BB-Plugin - en to fi translation catalogue (2254 entries)

en: "Add to Cart" Button
fi: Lisää ostoskoriin -painike

en: "Equalize" sets the columns to have the same height as the largest column.
fi: "Tasoita" määrittää sarakkeiden korkeudeksi suurimman sarakkeen korkeuden.

en: "I'm not a robot" checkbox (V2)
fi: "En ole robotti" -valintaruutu (V2)

en: "{message}" on line {line} of {file}.
fi: "{viestin}" rivillä {riviä} {tiedosto}.

en: $ 0.00
fi: 0,00 $

en: % Comments
fi: % kommenttia

[ctx: %1$s branded builder name. %2$s post type name.]
en: %1$s is currently active for this %2$s.
fi: %1$s on tällä hetkellä käytössä artikkelityypille %2$s.

en: %d Audio File Selected
fi: %d äänitiedosto valittu

en: %d Audio Files Selected
fi: %d äänitiedostoa valittu

en: %d Photo Selected
fi: %d kuva valittu

en: %d Photos Selected
fi: %d kuvaa valittu

en: %d item | %d items
fi[0]: %d item
fi[1]: %d kohdetta

en: %s Settings
fi: %s Asetukset

en: %s Shape
fi: %s muoto

en: %s Shape Style
fi: %s muodon tyyli

[ctx: %s branded builder name.]
en: %s lets you drag and drop your layout on the frontend.
fi: Valitse %s, jos haluat sommitella sivusi vedä ja pudota -menetelmällä ns. julkisella puolella.

[ctx: %s branded builder name.]
en: Convert to %s
fi: Muuta muotoon %s

[ctx: %s branded builder name.]
en: Launch %s
fi: Käynnistä %s

en: %s custom icon | %s custom icons
fi[0]: %s oma kuvake
fi[1]: %s omaa kuvaketta

[ctx: %s is a time diff such as 1 day or 2 weeks.]
en: %s ago
fi: %s sitten

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Module
fi: %s tallennettu moduuli

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Row
fi: %s tallennettu rivi

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Saved Template
fi: %s tallennettu malli

[ctx: %s is an action like Add, Edit or View.]
en: %s Template
fi: %s malli

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all %s except...
fi: Kaikki %s paitsi…

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all related %s except...
fi: Kaikki liittyvät %s paitsi…

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match these %s...
fi: Kaikki nämä %s…

[ctx: %s is the author name.]
en: By %s
fi: Tekijä: %s

[ctx: %s is the preset hex color code.]
en: %s added to presets!
fi: %s lisättiin esiasetuksiin!

[ctx: %s is the preset hex color code.]
en: %s is already a saved preset.
fi: %s on jo tallennettu esiasetukseksi.

[ctx: %s is the singular post type name (e.g. page)]
en: Click here to edit content on this %s using an easy drag-and-drop builder.
fi: Napsauta tästä muokataksesi tätä %s-kohdetta helpolla Vedä ja pudota -muokkaimella.

[ctx: %s post type name.]
en: View %s
fi: Näytä %s

[ctx: %s stands for author name.]
en: By %s
fi: Kirjoittajalta %s

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: %s Settings
fi: %s asetukset

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: Launch %s
fi: Käynnistä %s

[ctx: %s stands for custom branded \"Page Builder\" name.]
en: Switching to Text Editor mode will disable your %1$s layout until it is enabled again. Any edits made while in Text Editor mode will not be made on your %1$s layout. Do you want to continue?
fi: Jos vaihdat tekstieditoritilaan, %1$s-sommitelmasi poistetaan käytöstä siihen asti, kunnes se otetaan uudelleen käyttöön. Mitään tekstieditoritilassa tehtyjä muutoksia ei tehdä %1$s-sommitelmaan. Haluatko jatkaa?

[ctx: %s stands for either row or module.]
en: This is a global %s. Changes will appear everywhere it has been placed.
fi: Tämä on yleinen %s. Siihen tehtävät muutokset tulevat näkyviin kaikkialla, missä sitä on käytetty.

[ctx: %s stands for form field label.]
en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

[ctx: %s stands for post/page title.]
en: Copy of %s
fi: Kopio kohteesta %s

[ctx: %s stands for the module alias key]
en: The module alias %s already exists! Please namespace your module aliases to ensure compatibility with Beaver Builder.
fi: Moduuli, jonka nimi on %s, on jo olemassa! Muuta moduulien tiedostonimeämissääntöjä, jotta ne ovat yhteensopivia Beaver Builderin kanssa.

[ctx: %s stands for the module filename]
en: A module with the filename %s.php already exists! Please namespace your module filenames to ensure compatibility with Beaver Builder.
fi: Moduuli, jonka tiedostonimi on %s.php on jo olemassa! Muuta moduulien tiedostonimeämissääntöjä, jotta ne ovat yhteensopivia Beaver Builderin kanssa.

[ctx: %s stands for widget slug.]
en: %s no longer exists.
fi: Kohdetta %s ei ole enää olemassa.

[ctx: %s stands the post type name.]
en: View %s
fi: Näytä %s

en: --all switch used but bb-theme is not active. If using multisite bb-theme must be active on the root site.
fi: --Kaikki-valitsin käytössä, mutta bb-teema ei ole käytössä. Jos käytät multisitea, bb-teeman on oltava käytössä pääsivustossa.

en: 0 Comments
fi: 0 kommenttia

en: 1 Column
fi: 1 sarake

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: 2 Columns
fi: 2 saraketta

en: 3 Columns
fi: 3 saraketta

en: 4 Columns
fi: 4 saraketta

en: 5 Columns
fi: 5 saraketta

en: 6 Columns
fi: 6 saraketta

en: <a%1$s>Sign in</a> to get your username and API key. <a%2$s>Signup</a> if you don't have a GoDaddy Email Marketing account.
fi: <a%1$s>Kirjaudu sisään</a> saadaksesi käyttäjätunnuksesi ja API-avaimen. <a%2$s>Rekisteröidy</a> jos sinulla ei ole GoDaddy Email Marketing -tiliä.

en: <strong>Note</strong>: These settings apply to all posts and pages.
fi: <strong>Huomautus</strong>: Nämä asetukset koskevat kaikkia artikkeleja ja sivuja.

en: A CSS and JavaScript file is dynamically generated and cached each time you create a new layout. Sometimes the cache needs to be refreshed when you migrate your site to another server or update to the latest version. If you are running into any issues, please try clearing the cache by clicking the button below.
fi: CSS- ja JavaScript-tiedosto luodaan dynaamisesti ja tallennetaan välimuistiin aina kun luot uuden sommitelman. Välimuisti on päivitettävä joskus, kun siirrät sivuston toiselle palvelimelle tai päivität uusimpaan versioon. Jos sivustolla esiintyy ongelmia, kokeile tyhjentää välimuisti napsauttamalla alla olevaa painiketta.

en: A WYSIWYG text editor.
fi: WYSIWYG-tekstinmuokkain.

en: A class that will be applied to this column's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
fi: Luokka, jota sovelletaan tämän sarakkeen HTML-koodiin. Täytyy alkaa kirjaimella ja voi sisältää vain viivoja, alaviivoja, kirjaimia tai numeroita. Erottele luokat toisistaan välilyönneillä.

en: A class that will be applied to this module's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
fi: Luokka, jota sovelletaan tämän moduulin HTML-koodiin. Se alkaa kirjaimella ja voi sisältää vain viivoja, alaviivoja, kirjaimia tai numeroita. Erottele luokat toisistaan välilyönneillä.

en: A class that will be applied to this row's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. Separate multiple classes with spaces.
fi: Luokka, jota sovelletaan tämän rivin HTML-koodiin. Täytyy alkaa kirjaimella ja voi sisältää vain viivoja, alaviivoja, kirjaimia tai numeroita. Erottele luokat toisistaan välilyönneillä.

[ctx: A client account in Campaign Monitor.]
en: Client
fi: Asiakas

en: A comma separated list of tags.
fi: Pilkuilla erotettu avainsanojen luettelo.

[ctx: A comma separated list of tags.]
en: Tags
fi: Avainsanat

en: A comma-separated list of Product Category IDs to include. Leave blank to include all Product Categories.
fi: Pilkuilla erotettu luettelo sisällytettävistä tuoteosastoista. Jätä tyhjäksi, jos haluat sisällyttää kaikki tuoteosastot.

en: A divider line to separate content.
fi: Vaakaviiva sisältöjen erottamiseen.

en: A heading and snippet of text with an optional link, icon and image.
fi: Otsikko ja tekstipätkä valinnaisella linkillä, kuvakkeella ja kuvalla.

