Bit Form 2.20.4 - en to ro translation catalogue (2464 entries)

en:  is required.
ro:  este obligatoriu.

en:  should be Time Format
ro:  ar trebui să fie în format de timp

en:  should be a date
ro:  ar trebui să fie o dată

en:  should be a number
ro:  ar trebui să fie un număr

en:  should be a phone number
ro:  ar trebui să fie un număr de telefon

en:  should be an URL
ro:  ar trebui să fie un URL

en:  should be an email. please provide a valid email address.
ro:  ar trebui să fie un e-mail. te rugăm să furnizezi o adresă de e-mail validă.

en: #%s no. Form doesn't exists
ro: #%s nr. Formularul nu există

en: #%s no. Form is not active
ro: #%s nr. Formularul nu este activ

en: %s Attachments
ro: %s atașamente

en: %s Flag
ro: %s steag

en: %s Owner
ro: %s proprietar

en: %s Recurrence
ro: %s recurență

en: %s Reminder
ro: %s memento

en: %s Tags
ro: %s etichete

en: %s Time Log
ro: %s jurnal timp

en: %s is required for %s
ro: %s este necesar pentru %s

en: %s is required for woocommerce %s
ro: %s este necesar pentru woocommerce %s

en: %s is required for zoho bigin
ro: %s este necesar pentru zoho bigin

en: %s is required for zoho bigin, %s module
ro: %s este necesar pentru modulul zoho bigin, %s

en: %s is required for zoho campaigns
ro: %s este necesar pentru zoho campaigns

en: %s is required for zoho creator
ro: %s este necesar pentru zoho creator

en: %s is required for zoho crm, %s module
ro: %s este necesar pentru modulul zoho crm, %s

en: %s is required for zoho recruit, %s module
ro: %s este necesar pentru modulul zoho recruit, %s

en: %s to %s
ro: %s până la %s

en: (Allow only selected rules to View Entries)
ro: (Permite doar rolurilor selectate să vizualizeze înregistrările)

en: ** Zoho Analytics doesn't support data INSERT / UPDATE in other integration table
ro: ** Zoho Analytics nu suportă INSERT / UPDATE de date în tabelul altor integrări

en: --Select a data center--
ro: --Selectează un centru de date--

en: 24H Format
ro: Format 24H

en: <p style="font-size: 16px">To use
ro: <p style="font-size: 16px">Pentru a utiliza

en: <p style="font-size: 16px">To use Turnstile, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
ro: <p style="font-size: 16px">Pentru a utiliza Turnstile, trebuie să setezi cheia de site și cheia secretă din <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use hCaptcha, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
ro: <p style="font-size: 16px">Pentru a utiliza hCaptcha, trebuie să setezi cheia de site și cheia secretă din <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use reCaptchav2, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
ro: <p style="font-size: 16px">Pentru a utiliza reCaptchav2, trebuie să setezi cheia de site și cheia secretă din <a href="

en: <p style="margin:0">Successfully Submitted.</p>
ro: <p style="margin:0">Trimis cu succes.</p>

en: <p>Your account has been rejected by admin.</p>
ro: <p>Contul tău a fost respins de către administrator.</p>

en: A PHP extension stopped the file upload.
ro: O extensie PHP a oprit încărcarea fișierului.

en: A record gets updated if the email already exists, else a new record will be created.
ro: O înregistrare este actualizată dacă e-mailul există deja, altfel va fi creată o înregistrare nouă.

en: A string of characters which are used to define how the date will be displayed in the input box. The supported characters are defined in the <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentation.</a>
ro: Un șir de caractere care sunt folosite pentru a defini cum va fi afișată data în câmpul de intrare. Caracterele acceptate sunt definite în <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentație.</a>

en: ACF Fields
ro: Câmpuri ACF

en: ACF File Upload Fields Map
ro: Mapare câmpuri de încărcare fișiere ACF

en: ACF fields Mapping
ro: Mapare câmpuri ACF

en: AND
ro: ȘI

en: API Integration
ro: Integrare API

en: API Key
ro: Cheie API

en: API Key cann't be empty
ro: Cheia API nu poate fi goală

en: API Key...
ro: Cheie API...

en: API Key:
ro: Cheie API:

en: API Secret:
ro: Secret API:

en: API Token...
ro: Token API...

en: API Token:
ro: Token API:

en: API key
ro: Cheie API

en: API key saved successfully
ro: Cheia API a fost salvată cu succes

en: API key:
ro: Cheie API:

en: Accept And Continue
ro: Acceptă și continuă

en: Accept and complete to share non-sensitive diagnostic data to help us improve your experience.
ro: Acceptă și completează pentru a partaja date de diagnosticare non-sensibile care să ne ajute să îmbunătățim experiența ta.

en: Accept and continue to share usage data for improvements, or skip for using the plugin.
ro: Acceptă și continuă pentru a partaja date de utilizare pentru îmbunătățiri sau omite pentru a folosi plugin-ul.

en: Access API Key cann't be empty
ro: Cheia API de acces nu poate fi goală

en: Access API Key...
ro: Cheie API de acces...

en: Access API Key:
ro: Cheie API de acces:

en: Access API URL cann't be empty
ro: URL-ul API de acces nu poate fi gol

en: Access API URL...
ro: URL API de acces...

en: Access API URL:
ro: URL API de acces:

en: Access Code...
ro: Cod de acces...

en: Access Setting
ro: Setare acces

en: Access Token can't be empty
ro: Token-ul de acces nu poate fi gol

en: Access Token...
ro: Token de acces...

en: Access Token:
ro: Token de acces:

en: Account Name
ro: Numele contului

en: Account SID can't be empty
ro: SID-ul contului nu poate fi gol

en: Account SID...
ro: SID cont...

en: Account SID:
ro: SID cont:

en: Action
ro: Acțiune

en: Action Behaviour:
ro: Comportamentul acțiunii:

en: Action Column
ro: Coloană de acțiune

en: Action Effect:
ro: Efectul acțiunii:

en: Action Run When:
ro: Acțiunea rulează când:

en: Action:
ro: Acțiune:

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Actions:
ro: Acțiuni:

en: Activate Your Account
ro: Activează-ți contul

en: Activation success
ro: Activare cu succes

en: Active List
ro: Listă activă

en: Active Options
ro: Opțiuni active

en: ActiveCampaign Fields
ro: Câmpuri ActiveCampaign

en: ActiveCampaign fields refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea câmpurilor ActiveCampaign a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: ActiveCampaign fields refreshed
ro: Câmpurile ActiveCampaign au fost reîmprospătate

en: ActiveCampaign lists refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea listelor ActiveCampaign a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: ActiveCampaign lists refreshed
ro: Listele ActiveCampaign au fost reîmprospătate

en: ActiveCampaign tags refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea etichetelor ActiveCampaign a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: ActiveCampaign tags refreshed
ro: Etichetele ActiveCampaign au fost reîmprospătate

en: Acumbamail Fields
ro: Câmpuri Acumbamail

en: Acumbamail documentation
ro: documentația Acumbamail

en: Add
ro: Adaugă

en: Add %s to issue pushed to Zoho Projects
ro: Adaugă %s la problema trimisă către Zoho Projects

en: Add Address Field
ro: Adaugă câmp de adresă

en: Add Conditional Logic
ro: Adaugă logică condițională

en: Add Contact Tag
ro: Adaugă etichetă de contact

en: Add Custom Tag
ro: Adaugă etichetă personalizată

en: Add Double Opt-in
ro: Adaugă confirmare dublă

en: Add Email BCC
ro: Adaugă BCC email

en: Add Email CC
ro: Adaugă CC email

en: Add Email Receiver
ro: Adaugă destinatar email

en: Add Group
ro: Adaugă grup

en: Add Groups
ro: Adaugă grupuri

en: Add Meta field
ro: Adaugă câmp Meta

en: Add More
ro: Adaugă mai multe

en: Add More +
ro: Adaugă mai mult +

en: Add More Alternative Success Message
ro: Adaugă mai multe mesaje alternative de succes

en: Add More Alternative URl
ro: Adaugă mai multe URL-uri alternative

en: Add More Hook
ro: Adaugă mai multe hook-uri

en: Add More Related List
ro: Adaugă mai multe liste asociate

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add New Post Type
ro: Adaugă tip nou de postare

en: Add New Step
ro: Adaugă pas nou

en: Add New Template
ro: Adaugă șablon nou

en: Add Options List
ro: Adaugă listă de opțiuni

en: Add Post Type
ro: Adaugă tip de postare

en: Add Random Number
ro: Adaugă număr aleatoriu

en: Add Send Activation Email
ro: Adaugă trimitere email de activare

en: Add Status to contact
ro: Adaugă status la contact

en: Add Steps
ro: Adaugă pași

en: Add Subscriber Status
ro: Adaugă status abonat

en: Add Tags
ro: Adaugă etichete

en: Add Url Parameter: (optional)
ro: Adaugă parametru URL: (opțional)

en: Add a Note
ro: Adaugă o notă

en: Add a contact owner
ro: Adaugă un proprietar de contact

en: Add a flag to
ro: Adaugă un steag la

en: Add a group to project pushed to Zoho Projects.
ro: Adaugă un grup la proiectul trimis către Zoho Projects.

en: Add a layout to project pushed to Zoho Projects.
ro: Adaugă un layout la proiectul trimis către Zoho Projects.

en: Add a lifecycle stage
ro: Adaugă o etapă de ciclu de viață

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Bigin.
ro: Adaugă o notă din bitform pentru a fi trimisă către Zoho Bigin.

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Recruit.
ro: Adaugă o notă din bitform pentru a fi trimisă către Zoho Recruit.

en: Add a owner to records pushed to Zoho CRM.
ro: Adaugă un proprietar la înregistrările trimise către Zoho CRM.

en: Add a owner to ticket pushed to Zoho Desk.
ro: Adaugă un proprietar la tichetul trimis către Zoho Desk.

en: Add a product to ticket pushed to Zoho Desk.
ro: Adaugă un produs la tichetul trimis către Zoho Desk.

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM
ro: Adaugă o etichetă la înregistrările trimise către Zoho CRM

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM.
ro: Adaugă o etichetă la înregistrările trimise către Zoho CRM.

en: Add an owner to %s  pushed to Zoho Projects.
ro: Adaugă un proprietar la %s trimis către Zoho Projects.

en: Add attachments from Bit-integration-pro to OneDrive folder.
ro: Adaugă atașamente din Bit-integration-pro în folderul OneDrive.

en: Add attachments from BitForm to Zoho Bigin.
ro: Adaugă atașamente din BitForm în Zoho Bigin.

en: Add attachments from BitForm to Zoho Workdrive folder.
ro: Adaugă atașamente din BitForm în folderul Zoho Workdrive.

en: Add attachments from BitForm to mail pushed to Zoho Mail.
ro: Adaugă atașamente din BitForm la emailul trimis către Zoho Mail.

en: Add attachments from BitForm to ticket pushed to Zoho Desk.
ro: Adaugă atașamente din BitForm la tichetul trimis către Zoho Desk.

en: Add attachments or Signature field from BitForm to send Telegram.
ro: Adaugă câmp pentru atașamente sau semnătură din BitForm pentru a trimite pe Telegram.

en: Add attachments or signatures from BitForm to CRM.
ro: Adaugă atașamente sau semnături din BitForm în CRM.

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Add field value to use as folder name
ro: Adaugă valoarea câmpului pentru a fi folosită ca nume de folder

en: Add followers to issue pushed to Zoho Projects
ro: Adaugă urmăritori la problema trimisă către Zoho Projects

en: Add form field
ro: Adaugă câmp formular

en: Add lead status
ro: Adaugă status lead

en: Add mail from address
ro: Adaugă adresă de e-mail expeditor

en: Add priority to deal
ro: Adaugă prioritate la tranzacție

en: Add recurrence to %s pushed to Zoho Projects.
ro: Adaugă recurență la %s trimis către Zoho Projects.

en: Add reminder to %s pushed to Zoho Projects.
ro: Adaugă memento la %s trimis către Zoho Projects.

en: Add tags to %s pushed to Zoho Projects.
ro: Adaugă etichete la %s trimis către Zoho Projects.

en: Add tags to contact
ro: Adaugă etichete la contact

en: Add time log to %s pushed to Zoho Projects.
ro: Adaugă jurnal de timp la %s trimis către Zoho Projects.

en: Add type to deal
ro: Adaugă tip la tranzacție

en: Add/Edit Options
ro: Adaugă/editează opțiuni

en: Add/Edit Rating Options
ro: Adaugă/editează opțiunile de evaluare

en: Add/Edit Suggestions
ro: Adaugă/editează sugestii

en: Added
ro: Adăugat

en: Additional Actions
ro: Acțiuni suplimentare

en: Address Field Map
ro: Mapare câmp adresă

en: Admin Email Notification
ro: Notificare prin e-mail pentru administrator

en: Admin Label
ro: Etichetă administrator

en: Admin Label is the title of the field that will be used as an alternative reference throughout the dashboard. You can toggle this option to use or disable the admin label.
ro: Eticheta de admin este titlul câmpului care va fi folosit ca referință alternativă în întregul panou de administrare. Poți comuta această opțiune pentru a folosi sau dezactiva eticheta de admin.

en: Advance File Upload
ro: Încărcare fișier avansată

en: Advanced Configuration
ro: Configurare avansată

en: Advanced Date Time
ro: Dată și oră avansată

en: Advanced File Upload
ro: Încărcare fișier avansată

en: Advanced File Upload Field
ro: Câmp de încărcare fișiere avansat

en: All Entries
ro: Toate înregistrările

en: All Forms
ro: Toate formularele

en: All List:
ro: Toate listele:

en: All Side
ro: Toate laturile

en: All Submitted Response
ro: Toate răspunsurile trimise

en: All Tags:
ro: Toate etichetele:

en: All User
ro: Toți utilizatorii

en: All fields are required
ro: Toate câmpurile sunt obligatorii

en: All list field fetched successfully
ro: Toate câmpurile listei au fost aduse cu succes

en: Allow Custom Option:
ro: Permite opțiune personalizată:

en: Allow Download (Link)
ro: Permite descărcarea (link)

en: Allow File Browse
ro: Permite navigarea fișierelor

en: Allow Input
ro: Permite introducerea

en: Allow Maximum Upload Size
ro: Permite dimensiunea maximă de încărcare

en: Allow Multiple
ro: Permite multiplu

en: Allow Multiple Select:
ro: Permite selecție multiplă:

en: Allow Multiple:
ro: Permite multiplu:

en: Allow Only logged in users to view all entries
ro: Permite doar utilizatorilor autentificați să vadă toate înregistrările

en: Allow Other Option
ro: Permite altă opțiune

en: Allow Other Option:
ro: Permite alte opțiuni:

en: Allow Roles to edit Other's entries
ro: Permite rolurilor să editeze înregistrările altora

en: Allow Roles to edit own entries
ro: Permite rolurilor să-și editeze propriile înregistrări

en: Allow Roles to view Other's entries
ro: Permite rolurilor să vizualizeze înregistrările altora

en: Allow Roles to view own entries
ro: Permite rolurilor să-și vizualizeze propriile înregistrări

en: Allow Users to Edit Form Entries
ro: Permite utilizatorilor să editeze înregistrările formularului

en: Allow copy to Pasting of files
ro: Permite copierea și lipirea fișierelor

en: Allow empty form as Save draft
ro: Permite formular gol ca ciornă salvată

en: Allow logged in users to edit form entries
ro: Permite utilizatorilor autentificați să editeze înregistrările formularului

en: Allow only logged in users to submit the form.
ro: Permite doar utilizatorilor autentificați să trimită formularul.

en: Allow only one entry for each IP address.
ro: Permite doar o singură înregistrare pentru fiecare adresă IP.

en: Allow reorder files
ro: Permite reordonarea fișierelor

en: Allow single entry for each IP address
ro: Permite o singură înregistrare pentru fiecare adresă IP

en: Allow to Configure Global Validation Message
ro: Permite configurarea mesajului global de validare

en: Allowed Countries :
ro: Țări permise:

en: Allowed File Mime Type:
ro: Tipuri de fișiere permise:

en: Allowed File Type:
ro: Tip de fișier permis:

en: Allowed IP
ro: IP-uri permise

en: Allowed IP List
ro: Listă IP-uri permise

en: Allows the user to enter a date directly into the input field. By default, direct entry is disabled.
ro: Permite utilizatorului să introducă o dată direct în câmpul de intrare. Implicit, introducerea directă este dezactivată.

en: Allows you to preset the language to be used in the hosted payment pages shown to the consumer. This option is Optional. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>learn more</a>
ro: Îți permite să presetezi limba care va fi utilizată în paginile de plată găzduite arătate consumatorului. Această opțiune este opțională. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>Află mai multe</a>

en: Already activated account
ro: Cont deja activat

en: Already have a submit button
ro: Ai deja un buton de trimitere

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Always save abandoned form entries
ro: Salvează întotdeauna intrările de formular abandonate

en: Amount
ro: Sumă

en: Amount Type
ro: Tip sumă

en: Announcement
ro: Anunț

en: Api Key can't be empty
ro: Cheia API nu poate fi goală

en: Api Key...
ro: Cheie API...

en: Api Secret...
ro: Secret API...

en: App
ro: Aplicație

en: App Settings
ro: Setări aplicație

en: App delete successfully.
ro: Aplicația a fost ștearsă cu succes.

en: App deletion failed Cause
ro: Ștergerea aplicației a eșuat din cauza

en: App deletion failed. please try again
ro: Ștergerea aplicației a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Appearance
ro: Aspect

en: Application:
ro: Aplicație:

en: Applications refresh failed Cause:
ro: Actualizarea aplicațiilor a eșuat. Cauza:

en: Applications refresh failed. please try again
ro: Actualizarea aplicațiilor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Applications refreshed
ro: Aplicații actualizate

en: Approval
ro: Aprobare

en: Are you sure to clone this integration?
ro: Ești sigur că vrei să clonezi această integrare?

en: Are you sure to delete post type?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi tipul de postare?

en: Are you sure to delete these
ro: Ești sigur că vrei să ștergi aceste

en: Are you sure to delete this App configuration?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi această configurație de aplicație?

en: Are you sure to delete this URL ?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest URL?

en: Are you sure to delete this form?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest formular?

en: Are you sure to delete this integration?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi această integrare?

en: Are you sure to delete this message ?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest mesaj?

en: Are you sure to delete this note
ro: Ești sigur că vrei să ștergi această notă

en: Are you sure to delete this report
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest raport

en: Are you sure to delete this table?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest tabel?

en: Are you sure to delete this template
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest șablon

en: Are you sure to delete this web hook?
ro: Ești sigur că vrei să ștergi acest webhook?

en: Are you sure to duplicate this entry?
ro: Ești sigur că vrei să duplici această înregistrare?

en: Are you sure to duplicate this form ?
ro: Ești sigur că vrei să duplici acest formular?

en: Are you sure to duplicate this template?
ro: Ești sigur că vrei să duplici acest șablon?

en: Are you sure to export this form ?
ro: Ești sigur că vrei să exporți acest formular?

en: Arrange fields in order of preferance for upsertion
ro: Aranjează câmpurile în ordinea preferinței pentru upsert

en: Assign Project Users
ro: Atribuie utilizatori proiect

en: Assign users to project pushed to Zoho Projects.
ro: Atribuie utilizatori la proiectul trimis către Zoho Projects.

en: Assignment Rules
ro: Reguli de atribuire

en: Assignment Rules refresh failed. please try again
ro: Actualizarea regulilor de atribuire a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Assignment Rules refreshed
ro: Reguli de atribuire actualizate

en: Assignment rules is empty
ro: Regulile de atribuire sunt goale

en: Associate deal with company
ro: Asociază tranzacția cu compania

en: Associate deal with contacts
ro: Asociază tranzacția cu contactele

en: At least 1 condition needed
ro: Este necesară cel puțin o condiție

en: At least one digit (0-9)
ro: Cel puțin o cifră (0-9)

en: At least one lowercase character (a-z)
ro: Cel puțin un caracter cu literă mică (a-z)

en: At least one special character (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)
ro: Cel puțin un caracter special (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)

en: At least one uppercase character (A-Z)
ro: Cel puțin un caracter cu literă mare (A-Z)

en: Attachment
ro: Atașament

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Attachments or Signature field
ro: Câmp pentru atașamente sau semnătură

en: Audience List:
ro: Lista de audiență:

en: Audience list failed. please try again
ro: Lista de audiență a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Audience list refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea listei de audiență a eșuat din cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Audience list refreshed
ro: Lista de audiență a fost actualizată

en: Audience tags failed. please try again
ro: Etichetele de audiență au eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Audience tags refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea etichetelor de audiență a eșuat din cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Audience tags refreshed
ro: Etichetele de audiență au fost actualizate

en: Auth Token can't be empty
ro: Token-ul de autentificare nu poate fi gol

en: Auth Token...
ro: Token de autentificare...

en: Auth Token:
ro: Token de autentificare:

en: Author
ro: Autor

en: Authorization Failed
ro: Autorizarea a eșuat

en: Authorization Successful
ro: Autorizare reușită

en: Authorization failed
ro: Autorizarea a eșuat

en: Authorization failed Cause:
ro: Autorizarea a eșuat din cauza:

en: Authorization failed. please try again
ro: Autorizarea a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Authorize
ro: Autorizează

en: Authorize App Name...
ro: Nume aplicație de autorizat...

