Bit Form 3.0.0 - en to sv_SE translation catalogue (2600 entries)

note: Description of the plugin
en: Contact Form Builder Plugin: Multi Step Contact Form, Payment Form, Custom Contact Form Plugin by Bit Form
sv_SE: Kontaktformulärbyggare-plugin: Flerstegs kontaktformulär, betalningsformulär, anpassat kontaktformulär-plugin från Bit Form

note: Author of the plugin
en: Contact Form Builder - Bit Form
sv_SE: Kontaktformulärbyggare - Bit Form

en: Token expired
sv_SE: Token har gått ut

en: No Integration Found
sv_SE: Ingen integration hittades

en: No Connected App Found
sv_SE: Ingen ansluten app hittades

en: Some of the test fields are empty or an invalid email supplied
sv_SE: Några av testfälten är tomma eller en ogiltig e-postadress angiven

en: Migration Complete
sv_SE: Migration slutförd

en: Invalid file type
sv_SE: Ogiltig filtyp

en: Invalid form id
sv_SE: Ogiltigt formulär-ID

en: Meta Box must be activated!
sv_SE: Meta Box måste aktiveras!

en: Conversational CSS Saved Successfully!
sv_SE: Konversationell CSS sparades framgångsrikt!

en: Bit Form - Most advanced form builder and entries management plugin
sv_SE: Bit Form - Det mest avancerade formulärbyggar- och hanteringspluginet för poster

en: All Forms
sv_SE: Alla formulär

en: Form Templates
sv_SE: Formulärmallar

en: App Settings
sv_SE: Appinställningar

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: PDF Setting
sv_SE: PDF-inställning

en: Payments
sv_SE: Betalningar

en: Doc & Support
sv_SE: Dokument & Support

en: Get 74% OFF
sv_SE: Få 74 % RABATT

en: Template not found, by this name:
sv_SE: Mall hittades inte med detta namn:

en: Error Occurred, Please Reload
sv_SE: Fel uppstod, vänligen ladda om

en: You are allowed to add maximum 2 workflows
sv_SE: Du får lägga till maximalt 2 arbetsflöden

en: Can not save empty form.
sv_SE: Kan inte spara tomt formulär.

en: Form Name Should Be Within 50 Characters
sv_SE: Formulärnamnet ska vara högst 50 tecken

en: All Entries
sv_SE: Alla poster

en: Form Saved successfully
sv_SE: Formulär sparades framgångsrikt

en: User
sv_SE: Användare

en: IP address
sv_SE: IP-adress

en: Form update failed.
sv_SE: Formuläret kunde inte uppdateras.

en: Error Occured in saving %s
sv_SE: Fel uppstod vid sparning av %s

en: Form updated successfully.
sv_SE: Formulär uppdaterades framgångsrikt.

en: Form status change failed.
sv_SE: Ändring av formulärstatus misslyckades.

en: Form status changed successfully
sv_SE: Formulärstatus ändrades framgångsrikt

en: Form id is empty.
sv_SE: Formulär-id är tomt.

en: Form is not exists.
sv_SE: Formuläret finns inte.

en: Form id is invalid.
sv_SE: Formulär-id är ogiltigt.

en: Form deleted successfully.
sv_SE: Formulär raderades framgångsrikt.

en: Form id is invalid
sv_SE: Formulär-id är ogiltigt

en: Forms deleted successfully.
sv_SE: Formulär raderades framgångsrikt.

en: Form does not exists.
sv_SE: Formuläret finns inte.

en: Form duplicated successfully
sv_SE: Formulär duplicerades framgångsrikt

en: Please import a valid json.
sv_SE: Vänligen importera en giltig json.

en: Form imported successfully.
sv_SE: Formulär importerades framgångsrikt.

en: Form does not exists
sv_SE: Formuläret finns inte

en: Entry Not Found!
sv_SE: Post hittades inte!

en: Invalid Form ID or Entries ID.
sv_SE: Ogiltigt formulär-ID eller inläggs-ID.

en: Entries id is invalid
sv_SE: Inläggs-id är ogiltigt

en: Form does not exist.
sv_SE: Formuläret finns inte.

en: Entry Deletetion prevented by workflow
sv_SE: Radering av post förhindrad av arbetsflöde

en: Entry Deleted successfully
sv_SE: Post raderades framgångsrikt

en: Entry Deleted successfully, Some prevented by workflow
sv_SE: Post raderades framgångsrikt, några förhindrades av arbetsflödet

en: Form entry deletion failed.
sv_SE: Radering av formulärpost misslyckades.

en: Form id or entries id is invalid
sv_SE: Formulär-ID eller post-ID är ogiltigt

en: Form does not exist
sv_SE: Formuläret finns inte

en: Entry Duplicated successfully
sv_SE: Posten duplicerades framgångsrikt

en: Entries Duplicated successfully
sv_SE: Poster duplicerades framgångsrikt

en: Form entries does not exist.
sv_SE: Formulärposter finns inte.

en: Failed to update, Data is empty.
sv_SE: Uppdatering misslyckades, data är tom.

en: Invalid Form ID or entries ID.
sv_SE: Ogiltigt formulär-ID eller post-ID.

en: Invalid Form id or entries id.
sv_SE: Ogiltigt formulär-ID eller post-ID.

en: Integration deleted
sv_SE: Integration borttagen

en: Message deleted
sv_SE: Meddelande borttaget

en: workflow deleted
sv_SE: arbetsflöde borttaget

en: Email Template deleted
sv_SE: E-postmall borttagen

en: Email Template duplicated
sv_SE: E-postmall duplicerad

en: Report preferrences saved successfully
sv_SE: Rapportinställningar sparades framgångsrikt

en: g-ReCAPTCHA details is empty
sv_SE: g-ReCAPTCHA-information är tom

en: reCAPTCHA saved successfully
sv_SE: reCAPTCHA sparades framgångsrikt

en: reCAPTCHA updated successfully
sv_SE: reCAPTCHA uppdaterades framgångsrikt

en: Setting details is empty
sv_SE: Inställningsinformation är tom

en: Please re-check your Client ID & Secret
sv_SE: Kontrollera vänligen ditt klient-ID och hemlighet igen

en: Payment setting saved successfully
sv_SE: Betalningsinställningar sparades framgångsrikt

en: Payment setting updated successfully
sv_SE: Betalningsinställning uppdaterad framgångsrikt

en: This field is required
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt

en: Please, enter a valid email address
sv_SE: Vänligen ange en giltig e-postadress

en: Please, enter a valid URL
sv_SE: Vänligen ange en giltig URL

en: Minimum ${field.minimum} is required
sv_SE: Minsta ${field.minimum} krävs

en: Maximum ${field.maximum} is allowed
sv_SE: Maximalt ${field.maximum} tillåts

en: Please, enter only numbers
sv_SE: Vänligen ange endast siffror

en: Please, enter a valid phone number
sv_SE: Vänligen ange ett giltigt telefonnummer

en: Select at least ${field.minimum} option(s)
sv_SE: Välj minst ${field.minimum} alternativ

en: Please, select no more than ${field.maximum} option(s)
sv_SE: Vänligen välj högst ${field.maximum} alternativ

en: Input does not match the required pattern
sv_SE: Inmatningen matchar inte det obligatoriska mönstret

en: Minimum ${field.minimum_file} file(s) required
sv_SE: Minst ${field.minimum_file} fil(er) krävs

en: Maximum ${field.maximum_file} file(s) allowed
sv_SE: Maximalt ${field.maximum_file} fil(er) tillåts

en: Maximum file size exceeded. (Max: ${field.maximum_size}MB)
sv_SE: Maximal filstorlek överskriden. (Max: ${field.maximum_size}MB)

en: File type is not supported
sv_SE: Filtypen stöds inte

en: This value is already taken. Please, choose a different one.
sv_SE: Detta värde är redan taget. Vänligen välj ett annat.

en: This username or email is already registered. Please, use another.
sv_SE: Detta användarnamn eller e-post är redan registrerat. Vänligen använd ett annat.

en: Custom Option Required
sv_SE: Anpassat alternativ krävs

en: Minimum amount of ${field.minimum_amount} is required
sv_SE: Minsta belopp på ${field.minimum_amount} krävs

en: Maximum amount of ${field.maximum_amount} is allowed
sv_SE: Maximalt belopp på ${field.maximum_amount} tillåts

en: Form data is empty
sv_SE: Formulärdata är tom

en: At least 1 condition needed
sv_SE: Minst 1 villkor krävs

en: Result is empty
sv_SE: Resultatet är tomt

en: Nothing to update
sv_SE: Inget att uppdatera

en: Nothing to duplicate
sv_SE: Inget att duplicera

en: prepared query is empty
sv_SE: förberedd fråga är tom

en: is required
sv_SE: är obligatoriskt

en: Minimum number is
sv_SE: Minsta antal är

en: Maximum number is
sv_SE: Största antal är

en: Email is invalid
sv_SE: E-post är ogiltig

en: URL is invalid
sv_SE: URL är ogiltig

en: Sorry, Error occurred in saving form entry
sv_SE: Tyvärr, ett fel uppstod vid sparande av formulärpost

en: Sorry, error occurred in logging form entry
sv_SE: Tyvärr, ett fel uppstod vid loggning av formulärpost

en: Sorry, Error occured in saving form entry data
sv_SE: Tyvärr, ett fel uppstod vid sparande av formulärpostdata

en: provided form entries does not exists
sv_SE: angivna formulärposter finns inte

en: Entry Updated Successfully
sv_SE: Post uppdaterad framgångsrikt

en:  is required.
sv_SE:  är obligatoriskt.

en:  should be an email. please provide a valid email address.
sv_SE:  ska vara en e-postadress. Vänligen ange en giltig e-postadress.

en:  should be Time Format
sv_SE:  ska vara i tidsformat

en:  should be a phone number
sv_SE:  ska vara ett telefonnummer

en:  should be a number
sv_SE: bör vara ett nummer

en:  should be an URL
sv_SE: bör vara en URL

en:  should be a date
sv_SE: bör vara ett datum

en: Bitform Pages
sv_SE: Bitform-sidor

en: Requested parameter is empty
sv_SE: Begärd parameter är tom

en: module, fields are required for Sendinblue api
sv_SE: modul, fält krävs för Sendinblue API

en: module, fields are required for Acumbamail api
sv_SE: modul, fält krävs för Acumbamail API

en: Autonami Pro Plugins not found
sv_SE: Autonami Pro-plugins hittades inte

en: module, fields are required for Autonami api
sv_SE: modul, fält krävs för Autonami API

en: Required data not found.
sv_SE: Nödvändiga data hittades inte.

en: module, fields are required for Elastic Email api
sv_SE: modul, fält krävs för Elastic Email API

en: module, fields are required for Encharge api
sv_SE: modul, fält krävs för Encharge API

en: Fluent CRM Plugins not found
sv_SE: Fluent CRM-plugins hittades inte

en: Please! Insatall Fluent CRM
sv_SE: Vänligen! Installera Fluent CRM

en: module, fields are required for Fluent CRM api
sv_SE: modul, fält krävs för Fluent CRM API

en: module, fields are required for Gist api
sv_SE: modul, fält krävs för Gist API

en: module, fields are required for Google sheet api
sv_SE: modul, fält krävs för Google Sheet API

en: module, fields are required for Trello api
sv_SE: modul, fält krävs för Trello API

en: Request parameter is empty
sv_SE: Begärd parameter är tom

en: api key field is required for hubspot api
sv_SE: API-nyckelfält krävs för HubSpot API

en: Integration execution failed
sv_SE: Integrationens körning misslyckades

en: module, fields are required for Mail Chimp api
sv_SE: modul, fält krävs för Mail Chimp api

en: Invalid API Token
sv_SE: Ogiltig API-token

en: module, fields are required for MailerLite api
sv_SE: modul, fält krävs för MailerLite api

en: Please! Insatall MailPoet
sv_SE: Vänligen! Installera MailPoet

en: Please! Install MailPoet
sv_SE: Vänligen! Installera MailPoet

en: module, fields are required for Mail Poet api
sv_SE: modul, fält krävs för Mail Poet api

en: username, password, fields are required for rapidmail api
sv_SE: användarnamn, lösenord, fält krävs för rapidmail api

en: Recipient List are required for rapidmail api
sv_SE: Mottagarlista krävs för rapidmail api

en: module, fields are required for SendFox api
sv_SE: modul, fält krävs för SendFox api

en: module, fields are required for Telegram api
sv_SE: modul, fält krävs för Telegram api

en: SID, Auth Token,From Number and mapping fields are required for rapidmail api
sv_SE: SID, Auth Token, Från-nummer och mappningsfält krävs för rapidmail api

en: webhook url is empty
sv_SE: webhook-url är tom

en: %s is required for woocommerce %s
sv_SE: %s krävs för woocommerce %s

en: WooCommerce must be activated!
sv_SE: WooCommerce måste aktiveras!

en: module and field map are required for woocommerce
sv_SE: modul och fältkarta krävs för woocommerce

en: workspace, table, fields are required for zoho analytics api
sv_SE: arbetsyta, tabell, fält krävs för zoho analytics api

en: %s is required for zoho bigin, %s module
sv_SE: %s krävs för zoho bigin, %s modul

en: module, fields are required for zoho bigin api
sv_SE: modul, fält krävs för zoho bigin api

en: %s is required for zoho campaigns
sv_SE: %s krävs för zoho campaigns

en: list are required for zoho campaigns api
sv_SE: lista krävs för zoho campaigns api

en: %s is required for zoho creator
sv_SE: %s krävs för zoho creator

en: tokenDetails error
sv_SE: tokenDetails fel

en: %s is required for zoho crm, %s module
sv_SE: %s krävs för zoho crm, %s modul

en: zoho crm field %s's maximum length is %s, Given %s
sv_SE: zoho crm-fältet %s:s maximala längd är %s, angivet %s

en: Tag is empty
sv_SE: Taggen är tom

en: Assignment rules is empty
sv_SE: Tilldelningsregler är tomma

en: RelatedList is empty
sv_SE: RelateradLista är tom

en: module, layout are required for zoho crm relatedlist
sv_SE: modul, layout krävs för zoho crm relateradlista

en: module, layout, fields are required for zoho crm api
sv_SE: modul, layout, fält krävs för zoho crm api

en: %s is required for zoho bigin
sv_SE: %s krävs för zoho bigin

en: list are required for zoho desk api
sv_SE: lista krävs för zoho desk api

en: module, fields are required for zoho mail api
sv_SE: modul, fält krävs för zoho mail api

en: is required for zoho marketing hub
sv_SE: krävs för zoho marketing hub

en: list are required for zoho marketingHub api
sv_SE: lista krävs för zoho marketingHub api

en: %s is required for %s
sv_SE: %s krävs för %s

en: list are required for zoho projects api
sv_SE: lista krävs för zoho projects api

en: %s is required for zoho recruit, %s module
sv_SE: %s krävs för zoho recruit, %s modul

en: module, fields are required for zoho recruit api
sv_SE: modul, fält krävs för zoho recruit api

en: module, fields are required for zoho sheet api
sv_SE: modul, fält krävs för zoho sheet api

en: module, fields are required for zoho sign api
sv_SE: modul, fält krävs för zoho sign api

en: parent folder are required for zoho workdrive api
sv_SE: överordnad mapp krävs för zoho workdrive api

en: Sorry, Error occured in updated form
sv_SE: Tyvärr, ett fel uppstod i uppdaterat formulär

en: Bitforms Pages
sv_SE: Bitforms-sidor

en: Sorry! Submission limit exceeded.
sv_SE: Tyvärr! Gränsen för inlämningar har överskridits.

en: Sorry! You have exceeded the submission limit.
sv_SE: Tyvärr! Du har överskridit gränsen för inlämningar.

en: Unknown upload error
sv_SE: Okänt uppladdningsfel

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sv_SE: Den uppladdade filen överskrider direktivet upload_max_filesize i php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sv_SE: Den uppladdade filen överskrider MAX_FILE_SIZE-direktivet som angavs i HTML-formuläret.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sv_SE: Den uppladdade filen laddades endast delvis upp.

en: No file was uploaded.
sv_SE: Ingen fil laddades upp.

en: Missing a temporary folder.
sv_SE: Tillfällig mapp saknas.

en: Failed to write file to disk.
sv_SE: Det gick inte att skriva filen till disken.

en: A PHP extension stopped the file upload.
sv_SE: En PHP-tillägg stoppade filuppladdningen.

en: Total File size is too large
sv_SE: Total filstorlek är för stor

en: Upload failed
sv_SE: Uppladdning misslyckades

en: Untrusted upload source
sv_SE: Opålitlig uppladdningskälla

en: Temporary file not accessible
sv_SE: Tillfällig fil är inte åtkomlig

en: Empty filename
sv_SE: Tomt filnamn

en: Cannot read file size
sv_SE: Kan inte läsa filstorlek

en: File size is too large
sv_SE: Filstorleken är för stor

en: This file type is not allowed
sv_SE: Den här filtypen är inte tillåten

en: File type is not allowed
sv_SE: Filtypen är inte tillåten

en: Invalid SVG
sv_SE: Ogiltig SVG

en: SVG file is not valid
sv_SE: SVG-filen är inte giltig

en: File size is too large after sanitation
sv_SE: Filstorleken är för stor efter sanering

en: File not allowed by policy
sv_SE: Fil ej tillåten enligt policy

en: Form Submitted Successfully
sv_SE: Formulär skickat framgångsrikt

en: provided form does not exists
sv_SE: det angivna formuläret finns inte

en: Form ID cannot be empty
sv_SE: Formulär-ID kan inte vara tomt

en: #%s no. Form doesn't exists
sv_SE: #%s nr. Formulär finns inte

en: #%s no. Form is not active
sv_SE: #%s nr. Formuläret är inte aktivt

en: Entry Update Successfully
sv_SE: Posten uppdaterades framgångsrikt

en: Token verification failed
sv_SE: Verifiering av token misslyckades

en: You are already logged in
sv_SE: Du är redan inloggad

en: Please submit form with valid fields
sv_SE: Vänligen skicka in formuläret med giltiga fält

en: Please recheck your reCaptcha Configuration
sv_SE: Vänligen kontrollera din reCaptcha-konfiguration

en: Please verify reCAPTCHA
sv_SE: Vänligen verifiera reCAPTCHA

en: Please verify hCaptcha
sv_SE: Vänligen verifiera hCaptcha

en: hCaptcha verification failed
sv_SE: Verifiering av hCaptcha misslyckades

en: Please verify Cloudflare Turnstile Captcha
sv_SE: Vänligen verifiera Cloudflare Turnstile Captcha

en: Cloudflare Turnstile Validation Error:
sv_SE: Cloudflare Turnstile valideringsfel:

en: Sorry!! You have already submitted from this IP address
sv_SE: Tyvärr!! Du har redan skickat från denna IP-adress

en: within %s to %s
sv_SE: inom %s till %s

en: %s to %s
sv_SE: %s till %s

en: Form is available %s From %s
sv_SE: Formuläret är tillgängligt %s från %s

en: Form is available %s
sv_SE: Formuläret är tillgängligt %s

en: Form is available on %s
sv_SE: Formuläret är tillgängligt den %s

en: Sorry!! Your IP address is %s, Blocked from submitting the form
sv_SE: Tyvärr!! Din IP-adress är %s, blockerad från att skicka formuläret

en: Other...
sv_SE: Annat...

en: Select a Bitform
sv_SE: Välj en Bitform

en: Invalid request method. POST required.
sv_SE: Ogiltig förfrågningsmetod. POST krävs.

en: No form selected
sv_SE: Inget formulär valt

en: Please select a form from the Form List available in the Bit Form element settings.
sv_SE: Vänligen välj ett formulär från formulärlistan som finns i Bit Form-elementets inställningar.

en: Select Forms
sv_SE: Välj formulär

en: Forms
sv_SE: Formulär

en: Unsplash Images
sv_SE: Unsplash-bilder

en: Go to the Google reCaptcha V2 Admin Dashboard
sv_SE: Gå till Google reCaptcha V2 Admin Dashboard

en: Click on the Register button and add Label.
sv_SE: Klicka på Registrera-knappen och lägg till etikett.

en: Choose the type of reCaptcha V2 (either I'm not a robot checkbox or Invisible reCaptcha badge).
sv_SE: Välj typ av reCaptcha V2 (antingen "Jag är inte en robot"-kryssruta eller osynlig reCaptcha-badge).

en: Copy Your Domain URL and Goto Google ReCaptcha Dashboard, paste it under Domains.
sv_SE: Kopiera din domän-URL och gå till Google ReCaptcha-instrumentpanelen, klistra in den under Domäner.

en: Click on the Submit button.
sv_SE: Klicka på knappen Skicka.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Google reCaptcha Settings to paste them into the corresponding
sv_SE: Du kommer då att se webbplatsnyckeln och hemliga nyckeln. Kopiera båda nycklarna och gå tillbaka till Bit form Google reCaptcha-inställningar för att klistra in dem i motsvarande

en: Site Key
sv_SE: Webbplatsnyckel

en: and
sv_SE: och

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: fields.
sv_SE: fält.

en: Click on the
sv_SE: Klicka på

en: Save
sv_SE: Spara

en: button to apply the settings.
sv_SE: knappen för att tillämpa inställningarna.

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V2 field.
sv_SE: Gå nu till ditt formulär och lägg till ett Google reCaptcha V2-fält.

en: For more details, please visit the
sv_SE: För mer information, besök

en: Bit form Google reCaptcha V2 documentation
sv_SE: Bit form Google reCaptcha V2-dokumentationen

en: and watch
sv_SE: och titta på

en: YouTube Video
sv_SE: YouTube-video

en: Go to the Google reCaptcha V3 Admin Dashboard
sv_SE: Gå till Google reCaptcha V3-administratörens instrumentpanel

en: Choose the type of reCaptcha V3 (reCaptcha V3).
sv_SE: Välj typen av reCaptcha V3 (reCaptcha V3).

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V3 field.
sv_SE: Gå nu till ditt formulär och lägg till ett Google reCaptcha V3-fält.

en: Bit form Google reCaptcha V3 documentation
sv_SE: Bit form Google reCaptcha V3-dokumentationen

en: Go to the Turnstile Admin Dashboard
sv_SE: Gå till Turnstile-administratörens instrumentpanel

en: If you haven't created a Turnstile Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
sv_SE: Om du inte har skapat en Turnstile-webbplats än, klicka på knappen "Lägg till webbplats" och fyll i de obligatoriska fälten.

en: If you already have a Turnstile Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
sv_SE: Om du redan har en Turnstile-webbplats, klicka på webbplatsnamnet för att öppna webbplatsens instrumentpanel.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Turnstile Settings to paste them into the corresponding
sv_SE: Då kommer du att se webbplatsnyckeln och hemliga nyckeln. Kopiera båda nycklarna och gå tillbaka till Bit form Turnstile-inställningarna för att klistra in dem i motsvarande

en: Now, Please go to your form and add a Turnstile field.
sv_SE: Gå nu till ditt formulär och lägg till ett Turnstile-fält.

en: Bit form Turnstile documentation
sv_SE: Bit form Turnstile-dokumentation

en: Go to the hCaptcha Admin Dashboard
sv_SE: Gå till hCaptcha Admin-instrumentpanelen

en: If you haven't created a hCaptcha Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
sv_SE: Om du inte har skapat en hCaptcha-webbplats än, klicka på knappen "Lägg till webbplats" och fyll i de obligatoriska fälten.

en: If you already have a hCaptcha Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
sv_SE: Om du redan har en hCaptcha-webbplats, klicka på webbplatsnamnet för att öppna webbplatsens instrumentpanel.

en: You will then see the site. Copy
sv_SE: Då kommer du att se webbplatsen. Kopiera

en: and back to Bit form hCaptcha Settings to paste in Site Key fields.
sv_SE: och gå tillbaka till Bit form hCaptcha-inställningarna för att klistra in i fältet Webbplatsnyckel.

en: Then get the secret key. Go to the Profile → Settings and click the secret tab. You will find secret list or Generate New Secret.
sv_SE: Hämta sedan den hemliga nyckeln. Gå till Profil → Inställningar och klicka på fliken Hemlig. Du kommer att hitta en lista med hemligheter eller Generera ny hemlighet.

en: Now, Please go to your form and add a hCaptcha field.
sv_SE: Gå nu till ditt formulär och lägg till ett hCaptcha-fält.

en: Bit form hCaptcha documentation
sv_SE: Bit form hCaptcha-dokumentation

en: Captcha Settings
sv_SE: Captcha-inställningar

en: Note:
sv_SE: Observera:

en: Please click on the available Captcha option for configuration.
sv_SE: Klicka på det tillgängliga Captcha-alternativet för konfiguration.