[ctx: A keyboard shortcut with no label given]
en: Untitled Shortcut
fi: Nimeämätön pikanäppäin

en: A label that will applied and used in the UI for easy identification.
fi: Käyttöliittymässä käytettävä seliteteksti, joka helpottaa tunnistamista.

en: A label to identify this slide on the Slides tab of the Content Slider settings.
fi: Merkintä, jonka avulla dia tunnistetaan Sisällön diaesityksen asetusten Diat-välilehdellä.

[ctx: A list of subscribers group from a Mailrelay account.]
en: Group
fi: Ryhmä

en: A photo that will be displayed if the video fails to load.
fi: Kuva, joka näytetään, jos videon lataaminen ei onnistu.

[ctx: A signup form from your GoDaddy Email Marketing account.]
en: Form
fi: Lomake

en: A simple call to action button.
fi: Yksinkertainen toimintopainike.

en: A simple list of items.
fi: Yksinkertainen luettelo kohteista.

en: A simple pricing table generator.
fi: Yksinkertaisen hintataulukon luontisovellus.

[ctx: A tag to add to contacts in Drip when they subscribe.]
en: Tags
fi: Avainsanat

[ctx: A tag to add to contacts in Hatchbuck when they subscribe.]
en: Tag
fi: Tunniste

en: A unique ID that will be applied to this column's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
fi: Yksilöllinen tunnus, jota sovelletaan tämän sarakkeen HTML-koodiin. Täytyy alkaa kirjaimella ja voi sisältää vain viivoja, alaviivoja, kirjaimia tai numeroita. Ei välilyöntejä.

en: A unique ID that will be applied to this module's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
fi: Yksilöllinen tunnus, jota sovelletaan tämän moduulin HTML-koodiin. Tunnus alkaa kirjaimella ja voi sisältää vain viivoja, alaviivoja, kirjaimia tai numeroita. Ei välilyöntejä.

en: A unique ID that will be applied to this row's HTML. Must start with a letter and only contain dashes, underscores, letters or numbers. No spaces.
fi: Yksilöllinen tunnus, jota sovelletaan tämän rivin HTML-koodiin. Se alkaa kirjaimella ja voi sisältää vain viivoja, alaviivoja, kirjaimia tai numeroita. Ei välilyöntejä.

en: A unique identifier for the Button Group. This helps in accessibility.
fi: Painikeryhmän yksilöllinen tunnus. Tämä parantaa saavutettavuutta.

en: A very simple contact form.
fi: Pelkistetty yhteydenottolomake.

en: A video from YouTube or Vimeo to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
fi: YouTube- tai Vimeo-video, jota käytetään tämän rivin taustakuvana. Useimmat uudet selaimet tukevat tätä formaattia.

en: A video in the MP4 format to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
fi: MP4-muodossa oleva video, jota voidaan käyttää tämän rivin taustakuvana. Useimmat uudet selaimet tukevat tätä formaattia.

en: A video in the MP4 format. Most modern browsers support this format.
fi: Video MP4-muodossa. Modernit selaimet tukevat tätä muotoa.

en: A video in the MP4 to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
fi: MP4-muodossa oleva video, jota käytetään tämän rivin taustakuvana. Useimmat uudet selaimet tukevat tätä formaattia.

en: A video in the WebM format to use as fallback. This format is required to support browsers such as FireFox and Opera.
fi: Video käyttää varmistuksena WebM-muodossa. Tämä muoto tarvitse tukea selaimissa, kuten FireFox ja Opera.

en: A video in the WebM format to use as the background of this row. This format is required to support browsers such as FireFox and Opera.
fi: WebM-muodossa oleva video, jota voidaan käyttää tämän rivin taustakuvana. Tämä muoto tarvitse sitä tukevan selaimen, kuten FireFox tai Opera.

en: ACF Block
fi: ACF-lohko

en: ACF Blocks
fi: ACF-lohkot

en: AND
fi: JA

en: API Key
fi: API-avain

en: API Token
fi: API-tunnus

en: API URL
fi: API-osoite

en: API Username
fi: API-käyttäjänimi

en: API should be enabled in your Mautic application.
    					Go to Mautic Configuration / API Settings and set `API enabled` to `Yes`, set `Enable HTTP basic auth` to `Yes` . Save changes.
fi: API täytyy ottaa käyttöön Mautic-sovelluksessa.
    					Siirry Mauticin kohtaan Configuration / API Settings ja valitse API enabled > Yes, aseta Enable HTTP basic auth > Yes, ja tallenna muutokset.

en: Above Bar
fi: Pylvään yläpuolella

en: Above Content
fi: Sisällön yläpuolella

en: Above Heading
fi: Otsikon yläpuolella

en: Above Text
fi: Tekstin yläpuolella

en: Above Title
fi: Ennen otsikkoa

en: Accent Color
fi: Korostusväri

en: Accent Text Color
fi: Tekstin korostusväri

en: Access Token
fi: Pääsytunnus

en: Access Your Design Assets Across All Sites with Assistant Pro
fi: Käytä suunnitteluresurssejasi kaikilla sivustoilla Assistant Prolla

en: Accordion
fi: Haitariluettelo

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Account ID
fi: Tilin tunnus

en: Account Name
fi: Tilin nimi

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: An account with that name already exists.
fi: Virhe: Tämän niminen tili on jo olemassa.

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: Missing account name.
fi: Virhe: Tilin nimi puuttuu.

en: Action
fi: Toiminto

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Active Icon
fi: Aktiivinen kuvake

en: Active Label Background Color
fi: Aktiivisen otsikon taustaväri

en: Active Label Text Color
fi: Aktiivisen otsikon tekstin väri

en: Active!
fi: Käytössä!

en: Add
fi: Lisää

en: Add Account...
fi: Lisää tili...

en: Add Audio Files
fi: Lisää äänitiedostoja

en: Add Button
fi: Lisää painike

en: Add Content
fi: Lisää sisältöä

en: Add Field
fi: Lisää kenttä

en: Add Icon
fi: Lisää kuvake

en: Add Item
fi: Lisää kohde

en: Add List Item
fi: Lisää luettelon kohta

en: Add More Content
fi: Lisää sisältöä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add Photos
fi: Lisää kuvia

en: Add Pricing Box
fi: Lisää hinnoittelulaatikko

en: Add Rows
fi: Lisää rivejä

en: Add Shape
fi: Lisää muoto

en: Add Testimonial
fi: Lisää asiakaskommentti

en: Add a menu
fi: Lisää valikko

en: Add multi-column rows, adjust spacing, add backgrounds and more by dragging and dropping row layouts onto the page.
fi: Lisää monisarakkeisia rivejä, säädä välejä, lisää taustakuvia ja muita elementtejä vetämällä rivisommitelmia sivulle.

en: Add new builder content using the form below.
fi: Lisää uutta page builderilla tehtyä sisältöä alla olevan lomakkeen avulla.

en: Add new content by dragging and dropping modules or widgets into your row layouts or to create a new row layout.
fi: Lisää uutta sisältöä vetämällä rivisommitelmiin uusia moduuleja tai vimpaimia tai luomalla uusi rivisommitelma.

en: Add your %1$s on %2$s to spread the love.
fi: Lisää %1$s kohteeseen %2$s ja levitä tietoa.

en: Additional modules: Contact Form, Tabs, Slider, Pricing Table, Map, Blog Posts, Subscribe Form, Social Icons, and many more.
fi: Lisämoduulit: yhteydenottolomake, välilehdet, diaesitys, hintataulukko, kartta, blogiartikkelit, liittymislomake, some-kuvakkeet ja paljon muuta.

en: Address
fi: Osoite

en: Adds a simple subscribe form to your layout.
fi: Lisää sommitelmaasi yksinkertaisen liittymislomakkeen.