en: Authorize App Name:
ro: Nume aplicație de autorizat:

en: Authorize App:
ro: Autorizează aplicația:

en: Authorize New Dropbox App
ro: Autorizează o nouă aplicație dropbox

en: Authorize New Google App
ro: Autorizează o nouă aplicație Google

en: Authorize New Mailchimp App
ro: Autorizează o nouă aplicație mailchimp

en: Authorize New One Drive App
ro: Autorizează o nouă aplicație OneDrive

en: Authorize New Rapidmail Account
ro: Autorizează un nou cont rapidmail

en: Authorize New Zoho Analytics App
ro: Autorizează o nouă aplicație Zoho Analytics

en: Authorize New Zoho Bigin App
ro: Autorizează o nouă aplicație Zoho Bigin

en: Authorize New Zoho CRM App
ro: Autorizează noua aplicație Zoho CRM

en: Authorize New Zoho Campaigns App
ro: Autorizează noua aplicație Zoho Campaigns

en: Authorize New Zoho Creator App
ro: Autorizează noua aplicație Zoho Creator

en: Authorize New Zoho Desk App
ro: Autorizează noua aplicație Zoho Desk

en: Authorized App:
ro: Aplicație autorizată:

en: Authorized Failed
ro: Autorizare eșuată

en: Authorized Filled
ro: Autorizare completată

en: Authorized Redirect URIs:
ro: URI-uri de redirecționare autorizate:

en: Authorized Successfully
ro: Autorizat cu succes

en: Authorized failed
ro: Autorizarea a eșuat

en: Authorized successfully
ro: Autorizat cu succes

en: Authorized ✔
ro: Autorizat ✔

en: Auto Complete
ro: Completare automată

en: Auto Login After Registration
ro: Autentificare automată după înregistrare

en: Autocomplete :
ro: Completare automată:

en: Autocomplete allows you to specify what type of automated assistance the browser should provide for filling out the field, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Learn more</a>
ro: Completarea automată îți permite să specifici ce tip de asistență automatizată ar trebui să ofere browserul pentru completarea câmpului, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Află mai multe</a>

en: Automatic
ro: Automat

en: Autonami Fields
ro: Câmpuri Autonami

en: Autonami Lists:
ro: Liste Autonami:

en: Autonami Pro Plugins not found
ro: Plugin-urile Autonami Pro nu au fost găsite

en: Autonami Tags:
ro: Etichete Autonami:

en: Autonami fields refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea câmpurilor Autonami a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Autonami fields refreshed
ro: Câmpurile Autonami au fost reîmprospătate

en: Autonami lists and tags refresh failed Cause:
ro: Reîmprospătarea listelor și etichetelor Autonami a eșuat din cauza:

en: Autonami lists and tags refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea listelor și etichetelor Autonami a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Autonami lists and tags refreshed
ro: Listele și etichetele Autonami au fost reîmprospătate

en: Available Font for PDF
ro: Font disponibil pentru PDF

en: Available Integrations
ro: Integrări disponibile

en: Available On
ro: Disponibil în

en: Available On Pro
ro: Disponibil în versiunea pro

en: Available Payment Gateways
ro: Gateway-uri de plată disponibile

en: Available on
ro: Disponibil pe

en: Azure Portal
ro: Portalul Azure

en: BG Height
ro: Înălțime fundal

en: BG Height/Width
ro: Înălțime/lățime fundal

en: BG Width
ro: Lățime fundal

en: Back
ro: Înapoi

en: Back to fields list
ro: Înapoi la lista de câmpuri

en: Background
ro: Fundal

en: Background Blend Mode
ro: Mod de amestecare fundal

en: Background Color
ro: Culoare de fundal

en: Background Color:
ro: Culoare de fundal:

en: Background Filter
ro: Filtru fundal

en: Background Image
ro: Imagine de fundal

en: Background Img Position
ro: Poziție imagine fundal

en: Background Img Repeat
ro: Repetare imagine fundal

en: Background Img Size
ro: Dimensiune imagine fundal

en: Background color
ro: Culoare de fundal

en: Bad
ro: Rău

en: Basic
ro: De bază

en: Basic Configuration
ro: Configurare de bază

en: Be sure to configure conditional logic for displaying Success/Error messages and Redirect Page. If no conditional logic is set, the default confirmation will be displayed.
ro: Asigură-te că ai configurat logica condițională pentru afișarea mesajelor de succes/eroare și a paginii de redirecționare. Dacă nu este setată nicio logică condițională, va fi afișată confirmarea implicită.

en: Before Due Date
ro: Înainte de data scadentă

en: Between
ro: Între

en: Billable
ro: Facturabil

en: Billing
ro: Facturare

en: Billing Status
ro: Stare facturare

en: Bit Form
ro: Bit form

en: Bit Form - Contact Form Builder Plugin for WordPress
ro: Bit form - plugin constructor de formulare de contact pentru WordPress

en: Bit Form - Most advanced form builder and entries management plugin
ro: Bit Form - Cel mai avansat plugin pentru crearea formularelor și gestionarea înregistrărilor

en: Bit Form API
ro: API Bit form

en: Bit form Google reCaptcha V2 documentation
ro: documentația Bit form Google reCaptcha V2

en: Bit form Google reCaptcha V3 documentation
ro: documentația Bit form Google reCaptcha V3

en: Bit form Mollie Payment Gateway documentation
ro: Documentația pentru Gateway-ul de plată Mollie din Bit form

en: Bit form PayPal Payment Gateway documentation
ro: Documentația pentru Gateway-ul de plată PayPal din Bit form

en: Bit form Razorpay Payment Gateway documentation
ro: Documentația pentru Gateway-ul de plată Razorpay din Bit form

en: Bit form Stripe Payment Gateway documentation
ro: Documentația pentru Gateway-ul de plată Stripe din Bit form

en: Bit form Turnstile documentation
ro: documentația Bit form Turnstile

en: Bit form hCaptcha documentation
ro: documentația Bit form hCaptcha

en: Bitform Pages
ro: Pagini Bitform

en: Bitform block settings
ro: Setări bloc Bitform

en: Bitforms Pages
ro: Pagini Bitforms

en: Black
ro: Negru

en: Block Gap
ro: Spațiu între blocuri

en: Blocked IP
ro: IP blocat

en: Blocked IP List
ro: Listă IP-uri blocate

en: Blocked IP list
ro: Listă IP-uri blocate

en: Blue
ro: Albastru

en: Body:
ro: Corp:

en: Border
ro: Bordură

en: Border Color
ro: Culoare bordură

en: Border Radius
ro: Rază bordură

en: Border Width
ro: Lățime bordură

en: Bot API Key...
ro: Cheie API bot...

en: Bot API Key:
ro: Cheie API bot:

en: Both Side Gap
ro: Spațiu pe ambele părți

en: Breakpoint Modification
ro: Modificare punct de întrerupere

en: Breakpoint width size modification
ro: Modificare dimensiune lățime punct de întrerupere

en: Brevo(SendinBlue) API Console
ro: Consola API Brevo(SendinBlue)

en: Brightness
ro: Luminozitate

en: Browse Template
ro: Răsfoiește șabloane

en: Browse...
ro: Răsfoiește...

en: Button
ro: Buton

en: Button Align
ro: Aliniere buton

en: Button Align:
ro: Aliniere buton:

en: Button Alignment:
ro: Alinierea butonului:

en: Button Icons
ro: Pictograme buton

en: Button Position:
ro: Poziția butonului:

en: Button Reverse
ro: Inversare buton

en: Button Style
ro: Stil buton

en: Button Text
ro: Text buton

en: Button Type
ro: Tip buton

en: Button View:
ro: Vizualizare buton:

en: Buy Premium
ro: Cumpără premium

en: By Roles
ro: După roluri

en: By default, first row of the worksheet is considered as header row. This can be used if tabular data starts from any row other than the first row.
ro: În mod implicit, primul rând al foii de lucru este considerat rând antet. Aceasta poate fi folosită dacă datele tabulare încep de la orice rând altul decât primul.

en: By disabling this option, you can configure the double opt-in confirmation email from Conditional Logics manually.
ro: Dezactivând această opțiune, poți configura manual e-mailul de confirmare double opt-in din Logici Condiționale.

en: By enabling this feature, you will be hide image label.
ro: Prin activarea acestei funcții, vei ascunde eticheta imaginii.

en: By enabling this feature, you will enable to select multiple image.
ro: Prin activarea acestei funcții, vei permite selectarea mai multor imagini.

en: By enabling this option only listed IP can submit this form.
ro: Prin activarea acestei opțiuni, doar IP-urile listate pot trimite acest formular.

en: CPT added successfully, refresh your window
ro: CPT adăugat cu succes, reîmprospătează fereastra

en: Can not save empty form.
ro: Nu se poate salva un formular gol.

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cannot read file size
ro: Nu se poate citi dimensiunea fișierului

en: Captcha Settings
ro: Setări Captcha

en: Captcha Settings Updated
ro: Setările Captcha actualizate

en: Caption
ro: Titlu

en: Capture
ro: Captură

en: Capture GCLID
ro: Capturează GCLID

en: Capture Google Ads (Click ID)
ro: Capturează anunțuri Google (ID de clic)

en: Capture Google Ads Click
ro: Capturează click-uri Google Ads

en: Center
ro: Centru

en: Change
ro: Schimbă

en: Chat List:
ro: Listă de chat-uri:

en: Chat here
ro: Chat aici

en: Chat list refresh failed Cause:
ro: Reîmprospătarea listei de chat-uri a eșuat. Cauza:

en: Chat list refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea listei de chat-uri a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Chat list refreshed
ro: Lista de chat-uri a fost reîmprospătată

en: Check Boxs
ro: Casete de bifat

en: Check Position
ro: Poziția de verificare

en: Check out our
ro: Verifică

en: Checkbox
ro: Casetă de bifat

en: Checked Value
ro: Valoare bifată

en: Checked by Default
ro: Bifat implicit

en: Choose a unique name to identify this integration within your app.
ro: Alege un nume unic pentru a identifica această integrare în aplicația ta.

en: Choose the type of reCaptcha V2 (either I'm not a robot checkbox or Invisible reCaptcha badge).
ro: Alege tipul de reCaptcha V2 (fie caseta de selectare Nu sunt robot, fie insigna Invisible reCaptcha).

en: Choose the type of reCaptcha V3 (reCaptcha V3).
ro: Alege tipul de reCaptcha V3 (reCaptcha V3).

en: Choose/Drop your file (.json)
ro: Alege/Trage fișierul tău (.json)

en: City:
ro: Oraș:

en: Clear
ro: Șterge

en: Clear Button
ro: Buton de ștergere

en: Click
ro: Clic

en: Click here
ro: Apasă aici

en: Click here to see terms
ro: Apasă aici pentru a vedea termenii

en: Click on the
ro: Fă clic pe butonul

en: Click on the Register button and add Label.
ro: Fă clic pe butonul Înregistrare și adaugă o Etichetă.

en: Click on the Submit button.
ro: Fă clic pe butonul Trimite.

en: Client ID
ro: ID client

en: Client ID cann't be empty
ro: ID-ul client nu poate fi gol

en: Client ID:
ro: ID client:

en: Client Id can't be empty
ro: ID-ul clientului nu poate fi gol

en: Client Id...
ro: ID client...

en: Client Secret
ro: Secret client

en: Client Secret can't be empty
ro: Secretul clientului nu poate fi gol

en: Client Secret...
ro: Secret client...

en: Client Secret:
ro: Secret client:

en: Client id...
ro: ID client...

en: Client id:
ro: ID client:

en: Client secret...
ro: Secret client...

en: Client secret:
ro: Secret client:

en: Clone
ro: Clonează

en: Clone Step
ro: Clonează pasul

en: Close
ro: Închide

en: Close On Select:
ro: Închide la selectare:

en: Cloudflare Turnstile CAPTCHA
ro: CAPTCHA Cloudflare turnstile

en: Cloudflare Turnstile Validation Error:
ro: Eroare de validare Cloudflare turnstile:

en: Cloudflare Turnstile reCAPTCHA Admin
ro: Administrare Cloudflare turnstile reCAPTCHA

en: Color
ro: Culoare

en: Color Fill
ro: Umplere cu culoare

en: Color Picker
ro: Selector de culoare

en: Color-dodge
ro: Evitare culoare

en: Column Gap
ro: Spațiu între coloane

en: Column Header
ro: Antet coloană

en: Column Mapping
ro: Mapare coloane

en: Column Title
ro: Titlu coloană

en: Column Width
ro: Lățime coloană

en: Comment Status
ro: Stare comentarii

en: Company
ro: Companie

en: Completion Rate
ro: Rată de completare

en: Condition
ro: Condiție

en: Conditional Logic
ro: Logică condițională

en: Conditional Logics
ro: Logici condiționale

en: Conditional Logics are triggered based on the order of the logic groups. The higher the logic group, the higher the priority. If you want to change the priority, you can sort by drag and drop the logic group.
ro: Logicile condiționale sunt declanșate în funcție de ordinea grupurilor de logică. Cu cât grupul de logică este mai sus, cu atât prioritatea este mai mare. Dacă dorești să schimbi prioritatea, poți sorta grupurile de logică prin tragere și plasare.

en: Config Option
ro: Opțiune de configurare

en: Configuration
ro: Configurație

en: Configure default confirmation email template
ro: Configurează șablonul implicit de e-mail de confirmare

en: Confirm on Close:
ro: Confirmă la închidere:

en: Confirmation
ro: Confirmare

en: Confirmations
ro: Confirmări

en: Confirmed entries
ro: Înregistrări confirmate

en: Connect
ro: Conectează

en: Connect New Active Campaing API
ro: Conectează un nou API ActiveCampaign

en: Connect Successfully
ro: Conectat cu succes

en: Connected API List:
ro: Lista API conectat:

en: Connected API:
ro: API conectat:

en: Connected Accounts
ro: Conturi conectate

en: Connected with WooCommerce Successfully
ro: Conectat cu succes la WooCommerce

en: Connected/Authorized Platforms
ro: Platforme conectate/autorizate

en: Contact :
ro: Contact:

en: Contact Email
ro: Email de contact

en: Contact Fields refresh failed. please try again
ro: Actualizarea câmpurilor de contact a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Contact Fields refreshed
ro: Câmpurile de contact au fost actualizate

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Contact Form Builder - Bit Form
ro: Constructor de formulare de contact - bit form

en: Contact Form Builder Plugin: Multi Step Contact Form, Payment Form, Custom Contact Form Plugin by Bit Form
ro: Plugin pentru crearea formularelor de contact: formular de contact în mai mulți pași, formular de plată, plugin personalizat pentru formulare de contact de la bit form

en: Contact Owner
ro: Proprietar contact

en: Contacts
ro: Contacte

en: Contain
ro: Conține

en: Contain All
ro: Conține toate

en: Contains
ro: Conține

en: Content Direction
ro: Direcția conținutului

en: Control how the record gets updated.
ro: Controlează modul în care înregistrarea este actualizată.

en: Control how the row gets updated.
ro: Controlează modul în care rândul este actualizat.

en: Conversational CSS Saved Successfully!
ro: CSS conversațional salvat cu succes!

en: Conversational Form
ro: Formular conversațional

en: Conversational Form Settings
ro: Setări formular conversațional

en: Conversational Steps settings
ro: Setări pași conversaționali

en: Copied on clipboard.
ro: Copiat în clipboard.

en: Copy Your Domain URL and Goto Google ReCaptcha Dashboard, paste it under Domains.
ro: Copiază URL-ul domeniului tău și mergi la Panoul de control Google ReCaptcha, lipește-l în secțiunea Domenii.

en: Copy the
ro: Copiază

en: Copy the API key and paste it in the Bit Form
ro: Copiază cheia API și lipește-o în Bit Form

en: Country
ro: Țară

en: Country Field available in Pro version of Bit Form.
ro: Câmpul Țară este disponibil în versiunea Pro a Bit Form.

en: Country Not Found Text
ro: Text pentru țară negăsită

en: Country Not Found Text Modify
ro: Modificare text pentru țară negăsită

en: Country:
ro: Țară:

en: Create
ro: Creează

en: Create API User
ro: Creează utilizator API

en: Create First Form
ro: Creează primul formular

en: Create First View
ro: Creează prima vizualizare

en: Create Form
ro: Creează formular

en: Create Issue
ro: Creează problemă

en: Create Milestone
ro: Creează obiectiv

en: Create New Folder
ro: Creează folder nou

en: Create New Note
ro: Creează notă nouă

en: Create Project
ro: Creează proiect

en: Create Sub Task
ro: Creează sub-sarcină

en: Create Task
ro: Creează sarcină

en: Create Tasklist
ro: Creează listă de sarcini

en: Create View
ro: Creează vizualizare

en: Create a New Form
ro: Creează un formular nou

en: Create a new folder in the selected folder
ro: Creează un folder nou în folderul selectat

en: Create next recurrence after the close of current task.
ro: Creează următoarea recurență după închiderea sarcinii curente.

en: Created
ro: Creat

en: Currency
ro: Monedă

en: Currency Not Found Text
ro: Text pentru monedă negăsită

en: Currency Not Found Text Modify
ro: Modificare text pentru monedă negăsită

en: Currency Position:
ro: Poziția monedei:

en: Currency Symbol:
ro: Simbol monedă:

en: Current Date
ro: Data curentă

en: Current Month
ro: Luna curentă

en: Current Week
ro: Săptămâna curentă

en: Current Year
ro: Anul curent

en: Currently, no payment gateway has been connected.
ro: În prezent, nu a fost conectat niciun gateway de plată.

en: Custom
ro: Personalizat

en: Custom Class & Attribute
ro: Clasă și atribut personalizate

en: Custom Classes and Attributes
ro: Clase și atribute personalizate

en: Custom Date
ro: Dată personalizată

en: Custom Error Message
ro: Mesaj de eroare personalizat

en: Custom Groundhogg Value
ro: Valoare personalizată groundhogg

en: Custom JS and CSS Code Editor
ro: Editor de cod JS și CSS personalizat

en: Custom JS and CSS Editor
ro: Editor JS și CSS personalizat

en: Custom Link
ro: Link personalizat

en: Custom Option Required
ro: Opțiunea personalizată este obligatorie

en: Custom Page
ro: Pagină personalizată

en: Custom Tags
ro: Etichete personalizate

en: Custom URL
ro: URL personalizat

en: Custom Validation (RegEx) Pattern
ro: Model de validare personalizat (RegEx)

en: Custom Value
ro: Valoare personalizată

en: Custom...
ro: Personalizat...

en: Customer ID key cann't be empty
ro: Cheia ID client nu poate fi goală

en: Customer Id (non manager account)
ro: ID client (cont non-manager)

en: Customize Email template
ro: Personalizează șablonul de e-mail

en: Customize Email templates
ro: Personalizează șabloanele de e-mail

en: Daily
ro: Zilnic

en: Dark
ro: Întunecată

en: Darken
ro: Întunecă

en: Data Center:
ro: Centru de date:

en: Data Table
ro: Tabel de date

en: Data Views & Edit
ro: Vizualizare și editare date

en: Data center cann't be empty
ro: Centrul de date nu poate fi gol

en: Date
ro: Dată

en: Date Format
ro: Format dată

en: Date Time (Advanced)
ro: Dată și oră (avansat)

en: Date-Time
ro: Dată-oră

en: Day Before
ro: Ziua anterioară

en: Days after today
ro: Zile după astăzi

en: Days before today
ro: Zile înainte de astăzi

en: Deal Type
ro: Tip tranzacție

en: Decimal Separator:
ro: Separator zecimal:

en: Decision Box
ro: Casetă de decizie

en: Default
ro: Implicit

en: Default Amount Value
ro: Valoare implicită a sumei

en: Default Phone Number
ro: Număr de telefon implicit

en: Default Row:
ro: Rând implicit:

en: Default Value
ro: Valoare implicită

en: Default Value is the initial value that will appear in the field. You can show or hide the default value by toggling this option.
ro: Valoarea implicită este valoarea inițială care va apărea în câmp. Poți afișa sau ascunde valoarea implicită prin comutarea acestei opțiuni.

