booking - en to ca translation catalogue (1570 entries)

en:  Check this box to display the %sdaily cost at the date cells%s in the calendar(s).
ca: Marqueu aquest quadre per mostrar el %scost diari amb un suggeriment quan el ratolí es passi sobre cada cel·la de dia%s del calendari.

en:  Check this box to display the daily cost with a tooltip when mouse hovers over each day on the calendar(s).
ca: Marqueu aquest quadre per mostrar el cost diari amb un suggeriment quan el ratolí passi per sobre cada dia del calendari.

en:  Check this box to use %s payment gateway.
ca: Marqueu aquesta casella per utilitzar %s passarel·la de pagament

en:  Check this box to use Sage Pay payment.
ca: Marqueu aquesta casella per utilitzar pagament Sage.

en:  Check this box to use Sermepa Pay payment.
ca: Marqueu aquest quadre de selecció per a l'ús de pagament amb Sermepa.

en:  Check this box to use iPay88 payment system.
ca: Marqui aquesta casella per utilitzar el sistema de pagaments iPay88

en:  Check this checkbox if you want to show the %sbooking details summary%s  above the payment form
ca: Marqueu aquesta casella si vol mostrar %sresum de detalls de reserva%s sota el formulari de pagaments

en:  Click, if you want to reindex booking data by booking dates sort field (Your installation/update of the plugin must be successful).
ca: Feu clic, si vol reindexar les dades de la reserva per camps ordenats de dades de reserva (La seva instal·lació / actualització del complementi ha de ser correcta).

en:  Follow these instructions to set up your listener at your PayPal account:
ca: Seguiu les instruccions per marcar el seu receptor en el compte PayPal:

en:  If your theme or some other plugin is load the BootStrap JavaScripts, you can disable  loading of this script by this plugin.
ca: Si el seu tema o algun complement càrrega Javascripts Bootstrap, pot desactivar la càrrega d'aquest script a través d'aquest complement.

en:  Indicates whether the transaction is payment on a final sale or an authorization for a final sale, to be captured later.
ca: Indicar si la transacció és pel pagament d'una venda final o una autorització de venda final per ser processat més tard.

en:  Parameters are incorrect,
ca: paràmetres incorrectes,

en:  Select using test (Sandbox Test Environment) or live PayPal payment.
ca: Seleccioneu usant test (entorn de test Sandbox) o pagament en viu Paypal.

en:  Select your cost configuration.
ca: Configuració de cost

en:  Turn On/Off powered by "Booking Calendar" notice under the calendar.
ca: Activa/desactiva la nota de powered by "Booking Calendari" sota el calendari.

en:  Turn On/Off version notice and help info links at booking admin panel.
ca: Activi/desactivi avís de copyright al peu del panell de admin

en:  Use these shortcodes for customization:
ca: Utilitzeu aquests codis curts per a la personalització:

en:  You can configure the deposit payment for your booking resources %shere%s.
ca: Podeu configurar el pagament de dipòsit per el seu recurs de reserva %saquí%s.

en:  for all days!
ca: per tots els dies!

en: !Paid OK
ca: Pagament OK!

en: %s - add the reason booking was cancelled, you can enter it before sending email,
ca: %s - afegir el motiu perquè es va cancel·lar la reserva, podeu escriure abans d'enviar l'email

en: %s - add the reason for booking payment, you can enter it before sending email,
ca: %s - afegeix la raó del pagament de la reserva, pot introduir abans d'enviar-mail,

en: %s - availability of booking resource,
ca: %s - disponibilitat de recurs de reserva,

en: %s - booking info, taken from the excerpt associated with the post,
ca: %s - info de reserva, presa de l'extracte associat amb el post,

en: %s - check-in date,
ca: %s - data d'arribada

en: %s - check-out date,
ca: %s - data de sortida

en: %s - cost of booking the resource,
ca: %s - cost de reserva del recurs,

en: %s - coupon field,
ca: %s - camp de cupó,

en: %s - default selection number of visitors,
ca: %s - selecció per defecte de nombre de visitants

en: %s - enter direct cost at admin panel at page:
ca: %s - introdueix cost directe en panell d'administració de la pàgina:

en: %s - featured image, taken from the featured image associated with the post,
ca: %s - imatge destacada, presa des de la imatge destacada amb el post,

en: %s - inserting BIC
ca: %s - inserint BIC

en: %s - inserting IBAN
ca: %s - inserint IBAN

en: %s - inserting ID of booking
ca: %s - inserint ID de reserva,

en: %s - inserting IP address of the user who made this action
ca: %s - inserint la direcció IP de l'usuari que va realitzar l'acció

en: %s - inserting account name
ca: %s - afegint nom del compte

en: %s - inserting account number
ca: %s - afegint número de compte

en: %s - inserting address of the page (if any), where visitor make this action
ca: %s - afegint direcció de la pàgina (si n'hi ha) quan el visitant realitza aquesta acció

en: %s - inserting all bank accounts details
ca: %s - afegint detalls del compte del banc

en: %s - inserting bank name
ca: %s - afegint nom del banc

en: %s - inserting check-in date (first day of reservation),
ca: %s - inserint data d'arribada (primer dia de reserva)

en: %s - inserting check-out date (last day of reservation),
ca: %s - inserint data de sortida (útima dia de reserva)

en: %s - inserting contents of the User-Agent: header from the current request, if there is one
ca: %s - afegint continguts del User-Agent: capçalera des sol·licitud actual, si existeix

en: %s - inserting data from fields of booking form
ca: %s - inserint dades des de camps de formulari de reserves

en: %s - inserting data info about the booking
ca: %s - afegint dades d'info sobre reserva els quals va configurar al formulari de contingut de la pàgina de Camps d'Ajust

en: %s - inserting data info about the booking, which you configured in the content form at Settings Fields page
ca: %s - afegint dades d'info sobre reserva les quals va configurar al formulari de contingut de la pàgina de Camps de Configuració

en: %s - inserting date of this action
ca: %s - inserint data d'aquesta acció

en: %s - inserting link to payment page where visitor can pay for the reservation  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
ca: %s - afegint enllaç a pàgina de pagament on el visitant pot pagar la reserva (és posibe utilitzar el%s paràmetre per a un ajust diferent%s d'aquesta pàgina. Exemple:%s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can cancel the reservation, (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
ca: %s - afegint enllaç a la paǵina on el visitant pot cancel·lar la reserva (és possible usar el %s paràmetre per a un ajust diferent%s d'aquesta pàgina. Exemple:%s)

en: %s - inserting link to the page where visitor can edit the reservation,  (possible to use the %s parameter for setting different %s of this page. Example: %s )
ca: %s - afegint enllaç a la paǵina quan el visitant pot editar la reserva (és possible utilitzar %s paràmetres per a un ajust diferent%s d'aquesta pàgina. Exemple:%s)

en: %s - inserting moderate link of new booking
ca: %s - inserint enllaç moderat de nova reserva

en: %s - inserting new line
ca: %s - inserint nova línia

en: %s - inserting sort code
ca: %s - afegint codi d'ordre

en: %s - inserting the cost of  booking
ca: %s - inserint costos de reserva

en: %s - inserting the dates of booking
ca: %s - inserint dates de reserva

en: %s - inserting the number of booking dates
ca: %s - inserint número de dates de reserva

en: %s - inserting time of this action
ca: %s - inserint hora d'aquesta acció

en: %s - inserting your site URL
ca: %s - inserint la URL del seu lloc

en: %s - link to the page with booking form,
ca: %s - enllaç a la pàgina amb el formulari de reserva,

en: %s - maximum number of visitors for the booking resource,
ca: %s - màxim nombre de visitants per al recurs de reserva,

en: %s - resource title,
ca: %s - títol de recurs

en: %s - search button,
ca: %s - botó de cerca,

en: %s - search inside posts/pages which are part of this category,
ca: %s - busca dins de posts / pàgina que pertecen a la categoria,

en: %s - search inside posts/pages which have this tag,
ca: %s - busca en posts / pàgines que porten aquesta etiqueta,

en: %s - show cost hint for full booking in real time, depending on number of days selected and form elements.
ca: %s - mostra l'impacte del cost per reserves competas en temps real, depenent del nombre de dies seleccionats i elements del formulari

en: %s - show cost hint of additional booking cost, which depends from selection of form elements.
ca: %s - mostra impacte de cost addicional de reserva, el qual depèn de la selecció d'elements del formulari.

en: %s - show hint of original booking cost without additional costs for full booking in real time, depends only from days selection.
ca: %s - mostra impacte de cost original de la reserva sense despeses addicionals per al total de la reserva en temps real, només depèn de la selecció de dies.

en: %s - start new translation section, where %s - locale of translation
ca: %s - comença nova secció de transacció, on %s - local de transacció

en: %s Finish getting sort dates. %s
ca: %sAcabant d'obtenint dates ordenades%s

en: %s Found %s not indexed bookings %s
ca: %sNo trobades%s les reserves indexades%s

en: %s Important!%s This will overwrite any times selection in your booking form.
ca: %s Important!%s Això sobreescriurà algunes seleccions de temps en el teu formulari de reserva.

en: %s and %s terms have higher priority than a range %s days.
ca: Termes %s i %s tenen una prioritat més alta que un rang de %s dies.

en: %s or %s - inserting the title of the booking resource
ca: %s o %s - inserint títol de recurs de reserva

en: %s or minimum and fixed number of days selection for the specific day of week or season.%s
ca: %s o mínim i fix nombre de selecció de dies per al dia específic de setmana o estació%s

en: %s – calendar of booking resource with %s
ca: %s - calendari de recurs de reserves amb %s

en: %s, then total cost will be %s
ca: %s, després el cost total serà %s

en: %s, then total cost will be (if selected 3 days) %s
ca: %s, després el cost total serà (si selecciona 3 dies) %s

en: %sDescription of usage%s.
ca: %sDescripció de l'ús%s

en: %sEmail verification field%s.
ca: %sCamps de verificació de correu electrònic%s.

en: %sError!%s Request do not pass security check! Please refresh the page and try one more time.
ca: %sError!%s Sol·licitud no passa la prova de seguretat. Refresca la pàgina i prova una vegada més.

en: %sExample%s.
ca: %sExemple%s

en: %sImportant!!!%s Please note, if you show booking calendar (inserted into post/page) with widget at the same page, then the last will not be visible.
ca: %sImportant!%s  tingui en compte, si mostra el calendari de reserves (inserit en article/pàgina) amb un giny a la mateixa pàgina, llavors l'últim no serà visible.

en: %sNo this booking resources.%s
ca: %sSense recursos de reserva%s

en: %sSeveral widgets are supported at %spaid versions%s.
ca: %s Varis ginys són suportats a%s versions de pagament%s.

en: %sWarning! Booking calendar for this booking resource are already at the page, please check more about this issue at %sthis page%s
ca: %sAdvertència! El calendari de reserva per a aquest recurs està a més a la pàgina, comproveu més sobre aquest problema a %saquesta pàgina%s

en: %sYou do not have permissions for this booking resources.%s
ca: %sNo tens permisos per a aquest recurs per servei.%s

en: %sYou do not have permissions for this page.%s Your account is not active, please contact administrator.%s
ca: %s No tens permisos per a aquesta pàgina. %s El teu compte no està actiu, posa't en contacte amb l'administrador.%s

en: %s[bookingname]%s - inserting name of booking resource,
ca: %s[bookingname]%s -afegir nom de recurs de reserva,

en: %s[dates]%s - inserting list of reserved dates
ca: %s[dates]%s -afegir llista de dates reservades

en: %s[datescount]%s - inserting number of reserved dates
ca: %s[datescount]%s - afegint nombre de dates de reserva

en: %send booking time%s
ca: %senviar hora de reserva%s

en: %sname%s – the unique name of the condition group, containing several conditions with different values. For example, if you want to have specific HTML content for the different week days, you can have several conditions, with the same name but with different value parameters in conditions. Please check more about it, in the examples.
ca: %snoms%s - el nom únic del grup de condicions, que conté una sèrie de condicions amb diferents valors. Per exemple, si vostè vol tenir un contingut específic HTML per als diferents dies de la setmana, pot tenir diverses condicions,

en: %sstart booking time%s
ca: %shora d'inici de reserva%s

en: %stype%s – type of the condition. There are 2 types of condition: "weekday" and "season". "weekday" – is the condition rule based on the selected day of week value, like Monday, Tuesday, etc… . "season" – is the condition rule based on the "season filter" name of selected date. In other words the condition is TRUE if the selected day belongs to a season filter in the Season Filters page.
ca: %stipus%s - tipus de condició. Hi ha 2 tipus de condició: "setmanal" i "estació". "setmanal" - és la regla basada en el valor del dia de setmana, dilluns, dimarts, etc ... "estació" - és la regla basada en el nom "filtre d'estació" de a selecció de dates. En altres paraules, la condició és TRUE si el dia seleccionat pertany a un filtrode estació a la pàgina de Filtres de Estació.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, so then the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
ca: %svalor%s - valor de condicions específiques. Si és valor és veritable, llavors el contingut de les condicions es mostrarà al formulari de reserves. Pot tenir el valor per defecte (buit - "" o similar - "*") per mostrar el contingut d'aquesta condició, si totes les altres condicions són fals, o en escenari inicial, quan la data en calendari no està seleccionada.

en: %svalue%s – value of the specific conditions. If the value is true, the content of the conditions will show in the booking form. You can have the default value (empty – "", or like this – "*") for showing the content of this condition, if all other conditions are FALSE, or at initial stage, when the date in calendar is not yet selected.
ca: %svalor%s - valor de les condicions específiques. Si és valor és true, el concepte de les condicions es mostrarà en el formulari de reserva. Pots tenir valor per defecte (buit - "" o com aquest "*") per mostrar el contingut d'aquesta condició, si totes les altres condicions són FALS, o enescenario inicial. quan la data al calendari no està seleccionada.

en: + Add Account
ca: + Insereix compte

en: / day
ca: / dia

en: / hour
ca: / hora

en: / night
ca: / nit

en: 00:00 today
ca: 00:00 avui

en: 2 Columns Form Template
ca: Plantilla de formulari 2 columnes

en: 2 Months
ca: 2 Mesos

en: 3 Months
ca: 3 mesos

en: ALL
ca: TOT

en: API Login ID
ca: ID identificació d'API

en: AUTHENTICATE
ca: AUTENTIFICAR

en: Abort
ca: Avortar

en: About Booking Calendar
ca: Sobre Calendari de reserva

en: Accepted Currency
ca: Moneda acceptada

en: Access to this feed was denied (403). Please ensure you have public sharing enabled for your calendar.
ca: L'accés a aquest canal s'ha denegat (403). Asseguri's que compartir amb públic aquesta habilitat en el seu calendari.

en: Account Name
ca: Nom de compte

en: Account Number
ca: Número de compte

en: Account details
ca: Detalls de compte

en: Action after booking is done
ca: Acció després de la reserva realitzada

en: Actions
ca: Accions

en: Actions tab
ca: Etiqueta acciones

en: Activate
ca: Activar

en: Activate Relay Response
ca: Activa Resposta Relay

en: Activate and type your %stitle of approved%s item in legend
ca: Activar i editar el%stítol d'element reservat%s a la llegenda

en: Activate and type your %stitle of available%s item in legend
ca: Activar i editar el%stítol d'element disponible%s en la llegenda

en: Activate and type your %stitle of partially booked%s item in legend
ca: Activar i editar el%stítol d'element de parcialment reservat%s a la llegenda

en: Activate and type your %stitle of pending%s item in legend
ca: Activar i editar el%stítol d'element pendent%s a la llegenda

en: Activate auto import
ca: Auto-importar reserves

en: Activate loading of CSS and JavaScript files of plugin only at specific pages.
ca: Activa càrrega de CSS i Javascript del Pugin només en pàgines específiques

en: Activate or deactivate field and change the label title
ca: Activar o desactivar camp i canviar el títol de l'etiqueta

en: Activation of this feature is require setting cost per day or cost per night
ca: L'activació d'aquesta funció es requereix ajust de cost per dia o el cost per nit

en: Active
ca: Actiu

en: Active %sRegular User%s
ca: Activa %sUsuaro Regular%s

en: Active %sSuper Admin%s
ca: Activar %sSuper admin%s

en: Active Sage Pay
ca: Activa pagament Sage

en: Active Sermepa Pay
ca: Activar pagament Sermepa

en: Active iPay88
ca: Activar iPay88

en: Add
ca: Afegir

en: Add New Booking Resource(s)
ca: Afegir nou recurs de reserva

en: Add New Coupon
ca: Afegeixi nou cupó

en: Add New Custom Form
ca: Afegeix nou formulari personalitzat

en: Add New Discount Coupon
ca: Afegir nou cupó de descompte

en: Add booking
ca: Afegir reserva

en: Add new booking from your post/page or from %sAdmin Panel%s.
ca: Podeu afegir nova reserva des d'un post/pàgina o des del %sTauler d'Administració%s

en: Add new booking resource
ca: Afegiu nou recurs de reserva

en: Add new cost
ca: Afegiu nou cost

en: Add new custom form
ca: Afegeix nou formulari personalitzat

en: Add new resource
ca: Afegeix nou recurs

en: Add new resource(s)
ca: Afegeix nou recurs

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day.
ca: Afegir suggeriment al calendari(s) per mostrar disponibilitat basada en nombre d'elements de recurs de reserves disponibles restants de cada dia.