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Gradient
fi: Edistynyt liukuväri

en: Advanced Modules
fi: Edistyneet moduulit

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Spacing
fi: Välistyksen lisäasetukset

en: After
fi: Jälkeen

en: After Text
fi: Tekstin jälkeen

en: Ajax Result
fi: Ajax-haun tulos

en: Align
fi: Tasaus

en: Alignment
fi: Tasaus

en: All Structured Data fields are required.
fi: Kaikki strukturoidun data kentät ovat pakollisia.

en: All rows will default to this width. You can override this and make a row full width in the settings for each row.
fi: Kaikki rivit muutetaan oletuksena tämän levyisiksi. Voit kumota tämän asetuksen kunkin rivin kohdalla tekemällä rivistä koko näytön levyisen.

en: Allow blocks built with ACF to be used in the builder.
fi: Salli ACF:llä valmistettujen lohkojen käyttö editorissa.

en: Allow pages to be sortable
fi: Salli sivujen olla lajiteltavissa

en: Allow users to login/out.
fi: Salli käyttäjien kirjautua sisään/ulos.

en: Along with access to our expert support team, the premium versions of Beaver Builder are packed with more features to save you time and make building websites easier!
fi: Beaver Builderin maksulliset versiot sisältävät asiantuntevan tukitiimin tuen lisäksi myös paljon ominaisuuksia ja toimintoja, jotka nopeuttavat ja helpottavat sivustojen rakentamista huomattavasti!

en: Alpha
fi: Aakkos

en: Alpha Feedback
fi: Palautetta alpha-versiosta

en: Alphabetic (Lower)
fi: Aakkosellinen (pieni kirjainkoko)

en: Alphabetic (Upper)
fi: Aakkosellinen (suuri kirjainkoko)

en: Always
fi: Aina

en: Always After Countdown End
fi: Aina laskennan päätyttyä

en: Always Visible
fi: Näkyy aina

en: An animated testimonials area.
fi: Animoitu asiakaskommenttialue.

[ctx: An email campaign from your GetDrip account.]
en: Campaign
fi: Kampanja

[ctx: An email campaign from your Ontraport account.]
en: Campaign
fi: Kampanja

[ctx: An email list from ActiveCampaign.]
en: List
fi: Lista

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: Group
fi: Ryhmä

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: List
fi: Lista

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: Select Tag
fi: Valitse avainsana

[ctx: An email list from third party provider.]
en: List
fi: Lista

en: An image must be specified for the Lightbox to work.
fi: Sinun on määritettävä kuva, jotta Lightbox toimii.

en: An update is available
fi: Päivitys on saatavilla

en: Animation
fi: Animaatio

en: Animation Delay
fi: Animaation viive

en: Animation Speed
fi: Animaation nopeus

[ctx: Animation style.]
en: Bounce
fi: Pomppiminen

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Down
fi: Pompi alas

[ctx: Animation style.]
en: Bounce In
fi: Pompi esiin

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Left
fi: Pompi vasemmalta

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Right
fi: Pompi oikealta

[ctx: Animation style.]
en: Bounce Up
fi: Pompi ylös

[ctx: Animation style.]
en: Fade
fi: Häivytä

[ctx: Animation style.]
en: Fade Down
fi: Häivytä alas

[ctx: Animation style.]
en: Fade In
fi: Häivytä

[ctx: Animation style.]
en: Fade Left
fi: Häivytä vasemmalta

[ctx: Animation style.]
en: Fade Right
fi: Häivytä oikealta

[ctx: Animation style.]
en: Fade Up
fi: Häivytä ylös

[ctx: Animation style.]
en: Fancy
fi: Tyylikäs

[ctx: Animation style.]
en: Flash
fi: Väläytä

[ctx: Animation style.]
en: Flip
fi: Käännä

[ctx: Animation style.]
en: Flip Horizontal
fi: Käännä vaakasuunnassa

[ctx: Animation style.]
en: Flip Vertical
fi: Käännä pystysuunnassa

[ctx: Animation style.]
en: Jack in the Box
fi: Laatikkoukko

[ctx: Animation style.]
en: Jello
fi: Hyytelö

[ctx: Animation style.]
en: Light Speed
fi: Valonnopeus

[ctx: Animation style.]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Animation style.]
en: Pulse
fi: Sykäys

[ctx: Animation style.]
en: Roll In
fi: Vieri sisään

[ctx: Animation style.]
en: Rotate
fi: Kierrä

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Down Left
fi: Kierrä vasemmalle alas

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Down Right
fi: Kierrä oikealle alas

[ctx: Animation style.]
en: Rotate In
fi: Kiertämällä esiin

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Up Left
fi: Kierrä vasemmalle ylös

[ctx: Animation style.]
en: Rotate Up Right
fi: Kierrä oikealle ylös

[ctx: Animation style.]
en: Rubber Band
fi: Kuminauha

[ctx: Animation style.]
en: Shake
fi: Ravistus

[ctx: Animation style.]
en: Slide
fi: Liu'uta

[ctx: Animation style.]
en: Slide Down
fi: Liu'uta alas

[ctx: Animation style.]
en: Slide Left
fi: Liu'uta vasemmalle

[ctx: Animation style.]
en: Slide Right
fi: Liu'uta oikealle

[ctx: Animation style.]
en: Slide Up
fi: Liu'uta ylös

[ctx: Animation style.]
en: Swing
fi: Heilahdus

[ctx: Animation style.]
en: Tada
fi: Tadaa

[ctx: Animation style.]
en: Wobble
fi: Huojunta

[ctx: Animation style.]
en: Zoom
fi: Zoomaa

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Down
fi: Lähennä alhaalta

[ctx: Animation style.]
en: Zoom In
fi: Lähennä

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Left
fi: Lähennä vasemmalta

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Right
fi: Lähennä oikealta

[ctx: Animation style.]
en: Zoom Up
fi: Lähennä ylhäältä

en: App Password
fi: Sovelluksen salasana

en: Append New Layout
fi: Lisää uusi sommitelma

en: Apply
fi: Käytä

en: Apply Tag
fi: Käytä tunnistetta

en: Apply padding to all buttons. This can be overridden in the individual button settings.
fi: Käytä sisämarginaalia kaikissa painikkeissa. Tämä voidaan kumota yksittäisten painikkeiden asetuksissa.

en: Are you sure you want to remove this account? Other modules that are connected to it will be affected.
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tilin? Poistaminen vaikuttaa myös muihin siihen liitettyihin moduuleihin.

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Armenian Numerals (Lower)
fi: Armenian numerot (alempi)

en: Armenian Numerals (Upper)
fi: Armenian numerot (ylempi)

en: Arrow Color
fi: Nuolten väri

en: Arrows
fi: Nuolet

en: Arrows Background Color
fi: Nuolien taustaväri

en: Arrows Background Style
fi: Nuolien taustan tyyli

en: Arrows Color
fi: Nuolien väri

en: As you add product categories in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. This ID can be found by hovering on the category in the categories area under Products and looking in the URL that is displayed in your browser. The ID will be the only number value in the URL.
fi: Kun lisäät tuotekategorioita WooCommercen Tuotteet-alueeseen, jokaiselle kategorialle annetaan yksilöllinen tunnus. Voit tarkistaa tämän tunnuksen käymällä Tuotteet-osiossa ja viemällä osoittimen kategorian päälle ja tarkastelemalla selaimen näyttämää osoitetta. Yksilöllinen tunnus on selaimen näyttämän URLin numeroarvo.

en: As you add product categories in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique slug or you can edit and add your own. These slugs can be found in the Categories area under WooCommerce Products. Several can be added here separated by a comma.
fi: Kun lisäät tuotteita WooCommercen Tuotteet-alueeseen, jokaiselle tuotteelle annetaan yksilöllinen polkutunnus, jota voi myös muokata itse. Voit tarkistaa tämän tunnuksen käymällä WooCommercen Tuotteet-kohdan Kategoriat-osiossa. Voit lisätä tähän useita tunnuksia pilkulla eroteltuna.

en: As you add product tags in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique slug or you can edit and add your own. These slugs can be found in the Tags area under WooCommerce Products. Several can be added here separated by a comma.
fi: Kun lisäät WooCommercen Tuotteet-kohtaan tuotteiden avainsanoja, jokaiselle niistä määritetään yksilöllinen polkutunnus tai voit muokata niitä tai lisätä omasi. Nämä polkutunnukset löytyvät WooCommercen Tuotteet-valikon kohdasta Avainsanat. Voit lisätä tähän useita avainsanoja erottamalla ne toisistaan pilkulla.

en: As you add products in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. You can find this unique product ID by visiting the Products area and rolling over the product. The unique ID will be the first attribute and you can add several here separated by a comma.
fi: Kun lisäät tuotteita WooCommercen Tuotteet-alueeseen, jokaiselle tuotteelle annetaan yksilöllinen tunnus. Voit tarkistaa tämän tunnuksen käymällä Tuotteet-osiossa ja viemällä osoittimen tuotteen päällä. Yksilöllinen tunnus on ensimmäinen attribuutti. Voit lisätä tähän useita tunnuksia pilkulla eroteltuna.

en: As you add products in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. You can find this unique product ID by visiting the Products area and rolling over the product. The unique ID will be the first attribute.
fi: Kun lisäät tuotteita WooCommercen Tuotteet-alueeseen, jokaiselle tuotteelle annetaan yksilöllinen tunnus. Voit tarkistaa tämän tunnuksen käymällä Tuotteet-osiossa ja viemällä osoittimen tuotteen päälle. Yksilöllinen tunnus on ensimmäinen attribuutti.