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete File From Wordpress
ro: Șterge fișierul din wordpress

en: Delete Post Type
ro: Șterge tip de postare

en: Delete Step
ro: Șterge pasul

en: Delete all data table when delete plugin.
ro: Șterge toate tabelele de date când ștergi plugin-ul.

en: Delete file from Wordpress after upload in Dropbox
ro: Șterge fișierul din Wordpress după încărcarea în Dropbox

en: Delete file from Wordpress after upload in OneDrive
ro: Șterge fișierul din Wordpress după încărcarea în OneDrive

en: Delete successfully, refresh your window
ro: Șters cu succes, reîmprospătează fereastra

en: Delete the unconfirmed entries from responses after days:
ro: Șterge intrările neconfirmate din răspunsuri după zile:

en: Deleted
ro: Șters

en: Deleting ...
ro: Se șterge...

en: Demo
ro: Demo-ul nostru

en: Department:
ro: Departament:

en: Departments refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea departamentelor a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Departments refresh failed. please try again
ro: Actualizarea departamentelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Departments refreshed
ro: Departamente actualizate

en: Description
ro: Descriere

en: Details Page
ro: Pagină de detalii

en: Details Page Styling
ro: Stilizare pagină de detalii

en: Detect Country By Geo
ro: Detectează țara după geo

en: Detect Country By IP
ro: Detectează țara după IP

en: Detect Country by Geo Location
ro: Detectează țara după geolocalizare

en: Detect Country by IP
ro: Detectează țara după IP

en: Direction
ro: Direcție

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Disable Card
ro: Dezactivează cardul

en: Disable Entry Storing
ro: Dezactivează stocarea înregistrărilor

en: Disable double opt-in confirmation for logged in users.
ro: Dezactivează confirmarea double opt-in pentru utilizatorii conectați.

en: Disable entry storing in WordPress database
ro: Dezactivează stocarea înregistrărilor în baza de date WordPress

en: Disable if maximum selected:
ro: Dezactivează dacă maximul este selectat:

en: Disable this form after limited entry
ro: Dezactivează acest formular după limita de înregistrări

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Disabling a field prevents users from interacting with it or entering data. You can toggle this option to enable or disable the field as needed.
ro: Dezactivarea unui câmp împiedică utilizatorii să interacționeze cu acesta sau să introducă date. Poți comuta această opțiune pentru a activa sau dezactiva câmpul după cum este necesar.

en: Divider
ro: Separator

en: Do You want Deplicate these
ro: Vrei să duplici aceste

en: Do you want to change these
ro: Vrei să schimbi aceste

en: Doc & Support
ro: Documentație și asistență

en: Documentation
ro: Documentație

en: Domain Name can't be empty
ro: Numele de domeniu nu poate fi gol

en: Domain URL
ro: URL domeniu

en: Domain URL:
ro: URL domeniu:

en: Double Opt-In
ro: Double opt-in

en: Double Opt-in
ro: Confirmare dublă

en: Download Link Shortcode
ro: Shortcode link de descărcare

en: Downloadable
ro: Descărcabil

en: Downloadable Product
ro: Produs descărcabil

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
ro: Produsele descărcabile oferă acces la un fișier după cumpărare.

en: Draft Button
ro: Buton ciornă

en: Draft entries
ro: Înregistrări ciornă

en: Drag and Drop WordPress Form Builder will allow you to build any kind of forms for WordPress website that you can imagine. The Professional design of Bit Form keeps all the tools right where you want them! You can make integration among various CRM and application with no zero experience.
ro: Constructorul de formulare WordPress cu tragere și plasare îți va permite să construiești orice tip de formulare pentru site-ul tău WordPress pe care ți-l poți imagina. Designul profesional al Bit Form păstrează toate instrumentele exact acolo unde le dorești! Poți face integrări între diverse CRM-uri și aplicații fără nicio experiență.

en: Dropbox API Console
ro: Consola API Dropbox

en: Dropbox Access Code
ro: Cod de acces Dropbox

en: Dropbox Access Code:
ro: Cod de acces Dropbox:

en: Dropbox Api Key:
ro: Cheie API Dropbox:

en: Dropbox Api Secret:
ro: Secret API Dropbox:

en: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Access Code can't be empty
ro: Cheia API, secretul API și codul de acces Dropbox nu pot fi goale

en: Dropbox Folder
ro: Folder Dropbox

en: Dropdown
ro: Meniu derulant

en: Duplicate
ro: Duplică

en: Duplicate field name
ro: Nume de câmp duplicat

en: Duplicate...
ro: Duplică...

en: Dynamic
ro: Dinamic

en: Edit
ro: Editează

en: Edit Button
ro: Buton de editare

en: Edit Custom Error Message
ro: Editează mesajul de eroare personalizat

en: Edit Decision Box Label
ro: Editează eticheta casetei de decizie

en: Edit Form
ro: Editează formularul

en: Edit GDPR Concent Label
ro: Editează eticheta de consimțământ GDPR

en: Edit GDPR Concent label by clicking on edit icon
ro: Editează eticheta de consimțământ GDPR făcând clic pe pictograma de editare

en: Edit Global Message (Type:
ro: Editează mesaj global (tip:

en: Edit HTML Content
ro: Editează conținutul HTML

en: Edit Note
ro: Editează nota

en: Edit Options
ro: Opțiuni de editare

en: Edit Post Types
ro: Editează tipuri de postare

en: Edit Table
ro: Editează tabelul

en: Edit the HTML field content by clicking on edit icon
ro: Editează conținutul câmpului HTML făcând clic pe pictograma de editare

en: Edit verification Messages/Redirect URL
ro: Editează mesajele de verificare/URL de redirecționare

en: Edit verification messages
ro: Editează mesajele de verificare

en: Edit your decision box label by clicking on edit icon
ro: Editează eticheta casetei de decizie făcând clic pe pictograma de editare

en: Elastic Email API Console
ro: Consola API Elastic email

en: Elastic Email Fields
ro: Câmpuri Elastic email

en: Email :
ro: Email:

en: Email Notification
ro: Notificare prin e-mail

en: Email Subject Here
ro: Subiectul emailului aici

en: Email Template deleted
ro: Șablon de e-mail șters

en: Email Template duplicated
ro: Șablon de e-mail duplicat

en: Email Template:
ro: Șablon e-mail:

en: Email Templates
ro: Șabloane de e-mail

en: Email Templates Coming soon
ro: Șabloane de email în curând

en: Email Test
ro: Test e-mail

en: Email field is mandatory for double opt-in.
ro: Câmpul de e-mail este obligatoriu pentru double opt-in.

en: Email is invalid
ro: Email-ul este invalid

en: Email sent successfully.
ro: E-mail trimis cu succes.

en: Embed via HTML Code
ro: Încorporează prin cod HTML

en: Embed via HTML Code (Conversational Form)
ro: Încorporează prin cod HTML (formular conversațional)

en: Empty
ro: Gol

en: Empty Submission
ro: Trimitere goală

en: Empty filename
ro: Nume de fișier gol

en: Empty form cannot be submitted.
ro: Formularul gol nu poate fi trimis.

en: Enable
ro: Activează

en: Enable / Disable
ro: Activează / dezactivează

en: Enable Double Option for new contacts
ro: Activează confirmarea dublă pentru contacte noi

en: Enable ReCaptcha V3
ro: Activează ReCaptcha V3

en: Enable SMTP
ro: Activează SMTP

en: Enable Time
ro: Activează timpul

en: Enables 24-hour format for time. By default, 12-hour format is used. If you want to use 24-hour format, you need to enable this.
ro: Activează formatul de 24 de ore pentru timp. Implicit, se folosește formatul de 12 ore. Dacă vrei să folosești formatul de 24 de ore, trebuie să activezi această opțiune.

en: Enables time picker. By default, time picker is disabled. If you want to use time picker, you need to enable this.
ro: Activează selectorul de timp. Implicit, selectorul de timp este dezactivat. Dacă vrei să folosești selectorul de timp, trebuie să activezi această opțiune.

en: Enabling this option will check from the submitted entries whether its value is duplicate.
ro: Activarea acestei opțiuni va verifica în înregistrările trimise dacă valoarea este duplicată.

en: Enabling this option will check from your WordPress user database whether its value is duplicate.
ro: Activarea acestei opțiuni va verifica în baza de date a utilizatorilor WordPress dacă valoarea este duplicată.

en: Encharge API Console
ro: Consola API Encharge

en: Encharge Fields
ro: Câmpuri Encharge

en: Encharge fields refresh failed. please try again
ro: Actualizarea câmpurilor Encharge a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Encharge fields refreshed
ro: Câmpurile Encharge au fost actualizate

en: End After
ro: Termină după

en: End Time
ro: Ora de sfârșit

en: End With
ro: Se termină cu

en: Enter Amount..
ro: Introdu suma..

en: Enter Email Addresses
ro: Introdu adresele de email

en: Enter Hours
ro: Introdu orele

en: Enter Owner ID
ro: Introdu ID-ul proprietarului

en: Enter Phone Number
ro: Introdu numărul de telefon

en: Enter row number
ro: Introdu numărul de rânduri

en: Enter the criteria to update records. Please use the below format.
ro: Introdu criteriile pentru actualizarea înregistrărilor. Te rugăm să folosești formatul de mai jos.

en: Enter the criteria to update rows. Please use the below format.
ro: Introdu criteriile pentru actualizarea rândurilor. Te rugăm să folosești formatul de mai jos.

en: Enter the shortcode in this Input.
ro: Introdu shortcode-ul în acest câmp.

en: Entries
ro: Înregistrări

en: Entries Duplicated successfully
ro: Înregistrări duplicate cu succes

en: Entries id is invalid
ro: ID-ul înregistrărilor este invalid

en: Entry Deleted successfully
ro: Înregistrare ștearsă cu succes

en: Entry Deleted successfully, Some prevented by workflow
ro: Înregistrare ștearsă cu succes, unele au fost împiedicate de fluxul de lucru

en: Entry Deletetion prevented by workflow
ro: Ștergerea înregistrării a fost împiedicată de fluxul de lucru

en: Entry Details #
ro: Detalii înregistrare #

en: Entry Duplicated successfully
ro: Înregistrare duplicată cu succes

en: Entry Edit
ro: Editare înregistrări

en: Entry Limit
ro: Limită de înregistrări

en: Entry Not Found!
ro: Înregistrarea nu a fost găsită!

en: Entry Update Successfully
ro: Actualizarea înregistrării cu succes

en: Entry Updated Successfully
ro: Înregistrare actualizată cu succes

en: Entry View
ro: Vizualizare înregistrări

en: Equal
ro: Egal

en: Error Occured
ro: A apărut o eroare

en: Error Occured in saving %s
ro: A apărut o eroare la salvarea %s

en: Error Occurred
ro: A apărut o eroare

en: Error Occurred, Please Reload
ro: A apărut o eroare, te rugăm să reîncarci

en: Error occurred, Please try again.
ro: A apărut o eroare. Te rugăm să încerci din nou.

en: Event:
ro: Eveniment:

en: Every Day
ro: În fiecare zi

en: Example
ro: Exemplu

en: Example:
ro: Exemplu:

en: Excellent
ro: Excelent

en: Explore our extensive documentation. From beginners to developers - everyone will get an answer
ro: Explorează documentația noastră extinsă. De la începători la dezvoltatori - toată lumea va găsi un răspuns

en: Export
ro: Exportă

en: Export File Format
ro: Format fișier export

en: Export Form Data
ro: Exportă datele formularului

en: Exporting...
ro: Se exportă...

en: Expression
ro: Expresie

en: External
ro: Extern

en: Facebook support group
ro: Grup de suport Facebook

en: Failed to Copy, Try Again.
ro: Copierea a eșuat, încearcă din nou.

en: Failed to change Form Status
ro: Nu s-a putut schimba starea formularului

en: Failed to fetch groundhoggtag
ro: Preluarea etichetelor groundhogg a eșuat

en: Failed to fetch list fields
ro: Nu s-au putut aduce câmpurile listei

en: Failed to update, Data is empty.
ro: Actualizarea a eșuat, datele sunt goale.

en: Failed to write file to disk.
ro: Scrierea fișierului pe disc a eșuat.

en: Fetch All Dropbox Folders
ro: Preia toate folderele Dropbox

en: Fetch All Recipients
ro: Preia toți destinatarii

en: Fetch Subscriber List
ro: Adu lista de abonați

en: Field
ro: Câmp

en: Field Actions
ro: Acțiuni câmp

en: Field Block
ro: Bloc câmp

en: Field Clone
ro: Clonare câmp

en: Field Cloning
ro: Clonarea câmpurilor

en: Field Map
ro: Mapare câmpuri

en: Field Mapping
ro: Mapare câmpuri

en: Field Mappping
ro: Mapare câmpuri

en: Field Style
ro: Stil câmp

en: Field name cannot be empty
ro: Numele câmpului nu poate fi gol

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Fields refresh failed
ro: Reîmprospătarea câmpurilor a eșuat

en: Fields refresh failed Cause:
ro: Actualizarea câmpurilor a eșuat. Cauza:

en: Fields refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea câmpurilor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Fields refresh failed. please try again
ro: Actualizarea câmpurilor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Fields refresh successfully
ro: Câmpurile au fost reîmprospătate cu succes

en: Fields refreshed
ro: Câmpurile au fost actualizate

en: File Exist Message
ro: Mesaj fișier existent

en: File Input
ro: Intrare fișier

en: File Select Status
ro: Stare selectare fișier

en: File Upload
ro: Încărcare fișier

en: File Upload Field Map
ro: Mapare câmp de încărcare fișier

en: File not allowed by policy
ro: Fișierul nu este permis conform politicii

en: File size is too large
ro: Dimensiunea fișierului este prea mare

en: File size is too large after sanitation
ro: Dimensiunea fișierului este prea mare după igienizare

en: File size validation
ro: Validarea dimensiunii fișierului

en: File type is not allowed
ro: Tipul de fișier nu este permis

en: File type is not supported
ro: Tipul de fișier nu este acceptat

en: File type validation
ro: Validarea tipului de fișier

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter Entries between Dates
ro: Filtrează înregistrările între date

en: Finish & Save
ro: Finalizează și salvează

en: First Name
ro: Prenume

en: First Name:
ro: Prenume:

en: Fixed
ro: Fixă

en: Flags:
ro: Steaguri:

en: Fluent CRM Fields
ro: Câmpuri Fluent CRM

en: Fluent CRM List:
ro: Lista Fluent CRM:

en: Fluent CRM Plugins not found
ro: Plugin-urile Fluent CRM nu au fost găsite

en: Fluent CRM Tags:
ro: Etichete Fluent CRM:

en: Fluent CRM fields refresh failed. please try again
ro: Actualizarea câmpurilor Fluent CRM a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Fluent CRM fields refreshed
ro: Câmpurile Fluent CRM au fost actualizate

en: FluentCRM list refresh failed Cause:
ro: Actualizarea listei FluentCRM a eșuat din cauza:

en: FluentCRM list refresh failed. please try again
ro: Actualizarea listei FluentCRM a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: FluentCRM list refreshed
ro: Lista FluentCRM a fost actualizată

en: Folders refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea folderelor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Folders refresh failed. please try again
ro: Actualizarea folderelor a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Folders refreshed
ro: Foldere actualizate

en: Font Family
ro: Familie de fonturi

en: Font Size
ro: Dimensiune font

en: Font Size (Pixels)
ro: Dimensiune font (pixeli)

en: Font Style
ro: Stil font

en: Font Weight
ro: Grosime font

en: For
ro: Pentru

en: For more details,
ro: Pentru mai multe detalii,

en: For more details, please visit the
ro: Pentru mai multe detalii, te rugăm să vizitezi

en: Forgot Password Fields
ro: Câmpuri pentru parola uitată

en: Form Abandonment
ro: Abandonare formular

en: Form Address Fields
ro: Câmpuri de adresă formular

en: Form Background
ro: Fundal formular

en: Form Deleted Successfully
ro: Formular șters cu succes

en: Form Entry Edit
ro: Editare înregistrare formular

en: Form Field
ro: Câmp formular

en: Form Fields
ro: Câmpuri formular

en: Form ID cannot be empty
ro: ID-ul formularului nu poate fi gol

en: Form Name
ro: Nume formular

en: Form Name Should Be Within 50 Characters
ro: Numele formularului trebuie să aibă maximum 50 de caractere

en: Form Saved successfully
ro: Formular salvat cu succes

en: Form Settings
ro: Setări formular

en: Form Submitted
ro: Formular trimis

en: Form Submitted Successfully
ro: Formular trimis cu succes

en: Form Templates
ro: Șabloane de formulare

en: Form Width Modification
ro: Modificare lățime formular

en: Form data is empty
ro: Datele formularului sunt goale

en: Form deleted successfully.
ro: Formular șters cu succes.

en: Form does not exist
ro: Formularul nu există

en: Form does not exist.
ro: Formularul nu există.

en: Form does not exists
ro: Formularul nu există

en: Form does not exists.
ro: Formularul nu există.

en: Form duplicated successfully
ro: Formular duplicat cu succes

en: Form entries does not exist.
ro: Înregistrările formularului nu există.

en: Form entry deletion failed.
ro: Ștergerea înregistrării formularului a eșuat.

en: Form id is empty.
ro: ID-ul formularului este gol.

en: Form id is invalid
ro: ID-ul formularului este invalid

en: Form id is invalid.
ro: ID-ul formularului este invalid.

en: Form id or entries id is invalid
ro: ID-ul formularului sau ID-ul înregistrărilor este invalid

en: Form imported successfully.
ro: Formular importat cu succes.

en: Form is available %s
ro: Formularul este disponibil %s

en: Form is available %s From %s
ro: Formularul este disponibil %s De la %s

en: Form is available on %s
ro: Formularul este disponibil pe %s

en: Form is not exists.
ro: Formularul nu există.

en: Form settings
ro: Setări formular

en: Form status change failed.
ro: Schimbarea stării formularului a eșuat.

en: Form status changed successfully
ro: Starea formularului a fost schimbată cu succes

en: Form style
ro: Stil formular

en: Form update failed.
ro: Actualizarea formularului a eșuat.

en: Form updated successfully.
ro: Formular actualizat cu succes.

en: Form:
ro: Formular:

en: Formatter:
ro: Formator:

en: Forms
ro: Formulare

en: Forms deleted successfully.
ro: Formulare șterse cu succes.

en: Forms refresh failed Cause:
ro: Actualizarea formularelor a eșuat. Cauza:

en: Forms refresh failed. please try again
ro: Actualizarea formularelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Forms refreshed
ro: Formulare actualizate

en: Friday
ro: Vineri

en: From
ro: De la

en: From Email Address
ro: Adresa de e-mail expeditor

en: From Mail
ro: E-mail expeditor

en: From Name
ro: Numele expeditorului

en: From:
ro: De la:

en: Full
ro: Complet

en: Full Name:
ro: Nume complet:

en: Full Width
ro: Lățime completă

en: Full page droppable
ro: Pagină completă pentru drop

en: GDPR Agreement
ro: Acord GDPR

en: Generate Token after page load to prevent conflict with cache plugins.
ro: Generează token după încărcarea paginii pentru a preveni conflictul cu plugin-urile de cache.

en: Generate a default UI for managing this post type
ro: Generează o interfață implicită pentru gestionarea acestui tip de postare

en: Generate a new API key or use an existing one (you can use test API key for testing purposes). This key is required for authenticating API requests.
ro: Generează o nouă cheie API sau folosește una existentă (poți folosi cheia API de test în scopuri de testare). Această cheie este necesară pentru autentificarea solicitărilor API.

en: Generate new API key
ro: Generează o nouă cheie API

en: Generate new ID
ro: Generează un ID nou

en: Get $10 Cashback
ro: Obține $10 cashback

en: Get Christmas Deal!
ro: Obține oferta de Crăciun!

en: Get Year End Deal
ro: Obține oferta de sfârșit de an

en: Getgist API Console
ro: Consola API Getgist

en: Gist Fields
ro: Câmpuri Gist

en: Global Settings
ro: Setări globale

en: Go Home
ro: Mergi acasă

en: Go to PDF Settings
ro: Mergi la setările PDF

en: Go to Payment Settings
ro: Mergi la setările de plată

en: Go to the Google reCaptcha V2 Admin Dashboard
ro: Mergi la panoul de administrare google reCaptcha V2

en: Go to the Google reCaptcha V3 Admin Dashboard
ro: Mergi la panoul de administrare google reCaptcha V3

en: Go to the Turnstile Admin Dashboard
ro: Mergi la panoul de administrare turnstile

en: Go to the hCaptcha Admin Dashboard
ro: Mergi la panoul de administrare hCaptcha

en: Go to your Mollie Dashboard
ro: Accesează Panoul de control Mollie

en: Go to your PayPal Dashboard
ro: Accesează Panoul de control PayPal

en: Go to your Razorpay Dashboard
ro: Accesează Panoul de control Razorpay

en: Go to your Stripe Dashboard
ro: Accesează Panoul de control Stripe

en: Gold
ro: Auriu

en: Good
ro: Bun

en: Google API Console
ro: Consola API Google

en: Google Ads Information
ro: Informații Google Ads

en: Google Ads Manager Account
ro: Cont manager Google Ads

en: Google Fields
ro: Câmpuri Google

en: Google Maps API
ro: API Google Maps

en: Google Maps API Key
ro: Cheie API Google Maps

en: Google reCAPTCHA Admin
ro: Administrare Google reCAPTCHA

en: Grayscale
ro: Tonuri de gri

en: Greater Than
ro: Mai mare decât

en: Greater Than or Equal
ro: Mai mare sau egal cu

en: Groundhogg Fields
ro: Câmpuri Groundhogg

en: Groundhogg Meta Fields
ro: Câmpuri meta Groundhogg

en: Groundhogg all tag fetched successfully
ro: Toate etichetele Groundhogg au fost preluate cu succes

en: Group Name
ro: Nume grup

en: Group fetch failed
ro: Preluarea grupului a eșuat

en: Group fetch successfully
ro: Grupul a fost preluat cu succes

en: Groups
ro: Grupuri

en: Header Row:
ro: Rând antet:

en: Height
ro: Înălțime

en: Helper Text
ro: Text ajutător

en: Helper Text is an optional text that appears beneath the field to provide additional information to the user. You can show or hide the helper text by toggling this option.
ro: Textul ajutător este un text opțional care apare sub câmp pentru a oferi informații suplimentare utilizatorului. Poți afișa sau ascunde textul ajutător prin comutarea acestei opțiuni.

en: Here Department, Salary and Country are Zoho Analytics table column name
ro: Aici Department, Salary și Country sunt nume de coloane din tabelul Zoho Analytics

en: Here Email is Zoho Creator Field link name. info:
ro: Aici Email este numele de legătură al câmpului Zoho Creator. info:

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Hidden Field
ro: Câmp ascuns

en: Hide
ro: Ascunde

en: Hide Calender
ro: Ascunde calendarul

en: Hide Country List
ro: Ascunde lista de țări

en: Hide Image Label
ro: Ascunde eticheta imaginii

en: Hide Integration Logs
ro: Ascunde jurnalele de integrare

en: Hide ReCaptcha Badge
ro: Ascunde insigna ReCaptcha

en: Hides the calendar. By default, calendar is shown. If you want to hide the calendar, you need to enable this.
ro: Ascunde calendarul. Implicit, calendarul este afișat. Dacă vrei să ascunzi calendarul, trebuie să activezi această opțiune.