en: Add tooltip on calendar(s) to show availability based on the number of available booking resource items remaining for each day. %sBe sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
ca: Afegir informació sobre eines en el calendari s) per mostrar la disponibilitat basat en el nombre d'elements de reserva de recursos disponibles restants per a cada dia. %sAssegureu-vos de fer coincidir el nombre màxim de visitants per al %s de reserva sone recurs %s amb el nombre de visitants especificats en el formulari de reserva.

en: Add your %s on %swordpress.org%s, if you enjoyed by this plugin.
ca: Afegeix el teu%s a%swordpress.org%s si li ha agradat aquesta extensió.

en: Additional cost for
ca: Cost addicional per

en: Additional cost in %s per 1 day
ca: Cost addicional en %s per 1 dia

en: Additional cost, which depends on the fields selection in the form.
ca: Cost addicional, que depèn de la selecció de camps en el formulari.

en: Additional info
ca: Informació addicional

en: Address
ca: Direcció

en: Address (required)
ca: Direcció (obligatori)

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Cost
ca: Cost avançat

en: Advanced Cost Settings
ca: Configuració avançada de costos

en: Advanced Fields
ca: Camps avançats

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Advanced Settings
ca: Configuració avançada

en: Advanced cost management
ca: Gestió de costos avançada

en: All
ca: Tot

en: All booking data will be deleted when the plugin is deactivated.
ca: Totes les dades de reserva seran esborrats quan el complement es desactivi.

en: All bookings
ca: Totes les reserves

en: All dates
ca: Totes les dates

en: All days for %s
ca: Tots els dies per %s

en: All incoming bookings
ca: Totes les reserves entrants

en: All resources
ca: Tots els recursos

en: All selected dates in "short" format.
ca: Totes les dates seleccionades en format "curt".

en: All selected dates with times in "short" format..
ca: Totes les dates seleccionades amb hores en format "curt"

en: All selected dates with times.
ca: Totes les dates seleccionades amb hores.

en: All selected dates.
ca: Totes les dates seleccionades.

en: Allow %smultiple%s selections
ca: Permet %smúltiples%s seleccions

en: Allow payments by %sdirect bank / wire transfer%s
ca: Permet pagaments a %sbanc directe / transferència bancària%s

en: Allow unlimited bookings per same day(s)
ca: permetre múltiples reserves per mateix dia

en: Also some early versions of the IE do not support disabling of the options in the selectboxes.
ca: També algunes primeres versions de l'IE no donen suport a la desactivació de les opcions en les caixes de selecció.

en: Amount different
ca: Quantitat diferent

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any Status
ca: Qualsevol estat

en: Any day of week
ca: Qualsevol dia de la setmana

en: Any days
ca: Qualsevol dia

en: Apartment#1
ca: Apartament #1

en: Apartment#2
ca: Apartament #2

en: Apartment#3
ca: Apartament #3

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply booking resources selection
ca: Aplicar recursos de reserva

en: Approve
ca: Aprovar

en: Approve selected bookings
ca: Aprovar reserves seleccionades

en: Approved
ca: Aprovat

en: Approved item
ca: Element aprovat

en: Apr
ca: Abr

en: April
ca: Abril

en: Assign events fields to specific booking form field
ca: Cost de cada recurs de reserva

en: At least one option must be selected
ca: Seleccioneu com a mínim una opció

en: Aug
ca: Ago

en: August
ca: Agost

en: Australian Dollars
ca: Dòlars australians

en: Authorization
ca: Autorització

en: Authorization Only
ca: Només autorització

en: Authorization and Capture
ca: Autorització i captura

en: Auto Cancel all pending bookings for the specific date(s), if some booking is approved for these date(s)
ca: Autocancel·lar totes les reserves pendents per a les dates especificades, si alguna reserva s'aprova per aquestes dates

en: Auto approve all new bookings
ca: Autoaprovar totes les noves reserves

en: Auto cancellation / approval
ca: Autocancel·lació/aprovació

en: Auto cancellation / auto approval of bookings
ca: Autocancel·lació / autoaprovació de reserves

en: Auto import events
ca: Marqueu aquesta casella %sactivar%s auto-importar esdeveniments

en: Auto-cancel bookings
ca: Autocancel·lar reserves

en: Auto-fill fields
ca: Auto-omplir camps

en: Auto-fill form
ca: Auto omplir formulari

en: Automatically approve booking
ca: Automàticament aprova reserva.

en: Automatically approve/cancel booking
ca: Automàticament aprovi/cancel·li reserva

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Availability Settings
ca: Configuració de disponibilitat

en: Availability Title
ca: Títol de disponibilitat

en: Availability booking type
ca: Tipus de reserva disponible

en: Availability description
ca: Descripció de disponibilitat

en: Available
ca: Disponible

en: Available item
ca: Element disponible

en: Available:
ca: Disponible:

en: Balance cost of the booking - difference between deposit and full cost.
ca: Balanç de cost de reserva - diferències entre dipòsit i cost total.

en: Bank Code
ca: Codi de banc

en: Bank Name
ca: Nom del banc

en: Bank Transfer
ca: Transferència bancària

en: Bank Transfer active
ca: Activar transferència bancària

en: Bank Transfer customization
ca: Personalització de transferència bancària

en: Bank Transit Number
ca: Nombre de trànsit de banc

en: Be sure that the merchant server system clock is set to the proper time and time zone.
ca: Assegura't que el rellotge del sistema del servidor de venda està a la zona apropiada.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
ca: Assegureu-vos de coincidir nombre màxim de visitants per %stots els recursos de reserva %s amb el nombre de visitants específics en el formulari de reserva.

en: Be sure to match the maximum number of visitors for the %sone booking resource%s with the number of visitors specified on the booking form.
ca: Assegureu-vos de coincidir nombre màxim de visitants per al %s recurs d'una reserva %s amb el nombre de visitants específics en el formulari de reserva.

en: Billing Address
ca: Direcció de facturació

en: Billing City
ca: Ciutat de facturació

en: Billing form fields
ca: Camps de formulari de facturació

en: Billing form fields customization
ca: Personalització camps del formulari de facturació

en: Book now
ca: Reserva ara

en: Booked
ca: Reservat

en: Booked Times:
ca: Temps reservats:

en: Booking
ca: Reserva

en: Booking Calendar
ca: Calendari de reserva

en: Booking Calendar - Overview
ca: Calendari de reserva - Vista

en: Booking Calendar Settings
ca: Calendari de reserva

en: Booking Calendar supports WPML and qTranslate plugins for dynamic changing of website locale.
ca: Booking Calendari suporta plugins WPML i qTranslate per a canvis dinàmics de lloc local.

en: Booking Data
ca: Dades de reserva

en: Booking Dates
ca: Dates de reserva

en: Booking Details:
ca: Detalls de reserva:

en: Booking Form
ca: Formulari de reserva

en: Booking ID
ca: ID de reserva

en: Booking Listing
ca: Llista de reserves

en: Booking Resource
ca: Recurs de reserva

en: Booking calendar
ca: Calendari de reserva

en: Booking form
ca: Formulari de reserva

en: Booking form type:
ca: Tipus de formulari de reseves:

en: Booking form with calendar
ca: Formulari de reserva amb calendari

en: Booking resource
ca: Recurs de reserves

en: Booking resource type is not defined. Its can be, when at the URL is wrong booking hash.
ca: Tipus de recurs de reserva no està definit. Pot succeir quan a la URL està erroni el hash de servei.

en: Booking resource:
ca: Recurs de reserves:

en: Booking resources
ca: Recursos de reserva

en: Booking resources management
ca: Gestió de recursos de reserves

en: Booking system
ca: Sistema de reserves

en: Bookings
ca: Reserves

en: Bookings Listing
ca: Llista de reserves

en: Bookings default order
ca: Ordre de reserves per defecte

en: Bookings for today
ca: Totes les reserves per avui

en: Bookings listing
ca: Llista de reserves

en: Bookings number per page
ca: Nombre de reserves per pàgina

en: Both
ca: Ambdós

en: Branch Code
ca: Codi de sucursal

en: Branch Sort
ca: Ordre sucursal

en: Brazilian Real (only for Brazilian users)
ca: Real brasiler (només per a usuaris brasilers)

en: British Pound
ca: Lliura Esterlina

en: Bulk Actions
ca: Accions en lot

en: Buy
ca: Comprar

en: CSS customization of search form and search results you can make at this file
ca: Estil addicional de personalització de l'element que pots fer a l'arxiu

en: CSV data separator
ca: Caràcter separador CSV

en: Cache expiration
ca: Expiració de memòria cau

en: Cache will expire:
ca: Memòria cau expirarà:

en: Calendar
ca: Calendari

en: Calendar Navigation
ca: Calendari de navegació

en: Calendar Overview
ca: Vista de calendari

en: Calendar Skin
ca: Plantilla de calendari

en: Calendar have 2 months in a row, the cell height is 30px and calendar full width 568px (possible to use percentage for width: 100%)
ca: Calendari té 2 mesos en una fila, alçada de cel·la és 30px i amplada màxima de calendari 658px (és possible usar percentatge: 100%)

en: Calendar is loading...
ca: Calendari carregant...

en: Calendar view mode
ca: Mode de vista calendari

en: Canadian Dollars
ca: Dòlars canadencs

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel Booking
ca: Cancel·lar reserva

en: Cancel Return URL from PayPal
ca: Cancel·lar URL de retorn de PayPal

en: Cancel bookings older
ca: Cancel·lar reserves antigues

en: Cancel only pending, unpaid bookings, which are older than this selection.
ca: Cancel·lar només pendents, reserves sense pagaments, les quals són més antigues que aquesta selecció.

en: Canceled_Reversal
ca: Invertir cancel·lació

en: Cancellation email sent
ca: E-mail de cancel·lació enviat

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cannot find the record
ca: No es troba la gravació

en: Capacity
ca: Capacitat

en: Capacity:
ca: capacitat:

en: Change
ca: Canviar

en: Change Resource
ca: Canviar recurs

en: Change hash after the booking is approved
ca: Canviar hash després que la reserva sigui aprovada

en: Change status
ca: Canviar estat

en: Change the label title of this field. Email is obligatory field in booking form.
ca: Canviar el títol de l'etiqueta d'aquest camp. Mail és camp obligatori en el formulari de reserva.

en: Change your Booking
ca: Modificar la seva reserva

en: Check %sBooking Listing%s page for new bookings.
ca: Comprovar la pàgina de%slista de reserves%s per veure les noves reserves.

en: Check %show todo%s that and what %sshortcodes%s are available.
ca: Feu clic a%smostrar tot%si quins%scodis curts%s estan disponibles.

en: Check In - Tomorrow
ca: Arribada - Demà

en: Check Out - Tomorrow
ca: Sortida - Demà

en: Check Premium Features
ca: Explorar característiques Premium

en: Check boxe(s) at left side if you want to activate specific cost.
ca: Comprovi casella(es) al costat esquerre si voleu activar cost específic.

en: Check in
ca: Arribada

en: Check new functionality in this plugin update.
ca: Provar nova funcionalitat en aquesta actualització del connector

en: Check out
ca: Sortida

en: Check out our %sHelp%s
ca: Desactivi la nostra %sajuda%s

en: Check the box to activate CAPTCHA inside the booking form.
ca: Comprovi la casella a activar CAPTCHA dins formulari de reserva.

en: Check the box to activate auto-fill form fields for logged in users.
ca: Comprovi la casella per activar camps acte omplerts per a usuaris identificats

en: Check this box if you want that specific additional cost, which configured as percentage for some option, apply to other additional fixed costs and not only to original booking cost.
ca: Marqueu aquesta casella si vol especificar cost addicional, que serà configurat com a percentatge per a alguna opció, aplicar a un altre cost addicional fix i no només al cost original de la reserva.

en: Check this box if you want the %stime selection%s on the booking form %sapplied to the cost calculation%s.
ca: Marqueu aquesta casella si vol que %sselecció de temps%s al formulari de reserva %s s'apliqui als càlculs de cost%s.

en: Check this box if you want to change the booking hash after approval. When checked, visitor will not be able to edit or cancel the booking.
ca: Marqueu aquesta casella si voleu canviar el hash reserva després de la seva aprovació. Quan s'activa, el visitant no pot modificar o cancel·lar la reserva.

en: Check this box if you want to show help hints on the admin panel.
ca: Marqueu aquesta casella si vol mostrar impactes d'ajuda en el panell admin

en: Check this box if you want to show the pending days as available in calendars
ca: Marqui aquesta casella si vol mostrar els dies pendents com a disponibles en els calendaris

en: Check this box if you want to use recurrent time to reserve several days. This means that middle days will be partially booked by actual times, otherwise the time in the booking form will be used as check-in/check-out time for the first and last day of the reservation.
ca: Comprova aquesta caixa si voleu temps recurrent per reservar diversos dies. Vol dir que dies enmig seran parcialment reservats per temps reals, una altra manera el temps en formulari serà usat com a temps check-in / check-out per a primer i últims dies de reserva.

en: Check this box if you want to use the %sdeposit%s total %spayment%s on the payment form, instead of the full total of the booking.
ca: Marqueu aquesta casella de selecció si voleu usar%sel dipòsit%s total de %spagament%s en el formulari de pagament, en comptes del total de la reserva.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors %s.
ca: Marca aquesta casella si desitges una total disponibilitat (capacitat diària) depenent de número de visitants seleccionats %s.

en: Check this box if you want total availability (daily capacity) to depend on the number of selected visitors.
ca: Marqueu aquesta casella si vol disponibilitat total (capacitat diària) a dependre de nombre de visitants seleccionats

en: Check this box to %sactivate%s auto import events and creation bookings from them
ca: Marqueu aquesta casella%sactivar%s auto-importar esdeveniments

en: Check this box to %sactivate%s auto-cancellation for pending, unpaid bookings.
ca: Marqui aquesta casella per %sactivar%s l'autocancel·lació per reserves pendents i impagades

en: Check this box to %ssend%s cancellation email for this resource.
ca: Marqui aquesta casella per %senviar%s email de cancel·lació per a aquest recurs.

en: Check this box to automatically approve booking, when visitor makes a successful payment.
ca: Marca aquesta casella per aprovar automàticament reserves, quan el visitant fa un pagament amb èxit.

en: Check this box to automatically approve bookings when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking when visitor makes a payment cancellation.
ca: Marqui aquesta casella per aprovar automàticament reserves quan el visitant faci un pagament correcte, o automàticament cancel·lar la reserva quan el visitant cancel·li el pagament

en: Check this box to automatically approve bookings, when visitor makes a successful payment, or automatically cancel the booking, when visitor makes a payment cancellation.
ca: Seleccioneu aquesta casella per aprovar reserves automàticament quan el visitant realitzi un pagament correcte o, cancel·lar una reserva quan el visitant realitzi una cancel·lació en el pagament.

en: Check this box to delete all booking data when you uninstal this plugin.
ca: Marqueu aquest quadre per esborrar totes les dades de reserva quan desinstal·li aquest complement

en: Check this box to display a legend of dates below the booking calendar.
ca: Marqueu aquest quadre per mostrar una llegenda sota el calendari de reserva.

en: Check this box to display the available number of booking resources with a tooltip, when mouse hovers over each day on the calendar(s).
ca: Marqueu aquest quadre per mostrar el nombre disponible de recursos de reserva amb un suggeriment, quan passi el ratolí sobre cada dia del calendari.