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Aspect Ratio
fi: Leveyden ja korkeuden suhde

en: Assets
fi: Resurssit

en: Attachment
fi: Kiinnitys

en: Audio
fi: Äänitiedosto

en: Audio File Selected
fi: Valittu äänitiedosto

en: Audio Files Selected
fi: Valitut äänitiedostot

en: Audio Type
fi: Äänitiedoston tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Authorization Code
fi: Valtuutuskoodi

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: Auto
fi: Autom

en: Auto Gradient
fi: Automaattinen liukuväri

en: Auto Play
fi: Autom. toisto

en: Auto will allow the overlay to fit however long the text content is. 100% will fit the overlay to the top and bottom of the slide.
fi: Autom. sallii peitekerroksen mukautua tekstin koko pituudelle. 100% sovittaa peitekerroksen dian ylä- ja alareunan mukaan.

en: Autoselect Parent
fi: Valitse yläkohde automaattisesti

en: Available Downloads
fi: Saatavilla olevat lataukset

en: Background
fi: Tausta

en: Background Animation
fi: Taustan animaatio

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Embedded Code
fi: Taustan upotuksen koodi

en: Background Gradient
fi: Taustan liukuväri

en: Background Height
fi: Taustan korkeus

en: Background Hover Color
fi: Taustan väri kun osoitin kohdalla

en: Background Hover Gradient
fi: Taustan liukuväri kun osoitin kohdalla

en: Background Layout
fi: Taustasommitelma

en: Background Overlay
fi: Taustan peite

en: Background Parallax
fi: Taustakuvan Parallax

en: Background Photo
fi: Taustakuva

en: Background Slideshow
fi: Taustan diaesitys

en: Background Style
fi: Taustan tyyli

en: Background Video
fi: Taustavideo

en: Background Video Code
fi: Taustavideon koodi

[ctx: Background height.]
en: Auto
fi: Autom

[ctx: Background repeat.]
en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

[ctx: Background repeat.]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Background repeat.]
en: Tile
fi: Ruudukko

[ctx: Background repeat.]
en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

[ctx: Background scale.]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Background type.]
en: Color
fi: Väri

[ctx: Background type.]
en: Embedded Code
fi: Upotettu koodi

[ctx: Background type.]
en: Gradient
fi: Liukuväri

[ctx: Background type.]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Background type.]
en: Parallax
fi: Parallax-tehoste

[ctx: Background type.]
en: Photo
fi: Kuva

[ctx: Background type.]
en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Backgrounds
fi: Taustat

en: Bar Background Color
fi: Palkin taustaväri

en: Bar Foreground Color
fi: Palkin aktiivinen väri

en: Bar Height
fi: Palkin korkeus

en: Bar Styles
fi: Palkkityylit

en: Bars
fi: Palkit

en: Bars Counter
fi: Palkkilaskuri

en: Base Font Size
fi: Perusfonttikoko

en: Basic
fi: Perus

en: Basic Modules
fi: Perusmoduulit

en: Be sure to add your license key for access to updates and new features.
fi: Syötä lisenssiavain ottaaksesi päivitykset ja uudet ominaisuudet käyttöön.

en: Beautiful pre-made layout templates.
fi: Upeita valmiita sommitelmamalleja.

en: Beaver Builder (Lite version)
fi: Beaver Builder (Lite-versio)

en: Beaver Builder Plugin
fi: Beaver Builder -lisäosa

en: Beaver Builder activated! <a%s>Click here</a> to enable remote updates.
fi: Beaver Builder on otettu käyttöön! <a%s>Napsauta tästä</a> ottaaksesi etäpäivitykset käyttöön.

en: Beaver Builder activated! <a%s>Click here</a> to get started.
fi: Beaver Builder on otettu käyttöön! Aloita <a%s>napsauttamalla tästä</a>.

en: Beaver Builder caught the following JavaScript error. If Beaver Builder is not functioning as expected the cause is most likely this error. Please help us by disabling all plugins and testing Beaver Builder while reactivating each to determine if the issue is related to a third party plugin.
fi: Beaver Builder havaitsi seuraavan JavaScript-virheen. Jos Beaver Builder ei toimi odotetulla tavalla, se johtuu yleensä juuri tästä. Auta meitä poistamalla kaikki muut lisäosat käytöstä ja testaamalla Beaver Builderia niin, että otat muut lisäosat käyttöön yksitellen, jolloin voit selvittää johtuuko ongelma kolmannen osapuolen lisäosasta.

en: Beaver Builder may not be functioning correctly as it does not have permission to write files to the WordPress uploads directory on your server. Please update the WordPress uploads directory permissions before continuing or contact your host for assistance.
fi: Beaver Builder ei ehkä toimi oikein, koska sillä ei ole oikeutta kirjoittaa tiedostoja WordPressin uploads-hakemistoon palvelimella. Päivitä WordPressin uploads-kansion käyttöoikeudet ennen jatkamista tai ota yhteyttä palveluntarjoajaasi.

en: Beaver Builder updates issue!!
fi: Virhe Beaver Builderin päivityksessä!

en: Before
fi: Ennen

en: Before Text
fi: Ennen tekstiä

en: Below Bar
fi: Pylvään alapuolella

en: Below Heading
fi: Otsikon alapuolella

en: Below Photo
fi: Kuvan alla

en: Below Row
fi: Rivin alapuolella

en: Below Text
fi: Tekstin alapuolella

en: Best Selling Products
fi: Myydyimmät tuotteet

en: Beta Feedback
fi: Palautetta beetaversiosta

en: BigCommerce Products
fi: BigCommerce-tuotteet

en: Billing Option 1
fi: Laskutusvaihtoehto 1

en: Billing Option 2
fi: Laskutusvaihtoehto 2

en: Binary
fi: Binäärinen

en: Blank
fi: Tyhjä

en: Blinds
fi: Kaihtimet

en: Blur
fi: Sumennus

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Border
fi: Reunaviiva

en: Border Around List
fi: Reunaviiva luettelon ympärillä

en: Border Color
fi: Reunaviivan väri

en: Border Hover
fi: Reunaviiva kun osoitin kohdalla

en: Border Hover Color
fi: Reunaviivan väri kun osoitin kohdalla

en: Border Size
fi: Reunaviivan koko

en: Border Style
fi: Reunaviivan tyyli

en: Border Type
fi: Reunaviivan tyyppi

en: Border Width
fi: Reunaviivan leveys

[ctx: Border size.]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: Border size.]
en: Medium
fi: Keskikoko

[ctx: Border size.]
en: Small
fi: Pieni

[ctx: Border type.]
en: Dashed
fi: Katkoviiva

[ctx: Border type.]
en: Dotted
fi: Pisteviiva

[ctx: Border type.]
en: Double
fi: Kaksoisviiva

[ctx: Border type.]
en: Solid
fi: Yhtenäinen

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Bottom Center
fi: Alhaalla keskellä

en: Bottom Left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Bottom Right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom Shape Layer
fi: Alareunan muodon taso

en: Box Border
fi: Laatikon reunaviiva

en: Box Color
fi: Laatikon väri

en: Box Shadow
fi: Elementin varjo

en: Box Top Margin
fi: Laatikon ylämarginaali

en: Boxes
fi: Laatikot

en: Boxes Grow
fi: Suurenevat laatikot

en: Branding
fi: Brändäys

en: Breakpoint
fi: Laitetyyppi

en: Build your own custom modules.
fi: Voit luoda omia moduuleja.

