: %s - inserting check-in date (first day of reservation),
el_GR: %s - εισάγοντας ημερομηνία check-in (πρώτη ημέρα κράτησης),

en: %s - inserting check-out date (last day of reservation),
el_GR: %s - εισάγοντας ημερομηνία check-out (τελευταία ημέρα κράτησης),

en: %s - inserting contents of the User-Agent: header from the current request, if there is one
el_GR: %s - εισάγοντας το περιεχόμενου του χρήστη: επικεφαλίδα από την τρέχουσα αίτηση, εάν υπάρχει

en: %s - inserting data from fields of booking form
el_GR: %s - εισαγωγή δεδομένων από τα πεδία της φόρμας κράτησης

en: %s - inserting data info about the booking
el_GR: %s - εισάγοντας πληροφορίες δεδομένων σχετικά με την κράτηση

en: %s - inserting data info about the booking, which you configured in the content form at Settings Fields page
el_GR: %s - εισάγοντας δεδομένα πληροφοριών σχετικά με την κράτηση, την οποία διαμορφώσατε στο περιεχόμενο της φόρμας στην σελίδα ρυθμίσεων

en: %s - inserting date of this action
el_GR: %s - εισάγοντας ημερομηνία της παρούσας δράσης

en: %s - inserting link for export booking to
el_GR: %s - εισάγοντας μέτρια σύνδεση της νέας κράτησης

en: %s - inserting link to payment page where visitor can pay for the reservation  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
el_GR: %s - εισάγοντας τη σύνδεση στη σελίδα πληρωμής όπου ο επισκέπτης μπορεί να πληρώσει για την κράτηση (δυνατό να χρησιμοποιηθεί η %s παράμετρος για τον καθορισμό διαφορετικών %s από αυτή την σελίδα. Παράδειγμα: %s )

en: %s - inserting link to the page where visitor can cancel the reservation, (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
el_GR: %s - εισάγοντας το link στη σελίδα όπου ο επισκέπτης μπορεί να ακυρώσει την κράτηση, (πιθανόν να χρησιμοποιηθεί η %s παράμετρος για τον καθορισμό διαφορετικών %s σε αυτή την σελίδα. Παράδειγμα: %s )

en: %s - inserting link to the page where visitor can edit the reservation,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
el_GR: %s - εισάγοντας link στην σελίδα όπου ο επισκέπτης μπορεί να διαμορφώσει την κράτηση,  (πιθανόν να χρησιμοποιηθεί η %s παράμετρος για τον καθορισμό διαφορετικών %s αυτής της σελίδας. παράδειγμα: %s )

en: %s - inserting link to the page where visitor can see listing of own bookings,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
el_GR: %s - εισάγοντας link στην σελίδα όπου ο επισκέπτης μπορεί να δει λίστα των δικών του κρατήσεων,  (πιθανόν να χρησιμοποιηθεί η %s παράμετρος για τον καθορισμό διαφορετικών %s αυτής της σελίδας. Παράδειγμα: %s )

en: %s - inserting moderate link of new booking
el_GR: %s - εισάγοντας μέτρια σύνδεση της νέας κράτησης

en: %s - inserting modification date of booking
el_GR: %s - εισάγοντας τις ημερομηνίες κράτηση

en: %s - inserting new line
el_GR: %s - εισαγωγή νέας γραμμής

en: %s - inserting sort code
el_GR: %s - εισάγοντας σύντομο κωδικό

en: %s - inserting the cost of  booking
el_GR: %s - εισάγοντας το κόστος κράτησης

en: %s - inserting the dates of booking
el_GR: %s - εισάγοντας τις ημερομηνίες κράτησης

en: %s - inserting the number of booking dates
el_GR: %s - εισάγοντας τον αριθμό των ημερομηνιών κράτησης

en: %s - inserting time of this action
el_GR: %s - εισάγοντας το χρόνο της εν λόγω δράσης

en: %s - inserting your site URL
el_GR: %s - εισάγοντας τη διεύθυνση ιστοσελίδας σας

en: %s - link to the page with booking form,
el_GR: %s - Σύνδεση σελίδας με την φόρμα κρατήσεων,

en: %s - maximum number of visitors for the booking resource,
el_GR: %s - μέγιστος αριθμός επισκεπτών για το προϊόν κράτησης,

en: %s - resource title,
el_GR: %s - τίτλος προϊόντος κράτησης,

en: %s - search button,
el_GR: %s - κουμπί αναζήτησης,

en: %s - search inside posts/pages which are part of this category,
el_GR: %s - Αναζήτηση εντός των δημοσιεύσεων / σελίδων που αποτελούν μέρος αυτής της κατηγορίας,

en: %s - search inside posts/pages which have this tag,
el_GR: %s - αναζήτηση μέσα στις δημοσιεύσεις / σελίδες που έχουν αυτήν την ετικέτα,

en: %s - start new translation section, where %s - locale of translation
el_GR: %s - έναρξη νέου τμήματος μετάφρασης, όπου %s - τοπική μετάφραση

en: %s Finish getting sort dates. %s
el_GR: %s Τελειώστε με τις ημερομηνίες ταξινόμησης. %s

en: %s Found %s not indexed bookings %s
el_GR: %s Βρέθηκε %s δεν έγινε αναπροσαρμογή στις κρατήσεις %s

en: %s Important!%s This will overwrite any times selection in your booking form.
el_GR: %s Σημαντικό!%s Αυτό θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε τιμή έχει επιλεγεί στην φόρμα κράτησης.

en: %s Settings
el_GR: %s Ρυθμίσεις

en: %s You can use in this shortcode the same parameters as for %s shortcode
el_GR: %s Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σε αυτό τον κώδικα τις ίδιες παραμέτρους όπως για τον %s κώδικα

en: %s and %s terms have higher priority than a range %s days.
el_GR: Οι %s και %s όροι έχουν μεγαλύτερη προτεραιότητα από ότι μια σειρά %s ημερών.

en: %s or %s - inserting the title of the booking resource
el_GR: %s ή %s - εισαγωγή τίτλου του προϊόντος κράτησης

en: %s or minimum and fixed number of days selection for the specific day of week or season.%s
el_GR: %s ή ελάχιστο και σταθερό αριθμό των επιλεγμένων ημερών για τη συγκεκριμένη ημέρα της εβδομάδας ή της εποχής.%s

en: %s – calendar of booking resource with %s
el_GR: %s – ημερολόγιο από προϊόν κράτησης με %s

en: %s, then total cost will be %s
el_GR: %s, τότε το συνολικό κόστος θα είναι %s

en: %s, then total cost will be (if selected 3 days) %s
el_GR: %s, τότε το συνολικό κόστος θα είναι (αν επιλεγούν 3 ημέρες) %s

en: %sDescription of usage%s.
el_GR: %sΠεριγραφή της χρήσης%s.

en: %sEarly booking discount%s for booking resource
el_GR: %sΠρόωρη έκπτωση κράτησης%s για προϊόν κράτησης

en: %sEmail verification field%s.
el_GR: %sΠεδίο επαλήθευσης Email%s.

en: %sError!%s Request do not pass security check! Please refresh the page and try one more time.
el_GR: %sΛάθος!%s Το αίτημα δεν πέρασε τον έλεγχο ασφαλείας! Παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε για μια ακόμη φορά.

en: %sExample%s.
el_GR: %sΠαράδειγμα%s.

en: %sImportant!!!%s Please note, if you show booking calendar (inserted into post/page) with widget at the same page, then the last will not be visible.
el_GR: %sΣημαντικό!!!%s Παρακαλώ σημειώστε, αν εμφανίσετε το ημερολόγιο των κρατήσεων (εισαχθεί σε θέση / σελίδα) με το widget στην ίδια σελίδα, τότε ο τελευταίος δεν θα είναι ορατό.

en: %sLast minute booking discount%s for booking resource
el_GR: %sΈκπτωση κράτησης τελευταίου λεπτού%s για προϊόν κράτησης

en: %sNo this booking resources.%s
el_GR: %sΌχι αυτά τα προϊόντα κράτησης.%s

en: %sSeveral widgets are supported at %spaid versions%s.
el_GR: %sΠολλά widgets υποστηρίζονται σε %sέκδοση πληρωμής%s.

en: %sWarning! Booking calendar for this booking resource are already at the page, please check more about this issue at %sthis page%s
el_GR: %sΠροσοχή! Κράτηση ημερολόγιου γι’ αυτό το προϊόν κράτησης είναι ήδη στη σελίδα, παρακαλούμε να ελέγξετε περισσότερα σχετικά με αυτό το θέμα στο %sσε αυτή την σελίδα%s

en: %sYou do not have permissions for this booking resources.%s
el_GR: %sΔεν έχετε δικαιώματα για αυτά τα προϊόντα κράτησης.%s

en: %sYou do not have permissions for this page.%s Your account is not active, please contact administrator.%s
el_GR: %sΔεν έχετε δικαιώματα για αυτή την σελίδα.%s Ο λογαριασμός σας δεν είναι ενεργός, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή σας.%s

en: %sname%s – the unique name of the condition group, containing several conditions with different values. For example, if you want to have specific HTML content for the different week days, you can have several conditions, with the same name but with different value parameters in conditions. Please check more about it, in the examples.
el_GR: %sόνομα%s – το μοναδικό όνομα της ομάδας, που περιέχει διάφορες συνθήκες με διαφορετικές τιμές. Για παράδειγμα, εάν θέλετε να έχετε συγκεκριμένο περιεχόμενο HTML για τις διαφορετικές ημέρες την εβδομάδα, μπορείτε να έχετε αρκετές συνθήκες, με το ίδιο όνομα, αλλά με διαφορετικές παραμέτρους αξία σε όρους. Παρακαλώ ελέγξτε περισσότερα γι 'αυτό, στα παραδείγματα.

en: %stype%s – type of the condition. There are 2 types of condition: "weekday" and "season". "weekday" – is the condition rule based on the selected day of week value, like Monday, Tuesday, etc… . "season" – is the condition rule based on the "season filter" name of selected date. In other words the condition is TRUE if the selected day belongs to a season filter in the Season Filters page.
el_GR: %sτύπος%s – τύπος συνθήκης. Υπάρχουν 2 τύποι συνθηκών: "Καθημερινή" και "σεζόν". "καθημερινή" – είναι ο κανόνας κατάσταση με βάση την επιλεγμένη ημέρα της εβδομάδας, όπως Δευτέρα, Τρίτη, κλπ… . "σεζόν" – ίναι ο κανόνας κατάσταση με βάση το "φίλτρο σεζόν" όνομα επιλεγμένης ημερομηνίας. Με άλλα λόγια η συνθήκη είναι TRUE εάν η επιλεγμένη ημέρα βρίσκεται σε ένα φίλτρο σεζόν μέσα στη σελίδα Φίλτρα Σεζον.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, so then the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
el_GR: %sτιμή%s – τιμή για συγκεκριμένη συνθήκη. Αν η τιμή είναι TRUE, τότε το περιεχόμενο από την συνθήκη θα εμφανιστεί στην φόρμα κράτησης. Μπορείτε να έχετε την προεπιλεγμένη τιμή (κενό – "", ή όπως αυτό – "*") για την εμφάνιση του περιεχομένου αυτής της συνθήκης, εάν οι υπόλοιπες συνθήκες είναι FALSE, ή στην αρχική κατάσταση, όταν η ημερομηνία στο ημερολόγιο δεν έχει επιλεγεί μέχρι στιγμής.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
el_GR: %sτιμή%s – τιμές από συγκεκριμένες συνθήκες. Εάν η τιμή είναι true, το περιεχόμενο από τις συνθήκες θα εμφανιστεί στην φόρμα κράτησης. Μπορείτε να έχετε την προεπιλεγμένη τιμή (κενό – "", ή όπως αυτό – "*") για εμφάνιση του περιεχομένου αυτής της συνθήκης, εάν όλες οι υπόλοιπες συνθήκες είναι FALSE, ή στην αρχική κατάσταση, όταν η ημερομηνία στο ημερολόγιο δεν έχει επιλεγεί ακόμα.

en: + Add Account
el_GR: + Προσθήκη Λογαριασμού

en: + Add Time Slot
el_GR: + Προσθήκη χρονικού εύρους

en: .ics - is a file format of iCalendar standard for exchanging calendar and scheduling information between different sources %s Using a common calendar format (.ics), you can keep all your calendars updated and synchronized.
el_GR: .ics - είναι μια μορφή αρχείου iCalendar για την ανταλλαγή πληροφοριών ημερολογίου και προγραμματισμού μεταξύ διαφορετικών προελεύσεων %s Xρησιμοποιώντας μια κοινή μορφή ημερολογίου (.ics), μπορείτε να διατηρήσετε όλα τα ημερολόγιά σας ενημερωμένα και συγχρονισμένα.

en: .ics Feed URL
el_GR: Διεύθυνση ιστοσελίδας τροφοδότησης .ics

en: .ics feed URL
el_GR: Διεύθυνση ιστοσελίδας τροφοδότησης .ics

en: 00:00 today
el_GR: 00:00 σήμερα

en: 2 Months
el_GR: 2 μήνες

en: 3 Months
el_GR: 3 Μήνες

en: API Login ID
el_GR: API Σύνδεση ID

en: ASC
el_GR: Αύξουσα

en: AUTHENTICATE
el_GR: ΕΛΕΓΧΟΣ

en: Abort
el_GR: Ματαίωση

en: About Booking Calendar
el_GR: Σχετικά με το Booking Calendar

en: Accepted Currency
el_GR: Αποδεκτά Νομίσματα

en: Access to this feed was denied (403). Please ensure you have public sharing enabled for your calendar.
el_GR: Η πρόσβαση σε αυτό το Feed απορρίφθηκε  (403). Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε ενεργοποιημένη την κοινή δημόσια για το ημερολόγιό σας.

en: Account Name
el_GR: Όνομα Λογαριασμού

en: Account Number
el_GR: Αριθμός Λογαριασμού

en: Account Type
el_GR: Τύπος λογαριασμού

en: Account details
el_GR: Λεπτομέρειες λογαριασμού

en: Action after booking is done
el_GR: Ενέργεια μετά την ολοκλήρωση της κράτησης

en: Action is not allowed!
el_GR: Δεν επιτρέπεται ενέργεια!

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Actions tab
el_GR: Καρτέλα ενεργειών

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activate Relay Response
el_GR: Ενεργοποίηση εφεδρικής απάντησης

en: Activate and type your %stitle of approved%s item in legend
el_GR: Ενεργοποιήστε και πληκτρολογήστε την %sονομασία των μη διαθέσιμων%s στοιχείων

en: Activate and type your %stitle of available%s item in legend
el_GR: Ενεργοποιήστε και πληκτρολογήστε την %sονομασία των διαθέσιμων%s στοιχείων

en: Activate and type your %stitle of partially booked%s item in legend
el_GR: Ενεργοποιήστε και πληκτρολογήστε την %sονομασία των μερικώς διαθέσιμων%s στοιχείων

en: Activate and type your %stitle of pending%s item in legend
el_GR: Ενεργοποιήστε και πληκτρολογήστε την %sονομασία των εκκρεμών%s στοιχείων

en: Activate auto import
el_GR: Ενεργοποιήσετε την αυτόματη εισαγωγή

en: Activate custom booking forms for regular users
el_GR: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων πεδίων φορμών κράτησης για τακτικούς χρήστες

en: Activate loading of CSS and JavaScript files of plugin only at specific pages.
el_GR: Ενεργοποίηση φορτώματος CSS και JavaScript αρχεία του πρόσθετου μόνο σε συγκεκριμένες σελίδες.

en: Activate this option only for testing beta features
el_GR: Ενεργοποίησε αυτή την επιλογή μόνο για έλεγχο δοκιμαστικών χαρακτηριστικών

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: Active Payment Gateways
el_GR: Ενεργές υπηρεσίες πληρωμής

en: Add New
el_GR: Προσθέστε νέo

en: Add New Booking Resource(s)
el_GR: Προσθέστε νέο/α προϊόν/τα κράτησης

en: Add New Custom Form
el_GR: Προσθήκη Νέας Προσαρμοσμένης Φόρμας

en: Add New Discount Coupon
el_GR: Προσθήκη Νέου Κουπονιού Έκπτωσης

en: Add New Field
el_GR: Προσθέστε νέο πεδίο

en: Add booking
el_GR: Προσθήκη κράτησης

en: Add new booking from your post/page or from %sAdmin Panel%s.
el_GR: Προσθέστε νέα κράτηση από την %sΠροσθήκη κράτησης%s.

en: Add new cost
el_GR: Προσθήκη νέας τιμής

en: Add to Google Calendar
el_GR: Προσθήκη στο ημερολόγιο Google

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day.
el_GR: Προσθήκη αναδυόμενου κειμένου στο ημερολόγιο για την εμφάνιση της διαθεσιμότητας με βάση τον αριθμό των προϊόντων κράτησης για την κάθε ημέρα.

en: Additional cost in %s per 1 day
el_GR: Επιπρόσθετο κόστος %s για κάθε 1 ημέρα

en: Additional cost, which depends on the fields selection in the form.
el_GR: Επιπλέον κόστος, το οποίο εξαρτάται από την επιλογή πεδίων στη φόρμα.

en: Additional info
el_GR: Επιπρόσθετες πληροφορίες

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address (required)
el_GR: Διεύθυνση (απαιτείται)

en: Adults
el_GR: Ενήλικες

en: Advanced
el_GR: Προχωρημένα

en: Advanced Cost
el_GR: Εξειδικευμένες τιμές

en: Advanced Cost Settings
el_GR: Σύνθετες τιμές

en: Advanced Fields
el_GR: Προχωρημένα πεδία

en: Advanced Templates
el_GR: Προχωρημένο πρότυπο

en: After booking
el_GR: Μετά την κράτηση

en: Agenda
el_GR: Αναφορά ημέρας

en: Aggregate booking dates from other resources
el_GR: Αθροιστικές ημερομηνίες κράτησης από άλλα προϊόντα κράτησης

en: All
el_GR: Όλα

en: All bookings
el_GR: Όλες οι κρατήσεις

en: All dates
el_GR: Όλες οι ημερομηνίες

en: All days
el_GR: Όλες οι ημέρες

en: All resources
el_GR: Όλα τα προϊόντα κράτησης

en: All selected dates in "short" format.
el_GR: Όλες οι επιλεγμένες ημερομηνίες σε "short" μορφή.

en: All selected dates with times in "short" format..
el_GR: Όλες οι επιλεγμένες ημερομηνίες με τις ώρες σε "short" μορφή..

en: All selected dates with times.
el_GR: Όλες οι επιλεγμένες ημερομηνίες με τις ώρες.

en: All selected dates.
el_GR: Όλες οι επιλεγμένες ημερομηνίες.

en: Allow %smultiple%s selections
el_GR: Επιτρέπει %sπολλαπλές%s επιλογές

en: Allow payments by %sdirect bank / wire transfer%s
el_GR: Επιτρέψτε πληρωμές μέσω %sdirect bank / wire transfer%s

en: Allow unlimited bookings per same day(s)
el_GR: Επιτρέψτε απεριόριστες κρατήσεις στην ίδια ημέρα

en: Also some early versions of the IE do not support disabling of the options in the selectboxes.
el_GR: Επίσης, ορισμένες από τις πρώτες εκδόσεις του IE δεν υποστηρίζει την απενεργοποίηση των επιλογών στις λίστες επιλογών.

en: Always use Description
el_GR: Να χρησιμοποιείται πάντα περιγραφή

en: Amount different
el_GR: Διαφορά ποσού

en: Amount to pay
el_GR: Ποσό πληρωμής

en: Any
el_GR: Οποιαδήποτε

en: Any Status
el_GR: Κάθε Κατάσταση

en: Any day of week
el_GR: Οποιαδήποτε ημέρα της εβδομάδας

en: Any days
el_GR: Οποιεσδήποτε ημέρες

en: Apartment#1
el_GR: Διαμέρισμα#1

en: Apartment#2
el_GR: Διαμέρισμα#2

en: Apartment#3
el_GR: Διαμέρισμα#3

en: Append check out day
el_GR: Προσθέστε ημέρα αναχώρησης

en: Append one check out day, during import .ics feeds, if activated using check in/out times
el_GR: Προσθέστε μια ημέρα αναχώρησης, κατά τη διάρκεια της εισαγωγής .ics , εάν ενεργοποιηθεί με χρήση των ωρών άφιξης/αναχώρησης

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Apply booking resources selection
el_GR: Εφαρμογή επιλογής προϊόντων κράτησης

en: Apply discount, only if %scheck in%s day inside of this %sseason filter%s
el_GR: Εφαρμογή έκπτωσης, μόνο αν η %sημέρα άφιξης%s είναι μέσα στο %sφίλτρο σεζόν%s

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %sless%s than
el_GR: Εφαρμογή έκπτωσης, μόνο αν υπάρχει διαφορά μεταξύ %sσήμερα%s και %sημέρα άφιξης%s που είναι %sλιγότερη%s απο

en: Apply discount, only if difference between %stoday%s and %scheck in%s day %smore%s than
el_GR: Εφαρμογή έκπτωσης, μόνο αν υπάρχει διαφορά μεταξύ %sσήμερα%s και %sήμερα άφιξης%s είναι %sπερισσότερο%s απο

en: Approve
el_GR: Έγκριση

en: Approve selected bookings
el_GR: Εγκρίνετε τις επιλεγμένες κρατήσεις

en: Approved
el_GR: Εγκρίθηκε

en: Approved item
el_GR: Εγκεκριμένο στοιχείο

en: Apr
el_GR: Απρ

en: April
el_GR: Απρίλιος

en: Assign events fields to specific booking form field
el_GR: Εκχώρηση γεγονότων(πεδία) σε συγκεκριμένα πεδία στη φόρμα κρατήσεων

en: At least one option must be selected
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία επιλογή

en: Aug
el_GR: Αυγ

en: August
el_GR: Αύγουστος

en: Australian Dollars
el_GR: Δολάριο Αυστραλίας

en: Authorization
el_GR: Εξουσιοδότηση

en: Authorization Only
el_GR: Μόνο Αδειοδότηση

en: Authorization and Capture
el_GR: Εξουσιοδότηση

en: Auto Cancel all pending bookings for the specific date(s), if some booking is approved for these date(s)
el_GR: Αυτόματη ακύρωση για όλες τις κρατήσεις που είναι εκκρεμείς, αν κάποιες κρατήσεις έχουν εγκριθεί για αυτές τις ημέρες

en: Auto approve all new bookings
el_GR: Αυτόματη έγκριση όλων των νέων κρατήσεων

en: Auto approve booking, if booking cost is zero
el_GR: Αυτόματη έγκριση όλων των κρατήσεων, εάν το κόστος κράτησης είναι μηδέν

en: Auto approve bookings after creation booking in admin panel
el_GR: Αυτόματη έγκριση για κρατήσεις έχουν γίνει απο τη σελίδα διαχειριστή

en: Auto approve bookings during import
el_GR: Αυτόματη έγκριση κατά την εισαγωγή κρατήσεων

en: Auto cancellation / approval
el_GR: Αυτόματη ακύρωση / έγκριση

en: Auto cancellation / auto approval of bookings
el_GR: Αυτόματη ακύρωση / αυτόματη έγκριση των κρατήσεων

en: Auto import events
el_GR: Αυτόματη εισαγωγή γεγονότων

en: Auto send payment request after creation booking in admin panel
el_GR: Αυτόματη αποστολή αίτησης πληρωμής μετά τη δημιουργία κράτησης στη σελίδα διαχειριστή

en: Auto-cancel bookings
el_GR: Αυτόματη ακύρωση κράτησης

en: Auto-fill fields
el_GR: Αυτόματη συμπλήρωση πεδίων

en: Auto-fill form
el_GR: Αυτόματη συμπλήρωση φόρμας

en: Automatically approve booking
el_GR: Αυτόματη αποδοχή κράτησης

en: Automatically approve/cancel booking
el_GR: Αυτόματη αποδοχή/ακύρωση κράτησης

en: Availability
el_GR: Διαθεσιμότητα

en: Availability Settings
el_GR: Ρυθμίσεις διαθεσιμοτήτων

en: Availability Title
el_GR: Τίτλος διαθεσιμότητας

en: Available
el_GR: Διαθέσιμο

en: Available item
el_GR: Διαθέσιμο στοιχείο

en: Available:
el_GR: Διαθέσιμο:

en: Background Color
el_GR: Χρώμα παρασκηνίου

en: Balance cost of the booking - difference between deposit and full cost.
el_GR: Υπόλοιπο κόστους της κράτησης - διαφορά μεταξύ προκαταβολής και πλήρες κόστους.