en: History Empty
ro: Istoric gol

en: Homepage URL:
ro: URL pagină principală:

en: Honeypot trap
ro: Capcană honeypot

en: Honeypot trap for bot
ro: Capcană honeypot pentru boți

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: How many rows to export
ro: Câte rânduri să se exporte

en: How to Configure Conditional Logic
ro: Cum să configurezi logica condițională

en: How to Configure Confirmation Message/Redirect page
ro: Cum să configurezi mesajul de confirmare/pagina de redirecționare

en: How to Configure Double Opt-In
ro: Cum să configurezi double opt-in

en: How to Configure Email Templates
ro: Cum să configurezi șabloanele de e-mail

en: How to Configure Form Abandonment
ro: Cum să configurezi abandonarea formularului

en: How to Configure PDF Template
ro: Cum să configurezi șablonul PDF

en: How to Configure WP User Registration
ro: Cum să configurezi înregistrarea utilizatorilor WP

en: How to Setup ACF integration
ro: Cum să configurezi integrarea ACF

en: How to Setup ActiveCampaign integration
ro: Cum să configurezi integrarea ActiveCampaign

en: How to Setup Acumbamail integration
ro: Cum să configurezi integrarea Acumbamail

en: How to Setup Advanced Form Integration
ro: Cum să configurezi integrarea avansată a formularului

en: How to Setup Automate Hub by Sperse.IO integration
ro: Cum să configurezi integrarea Automate Hub by Sperse.IO

en: How to Setup AutomatorWP integration
ro: Cum să configurezi integrarea AutomatorWP

en: How to Setup Autonami integration
ro: Cum să configurezi integrarea Autonami

en: How to Setup Brevo(SendinBlue) integration
ro: Cum să configurezi integrarea Brevo(SendinBlue)

en: How to Setup Dropbox integration
ro: Cum să configurezi integrarea Dropbox

en: How to Setup Elastic Email Integration
ro: Cum să configurezi integrarea elastic email

en: How to Setup Encharge integration
ro: Cum să configurezi integrarea Encharge

en: How to Setup FlowMattic integration
ro: Cum să configurezi integrarea FlowMattic

en: How to Setup Fluent-CRM integration
ro: Cum să configurezi integrarea Fluent-CRM

en: How to Setup Google Sheets integration
ro: Cum să configurezi integrarea Google Sheets

en: How to Setup IFTTT integration
ro: Cum să configurezi integrarea IFTTT

en: How to Setup Integrately integration
ro: Cum să configurezi integrarea Integrately

en: How to Setup Integrations
ro: Cum să configurezi integrările

en: How to Setup Integromat integration
ro: Cum să configurezi integrarea Integromat

en: How to Setup MailChamp integration
ro: Cum să configurezi integrarea MailChamp

en: How to Setup MailPoet integration
ro: Cum să configurezi integrarea MailPoet

en: How to Setup MailerLite integration
ro: Cum să configurezi integrarea MailerLite

en: How to Setup MetaBox integration
ro: Cum să configurezi integrarea MetaBox

en: How to Setup Pabbly integration
ro: Cum să configurezi integrarea Pabbly

en: How to Setup Pods integration
ro: Cum să configurezi integrarea Pods

en: How to Setup Sure Triggers integration
ro: Cum să configurezi integrarea Sure Triggers

en: How to Setup Telegram integration
ro: Cum să configurezi integrarea Telegram

en: How to Setup Thrive Automator integration
ro: Cum să configurezi integrarea Thrive Automator

en: How to Setup Uncanny Automator integration
ro: Cum să configurezi integrarea Uncanny Automator

en: How to Setup WP Webhooks integration
ro: Cum să configurezi integrarea WP Webhooks

en: How to Setup WooCommerce integration
ro: Cum să configurezi integrarea WooCommerce

en: How to Setup Zapier integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zapier

en: How to Setup Zoho Analytics integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Analytics

en: How to Setup Zoho Bigin integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Bigin

en: How to Setup Zoho Campaigns integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Campaigns

en: How to Setup Zoho Creator integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Creator

en: How to Setup Zoho Desk integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Desk

en: How to Setup Zoho Flow integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Flow

en: How to Setup Zoho Mail integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Mail

en: How to Setup Zoho Marketing Hub integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Marketing Hub

en: How to Setup Zoho Projects integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Projects

en: How to Setup Zoho Recruit integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Recruit

en: How to Setup Zoho Sheet integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Sheet

en: How to Setup Zoho Sign integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Sign

en: How to Setup Zoho Work Drive integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho Work Drive

en: How to Setup Zoho-CRM integration
ro: Cum să configurezi integrarea Zoho-CRM

en: How to Setup n8n.io integration
ro: Cum să configurezi integrarea n8n.io

en: How to enable Conversational Form
ro: Cum să activezi formularul conversațional

en: How to set up
ro: Cum să configurezi

en: How to set up Confirmation messages or Redirect page:
ro: Cum să configurezi mesajele de confirmare sau pagina de redirecționare:

en: How to setup Conversational form:
ro: Cum să configurezi formularul conversațional:

en: How to setup Double Opt-In & Send Email Notification:
ro: Cum să configurezi Double Opt-In și să trimiți notificări prin e-mail:

en: How to setup Email Templates & Send Email Notification:
ro: Cum să configurezi Șabloane de E-mail și să Trimiți Notificări prin E-mail:

en: How to setup Form Abandonment & save partial form progress:
ro: Cum să configurezi abandonarea formularului și să salvezi progresul parțial al formularului:

en: How to setup Integrations:
ro: Cum să configurezi integrările:

en: How to setup Landinge Page
ro: Cum să configurezi pagina de destinație

en: How to setup PDF Templates:
ro: Cum să configurezi șabloanele PDF:

en: How to setup WP Authentication:
ro: Cum să configurezi autentificarea WP:

en: Hubspot API Console
ro: Consola API Hubspot

en: Hubspot Fields
ro: Câmpuri Hubspot

en: I consent to having this website store my submitted information so they can respond to my inquiry. Learn more in
ro: Sunt de acord ca acest site web să stocheze informațiile mele trimise pentru a putea răspunde la solicitarea mea. Află mai multe în

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Icon Type:
ro: Tip pictogramă:

en: Icons
ro: Pictograme

en: Idea
ro: Idee

en: If the Username and Password fields are blank then the user will take the value of the email field as the field and the password will be auto-generated.
ro: Dacă câmpurile Nume utilizator și Parolă sunt goale, atunci utilizatorul va folosi valoarea câmpului de e-mail ca nume de utilizator, iar parola va fi generată automat.

en: If the user is logged in, the form will be repopulated with the previous partial entry from the database.
                        Otherwise, from the local storage of the browser.
ro: Dacă utilizatorul este conectat, formularul va fi repopulat cu intrarea parțială anterioară din baza de date
    caz contrar, din stocarea locală a browserului."

en: If turned off, the form will save draft when clicks on the save button or using conditional logic.
ro: Dacă este dezactivat, formularul va salva ciorna când se face clic pe butonul de salvare sau folosind logica condițională.

en: If turned on, the empty form save as draft when leave page.
ro: Dacă este activat, formularul gol se salvează ca ciornă când părăsești pagina.

en: If you already have a Turnstile Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
ro: Dacă ai deja un Site Turnstile, fă clic pe Numele Site-ului pentru a deschide Panoul de control al Site-ului.

en: If you already have a hCaptcha Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
ro: Dacă ai deja un Site hCaptcha, fă clic pe Numele Site-ului pentru a deschide Panoul de control al Site-ului.

en: If you haven't created a Turnstile Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
ro: Dacă nu ai creat încă un Site Turnstile, fă clic pe butonul „Adaugă Site” și completează câmpurile necesare.

en: If you haven't created a hCaptcha Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
ro: Dacă nu ai creat încă un Site hCaptcha, fă clic pe butonul „Adaugă Site” și completează câmpurile necesare.

en: If you haven't used PDFs yet, you'll need to click the "Save" button to apply these global PDF settings. You can also customize settings for a specific PDF template by accessing the PDF templates in your form settings.
ro: Dacă nu ai folosit încă PDF-uri, va trebui să dai clic pe butonul „Salvează" pentru a aplica aceste setări globale PDF. De asemenea, poți personaliza setările pentru un șablon PDF specific accesând șabloanele PDF din setările formularului tău.

en: Image
ro: Imagine

en: Image Alt Text
ro: Text alternativ imagine

en: Image Crop
ro: Decupare imagine

en: Image Link....
ro: Link imagine...

en: Image Preview
ro: Previzualizare imagine

en: Image Resize
ro: Redimensionare imagine

en: Image Select
ro: Selectare imagine

en: Image Transform
ro: Transformare imagine

en: Image Type
ro: Tip de imagine

en: Image height
ro: Înălțime imagine

en: Image validate size
ro: Validare dimensiune imagine

en: Image width
ro: Lățime imagine

en: Import & Edit
ro: Importă și Editează

en: Import Form
ro: Importă formular

en: In Bit Apps, we provide all kind product support for any types of customer, it doesn't matter FREE or PRO user. We actively provide support through Email and Live Chat. Our support team is always ready to help you. We are here to answer your questions and help you with any issues you may have.
ro: La Bit Apps, oferim suport pentru toate produsele pentru orice tip de client, indiferent dacă este utilizator GRATUIT sau PRO. Oferim activ suport prin e-mail și chat live. Echipa noastră de suport este întotdeauna gata să te ajute. Suntem aici pentru a răspunde la întrebările tale și pentru a te ajuta cu orice probleme pe care le-ai putea avea.

en: In Person Email
ro: E-mail în persoană

en: In Person Email (Optional)
ro: E-mail în persoană (opțional)

en: In Person Name
ro: Nume în persoană

en: In order to repopulate form fields, it is necessary to store the submitted data in the database. Please make sure to turn off the "disable storing form submission data" option in the form settings.
ro: Pentru a repopula câmpurile formularului, este necesar să stocăm datele trimise în baza de date. Te rugăm să te asiguri că ai dezactivat opțiunea „dezactivează stocarea datelor de trimitere a formularului” în setările formularului.

en: Individual Field Styling
ro: Stilizare individuală a câmpurilor

en: Individual Style
ro: Stil individual

en: Input Format Option
ro: Opțiune format de intrare

en: Input Format Options
ro: Opțiuni format de intrare

en: Input Icons
ro: Pictograme de intrare

en: Input Mode
ro: Mod de introducere

en: Input Validation
ro: Validare introducere

en: Input does not match the required pattern
ro: Datele introduse nu corespund modelului cerut

en: Input mode
ro: Mod de introducere

en: Inside
ro: Interior

en: Integrate your form with your favorite apps and services.
ro: Integrează-ți formularul cu aplicațiile și serviciile tale preferate.

en: Integration
ro: Integrare

en: Integration API Key...
ro: Cheie API de integrare...

en: Integration Info
ro: Informații integrare

en: Integration Name
ro: Nume integrare

en: Integration Name...
ro: Nume integrare...

en: Integration Name:
ro: Nume integrare:

en: Integration Settings
ro: Setări de integrare

en: Integration clone failed Cause
ro: Clonarea integrării a eșuat Cauză

en: Integration clone failed.
ro: Clonarea integrării a eșuat.

en: Integration deleted
ro: Integrare ștearsă

en: Integration deletion failed Cause
ro: Ștergerea integrării a eșuat din cauza

en: Integration deletion failed. please try again
ro: Ștergerea integrării a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Integration execution failed
ro: Executarea integrării a eșuat

en: Integration name
ro: Nume integrare

en: Integration name cann't be empty
ro: Numele integrării nu poate fi gol

en: Integrations
ro: Integrări

en: Internal
ro: Intern

en: Invalid API Token
ro: Token API invalid

en: Invalid Email
ro: Email invalid

en: Invalid Form ID or Entries ID.
ro: ID formular sau ID înregistrări invalid.

en: Invalid Form ID or entries ID.
ro: ID formular sau ID înregistrări invalid.

en: Invalid Form id or entries id.
ro: ID formular sau ID înregistrări invalid.

en: Invalid Number
ro: Număr invalid

en: Invalid Phone Number
ro: Număr de telefon invalid

en: Invalid SVG
ro: SVG invalid

en: Invalid URL
ro: URL invalid

en: Invalid activation key
ro: Cheie de activare invalidă

en: Invalid file type
ro: Tip de fișier invalid

en: Invalid form id
ro: ID formular invalid

en: Invalid redirect page:
ro: Pagină de redirecționare invalidă:

en: Invert
ro: Inversează

en: Invisible
ro: Invizibil

en: Is Not Null
ro: Nu este nul

en: Is Null
ro: Este nul

en: Issue
ro: Problemă

en: Issue %s
ro: Problemă %s

en: Issue Followers
ro: Urmăritori problemă

en: Item Size
ro: Dimensiune element

en: Key
ro: Cheie

en: Key :
ro: Cheie:

en: Key:
ro: Cheie:

en: Label
ro: Etichetă

en: Label Style
ro: Stil etichetă

en: Label is the title of the field that appears above or beside the field. You can show or hide the field label by toggling this option.
ro: Eticheta este titlul câmpului care apare deasupra sau lângă câmp. Poți afișa sau ascunde eticheta câmpului prin comutarea acestei opțiuni.

en: Labels Customization
ro: Personalizarea etichetelor

en: Landing Form
ro: Formular de destinație

en: Landing Page
ro: Pagină de destinație

en: Landscape
ro: Peisaj

en: Language
ro: Limbă

en: Language Direction
ro: Direcția limbii

en: Laptop View
ro: Vizualizare laptop

en: Last 120 Days
ro: Ultimele 120 de zile

en: Last 30 Days
ro: Ultimele 30 de zile

en: Last 60 Days
ro: Ultimele 60 de zile

en: Last 7 Days
ro: Ultimele 7 zile

en: Last 90 Days
ro: Ultimele 90 de zile

en: Last Month
ro: Luna trecută

en: Last Name
ro: Nume

en: Last Name:
ro: Nume:

en: Last Week
ro: Săptămâna trecută

en: Last Year
ro: Anul trecut

en: Layout
ro: Aspect

en: Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea layouturilor a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Layouts refresh failed. please try again
ro: Actualizarea layouturilor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Layouts refreshed
ro: Layouturi actualizate

en: Lead Status
ro: Status lead

en: Leading Icon
ro: Pictogramă în față

en: Learn More
ro: Află mai multe

en: Learn more about Bit Form API
ro: Află mai multe despre API-ul bit form

en: Learn more about CPT Integration
ro: Află mai multe despre integrarea CPT

en: Learn more about Google Ads configuration
ro: Află mai multe despre configurarea Google Ads

en: Learn more about PDF Attachment
ro: Află mai multe despre atașamentul PDF

en: Learn more about SMTP configuration
ro: Află mai multe despre configurația SMTP

en: Leave a Note:
ro: Lasă o notă:

en: Left
ro: Stânga

en: Left Currency
ro: Monedă stânga

en: Left Number
ro: Număr stânga

en: Left to Right
ro: De la stânga la dreapta

en: Less Than
ro: Mai mic decât

en: Less Than or Equal
ro: Mai mic sau egal cu

en: Lifecycle Stage
ro: Etapă ciclu de viață

en: Light
ro: Luminoasă

en: Lighten
ro: Luminează

en: Limit By Per User
ro: Limitează per utilizator

en: Limit By Submission Count
ro: Limitează după numărul de trimiteri

en: Limit Form Submission
ro: Limitează trimiterea formularului

en: Limit Form Submission Period
ro: Limitează perioada de trimitere a formularului

en: Limit Password Length
ro: Limitează lungimea parolei

en: Line 1:
ro: Linia 1:

en: Line 2:
ro: Linia 2:

en: List Height
ro: Înălțime listă

en: List failed. please try again
ro: Lista a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: List refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Reîmprospătarea listei a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: List refreshed
ro: Lista a fost reîmprospătată

en: List:
ro: Listă:

en: Lists fetch failed. please try again
ro: Aducerea listelor a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Lists fetched successfully
ro: Listele au fost aduse cu succes

en: Lists refresh failed Cause:
ro: Actualizarea listelor a eșuat. Cauza:

en: Lists refresh failed. please try again
ro: Actualizarea listelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Lists refreshed
ro: Liste actualizate

en: Lists:
ro: Liste:

en: Load Indicator
ro: Indicator de încărcare

en: Loading ACF Fields...
ro: Se încarcă câmpurile ACF...

en: Loading ACF fields...
ro: Se încarcă câmpurile ACF...

en: Loading Company...
ro: Se încarcă compania...

en: Loading Contacts...
ro: Se încarcă contactele...

en: Loading Dropbox Folders List...
ro: Se încarcă lista de foldere Dropbox...

en: Loading Lists...
ro: Se încarcă listele...

en: Loading MetaBox Fields...
ro: Se încarcă câmpurile MetaBox...

en: Loading OneDrive Folders List...
ro: Se încarcă lista de foldere OneDrive...

en: Loading Owners...
ro: Se încarcă proprietarii...

en: Loading Pipelines...
ro: Se încarcă pipeline-urile...

en: Loading Post Types...
ro: Se încarcă tipurile de postare...

en: Loading Posts...
ro: Se încarcă postările...

en: Loading Recipientslist...
ro: Se încarcă lista de destinatari...

en: Loading Tags...
ro: Se încarcă etichetele...

en: Loading Terms...
ro: Se încarcă termenii...

en: Loading Users...
ro: Se încarcă utilizatorii...

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Locale
ro: Localizare

en: Logged In
ro: Autentificat

en: Logged Out
ro: Neautentificat

en: Logic
ro: Logică

en: Login Fields
ro: Câmpuri de autentificare

en: Login User
ro: Autentificare utilizator

en: Login to you Mollie account (or create on if you haven't already).
ro: Conectează-te la contul tău Mollie (sau creează unul dacă nu ai deja).

en: Login to you PayPal account (or create on if you haven't already).
ro: Conectează-te la contul tău PayPal (sau creează unul dacă nu ai deja).

en: Login to you Razorpay account (or create on if you haven't already).
ro: Conectează-te la contul tău Razorpay (sau creează unul dacă nu ai deja).

en: Login to you Stripe account (or create on if you haven't already).
ro: Conectează-te la contul tău Stripe (sau creează unul dacă nu ai deja).

en: Lost In Space
ro: Pierdut în spațiu

en: Luminosity
ro: Luminozitate

en: Mail Chimp API Console
ro: Consola API Mail chimp

en: Mail Chimp Address Fields
ro: Câmpuri de adresă Mail chimp

en: Mail Chimp Fields
ro: Câmpuri Mail chimp

en: Mail Test
ro: Test e-mail

en: MailPoet Fields
ro: Câmpuri MailPoet

en: MailerLite API Token
ro: Token API MailerLite

en: MailerLite Fields
ro: Câmpuri MailerLite

en: Mailpoet fields refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea câmpurilor Mailpoet a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Mailpoet fields refreshed
ro: Câmpurile Mailpoet au fost reîmprospătate

en: Maintain Step History
ro: Menține istoricul pașilor

en: Map Attachments
ro: Mapează atașamente

en: Map Fields
ro: Mapează câmpuri

en: Map File Upload Fields
ro: Mapează câmpurile de încărcare fișiere

en: Margin
ro: Margine

en: Margin Bottom
ro: Margine jos

en: Margin Left
ro: Margine stânga

en: Margin Right
ro: Margine dreapta

en: Margin Top
ro: Margine sus

en: Max File Size
ro: Dimensiune maximă fișier

en: Max Total File Size
ro: Dimensiune totală maximă fișiere

en: Maximum
ro: Maxim

en: Maximum ${field.maximum_file} file(s) allowed
ro: Maximum ${field.maximum_file} fișier(e) permis(e)

en: Maximum ${field.maximum} is allowed
ro: Maximum ${field.maximum} este permis

en: Maximum File Count
ro: Număr maxim de fișiere

en: Maximum File Size
ro: Dimensiune maximă fișier

en: Maximum Fraction Digit:
ro: Cifră zecimală maximă:

en: Maximum Option Count
ro: Număr maxim de opțiuni

en: Maximum Option Validation
ro: Validare număr maxim de opțiuni

en: Maximum Row:
ro: Rând maxim:

en: Maximum Value
ro: Valoare maximă

en: Maximum amount of ${field.maximum_amount} is allowed
ro: Este permisă o sumă maximă de ${field.maximum_amount}

en: Maximum amount:
ro: Suma maximă:

en: Maximum file size exceeded. (Max: ${field.maximum_size}MB)
ro: Dimensiunea maximă a fișierului a fost depășită. (Max: ${field.maximum_size}MB)

en: Maximum:
ro: Maxim:

en: Meanwhile do not close this window.
ro: Între timp, nu închide această fereastră.

en: Menu Icon
ro: Iconiță meniu

en: Menu Icon *
ro: Iconiță meniu *

en: Menu Name *
ro: Nume meniu *

en: Merge with Previous Options
ro: Îmbină cu opțiunile anterioare

en: Message Styles
ro: Stiluri de mesaj

en: Message Type
ro: Tip de mesaj

en: Message deleted
ro: Mesaj șters

en: Message:
ro: Mesaj:

en: Messages saved successfully.
ro: Mesajele au fost salvate cu succes.

en: Messages:
ro: Mesaje:

en: Meta Box must be activated!
ro: Meta Box trebuie să fie activat!

en: Meta Key
ro: Cheie meta

en: Meta Value
ro: Valoare meta

en: MetaBox Fields Mapping
ro: Maparea câmpurilor MetaBox

en: Metabox Fields
ro: Câmpuri Metabox

en: Metabox Fields Mapping
ro: Maparea câmpurilor Metabox

en: Metabox File Upload Fields Map
ro: Maparea câmpurilor de încărcare fișiere Metabox

en: Metaxbox Fields
ro: Câmpuri Metabox

en: Method:
ro: Metodă:

en: Migrating to V2
ro: Migrare la V2

en: Migration Complete
ro: Migrare completă

en: Migration Issue Detected
ro: Problemă de migrare detectată

en: Milestone:
ro: Obiectiv:

en: Milestones refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea reperelor a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Milestones refresh failed. please try again
ro: Actualizarea reperelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Milestones refreshed
ro: Repere actualizate

en: Min File Size
ro: Dimensiune minimă fișier

en: Minimum
ro: Minim

en: Minimum ${field.minimum_file} file(s) required
ro: Minimum ${field.minimum_file} fișier(e) necesar(e)

en: Minimum ${field.minimum} is required
ro: Este necesar minimum ${field.minimum}

en: Minimum File Count
ro: Număr minim de fișiere

en: Minimum Fraction Digit:
ro: Cifră zecimală minimă:

en: Minimum Option Count
ro: Număr minim de opțiuni

en: Minimum Option Validation
ro: Validare număr minim de opțiuni

en: Minimum Row:
ro: Rând minim:

en: Minimum Value
ro: Valoare minimă

en: Minimum amount of ${field.minimum_amount} is required
ro: Este necesară o sumă minimă de ${field.minimum_amount}

en: Minimum amount:
ro: Suma minimă:

en: Minimum and Maximum Option
ro: Opțiune minimă și maximă

en: Minimum and Maximum Option validation
ro: Validare opțiune minimă și maximă

en: Minimum and Maximum Value
ro: Valoare minimă și maximă

en: Minimum and Maximum Value Validation
ro: Validare valoare minimă și maximă

en: Minimum:
ro: Minim:

en: Missing a temporary folder.
ro: Lipsește un dosar temporar.