en: Builder Access
fi: Builderin käyttöoikeudet

en: Builder Admin
fi: Builderin ylläpito

en: Builder Admin Menu
fi: Builderin ylläpitovalikko

en: Builder CSS/JS
fi: Builderin CSS/JS

en: Builder Settings
fi: Builderin asetukset

en: Builder UI
fi: Editorin käyttöliittymä

en: Button
fi: Painike

en: Button Align
fi: Painikkeen tasaus

en: Button Background
fi: Painikkeen tausta

en: Button Background Animation
fi: Painikkeen taustan animaatio

en: Button Background Color
fi: Painikkeen taustaväri

en: Button Background Hover Color
fi: Painikkeen tausta kun osoitin kohdalla

en: Button Background Style
fi: Painikkeen taustan tyyli

en: Button Border
fi: Painikkeen reunaviiva

en: Button Border Hover Color
fi: Painikkeen reunaviivan väri kun osoitin kohdalla

en: Button Group
fi: Painikeryhmä

en: Button Group Label
fi: Painikeryhmän otsikko

en: Button Icon
fi: Painikkeen kuvake

en: Button Icon Position
fi: Painikkeen kuvakkeen sijainti

en: Button Icon Visibility
fi: Painikkeen kuvakkeen näkyvyys

en: Button Link
fi: Painikkeen osoitelinkki

en: Button Only
fi: Vain painike

en: Button Padding
fi: Painikkeen sisämarginaali

en: Button Spacing
fi: Painikkeen välistys

en: Button Style
fi: Painikkeen tyyli

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button Text Color
fi: Painikkeen tekstin väri

en: Button Text Hover Color
fi: Painikkeen tekstin väri kun osoitin kohdalla

en: Button Typography
fi: Painikkeen typografia

en: Button URL
fi: Painikkeen kohdeosoite

en: Button Width
fi: Painikkeen leveys

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: CSS Class
fi: CSS-luokka

en: CSS Selector
fi: CSS-valitsin

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Cache Clearing Tool
fi: Välimuistin tyhjennystoiminto

en: Call to Action
fi: Toimintokehote

[ctx: Call to action.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Callout
fi: Huomioelementti

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption Button
fi: Kuvatekstipainike

en: Caption Typography
fi: Kuvatekstin typografia

en: Carousel Item
fi: Karusellin kohde

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Icon
fi: Ostoskorin kuvake

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category ID
fi: Kategorian tunnus/ID

en: Category Slug
fi: Kategorian polkutunnus

en: Center
fi: Keskitetty

en: Center Bottom
fi: Keskellä alhaalla

en: Center Center
fi: Keskellä keskellä

en: Center Left
fi: Keskellä vasemmalla

en: Center Right
fi: Keskellä oikealla

en: Center Top
fi: Keskellä ylös

en: Centered + Inline Logo
fi: Keskitetty + inline-logo

en: Change Template
fi: Vaihda mallia

en: Change Templates
fi: Vaihda malleja

en: Change UI Brightness
fi: Muuta käyttöliittymän kirkkautta

en: Changes Discarded
fi: Muutokset hylätty

en: Changes being published
fi: Muutoksia julkaistaan

en: Check or uncheck modules below to enable or disable them.
fi: Ota käyttöön tai poista moduulit käytöstä.

en: Checkbox Text
fi: Valintaruudun teksti

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Child Column
fi: Lapsisarake

en: Choose Another Photo
fi: Valitse toinen kuva

en: Choose a Template
fi: Valitse malli

en: Choose...
fi: Valitse…

en: Choosing no will hide the default theme heading for the "Page" post type. You will also be required to enter some basic CSS for this to work if you choose no.
fi: Jos valitset Ei, teemassa asetettu sivun oletusotsikko piilotetaan kaikista julkaisuista. Jos valitset Ei, sinun on annettava myös jonkin verran perustason CSS-määrityksiä.

en: Choosing yes will expand the first item by default.
fi: Jos valitset Kyllä, ensimmäinen kohde laajennetaan oletuksena.

en: Choosing yes will keep only one item open at a time. Choosing no will allow multiple items to be open at the same time.
fi: Jos valitset Kyllä, vain yksi kohde on avoinna kerrallaan. Jos valitset Ei, useita kohteita voi olla avoinna samanaikaisesti.

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Circle ( &cir; )
fi: Ympyrä ( &cir; )

en: Circle Background Color
fi: Ympyrän taustaväri

en: Circle Bar Styles
fi: Ympyräpalkin tyylit

en: Circle Counter
fi: Ympyrän muotoinen laskuri

en: Circle Foreground Color
fi: Ympyrän aktiivinen väri

en: Circle Size
fi: Ympyrän koko

en: Circle Stroke Size
fi: Ympyrän viivan leveys

en: Circle Styles
fi: Ympyrän tyylit

en: Class
fi: Luokka

en: Clear Cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Cleared the Beaver Builder cache
fi: Beaver Builderin välimuisti tyhjennetty

en: Click Action
fi: Toiminta napsautettaessa

en: Click Here
fi: Napsauta tästä

[ctx: Click action type.]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Click action.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Clicking the button below will uninstall the page builder plugin and delete all of the data associated with it. You can uninstall or deactivate the page builder from the plugins page instead if you do not wish to delete the data.
fi: Alla olevaa painiketta napsauttamalla poistat page builder -lisäosan ja kaikki siihen liittyvät tiedot. Voit poistaa page builderin asennuksen tai poistaa sen käytöstä Lisäosat-sivulla, jos et halua poistaa sen tietoja.

en: Clip Contents
fi: Rajaa sisällöt

en: Clip Within Container
fi: Rajaa rajoitusalueen sisään

en: Close
fi: Sulje

en: Close All Tabs
fi: Sulje kaikki välilehdet

en: Close Button
fi: Sulje-painike

en: Collage
fi: Kuvakollaasi

en: Collapse All
fi: Sulje kaikki

en: Collapse All Settings
fi: Sulje kaikki asetukset

en: Collapse Inactive
fi: Ei sulkeudu automaattisesti

en: Collapse all Settings Window setting sections
fi: Kutista kaikki asetukset-ikkunan osiot

en: Colon
fi: Kaksoispiste

en: Color
fi: Väri

en: Color Fill
fi: Väritäyttö

en: Color Picker
fi: Värin poimija

en: Color Presets
fi: Esiasetetut värit

[ctx: Color.]
en: Dark
fi: Tumma

[ctx: Color.]
en: Light
fi: Vaalea

en: Colors
fi: Värit

en: Column
fi: Sarake

en: Column Added
fi: Sarake lisätty

en: Column Deleted
fi: Sarake poistettu

en: Column Duplicated
fi: Sarake monistettu

en: Column Edited
fi: Saraketta muokattu

en: Column Group
fi: Sarakeryhmä

en: Column Height
fi: Sarakkeen korkeus

en: Column Moved
fi: Sarake siirretty

en: Column Resized
fi: Sarakkeen kokoa muutettu

en: Column Settings
fi: Sarakeasetukset

en: Column Template Added
fi: Sarakemalli lisätty

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Columns Added
fi: Sarakkeita lisätty

en: Columns Resized
fi: Sarakkeiden kokoa muutettu

en: Come by the Beaver Builder Homepage to learn more about what our premium features can do for you!
fi: Käy Beaver Builderin sivustolla ja katso lisätietoja maksullisten versioiden ominaisuuksien hyödyistä!

en: Comment Count
fi: Kommenttimäärä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Compact
fi: Tiivistetty

en: Company ID
fi: Yrityksen tunnus

en: Compare
fi: Vertaa

en: Concave
fi: Kovera

en: Connect
fi: Yhdistä

[ctx: Connection data such as an API key.]
en: Error: Missing service data.
fi: Virhe: Palvelun tiedot puuttuvat.