en: Bank Code
el_GR: Kωδικός Τράπεζας

en: Bank Name
el_GR: Όνομα Τράπεζας

en: Bank Transfer
el_GR: Τραπεζική μεταφορά

en: Bank Transit Number
el_GR: Τραπεζικός αριθμός μεταφοράς

en: Base Color
el_GR: Βασικό χρώμα

en: Be sure that the merchant server system clock is set to the proper time and time zone.
el_GR: Σιγουρευτείτε ότι η ώρα στο σύστημα των εμπόρων, έχει οριστεί ανάλογα με σωστή ώρα (ζώνη ώρας).

en: Be sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
el_GR: Σιγουρευτείτε αν ο μέγιστος αριθμός επισκεπτών για το %s προϊόν κράτησης%s επιβεβαιώνεται με τα στοιχεία της φόρμας.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
el_GR: Σιγουρευτείτε αν ο μέγιστος αριθμός επισκεπτών για το %s προϊόν κράτησης%s επιβεβαιώνεται με τα στοιχεία της φόρμας.

en: Before booking
el_GR: Πριν την κράτηση

en: Billing Address
el_GR: Διεύθυνση χρέωσης

en: Billing City
el_GR: Πόλη χρέωσης

en: Billing form fields
el_GR: Πεδία φόρμας χρέωσης

en: Book now
el_GR: Κάντε κράτηση τώρα

en: Booked
el_GR: Μη διαθέσιμο

en: Booked Times:
el_GR: Ώρες κρατήσεων:

en: Booking
el_GR: Κράτηση

en: Booking Admin Panel
el_GR: Ρυθμίσεις διαχειριστή κρατήσεων

en: Booking Calendar supports WPML and qTranslate plugins for dynamic changing of website locale.
el_GR: Το Booking Calendar υποστηρίζει WPML και qTranslate plugins για δυναμική αλλαγή της τοπικής ρύθμισης ιστοσελίδας.

en: Booking Data
el_GR: Δεδομένα Κράτησης

en: Booking Dates
el_GR: Ημερομηνίες Κράτησης

en: Booking Form
el_GR: Φόρμα Κράτησης

en: Booking ID
el_GR: ID Κράτησης

en: Booking Listing
el_GR: Λίστα κρατήσεων

en: Booking calendar
el_GR: Ημερολόγιο Κρατήσεων

en: Booking details
el_GR: Λεπτομέρειες Κράτησης

en: Booking details in popover
el_GR: Λεπτομέρειες κράτησης σε αναδυόμενο παράθυρο

en: Booking form
el_GR: Φόρμα κράτησης

en: Booking form with calendar
el_GR: Φόρμα κράτησης με ημερολόγιο

en: Booking resource
el_GR: Προϊόν κράτησης

en: Booking resource type is not defined. Its can be, when at the URL is wrong booking hash.
el_GR: Τύπος προϊόντος κράτησης δεν ορίζεται. Μπορεί να είναι, όταν στη διεύθυνση ιστοσελίδας είναι λάθος δείκτης της κράτησης.

en: Booking resource type is not defined. This can be, when at the URL is wrong booking hash.
el_GR: Τύπος προϊόντος κράτησης δεν ορίζεται. Μπορεί να συμβαίνει, όταν στη διεύθυνση ιστοσελίδας είναι λάθος δείκτης της κράτησης.

en: Booking resources
el_GR: Προϊόντα

en: Booking system
el_GR: Σύστημα κρατήσεων

en: Booking title
el_GR: Τίτλος κράτησης

en: Bookings
el_GR: Κρατήσεις

en: Bookings Listing
el_GR: Λίστα κρατήσεων

en: Bookings default order
el_GR: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση κρατήσεων

en: Bookings for today
el_GR: Κρατήσεις για σήμερα

en: Bookings number per page
el_GR: Αριθμός κρατήσεων ανά σελίδα

en: Both
el_GR: Και οι δύο

en: Bottom
el_GR: Βάση

en: Branch Code
el_GR: Κωδικός καταστήματος

en: Branch Sort
el_GR: Ταξινόμηση καταστημάτων

en: Brazilian Real (only for Brazilian users)
el_GR: Νόμισμα Βραζιλίας (Real) (μόνο για τους χρήστες της Βραζιλίας)

en: British Pound
el_GR: Λίρα Αγγλίας

en: Bulk Actions
el_GR: Μαζικές ενέργειες

en: CSS customization of search form and search results you can make at this file
el_GR: CSS οποιαδήποτε αλλαγή αφορά την φόρμα αναζήτησης και τα αποτελέσματα αναζήτησης, μπορεί να γίνει από αυτό το αρχείο

en: CSV data separator
el_GR: Διαχωριστής δεδομένων CSV

en: Cache Updated
el_GR: Ανανέωση Cache

en: Cache expiration
el_GR: Λήξη Cache

en: Cache will expire:
el_GR: Η Cache θα λήξη:

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: Calendar Overview
el_GR: Ημερολόγιο Κρατήσεων

en: Calendar Skin
el_GR: Εμφάνιση Ημερολόγιου

en: Calendar cell height
el_GR: Ύψος κελιού ημερολογίου

en: Calendar have 2 months in a row, the cell height is 30px and calendar full width 568px (possible to use percentage for width: 100%)
el_GR: Το Ημερολόγιο έχει 2 μήνες σε μια σειρά, το ύψος των κελιών είναι 30px και το ημερολόγιο πλήρη 568px πλάτος (είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσετε το ποσοστό για το πλάτος: 100%)

en: Calendar is loading...
el_GR: Το ημερολόγιο φορτώνει...

en: Calendar width
el_GR: Πλάτος ημερολογίου

en: Canadian Dollars
el_GR: Καναδέζικα Δολάρια

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Cancel Booking
el_GR: Ακύρωση Κράτησης

en: Cancel Return URL from PayPal
el_GR: Ακύρωση Επιστροφή URL από το PayPal

en: Cancel bookings older
el_GR: Ακυρώστε κρατήσεις παλαιότερες απο

en: Cancel only pending, unpaid bookings, which are older than this selection.
el_GR: Ακυρώστε μόνο κρατήσεις που εκκρεμούν, ή δεν έχουν πληρωθεί, οι οποίες είναι παλαιότερες από αυτή την επιλογή.

en: Canceled_Reversal
el_GR: Ακυρώθηκε_Αντιλογισμός

en: Cancellation email sent
el_GR: Να σταλεί Email ακύρωσης

en: Cancelled
el_GR: Ακυρώθηκε

en: Cannot find the record
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει

en: Capacity
el_GR: Χωρητικότητα κατηγορίας

en: Change
el_GR: Αλλαγή

en: Change Language
el_GR: Αλλαγή γλώσσας

en: Change Resource
el_GR: Αλλαγή προϊόντος κράτησης

en: Change hash after the booking is approved
el_GR: Αλλαγή κατακερματισμού αφού η κράτηση έχει εγκριθεί

en: Change over days as triangles
el_GR: Αλλαγή των ημερών με τρίγωνο

en: Change status
el_GR: Αλλαγή κατάστασης

en: Change your Booking
el_GR: Αλλάξτε την κράτησή σας

en: Changes saved.
el_GR: Οι αλλαγές αποθηκεύθηκαν.

en: Check %sBooking Listing%s page for new bookings.
el_GR: Ελέγξτε τη %sΣελίδα διαχείρισης κρατήσεων%s για νέες κρατήσεις.

en: Check %show todo%s that and what %sshortcodes%s are available.
el_GR: Ελέγξτε %sπως γίνεται αυτό%s και τους %sσύντομους κωδικούς%s που είναι διαθέσιμοι.

en: Check In - Tomorrow
el_GR: Άφιξη - Αύριο

en: Check Out - Tomorrow
el_GR: Αναχώρηση - Αύριο

en: Check Premium Features
el_GR: Ελέγξτε την πλήρης έκδοση με όλες τις δυνατότητες

en: Check and configure currency at each activated payment gateway.
el_GR: Ελέγξτε και διαμορφώστε το νόμισμα σε κάθε ενεργοποιημένη υπηρεσία πληρωμής.

en: Check out our %sHelp%s
el_GR: Κοιτάξτε τη %sΒοήθεια%s

en: Check the box to activate CAPTCHA inside the booking form.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να ενεργοποιήσετε το CAPTCHA μέσα στην φόρμα κράτησης.

en: Check the box to activate auto-fill form fields for logged in users.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πεδίο για να ενεργοποιήσετε την αυτόματη συμπλήρωση πεδίων των χρηστών.

en: Check the box, if you want to use simple booking form customization from Free plugin version at Settings - Form page.
el_GR: Τσεκάρετε αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε απλή προσαρμογή της μορφής κράτησης από την ελεύθερη έκδοση του plugin στις ρυθμίσεις - φόρμα.

en: Check this box if you want automatically send payment request to visitor, if booking was made in admin panel
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να στέλνεται αυτοματοποιημένη εντολή πληρωμής στον επισκέπτη, εάν η κράτηση έγινε στον πίνακα διαχειριστή

en: Check this box if you want that specific additional cost, which configured as percentage for some option, apply to other additional fixed costs and not only to original booking cost.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε το συγκεκριμένο κόστος, το οποίο έχει οριστεί με ποσοστό για κάποιες επιλογές, να εφαρμοστεί και σε άλλα επιπρόσθετα σταθερά κόστη και όχι μόνο για το αρχικό κόστος.

en: Check this box if you want the %stime selection%s on the booking form %sapplied to the cost calculation%s.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε η %sεπιλογή χρόνου%s στη φόρμα αναζήτησης %sνα εφαρμόζεται στον υπολογισμό του κόστους%s.

en: Check this box if you want to %sshow popover with booking details%s in timeline at %sfront-end%s side.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να %sαναδύονται παράθυρα με λεπτομέρειες της κράτησης %s στην %sκύρια όψη %s που βλέπει ο επισκέπτης.

en: Check this box if you want to change the booking hash after approval. When checked, visitor will not be able to edit or cancel the booking.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε να αλλάξετε την διαχείριση της κράτησης μετά την έγκριση. Όταν επιλεγεί, ο επισκέπτης δεν θα είναι σε θέση να επεξεργαστεί ή να ακυρώσει την κράτηση.

en: Check this box if you want to open notes section by default in Booking Listing page.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να εμφανίζεται ως προεπιλογή η βοήθεια-συμβουλές στη σελίδα διαχείρισης κρατήσεων.

en: Check this box if you want to send booking modification email, if cost of booking was edited in booking listing page.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτό το πλαίσιο αν επιθυμείτε την αποστολή Email τροποποίησης της κράτησης, εάν το κόστος της κράτησης έχει επεξεργαστεί απο τη σελίδα του διαχειριστή.

en: Check this box if you want to show deposit amount and total booking cost, after submit of booking.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να φαίνεται το ποσό της κατάθεσης προκαταβολής και το συνολικό κόστος, μετά την καταχώρηση της κράτησης.

en: Check this box if you want to show help hints on the admin panel.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να εμφανίζονται βοήθεια-συμβουλές στην φόρμα διαχείρισης.

en: Check this box if you want to show payment form only after sending payment request by email
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να εμφανίζεται η φόρμα πληρωμής, μόνο αφού σταλεί αίτηση πληρωμής με Email

en: Check this box if you want to show the pending days as available in calendars
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε να εμφανίζονται οι ημέρες που είναι εκκρεμείς πάνω στο ημερολόγιο ως διαθέσιμες

en: Check this box if you want to use multiple custom booking forms for activated regular users
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε διάφορες χειροποίητες φόρμες κρατήσεων για ενεργοποιημένους χρήστες

en: Check this box if you want to use recurrent time to reserve several days. This means that middle days will be partially booked by actual times, otherwise the time in the booking form will be used as check-in/check-out time for the first and last day of the reservation.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο, εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε επαναλαμβανόμενο χρονικό διάστημα για να δεσμεύσετε αρκετές ημέρες. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε να δεσμεύσετε και ενδιάμεσες ημέρες, διαφορετικά ο χρόνος στη μορφή κράτησης θα χρησιμοποιηθεί ως την ώρα της άφιξης-αναχώρησης για την πρώτη και την τελευταία ημέρα της κράτησης.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε η συνολική διαθεσιμότητα (ημερήσια χωρητικότητα) να εξαρτάται από τον αριθμό των επιλεγμένων επισκεπτών.

en: Check this box to %sactivate%s auto import events and creation bookings from them
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο %sενεργοποίηση%s για αυτόματη εισαγωγή γεγονότων και δημιουργία κρατήσεων από αυτές

en: Check this box to %sactivate%s auto-cancellation for pending, unpaid bookings.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για %sενεργοποίηση%s της αυτόματης ακύρωσης για κρατήσεις που εκκρεμούν ή δεν έχουν πληρωθεί.

en: Check this box to %ssend%s cancellation email for this resource.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για %sαποστολή%s Email ακύρωσης για αυτό το προϊόν κράτησης.

en: Check this box to automatically approve booking, when visitor makes a successful payment.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για αυτόματη αποδοχή κράτησης, όταν ο επισκέπτης δημιουργήσει μία επιτυχημένη πληρωμή.

en: Check this box to automatically approve bookings, when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking, when visitor makes a payment cancellation.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εγκριθούν αυτόματα οι κρατήσεις, όταν επισκέπτης κάνει μια επιτυχή πληρωμή, ή να ακυρώσει αυτόματα την κράτηση, όταν επισκέπτης κάνει μια ακύρωση πληρωμής.

en: Check this box to delete all booking data when you uninstal this plugin.
el_GR: Επιλέξετε αυτή την επιλογή για διαγραφή όλων των δεδομένων κράτησης όταν απεγκαταστήσετε το plugin.

en: Check this box to display a legend of dates below the booking calendar.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανίζονται επεξηγήσεις της κάθε ημέρας, κάτω από το ημερολόγιο.

en: Check this box to display booking details with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s). %sIts works only for bookings for specific timeslot(s)!%s
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανίζονται οι λεπτομέρειες κράτησης σε αναδυόμενο κείμενο, όταν ο κέρσορας περνάει πάνω απο κάθε ημέρα στο ημερολόγιο/α. %sΛειτουργεί μόνο για κρατήσεις για συγκεκριμένo χρόνο%s

en: Check this box to display the available number of booking resources with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s).
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανίσετε σε αναδυόμενο κείμενο την διαθεσιμότητα των προϊόντων κράτησης που είναι διαθέσιμα για κράτηση, όταν περνάει ο κέρσορας πάνω από κάθε ημέρα στο ημερολόγιο(α).

en: Check this box to display today date number in legend cells.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανίζεται ο αριθμός σημερινής ημερομηνίας στα κελιά των επεξηγήσεων.

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να απενεργοποιήσετε τις κρατήσεις, οι οποίες μπορούν να αποθηκευτούν σε διαφορετικά προϊόντα κράτησης.

en: Check this box to show Reference Text Box
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να δείξει κείμενο αναφοράς

en: Check this box to show search results on other page
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να δείξει τα αποτελέσματα της αναζήτησης σε άλλη σελίδα

en: Check this box, if you want to %sre-check if the selected dates available during submitting booking%s.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο, εάν θέλετε να %sνα ελεγχθούν εκ νέου αν οι επιλεγμένες ημερομηνίες κατά τη διάρκεια της υποβολής κράτησης%s.

en: Check this box, if you want to %sset any days as available%s in calendar. Your visitors will be able to make %sunlimited bookings per same date(s) in calendar and do not see any booked date(s)%s of other visitors.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να %sορίσετε οποιεσδήποτε ημέρες ως διαθέσιμες%s στο ημερολόγιο. Οι επισκέπτες θα μπορούν να κάνουν %sαπεριόριστες κρατήσεις την ίδια ημέρα στο ημερολόγιο και δεν θα βλέπουν καμία κρατημένη μέρα%s από άλλους επισκέπτες.

en: Check this checkbox to %sactivate%s auto approve of all new pending bookings.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για %sενεργοποίηση%s της αυτόματης έγκρισης για όλες τις νέες κρατήσεις που εκκρεμούν.

en: Check this checkbox to activate auto approve of all bookings %sduring import from external source(s)%s.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για ενεργοποίηση της αυτόματης έγκρισης για όλες τις κρατήσεις %sπου εισάγονται απο εξωτερικές πηγές%s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %sif booking was made in admin panel%s.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για ενεργοποίηση της αυτόματης έγκρισης %sαν οι κρατήσεις έχουν γίνει απο τη σελίδα του διαχειριστή%s.

en: Check this checkbox to activate auto approve of booking, %swhen cost of booking is zero%s.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για ενεργοποίηση της αυτόματης έγκρισης %sγια τις κρατήσεις που έχουν μηδενικό κόστος%s.

en: Check this option, to remove last selected day of saving to booking.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο, για να αφαιρέσετε την τελευταία επιλεγμένη ημέρα κράτησης.

en: Check this option, to show change over days as triangles.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή, για να εμφανίσετε την αλλαγή μεταξύ των ημερών σε σχήμα τριγώνου.

en: Check this option, to use check in/out time during booking process.
el_GR: Ελέγξτε αυτήν την επιλογή, για να χρησιμοποιήσετε την ώρα άφιξης/αναχώρησης κατά τη διαδικασία κράτησης.

en: Check unavailable days in calendars. This option will overwrite all other settings.
el_GR: Επιλέξτε τις μη διαθέσιμες ημέρες. Αυτή η επιλογή θα αντικαταστήσει όλες τις άλλες ρυθμίσεις.

en: Check-Out time
el_GR: Ώρα αναχώρησης

en: Check-in
el_GR: Άφιξη

en: Check-in time
el_GR: Ώρα άφιξης

en: Check-out
el_GR: Αναχώρηση

en: Checkbox
el_GR: Πεδίο

en: Checkbox(es)
el_GR: Πλαίσιο ελέγχου

en: Checking to prevent double booking, during submitting booking
el_GR: Έλεγχος για την αποφυγή διπλής κράτησης, κατά την υποβολή της κράτησης

en: Child
el_GR: "Παιδί"

en: Children
el_GR: "Παιδιά"

en: Choose email template.
el_GR: Επιλέξτε πρότυπο Email.

en: Choose file
el_GR: Επιλέξτε αρχείο

en: Choose which format of email to send.
el_GR: Επιλέξτε ποια μορφή Email να σταλεί.

en: Chose payment account
el_GR: Επιλέξτε λογαριασμό πληρωμής

en: Chose payment mode
el_GR: Επιλέξτε τρόπο πληρωμής

en: City
el_GR: Πόλη

en: City (required)
el_GR: Πόλη (απαιτείται)

en: Class
el_GR: Κλάση

en: Clear booking resources selection
el_GR: Καθαρισμός επιλεγμένου προϊόντος κράτησης

en: Click APIs and make sure "Calendar API" is set to ON.
el_GR: Κλικ στο APIs και σιγουρευτείτε ότι το "Ημερολόγιο API" είναι ON.

en: Click Back to Profile Summary to return to the Profile after activating your listener.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί Επιστροφή στο προφίλ Περίληψη για να επιστρέψετε στο προφίλ μετά την ενεργοποίηση listener.

en: Click Choose IPN Settings to specify your listeners URL and activate the listener.
el_GR: Κάντε κλικ στην επιλογή Επιλέξτε Ρυθμίσεις IPN για να καθορίσετε τη διεύθυνση listener και να ενεργοποιήσετε το listener.

en: Click Instant Payment Notification Preferences in the Selling Preferences column.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί επιλογές ενημέρωσης πληρωμών στη στήλη Προτιμήσεις πωλήσεων.

en: Click MD5-Hash in the Security Settings section
el_GR: Κλίκ MD5-Hash στο σημείο ασφάλεια ρυθμίσεων

en: Click Profile on the My Account tab.
el_GR: Κλικ στο Προφίλ στην καρτέλα Ο λογαριασμός μου.

en: Click Receive IPN messages (Enabled) to enable your listener.
el_GR: Κάντε κλικ στην επιλογή Λήψη μηνυμάτων IPN (Ενεργοποιημένο) για να ενεργοποιήσετε το listener.

en: Click Save.
el_GR: Κλικάρετε Αποθήκευση.

en: Click Settings under Account in the main menu on the left
el_GR: Κλικ στις ρυθμίσεις κάτω από το σημείο Λογαριασμός στο κεντρικό μενού αριστερά

en: Click Submit
el_GR: Click Υποβολή

en: Click Website Payment Preferences in the Seller Preferences column.
el_GR: Κάντε κλικ στην Ιστοσελίδα προτιμήσεις πληρωμής στη στήλη Προτιμήσεις πωλητή.

en: Click the "Share this Calendar" link.
el_GR: Κάντε κλικ στο "Μοιραστείτε αυτό το Ημερολόγιο" σύνδεσμος.

en: Click the Profile subtab.
el_GR: Κλικ το προφίλ στην καρτέλα εσωτερικά.

en: Click the checkbox to make calendar public. Do not check the other option.
el_GR: Κάντε κλικ στο πλαίσιο για να δημοσιεύσετε το ημερολόγιό σας. Μην επιλέξετε τις άλλες επιλογές.

en: Click to toggle
el_GR: Κάντε κλικ για αλλαγή

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Code Example
el_GR: Κώδικος Παράδειγμα

en: Collapse Advanced Toolbar
el_GR: Κλείσιμο εξειδικευμένης μπάρας

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Comma
el_GR: Κόμμα

en: Completed
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Completely Delete
el_GR: Οριστική διαγραφή

en: Conditional Dates Filter
el_GR: Εξειδικευμένο φίλτρο ημερομηνιών

en: Conditions
el_GR: Όροι

en: Confgure ULR feed(s) at this settings page.
el_GR: Ρύθμιση παραμέτρων διεύθυνσης ιστοσελίδων σε αυτήν τη σελίδα ρυθμίσεων.

en: Configuration
el_GR: Παραμετροποίηση

en: Configuration in several languages
el_GR: Διαμόρφωση σε διάφορες γλώσσες

en: Configuration of availability for booking resources
el_GR: Ρύθμιση διαθεσιμότητας για τα προϊόντα κράτησης

en: Configure
el_GR: Διαμόρφωση

en: Configure ULR feed(s) at this settings page.
el_GR: Ρύθμιση παραμέτρων διεύθυνσης ιστοσελίδων σε αυτήν τη σελίδα ρυθμίσεων.

en: Configure additional cost, which depend from selection of selectbox(es) and checkbox(es).
el_GR: Παραμετροποίηση στα επιπρόσθετα κόστη, τα οποία εξαρτώνται από τα επιλεγμένα κουτιά και πλαίσια.

en: Configure booking %sSettings%s.
el_GR: Παραμετροποιήστε των κρατήσεων τις %sΓενικές Ρυθμίσεις%s.

en: Configure booking details summary above the payment form
el_GR: Ρύθμιση λεπτομερειών κράτησης πάνω από τη φόρμα πληρωμής

en: Configure predefined set of your %sForm Fields%s.
el_GR: Διαμορφώστε την προκαθορισμένη %sΦόρμα%s.

en: Configure your predefined %sEmail Templates%s.
el_GR: Διαμορφώστε τα προκαθορισμένα %sΠρότυπα Email%s.

en: Connection Error
el_GR: Σφάλμα σύνδεσης

en: Contact email
el_GR: Email επικοινωνίας

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Content of Booking Fields
el_GR: Περιεχόμενο των πεδίων κρατήσεων

en: Content of booking fields data for email templates (%s-shortcode) and booking listing page
el_GR: Περιεχόμενο των πεδίων της φόρμας κράτησης για το πρότυπο Email (%s-σύντομος κώδικας) και σελίδα διαχείρισης κρατήσεων

en: Copy and paste this shortcode into the form at left side
el_GR: Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτό το σύντομο κωδικό στην φόρμα αριστερά

en: Copy to admin
el_GR: Αντίγραφο στον διαχειριστή

en: Copy(ies)
el_GR: Αντίγραφο/α

en: Cost
el_GR: Τιμή

en: Cost Correction Field
el_GR: Διόρθωση Πεδίου τιμής

en: Cost Fields
el_GR: Πεδία τιμών

en: Cost Hints
el_GR: Συμβουλές τιμών

en: Cost Title
el_GR: Τίτλος κόστους

en: Cost is not correct. It must be greater than 0
el_GR: Η τιμή δεν είναι σωστή. Θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 0

en: Cost of the booking for the selected dates only.
el_GR: Το κόστος της κράτησης μόνο για τις επιλεγμένες ημερομηνίες.