en: Modal Message
ro: Mesaj modal

en: Mode :
ro: Mod:

en: Modern Form builder and database management  system
ro: Constructor de formulare modern și sistem de gestionare a bazelor de date

en: Modification of File Select Status
ro: Modificarea stării de selectare a fișierului

en: Module:
ro: Modul:

en: Modules refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Reîmprospătarea modulelor a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Modules refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea modulelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Modules refreshed
ro: Modulele au fost reîmprospătate

en: Mollie API key is missing
ro: Cheia API Mollie lipsește

en: Mollie Developer Dashboard
ro: Panoul de dezvoltator Mollie

en: Mollie Dynamic Amount Field is not Selected
ro: Câmpul de sumă dinamică Mollie nu este selectat

en: Mollie Fixed Amount is not valid
ro: Suma fixă Mollie nu este validă

en: Mollie Minimum Amount is
ro: Suma minimă Mollie este

en: Mollie Payment Field
ro: Câmp de plată Mollie

en: Mollie Redirect Url is not Selected
ro: URL-ul de redirecționare Mollie nu este selectat

en: Mollie Settings
ro: Setări Mollie

en: Mollie provide a description for the payment. This option is required. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>learn more</a>. and also you add field value in this description. e.g: This Payment from Name: ${field_key}
ro: Mollie oferă o descriere pentru plată. Această opțiune este obligatorie. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>Află mai multe</a>. De asemenea, poți adăuga valoarea câmpului în această descriere. De exemplu: Această plată de la Nume: ${field_key}

en: Monday
ro: Luni

en: Month
ro: Lună

en: Month Input
ro: Introducere lună

en: Monthly
ro: Lunar

en: More Options
ro: Mai multe opțiuni

en: Move
ro: Mută

en: Multi step settings
ro: Setări pași multipli

en: Multi-Line Text
ro: Text pe mai multe linii

en: Multiline Text
ro: Text pe mai multe linii

en: Multiple
ro: Multiplu

en: Multiple Option List
ro: Listă cu opțiuni multiple

en: Multiple Select:
ro: Selecție multiplă:

en: Multiple file upload
ro: Încărcare multiplă de fișiere

en: Multiply
ro: Multiplicare

en: Multisteps Settings
ro: Setări pași multipli

en: Name
ro: Nume

en: Name :
ro: Nume:

en: Name Mode:
ro: Mod nume:

en: Name is the unique identifier for the field. It is used to reference the field in the form submission data.
ro: Numele este identificatorul unic pentru câmp. Este folosit pentru a face referire la câmp în datele de trimitere a formularului.

en: Navigation
ro: Navigare

en: New
ro: Nou

en: New Record
ro: Înregistrare nouă

en: New User Registration Request
ro: Cerere de înregistrare utilizator nou

en: Newsletter list refresh failed Cause:
ro: Reîmprospătarea listei de newsletter a eșuat. Cauza:

en: Newsletter list refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea listei de newsletter a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Newsletter list refreshed
ro: Lista de newsletter a fost reîmprospătată

en: Next
ro: Următorul

en: Next 120 Days
ro: Următoarele 120 de zile

en: Next 30 Days
ro: Următoarele 30 de zile

en: Next 60 Days
ro: Următoarele 60 de zile

en: Next 7 Days
ro: Următoarele 7 zile

en: Next 90 Days
ro: Următoarele 90 de zile

en: Next Billing Time
ro: Următoarea dată de facturare

en: Next Month
ro: Luna viitoare

en: Next Step
ro: Pasul următor

en: Next Week
ro: Săptămâna viitoare

en: Next Year
ro: Anul viitor

en: No
ro: Nu

en: No ActiveCampaign fields found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit câmpuri ActiveCampaign. Încearcă să schimbi numărul rândului antet sau încearcă din nou

en: No ActiveCampaign lists found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit liste ActiveCampaign. Încearcă să schimbi numărul rândului antet sau încearcă din nou

en: No ActiveCampaign tags found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit etichete ActiveCampaign. Încearcă să schimbi numărul rândului antet sau încearcă din nou

en: No Autonami fields found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit câmpuri Autonami. Încearcă să schimbi numărul rândului antet sau încearcă din nou

en: No Connected App Found
ro: Nu s-a găsit nicio aplicație conectată

en: No Encharge fields found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit câmpuri Encharge. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: No Entry Found.
ro: Nu s-a găsit nicio înregistrare.

en: No Fluent CRM fields found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit câmpuri Fluent CRM. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: No Integration Found
ro: Nu s-a găsit nicio integrare

en: No Mailpoet fields found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit câmpuri Mailpoet. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: No Milestone Found
ro: Nu s-a găsit niciun reper

en: No Owner Found
ro: Nu s-a găsit niciun proprietar

en: No PDF templates available
ro: Nu există șabloane PDF disponibile

en: No Payment Info Found!
ro: Nu s-au găsit informații de plată!

en: No Portal Found
ro: Nu s-a găsit niciun portal

en: No Project Found
ro: Nu s-a găsit niciun proiect

en: No Project Group Found
ro: Nu s-a găsit niciun grup de proiect

en: No Sendinblue fields found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit câmpuri Sendinblue. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: No Sub Folder Found
ro: Nu s-a găsit niciun subfolder

en: No Tag Found
ro: Nu s-a găsit niciun tag

en: No Task Found
ro: Nu s-a găsit nicio sarcină

en: No Task Layout Found
ro: Nu s-a găsit niciun aspect al sarcinii

en: No Tasklist Found
ro: Nu s-a găsit nicio listă de sarcini

en: No Template Found
ro: Nu s-a găsit niciun șablon

en: No Worksheet headers found. Try changing the header row number or try again
ro: Nu s-au găsit anteturi pentru foaia de lucru. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: No field data change
ro: Nicio modificare a datelor câmpului

en: No file was uploaded.
ro: Niciun fișier nu a fost încărcat.

en: No form selected
ro: Niciun formular selectat

en: No response from the server
ro: Niciun răspuns de la server

en: Non Billable
ro: Nefacturabil

en: None
ro: Niciunul

en: Not Contain
ro: Nu conține

en: Not End With
ro: Nu se termină cu

en: Not Equal
ro: Nu este egal

en: Not Required
ro: Nu este obligatoriu

en: Not Start With
ro: Nu începe cu

en: Not contains
ro: Nu conține

en: Not empty
ro: Nu este gol

en: Not equal
ro: Nu este egal

en: Note
ro: Notă

en: Note :
ro: Notă:

en: Note Added Successfully
ro: Nota a fost adăugată cu succes

en: Note Content
ro: Conținut notă

en: Note Deleted Successfully
ro: Nota a fost ștearsă cu succes

en: Note Title
ro: Titlu notă

en: Note Types refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea tipurilor de note a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Note Types refresh failed. please try again
ro: Actualizarea tipurilor de note a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Note Types refreshed
ro: Tipuri de note actualizate

en: Note Updated Successfully
ro: Nota a fost actualizată cu succes

en: Note no change
ro: Nota nu s-a schimbat

en: Note:
ro: Notă:

en: Note: In the Conversational Form feature, certain fields such as Captcha, Payments, HTML, etc are currently not supported.
ro: Notă: În funcția Formular Conversațional, anumite câmpuri precum Captcha, Plăți, HTML etc. nu sunt momentan suportate.

en: Note: This feature is only available to BitForm Pro users.
ro: Notă: Această funcție este disponibilă doar pentru utilizatorii BitForm Pro.

en: Note: This global message will be applied to all forms and fields unless a custom error message is set for an individual field. Also you can use the
ro: Notă: Acest mesaj global va fi aplicat tuturor formularelor și câmpurilor, cu excepția cazului în care este setat un mesaj de eroare personalizat pentru un câmp individual. De asemenea, poți folosi

en: Notes
ro: Note

en: Nothing to duplicate
ro: Nimic de duplicat

en: Nothing to update
ro: Nimic de actualizat

en: Notify Users
ro: Notifică utilizatorii

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V2 field.
ro: Acum, te rugăm să mergi la formularul tău și să adaugi un câmp Google reCaptcha V2.

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V3 field.
ro: Acum, te rugăm să mergi la formularul tău și să adaugi un câmp Google reCaptcha V3.

en: Now, Please go to your form and add a Turnstile field.
ro: Acum, te rugăm să mergi la formularul tău și să adaugi un câmp Turnstile.

en: Now, Please go to your form and add a hCaptcha field.
ro: Acum, te rugăm să mergi la formularul tău și să adaugi un câmp hCaptcha.

en: Np Repeat
ro: Fără repetare

en: Number
ro: Număr

en: Number Format:
ro: Format număr:

en: OR
ro: SAU

en: On Click
ro: La clic

en: On Field Input
ro: La introducerea în câmp

en: On Focus
ro: La focalizare

en: On Form Submit
ro: La trimiterea formularului

en: On Form Validate
ro: La validarea formularului

en: On Load
ro: La încărcare

en: On Mouse Over
ro: La trecerea cursorului

en: On Same Day
ro: În aceeași zi

en: Once Every
ro: O dată la fiecare

en: OneDrive Client Id:
ro: ID client OneDrive:

en: OneDrive Client Secret:
ro: Secret client OneDrive:

en: Only Logged In User
ro: Doar utilizator conectat

en: Only on Field Input
ro: Doar la introducerea în câmp

en: Only on Form Load
ro: Doar la încărcarea formularului

en: Only on Form Submit
ro: Doar la trimiterea formularului

en: Only on Form Validate
ro: Doar la validarea formularului

en: Only valid JS object will work. for more details please check<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> the documentation for available configuration options</a>
ro: Doar un obiect JS valid va funcționa. Pentru mai multe detalii, te rugăm să verifici<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> documentația pentru opțiunile de configurare disponibile</a>

en: Opacity
ro: Opacitate

en: Opacity (0-100)
ro: Opacitate (0-100)

en: Option 1
ro: Opțiunea 1

en: Option 2
ro: Opțiunea 2

en: Option 3
ro: Opțiunea 3

en: Option 4
ro: Opțiunea 4

en: Option Column
ro: Coloană de opțiuni

en: Option Flag Image
ro: Imagine steag pentru opțiune

en: Option Icon/Image
ro: Pictogramă/imagine opțiune

en: Option Icon/Image:
ro: Pictogramă/imagine opțiune:

en: Option List Height
ro: Înălțime listă opțiuni

en: Options
ro: Opțiuni

en: Options 2
ro: Opțiuni 2

en: Options Column
ro: Coloană de opțiuni

en: Order
ro: Comandă

en: Orientation
ro: Orientare

en: Other
ro: Altele

en: Other Option
ro: Altă opțiune

en: Other Option Required
ro: Altă opțiune necesară

en: Other...
ro: Altele...

en: Our Privacy Policy.
ro: Politica noastră de confidențialitate.

en: Outside
ro: Exterior

en: Overlay
ro: Suprapunere

en: Override Default Settings
ro: Suprascrie setările implicite

en: Overwrite existing field values in Zoho CRM with empty field values from Bit Form while upserting a record?
ro: Suprascrie valorile existente ale câmpurilor din Zoho CRM cu valorile goale ale câmpurilor din Bit Form în timpul upsert-ului unei înregistrări?

en: Own Submitted Response
ro: Propriul răspuns trimis

en: Owner Email
ro: Email proprietar

en: Owner ID
ro: ID proprietar

en: Owner Name
ro: Numele proprietarului

en: Owner Name (Your Zoho Creator screen name):
ro: Numele proprietarului (numele tău de ecran Zoho Creator):

en: Owners refresh failed Cause:
ro: Actualizarea proprietarilor a eșuat. Cauza:

en: Owners refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea proprietarilor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Owners refresh failed. please try again
ro: Actualizarea proprietarilor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Owners refreshed
ro: Proprietari actualizați

en: PAYLATER
ro: PLĂTEȘTE MAI TÂRZIU

en: PDF Attachment Template:
ro: Șablon atașament PDF:

en: PDF Downloads
ro: Descărcări PDF

en: PDF File Name
ro: Nume fișier PDF

en: PDF Global Setting
ro: Setare globală PDF

en: PDF Password
ro: Parolă PDF

en: PDF Password Shortcode
ro: Shortcode parolă PDF

en: PDF Setting
ro: Setări PDF

en: PDF Template
ro: Șablon PDF

en: PDF Templates
ro: Șabloane PDF

en: PHP extension is missing in your server. Please install it.
ro: Extensia PHP lipsește de pe serverul tău. Te rugăm să o instalezi.

en: Padding Bottom
ro: Padding jos

en: Padding Left
ro: Padding stânga

en: Padding Right
ro: Padding dreapta

en: Padding Top
ro: Padding sus

en: Page
ro: Pagina

en: Page Select Box
ro: Casetă de selectare pagină

en: Page Title
ro: Titlu pagină

en: Pagination Button
ro: Buton de paginare

en: Panel Layout
ro: Aspect panou

en: Paper Size
ro: Dimensiune hârtie

en: Parse Mode:
ro: Mod de parsare:

en: Passive
ro: Pasiv

en: Password
ro: Parolă

en: Password Field
ro: Câmp pentru parolă

en: Password can't be empty
ro: Parola nu poate fi goală

en: Password reset email template
ro: Șablon e-mail pentru resetarea parolei

en: Password...
ro: Parolă...

en: Password:
ro: Parolă:

en: Pay Button
ro: Buton de plată

en: Pay Button Text
ro: Text buton de plată

en: Pay now
ro: Plătește acum

en: Pay with Mollie
ro: Plătește cu Mollie

en: Pay with Paypal
ro: Plătește cu Paypal

en: Pay with Stripe
ro: Plătește cu Stripe

en: PayPal Client ID is missing
ro: ID-ul client PayPal lipsește

en: PayPal Developer Dashboard
ro: Panoul de dezvoltator PayPal

en: PayPal Dynamic Amount Field is not Selected
ro: Câmpul de sumă dinamică PayPal nu este selectat

en: PayPal Fixed Amount is not valid
ro: Suma fixă PayPal nu este validă

en: PayPal Integrations Video
ro: Video despre integrările PayPal

en: PayPal Payment Field
ro: Câmp de plată PayPal

en: PayPal Plan Id missing
ro: ID-ul planului PayPal lipsește

en: PayPal Settings
ro: Setări PayPal

en: Payment
ro: Plată

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Payment Method Type
ro: Tip metodă de plată

en: Payment setting saved successfully
ro: Setările de plată au fost salvate cu succes

en: Payment setting updated successfully
ro: Setările de plată au fost actualizate cu succes

en: Payments
ro: Plăți

en: Paypal Button Text
ro: Text buton Paypal

en: Paypal Buy Now
ro: Cumpără acum cu Paypal

en: Paypal Checkout
ro: Finalizare Paypal

en: Paypal Style
ro: Stil Paypal

en: Pen Color
ro: Culoarea stiloului

en: Pen Width
ro: Grosimea stiloului

en: Permissions Settings
ro: Setări de permisiuni

en: Phone Number
ro: Număr de telefon

en: Phone Number...
ro: Număr de telefon...

en: Phone Number:
ro: Număr de telefon:

en: Phone View
ro: Vizualizare telefon

en: Phone number can't be empty
ro: Numărul de telefon nu poate fi gol

en: Phone:
ro: Telefon:

en: Pick A Date
ro: Alege o dată

en: Picture
ro: Imagine

en: Picture Upload
ro: Încărcare imagine

en: Pill
ro: Pastilă

en: Placeholder
ro: Substituent

en: Placeholder Color
ro: Culoare placeholder

en: Placeholder is the text that appears inside the field before your user enters their own content. You can show or hide the field placeholder by toggling this option.
ro: Placeholder-ul este textul care apare în interiorul câmpului înainte ca utilizatorul să introducă propriul conținut. Poți afișa sau ascunde placeholder-ul câmpului prin comutarea acestei opțiuni.

en: Placeholder...
ro: Substituent...

en: Places an admin-defined message below the form description, making your users aware that their field values are being saved before submission.
ro: Plasează un mesaj definit de administrator sub descrierea formularului, făcându-i pe utilizatori conștienți că valorile câmpurilor lor sunt salvate înainte de trimitere.

en: Plan ID
ro: ID plan

en: Plan Id
ro: ID plan

en: Please Select a Date
ro: Te rog să selectezi o dată

en: Please add a submit button
ro: Te rugăm să adaugi un buton de trimitere

en: Please click on the available Captcha option for configuration.
ro: Te rugăm să faci clic pe opțiunea Captcha disponibilă pentru configurare.

en: Please click on the available payment gateway option for configuration.
ro: Te rugăm să dai clic pe opțiunea de gateway de plată disponibilă pentru configurare.

en: Please configure PDF settings first.
ro: Te rugăm să configurezi mai întâi setările PDF.

en: Please contact support for assistance at
ro: Te rugăm să contactezi echipa de suport pentru asistență la

en: Please enter API key and API secret
ro: Te rugăm să introduci cheia API și secretul API

en: Please fix the errors
ro: Te rugăm să corectezi erorile

en: Please go to your form now and add a Mollie payment field.
ro: Te rugăm să mergi acum la formularul tău și să adaugi un câmp de plată Mollie.

en: Please go to your form now and add a PayPal payment field.
ro: Te rugăm să mergi acum la formularul tău și să adaugi un câmp de plată PayPal.

en: Please go to your form now and add a Razorpay payment field.
ro: Te rugăm să mergi acum la formularul tău și să adaugi un câmp de plată Razorpay.

en: Please go to your form now and add a Stripe payment field.
ro: Te rugăm să mergi acum la formularul tău și să adaugi un câmp de plată Stripe.

en: Please import a valid json.
ro: Te rugăm să imporți un JSON valid.

en: Please map mandatory fields
ro: Te rugăm să mapezi câmpurile obligatorii

en: Please re-check your Client ID & Secret
ro: Te rugăm să verifici din nou ID-ul și secretul clientului

en: Please recheck your reCaptcha Configuration
ro: Te rugăm să verifici configurația reCaptcha

en: Please select a form from the Form List available in the Bit Form element settings.
ro: Te rugăm să selectezi un formular din Lista de Formulare disponibilă în setările elementului Bit Form.

en: Please select a ticket owner
ro: Te rugăm să selectezi un proprietar de tichet

en: Please select file upload or signature field
ro: Te rugăm să selectezi un câmp de încărcare fișier sau semnătură

en: Please select property you want to import with form
ro: Te rugăm să selectezi proprietatea pe care dorești să o imporți cu formularul

en: Please setup your
ro: Te rugăm să configurezi

en: Please setup your payment settings before using this template.
ro: Te rugăm să configurezi setările de plată înainte de a folosi acest șablon.

en: Please submit form with valid fields
ro: Te rugăm să trimiți formularul cu câmpuri valide

en: Please try to avoid any duplicate custom url, as it will conflict between the page and Bit Form.
ro: Te rugăm să eviți orice URL personalizat duplicat, deoarece va crea conflict între pagină și Bit Form.

en: Please update your PHP version is 7.4 or higher.
ro: Te rugăm să actualizezi versiunea PHP la 7.4 sau mai mare.

en: Please update your Pro Plugin to the latest version (
ro: Te rugăm să actualizezi plugin-ul Pro la cea mai recentă versiune (

en: Please upgrade to the PRO plan to unlock all these awesome features.
ro: Te rugăm să faci upgrade la planul PRO pentru a debloca toate aceste funcții grozave.

en: Please verify Cloudflare Turnstile Captcha
ro: Te rugăm să verifici Cloudflare Turnstile Captcha

en: Please verify hCaptcha
ro: Te rugăm să verifici hCaptcha

en: Please verify reCAPTCHA
ro: Te rugăm să verifici reCAPTCHA

en: Please wait while we migrate your data to V2
ro: Te rugăm să aștepți în timp ce migrăm datele tale la V2

en: Please! Insatall Fluent CRM
ro: Te rugăm să instalezi Fluent CRM

en: Please! Insatall MailPoet
ro: Te rugăm să instalezi MailPoet

en: Please! Install MailPoet
ro: Te rugăm să instalezi MailPoet

en: Please, enter a valid URL
ro: Te rugăm să introduci un URL valid

en: Please, enter a valid email address
ro: Te rugăm să introduci o adresă de e-mail validă

en: Please, enter a valid phone number
ro: Te rugăm să introduci un număr de telefon valid

en: Please, enter only numbers
ro: Te rugăm să introduci doar numere

en: Please, select no more than ${field.maximum} option(s)
ro: Te rugăm să nu selectezi mai mult de ${field.maximum} opțiune(i)

en: Pod Fields
ro: Câmpuri Pod

en: Pod cann't be empty
ro: Pod-ul nu poate fi gol

en: Portals refresh failed Cause:
ro: Actualizarea portalurilor a eșuat. Cauza:

en: Portals refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea portalurilor a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Portals refresh failed. please try again
ro: Actualizarea portalurilor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Portals refreshed
ro: Portaluri actualizate

en: Portrait
ro: Portret

en: Position X
ro: Poziția x

en: Position X (Units in millimeters)
ro: Poziția X (Unități în milimetri)

en: Position Y
ro: Poziția y

en: Position Y (Units in millimeters)
ro: Poziția Y (Unități în milimetri)

en: Post Fields
ro: Câmpuri postare

en: Post Status
ro: Stare postare

en: Post Status cann't be empty
ro: Starea Postării nu poate fi goală

en: Post Type
ro: Tip postare

en: Post Type Slug *
ro: Slug tip postare *

en: Post Type cann't be empty
ro: Tipul de Postare nu poate fi gol

en: Postal Code:
ro: Cod poștal:

en: Posts of this type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
ro: Postările de acest tip ar trebui să fie afișate în interfața de administrare și să poată fi interogate public

en: Premium Feature
ro: Funcție premium

en: Prevent Public View of Entries
ro: Previne vizualizarea publică a înregistrărilor

en: Prevent empty form submission
ro: Previne trimiterea formularului gol

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview Data
ro: Previzualizează datele

en: Previous
ro: Anterior

en: Previous Step
ro: Pasul anterior

en: Print Report
ro: Printează raport

en: Printing...
ro: Se printează...