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources.
ca: Marqueu aquesta casella per desactivar reserves, que poden emmagatzemar-se en diferents recursos de reserva

en: Check this box to dissable reservations, which can be stored in different booking resources. When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
ca: Marqueu la casella per desactivar reserves, les quals poden emmagatzemar-se en diferents recursos de reserves. Quan es marca, tots els dies de reserves han de tenir el mateix recurs de reserves o es mostrarà missatge d'error.

en: Check this box to send copy of this email to Admin
ca: Marqueu aquesta casella per enviar còpia al admin per email

en: Check this box to show Reference Text Box
ca: Seleccioneu aquesta casella per mostrar la caixa de text de referència

en: Check this box to show payment description in payment form
ca: Marqueu aquesta casella per mostrar la descripció de pagament en el formulari de pagament

en: Check this box to show search results on other page
ca: Marqueu aquest quadre per mostrar resultats de cerca en una altra pàgina

en: Check this box to use Bank Transfer
ca: Marqueu aquesta casella per utilitzar pagament per transferència

en: Check this box to use Pay in Cash
ca: Marqui aquesta casella per utilitzar pagaments en caixa

en: Check this box to use PayPal
ca: Marqueu aquesta casella per utilitzar pagament per PayPal

en: Check this box, if you want to %sre-check if the selected dates available during submitting booking%s.
ca: Marqueu aquesta casella si vol%smostrar els dies pendents com a disponibles en els calendaris%s

en: Check this box, if you want to %sset any days as available%s in calendar. Your visitors will be able to make %sunlimited bookings per same date(s) in calendar and do not see any booked date(s)%s of other visitors.
ca: Marqueu aquesta casella, es vol%smarcar alguns dies disponibles%s en calendari. Els visitants podran fer%sreserves sense límit per a la mateixa data del calendari i no veuran dates seleccionades%s per altres visitants.

en: Check this checkbox to %sactivate%s auto approve of all new pending bookings.
ca: Marqui aquesta casella per %sactivar%s l'autoaprovació de les noves reserves pendents.

en: Check this option, to use check in/out time during booking process.
ca: Marca aquesta opció per usar el temps check in / out durant el procés de reserva.

en: Check unavailable days in calendars. This option will overwrite all other settings.
ca: Marqueu dies no disponibles en calendaris. Aquesta opció sobreescriu la resta de configuracions.

en: Check-Out time
ca: Hora de sortida

en: Check-in
ca: Entrada

en: Check-in time
ca: Hora d'arribada

en: Check-out
ca: Sortida

en: Checkbox(es)
ca: Caixa de selecció(ns)

en: Checking to prevent double booking, during submitting booking
ca: Evitar la doble reserva durant la tramesa del formulari

en: Children
ca: Nens

en: Chose payment mode
ca: Trieu mitjà de pagament

en: City
ca: Ciutat

en: City (required)
ca: Ciutat (obligatori)

en: Class
ca: Classe

en: Clave
ca: Clau

en: Clear booking resources selection
ca: Netejar selecció de recusos de reserva

en: Click APIs and make sure "Calendar API" is set to ON.
ca: Premi API i assegureu-vos que "AAPI de calendari" està seleccionada com ON

en: Click Back to Profile Summary to return to the Profile after activating your listener.
ca: Feu clic a Tornar al Perfil Resum per tornar al perfil després de l'activació del seu receptor.

en: Click Choose IPN Settings to specify your listeners URL and activate the listener.
ca: Feu clic a Trieu ajustos de IPN per especificar la seva URL receptora i activar el receptor.

en: Click Instant Payment Notification Preferences in the Selling Preferences column.
ca: Feu clic en preferències de notificació de pagament instantani a la columna de preferències de venda

en: Click MD5-Hash in the Security Settings section
ca: Fes clic en hash MD5 en la secció de configuració de seguretat

en: Click Profile on the My Account tab.
ca: Feu clic en perfil en l'etiqueta de El meu compte

en: Click Receive IPN messages (Enabled) to enable your listener.
ca: Feu clic en Rebre missatges IPN (activat) per activar el seu receptor.

en: Click Save.
ca: Feu clic a desar.

en: Click Settings under Account in the main menu on the left
ca: Fes clic sota Compte al menú principal a l'esquerra

en: Click Submit
ca: Fes clic a Enviar

en: Click Website Payment Preferences in the Seller Preferences column.
ca: Feu clic en preferències de lloc de pagament a la columna de preferències de venedor.

en: Click the "Share this Calendar" link.
ca: Premi l'enllaç "Comparteix aquest calendari"

en: Click the Profile subtab.
ca: Faci click a la subpestanya perfil

en: Click the checkbox to make calendar public. Do not check the other option.
ca: Marqueu el checkbox per fer públic el calendari. No marqui una altra opció.

en: Click to toggle
ca: Fes clic per alternar.

en: Close
ca: Tancar

en: Code Example
ca: Codi d'exemple

en: Collapse Advanced Filter
ca: Minimitzar filtre avançat

en: Columns
ca: Columnes

en: Comma
ca: Coma

en: Completed
ca: Completat

en: Conditional Dates Filter
ca: Filtre de dates condicionals

en: Conditions
ca: Condicions

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration in several languages
ca: Configuració en diferents missatges

en: Configuration of PayPal Pro Hosted Solution payment form
ca: Solució Paypal Pro Hosted

en: Configuration of PayPal Standard payment form
ca: Integració del sistema de pagaments Paypal

en: Configure
ca: Configurar

en: Configure Additional cost for the form
ca: Configura cost addicional per al formulari

en: Configure additional cost, which depend from selection of selectbox(es) and checkbox(es).
ca: Configureu cost addicional, que depèn de la selecció de la caixa de selecció i la casella de check.

en: Configure booking %sSettings%s.
ca: Configurar els%sAjustos%s per servei.

en: Configure predefined set of your %sForm Fields%s.
ca: Configureu les seves predefinides dels%scamps de formulari%s

en: Configure your predefined %sEmail Templates%s.
ca: Configureu les vostres%splantilles de correu electrònic%s predefinides.

en: Configuring these %sfields is required for the some payment%s systems!
ca: Configurar aquests %scamps són requisits per alguns sistemes de pagament%s!

en: Connection Error
ca: Error de connexió

en: Contact
ca: Contacte

en: Contact email
ca: Contacte email

en: Content
ca: Contingut

en: Content of booking fields data for email templates (%s-shortcode) and booking listing page
ca: Contingut de dades de camps de reserva per a plantilla de email (%s - codi curt) i pàgina de llistat de reserves

en: Copy and paste this shortcode into the form at left side
ca: Copiar i enganxar aquest codi al formulari de l'esquerra

en: Cost Correction Field
ca: Camp de correcció de cost

en: Cost Fields
ca: Camps de cost

en: Cost Hints
ca: Impactes de cost

en: Cost Settings
ca: Configuracions de cost

en: Cost Title
ca: Títol del cost

en: Cost is not correct. It must be greater than 0
ca: Cost incorrecte. Ha de ser més gran que 0

en: Cost of the booking for the selected dates only.
ca: Cost de reserva només per a les dates seleccionades

en: Cost saved successfully
ca: Cost guardat amb èxit

en: Cost setings at %stop have higher priority%s than other costs of same type at the %sbottom%s of the list.
ca: Configuració de %scostos de parada tenen una prioritat més alta%s que altres costos del mateix tipus a la %spart inferior%s de la llista.

en: Costs
ca: Costos

en: Costs and Rates
ca: Costos i taxes

en: Costs and Rates Settings
ca: Configuració de Costos i Taxes

en: Country
ca: País

en: Country (required)
ca: País (obligatori)

en: Country List
ca: Llista de països

en: Coupon
ca: Cupó

en: Coupon Code
ca: Codi de cupó

en: Coupon Deleted
ca: Cupó esborrat

en: Coupon created
ca: Cupó creat

en: Coupon does not exist
ca: Cupó no existeix

en: Coupons
ca: Cupons

en: Coupons Settings
ca: Configuració de cupons

en: Create
ca: Crea

en: Create New Season Filter
ca: Creï un nou filtre d'estació

en: Create conditional days filter
ca: Creï filtre de dies condicionals

en: Create dates filter
ca: Creï filtre de dates

en: Create new form
ca: Crea nou formulari

en: Create new season filter
ca: Creï un nou filtre d'estació

en: Create several booking resources for one time
ca: Crea diversos recursos de reserves per un cop

en: Created
ca: Creat

en: Creation
ca: Creació

en: Currency format
ca: Format de moneda

en: Currency symbol
ca: format de moneda

en: Current dates
ca: Dates actuals

en: Current day
ca: Dia actual

en: Current month
ca: Mes actual

en: Current version
ca: Versió actual

en: Current week
ca: Setmana actual

en: Custom
ca: Personalitzar

en: Custom Form
ca: Formulari personalitzat

en: Custom button title
ca: Títol de botó personalitzat

en: Customer Email
ca: Email del client

en: Customization of additional cost, which depend from form fields
ca: Personalització de cost addicional, que depèn de camps de formulari

en: Customization of availability settings
ca: Personalització de configuració de disponibilitat

en: Customization of billing fields, which automatically assign from booking form to billing form
ca: Personalitzar camps de facturació, que automàticament assigna des formulari de reserves a formulari de facturació

en: Customization of email template, which is sending after modification of booking
ca: Personalització de plantila d'email, que serà enviat després de la modificació de reserva

en: Customization of email template, which is sending to Admin after new booking
ca: Personalització de plantilla de correu electrònic, que és enviat a Admin després de la reserva nova

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after Cancellation of booking
ca: Personalització de plantilla de correu electrònic, que és enviat al visitant després de la cancel·lació de la reserva

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after approval of booking
ca: Personalització de plantilla d'email que serà enviat al visitant després d'aprovar la reserva

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after new booking
ca: Personalització de plantilla de correu electrònic, la qual és enviat al visitant després de la nova reserva

en: Customization of email template, which is sending to Visitor after payment request
ca: Personalització de plantilla d'email que és enviat al visitant després de la sol·licitud de pagament

en: Customization of rates, valuation days cost and deposit amount
ca: Personalització de ràtios, valoració de cost de dies i quantitat de dipòsit

en: Customization of season filters settings
ca: Personalització de configuració de filtres d'estació

en: Customization of synchronization with Google Calendar
ca: Personalització de sincronització amb calendari de Google

en: Czech Koruna
ca: Corona Txeca

en: DEFERRED
ca: DIFERITS

en: Danish Krone
ca: Corona danesa

en: Data
ca: Dades

en: Data Parsing
ca: Anàlisi de dades

en: Date Format
ca: Format de data

en: Dates and Times Hints
ca: Impactes de dates i hores

en: Dates view
ca: Vista de dates

en: Day
ca: Dia

en: Day Number(s)
ca: Número de dies

en: Days of month
ca: Dies del mes

en: Days of week
ca: Dies de la setmana

en: Days selection number
ca: Nombre de dies seleccionats

en: Deactivate
ca: Desactivar

en: Dear %sMake your payment %s directly into our bank account. %sPlease use your Booking ID %s as the payment reference! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s
ca: Benvolgut %sFaci el seu pagament%s directament al nostre compte bancari.%s Si us plau utilitzi la seva ID de Reserva %s com a referència de pagament! %s %s: %s %s: %s %s: %s %s: %s

en: Dear %sPay in cash %s for your booking %s on check in %sFor reference your booking ID: %s
ca: Estimat %sPagament en caixa %s per la seva reserva %s sobre proves a %sPer referència, el seu ID de reserva: %s

en: Dec
ca: Des

en: December
ca: Desembre

en: Declined
ca: Desestimat

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Form
ca: Formulari per defecte

en: Default Form Templates
ca: Plantilles de formulari per defecte

en: Default booking admin page
ca: Pàgina per defecte de admin de reserves

en: Default booking resource
ca: Recurs de reserva per defecte

en: Default calendar view mode
ca: Mode vista de calendari per defecte

en: Default form
ca: Formulari por defecte

en: Default settings for retrieving events
ca: Paràmetres generals per a esdeveniments recuperats

en: Default title of bookings
ca: Títol per defecte de reserves

en: Default toolbar tab
ca: Etiqueta d'eines per defecte

en: Default value
ca: Valor per defecte

en: Define preselected resource.
ca: Definir recurs preseleccionat

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete booking data, when plugin deactivated
ca: Elimina les dades de reserva, quan es desactivi el complement

en: Delete data
ca: Esborrar dades

en: Delete form
ca: Esborrar formulari

en: Delete selected booking form
ca: Esborra formulari de reserva seleccionat

en: Delete selected booking(s)
ca: Esborrar reserves seleccionades

en: Delete selected bookings
ca: Esborrar reserves seleccionades

en: Delete settings
ca: Esborrar configuracions

en: Delete template
ca: Esborrar plantilla

en: Delete your previously saved default filer template!
ca: Esborrar la seva plantilla de filtre desada prèviament!

en: Deleted
ca: Esborrat

en: Denied
ca: Denegat

en: Deposit
ca: Dipòsit

en: Deposit amount
ca: Quantitat de dipòsit

en: Deposit payment
ca: Pagament de dipòsit

en: Deposit payment is not active for booking resource
ca: Dipòsit de pagament no està actiu per al recurs de reserva

en: Deposit payment total
ca: Total dipòsit de pagament

en: Description
ca: Descripció

en: Details
ca: Detalls

en: Developer Test
ca: Test desarrollador

en: Different form fields, for the different week days
ca: Diferents camps de formulari, per a diferents dies de setmana

en: Different time slots, for the different week days
ca: Diferents mòduls de temps, per a diferents dies de la setmana

en: Disable Bootstrap loading on Back-End
ca: Deshablita Càrrega de Bootstrap al Back-end

en: Disable Bootstrap loading on Front-End
ca: Deshabilita càrrega de Bootstrap en vista frontal

en: Disable bookings in different booking resources
ca: Desactivar reserves en diferents recursos de reserves

en: Discount Coupon field
ca: Camp de cupó de descompte

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items.
ca: Mostra suggeriment al calendari(s) per mostrar disponibilitat basada en nombre total (fix) del recurs, el qual pot estar en elements de recursos de reserves lliures.

en: Display tooltip on calendar(s) to show availability based on total (fixed) number of visitors for the resource, which can be at free booking resource items. %sBe sure to match the maximum number of visitors for %sall booking resources%s with the number of visitors specified on the booking form.
ca: Mostra suggeriment al calendari(s) per mostrar disponibilitat basada en nombre total (fix) de visitants per al recurs, que pot estar en elements de recursos de reserva lliure. % sAsseguri's que coincideixi amb el nombre màxim de visitants% sper tots els recursos de les reserves% s amb el número específic en fer la reserva.

en: Do you really want
ca: Vol realment

en: Do you really want to delete selected booking form ?
ca: De debò vols eliminar el formulari de reserva seleccionat?

en: Do you really want to delete selected booking(s) ?
ca: De debò vols eliminar aquesta reserva seleccionades?

en: Do you really want to delete this booking ?
ca: Segur que voleu eliminar la reserva?

en: Do you really want to delete this item?
ca: ¿Vol realment eliminar aquest ítem?

en: Do you really want to delete?
ca: Vol realment esborrar-lo?

en: Do you really want to set booking as pending ?
ca: Vol realment marcar reserva com a pendent?

en: Done
ca: Realizat

en: Dot
ca: Punt

en: Download
ca: Descàrrega

en: Download the CSV file of exported booking data
ca: Descarrega el fitxer CSV d'exportació de dades de reserves.

en: Drop Down
ca: Deixar anar avall

en: Duration Time
ca: Temps de durada

en: Duration Time - Drop Down list
ca: Temps de durada - Llista per arrossegar avall

en: Each day
ca: Cada dia

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Booking
ca: Editar reserva

en: Edit Note
ca: Editar nota

en: Edit season filter
ca: Filtre d'estació

en: Editing of booking
ca: Editant una reserva

en: Email (required)
ca: Email (obligatori)

en: Email Field
ca: Camp email

en: Email Label
ca: Etiqueta d'email

en: Email for getting report for %sinvalid%s transactions.
ca: Email per obtenir informe per transaccions %sinvàlides%s

en: Email for getting report for %ssome errors in  verification process%s.
ca: Email para obtenir informe d'%salguns errors en procés de verificació%s

en: Email for getting report for %sverified%s transactions.
ca: Email per obtenir informe per transaccions %sverificades%s

en: Email templates, which use shortcodes: %s, will be linked to this page
ca: Plantilles d'Email, que utilitza codis curts:%s serà enllaçat a aquesta pàgina

en: Email to "Admin" after a new booking
ca: Enviar Email a "Administrador" després de reservar en el lloc

en: Email to "Person" after booking is approved
ca: Enviament de missatge a la "Persona" després de l'aprovació de la reserva

en: Email to "Person" after booking is modified
ca: Enviament de missatge a la "Persona" després de la modificació de la reserva

en: Email to "Person" after their booking has been denied
ca: Enviar missatge a la "Persona" després que la seva reserva hagi estat denegada

en: Email to "Person" after they make a new reservation
ca: Enviar missatge a la "Persona" després de que hagi realitzat una nova reserva

en: Email to "Person" with payment request
ca: Enviar email a "Persona" amb sol·licitud de pagament

en: Emails Settings
ca: Configuracions d'email

en: Emails sending
ca: Enviant correus electrònics

en: End Time
ca: Hora final

en: End Time - Drop Down list
ca: Hora Final - Llista per arrossegar avall

en: End Time - Text field
ca: Camp de text - Hora final

en: End Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past. The End Time may also be earlier that the start time, if only 1 day was selected! Please choose another date or time.
ca: Data fi no és vàlida, probablement per data o hora ja reservada o ja en el passat! La data final pot ser anterior a la d'inici, si només s'ha seleccionat a 1 dia. Esculli una altra data o hora.

en: End of current month
ca: Final de mes actual

en: English and French translation
ca: Traducció d'anglès i francès

en: Enter %s in text field.
ca: Introdueixi %s en el camp de text.

en: Enter Keyword here
ca: Introduïu paraula aquí

en: Enter a return relative Failed URL. %s will redirect visitors to this page after Failed Payment
ca: Introduïu un URL de fallada de retorn. %s redirigirà a aquesta pàgina quan falli el pagament

en: Enter a return relative Successful URL. %s will redirect visitors to this page after Successful Payment
ca: Introduïu un URL amb èxit de retorn. %s redirigirà als visitants a aquesta pàgina després del pagament correcte

en: Enter a title for the Reference text box (i.e. Your email address). Visitors will see this text.
ca: Introduïu un títol per al quadre de text de referència (per exemple, el seu email). Els visitants podran veure aquest text.

en: Enter additional cost in formats:
ca: Introdueixi cost addicional en formats:

en: Enter coupon code.
ca: Introduir codi de cupó

en: Enter date / time
ca: Introduir data/hora

en: Enter dropdown options. One option per line.
ca: Una opció per línia

en: Enter fixed amount for each selected day
ca: Introdueixi quantitat fixa per a cada dia seleccionat

en: Enter fixed cost
ca: Introduïu cost fix

en: Enter maximum number of times, when coupon is applicable.
ca: Introduïu el nombre màxim de vegades, quan cupó és aplicable.

en: Enter minimum booking cost, when coupon is applicable.
ca: Introdueixi cost mínim de reserva, quan s'aplica el cupó.

en: Enter name of booking resource
ca: Introduïu el nom del recurs

en: Enter number of fixed or percentage savings.
ca: Introduïu nombre de guardats fix o percentatge.