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Captcha Settings Updated
sv_SE: Captcha-inställningar uppdaterade

en: reCAPTCHA is a free service that protects your website from spam and abuse.
sv_SE: reCAPTCHA är en kostnadsfri tjänst som skyddar din webbplats från skräppost och missbruk.

en: Learn More
sv_SE: Läs mer

en: Domain URL:
sv_SE: Domän-URL:

en: To get Site Key and SECRET , Please Visit
sv_SE: För att få Site Key och SECRET, besök vänligen

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: hCaptcha is a free service that protects your website from spam and abuse.
sv_SE: hCaptcha är en gratis tjänst som skyddar din webbplats från skräppost och missbruk.

en: To get Site Key and Secret, Please Visit
sv_SE: För att få Site Key och Secret, besök vänligen

en: Turnstile is a free service that protects your website from spam and abuse.
sv_SE: Turnstile är en gratis tjänst som skyddar din webbplats från skräppost och missbruk.

en: How to set up
sv_SE: Hur man ställer in

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Are you sure to delete this template
sv_SE: Är du säker på att du vill radera denna mall

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Are you sure to duplicate this template?
sv_SE: Är du säker på att du vill duplicera denna mall?

en: Template Name
sv_SE: Mallnamn

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: Email Templates
sv_SE: E-postmallar

en: How to setup Email Templates & Send Email Notification:
sv_SE: Hur man ställer in e-postmallar & skickar e-postavisering:

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Add New Template
sv_SE: Lägg till ny mall

en: Empty
sv_SE: Tom

en: Post Type cann't be empty
sv_SE: Inläggstyp kan inte vara tom

en: Post Status cann't be empty
sv_SE: Inläggsstatus kan inte vara tom

en: Please map mandatory fields
sv_SE: Vänligen mappa obligatoriska fält

en: Integration Name
sv_SE: Integrationsnamn

en: Integration Name...
sv_SE: Integrationsnamn...

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Refresh Post Types
sv_SE: Uppdatera inläggstyper

en: Post Status
sv_SE: Inläggsstatus

en: Select Status
sv_SE: Välj status

en: Author
sv_SE: Författare

en: Select Author
sv_SE: Välj författare

en: Comment Status
sv_SE: Kommentarsstatus

en: Field Mapping
sv_SE: Fältmappning

en: Form Fields
sv_SE: Formulärfält

en: Post Fields
sv_SE: Inläggsfält

en: ACF fields Mapping
sv_SE: ACF-fältmappning

en: Refresh ACF fields
sv_SE: Uppdatera ACF-fält

en: ACF Fields
sv_SE: ACF-fält

en: ACF File Upload Fields Map
sv_SE: Karta för ACF-fält för filuppladdning

en: Error Occured
sv_SE: Fel uppstod

en: Loading ACF Fields...
sv_SE: Laddar ACF-fält...

en: Loading Post Types...
sv_SE: Laddar inläggstyper...

en: Select one of the defined WordPress post types Or custom post types for the post.
sv_SE: Välj en av de definierade WordPress-inläggstyperna eller anpassade inläggstyper för inlägget.

en: Select Post Type
sv_SE: Välj inläggstyp

en: Select the status for the post. If published status is selected and the post date is in the future, it will automatically be changed to scheduled
sv_SE: Välj status för inlägget. Om publicerad status är vald och inläggets datum ligger i framtiden, ändras det automatiskt till schemalagt

en: Select the user to be assigned to the post.
sv_SE: Välj användaren som ska tilldelas inlägget.

en: Select Field
sv_SE: Välj fält

en: Custom...
sv_SE: Anpassad...

en: Custom Value
sv_SE: Anpassat värde

en: Connect New Active Campaing API
sv_SE: Anslut nytt Active Campaign API

en: Update ActiveCampaign
sv_SE: Uppdatera ActiveCampaign

en: Update Responses with ActiveCampaign existing email?
sv_SE: Uppdatera svar med befintlig ActiveCampaign-e-post?

en: Integration name cann't be empty
sv_SE: Integrationsnamnet får inte vara tomt

en: Access API Key cann't be empty
sv_SE: Access API-nyckeln får inte vara tom

en: Access API URL cann't be empty
sv_SE: Access API-URL:en får inte vara tom

en: Authorized Successfully
sv_SE: Auktoriserad framgångsrikt

en: Integration Name:
sv_SE: Integrationsnamn:

en: Access API URL:
sv_SE: Åtkomst-API-URL:

en: Access API URL...
sv_SE: Åtkomst-API-URL...

en: Access API Key:
sv_SE: Åtkomst-API-nyckel:

en: Access API Key...
sv_SE: Åtkomst-API-nyckel...

en: ActiveCampaign lists refreshed
sv_SE: ActiveCampaign-listor uppdaterade

en: No ActiveCampaign lists found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga ActiveCampaign-listor hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: ActiveCampaign lists refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av ActiveCampaign-listor misslyckades. Vänligen försök igen

en: ActiveCampaign tags refreshed
sv_SE: ActiveCampaign-taggar uppdaterade

en: No ActiveCampaign tags found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga ActiveCampaign-taggar hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: ActiveCampaign tags refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av ActiveCampaign-taggar misslyckades. Vänligen försök igen

en: ActiveCampaign fields refreshed
sv_SE: ActiveCampaign-fält uppdaterade

en: No ActiveCampaign fields found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga ActiveCampaign-fält hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: ActiveCampaign fields refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av ActiveCampaign-fält misslyckades. Vänligen försök igen

en: Connected API:
sv_SE: Ansluten API:

en: Select an App
sv_SE: Välj en app

en: List:
sv_SE: Lista:

en: Select List
sv_SE: Välj lista

en: Tags:
sv_SE: Taggar:

en: Refresh Activecapmaign Tags
sv_SE: Uppdatera Activecampaign-taggar

en: Map Fields
sv_SE: Kartlägg fält

en: Refresh Activecapmaign Field
sv_SE: Uppdatera Activecampaign-fält

en: ActiveCampaign Fields
sv_SE: ActiveCampaign-fält

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: To Get Auth token, Please Visit
sv_SE: För att få Auth-token, besök vänligen

en: Acumbamail documentation
sv_SE: Acumbamail-dokumentationen

en: Auth Token:
sv_SE: Auth-token:

en: Auth Token...
sv_SE: Auth-token...

en: All list field fetched successfully
sv_SE: Alla listfält hämtades framgångsrikt

en: Failed to fetch list fields
sv_SE: Misslyckades med att hämta listfält

en: Lists fetched successfully
sv_SE: Listor hämtades framgångsrikt

en: Lists fetch failed. please try again
sv_SE: Listinhämtning misslyckades. försök igen

en: Api Key can't be empty
sv_SE: API-nyckeln kan inte vara tom

en: Authorized successfully
sv_SE: Godkänd framgångsrikt

en: Authorized failed
sv_SE: Godkännande misslyckades

en: Connected API List:
sv_SE: Ansluten API-lista:

en: Select API
sv_SE: Välj API

en: Actions:
sv_SE: Åtgärder:

en: Select Actions
sv_SE: Välj åtgärder

en: All List:
sv_SE: Alla listor:

en: Fetch Subscriber List
sv_SE: Hämta prenumerantlista

en: Field Map
sv_SE: Fältkarta

en: Refresh Acumbamail Fields
sv_SE: Uppdatera Acumbamail-fält

en: Acumbamail Fields
sv_SE: Acumbamail-fält

en: Authorized ✔
sv_SE: Auktoriserad ✔

en: Authorize
sv_SE: Auktorisera

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Skip exist Contact
sv_SE: Hoppa över befintlig kontakt

en: Skip if contact already exist in Autonami
sv_SE: Hoppa över om kontakt redan finns i Autonami

en: Connect Successfully
sv_SE: Anslutning lyckades

en: Autonami lists and tags refreshed
sv_SE: Autonami-listor och taggar uppdaterade

en: Autonami lists and tags refresh failed Cause:
sv_SE: Autonami-listor och taggar kunde inte uppdateras Orsak:

en: please try again
sv_SE: var god försök igen

en: Autonami lists and tags refresh failed. please try again
sv_SE: Autonami-listor och taggar kunde inte uppdateras. var god försök igen

en: Autonami fields refreshed
sv_SE: Autonami-fält uppdaterade

en: No Autonami fields found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga Autonami-fält hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: Autonami fields refresh failed. please try again
sv_SE: Autonami-fält kunde inte uppdateras. var god försök igen

en: Autonami Lists:
sv_SE: Autonami-listor:

en: Refresh Autonami Lists And Tags
sv_SE: Uppdatera Autonami-listor och taggar

en: Autonami Tags:
sv_SE: Autonami-taggar:

en: Refresh Autonami Fields
sv_SE: Uppdatera Autonami-fält

en: Autonami Fields
sv_SE: Autonami-fält

en: Loaded integration:
sv_SE: Inläst integration:

en: Integration Info
sv_SE: Integrationsinformation

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Authorize New Dropbox App
sv_SE: Auktorisera ny Dropbox-app

en: Delete File From Wordpress
sv_SE: Ta bort fil från WordPress

en: Delete file from Wordpress after upload in Dropbox
sv_SE: Ta bort fil från WordPress efter uppladdning till Dropbox

en: Please enter API key and API secret
sv_SE: Ange API-nyckel och API-hemlighet

en: To Get Api Key & Secret, Please Visit
sv_SE: För att få API-nyckel och hemlighet, besök

en: Dropbox API Console
sv_SE: Dropbox API-konsol

en: Dropbox Api Key:
sv_SE: Dropbox API-nyckel:

en: Api Key...
sv_SE: API-nyckel...

en: Dropbox Api Secret:
sv_SE: Dropbox API-hemlighet:

en: Api Secret...
sv_SE: API-hemlighet...

en: To Get Access Code, Please Visit
sv_SE: För att få åtkomstkod, besök

en: Dropbox Access Code
sv_SE: Dropbox åtkomstkod

en: Dropbox Access Code:
sv_SE: Dropbox åtkomstkod:

en: Access Code...
sv_SE: Åtkomstkod...

en: Error Occurred
sv_SE: Fel uppstod

en: Loading Dropbox Folders List...
sv_SE: Läser in Dropbox-mappens lista...

en: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Access Code can't be empty
sv_SE: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Åtkomstkod får inte vara tomma

en: Authorization failed Cause:
sv_SE: Autorisering misslyckades Orsak:

en: Authorization failed. please try again
sv_SE: Autorisering misslyckades. försök igen

en: Select Folder
sv_SE: Välj mapp

en: Fetch All Dropbox Folders
sv_SE: Hämta alla Dropbox-mappar

en: File Input
sv_SE: Filinmatning

en: Dropbox Folder
sv_SE: Dropbox-mapp

en: Integration Settings
sv_SE: Integrationsinställningar

en: Add Status to contact
sv_SE: Lägg till status till kontakt

en: API Key cann't be empty
sv_SE: API-nyckel får inte vara tom

en: API Key:
sv_SE: API-nyckel:

en: API Key...
sv_SE: API-nyckel...

en: To get API Key, Please Visit
sv_SE: För att få API-nyckel, vänligen besök

en: Elastic Email API Console
sv_SE: Elastic Email API-konsol

en: Loading Lists...
sv_SE: Läser in listor...

en: Lists:
sv_SE: Listor:

en: Fetch All Recipients
sv_SE: Hämta alla mottagare

en: Elastic Email Fields
sv_SE: Elastic Email-fält

en: API key
sv_SE: API-nyckel

en: To get API , Please Visit
sv_SE: För att få API, besök

en: Encharge API Console
sv_SE: Encharge API-konsol

en: Encharge fields refreshed
sv_SE: Encharge-fält uppdaterade

en: No Encharge fields found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga Encharge-fält hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: Encharge fields refresh failed. please try again
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera Encharge-fält. Försök igen

en: tag-1, tag-2
sv_SE: tagg-1, tagg-2

en: Encharge Fields
sv_SE: Encharge-fält

en: Skip if contact already exist in FluentCRM
sv_SE: Hoppa över om kontakt redan finns i FluentCRM

en: Double Opt-in
sv_SE: Dubbel opt-in

en: Enable Double Option for new contacts
sv_SE: Aktivera dubbel opt-in för nya kontakter

en: FluentCRM list refreshed
sv_SE: FluentCRM-lista uppdaterad

en: FluentCRM list refresh failed Cause:
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera FluentCRM-lista Orsak:

en: FluentCRM list refresh failed. please try again
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera FluentCRM-lista. Försök igen

en: Fluent CRM fields refreshed
sv_SE: Fluent CRM-fält uppdaterade

en: No Fluent CRM fields found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga Fluent CRM-fält hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: Fluent CRM fields refresh failed. please try again
sv_SE: Misslyckades med att uppdatera Fluent CRM-fält. Försök igen

en: Fluent CRM List:
sv_SE: Fluent CRM-lista:

en: Select Fluent CRM list
sv_SE: Välj Fluent CRM-lista

en: Refresh Fluent CRM List
sv_SE: Uppdatera Fluent CRM-lista

en: Fluent CRM Tags:
sv_SE: Fluent CRM-taggar:

en: Fluent CRM Fields
sv_SE: Fluent CRM-fält

en: Tags
sv_SE: Taggar

en: Add tags to contact
sv_SE: Lägg till taggar till kontakt

en: Refresh Tags
sv_SE: Uppdatera taggar

en: Integration API Key...
sv_SE: Integrations-API-nyckel...

en: To get API, Please Visit
sv_SE: För att få API, vänligen besök

en: Getgist API Console
sv_SE: Getgist API-konsol

en: Loading Tags...
sv_SE: Laddar taggar...

en: User Type:
sv_SE: Användartyp:

en: Select User Type
sv_SE: Välj användartyp

en: Gist Fields
sv_SE: Gist-fält

en: Authorize New Google App
sv_SE: Auktorisera ny Google-app

en: Update Row
sv_SE: Uppdatera rad

en: Control how the row gets updated.
sv_SE: Styr hur raden uppdateras.

en: Update google Sheet
sv_SE: Uppdatera Google Sheet

en: Update Responses with Google Sheet?
sv_SE: Uppdatera svar med Google Sheet?

en: Enter the criteria to update rows. Please use the below format.
sv_SE: Ange kriterierna för att uppdatera rader. Vänligen använd nedanstående format.

en: Update Preferance
sv_SE: Uppdateringsinställning

en: update row for first match only?
sv_SE: uppdatera rad för första träff endast?

en: Yes
sv_SE: Ja

en: No
sv_SE: Nej

en: insert new row if the above criteria doesn't met?
sv_SE: infoga ny rad om ovanstående kriterier inte uppfylls?

en: Share Settings
sv_SE: Dela inställningar

en: Homepage URL:
sv_SE: Startsides-URL:

en: Authorized Redirect URIs:
sv_SE: Auktoriserade omdirigerings-URI:er:

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit
sv_SE: För att få klient-ID och HEMLIGT, besök

en: Google API Console
sv_SE: Google API-konsol

en: Client id:
sv_SE: Klient-ID:

en: Client id...
sv_SE: Klient-ID...

en: Client secret:
sv_SE: Klienthemlighet:

en: Client secret...
sv_SE: Klienthemlighet...

en: Spreadsheet refreshed
sv_SE: Kalkylblad uppdaterat

en: Spreadsheet refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Kalkylbladsuppdatering misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: Spreadsheet refresh failed. please try again
sv_SE: Kalkylbladsuppdatering misslyckades. vänligen försök igen

en: Worksheets refreshed
sv_SE: Arbetsblad uppdaterade

en: Worksheets refresh failed. please try again
sv_SE: Arbetsbladsuppdatering misslyckades. vänligen försök igen

en: Worksheet Headers refreshed
sv_SE: Arbetsbladsrubriker uppdaterade

en: No Worksheet headers found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga arbetsbladsrubriker hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: Worksheet Headers refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av arbetsbladsrubriker misslyckades. försök igen

en: Client ID cann't be empty
sv_SE: Klient-ID kan inte vara tomt

en: Secret key cann't be empty
sv_SE: Hemlig nyckel kan inte vara tom

en: Authorization failed
sv_SE: Autorisering misslyckades

en: Authorize App:
sv_SE: Auktorisera app:

en: Spreadsheets:
sv_SE: Kalkylblad:

en: Select Spreadsheet
sv_SE: Välj kalkylblad

en: Select Worksheet
sv_SE: Välj arbetsblad

en: Header Row:
sv_SE: Rubrikrad:

en: By default, first row of the worksheet is considered as header row. This can be used if tabular data starts from any row other than the first row.
sv_SE: Som standard betraktas första raden i arbetsbladet som rubrikrad. Detta kan användas om tabulär data börjar från en rad annan än den första raden.

en: Google Fields
sv_SE: Google-fält

en: Add Tags
sv_SE: Lägg till taggar

en: Add Contact Tag
sv_SE: Lägg till kontakt-tagg

en: Select tag
sv_SE: Välj tagg

en: Refresh Groundhogg Tags
sv_SE: Uppdatera Groundhogg-tagg

en: Your Domain Name:
sv_SE: Ditt domännamn:

en: Public Key:
sv_SE: Publik nyckel:

en: Public Key...
sv_SE: Publik nyckel...

en: Public Key can't be empty
sv_SE: Offentlig nyckel kan inte vara tom

en: token can't be empty
sv_SE: token kan inte vara tom

en: Domain Name can't be empty
sv_SE: Domännamn kan inte vara tomt

en: Authorization Successful
sv_SE: Auktorisering lyckades

en: Authorization Failed
sv_SE: Auktorisering misslyckades

en: Groundhogg all tag fetched successfully
sv_SE: Alla Groundhogg-taggar hämtades framgångsrikt

en: Failed to fetch groundhoggtag
sv_SE: Misslyckades med att hämta groundhoggtag

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Groundhogg Fields
sv_SE: Groundhogg-fält

en: Add Meta field
sv_SE: Lägg till metafält

en: Groundhogg Meta Fields
sv_SE: Groundhogg-metafält

en: All Tags:
sv_SE: Alla taggar:

en: Custom Groundhogg Value
sv_SE: Anpassat Groundhogg-värde

en: Contact Owner
sv_SE: Kontaktägare

en: Add a contact owner
sv_SE: Lägg till en kontaktägare

en: Lifecycle Stage
sv_SE: Livscykelstadium

en: Add a lifecycle stage
sv_SE: Lägg till ett livscykelstadium

en: Lead Status
sv_SE: Lead-status

en: Add lead status
sv_SE: Lägg till leadstatus

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: Associate deal with contacts
sv_SE: Associera affär med kontakter

en: Company
sv_SE: Företag

en: Associate deal with company
sv_SE: Associera affär med företag

en: Deal Type
sv_SE: Affärstyp

en: Add type to deal
sv_SE: Lägg till typ till affär

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Add priority to deal
sv_SE: Lägg till prioritet till affär

en: Refresh Owners
sv_SE: Uppdatera ägare

en: Contacts
sv_SE: Kontakter

en: Refresh CRM Tags
sv_SE: Uppdatera CRM-taggar

en: Hubspot API Console
sv_SE: Hubspot API-konsol

en: Loading Pipelines...
sv_SE: Laddar pipelines...

en: Loading Owners...
sv_SE: Laddar ägare...

en: Loading Contacts...
sv_SE: Laddar kontakter...

en: Loading Company...
sv_SE: Laddar företag...

en: Action:
sv_SE: Åtgärd:

en: Select Action
sv_SE: Välj åtgärd

en: Select Pipeline
sv_SE: Välj Pipeline

en: Stage:
sv_SE: Steg:

en: Select Stage
sv_SE: Välj Steg

en: Hubspot Fields
sv_SE: Hubspot-fält

en: Data center cann't be empty
sv_SE: Datacentret får inte vara tomt

en: Data Center:
sv_SE: Datacenter:

en: --Select a data center--
sv_SE: --Välj ett datacenter--

en: Zoho API Console
sv_SE: Zoho API-konsol

en: Successfully Integrated
sv_SE: Lyckades integrera

en: Finish & Save
sv_SE: Slutför & Spara

en: Webhook tests failed. please try again
sv_SE: Webhook-testen misslyckades. försök igen

en: Integration name
sv_SE: Integrationsnamn

en: Link:
sv_SE: Länk:

en: To got Webhook , Please Visit
sv_SE: För att få Webhook, vänligen besök

en: Method:
sv_SE: Metod:

en: Add Url Parameter: (optional)
sv_SE: Lägg till URL-parameter: (valfritt)

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Value
sv_SE: Värde

en: Add field
sv_SE: Lägg till fält

en: Test Webhook
sv_SE: Testa Webhook

en: Response:
sv_SE: Svar:

en: Try our free webhook test website:
sv_SE: Prova vår kostnadsfria webhook-testwebbplats:

en: Authorize New Mailchimp App
sv_SE: Auktorisera nytt Mailchimp-program

en: Add Address Field
sv_SE: Lägg till adressfält

en: Add Double Opt-in
sv_SE: Lägg till dubbel opt-in

en: Update Mail Chimp
sv_SE: Uppdatera Mailchimp

en: Update Responses with MailChimp exist Aduience?
sv_SE: Uppdatera svar med MailChimp befintlig målgrupp?

en: Authorize App Name:
sv_SE: Auktorisera appnamn:

en: Authorize App Name...
sv_SE: Auktorisera appnamn...

en: Mail Chimp API Console
sv_SE: Mailchimp API-konsol

en: Audience list refreshed
sv_SE: Målgruppslista uppdaterad

en: Audience list refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av målgruppslista misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Audience list failed. please try again
sv_SE: Målgruppslista misslyckades. försök igen

en: Audience tags refreshed
sv_SE: Målgruppsetiketter uppdaterade

en: Audience tags refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av målgruppsetiketter misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Audience tags failed. please try again
sv_SE: Målgruppsetiketter misslyckades. försök igen

en: Fields refreshed
sv_SE: Fält uppdaterade

en: Fields refresh failed. please try again
sv_SE: Fältuppdatering misslyckades. försök igen

en: Authorized App:
sv_SE: Auktoriserad app:

en: Audience List:
sv_SE: Målgruppslista:

en: Select Audience List
sv_SE: Välj målgruppslista

en: Refresh MailChimp Tags
sv_SE: Uppdatera MailChimp-taggar

en: Mail Chimp Fields
sv_SE: MailChimp-fält

en: Address Field Map
sv_SE: Adressfältkarta

en: Form Address Fields
sv_SE: Formuläradressfält

en: Mail Chimp Address Fields
sv_SE: MailChimp-adressfält

en: Groups
sv_SE: Grupper

en: Add Groups
sv_SE: Lägg till grupper

en: Add Subscriber Status
sv_SE: Lägg till prenumerantstatus

en: Update Subscriber
sv_SE: Uppdatera prenumerant

en: Update Responses with MailerLite exist Subscriber?
sv_SE: Uppdatera svar med MailerLite existerande prenumerant?

en: Refresh Groups
sv_SE: Uppdatera grupper

en: Type
sv_SE: Typ

en: Select Version:
sv_SE: Välj version:

en: To Get API token, Please Visit
sv_SE: För att få API-token, vänligen besök

en: MailerLite API Token
sv_SE: MailerLite API-token

en: API Token:
sv_SE: API-token:

en: API Token...
sv_SE: API-token...

en: Fields refresh successfully
sv_SE: Fälten uppdaterades framgångsrikt

en: Authorized Failed
sv_SE: Auktorisering misslyckades

en: Fields refresh failed
sv_SE: Fälten uppdaterades inte

en: Group fetch successfully
sv_SE: Grupp hämtades framgångsrikt

en: Group fetch failed
sv_SE: Grupphämtning misslyckades

en: MailerLite Fields
sv_SE: MailerLite-fält

en: Update MailPoet
sv_SE: Uppdatera MailPoet

en: Update Responses with Mailpoet exist Subscriber?
sv_SE: Uppdatera svar med MailPoet-existerande prenumerant?