en: Cost saved successfully
el_GR: Η τιμή αποθηκεύτηκε με επιτυχία

en: Cost setings at %stop have higher priority%s than other costs of same type at the %sbottom%s of the list.
el_GR: Οι ρυθμίσεις τιμών στην %sκορυφή έχουν υψηλότερη προτεραιότητα%s από ότι έχουν οι άλλες τιμές του ίδιου τύπου στο %sκάτω μέρος%s της λίστας.

en: Cost:
el_GR: Τιμή:

en: Costs
el_GR: Τιμές

en: Costs and Rates
el_GR: Τιμές

en: Costs and Rates Settings
el_GR: Ρυθμίσεις τιμών

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Country (required)
el_GR: Χώρα (απαιτείται)

en: Country List
el_GR: Λίστα Χωρών

en: Coupon
el_GR: Κουπόνι

en: Coupon Code
el_GR: Κωδικός Κουπονιού

en: Coupon discount value of the booking.
el_GR: Πλήρες κόστος της κράτησης.

en: Coupons
el_GR: Κουπόνια

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Create conditional days filter
el_GR: Δημιουργία εξειδικευμένου φίλτρου ημερομηνιών

en: Create dates filter
el_GR: Δημιουργία φίλτρου ημερομηνιών

en: Create new form
el_GR: Δημιουργία νέα φόρμα

en: Created
el_GR: Δημιουργήθηκε

en: Creation
el_GR: Δημιουργία

en: Currency
el_GR: Νόμισμα

en: Currency Position
el_GR: Θέση συμβόλου νομίσματος

en: Currency format
el_GR: Μορφή νομίσματος

en: Currency symbol
el_GR: Σύμβολο νομίσματος

en: Current dates
el_GR: Τρέχουσες ημερομηνίες

en: Current day
el_GR: Τρέχουσα ημέρα

en: Current month
el_GR: Τρέχον μήνας

en: Current version
el_GR: Τρέχουσα έκδοση

en: Current week
el_GR: Τρέχουσα εβδομάδα

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένη

en: Custom Forms
el_GR: Χειροποίητη φόρμα

en: Custom button title
el_GR: Προσαρμοσμένος τίτλος κουμπιού

en: Customer Email
el_GR: Email πελάτη

en: Customization of additional cost, which depend from form fields
el_GR: Προσαρμογή του πρόσθετου κόστους, οι οποίες εξαρτώνται από τα πεδία της φόρμας

en: Customization of email template, which is sending after modification of booking
el_GR: Προσαρμογή του πρότυπο Email, το οποίο αποστέλλεται μετά την τροποποίηση της κράτησης

en: Customization of email template, which is sending to Admin after new booking
el_GR: Προσαρμογή στο πρότυπο Email, το οποίο στέλνεται στο διαχειριστή μετά από νέα κράτηση

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after Cancellation of booking
el_GR: Προσαρμογή στο πρότυπο Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη μετά την ακύρωση της κράτησης

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after approval of booking
el_GR: Προσαρμογή στο πρότυπο Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη μετά την έγκριση της κράτησης

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after new booking
el_GR: Προσαρμογή στο πρότυπο Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη μετά από νέα κράτηση

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after payment request
el_GR: Προσαρμογή στο πρότυπο Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη μετά από αίτηση πληρωμής

en: Customization of email template, which is sending to Visitor, when booking status is set to Pending
el_GR: Διαμόρφωση προτύπου Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη, όταν η κράτηση ορίστηκε ως εκκρεμής

en: Customization of email template, which is sent after modification of booking
el_GR: Διαμόρφωση προτύπου Email, το οποίο στέλνεται μετά την τροποποίηση κράτησης

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after Cancellation of booking
el_GR: Διαμόρφωση προτύπου Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη μετά την ακύρωση κράτησης

en: Customization of email template, which is sent to Visitor after approval of booking
el_GR: Διαμόρφωση προτύπου Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη μετά την έγκριση κράτησης

en: Customization of email template, which is sent to Visitor, when booking status is set to Pending
el_GR: Διαμόρφωση προτύπου Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη, αφού η κράτηση ορίστηκε ως εκκρεμής

en: Customization of rates, valuation days cost and deposit amount
el_GR: Προσαρμογή τιμών, εξειδικευμένων ημερών και ποσού προκαταβολής

en: Customization of synchronization with Google Calendar
el_GR: Προσαρμογή συγχρονισμού με το ημερολόγιο της Google

en: Customizaton of Form Fields
el_GR: Διαμόρφωση πεδίων φόρμας

en: Customizaton of Payment
el_GR: Διαμόρφωση πληρωμής

en: Customizaton of Season Filters
el_GR: Προσαρμογή των φίλτρων σεζόν

en: Customizaton of booking resources
el_GR: Προσαρμογή προϊόντων κράτησης

en: Czech Koruna
el_GR: Νόμισμα Τσεχίας (Koruna)

en: DEFERRED
el_GR: ΑΝΑΒΑΛΛΟΜΕΝΗ

en: DESC
el_GR: Φθίνουσα

en: Danish Krone
el_GR: Νόμισμα Δανίας (Krone)

en: Data
el_GR: Δεδομένα

en: Data Parsing
el_GR: Parsing δεδομένων

en: Date Format
el_GR: Μορφή Ημερομηνίας

en: Dates
el_GR: Ημερομηνίες

en: Dates and Times Hints
el_GR: Ημερομηνίες και ώρες

en: Dates view
el_GR: Εμφάνιση ημερομηνίας

en: Day
el_GR: Ημέρα

en: Days selection number
el_GR: Αριθμός Ημερών

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Dear %sMake your payment %s directly into our bank account. %sPlease use your Booking ID %s as the payment reference! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s
el_GR: Παρακαλώ %sΚάντε την πληρωμή σας %s Κατευθείαν στον λογαριασμό μας. %sΠαρακαλώ χρησιμοποιήστε τo ID κράτησης %s ως αναφορά πληρωμής! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s

en: Dear %sPay in cash %s for your booking %s on check in %sFor reference your booking ID: %s
el_GR: Παρακαλώ %sΠληρωμή με μετρητά %s για την κράτησή σας %s στο check in %sΓια την αναφορά ID της κράτησης: %s

en: Dec
el_GR: Δεκ

en: December
el_GR: Δεκέμβριος

en: Decline
el_GR: Απόρριψη

en: Default
el_GR: Προεπιλεγμένο

en: Default Form
el_GR: Προεπιλεγμένη φόρμα

en: Default Form Templates
el_GR: Πρότυπο προεπιλεγμένης φόρμας

en: Default Locale
el_GR: Προεπιλεγμένη Τοποθεσία

en: Default booking admin page
el_GR: Προεπιλεγμένη εμφάνιση σελίδας κρατήσεων

en: Default booking resource
el_GR: Προεπιλεγμένο προϊόν κράτησης

en: Default calendar view mode
el_GR: Προεπιλεγμένη εμφάνιση ημερολογίου

en: Default color
el_GR: Προκαθορισμένο χρώμα

en: Default form
el_GR: Προεπιλεγμένη φόρμα

en: Default settings for retrieving events
el_GR: Οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις για την ανάκτηση των γεγονότων

en: Default toolbar tab
el_GR: Προεπιλεγμένη γραμμή εργαλείων

en: Default value
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Define date for booking
el_GR: Ορίστε ημέρα για κράτηση

en: Define preselected resource.
el_GR: Ορισμός προεπιλεγμένου προϊόντος κράτησης.

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete booking data, when plugin deactivated
el_GR: Διαγραφή δεδομένων της κράτησης, όταν το plugin απενεργοποιηθεί

en: Delete data
el_GR: Διαγραφή δεδομένων

en: Delete selected booking form
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένης φόρμας κράτησης

en: Delete selected booking(s)
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένων κράτησεων

en: Delete selected bookings
el_GR: Διαγράψτε τις επιλεγμένες κρατήσεις

en: Delete settings
el_GR: Διαγραφή ρυθμίσεων

en: Delete template
el_GR: Διαγραφή προτύπου

en: Delete your previously saved default filer template!
el_GR: Διαγραφή του προηγουμένου αποθηκεμένου φίλτρου που ήταν προεπιλεγμένου!

en: Deleted
el_GR: Διαγράφηκε

en: Deleting
el_GR: Διαγράφοντας

en: Demo
el_GR: Δείγμα

en: Denied
el_GR: Άρνηση

en: Deposit
el_GR: Προκαταβολή

en: Deposit amount
el_GR: Ποσό προκαταβολής

en: Deposit payment total
el_GR: Κατάθεση συνολικής προκαταβολής

en: Deposit type
el_GR: Τύπος κατάθεσης προκαταβολής

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Details
el_GR: Παρατηρήσεις

en: Developer Test
el_GR: Δοκιμή προγραμματιστή

en: Different form fields, for the different week days
el_GR: Διαφορετικά πεδία στην φόρμα, για διαφορετικές ημέρες της εβδομάδας

en: Different time slots, for the different week days
el_GR: Διαφορετικά πεδία στην φόρμα, για διαφορετικές ημέρες της εβδομάδας

en: Disable Bootstrap loading on Back-End
el_GR: Απενεργοποίηση φόρτωσης Bootstrap στο παρασκήνιο

en: Disable Bootstrap loading on Front-End
el_GR: Απενεργοποίηση φόρτωσης Bootstrap στην όψη επισκέπτη

en: Disable bookings in different booking resources
el_GR: Απενεργοποίηση κράτησης σε διαφορετικό προϊόν κράτησης

en: Discount
el_GR: Έκπτωση

en: Discount Coupon field
el_GR: Πεδίο Εκπτωτικό κουπόνι

en: Dismiss
el_GR: Απόρριψη

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items.
el_GR: Εμφάνιση αναδυόμενου κειμένου πάνω στο ημερολόγιο για να εμφανίσει την διαθεσιμότητα με βάση το συνολικό αριθμό των επισκεπτών, οι οποίοι μπορεί να είναι σε δωρεάν προϊόντα κράτησης.

en: Do not show payment form, after submit booking form
el_GR: Να μην εμφανίζεται η φόρμα πληρωμής, μετά την υποβολή φόρμας κράτησης

en: Do you really want
el_GR: Θέλετε πραγματικά

en: Do you really want to delete selected booking form ?
el_GR: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε την επιλεγμένη φόρμα ?

en: Do you really want to delete selected booking(s) ?
el_GR: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε τις επιλεγμένες κράτησεις?

en: Do you really want to delete this booking ?
el_GR: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε αυτή την κράτηση?

en: Do you really want to do this ?
el_GR: Θέλετε πραγματικά να το κάνετε?

en: Do you really want to set booking as pending ?
el_GR: Θέλετε πραγματικά να ορίσετε αυτήν την κράτηση ως εκκρεμή?

en: Done
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Dot
el_GR: Τελεία

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Download the CSV file of exported booking data
el_GR: Κατεβάστε το αρχείο CSV των εξαγόμενων δεδομένων κράτησης

en: Drop Down
el_GR: Πτυσσόμενη λίστα

en: Duplicate Booking
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου κράτησης

en: Duration Time
el_GR: Διάρκεια Χρόνου

en: Duration Time - Drop Down list
el_GR: Διάρκεια χρόνου - Λίστα

en: Each day
el_GR: Κάθε ημέρα

en: Early / Late
el_GR: Πρόωρη / Καθυστερημένη

en: Early / Late Booking
el_GR: Πρόωρη / καθυστερημένη κράτηση

en: Edit
el_GR: Διαμόρφωση

en: Edit Booking
el_GR: Τροποποίηση κράτησης

en: Edit Note
el_GR: Επεξεργασία σημείωσης

en: Email (required)
el_GR: Email (απαιτείται)

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Email Address will be used in the FROM field of response to Visitor.
el_GR: Η διεύθυνση Email θα χρησιμοποιηθεί στο ΑΠΟ πεδίο της απάντησης στον επισκέπτη.

en: Email Body Background Color
el_GR: Χρώμα παρασκηνίου για σώμα Email

en: Email Body Text Colour
el_GR: Χρώμα κειμένου Email

en: Email Field
el_GR: Πεδίο Email

en: Email Footer Text
el_GR: Κείμενο υποσέλιδου Email

en: Email Heading
el_GR: Τίτλος Email

en: Email Styles
el_GR: Στυλ Email

en: Email copy to
el_GR: Αντίγραφο Email σε

en: Email different from website DNS, its can be a reason of not delivery emails. Please use the email withing the same domain as your website!
el_GR: Το Email είναι διαφορετικό απο το DNS της ιστοσελίδας, αυτό μπορεί να είναι ένας λόγος που δεν απεστάλησαν Email. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε Email με την ίδια διεύθυνση όπως η ιστοσελίδα σας!

en: Email for getting report for %sinvalid%s transactions.
el_GR: E-mail για να λήψη αναφοράς για %sάκυρες%s συναλλαγές.

en: Email for getting report for %ssome errors in  verification process%s.
el_GR: E-mail για να λήψη αναφοράς για %sορισμένα λάθη στη διαδικασία επαλήθευσης%s.

en: Email for getting report for %sverified%s transactions.
el_GR: Email για την παραλαβή έκθεσης για %sεπαληθευμένες%s συναλλαγές.

en: Email format
el_GR: Μορφή Email

en: Email had not sent. Some error occuered.
el_GR: Το Email δεν έχει αποσταλεί. Προέκυψαν κάποια λάθη.

en: Email is sending to Admin after creation of booking.
el_GR: Στέλνεται Email στο διαχειριστή μετά τη δημιουργία κράτησης.

en: Email is sending to Visitor after Approval of booking.
el_GR: Το Email στέλνεται στον επισκέπτη μετά την επιβεβαίωση της κράτησης.

en: Email is sending to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
el_GR: Το Email στέλνεται στον επισκέπτη μετά την ακύρωση της κράτησης (μετακίνηση στα σκουπίδια).

en: Email is sending to Visitor after Deleting of booking.
el_GR: Το Email στέλνεται στον επισκέπτη μετά τη διαγραφή της κράτησης.

en: Email is sending to Visitor after Editing of booking.
el_GR: Το Email στέλνεται στον επισκέπτη μετά την επεξεργασία της κράτησης.

en: Email is sending to Visitor after booking set as Pending.
el_GR: Το Email στέλνεται στον επισκέπτη αφού η κράτηση έχει οριστεί ως εκκρεμής.

en: Email is sending to Visitor after creation of booking.
el_GR: Στέλνεται Email στον επισκέπτη μετά τη δημιουργία κράτησης.

en: Email is sent to Visitor after Approval of booking.
el_GR: Στέλνεται Email στον επισκέπτη μετά την έγκριση κράτησης.

en: Email is sent to Visitor after Canceling of booking (moved to  trash).
el_GR: Προσαρμογή στο πρότυπο Email, το οποίο στέλνει στον επισκέπτη μετά την ακύρωση κράτησης.

en: Email is sent to Visitor after Deleting of booking.
el_GR: Στέλνεται Email στον επισκέπτη μετά την ακύρωση κράτησης.

en: Email is sent to Visitor after Editing of booking.
el_GR: Προσαρμογή στο πρότυπο Email, το οποίο στέλνεται στον επισκέπτη μετά την ακύρωση κράτησης.

en: Email is sent to Visitor after booking set as Pending.
el_GR: Στέλνεται Email στον επισκέπτη μετά τον ορισμό κράτησης ως εκκρεμή.

en: Email is sent to visitor after cancelling of booking (moved to trash).
el_GR: Στέλνεται Email στον επισκέπτη μετά την ακύρωση κράτησης (μεταφορά σε σκουπίδια).

en: Email sent to
el_GR: Email απεστάλη σε

en: Email template
el_GR: Πρότυπο Email

en: Email templates, which use shortcodes: %s, will be linked to this page
el_GR: Email πρότυπα, τα οποία χρησιμοποιούν σύντομους κωδικούς: %s, θα συνδεθεί με αυτή τη σελίδα

en: Email with  Payment Request which is sending to Visitor.
el_GR: Email με αίτηση πληρωμής που στέλνεται στον επισκέπτη.

en: Email with  Payment Request which is sent to Visitor.
el_GR: Email με αίτηση πληρωμής που στέλνεται στον επισκέπτη.

en: Emails Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Emails

en: Emails sending
el_GR: Αποστολή Emails

en: Enable / Disable
el_GR: Ενεργοποίηση / Απενεργοποίηση

en: Enable / disable sending copy of this email notification to admin
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση αποστολής αντιγράφου αυτής της ειδοποίησης Email στο διαχειριστή

en: Enable / disable sending email(s) to additional addresses
el_GR: Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση αποστολής Email σε επιπλέον διευθύνσεις

en: Enable this email notification
el_GR: Ενεργοποίηση της ειδοποίησης με Email

en: Enable this payment gateway
el_GR: Ενεργοποίηση αυτής της υπηρεσίας πληρωμής

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένα

en: End Time
el_GR: Ώρα λήξης

en: End Time - Drop Down list
el_GR: Ώρα λήξης - Λίστα

en: End Time - Text field
el_GR: Ώρα λήξης - Πεδίο κειμένου

en: End Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past. The End Time may also be earlier that the start time, if only 1 day was selected! Please choose another date or time.
el_GR: Η ώρα λήξης είναι άκυρη. Η συγκεκριμένη ημερομηνία ή ώρα μπορεί να έχει κρατηθεί, ή έχει κρατηθεί ήδη στο παρελθόν! Η ώρα λήξης μπορεί επίσης να είναι νωρίτερα από ότι η ώρα έναρξης, εάν έχει επιλεγεί μόνο μία ημέρα! Παρακαλούμε επιλέξτε άλλη ημερομηνία ή ώρα.

en: End of current month
el_GR: Τέλος του τρέχοντος μήνα

en: English and French translation
el_GR: Αγγλική και Γαλλική μετάφραση

en: Enter %s in text field.
el_GR: Πληκτρολογήστε %s μέσα στο πεδίο κειμένου.

en: Enter Keyword here
el_GR: Εισάγετε λέξη κλειδί εδώ

en: Enter URL to .ics feed
el_GR: Εισάγετε διεύθυνση ιστοσελίδας για παραγωγή .ics

en: Enter a title for the Reference text box (i.e. Your email address). Visitors will see this text.
el_GR: Εισάγετε ένα τίτλο κειμένου αναφοράς (για παράδειγμα: το Email σας). Οι επισκέπτες θα βλέπουν αυτό το κείμενο.

en: Enter additional cost in formats:
el_GR: Προσθέστε επιπρόσθετα κόστη σε μορφοποίηση:

en: Enter coupon code.
el_GR: Εισάγετε κωδικό κουπονιού.

en: Enter date / time
el_GR: Εισάγετε την ημερομηνία / ώρα

en: Enter dropdown options. One option per line.
el_GR: Εισάγετε επιλογές. Μια επιλογή ανά γραμμή.

en: Enter fixed amount for each selected day
el_GR: Εισάγετε σταθερό ποσό για κάθε επιλεγμένη ημέρα

en: Enter fixed cost
el_GR: Πληκτρολογήστε σταθερό κόστος

en: Enter main heading contained within the email notification.
el_GR: Αναγράψτε τον κυρίως τίτλο που περιέχεται στην ειδοποίηση Email.

en: Enter maximum number of times, when coupon is applicable.
el_GR: Πληκτρολογήστε το μέγιστο αριθμό απο φορές, για να εφαρμοστεί το κουπόνι.

en: Enter minimum booking cost, when coupon is applicable.
el_GR: Εισάγετε το ελάχιστο ποσό, για να εφαρμόζεται το κουπόνι.

en: Enter name of booking resource
el_GR: Εισάγετε όνομα ή κατηγορία προϊόντος κράτησης

en: Enter number of fixed or percentage savings.
el_GR: Πληκτρολογήστε σταθερό αριθμό ή ποσοστό.

en: Enter percentage as additional sum, which is based only on original cost and not full sum
el_GR: Εισάγετε ποσοστό ως πρόσθετο ποσό, το οποίο βασίζεται μόνο στο αρχικό κόστος και όχι σε ολόκληρο το ποσό

en: Enter percentage of the entire booking
el_GR: Πληκτρολογήστε το ποσοστό απο τη συνολική κράτηση

en: Enter relative URLs of pages, where you have Booking Calendar elements (booking forms or availability calendars). Please enter one URL per line. Example: %s
el_GR: Εισάγετε σχετικές διευθύνσεις ιστοσελίδας, όπου έχετε ημερολόγια κρατήσεων (φόρμες κρατήσεων ή διαθέσιμα ημερολόγια). Παρακαλώ πληκτρολογήστε μια διεύθυνση ιστοσελίδας ανά γραμμή. Παράδειγμα: %s

en: Enter seasonal rate(s) (cost diference in %s from standard cost %s or a fixed cost) of the booking resource (%s) or %sAdd a new seasonal filter%s
el_GR: Εισάγετε εποχιακό ποσοστό (διαφορά κόστους επί τοις %s από το αρχικό κόστος %s ή ένα σταθερό κόστος) του προϊόντος κράτησης (%s) ή %s προσθέστε νέο εποχιακό φίλτρο%s

en: Enter text contained within footer of the email notification
el_GR: Αναγράψτε το κείμενο που περιέχεται στο υποσέλιδο της ειδοποίησης Email

en: Enter the %sTime%s using the text field.
el_GR: Εισάγετε την %sΏρα%s χρησιμοποιώντας το πεδίο κειμένου.

en: Enter the service name or the reason for the payment here.
el_GR: Εισάγετε εδώ το όνομα της υπηρεσίας ή τον λόγο πληρωμής.

en: Enter the title of the payment button
el_GR: Εισάγετε τον τίτλο του κουμπιού πληρωμής

en: Enter this value
el_GR: Πληκτρολογήστε αυτή την τιμή

en: Enter your iDEAL Merchant ID
el_GR: Πληκτρολογήστε τον κωδικό του εμπορικού κλειδιού iDEAL

en: Enter your iDEAL Merchant Key.
el_GR: Πληκτρολογήστε το εμπορικό κλειδί iDEAL.

en: Enter your iPay88 Merchant Code.
el_GR: Πληκτρολογήστε των κωδικό εμπόρου iPay88.

en: Enter your iPay88 Merchant Key.
el_GR: Πληκτρολογήστε τον κλειδί εμπόρου iPay88.

en: Enter your phone number
el_GR: Εισάγετε το τηλέφωνό σας

en: Error
el_GR: Λάθος

en: Error IPN
el_GR: Σφάλμα IPN

en: Error!
el_GR: Λάθος!

en: Error! Please reset your check-in/check-out dates above.
el_GR: Σφάλμα! Παρακαλείστε να επαναφέρετε τις ημερομηνίες άφιξης/αναχώρησης.

en: Euros
el_GR: Ευρώ

en: Even if visitor selects the booked timeslot, system will not allow them to make the booking.
el_GR: Ακόμη και αν ο επισκέπτης επιλέξει την κράτηση με χρονικό εύρος, το σύστημα δεν θα του επιτρέψει να κάνει την κράτηση.

en: Event Description (optional field)
el_GR: Περιγραφή Γεγονότος (προαιρετικό πεδίο)

en: Event Title
el_GR: Τίτλος Γεγονότος

en: Events Import
el_GR: Εισαγωγή γεγονότων

en: Every
el_GR: Κάθε

en: Example
el_GR: Παράδειγμα

en: Example #1: %s - start French translation section
el_GR: Παράδειγμα #1: %s - Έναρξη μετάφρασης στα Γαλλικά

en: Example #2: "%s" - English and French translation of some message
el_GR: Παράδειγμα #2: "%s" - Αγγλική και Γαλλική μετάφραση για κάποιο μήνυμα

en: Example:
el_GR: Παράδειγμα:

en: Example: %s - %s"United States"%s is selected by default.
el_GR: Παράδειγμα: %s - %s"United States"%s είναι προεπιλεγμένη τιμή.

en: Example: %s - custom number of visitor selections"
el_GR: Παράδειγμα: %s - Προσαρμοσμένος αριθμός από επιλεγμένους επισκέπτες"

en: Example: %s.
el_GR: Παράδειγμα: %s.

en: Example: %sMake booking here%s
el_GR: Παράδειγμα: %sΚάνε μία κράτηση εδώ%s

en: Examples
el_GR: Παραδείγματα

en: Exist
el_GR: Υπάρχει

en: Expand Advanced Toolbar
el_GR: Άνοιγμα εξειδικευμένης μπάρας

en: Expiration
el_GR: Λήξη

en: Expiration Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης

en: Expired
el_GR: Έληξε

en: Explore Premium Features
el_GR: Μεταφερθείτε στην πλήρη έκδοση με όλες τις δυνατότητες

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Export All
el_GR: Εξαγωγή όλων

en: Export All bookings to CSV format
el_GR: Εξαγωγή όλων των κρατήσεων σε μορφή CSV

en: Export bookings
el_GR: Εξαγωγή κρατήσεων

en: Export only current page of bookings to CSV format
el_GR: Εξαγωγή μόνο της τρέχουσας σελίδας των κρατήσεων σε μορφή CSV

en: Exporting booking data
el_GR: Εξαγωγή δεδομένων κράτησης

en: FAQ
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: Failed
el_GR: Απέτυχε

en: Feb
el_GR: Φεβ

en: February
el_GR: Φεβρουάριος

en: Field Label
el_GR: Ετικέτα πεδίου

en: Fields %s(selectbox(es) and checkbox(es))%s are shown here automatically if they exist in the %sbooking form%s.
el_GR: Τα πεδία %s(επιλεγμένα πλαίσια)%s εμφανίζονται εδώ αυτόματα αν υπάρχουν μέσα στην %sφόρμα κρατήσεων%s.

en: Fields Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Φόρμας

en: Filter Name
el_GR: Όνομα Φίλτρου

en: Filter bookings by booking dates
el_GR: Φιλτράρισμα κρατήσεων με ημερομηνίες κρατήσεων

en: Filter tab
el_GR: Καρτέλα φίλτρο

en: Filters
el_GR: Φίλτρα

en: Find Your Calendar ID
el_GR: Βρείτε το ID από το ημερολόγιό σας

en: First Name
el_GR: Όνομα

en: First Name (required)
el_GR: Όνομα (απαιτείται)

en: First Name(s)
el_GR: Όνομα

en: First option in dropdown list.
el_GR: Πρώτη επιλογή στην λίστα.

en: First option title
el_GR: Πρώτη επιλογή Τίτλου

en: Follow these steps to configure it:
el_GR: Ακολουθήστε αυτά τα βήματα για να το ρυθμίσετε:

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: For
el_GR: Για

en: For example, a URL to your site that displays a %s"Thank you for the payment"%s.
el_GR: Για παράδειγμα, ένα URL στην ιστοσελίδα σας το οποίο εμφανίζει ένα %s"Ευχαριστώ για την πληρωμή"%s.

en: For example, if the original cost of the booking is %s, then after applying additional costs the total cost will be folowing
el_GR: Για παράδειγμα, αν το αρχικό κόστος της κράτησης είναι %s, τότε μετά την εφαρμογή επιπρόσθετου κόστους το συνολικό κόστος θα είναι το εξής

en: For example, the URL to your website that displays a %s"Payment Canceled"%s page.
el_GR: Για παράδειγμα, το URL στην ιστοσελίδα σας στο οποίο εμφανίζει μία σελίδα %s"Πληρωμή ακυρώθηκε"%s.