en: Enter percentage as additional sum, which is based only on original cost and not full sum
ca: Introdueixi percentatge com a suma addicional, la qual es basa només en cost original i no en suma completa

en: Enter percentage of the entire booking
ca: Introduïu percentatge de la reserva completa

en: Enter relative URLs of pages, where you have Booking Calendar elements (booking forms or availability calendars). Please enter one URL per line. Example: %s
ca: Introduïu URL relatives de pàgines, on té elements de Calendari de reserves (formularis de reserves o calendaris de disponibilitat). Si us plau introdueixi 1 URl per línia. Exemple: %s

en: Enter seasonal rate(s) (cost diference in %s from standard cost %s or a fixed cost) of the booking resource (%s) or %sAdd a new seasonal filter%s
ca: Introduïu taxa estacional (diferència de cost en %s des de cost estàndard %s o cost fixe) del recurs de reserva (%s) o %s afegeixi un nou filtre estacional%s

en: Enter the %sTime%s using the text field.
ca: Introdueixi el %stemps%s utilitzant el campo de text.

en: Enter the service name or the reason for the payment here.
ca: Introdueixi el nom del servei o la raó pel pagament aquí.

en: Enter the title of the payment button
ca: Introduïu títol de botó de pagament

en: Enter this value
ca: Introdueix aquest valor

en: Enter title here
ca: Introduïu títol aquí

en: Enter your iPay88 Merchant Code.
ca: Introdueixi el seu codi de venta IPay88

en: Enter your iPay88 Merchant Key.
ca: Introdueixi la seva clau de venda d'IPay88

en: Enter your phone number
ca: Inseriu el seu número de telèfon

en: Error!
ca: Error

en: Even if visitor selects the booked timeslot, system will not allow them to make the booking.
ca: Encara que el visitant seleccioni l'interval de temps reservat, el sistema no els permetrà fer la reserva.

en: Event Description (optional field)
ca: Descripció d'esdeveniment (camp opcional)

en: Event Title
ca: Títol de l'esdeveniment

en: Events Import
ca: Importa esdeveniments

en: Every
ca: Cada

en: Example
ca: Exemple

en: Example #1: %s - start French translation section
ca: Exemple #1: %s - començar secció de traducció al francès

en: Example #2: "%s" - English and French translation of some message
ca: Exemple #2: "%s" - Traducció d'anglès i francès d'alguns missatges

en: Example:
ca: Exemple:

en: Example: %s
ca: Exemple: %s

en: Example: %s
ca: Exemple: %s

en: Example: %s - %s"United States"%s is selected by default.
ca: Exemple: %s - %s "Espanya"%s és seleccionat per defecte.

en: Example: %s - custom number of visitor selections"
ca: Exemple: %s - nombre personalitzat de selecció de visitants"

en: Example: %s.
ca: Exemple: %s.

en: Example: %sMake booking here%s
ca: Exemple: %sFaci reserva aquí%s

en: Example: %sThe additional cost for payment: %s
ca: Exemple: %sCost addicional de pagament: %s

en: Example: %sThe full cost of payment: %s
ca: Exemple: %sEl preu total de pagament: %s

en: Example: %sThe original cost for payment: %s
ca: Exemple: %sEl preu original del pagament: %s

en: Examples
ca: Exemples

en: Expand Advanced Filter
ca: Expandir filtre avançat

en: Expiration Date
ca: Data de caducitat

en: Expired
ca: Expirat

en: Explore Premium Features
ca: Explorar característiques Premium

en: Export
ca: Exportar

en: Export All
ca: Exportar tot

en: Export All bookings to CSV format
ca: Esportar totes les reserves a format CSV

en: Export bookings
ca: Exportant reserves

en: Export only current page of bookings to CSV format
ca: Exportar només pàgina actual de reserves en format CSV.

en: F
ca: Dv

en: F j, Y
ca: Mes, Dia, Any

en: Failed
ca: Error

en: Features
ca: Característiques

en: February
ca: Febrer

en: Field Label
ca: Etiqueta del Camp

en: Fields
ca: Camps

en: Fields %s(selectbox(es) and checkbox(es))%s are shown here automatically if they exist in the %sbooking form%s.
ca: Camps %s(caixa de selecció i caixa de check)%s es mostren aquí automàticament si hi ha al %sformulari de reserva%s.

en: Fields Settings
ca: Configuració dels camps

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter Name
ca: Nombre del filtre

en: Filter deleted successfully
ca: Flitro eliminat satisfactòriament

en: Filter saved
ca: Filtre desat

en: Filter tab
ca: Etiqueta filtre

en: Filters
ca: Filtres

en: Final cost
ca: Cost final

en: Find Your Calendar ID
ca: Localitzar el seu ID de calendari

en: First Name
ca: Nom

en: First Name (required)
ca: Nom (obligatori)

en: First Name(s)
ca: Nom

en: First option in dropdown list.
ca: Primera opció en llista desplegable.

en: First option title
ca: Títol de primera opció

en: Fixed Amount
ca: Quantitat fixa

en: Follow these steps to configure it:
ca: Seguiu aquests passos per configurar:

en: Footer
ca: Peu

en: For
ca: Per

en: For example, a URL to your site that displays a %s"Thank you for the payment"%s.
ca: Per exemple, URL del lloc que mostra %s"Gràcies pel pagament"%s

en: For example, if the original cost of the booking is %s, then after applying additional costs the total cost will be folowing
ca: Per exemple, si el cost original de la reserva és %s, després després d'aplicar costos addicionals el cost total serà el següent

en: For example, the URL to your website that displays a %s"Payment Canceled"%s page.
ca: Per exemple, la URL del lloc que mostra una pàgina %s"Pagament cancel·lat"%s

en: For example: "The reservation %s on these date(s): %s has been modified. %s  You can edit this booking on this page: %s . Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "La seva reserva%s en aquestes dates:%s ha estat modificada.%s Pot modificar la reserva en aquesta pàgina:%s Gràcies, Servei de Reserves"

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or cancel this booking at: %s Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "Necessita aprovar nova reserva %sen dates:%s Informació de contacte:%s Pot aprovar o cancel·lar la reserva a:%s Gràcies, Servei de reserves."

en: For example: "You have a new reservation %s on the following date(s): %s Contact information: %s You can approve or edit this booking at: %s Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "tens una nova reserva%s per a la data següent (s):%s Informació de contacte:%s Pot aprovar o modificar aquesta reserva a:%s Gràcies, Servei de Reserves."

en: For example: "Your reservation %s on these date(s): %s has been approved.%s  You can edit this booking on this page: %s . Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "La seva reserva%s en dates%s ha estat aprovada.%s Pot modificar la reserva en aquesta pàgina:%s Moltes gràcies, Servei de reserves."

en: For example: "Your reservation %s on these date(s): %s has been approved.%s Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "La seva reserva%s en dates%s ha estat aprovada.%s Moltes gràcies, Servei de reserves."

en: For example: "Your reservation %s on these date(s): %s has been canceled. Please contact us for more information. %s Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "La seva reserva %s en dates: %s ha estat cancel·lada. Si us plau, contacti'ns per a més informació.%s Gràcies, servei de reserves."

en: For example: "Your reservation %s on these date(s): %s is processing now! We will send confirmation by email. %s  You can edit the booking at this page: %s Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "La seva reserva%s en dates:%s està sent processada! Enviarem confirmació per email.%s Pot modificar la seva resserva en aquesta pàgina:%s Gràcies, Servei de reserves."

en: For example: "Your reservation %s on these date(s): %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, Reservation service."
ca: Per exemple: "La seva reserva%s en dates:%s està sent processada ara! Si us plau, espera a l'email de confirmació.%s Gràcies, servei de reserves."

en: For more information about configuring Relay Response in the Merchant Interface, please see the %sMerchant Integration Guide%s
ca: Per a més informació sobre configurar Resposta Relay en la interfície de venedor, si us plau mira la %sGuia d'integració de Venda%s

en: For the Return URL, enter the Return URL from PayPal on your site for successfull payment.
ca: Per URL de retorn, introdueixi URL de retorn des PayPal al seu lloc per a pagament correcte.

en: Form
ca: Formulari

en: Form / Calendar
ca: Formulari/Calendari

en: Form fields
ca: Camps de formulari

en: Form fields labels
ca: Etiquetes de Camps de formulari

en: Format: Up to 255 characters (no symbols). Also, in order to be displayed, the View attribute must be configured for this field in the Merchant Interface payment form settings.
ca: Format: fins a 255 caràcters (sense símbols). A més, per tal de mostrar, l'atribut Vista ha d'estar configurat per a aquest camp en la configuració de forma de pagament d'interfície de venedor.

en: Found: %s booking forms inside of posts or pages
ca: Trobat: %sformularis de reserva dins de posts o pàgines

en: Fr
ca: Dv

en: Fraud
ca: Frau

en: Fri
ca: Dv

en: Friday
ca: Divendres

en: From
ca: Des de

en: Full cost of the booking
ca: Cost total de la reserva

en: Full cost of the booking.
ca: Cost total de la reserva

en: General Information
ca: Informació general

en: General Settings
ca: Paràmetres generals

en: Generate Tag
ca: Generar etiqueta

en: Generating content of file
ca: Generant contingut d'arxiu

en: Get Started
ca: Començar

en: Getting Started
ca: Comenci

en: Give your project a name and click "Create".
ca: Doneu-li un nom al projecte i premi: "Crear".

en: Go
ca: Anar

en: Go to Google Developer Console: %s.
ca: Anar a Consola de desenvolupament de Google: %s.

en: Google Calendar
ca: Calendari de Google

en: Google Calendar - General Settings
ca: Calendari de Google - Configuració general

en: Google Calendar - Help Info
ca: Calendari de Google - Informació d'ajuda

en: Guests
ca: Convidats

en: HTML tags is accepted.
ca: Etiquetes HTML estan acceptades

en: Have a questions?
ca: Preguntes

en: Help
ca: Ajuda

en: Help Info
ca: Informació d'ajuda

en: Help and info notices
ca: Feed del calendari Google - Informació d'ajuda

en: Hide
ca: Ocultar

en: Hide advanced settings
ca: Amaga Configuració avançada

en: Hide advanced settings of JavaScript loading
ca: Amagar configuració avançada de càrrega de Javascript

en: Hide settings of powered by notice
ca: Amaga ajustos de copyright

en: High season
ca: Temporada alta

en: Hints Form Template
ca: Plantilla de formulari d'impactes

en: Hints for your form
ca: Impactes pel seu formulari

en: Hong Kong Dollar
ca: Dòlar Hong Kong

en: Horizontal Search Form Template
ca: Plantilla de formulari de cerca horitzontal

en: Hungarian Forint
ca: Florí hongarès

en: I Accept term and conditions
ca: Accepto termes i condicions

en: ID
ca: Identificació

en: If you accept %scash payment%s, you can write details about it here
ca: Si accepta %spagaments en metàl·lic%s, en pot escriure els detalls aquí.

en: If you add costs here, %srates%s for this booking resource will not take effect !!!
ca: Si afegeix costos aquí, les %staxes%s per a aquest recurs de reserva no tindran efecte!

en: If you check this option, all booking data will be deleted when you uninstall this plugin. Do you really want to do this?
ca: Marcant aquesta opció, totes les dades de reserves seran esborrats quan desinstal·leu aquest complement. Realment vol fer-ho?

en: If you do not see search results at front-end side of your website, please check troubleshooting instruction %shere%s
ca: Si no pot veure resultats en front-end del seu lloc, comproveu instruccions de problemes %saquí%s

en: If you have no account on this system, please sign up for a %sdeveloper test account%s to obtain an API Login ID and Transaction Key. These keys will authenticate requests to the payment gateway.
ca: Si no tens compte en el sistema, si us plau accedeix per a un %scompte de test de desenvolupador%s per obtenir un API Login ID i Clau de transacció. Aquestes claus autenticarán sol·licituds a passarel·la de pagaments.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one.
ca: Si no té compte en aquest sistema, visiteu %s per crear-ne un.

en: If you have no account on this system, please visit %s to create one. Simulator account emulates the Sermepa Pay account as well as a Test and Live account.
ca: Si no té compte en el sistema, visiteu %s per crear-ne un. Compte de simulador emula un compte de pagament Sermepa com si fos de test o en viu.

en: If you use this shortcode, %syou can not use any other time shortcodes%s in the form.
ca: Si fa servir aquest codi, %spodria no utilitzar un altre codi de temps%s al formulari.

en: If you want to save your booking data, please uncheck the %s"Delete booking data"%s at the
ca: Si vol guardar les dades de les seves reseves, si us plau desmarqui %s "Elimina les dades de reserva"%s a la

en: If you will get any difficulties or have a questions, please contact by email %s
ca: Si té alguna dificultat o pregunta, contacteu-nos a l'email %s

en: Import
ca: Importar

en: Import Google Calendar Events
ca: Importa esdeveniments de calendari de Google

en: Import events every
ca: Importa esdeveniments cada

en: Imported 0 events.
ca: Importat 0 esdeveniments.

en: Importing Feed
ca: Important el Feed

en: In the sidebar click on "APIs & auth".
ca: A la barra lateral premi "APIs & auth"

en: In-Progress
ca: En progrés

en: Inactive User
ca: Usuari Inactiu

en: Incorrect date format
ca: Format de data incorrecte

en: Incorrect email field
ca: Camp de email incorrecte

en: Indicate to the payment gateway that you would like to receive the transaction response to your site.
ca: Indicar a la passarel·la de pagaments que vols rebre la resposta de transacció al teu lloc.

en: Info
ca: Informació

en: Information
ca: Informació

en: Inlinee Search Form Template
ca: Plantilla de formulari de cerca en línia

en: Insert %s shortcode to prevent SPAM bookings.
ca: Introduir %s codi per evitar reserves SPAM

en: Insert booking calendar
ca: Afegiu calendari de reserva

en: Insert booking form %sshortcode%s into your %sPost%s or %sPage%s
ca: Introduir una reserva usant un %scodi curt%s en el seu%sPost%s o %sPàgines%s

en: Insert these shortcodes into form to %sshow info in real time %s(after selection of the dates in calendar or options in checkboxes or selectboxes)%s.
ca: Introdueix aquests codis en el formulari per %s mostrar info en temps real %s (després de selecció de dates en el calendari o opcions en caixes de check o caixes de selecció) %s

en: Insertion of booking form or availability calendar shortcodes
ca: Insercció de fer la reserva o codi curt de calendari de disponibilitat

en: Insertion search form shortcode
ca: Inserció de codi curt de formulari de cerca

en: Insertion selection of booking form for specific booking resource
ca: Insercció de selecció de fer la reserva per a recurs específic de reserva

en: Insertion system shortcode for booking editing
ca: Insercció de codi de sistema per editar la reserva

en: Instant Payment Notification (IPN) is a message service that notifies you of events related to PayPal transactions
ca: Notificació de Pagament Instantani (IPN) és un servei de missatge que li notifica els esdeveniments relacionats amb transaccions Paypal

en: Integration of Bank Transfer payment system
ca: Integració de sistema de pagaments de transferència autoritzats

en: Integration of Pay in Cash payment system
ca: Integració del sistema de pagaments per caixa

en: Integration of Paypal payment system
ca: Integració del sistema de pagaments Paypal

en: Integration of Sage payment system
ca: Integració de sistema de pagament Sage

en: Integration of Sermepa payment system
ca: Integració de sistema de pagament Sermepa

en: Integration of authorizenet payment system
ca: Integració de sistema de pagaments autoritzats

en: Integration of iPay88 payment system
ca: Integració del sistema de pagament iPay88

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Invalid IPN
ca: Invàlid IPN

en: Israeli New Shekel
ca: Xéquel israelià

en: Israeli Shekel
ca: Xéquel israelià

en: It works only in %ssingle day selection%s mode.
ca: Només funciona en mode de %sselecció de dia senzill%s.

en: Jan
ca: Gen

en: January
ca: Gener

en: Japanese Yen
ca: Ien japonès

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Keyword
ca: Paraula

en: LIVE
ca: EN DIRECTE

en: Label
ca: Etiqueta

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Language Sections
ca: Secció d'idioma

en: Last Name
ca: Cognoms

en: Last Name (required)
ca: Cognoms (obligatori)

en: Last name
ca: Cognoms

en: Limit available days from today
ca: Limiti els dies disponibles a partir d'avui

en: Listing of bookings
ca: Llista de reserves

en: Listing of season filters
ca: Llista de filtres d'estació

en: Live
ca: En directe

en: Live Demos
ca: Demostració en directe

en: Live Test
ca: Demostració en directe

en: Load
ca: Càrrega

en: Load JS and CSS files only on specific pages
ca: Càrrega JS i arxius CSS només en pàgines específiques

en: Load selected booking form
ca: Càrrega formulari de reserva seleccionat

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Log in to your PayPal account.
ca: Entreu al vostre compte de Paypal

en: Log on to the Merchant Interface
ca: Identifica't a la interfície de venedor

en: M
ca: Dl

en: MD5 Hash value
ca: Valor hash MD5

en: Make it %sexclusive%s
ca: Fes-ho %sexclusiu%s

en: Make payments with payPal - its fast, free and secure!
ca: Realitzar pagament mitjançant PayPal - és ràpid, gratis i segur!

en: Malaysian Ringgits (only for Malaysian users)
ca: Ringgits Malais (només per a usuaris malais)

en: Malformed
ca: Malformat

en: Management of
ca: Gestió de

en: March
ca: Març

en: Mark
ca: Marcar

en: Mark as Unread selected bookings
ca: Marcar com a no llegides reserves seleccionades

en: Mark as read all bookings
ca: Marca com llegides totes les reserves

en: Mark as read selected bookings
ca: Marcar com llegides les reserves seleccionades

en: Max visitors
ca: Màxim de visitants

en: Max. cost
ca: Cost màx.