en: Priority
ro: Prioritate

en: Private Note
ro: Notă privată

en: Process Button
ro: Buton de procesare

en: Product Name
ro: Nume produs

en: Products refresh failed Cause:
ro: Actualizarea produselor a eșuat. Cauza:

en: Products refresh failed. please try again
ro: Actualizarea produselor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Products refreshed
ro: Produse actualizate

en: Professional & Easy To Use WordPress Form Builder
ro: Constructor de formulare WordPress profesional și ușor de utilizat

en: Progress Indicator
ro: Indicator de progres

en: Project Group
ro: Grup proiect

en: Project Groups refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea grupurilor de proiecte a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Project Groups refresh failed. please try again
ro: Actualizarea grupurilor de proiecte a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Project Groups refreshed
ro: Grupuri de proiecte actualizate

en: Project user
ro: Utilizator proiect

en: Projects refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea proiectelor a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Projects refresh failed. please try again
ro: Actualizarea proiectelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Projects refreshed
ro: Proiecte actualizate

en: Public Key can't be empty
ro: Cheia publică nu poate fi goală

en: Public Key...
ro: Cheie publică...

en: Public Key:
ro: Cheie publică:

en: Public Project
ro: Proiect public

en: Publicly Queryable
ro: Interogabil public

en: Publish
ro: Publică

en: Publishable key:
ro: Cheie publicabilă:

en: Queries can be performed on the front end as part of parse_request()
ro: Interogările pot fi efectuate în partea frontală ca parte din parse_request()

en: Query Param
ro: Parametru query

en: Radio Button
ro: Buton radio

en: Range
ro: Interval

en: Rapidmail Fields
ro: Câmpuri Rapidmail

en: Rate us on WordPress
ro: Evaluează-ne pe WordPress

en: Rating
ro: Evaluare

en: Rating Icon
ro: Pictogramă evaluare

en: Rating Message on Hover
ro: Mesaj de evaluare la trecerea cursorului

en: Rating Message on Select
ro: Mesaj de evaluare la selectare

en: Rating Position
ro: Poziția evaluării

en: Razorpay Accounts
ro: Conturi Razorpay

en: Razorpay Client ID is missing
ro: ID-ul client Razorpay lipsește

en: Razorpay Dashboard
ro: Panoul de control Razorpay

en: Razorpay Dyanmic Amount Field is not Selected
ro: Câmpul pentru suma dinamică Razorpay nu este selectat

en: Razorpay Fixed Amount is not valid
ro: Suma fixă Razorpay nu este validă

en: Razorpay Integrations Video
ro: Video despre integrările Razorpay

en: Razorpay Order ID Field is not Selected
ro: Câmpul pentru ID-ul comenzii Razorpay nu este selectat

en: Razorpay Payment Field
ro: Câmp de plată Razorpay

en: Razorpay Settings
ro: Setări Razorpay

en: ReCaptcha validation failed.
ro: Validarea ReCaptcha a eșuat.

en: Read More
ro: Citește mai mult

en: Read Only
ro: Doar citire

en: Read entries
ro: Înregistrări citite

en: Read-only
ro: Doar citire

en: Readonly
ro: Doar citire

en: Readonly feature allows you to set a field as read-only, meaning that users will not be able to edit the content of that field. You can toggle this option to enable or disable the setting.
ro: Funcția doar-citire îți permite să setezi un câmp ca fiind doar pentru citire, ceea ce înseamnă că utilizatorii nu vor putea edita conținutul acelui câmp. Poți comuta această opțiune pentru a activa sau dezactiva setarea.

en: Recipient Email
ro: E-mail destinatar

en: Recipient List are required for rapidmail api
ro: Lista de destinatari este necesară pentru API-ul rapidmail

en: Recipient Name
ro: Nume destinatar

en: Recipient:
ro: Destinatar:

en: Recipients:
ro: Destinatari:

en: Record Create
ro: Creare înregistrare

en: Record Create/Edit
ro: Creare/editare înregistrare

en: Record Delete
ro: Ștergere înregistrare

en: Record Edit
ro: Editare înregistrare

en: Record Owner
ro: Proprietar înregistrare

en: Rectangle
ro: Dreptunghi

en: Redirect Link
ro: Link de redirecționare

en: Redirect Page
ro: Pagină de redirecționare

en: Redirect Page Url
ro: URL pagină de redirecționare

en: Redirect Page:
ro: Pagină de redirecționare:

en: Redirect URL
ro: URL redirecționare

en: Redirect page (already activated):
ro: Pagină de redirecționare (deja activat):

en: Redirecting Home in
ro: Redirecționare acasă în

en: Redirection url name cann't be empty
ro: URL-ul de redirecționare nu poate fi gol

en: RedirectionUrl:
ro: URL de redirecționare:

en: Redo
ro: Refă

en: Redo Button
ro: Buton de refacere

en: Refresh
ro: Reîmprospătează

en: Refresh ACF fields
ro: Reîmprospătează câmpurile ACF

en: Refresh Activecapmaign Field
ro: Reîmprospătează câmpul activecapmaign

en: Refresh Activecapmaign Tags
ro: Reîmprospătează etichetele activecapmaign

en: Refresh Acumbamail Fields
ro: Reîmprospătează câmpurile acumbamail

en: Refresh All oneDrive Folders
ro: Reîmprospătează toate folderele OneDrive

en: Refresh Analytics Table Headers
ro: Reîmprospătează anteturile tabelelor analytics

en: Refresh Analytics Workspaces
ro: Reîmprospătează spațiile de lucru analytics

en: Refresh Autonami Fields
ro: Reîmprospătează câmpurile autonami

en: Refresh Autonami Lists And Tags
ro: Reîmprospătează listele și etichetele autonami

en: Refresh Bigin Modules
ro: Reîmprospătează modulele bigin

en: Refresh Bigin Related Lists
ro: Reîmprospătează listele relaționate bigin

en: Refresh CRM Assignment Rules
ro: Actualizează regulile de atribuire CRM

en: Refresh CRM Layouts
ro: Actualizează layouturile CRM

en: Refresh CRM Modules
ro: Actualizează modulele CRM

en: Refresh CRM Owners
ro: Actualizează proprietarii CRM

en: Refresh CRM Related Lists
ro: Actualizează listele asociate CRM

en: Refresh CRM Tags
ro: Actualizează etichetele CRM

en: Refresh Campaigns Contact Fields
ro: Actualizează câmpurile de contact ale campaniilor

en: Refresh Campaigns Lists
ro: Actualizează listele de campanii

en: Refresh Creator Fields
ro: Actualizează câmpurile creator

en: Refresh Desk Departments
ro: Actualizează departamentele desk

en: Refresh Desk Fields
ro: Actualizează câmpurile desk

en: Refresh Desk Portals
ro: Actualizează portalurile desk

en: Refresh Fields
ro: Reîmprospătează câmpuri

en: Refresh Fluent CRM List
ro: Actualizează lista Fluent CRM

en: Refresh Groundhogg Tags
ro: Actualizează etichetele groundhogg

en: Refresh Groups
ro: Reîmprospătează grupuri

en: Refresh MailChimp Tags
ro: Actualizează etichetele MailChimp

en: Refresh MailPoet List
ro: Reîmprospătează lista MailPoet

en: Refresh MarketingHub Contact Fields
ro: Actualizează câmpurile de contact MarketingHub

en: Refresh MarketingHub Lists
ro: Actualizează listele MarketingHub

en: Refresh MetaBox List
ro: Reîmprospătează lista MetaBox

en: Refresh Milestones
ro: Actualizează obiective

en: Refresh Owners
ro: Actualizează proprietarii

en: Refresh Portal Users
ro: Actualizează utilizatorii portalului

en: Refresh Post Types
ro: Reîmprospătează tipurile de postare

en: Refresh Project Groups
ro: Actualizează grupurile proiectului

en: Refresh Projects
ro: Actualizează proiecte

en: Refresh Projects Portals
ro: Actualizează portalurile proiectelor

en: Refresh SendFox List
ro: Reîmprospătează lista SendFox

en: Refresh Sendinblue Lists
ro: Reîmprospătează listele sendinblue

en: Refresh Sendinblue Templates
ro: Reîmprospătează șabloanele sendinblue

en: Refresh Sign Templates
ro: Actualizează șabloane de semnătură

en: Refresh Sub Folders
ro: Reîmprospătează subfoldere

en: Refresh Tags
ro: Actualizează etichetele

en: Refresh Task Layouts
ro: Actualizează layouturile sarcinilor

en: Refresh Telegram List
ro: Reîmprospătează lista telegram

en: Refresh Template Details
ro: Actualizează detaliile șablonului

en: Refresh WorkDrive Team Folders
ro: Actualizează folderele echipei WorkDrive

en: Refresh WorkDrive Teams
ro: Actualizează echipele WorkDrive

en: RegEx Pattern
ro: Model RegEx

en: Regex Pattern
ro: Model regex

en: Registration successfully done.
ro: Înregistrarea a fost realizată cu succes.

en: Reject Success Message
ro: Mesaj de respingere cu succes

en: Rejection Success redirect page:
ro: Pagină de redirecționare după respingere cu succes:

en: Related Info
ro: Informații conexe

en: Related List #
ro: Lista asociată #

en: Related List:
ro: Listă relațională:

en: RelatedList is empty
ro: RelatedList este gol

en: RelatedLists refresh failed Cause:
ro: Reîmprospătarea listelor relaționate a eșuat. Cauza:

en: RelatedLists refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea listelor asociate a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: RelatedLists refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea listelor relaționate a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: RelatedLists refreshed
ro: Listele relaționate au fost reîmprospătate

en: Relative to Today (± Days)
ro: Relativ la Astăzi (± Zile)

en: Remember,
ro: Ține minte,

en: Remove
ro: Elimină

en: Remove Button
ro: Buton de eliminare

en: Repeat
ro: Repetă

en: Repeat-X
ro: Repetă-x

en: Repeat-Y
ro: Repetă-y

en: Repeater
ro: Repetor

en: Replace Previous Options
ro: Înlocuiește opțiunile anterioare

en: Reply To
ro: Răspunde la

en: Reply-To Email Address
ro: Adresa de e-mail pentru răspuns

en: Repopulate form fields with previous partial entry
ro: Repopulează câmpurile formularului cu intrarea parțială anterioară

en: Report preferrences saved successfully
ro: Preferințele raportului au fost salvate cu succes

en: Request parameter is empty
ro: Parametrul cererii este gol

en: Requested parameter is empty
ro: Parametrul solicitat este gol

en: Require user to be logged in for submit form
ro: Solicită utilizatorului să fie autentificat pentru a trimite formularul

en: Required
ro: Obligatoriu

en: Required Field
ro: Câmp obligatoriu

en: Required data not found.
ro: Datele necesare nu au fost găsite.

en: Reset Password Fields
ro: Câmpuri pentru resetarea parolei

en: Reset Style
ro: Resetează stilul

en: Response:
ro: Răspuns:

en: Responses
ro: Răspunsuri

en: Result is empty
ro: Rezultatul este gol

en: Retain comments for subsequent recurrences
ro: Păstrează comentariile pentru recurențele ulterioare

en: Review us
ro: Evaluează-ne

en: Right
ro: Dreapta

en: Right Currency
ro: Monedă dreapta

en: Right Number
ro: Număr dreapta

en: Right to Left
ro: De la dreapta la stânga

en: Role
ro: Rol

en: Round
ro: Rotund

en: Round to Closest Fraction Digits:
ro: Rotunjește la cele mai apropiate cifre zecimale:

en: Round to Closest Integer:
ro: Rotunjește la cel mai apropiat număr întreg:

en: Row Gap
ro: Spațiu între rânduri

en: Row Selected
ro: Rând selectat

en: SID, Auth Token,From Number and mapping fields are required for rapidmail api
ro: SID, Token de autentificare, Numărul expeditorului și câmpurile de mapare sunt necesare pentru API-ul rapidmail

en: SMTP Authentication
ro: Autentificare SMTP

en: SMTP Host
ro: Gazdă SMTP

en: SMTP Password
ro: Parolă SMTP

en: SMTP Port
ro: Port SMTP

en: SMTP Username
ro: Nume utilizator SMTP

en: SMTP config saved successfully.
ro: Configurația SMTP salvată cu succes.

en: SVG file is not valid
ro: Fișierul SVG nu este valid

en: Satisfied
ro: Satisfăcător

en: Saturate
ro: Saturează

en: Saturation
ro: Saturație

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Save
ro: Salvează

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Save Draft
ro: Salvează ciorna

en: Save Draft Button available in Pro version of Bit Form.
ro: Butonul Salvează ciornă este disponibil în versiunea Pro a Bit Form.

en: Save Step Progress
ro: Salvează progresul pasului

en: Save Template
ro: Salvează șablon

en: Save as Draft
ro: Salvează ca ciornă

en: Save draft only for logged in users
ro: Salvează ciorna doar pentru utilizatorii conectați

en: Save draft when user leaves the form page
ro: Salvează ciorna când utilizatorul părăsește pagina formularului

en: Save only if email address or phone number is provided
ro: Salvează doar dacă este furnizată adresa de email sau numărul de telefon

en: Saved successfully.
ro: Salvat cu succes.

en: Saving API key...
ro: Se salvează cheia API...

en: Saving Generel Settings...
ro: Se salvează setările generale...

en: Saving Payment Setting...
ro: Se salvează setările de plată...

en: Saving...
ro: Se salvează...

en: Screen
ro: Ecran

en: Search
ro: Caută

en: Search Box
ro: Casetă de căutare

en: Search Clearable
ro: Căutarea poate fi ștearsă

en: Search Clearable:
ro: Căutarea poate fi ștearsă:

en: Search Placeholder
ro: Substituent pentru căutare

en: Search Placeholder Modify
ro: Modificare placeholder căutare

en: Search Result
ro: Rezultatul căutării

en: Secret Key
ro: Cheie secretă

en: Secret Key:
ro: Cheie secretă:

en: Secret key cann't be empty
ro: Cheia secretă nu poate fi goală

en: Section
ro: Secțiune

en: See Demo
ro: Vezi demo

en: Select
ro: Selectează

en: Select A Page:
ro: Selectează o pagină:

en: Select API
ro: Selectează API

en: Select Action
ro: Selectează acțiunea

en: Select Actions
ro: Selectează acțiuni

en: Select Amount Field
ro: Selectează câmpul de sumă

en: Select Application
ro: Selectează aplicația

en: Select Assignment Rule
ro: Selectează regula de atribuire

en: Select Attachment
ro: Selectează atașament

en: Select Audience List
ro: Selectează lista de audiență

en: Select Author
ro: Selectează autor

en: Select Chat List
ro: Selectează lista de chat-uri

en: Select Currency
ro: Selectează moneda

en: Select Date
ro: Selectează data

en: Select Date-Time
ro: Selectează dată-oră

en: Select Department
ro: Selectează departamentul

en: Select Email Field
ro: Selectează câmpul de e-mail

en: Select Email Template
ro: Selectează șablon e-mail

en: Select Event
ro: Selectează eveniment

en: Select Field
ro: Selectează câmp

en: Select Fields
ro: Selectează câmpuri

en: Select Fields for Report:
ro: Selectează câmpuri pentru raport:

en: Select File Type
ro: Selectează tipul de fișier

en: Select File Upload Fields
ro: Selectează câmpurile de încărcare fișiere

en: Select Flag
ro: Selectează steagul

en: Select Fluent CRM list
ro: Selectează lista Fluent CRM

en: Select Folder
ro: Selectează folderul

en: Select Form
ro: Selectează formularul

en: Select Form Field
ro: Selectează câmp formular

en: Select Forms
ro: Selectează formulare

en: Select Frequency
ro: Selectează frecvența

en: Select Group
ro: Selectează grupul

en: Select Hooks to Call
ro: Selectează hook-urile de apelat

en: Select Integation
ro: Selectează integrare

en: Select Layout
ro: Selectează layout

en: Select List
ro: Selectează listă

en: Select Locale
ro: Selectează localizarea

en: Select Message
ro: Selectează mesaj

en: Select Milestone
ro: Selectează obiectiv

en: Select Module
ro: Selectează modul

en: Select Note Type
ro: Selectează tipul notei

en: Select One
ro: Selectează unul

en: Select Order Id Field
ro: Selectează câmpul pentru ID-ul comenzii

en: Select Owner
ro: Selectează proprietarul

en: Select PDF Template
ro: Selectează șablon PDF

en: Select Page
ro: Selectează pagina

en: Select Page To Redirect
ro: Selectează pagina pentru redirecționare

en: Select Pipeline
ro: Selectează pipeline-ul

en: Select Portal
ro: Selectează portalul

en: Select Post Type
ro: Selectează tip postare

en: Select Product
ro: Selectează produsul

en: Select Project
ro: Selectează proiect

en: Select Recipients
ro: Selectează destinatari

en: Select Recurring Frequency
ro: Selectează frecvența recurenței

en: Select Related Module
ro: Selectează modul relațional

en: Select Reminder Type
ro: Selectează tipul de memento

en: Select Shipping Amount Field
ro: Selectează câmpul pentru suma de expediere

en: Select Spreadsheet
ro: Selectează foaia de calcul

en: Select Stage
ro: Selectează etapa

en: Select Status
ro: Selectează stare

en: Select Table
ro: Selectează tabel

en: Select Task
ro: Selectează sarcină

en: Select Tasklist
ro: Selectează listă de sarcini

en: Select Tasklist Flag
ro: Selectează marcaj listă de sarcini

en: Select Team
ro: Selectează echipă

en: Select Template
ro: Selectează șablon

en: Select Time
ro: Selectează ora

en: Select Transaction Mode (Live or Sandbox).
ro: Selectează modul de tranzacție (live sau sandbox).

en: Select Type
ro: Selectează tipul

en: Select Type *
ro: Selectează tipul *

en: Select User Type
ro: Selectează tipul de utilizator

en: Select Version:
ro: Selectează versiunea:

en: Select Week
ro: Selectează săptămâna

en: Select Workbook
ro: Selectează registru de lucru

en: Select Worksheet
ro: Selectează foaia de lucru

en: Select Workspace
ro: Selectează spațiu de lucru

en: Select a Bitform
ro: Selectează un bitform

en: Select a Form
ro: Selectează un formular

en: Select a valid currency for the selected payment method types
ro: Selectează o monedă validă pentru tipurile de metode de plată selectate

en: Select an App
ro: Selectează o aplicație

en: Select at least ${field.minimum} option(s)
ro: Selectează cel puțin ${field.minimum} opțiune(i)

en: Select file upload fields
ro: Selectează câmpurile de încărcare fișiere

en: Select one of the defined WordPress post types Or custom post types for the post.
ro: Selectează unul dintre tipurile de postare WordPress definite sau tipurile de postare personalizate pentru postare.

en: Select tag
ro: Selectează eticheta

en: Select the status for the post. If published status is selected and the post date is in the future, it will automatically be changed to scheduled
ro: Selectează starea pentru postare. Dacă este selectată starea publicat și data postării este în viitor, aceasta va fi schimbată automat în programată

en: Select the user to be assigned to the post.
ro: Selectează utilizatorul care va fi atribuit postării.

en: Select type
ro: Selectează tipul

en: Selected Country Clearable
ro: Țara selectată poate fi ștearsă

en: Selected Currency Clearable
ro: Moneda selectată poate fi ștearsă

en: Selected Option Clearable:
ro: Opțiunea selectată poate fi ștearsă:

en: Selected Option Image
ro: Imagine opțiune selectată

en: Selected User
ro: Utilizator selectat

en: Send
ro: Trimite

en: Send Activation Email
ro: Trimite email de activare

en: Send Email
ro: Trimite email

en: Send Notification Mail
ro: Trimite e-mail de notificare

en: Send Test Mail
ro: Trimite e-mail de test

en: Send entries to CRM approval list.
ro: Trimite înregistrări în lista de aprobare CRM.

en: Send entries to approval list in Zoho Bigin.
ro: Trimite înregistrări în lista de aprobare din Zoho Bigin.

en: Send entries to approval list in Zoho Recruit
ro: Trimite înregistrări în lista de aprobare în Zoho Recruit

en: SendFox Access Token
ro: Token de acces SendFox

en: SendFox Fields
ro: Câmpuri SendFox

en: SendFox List Fields
ro: Câmpuri listă SendFox

en: SendFox Unsubscribe Fields
ro: Câmpuri dezabonare SendFox

en: Sendinblue Fields
ro: Câmpuri Sendinblue

en: Sendinblue fields refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea câmpurilor Sendinblue a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Sendinblue fields refreshed
ro: Câmpurile Sendinblue au fost reîmprospătate

en: Sending...
ro: Se trimite...

en: Sends the click details of AdWords Ads to Zoho CRM.
ro: Trimite detaliile de clic ale anunțurilor AdWords către Zoho CRM.

en: Set Default Value
ro: Setează valoarea implicită

en: Set a regular expression pattern that the input value should match for the field.
ro: Setează un model de expresie regulată pe care valoarea introdusă ar trebui să o respecte pentru acest câmp.