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Form Submission
fi: Yhteydenottolomakkeella lähetetty viesti

en: Contact Support
fi: Ota yhteyttä tukeen

en: Contact Support URL
fi: Asiakastuen URL

en: Contact Support for more information.
fi: Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä tukeen.

en: Container Element
fi: Alueen elementti

en: Container Padding
fi: Sisältöalueen sisämarginaali

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Background Color
fi: Sisällön taustaväri

en: Content Color
fi: Sisällön väri

en: Content Layout
fi: Sisältöosan sommitelma

en: Content Length
fi: Sisällön pituus

en: Content Pages
fi: Sisältösivut

en: Content Slider
fi: Sisällön diaesitys

en: Content Source
fi: Sisällön lähde

en: Content Style
fi: Sisällön tyyli

en: Content Text Color
fi: Sisällön tekstin väri

en: Content Type
fi: Sisällön tyyppi

en: Content Typography
fi: Sisällön typografia

en: Content URL
fi: Sisällön URL-osoite

en: Content Width
fi: Sisällön leveys

en: Content not rendered while builder is active
fi: Sisältöä ei muodosteta kun sivurakentaja on käytössä

[ctx: Content type.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Content:
fi: Sisältö:

en: Continue Editing
fi: Jatka muokkaamista

en: Control Bar
fi: Ohjauspalkki

en: Control Bar Buttons
fi: Ohjauspalkin painikkeet

en: Control Bar Overlay
fi: Ohjauspalkin peite

en: Controls
fi: Säätimet

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Copy %s Settings
fi: Kopioi %s asetukset

en: Copy Column Settings
fi: Kopioi sarakkeen asetukset

en: Copy Row Settings
fi: Kopioi rivin asetukset

en: Copy the errors you find there and submit them with your %s. It saves us having to ask you that as a second step.
fi: Kopioi ilmoitetut virheet ja lähetä ne meille kun lähetät %s. Näin meidän ei tarvitse kysyä sitä sinulta erikseen.

en: Copy this unique URL and send it to support as directed.
fi: Kopioi tämän yksilöllinen URL-osoite ja lähetä se tukeen ohjeiden mukaisesti.

en: Could not locate changelog.txt
fi: Changelog.txt -muutoslokia ei löytynyt

en: Countdown
fi: Aikalaskuri

en: Create Gallery
fi: Luo kuvagalleria

en: Crop
fi: Rajaa

en: Crop set to no will fit the slideshow images to the height you specify and keep the width proportional, whereas crop set to yes will fit the slideshow images to all sides of the content area while cropping the left and right to fit the height you specify.
fi: Jos rajaukseksi valitaan Ei, diaesityksen kuvat sovitetaan määrittämääsi korkeuteen ja leveys määrittyy kuvasuhteen mukaisesti. Jos valitset Kyllä, diaesityksen kuvat sovitetaan sisältöalueen kaikkien reunojen mukaisesti ja kuvan vasenta ja oikeaa reunaa leikataan tarvittaessa pois.

en: Current Page
fi: Nykyinen sivu

en: Current URL
fi: Nykyinen URL

[ctx: Currently editing message]
en: Currently Editing %s
fi: Muokataan kohdetta %s

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Content
fi: Mukautettu sisältö

en: Custom Field
fi: Mukautettu kenttä

en: Custom Field Filter
fi: Mukautettu kenttä -suodatin

en: Custom Icons
fi: Mukautetut kuvakkeet

en: Custom Position
fi: Mukautettu sijainti

en: Custom Query
fi: Mukautettu kysely

en: Custom Row Shapes
fi: Mukautetut rivimuodot

en: Custom URL
fi: Oma osoite

en: Custom Width
fi: Mukautettu leveys

en: Custom field key.
fi: Mukautetun kentän avain.

en: Custom field type.
fi: Mukautetun kentän tyyppi.

en: Custom field value.
fi: Mukautetun kentän arvo.

[ctx: Custom post type label.]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: Custom post type label.]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: Custom post type label.]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: Custom post type label.]
en: New
fi: Uusi

[ctx: Custom post type label.]
en: Nothing found in Trash.
fi: Roskakori on tyhjä.

[ctx: Custom post type label.]
en: Nothing found.
fi: Ei hakutuloksia.

[ctx: Custom post type label.]
en: Parent:
fi: Yläkohde:

[ctx: Custom post type label.]
en: Search
fi: Etsi

[ctx: Custom post type label.]
en: Template
fi: Malli

[ctx: Custom post type label.]
en: Templates
fi: Mallit

[ctx: Custom post type label.]
en: View
fi: Näytä

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: %s Categories
fi: %s kategoriaa

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Add New Category
fi: Lisää uusi kategoria

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Category
fi: Kategoria

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Edit Category
fi: Muokkaa kategoriaa

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: New Category Name
fi: Uuden kategorian nimi

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category
fi: Yläkategoria

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category:
fi: Yläkategoria:

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Search Categories
fi: Hae kategorioita

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Update Category
fi: Päivitä kategoria

en: Customize Theme
fi: Muokkaa teemaa

en: Dark
fi: Tumma

en: Dashed
fi: Katkoviiva

[ctx: Data export section title.]
en: No %s Found
fi: Kohteita %s ei löytynyt

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Format
fi: Päivämäärän muoto

en: Date Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Date Time
fi: Pvm Klo

en: Day
fi: Päivä

[ctx: Day of autoresponder cycle.]
en: Cycle Day
fi: Sykli päivinä

en: Days
fi: Päivää

en: Deactivated
fi: Poistettu käytöstä

en: Deactivated!
fi: Pois käytöstä!

en: Debug Mode
fi: Virheenkorjaustila

en: Debug Mode Enabled
fi: Vianmääritystila käytössä

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Decoration
fi: Tekstin koristelu

en: Default
fi: Oletus

en: Default Feature Icon
fi: Oletusarvoinen ominaisuuden kuvake

en: Default Page Heading
fi: Sivun oletusarvoinen otsikko

en: Default Row Content Width
fi: Oletusleveyden rivin sisältö

en: Default Row Width
fi: Rivin oletusleveys

[ctx: Default user template category.]
en: Uncategorized
fi: Ei kategoriaa

en: Delay
fi: Viive

en: Delay should be greater than the Transition Speed.
fi: Viiveen on oltava suurempi kuin siirtymänopeus.

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Deselect All
fi: Poista kaikki valinnat

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
fi: Yksityiskohdat on esitetty edellä. Tuontityökalu yrittää nyt uudelleen toisella parseri-työkalulla...

en: Dev Feedback
fi: Palautetta kehitysversiosta

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable All Templates
fi: Poista kaikki mallit käytöstä

en: Disable Debug Mode
fi: Poista vianmääritystila käytöstä

en: Disable Right-Click
fi: Estä kakkospainikkeen käyttö

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disables the iframe UI for accurate responsive editing. May cause issues with legacy add-ons.
fi: Poistaa iframe-käyttöliittymän käytöstä tarkkaa responsiivista muokkausta varten. Voi aiheuttaa ongelmia vanhojen lisäosien kanssa.

en: Disc ( &#9679; )
fi: Kiekko ( &#9679; )

en: Discard
fi: Hylkää

en: Discard Changes and Exit
fi: Hylkää muutokset ja sulje

en: Discard changes and exit
fi: Hylkää muutokset ja sulje

en: Display
fi: Näyttäminen

en: Display Type
fi: Näyttötyyppi

en: Display a Google map.
fi: Näyttää Google-kartan.

en: Display a WordPress sidebar that has been registered by the current theme.
fi: Näytä WordPressin sivupalkki, joka on rekisteröity nykyisen teemaan.

en: Display a WordPress widget.
fi: Näytä WordPressin vimpain.

en: Display a carousel of your WordPress posts.
fi: Näyttää karusellinäkymän WordPress-artikkeleistasi.

en: Display a collapsible accordion of items.
fi: Näyttää kohteiden avattavan haitariluettelon.

en: Display a collection of tabbed content.
fi: Näyttää välilehtiin jaoteltua sisältöä.

en: Display a grid of your WordPress posts.
fi: Näyttää ruudukkonäkymän WordPress-artikkeleistasi.

en: Display a group of linked Font Awesome icons.
fi: Näyttää linkitettyjen Font Awesome -kuvakkeiden ryhmän.

en: Display a heading, subheading and a button.
fi: Näytä otsikko, alaotsikko ja painike.

en: Display a slider of your WordPress posts.
fi: Näyttää karusellinäkymän WordPress-artikkeleistasi.

en: Display a title/page heading.
fi: Näytä otsikko/sivun otsikko.

en: Display an ACF block.
fi: Näytä ACF lohko.

en: Display an icon and optional title.
fi: Näyttää kuvakkeen ja valinnaisen otsikon.

en: Display multiple photos in a gallery view.
fi: Näyttää useita kuvia Galleria-näkymässä.

en: Display multiple photos in a slideshow view.
fi: Näytä useita kuvia diaesityksenä.

en: Display products or categories from your WooCommerce store.
fi: Näytä WooCommerce-kauppasi tuotteita tai kategorioita.

en: Display raw HTML code.
fi: Näytä HTML-koodi.

en: Display results below via Ajax
fi: Näytä tulokset alla Ajax-toiminnon avulla

en: Displays multiple slides with an optional heading and call to action.
fi: Näyttää useita dioja, joissa voi olla myös otsikko ja toimintopainike.