en: Newsletter list refreshed
sv_SE: Nyhetsbrevslistan uppdaterades

en: Newsletter list refresh failed Cause:
sv_SE: Nyhetsbrevslistans uppdatering misslyckades Orsak:

en: Newsletter list refresh failed. please try again
sv_SE: Nyhetsbrevslistans uppdatering misslyckades. försök igen

en: Mailpoet fields refreshed
sv_SE: MailPoet-fält uppdaterades

en: No Mailpoet fields found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga MailPoet-fält hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: Mailpoet fields refresh failed. please try again
sv_SE: MailPoet-fältens uppdatering misslyckades. försök igen

en: Refresh MailPoet List
sv_SE: Uppdatera MailPoet-lista

en: MailPoet Fields
sv_SE: MailPoet-fält

en: MetaBox Fields Mapping
sv_SE: MetaBox-fältmappning

en: Refresh MetaBox List
sv_SE: Uppdatera MetaBox-lista

en: Metabox Fields
sv_SE: Metabox-fält

en: Metabox File Upload Fields Map
sv_SE: Metabox filuppladdningsfältmapp

en: Metaxbox Fields
sv_SE: Metaxbox-fält

en: Metabox Fields Mapping
sv_SE: Metabox-fältmappning

en: Loading MetaBox Fields...
sv_SE: Laddar MetaBox-fält...

en: Authorize New One Drive App
sv_SE: Auktorisera ny OneDrive-app

en: Upload Files
sv_SE: Ladda upp filer

en: Add attachments from Bit-integration-pro to OneDrive folder.
sv_SE: Lägg till bilagor från Bit-integration-pro till OneDrive-mappen.

en: This action is required.
sv_SE: Denna åtgärd krävs.

en: Select Attachment
sv_SE: Välj bilaga

en: Select file upload fields
sv_SE: Välj fält för filuppladdning

en: Delete file from Wordpress after upload in OneDrive
sv_SE: Ta bort fil från WordPress efter uppladdning till OneDrive

en: To Get Client Id & Secret, Please Visit
sv_SE: För att få klient-ID och hemlighet, vänligen besök

en: Azure Portal
sv_SE: Azure-portalen

en: OneDrive Client Id:
sv_SE: OneDrive-klient-ID:

en: Client Id...
sv_SE: Klient-ID...

en: OneDrive Client Secret:
sv_SE: OneDrive-klienthemlighet:

en: Client Secret...
sv_SE: Klienthemlighet...

en: Loading OneDrive Folders List...
sv_SE: Laddar lista över OneDrive-mappar...

en: Sub Folders refreshed
sv_SE: Under-mappar uppdaterade

en: No Sub Folder Found
sv_SE: Ingen undermapp hittades

en: Sub Folders refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av undermappar misslyckades. Försök igen

en: Client Id can't be empty
sv_SE: Klient-ID kan inte vara tomt

en: Client Secret can't be empty
sv_SE: Klienthemlighet kan inte vara tom

en: Refresh All oneDrive Folders
sv_SE: Uppdatera alla OneDrive-mappar

en: Refresh Sub Folders
sv_SE: Uppdatera undermappar

en: Pod Fields
sv_SE: Podfält

en: Pod cann't be empty
sv_SE: Pod får inte vara tom

en: Authorize New Rapidmail Account
sv_SE: Auktorisera nytt Rapidmail-konto

en: Send Activation Email
sv_SE: Skicka aktiveringsmail

en: Add Send Activation Email
sv_SE: Lägg till skicka aktiveringsmail

en: To get Username and Password , Please Visit
sv_SE: För att få användarnamn och lösenord, besök

en: Create API User
sv_SE: Skapa API-användare

en: User Name:
sv_SE: Användarnamn:

en: User name...
sv_SE: Användarnamn...

en: Password:
sv_SE: Lösenord:

en: Password...
sv_SE: Lösenord...

en: Loading Recipientslist...
sv_SE: Laddar mottagarlista...

en: Username can't be empty
sv_SE: Användarnamn får inte vara tomt

en: Password can't be empty
sv_SE: Lösenord får inte vara tomt

en: Recipient:
sv_SE: Mottagare:

en: Select Recipients
sv_SE: Välj mottagare

en: Rapidmail Fields
sv_SE: Rapidmail-fält

en: To Get Client Auth token, Please Visit
sv_SE: För att få klientauth-token, vänligen besök

en: Access Token can't be empty
sv_SE: Access Token kan inte vara tom

en: SendFox List Fields
sv_SE: SendFox Listfält

en: Refresh SendFox List
sv_SE: Uppdatera SendFox-lista

en: SendFox Fields
sv_SE: SendFox-fält

en: SendFox Unsubscribe Fields
sv_SE: SendFox Avprenumerationsfält

en: Template name cann't be empty
sv_SE: Mallnamn kan inte vara tomt

en: Redirection url name cann't be empty
sv_SE: Omdirigerings-URL kan inte vara tom

en: Update Sendinblue
sv_SE: Uppdatera Sendinblue

en: Update Responses with Sendinblue existing email?
sv_SE: Uppdatera svar med befintlig Sendinblue-e-post?

en: Brevo(SendinBlue) API Console
sv_SE: Brevo (SendinBlue) API-konsol

en: List refreshed
sv_SE: Lista uppdaterad

en: List refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Listuppdatering misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: List failed. please try again
sv_SE: Listan misslyckades. vänligen försök igen

en: Templates refreshed
sv_SE: Mallarna uppdaterades

en: Templates refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Malluppdatering misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: Templates failed. please try again
sv_SE: Mallarna misslyckades. vänligen försök igen

en: Sendinblue fields refreshed
sv_SE: Sendinblue-fält uppdaterade

en: No Sendinblue fields found. Try changing the header row number or try again
sv_SE: Inga Sendinblue-fält hittades. Försök ändra rubrikradsnumret eller försök igen

en: Sendinblue fields refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av Sendinblue-fält misslyckades. vänligen försök igen

en: Refresh Sendinblue Lists
sv_SE: Uppdatera Sendinblue-listor

en: Sendinblue Fields
sv_SE: Sendinblue-fält

en: Template:
sv_SE: Mall:

en: Select Template
sv_SE: Välj mall

en: Refresh Sendinblue Templates
sv_SE: Uppdatera Sendinblue-mallar

en: RedirectionUrl:
sv_SE: Omdirigerings-URL:

en: Attachments or Signature field
sv_SE: Bilagor eller signaturfält

en: Add attachments or Signature field from BitForm to send Telegram.
sv_SE: Lägg till bilagor eller signaturfält från BitForm för att skicka Telegram.

en: Please select file upload or signature field
sv_SE: Vänligen välj filuppladdnings- eller signaturfält

en: Authorized Filled
sv_SE: Auktoriserad ifylld

en: Bot API Key:
sv_SE: Bot API-nyckel:

en: Bot API Key...
sv_SE: Bot API-nyckel...

en: Chat list refreshed
sv_SE: Chattlista uppdaterad

en: Chat list refresh failed Cause:
sv_SE: Uppdatering av chattlista misslyckades orsak:

en: Chat list refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av chattlista misslyckades. vänligen försök igen

en: Chat List:
sv_SE: Chattlista:

en: Select Chat List
sv_SE: Välj chattlista

en: Refresh Telegram List
sv_SE: Uppdatera Telegramlista

en: Parse Mode:
sv_SE: Tolkningsläge:

en: Messages:
sv_SE: Meddelanden:

en: Account SID:
sv_SE: Kontots SID:

en: Account SID...
sv_SE: Kontots SID...

en: To get Account SID and Auth Token , Please Visit
sv_SE: För att få Kontots SID och Auth Token, vänligen besök

en: Twilio Console
sv_SE: Twilio-konsolen

en: From:
sv_SE: Från:

en: Phone Number...
sv_SE: Telefonnummer...

en: Account SID can't be empty
sv_SE: Kontots SID får inte vara tomt

en: Auth Token can't be empty
sv_SE: Auth Token får inte vara tomt

en: Phone number can't be empty
sv_SE: Telefonnummer får inte vara tomt

en: Twilio Fields
sv_SE: Twilio-fält

en: Connected with WooCommerce Successfully
sv_SE: Ansluten till WooCommerce framgångsrikt

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Module:
sv_SE: Modul:

en: Select Module
sv_SE: Välj modul

en: Refresh Fields
sv_SE: Uppdatera fält

en: WooCommerce Fields
sv_SE: WooCommerce-fält

en: Map File Upload Fields
sv_SE: Karta över fält för filuppladdning

en: Downloadable
sv_SE: Nedladdningsbar

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
sv_SE: Nedladdningsbara produkter ger tillgång till en fil vid köp.

en: Downloadable Product
sv_SE: Nedladdningsbar produkt

en: Select File Upload Fields
sv_SE: Välj fält för filuppladdning

en: Select Fields
sv_SE: Välj fält

en: Authorize New Zoho Analytics App
sv_SE: Godkänn ny Zoho Analytics-app

en: Share Table
sv_SE: Dela tabell

en: Share Table with users pushed to Zoho Analytics.
sv_SE: Dela tabell med användare som skickas till Zoho Analytics.

en: Example
sv_SE: Exempel

en: Here Department, Salary and Country are Zoho Analytics table column name
sv_SE: Här är Department, Salary och Country kolumnnamn i Zoho Analytics-tabellen

en: Supported Arithmetic Operators: ( +, -, *, / ) and Supported Relational Operators: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )
sv_SE: Stödda aritmetiska operatorer: ( +, -, *, / ) och stödda relationsoperatorer: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )

en: Enter Email Addresses
sv_SE: Ange e-postadresser

en: you can select analytics users or select form fields value or even can input custom email address as well
sv_SE: du kan välja analysanvändare eller välja formulärfältvärde eller till och med ange en egen e-postadress

en: Permissions Settings
sv_SE: Behörighetsinställningar

en: Zoho Analytics Owner Email:
sv_SE: Zoho Analytics ägare e-post:

en: Owner Email
sv_SE: Ägare e-post

en: Workspaces refreshed
sv_SE: Arbetsytor uppdaterade

en: Workspaces refresh failed Cause:
sv_SE: Uppdatering av arbetsytor misslyckades orsak:

en: Workspaces refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av arbetsytor misslyckades. försök igen

en: Users refreshed
sv_SE: Användare uppdaterade

en: Users refresh failed Cause:
sv_SE: Uppdatering av användare misslyckades Orsak:

en: Users refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av användare misslyckades. försök igen

en: Tables refreshed
sv_SE: Tabeller uppdaterade

en: Tables refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av tabeller misslyckades. försök igen

en: Table Headers refreshed
sv_SE: Tabellhuvuden uppdaterade

en: Zoho didn't provide column names for this table
sv_SE: Zoho tillhandahöll inga kolumnnamn för denna tabell

en: Table Headers refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av tabellhuvuden misslyckades. försök igen

en: Workspace:
sv_SE: Arbetsyta:

en: Select Workspace
sv_SE: Välj arbetsyta

en: Refresh Analytics Workspaces
sv_SE: Uppdatera Analytics-arbetsytor

en: Table:
sv_SE: Tabell:

en: Select Table
sv_SE: Välj tabell

en: ** Zoho Analytics doesn't support data INSERT / UPDATE in other integration table
sv_SE: ** Zoho Analytics stödjer inte data INSÄTTNING / UPPDATERING i andra integrationstabeller

en: Refresh Analytics Table Headers
sv_SE: Uppdatera Analytics tabellhuvuden

en: Zoho Fields
sv_SE: Zoho-fält

en: Authorize New Zoho Bigin App
sv_SE: Auktorisera ny Zoho Bigin-app

en: Workflow
sv_SE: Arbetsflöde

en: Trigger workflows in Zoho Bigin.
sv_SE: Starta arbetsflöden i Zoho Bigin.

en: Approval
sv_SE: Godkännande

en: Send entries to approval list in Zoho Bigin.
sv_SE: Skicka poster till godkännandelistan i Zoho Bigin.

en: Add a Note
sv_SE: Lägg till en anteckning

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Bigin.
sv_SE: Lägg till en anteckning från bitform som skickas till Zoho Bigin.

en: Upload Photo
sv_SE: Ladda upp foto

en: Attachment
sv_SE: Bilaga

en: Add attachments from BitForm to Zoho Bigin.
sv_SE: Lägg till bilagor från BitForm till Zoho Bigin.

en: Record Owner
sv_SE: Postägare

en: Tag Name
sv_SE: Taggnamn

en: Notes
sv_SE: Anteckningar

en: Note Title
sv_SE: Anteckningstitel

en: Note Content
sv_SE: Anteckningsinnehåll

en: Field
sv_SE: Fält

en: Modules refreshed
sv_SE: Moduler uppdaterade

en: Modules refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av moduler misslyckades. Orsak: %s. Försök igen

en: Modules refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av moduler misslyckades. Försök igen

en: RelatedLists refreshed
sv_SE: Relaterade listor uppdaterade

en: RelatedLists refresh failed Cause:
sv_SE: Uppdatering av relaterade listor misslyckades. Orsak:

en: RelatedLists refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av relaterade listor misslyckades. Försök igen

en: Tags Refreshed
sv_SE: Taggar uppdaterade

en: Tags refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av taggar misslyckades. försök igen

en: Users Refreshed
sv_SE: Användare uppdaterade

en: Refresh Bigin Modules
sv_SE: Uppdatera Bigin-moduler

en: New Record
sv_SE: Ny post

en: Map Attachments
sv_SE: Kartlägg bilagor

en: Related List:
sv_SE: Relaterad lista:

en: Select Related Module
sv_SE: Välj relaterad modul

en: Refresh Bigin Related Lists
sv_SE: Uppdatera Bigin relaterade listor

en: Authorize New Zoho Campaigns App
sv_SE: Auktorisera ny Zoho Campaigns-app

en: Lists refreshed
sv_SE: Listor uppdaterade

en: Lists refresh failed Cause:
sv_SE: Listuppdatering misslyckades. Orsak:

en: Lists refresh failed. please try again
sv_SE: Listuppdatering misslyckades. försök igen

en: Contact Fields refreshed
sv_SE: Kontaktfält uppdaterade

en: Zoho didn't provide fields names for this list
sv_SE: Zoho tillhandahöll inga fältnamn för denna lista

en: Contact Fields refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av kontaktfält misslyckades. försök igen

en: Contact Email
sv_SE: Kontakt E-post

en: Refresh Campaigns Lists
sv_SE: Uppdatera kampanjlistor

en: Refresh Campaigns Contact Fields
sv_SE: Uppdatera kampanjers kontaktfält

en: Authorize New Zoho Creator App
sv_SE: Auktorisera ny Zoho Creator-app

en: Update Record
sv_SE: Uppdatera post

en: Control how the record gets updated.
sv_SE: Styr hur posten uppdateras.

en: Enter the criteria to update records. Please use the below format.
sv_SE: Ange kriterierna för att uppdatera poster. Använd följande format.

en: Example:
sv_SE: Exempel:

en: Here Email is Zoho Creator Field link name. info:
sv_SE: Här är Email Zoho Creator-fältets länknamn. info:

en: Zoho Creator Criteria Guide
sv_SE: Zoho Creator-kriterieguide

en: insert new record if the above criteria doesn&apos;t met?
sv_SE: infoga ny post om ovanstående kriterier inte uppfylls?

en: Owner Name (Your Zoho Creator screen name):
sv_SE: Ägarens namn (ditt Zoho Creator-skärmnamn):

en: Your Zoho Creator screen name...
sv_SE: Ditt Zoho Creator-skärmnamn...

en: Applications refreshed
sv_SE: Applikationer uppdaterade

en: Applications refresh failed Cause:
sv_SE: Applikationsuppdatering misslyckades Orsak:

en: Applications refresh failed. please try again
sv_SE: Applikationsuppdatering misslyckades. försök igen

en: Forms refreshed
sv_SE: Formulär uppdaterade

en: Forms refresh failed Cause:
sv_SE: Formuläruppdatering misslyckades Orsak:

en: Forms refresh failed. please try again
sv_SE: Formuläruppdatering misslyckades. försök igen

en: Fields refresh failed Cause:
sv_SE: Fältuppdatering misslyckades Orsak:

en: Application:
sv_SE: Applikation:

en: Select Application
sv_SE: Välj applikation

en: Form:
sv_SE: Formulär:

en: Select Form
sv_SE: Välj formulär

en: Refresh Creator Fields
sv_SE: Uppdatera Creator-fält

en: Authorize New Zoho CRM App
sv_SE: Auktorisera ny Zoho CRM-app

en: Trigger CRM workflows
sv_SE: Utlös CRM-arbetsflöden

en: Add attachments or signatures from BitForm to CRM.
sv_SE: Lägg till bilagor eller signaturer från BitForm till CRM.

en: Send entries to CRM approval list.
sv_SE: Skicka poster till CRM:s godkännandelista.

en: Trigger CRM Blueprint
sv_SE: Utlös CRM Blueprint

en: Capture GCLID
sv_SE: Fånga GCLID

en: Sends the click details of AdWords Ads to Zoho CRM.
sv_SE: Skickar klickdetaljer för AdWords-annonser till Zoho CRM.

en: Upsert Records
sv_SE: Infoga eller uppdatera poster

en: The record is updated if it already exists else it is inserted as a new record.
sv_SE: Posten uppdateras om den redan finns, annars infogas den som en ny post.

en: Assignment Rules
sv_SE: Tilldelningsregler

en: Trigger Assignment Rules in Zoho CRM.
sv_SE: Utlös tilldelningsregler i Zoho CRM.

en: Tag Records
sv_SE: Tagga poster

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM.
sv_SE: Lägg till en tagg på poster som skickas till Zoho CRM.

en: Add a owner to records pushed to Zoho CRM.
sv_SE: Lägg till en ägare till poster som skickas till Zoho CRM.

en: Select Assignment Rule
sv_SE: Välj tilldelningsregel

en: Refresh CRM Assignment Rules
sv_SE: Uppdatera CRM:s tilldelningsregler

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM
sv_SE: Lägg till en tagg på poster som skickas till Zoho CRM

en: Owner Name
sv_SE: Ägarnamn

en: Select Owner
sv_SE: Välj ägare

en: Refresh CRM Owners
sv_SE: Uppdatera CRM-ägare

en: Upsert Record
sv_SE: Infoga eller uppdatera post

en: Upsert Using
sv_SE: Infoga eller uppdatera med

en: Arrange fields in order of preferance for upsertion
sv_SE: Ordna fält i prioriteringsordning för infogning/uppdatering

en: Upsert Preferance
sv_SE: Prioritering för infogning/uppdatering

en: Overwrite existing field values in Zoho CRM with empty field values from Bit Form while upserting a record?
sv_SE: Skriv över befintliga fältvärden i Zoho CRM med tomma fältvärden från Bit Form när en post infogas eller uppdateras?

en: Layouts refreshed
sv_SE: Layouter uppdaterade

en: Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av layouter misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Layouts refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av layouter misslyckades. försök igen

en: Tags refreshed
sv_SE: Taggar uppdaterade

en: Tags refresh failed Cause:
sv_SE: Uppdatering av taggar misslyckades Orsak:

en: Owners refreshed
sv_SE: Ägare uppdaterade

en: Owners refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av ägare misslyckades. försök igen

en: Assignment Rules refreshed
sv_SE: Tilldelningsregler uppdaterade

en: Assignment Rules refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av tilldelningsregler misslyckades. försök igen

en: Refresh CRM Modules
sv_SE: Uppdatera CRM-moduler

en: Related List #
sv_SE: Relaterad lista #

en: Add More Related List
sv_SE: Lägg till fler relaterade listor

en: Select Layout
sv_SE: Välj layout

en: Refresh CRM Layouts
sv_SE: Uppdatera CRM-layouts

en: Refresh CRM Related Lists
sv_SE: Uppdatera CRM-relaterade listor

en: File Upload Field Map
sv_SE: Fältkarta för filuppladdning

en: Please select a ticket owner
sv_SE: Vänligen välj en biljettägare

en: Authorize New Zoho Desk App
sv_SE: Auktorisera ny Zoho Desk-app

en: Ticket Owner
sv_SE: Biljettägare

en: Add a owner to ticket pushed to Zoho Desk.
sv_SE: Lägg till en ägare till biljett som skickas till Zoho Desk.

en: ticket owner is required
sv_SE: biljettägare krävs

en: Product Name
sv_SE: Produktnamn

en: Add a product to ticket pushed to Zoho Desk.
sv_SE: Lägg till en produkt till biljett som skickas till Zoho Desk.

en: Attachments
sv_SE: Bifogade filer

en: Add attachments from BitForm to ticket pushed to Zoho Desk.
sv_SE: Lägg till bilagor från BitForm till biljett som skickas till Zoho Desk.

en: Select Product
sv_SE: Välj produkt

en: Portals refreshed
sv_SE: Portaler uppdaterade

en: Portals refresh failed Cause:
sv_SE: Portaluppdatering misslyckades Orsak:

en: Portals refresh failed. please try again
sv_SE: Portaluppdatering misslyckades. försök igen

en: Departments refreshed
sv_SE: Avdelningar uppdaterade

en: Departments refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Avdelningsuppdatering misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Departments refresh failed. please try again
sv_SE: Avdelningsuppdatering misslyckades. försök igen

en: Owners refresh failed Cause:
sv_SE: Uppdatering av ägare misslyckades Orsak:

en: Products refreshed
sv_SE: Produkter uppdaterade

en: Products refresh failed Cause:
sv_SE: Uppdatering av produkter misslyckades Orsak:

en: Products refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av produkter misslyckades. var god försök igen

en: Select Portal
sv_SE: Välj portal

en: Refresh Desk Portals
sv_SE: Uppdatera Desk-portaler

en: Department:
sv_SE: Avdelning:

en: Select Department
sv_SE: Välj avdelning

en: Refresh Desk Departments
sv_SE: Uppdatera Desk-avdelningar

en: Refresh Desk Fields
sv_SE: Uppdatera Desk-fält

en: Add attachments from BitForm to mail pushed to Zoho Mail.
sv_SE: Lägg till bilagor från BitForm till e-post skickad till Zoho Mail.

en: Type:
sv_SE: Typ:

en: Select type
sv_SE: Välj typ

en: Send Email
sv_SE: Skicka e-post

en: Save as Draft
sv_SE: Spara som utkast

en: Add Email Receiver
sv_SE: Lägg till e-postmottagare

en: CC:
sv_SE: Kopia (CC):

en: Add Email CC
sv_SE: Lägg till e-post CC

en: BCC:
sv_SE: Hemlig kopia (BCC):

en: Add Email BCC
sv_SE: Lägg till e-post BCC

en: Subject:
sv_SE: Ämne:

en: Email Subject Here
sv_SE: E-postämne här

en: Add form field
sv_SE: Lägg till formulärfält

en: Body:
sv_SE: Meddelande:

en: Refresh MarketingHub Lists
sv_SE: Uppdatera MarketingHub-listor

en: Refresh MarketingHub Contact Fields
sv_SE: Uppdatera MarketingHub kontaktfält

en: Create
sv_SE: Skapa

en: %s Owner
sv_SE: %s Ägare

en: Add an owner to %s  pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Lägg till en ägare till %s som skickas till Zoho Projects.

en: Task Layout
sv_SE: Uppgiftslayout

en: Add a layout to project pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Lägg till en layout till projekt som skickas till Zoho Projects.

en: task layout is required
sv_SE: uppgiftslayout krävs

en: Public Project
sv_SE: Publikt projekt

en: by default, it is set as private project.
sv_SE: som standard är det inställt som privat projekt.

en: Project user
sv_SE: Projektanvändare

en: Assign users to project pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Tilldela användare till projekt som skickas till Zoho Projects.

en: Group Name
sv_SE: Gruppnamn

en: Add a group to project pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Lägg till en grupp till projekt som skickas till Zoho Projects.

en: %s Flag
sv_SE: %s Flagga

en: Add a flag to
sv_SE: Lägg till en flagga till

en: pushed to Zoho Projects.
sv_SE: pushad till Zoho Projects.

en: flag is required
sv_SE: flagga krävs

en: Issue Followers
sv_SE: Ärende Följare

en: Add followers to issue pushed to Zoho Projects
sv_SE: Lägg till följare till ärende pushat till Zoho Projects

en: Issue %s
sv_SE: Ärende %s

en: Add %s to issue pushed to Zoho Projects
sv_SE: Lägg till %s till ärende pushat till Zoho Projects

en: %s Attachments
sv_SE: %s Bilagor

en: %s Time Log
sv_SE: %s Tidslogg

en: Add time log to %s pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Lägg till tidslogg till %s pushat till Zoho Projects.

en: %s Recurrence
sv_SE: %s Upprepning

en: Add recurrence to %s pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Lägg till upprepning till %s pushat till Zoho Projects.