en: Max. persons
ca: Màx. persones

en: Maximum available booking resource items
ca: Número màxim d'elements de recurs de reserves disponibles

en: Maximum number
ca: Número màxim

en: Maximum number of usage
ca: Nombre màxim d'ús

en: Maximum number of visitors for resource
ca: Número màxim de visitants per recurs

en: Maxlength
ca: Longitud màxima

en: May
ca: Mai

en: Menu access
ca: Accés de menú

en: Merchant Code
ca: Codi de venta

en: Merchant Key
ca: Clau de venedor

en: Message title
ca: Títol del missatge

en: Mexican Peso
ca: Pes Mexicà

en: Min. cost
ca: Cost mín.

en: Minimum Booking Cost
ca: Cost mínim de reserva

en: Minimum Purchase
ca: Compra mínima

en: Mo
ca: Dl

en: Modified
ca: Modificat

en: Mon
ca: Dl

en: Monday
ca: Dilluns

en: Month
ca: Mes

en: Months
ca: Mesos

en: Multiple days
ca: Dies múltiples

en: My
ca: El meu

en: Name
ca: Nom

en: Navigate to your Google calendars.
ca: Navegar als seus calendaris de Google.

en: Need even more functionality? Check %s higher versions %s
ca: Necessita més funcionalitat? Comproveu la %sversió superior%s

en: New (unverified) booking(s)
ca: Nova reserva (sense verificar)

en: New Resource
ca: Nou recurs

en: New Zealand Dollar
ca: Dòlar Neo zelandès

en: New booking
ca: Nova reserva

en: New booking(s) made today
ca: Nova reserva realitzada avui

en: New bookings
ca: Nova reserva

en: New for Admin
ca: Nou per admin

en: New for Visitor
ca: Nou per visitant

en: New reservations made today
ca: Nova reserva realitzada avui

en: Next
ca: Següent

en: Next 3 months
ca: 3 setmanes següents

en: Next 4 weeks
ca: 4 setmanes següents

en: Next 7 days
ca: Següents 7 dies

en: Next Steps
ca: Passos següents

en: Next day
ca: Dia següent

en: Next month
ca: Mes següent

en: Next week
ca: Setmana següent

en: No days
ca: Sense dies

en: No separator
ca: Sense separador

en: None
ca: Cap

en: Norwegian Krone
ca: Corona noruega

en: Not Completed
ca: Incomplet

en: Note
ca: Nota

en: Note!
ca: Nota!

en: Note:
ca: Nota:

en: Nothing Found Message:
ca: Missatge de Res Trobat:

en: Nothing Found.
ca: No s'ha trobat res.

en: Nothing found
ca: No s'ha trobat

en: Nothing found message
ca: Missatge de "no s'ha trobat res"

en: Nothing found!
ca: No s'ha trobat

en: Nothing found.
ca: No s'ha trobat res

en: November
ca: Novembre

en: Now
ca: Ara

en: Now click on "Credentials" in the sidebar.
ca: Ara premi "Credenciales" a la barra lateral

en: Now copy the Calendar ID to use in the plugin settings in your WordPress admin. Make sure to %suse the Calendar ID only, not the entire XML feed URL%s.
ca: Ara copieu l'ID de Calendari per fer servir la configuració de vincles del seu Wordpress admin, Assegureu-vos d'%susar només la identificació de calendari, no la URL de vincles XML%s

en: Number of Days
ca: Nombre de dies

en: Number of decimal points
ca: Nombre de punts decimals

en: Number of months
ca: Número de mesos

en: Number of resource items inside of parent resource
ca: Número d'elements del recurs dins el recurs pare

en: Number of selected days.
ca: Nombre de dies seleccionats.

en: Number of selected nights.
ca: Nombre de nits seleccioandas.

en: Number of usage
ca: Nombre d'ús

en: October
ca: Octubre

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Ok
ca: D'acord

en: On each
ca: A cada

en: On the popup click the button "Server Key" and click "Create".
ca: En la finestra emergent feu clic al botó "Clau de servidor" i premi "Crea".

en: One Value from %sOptions%s list
ca: Un valor des llista d'%sopcions%s

en: One Value from %sOptions%s list or term %s for selection of all checkboxes
ca: Un valor de la llista d'%sopcions%s o termes %s per a selecció de totes les caixes de selecció

en: One option per line
ca: Una opció per línia

en: One title per line
ca: Un títol per línia

en: Only availability calendar
ca: Només Calendari de disponibilitat

en: Only booking form
ca: Només formulari de reserva

en: Open the settings for the calendar.
ca: Obrir la configuració del calendari.

en: Options
ca: Opcions

en: Options:
ca: opcions:

en: Order by
ca: Ordenar per

en: Order number
ca: Número d'ordre

en: Other
ca: Altre

en: PAYMENT
ca: PAGAMENT

en: Paid OK
ca: Pagament OK

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parent
ca: Pare

en: Parent Resource
ca: Recurs pare

en: Partially booked
ca: Parcialment reservat

en: Partially booked item
ca: Element parcialment reservat

en: Partially booked item - day, which is booked for the specific time-slot(s).
ca: Element parcialment reservat - dia, el qual està reservat per a un moment específic de temps.

en: Partially paid
ca: Pagat parcialment

en: Partially_Refunded
ca: Parcialment refós

en: Pay in Cash
ca: Pagament en caixa

en: Pay in Cash active
ca: Pagament en caixa actiu

en: Pay in Cash customization
ca: Personalització pagament en caixa

en: Pay using %s payment service
ca: Pagar usant %s servei de pagament

en: Pay via
ca: Pagar a través de

en: PayPal active
ca: PayPal activat

en: PayPal customization
ca: Personalització PayPal

en: Payment
ca: Pagament

en: Payment Button type
ca: Tipus de botó de pagament

en: Payment Form Template
ca: Plantilla de formulari de pagament

en: Payment button title
ca: Títol de botó de pagament

en: Payment description
ca: Descripció de pagament

en: Payment failed
ca: Pagament erroni

en: Payment for booking %s on these day(s): %s
ca: Pagament de reserva %sen aquestes dates:%s

en: Payment method description that the customer will see on your payment page.
ca: Descripció de forma de pagament que el client veurà a la pàgina del seu pagament

en: Payment rejected
ca: Pagament rebutjat

en: Payment request
ca: Sol·licitud de pagament

en: Payment status
ca: Estat de pagament

en: Payment status updated by Mobile88 Admin(Fail)
ca: Actualitzat estat de pagament per Admin Mobile88 (Error)

en: Payments
ca: Pagaments

en: Payments Settings
ca: Configuració de pagaments

en: Paypal Email address to receive payments
ca: Direcció d'Email PayPal per rebre pagaments

en: Paypal Pro Hosted Solution
ca: Solució Paypal Pro Hosted

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending booking(s)
ca: Reserve(s) pendent(s)

en: Pending item
ca: Element pendent

en: Percentage Off
ca: Percentatge desactivat

en: Philippine Pesos
ca: Pesos Filipins

en: Philippines Peso
ca: Peso filipí

en: Phone
ca: Telèfon

en: Placeholder
ca: Marcador de posició

en: Please Select
ca: Seleccioneu

en: Please check more about this feature %shere%s.
ca: Si us plau comprovi més sobre aquesta característica %saquí%s.

en: Please check more about this feature at  %sthis page%s
ca: Si us plau comprova mes sobre aquesta característica en %saquesta pàgina%s

en: Please check more info about configuration of this cost settings on this %spage%s.
ca: Si us plau, comproveu més informació sobre configuració d'aquest ajust de cost en aquesta%spàgina%s.

en: Please configure %s fields inside the %sBilling form fields%s TAB at this page, this is necessary for the %s.
ca: Si us plau, configuri %s camps dins de %s etiqueta de camps de formulari de facturació%s a aquesta pàgina, és necessari pel %s.

en: Please configure all fields inside the Billing form fields tab at this page, when using a European payment processor
ca: Per favor configuri tots els camps a l'etiqueta de camps de formulari de facturació, quan utilitzeu un processador de pagaments europeu

en: Please configure settings for import Google Calendar events
ca: Si us plau configuri ajustos per importar esdeveniments de calendari de Google

en: Please configure the form fields!
ca: Si us plau configuri els camps del formularis

en: Please configure the form for content of booking fields data!
ca: Si us plau configuri el formulari per contingut de dades de camps de reserva!

en: Please create all %s terms firstly %s(from higher priority to lower)%s, then terms %s and after terms %s
ca: Si us plau, crea tots els %s termes primer %s(de major a menor prioritat)%s, després termes %s i finalment termes %s

en: Please enter the MD5 Hash value, which you configured in the settings of Merchant Interface.
ca: Recerca per valor Hash MD5, que has configurat en ajustos d'interfície de venedor.

en: Please enter your Google API key. This field required to import events.
ca: Si us plau introdueixi la seva clau API Google, Aquest camp necessita importar esdeveniments

en: Please leave it empty if you want to skip it.
ca: Si us plau deixi en blanc si vol ometre-ho

en: Please note, %sthe use of the time shortcode%s. If you select a date with some booked time slots, this time field will %sdisable booked times slots%s (set them as grayed).
ca: Recordeu que %sl'ús del codi de temps%s. Si seleccioneu una data amb algunes franges horàries ocupades, aquest camp de temps%sdesactivarà espais de reserva de temps%s (establerts com gris).

en: Please note, in the %sOptions list%s you can  use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
ca: Noti que a la %sllista d'opcions%s pot usar només temps en format militar%s (24 hores)%s.

en: Please note, in the %sOptions list%s you can use times in military time format %s(24 Hour Time)%s only.
ca: Noti que en la %sllista d'opcions%s pot usar només temps en format militar %s(format 24 hores)%s.

en: Please note, its not possible to add new resources, if "All resources" option is selected. Please clear the selection, then add new resources.
ca: Si us plau, noti, no és possible inserir nous recursos, si l'opció "Tots els recursos" està seleccionada. per favor netegi la selecció, i després afegiu nous recursos.

en: Please note: this field only supports military time format %s(24 Hour Time)%s.
ca: Nota: aquest camp només suporta format d'hora militar %s(24 hores)%s.

en: Please read more about the booking form fields configuration %shere%s.
ca: Si us plau llegiu més sobre de configuració de camps de formulari de reserva %saquí%s

en: Please read more about the possible customizations of these %soptions%s %shere%s
ca: si us plau llegiu més sobre possibles personalitzacions d'aquestes %sopcions%s %saquí%s

en: Please read more info about configuration of this parameter %shere%s
ca: Podeu accedir a més informació sobre la configuració d'aquest paràmetre premi %saquí%s

en: Please refresh this page and if the same error appear again contact support by email (with  info about order number and website) for finishing the registrations
ca: Si us plau, refresqui la pàgina i si es repeteix l'error contacti amb suport per email (amb info sobre el número d'ordre i sitioweb) per finalitzar registre

en: Please select a field from your booking form. This field will be automatically assigned to the current field in the billing form.
ca: Seleccioneu un camp des formulari de reserves. Aquest camp serà assignat al camp actual al formulari de facturació.

en: Please select check-in and check-out days!
ca: Si us plau, selecciona els dies d'arribada i de sortida

en: Please select the resource:
ca: Si us plau seleccioni el recurs:

en: Please test this URL, it must be a valid address
ca: Proveu aquesta URL, ha de ser una adreça vàlida

en: Please type the %sTitle of search results%s.
ca: Si us plau escriviu el %sTítol de resultat de recerques%s

en: Please type the %smessage ,what is showing, when  nothing found%s.
ca: Si us plau escriviu el %smissatge que es mostra quan no es troba res%s

en: Please type the URL of the page %s(with %s shortcode in content)%s, where search results will show.
ca: Si us plau teclegi al 'URL de la pàgina%s (amb %s codi curt en contingut)%s on es mostraran els resultats de la cerca.

en: Please use  %sSingle day%s selection mode in the General Booking Settings page at calendar section.
ca: Si us plau utilitza selecció de mode %sdia senzill%s a la pàgina de configuració de Reserva General en la secció calendari.

en: Please use this field for possibility to use coupon discounts by your visitors.
ca: Feu servir aquest camp per a la possibilitat d'utilitzar cupons de descompte als teus visitants.

en: Please, enter order number of your purchased version, which you received to your billing email.
ca: Si us plau, introdueixi número d'ordre de la seva versió adquirida, per la qual rebrà un email amb factura

en: Please, read more about the shortcodes %shere%s or JavaScript customization of the specific shortcodes %shere%s
ca: Si us plau, llegiu més sobre codis curts %ssaquí%s o Javascript personalitzat de codis curts específics %saquí%s

en: Please, reserve an apartment with fresh flowers.
ca: Si us plau, reserva un apartament amb flors fresques.

en: Please, select booking date(s) at Calendar.
ca: Si us plau, seleccioni data de reserva en el calendari

en: Plugin support configurations of the booking form are available in different languages.
ca: Configuracions de suport de connector del formulari de reserves disponibles en diferents idiomes.

en: Polish Zloty
ca: Zloty polonès

en: Post Code
ca: Codi postal

en: Post code
ca: Codi Postal

en: Post code (required)
ca: Codi postal (obligatori)

en: Pounds Sterling
ca: Lliures esterlines

en: Powered by notice
ca: Avís de copyright

en: Preselected resource
ca: Recurs preseleccionat

en: Presidential Suite
ca: Suite Presidencial

en: Prev
ca: Ant

en: Previous 3 months
ca: 3 mesos anteriors

en: Previous 4 weeks
ca: 4 setmanes anteriors

en: Previous 7 days
ca: 7 dies anteriors

en: Previous dates
ca: Dates anteriors

en: Previous day
ca: Dia anterior

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Previous week
ca: Setmana anterior

en: Print
ca: Imprimir

en: Print bookings
ca: Imprimir reserves

en: Print bookings listing
ca: Imprimir llista de reserves

en: Prior
ca: Prioritat

en: Priority
ca: Prioritat

en: Probabaly you updated your paid version of Booking Calendar by free version or update process failed. You can request the new update of your paid version at %1sthis page%2s.
ca: Probablement vostè ha actualitzat la seva versió de pagament de Booking Calendar a una versió gratuïta i el procés d'actualització ha fallat. Pot sol·licitar una nova actualització de la seva versió de pagament en %1s aquesta pàgina%2s

en: Probably these date(s) just was booking by other visitor. Please reload this page and make booking again.
ca: Probablement aquesta data va ser reservada per un altre visitant. Recarregui aquesta pàgina i faci de nou la reserva

en: Processed
ca: Processat

en: Purchase
ca: Obtenir

en: Put a label before field
ca: Posa una etiqueta abans del camp

en: Put this code in %sContent of Booking Fields%s and in %sEmail Templates%s
ca: Posa aquest codi en %sCamps de contingut de reserva%s i en %sPlantilles d'email%s

en: Radio Button(s)
ca: Botó radio

en: Range days
ca: Rang de dies

en: Rate
ca: Taxa

en: Rate plugin (thanks:)
ca: Valorar aquest plugin (gràcies:)

en: Rates
ca: Tarifes

en: Read
ca: Llegir

en: Read All
ca: Llegir tot

en: Reason for cancellation
ca: Raó de cancel·lació

en: Reason for cancellation here
ca: Aquí la raó de la cancel·lació

en: Reason of cancellation
ca: Motiu de cancel·lació

en: Reason of cancellation here
ca: Raó de cancel·lació aquí.

en: Redirect visitor to a new "Thank You" page
ca: Redirigeix el visitant a una nova pàgina d'"Agraïments"

en: Reference Text Box Title
ca: Títol de Referència del quadre de text

en: Refresh booking listing
ca: Actualitzar llista de reserves

en: Refunded
ca: Refós

en: Register
ca: Registre

en: Regular User
ca: Usuari Regular

en: Regular user
ca: Usuari regular

en: Reindex booking data
ca: Reindexar dades de reserva

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Rejected
ca: No aprovat

en: Relative URLs of pages, where to load plugin CSS and JS files
ca: URL relatives de pàgines, on carregar els arxius CSS i JC del connector

en: Release date
ca: Alliberar data

en: Reload page
ca: Recarregar página

en: Remove
ca: Suprimir

en: Remove selected account(s)
ca: Esborrar compte(s) seleccionats

en: Request has been sent
ca: La sol·licitud ha estat enviada

en: Request has failed
ca: La sol·licitud ha fallat

en: Required
ca: Obligatori

en: Required Fields in Booking Form
ca: Camps obligatoris en fer la reserva

en: Reservations for today
ca: Reserves per avui

en: Reset
ca: Esborrar

en: Reset Booking Form and Content of Booking Fields Form
ca: Esborrar formulari de reserves i contingut de formulari de camps de reserva

en: Reset Search Cache
ca: Esborrar memòria cau

en: Reset current Form
ca: Esborrar formulari actual

en: Reset filter to default values
ca: Esborrar filtre a valors per defecte

en: Reset to default form
ca: Resseteja a formulari per defecte

en: Resource
ca: Recurs

en: Resource #1
ca: Recurs #1

en: Resource #2
ca: Recurs #2

en: Resource #3
ca: Recurs #3

en: Resource ID or Title
ca: ID de recurs o títol

en: Resource Name
ca: Nom del recurs

en: Resource list, which supports this coupon
ca: Llista de recursos, que suporta el cupó

en: Resource name
ca: Nom del recurs

en: Resource not exist
ca: Recurs no existeix

en: Resources
ca: Recursos

en: Resources Settings
ca: Configuració de recursos

en: Resources count
ca: Import dels recursos

en: Resources management
ca: Gestió de recursos

en: Resources number per page
ca: Nombre de recursos per pàgina

en: Retrieve Google Calendar Events
ca: Recuperar esdeveniments de calendari de google

en: Return URL after Failed order
ca: URL de retorn després de fallada en l'ordre

en: Return URL after Successful order
ca: URL de retorn després ordre amb èxit

en: Return URL from PayPal
ca: URL de retorn de PayPal

en: Reversed
ca: Retrocedit

en: Routing Number
ca: Número d'encaminament

en: Rows
ca: Files

en: Royal Villa
ca: Villa Real

en: S
ca: Ds

en: Sa
ca: Ds

en: Sage payment customization
ca: Personalització de pagament per Sage

en: Sale
ca: Venda

en: Sat
ca: Ds

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desar

en: Save Changes
ca: Desar canvis

en: Save as Default
ca: Desa per defecte

en: Save changes
ca: Desar canvis

en: Save cost
ca: Guardar cost

en: Save filter settings as default template (Please, click Apply filter button, before saving!)
ca: Guardar ajustos de filtres per defecte (Si us plau, feu clic a botó de filtres abans d'esperar!)