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or cancel this booking at: %s Thank you, Reservation service."
el_GR: Για παράδειγμα: "Έχετε μια νέα κράτηση %s στην ακόλουθη ημερομηνία: %s Στοιχεία επικοινωνίας: %s Μπορείτε να εγκρίνετε ή να ακυρώσετε την κράτηση σε: %s Ευχαριστούμε, Υπηρεσία κρατήσεων."

en: For more information about configuring Relay Response in the Merchant Interface, please see the %sMerchant Integration Guide%s
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ρύθμιση απάντησης στο περιβάλλον του εμπόρου, παρακαλούμε δείτε το %sΟδηγός ένωσης εμπόρου%s

en: For more information:
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες:

en: For the Return URL, enter the Return URL from PayPal on your site for successfull payment.
el_GR: Για το URL επιστροφής, πληκτρολογήστε το URL Επιστροφής από το PayPal στην ιστοσελίδα σας για την επιτυχής πληρωμής.

en: Form
el_GR: Φόρμα

en: Form Field
el_GR: Πεδία φόρμας

en: Form Field Configuration
el_GR: Ρυθμίσεις πεδίων φόρμας

en: Form Template
el_GR: Πρότυπο φόρμας

en: Form and calendar are centered
el_GR: Φόρμα και ημερολόγιο είναι κεντραρισμένα

en: Form at right side of calendar
el_GR: Φόρμα στη δεξιά πλευρά του ημερολογίου

en: Form fields
el_GR: Πεδία φόρμας

en: Form for dark background
el_GR: Φόρμα για μαύρο παρασκήνιο

en: Form under calendar
el_GR: Φόρμα κάτω απο ημερολόγιο

en: Found: %s booking forms inside of posts or pages
el_GR: Βρέθηκε: %s φόρμα κράτησης μέσα σε Θέση ή σελίδα

en: Fr
el_GR: Πα

en: Fraud
el_GR: Απάτη

en: Fri
el_GR: Παρ

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: From
el_GR: Από

en: Full cost of the booking
el_GR: Πλήρες κόστος της κράτησης

en: Full cost of the booking.
el_GR: Πλήρες κόστος της κράτησης.

en: Gateway
el_GR: Υπηρεσία

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Information
el_GR: Γενικές Πληροφορίες

en: General Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: Generate Tag
el_GR: Δημιουργία ετικέτας

en: Generate tag
el_GR: Δημιουργία ετικέτας

en: Generating columns
el_GR: Δημιουργία στηλών

en: Generating content of file
el_GR: Παραγωγή περιεχομένου αρχείου

en: Get Started
el_GR: Ξεκινώντας

en: Getting Started
el_GR: Ξεκινώντας

en: Give your project a name and click "Create".
el_GR: Δώστε στο έργο σας ένα όνομα και κάντε κλικ "Δημιουργία".

en: Go
el_GR: Αναζήτηση

en: Go to Google Developer Console: %s.
el_GR: Πηγαίνετε στην κονσόλα προγραμματιστών της Google: %s.

en: Google API Key
el_GR: Κλειδί Google API

en: Google Calendar
el_GR: Ημερολόγιο Google

en: Google Calendar - General Settings
el_GR: Google Ημερολόγιο - Γενικές ρυθμίσεις

en: Google Calendar ID
el_GR: ID ημερολογίου Google

en: Guests
el_GR: Επισκέπτες

en: HTML tags is accepted.
el_GR: HTML ετικέτα είναι αποδεκτή.

en: Have a questions?
el_GR: Έχετε απορίες?

en: Header / Footer
el_GR: Επικεφαλίδα / Υποσέλιδο

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Help Info
el_GR: Βοήθεια

en: Help and info notices
el_GR: Βοήθεια και πληροφορίες

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Hide Children Resources
el_GR: Απόκρυψη δωματίων "παιδιών"

en: Hide advanced settings
el_GR: Απόκρυψη σύνθετων ρυθμίσεων

en: Hide advanced settings of JavaScript loading
el_GR: Απόκρυψη προηγμένων ρυθμίσεων της JavaScript

en: Hide season filters
el_GR: Απόκρυψη των φίλτρων σεζόν

en: Hide settings of powered by notice
el_GR: Απόκρυψη ρυθμίσεων των powered με ανακοίνωση

en: High season
el_GR: Υψηλή σεζόν

en: Hints
el_GR: Συμβουλές

en: Hints for your form
el_GR: Συμβουλές για τη φόρμα σας

en: Hong Kong Dollar
el_GR: Δολάριο Hong Kong (Dollar)

en: Horizontal Search Form Template
el_GR: Πρότυπο φόρμας αναζήτησης Οριζόντιο

en: How it works
el_GR: Πώς λειτουργεί

en: How to start export of .ics feeds (files)?
el_GR: Πώς να ξεκινήσετε την εξαγωγή των αρχείων .ics?

en: How to start import of .ics feeds (files)?
el_GR: Πώς να ξεκινήσετε την εισαγωγή των αρχείων .ics?

en: Hungarian Forint
el_GR: Νόμισμα Ουγγαρίας(Forint)

en: I Accept term and conditions
el_GR: Αποδέχομαι τους όρους και τις προϋποθέσεις

en: IBAN
el_GR: ΙΒΑΝ

en: ID of booking
el_GR: ID κράτησης

en: ID of booking resource.
el_GR: ID προϊόντος κράτησης.

en: ID of booking resources
el_GR: ID προϊόντων κράτησης

en: ID or Title
el_GR: ID ή τίτλος

en: If empty then title defined as WordPress
el_GR: Αν μείνει άδειο, ο τίτλος καθορίζεται όπως στο Wordpress

en: If not supplied then the description as configured in the administration/management portal section will be used. If the option %s is selected then the configured description will always be applied.
el_GR: Εάν δεν παρέχεται τότε η περιγραφή θα χρησιμοποιηθεί όπως έχει ρυθμιστεί στην ενότητα Διαχείριση/Διαχείριση πύλης. Εάν έχει επιλεγεί η επιλογή %s τότε θα εφαρμοστεί πάντα η περιγραφή που έχει ρυθμιστεί.

en: If you accept %scash payment%s, you can write details about it here
el_GR: Εάν αποδέχεσται %sπληρωμή με μετρητά%s, μπορείτε να γράψετε λεπτομέρειες σχετικά με αυτό εδώ

en: If you check this option, all booking data will be deleted when you uninstall this plugin. Do you really want to do this?
el_GR: Εάν επιλέξετε αυτή την επιλογή, όλα τα δεδομένα κρατήσεων θα διαγραφούν όταν απεγκαταστήσετε το plugin. Θέλετε πραγματικά να το κάνετε?

en: If you do not see search results at front-end side of your website, please check troubleshooting instruction %shere%s
el_GR: Αν δεν δείτε αποτελέσματα αναζήτησης στο τέλος της σελίδας, παρακαλώ ελέγξτε τις οδηγίες %sεδώ%s

en: If you have inserted import shortcodes from %s, then  you can configure your CRON for periodically access these pages and import .ics feeds.
el_GR: Εάν έχετε εισαγάγει κωδικούς εισαγωγής από %s, τότε μπορείτε να διαμορφώσετε το CRON σας για να έχετε περιοδική πρόσβαση σε αυτές τις σελίδες και τις να εισάγετε .ics.

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Transaction Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
el_GR: Εάν δεν έχετε λογαριασμό σε αυτό το σύστημα, παρακαλώ εγγραφείτε για ένα %sδοκιμαστικό λογαριασμό προγραμματιστή%s να αποκτήσει ένα API ID εισόδου και ένα Key συναλλαγών. Αυτά τα Keys θα ταυτοποιούν τα αιτήματα στην πύλη πληρωμής.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one.
el_GR: Εάν δεν έχετε λογαριασμό συστήματος, παρακαλώ επισκεφτείτε %s για να δημιουργήσετε ένα.

en: If you like %s please leave us a %s rating. A huge thank you in advance!
el_GR: Αν σας άρεσε το %s παρακαλούμε αφήστε μας μια %s αξιολόγηση. Ένα μεγάλο ευχαριστώ εκ των προτέρων!

en: If you use this shortcode, %syou can not use any other time shortcodes%s in the form.
el_GR: Αν χρησιμοποιήσετε αυτό το σύντομο κωδικό, %sδεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε άλλο σύντομο κωδικό ώρας%s μέσα στη φόρμα.

en: If you will get any difficulties or have a questions, please contact by email %s
el_GR: Εάν αντιμετωπίσετε οποιαδήποτε δυσκολία ή έχετε κάποια ερώτηση, παρακαλώ επικοινωνήστε με Email %s

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import Google Calendar Events
el_GR: Εισαγωγή γεγονότων από το Ημερολόγιο της Google

en: Import Settings
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Import events every
el_GR: Εισαγωγή γεγονότων κάθε

en: Important
el_GR: Σημαντικό

en: Important!
el_GR: Σημαντικό!

en: Importing Feed
el_GR: Εισαγωγή Feed

en: In Trash
el_GR: Στα σκουπίδια

en: In the sidebar click on "APIs & auth".
el_GR: Στην πλαϊνή γραμμή, κάντε κλικ στο "APIs & auth".

en: In-Progress
el_GR: Βρίσκεται σε εξέλιξη

en: Inactive User
el_GR: Ανενεργός χρήστης

en: Incorrect date format
el_GR: Εσφαλμένη μορφή ημερομηνίας

en: Incorrect email field
el_GR: Λάθος πεδίο e-mail

en: Indicate to the payment gateway that you would like to receive the transaction response to your site.
el_GR: Καθορίζει την πύλη πληρωμής που θα θέλατε να λάβετε την απάντηση της συναλλαγής στο site σας.

en: Info
el_GR: Πληροφορίες

en: Information
el_GR: Πληροφορία

en: Inline Search Form Template
el_GR: Ενσωματωμένο πρότυπο φόρμας αναζήτησης

en: Inlinee Search Form Template
el_GR: Inlinee Πρότυπο Φόρμας Αναζήτησης

en: Insert %s shortcode into  some post(s) or page(s). Check more info about this %sshortcode configuration%s
el_GR: Εισαγωγή του %s κώδικα σε ορισμένες δημοσιεύσεις ή σελίδες. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτήν τη %sρύθμιση παραμέτρων κώδικα %s

en: Insert %s shortcode to prevent SPAM bookings.
el_GR: Εισαγωγή %s σύντομου κωδικού για την πρόληψη SPAM κρατήσεων.

en: Insert Shortcode
el_GR: Εισαγωγή κώδικα

en: Insert booking calendar
el_GR: Εισαγωγή ημερολόγιο κρατήσεων

en: Insert booking form %sshortcode%s into your %sPost%s or %sPage%s
el_GR: Εισαγωγή %sσύντομου κώδικα%s σε %sΆρθρο%s ή σε %sΣελίδα%s

en: Insert file URL
el_GR: Εισαγωγή αρχείου διεύθυνσης ιστοσελίδας

en: Insert into page
el_GR: Εισαγωγή στη σελίδα

en: Insert these shortcodes into form to %sshow info in real time %s(after selection of the dates in calendar or options in checkboxes or selectboxes)%s.
el_GR: Τοποθετήστε αυτούς τους σύντομους κωδικούς σε φόρμα για να %sπαρουσιάζουν πληροφορίες σε πραγματικό χρόνο %s(μετά την επιλογή των ημερομηνιών του ημερολογίου ή τις επιλογές σε πλαίσια ελέγχου)%s.

en: Install %s plugin.
el_GR: Εγκατάσταση %s πρόσθετου.

en: Instant Payment Notification (IPN) is a message service that notifies you of events related to PayPal transactions
el_GR: Άμεση κοινοποίηση πληρωμής (IPN) είναι μια υπηρεσία που σας ειδοποιεί με μήνυμα για συμβάντα που σχετίζονται με τις συναλλαγές PayPal

en: Integration of %s payment system
el_GR: Ενσωμάτωση του %s συστήματος πληρωμών

en: Integration of Bank Transfer payment system
el_GR: Ενσωμάτωση συστήματος πληρωμών μέσω τραπεζικής μεταφοράς

en: Integration of Pay in Cash payment system
el_GR: Ενσωμάτωση πληρωμών με μετρητά

en: Integration of Paypal payment system
el_GR: Ενσωμάτωση του συστήματος πληρωμών Paypal

en: Integration of Sage payment system
el_GR: Ενσωμάτωση του συστήματος πληρωμών Sage

en: Integration of authorizenet payment system
el_GR: Ενσωμάτωση συστήματος πληρωμών authorizenet

en: Integration of iPay88 payment system
el_GR: Ενσωμάτωση του συστήματος πληρωμών iPay88

en: Interface of plugin is using %s currency. Specific payment gateway will use own currency in payment form without currency exchange! Its can be reason of wrong cost.
el_GR: Η διαχείριση του πρόσθετου χρησιμοποιεί %s νόμισμα. Συγκεκριμένη πύλη πληρωμής θα χρησιμοποιήσει το δικό της νόμισμα στη φόρμα πληρωμής χωρίς συνάλλαγμα! Αυτό μπορεί να είναι λόγος για λάθος τιμή.

en: Invalid
el_GR: Άκυρος

en: Invalid IPN
el_GR: Άκυρο IPN

en: Israeli New Shekel
el_GR: Νόμισμα Ισραήλ (New Shekel)

en: Israeli Shekel
el_GR: Νόμισμα Ισραήλ (Shekel)

en: It works only in %ssingle day selection%s mode.
el_GR: Δουλεύει μόνο σε κατάσταση %sεπιλογή απλής μέρας%s.

en: Its only show fixed payment details.
el_GR: Εμφανίζει μόνο πάγιες λεπτομέρειες πληρωμής.

en: Its useful, if you need to import/export bookings from/to external websites, like %s
el_GR: Είναι χρήσιμο, αν χρειαστεί να εισάγετε/εξάγετε κρατήσεις από/προς εξωτερικές ιστοσελίδες, όπως %s

en: Jan
el_GR: Ιαν

en: January
el_GR: Ιανουάριος

en: Japanese Yen
el_GR: Ιαπωνικό Yen

en: Jul
el_GR: Ιουλ

en: July
el_GR: Ιούλιος

en: Jun
el_GR: Ιουν

en: June
el_GR: Ιούνιος

en: Keyword
el_GR: Λέξη-κλειδί

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Labels
el_GR: Ετικέτες

en: Language Sections
el_GR: Ενότητα γλωσσών

en: Last Name
el_GR: Επώνυμο

en: Last Name (required)
el_GR: Επώνυμο (απαιτείται)

en: Last name
el_GR: Επώνυμο

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Left with space
el_GR: Αριστερά με κενό

en: Limit available days from today
el_GR: Περιορισμός διαθέσιμων ημερών από σήμερα

en: Live Test
el_GR: Live Δοκιμή

en: Load JS and CSS files only on specific pages
el_GR: Φόρτωμα JS και CSS αρχείων μόνο σε συγκεκριμένες σελίδες

en: Location
el_GR: Περιοχή

en: Location:
el_GR: Περιοχή:

en: Log in to your PayPal account.
el_GR: Είσοδος στο PayPal λογαριασμό σας.

en: Log on to the Merchant Interface
el_GR: Συνδεθείτε με το εμπορικό περιβάλλον εργασίας

en: MD5 Hash value
el_GR: Τιμές MD5

en: Make it %sexclusive%s
el_GR: Κάντο %sαποκλειστικό%s

en: Make payments with payPal - its fast, free and secure!
el_GR: Κάντε τις πληρωμές με PayPal - γρήγορα, δωρεάν και με ασφάλεια!

en: Malaysian Ringgit
el_GR: Νόμισμα Μαλαισίας

en: Malaysian Ringgits (only for Malaysian users)
el_GR: Νόμισμα Μαλαισίας (Ringgits) (μόνο για τους χρήστες της Μαλαισίας)

en: Malformed
el_GR: Κακόμορφο

en: Manage Users
el_GR: Ρυθμίστε χρήστες

en: Mar
el_GR: Μαρ

en: March
el_GR: Μάρτιος

en: Mark as Unread selected bookings
el_GR: Μαρκάρισμα τις επιλεγμένες κρατήσεις ως μη αναγνωσμένες

en: Mark as read all bookings
el_GR: Μαρκάρετε όλες τις κρατήσεις ως αναγνωσμένες

en: Mark as read selected bookings
el_GR: Μαρκάρισμα τις επιλεγμένες κρατήσεις ως αναγνωσμένες

en: Max
el_GR: Μέγιστος

en: Max visitors
el_GR: Μέγιστος αριθμός επισκεπτών

en: Max. persons
el_GR: Μέγιστος αριθμός ατόμων

en: Maximum number
el_GR: Μέγιστος αριθμός

en: Maximum number of usage
el_GR: Μέγιστος αριθμός χρήσης

en: Maxlength
el_GR: Μέγιστο μέγεθος

en: May
el_GR: Μαϊ

en: Merchant Code
el_GR: Κωδικός Εμπόρου

en: Merchant ID
el_GR: Εμπορικός κωδικός

en: Merchant Key
el_GR: Κλειδί εμπόρου

en: Message title
el_GR: Τίτλος μηνύματος

en: Mexican Peso
el_GR: Νόμισμα Μεξικού (Peso)

en: Middle
el_GR: Μέση

en: Min
el_GR: Ελάχιστος

en: Minimum Booking Cost
el_GR: Ελάχιστο Κόστος Κράτησης

en: Minimum Cost
el_GR: Ελάχιστο Κόστος

en: Mo
el_GR: Δε

en: Modified
el_GR: Τροποποιημένο

en: Mon
el_GR: Δευ

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Months
el_GR: Μήνες

en: Move selected bookings to trash
el_GR: Μετακινήστε τις επιλεγμένες κρατήσεις στα σκουπίδια

en: Move to trash
el_GR: Μετακίνηση στα σκουπίδια

en: Moved to trash
el_GR: Μεταφέρθηκε στα σκουπίδια

en: Multipart
el_GR: Πολλαπλά τεμάχια

en: Multiple days
el_GR: Διάφορες ημέρες

en: My Profile – Connection
el_GR: Το προφίλ μου – Σύνδεση

en: My bookings
el_GR: Οι κρατήσεις μου

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Navigate to your Google calendars.
el_GR: Πλοηγηθείτε στα Google ημερολόγιά σας.

en: Need even more functionality? Check %s higher versions %s
el_GR: Χρειάζεστε ακόμη περισσότερες λειτουργίες? Ελέγξτε τις %s μεγελύτερες εκδόσεις %sαπόρριψη

en: New
el_GR: Νέο

en: New (unverified) booking(s)
el_GR: Νέες (ανεπιβεβαίωτες) κράτησεις

en: New Zealand Dollar
el_GR: Δολάριο Νέας Ζηλανδίας

en: New booking
el_GR: Νέα κράτηση

en: New booking(s) made today
el_GR: Νέες κρατήσεις που έγιναν σήμερα

en: New bookings
el_GR: Νέες κρατήσεις

en: Next
el_GR: Επόμενη/ες

en: Next 3 months
el_GR: Επόμενοι 3 μήνες

en: Next 4 weeks
el_GR: Επόμενες 4 εβδομάδες

en: Next 7 days
el_GR: Επόμενες 7 ημέρες

en: Next Steps
el_GR: Επόμενα Βήματα

en: Next day
el_GR: Επόμενη ημέρα

en: Next month
el_GR: Επόμενος μήνας

en: Next week
el_GR: Επόμενη εβδομάδα

en: No booking resources
el_GR: Δεν υπάρχουν προϊόντα κράτησης

en: No days
el_GR: Δεν υπάρχουν ημέρες

en: No results found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: No separator
el_GR: Χωρίς διαχωριστή

en: None
el_GR: Κανένα

en: Norwegian Krone
el_GR: Νόμισμα Νορβηγίας (Krone)

en: Not Completed
el_GR: Δεν ολοκληρώθηκε

en: Not authed
el_GR: Δεν επικυρώθηκε

en: Note
el_GR: Σημείωση

en: Note!
el_GR: Σημείωση!

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Nothing Found
el_GR: Δε βρέθηκε τίποτα

en: Nothing Found Message:
el_GR: Δεν βρέθηκε τίποτα Μήνυμα:

en: Nothing found message
el_GR: Τίποτα δεν βρέθηκε

en: Nothing found.
el_GR: Τίποτα δεν βρέθηκε.

en: Nov
el_GR: Νοε

en: November
el_GR: Νοέμβριος

en: Now
el_GR: Τώρα

en: Now click on "Credentials" in the sidebar.
el_GR: Τώρα κάντε κλικ στο "Πιστοποιητικά" στην πλαϊνή γραμμή.

en: Now copy the Calendar ID to use in the plugin settings in your WordPress admin. Make sure to %suse the Calendar ID only, not the entire XML feed URL%s.
el_GR: Τώρα αντιγράψτε το ID από το ημερολόγιο που θέλετε να χρησιμοποιήσετε στις ρυθμίσεις Feed στην διαχείριση του WordPress. Σιγουρευτείτε oti %sχρησιμοποιείτε μόνο το ID του ημερολόγιου και όχι το XML feed URL%s.

en: Number of days to scroll
el_GR: Αριθμός ημερών που θα εμφανίζονται

en: Number of decimal points
el_GR: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων

en: Number of months
el_GR: Αριθμός μηνών

en: Number of months in one row
el_GR: Αριθμός των μηνών σε μια σειρά

en: Number of months to scroll
el_GR: Αριθμός μηνών που θα εμφανίζονται

en: Number of selected days.
el_GR: Αριθμός επιλεγμένων ημερών.

en: Number of selected nights.
el_GR: Αριθμός επιλεγμένων νυχτών.

en: Number of usage
el_GR: Αριθμός χρήσης

en: Oct
el_GR: Οκτ

en: October
el_GR: Οκτώμβριος

en: Offset
el_GR: Μετατόπιση

en: On each
el_GR: Για

en: On the popup click the button "Server Key" and click "Create".
el_GR: Στο αναδυόμενο παράθυρο, κάντε κλικ στο κουμπί "Server Key" και κλικ "Δημιουργία".

en: One Value from %sOptions%s list
el_GR: Μία τιμή από τη λίστα %sΕπιλογές%s

en: One Value from %sOptions%s list or term %s for selection of all checkboxes
el_GR: Μία τιμή από την λίστα %sΕπιλογές%s ή όρο %s για επιλογή από όλα τα checkboxes

en: One option per line
el_GR: Μία επιλογή ανά γραμμή

en: One title per line
el_GR: Μία επιλογή ανά γραμμή

en: Only Form
el_GR: Μόνο φόρμα

en: Only availability calendar
el_GR: Μόνο τα διαθέσιμα ημερολόγια

en: Open in new window
el_GR: Ανοίξτε σε νέο παράθυρο

en: Open the settings for the calendar.
el_GR: Ανοίξτε τις ρυθμίσεις για το ημερολόγιο.