en: %s Reminder
sv_SE: %s Påminnelse

en: Add reminder to %s pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Lägg till påminnelse till %s pushat till Zoho Projects.

en: %s Tags
sv_SE: %s Taggar

en: Add tags to %s pushed to Zoho Projects.
sv_SE: Lägg till taggar till %s pushat till Zoho Projects.

en: Refresh Portal Users
sv_SE: Uppdatera portal-användare

en: Refresh Task Layouts
sv_SE: Uppdatera uppgiftslayout

en: Assign Project Users
sv_SE: Tilldela projektanvändare

en: Project Group
sv_SE: Projektgrupp

en: Select Group
sv_SE: Välj grupp

en: Refresh Project Groups
sv_SE: Uppdatera projektgrupper

en: Select Flag
sv_SE: Välj flagga

en: Internal
sv_SE: Intern

en: External
sv_SE: Extern

en: Select Date
sv_SE: Välj datum

en: Billing Status
sv_SE: Faktureringsstatus

en: Billable
sv_SE: Fakturerbar

en: Non Billable
sv_SE: Icke fakturerbar

en: Enter Hours
sv_SE: Ange timmar

en: set start & end time
sv_SE: ange start- och sluttid

en: Start Time
sv_SE: Starttid

en: End Time
sv_SE: Sluttid

en: set hours
sv_SE: ange timmar

en: Select Reminder Type
sv_SE: Välj påminnelsetyp

en: Select Type
sv_SE: Välj typ

en: Daily
sv_SE: Dagligen

en: On Same Day
sv_SE: Samma dag

en: Before Due Date
sv_SE: Före förfallodatum

en: Custom Date
sv_SE: Anpassat datum

en: Day Before
sv_SE: Dag innan

en: Select Time
sv_SE: Välj tid

en: Notify Users
sv_SE: Meddela användare

en: Select Recurring Frequency
sv_SE: Välj återkommande frekvens

en: Select Frequency
sv_SE: Välj frekvens

en: Weekley
sv_SE: Veckovis

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: Yearly
sv_SE: Årligen

en: Once Every
sv_SE: En gång var

en: End After
sv_SE: Avsluta efter

en: Set to previous business day
sv_SE: Sätt till föregående arbetsdag

en: Retain comments for subsequent recurrences
sv_SE: Behåll kommentarer för efterföljande återkomster

en: Create next recurrence after the close of current task.
sv_SE: Skapa nästa återkomst efter avslut av nuvarande uppgift.

en: Custom Tags
sv_SE: Anpassade taggar

en: Add Custom Tag
sv_SE: Lägg till anpassad tagg

en: No Portal Found
sv_SE: Inget portal hittades

en: Portals refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av portaler misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Projects refreshed
sv_SE: Projekt uppdaterade

en: No Project Found
sv_SE: Inget projekt hittades

en: Projects refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av projekt misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Projects refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av projekt misslyckades. försök igen

en: Milestones refreshed
sv_SE: Milstolpar uppdaterade

en: No Milestone Found
sv_SE: Ingen milstolpe hittades

en: Milestones refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av milstolpar misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: Milestones refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av milstolpar misslyckades. vänligen försök igen

en: Tasklists refreshed
sv_SE: Uppgiftslistor uppdaterade

en: No Tasklist Found
sv_SE: Ingen uppgiftslista hittades

en: Tasklists refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av uppgiftslistor misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: Tasklists refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av uppgiftslistor misslyckades. vänligen försök igen

en: Tasks refreshed
sv_SE: Uppgifter uppdaterade

en: No Task Found
sv_SE: Ingen uppgift hittades

en: Tasks refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av uppgifter misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: Tasks refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av uppgifter misslyckades. vänligen försök igen

en: Fields refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av fält misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: No Owner Found
sv_SE: Ingen ägare hittades

en: Owners refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av ägare misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: Task Layouts refreshed
sv_SE: Uppgiftslayouter uppdaterade

en: No Task Layout Found
sv_SE: Ingen uppgiftslayout hittades

en: Task Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av uppgiftslayouter misslyckades Orsak: %s. vänligen försök igen

en: Task Layouts refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av uppgiftslayouter misslyckades. vänligen försök igen

en: Project Groups refreshed
sv_SE: Projektgrupper uppdaterade

en: No Project Group Found
sv_SE: Ingen projektgrupp hittades

en: Project Groups refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av projektgrupper misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Project Groups refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av projektgrupper misslyckades. försök igen

en: No Tag Found
sv_SE: Ingen tagg hittades

en: Tags refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av taggar misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: please map mandatory fields
sv_SE: vänligen mappa obligatoriska fält

en: please fill up the required actions
sv_SE: vänligen fyll i de nödvändiga åtgärderna

en: to create a subtask you must select a task or create a new task
sv_SE: för att skapa en deluppgift måste du välja en uppgift eller skapa en ny uppgift

en: to create a %s under milestone you must select a tasklist or create a new tasklist
sv_SE: för att skapa en %s under milstolpe måste du välja en uppgiftslista eller skapa en ny uppgiftslista

en: Refresh Projects Portals
sv_SE: Uppdatera projektportaler

en: Event:
sv_SE: Händelse:

en: Select Event
sv_SE: Välj händelse

en: Create Project
sv_SE: Skapa projekt

en: Create Milestone
sv_SE: Skapa milstolpe

en: Create Tasklist
sv_SE: Skapa uppgiftslista

en: Create Task
sv_SE: Skapa uppgift

en: Create Sub Task
sv_SE: Skapa deluppgift

en: Create Issue
sv_SE: Skapa problem

en: Select Project
sv_SE: Välj projekt

en: Refresh Projects
sv_SE: Uppdatera projekt

en: create a new project
sv_SE: skapa ett nytt projekt

en: Milestone:
sv_SE: Milstolpe:

en: Select Milestone
sv_SE: Välj milstolpe

en: Refresh Milestones
sv_SE: Uppdatera milstolpar

en: create a new milestone
sv_SE: skapa en ny milstolpe

en: Tasklist Flag:
sv_SE: Flagga för uppgiftslista:

en: Tasklist:
sv_SE: Uppgiftslista:

en: Select Tasklist Flag
sv_SE: Välj flagga för uppgiftslista

en: Select Tasklist
sv_SE: Välj uppgiftslista

en: create a new tasklist
sv_SE: skapa en ny uppgiftslista

en: Task:
sv_SE: Uppgift:

en: Select Task
sv_SE: Välj uppgift

en: create a new task
sv_SE: skapa en ny uppgift

en: Trigger workflows in Zoho Recruit.
sv_SE: Starta arbetsflöden i Zoho Recruit.

en: Send entries to approval list in Zoho Recruit
sv_SE: Skicka poster till godkännandelista i Zoho Recruit

en: A record gets updated if the email already exists, else a new record will be created.
sv_SE: En post uppdateras om e-posten redan finns, annars skapas en ny post.

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Recruit.
sv_SE: Lägg till en anteckning från bitform som skickas till Zoho Recruit.

en: Set owner of current record
sv_SE: Ange ägare för aktuell post

en: Owner ID
sv_SE: Ägar-ID

en: Enter Owner ID
sv_SE: Ange ägar-ID

en: Select Note Type
sv_SE: Välj notistyp

en: Note Types refreshed
sv_SE: Notistyper uppdaterade

en: Note Types refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av notistyper misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Note Types refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av notistyper misslyckades. försök igen

en: RelatedLists refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av relaterade listor misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Share Workbook
sv_SE: Dela arbetsbok

en: Share workbook with users pushed to Zoho Sheet.
sv_SE: Dela arbetsbok med användare som skickats till Zoho Sheet.

en: Workbooks refreshed
sv_SE: Arbetsböcker uppdaterade

en: Workbooks refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av arbetsböcker misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Workbooks refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av arbetsböcker misslyckades. försök igen

en: Workbook:
sv_SE: Arbetsbok:

en: Select Workbook
sv_SE: Välj arbetsbok

en: Templates refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av mallar misslyckades. försök igen

en: Template Details refreshed
sv_SE: Malluppgifter uppdaterade

en: Template Details refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av malluppgifter misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Template Details refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av malluppgifter misslyckades. försök igen

en: Templates:
sv_SE: Mallar:

en: Refresh Sign Templates
sv_SE: Uppdatera signeringsmallar

en: Recipients:
sv_SE: Mottagare:

en: Refresh Template Details
sv_SE: Uppdatera malluppgifter

en: In Person Email (Optional)
sv_SE: E-post för personligen (valfritt)

en: In Person Email
sv_SE: E-post för personligen

en: In Person Name
sv_SE: Namn på personligen

en: Recipient Email
sv_SE: Mottagarens e-post

en: Recipient Name
sv_SE: Mottagarens namn

en: Language
sv_SE: Språk

en: Role
sv_SE: Roll

en: Private Note
sv_SE: Privat anteckning

en: Leave a Note:
sv_SE: Lämna en anteckning:

en: Create New Folder
sv_SE: Skapa ny mapp

en: Create a new folder in the selected folder
sv_SE: Skapa en ny mapp i den valda mappen

en: Add attachments from BitForm to Zoho Workdrive folder.
sv_SE: Lägg till bilagor från BitForm till Zoho Workdrive-mappen.

en: Add field value to use as folder name
sv_SE: Lägg till fältvärde för att använda som mappnamn

en: Add Random Number
sv_SE: Lägg till slumpmässigt nummer

en: Share with users: (optional)
sv_SE: Dela med användare: (valfritt)

en: Send Notification Mail
sv_SE: Skicka meddelande via e-post

en: Teams refreshed
sv_SE: Team uppdaterade

en: Teams refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Teamuppdatering misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Teams refresh failed. please try again
sv_SE: Teamuppdatering misslyckades. försök igen

en: Folders refreshed
sv_SE: Mappar uppdaterade

en: Folders refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av mappar misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Folders refresh failed. please try again
sv_SE: Uppdatering av mappar misslyckades. försök igen

en: Users refresh failed Cause: %s. please try again
sv_SE: Uppdatering av användare misslyckades Orsak: %s. försök igen

en: Select Team
sv_SE: Välj team

en: Refresh WorkDrive Teams
sv_SE: Uppdatera WorkDrive-team

en: Refresh WorkDrive Team Folders
sv_SE: Uppdatera WorkDrive-teammappar

en: Announcement
sv_SE: Meddelande

en: Get Year End Deal
sv_SE: Få årsslutsrabatt

en: API key saved successfully
sv_SE: API-nyckel sparad

en: Saving API key...
sv_SE: Sparar API-nyckel...

en: API Integration
sv_SE: API-integration

en: Learn more about Bit Form API
sv_SE: Läs mer om Bit Form API

en: Domain URL
sv_SE: Domän-URL

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Generate new API key
sv_SE: Generera ny API-nyckel

en: Registration successfully done.
sv_SE: Registreringen lyckades.

en: Activate Your Account
sv_SE: Aktivera ditt konto

en: Your account has been activated successfully.&nbsp;You can now login.
sv_SE: Ditt konto har aktiverats framgångsrikt.&nbsp;Du kan nu logga in.

en: Your account is already activated!
sv_SE: Ditt konto är redan aktiverat!

en: Sorry! Your URL Is Invalid!!
sv_SE: Förlåt! Din URL är ogiltig!!

en: This Requested account has been rejected successfully.
sv_SE: Den begärda kontot har avvisats framgångsrikt.

en: Your account is pending for admin approval.
sv_SE: Ditt konto väntar på godkännande från administratören.

en: Your account is pending for admin approval. Please wait for admin approval.
sv_SE: Ditt konto väntar på godkännande från administratören. Vänligen vänta på administratörens godkännande.

en: New User Registration Request
sv_SE: Begäran om ny användarregistrering

en: Your account has been rejected.
sv_SE: Ditt konto har blivit avvisat.

en: <p>Your account has been rejected by admin.</p>
sv_SE: <p>Ditt konto har blivit avvisat av administratören.</p>

en: You have been successfully logged in.
sv_SE: Du har loggats in framgångsrikt.

en: We have e-mailed your password reset link!
sv_SE: Vi har skickat en länk för återställning av lösenord till din e-post!

en: Saved successfully.
sv_SE: Sparat framgångsrikt.

en: Saving...
sv_SE: Sparar...

en: Something went wrong, Try again.
sv_SE: Något gick fel, försök igen.

en: WP Authentication
sv_SE: WP-autentisering

en: How to setup WP Authentication:
sv_SE: Så här ställer du in WP-autentisering:

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Note :
sv_SE: Notera :

en: When the login, forgot password or reset password any of these feature enabled in the form, the entries will not be saved in the WP database.
sv_SE: När inloggning, glömt lösenord eller återställ lösenord är aktiverade i formuläret, sparas inte posterna i WP-databasen.

en: Respect Large Device Order
sv_SE: Respektera ordning för stora enheter

en: When this option is enabled tablet and mobile devices layout will auto genarate according to desktop device field order.
sv_SE: När detta alternativ är aktiverat genereras layouten för surfplattor och mobila enheter automatiskt enligt fältordningen för stationära enheter.

en: Get $10 Cashback
sv_SE: Få $10 cashback

en: Review us
sv_SE: Recensera oss

en: What's New
sv_SE: Nyheter

en: Get Christmas Deal!
sv_SE: Få julerbjudande!

en: For more details,
sv_SE: För mer information,

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Accept and complete to share non-sensitive diagnostic data to help us improve your experience.
sv_SE: Acceptera och slutför för att dela icke-känslig diagnostikdata för att hjälpa oss förbättra din upplevelse.

en: What we collect?
sv_SE: Vad samlar vi in?

en: Click here to see terms
sv_SE: Klicka här för att se villkoren

en: Skip
sv_SE: Hoppa över

en: Accept And Continue
sv_SE: Acceptera och fortsätt

en: Changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: What's New?
sv_SE: Vad är nytt?

en: Accept and continue to share usage data for improvements, or skip for using the plugin.
sv_SE: Acceptera och fortsätt för att dela användningsdata för förbättringar, eller hoppa över för att använda tillägget.

en: Capture
sv_SE: Fånga

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Multiple file upload
sv_SE: Flera filuppladdningar

en: Allow File Browse
sv_SE: Tillåt filbläddring

en: Drag n Drop
sv_SE: Dra och släpp

en: Allow copy to Pasting of files
sv_SE: Tillåt kopiering och inklistring av filer

en: Allow reorder files
sv_SE: Tillåt omordning av filer

en: Upload on select
sv_SE: Ladda upp vid val

en: Full page droppable
sv_SE: Hela sidan droppzon

en: Labels Customization
sv_SE: Anpassning av etiketter

en: File size validation
sv_SE: Validering av filstorlek

en: File type validation
sv_SE: Validering av filtyp

en: Allowed File Mime Type:
sv_SE: Tillåtna MIME-typer för filer:

en: Select File Type
sv_SE: Välj filtyp

en: Image Preview
sv_SE: Förhandsgranskning av bild

en: Video/Pdf Preview
sv_SE: Förhandsgranskning av video/PDF

en: Image Crop
sv_SE: Beskär bild

en: Image Resize
sv_SE: Ändra storlek på bild

en: Image Transform
sv_SE: Transformera bild

en: Image validate size
sv_SE: Validera bildstorlek

en: Edit Options
sv_SE: Redigera inställningar

en: Panel Layout
sv_SE: Panellayout

en: Remove Button
sv_SE: Ta bort-knapp

en: Process Button
sv_SE: Bearbeta-knapp

en: Load Indicator
sv_SE: Laddindikator

en: Progress Indicator
sv_SE: Framstegsindikator

en: Min File Size
sv_SE: Minsta filstorlek

en: Max File Size
sv_SE: Maximal filstorlek

en: Max Total File Size
sv_SE: Maximal total filstorlek

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Back to fields list
sv_SE: Tillbaka till fältlistan

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Center
sv_SE: Centrera

en: Right
sv_SE: Höger

en: Already have a submit button
sv_SE: Har redan en skicka-knapp

en: Button Text
sv_SE: Knapptext

en: Leading Icon
sv_SE: Ledande ikon

en: Trailing Icon
sv_SE: Efterföljande ikon

en: Full Width
sv_SE: Full bredd

en: Button Align
sv_SE: Knappjustering

en: Text Align
sv_SE: Textjustering

en: Button Type
sv_SE: Knapptyp

en: Icons
sv_SE: Ikoner

en: Admin Label
sv_SE: Adminetikett

en: Edit Custom Error Message
sv_SE: Redigera anpassat felmeddelande

en: Edit Decision Box Label
sv_SE: Redigera etikett för beslutslåda

en: Show Error Message
sv_SE: Visa felmeddelande

en: Custom Error Message
sv_SE: Anpassat felmeddelande

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Hidden
sv_SE: Dold

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Duplicate field name
sv_SE: Dubblett av fältnamn

en: Field name cannot be empty
sv_SE: Fältnamn får inte vara tomt

en: Name Attribute
sv_SE: Namn-attribut

en: Read-only
sv_SE: Endast läsning

en: Helper Text
sv_SE: Hjälptext

en: Edit HTML Content
sv_SE: Redigera HTML-innehåll

en: Input Icons
sv_SE: Inmatningsikoner

en: Disable if maximum selected:
sv_SE: Inaktivera om maximum är valt:

en: Allow Other Option
sv_SE: Tillåt annan option

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

en: Button Alignment:
sv_SE: Knappjustering:

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Show Asterisk Symbol
sv_SE: Visa asterisk-symbol

en: Subtitle
sv_SE: Undertext

en: Search Placeholder
sv_SE: Platshållare för sökning

en: Country Not Found Text
sv_SE: Land hittades inte

en: Show Selected Flag Image
sv_SE: Visa vald flaggbild

en: Selected Country Clearable
sv_SE: Valt land kan rensas

en: Search Clearable
sv_SE: Sökning kan rensas

en: Option Flag Image
sv_SE: Flaggbild för val

en: Detect Country By IP
sv_SE: Upptäck land via IP

en: Detect Country By Geo
sv_SE: Upptäck land via geolokalisering

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Default Amount Value
sv_SE: Standardbelopp

en: Minimum amount:
sv_SE: Minsta belopp:

en: Maximum amount:
sv_SE: Högsta belopp:

en: Input Format Options
sv_SE: Inmatningsformatalternativ

en: Formatter:
sv_SE: Formatterare:

en: None
sv_SE: Ingen

en: Browser
sv_SE: Webbläsare

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Currency Symbol:
sv_SE: Valutasymbol:

en: Round to Closest Integer:
sv_SE: Avrunda till närmaste heltal:

en: Round to Closest Fraction Digits:
sv_SE: Avrunda till närmaste bråktalssiffror:

en: Minimum Fraction Digit:
sv_SE: Minsta antal decimaler:

en: Maximum Fraction Digit:
sv_SE: Högsta antal decimaler:

en: Decimal Separator:
sv_SE: Decimalavskiljare:

en: Number Format:
sv_SE: Nummerformat:

en: Currency Position:
sv_SE: Valutaposition:

en: Symbol Position:
sv_SE: Symbolposition:

en: Left Number
sv_SE: Vänster nummer

en: Right Number
sv_SE: Höger nummer

en: Left Currency
sv_SE: Vänster valuta

en: Right Currency
sv_SE: Höger valuta

en: Value Format Options
sv_SE: Alternativ för värdeformat

en: Currency Not Found Text
sv_SE: Text när valuta inte hittas

en: Selected Currency Clearable
sv_SE: Vald valuta kan rensas

en: Updating...
sv_SE: Uppdaterar...

en: Error occurred, Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod, försök igen.

en: Snippets
sv_SE: Utdrag

en: Edit your decision box label by clicking on edit icon
sv_SE: Redigera din beslutsrutaetikett genom att klicka på redigeringsikonen

en: Checked Value
sv_SE: Markerat värde

en: Unchecked Value
sv_SE: Avmarkerat värde

en: Checked by Default
sv_SE: Förvalt markerad

en: Email field is mandatory for double opt-in.
sv_SE: E-postfältet är obligatoriskt för dubbel opt-in.

en: Double Opt-In
sv_SE: Dubbel Opt-In

en: How to setup Double Opt-In & Send Email Notification:
sv_SE: Så här ställer du in Dubbel Opt-In & skickar e-postavisering:

en: Delete the unconfirmed entries from responses after days:
sv_SE: Radera de obekräftade posterna från svaren efter dagar:

en: Disable double opt-in confirmation for logged in users.
sv_SE: Inaktivera dubbel opt-in-bekräftelse för inloggade användare.

en: Configure default confirmation email template
sv_SE: Konfigurera standardmall för bekräftelsemail

en: By disabling this option, you can configure the double opt-in confirmation email from Conditional Logics manually.
sv_SE: Genom att inaktivera detta alternativ kan du manuellt konfigurera dubbel opt-in-bekräftelsemailet från Villkorliga logiker.

en: Select Email Field
sv_SE: Välj e-postfält

en: Customize Email template
sv_SE: Anpassa e-postmall

en: Edit verification messages
sv_SE: Redigera verifieringsmeddelanden

en: The webhook, email notification & integrations will trigger after the responder confirms their Opt-In.
sv_SE: Webhook, e-postavisering och integrationer aktiveras efter att respondenten bekräftat sin Opt-In.

en: Active Options
sv_SE: Aktiva alternativ

en: Show Selected Option Image
sv_SE: Visa bild för valt alternativ

en: Selected Option Clearable:
sv_SE: Valt alternativ kan rensas:

en: Search Clearable:
sv_SE: Sök kan rensas:

en: Option Icon/Image:
sv_SE: Alternativikon/-bild:

en: Allow Custom Option:
sv_SE: Tillåt anpassat alternativ:

en: Allow Multiple Select:
sv_SE: Tillåt flera val:

en: Show Selected Option Chip:
sv_SE: Visa vald alternativchip:

en: Close On Select:
sv_SE: Stäng vid val:

en: Validate as Entry Unique
sv_SE: Validera som unikt inlägg

en: Enabling this option will check from the entry database whether its value is duplicate.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet kontrolleras i inläggsdatabasen om dess värde är en dubblett.

en: Add Options List
sv_SE: Lägg till alternativlista

en: Add More
sv_SE: Lägg till fler

en: Add Group
sv_SE: Lägg till grupp

en: Key:
sv_SE: Nyckel:

en: No field found with this key.
sv_SE: Inget fält hittades med denna nyckel.

en: The field you are trying to access does not exist or has been removed.
sv_SE: Fältet du försöker komma åt finns inte eller har tagits bort.

en: Please select a valid field to customize its settings.
sv_SE: Vänligen välj ett giltigt fält för att anpassa dess inställningar.

en: Advanced Configuration
sv_SE: Avancerad konfiguration

en: Basic Configuration
sv_SE: Grundläggande konfiguration

en: Single
sv_SE: Enkel

en: Range
sv_SE: Intervall

en: Multiple
sv_SE: Flera

en: View Format
sv_SE: Visningsformat

en: Show the user a readable date (as per altFormat), but return something totally different to the server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Learn more</>
sv_SE: Visa användaren ett läsbart datum (enligt altFormat), men skicka något helt annat till servern. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Läs mer</>

en: Value Format
sv_SE: Värdeformat

en: A string of characters which are used to define how the date will be displayed in the input box. The supported characters are defined in the <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentation.</a>
sv_SE: En sträng av tecken som används för att definiera hur datum ska visas i inmatningsrutan. De stödda tecknen definieras i <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">dokumentationen.</a>

en: Relative to Today (± Days)
sv_SE: Relativt till idag (± dagar)

en: Days before today
sv_SE: Dagar före idag

en: Days after today
sv_SE: Dagar efter idag

en: Allow Input
sv_SE: Tillåt inmatning

en: Allows the user to enter a date directly into the input field. By default, direct entry is disabled.
sv_SE: Tillåter användaren att ange ett datum direkt i inmatningsfältet. Som standard är direktinmatning inaktiverad.

en: Enable Time
sv_SE: Aktivera tid

en: Enables time picker. By default, time picker is disabled. If you want to use time picker, you need to enable this.
sv_SE: Aktiverar tidsväljare. Som standard är tidsväljare inaktiverad. Om du vill använda tidsväljare måste du aktivera detta.

en: 24H Format
sv_SE: 24-timmarsformat

en: Enables 24-hour format for time. By default, 12-hour format is used. If you want to use 24-hour format, you need to enable this.
sv_SE: Aktiverar 24-timmarsformat för tid. Som standard används 12-timmarsformat. Om du vill använda 24-timmarsformat måste du aktivera detta.