en: Set maximum number to be selected for dropdown option
ro: Setează numărul maxim de opțiuni care pot fi selectate pentru meniul derulant

en: Set minimum number to be selected for dropdown option
ro: Setează numărul minim de opțiuni care pot fi selectate pentru meniul derulant

en: Set owner of current record
ro: Setează proprietarul înregistrării curente

en: Set to previous business day
ro: Setează la ziua de lucru anterioară

en: Setting
ro: Setare

en: Setting details is empty
ro: Detaliile setărilor sunt goale

en: Settings
ro: Setări

en: Shadow
ro: Umbră

en: Shadow Color
ro: Culoare umbră

en: Shadow Style
ro: Stil umbră

en: Shape
ro: Formă

en: Share Settings
ro: Setări de partajare

en: Share Table
ro: Partajează tabel

en: Share Table with users pushed to Zoho Analytics.
ro: Partajează tabelul cu utilizatorii trimiși către Zoho Analytics.

en: Share Workbook
ro: Partajează registru de lucru

en: Share via Direct URL
ro: Distribuie prin URL direct

en: Share via Direct URL (Conversational Form)
ro: Distribuie prin URL direct (formular conversațional)

en: Share with users: (optional)
ro: Partajează cu utilizatori: (opțional)

en: Share workbook with users pushed to Zoho Sheet.
ro: Partajează registrul de lucru cu utilizatorii trimiși către Zoho Sheet.

en: Shipping
ro: Livrare

en: Shipping Amount
ro: Sumă de expediere

en: Shipping Cost
ro: Cost de expediere

en: Short Code
ro: Cod scurt

en: Shortcode patterns (Ex:
ro: Modele de shortcode (Ex:

en: Show
ro: Arată

en: Show Asterisk Symbol
ro: Arată simbolul asteriscului

en: Show Buttons
ro: Arată butoanele

en: Show Error Message
ro: Arată mesaj de eroare

en: Show File List
ro: Arată lista de fișiere

en: Show File Preview
ro: Arată previzualizarea fișierului

en: Show File Size
ro: Arată dimensiunea fișierului

en: Show Header Icon
ro: Arată pictograma antetului

en: Show Header Label
ro: Arată eticheta antetului

en: Show Header Subtitle
ro: Arată subtitlul antetului

en: Show Integration Logs
ro: Arată jurnalele de integrare

en: Show Less
ro: Arată mai puțin

en: Show Max Size
ro: Arată dimensiunea maximă

en: Show Maximum Size
ro: Arată dimensiunea maximă

en: Show Percentage
ro: Arată procentajul

en: Show Progress Bar
ro: Arată bara de progres

en: Show Rating Message On Selected
ro: Arată mesajul de evaluare la selectare

en: Show Rating Message On hover
ro: Arată mesajul de evaluare la trecerea cursorului

en: Show Selected Flag Image
ro: Arată imaginea steagului selectat

en: Show Selected Option Chip:
ro: Arată chip pentru opțiunea selectată:

en: Show Selected Option Image
ro: Arată imaginea opțiunii selectate

en: Show Step Header
ro: Arată antetul pasului

en: Show UI
ro: Arată UI

en: Show in Menu
ro: Arată în meniu

en: Show in REST API
ro: Arată în API REST

en: Show the user a readable date (as per altFormat), but return something totally different to the server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Learn more</>
ro: Arată utilizatorului o dată lizibilă (conform altFormat), dar returnează ceva complet diferit către server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Află mai multe</>

en: Show warning message below the form description
ro: Arată mesaj de avertizare sub descrierea formularului

en: Show watermark behind the page content
ro: Arată filigranul în spatele conținutului paginii

en: Showing Icon/Image in option
ro: Afișare pictogramă/imagine în opțiune

en: Showing Selected Option Image
ro: Afișare imagine opțiune selectată

en: Signature
ro: Semnătură

en: Signature Pad
ro: Pad pentru semnătură

en: Silver
ro: Argintiu

en: Single
ro: Simplu

en: Single Entry Details View
ro: Vizualizare detaliată a înregistrării unice

en: Single Entry View
ro: Vizualizare înregistrare unică

en: Single Entry for each IP
ro: O singură înregistrare pentru fiecare IP

en: Singular Label *
ro: Etichetă la singular *

en: Site Key
ro: Cheie site

en: Size
ro: Dimensiune

en: Skip
ro: Omite

en: Skip exist Contact
ro: Sari peste contactele existente

en: Skip if contact already exist in Autonami
ro: Sari dacă contactul există deja în Autonami

en: Skip if contact already exist in FluentCRM
ro: Sari dacă contactul există deja în FluentCRM

en: Slider
ro: Glisor

en: Snackbar Message
ro: Mesaj snackbar

en: Snippets
ro: Fragmente

en: Some of the test fields are empty or an invalid email supplied
ro: Unele câmpuri de test sunt goale sau a fost furnizat un e-mail invalid

en: Some servers block emails if "From Email" differs from the authenticated (login) email— use the same email to ensure delivery.
ro: Unele servere blochează e-mailurile dacă „Adresa de e-mail expeditor” diferă de e-mailul autentificat (login) — folosește același e-mail pentru a asigura livrarea.

en: Something went wrong, Try again.
ro: Ceva nu a funcționat, încearcă din nou.

en: Sorry
ro: Ne pare rău

en: Sorry! Your URL Is Invalid!!
ro: Ne pare rău! URL-ul tău este invalid!!

en: Sorry!! Entry limit exceeded
ro: Ne pare rău!! Limita de înregistrări a fost depășită

en: Sorry!! You have already submitted from this IP address
ro: Ne pare rău!! Ai trimis deja de la această adresă IP

en: Sorry!! Your IP address is %s, Blocked from submitting the form
ro: Ne pare rău!! Adresa ta IP este %s, Blocată de la trimiterea formularului

en: Sorry, Error occured in saving form entry data
ro: Ne pare rău, a apărut o eroare la salvarea datelor înregistrării formularului

en: Sorry, Error occured in updated form
ro: Ne pare rău, a apărut o eroare la actualizarea formularului

en: Sorry, Error occurred in saving form entry
ro: Ne pare rău, a apărut o eroare la salvarea înregistrării formularului

en: Sorry, error occurred in logging form entry
ro: Ne pare rău, a apărut o eroare la înregistrarea formularului

en: Sort Order
ro: Ordine de sortare

en: Sort by
ro: Sortează după

en: Space
ro: Spațiu

en: Space Between
ro: Spațiu între

en: Spacer
ro: Spațiator

en: Spacing
ro: Spațiere

en: Specify item's minimum size (in pixels)
ro: Specifică dimensiunea minimă a elementului (în pixeli)

en: Specify the check position.
ro: Specifică poziția de verificare.

en: Specify the number of columns to display the options in. Leave blank to display the options as needed space.
ro: Specifică numărul de coloane pentru afișarea opțiunilor. Lasă gol pentru a afișa opțiunile în funcție de spațiul necesar.

en: Split
ro: Separat

en: Spreadsheet refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea foii de calcul a eșuat din cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Spreadsheet refresh failed. please try again
ro: Actualizarea foii de calcul a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Spreadsheet refreshed
ro: Foaia de calcul a fost actualizată

en: Spreadsheets:
ro: Foi de calcul:

en: Stage:
ro: Etapă:

en: Standalone
ro: Independent

en: Start Time
ro: Ora de început

en: Start With
ro: Începe cu

en: State:
ro: Județ:

en: Static Password
ro: Parolă statică

en: Step Header Switchable
ro: Antet pas comutabil

en: Step Label
ro: Etichetă pas

en: Step Settings
ro: Setări pas

en: Step Subtitle
ro: Subtitlu pas

en: Step-
ro: Pasul-

en: Step:
ro: Pas:

en: Stripe Developer Dashboard
ro: Panoul de dezvoltator Stripe

en: Stripe Dyanmic Amount Field is not Selected
ro: Câmpul pentru suma dinamică Stripe nu este selectat

en: Stripe Dynamic Amount Field is not Selected
ro: Câmpul pentru suma dinamică Stripe nu este selectat

en: Stripe Fixed Amount is not valid
ro: Suma fixă Stripe nu este validă

en: Stripe Integrations Video
ro: Video despre integrările Stripe

en: Stripe Minimum Amount is
ro: Suma minimă pentru Stripe este

en: Stripe Payment Field
ro: Câmp de plată Stripe

en: Stripe Settings
ro: Setări Stripe

en: Stripe provide a variety of themes for the payment form. You can choose the theme that best suits theme your payment form. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Learn more</a>
ro: Stripe oferă o varietate de teme pentru formularul de plată. Poți alege tema care se potrivește cel mai bine cu formularul tău de plată. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Află mai multe</a>

en: Stripe provide minimum or maximum amount for different payment method type and currency. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>learn more</a>
ro: Stripe oferă sume minime sau maxime pentru diferite tipuri de metode de plată și monede. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>Află mai multe</a>

en: Stripe publishable key is missing
ro: Cheia publicabilă Stripe lipsește

en: Style
ro: Stil

en: Sub Folders refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea subfolderelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Sub Folders refreshed
ro: Subfolderele au fost reîmprospătate

en: Sub Title
ro: Subtitlu

en: Subject:
ro: Subiect:

en: Submit button cannot be removed
ro: Butonul de trimitere nu poate fi eliminat

en: Subscription
ro: Abonament

en: Subscription:
ro: Abonament:

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Subtitle is an optional description that appears under the Field Label. You can show or hide the field subtitle by toggling this option.
ro: Subtitlul este o descriere opțională care apare sub eticheta câmpului. Poți afișa sau ascunde subtitlul câmpului prin comutarea acestei opțiuni.

en: Subtitle:
ro: Subtitlu:

en: Success Message
ro: Mesaj de succes

en: Success Message:
ro: Mesaj de succes:

en: Success Messages
ro: Mesaje de succes

en: Success redirect Page:
ro: Pagină de redirecționare după succes:

en: Success/Error Messages
ro: Mesaje de succes/eroare

en: Successfully Integrated
ro: Integrare reușită

en: Suggestion
ro: Sugestie

en: Suggestions
ro: Sugestii

en: Suggestions allows you to add a custom suggestion list that will display suggestions as the user types in the input field.
ro: Sugestiile îți permit să adaugi o listă personalizată de sugestii care va afișa recomandări pe măsură ce utilizatorul tastează în câmpul de introducere.

en: Sunday
ro: Duminică

en: Support
ro: Suport

en: Supported Arithmetic Operators: ( +, -, *, / ) and Supported Relational Operators: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )
ro: Operatori aritmetici suportați: ( +, -, *, / ) și operatori relaționali suportați: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )

en: Symbol Position:
ro: Poziția simbolului:

en: Table
ro: Tabel

en: Table Caption
ro: Titlu tabel

en: Table Deleted Successfully
ro: Tabel șters cu succes

en: Table Even Row
ro: Rând par tabel

en: Table Headers refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea anteturilor tabelelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Table Headers refreshed
ro: Anteturile tabelelor au fost reîmprospătate

en: Table Odd Row
ro: Rând impar tabel

en: Table Rows
ro: Rânduri tabel

en: Table Wrapper
ro: Container tabel

en: Table:
ro: Tabel:

en: Tables refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea tabelelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Tables refreshed
ro: Tabelele au fost reîmprospătate

en: Tablet View
ro: Vizualizare tabletă

en: Tag Name
ro: Nume etichetă

en: Tag Records
ro: Etichetează înregistrări

en: Tag is empty
ro: Eticheta este goală

en: Tags
ro: Etichete

en: Tags Refreshed
ro: Etichetele au fost reîmprospătate

en: Tags refresh failed Cause:
ro: Actualizarea etichetelor a eșuat. Cauza:

en: Tags refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea tagurilor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Tags refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea etichetelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Tags refreshed
ro: Etichete actualizate

en: Tags:
ro: Etichete:

en: Task Layout
ro: Layout sarcină

en: Task Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea aspectelor sarcinilor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Task Layouts refresh failed. please try again
ro: Actualizarea aspectelor sarcinilor a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Task Layouts refreshed
ro: Aspectele sarcinilor actualizate

en: Task:
ro: Sarcină:

en: Tasklist Flag:
ro: Marcaj listă de sarcini:

en: Tasklist:
ro: Listă de sarcini:

en: Tasklists refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea listelor de sarcini a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Tasklists refresh failed. please try again
ro: Actualizarea listelor de sarcini a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Tasklists refreshed
ro: Liste de sarcini actualizate

en: Tasks refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea sarcinilor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Tasks refresh failed. please try again
ro: Actualizarea sarcinilor a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Tasks refreshed
ro: Sarcini actualizate

en: Tax (%)
ro: Taxă (%)

en: Tax Amount Type
ro: Tip sumă taxă

en: Team:
ro: Echipă:

en: Teams refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea echipelor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Teams refresh failed. please try again
ro: Actualizarea echipelor a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Teams refreshed
ro: Echipe actualizate

en: Template Details refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea detaliilor șablonului a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Template Details refresh failed. please try again
ro: Actualizarea detaliilor șablonului a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Template Details refreshed
ro: Detalii șablon actualizate

en: Template Name
ro: Nume șablon

en: Template Name:
ro: Nume șablon:

en: Template name cann't be empty
ro: Numele șablonului nu poate fi gol

en: Template not found, by this name:
ro: Șablonul nu a fost găsit, după acest nume:

en: Template:
ro: Șablon:

en: Templates failed. please try again
ro: Șabloanele au eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Templates refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Reîmprospătarea șabloanelor a eșuat. Cauza: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Templates refresh failed. please try again
ro: Actualizarea șabloanelor a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Templates refreshed
ro: Șabloanele au fost reîmprospătate

en: Templates:
ro: Șabloane:

en: Temporary file not accessible
ro: Fișierul temporar nu este accesibil

en: Terrible
ro: Teribil

en: Test Webhook
ro: Testează webhook-ul

en: Text Align
ro: Aliniere text

en: Text Color
ro: Culoare text

en: Thank you for installing Bit Form.
ro: Îți mulțumim că ai instalat Bit Form.

en: Thank you for using our product! We're sorry,
ro: Îți mulțumim că folosești produsul nostru! Ne pare rău,

en: The hide field feature allows you to hide the field from the user on the form. You can toggle this option to show or hide the field.
ro: Funcția de ascundere a câmpului îți permite să ascunzi câmpul de utilizator în formular. Poți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde câmpul.

en: The record is updated if it already exists else it is inserted as a new record.
ro: Înregistrarea este actualizată dacă există deja, altfel este inserată ca o înregistrare nouă.

en: The reverse button feature allows to reverse the clear and undo button. You can toggle this option to reverse clear and undo button.
ro: Funcția de inversare a butoanelor permite inversarea butoanelor de ștergere și anulare. Poți comuta această opțiune pentru a inversa butoanele de ștergere și anulare.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
ro: Fișierul încărcat depășește directiva MAX_FILE_SIZE specificată în formularul HTML.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
ro: Fișierul încărcat depășește directiva upload_max_filesize din php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ro: Fișierul a fost încărcat doar parțial.

en: The webhook, email notification & integrations will trigger after the responder confirms their Opt-In.
ro: Webhook-ul, notificarea prin e-mail și integrările se vor declanșa după ce respondentul își confirmă Opt-In-ul.

en: Theme
ro: Temă

en: Theme Color:
ro: Culoarea temei:

en: Theme settings
ro: Setări temă

en: Then click on the
ro: Apoi dă clic pe butonul

en: Then get the secret key. Go to the Profile → Settings and click the secret tab. You will find secret list or Generate New Secret.
ro: Apoi obține cheia secretă. Mergi la Profil → Setări și fă clic pe fila secret. Vei găsi lista de secrete sau Generează un Secret Nou.

en: There is more than one paypal field in your form. please select the style icon
ro: Există mai mult de un câmp Paypal în formularul tău. Te rugăm să selectezi iconița de stil

en: There is no paypal field in your form.
ro: Nu există niciun câmp Paypal în formularul tău.

en: There may have been a problem during auto-migrating your Bit Forms from V1 to V2.
ro: Este posibil să fi apărut o problemă în timpul migrării automate a formularelor Bit Forms de la V1 la V2.

en: This Requested account has been rejected successfully.
ro: Acest cont solicitat a fost respins cu succes.

en: This action is required.
ro: Această acțiune este necesară.

en: This allows browser to display an appropriate virtual keyboard if needed. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Learn more</a>
ro: Aceasta permite browserului să afișeze o tastatură virtuală adecvată dacă este necesar. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Află mai multe</a>

en: This allows to make the field mandatory for users to fill out before submitting the form. You can toggle this option to use or disable the required.
ro: Aceasta permite să faci câmpul obligatoriu pentru utilizatori înainte de a trimite formularul. Poți comuta această opțiune pentru a folosi sau dezactiva obligativitatea.

en: This allows to show the header icon. You can toggle this option to show or hide the header icon.
ro: Aceasta permite afișarea pictogramei din antet. Poți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde pictograma din antet.

en: This allows to show the rating message on hover. You can toggle this option to show or hide the rating message on hover.
ro: Aceasta permite afișarea mesajului de evaluare la trecerea cursorului. Poți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde mesajul de evaluare la trecerea cursorului.

en: This allows to show the rating message on rating selected. You can toggle this option to show or hide the rating message on rating selected.
ro: Aceasta permite afișarea mesajului de evaluare la selectarea evaluării. Poți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde mesajul de evaluare la selectarea evaluării.

en: This allows to show the stem button settings. You can toggle this option to show or hide the stem button settings.
ro: Aceasta permite afișarea setărilor butonului de pas. Poți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde setările butonului de pas.

en: This allows to show the step label. You can toggle this option to show or hide the step label.
ro: Aceasta permite afișarea etichetei pasului. Poți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde eticheta pasului.

en: This allows to show the step subtitle. You can toggle this option to show or hide the step subtitle.
ro: Aceasta permite afișarea subtitlului pasului. Poți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde subtitlul pasului.

en: This field is required
ro: Acest câmp este obligatoriu

en: This file type is not allowed
ro: Acest tip de fișier nu este permis

en: This global settings will be set as the default for any new PDF attachment generated from your forms.
ro: Aceste setări globale vor fi stabilite ca implicite pentru orice atașament PDF nou generat din formularele tale.

en: This may take a few minutes...
ro: Acest lucru poate dura câteva minute...

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu
ro: Aceasta arată tipul de postare în meniul de administrare și unde să afișeze acel meniu

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu.
ro: Aceasta arată tipul de postare în meniul de administrare și unde să afișeze acel meniu.

en: This type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
ro: Acest tip ar trebui să fie afișat în interfața de administrare și să poată fi interogat public

en: This username or email is already registered. Please, use another.
ro: Acest nume de utilizator sau e-mail este deja înregistrat. Te rugăm să folosești altul.

en: This value is already taken. Please, choose a different one.
ro: Această valoare este deja folosită. Te rugăm să alegi una diferită.

en: This will allow the specific IP address to submit the form.
ro: Aceasta va permite adresei IP specifice să trimită formularul.

en: This will block the specific IP address from submitting the form.
ro: Aceasta va bloca adresa IP specifică de la trimiterea formularului.

en: This will disable storing the user entry in the database.
ro: Aceasta va dezactiva stocarea înregistrării utilizatorului în baza de date.

en: This will enable Google Ads conversion tracking.
ro: Aceasta va activa urmărirea conversiilor Google Ads.

en: This will enable reCAPTCHA v3.
ro: Aceasta va activa reCAPTCHA v3.

en: This will limit the number of entries.
ro: Aceasta va limita numărul de înregistrări.

en: This will prevent empty form submission.
ro: Aceasta va preveni trimiterea formularului gol.

en: This will validate the field when the user leaves the field.
ro: Aceasta va valida câmpul când utilizatorul părăsește câmpul.

en: Thursday
ro: Joi

en: Ticket Owner
ro: Proprietar tichet

en: Till Today
ro: Până astăzi

en: Till Yesterday
ro: Până ieri

en: Time
ro: Oră

en: Time:
ro: Ora:

en: Timeline
ro: Cronologie

en: Title
ro: Titlu

en: To
ro: Până la

en: To Get API token, Please Visit
ro: Pentru a obține token-ul API, te rugăm să vizitezi

en: To Get Access Code, Please Visit
ro: Pentru a obține codul de acces, te rugăm să vizitezi

en: To Get Api Key & Secret, Please Visit
ro: Pentru a obține cheia API și secretul, te rugăm să vizitezi

en: To Get Auth token, Please Visit
ro: Pentru a obține token-ul de autentificare, te rugăm să vizitezi

en: To Get Client Auth token, Please Visit
ro: Pentru a obține token-ul de autentificare client, te rugăm să vizitezi

en: To Get Client Id & Secret, Please Visit
ro: Pentru a obține ID-ul de client și secretul, te rugăm să vizitezi

en: To get API , Please Visit
ro: Pentru a obține API, te rugăm să vizitezi

en: To get API Key & Secret, Please Visit
ro: Pentru a obține cheia și secretul API, te rugăm să vizitezi

en: To get API Key, Please Visit
ro: Pentru a obține cheia API, te rugăm să vizitezi

en: To get API key, Please Visit
ro: Pentru a obține cheia API, te rugăm să vizitezi

en: To get API, Please Visit
ro: Pentru a obține API, te rugăm să vizitezi

en: To get Account SID and Auth Token , Please Visit
ro: Pentru a obține SID-ul contului și token-ul de autentificare, te rugăm să vizitezi

en: To get Client ID & Secret, Please Visit
ro: Pentru a obține ID-ul și secretul de client, te rugăm să vizitezi

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit
ro: Pentru a obține ID-ul client și SECRETUL, te rugăm să vizitezi