en: Saved
ca: Guardat

en: Saving to file
ca: Guardant a fitxer

en: Savings
ca: Desant...

en: Search
ca: Cercar

en: Search Availability Form
ca: Cercar disponibilitat

en: Search Cache
ca: Busca ajustos de memòria cau

en: Search Form
ca: Formulari de cerca

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search Settings
ca: Configuració de la cerca

en: Search availability
ca: Cercar disponibilitat

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Search only for users:
ca: Cerca només per a usuaris:

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Search results.
ca: Cercar resultats.

en: Search results:
ca: Resultats de cerca:

en: Season Filter
ca: Filtre d'estació

en: Season Filter Name
ca: Nom de filtre d'estació

en: Season Filter of Check In date
ca: Filtre d'estació de data d'entrada

en: Season Filters
ca: Filtres d'estació

en: Season Filters Settings
ca: Personalització de configuració de disponibilitat

en: Season filter on the Season Filters page
ca: Filtres d'estació a Pàgina de filtres d'estació

en: Season filter on the Season Filters page,
ca: Filtre d'estació a la pàgina de Filtres d'Estació,

en: Season filters conditions.
ca: Condicions de filtres d'estació.

en: Seasonal rates of booking resource
ca: Taxa estacional de recurs de reserva

en: Secure Merchant ID
ca: ID de venda segura

en: See %sFAQ%s.
ca: Examini la secció de les %sFAQ%s

en: Select "Live test" or "Live" environment for using Merchant account or "Developer Test" for using Developer account.
ca: Selecciona "Test en directe" o "En directe" per utilitzar compte de venedor o "Test per desenvolupadors" per utilitzar compte de desenvolupador.

en: Select %s days by activating specific season filter below or %sadd new season filter%s
ca: Seleccioni %s dies activant el filtre d'estació específica inferior o %safegeixi nou filtre d'estació%s

en: Select Expiration Date of the coupon.
ca: Seleccioni data de caducitat del cupó

en: Select TEST for the Test Server and LIVE in the live environment
ca: Seleccioneu TEST per a servidor en proves i EN DIRECTE per entorn real

en: Select Times
ca: Seleccionar vegades

en: Select a %sDYNAMIC%s range of days with %s2 mouse clicks%s
ca: Seleccioni un número %sDINÀMIC%s de dies amb %s2 click de ratolí%s

en: Select a %sFIXED%s number of days with %s1 mouse click%s
ca: Seleccioni un número %sFIXE%s de dies amb %s1 click de ratolí%s

en: Select a city in your required timezone, if you are having problems with dates and times.
ca: Seleccioneu una ciutat a la seva zona horària sol·licitada, si té problemes amb dates i hores.

en: Select booking resource
ca: Seeccionar recurs de reserves

en: Select booking resources, for showing in selectbox. Please use CTRL to select multiple booking resources.
ca: Seleccionar els recursos de reserva, per a la seva exhibició en selectbox. Si us plau, utilitzeu CTRL per seleccionar diversos recursos per servei.

en: Select booking resources, where is possible to apply this coupon code.
ca: Introdueixi cost mínim de reserva, quan s'aplica el

en: Select default custom booking form
ca: Selecciona per defecte formulari de reserva del client

en: Select field for assigning to %sevent property%s
ca: Seleccioneu camp per assignar a %spropietat d'esdeveniment%s

en: Select number of available days in calendar start from today.
ca: Seleccioneu nombre de dies disponibles en l'inici del calendari a partir d'avui.

en: Select number of booking resources (single or parent) per page at Resource menu page
ca: Seleccioneu nombre de recursos de reserva (senzill o pare) per pàgina a la paǵina de menú de recursos

en: Select number of bookings per page in booking listing
ca: Seleccioneu nombre de reserves per pàgina en llista de reserva

en: Select number of month to show for calendar.
ca: Seleccioneu nombre de mesos a mostrar per calendari

en: Select number of unavailable days in calendar start from today.
ca: Seleccioneu nombre de dies no disponibles a calendari començant des d'avui.

en: Select option to configure or show help info about tags
ca: Seleccioneu opcions per configurar o mostrar ajuda sobre etiquetes

en: Select option, when to start retrieving events.
ca: Seleccioni opció, quan comencin esdeveniments recuperats

en: Select option, when to stop retrieving events.
ca: Selecciona opció, quan s'aturin els esdeveniments recuperats.

en: Select parent resource, if you want that parent resource to increase capacity.
ca: Seleccionar recurs pare, si voleu que el recursos pare augmenti capacitat.

en: Select separator of data for export bookings to CSV.
ca: Seleccioneu un separador per exportar les reserves a CSV

en: Select shortcode to insert
ca: Selecció de codi curt a introduir

en: Select start month of calendar
ca: Seleccioneu mes de començament en calendari

en: Select the %s using the predefined %sTime List%s.
ca: Seleccionar el %s utilitzant la %sllista de temps%s predefinida.

en: Select the country from the predefined country list.
ca: Selecciona el país des de la llista de països predefinits.

en: Select the default view for dates on the booking tables
ca: Seleccioneu la vista per defecte per a les dates de la taula de reserves

en: Select the maximum number of months to show (scroll)
ca: Seleccioneu nombre màxim de mesos a mostrar (scroll)

en: Select the skin of the booking calendar
ca: Seleccioneu plantilla de calendari de reserva

en: Select time duration of import requests.
ca: Seleccioneu temps de durada de sol·licituds a importar.

en: Select time of cache expiration
ca: Selecció de temps d'expiració de memòria cau

en: Select to show the entire booking form or the availability calendar only.
ca: Seleccioneu per mostrar el formulari complet de reserva o només calendari de disponibilitat

en: Select transaction type, which supported by the payment gateway.
ca: Selecciona tipus de transacció, que suporta la passarel·la de pagaments.

en: Select type of booking form
ca: Selecciona tipus de formulari de reserva

en: Select user access level for the menu pages of plugin
ca: Seleccioneu nivell d'accés d'usuari per a pàgines de menú del complement

en: Select your %sminimum and maximum number of days for range selection%s
ca: Seleccioni un %smínim i un màxim de número de dies pel rang de selecció%s

en: Select your default booking resource.
ca: Seleccioni el seu recurs de reserva per defecte

en: Select your default calendar view mode at booking calendar overview page
ca: Seleccioni el seu mode de vista per defecte de calendari a la pàgina de vista de calendari de reserves

en: Select your default opened tab in toolbar at booking listing page
ca: Seleccioni la seva etiqueta oberta per defecte en la pàgina de llista de reserves

en: Select your default order of bookings in the booking listing
ca: Seleccioni el seu ordre de reserves per defecte en la llista de reserves.

en: Select your default view mode of bookings at the booking listing page
ca: Seleccioneu mode de vista per defecte de reserves a la pàgina de llista de reserves

en: Select your start day of range selection at week
ca: Seleccioni el dia d'inici de la selecció de rang en la setmana

en: Select your start day of the week
ca: Seleccioni el seu dia de començament de la setmana

en: Selectbox Label
ca: Etiqueta

en: Selectbox Values
ca: Esborrar filtre a valors per defecte

en: Selected Check In date.
ca: Data d'arribada seleccionada

en: Selected Check Out date.
ca: Selecció de data de sortida

en: Selected End Time.
ca: Hora final seleccionada.

en: Selected Start Time.
ca: Hora d'entrada seleccionada.

en: Selection
ca: Selecció

en: Selection of form
ca: Selecció de Formulari

en: Send
ca: Enviar

en: Send Request
ca: Enviar sol·licitud

en: Send email notification to customer about this operation
ca: Enviar notificació de email al client sobre aquesta operació

en: Send email notification to customer after approval, cancellation or deletion of bookings
ca: Enviar notificació per email al client després d'aprovar, cancel·lar o eliminar reserves

en: Send payment request to customer
ca: Enviar una petició de pagament al client

en: Send payment request to visitor
ca: Enviar una petició de pagament al visitant

en: Send to Admin
ca: Enviar a admin

en: Sending email for invalid transaction
ca: Enviant email per transaccions invàlides

en: Sending email for verified transaction
ca: Enviant email per transacció verificada

en: Sending email if error occur during verification
ca: Enviant email si suceeix un error durant la verificació

en: Sending request...
ca: Enviant sol·licitud...

en: Sep
ca: Set

en: Separator for the decimal point
ca: Separador per punt decimal.

en: September
ca: Setembre

en: Sermepa payment customization
ca: Personalització de pagament per Sermepa

en: Set Your Calendar to Public
ca: Marcar el calendari com a públic

en: Set amount of deposit payment
ca: Seleccioneu quantitat de dipòsit de pagament

en: Set as %srequired%s
ca: Marcar com %sobligatori%s

en: Set as Approved
ca: Marcar com aprovat

en: Set as Pending
ca: Marcar com a pendent

en: Set as Read
ca: Marcar com llegit

en: Set as Unread
ca: Marca com a no llegit

en: Set as inactive
ca: Marcar com inactiu

en: Set capacity based on number of visitors
ca: marca capacitat basada en número de visitants

en: Set cost of booking resource based on the number of days selected
ca: Establir cost de recurs de reserva basat en nombre de dies seleccionats

en: Set duration of time (milliseconds) to show this message
ca: Marqueu la durada de temps (milisegons) per mostrar el missatge

en: Set priority of resource - resource with higher priority will be reserved firstly.
ca: Establir la prioritat dels recursos - els recursos amb major prioritat es reservarà en primer lloc.

en: Set selected bookings as pending
ca: Marcar reserves seleccionades com a pendents

en: Set the cost
ca: Seleccioni cost

en: Set the cost based on the number of days selected for the reservation
ca: Establir cost de la reserva de recursos basat en el nombre de dies de reserva seleccionats

en: Set this value to the Clave assigned to you by Sermepa Pay
ca: Establiu aquest valor a la clau assignada a un. per Sermepa

en: Set this value to the FUC assigned to you by Sermepa Pay or chosen when you applied.
ca: Establiu aquest valor al FUC asigando per un. per pagament Sermepa o trie quan s'aplica.

en: Set this value to the Vendor Name assigned to you by Sage Pay or chosen when you applied.
ca: Establiu aquest valor en el nom del venedor assignat a vostè per Sage o trie quan ho apliqui

en: Set this value to the XOR Encryption password assigned to you by Sage Pay
ca: Establiu aquest valor a la contrasenya xifrada XOR assignada a vostè per pagament amb sage

en: Set user as
ca: Marcar usuari com

en: Setting advanced parameters of the calendar. %sLike width, height and structure %s
ca: Paràmetres avançats d'ajust del calendari.%sCom l'amplada, l'alçada i l'estructura%s

en: Setting cost for the resource
ca: Configuració de cost per al recurs

en: Setting coupons for discount
ca: Selecció de cupons de descompte

en: Setting rate or cost, which  is depend from number of selected days for the resource
ca: Ajust de ràtio o preu, el qual depèn de nombre de dies seleccionats del recurs

en: Setting the currency that is not supported by the payment processor will result in an error.
ca: Seleccionar la moneda que no suporta la passarel·la de pagaments serà un error.

en: Setting the default form for the specific resource
ca: Selecció de formulari per defecte del recurs especificat

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings saved
ca: Guardat

en: Short days view
ca: Vista de dies curta

en: Shortcodes
ca: Codis curts

en: Show
ca: Mostrar

en: Show "Thank You" message
ca: Mostra "Gràcies"

en: Show / hide hints
ca: Mostra/oculta impactes

en: Show 2 months
ca: Mostrar 2 mesos

en: Show 3 months
ca: Mostrar 3 mesos

en: Show ALL dates of booking
ca: Mostra totes les dates de reserva

en: Show Payment description
ca: Mostra descripció de pagament

en: Show Reference Text Box
ca: Mostra quadre de text de referència

en: Show advanced settings
ca: Mostrar Configuració avançada

en: Show advanced settings of JavaScript loading
ca: Mostra la configuració avançada de càrrega de Javascript

en: Show availability
ca: Mostrar disponibilitat

en: Show availability in tooltip
ca: Mostra disponibilitat en suggeriment

en: Show booking details in payment form
ca: Mostra els detalls de reserva en formulari de pagaments

en: Show day
ca: Mostrar dia

en: Show deposit payment form, only if %sCheck In%s day inside of this %sSeason Filter%s
ca: Mostrar formulari de pagament de dipòsit, només si el dia de %sCheck-In%s està dins de %sFiltre d'estació%s

en: Show deposit payment form, only if difference between %sToday%s and %sCheck In%s days more than
ca: Mostrar formulari de pagament de dipòsit, només si la diferència entre els dies d'%savui%s y %sCheck-In%s més que

en: Show in the page:
ca: Mostrar a la pàgina:

en: Show legend below calendar
ca: Mostra llegenda sota i calendari

en: Show month
ca: Mostrar Més

en: Show only check in/out dates
ca: Mostra només dates d'entrada/sortida

en: Show resources of user:
ca: Mostrar recursos d'usuari:

en: Show settings of powered by notice
ca: Mostra ajustos de copyright

en: Show week
ca: Mostra setmana

en: Show year
ca: Mostrar any

en: Showing cost in date cell
ca: Mostra cost en suggeriment

en: Showing cost in tooltip
ca: Mostra cost en suggeriment

en: Singapore Dollar
ca: Dòlar de Singapur

en: Single day
ca: Dia senzill

en: Size
ca: Mida

en: Some data was retrieved, but could not be parsed successfully. Please ensure your feed URL is correct.
ca: Algunes dades s'han recuperat, però no s'han pogut analitzar amb èxit. Assegureu-vos que l'URL de feed és correcta.

en: Sorry, the reservation was not made because these days are already booked!!! %s (Its not possible to store this sequence of the dates into the one resource.) %s Please %srefresh%s the page and try other days.
ca: Ho sentim, la reserva no s'ha fet perquè aquests dies ja estan reservats! %s (No és possible guardar la seqüència de dates en un recurs.) %s Si us plau, %srefresca%s la pàgina i prova altres dies.

en: Sort Code
ca: Codi ordre

en: Space
ca: Espai

en: Specific Dates Filter
ca: Filtre de dates específic

en: Specific cost will take affect, only if it active (the box at the left side is checked) and if "Check In" (start) date belong to selected season filter or if set "Any days".
ca: Cost específic tindrà efecte, només si s'activa (cada a l'esquerra està activada) i si la data "Check-In" (començament) pertany a filtre d'estació seleccionada o si marca "Qualsevol día".

en: Specific date / time
ca: Data/hora específica

en: Specific day(s) of week
ca: Dia específic de la setmana

en: Specific days selections
ca: Seleccions de dies específics

en: Specify that during certain seasons (or days of week), the specific minimum number of days must be booked.
ca: Específic durant certes estacions (o dies de setmana), el nombre mínim específic de dies ha de ser reservat.

en: Specify the URL for your listener in the Notification URL field as:
ca: Especifiqueu l'URL per a la seva receptor en el camp Notificacion d'URL com:

en: Specify the full width of calendar, height of date cell and number of months in one row.
ca: Especifiqueu l'amplada completa de calendari, alçada de cel·la data i nombre de mesos en una fila.