en: Hide Calender
sv_SE: Dölj kalender

en: Hides the calendar. By default, calendar is shown. If you want to hide the calendar, you need to enable this.
sv_SE: Döljer kalendern. Som standard visas kalendern. Om du vill dölja kalendern måste du aktivera detta.

en: Only valid JS object will work. for more details please check<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> the documentation for available configuration options</a>
sv_SE: Endast giltigt JS-objekt fungerar. För mer information, vänligen se<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> dokumentationen för tillgängliga konfigurationsalternativ</a>

en: Current Date
sv_SE: Aktuellt datum

en: Static
sv_SE: Statisk

en: Dynamic
sv_SE: Dynamisk

en: Upload Button Text:
sv_SE: Text på uppladdningsknapp:

en: Button Icons
sv_SE: Knappikoner

en: Allow Multiple:
sv_SE: Tillåt flera:

en: File Select Status
sv_SE: Status för filval

en: Show Maximum Size
sv_SE: Visa maxstorlek

en: Allow Maximum Upload Size
sv_SE: Tillåt högsta uppladdningsstorlek

en: Total Maximum Size
sv_SE: Total maximal storlek

en: Show File List
sv_SE: Visa fillista

en: Show File Preview
sv_SE: Visa filförhandsvisning

en: Show File Size
sv_SE: Visa filstorlek

en: File Exist Message
sv_SE: Meddelande om att filen redan finns

en: Allowed File Type:
sv_SE: Tillåten filtyp:

en: Edit GDPR Concent label by clicking on edit icon
sv_SE: Redigera GDPR-samtyckesetikett genom att klicka på redigeringsikonen

en: Edit GDPR Concent Label
sv_SE: Redigera GDPR-samtyckesetikett

en: Visibility Mode
sv_SE: Synlighetsläge

en: Visible
sv_SE: Synlig

en: Invisible
sv_SE: Osynlig

en: Passive
sv_SE: Passiv

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Dark
sv_SE: Mörkt

en: Light
sv_SE: Ljust

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Compact
sv_SE: Kompakt

en: Default value
sv_SE: Standardvärde

en: Suggestion
sv_SE: Förslag

en: Edit the HTML field content by clicking on edit icon
sv_SE: Redigera HTML-fältets innehåll genom att klicka på redigeringsikonen

en: Add/Edit Options
sv_SE: Lägg till/Redigera alternativ

en: Allow Multiple
sv_SE: Tillåt flera

en: Item Size
sv_SE: Objektstorlek

en: Specify item's minimum size (in pixels)
sv_SE: Ange objektets minsta storlek (i pixlar)

en: Check Position
sv_SE: Kontrollens position

en: Specify the check position.
sv_SE: Ange kontrollens position.

en: Unique Entry
sv_SE: Unik post

en: Hide Image Label
sv_SE: Dölj bildetikett

en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Image Alt Text
sv_SE: Alternativ text för bild

en: Replace Previous Options
sv_SE: Ersätt tidigare alternativ

en: Merge with Previous Options
sv_SE: Slå ihop med tidigare alternativ

en: Import & Edit
sv_SE: Importera & redigera

en: Loading ACF fields...
sv_SE: Läser in ACF-fält...

en: Loading Posts...
sv_SE: Läser in inlägg...

en: Loading Terms...
sv_SE: Läser in termer...

en: Use Post Taxonomy Fields
sv_SE: Använd taxonomifält för inlägg

en: Loading Users...
sv_SE: Läser in användare...

en: Mollie Minimum Amount is
sv_SE: Mollies minsta belopp är

en: Mollie Dynamic Amount Field is not Selected
sv_SE: Mollies dynamiska beloppsfält är inte valt

en: Mollie Fixed Amount is not valid
sv_SE: Mollies fasta belopp är inte giltigt

en: Copied on clipboard.
sv_SE: Kopierat till urklipp.

en: Failed to Copy, Try Again.
sv_SE: Misslyckades att kopiera, försök igen.

en: Redirect Page Url
sv_SE: Omdirigeringssidans URL

en: Select Page
sv_SE: Välj sida

en: Pay Button Text
sv_SE: Text på betalknapp

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Select Currency
sv_SE: Välj valuta

en: Amount Type
sv_SE: Belopps typ

en: Fixed
sv_SE: Fast

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: Select Amount Field
sv_SE: Välj beloppsfält

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Locale
sv_SE: Språkinställning

en: Select Locale
sv_SE: Välj språkinställning

en: Multisteps Settings
sv_SE: Inställningar för flera steg

en: Show Step Header
sv_SE: Visa steghuvud

en: Show Header Label
sv_SE: Visa rubriketikett

en: Show Header Subtitle
sv_SE: Visa underrubrik

en: Show Header Icon
sv_SE: Visa ikon i rubrik

en: Icon Type:
sv_SE: Ikontyp:

en: Show Progress Bar
sv_SE: Visa framstegsfält

en: Show Percentage
sv_SE: Visa procentandel

en: Show Buttons
sv_SE: Visa knappar

en: Button Position:
sv_SE: Knapplats:

en: Validate on Step Change
sv_SE: Validera vid stegändring

en: Step Header Switchable
sv_SE: Steghuvud kan växlas

en: Maintain Step History
sv_SE: Behåll steghistorik

en: Save Step Progress
sv_SE: Spara stegprogression

en: PayPal Dynamic Amount Field is not Selected
sv_SE: PayPal dynamiskt beloppfält är inte valt

en: PayPal Fixed Amount is not valid
sv_SE: PayPal fast belopp är ogiltigt

en: PayPal Plan Id missing
sv_SE: PayPal Plan Id saknas

en: Subscription:
sv_SE: Prenumeration:

en: Disable Card
sv_SE: Inaktivera kort

en: Shipping Amount
sv_SE: Fraktkostnad

en: Shipping Cost
sv_SE: Fraktkostnad

en: Select Shipping Amount Field
sv_SE: Välj fraktkostnadsfält

en: Tax Amount Type
sv_SE: Typ av skattebelopp

en: Tax (%)
sv_SE: Skatt (%)

en: Default Phone Number
sv_SE: Standardtelefonnummer

en: Input Format Option
sv_SE: Alternativ för inmatningsformat

en: Value Format Option
sv_SE: Alternativ för värdeformat

en: Custom Validation (RegEx) Pattern
sv_SE: Anpassat valideringsmönster (RegEx)

en: Expression
sv_SE: Uttryck

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Flags:
sv_SE: Flaggor:

en: Hide Country List
sv_SE: Dölj landslista

en: Options 2
sv_SE: Alternativ 2

en: Options Column
sv_SE: Alternativkolumn

en: Specify the number of columns to display the options in. Leave blank to display the options as needed space.
sv_SE: Ange antalet kolumner för att visa alternativen i. Lämna tomt för att visa alternativen efter behov av utrymme.

en: Rating Position
sv_SE: Betygsposition

en: Add/Edit Rating Options
sv_SE: Lägg till/redigera betygsalternativ

en: Show Rating Message On hover
sv_SE: Visa betygsmeddelande vid hovring

en: Show Rating Message On Selected
sv_SE: Visa betygsmeddelande när valt

en: Razorpay Dyanmic Amount Field is not Selected
sv_SE: Razorpay dynamiskt beloppsfält är inte valt

en: Razorpay Fixed Amount is not valid
sv_SE: Razorpay Fast Belopp är inte giltigt

en: Razorpay Order ID Field is not Selected
sv_SE: Razorpay Order ID-fält är inte valt

en: Razorpay Accounts
sv_SE: Razorpay-konton

en: Account Name
sv_SE: Kontonamn

en: Generate new ID
sv_SE: Generera nytt ID

en: Select Order Id Field
sv_SE: Välj Order ID-fält

en: Button Align:
sv_SE: Knappjustering:

en: Subtitle:
sv_SE: Undertext:

en: Theme Color:
sv_SE: Temafärg:

en: Background Color:
sv_SE: Bakgrundsfärg:

en: Confirm on Close:
sv_SE: Bekräfta vid stängning:

en: Name :
sv_SE: Namn :

en: Email :
sv_SE: E-post :

en: Contact :
sv_SE: Kontakt :

en: Key :
sv_SE: Nyckel :

en: Value :
sv_SE: Värde :

en: Default Row:
sv_SE: Standardrad:

en: Minimum Row:
sv_SE: Minsta rad:

en: Maximum Row:
sv_SE: Högsta rad:

en: Button View:
sv_SE: Knappvy:

en: Name
sv_SE: Namn

en: Allow Other Option:
sv_SE: Tillåt annan valmöjlighet:

en: Multiple Select:
sv_SE: Flera val:

en: Set minimum number to be selected for dropdown option
sv_SE: Ställ in minsta antal som ska väljas för rullgardinsmenyn

en: Set maximum number to be selected for dropdown option
sv_SE: Ställ in högsta antal som ska väljas för rullgardinsmenyn

en: Available On
sv_SE: Tillgänglig på

en: Enter the shortcode in this Input.
sv_SE: Ange kortkoden i detta fält.

en: Button Reverse
sv_SE: Knappbakåt

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Clear Button
sv_SE: Rensa-knapp

en: Space Between
sv_SE: Avstånd emellan

en: Redo
sv_SE: Gör om

en: Redo Button
sv_SE: Gör om-knapp

en: Pen Color
sv_SE: Pennfärg

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Pen Width
sv_SE: Pennbredd

en: Image Type
sv_SE: Bildtyp

en: Signature Pad
sv_SE: Signaturplatta

en: Undo
sv_SE: Ångra

en: Undo Button
sv_SE: Ångra-knapp

en: Add/Edit Suggestions
sv_SE: Lägg till/redigera förslag

en: Step:
sv_SE: Steg:

en: Step Settings
sv_SE: Steginställningar

en: Step Icon
sv_SE: Stegikon

en: Step Label
sv_SE: Stegetikett

en: Step Subtitle
sv_SE: Stegundertext

en: Stripe Minimum Amount is
sv_SE: Stripe minimibelopp är

en: Stripe Dynamic Amount Field is not Selected
sv_SE: Stripe dynamiskt beloppsfält är inte valt

en: Select a valid currency for the selected payment method types
sv_SE: Välj en giltig valuta för de valda betalningsmetodstyperna

en: Stripe Dyanmic Amount Field is not Selected
sv_SE: Stripe dynamiskt beloppsfält är inte valt

en: Stripe Fixed Amount is not valid
sv_SE: Stripe fast belopp är ogiltigt

en: Payment Method Type
sv_SE: Betalningsmetodstyp

en: Mode :
sv_SE: Läge :

en: Billing
sv_SE: Fakturering

en: Shipping
sv_SE: Frakt

en: Autocomplete :
sv_SE: Autofyll :

en: Automatic
sv_SE: Automatisk

en: Google Maps API Key
sv_SE: Google Maps API-nyckel

en: Allowed Countries :
sv_SE: Tillåtna länder :

en: Name Mode:
sv_SE: Namnläge:

en: Full
sv_SE: Fullständigt

en: Split
sv_SE: Uppdelat

en: Full Name:
sv_SE: Fullständigt namn:

en: First Name:
sv_SE: Förnamn:

en: Last Name:
sv_SE: Efternamn:

en: Phone Number:
sv_SE: Telefonnummer:

en: Phone:
sv_SE: Telefon:

en: Line 1:
sv_SE: Rad 1:

en: Line 2:
sv_SE: Rad 2:

en: City:
sv_SE: Stad:

en: State:
sv_SE: Stat:

en: Postal Code:
sv_SE: Postnummer:

en: Country:
sv_SE: Land:

en: Color Picker
sv_SE: Färgplockare

en: Phone View
sv_SE: Telefonvy

en: Tablet View
sv_SE: Surfplattvy

en: Laptop View
sv_SE: Laptopvy

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Paypal Style
sv_SE: Paypal-stil

en: There is no paypal field in your form.
sv_SE: Det finns inget paypalfält i ditt formulär.

en: There is more than one paypal field in your form. please select the style icon
sv_SE: Det finns mer än ett paypalfält i ditt formulär. Vänligen välj stilikonen

en: in paypal field to customize the style.
sv_SE: i paypalfältet för att anpassa stilen.

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Standalone
sv_SE: Fristående

en: Pay Button
sv_SE: Betalknapp

en: CARD
sv_SE: KORT

en: Color
sv_SE: Färg

en: Gold
sv_SE: Guld

en: Blue
sv_SE: Blå

en: White
sv_SE: Vit

en: Black
sv_SE: Svart

en: Shape
sv_SE: Form

en: Rectangle
sv_SE: Rektangel

en: Pill
sv_SE: Kapsel

en: Paypal Button Text
sv_SE: Paypal knapptext

en: Paypal Checkout
sv_SE: Paypal Kassan

en: Paypal Buy Now
sv_SE: Paypal Köp nu

en: Pay with Paypal
sv_SE: Betala med Paypal

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Color Fill
sv_SE: Fyllnadsfärg

en: Picture
sv_SE: Bild

en: Picture Upload
sv_SE: Bilduppladdning

en: Browse...
sv_SE: Bläddra...

en: Image Link....
sv_SE: Bildlänk....

en: Background Blend Mode
sv_SE: Bakgrundsblandningsläge

en: Multiply
sv_SE: Multiplicera

en: Overlay
sv_SE: Överlägg

en: Darken
sv_SE: Mörka ner

en: Lighten
sv_SE: Ljusna

en: Color-dodge
sv_SE: Färgdodge

en: Saturation
sv_SE: Mättnad

en: Luminosity
sv_SE: Luminans

en: Background Img Repeat
sv_SE: Bakgrundsbild Upprepa

en: Repeat
sv_SE: Upprepa

en: Repeat-X
sv_SE: Upprepa-X

en: Repeat-Y
sv_SE: Upprepa-Y

en: Np Repeat
sv_SE: Ingen upprepning

en: Space
sv_SE: Mellanrum

en: Round
sv_SE: Rundad

en: Background Img Position
sv_SE: Bakgrundsbild Position

en: Background Img Size
sv_SE: Bakgrundsbild Storlek

en: BG Width
sv_SE: Bakgrundsbredd

en: BG Height
sv_SE: Bakgrundshöjd

en: BG Height/Width
sv_SE: Bakgrundshöjd/Bredd

en: Background Filter
sv_SE: Bakgrundsfilter

en: Blur
sv_SE: Oskärpa

en: Brightness
sv_SE: Ljusstyrka

en: Contrast
sv_SE: Kontrast

en: Grayscale
sv_SE: Gråskala

en: Invert
sv_SE: Invertera

en: Opacity
sv_SE: Opacitet

en: Saturate
sv_SE: Mättnad

en: Border
sv_SE: Ram

en: Border Color
sv_SE: Ramfärg

en: Border Width
sv_SE: Rambredd

en: Border Radius
sv_SE: Ramradie

en: Default
sv_SE: Standard

en: On Mouse Over
sv_SE: Vid musepekning

en: On Focus
sv_SE: Vid fokus

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Placeholder Color
sv_SE: Platshållarfärg

en: Direction
sv_SE: Riktning

en: Content Direction
sv_SE: Innehållsriktning

en: Left to Right
sv_SE: Vänster till höger

en: Right to Left
sv_SE: Höger till vänster

en: Font
sv_SE: Teckensnitt

en: Font Size
sv_SE: Teckenstorlek

en: Block Gap
sv_SE: Blockavstånd

en: Row Gap
sv_SE: Radavstånd

en: Column Gap
sv_SE: Kolumnavstånd

en: Both Side Gap
sv_SE: Avstånd på båda sidor

en: Margin
sv_SE: Marginal

en: Margin Top
sv_SE: Marginal ovan

en: Margin Right
sv_SE: Marginal höger

en: Margin Bottom
sv_SE: Marginal nedan

en: Margin Left
sv_SE: Marginal vänster

en: All Side
sv_SE: Alla sidor

en: Padding
sv_SE: Utfyllnad

en: Padding Top
sv_SE: Utfyllnad ovan

en: Padding Right
sv_SE: Utfyllnad höger

en: Padding Bottom
sv_SE: Utfyllnad nedan

en: Padding Left
sv_SE: Utfyllnad vänster

en: Shadow
sv_SE: Skugga

en: Inside
sv_SE: Inuti

en: Outside
sv_SE: Utanför

en: Shadow Color
sv_SE: Skuggfärg

en: Shadow Style
sv_SE: Skuggstil

en: Pattern not matched
sv_SE: Mönster matchades inte

en: Input mode
sv_SE: Inmatningsläge

en: Input Mask
sv_SE: Inmatningsmask

en: RegEx Pattern
sv_SE: RegEx-mönster

en: Validations
sv_SE: Valideringar

en: At least one digit (0-9)
sv_SE: Minst en siffra (0-9)

en: At least one lowercase character (a-z)
sv_SE: Minst en liten bokstav (a-z)

en: At least one uppercase character (A-Z)
sv_SE: Minst en stor bokstav (A-Z)

en: At least one special character (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)
sv_SE: Minst ett specialtecken (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)

en: Limit Password Length
sv_SE: Begränsa lösenordslängd

en: Validate as User Unique
sv_SE: Validera som unikt användarnamn

en: Title
sv_SE: Titel

en: More Options
sv_SE: Fler alternativ

en: Appearance
sv_SE: Utseende

en: <p style="margin:0">Successfully Submitted.</p>
sv_SE: <p style="margin:0">Skickades framgångsrikt.</p>

en: Are you sure to delete this message ?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta meddelande ?

en: Add More Alternative Success Message
sv_SE: Lägg till fler alternativa framgångsmeddelanden

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Message Styles
sv_SE: Meddelandestilar

en: Message Type
sv_SE: Meddelandetyp

en: Close Icon Color
sv_SE: Färg på stängningsikon

en: Confirmations
sv_SE: Bekräftelser

en: How to set up Confirmation messages or Redirect page:
sv_SE: Så här ställer du in bekräftelsemeddelanden eller omdirigeringssida:

en: Success/Error Messages
sv_SE: Framgångs-/felmeddelanden

en: Redirect Page
sv_SE: Omdirigeringssida

en: Be sure to configure conditional logic for displaying Success/Error messages and Redirect Page. If no conditional logic is set, the default confirmation will be displayed.
sv_SE: Se till att konfigurera villkorlig logik för att visa framgångs-/felmeddelanden och omdirigeringssida. Om ingen villkorlig logik är inställd visas standardbekräftelsen.

en: Conversational Form Settings
sv_SE: Inställningar för konversationsformulär

en: Note: In the Conversational Form feature, certain fields such as Captcha, Payments, HTML, etc are currently not supported.
sv_SE: Observera: I funktionen för konversationsformulär stöds för närvarande inte vissa fält som Captcha, betalningar, HTML osv.

en: How to setup Conversational form:
sv_SE: Så här ställer du in konversationsformulär:

en: Theme settings
sv_SE: Temainställningar

en: Conversational Steps settings
sv_SE: Inställningar för konversationssteg

en: Navigation
sv_SE: Navigering

en: Add New Post Type
sv_SE: Lägg till ny posttyp

en: Edit Post Types
sv_SE: Redigera posttyper

en: CPT added successfully, refresh your window
sv_SE: CPT tillagd framgångsrikt, uppdatera ditt fönster

en: Learn more about CPT Integration
sv_SE: Lär dig mer om CPT-integration

en: Post Type Slug *
sv_SE: Inläggstypens slug *

en: Singular Label *
sv_SE: Singulär etikett *

en: Menu Name *
sv_SE: Menynamn *

en: Menu Icon
sv_SE: Menyikon

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: This type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
sv_SE: Denna typ ska visas i admin-gränssnittet och är offentligt sökbar

en: Publicly Queryable
sv_SE: Offentligt sökbar

en: Queries can be performed on the front end
sv_SE: Frågor kan utföras på frontenden

en: Show in REST API
sv_SE: Visa i REST API

en: To show this post type in the WP REST API
sv_SE: För att visa denna inläggstyp i WP REST API

en: Show in Menu
sv_SE: Visa i meny

en: Show the post type in the admin menu
sv_SE: Visa inläggstypen i admin-menyn

en: Show UI
sv_SE: Visa UI

en: Generate UI for managing this post type
sv_SE: Generera UI för att hantera denna inläggstyp

en: Add Post Type
sv_SE: Lägg till inläggstyp

en: Delete successfully, refresh your window
sv_SE: Radering lyckades, uppdatera ditt fönster

en: Delete Post Type
sv_SE: Radera inläggstyp

en: Confirmation
sv_SE: Bekräftelse

en: Are you sure to delete post type?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera inläggstypen?

en: cpt type update successfully, refresh your window
sv_SE: cpt-typ uppdaterad lyckat, uppdatera ditt fönster

en: Select Type *
sv_SE: Välj Typ *

en: Menu Icon *
sv_SE: Menyns ikon *

en: public
sv_SE: offentlig

en: Posts of this type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
sv_SE: Inlägg av denna typ ska visas i administrationsgränssnittet och är offentligt sökbara

en: Queries can be performed on the front end as part of parse_request()
sv_SE: Frågor kan utföras på frontenden som en del av parse_request()

en: To show this post type data in the WP REST API
sv_SE: För att visa denna inläggstyp i WP REST API

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu
sv_SE: Detta visar inläggstypen i adminmenyn och var den menyn ska visas

en: Generate a default UI for managing this post type
sv_SE: Generera ett standardgränssnitt för att hantera denna inläggstyp

en: Update Post Type
sv_SE: Uppdatera inläggstyp

en: Update Template
sv_SE: Uppdatera mall

en: Template Name:
sv_SE: Mallnamn:

en: Browse Template
sv_SE: Bläddra bland mallar

en: Email Templates Coming soon
sv_SE: E-postmallar kommer snart

en: Save Template
sv_SE: Spara mall

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: Timeline
sv_SE: Tidslinje

en: PDF Downloads
sv_SE: PDF-nedladdningar

en: Google Ads Information
sv_SE: Google Ads-information

en: No PDF templates available
sv_SE: Inga PDF-mallar tillgängliga

en: Related Info
sv_SE: Relaterad info

en: Note Deleted Successfully
sv_SE: Anteckning borttagen

en: updated on:
sv_SE: uppdaterad den:

en: created at:
sv_SE: skapad den:

en: create new note
sv_SE: skapa ny anteckning

en: Are you sure to delete this note
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här anteckningen

en: No Payment Info Found!
sv_SE: Ingen betalningsinformation hittades!

en: No field data change
sv_SE: Ingen ändring i fältdata

en: Form Submitted
sv_SE: Formulär skickat

en: Show Integration Logs
sv_SE: Visa integrationsloggar

en: Hide Integration Logs
sv_SE: Dölj integrationsloggar

en: Note
sv_SE: Anteckning

en: Added
sv_SE: Tillagd

en: Updated
sv_SE: Uppdaterad

en: Deleted
sv_SE: Borttagen

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Show Less
sv_SE: Visa mindre

en: Note no change
sv_SE: Ingen ändring i anteckning

en: Note Updated Successfully
sv_SE: Anteckning uppdaterad

en: Note Added Successfully
sv_SE: Anteckning tillagd

en: Edit Note
sv_SE: Redigera anteckning

en: Create New Note
sv_SE: Skapa ny anteckning

en: Transaction ID
sv_SE: Transaktions-ID

en: Total Paid
sv_SE: Totalt betalt

en: no data found
sv_SE: inga uppgifter hittades

en: Subscription
sv_SE: Prenumeration

en: Plan ID
sv_SE: Plan-ID

en: Next Billing Time
sv_SE: Nästa faktureringstid

en: Email
sv_SE: E-post

en: no response found
sv_SE: inget svar hittades

en: How many rows to export
sv_SE: Hur många rader ska exporteras

en: Enter row number
sv_SE: Ange radnummer

en: Select filter
sv_SE: Välj filter

en: Sort Order
sv_SE: Sorteringsordning

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Export File Format
sv_SE: Exportera filformat