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit Google API Console
ro: Pentru a obține ID-ul client și SECRET, te rugăm să vizitezi Consola API Google

en: To get Customer ID , Please Visit
ro: Pentru a obține ID-ul client, te rugăm să vizitezi

en: To get Publishable key & Secret key, Please Visit
ro: Pentru a obține cheia publicabilă și cheia secretă, te rugăm să vizitezi

en: To get Site Key and SECRET , Please Visit
ro: Pentru a obține Cheia Site și SECRETĂ, te rugăm să vizitezi

en: To get Site Key and Secret, Please Visit
ro: Pentru a obține Cheia Site și Secretă, te rugăm să vizitezi

en: To get Username and Password , Please Visit
ro: Pentru a obține numele de utilizator și parola, te rugăm să vizitezi

en: To got Webhook , Please Visit
ro: Pentru a obține Webhook, te rugăm să vizitezi

en: To show this post type data in the WP REST API
ro: Pentru a arăta datele acestui tip de postare în WP REST API

en: To use Arabic, Chinese, Japanese and Korean languages, you need to install additional fonts! Please navigate to the
ro: Pentru a utiliza limbile arabă, chineză, japoneză și coreeană, trebuie să instalezi fonturi suplimentare! Te rugăm să navighezi la fila

en: To:
ro: Către:

en: Today
ro: Astăzi

en: Token expired
ro: Token expirat

en: Token verification failed
ro: Verificarea token-ului a eșuat

en: Tomorrow
ro: Mâine

en: Total Entries:
ro: Total înregistrări:

en: Total File size is too large
ro: Dimensiunea totală a fișierului este prea mare

en: Total Maximum Size
ro: Dimensiune maximă totală

en: Total Paid
ro: Total plătit

en: Trailing Icon
ro: Pictogramă în spate

en: Transaction ID
ro: ID tranzacție

en: Transaction Mode:
ro: Mod de tranzacție:

en: Transition
ro: Tranziție

en: Transparant
ro: Transparent

en: Trigger Assignment Rules in Zoho CRM.
ro: Declanșează regulile de atribuire în Zoho CRM.

en: Trigger CRM Blueprint
ro: Declanșează blueprint-ul CRM

en: Trigger CRM workflows
ro: Declanșează fluxurile de lucru CRM

en: Trigger workflows in Zoho Bigin.
ro: Declanșează fluxuri de lucru în Zoho Bigin.

en: Trigger workflows in Zoho Recruit.
ro: Declanșează fluxuri de lucru în Zoho Recruit.

en: Try Demo
ro: Încearcă demo

en: Try our free webhook test website:
ro: Încearcă site-ul nostru gratuit de testare webhook:

en: Tuesday
ro: Marți

en: Turnstile is a free service that protects your website from spam and abuse.
ro: Turnstile este un serviciu gratuit care îți protejează site-ul web de spam și abuz.

en: Twilio Console
ro: Consola Twilio

en: Twilio Fields
ro: Câmpuri Twilio

en: Type
ro: Tip

en: Type of Encryption
ro: Tipul de criptare

en: Type:
ro: Tip:

en: UNLIMITED
ro: NELIMITAT

en: Unchecked Value
ro: Valoare nebifată

en: Unconfirmed entries
ro: Înregistrări neconfirmate

en: Undo
ro: Anulează

en: Undo Button
ro: Buton de anulare

en: Unique Entry
ro: Înregistrare unică

en: Unique Entry Value
ro: Valoare unică de intrare

en: Unique User
ro: Utilizator unic

en: Unknown upload error
ro: Eroare de încărcare necunoscută

en: Unread entries
ro: Înregistrări necitite

en: Unsplash Images
ro: Imagini Unsplash

en: Untrusted upload source
ro: Sursă de încărcare neîncredere

en: Update
ro: Actualizează

en: Update ActiveCampaign
ro: Actualizează ActiveCampaign

en: Update Mail Chimp
ro: Actualizează mail chimp

en: Update MailPoet
ro: Actualizează MailPoet

en: Update Post Type
ro: Actualizează tip de postare

en: Update Preferance
ro: Preferință de actualizare

en: Update Record
ro: Actualizează înregistrarea

en: Update Responses with ActiveCampaign existing email?
ro: Actualizezi Răspunsurile cu e-mailul existent în ActiveCampaign?

en: Update Responses with Google Sheet?
ro: Actualizezi răspunsurile cu Google Sheet?

en: Update Responses with MailChimp exist Aduience?
ro: Actualizezi răspunsurile cu audiența existentă MailChimp?

en: Update Responses with MailerLite exist Subscriber?
ro: Actualizează răspunsurile cu abonatul existent din MailerLite?

en: Update Responses with Mailpoet exist Subscriber?
ro: Actualizează răspunsurile cu abonatul existent din Mailpoet?

en: Update Responses with Sendinblue existing email?
ro: Actualizează răspunsurile cu emailul existent în Sendinblue?

en: Update Row
ro: Actualizează rândul

en: Update Sendinblue
ro: Actualizează sendinblue

en: Update Subscriber
ro: Actualizează abonat

en: Update Template
ro: Actualizează șablon

en: Update google Sheet
ro: Actualizează Google Sheet

en: Updated
ro: Actualizat

en: Updating...
ro: Se actualizează...

en: Upgrade now
ro: Fă upgrade acum

en: Upgrade to Pro
ro: Actualizează la pro

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload Button Text:
ro: Text buton de încărcare:

en: Upload Files
ro: Încarcă fișiere

en: Upload Photo
ro: Încarcă fotografie

en: Upload failed
ro: Încărcarea a eșuat

en: Upload on select
ro: Încarcă la selectare

en: Upsert Preferance
ro: Preferință upsert

en: Upsert Record
ro: Upsert înregistrare

en: Upsert Records
ro: Upsert înregistrări

en: Upsert Using
ro: Upsert folosind

en: Usage Reporting Opt In.
ro: Raportare de utilizare opt in.

en: Use Post Taxonomy Fields
ro: Folosește câmpurile de taxonomie ale postării

en: Use Template
ro: Folosește șablon

en: User
ro: Utilizator

en: User Approval  Method:
ro: Metodă de aprobare utilizator:

en: User Email Notification
ro: Notificare prin e-mail pentru utilizator

en: User Fields
ro: Câmpuri utilizator

en: User Meta Field Mappping
ro: Mapare câmpuri meta utilizator

en: User Name:
ro: Nume utilizator:

en: User Type:
ro: Tip utilizator:

en: User Unique
ro: Unic pentru utilizator

en: User name...
ro: Nume utilizator...

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username can't be empty
ro: Numele de utilizator nu poate fi gol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Users Refreshed
ro: Utilizatorii au fost reîmprospătați

en: Users refresh failed Cause:
ro: Reîmprospătarea utilizatorilor a eșuat. Cauza:

en: Users refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea utilizatorilor a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Users refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea utilizatorilor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Users refreshed
ro: Utilizatorii au fost reîmprospătați

en: Validate form input on focus lost
ro: Validează datele de intrare la pierderea focalizării

en: Validate on Step Change
ro: Validează la schimbarea pasului

en: Validation Error/Invalid Message
ro: Mesaj de eroare/invalid de validare

en: Validations
ro: Validări

en: Value
ro: Valoare

en: Value :
ro: Valoare:

en: Value Format
ro: Format valoare

en: Value Format Option
ro: Opțiune format valoare

en: Value Format Options
ro: Opțiuni format valoare

en: Video/Pdf Preview
ro: Previzualizare video/pdf

en: View Analytics Report
ro: Vizualizează raport analitic

en: View Button
ro: Buton de vizualizare

en: View Format
ro: Format vizualizare

en: View List
ro: Listă de vizualizare

en: View Name
ro: Nume vizualizare

en: View Repeater Data
ro: Vizualizează date repetitive

en: Views
ro: Vizualizări

en: Visibility Mode
ro: Mod de vizibilitate

en: Visible
ro: Vizibil

en: WP Auth
ro: Autentificare WP

en: WP Authentication
ro: Autentificare WP

en: WP User Role
ro: Rol utilizator WP

en: Watermark
ro: Filigran

en: Watermark Image
ro: Imagine filigran

en: Watermark Text
ro: Text filigran

en: We have e-mailed your password reset link!
ro: Ți-am trimis prin e-mail linkul pentru resetarea parolei!

en: Web Hook
ro: Webhook

en: Webhook tests failed. please try again
ro: Testele webhook au eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Week
ro: Săptămână

en: Weekley
ro: Săptămânal

en: Welcome to Bit Form
ro: Bine ai venit la bit form

en: Welcome to Bit Form Views (Beta)
ro: Bine ai venit la vizualizările bit form (beta)

en: What we collect?
ro: Ce colectăm?

en: What's New
ro: Ce este nou

en: What's New?
ro: Ce este nou?

en: When the login, forgot password or reset password any of these feature enabled in the form, the entries will not be saved in the WP database.
ro: Când conectarea, parola uitată sau resetarea parolei, oricare dintre aceste funcții este activată în formular, înregistrările nu vor fi salvate în baza de date WP.

en: When to save:
ro: Când să salvezi:

en: Whether or not to generate a default UI for managing this post type
ro: Dacă să genereze sau nu o interfață implicită pentru gestionarea acestui tip de postare

en: White
ro: Alb

en: Width
ro: Lățime

en: With Condition
ro: Cu condiție

en: WooCommerce Fields
ro: Câmpuri WooCommerce

en: WooCommerce must be activated!
ro: WooCommerce trebuie să fie activat!

en: Workbook:
ro: Registru de lucru:

en: Workbooks refresh failed Cause: %s. please try again
ro: Actualizarea registrelor de lucru a eșuat Cauza: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Workbooks refresh failed. please try again
ro: Actualizarea registrelor de lucru a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Workbooks refreshed
ro: Registre de lucru actualizate

en: Workflow
ro: Flux de lucru

en: Worksheet Headers refresh failed. please try again
ro: Actualizarea anteturilor foii de lucru a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Worksheet Headers refreshed
ro: Anteturile foii de lucru au fost actualizate

en: Worksheets refresh failed. please try again
ro: Actualizarea foilor de lucru a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Worksheets refreshed
ro: Foile de lucru au fost actualizate

en: Workspace:
ro: Spațiu de lucru:

en: Workspaces refresh failed Cause:
ro: Reîmprospătarea spațiilor de lucru a eșuat. Cauza:

en: Workspaces refresh failed. please try again
ro: Reîmprospătarea spațiilor de lucru a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Workspaces refreshed
ro: Spațiile de lucru au fost reîmprospătate

en: Writeable
ro: Editabil

en: Yearly
ro: Anual

en: Yes
ro: Da

en: Yesterday
ro: Ieri

en: You are allowed to add maximum 2 workflows
ro: Ai voie să adaugi maximum 2 fluxuri de lucru

en: You are already logged in
ro: Ești deja conectat

en: You can add or remove Clear button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Clear button.
ro: Poți adăuga sau elimina butonul Șterge din câmpul de semnătură. Poți comuta această opțiune pentru a adăuga sau elimina butonul Șterge.

en: You can add or remove Undo button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Undo button.
ro: Poți adăuga sau elimina butonul Anulare din câmpul de semnătură. Poți comuta această opțiune pentru a adăuga sau elimina butonul Anulare.

en: You can use either ReCaptcha-V2 or ReCaptcha-V3 in a form. to use ReCaptcha-V2 disable the ReCaptcha-V3 from the Form Settings.
ro: Poți folosi fie ReCaptcha-V2, fie ReCaptcha-V3 într-un formular. Pentru a utiliza ReCaptcha-V2, dezactivează ReCaptcha-V3 din Setările formularului.

en: You cannot add
ro: Nu poți adăuga

en: You cannot add more than one
ro: Nu poți adăuga mai mult de unul

en: You have been successfully logged in.
ro: Te-ai conectat cu succes.

en: You must be logged in.
ro: Trebuie să fii autentificat.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Google reCaptcha Settings to paste them into the corresponding
ro: Vei vedea apoi cheia de site și cheia secretă. Copiază ambele chei și întoarce-te la Setările Google reCaptcha din Bit form pentru a le lipi în câmpurile corespunzătoare

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Turnstile Settings to paste them into the corresponding
ro: Vei vedea apoi cheia de site și cheia secretă. Copiază ambele chei și întoarce-te la Setările Turnstile din Bit form pentru a le lipi în câmpurile corespunzătoare

en: You will then see the site. Copy
ro: Vei vedea apoi site-ul. Copiază

en: YouTube Video
ro: videoclipul YouTube

en: YouTube channel
ro: Canal YouTube

en: Your Domain Name:
ro: Numele tău de domeniu:

en: Your Zoho Creator screen name...
ro: Numele tău de ecran Zoho Creator...

en: Your account has been activated successfully.&nbsp;You can now login.
ro: Contul tău a fost activat cu succes.&nbsp;Acum te poți conecta.

en: Your account has been rejected.
ro: Contul tău a fost respins.

en: Your account is already activated!
ro: Contul tău este deja activat!

en: Your account is pending for admin approval.
ro: Contul tău este în așteptare pentru aprobarea administratorului.

en: Your account is pending for admin approval. Please wait for admin approval.
ro: Contul tău este în așteptare pentru aprobarea administratorului. Te rugăm să aștepți aprobarea administratorului.

en: Zoho API Console
ro: Consola API Zoho

en: Zoho Analytics Owner Email:
ro: Email proprietar Zoho Analytics:

en: Zoho Creator Criteria Guide
ro: Ghid pentru criteriile Zoho Creator

en: Zoho Fields
ro: Câmpuri Zoho

en: Zoho didn't provide column names for this table
ro: Zoho nu a furnizat numele coloanelor pentru acest tabel

en: Zoho didn't provide fields names for this list
ro: Zoho nu a furnizat numele câmpurilor pentru această listă

en: and
ro: și

en: and back to Bit form hCaptcha Settings to paste in Site Key fields.
ro: și întoarce-te la Setările hCaptcha din Bit form pentru a lipi în câmpurile Cheie Site.

en: and find the API Key section.
ro: și găsește secțiunea Cheie API.

en: and find the API section.
ro: și găsește secțiunea API.

en: and watch
ro: și să urmărești

en: api key field is required for hubspot api
ro: câmpul cheii API este necesar pentru API-ul hubspot

en: button to apply the settings.
ro: pentru a aplica setările.

en: button to save the settings.
ro: pentru a salva setările.

en: by default, it is set as private project.
ro: implicit, este setat ca proiect privat.

en: cpt type update successfully, refresh your window
ro: Tipul cpt actualizat cu succes, reîmprospătează fereastra

en: create a new milestone
ro: creează un obiectiv nou

en: create a new project
ro: creează un proiect nou

en: create a new task
ro: creează o sarcină nouă

en: create a new tasklist
ro: creează o listă de sarcini nouă

en: create new note
ro: creează notă nouă

en: created at:
ro: creat la:

en: documentation
ro: documentația

en: e.g. 123
ro: ex. 123

en: e.g. John Doe
ro: ex. Ion Popescu

en: example@mail.com
ro: exemplu@mail.com

en: field above (you can use Sandbox or Live mode).
ro: în câmpul de mai sus (poți folosi modul Sandbox sau Live).

en: field above (you can use test API key for testing purposes).
ro: în câmpul de mai sus (poți folosi cheia API de test în scopuri de testare).

en: field above.
ro: în câmpul de mai sus.

en: fields.
ro: câmpuri.

en: flag is required
ro: steagul este obligatoriu

en: for Wordpress
ro: pentru WordPress

en: from PayPal Dashboard and paste it in the Bit Form
ro: din Panoul de control PayPal și lipește-l în Bit Form

en: from Razorpay API Dashboard and paste it in the Bit Form
ro: din Panoul API Razorpay și lipește-o în Bit Form

en: from Stripe API Dashboard and paste it in the Bit Form
ro: din Panoul API Stripe și lipește-o în Bit Form

en: g-ReCAPTCHA details is empty
ro: Detaliile g-ReCAPTCHA sunt goale

en: hCaptcha Admin Dashboard
ro: panoul de administrare hCaptcha

en: hCaptcha is a free service that protects your website from spam and abuse.
ro: hCaptcha este un serviciu gratuit care îți protejează site-ul web de spam și abuz.

en: hCaptcha verification failed
ro: Verificarea hCaptcha a eșuat

en: here
ro: aici

en: https://www.example.com
ro: https://www.exemplu.com

en: in paypal field to customize the style.
ro: din câmpul Paypal pentru a personaliza stilul.

en: insert new record if the above criteria doesn&apos;t met?
ro: Inserează o înregistrare nouă dacă criteriile de mai sus nu sunt îndeplinite?

en: insert new row if the above criteria doesn't met?
ro: Inserezi un rând nou dacă criteriile de mai sus nu sunt îndeplinite?

en: is not available in your plan.
ro: nu este disponibil în planul tău.

en: is required for zoho marketing hub
ro: este necesar pentru zoho marketing hub

en: item
ro: element

en: items
ro: elemente

en: list are required for zoho campaigns api
ro: lista este necesară pentru API-ul zoho campaigns

en: list are required for zoho desk api
ro: lista este necesară pentru API-ul zoho desk

en: list are required for zoho marketingHub api
ro: lista este necesară pentru API-ul zoho marketingHub

en: list are required for zoho projects api
ro: lista este necesară pentru API-ul zoho projects

en: module and field map are required for woocommerce
ro: modulul și maparea câmpurilor sunt necesare pentru woocommerce

en: module, fields are required for Acumbamail api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Acumbamail

en: module, fields are required for Autonami api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Autonami

en: module, fields are required for Elastic Email api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Elastic Email

en: module, fields are required for Encharge api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Encharge

en: module, fields are required for Fluent CRM api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Fluent CRM

en: module, fields are required for Gist api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Gist

en: module, fields are required for Google sheet api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Google sheet

en: module, fields are required for Mail Chimp api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Mail Chimp

en: module, fields are required for Mail Poet api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Mail Poet

en: module, fields are required for MailerLite api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul MailerLite

en: module, fields are required for SendFox api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul SendFox

en: module, fields are required for Sendinblue api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Sendinblue

en: module, fields are required for Telegram api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Telegram

en: module, fields are required for Trello api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul Trello

en: module, fields are required for zoho bigin api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho bigin

en: module, fields are required for zoho mail api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho mail

en: module, fields are required for zoho recruit api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho recruit

en: module, fields are required for zoho sheet api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho sheet

en: module, fields are required for zoho sign api
ro: modulul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho sign

en: module, layout are required for zoho crm relatedlist
ro: modulul și aspectul sunt necesare pentru relatedlist zoho crm

en: module, layout, fields are required for zoho crm api
ro: modulul, aspectul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho crm

en: no data found
ro: nu s-au găsit date

en: no response found
ro: nu s-a găsit niciun răspuns

en: of
ro: din

en: parent folder are required for zoho workdrive api
ro: dosarul părinte este necesar pentru API-ul zoho workdrive

en: please fill up the required actions
ro: te rugăm să completezi acțiunile necesare

en: please map mandatory fields
ro: te rugăm să mapezi câmpurile obligatorii

en: please try again
ro: te rugăm să încerci din nou

en: prepared query is empty
ro: Interogarea pregătită este goală

en: provided form does not exists
ro: formularul furnizat nu există

en: provided form entries does not exists
ro: Înregistrările formularului furnizate nu există

en: pushed to Zoho Projects.
ro: trimis către Zoho Projects.

en: reCAPTCHA is a free service that protects your website from spam and abuse.
ro: reCAPTCHA este un serviciu gratuit care îți protejează site-ul web de spam și abuz.

en: reCAPTCHA saved successfully
ro: reCAPTCHA salvat cu succes

en: reCAPTCHA updated successfully
ro: reCAPTCHA actualizat cu succes

en: report name cann't be empty
ro: numele raportului nu poate fi gol

en: save Successfully
ro: Salvat cu succes

en: save failed Cause:
ro: Salvarea a eșuat din cauza:

en: save failed. please try again
ro: Salvarea a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: select approval method
ro: selectează metoda de aprobare

en: set Form Field
ro: setează Câmp Formular

en: set hours
ro: setează orele

en: set start & end time
ro: setează ora de început și de sfârșit

en: tab to proceed.
ro: pentru a continua.

en: task layout is required
ro: layout-ul sarcinii este obligatoriu

en: this feature
ro: această funcție

en: this will limit the form submission for specific period.
ro: Aceasta va limita trimiterea formularului pentru o perioadă specifică.

en: ticket owner is required
ro: proprietarul tichetului este obligatoriu

en: to create a %s under milestone you must select a tasklist or create a new tasklist
ro: pentru a crea un %s sub obiectiv trebuie să selectezi o listă de sarcini sau să creezi o listă de sarcini nouă

en: to create a subtask you must select a task or create a new task
ro: pentru a crea o sub-sarcină trebuie să selectezi o sarcină sau să creezi o sarcină nouă

en: to dynamically replace field-specific labels/values.
ro: pentru a înlocui dinamic etichetele/valorile specifice câmpului.

en: to learn more about BitForm Pro.
ro: pentru a afla mai multe despre BitForm Pro.

en: to see what can you do with Pro version.
ro: pentru a vedea ce poți face cu versiunea Pro.

en: to unlock it. Check out our
ro: pentru a o debloca. Consultă

en: token can't be empty
ro: Token-ul nu poate fi gol

en: tokenDetails error
ro: eroare tokenDetails

en: update row for first match only?
ro: Actualizezi doar pentru prima potrivire?

en: updated on:
ro: actualizat la:

en: username, password, fields are required for rapidmail api
ro: numele de utilizator, parola și câmpurile sunt necesare pentru API-ul rapidmail

en: webhook url is empty
ro: URL-ul webhook este gol

en: within %s to %s
ro: între %s și %s

en: workflow deleted
ro: Flux de lucru șters

en: workspace, table, fields are required for zoho analytics api
ro: spațiul de lucru, tabelul și câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho analytics

en: you can select analytics users or select form fields value or even can input custom email address as well
ro: poți selecta utilizatori analytics sau selecta valori din câmpurile formularului sau chiar poți introduce adrese de email personalizate

en: zoho crm field %s's maximum length is %s, Given %s
ro: lungimea maximă a câmpului %s din zoho crm este %s, s-a furnizat %s