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Or you can import .ics feed or file directly at current page.
el_GR: Ή μπορείτε να εισαγάγετε τo .ics αρχείο απευθείας στην τρέχουσα σελίδα.

en: Order by
el_GR: Ταξινόμηση με

en: Order number
el_GR: Αριθμός παραγγελίας

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Other Hints
el_GR: Άλλες συμβουλές

en: PAYMENT
el_GR: ΠΛΗΡΩΜΗ

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Paid OK
el_GR: Πληρωμή ΟΚ

en: Parameters
el_GR: Παράμετροι

en: Parent
el_GR: "Πατέρας"

en: Partially booked
el_GR: Μερικώς διαθέσιμο

en: Partially booked item
el_GR: Μερικώς διαθέσιμο στοιχείο

en: Partially booked item - day, which is booked for the specific time-slot(s).
el_GR: Μερικώς διαθέσιμο στοιχείο - ημέρα, το οποίο έχει κρατηθεί για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο.

en: Partially paid
el_GR: Μερική πληρωμή

en: Partially_Refunded
el_GR: Μερική_Επιστροφή

en: Pay
el_GR: Πληρωμή

en: Pay in Cash
el_GR: Πληρωμή με μετρητά

en: Pay using %s payment service
el_GR: Πληρωμή χρησιμοποιώντας %s υπηρεσία πληρωμής

en: Pay via
el_GR: Πληρωμή μέσο

en: Payment
el_GR: Πληρωμή

en: Payment Button type
el_GR: Κουμπί τύπος πληρωμής

en: Payment Description
el_GR: Περιγραφή πληρωμής

en: Payment Gateways
el_GR: Υπηρεσίες Πληρωμής

en: Payment Gateways - General Settings
el_GR: Υπηρεσίες πληρωμής - Γενικές ρυθμίσεις

en: Payment Options
el_GR: Επιλογές πληρωμής

en: Payment Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Πληρωμών

en: Payment button title
el_GR: Τίτλος πληρωμής κουμπιού

en: Payment description at gateway website
el_GR: Περιγραφή πληρωμής στην κυρίως ιστοσελίδα

en: Payment failed
el_GR: Η πληρωμή απέτυχε

en: Payment for booking %s on these day(s): %s
el_GR: Πληρωμή για την κράτηση %s για αυτές τις ημέρες: %s

en: Payment method description that the customer will see on your payment page.
el_GR: Περιγραφή μεθόδου πληρωμής που θα δει ο πελάτης στην σελίδα πληρωμής.

en: Payment rejected
el_GR: Η πληρωμή απορρίφθηκε

en: Payment request
el_GR: Αίτηση πληρωμής

en: Payment status
el_GR: Κατάσταση πληρωμής

en: Payment status updated by Mobile88 Admin(Fail)
el_GR: Η κατάσταση πληρωμής ενημερώθηκε από το διαχειριστή του Mobile88 (Απέτυχε)

en: Payments
el_GR: Πληρωμές

en: Paypal Email address to receive payments
el_GR: Διεύθυνση Email Paypal για να λάβετε τις πληρωμές

en: Paypal Pro Hosted Solution
el_GR: Λύση Paypal Pro Hosted

en: Paypal Standard
el_GR: Paypal Κανονικό

en: Pending
el_GR: Εκκρεμεί

en: Pending booking(s)
el_GR: Εκκρεμείς κρατήσεις

en: Pending item
el_GR: Στοιχείο σε εκκρεμότητα

en: Philippine Pesos
el_GR: Νόμισμα Φιλιππίνες (Pesos)

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Placeholder
el_GR: Κράτηση θέσης

en: Plain (without styles)
el_GR: Απλό (χωρίς στιλ)

en: Plain text
el_GR: Απλό κείμενο

en: Please Select
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Please check more about configuration at  %sthis page%s
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε περισσότερα σχετικά με αυτή την ρύθμιση σε %sαυτή την σελίδα%s

en: Please check more about this feature %shere%s.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε περισσότερα σχετικά με αύτη την λειτουργία  %sεδώ%s.

en: Please check more about this feature at  %sthis page%s
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε περισσότερα σχετικά με αυτή την λειτουργία σε %sαυτή την σελίδα%s

en: Please check more info about configuration of this cost settings on this %spage%s.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις αυτού του κόστους για το θέμα αυτό στη %sσελίδα%s.

en: Please configure all fields inside the %sBilling form fields%s section at %sPayments General%s tab.
el_GR: Παρακαλώ ρυθμίστε τις παραμέτρους όλων των πεδίων στο εσωτερικό της ενότητας %sΦόρμα χρέωσης %s στην καρτέλα %sΠληρωμές γενικά %s.

en: Please configure all fields inside the Billing form fields tab at this page, when using a European payment processor
el_GR: Παρακαλώ ρυθμίστε όλα τα πεδία μέσα στη φόρμα χρέωσης σε αυτή τη σελίδα, όταν χρησιμοποιείτε ένα Ευρωπαϊκο επεξεργαστή πληρωμών

en: Please configure settings for import Google Calendar events
el_GR: Παρακαλούμε να διαμορφώσετε τις ρυθμίσεις για την εισαγωγή των γεγονότων από το ημερολόγιο της Google

en: Please create all %s terms firstly %s(from higher priority to lower)%s, then terms %s and after terms %s
el_GR: Παρακαλούμε δημιουργήστε όλους τους %s όρους πρώτα %s(από την υψηλότερη προτεραιότητα στη χαμηλότερη)%s, μετά τους όρους %s και μετά τους όρους %s

en: Please enter URL for generating .ics feed
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε διεύθυνση ιστοσελίδας για παραγωγή .ics

en: Please enter the MD5 Hash value, which you configured in the settings of Merchant Interface.
el_GR: Παρακαλώ πληκτρολογήστε MD5 τιμή, το οποίο έχετε ορίσει στις ρυθμίσεις των Εμπόρων.

en: Please enter your Google API key. This field required to import events.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε το δικό σας κλειδί Google API. Αυτό το πεδίο απαιτείται για να εισάγετε γεγονότα.

en: Please leave it empty if you want to skip it.
el_GR: Παρακαλώ αφήστε το κενό εάν θέλετε να το παρακάμψετε.

en: Please make payment for your booking %s on %s For reference your booking ID: %s
el_GR: Παρακαλώ κάντε την πληρωμή για την κράτησή σας %s στο %s Για αναφορά το ID της κράτησής σας: %s

en: Please note, %sthe use of the time shortcode%s. If you select a date with some booked time slots, this time field will %sdisable booked times slots%s (set them as grayed).
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε, %sη χρήση του σύντομου χρόνου%s. Αν επιλέξετε μια ημερομηνία με κάποια κράτηση με χρόνικό εύρος , αυτό το πεδίο θα %sΑπενεργοποίηση κράτηση με χρονικό εύρος%s (ορίσετε ως σκιασμένα).

en: Please note, at admin panel for booking will be saved deposit cost and notes about deposit, do not depend from the visitor choice of this payment. You need to check each such payment manually!
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε, στη σελίδα διαχειριστή για την κράτηση θα αποθηκευτεί η κατάθεση προκαταβολής και σημειώσεις σχετικά με την προκαταβολή, δεν εξαρτάται από την επιλογή του επισκέπτη για την πληρωμή. Θα πρέπει να ελέγξετε κάθε τέτοια πληρωμή χειροκίνητα!

en: Please note, in the %sOptions list%s you can  use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε, μέσα στη %sΛίστα επιλογών%s μπορείτε να χρησιμοποιείτε την ώρα σε μορφή %s(24 Ώρες)%s μόνο.

en: Please note, in the %sOptions list%s you can use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε, μέσα στη %sΛίστα επιλογών%s μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μορφή της ώρας %s(24 ώρες)%s μόνο.

en: Please note, its not possible to add new resources, if "All resources" option is selected. Please clear the selection, then add new resources.
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε, δεν είναι δυνατόν να προσθέσετε νέο προϊόν κράτησης, εάν η επιλογή "Όλα τα προϊόντα κράτησης" είναι επιλεγμένη. Παρακαλώ καθαρίστε αυτή την επιλογή και μετά προσθέστε νέο προϊόν κράτησης.

en: Please note: this field only supports military time format %s(24 Hour Time)%s.
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε: αυτό το πεδίο υποστηρίζεται μόνο στην μορφή %s(24 ώρες)%s.

en: Please pay %s
el_GR: Παρακαλούμε πληρώστε %s

en: Please read more about the booking form fields configuration %shere%s.
el_GR: Παρακαλώ διαβάστε περισσότερα σχετικά με την παραμετροποίηση στις φόρμες κρατήσεων %sεδώ%s.

en: Please read more about the possible customizations of these %soptions%s %shere%s
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε περισσότερα σχετικά με τις πιθανές προσαρμογές από αυτά %sεπιλογές%s %sεδώ%s

en: Please read more info about configuration of this parameter %shere%s
el_GR: Παρακαλώ διαβάστε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την παραμετροποίηση αυτής της παραμέτρου %sεδώ%s

en: Please reassign exist booking(s) from selected resource(s) to other resources or delete exist booking(s) from  this resource(s). Otherwise you will have %slost bookings%s.
el_GR: Παρακαλώ αλλάξτε εκ νέου τις υπάρχουσες κρατήσεις από τα επιλεγμένα προϊόντα κράτησης ή διαγράψτε τις υπάρχουσες κρατήσεις από αυτά τα προϊόντα κράτησης. Διαφορετικά θα έχετε %sχαμένες κρατήσεις %s.

en: Please refresh this page and if the same error appear again contact support by email (with  info about order number and website) for finishing the registrations
el_GR: Παρακαλώ αν μετά την ανανέωση της σελίδας το μήνυμα λάθους εξακολουθεί να εμφανίζεται, επικοινωνήστε με την τεχνική υποστήριξη μέσο Email(με τον αριθμό παραγγελίας και το Web Site) για να ολοκληρωθεί η καταχώρηση

en: Please select
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Please select a field from your booking form. This field will be automatically assigned to the current field in the billing form.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε ένα πεδίο από τη φόρμα κράτησής σας. Αυτό το πεδίο θα καταχωρηθεί αυτόματα στο τρέχον πεδίο της φόρμας χρέωσης.

en: Please select check-in and check-out days!
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε ημέρες για check-in και check-out!

en: Please select the resource:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε το προϊόν κράτησης:

en: Please type the %sTitle of search results%s.
el_GR: Παρακαλώ πληκτρολογήστε %sΤίτλο αναζήτησης αποτελεσμάτων%s.

en: Please type the %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.
el_GR: Παρακαλώ πληκτρολογήστε το %sμήνυμα ,τι εμφανίζετε, όταν δεν βρέθηκε τίποτα%s.

en: Please type the URL of the page %s(with %s shortcode in content)%s, where search results will show.
el_GR: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τη διεύθυνση ιστοσελίδας από την σελίδα %s(με %s σύντομο κώδικα μέσα στο περιεχόμενο)%s, όπου τα αποτελέσματα αναζήτησης θα εμφανιστούν.

en: Please use  %sSingle day%s selection mode in the General Booking Settings page at calendar section.
el_GR: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε %sΑπλή μέρα%s κατάσταση επιλογής μέσα στην σελίδα ρυθμίσεις γενικών κρατήσεων ημερολόγιου.

en: Please use this field for possibility to use coupon discounts by your visitors.
el_GR: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για τη δυνατότητα να μπορούν οι επισκέπτες να χρησιμοποιούν τις εκπτώσεις με το κουπόνι.

en: Please, enter order number of your purchased version, which you received to your billing email.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε τον αριθμό της παραγγελίας της έκδοσης που αγοράσατε, το οποίο λάβατε στο Email σας.

en: Please, read more about the shortcodes %shere%s or JavaScript customization of the specific shortcodes %shere%s
el_GR: Παρακαλώ, διαβάστε περισσότερα σχετικά με τους σύντομους κωδικούς %sεδώ%s ή JavaScript παραμετροποίηση από συγκεκριμένους σύντομους κωδικούς%sεδώ%s

en: Please, reserve an apartment with fresh flowers.
el_GR: Παρακαλώ, κρατήστε ένα διαμέρισμα με φρέσκα λουλούδια.

en: Please, select booking date(s) at Calendar.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε ημερομηνία κράτησης από το Ημερολόγιο.

en: Plugin Menu
el_GR: Μενού πρόσθετων

en: Plugin menu position
el_GR: Θέση μενού προσθέτων

en: Plugin support configurations of the booking form are available in different languages.
el_GR: Το Plugin υποστήριξη φόρμα κράτησης είναι διαθέσιμο σε διαφορετικές γλώσσες.

en: Polish Zloty
el_GR: Νόμισμα Πολωνίας (Zloty)

en: Post Code
el_GR: Ταχυδρομικός κωδικός

en: Post code
el_GR: Τ.Κ

en: Post code (required)
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας (απαιτείται)

en: Pounds Sterling
el_GR: Λίρα Στερλίνα

en: Powered by notice
el_GR: Ενεργοποίηση σημείωσης

en: Premium
el_GR: Υψηλής ποιότητας

en: Preselected resource
el_GR: Προεπιλεγμένο προϊόν κράτησης

en: Presidential Suite
el_GR: Προεδρική Σουίτα

en: Prev
el_GR: Προηγ

en: Previous 3 months
el_GR: 3 προηγούμενοι μήνες

en: Previous 4 weeks
el_GR: 4 προηγούμενες εβδομάδες

en: Previous 7 days
el_GR: Προηγούμενες 7 ημέρες

en: Previous dates
el_GR: Προηγούμενες ημερομηνίες

en: Previous day
el_GR: Προηγούμενη ημέρα

en: Previous month
el_GR: Προηγούμενος μήνας

en: Previous week
el_GR: Προηγούμενη εβδομάδα

en: Print
el_GR: Εκτύπωση

en: Print bookings
el_GR: Εκτύπωση κρατήσεων

en: Print bookings listing
el_GR: Εκτύπωση λίστας κρατήσεων

en: Prior
el_GR: Προηγούμενη/ες

en: Priority
el_GR: Προτεραιότητα

en: Probabaly you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
el_GR: Πιθανώς ενημερώσατε την πληρωμένη έκδοση σας με μία ελεύθερη έκδοση ή διαδικασία ενημέρωσης απέτυχε. Μπορείτε να ζητήσετε τη νέα ενημερωμένη έκδοση που έχετε πληρώσει %1sεδώ%2s.

en: Probably these date(s) just was booking by other visitor. Please reload this page and make booking again.
el_GR: Μάλλον αυτές οι ημερομηνίες απλά έχουν κρατηθεί από άλλο επισκέπτη. Φορτώστε ξανά αυτή τη σελίδα και κάντε νέα κράτηση.

en: Probably you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
el_GR: Πιθανώς ενημερώσατε την πληρωμένη έκδοση σας με μία ελεύθερη έκδοση ή η διαδικασία ενημέρωσης απέτυχε. Μπορείτε να ζητήσετε τη νέα αναβάθμιση της πληρωμένης σας έκδοσης %1sσε αυτή τη σελίδα%2s.

en: Processed
el_GR: Επεξεργασμένα

en: Processing
el_GR: Επεξεργασία

en: Processing your %s payments through %s
el_GR: Επεξεργασία των %s πληρωμών σας μέσω του %s

en: Publishable key
el_GR: Πλήκτρο δημοσίευσης

en: Purchase
el_GR: Αγορά

en: Put a label before field
el_GR: Εισάγετε μία ετικέτα πριν από το πεδίο

en: Put this code in %sContent of Booking Fields%s and in %sEmail Templates%s
el_GR: Εισάγετε αυτόν τον κώδικα μέσα στο %sπεριεχόμενο όπου βρίσκονται τα πεδία κράτησης%s και μέσα στο %sΠρότυπο Email%s

en: Radio Button(s)
el_GR: Κουμπί

en: Range days
el_GR: Εύρος ημερών

en: Rate plugin (thanks:)
el_GR: Βαθμολογήστε το plugin (Ευχαριστώ :)

en: Rates
el_GR: Τιμή

en: Read
el_GR: Αναγνωσμένες

en: Read All
el_GR: Όλες αναγνωσμένες

en: Reason for cancellation
el_GR: Αιτιολογία ακύρωσης

en: Reason for cancellation here
el_GR: Λόγος για την ακύρωση εδώ

en: Reason of cancellation
el_GR: Αιτιολογία ακύρωσης

en: Reason of cancellation here
el_GR: Αιτία της ακύρωσης εδώ

en: Redirect visitor to a new "Thank You" page
el_GR: Ανακατεύθυνση επισκέπτη σε μια νέα ιστοσελίδα

en: Reference Text Box Title
el_GR: Αναφορά τίτλου κειμένου

en: Refresh booking listing
el_GR: Ανανέωση λίστας κρατήσεων

en: Refunded
el_GR: Επιστράφηκαν τα χρήματα

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: Register and Translate everything in WPML plugin. Translation can be done at the WPML > "String translation" page. Required WPML 3.2 with String Translation plugin.
el_GR: Εγγραφείτε και μεταφράστε τα πάντα στο WPML plugin. Η μετάφραση μπορεί να γίνει στο WPML > "μετάφραση σειρών". Απαιτείται WPML 3.2 με το πρόσθετο μετάφραση σειρών.

en: Regular User
el_GR: Κανονικός Χρήστης

en: Reject
el_GR: Απόρριψη

en: Rejected
el_GR: Απορρίφθηκε

en: Relative URLs of pages, where to load plugin CSS and JS files
el_GR: Σχετικά URLs σελίδων, όπου φορτώνετε Plugin CSS και JS αρχεία

en: Release date
el_GR: Ημερομηνία κυκλοφορίας

en: Reload page
el_GR: Ανανέωση της σελίδας

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove selected account(s)
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένων λογαριασμών

en: Request has been sent
el_GR: Το αίτημα στάλθηκε

en: Request has failed
el_GR: Το αίτημα αποστολής απέτυχε

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Required Fields in Booking Form
el_GR: Υποχρεωτικά πεδία στη φόρμα της κράτησης

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset Booking Form and Content of Booking Fields Form
el_GR: Επαναφορά φόρμας κράτησης και περιεχομένου των πεδίων κράτησης

en: Reset Form
el_GR: Επαναφορά φόρμας

en: Reset Search Cache
el_GR: Επαναφορά Αναζήτησης

en: Reset current Form
el_GR: Επαναφορά τρέχουσας Φόρμας

en: Reset filter to default values
el_GR: Επαναφορά φίλτρου στις αρχικές τιμές

en: Reset times by
el_GR: Επαναφορά χρόνων με

en: Reset to default form
el_GR: Επαναφορά τρέχουσας Φόρμας

en: Resource
el_GR: Προϊόν κράτησης

en: Resource #1
el_GR: Προϊόν κράτησης #1

en: Resource #2
el_GR: Προϊόν κράτησης #2

en: Resource #3
el_GR: Προϊόν κράτησης #3

en: Resource Name
el_GR: Όνομα προϊόντος κράτησης

en: Resource not exist
el_GR: Το προϊόν κράτησης δεν υπάρχει

en: Resources
el_GR: Προϊόντα

en: Resources Selection
el_GR: Επιλογή δωματίου

en: Resources count
el_GR: Αριθμός ίδιων προϊόντων κράτησης

en: Resources number per page
el_GR: Αριθμός προϊόντων κράτησης ανά σελίδα

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

en: Restore all dismissed windows
el_GR: Επαναφορά όλων των απενεργοποιημένων παραθύρων

en: Restore selected bookings
el_GR: Επαναφορά επιλεγμένων κρατήσεων

en: Restored
el_GR: Επαναφέρθηκε

en: Result(s) Found
el_GR: Βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Retrieve Google Calendar Events
el_GR: Ανάκτηση Γεγονότων από το ημερολόγιο της Google

en: Return URL after Failed order
el_GR: Επιστρέφει το URL μετά από μία αποτυχημένη παραγγελία

en: Return URL after Successful order
el_GR: Επιστροφή URL μετά από επιτυχημένη παραγγελία

en: Return URL from PayPal
el_GR: Επιστροφή URL από το PayPal

en: Reversed
el_GR: Αντιλογισμός

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Right with space
el_GR: Δεξιά με κενό

en: Routing Number
el_GR: Αριθμός δρομολόγησης

en: Rows
el_GR: Σειρές

en: Sa
el_GR: Σα

en: Sale
el_GR: Πώληση

en: Sat
el_GR: Σαβ

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save as Default
el_GR: Αποθήκευση ως προεπιλεγμένο

en: Save cost
el_GR: Αποθήκευση τιμής

en: Save filter settings as default template (Please, click Apply filter button, before saving!)
el_GR: Αποθηκεύστε τις ρυθμίσεις του φίλτρου ως προεπιλεγμένο πρότυπο (Παρακαλώ, κάντε κλικ στο κουμπί Εφαρμογή φίλτρου, πριν από την αποθήκευση!)

en: Saved
el_GR: Αποθηκεύτηκε

en: Saving
el_GR: Αποθήκευση

en: Saving to file
el_GR: Αποθήκευση σε αρχείο

en: Savings
el_GR: Έκπτωση

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search Availability Form
el_GR: Αναζήτηση στη φόρμα διαθεσιμότητας

en: Search Cache
el_GR: Αναζήτηση στην Cache

en: Search Results
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search Settings
el_GR: Αναζήτηση στις ρυθμίσεις

en: Search availability
el_GR: Αναζήτηση διαθεσιμότητας

en: Search form
el_GR: Φόρμα αναζήτησης

en: Search only for users:
el_GR: Αναζήτηση μόνο για τους χρήστες:

en: Search results
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search results.
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Season
el_GR: Σεζόν

en: Season Filters
el_GR: Φίλτρα σεζόν

en: Season filter on the Season Filters page
el_GR: Φίλτρο σεζόν στην σελίδα Φίλτρα σεζόν

en: Season filter on the Season Filters page,
el_GR: Φίλτρο σεζόν στην σελίδα Φίλτρα σεζόν,

en: Season filters conditions.
el_GR: Φίλτρα σεζόν με συνθήκες.

en: Seasonal price
el_GR: Τιμή της σεζόν

en: Secret key
el_GR: Μυστικό κλειδί

en: Secure Merchant ID
el_GR: ID ασφαλείας Εμπόρου

en: See %sFAQ%s.
el_GR: Δείτε τις %sΣυχνές ερωτήσεις%s.

en: Select
el_GR: Επιλέξτε

en: Select "Live test" or "Live" environment for using Merchant account or "Developer Test" for using Developer account.
el_GR: Επιλογή "Live δοκιμή" ή "Live" περιβάλλον με λογαριασμό εμπόρου ή "Test Προγραμματιστής" Χρησιμοποιώντας λογαριασμό προγραμματιστή.

en: Select %s days by activating specific season filter below or %sadd new season filter%s
el_GR: Επιλέξτε %s ημέρες με την ενεργοποίηση ειδικών φίλτρων σεζόν παρακάτω ή %s προσθέστε νέο φίλτρο σεζόν%s

en: Select Booking Resource
el_GR: Επιλέξτε προϊόν κράτησης

en: Select Expiration Date of the coupon.
el_GR: Επιλέξτε Ημερομηνία Λήξης Κουπονιού.