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Form Data
sv_SE: Exportera formulärdata

en: Preview Data
sv_SE: Förhandsgranska data

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Clone
sv_SE: Klon

en: Add Field
sv_SE: Lägg till fält

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Mollie API key is missing
sv_SE: Mollie API-nyckel saknas

en: Mollie Redirect Url is not Selected
sv_SE: Mollie Redirect URL är inte vald

en: PayPal Client ID is missing
sv_SE: PayPal-klient-ID saknas

en: Razorpay Client ID is missing
sv_SE: Razorpay-klient-ID saknas

en: Drag and drop fields here
sv_SE: Dra och släpp fält här

en: Stripe publishable key is missing
sv_SE: Stripe publicerbar nyckel saknas

en: History Empty
sv_SE: Historik tom

en: Please select property you want to import with form
sv_SE: Vänligen välj egenskap du vill importera med formuläret

en: Preview Form
sv_SE: Förhandsgranska formulär

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Custom CSS/JS
sv_SE: Anpassad CSS/JS

en: How to add Custom CSS/JS:
sv_SE: Hur man lägger till anpassad CSS/JS:

en: You can write your custom CSS/JS her. This CSS/JS will be applied in this form only.
sv_SE: Du kan skriva din anpassade CSS/JS här. Denna CSS/JS kommer att tillämpas endast i detta formulär.

en: In order to repopulate form fields, it is necessary to store the submitted data in the database. Please make sure to turn off the "disable storing form submission data" option in the form settings.
sv_SE: För att fylla i formulärfält igen är det nödvändigt att lagra de inskickade uppgifterna i databasen. Se till att avaktivera alternativet "inaktivera lagring av formulärinskickningsdata" i formulärinställningarna.

en: Form Abandonment
sv_SE: Formuläravbrott

en: How to setup Form Abandonment & save partial form progress:
sv_SE: Hur man ställer in formuläravbrott & sparar delvis ifyllt formulär:

en: Show warning message below the form description
sv_SE: Visa varningsmeddelande under formulärbeskrivningen

en: Places an admin-defined message below the form description, making your users aware that their field values are being saved before submission.
sv_SE: Visar ett administratörsdefinierat meddelande under formulärbeskrivningen för att informera användarna om att deras fältvärden sparas innan inskick.

en: Save draft only for logged in users
sv_SE: Spara utkast endast för inloggade användare

en: Repopulate form fields with previous partial entry
sv_SE: Fyll i formulärfält med tidigare delvis ifyllt

en: If the user is logged in, the form will be repopulated with the previous partial entry from the database.
                        Otherwise, from the local storage of the browser.
sv_SE: Om användaren är inloggad fylls formuläret i med det tidigare delvis ifyllda från databasen. Annars från webbläsarens lokala lagring.

en: Save draft when user leaves the form page
sv_SE: Spara utkast när användaren lämnar formulärsidan

en: If turned off, the form will save draft when clicks on the save button or using conditional logic.
sv_SE: Om avstängt sparar formuläret utkast endast när sparaknappen klickas eller vid villkorlig logik.

en: Allow empty form as Save draft
sv_SE: Tillåt tomt formulär som sparat utkast

en: If turned on, the empty form save as draft when leave page.
sv_SE: Om aktiverat sparas tomt formulär som utkast när sidan lämnas.

en: When to save:
sv_SE: När ska det sparas:

en: Always save abandoned form entries
sv_SE: Spara alltid övergivna formulär

en: Save only if email address or phone number is provided
sv_SE: Spara endast om e-postadress eller telefonnummer anges

en: Landing Page
sv_SE: Landningssida

en: How to setup Landinge Page
sv_SE: Hur man ställer in landningssida

en: Custom URL
sv_SE: Anpassad URL

en: Please try to avoid any duplicate custom url, as it will conflict between the page and Bit Form.
sv_SE: Försök att undvika dubbletter av anpassade URL:er, eftersom det kan skapa konflikter mellan sidan och Bit Form.

en: Page Title
sv_SE: Sidtitel

en: Share via Direct URL
sv_SE: Dela via direkt URL

en: Share via Direct URL (Conversational Form)
sv_SE: Dela via direkt URL (Konverserande formulär)

en: Embed via HTML Code
sv_SE: Bädda in via HTML-kod

en: Embed via HTML Code (Conversational Form)
sv_SE: Bädda in via HTML-kod (Konverserande formulär)

en: Customer ID key cann't be empty
sv_SE: Kund-ID-nyckeln får inte vara tom

en: save Successfully
sv_SE: Sparat lyckades

en: save failed Cause:
sv_SE: Sparandet misslyckades på grund av:

en: save failed. please try again
sv_SE: Sparandet misslyckades. Vänligen försök igen

en: Learn more about Google Ads configuration
sv_SE: Lär dig mer om konfiguration av Google Ads

en: Client ID
sv_SE: Klient-ID

en: Client Secret
sv_SE: Klienthemlighet

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit Google API Console
sv_SE: För att få Klient-ID och HEMLIGHET, besök Google API-konsolen

en: Customer Id (non manager account)
sv_SE: Kund-ID (icke-administratörskonto)

en: To get Customer ID , Please Visit
sv_SE: För att få Kund-ID, besök

en: Google Ads Manager Account
sv_SE: Google Ads administratörskonto

en: Saving Generel Settings...
sv_SE: Sparar allmänna inställningar...

en: Global Settings
sv_SE: Globala inställningar

en: Validation Error/Invalid Message.
sv_SE: Valideringsfel/ogiltigt meddelande.

en: Generate Token after page load to prevent conflict with cache plugins.
sv_SE: Generera token efter sidladdning för att undvika konflikt med cache-plugins.

en: Other Settings
sv_SE: Övriga inställningar

en: Delete all data table when delete plugin.
sv_SE: Radera hela datatabellen när plugin tas bort.

en: Usage Reporting Opt In.
sv_SE: Val för rapportering av användning.

en: Edit Global Message (Type:
sv_SE: Redigera globalt meddelande (Typ:

en: Messages saved successfully.
sv_SE: Meddelanden sparades framgångsrikt.

en: Note: This global message will be applied to all forms and fields unless a custom error message is set for an individual field. Also you can use the
sv_SE: Obs: Detta globala meddelande kommer att tillämpas på alla formulär och fält om inte ett anpassat felmeddelande är inställt för ett enskilt fält. Du kan även använda

en: Shortcode patterns (Ex:
sv_SE: Kortkodsmönster (Ex:

en: to dynamically replace field-specific labels/values.
sv_SE: för att dynamiskt ersätta fältspecifika etiketter/värden.

en: Required Field
sv_SE: Obligatoriskt fält

en: Invalid Email
sv_SE: Ogiltig e-post

en: Invalid URL
sv_SE: Ogiltig URL

en: Invalid Number
sv_SE: Ogiltigt nummer

en: Invalid Phone Number
sv_SE: Ogiltigt telefonnummer

en: Minimum Value
sv_SE: Minimivärde

en: Maximum Value
sv_SE: Maximivärde

en: Input mask
sv_SE: Inmatningsmask

en: Regex Pattern
sv_SE: Regex-mönster

en: Minimum Option Count
sv_SE: Minsta antal alternativ

en: Maximum Option Count
sv_SE: Högsta antal alternativ

en: Minimum File Count
sv_SE: Minsta antal filer

en: Maximum File Count
sv_SE: Högsta antal filer

en: Maximum File Size
sv_SE: Maximal filstorlek

en: Other Option Required
sv_SE: Annat alternativ krävs

en: Unique Entry Value
sv_SE: Unikt inmatningsvärde

en: Unique User
sv_SE: Unik användare

en: App delete successfully.
sv_SE: Appen raderades framgångsrikt.

en: App deletion failed Cause
sv_SE: Orsak till att appens radering misslyckades

en: App deletion failed. please try again
sv_SE: Appens radering misslyckades. Vänligen försök igen

en: Are you sure to delete this App configuration?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna appkonfiguration?

en: How to setup Integrations:
sv_SE: Så här ställer du in integrationer:

en: Connected/Authorized Platforms
sv_SE: Anslutna/auktoriserade plattformar

en: Search Available Integrations...
sv_SE: Sök tillgängliga integrationer...

en: Available Integrations
sv_SE: Tillgängliga integrationer

en: Submit button cannot be removed
sv_SE: Skicka-knappen kan inte tas bort

en: Integration deletion failed Cause
sv_SE: Orsak till att integrationens radering misslyckades

en: Integration deletion failed. please try again
sv_SE: Integrationens radering misslyckades. Vänligen försök igen

en: Are you sure to delete this integration?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna integration?

en: Are you sure to clone this integration?
sv_SE: Är du säker på att du vill klona denna integration?

en: Integration clone failed Cause
sv_SE: Orsak till att kloning av integration misslyckades

en: Integration clone failed.
sv_SE: Kloning av integration misslyckades.

en: Integrate your form with your favorite apps and services.
sv_SE: Integrera ditt formulär med dina favoritappar och tjänster.

en: Date Time (Advanced)
sv_SE: Datum och tid (Avancerat)

en: Advanced Date Time
sv_SE: Avancerad datum och tid

en: Please Select a Date
sv_SE: Vänligen välj ett datum

en: Spacer
sv_SE: Avstånd

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Placeholder...
sv_SE: Platshållare...

en: Multiline Text
sv_SE: Fler-radig text

en: Multi-Line Text
sv_SE: Fler-radig text

en: example@mail.com
sv_SE: exempel@mail.com

en: Number
sv_SE: Nummer

en: e.g. 123
sv_SE: t.ex. 123

en: Select
sv_SE: Välj

en: Radio Button
sv_SE: Alternativknapp

en: Option 1
sv_SE: Alternativ 1

en: Option 2
sv_SE: Alternativ 2

en: Option 3
sv_SE: Alternativ 3

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Check Boxs
sv_SE: Kryssrutor

en: Dropdown
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: File Upload
sv_SE: Filuppladdning

en: Advance File Upload
sv_SE: Avancerad Filuppladdning

en: Advanced File Upload
sv_SE: Avancerad Filuppladdning

en: Country
sv_SE: Land

en: Enter Amount..
sv_SE: Ange Belopp..

en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

en: Enter Phone Number
sv_SE: Ange Telefonnummer

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: e.g. John Doe
sv_SE: t.ex. John Doe

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Field
sv_SE: Lösenordsfält

en: Slider
sv_SE: Reglage

en: Date
sv_SE: Datum

en: Pick A Date
sv_SE: Välj Ett Datum

en: Time
sv_SE: Tid

en: Date-Time
sv_SE: Datum-Tid

en: Select Date-Time
sv_SE: Välj Datum-Tid

en: Week
sv_SE: Vecka

en: Select Week
sv_SE: Välj Vecka

en: Month
sv_SE: Månad

en: Month Input
sv_SE: Månadsinmatning

en: GDPR Agreement
sv_SE: GDPR-avtal

en: I consent to having this website store my submitted information so they can respond to my inquiry. Learn more in
sv_SE: Jag samtycker till att denna webbplats lagrar min inskickade information så att de kan svara på min förfrågan. Läs mer i

en: Our Privacy Policy.
sv_SE: Vår integritetspolicy.

en: Decision Box
sv_SE: Beslutsruta

en: Repeater
sv_SE: Repetera

en: Signature
sv_SE: Signatur

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Terrible
sv_SE: Fruktansvärt

en: Bad
sv_SE: Dåligt

en: Satisfied
sv_SE: Nöjd

en: Good
sv_SE: Bra

en: Excellent
sv_SE: Utmärkt

en: Image Select
sv_SE: Bildval

en: Option 4
sv_SE: Alternativ 4

en: Hidden Field
sv_SE: Dolt fält

en: Set Default Value
sv_SE: Ange standardvärde

en: Pay with Stripe
sv_SE: Betala med Stripe

en: Pay now
sv_SE: Betala nu

en: Pay with Mollie
sv_SE: Betala med Mollie

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Draft Button
sv_SE: Utkastknapp

en: Save Draft
sv_SE: Spara utkast

en: Next Step
sv_SE: Nästa steg

en: Previous Step
sv_SE: Föregående steg

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Section
sv_SE: Sektion

en: Image
sv_SE: Bild

en: Divider
sv_SE: Avdelare

en: Migration Issue Detected
sv_SE: Migreringsproblem upptäckt

en: There may have been a problem during auto-migrating your Bit Forms from V1 to V2.
sv_SE: Det kan ha uppstått ett problem under automatisk migrering av dina Bit Forms från V1 till V2.

en: Please contact support for assistance at
sv_SE: Vänligen kontakta support för hjälp på

en: Migrating to V2
sv_SE: Migrerar till V2

en: Please wait while we migrate your data to V2
sv_SE: Vänligen vänta medan vi migrerar dina data till V2

en: This may take a few minutes...
sv_SE: Detta kan ta några minuter...

en: Meanwhile do not close this window.
sv_SE: Stäng inte detta fönster under tiden.

en: Mollie Settings
sv_SE: Mollie-inställningar

en: API key:
sv_SE: API-nyckel:

en: To get API key, Please Visit
sv_SE: För att få API-nyckel, vänligen besök

en: Step-
sv_SE: Steg-

en: Clone Step
sv_SE: Kopiera steg

en: Delete Step
sv_SE: Ta bort steg

en: Add New Step
sv_SE: Lägg till nytt steg

en: Add Steps
sv_SE: Lägg till steg

en: Multi step settings
sv_SE: Inställningar för flera steg

en: All fields are required
sv_SE: Alla fält är obligatoriska

en: Saving Payment Setting...
sv_SE: Sparar betalningsinställning...

en: Choose a unique name to identify this integration within your app.
sv_SE: Välj ett unikt namn för att identifiera denna integration inom din app.

en: Login to you Mollie account (or create on if you haven't already).
sv_SE: Logga in på ditt Mollie-konto (eller skapa ett om du inte redan har ett).

en: Go to your Mollie Dashboard
sv_SE: Gå till din Mollie-instrumentpanel

en: and find the API section.
sv_SE: och hitta API-sektionen.

en: Generate a new API key or use an existing one (you can use test API key for testing purposes). This key is required for authenticating API requests.
sv_SE: Generera en ny API-nyckel eller använd en befintlig (du kan använda test-API-nyckeln för teständamål). Denna nyckel krävs för att autentisera API-förfrågningar.

en: Copy the API key and paste it in the Bit Form
sv_SE: Kopiera API-nyckeln och klistra in den i Bit Form

en: field above.
sv_SE: fältet ovan.

en: Then click on the
sv_SE: Klicka sedan på

en: button to save the settings.
sv_SE: knappen för att spara inställningarna.

en: Please go to your form now and add a Mollie payment field.
sv_SE: Gå nu till ditt formulär och lägg till ett Mollie-betalningsfält.

en: Bit form Mollie Payment Gateway documentation
sv_SE: Bit Form Mollie Payment Gateway-dokumentation

en: Login to you PayPal account (or create on if you haven't already).
sv_SE: Logga in på ditt PayPal-konto (eller skapa ett om du inte redan har ett).

en: Go to your PayPal Dashboard
sv_SE: Gå till din PayPal-instrumentpanel

en: Select Transaction Mode (Live or Sandbox).
sv_SE: Välj transaktionsläge (Live eller Sandbox).

en: Copy the
sv_SE: Kopiera

en: from PayPal Dashboard and paste it in the Bit Form
sv_SE: från PayPal-instrumentpanelen och klistra in det i Bit Form

en: field above (you can use Sandbox or Live mode).
sv_SE: fältet ovan (du kan använda Sandbox- eller Live-läge).

en: Please go to your form now and add a PayPal payment field.
sv_SE: Gå nu till ditt formulär och lägg till ett PayPal-betalningsfält.

en: Bit form PayPal Payment Gateway documentation
sv_SE: Bit Form PayPal Payment Gateway-dokumentation

en: PayPal Integrations Video
sv_SE: PayPal Integrationsvideo

en: Login to you Stripe account (or create on if you haven't already).
sv_SE: Logga in på ditt Stripe-konto (eller skapa ett om du inte redan har ett).

en: Go to your Stripe Dashboard
sv_SE: Gå till din Stripe-instrumentpanel

en: and find the API Key section.
sv_SE: och hitta avsnittet API-nyckel.

en: from Stripe API Dashboard and paste it in the Bit Form
sv_SE: från Stripe API-instrumentpanelen och klistra in den i Bit Form

en: field above (you can use test API key for testing purposes).
sv_SE: fältet ovan (du kan använda test-API-nyckel för teständamål).

en: Please go to your form now and add a Stripe payment field.
sv_SE: Gå till ditt formulär nu och lägg till ett Stripe-betalningsfält.

en: Bit form Stripe Payment Gateway documentation
sv_SE: Bit form Stripe Payment Gateway-dokumentation

en: Stripe Integrations Video
sv_SE: Stripe integrationsvideo

en: Login to you Razorpay account (or create on if you haven't already).
sv_SE: Logga in på ditt Razorpay-konto (eller skapa ett om du inte redan har ett).

en: Go to your Razorpay Dashboard
sv_SE: Gå till din Razorpay-instrumentpanel

en: from Razorpay API Dashboard and paste it in the Bit Form
sv_SE: från Razorpay API-instrumentpanelen och klistra in den i Bit Form

en: Please go to your form now and add a Razorpay payment field.
sv_SE: Gå till ditt formulär nu och lägg till ett Razorpay-betalningsfält.

en: Bit form Razorpay Payment Gateway documentation
sv_SE: Bit form Razorpay Payment Gateway-dokumentation

en: Razorpay Integrations Video
sv_SE: Razorpay integrationsvideo

en: Available Payment Gateways
sv_SE: Tillgängliga betalningsgateway

en: Please click on the available payment gateway option for configuration.
sv_SE: Klicka på det tillgängliga betalningsgateway-alternativet för konfiguration.

en: Available on
sv_SE: Tillgänglig på

en: Connected Accounts
sv_SE: Anslutna konton

en: Currently, no payment gateway has been connected.
sv_SE: För närvarande är ingen betalningsgateway ansluten.

en: PayPal Settings
sv_SE: PayPal-inställningar

en: Transaction Mode:
sv_SE: Transaktionsläge:

en: Client ID:
sv_SE: Klient-ID:

en: Client Secret:
sv_SE: Klienthemlighet:

en: To get Client ID & Secret, Please Visit
sv_SE: För att få Klient-ID & Hemlighet, vänligen besök

en: PDF Global Setting
sv_SE: Globala PDF-inställningar

en: Available Font for PDF
sv_SE: Tillgängligt typsnitt för PDF

en: PDF Templates
sv_SE: PDF-mallar

en: How to setup PDF Templates:
sv_SE: Så här ställer du in PDF-mallar:

en: PDF File Name
sv_SE: PDF-filnamn

en: PDF Password
sv_SE: PDF-lösenord

en: Static Password
sv_SE: Statisk lösenord

en: PDF Password Shortcode
sv_SE: Kortkod för PDF-lösenord

en: Allow Download (Link)
sv_SE: Tillåt nedladdning (länk)

en: All User
sv_SE: Alla användare

en: Only Logged In User
sv_SE: Endast inloggade användare

en: Download Link Shortcode
sv_SE: Kortkod för nedladdningslänk

en: Override Default Settings
sv_SE: Åsidosätt standardinställningar

en: Paper Size
sv_SE: Pappersstorlek

en: Orientation
sv_SE: Orientering

en: Portrait
sv_SE: Stående

en: Landscape
sv_SE: Landskap

en: Font Family
sv_SE: Teckensnittsfamilj

en: Font Size (Pixels)
sv_SE: Teckenstorlek (pixlar)

en: Watermark
sv_SE: Vattenstämpel

en: Watermark Text
sv_SE: Vattenstämpeltext

en: Watermark Image
sv_SE: Vattenstämpelbild

en: Position X (Units in millimeters)
sv_SE: Position X (enheter i millimeter)

en: Position Y (Units in millimeters)
sv_SE: Position Y (enheter i millimeter)

en: Show watermark behind the page content
sv_SE: Visa vattenstämpel bakom sidans innehåll

en: Opacity (0-100)
sv_SE: Opacitet (0-100)

en: Language Direction
sv_SE: Språkriktning

en: LTR
sv_SE: Vänster till höger (LTR)

en: RTL
sv_SE: Höger till vänster (RTL)

en: Go to PDF Settings
sv_SE: Gå till PDF-inställningar

en: Please configure PDF settings first.
sv_SE: Vänligen konfigurera PDF-inställningarna först.

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Image width
sv_SE: Bildbredd

en: Image height
sv_SE: Bildhöjd

en: Learn more about PDF Attachment
sv_SE: Lär dig mer om PDF-bilaga

en: This global settings will be set as the default for any new PDF attachment generated from your forms.
sv_SE: Dessa globala inställningar kommer att ställas in som standard för alla nya PDF-bilagor som genereras från dina formulär.

en: Remember,
sv_SE: Kom ihåg,

en: If you haven't used PDFs yet, you'll need to click the "Save" button to apply these global PDF settings. You can also customize settings for a specific PDF template by accessing the PDF templates in your form settings.
sv_SE: Om du inte har använt PDF:er ännu måste du klicka på knappen "Spara" för att tillämpa dessa globala PDF-inställningar. Du kan också anpassa inställningar för en specifik PDF-mall genom att öppna PDF-mallarna i dina formulärinställningar.

en: Please update your PHP version is 7.4 or higher.
sv_SE: Vänligen uppdatera din PHP-version till 7.4 eller högre.

en: PHP extension is missing in your server. Please install it.
sv_SE: PHP-tillägget saknas på din server. Vänligen installera det.

en: To use Arabic, Chinese, Japanese and Korean languages, you need to install additional fonts! Please navigate to the
sv_SE: För att använda arabiska, kinesiska, japanska och koreanska språk behöver du installera ytterligare typsnitt! Vänligen navigera till

en: tab to proceed.
sv_SE: fliken för att fortsätta.

en: Copy Shortcode
sv_SE: Kopiera kortkod

en: Embed
sv_SE: Bädda in

en: Razorpay Settings
sv_SE: Razorpay-inställningar

en: API Secret:
sv_SE: API-hemlighet:

en: To get API Key & Secret, Please Visit
sv_SE: För att få API-nyckel och hemlighet, vänligen besök

en: Razorpay Dashboard
sv_SE: Razorpay-instrumentpanelen

en: Are you sure to delete this URL ?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna URL?

en: Select A Page:
sv_SE: Välj en sida:

en: Custom Link
sv_SE: Anpassad länk

en: set Form Field
sv_SE: ställ in formulärfält

en: Select Form Field
sv_SE: Välj formulärfält

en: Add More Alternative URL
sv_SE: Lägg till fler alternativa URL:er

en: Filter Entries between Dates
sv_SE: Filtrera poster mellan datum

en: Search
sv_SE: Sök

en: report name cann't be empty
sv_SE: rapportnamn får inte vara tomt

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

en: Premium Feature
sv_SE: Premiumfunktion

en: Buy Premium
sv_SE: Köp Premium

en: Are you sure to delete this report
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna rapport

en: Deleting ...
sv_SE: Tar bort ...

en: Filter List
sv_SE: Filterlista

en: Search filters...
sv_SE: Sök filter...

en: New Filter
sv_SE: Nytt filter

en: No matching filter found
sv_SE: Inget matchande filter hittades

en: Equal
sv_SE: Lika med

en: Not equal
sv_SE: Inte lika med

en: Not empty
sv_SE: Inte tom

en: Start With
sv_SE: Börjar med

en: End With
sv_SE: Slutar med

en: Not Start With
sv_SE: Börjar inte med

en: Not End With
sv_SE: Slutar inte med

en: Not contains
sv_SE: Inte innehåller

en: Contains
sv_SE: Innehåller

en: Contain All
sv_SE: Innehåller alla

en: Greater Than
sv_SE: Större än

en: Less Than
sv_SE: Mindre än

en: Greater Than or Equal
sv_SE: Större än eller lika med

en: Less Than or Equal
sv_SE: Mindre än eller lika med

en: Today
sv_SE: Idag

en: Till Today
sv_SE: Till idag

en: Tomorrow
sv_SE: Imorgon

en: Yesterday
sv_SE: Igår

en: Till Yesterday
sv_SE: Till igår

en: Last 7 Days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: Last 30 Days
sv_SE: Senaste 30 dagarna

en: Last 60 Days
sv_SE: Senaste 60 dagarna

en: Last 90 Days
sv_SE: Senaste 90 dagarna

en: Last 120 Days
sv_SE: Senaste 120 dagarna

en: Next 7 Days
sv_SE: Nästa 7 dagar

en: Next 30 Days
sv_SE: Nästa 30 dagar

en: Next 60 Days
sv_SE: Nästa 60 dagar

en: Next 90 Days
sv_SE: Nästa 90 dagar

en: Next 120 Days
sv_SE: Nästa 120 dagar

en: Current Week
sv_SE: Denna vecka

en: Next Week
sv_SE: Nästa vecka

en: Last Week
sv_SE: Förra veckan

en: Current Month
sv_SE: Denna månad

en: Next Month
sv_SE: Nästa månad

en: Last Month
sv_SE: Förra månaden

en: Current Year
sv_SE: Detta år

en: Next Year
sv_SE: Nästa år

en: Last Year
sv_SE: Förra året

en: Read entries
sv_SE: Lästa poster

en: Unread entries
sv_SE: Olästa poster

en: Confirmed entries
sv_SE: Bekräftade poster

en: Unconfirmed entries
sv_SE: Obekräftade poster

en: Draft entries
sv_SE: Utkast

en: Logic
sv_SE: Logik

en: OR
sv_SE: ELLER

en: AND
sv_SE: OCH

en: ReCaptcha validation failed.
sv_SE: ReCaptcha-validering misslyckades.