en: Displays social buttons.
fi: Näyttää some-painikkeet.

en: Displays the BigCommerce product gallery.
fi: Näyttää BigCommercen tuotegallerian.

en: Do you really want to delete this column?
fi: Haluatko todella poistaa tämän sarakkeen?

en: Do you really want to delete this item?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kohteen?

en: Do you really want to delete this module?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän moduulin?

en: Do you really want to delete this row?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän rivin?

en: Do you really want to delete this template?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän mallin?

en: Do you really want to discard these changes? All of your changes that are not published will be lost.
fi: Haluatko varmasti hylätä nämä muutokset? Menetät kaikki muutokset, joita ei ole vielä julkaistu.

en: Documentation
fi: Ohjeet

en: Does not equal
fi: Ei täsmää

en: Done
fi: Valmis

en: Dot Color
fi: Pisteen väri

en: Dots
fi: Pisteet

en: Dotted
fi: Pisteviiva

en: Double
fi: Kaksoisviiva

en: Draft Created
fi: Luonnos luotu

en: Drop a row layout or module to get started!
fi: Aloita vetämällä rivisommitelma tai moduuli sivulle!

en: Drop us a line today for a free quote!
fi: Lähetä meille viesti niin saat ilmaisen tarjouksen!

en: Dropdown Background Color
fi: Pudotusvalikon taustaväri

en: Dropdown Border
fi: Avattavan valikon reunaviiva

en: Dropdown Border Hover Color
fi: Avattavan valikon reunaviivan väri kun osoitin kohdalla

en: Dropdown Link Padding
fi: Pudotusvalikon linkin sisämarginaali

en: Dropdown Padding
fi: Pudotusvalikon sisämarginaali

en: Dropdown Shadow
fi: Pudotusvalikon varjo

en: Dropdown Typography
fi: Avattavan valikon typografia

en: Dropdowns
fi: Pudotusvalikot

en: DuoTone Icon Primary Color
fi: DuoTone-kuvakkeen ensisijainen väri

en: DuoTone Icon Secondary Color
fi: DuoTone-kuvakkeen toissijainen väri

en: DuoTone Primary Color
fi: DuoTonen ensisijainen väri

en: DuoTone Secondary Color
fi: DuoTonen toissijainen väri

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate %1$s with %2$s
fi: Monista %1$s toiminnolla %2$s

en: Duplicate %s
fi: Monista %s

en: Duplicate Layout
fi: Monista sommitelma

[ctx: Duplicate page/post action label.]
en: Duplicate Layout
fi: Monista sommitelma

en: Duration
fi: Kesto

en: ERROR! We were unable to connect to the update server. If the issue persists, please contact your host and let them know your website cannot connect to updates.wpbeaverbuilder.com.
fi: VIRHE! Päivityspalvelimeen ei saatu yhteyttä. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä hostingpalvelun tarjoajaan ja kerro heille, että sivustosi ei saa yhteyttä osoitteeseen updates.wpbeaverbuilder.com.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Content
fi: Muokkaa sisältöä

en: Edit Gallery
fi: Muokkaa kuvagalleriaa

en: Edit Playlist
fi: Muokkaa soittolistaa

en: Edited
fi: Muokattu

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Field
fi: Sähköpostikenttä

en: Email Field Placeholder
fi: Sähköpostikentän paikkamerkkiteksti

en: Email Field Text
fi: Sähköpostikentän teksti

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Email address (%1$s) already exists and subscribed to the list (%2$s).
fi: Sähköpostiosoite (%1$s) on jo olemassa ja tilaajana listalla (%2$s).

en: Embed
fi: Upota

en: Embed URL
fi: Upotteen URL

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable All Templates
fi: Ota kaikki mallit käyttöön

en: Enable Audio
fi: Ota äänet käyttöön

en: Enable Author Link
fi: Ota kirjoittajan linkki käyttöön

en: Enable Code Settings
fi: Ota koodiasetukset käyttöön

en: Enable Column Max Width
fi: Käytä sarakkeen enimmäisleveyttä

en: Enable Contact Support
fi: Ota asiakastuki käyttöön

en: Enable Core Templates Only
fi: Ota vain perusmallit käyttöön

en: Enable Debug Mode
fi: Ota vianmääritystila käyttöön

en: Enable Dual Billing?
fi: Otetaanko kaksoislaskutus käyttöön?

en: Enable Font Awesome PRO icons.
fi: Ota Font Awesome PRO -kuvakkeet käyttöön.

en: Enable Help Button
fi: Ota Ohje-painike käyttöön

en: Enable Help Tour
fi: Käytä esittelytoimintoa

en: Enable Help Video
fi: Käytä ohjevideota

en: Enable Knowledge Base
fi: Käytä tietämyskantaa

en: Enable Structured Data?
fi: Käytetäänkö strukturoitua dataa?

en: Enable Templates
fi: Ota mallit käyttöön

en: Enable User Templates Only
fi: Ota vain käyttäjän mallit käyttöön

en: Enable Video in Mobile
fi: Käytä videota mobiilissa

en: Enable debug mode to generate a unique support URL.
fi: Ota vianmääritystila käyttöön, jotta voit luoda yksilöllisen URL-osoitteen tukea varten.

en: Enable or disable icon sets using the options below or upload a custom icon set. Instructions on how to generate your own custom icon sets can be read %s.
fi: Ota käyttöön tai poista kuvakesetit käyttämällä alla olevia vaihtoehtoja tai lataa mukautettu kuvakesetti. Omien kuvakesettien luontiohjeet ovat luettavissa %s.

en: Enable proxy cache clearing
fi: Ota proxy-välimuistin tyhjennys käyttöön

en: Enable the Cache Clearing Tool
fi: Ota välimuistin tyhjennystoiminto käyttöön

en: Enable the following setting to clear the caches created by any of these caching plugins. If enabled, cache clearing occurs when layouts and templates are saved and when WordPress finishes updating plugins and themes. This setting also defines the DONOTCACHEPAGE constant, which is respected by most cache plugins, to keep the page from being cached when the %s editor is active.
fi: Ota seuraava asetus käyttöön, jos haluat tyhjentää minkä tahansa seuraavassa luetellun välimuistilisäosan luomat välimuistit. Jos asetus on käytössä, välimuisti tyhjennetään sommitelmien ja mallien tallentamisen yhteydessä sekä lisäosien ja teemojen päivittämisen jälkeen. Tämä asetus määrittää myös DONOTCACHEPAGE-vakion, jonka useimmat välimuistilisäosat osaavat huomioida, jotta sivua ei tallenneta välimuistiin kun %s muokkain on käytössä.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled Modules
fi: Käytössä olevat moduulit

en: Enabling the prerelease channel will enable updates for all Beaver Builder products.
fi: Ennakkojulkaisukanavan ottaminen käyttöön mahdollistaa päivitykset kaikille Beaver Builder -tuotteille.

en: Enabling this setting displays the control bar in an overlay at the bottom or top of the slides.
fi: Jos otat tämän asetuksen käyttöön, ohjauspalkki näytetään diojen ylä- tai alareunassa olevassa peitteessä.

en: End Counter
fi: Lopeta laskuri

en: Enter License Key
fi: Kirjoita lisenssiavain

en: Enter Ribbon Text here.
fi: Kirjoita nauhan teksti tähän.

en: Enter a CSS selector for the default page heading to hide it.
fi: Anna CSS-valitsin sivun oletusotsikon piilottamiseksi.

en: Enter a comma separated list of the post types you would like the builder to work with.
fi: Valitse ne julkaisutyypit, joiden kohdalla haluat käyttää builderia. Erota julkaisutyypit pilkulla.

en: Enter a list of %1$s.
fi: Kirjoita %1$s-kohteiden luettelo.

en: Enter a list of authors usernames.
fi: Kirjoita kirjoittajien nimien luettelo.

en: Enter a post title to search.
fi: Kirjoita haettavan julkaisun otsikko.

en: Enter description here.
fi: Kirjoita kuvaus tähän.

en: Enter the ID of a site on the network whose templates should override core builder templates. Leave this field blank if you do not wish to override core templates.
fi: Anna verkoston sen sivuston tunnus, jonka malleilla builderin perusmallit korvataan. Jätä tämä kenttä tyhjäksi, jos et halua korvata perusmalleja.