en: Select TEST for the Test Server and LIVE in the live environment
el_GR: Επιλέξτε ΔΟΜΙΚΗ για τον δοκιμαστικό Server και ΖΩΝΤΑΝΑ σε πραγματικό περιβάλλον

en: Select Template
el_GR: Επιλέξτε πρότυπο φόρμας

en: Select Times
el_GR: Επιλογή ωρών

en: Select a %sDYNAMIC%s range of days with %s2 mouse clicks%s
el_GR: Επιλέξτε ένα %sΔΥΝΑΜΙΚΟ%s εύρος ημερών με %s2 κλικς%s

en: Select a %sFIXED%s number of days with %s1 mouse click%s
el_GR: Επιλέξτε ένα %sΣΤΑΘΕΡΟ%s αριθμό ημερών με %s1 κλικ%s

en: Select a city in your required timezone, if you are having problems with dates and times.
el_GR: Επιλέξτε μια πόλη στην ζώνη ώρας που θέλετε, αν έχετε προβλήματα με τις ημερομηνίες και ώρες.

en: Select booking resource
el_GR: Επιλέξτε προϊόν κράτησης

en: Select booking resources, for getting booking dates from them and set such dates as unavailable in destination calendar.
el_GR: Επιλέξτε τα προϊόντα κράτησης, για να πάρετε τις ημερομηνίες κράτησης από αυτές και να ορίσετε τέτοιες ημερομηνίες ως μη διαθέσιμες στο ημερολόγιο προορισμού.

en: Select booking resources, for showing in selectbox. Please use CTRL to select multiple booking resources.
el_GR: Επιλέξτε προϊόντα κράτησης, για να εμφανίζονται στο πλαίσιο επιλογής. Παρακαλώ χρησιμοποιήστε το κουμπί CTRL για να επιλέξετε πολλα προϊόντα κράτησης.

en: Select booking resources, where is possible to apply this coupon code.
el_GR: Επιλέξτε τα προϊόντα κράτησης, όπου είναι πιθανή η εφαρμογή αυτού του κωδικού κουπονιού.

en: Select booking resources. Please use CTRL to select multiple booking resources.
el_GR: Επιλέξτε προϊόντα κράτησης. Χρησιμοποιήστε το πλήκτρο CTRL για να επιλέξετε πολλα προϊόντα κράτησης.

en: Select default custom booking form
el_GR: Επιλέξτε προεπιλεγμένη φόρμα κράτησης

en: Select field for assigning to %sevent property%s
el_GR: Επιλέξτε το πεδίο για εκχώρηση στην %sιδιότητα γεγονότος%s

en: Select number of available days in calendar start from today.
el_GR: Επιλέξτε αριθμό διαθέσιμων ημερών από σήμερα.

en: Select number of booking resources (single or parent) per page at Resource menu page
el_GR: Επιλέξτε τον αριθμό των προϊόντων κράτησης (μοναδικό ή σε κατηγορία) ανά σελίδα

en: Select number of bookings per page in booking listing
el_GR: Επιλέξτε τον αριθμό των κρατήσεων ανά σελίδα στη σελίδα διαχείρισης κρατήσεων - λίστα κρατήσεων

en: Select number of days to scroll after loading
el_GR: Επιλέξτε τον αριθμό των ημερών που θα εμφανίζονται μετά τη φόρτωση

en: Select number of month to show for calendar.
el_GR: Επιλέξτε πόσους μήνες θα εμφανίζει το ημερολόγιο.

en: Select number of months to scroll after loading
el_GR: Επιλέξτε τον αριθμό των μηνών που θα εμφανίζονται μετά τη φόρτωση

en: Select number of unavailable days in calendar start from today.
el_GR: Επιλέξτε τον αριθμό από τις μη διαθέσιμες ημέρες που να ξεκινάει από σήμερα.

en: Select option to configure or show help info about tags
el_GR: Επιλέξτε την επιλογή για να ρυθμίσετε ή να εμφανίζουν πληροφορίες για βοήθεια σχετικά με τις ετικέτες

en: Select option, when to start retrieving events.
el_GR: Επιλέξτε την επιλογή, όταν ξεκινήσει η ανάκτηση γεγονότος.

en: Select option, when to stop retrieving events.
el_GR: Επιλέξτε την επιλογή, πότε να σταματήσει την ανάκτηση γεγονότα.

en: Select separator of data for export bookings to CSV.
el_GR: Επιλέξτε σημείο στίξης για την εξαγωγή σε CSV.

en: Select shortcode to insert
el_GR: Επιλέξτε σύντομο κωδικό για εισαγωγή

en: Select start and end time showing for Calendar Overview in %sDay%s view mode
el_GR: Επιλογή της ώρας έναρξης και λήξης που εμφανίζεται στην επισκόπηση του ημερολογίου στην κατάσταση προβολής %sΗμέρας %s

en: Select start date
el_GR: Επιλέξτε ημέρα έναρξης

en: Select start month of calendar
el_GR: Επιλέξτε μήνα έναρξης του ημερολόγιου

en: Select the %s using the predefined %sTime List%s.
el_GR: Επιλέξτε το %s χρησιμοποιώντας την προκαθορισμένη%s Χρονική λίστα%s.

en: Select the country from the predefined country list.
el_GR: Επιλέξτε τη χώρα από τη λίστα προκαθορισμένων.

en: Select the default view for dates on the booking tables
el_GR: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη προβολή για τις ημερομηνίες στον πίνακα κράτησης

en: Select the maximum number of months to show (scroll)
el_GR: Επιλέξτε το μέγιστο αριθμό μηνών που θα εμφανίζονται

en: Select the skin of the booking calendar
el_GR: Επιλέξτε εμφάνιση για το ημερολόγιο κρατήσεων

en: Select time duration of import requests.
el_GR: Επιλέξτε τη διάρκεια του χρόνου των αιτήσεων εισαγωγής.

en: Select time of cache expiration
el_GR: Επιλέξτε χρόνο για να λήγει η Cache

en: Select transaction type, which supported by the payment gateway.
el_GR: Επιλέξτε το είδος της συναλλαγής, η οποία υποστηρίζεται από την πύλη πληρωμής.

en: Select type of info to show.
el_GR: Επιλέξτε τύπο πληροφοριών που θα φαίνεται.

en: Select type of view format
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο προβολής

en: Select unavailable time interval.
el_GR: Επιλέξτε μη διαθέσιμο χρόνο.

en: Select user access level for the menu pages of plugin
el_GR: Επιλέξτε το επίπεδο πρόσβασης χρήστη για τις σελίδες που θα έχει πρόσβαση στο μενού

en: Select your %sminimum and maximum number of days for range selection%s
el_GR: Επιλέξτε %sελάχιστο και μέγιστο αριθμό ημερών δυναμικού εύρους%s

en: Select your default booking resource.
el_GR: Επιλέξτε το προεπιλεγμένο προϊόν κράτησης.

en: Select your default calendar view mode at booking calendar overview page
el_GR: Επιλέξτε το προεπιλεγμένο χρονικό εύρος που θα εμφανίζεται το ημερολόγιο

en: Select your default opened tab in toolbar at booking listing page
el_GR: Επιλέξτε καρτέλα ως προεπιλογή για τις καταχωρήσεις κρατήσεων στην γραμμή εργαλείων στη σελίδα διαχείρισης κρατήσεων - λίστα κρατήσεων

en: Select your default order of bookings in the booking listing
el_GR: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη ταξινόμηση κρατήσεων στη σελίδα διαχείρισης κρατήσεων - λίστα κρατήσεων

en: Select your default view mode of bookings at the booking listing page
el_GR: Επιλέξτε τον τρόπο εμφάνισης των κρατήσεων στη σελίδα διαχείρισης κρατήσεων

en: Select your start day of range selection at week
el_GR: Επιλέξτε την ημέρα έναρξης του εύρους

en: Select your start day of the week
el_GR: Επιλέξτε την ημέρα έναρξης της εβδομάδας

en: Selected Check In date.
el_GR: Επιλέξτε ημερομηνία Check In.

en: Selected Check Out date.
el_GR: Επιλέξτε ημερομηνία Check Out.

en: Selected End Time.
el_GR: Επιλέξτε Ώρα Λήξης.

en: Selected Start Time.
el_GR: Επιλέξτε Ώρα Έναρξης.

en: Selection
el_GR: Επιλογή

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Send Request
el_GR: Αποστολή Αιτήματος

en: Send Test Email
el_GR: Στείλτε δοκιμαστικό Email

en: Send email notification to customer about this operation
el_GR: Ειδοποίηση με Email στον πελάτη για αυτή τη δραστηριότητα

en: Send email notification to customer after approval, cancellation or deletion of bookings
el_GR: Ειδοποίηση με Email στον πελάτη μετά την έγκριση, ακύρωση ή διαγραφή των κρατήσεων

en: Send email on cost changes
el_GR: Στείλε Email με τις αλλαγές των τιμών

en: Send payment request to customer
el_GR: Αποστολή αιτήματος πληρωμής στον πελάτη

en: Send payment request to visitor
el_GR: Αποστολή αiτήματος πληρωμής στον πελάτη

en: Sending email for invalid transaction
el_GR: Αποστολή Email για άκυρη συναλλαγή

en: Sending email for verified transaction
el_GR: Αποστολή e-mail για επαλήθευση συναλλαγής

en: Sending email if error occur during verification
el_GR: Αποστολή e-mail σε περίπτωση σφάλματος κατά τη διάρκεια της επαλήθευσης

en: Sending request...
el_GR: Αποστολή αίτησης...

en: Sep
el_GR: Σεπ

en: Separator for the decimal point
el_GR: Διαχωριστικό για το δεκαδικό ψηφίο

en: September
el_GR: Σεπτέμβριος

en: Set Availability
el_GR: Ορίστε διαθεσιμότητα

en: Set Deposit
el_GR: Ορίστε ποσό προκαταβολής

en: Set Deposit Amount
el_GR: Ορίστε ποσό προκαταβολής

en: Set Early / Late Booking
el_GR: Ορίστε πρόωρη/καθυστερημένη κράτηση

en: Set Early / Late Booking Amount
el_GR: Ορίστε πρόωρο/καθυστερημένο ποσό κράτησης

en: Set Early / Late booking discount
el_GR: Ορίστε πρόωρη/καθυστερημένη έκπτωση κράτησης

en: Set Rate
el_GR: Ορίστε τιμή

en: Set Rates
el_GR: Ορίστε τιμές

en: Set Valuation Days
el_GR: Ορίστε εξειδικευμένες τιμές ημερών

en: Set Your Calendar to Public
el_GR: Δημοσιεύστε το ημερολόγιό σας

en: Set as %srequired%s
el_GR: Ορισμός ως %sαπαιτείται%s

en: Set as Approved
el_GR: Ορισμός ως Εγκεκριμένο

en: Set as Pending
el_GR: Ορισμός ως εκκρεμή

en: Set as Read
el_GR: Ορισμός ως διαβασμένο

en: Set as Unread
el_GR: Ορισμός ως αδιάβαστο

en: Set capacity based on number of visitors
el_GR: Επιλογή χωρητικότητας με βάση τον αριθμό επισκεπτών

en: Set check out date as available
el_GR: Ορίστε ημερομηνία αναχώρησης ως διαθέσιμη

en: Set duration of time (milliseconds) to show this message
el_GR: Ρυθμίστε τη διάρκεια του χρόνου (χιλιοστά του δευτερολέπτου) που θα εμφανίζεται αυτό το μήνυμα

en: Set field as required
el_GR: Ορίστε το πεδίο ως υποχρεωτικό

en: Set position of the currency symbol.
el_GR: Ορισμός θέσης του συμβόλου νομίσματος.

en: Set selected bookings as pending
el_GR: Ορίστε τις επιλεγμένες κρατήσεις ως εκκρεμείς

en: Set the cost
el_GR: Ορίστε το κόστος

en: Set this value to the Vendor Name assigned to you by Sage Pay or chosen when you applied.
el_GR: Ορίστε αυτήν την τιμή στο όνομα του προμηθευτή που σας έχει ανατεθεί από Sage Pay ή επιλέξτε όταν εφαρμοστεί.

en: Set this value to the XOR Encryption password assigned to you by Sage Pay
el_GR: Ορίστε αυτή την τιμή στο XOR κρυπτογράφηση κωδικού για να ανατεθεί σε σας από Sage Pay

en: Set user as
el_GR: Ορισμός χρήστη ως

en: Setting advanced parameters of the calendar. %sLike width, height and structure %s
el_GR: Προηγμένες ρυθμίσεις παραμέτρων στο ημερολογίου. %sΌπως το πλάτος, το ύψος και τη δομή %s

en: Setting coupons for discount
el_GR: Ρυθμίσεις κουπονιών για έκπτωση

en: Setting the currency that is not supported by the payment processor will result in an error.
el_GR: Ρύθμιση του νομίσματος που δεν υποστηρίζεται από τον επεξεργαστή πληρωμών θα οδηγήσει σε ένα σφάλμα.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν.

en: Short days view
el_GR: Μικρές ημέρες

en: Shortcodes
el_GR: Σύντομοι κωδικοί

en: Show
el_GR: Εμφάνιση

en: Show "Thank You" message
el_GR: Εμφάνιση "Ευχαριστούμε" ως μήνυμα

en: Show / hide field in booking form
el_GR: Εμφάνιση / απόκρυψη πεδίου στη φόρμα πληρωμής

en: Show / hide hints
el_GR: Εμφάνιση / απόκρυψη συμβουλών

en: Show / hide menu
el_GR: Εμφάνιση / απόκρυψη μενού

en: Show / hide notes
el_GR: Εμφάνιση / απόκρυψη σημειώσεων

en: Show 2 months
el_GR: Εμφάνιση 2 μηνών

en: Show 3 months
el_GR: Εμφάνιση 3 μηνών

en: Show ALL dates of booking
el_GR: Εμφάνιση όλων των ημερομηνιών των κρατήσεων

en: Show Children Resources
el_GR: Εμφάνιση δωματίων "παιδιών"

en: Show Reference Text Box
el_GR: Εμφάνιση Πλαίσιο κειμένου αναφοράς

en: Show advanced settings
el_GR: Εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων

en: Show advanced settings of JavaScript loading
el_GR: Εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων της JavaScript

en: Show all exist season filters
el_GR: Εμφάνιση όλων των υπάρχοντων φίλτρων σεζόν

en: Show availability in tooltip
el_GR: Εμφάνιση διαθεσιμότητας σε αναδυόμενο κείμενο

en: Show booking details in payment form
el_GR: Εμφάνιση λεπτομερειών κρατήσεων στην φόρμα πληρωμής

en: Show booking details in tooltip
el_GR: Εμφάνιση λεπτομερειών κράτησης σε αναδυόμενο κείμενο

en: Show date number in legend
el_GR: Εμφάνιση αριθμού ημερομηνίας

en: Show day
el_GR: Εμφάνιση ημέρας

en: Show deposit and total booking cost together
el_GR: Δείξε προκαταβολή και συνολικό κόστος κράτησης μαζί

en: Show deposit payment form, only if %sCheck In%s day inside of this %sSeason Filter%s
el_GR: Εμφάνιση φόρμας κατάθεσης προκαταβολής, μόνο αν η ημέρα %sάφιξης%s είναι μέσα από %sφίλτρο Σεζόν%s

en: Show deposit payment form, only if difference between %sToday%s and %sCheck In%s days more than
el_GR: Εμφάνιση φόρμας κατάθεσης προκαταβολής, μόνο αν υπάρχει διαφορά μεταξύ %sΣήμερα%s και %sημέρας άφιξης%s περισσότερες ημέρες από

en: Show info about Booking Resource
el_GR: Δείξε πληροφορίες σχετικά με το προϊόν κράτησης

en: Show legend below calendar
el_GR: Εμφάνιση επεξηγήσεων κάτω απο το ημερολόγιο

en: Show listing of customer bookings
el_GR: Δείξε λίστα κρατήσεων πελατών

en: Show month
el_GR: Εμφάνιση 1 μήνα

en: Show only check in/out dates
el_GR: Εμφάνιση μόνο ημερομηνίες check in/out

en: Show settings of powered by notice
el_GR: Εμφάνιση ρυθμίσεων των powered με ανακοίνωση

en: Show system debugging log for beta features
el_GR: Εμφάνιση αρχείου σφαλμάτων συστήματος για δοκιμαστικά χαρακτηριστικά

en: Show week
el_GR: Εμφάνιση εβδομάδας

en: Show year
el_GR: Εμφάνιση έτους

en: Showing cost in date cell
el_GR: Εμφάνιση κόστους στο ημερολόγιο

en: Showing cost in tooltip
el_GR: Εμφάνιση κόστους σε αναδυόμενο κείμενο

en: Simple
el_GR: Απλή

en: Singapore Dollar
el_GR: Δολάριο Σιγκαπούρης (Dollar)

en: Single
el_GR: Μοναδικό

en: Single day
el_GR: Μονή ημέρα

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Some currencies at payment gateways are different from main currency %s
el_GR: Ορισμένα νομίσματα στις πύλες πληρωμών είναι διαφορετικά από το κύριο νόμισμα %s

en: Some data was retrieved, but could not be parsed successfully. Please ensure your feed URL is correct.
el_GR: Ορισμένα δεδομένα ανακτήθηκαν, αλλά δεν θα μπορούσανε να αναλυθούν με επιτυχία. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε με τη διεύθυνση ιστοσελίδας αν είναι σωστή.

en: Sorry, the reservation was not made because these days are already booked!!! %s (Its not possible to store this sequence of the dates into the one resource.) %s Please %srefresh%s the page and try other days.
el_GR: Συγνώμη, η κράτησή σας δεν πραγματοποιήθηκε διότι οι ημέρες που επιλέξατε είναι ήδη δεσμευμένες!!! %s (Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση αυτού του εύρους των ημερομηνιών.) %s Παρακαλώ %sανανεώστε%s την σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Sort Code
el_GR: Σύντομος Κωδικός

en: Space
el_GR: Κενό

en: Specific Dates Filter
el_GR: Φίλτρο συγκεκριμένων ημερονηνιών

en: Specific cost will take affect, only if it active (the box at the left side is checked) and if "Check In" (start) date belong to selected season filter or if set "Any days".
el_GR: Το συγκεκριμένο κόστος θα αλλάξει, μόνο αν είναι ενεργό (το κουτί στην αριστερή πλευρά είναι επιλεγμένο) και αν η ημερομηνία άφιξης υπάρχει στο επιλεγμένο φίλτρο (σεζόν) ή έχει οριστεί  "Οποιεσδήποτε ημέρες".

en: Specific date / time
el_GR: Συγκεκριμένη ημερομηνία / ώρα

en: Specific day(s) of week
el_GR: Συγκεκριμένη/ες ημέρα/ες της εβδομάδας

en: Specific days selections
el_GR: Επιλογή συγκεκριμένων ημερών

en: Specify that during certain seasons (or days of week), the specific minimum number of days must be booked.
el_GR: Καθορίστε ότι κατά τη διάρκεια ορισμένων εποχών (ή ημέρες της εβδομάδας), ο συγκεκριμένος ελάχιστος αριθμός ημερών πρέπει να είναι κρατημένα.

en: Specify the URL for your listener in the Notification URL field as:
el_GR: Προσδιορίστε τη διεύθυνση για το Listener στις ειδοποιήσεις διεύθυνσης ως:

en: Specify the full width of calendar, height of date cell and number of months in one row.
el_GR: Καθορίστε το πλήρες πλάτος του ημερολογίου, το ύψος της ημερομηνίας των κελιών και τον αριθμό των μηνών σε μια σειρά.

en: Standard
el_GR: Κανονικό

en: Standard 1 column
el_GR: Σταθερά 1 στήλη

en: Standard Fields
el_GR: Αρχικά πεδία

en: Standard Forms
el_GR: Συνήθεις φόρμες

en: Standard Search Form Template
el_GR: Πρότυπο προεπιλεγμένη φόρμα αναζήτησης

en: Standard Templates
el_GR: Σύνηθες πρότυπο

en: Standard booking resource cost
el_GR: Σύνηθες κόστος προϊόντος κράτησης

en: Start / End time for Calendar Overview
el_GR: Ώρα έναρξης/λήξης στην εμφάνιση ημερολογίου

en: Start Date
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start Day of the week
el_GR: Ημέρα έναρξης της εβδομάδας

en: Start Time
el_GR: Ώρα Έναρξης

en: Start Time - Drop Down list
el_GR: Ώρα Έναρξης - Λίστα

en: Start Time - Text field
el_GR: Ώρα Έναρξης - Λίστα

en: Start Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past! Please choose another date or time.
el_GR: Η ώρα έναρξης είναι άκυρη. Η συγκεκριμένη ημερομηνία ή ώρα μπορεί να έχει κρατηθεί, ή έχει κρατηθεί ήδη στο παρελθόν! Παρακαλούμε επιλέξτε άλλη ημερομηνία ή ώρα.

en: Start day of range
el_GR: Ημέρα έναρξης εύρους

en: Start month:
el_GR: Μήνας έναρξης:

en: Start of current month
el_GR: Έναρξη του τρέχοντος μήνα

en: Start of current week
el_GR: Έναρξη της τρέχουσας εβδομάδας

en: State
el_GR: Πόλη

en: Statistic
el_GR: Στατιστικά

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Still having questions? Contact %sSupport%s.
el_GR: Ακόμα έχετε απορίες? Επικοινωνήστε μαζί μας στην %sΥποστήριξη%s.

en: Stripe. Ouch, something went wrong!
el_GR: Ουπς, κάτι δεν πήγε καλά!

en: Su
el_GR: Κυ

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: Submit Button
el_GR: Κουμπί καταχώρισης

en: Successful payment
el_GR: Επιτυχής πληρωμή

en: Suite
el_GR: Σουίτα

en: Sun
el_GR: Κυρ

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Super Admin
el_GR: Διαχειριστής

en: Superior
el_GR: Ανώτερος

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Suspended
el_GR: Ανεστάλη

en: Swedish Krona
el_GR: Νόμισμα Σουηδίας (Krona)

en: Swiss Franc
el_GR: Φράνκο Ελβετίας

en: Sync
el_GR: Συγχρονισμός

en: TEST
el_GR: ΔΟΚΙΜΗ

en: Taiwan New Dollars
el_GR: Νόμισμα Ταϊβαν (New Dollars)

en: Technical Support
el_GR: Τεχνική Υποστήριξη

en: Test mode requires the option %s to be selected in the %s account configuration section %s
el_GR: Η λειτουργία δοκιμής απαιτεί την επιλογή %s να επιλεγεί στην ενότητα %s ρύθμιση παραμέτρων λογαριασμού %s

en: Test with Simulator
el_GR: Δοκιμή με προσομοιωτή

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Textarea
el_GR: Περιοχή κειμένου

en: Th
el_GR: Πε

en: Thai Baht
el_GR: Νόμισμα Ταϊλανδη (Baht)

en: Thank you for your online booking. %s We will send confirmation of your booking as soon as possible.
el_GR: Ευχαριστώ για την online κράτηση. %s Θα σας σταλθεί επιβεβαίωση για την κράτηση το συντομότερο δυνατόν.

en: The URL where the visitor will be redirected after completing payment.
el_GR: Η διεύθυνση URL, όπου ο επισκέπτης θα μεταφερθεί μετά την ολοκλήρωση της πληρωμής.

en: The URL where visitor will be redirected after completing payment.
el_GR: Η διεύθυνση URL όπου ο επισκέπτης θα μεταφερθεί μετά την ολοκλήρωση της πληρωμής.

en: The active language of the booking form depends on the active locale of the site.
el_GR: Η ενεργή γλώσσα της φόρμας κράτησης εξαρτάται από την τρέχουσα τοποθεσία.

en: The background color for email templates.
el_GR: Το χρώμα παρασκηνίου για τα πρότυπα Email.

en: The base color for email templates.
el_GR: Το βασικό χρώμα για πρότυπο Email.

en: The booking has been canceled successfully
el_GR: Η κράτηση έχει ακυρωθεί με επιτυχία

en: The booking has been duplicated successfully
el_GR: Η κράτηση έχει αντιγραφεί επιτυχώς

en: The booking was canceled by the visitor.
el_GR: Η κράτηση ακυρώθηκε από τον επισκέπτη.