en: The form has reached its maximum number of submissions.
sv_SE: Formuläret har nått sitt maximala antal inskickningar.

en: You have reached the maximum number of submissions allowed.
sv_SE: Du har nått det maximala antal inskickningar som är tillåtna.

en: You must be logged in.
sv_SE: Du måste vara inloggad.

en: Empty form cannot be submitted.
sv_SE: Tomt formulär kan inte skickas in.

en: Validate form input on focus lost
sv_SE: Validera formulärinmatning när fokus förloras

en: Allow single entry for each IP address
sv_SE: Tillåt enskild inmatning per IP-adress

en: Require user to be logged in for submit form
sv_SE: Kräv att användare är inloggad för att skicka formulär

en: Prevent empty form submission
sv_SE: Förhindra tomt formulärinlämning

en: Disable entry storing in WordPress database
sv_SE: Inaktivera lagring av inmatningar i WordPress-databasen

en: Enable ReCaptcha V3
sv_SE: Aktivera ReCaptcha V3

en: Enable / Disable
sv_SE: Aktivera / Inaktivera

en: Hide ReCaptcha Badge
sv_SE: Dölj ReCaptcha-märket

en: Honeypot trap for bot
sv_SE: Honeypot-fälla för bot

en: Manage Submission Limits (by count, time, or user)
sv_SE: Hantera insändningsgränser (per antal, tid eller användare)

en: Limit By Submission Count
sv_SE: Begränsa efter antal insändningar

en: Submission Limit
sv_SE: Begränsning för insändningar

en: Limit period type
sv_SE: Typ av begränsningsperiod

en: Limit By Per User
sv_SE: Begränsa per användare

en: User verify type
sv_SE: Användarverifieringstyp

en: Limit Form Submission Period
sv_SE: Begränsa formulärinsändningsperiod

en: Every Day
sv_SE: Varje dag

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: From
sv_SE: Från

en: To
sv_SE: Till

en: Time:
sv_SE: Tid:

en: Blocked IP list
sv_SE: Blockerad IP-lista

en: Add Blocked IP
sv_SE: Lägg till blockerad IP

en: Allowed IP
sv_SE: Tillåten IP

en: By enabling this option only listed IP can submit this form.
sv_SE: Genom att aktivera detta alternativ kan endast listade IP-adresser skicka in detta formulär.

en: Add Allowed IP
sv_SE: Lägg till tillåten IP

en: Capture Google Ads (Click ID)
sv_SE: Fånga Google Ads (Click ID)

en: Email sent successfully.
sv_SE: E-post skickades framgångsrikt.

en: Sending...
sv_SE: Skickar...

en: Email Test
sv_SE: E-posttest

en: To:
sv_SE: Till:

en: Message:
sv_SE: Meddelande:

en: Send Test Mail
sv_SE: Skicka testmail

en: Configuration
sv_SE: Konfiguration

en: Mail Test
sv_SE: Mailtest

en: SMTP config saved successfully.
sv_SE: SMTP-konfiguration sparad.

en: Learn more about SMTP configuration
sv_SE: Läs mer om SMTP-konfiguration

en: Enable SMTP
sv_SE: Aktivera SMTP

en: From Email Address
sv_SE: Från e-postadress

en: Some servers block emails if "From Email" differs from the authenticated (login) email— use the same email to ensure delivery.
sv_SE: Vissa servrar blockerar e-post om "Från e-post" skiljer sig från den autentiserade (inloggnings-) e-posten— använd samma e-post för att säkerställa leverans.

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: Reply-To Email Address
sv_SE: Svar-till e-postadress

en: SMTP Host
sv_SE: SMTP-värd

en: Type of Encryption
sv_SE: Krypteringstyp

en: SMTP Port
sv_SE: SMTP-port

en: SMTP Authentication
sv_SE: SMTP-autentisering

en: SMTP Username
sv_SE: SMTP-användarnamn

en: SMTP Password
sv_SE: SMTP-lösenord

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Stripe Settings
sv_SE: Stripe-inställningar

en: Publishable key:
sv_SE: Publicerbar nyckel:

en: Secret Key:
sv_SE: Hemlig nyckel:

en: To get Publishable key & Secret key, Please Visit
sv_SE: För att få Publicerbar nyckel & Hemlig nyckel, vänligen besök

en: Transparant
sv_SE: Transparent

en: Add Property
sv_SE: Lägg till egenskap

en: Override theme and common styles
sv_SE: Åsidosätt tema och gemensamma stilar

en: Multi Step Quick Tweaks
sv_SE: Flera steg Snabba justeringar

en: Step Container
sv_SE: Stegbehållare

en: Step Header Wrapper
sv_SE: Steghuvudets omslag

en: Step Header
sv_SE: Steghuvud

en: Step Header Label
sv_SE: Steghuvudets etikett

en: Step Header Subtitle
sv_SE: Steghuvudets undertitel

en: Step Wrapper
sv_SE: Stegomslag

en: Step Progress Wrapper
sv_SE: Stegprogressionsomslag

en: Step Progress Bar
sv_SE: Stegprogressionsfält

en: Step Content
sv_SE: Steginnehåll

en: Step Button Wrapper
sv_SE: Stegknappsomslag

en: Step Button
sv_SE: Stegknapp

en: Step Label Prefix Icon
sv_SE: Stegetikett prefixikon

en: Step Label Suffix Icon
sv_SE: Ikon för suffix i stegetikett

en: Step Subtitle Prefix Icon
sv_SE: Ikon för prefix i steguppslag

en: Step Subtitle Suffix Icon
sv_SE: Ikon för suffix i steguppslag

en: Previous Button Prefix Icon
sv_SE: Ikon för prefix på föregående knapp

en: Previous Button Suffix Icon
sv_SE: Ikon för suffix på föregående knapp

en: Next Button Prefix Icon
sv_SE: Ikon för prefix på nästa knapp

en: Next Button Suffix Icon
sv_SE: Ikon för suffix på nästa knapp

en: Theme Customization
sv_SE: Temaanpassning

en: Multi Step Customize
sv_SE: Flerstegsanpassning

en: Multi step quick tweaks is not available. this feature will coming soon.
sv_SE: Snabba justeringar för flera steg är inte tillgängliga. Denna funktion kommer snart.

en: Go to Theme Gallery Settings
sv_SE: Gå till inställningar för temagalleri

en: Add important rule to all styles to override the conflicting styles in frontend.
sv_SE: Lägg till viktig regel till alla stilar för att åsidosätta konfliktande stilar i frontend.

en: Add prefix to atomic class names to avoid conflicts.
sv_SE: Lägg till prefix till atomklassnamn för att undvika konflikter.

en: Transition
sv_SE: Övergång

en: Please setup your payment settings before using this template.
sv_SE: Vänligen konfigurera dina betalningsinställningar innan du använder denna mall.

en: Please setup your
sv_SE: Vänligen konfigurera din

en: Please update your Pro Plugin to the latest version (
sv_SE: Vänligen uppdatera din Pro-plugin till senaste versionen (

en: this feature
sv_SE: denna funktion

en: New
sv_SE: Ny

en: Use Template
sv_SE: Använd mall

en: Go to Payment Settings
sv_SE: Gå till betalningsinställningar

en: Search Template
sv_SE: Sök mall

en: Import Form
sv_SE: Importera formulär

en: Search Result
sv_SE: Sökresultat

en: No Template Found
sv_SE: Ingen mall hittades

en: Prefix Icon
sv_SE: Prefixikon

en: Suffix Icon
sv_SE: Suffixikon

en: Always (default)
sv_SE: Alltid (standard)

en: Interaction Only
sv_SE: Endast vid interaktion

en: Container Class
sv_SE: Container-klass

en: Show Option Flag Image
sv_SE: Visa alternativets flaggikon

en: Mollie Description is Required
sv_SE: Mollie-beskrivning krävs

en: Select Account
sv_SE: Välj konto

en: Razorpay Dynamic Amount Field is not Selected
sv_SE: Razorpay dynamiskt beloppsfält är inte valt

en: Rounded
sv_SE: Rundad

en: No fields available
sv_SE: Inga fält tillgängliga

en: You haven’t added any fields to this form or step yet.
sv_SE: Du har inte lagt till några fält i detta formulär eller steg än.

en: Please add fields from the Form Fields panel.
sv_SE: Lägg till fält från panelen Formulärfält.

en: No field key provided
sv_SE: Ingen fältnyckel angiven

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Conditional Logic
sv_SE: Villkorlig logik

en: Individual Customize
sv_SE: Individuell anpassning

en: Global Customize
sv_SE: Global anpassning

en: Select Your Theme
sv_SE: Välj ditt tema

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Import
sv_SE: Importera

en: Rename
sv_SE: Byt namn

en: Reset Theme Style
sv_SE: Återställ temastil

en: Update Theme Style
sv_SE: Uppdatera temastil

en: Save as New Theme
sv_SE: Spara som nytt tema

en: Click to Highlight Element in Builder
sv_SE: Klicka för att markera element i byggaren

en: Enable Conditional Logic
sv_SE: Aktivera villkorlig logik

en: Configure when this field should be shown or hidden
sv_SE: Konfigurera när detta fält ska visas eller döljas

en: Hide
sv_SE: Dölj

en: Show
sv_SE: Visa

en: this field if
sv_SE: detta fält om

en: And
sv_SE: Och

en: Or
sv_SE: Eller

en: Need Advanced Conditional Logic?
sv_SE: Behöver du avancerad villkorslogik?

en: Switch now
sv_SE: Byt nu

en: Theme Quick Tweaks
sv_SE: Snabba temaförändringar

en: Global Elements
sv_SE: Globala element

en: Multi-Step Elements
sv_SE: Stegvisa element

en: Individual Elements
sv_SE: Individuella element

en: found
sv_SE: hittade

en: Search fields..
sv_SE: Sök fält..

en: Search results for:
sv_SE: Sökresultat för:

en: No fields found
sv_SE: Inga fält hittades

en: We couldn't find any fields matching
sv_SE: Vi kunde inte hitta några fält som matchar

en: Try searching with different keywords
sv_SE: Försök söka med andra nyckelord

en: Create New Theme
sv_SE: Skapa nytt tema

en: Click to upload
sv_SE: Klicka för att ladda upp

en: or drag and drop
sv_SE: eller dra och släpp

en: Import from Form
sv_SE: Importera från formulär

en: Import from File
sv_SE: Importera från fil

en: Import Theme (Style)
sv_SE: Importera tema (stil)

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Applied Styles
sv_SE: Tillämpade stilar

en: Your customizations apply only to this form's styling. To preserve changes, create or update a custom theme from the Options menu.
sv_SE: Dina anpassningar gäller endast för denna forms utseende. För att bevara ändringarna, skapa eller uppdatera ett anpassat tema från menyn Alternativ.

en: App Themes
sv_SE: App-teman

en: Custom Themes
sv_SE: Anpassade teman

en: Please write form name
sv_SE: Vänligen skriv formulärets namn

en: Search forms here...
sv_SE: Sök formulär här...

en: No forms found
sv_SE: Inga formulär hittades

en: Search fields...
sv_SE: Sök fält...

en: Clear search
sv_SE: Rensa sökning

en: No fields available in this category
sv_SE: Inga fält tillgängliga i denna kategori

en: Recent
sv_SE: Senaste

en: No fields found by your search keywords:
sv_SE: Inga fält hittades med dina sökord:

en: fields found for
sv_SE: fält hittades för

en: Update Form
sv_SE: Uppdatera formulär

en: Save Form
sv_SE: Spara formulär

en: Please fix the errors
sv_SE: Vänligen rätta felen

en: Sorry
sv_SE: Tyvärr

en: Please add a submit button
sv_SE: Vänligen lägg till en skicka-knapp

en: Choose/Drop your file (.json)
sv_SE: Välj/Dra din fil (.json)

en: Issue
sv_SE: Problem

en: Idea
sv_SE: Idé

en: Other
sv_SE: Annat

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Upgrade to Pro
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: This feature
sv_SE: Den här funktionen

en: is available in Pro
sv_SE: är tillgänglig i Pro

en: Thank you for using our product! We're sorry,
sv_SE: Tack för att du använder vår produkt! Vi beklagar,

en: is not available in your plan.
sv_SE: är inte tillgänglig i din plan.

en: Please upgrade to the PRO plan to unlock all these awesome features.
sv_SE: Vänligen uppgradera till PRO-planen för att låsa upp alla dessa fantastiska funktioner.

en: Try Demo
sv_SE: Prova demo

en: Check out our
sv_SE: Kolla in vår

en: to see what can you do with Pro version.
sv_SE: för att se vad du kan göra med Pro-versionen.

en: Available On Pro
sv_SE: Tillgänglig i Pro

en: Do You want Deplicate these
sv_SE: Vill du duplicera dessa

en: item
sv_SE: objekt

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Do you want to change these
sv_SE: Vill du ändra dessa

en: status
sv_SE: statusar

en: Are you sure to delete these
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort dessa

en: items
sv_SE: objekt

en: Row Selected
sv_SE: Rad markerad

en: Total Entries:
sv_SE: Totalt antal poster:

en: Page
sv_SE: Sida

en: of
sv_SE: av

en: No response from the server
sv_SE: Ingen respons från servern

en: Are you sure to delete this web hook?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna webbhook?

en: Add More Hook
sv_SE: Lägg till fler hooks

en: Select One
sv_SE: Välj en

en: Click
sv_SE: Klicka

en: Readonly
sv_SE: Endast läs

en: Writeable
sv_SE: Skrivbar

en: Not Required
sv_SE: Ej obligatorisk

en: Active List
sv_SE: Aktiv lista

en: Sub Title
sv_SE: Underrubrik

en: Config Option
sv_SE: Konfigurationsalternativ

en: Email Template:
sv_SE: E-postmall:

en: Select Email Template
sv_SE: Välj e-postmall

en: Add mail from address
sv_SE: Lägg till avsändaradress för e-post

en: From Mail
sv_SE: Från e-post

en: CC
sv_SE: Kopia (CC)

en: BCC
sv_SE: Hemlig kopia (BCC)

en: Reply To
sv_SE: Svara till

en: PDF Attachment Template:
sv_SE: PDF-bilagans mall:

en: Select PDF Template
sv_SE: Välj PDF-mall

en: Field Actions
sv_SE: Fältåtgärder

en: Select Integation
sv_SE: Välj integration

en: Logged In
sv_SE: Inloggad

en: Logged Out
sv_SE: Utloggad

en: Date Format
sv_SE: Datumformat

en: Meta Key
sv_SE: Meta-nyckel

en: Query Param
sv_SE: Frågeparameter

en: Redirect URL
sv_SE: Omdirigerings-URL

en: Select Page To Redirect
sv_SE: Välj sida att omdirigera till

en: Success Message
sv_SE: Framgångsmeddelande

en: Select Message
sv_SE: Välj meddelande

en: Select Hooks to Call
sv_SE: Välj krokar att anropa

en: On Load
sv_SE: Vid inläsning

en: On Field Input
sv_SE: Vid fältinmatning

en: On Form Validate
sv_SE: Vid formulärvalidering

en: On Form Submit
sv_SE: Vid formulärinsändning

en: Record Create/Edit
sv_SE: Post skapa/redigera

en: Record Create
sv_SE: Post skapa

en: Record Edit
sv_SE: Post redigera

en: Record Delete
sv_SE: Post ta bort

en: Always
sv_SE: Alltid

en: With Condition
sv_SE: Med villkor

en: Conditional Logics
sv_SE: Villkorlig logik

en: Add Conditional Logic
sv_SE: Lägg till villkorlig logik

en: For
sv_SE: För

en: UNLIMITED
sv_SE: OBEGRÄNSAD

en: Conditional logics execute according to the sequence of their logic groups. A group placed higher will have greater priority. To adjust the priority, simply drag and drop the logic groups as needed.
sv_SE: Villkorliga logiker körs enligt ordningen på deras logikgrupper. En grupp som ligger högre har större prioritet. För att justera prioriteten, dra och släpp logikgrupperna efter behov.

en: Additional Actions
sv_SE: Ytterligare åtgärder

en: Email Notification
sv_SE: E-postavisering

en: Action Run When:
sv_SE: Åtgärd körs när:

en: Action Effect:
sv_SE: Åtgärdseffekt:

en: Only on Form Load
sv_SE: Endast vid formulärinläsning

en: Only on Field Input
sv_SE: Endast vid fältinmatning

en: Only on Form Validate
sv_SE: Endast vid formulärvalidering

en: Only on Form Submit
sv_SE: Endast vid formulärinlämning

en: Action Behaviour:
sv_SE: Åtgärdsbeteende:

en: Condition
sv_SE: Villkor

en: Forgot Password Fields
sv_SE: Fält för glömt lösenord

en: Redirect Page:
sv_SE: Omdirigeringssida:

en: Password reset email template
sv_SE: E-postmall för återställning av lösenord

en: Success Message:
sv_SE: Meddelande vid lyckad åtgärd:

en: Login Fields
sv_SE: Inloggningsfält

en: Success redirect Page:
sv_SE: Omdirigeringssida vid lyckad inloggning:

en: Redirect page (already activated):
sv_SE: Omdirigeringssida (redan aktiverad):

en: Invalid redirect page:
sv_SE: Ogiltig omdirigeringssida:

en: Rejection Success redirect page:
sv_SE: Omdirigeringssida vid avvisad framgång:

en: Activation success
sv_SE: Aktivering lyckades

en: Already activated account
sv_SE: Konto redan aktiverat

en: Invalid activation key
sv_SE: Ogiltig aktiveringsnyckel

en: Reject Success Message
sv_SE: Meddelande vid avvisning

en: If the Username and Password fields are blank then the user will take the value of the email field as the field and the password will be auto-generated.
sv_SE: Om användarnamn och lösenordsfält är tomma kommer användaren att använda värdet från e-postfältet och lösenordet genereras automatiskt.

en: Field Mappping
sv_SE: Fältmappning

en: User Fields
sv_SE: Användarfält

en: User Email Notification
sv_SE: Användarens e-postmeddelande

en: Admin Email Notification
sv_SE: Administratörens e-postmeddelande

en: WP User Role
sv_SE: WP-användarroll

en: Success Messages
sv_SE: Framgångsmeddelanden

en: User Approval  Method:
sv_SE: Användargodkännandemetod:

en: Select approval method
sv_SE: Välj godkännandemetod

en: Auto Login After Registration
sv_SE: Automatisk inloggning efter registrering

en: Customize Email templates
sv_SE: Anpassa e-postmallar

en: Edit verification Messages/Redirect URL
sv_SE: Redigera verifieringsmeddelanden / omdirigerings-URL

en: User Meta Field Mappping
sv_SE: Användarmetafältmappning

en: Meta Value
sv_SE: Meta-värde

en: Reset Password Fields
sv_SE: Återställ lösenordsfält

en: Bit Form - Contact Form Builder Plugin for WordPress
sv_SE: Bit Form - Kontaktformulärsbyggarplugin för WordPress

en: Contact Form
sv_SE: Kontaktformulär

en: Select a Form
sv_SE: Välj ett formulär

en: Bitform block settings
sv_SE: Inställningar för Bitform-block

en: Form settings
sv_SE: Formulärinställningar

en: Failed to change Form Status
sv_SE: Misslyckades med att ändra formulärstatus

en: Form Name
sv_SE: Formulärnamn

en: Entries
sv_SE: Inlägg

en: Views
sv_SE: Visningar

en: Completion Rate
sv_SE: Slutförandegrad

en: Created
sv_SE: Skapad

en: Edit Form
sv_SE: Redigera formulär

en: Data Table
sv_SE: Datatabell

en: Form Deleted Successfully
sv_SE: Formulär borttaget

en: Duplicate...
sv_SE: Duplicera...

en: Exporting...
sv_SE: Exporterar...

en: Are you sure to delete this form?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort detta formulär?

en: Are you sure to duplicate this form ?
sv_SE: Är du säker på att du vill duplicera detta formulär?

en: Are you sure to export this form ?
sv_SE: Är du säker på att du vill exportera detta formulär?

en: Create a New Form
sv_SE: Skapa ett nytt formulär

en: Create Form
sv_SE: Skapa formulär

en: General
sv_SE: Allmänt

en: View Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Edit Table
sv_SE: Redigera tabell

en: Table Deleted Successfully
sv_SE: Tabell borttagen

en: Are you sure to delete this table?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna tabell?

en: Create View
sv_SE: Skapa Vy

en: Prevent Public View of Entries
sv_SE: Förhindra offentlig visning av poster

en: (Allow only selected rules to View Entries)
sv_SE: (Tillåt endast valda regler att visa poster)

en: Allow Roles to view own entries
sv_SE: Tillåt roller att visa egna poster

en: Allow Roles to view Other's entries
sv_SE: Tillåt roller att visa andras poster

en: Allow Users to Edit Form Entries
sv_SE: Tillåt användare att redigera formulärposter

en: Allow Roles to edit own entries
sv_SE: Tillåt roller att redigera egna poster

en: Allow Roles to edit Other's entries
sv_SE: Tillåt roller att redigera andras poster

en: By Roles
sv_SE: Efter roller

en: Selected User
sv_SE: Vald användare

en: Users
sv_SE: Användare

en: Access Setting
sv_SE: Åtkomstinställning

en: Entry View
sv_SE: Postvy

en: Entry Edit
sv_SE: Postredigering

en: Single Entry View
sv_SE: Enkel postvy

en: Single Entry Details View
sv_SE: Detaljvy för enskild post

en: All Submitted Response
sv_SE: Alla inskickade svar

en: Own Submitted Response
sv_SE: Egna inskickade svar

en: View List
sv_SE: Visa lista

en: Details Page
sv_SE: Detaljsida

en: Details Page Styling
sv_SE: Detaljsidestil

en: Setting
sv_SE: Inställning

en: Style
sv_SE: Stil

en: Table Caption
sv_SE: Tabellrubrik

en: Column Mapping
sv_SE: Kolumnmappning

en: Column Header
sv_SE: Kolumnrubrik

en: Column Width
sv_SE: Kolumnbredd

en: Form Field
sv_SE: Formulärfält

en: Action Column
sv_SE: Åtgärdskolumn

en: Column Title
sv_SE: Kolumntitel

en: Edit Button
sv_SE: Redigera-knapp

en: Custom Page
sv_SE: Anpassad sida

en: View Button
sv_SE: Visa-knapp

en: Redirect Link
sv_SE: Omdirigeringslänk

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: Table Even Row
sv_SE: Tabell jämn rad

en: Table Odd Row
sv_SE: Tabell udda rad

en: Page Select Box
sv_SE: Sidvalsruta

en: Pagination Button
sv_SE: Pagination-knapp

en: Search Box
sv_SE: Sökfält

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Table Rows
sv_SE: Tabellrader

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Font Weight
sv_SE: Teckensnittsvikt

en: Font Style
sv_SE: Teckensnittsstil

en: Table Wrapper
sv_SE: Tabellomslag

en: Welcome to Bit Form Views (Beta)
sv_SE: Välkommen till Bit Form Views (Beta)

en: Create First View
sv_SE: Skapa första vy

en: Professional & Easy To Use WordPress Form Builder
sv_SE: Professionell och lättanvänd WordPress-formbyggare

en: Drag and Drop WordPress Form Builder will allow you to build any kind of forms for WordPress website that you can imagine. The Professional design of Bit Form keeps all the tools right where you want them! You can make integration among various CRM and application with no zero experience.
sv_SE: Dra och släpp WordPress-formbyggare gör att du kan skapa alla typer av formulär för WordPress-webbplatser som du kan föreställa dig. Den professionella designen av Bit Form håller alla verktyg precis där du vill ha dem! Du kan göra integrationer mellan olika CRM och applikationer utan någon erfarenhet alls.