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard Fields
ca: Camps estàndard

en: Standard Form Template
ca: Plantilla de formulari estàndard

en: Standard Search Form Template
ca: Plantilla de formulari de cerca estàndard

en: Standard booking resource cost
ca: Cost de recurs de reserva estàndard

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Day of the week
ca: Seleccioneu dia de començament de la setmana

en: Start Time
ca: Hora de començament

en: Start Time - Drop Down list
ca: Hora d'inici - List per arrossegar avall

en: Start Time - Text field
ca: Camp text - Hora de començament

en: Start Time is invalid. The date or time may be booked, or already in the past! Please choose another date or time.
ca: Data d'inici no vàlida, probablement per data o hora ja reservada, o ja en el passat! Esculli una altra data o hora

en: Start day of range
ca: Comença dia de rang

en: Start month:
ca: Mes inicial:

en: Start of current month
ca: Començament de mes actual

en: Start of current week
ca: Començament de setmana actual

en: State
ca: Estat

en: Statistic
ca: Estadística

en: Status
ca: Estat

en: Still having questions? Contact %sSupport%s.
ca: Si els seus dubtes no s'han resolt, contacti amb el %ssuport tècnic%s.

en: Su
ca: Dg

en: Subject
ca: Assumpte

en: Submit Button
ca: Botó Enviar

en: Successful payment
ca: Pagament amb èxit

en: Sun
ca: Dj

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Support
ca: Suport

en: Suspended
ca: Suspès

en: Swedish Krona
ca: Corona sueca

en: Swiss Franc
ca: Franc suís

en: Sync
ca: Sincronitzar

en: Synchronization Bookings Settings
ca: Paràmetres de sincronització de reserves

en: T
ca: Dt

en: TEST
ca: PROVA

en: Taiwan New Dollars
ca: Nous Dòlars de Taiwan

en: Technical
ca: Tècnic

en: Technical Support
ca: Suport tècnic

en: Technical support section
ca: Secció de suport tècnic

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: Textarea Label
ca: Etiqueta d'àrea de text

en: Th
ca: Dj

en: Thai Baht
ca: Baht Tailandès

en: Thank you for your online booking. %s We will send confirmation of your booking as soon as possible.
ca: Gràcies per la seva reserva online. %s Li enviarem confirmació de la reserva el més aviat possible.

en: The URL where the visitor will be redirected after completing payment.
ca: La URL on el visitant serà redirigit després de completar el pagament

en: The URL where visitor will be redirected after completing payment.
ca: La URL on el visitant serà redireccionat després de completar el pagament.

en: The active language of the booking form depends on the active locale of the site.
ca: El idioma activo del formulario depende del activo local del sitio.

en: The amount which will be saved. Enter only digits.
ca: La quantitat que ha de ser guardada. Introduïu només dígits

en: The booking has been canceled successfully
ca: La reserva s'ha cancel·lat amb èxit

en: The booking was canceled by the visitor.
ca: La reserva va ser cancel·lada pel visitant.

en: The changing of payment status is failed
ca: El canvi d'estat de pagament ha fallat

en: The code you entered is incorrect
ca: El codi introduït no és correcte

en: The content of field %sURL to edit bookings%s on the %sgeneral booking settings page%s must link to this page
ca: El contingut del camp%sURL per editar reserves%s a la%spàgina d'ajustos de reserves generals%s ha d'enllaçar a aquesta pàgina

en: The coupon code your customers will be using to receive the discount.
ca: El codi de cupó que farà servir el seu client per rebre el descompte.

en: The currency code that gateway will process the payment in.
ca: El codi de moneda que la passarel·la processarà amb el pagament.

en: The date your coupon will expire
ca: Data en què expira el cupó

en: The deposit cost of the booking.
ca: El cost del dipòsit de la reserva.

en: The end of time
ca: Fi de l'hora

en: The feed could not be found (404). Please ensure your feed URL is correct.
ca: El feed no es localitza (404). Asseguri que sigui correcte.

en: The feed data could not be retrieved. Error code: %s. Please ensure your feed URL is correct.
ca: Les dades del feed no es poden recuperar. Codi d'error:%s. Asseguri's que la URL del feed és correcta.

en: The folowing pending booking(s): %s deleted.
ca: Les següents reserves pendents: %s borrades.

en: The general structure of the configuration %scondition rule%s is as follows
ca: L'estructura general de la configuració de %snormes de condicions%s és el següent

en: The merchant API Login ID is provided in the Merchant Interface of %s
ca: L'API Login ID de mercat es proveeix en la interfície de venedor de %s

en: The minimum total cost required to use the coupon
ca: Cost mínim requerit per utilitzar el cupó

en: The payment status is changed successfully
ca: El canvi d'estat s'ha modificat correctament

en: The reservation %s for: %s has been modified. %sYou can edit this booking on this page: %s  Thank you, %s
ca: La seva reserva %s per:%s ha estat modificada. %sPot modificar aquesta reserva en aquesta pàgina:%s Gràcies%s

en: The reservation has been modified
ca: La seva reserva ha estat modificada

en: The start of time
ca: Hora de començament

en: The time(s) may be booked, or already in the past!
ca: L'hora pot estar reservada o també que hagi passat!

en: The value of this field is just saved into DB.
ca: El valor d'aquest camp es guarda a la BD

en: There are no extended booking forms
ca: No hi ha formularis de reserva estesos

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
ca: Hi ha una nova versió de %1$s disponible  <a href="%2$s" target="_blank" title="%3$s">Veure detalls de la versió %4$s </a>. <em>Actualització Automàtica no està disponble per a aquest connector.</em>

en: This action will have no effect, if the payment form(s) is active!
ca: Aquesta acció no tindrà efecte, si el formulari de pagament està actiu!

en: This booking canceled because we did not receive payment and the administrator did not approve it.
ca: Aquesta reserva s'ha cancel·lat perquè no s'ha rebut el pagament i l'administrador no l'ha aprovat.

en: This booking resources does not exist
ca: El recurs de reserva no existeix:

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sage Pay account supports those payment types
ca: Pot ser DIFERIT o AUTENTIFICAT si el seu compte de pagament Sage suporta els tipus de pagament

en: This can be DEFERRED or AUTHENTICATED if your Sermepa Pay account supports those payment types
ca: Pot ser DIFERIT o AUTENTIFICAT si el seu compte de pagament Sermepa suporta els tipus de pagament

en: This checkbox must be checked
ca: Aquesta caixa ha d'estar marcada

en: This feature can impact to speed of submitting booking. Do you really want to do this?
ca: Aquesta característica pot incidir sobre la velocitat d'enviament per servei. Vol fer això realment?

en: This feature does not work for booking resources with capacity higher than one.
ca: Utilitza data "Check In" com a disponible en el calendari per a recursos de reserva amb capacitat més gran que 1 en resultats de recerca

en: This feature provides the possibility to show the different form fields or any other HTML content in the booking form, depending on the selection of specific week day in calendar or different days, which are assigned to the specific season filters
ca: Aquesta característica proveeix la possibilitat de mostrar els diferents camps de formulari o bé el contingut HTML al formulari de reserva, depenent de la selecció de dia de setmana específic o dies diferents, que són assignats als filtres d'estació específics

en: This feature provides the possibility to use the different time slot selections in the booking form for the different week days or different days - which are assigned to the specific season filters. So each week day (day of specific season filter) can have a different time slots list.
ca: Aquesta característica dóna la possibilitat d'usar diferents seleccions de temps en el formulari de reserva per a diferents dies de la setmana o dies - que estan assignats per l'estació especifica. Cada dia de setmana del filtre d'estació específica) pot tenir una llista de temps diferent.

en: This feature useful to prevent double booking of the same date(s) or time(s), if several visitors try to book the same date(s) in same calendar during the same time.
ca: Aquesta característica és útil per prevenir la doble reserva en el mateix moment, si diversos visitants intenten reservar la mateixa data en el mateix calendari al mateix temps.

en: This field does not impact to availability (booking for the specific time) .
ca: Aquest camp no interfereix en la disponibilitat (reserva per temps específic).

en: This field is required
ca: Aquest camp és requerit

en: This field is visible only in Admin Panel at %sAdd booking page%s.
ca: Aquesta camp és visible només en panell d'administració a la %spàgina d'afegir reserves%s

en: This field support only up to 70 characters by payment system.
ca: Aquest camp només suporta 70 caràcters pel sistema de pagaments.

en: This is the Paypal Email address where payments will be sent
ca: Aquest és l'email de Paypal on s'enviaran els pagaments

en: This is the Secure Merchant ID, which can be found on the profile page
ca: Aquest és l'ID de venda segura, que pot trobar a la pàgina de perfil.

en: This is the primary email field, which is used for sending emails to visitors.
ca: Aquest és el principal camp de correu electrònic, que és usat per enviar emails a visitants.

en: This option will overwrite any times selection in your booking form.
ca: Aquesta opció sobreescriu qualsevol selecció de dates en el teu formulari de reserva.

en: This parameter have to assigned to you by %s
ca: Se t'ha assignat aquest paràmetre per %s

en: This shortcode %s is used on a page, where visitors can %smodify%s their own booking(s), %scancel%s or make %spayment%s after receiving an admin email payment request
ca: Aquest codi curt %s és usat en una pàgina on visitants poden %smodificar%s la seva pròpia reserva,%scancel·lar%s o fer%spagaments%s després de rebre un email de sol·licitud de pagament

en: This shortcode %s is using for selection of the booking form of specific booking resources in selectbox
ca: Aquest codi curt %s és usat per seleccionar el formulari de reserves dels recursos específics de reserva en la caixa de selecció.

en: This shortcode %s is using for showing the search results at specific page, if the search form is submit showing the search results at different page
ca: Aquest codi curt %s és usat per mostrar els resultats de cerca a la pàgina específica, si el formulari de cerca mostra els resultats de cerca en una pàgina diferent

en: This will not work, if the visitor leaves the payment page.
ca: Això no funcionarà, si els visitants abandonen la pàgina de pagaments.

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: Thu
ca: Dj

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time Field
ca: camp de temps

en: Time Format
ca: Format de l'hora

en: Time Slot
ca: Mòdul de temps

en: Time Slot List
ca: Llista de mòduls de temps

en: Time Slots Form Template
ca: Plantilla de formulari de mòduls de temps

en: Time impact to cost
ca: Impacte de temps sobre cost

en: Time of message showing
ca: Hora de mostra de missatge

en: Time slots for different weekends Form Template
ca: Els intervals de temps per als diferents caps de setmana de plantilles de formulari

en: Times
ca: Hores

en: Times Fields
ca: Camps de temps

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Tips and Tricks
ca: Consells i trucs

en: Title
ca: Títol

en: Title near your select box.
ca: Títol prop de la seva caixa de selecció.

en: Title of Search results:
ca: Títol de resultat de recerca:

en: Title of booked timeslot(s)
ca: Títol de l'interval de temps reservat

en: Title of search results
ca: Títol de resultats de cerca

en: Title of search widget
ca: Títol de giny de cerca

en: Titles of options
ca: Títols d'opcions

en: To
ca: A

en: To configure MD5 Hash value in Relay Response for your transactions
ca: Per configurar valor hash MD5 en resposta relay per als teus transaccions,

en: To create verification email, you need to use special CSS class in other email field. This CSS class must start with this reserved words: %s and then have to go the name of your primary email field: %s
ca: Per crear email de verificació, necessita utilitzar una classe CSS especial en un altre camp de correu electrònic. Aquesta classe CSS ha de començar amb les paraules reservades: %s i després ha d'anar al camp primari de email: %s

en: To get Google Calendar API key please follow this instruction
ca: Per obtenir clau API del calendari de google seguiu les instruccions

en: To use this feature you %smust activate auto-return link%s at your Paypal account.
ca: Per utilitzar aquesta característica %s heu d'activar enllaç auto-retorn %s en el compte de PayPal.

en: Today
ca: Avui

en: Together
ca: Junts

en: Total booking resource cost
ca: Cost total de recurs de reserva

en: Total cost
ca: Cost total

en: Transaction Key
ca: Clau de transacció

en: Transaction type
ca: Tipus d'operació

en: Transactions posted against live merchant accounts using either of the above testing methods are not submitted to financial institutions for authorization and are not stored in the Merchant Interface.
ca: Les transaccions assentades en els comptes de venedor en directe amb qualsevol dels mètodes de prova anteriors no es presenten a les institucions financeres per a l'autorització i no s'emmagatzemen a la Interfície de venedor.

en: Try selecting fewer visitors. The number of visitors may be more than the number of available units on selected day(s)!
ca: Prova de seleccionar menys visitants. Potser el número de visitants és més alt que el número d'unitats disponibles pel(s) dia(es) seleccionats

en: Tu
ca: Dt

en: Tue
ca: Dt

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Turkish Lira (only for Turkish members)
ca: Lira Turca (per a membres turcs)

en: Type
ca: Tipus

en: Type %sdefault title of bookings%s in calendar view mode at Booking Listing page (You can use the shortcodes from the bottom form of Settings Fields page).
ca: Editeu el %stítol per defecte de reserva%s en el mode de vista de calendari a la pàgina de la llista de reserves (pot utilitzar codis curts des del formulari inferior de la pàgina de camps d'ajustos)

en: Type IDs of the users (separated by comma ",") for searching availability  only for these users, or leave it blank for searching for all users.
ca: Tecleja ID d'usuaris (separats per comes ",") per buscar disponibilitat, només per a aquests usuaris, o deixa en blanc per a tots els usuaris.

en: Type URL for %svisitors%s to edit bookings. You must insert %s shortcode into this page.
ca: Escriviu la URL perquè els%svisitants%s puguin editar reserves. Cal introduir el%s codi curt en aquesta pàgina.

en: Type URL of %s"Thank You" page%s
ca: Escriviu la URL de la pàgina%s d'%s"Agraïments"

en: Type default %sadmin email%s for booking confirmation
ca: Escrigui el%semail de l'administrador%s per defecte per confirmar reserves

en: Type email subject for %spayment request%s.
ca: Teclegi l'assumpte de l'email per %sla sol·licitud de pagament%s.

en: Type email subject for %svisitor after creating a new reservation%s.
ca: Escrigui assumpte de correu electrònic per %svisitant després de creació de nova reserva%s

en: Type filter name
ca: Escriviu nom de filtre

en: Type of days selection
ca: Tipus de selecció de dies

en: Type of days selection in calendar
ca: Escriviu selecció de dies en el calendari

en: Type the URL of search results page.
ca: Tecleja la URL de pàgina de resultats de cerca.

en: Type the default %sadmin email%s sending the booking confimation
ca: Escrigui el %semail d'admin%s per enviar confirmació de reserva

en: Type the default %sadmin email%s sending the booking confimation. You can use this %s shortcode.
ca: Introduïu l'adreça de %semail de l'administrador %s per defecte des d'on s'ha de d'enviar el correu electrònic de confirmació. Podeu usar aquest %s codi curt.

en: Type the message, when nothing found.
ca: Escrigui el missatge, quan no es localitzi res.

en: Type the name of booking form
ca: Escriu el nom del formulari de reserva

en: Type the reason for %scancellation%s for the email template.
ca: Indiqui la raó per la %scancel·lació%s que apareixerà a la plantilla d'email.

en: Type the title of Search results.
ca: Tecleja el títol de resultats de cerca.

en: Type title of message %safter booking has done by user%s
ca: Escriviu el títol del missatge%sdesprés que la reserva s'hagi realitzat per l'usuari%s

en: Type your %sCheck-Out%s time of booking
ca: Escrigui la seva hora de %ssortida%s de reserva

en: Type your %sCheck-in%s time of booking
ca: Escrigui la seva hora de %sarribada%s de reserva

en: Type your %savailability%s description
ca: Escrigui la seva descripció de %sdisponibilitat%s

en: Type your %scost%s description
ca: Escrigui la seva descripció del %scost%s

en: Type your %scurrency symbol%s to display near daily cost in date cells. %sDocumentation on currency symbols%s
ca: Escrigui el seu %ssímbol de moneda%s per mostrar cost proper diari a la cel·la de data.%sDocumentació en símbols de divises%s

en: Type your %semail message content for checking booking%s in.
ca: Escriu el%scontingut del missatge de correu electrònic per comprovar la reserva%s

en: Type your %semail message for payment request%s
ca: Escrigui el seu %smissatge d'email per la sol·licitud de pagament%s

en: Type your %semail message for the approved booking%s from the website
ca: Escrigui el seu%smissatge de correu electrònic per reserves aprovades%sdes de la web

en: Type your %semail message for the denied booking%s from the website
ca: Teclegi el seu %smissatge de correu electrònic per reserves denegades %s des de la web

en: Type your %semail message for the modified booking%s from the website
ca: Escriviu el%smissatge de correu electrònic per reserves modificades%s des del lloc web

en: Type your %semail message for visitor after creating a new reservation%s
ca: Escriu el teu%s missatge de correu electrònic per visitant després de creació de nova reserva%s

en: Type your %snumber of days for range selection%s
ca: Escrigui el seu %snúmero de dies per selecció de rang%s

en: Type your %sreason for payment%s request
ca: Escrigui la seva %sraó per la sol·licitud %s de pagament

en: Type your %sspecific%s days, which can be selected by visitors, or leave this value empty. It can be several days separated by comma (example: %s) or by dash (example: %s, its the same like this: %s) or combination (example:%s, its the same like this: %s)
ca: Escriu els teus dies %sespecífics%s, que poden ser seleccionats per visitants, o deixa el valor buit. Poden ser diversos dies separats per comes (exemple: %s) o per barres (exemple: %s, és similar a: %s) o combinació (exemple: %s, és similar a: %s)

en: Type your %stitle%s, what will show in mouseover tooltip near booked timeslot(s)
ca: Escrigui el %stítol%s que es mostrarà en suggeriment al passar el ratolí sobre prop d'interval de temps reservat

en: Type your date format for emails and the booking table. %sDocumentation on date formatting%s
ca: Editeu el format de data per emails i taula de servei. %sDocumentació de formats de data%s

en: Type your date in format %s. Example: %s
ca: Tecleja la teva data en format %s. Exemple: %s

en: Type your email %ssubject%s for the booking confimation message.
ca: Escriu el %sassumpte%s de correu electrònic per al missatge de confirmació de reserva

en: Type your email subject for the %sapproved booking%s.
ca: Escriviu el assumpte del seu email per a les %sreserves aprovades%s

en: Type your email subject for the %sdenied booking%s.
ca: Escriviu el assumpte de correu electrònic per %s reserves denegades%s.