en: The changing of payment status is failed
el_GR: Το αποτέλεσμα της πληρωμής απέτυχε

en: The code you entered is incorrect
el_GR: Ο κωδικός που εισάγατε είναι λανθασμένος

en: The content of field %sURL of page for customer bookings listing%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
el_GR: Το περιεχόμενο του πεδίου %sδιεύθυνση ιστοσελίδας για λίστα κρατήσεων πελατών%s στη %sσελίδα γενικές ρυθμίσεις κρατήσεων%s πρέπει να συνδεθεί σε αυτή τη σελίδα

en: The content of field %sURL to edit bookings%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
el_GR: Το περιεχόμενο του πεδίου %sURL για διαμόρφωση κρατήσεων%s στη %sσελίδα γενικές ρυθμίσεις κρατήσεων%s πρέπει να συνδεθούν σε αυτή τη σελίδα

en: The currency code that gateway will process the payment in.
el_GR: Το νόμισμα που πύλη θα επεξεργαστεί την πληρωμή.

en: The deposit cost of the booking.
el_GR: Το κόστος προκαταβολής της κράτησης.

en: The end of time
el_GR: Το τέλος του χρόνου

en: The feed could not be found (404). Please ensure your feed URL is correct.
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε (404). Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση ιστοσελίδας είναι σωστή.

en: The feed data could not be retrieved. Error code: %s. Please ensure your feed URL is correct.
el_GR: Τα δεδομένα δεν μπορούσανε να ανακτηθούν. Error code: %s. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε η διεύθυνση ιστοσελίδας σας είναι σωστή.

en: The folowing pending booking(s): %s deleted.
el_GR: Η παρακάτω εκκρεμής κράτηση/εις: %s διαγράφηκε.

en: The general structure of the configuration %scondition rule%s is as follows
el_GR: Η γενική δομή της παραμετροποίησης %sκανόνας συνθήκης%s είναι ο ακόλουθος

en: The main body background color for email templates.
el_GR: Το κυρίως χρώμα παρασκηνίου για πρότυπα Email.

en: The main body text color for email templates.
el_GR: Το κυρίως χρώμα κειμένου Email για πρότυπα Email.

en: The merchant API Login ID is provided in the Merchant Interface of %s
el_GR: Το API ID εισόδου του εμπόρου παρέχεται στο σημείο διασύνδεσης εμπόρου από %s

en: The payment status is changed successfully
el_GR: Το αποτέλεσμα της πληρωμής άλλαξε με επιτυχία

en: The reservation %s for: %s has been modified. %sYou can edit this booking on this page: %s  Thank you, %s
el_GR: Η κράτηση %s για: %s έχει τροποποιηθεί. %sΜπορείτε να τροποποιήσετε αυτήν την κράτηση σε αυτή την σελίδα: %s  Ευχαριστώ, %s

en: The reservation has been modified
el_GR: Η κράτηση έχει τροποποιηθεί

en: The start of time
el_GR: Έναρξη του χρόνου

en: The time(s) may be booked, or already in the past!
el_GR: Η συγκεκριμένη ώρα μπορεί να έχει κρατηθεί, ή να είχε κρατηθεί στο παρελθόν!

en: The value of this field is just saved into DB.
el_GR: Η τιμή αυτού του πεδίου μόλις αποθηκεύτηκε στην βάση δεδομένων.

en: There are no extended booking forms
el_GR: Δεν υπάρχουν φόρμες κράτησης

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
el_GR: Υπάρχει μία νέα έκδοση από %1$s διαθέσιμη. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Δεν είναι διαθέσιμη η αυτόματη ενημέρωση σε αυτό το plugin.</em>

en: This .ics feed of bookings starting from today for 1 year
el_GR: Αυτό to .ics των κρατήσεων που ξεκινούν από σήμερα για 1 έτος

en: This action will have no effect, if the payment form(s) is active!
el_GR: Αυτό δεν θα έχει καμία επίδραση, εάν η φόρμα πληρωμής είναι ενεργή!

en: This booking canceled because we did not receive payment and the administrator did not approve it.
el_GR: Αυτή η κράτηση ακυρώθηκε διότι δεν λάβαμε την πληρωμή και ο διαχειριστής δεν την ενέκρινε.

en: This booking resources does not exist
el_GR: Αυτό το προϊόν κράτησης δεν υπάρχει

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sage Pay account supports those payment types
el_GR: Αυτό μπορεί να είναι ΑΝΑΒΑΛΛΟΜΕΝΗ ή ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΗ εάν ο Sage Pay λογαριασμός υποστηρίζει αυτούς τους τύπους πληρωμής

en: This checkbox must be checked
el_GR: Αυτό το πεδίο πρέπει υποχρεωτικά να είναι επιλεγμένο

en: This feature can impact to speed of submitting booking. Do you really want to do this?
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό μπορεί να επηρεάσει την ταχύτητα της υποβολής της κράτησης. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό?

en: This feature does not work for booking resources with capacity higher than one.
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό δεν λειτουργεί για τα προϊόντα κράτησης με χωρητικότητα κατηγορίας μεγαλύτερη από ένα.

en: This feature is applying only for bookings for specific timeslots, or if activated check in/out time option.
el_GR: Αυτή η δυνατότητα εφαρμόζεται μόνο για κρατήσεις για συγκεκριμένες χρονικές στιγμές, ή εάν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή άφιξη/αναχώρηση.

en: This feature provides the possibility to show the different form fields or any other HTML content in the booking form, depending on the selection of specific week day in calendar or different days, which are assigned to the specific season filters
el_GR: Το χαρακτηριστικό αυτό παρέχει τη δυνατότητα να δείξει τα διαφορετικά πεδία της φόρμας ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο HTML στη φόρμα κράτησης, ανάλογα με την επιλογή της συγκεκριμένης ημέρας την εβδομάδα στο ημερολόγιο ή διαφορετικές ημέρες, στις οποίες έχουν αποδοθεί στις ειδικές φίλτρα σεζόν

en: This feature provides the possibility to use the different time slot selections in the booking form for the different week days or different days - which are assigned to the specific season filters. So each week day (day of specific season filter) can have a different time slots list.
el_GR: Το χαρακτηριστικό αυτό παρέχει τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν τις διάφορες επιλογές χρονικού εύρους στη φόρμα κράτησης για τις διάφορες ημέρες στην εβδομάδα ή διαφορετικές ημέρες - που έχουν εκχωρηθεί στα ειδικά φίλτρα σεζόν. Έτσι, κάθε ημέρα της εβδομάδας (ημέρα του ειδικού φίλτρου σεζόν) μπορεί να έχει μια διαφορετική λίστα χρονικού εύρους.

en: This feature require %s
el_GR: Αυτή η δυνατότητα απαιτεί %s

en: This feature require %s plugin. You can install %s plugin from this %spage%s.
el_GR: Αυτή η δυνατότητα απαιτεί την %s πρόσθετο. Μπορείτε να εγκαταστήσετε το %s πρόσθετο από αυτή τη %sσελίδα %s.

en: This feature useful to prevent double booking of the same date(s) or time(s), if several visitors try to book the same date(s) in same calendar during the same time.
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό είναι χρήσιμο για την αποφυγή διπλής κράτησης στην ίδια ημερομηνία/ες ή ώρα/ες, σε περίπτωση που πολλοί επισκέπτες προσπαθήσουν να κάνουν κράτηση την ίδια ημερομηνία σε ίδιο ημερολόγιο, την ίδια ακριβώς στιγμή.

en: This field does not impact to availability (booking for the specific time) .
el_GR: Το πεδίο αυτό δεν επηρεάζει τη διαθεσιμότητα (κρατήσεις για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα).

en: This field is required
el_GR: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: This field is visible only in Admin Panel at %sAdd booking page%s.
el_GR: Αυτό το πεδίο είναι ορατό μόνο στο πάνελ του διαχειριστή στην %sΠροσθήκη σελίδα κράτησης%s.

en: This field support only up to %s characters by payment system.
el_GR: Αυτό το πεδίο υποστηρίζει μόνο έως %s χαρακτήρες από το σύστημα πληρωμών.

en: This is default currency that showing at your website. Specific payment gateway(s) can support or does not suport it.
el_GR: Αυτό είναι το προεπιλεγμένο νόμισμα που θα φαίνεται στην ιστοσελίδα σας. Συγκεκριμένοι τρόποι πληρωμής μπορούν να το υποστηρίζουν ή να μην το υποστηρίζουν.

en: This is the Paypal Email address where payments will be sent
el_GR: Αυτή είναι η διεύθυνση Email Paypal όπου θα σταλούν οι πληρωμές

en: This is the Secure Merchant ID, which can be found on the profile page
el_GR: Αυτό είναι το ID Ασφαλείας Εμπόρου, το οποίο μπορείτε να το βρείτε στην σελίδα προφίλ

en: This is the primary email field, which is used for sending emails to visitors.
el_GR: Αυτό είναι το πρωτεύον Email, το οποίο χρησιμοποιείται για την αποστολή Email στους επισκέπτες.

en: This option can impact to speed of page loading.
el_GR: Αυτή η επιλογή μπορεί να επηρεάσει την ταχύτητα φόρτωσης της σελίδας.

en: This parameter have to assigned to you by %s
el_GR: Αυτή η παράμετρος πρέπει να ανατεθεί σε σας από %s

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %smodify%s their own booking(s), %scancel%s or make %spayment%s after receiving an admin email payment request
el_GR: Αυτοί οι σύντομοι κωδικοί %s Χρησιμοποιούνται σε μία σελίδα, όπου οι επισκέπτες μπορούν να %sτροποποιήσουν%s τις δικές τους κρατήσεις, να %sακυρώσουν%s ή να κάνουν %sπληρωμή%s αφού λάβουν Email  με αίτηση πληρωμής από τον διαχειριστή

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %sview listing%s of their own booking(s)
el_GR: Αυτοί οι σύντομοι κωδικοί %s Χρησιμοποιούνται σε μία σελίδα, όπου οι επισκέπτες μπορούν %sνα δουν τη λίστα%s της δικής(ών) τους κράτησης(ων)

en: This shortcode %s is using for selection of the booking form of specific booking resources in selectbox
el_GR: Αυτός ο σύντομος κωδικός %s χρησιμοποιείται για την επιλογή από τη φόρμα κράτησης από συγκεκριμένα προϊόντα κράτησης στο πλαίσιο επιλογών

en: This shortcode %s is using for showing the search results at specific page, if the search form is submit showing the search results at different page
el_GR: Αυτός ο σύντομος κωδικός %s χρησιμοποιείται για την εμφάνιση των αποτελεσμάτων αναζήτησης σε συγκεκριμένη σελίδα, αν η φόρμα αναζήτησης έχει υποβληθεί δείχνει τα αποτελέσματα της αναζήτησης σε διαφορετική σελίδα

en: This will not work, if the visitor leaves the payment page.
el_GR: Αυτό δεν θα δουλέψει, αν ο επισκέπτης αφήσει την σελίδα πληρωμής.

en: Thousands separator
el_GR: Διαχωριστικό χιλιάδας

en: Thu
el_GR: Πεμ

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Time Field
el_GR: Πεδίο Χρόνου

en: Time Format
el_GR: Μορφή ώρας

en: Time Slot
el_GR: Χρονικό εύρος

en: Time Slot List
el_GR: Λίστα χρονικού εύρους

en: Time Slots
el_GR: Εϋρος χρόνου

en: Time impact to cost
el_GR: Η ώρα επηρεάζει την τιμή

en: Time of message showing
el_GR: Χρόνος εμφάνισης μηνύματος

en: Time slots for different weekdays
el_GR: Εύρος χρόνου για διαφορετικές καθημερινές

en: TimeLine
el_GR: Χρονοδιάγραμμα

en: Times
el_GR: Ώρες

en: Times Fields
el_GR: Χρονικά πεδία

en: Times:
el_GR: Ώρες:

en: Timezone
el_GR: Ζώνη ώρας

en: Tips and Tricks
el_GR: Συμβουλές και Κόλπα

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title near your select box.
el_GR: Τίτλος κοντά στο πλαίσιο επιλογής σας.

en: Title of Search results:
el_GR: Τίτλος Αποτελεσμάτων αναζήτησης:

en: Title of booked timeslot(s)
el_GR: Τίτλος μη διαθέσιμων ημερών

en: Title of search results
el_GR: Τίτλος αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Title of search widget
el_GR: Τίτλος widget αναζήτηση

en: Titles
el_GR: Τίτλοι

en: Titles of options
el_GR: Τίτλοι επιλογών

en: To
el_GR: Προς

en: To configure MD5 Hash value in Relay Response for your transactions
el_GR: Για να τροποποιήσετε την τιμή MD5 στη εφεδρική απάντηση για τις συναλλαγές

en: To create verification email, you need to use special CSS class in other email field. This CSS class must start with this reserved words: %s and then have to go the name of your primary email field: %s
el_GR: Για να δημιουργήσετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου επαλήθευσης, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε ειδική κατηγορία CSS σε άλλο πεδίο e-mail. Αυτή η κατηγορία CSS πρέπει να ξεκινήσει με αυτές τις δεσμευμένες λέξεις: %s και στη συνέχεια πρέπει να πάτε το όνομα του πρωτογενούς τομέα στο e-mail σας: %s

en: To get Google Calendar API key please follow this instruction
el_GR: Για να πάρετε το Google API key παρακαλώ ακολουθήστε αυτές τις οδηγίες

en: To use this feature you %smust activate auto-return link%s at your Paypal account.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε αυτή την λειτουργία %sπρέπει να ενεργοποιήσετε την αυτόματη επιστροφή link%s στο προσωπικό Paypal λογαριασμό.

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Today check in/out
el_GR: Σήμερα άφιξη/αναχώρηση

en: Together
el_GR: Μαζί

en: Top
el_GR: Κορυφή

en: Total
el_GR: Συνολικά

en: Total booking resource cost
el_GR: Συνολικό κόστος προϊόντος κράτησης

en: Total cost
el_GR: Συνολικό κόσοτς

en: Transaction Key
el_GR: Κλειδί Συναλλαγών

en: Transaction type
el_GR: Τύπος συναλλαγής

en: Transactions posted against live merchant accounts using either of the above testing methods are not submitted to financial institutions for authorization and are not stored in the Merchant Interface.
el_GR: Συναλλαγές δημοσιευμένες από ενεργούς λογαριασμούς εμπόρων, χρησιμοποιώντας μία από τις παραπάνω μεθόδους δοκιμής δεν υποβάλλονται σε χρηματοπιστωτικά ιδρύματα για τη χορήγηση άδειας και δεν αποθηκεύονται στην εμφάνιση των εμπόρων.

en: Trash
el_GR: Σκουπίδια

en: Trick
el_GR: Κόλπο

en: Try selecting fewer visitors. The number of visitors may be more than the number of available units on selected day(s)!
el_GR: Προσπαθήστε να επιλέξετε λιγότερους επισκέπτες. Ο αριθμός των επισκεπτών μπορεί να υπερβαίνει τον αριθμό των διαθέσιμων μονάδων για την επιλεγμένη ημέρα (ες)!

en: Tu
el_GR: Τρ

en: Tue
el_GR: Τρι

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Turkish Lira (only for Turkish members)
el_GR: Νόμισμα Τουρκίας (Lira)  (μόνο για τους χρήστες της Τουρκίας)

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Type %sdefault title of bookings%s in %stimeline at front-end side%s. You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
el_GR: Γράψτε τον %sτίτλο που θα έχει η κάθε κράτηση %s στο %sημερολόγιο που μπορεί να βλέπει ο επισκέπτης%s. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κώδικα απο τη φόρμα χαμηλά στις ρυθμίσεις σελίδας.

en: Type %sdefault title of bookings%s in calendar view mode at Booking Listing page (You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page).
el_GR: Γράψτε τον %sτίτλο που θα έχει η κάθε κράτηση%s στην προβολή ημερολογίου στη σελίδα διαχείρισης κρατήσεων (Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κώδικα απο τη φόρμα χαμηλά στις ρυθμίσεις σελίδας).

en: Type IDs of the users (separated by comma ",") for searching availability  only for these users, or leave it blank for searching for all users.
el_GR: Εισάγετε IDs χρηστών (διαχωρίζοντας με κόμμα ",") για την αναζήτηση διαθεσιμότητας  μόνο για αυτούς τους χρήστες, ή αφήστε το κενό για την αναζήτηση σε όλους τους χρήστες.

en: Type URL for %svisitors%s to edit bookings. You must insert %s shortcode into this page.
el_GR: Εισάγετε διεύθυνση ιστοσελίδας για %sεπισκέπτες%s για επεξεργασία κρατήσεων. Πρέπει να εισάγετε τον %s σύντομο κώδικα σε αυτήν την σελίδα.

en: Type URL for %svisitors%s to view own bookings. You must insert %s shortcode into this page.
el_GR: Εισάγετε διεύθυνση ιστοσελίδας για %sεπισκέπτες%s για διαμόρφωση κρατήσεων. Πρέπει να εισάγετε τον %s σύντομο κώδικα σε αυτήν την σελίδα.

en: Type URL of %s"Thank You" page%s
el_GR: Πληκτρολογήστε τη διεύθυνση από τη %sνέα σελίδα%s

en: Type filter name
el_GR: Πληκτρολογήστε το όνομα του φίλτρου

en: Type of days selection in calendar
el_GR: Τρόπος επιλογής ημερών στο ημερολόγιο

en: Type only %sunique field name%s, that is not using in form
el_GR: Πληκτρολογήστε μόνο %sμοναδικό όνομα πεδίου %s, το οποίο δεν χρησιμοποιείται στη φόρμα

en: Type the URL of search results page.
el_GR: Πληκτρολογήστε τη διεύθυνση ιστοσελίδας αποτελεσμάτων αναζήτησης.

en: Type the message, when nothing found.
el_GR: Πληκτρολογήστε το μήνυμα όταν δεν βρεθεί τίποτα.

en: Type the name of booking form
el_GR: Πληκτρολογήστε το όνομα της φόρμας κράτησης

en: Type the reason for %scancellation%s for the email template.
el_GR: Εισάγετε το λόγο για %sακύρωση%s για το πρωτότυπο Email.

en: Type the title of Search results.
el_GR: Πληκτρολογήστε τον τίτλο των αποτελεσμάτων αναζήτησης.

en: Type title of message %safter booking has done by user%s
el_GR: Πληκτρολογήστε το μήνυμα που θα εμφανίζεται %sμετά την καταχώρηση κράτησης από το χρήστη%s

en: Type your %sCheck-Out%s time of booking
el_GR: Εισάγετε ώρα %sαναχώρησης%s της κράτησης

en: Type your %sCheck-in%s time of booking
el_GR: Εισάγετε ώρα %sάφιξης%s της κράτησης

en: Type your %savailability%s description
el_GR: Βάλτε το δικό σας τίτλο για τον πως η %sδιαθεσιμότητα%s θα εμφανίζεται

en: Type your %scost%s description
el_GR: Βάλτε το δικό σας τίτλο που θα εμφανίζεται το %sκόστος%s

en: Type your %scurrency symbol%s to display near daily cost in date cells. %sDocumentation on currency symbols%s
el_GR: Εισάγετε το δικό σας %sσύμβολο νομίσματος%s για να εμφανίζεται στο ημερολόγιο, δίπλα στο ημερήσιο κόστος. %sΟδηγίες για τα σύμβολα των νομισμάτων%s

en: Type your %snumber of days for range selection%s
el_GR: Πληκτρολογήστε τον %sαριθμό ημερών για προεπιλεγμένο εύρος%s

en: Type your %sreason for payment%s request
el_GR: Πληκτρολογήστε %sαιτιολογία πληρωμής%s αίτημα

en: Type your %sspecific%s days, which can be selected by visitors, or leave this value empty. It can be several days separated by comma (example: %s) or by dash (example: %s, its the same like this: %s) or combination (example:%s, its the same like this: %s)
el_GR: Πληκτρολογήστε %sσυγκεκριμένες%s ημέρες, οι οποίες μπορούν να επιλεγούν από τους επισκέπτες, ή αφήστε αυτό το πεδίο κενό. Μπορείτε να πληκτρολογήσετε διάφορες ημέρες που διαχωρίζονται με κόμμα (παράδειγμα: %s) ή με παύλα (παράδειγμα: %s, είναι το ίδιο σαν αυτό: %s) ή συνδυασμό (παράδειγμα:%s, είναι το ίδιο σαν αυτό: %s)

en: Type your %stitle%s, what will show in mouseover tooltip near booked timeslot(s)
el_GR: Πληκτρολογήστε το δικό σας %sτίτλο%s, που θα εμφανίζεται σε αναδυόμενο κείμενο στο ημερολόγιο, όταν περνάει ο κέρσορας πάνω απο μη διαθέσιμες ημέρες

en: Type your date format for emails and the booking table. %sDocumentation on date formatting%s
el_GR: Πληκτρολογήστε την μορφή της ημέρας για τα Email και τον πίνακα κρατήσεων. %sΟδηγίες σχετικά με τη μορφή ημερομηνία%s

en: Type your date in format %s. Example: %s
el_GR: Πληκτρολογήστε την ημερομηνία σας σε μορφή %s. Παράδειγμα: %s

en: Type your email %ssubject%s for the booking confimation message.
el_GR: Πληκτρολογήστε το  %sθέμα%s του Email σας για το μήνυμα επιβεβαίωσης στην κράτηση.

en: Type your email message content.
el_GR: Αναγράψτε το περιεχόμενο του Email σας.

en: Type your time format for emails and the booking table. %sDocumentation on time formatting%s
el_GR: Επιλέξτε την μορφή της ώρας για τα Emails και για τον πίνακα κρατήσεων. %sΟδηγίες για μορφή ώρας%s

en: U.S. Dollars
el_GR: U.S. Δολάρια

en: URL of "thank you" page
el_GR: Διεύθυνση από νέα ιστοσελίδα

en: URL of Search Results
el_GR: Διεύθυνση ιστοσελίδας από τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: URL of page for customer bookings listing
el_GR: Διεύθυνση ιστοσελίδας για λίστα κρατήσεων πελατών

en: URL of search results:
el_GR: Διεύθυνση ιστοσελίδας για αποτελέσματα αναζήτησης:

en: URL to edit bookings
el_GR: Διεύθυνση ιστοσελίδας για επεξεργασία κράτησης

en: Unavailable days from today
el_GR: Μη διαθέσιμες ημέρες από σήμερα

en: Unavailable time before / after booking
el_GR: Μη διαθέσιμος χρόνος πριν / μετά την κράτηση

en: Unavailable week days
el_GR: Μη διαθέσιμες ημέρες της εβδομάδας

en: Under Auto Return for Website Payments, click the On radio button.
el_GR: Κάτω από την Αυτόματη Επιστροφή για την Ιστοσελίδα Πληρωμής, κλικ στο κουμπί.

en: Under the section "Public API access" click the button "Create new Key".
el_GR: Κάτω από το τμήμα "Δημόσιο API πρόσβαση" κλικ στο κουμπί "Δημιουργία νέο Key".

en: Uninstall
el_GR: Απεγκατάσταση

en: Uninstall / deactivation
el_GR: Κατάργηση / απενεργοποίηση

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Unknown Status
el_GR: Άγνωστη Κατάσταση

en: Unknown status
el_GR: Άγνωστο αποτέλεσμα

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστος

en: Unread
el_GR: Μη Αναγνωσμένες

en: Until
el_GR: Μέχρι

en: Updated booking: %s
el_GR: Ενημερώθηκε η κράτηση: %s

en: Updated successfully
el_GR: Ενημερώθηκε επιτυχώς

en: Updating
el_GR: Ενημερώνεται

en: Updating...
el_GR: Ενημερώνεται...