en: Explore our extensive documentation. From beginners to developers - everyone will get an answer
sv_SE: Utforska vår omfattande dokumentation. Från nybörjare till utvecklare – alla får ett svar

en: here
sv_SE: här

en: In Bit Apps, we provide all kind product support for any types of customer, it doesn't matter FREE or PRO user. We actively provide support through Email and Live Chat. Our support team is always ready to help you. We are here to answer your questions and help you with any issues you may have.
sv_SE: I Bit Apps erbjuder vi alla typer av produktsupport för alla slags kunder, det spelar ingen roll om du är GRATIS- eller PRO-användare. Vi ger aktivt support via e-post och livechatt. Vårt supportteam är alltid redo att hjälpa dig. Vi finns här för att svara på dina frågor och hjälpa dig med eventuella problem.

en: Facebook support group
sv_SE: Facebook-supportgrupp

en: YouTube channel
sv_SE: YouTube-kanal

en: Chat here
sv_SE: Chatta här

en: Rate us on WordPress
sv_SE: Betygsätt oss på WordPress

en: Lost In Space
sv_SE: Förlorad i rymden

en: Redirecting Home in
sv_SE: Omdirigerar till startsidan om

en: Go Home
sv_SE: Gå till startsidan

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Are you sure you want to leave the form? Unsaved data will be lost.
sv_SE: Är du säker på att du vill lämna formuläret? Osparad data kommer att gå förlorad.

en: Okay
sv_SE: OK

en: Are you sure you want to switch forms? Unsaved data will be lost.
sv_SE: Är du säker på att du vill byta formulär? Osparad data kommer att gå förlorad.

en: Switch Form
sv_SE: Byt formulär

en: Are you sure to duplicate this entry?
sv_SE: Är du säker på att du vill duplicera denna post?

en: View Repeater Data
sv_SE: Visa Repeater-data

en: Entry Details #
sv_SE: Postdetaljer #

en: Data Views & Edit
sv_SE: Datavyer & Redigera

en: View Analytics Report
sv_SE: Visa analysrapport

en: No Entry Found.
sv_SE: Ingen post hittades.

en: Form Settings
sv_SE: Formulärinställningar

en: Conversational Form
sv_SE: Konversationsformulär

en: Landing Form
sv_SE: Landningsformulär

en: WP Auth
sv_SE: WP-autentisering

en: Entries are loading...
sv_SE: Poster laddas...

en: Advance Field Wise Report
sv_SE: Avancerad fältvis rapport

en: Please select fields to view reports individually
sv_SE: Vänligen välj fält för att visa rapporter individuellt

en: Thank you for using Bit Form. If you like the plugin, please give us a
sv_SE: Tack för att du använder Bit Form. Om du gillar tillägget, vänligen ge oss en

en: review
sv_SE: recension

en: on WordPress.org to help us spread more.
sv_SE: på WordPress.org för att hjälpa oss att sprida det vidare.

en: Filter Options
sv_SE: Filteralternativ

en: All filters below will get entries based on analytics report
sv_SE: Alla filter nedan hämtar poster baserat på analysrapporten

en: Filter by Date
sv_SE: Filtrera efter datum

en: Entry Status
sv_SE: Poststatus

en: Select Fields for Report:
sv_SE: Välj fält för rapport:

en: Other Info
sv_SE: Annan information

en: Total Entry:
sv_SE: Totalt antal poster:

en: Loading...
sv_SE: Laddar...

en: Printing...
sv_SE: Skriver ut...

en: Print Report
sv_SE: Skriv ut rapport

en: Welcome to Bit Form
sv_SE: Välkommen till Bit Form

en: Thank you for installing Bit Form.
sv_SE: Tack för att du installerade Bit Form.

en: Modern Form builder and database management  system
sv_SE: Modernt formulärbyggar- och databashanteringssystem

en: for Wordpress
sv_SE: för WordPress

en: Create First Form
sv_SE: Skapa första formuläret

en: Add More +
sv_SE: Lägg till fler +

en: Country Field available in Pro version of Bit Form.
sv_SE: Fält för land finns i Pro-versionen av Bit Form.

en: You can use either ReCaptcha-V2 or ReCaptcha-V3 in a form. to use ReCaptcha-V2 disable the ReCaptcha-V3 from the Form Settings.
sv_SE: Du kan använda antingen ReCaptcha-V2 eller ReCaptcha-V3 i ett formulär. För att använda ReCaptcha-V2, inaktivera ReCaptcha-V3 i formulärinställningarna.

en: <p style="font-size: 16px">To use reCaptchav2, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
sv_SE: <p style="font-size: 16px">För att använda reCaptchav2 måste du ställa in Site Key och Secret Key från <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use Turnstile, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
sv_SE: <p style="font-size: 16px">För att använda Turnstile måste du ställa in Site Key och Secret Key från <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use hCaptcha, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
sv_SE: <p style="font-size: 16px">För att använda hCaptcha måste du ställa in Site Key och Secret Key från <a href="

en: You cannot add more than one
sv_SE: Du kan inte lägga till mer än en

en: Save Draft Button available in Pro version of Bit Form.
sv_SE: Spara utkast-knappen finns i Pro-versionen av Bit Form.

en: You cannot add
sv_SE: Du kan inte lägga till

en: <p style="font-size: 16px">To use
sv_SE: <p style="font-size: 16px">För att använda

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Not Equal
sv_SE: Inte lika med

en: Is Null
sv_SE: Är null

en: Is Not Null
sv_SE: Är inte null

en: Contain
sv_SE: Innehåller

en: Not Contain
sv_SE: Innehåller inte

en: Between
sv_SE: Mellan

en: On Click
sv_SE: Vid klick

en: Advanced File Upload Field
sv_SE: Avancerat fält för filuppladdning

en: PayPal Payment Field
sv_SE: PayPal-betalningsfält

en: Razorpay Payment Field
sv_SE: Razorpay-betalningsfält

en: Stripe Payment Field
sv_SE: Stripe-betalningsfält

en: Mollie Payment Field
sv_SE: Mollie Betalfält

en: Default Value
sv_SE: Standardvärde

en: Suggestions
sv_SE: Förslag

en: Input Mode
sv_SE: Inmatningsläge

en: Read Only
sv_SE: Endast läsning

en: User Unique
sv_SE: Unik för användare

en: Input Validation
sv_SE: Inmatningsvalidering

en: Maximum Option Validation
sv_SE: Validering av maxalternativ

en: Minimum Option Validation
sv_SE: Validering av minalternativ

en: Option Column
sv_SE: Alternativkolumn

en: Other Option
sv_SE: Annat alternativ

en: Search Placeholder Modify
sv_SE: Sökplatshållare ändra

en: Selected Option Image
sv_SE: Bild för valt alternativ

en: Showing Selected Option Image
sv_SE: Visar bild för valt alternativ

en: Option Icon/Image
sv_SE: Alternativikon/bild

en: Showing Icon/Image in option
sv_SE: Visar ikon/bild i alternativ

en: Minimum and Maximum Option
sv_SE: Minimalt och maximalt alternativ

en: Minimum and Maximum Option validation
sv_SE: Validering av minimi- och maxalternativ

en: List Height
sv_SE: Listans höjd

en: Option List Height
sv_SE: Höjd på alternativlistan

en: Detect Country by IP
sv_SE: Detektera land via IP

en: Detect Country by Geo Location
sv_SE: Detektera land via geolokalisering

en: Multiple Option List
sv_SE: Lista med flera val

en: Minimum and Maximum Value
sv_SE: Minimalt och maximalt värde

en: Minimum and Maximum Value Validation
sv_SE: Validering av minimalt och maximalt värde

en: Country Not Found Text Modify
sv_SE: Ändra text för land ej hittat

en: Currency Not Found Text Modify
sv_SE: Ändra text för valuta ej hittad

en: Modification of File Select Status
sv_SE: Modifiering av filvalstatus

en: Show Max Size
sv_SE: Visa maxstorlek

en: Individual Style
sv_SE: Individuell stil

en: Individual Field Styling
sv_SE: Individuell fältformatering

en: Custom Class & Attribute
sv_SE: Anpassad klass & attribut

en: Custom Classes and Attributes
sv_SE: Anpassade klasser och attribut

en: Custom JS and CSS Editor
sv_SE: Redigerare för anpassad JS och CSS

en: Custom JS and CSS Code Editor
sv_SE: Redigerare för anpassad JS- och CSS-kod

en: Breakpoint Modification
sv_SE: Modifiering av brytpunkt

en: Breakpoint width size modification
sv_SE: Ändring av brytpunktens bredd

en: Form Width Modification
sv_SE: Modifiering av formulärets bredd

en: Field Clone
sv_SE: Fältklon

en: Field Cloning
sv_SE: Fältkloning

en: Disable Entry Storing
sv_SE: Inaktivera lagring av inmatning

en: Capture Google Ads Click
sv_SE: Fånga Google Ads-klick

en: Login User
sv_SE: Logga in användare

en: Empty Submission
sv_SE: Tom inlämning

en: Allowed IP List
sv_SE: Tillåten IP-lista

en: Blocked IP
sv_SE: Blockerad IP

en: Blocked IP List
sv_SE: Blockerad IP-lista

en: Entry Limit
sv_SE: Inmatningsgräns

en: Single Entry for each IP
sv_SE: En inmatning per IP

en: Form Entry Edit
sv_SE: Redigera formulärinmatning

en: Honeypot trap
sv_SE: Honungsfälla

en: Snackbar Message
sv_SE: Snackbar-meddelande

en: Modal Message
sv_SE: Modalmeddelande

en: Rating Icon
sv_SE: Betygsikon

en: Rating Message on Hover
sv_SE: Betygsmeddelande vid hovring

en: Rating Message on Select
sv_SE: Betygsmeddelande vid val

en: PDF Template
sv_SE: PDF-mall

en: Custom Theme Feature
sv_SE: Anpassad temafunktion

en: Name is the unique identifier for the field. It is used to reference the field in the form submission data.
sv_SE: Namnet är det unika identifieraren för fältet. Det används för att referera till fältet i formulärets inlämningsdata.

en: Label is the title of the field that appears above or beside the field. You can show or hide the field label by toggling this option.
sv_SE: Etiketten är titeln på fältet som visas ovanför eller bredvid fältet. Du kan visa eller dölja fältets etikett genom att växla detta alternativ.

en: Autocomplete allows you to specify what type of automated assistance the browser should provide for filling out the field, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Learn more</a>
sv_SE: Autokomplettering låter dig specificera vilken typ av automatiserad hjälp webbläsaren ska ge för att fylla i fältet, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Läs mer</a>

en: Admin Label is the title of the field that will be used as an alternative reference throughout the dashboard. You can toggle this option to use or disable the admin label.
sv_SE: Adminetikett är fältets titel som kommer att användas som ett alternativt referensnamn i hela instrumentpanelen. Du kan växla detta alternativ för att använda eller inaktivera adminetiketten.

en: Subtitle is an optional description that appears under the Field Label. You can show or hide the field subtitle by toggling this option.
sv_SE: Underrubrik är en valfri beskrivning som visas under fältetiketten. Du kan visa eller dölja fältets underrubrik genom att växla detta alternativ.

en: Helper Text is an optional text that appears beneath the field to provide additional information to the user. You can show or hide the helper text by toggling this option.
sv_SE: Hjälptext är en valfri text som visas under fältet för att ge användaren ytterligare information. Du kan visa eller dölja hjälptexten genom att växla detta alternativ.

en: Default Value is the initial value that will appear in the field. You can show or hide the default value by toggling this option.
sv_SE: Standardvärde är det initiala värde som kommer att visas i fältet. Du kan visa eller dölja standardvärdet genom att växla detta alternativ.

en: Suggestions allows you to add a custom suggestion list that will display suggestions as the user types in the input field.
sv_SE: Förslag låter dig lägga till en anpassad förslagslista som visar förslag medan användaren skriver i inmatningsfältet.

en: Placeholder is the text that appears inside the field before your user enters their own content. You can show or hide the field placeholder by toggling this option.
sv_SE: Platshållare är texten som visas i fältet innan användaren skriver in sitt eget innehåll. Du kan visa eller dölja platshållaren genom att växla detta alternativ.

en: This allows browser to display an appropriate virtual keyboard if needed. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Learn more</a>
sv_SE: Detta tillåter webbläsaren att visa ett lämpligt virtuellt tangentbord vid behov. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Läs mer</a>

en: Input Mask allows you to specify a pattern for the input field, helping users enter data in the correct format.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Learn more</a>
sv_SE: Inmatningsmask låter dig specificera ett mönster för inmatningsfältet, vilket hjälper användare att mata in data i rätt format.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Läs mer</a>

en: Set a regular expression pattern that the input value should match for the field.
sv_SE: Ange ett reguljärt uttryck som inmatningsvärdet ska matcha för fältet.

en: This allows to make the field mandatory for users to fill out before submitting the form. You can toggle this option to use or disable the required.
sv_SE: Detta gör att fältet blir obligatoriskt för användare att fylla i innan formuläret skickas. Du kan växla detta alternativ för att använda eller inaktivera obligatoriskt.

en: The hide field feature allows you to hide the field from the user on the form. You can toggle this option to show or hide the field.
sv_SE: Funktionen för att dölja fält låter dig gömma fältet från användaren i formuläret. Du kan växla detta alternativ för att visa eller dölja fältet.

en: The reverse button feature allows to reverse the clear and undo button. You can toggle this option to reverse clear and undo button.
sv_SE: Funktionen för omvänd knapp låter dig byta plats på rensa- och ångra-knapparna. Du kan växla detta alternativ för att omvända rensa- och ångra-knappen.

en: Readonly feature allows you to set a field as read-only, meaning that users will not be able to edit the content of that field. You can toggle this option to enable or disable the setting.
sv_SE: Endast läsbar-funktionen låter dig ställa in ett fält som skrivskyddat, vilket innebär att användare inte kan redigera innehållet i det fältet. Du kan växla detta alternativ för att aktivera eller inaktivera inställningen.

en: Disabling a field prevents users from interacting with it or entering data. You can toggle this option to enable or disable the field as needed.
sv_SE: Att inaktivera ett fält förhindrar användare från att interagera med det eller mata in data. Du kan växla detta alternativ för att aktivera eller inaktivera fältet efter behov.

en: Enabling this option will check from the submitted entries whether its value is duplicate.
sv_SE: Att aktivera detta alternativ kommer att kontrollera från inskickade poster om dess värde är en dubblett.

en: Enabling this option will check from your WordPress user database whether its value is duplicate.
sv_SE: Att aktivera detta alternativ kommer att kontrollera från din WordPress-användardatabas om dess värde är en dubblett.

en: Stripe provide a variety of themes for the payment form. You can choose the theme that best suits theme your payment form. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Learn more</a>
sv_SE: Stripe erbjuder ett antal teman för betalningsformuläret. Du kan välja det tema som passar bäst för ditt betalningsformulär. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Läs mer</a>

en: Stripe provide minimum or maximum amount for different payment method type and currency. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>learn more</a>
sv_SE: Stripe erbjuder minimi- eller maximibelopp för olika betalningsmetoder och valutor. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>läs mer</a>

en: Allows you to preset the language to be used in the hosted payment pages shown to the consumer. This option is Optional. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>learn more</a>
sv_SE: Låter dig förinställa språket som ska användas på de värdhostade betalningssidorna som visas för konsumenten. Detta alternativ är valfritt. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>läs mer</a>

en: Mollie provide a description for the payment. This option is required. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>learn more</a>. and also you add field value in this description. e.g: This Payment from Name: ${field_key}
sv_SE: Mollie kräver en beskrivning för betalningen. Detta alternativ är obligatoriskt. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>läs mer</a>. och du kan även lägga till fältvärde i denna beskrivning. t.ex: Denna betalning från Namn: ${field_key}

en: You can add or remove Undo button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Undo button.
sv_SE: Du kan lägga till eller ta bort Ångra-knappen från signaturfältet. Du kan växla detta alternativ för att lägga till eller ta bort Ångra-knappen.

en: You can add or remove Clear button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Clear button.
sv_SE: Du kan lägga till eller ta bort Rensa-knappen från signaturfältet. Du kan växla detta alternativ för att lägga till eller ta bort Rensa-knappen.

en: This allows to show the rating message on hover. You can toggle this option to show or hide the rating message on hover.
sv_SE: Detta tillåter att visa betygsmeddelandet vid hovring. Du kan växla detta alternativ för att visa eller dölja betygsmeddelandet vid hovring.

en: This allows to show the rating message on rating selected. You can toggle this option to show or hide the rating message on rating selected.
sv_SE: Detta tillåter att visa betygsmeddelandet när betyg har valts. Du kan växla detta alternativ för att visa eller dölja betygsmeddelandet när betyg har valts.

en: By enabling this feature, you will enable to select multiple image.
sv_SE: Genom att aktivera denna funktion kan du välja flera bilder.

en: By enabling this feature, you will be hide image label.
sv_SE: Genom att aktivera denna funktion kommer bildetiketten att döljas.

en: This allows to show the header icon. You can toggle this option to show or hide the header icon.
sv_SE: Detta tillåter att visa header-ikonen. Du kan växla detta alternativ för att visa eller dölja header-ikonen.

en: This allows to show the stem button settings. You can toggle this option to show or hide the stem button settings.
sv_SE: Detta tillåter att visa inställningarna för stjälkknappen. Du kan växla detta alternativ för att visa eller dölja inställningarna för stjälkknappen.

en: This allows to show the step label. You can toggle this option to show or hide the step label.
sv_SE: Detta tillåter att visa stegets etikett. Du kan växla detta alternativ för att visa eller dölja stegets etikett.

en: This allows to show the step subtitle. You can toggle this option to show or hide the step subtitle.
sv_SE: Detta tillåter att visa stegets undertitel. Du kan växla detta alternativ för att visa eller dölja stegets undertitel.

en: Container Class allows you to add custom CSS classes to the field container. You can use this to apply custom styles to the field wrapper.
sv_SE: Containerklass tillåter dig att lägga till egna CSS-klasser till fältbehållaren. Du kan använda detta för att tillämpa egna stilar på fältets omslag.

en: Allow only one entry for each IP address.
sv_SE: Tillåt endast ett bidrag per IP-adress.

en: Allow only logged in users to submit the form.
sv_SE: Tillåt endast inloggade användare att skicka in formuläret.

en: This will prevent empty form submission.
sv_SE: Detta förhindrar tom formulärinlämning.

en: This will validate the field when the user leaves the field.
sv_SE: Detta kommer att validera fältet när användaren lämnar fältet.

en: This will disable storing the user entry in the database.
sv_SE: Detta kommer att inaktivera lagring av användarens inmatning i databasen.

en: This will enable reCAPTCHA v3.
sv_SE: Detta kommer att aktivera reCAPTCHA v3.

en: This will limit the number of entries.
sv_SE: Detta kommer att begränsa antalet bidrag.

en: this will limit the form submission for specific period.
sv_SE: Detta kommer att begränsa formulärinlämningen till en specifik period.

en: This will block the specific IP address from submitting the form.
sv_SE: Detta kommer att blockera den specifika IP-adressen från att skicka in formuläret.

en: This will allow the specific IP address to submit the form.
sv_SE: Detta kommer att tillåta den specifika IP-adressen att skicka in formuläret.

en: This will enable Google Ads conversion tracking.
sv_SE: Detta kommer att aktivera konverteringsspårning för Google Ads.

en: How to Configure Confirmation Message/Redirect page
sv_SE: Hur man konfigurerar bekräftelsemeddelande/omdirigeringssida

en: How to Configure Conditional Logic
sv_SE: Hur man konfigurerar villkorlig logik

en: How to enable Conversational Form
sv_SE: Hur man aktiverar konversationsformulär

en: How to Setup Integrations
sv_SE: Hur man ställer in integrationer

en: How to Configure Email Templates
sv_SE: Hur man konfigurerar e-postmallar

en: How to Setup ACF integration
sv_SE: Hur man ställer in ACF-integration

en: How to Setup ActiveCampaign integration
sv_SE: Hur man ställer in ActiveCampaign-integration

en: How to Setup Acumbamail integration
sv_SE: Hur man ställer in Acumbamail-integration

en: How to Setup Autonami integration
sv_SE: Hur man ställer in Autonami-integration

en: How to Setup Dropbox integration
sv_SE: Hur man ställer in Dropbox-integration

en: How to Setup Elastic Email Integration
sv_SE: Hur man ställer in Elastic Email-integration

en: How to Setup Encharge integration
sv_SE: Hur man ställer in Encharge-integration

en: How to Setup Fluent-CRM integration
sv_SE: Hur man ställer in Fluent-CRM-integration

en: How to Setup Google Sheets integration
sv_SE: Hur man ställer in Google Sheets-integration

en: How to Setup Integrately integration
sv_SE: Hur man ställer in Integrately-integration

en: How to Setup Integromat integration
sv_SE: Hur man ställer in Integromat-integration

en: How to Setup MailChamp integration
sv_SE: Hur man ställer in MailChamp-integration

en: How to Setup MailPoet integration
sv_SE: Hur man ställer in MailPoet-integration

en: How to Setup MailerLite integration
sv_SE: Hur man ställer in MailerLite-integration

en: How to Setup MetaBox integration
sv_SE: Hur man ställer in MetaBox-integration

en: How to Setup Pabbly integration
sv_SE: Hur man ställer in Pabbly-integration

en: How to Setup Pods integration
sv_SE: Hur man ställer in Pods-integration

en: How to Setup Brevo(SendinBlue) integration
sv_SE: Hur man ställer in Brevo (SendinBlue)-integration

en: How to Setup Telegram integration
sv_SE: Hur man ställer in Telegram-integration

en: How to Setup WooCommerce integration
sv_SE: Hur man ställer in WooCommerce-integration

en: How to Setup Zapier integration
sv_SE: Hur man ställer in Zapier-integration

en: How to Setup Zoho Analytics integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Analytics-integration

en: How to Setup Zoho Bigin integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Bigin-integration

en: How to Setup Zoho Campaigns integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Campaigns-integration

en: How to Setup Zoho Creator integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Creator-integration

en: How to Setup Zoho-CRM integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho-CRM-integration

en: How to Setup Zoho Desk integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Desk-integration

en: How to Setup Zoho Flow integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Flow-integration

en: How to Setup Zoho Mail integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Mail-integration

en: How to Setup Zoho Marketing Hub integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Marketing Hub-integration

en: How to Setup Zoho Projects integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Projects-integration

en: How to Setup Zoho Recruit integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Recruit-integration

en: How to Setup Zoho Sheet integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Sheet-integration

en: How to Setup Zoho Sign integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Sign-integration

en: How to Setup Zoho Work Drive integration
sv_SE: Hur man ställer in Zoho Work Drive-integration

en: How to Configure Double Opt-In
sv_SE: Hur man konfigurerar dubbel opt-in

en: How to Configure Form Abandonment
sv_SE: Hur man konfigurerar formuläravbrutenhet

en: How to Configure PDF Template
sv_SE: Hur man konfigurerar PDF-mall

en: How to Setup FlowMattic integration
sv_SE: Hur man ställer in FlowMattic-integration

en: How to Setup AutomatorWP integration
sv_SE: Hur man ställer in AutomatorWP-integration

en: How to Setup Uncanny Automator integration
sv_SE: Hur man ställer in Uncanny Automator-integration

en: How to Setup Automate Hub by Sperse.IO integration
sv_SE: Hur man ställer in Automate Hub av Sperse.IO-integration

en: How to Setup Thrive Automator integration
sv_SE: Hur man ställer in Thrive Automator-integration

en: How to Setup WP Webhooks integration
sv_SE: Hur man ställer in WP Webhooks-integration

en: How to Setup Advanced Form Integration
sv_SE: Hur man ställer in avancerad formulärintegration

en: How to Setup IFTTT integration
sv_SE: Hur man ställer in IFTTT-integration

en: How to Setup n8n.io integration
sv_SE: Hur man ställer in n8n.io-integration

en: How to Setup Sure Triggers integration
sv_SE: Hur man ställer in Sure Triggers-integration

en: How to Configure WP User Registration
sv_SE: Hur man konfigurerar WP-användarregistrering

en: Allow Only logged in users to view all entries
sv_SE: Tillåt endast inloggade användare att se alla poster

en: Allow logged in users to edit form entries
sv_SE: Tillåt inloggade användare att redigera formulärposter

en: Allow to Configure Global Validation Message
sv_SE: Tillåt att konfigurera globalt valideringsmeddelande

en: How to add Custom CSS/JS
sv_SE: Hur man lägger till anpassad CSS/JS