en: Type your email subject for the %smodified booking%s.
ca: Escrigui l'assumpte de l'email per %smodificació de reserves%s

en: Type your time format for emails and the booking table. %sDocumentation on time formatting%s
ca: Teclegi el seu format d'hora per emails i la taula de reserves. %sDocumentació en comptes de formatejar%s

en: U.S. Dollars
ca: Dòlars Nord-americans

en: URL of "thank you" page
ca: URL de la pàgina d'"Agraïments"

en: URL of Search Results
ca: URL de resultats de cerca

en: URL of search results:
ca: URL de resultats de cerca:

en: URL to edit bookings
ca: URL per editar reserves

en: Unavailable days from today
ca: Dies no disponibles per avui

en: Unavailable week days
ca: No disponibles dies de setmana

en: Under Auto Return for Website Payments, click the On radio button.
ca: Sota Auto Retorn per a pagaments en llocs web, feu clic a botó On de ràdio.

en: Under the section "Public API access" click the button "Create new Key".
ca: Sota la secció de "Accés API pública" premi el botó "Crea una clau"

en: Uninstall
ca: Desinstal·lar

en: Uninstall / deactivation
ca: Desinstal·la / desactivar

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Status
ca: Estat desconegut

en: Unknown status
ca: Estat desconegut

en: Unlimited
ca: Ilimitat

en: Unread
ca: No llegit

en: Until
ca: Fins

en: Update Deposit
ca: Dipòsit actualitzat

en: Update Rates
ca: Taxes actualizades

en: Updated booking: %s
ca: Reserva actualitzada: %s

en: Updated successfully
ca: Actualització amb èxit

en: Updating...
ca: Actualitzant...

en: Upgrade
ca: Actualitzar

en: Upgrade Notice
ca: Actualitzar

en: Upgrade Now
ca: Actualitzar ara

en: Upgrade to higher versions
ca: Actualització a versions superiors

en: Usage
ca: Ús

en: Use "Check In" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 for search results
ca: Utilitza data  "Check In"  com a disponible en el calendari per a recursos de reserva amb capacitat més gran que 1 en resultats de recerca

en: Use "Check Out" date as available in calendar for booking resources with capacity higher then 1 search results
ca: Utilitza data "Check Out" com a disponible en el calendari per a recursos de reserva amb capacitat més gran que 1 en resultats de recerca

en: Use CSS BootStrap
ca: Utilitzi CSS BootStrap

en: Use SSL connection
ca: Utilitzi connexió SSL

en: Use any other HTML tags (carefully).
ca: Usa altres etiquetes d'HTML (en compte)

en: Use cURL posting
ca: Utilitzi publicació cURL

en: Use check in/out time
ca: Utilitza hora d'arribada / sortida

en: Use pending days as available
ca: Utilitza dies pendents com a disponibles.

en: Use the SSL connection for posting data, instead of standard HTTP connection
ca: Utilitzi la connexió SSL para enviar dades, en comptes de connexió HTTP estàndard

en: Use the cURL for posting data, instead of fsockopen() function
ca: Utilitza la cURL per enviar dades en comptes de funció fsockopen()

en: Use these %s shortcodes.
ca: Utilitzi aquests% scodis curts.

en: Use these shortcodes for customization:
ca: Utilitza aquests codis curts per personalització:

en: Use this field for %scorrecting the cost%s during adding new booking.
ca: Usa aquest camp per %scorregir el cost%s mentre s'afegeixen noves reserves

en: Use time selections as recurrent time slots
ca: Utilitza seleccions d'hora com a mòduls d'hora recurrent

en: Used for
ca: Utilitzat per

en: User
ca: usuari

en: User  is Activated
ca: Usuari activat

en: User  is Deactivated
ca: Usuari desactivat

en: User permissions for plugin menu pages
ca: Permisos d'usuari per a pàgines de menú de complement

en: Users
ca: Usuaris

en: Users Settings
ca: Configuració d'usuari

en: Using BootStrap CSS for the form fields
ca: Usant CSS boostrap per camps del formulari

en: Valuation days
ca: Dies de valoració

en: Vendor Name
ca: Nom del venedor

en: Verified IPN
ca: Verificat IPN

en: Version
ca: Versió

en: Version %s By %s
ca: Versió %s per %s

en: View details
ca: Detalls

en: Visible months
ca: Mesos visibles

en: Visible months:
ca: Mesos visibles:

en: Visitor can select only 4 days starting at Monday, 3 or 7 days – Friday, 2 days – Saturday, etc…
ca: Visitant pot seleccionar només 4 dies començant en unes, 3 o 7 dies - Divendres, 2 dies - Dissabte, etc ...

en: Visitors
ca: Visitants

en: Voided
ca: Anul·lat

en: W
ca: Dc

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning !!!
ca: Advertència!

en: Warning!
ca: Advertència!

en: Warning! Some error occur, during sending registration request.
ca: Advertència! S'ha produït un error s'enviava sol·licitud de registre.

en: Warning! The resource was not changed. Current dates are already booked there.
ca: Atenció! El recurs no es va canviar. Les dates actuals ja estan reservades allà.

en: Warning!!! After you approved the specific booking(s), all your pending bookings of the same booking resource as an approved booking for the dates, which are intersect with dates of approved booking, will be automatically canceled!
ca: Advertencia! Després d'aprovar la(les) reserva(es) específica(es), totes les seves reserves pendents del mateix recurs de reserva, com una reserva aprovada per les dates, les quals s'intersecten amb les dates de la reserva s'aprova, seran automàticament cancel·lades.

en: We
ca: Dc

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
ca: Hem agrupat alguns enllaços i anotacions per facilitar l'ús del connector:

en: Wed
ca: Dc

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Week
ca: Setmana

en: Week days conditions.
ca: Condicions de dies de setmana.

en: Weekend
ca: Cap de setmana

en: What's New
ca: Què hi ha de nou

en: When checked, all reserved days must be at same booking resource otherwise error message will show.
ca: Quan es marca, tots els dies reservats estan en el mateix recurs de reserva, d'una altra manera es mostrarà error.

en: Wide days view
ca: Vista de dies àmplia

en: Wizard Form Template(several steps)
ca: Assistent de plantilla de formulari (diversos passos)

en: Work days
ca: Dies de treball

en: Wrap each item with %s tag
ca: Emboliqui cada element amb aquesta %setiqueta

en: Wrong booking hash in URL (probably expired)
ca: Hash de reserva errònia (probablement caducada)

en: Wrong booking hash in URL. Probably hash is expired.
ca: Hash de reserva erroni a la URL. Probablement ha caducat.

en: XOR Encryption password
ca: Contrasenya d'encriptació XOR

en: Year
ca: Any

en: Years
ca: Anys

en: Yen
ca: Ien

en: You allow unlimited number of bookings per same dates, its can be a reason of double bookings on the same date. Do you really want to do this?
ca: Vostè permet que un nombre il·limitat de targetes grogues per les mateixes dates, el seu pot ser un motiu de dobles reserves en la mateixa data. Realment vols fer això?

en: You are need to be sure what you are doing. You are disable of loading some JavaScripts Do you really want to do this?
ca: Comprovi el que fa. Està deshabilitant la càrrega d'alguns Javascript. Realment desitja fer-ho?

en: You can %suse this shortcode only once%s in the form.
ca: Pot %sutilizar aquest codi curt només una vegada%s al formulari.

en: You can also use the %s in the form.
ca: Pot usar també el %s en el formulari

en: You can check in this %sinstruction how to generate and use your Google API key%s.
ca: Pot marcar aquestes %sinstruccions de com generar i utilitzar la seva clau API Google%s

en: You can configure the discount coupon codes at this %spage%s.
ca: Podeu configurar el codi de cupó de descompte en aquesta %spàgina%s

en: You can customize the country list at this file: %s
ca: Pots personalitzar la llista de països en aquesta imatge: %s

en: You can generate the form fields for your form (at the left side) by selection specific field in the above selectbox.
ca: Pot generar els camps de formulari (a l'esquerra) seleccionant camps específics en la caixa de selecció inferior.

en: You can insert several calendars of different resources into the form allowing you to book several resources during one booking process.
ca: Podeu introduir diversos calendaris de diferents recursos dins el formulari permetent reservar diversos recursos durant el procés de reserva.

en: You can insert this field with default selected value.
ca: Pots introduir aquest camp amb valor seleccionat per defecte.

en: You can request the new update of plugin on %1$sthis page%2$s.
ca: Pot sol·licitar una nova versió del connector en %1$s a aquest pàgina%2$s.

en: You can reset your active form template by selecting default %sform template%s at the top toolbar. Please select the form template and click on %sReset%s button for resetting only active form (Booking Form or Content of Booking Fields form). Click  on %sBoth%s button if you want to reset both forms: Booking Form and Content of Booking Fields form.
ca: Pot esborrar la seva plantilla activa de formulari seleccionant %splantilla de formulari %s per defecte a la barra superior. Si us plau seleccioni la plantilla del formulari i faci clic al botó %sEsborrar%s per eliminar només el formulari actiu (Formulari de reserves o contingut dels camps de reserva del formulari). Feu clic a %sAmbdós%s botons si voleu esborrar tots dos formularis: Formulari de reserves i Contingut dels camps de reserva del formulari.

en: You can specify an additional offset from you chosen end point. The offset can be negative.
ca: Podeu especificar un desplaçament addicional des del punt final especificat. El desplaçament pot ser negatiu.

en: You can specify an additional offset from you chosen start point. The offset can be negative.
ca: Podeu especificar un desplaçament des del punt de començament triat. El desplaçament pot ser negatiu.

en: You can specify the maximum number of events to import during one session.
ca: Podeu especificar un nombre màxim d'esdeveniments a importar durant una sessió.

en: You can use (in subject and content of email template) any shortcodes, which you used in the booking form. Use the shortcodes in the same way as you used them in the content form at Settings Fields page.
ca: Feu servir (en assumpte i contingut de la plantilla d'email) algun codi curt el qual hagi usat en el formulari de reserva. Utilitzeu codi curt de la mateixa manera que l'ha usat en el formulari de contingut a la pàgina de Camps d'ajust.

en: You can use any %sHTML tags%s in the booking form. Please use the HTML tags carefully. Be sure, that all "open" tags (like %s) are closed (like this %s).
ca: Pot utilitzar alguna %setiqueta HTML%s al formulari. Si us plau, utilitzi etiquetes HTML amb compte. Asseguri's que les etiquetes "obertes" (com %s) es tanquen (com %s).

en: You can use following shortcodes in content of this template
ca: Podeu usar en contingut de plantilla de correu electrònic aquests codis curts

en: You can use several values, separated by a comma.
ca: Pots usar diversos valors, separats per una coma.

en: You can use several values, separated by comma.
ca: Pots usar diversos valors, separats per comes.

en: You can use shortcode %s for showing title of booking resource
ca: Feu servir codis curts %s per mostrar el títol del recurs de reserva

en: You can use the several values, separated by comma.
ca: Pots usar diversos valors, separats per comes.

en: You do not set any parameters for booking editing
ca: No has marcat cap paràmetre per a l'edició de la reserva

en: You must have this shortcode:%s in the booking form.
ca: Deu tenir aquest codi curt:%s al formulari de reserva.

en: You must not deactivate loading BootStrap files at advanced section of these settings!
ca: No deu desactivar càrrega d'arxius Bootstrap a la secció principal d'aquests ajustos!

en: You must to have this shortcode:%s in the form.
ca: Deu tenir aquest codi: %s al formulari.

en: You need to approve a new booking %s for: %s Person detail information:%s Currently a new booking is waiting for approval. Please visit the moderation panel%sThank you, %s
ca: S'ha sol·licitat una nova reserva%s per al dia:%sInformació sobre la persona que ha sol·licitat la reserva:%s S'està esperant l'aprovació de la reserva. Visiteu el panell d'administració per a gestionar-la%sGràcies,%s

en: You need to make payment %s for booking %s at %s. %s You can make payment at this %s  Thank you, booking service.
ca: Has de fer el pagament %s per reservar %s en %s. %s Vostè pot fer el pagament en aquest %s Gràcies per servei.

en: You need to make payment %s for reservation %s at %s. %s Please make payment on this page: %s  Thank you, %s
ca: Necessita fer el pagament %sper reserva%s a %s. %s Si us plau, faci el pagament a aquesta pàgina: %s .Gràcies %s

en: You need to make payment for this reservation
ca: Necessita fer el pagament d'aquesta reserva

en: You need to use special shortcode [bookingedit] for booking editing.
ca: Necessita usar codi curt especial [bookingedit] per editar a reserva.

en: You should leave empty the Relay Response URL and Receipt Link URL/Text in the Merchant Interface, if a Relay Response is activated here.
ca: Has de deixar buit l'URL de resposta Relay i Rebut Enllaç URL / text a la interfície de venedor, si una resposta relay s'activa aquí.

en: You will now see a table loaded with the top item being the API Key. Copy this and paste it into %sGoogle API Key%s field at this page.
ca: Veureu una taula carregant amb l'element superior sent la clau API. Copieu i enganxeu-la al camp d'aquesta pàgina%sClau API Google%s.

en: Your booking %s for: %s has been  canceled. %sThank you, %s
ca: La seva reserva%s per:%s ha estat cancel·lada. %s Gràcies,%s

en: Your booking %s for: %s has been approved.%sThank you, %s
ca: La seva reserva%s per:%s ha estat aprovada. %s Gràcies,%s

en: Your booking has been approved
ca: La seva reserva ha estat aprovada

en: Your booking has been declined
ca: La seva reserva ha estat rebutjada

en: Your emails do not the same
ca: Els seus correus electrònics no coincideixen

en: Your reservation %s for: %s has been approved.%sYou can edit the booking on this page: %s Thank you, %s
ca: La seva reserva%s per:%s ha estat aprovada.%sPot modificar la reserva en aquesta pàgina:%s Gràcies%s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %s Thank you, %s
ca: La seva reserva%s per:%s s'està processant. Li enviarem confirmació per email.%s Gràcies%s

en: Your reservation %s for: %s is processing now! We will send confirmation by email. %sYou can edit this booking at this page: %s  Thank you, %s
ca: La seva reserva%s per:%s s'està processant! Li enviarem confirmació per email.%sPot modificar la reserva en aquesta pàgina:%s Gràcies%s

en: available
ca: Disponible

en: balance
ca: balanç

en: comma
ca: coma

en: confirmation email field of the primary email field
ca: Aquest és el principal camp de correu electrònic, que és usat per enviar emails a visitants.

en: coupon
ca: cupó

en: date
ca: data

en: day
ca: dia

en: day(s)
ca: die(s)

en: days
ca: dies

en: default value, if no dates are selected, or none exist conditions are true.
ca: valor per defecte, si no hi ha dates seleccionades o no hi ha condicions que es compleixin.

en: delete all booking data
ca: Esborrar totes les dades de reserva

en: delete configuration
ca: Esborrar configuracioó

en: deposit
ca: dipòsit

en: deposit payment for booking resource
ca: dipòsit de pagament per al recurs de reserva

en: discount
ca: descompte

en: field
ca: camp

en: fields
ca: camps

en: fixed
ca: fixat

en: fixed deposit
ca: dipòsit fix

en: fixed sum
ca: Suma fixa

en: fixed total in
ca: total fixat en

en: for
ca: per

en: for 1 day
ca: Per 1 dia

en: for 1 hour
ca: per 1 hora

en: for 1 night
ca: Per 1 nit

en: for all days
ca: per tots els dies

en: for all days!
ca: per tots els dies!

en: from the cost of 1 day
ca: des del cost d'1 dia

en: here
ca: aquí

en: hour
ca: hora

en: hour(s)
ca: hore(s)

en: hours
ca: hores

en: iPay88 customization
ca: Personalització iPay88

en: link
ca: enllaç

en: make user active
ca: fer usuari actiu

en: make user inactive
ca: fer usuari inactiu

en: minutes
ca: minuts

en: month
ca: mes

en: month(s)
ca: mes(os)

en: months
ca: mesos

en: night(s)
ca: nit(s)

en: of
ca: de

en: of configuration booking form in English and French languages
ca: de configuració de fer la reserva en idiomes anglès i francès

en: of every month
ca: de cada mes

en: of payment
ca: de pagament

en: on each
ca: a cada

en: on each day
ca: a cada dia

en: optional
ca: opcional

en: or
ca: o

en: or add booking calendar %sWidget%s to your sidebar.
ca: o afegeixi un%sGiny%s de calendari de reserva a la barra lateral.

en: or cost of booking resource %s
ca: o cost del recurs de reserva %s

en: page
ca: pàgina

en: per 1 day
ca: per 1 dia

en: required
ca: obligatori

en: seconds
ca: segons

en: semicolon
ca: Punt i coma

en: set user as
ca: marcar usuari com

en: settings page
ca: pàgina de configuració

en: start new translation section in specific language, where %s - locale of the translation.
ca: comença nova secció de traducció en idioma específic, on %s - local de traducció.

en: time
ca: data

en: to
ca: a

en: unavailable
ca: No disponible

en: version
ca: versió

en: visitors
ca: visitants

en: website
ca: Feu clic en preferències de lloc de pagament a la columna de preferències de venedor.

en: websites
ca: Llocs web

en: week
ca: Setmana

en: weeks
ca: setmanes

en: where %s – default calendar %s (you can select desired resource of calendar by inserting shortcode into page)%s
ca: on %s - calendari per defecte %s (pot seleccionar recurs que desitgi del calendari inserint codi dins de pàgina) %s

en: year(s)
ca: any(s)

en: yes
ca: Sí