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Upgrade Notice
el_GR: Ανακοίνωση νέας έκδοσης

en: Upgrade Now
el_GR: Αναβάθμιση Τώρα

en: Upgrade to higher version
el_GR: Αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση

en: Upgrade to higher versions
el_GR: Αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση

en: Upload / Select
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Usage
el_GR: Χρήση

en: Use "Check In" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 for search results
el_GR: Χρησιμοποιήστε την ημέρα άφιξης ως διαθέσιμη στο ημερολόγιο για αριθμό προϊόντων κράτησης με χωρητικότητα υψηλότερη από 1 για τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Use "Check Out" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 search results
el_GR: Χρησιμοποιήστε την ημέρα αναχώρησης ως διαθέσιμη στο ημερολόγιο για αριθμό προϊόντων κράτησης με χωρητικότητα υψηλότερη από 1 για τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Use CSS BootStrap
el_GR: Χρησιμοποιείστε CSS BootStrap

en: Use SSL connection
el_GR: Χρησιμοποίηστε SSL σύνδεση

en: Use arithmetic expressions in cost configurations, including fields shortcodes and simple mathematics operations
el_GR: Χρησιμοποιήστε αριθμητικές εκφράσεις σε διαμορφώσεις τιμών, συμπεριλαμβανομένων πεδίων κωδικών και απλών μαθηματικών πράξεων

en: Use cURL posting
el_GR: Χρησιμοποιήστε cURL ανάρτηση

en: Use check in/out time
el_GR: Χρησιμοποιήστε την ώρα άφιξης/αναχώρησης

en: Use check in/out time of plugin, during import .ics feeds
el_GR: Χρησιμοποιήστε την ώρα άφιξης/αναχώρησης, κατά τη διάρκεια της εισαγωγής .ics

en: Use pending days as available
el_GR: Χρησιμοποιήστε τις ημέρες που είναι εκκρεμείς ως διαθέσιμες

en: Use the SSL connection for posting data, instead of standard HTTP connection
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη σύνδεση SSL για ανάρτηση δεδομένων, αντί του προτύπου σύνδεσης HTTP

en: Use the cURL for posting data, instead of fsockopen() function
el_GR: Χρησιμοποιήστε cURL ανάρτηση, αντί της συνάρτησης fsockopen()

en: Use these shortcodes for customization:
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτούς τους σύντομους κωδικούς για την προσαρμογή:

en: Use this field for %scorrecting the cost%s during adding new booking.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για %sδιόρθωση του κόστους%s κατά την διάρκεια εισαγωγής νέας κράτησης.

en: Use time selections as recurrent time slots
el_GR: Χρησιμοποιήστε τις επιλογές χρόνου ως επαναλαμβανόμενες

en: Used for
el_GR: Χρησιμοποιείται για

en: User
el_GR: Χρήστης

en: User  is Activated
el_GR: Ο χρήστης είναι ενεργοποιημένος

en: User  is Deactivated
el_GR: Ο χρήστης είναι απενεργοποιημένος

en: User Role
el_GR: Ρόλος χρήστη

en: User permissions for plugin menu pages
el_GR: Δικαιώματα χρήσης για σελίδες του μενού

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Users Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Χρηστών

en: Using BootStrap CSS for the form fields
el_GR: Χρησιμοποιείστε το BootStrap CSS για τα πεδία φόρμας

en: Using such URL(s) you can import .ics feeds, from  interface of other websites. %sCheck  more info  about how to import .ics feeds into other websites at the support pages of sepcific website.
el_GR: Χρησιμοποιώντας αυτές τις διευθύνσεις ιστοσελίδας μπορείτε να εισάγετε .ics, από τη διασύνδεση άλλων ιστοσελίδων. %s Ελέγξτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο εισαγωγής των .ics σε άλλες ιστοσελίδες στις σελίδες υποστήριξης της συγκεκριμένης ιστοσελίδας.

en: Using such shortcodes in pages give a great flexibility to import from  different .ics feeds (sources) into the same resource.%sAlso  its possible to define different CRON parameters for accessing such different pages with  different time intervals.
el_GR: Η χρήση τέτοιων κωδικών σε σελίδες δίνει μια μεγάλη ευελιξία στην εισαγωγή από διαφορετικά αρχεία .ics (πηγές) στον ίδιο πόρο. %sΕπίσης είναι δυνατόν να καθορίσετε διαφορετικές παραμέτρους CRON για την πρόσβαση σε τόσο διαφορετικές σελίδες με διαφορετικά χρονικά διαστήματα.

en: Valuation days
el_GR: Εξειδικευμένες τιμές ημερών

en: Values
el_GR: Τιμές

en: Vendor Name
el_GR: Όνομα πωλητή

en: Verified IPN
el_GR: Επαληθεύθηκε IPN

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Version %s By %s
el_GR: Έκδοση %s Από %s

en: Video guide
el_GR: Οδηγός βίντεο

en: View
el_GR: Δείτε

en: View details
el_GR: Δείτε τις λεπτομέρειες

en: View mode
el_GR: Προεπιλεγμένη εμφάνιση

en: Visible months
el_GR: Εμφάνιση - Μήνες

en: Visible options in selectbox
el_GR: Ορατές επιλογές στο πλαίσιο επιλογής

en: Visit these (previosly configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
el_GR: Επισκεφθείτε αυτές τις σελίδες για τη λήψη αρχείων .ics.

en: Visit these (previously configured URL feeds) pages for downloading .ics files.
el_GR: Επισκεφθείτε αυτές τις σελίδες για τη λήψη αρχείων .ics.

en: Visitor can select only 4 days starting at Monday, 3 or 7 days – Friday, 2 days – Saturday, etc…
el_GR: Ο Επισκέπτης μπορεί να επιλέξει μόνο το 4 ημέρες ξεκινώντας από την Δευτέρα, 3 ή 7 ημέρες - Παρασκευή, 2 ημέρες - Σάββατο, κλπ…

en: Visitors
el_GR: Επισκέπτες

en: Voided
el_GR: Ακυρώθηκε

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: Warning!
el_GR: Προειδοποίηση!

en: Warning! Operation failed. Current dates are already booked there.
el_GR: Προειδοποίηση, Οι τρέχουσες ημερομηνίες έχουν ήδη κρατηθεί.

en: Warning! Some error occur, during sending registration request.
el_GR: Προσοχή! Εμφανίστηκαν κάποια λάθει, κατά την αποστολή αίτησης καταχώρισης.

en: Warning! The resource was not changed. Current dates are already booked there.
el_GR: Προσοχή! Το προϊόν κράτησης δεν άλλαξε. Οι τρέχουσες ημερομηνίες είναι ήδη κρατημένες εκεί.

en: Warning!!! After you approved the specific booking(s), all your pending bookings of the same booking resource as an approved booking for the dates, which are intersect with dates of approved booking, will be automatically canceled!
el_GR: Προειδοποίηση!!! Μετά την επιβεβαίωση της συγκεκριμένης κράτησης, όλες οι κρατήσεις που είναι εκκρεμείς από τις ίδιες κρατήσεις προϊόντος κράτησης θα εγκριθούν για τις συγκεκριμένες ημέρες, οι οποίες τέμνονται με τις ημερομηνίες των εγκεκριμένων κρατήσεων, θα ακυρωθούν αυτόματα!

en: We
el_GR: Τε

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
el_GR: Φτιάξαμε μερικά links για να ξεκινήσετε:

en: Wed
el_GR: Τετ

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Week
el_GR: Εβδομάδα

en: Week days conditions.
el_GR: Καθημερινές συνθήκες.

en: Weekdays
el_GR: Καθημερινές

en: Weekend
el_GR: Σαββατοκύριακο

en: What does .ics feeds import/export mean?
el_GR: Τι σημαίνει η εισαγωγή/εξαγωγή .ics?

en: When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
el_GR: Όταν επιλεγεί, όλες οι δεσμευμένες ημέρες θα πρέπει να είναι στο ίδιο προϊόν κράτησης. Διαφορετικά θα εμφανιστεί μήνυμα λάθους.

en: Wide days view
el_GR: Μεγάλες ημέρες

en: Wizard (several steps)
el_GR: Οδηγός (πολλά βήματα)

en: Work days
el_GR: Ημέρες εργασίας

en: Wrap each item with %s tag
el_GR: Βάλτε κάθε θέμα σε %s tag

en: Wrong booking hash in URL (probably expired)
el_GR: Λάθος κράτηση σε διεύθυνση ιστοσελίδας (Πιθανώς έχει λήξει)

en: Wrong booking hash in URL. Probably hash is expired.
el_GR: Λάθος δείκτης κράτησης στη διεύθυνση ιστοσελίδας. Πιθανώς έχει λήξει.

en: XOR Encryption password
el_GR: XOR κρυπτογράφηση κωδικού

en: Year
el_GR: Έτος

en: Years
el_GR: Έτη

en: Yen
el_GR: Νόμισμα Ιαπωνίας (Yen)

en: You allow unlimited number of bookings per same dates, its can be a reason of double bookings on the same date. Do you really want to do this?
el_GR: Επιτρέπετε απεριόριστο αριθμό κρατήσεων στις ίδιες ημερομηνίες, αυτός μπορεί να είναι ένας λόγος διπλής κρατήσεις την ίδια ημερομηνία. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό?

en: You are need to be sure what you are doing. You are disable of loading some JavaScripts Do you really want to do this?
el_GR: Πρέπει να είστε σίγουροι τι πάτε να κάνετε. Θα απενεργοποιήσετε την φόρτωση από κάποιες JavaScripts ρυθμίσεις. Θέλετε πραγματικά να το κάνετε?

en: You can %suse this shortcode only once%s in the form.
el_GR: Μπορείτε να %sχρησιμοποιήσετε αυτόν τον σύντομο κωδικό μόνο μία φορά%s μέσα στη φόρμα.

en: You can also use the %s in the form.
el_GR: Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε το %s μέσα στην φόρμα.

en: You can check in this %sinstruction how to generate and use your Google API key%s.
el_GR: Μπορείτε να δείτε σε αυτές τις %sοδηγίες για το πώς δημιουργείτε και χρησιμοποιείτε το κλειδί Google API %s.

en: You can configure the discount coupon codes at this %spage%s.
el_GR: Μπορείτε να τροποποιείτε τους κωδικούς των εκπτωτικών κουπονιών σε αυτή την %sσελίδα%s.

en: You can customize the country list at this file: %s
el_GR: Μπορείτε να προσαρμόσετε τη λίστα των χωρών σε αυτό το αρχείο: %s

en: You can generate the form fields for your form (at the left side) by selection specific field in the above selectbox.
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε τα πεδία της φόρμας για τη φόρμα σας (στην αριστερή πλευρά) με επιλογή συγκεκριμένο πεδίο από την παραπάνω λίστα.

en: You can insert several calendars of different resources into the form allowing you to book several resources during one booking process.
el_GR: Μπορείτε να τοποθετήσετε πολλά ημερολόγια από διαφορετικά προϊόντα κράτησης σε μορφή που σας επιτρέπει να κλείσετε αρκετά προϊόντα κράτησης κατά τη διάρκεια μιας διαδικασίας κράτησης.

en: You can insert this field with default selected value.
el_GR: Μπορείτε να εισαγάγετε αυτό το πεδίο με προεπιλεγμένη τιμή.

en: You can override this email template in this folder %s
el_GR: Μπορείτε να απορρίψετε αυτό το πρότυπο Email σε αυτό το φάκελο %s

en: You can put multiple emails separated by
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιείτε διάφορα Emails διαχωρίζοντας με

en: You can request the new update of plugin on %1$sthis page%2$s.
el_GR: Μπορείτε να αιτηθείτε για νέα ενημέρωση αυτού του plugin %1$sεδώ%2$s.

en: You can reset your active form template by selecting default %sform template%s at the top toolbar. Please select the form template and click on %sReset%s button for resetting only active form (Booking Form or Content of Booking Fields form). Click  on %sBoth%s button if you want to reset both forms: Booking Form and Content of Booking Fields form.
el_GR: Μπορείτε να επαναφέρετε την ενεργή σας φόρμα (πρότυπο) επιλέγοντας προεπιλογή %sΦόρμα πρότυπο%s στο πάνω μέρος της μπάρας εργαλείων. Παρακαλώ επιλέξτε την φόρμα πρότυπο και κάντε κλικ στο κουμπί %sΕπαναφορά%s για την επαναφορά μόνο στις ενεργές φόρμες (Φόρμα κράτησης ή Περιεχόμενο των πεδίων κράτησης στην φόρμα). Κλικ στο κουμπί %sΚαι τα δύο%s εάν θέλετε επαναφορά και στις 2 φόρμες: Φόρμα κρατήσεων και Περιεχόμενο των πεδίων κράτησης στην φόρμα.

en: You can specify an additional offset from you chosen end point. The offset can be negative.
el_GR: Μπορείτε να καθορίσετε μια πρόσθετη μετατόπιση από το δικό σας σημείο τερματισμού. Η μετατόπιση μπορεί να είναι αρνητική.

en: You can specify an additional offset from you chosen start point. The offset can be negative.
el_GR: Μπορείτε να καθορίσετε μια πρόσθετη μετατόπιση από την επιλογή σας ως σημείο εκκίνησης. Η μετατόπιση μπορεί να είναι αρνητική.

en: You can specify the maximum number of events to import during one session.
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε το μέγιστο αριθμό γεγονότων για εισαγωγή κατά τη διάρκεια μιας συνεδρίας.

en: You can use (in subject and content of email template) any shortcodes, which you used in the booking form. Use the shortcodes in the same way as you used them in the content form at Settings Fields page.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε (σε θέμα και το περιεχόμενο πρότυπα Email) οποιοδήποτε σύντομο κώδικα, το οποίο θα χρησιμοποιείται στη φόρμα κράτησης. Χρησιμοποιήστε σύντομους κώδικες με τον ίδιο τρόπο όπως το  χρησιμοποιούσατε στο περιεχόμενο της φόρμας στην σελίδα ρυθμίσεις.

en: You can use any %sHTML tags%s in the booking form. Please use the HTML tags carefully. Be sure, that all "open" tags (like %s) are closed (like this %s).
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε %sHTML tags%s στην φόρμα κράτησης. Παρακαλώ χρησιμοποιήστε HTML tags προσεκτικά. Σιγουρευτείτε, πως όλα τα "ανοιχτά" tags (όπως %s) είναι κλειστά (όπως αυτό %s).

en: You can use any shortcodes, that you can use in payment description form at Settings Payment General page
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιουσδήποτε κώδικες, που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στη φόρμα περιγραφής πληρωμής στις σελίδα με τις ρυθμίσεις πληρωμής

en: You can use any shortcodes, which you have used in content of booking fields data form.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε κωδικούς, τους οποίους έχετε χρησιμοποιήσει στο περιεχόμενο της φόρμας κρατήσεων.

en: You can use following shortcodes in content of this template
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους ακόλουθους σύντομους κώδικες στο περιεχόμενο των προτύπων

en: You can use several values, separated by a comma.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πολλές τιμές βάζοντας κόμμα.

en: You can use several values, separated by comma.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πολλές τιμές βάζοντας κόμμα.

en: You can use the several values, separated by comma.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιείτε αρκετές τιμές διαχωρίζοντας τις τιμές με κόμμα.

en: You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σύντομο κώδικα απο τη φόρμα χαμηλά στις σελίδα ρυθμίσεων.

en: You do not set any parameters for booking editing
el_GR: Δεν ορίσατε οποιαδήποτε παράμετρο για την επεξεργασία κράτησης

en: You must have this shortcode:%s in the booking form.
el_GR: Πρέπει να έχετε αυτόν τον κωδικό:%s στην φόρμα κράτησης.

en: You must not deactivate loading BootStrap files at advanced section of these settings!
el_GR: Δεν πρέπει να απενεργοποιήσετε τα αρχεία φόρτωσης bootstrap στις ρυθμίσεις για προχωρημένους!

en: You must to have this shortcode:%s in the form.
el_GR: Πρέπει να έχετε αυτό τον κωδικό: %s μέσα στη φόρμα.

en: You need to approve a new booking %s for: %s Person detail information:%s Currently a new booking is waiting for approval. Please visit the moderation panel%sThank you, %s
el_GR: Θα πρέπει να εγκρίνετε μια νέα κράτηση %s για: %s Πληροφορίες προσώπου:%s Επί του παρόντος, μια νέα κράτηση είναι σε αναμονή για έγκριση. Παρακαλώ επισκεφτείτε τη σελίδα του διαχειριστή%sΕυχαριστώ, %s

en: You need to make payment %s for reservation %s at %s. %s Please make payment on this page: %s  Thank you, %s
el_GR: Θα πρέπει να προχωρήσετε την πληρωμή %s για την κράτηση %s στο %s. %s Παρακαλώ κάντε την πληρωμή σε αυτήν την σελίδα: %s  Ευχαριστώ, %s

en: You need to make payment for this reservation
el_GR: Θα πρέπει να κάνετε την πληρωμή για την κράτηση

en: You need to use special shortcode [bookingedit] for booking editing.
el_GR: Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε ειδικά σύντομους κώδικες [bookingedit] για παραμετροποίηση κρατήσεων.

en: You should leave empty the Relay Response URL and Receipt Link URL/Text in the Merchant Interface, if a Relay Response is activated here.
el_GR: Θα πρέπει να αφήσετε κενή τη διεύθυνση ιστοσελίδας με εφεδρική απάντηση και το σύνδεσμο/Κείμενο της εμπορικής μορφής, εάν μία εφεδρική απάντηση είναι ενεργοποιημένη.

en: You will now see a table loaded with the top item being the API Key. Copy this and paste it into %sGoogle API Key%s field at this page.
el_GR: Θα δείτε τώρα ένα πίνακα φορτωμένο με τα πρώτα στοιχείο της λίστας API keys. Αντιγράψτε το και επικολλήστε το μέσα στο  %sGoogle API Key%s πεδίο σε αυτή την σελίδα.

en: Your booking %s for: %s has been  canceled. %sThank you, %s
el_GR: Η κράτησή σας %s για: %s έχει ακυρωθεί. %sΕυχαριστώ, %s

en: Your booking %s for: %s has been approved.%sThank you, %s
el_GR: Η κράτησή σας %s για: %s έχει εγκριθεί.%sΕυχαριστώ, %s

en: Your booking has been approved
el_GR: Η κράτησή σας έχει εγκριθεί

en: Your booking has been declined
el_GR: Η κράτησή σας απορρίφθηκε

en: Your emails do not match
el_GR: Το email σας δεν ταιριάζει

en: Your reservation %s for: %s has been approved.%sYou can edit the booking on this page: %s Thank you, %s
el_GR: Η κράτησή σας %s για: %s έχει εγκριθεί.%sΜπορείτε να τροποποιήσετε αυτή την κράτηση σε αυτή την σελίδα: %s Ευχαριστώ, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, %s
el_GR: Η κράτησή σας %s για: %s είναι σε διαδικασία επεξεργασίας! Θα σας αποσταλεί επιβεβαίωση με Email. %s Ευχαριστώ, %s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %sYou can edit this booking at this page: %s  Thank you, %s
el_GR: Η κράτησή σας %s για: %s είναι σε διαδικασία επεξεργασίας! Θα σας αποσταλεί επιβεβαίωση με Email. %sΜπορείτε να τροποποιήσετε αυτή την κράτηση σε αυτήν την σελίδα: %s  Ευχαριστώ, %s

en: additional booking cost
el_GR: επιπλέον κόστος κράτησης

en: admin
el_GR: διαχειριστής

en: admin panel
el_GR: εμφάνιση διαχειριστή

en: and %s on seasons:
el_GR: και %s στις σεζόν:

en: and any other calendar that uses .ics format
el_GR: και οποιοδήποτε άλλο ημερολόγιο που χρησιμοποιεί μορφή .ics

en: as additional sum
el_GR: ως πρόσθετο ποσό

en: available
el_GR: διαθέσιμες

en: balance
el_GR: διαφορά

en: balance cost
el_GR: κόστος ισοζυγίου

en: capacity of booking resource.
el_GR: χωρητικότητα της κατηγορίας του προϊόντος κράτησης.

en: comma
el_GR: κόμμα

en: confirmation email field of the primary email field
el_GR: επιβεβαίωση e-mail πεδίο του πρωτογενούς τομέα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: content data of this booking
el_GR: δεδομένα αυτής της Κράτησης

en: cost of booking resource.
el_GR: τιμή του προϊόντος κράτησης.

en: coupon
el_GR: κουπόνι

en: current date
el_GR: σημερινή ημερομηνία

en: current time
el_GR: τρέχουσα ώρα

en: date
el_GR: ημερομηνία

en: day
el_GR: ημέρα

en: day(s)
el_GR: ημέρα(ες)

en: days
el_GR: ημέρες

en: default value, if no dates are selected, or none exist conditions are true.
el_GR: επιλεγμένες τιμές, εάν δεν έχουν επιλεγεί ημερομηνίες, ή δεν υπάρχουν συνθήκες είναι true.

en: delete all booking data
el_GR: διαγραφή όλων των δεδομένων για όλες τις κρατήσεις

en: delete configuration
el_GR: διαγραφή παραμετροποίησης

en: deposit
el_GR: προκαταβολή

en: deposit cost
el_GR: κόστος προκαταβολής

en: deposit payment for booking resource
el_GR: κατάθεση προκαταβολής για προϊόν κράτησης

en: discount
el_GR: έκπτωση

en: does not exist
el_GR: δεν υπάρχει

en: feed
el_GR: τροφοδοσία

en: feeds
el_GR: πληροφορίες

en: field
el_GR: πεδίο

en: fields
el_GR: πεδία

en: fixed sum
el_GR: σταθερό άθροισμα

en: fixed total in
el_GR: σταθερό ποσό

en: for 1 day
el_GR: για μία ημέρα

en: for 1 hour
el_GR: για μία ώρα

en: for 1 night
el_GR: για μία νύχτα

en: for all days!
el_GR: για όλες τις ημέρες!

en: from the cost of 1 day
el_GR: από το κόστος μιας μέρας

en: front panel
el_GR: εμφάνιση επισκέπτη

en: here
el_GR: εδώ

en: hour
el_GR: ώρα

en: hour(s)
el_GR: ώρα(ες)

en: hours
el_GR: ώρες

en: if selected %s
el_GR: όλες οι επιλεγμένες ημερομηνίες %s

en: in 24 hour format
el_GR: συμβουλές για τη φόρμα σας

en: make user active
el_GR: κάνε τον χρήστη ενεργό

en: make user inactive
el_GR: κάνε τον χρήστη ανενεργό

en: max
el_GR: μέγιστο

en: maximum number of visitors per booking resource.
el_GR: μέγιστος αριθμός επισκεπτών ανά προϊόν κράτησης.

en: min
el_GR: ελάχιστο

en: minutes
el_GR: λεπτά

en: month
el_GR: μήνας

en: month(s)
el_GR: μήνας/ες

en: months
el_GR: μήνες

en: night
el_GR: νύχτα

en: night(s)
el_GR: νύχτα(ες)

en: no
el_GR: όχι

en: of
el_GR: από

en: of configuration booking form in English and French languages
el_GR: διαμόρφωσης φόρμα κράτησης στην αγγλική και τη γαλλική γλώσσα

en: of every month
el_GR: για κάθε μήνα

en: of payment
el_GR: της πληρωμής

en: of total cost
el_GR: του συνολικού κόστους

en: on each
el_GR: για

en: on each day
el_GR: για κάθε ημέρα

en: optional
el_GR: προαιρετικό

en: or
el_GR: ή

en: or add booking calendar %sWidget%s to your sidebar.
el_GR: ή προσθέστε % sμικροεφαρμογή% s του booking calendar στην πλευρική στήλη.

en: original booking cost
el_GR: αρχικό κόστος κράτησης

en: parent resource
el_GR: Προϊόν κράτησης "πατέρας"

en: per 1 day
el_GR: για μια ημέρα

en: require PHP version %s or newer!
el_GR: απαιτεί PHP έκδοση %s ή νεότερη!

en: required
el_GR: απαιτείται

en: seconds
el_GR: δευτερόλεπτα

en: semicolon
el_GR: άνω τελεία

en: show amount to pay
el_GR: εμφάνιση ποσού για πληρωμή

en: show number of search results
el_GR: δείξε αριθμό αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: start new translation section in specific language, where %s - locale of the translation.
el_GR: έναρξη νέας ενότητας μετάφρασης σε συγκεκριμένη γλώσσα, όπου %s - τοπική μετάφραση.

en: time
el_GR: ώρα

en: title of booking resource
el_GR: τίτλος από το προϊόν κράτησης

en: to
el_GR: μέχρι

en: total booking cost
el_GR: συνολικό κόστος κράτησης

en: unavailable
el_GR: μη διαθέσιμες

en: visitor
el_GR: επισκέπτης

en: website
el_GR: ιστότοπο

en: websites
el_GR: ιστότοποι

en: week
el_GR: εβδομάδα

en: weeks
el_GR: εβδομάδες

en: where %s – default calendar %s (you can select desired resource of calendar by inserting shortcode into page)%s
el_GR: όπου %s – προεπιλεγμένο ημερολόγιο %s (μπορείτε να επιλέξετε το επιθυμητό προϊόν κράτησης του ημερολογίου με την εισαγωγή σύντομου κωδικού μέσα στην σελίδα)%s

en: year(s)
el_GR: έτος/η

en: yes
el_GR: ναι