en: Enter tooltip here.
fi: Kirjoita työkaluvihje tähän.

en: Enter your <a%s>license key</a> to enable remote updates and support.
fi: Kirjoita <a%s>lisenssiavaimesi</a>, jotta voit käyttää etäpäivityksiä ja asiakastukea.

en: Equal Heights
fi: Sama korkeus

en: Equalize
fi: Tasoita

en: Equalize Column Heights
fi: Tasoita sarakkeen korkeudet

en: Equalize Heights
fi: Sama korkeus

en: Equals
fi: Yhtäkuin

en: Error Code %s: Could not connect to Mailerjet.
fi: Virhekoodi %s: Yhteyden muodostaminen Mailerjetiin ei onnistunut.

en: Error Code %s: You have specified an incorrect API Key / API Secret Key pair.
fi: Virhekoodi %s: Olet määrittänyt virheellisen API-avaimen / API-salaisen avaimen parin.

en: Error submitting.
fi: Virhe lähetettäessä.

en: Error! A site with that ID doesn't exist.
fi: Virhe! Kyseisellä tunnuksella ei ole sivua.

en: Error! Could not unzip file.
fi: Virhe! Tiedoston purkaminen epäonnistui.

en: Error! Please enter a date that is in the future.
fi: Virhe! Anna päivämäärä, joka on tulevaisuudessa.

en: Error! Please enter a number for the site ID.
fi: Virhe! Anna sivun tunnuksena käytettävä numero.

en: Error! Please enter a valid day.
fi: Virhe! Anna kelvollinen päivä.

en: Error! Please enter a valid month.
fi: Virhe! Anna kelvollinen kuukausi.

en: Error! Please enter a valid year.
fi: Virhe! Anna kelvollinen vuosi.

en: Error! Please enter an iframe for the video embed code.
fi: Virhe! Kirjoita iframe videon upotus koodi (embed).

en: Error! Please upload an icon set from either Icomoon, Fontello or Font Awesome Pro Subset.
fi: Virhe! Lataa kuvakesetti joko Icomoonista, Fontellosta tai Font Awesome Pro -osajoukosta.

en: Error! When downloading from Icomoon, be sure to click the Download Font button and not Generate SVG.
fi: Virhe! Kun lataat Icomoonista, varmista, että napsautat Download Font -painiketta etkä Generate SVG -painiketta.

en: Error! You must have at least one feature of the help button enabled.
fi: Virhe! Sinulla on oltava vähintään yksi ohje-painikkeen ominaisuus käytössä.

en: Error! You must have at least one icon set enabled.
fi: Virhe! Sinulla on oltava vähintään yksi kuvakesetti käytössä.

en: Error! You must have at least one module enabled.
fi: Virhe! Sinulla on oltava vähintään yksi moduuli käytössä.

en: Error: API key needs to be upgraded to v3.
fi: Virhe: API-avain on päivitettävä versioon 3.

en: Error: Both Mailjet API and Secret Keys are required.
fi: Virhe: Sinun on annettava sekä Mailjetin API että Secret Key -avain.

en: Error: Could not connect to Campayn. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää Campayniin. %s

en: Error: Could not connect to Constant Contact. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää Constant Contactiin. %s

en: Error: Could not connect to Enormail. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää Enormailiin. %s

en: Error: Could not connect to MailerLite.
fi: Virhe: Yhteyden muodostaminen MailerLiteen ei onnistunut.

en: Error: Could not connect to Mailrelay. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää Mailrelayhin. %s

en: Error: Could not connect to Mautic. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää Mauticiin. %s

en: Error: Could not connect to Sendy. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää Sendyyn. %s

en: Error: Could not connect to iContact Pro. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää iContact Pro:hon. %s

en: Error: Could not connect to iContact. %s
fi: Virhe: Ei voitu yhdistää iContactiin. %s

en: Error: Invalid API data.
fi: Virhe: Virheelliset API-tiedot.

en: Error: Please check your API URL and API key.
fi: Virhe: Tarkista API-osoite ja API-avain.

en: Error: Please check your API credentials.
fi: Virhe: Tarkista API-tunnuksesi.

en: Error: Please check your API key.
fi: Virhe: Tarkista API-avain.

en: Error: Please check your API key. %s
fi: Virhe: Tarkista API-avain. %s

en: Error: Please check your API token. %s
fi: Virhe: Tarkista API-tunnuksesi. %s

en: Error: Please check your API token. Code: %s
fi: Virhe: Tarkista API-tunnuksesi. Koodi: %s

en: Error: Please check your Account ID. %s
fi: Virhe: Tarkista tilin tunnus. %s

en: Error: Please enter a valid Authorization Code.
fi: Virhe: Anna kelvollinen valtuutuskoodi.

en: Error: You must provide a Host.
fi: Virhe: Anna isäntäosoite (host).

en: Error: You must provide a app ID.
fi: Virhe: Sinun on annettava sovelluksen tunnus.

en: Error: You must provide a app password.
fi: Virhe: Sinun on annettava sovelluksen salasana.

en: Error: You must provide a company ID.
fi: Virhe: Sinun on annettava yrityksen tunnus.

en: Error: You must provide a list ID.
fi: Virhe: Anna listan tunnus.

en: Error: You must provide a profile ID.
fi: Virhe: Sinun on annettava profiilin tunnus.

en: Error: You must provide a username.
fi: Virhe: Sinun on annettava käyttäjätunnus.

en: Error: You must provide an API Key.
fi: Virhe: Sinun on annettava API-avain.

en: Error: You must provide an API URL.
fi: Virhe: Sinun on annettava API-osoite.

en: Error: You must provide an API key.
fi: Virhe: Sinun on annettava API-avain.

en: Error: You must provide an API token.
fi: Virhe: Sinun on annettava pääsytunnus.

en: Error: You must provide an API username.
fi: Virhe: Sinun on annettava API-käyttäjänimi.

en: Error: You must provide an APP ID.
fi: Virhe: Sinun on annettava sovelluksen tunnus.

en: Error: You must provide an Account ID.
fi: Virhe: Anna tilin tunnus.

en: Error: You must provide an Authorization Code.
fi: Virhe: Sinun on annettava valtuutuskoodi.

en: Error: You must provide an access token.
fi: Virhe: Sinun on annettava pääsytunnus.

en: Error: You must provide an app ID.
fi: Virhe: Sinun on annettava sovelluksen tunnus.

en: Error: You must provide an app password.
fi: Virhe: Sinun on annettava sovelluksen salasana.

en: Error: You must provide an email address.
fi: Virhe: Sinun on annettava sähköpostiosoite.

en: Error: You must provide your Mautic app user password.
fi: Virhe: Sinun on annettava Mauticin sovelluksen salasana.

en: Error: You must provide your Mautic app username.
fi: Virhe: Sinun on annettava Mauticin sovelluksen käyttäjätunnus.

en: Error: You must provide your Mautic installation URL.
fi: Virhe: Sinun on annettava Mauticin asennusosoite.

en: Error: You must provide your Sendy installation URL.
fi: Virhe: Sinun on annettava Sendyn asennusosoite.

en: Even More Power!
fi: Lisää voimaa!

en: Example: page, post, product
fi: Esimerkki: sivu, artikkeli, tuote

en: Excerpt
fi: Ote

en: Exclude Current Post
fi: Jätä pois nykyinen artikkeli

en: Exclude the current post from the query.
fi: Jätä nykyinen artikkeli pois kyselystä.

en: Exists
fi: Löytyy

en: Exit
fi: Poistu

en: Expand All
fi: Avaa kaikki

en: Expand First Item
fi: Laajenna ensimmäinen kohde

en: Expand Position
fi: Laajenna sijainti

en: Expand on click
fi: Laajenna klikkauksen jälkeen

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: Expert support from our world-class support team.
fi: Asiantuntevaa apua huippuluokan tukitiimiltä.

en: Export
fi: Vie

en: Export All
fi: Vie kaikki

en: Export Selected
fi: Vie valitut

en: Export Settings
fi: Vie asetukset

en: Export Template Data
fi: Vie mallin tiedot

en: Export/Import
fi: Vienti/tuonti

en: Extra Large
fi: Erittäin suuri

en: Facebook Button
fi: Facebook-painike

en: Fade
fi: Häivytä

en: Fade In On Hover
fi: Häivytä sisään kun osoitin kohdalla

en: Fallback Image
fi: Varalla käytettävä kuva

en: Fallback Photo
fi: Varalla oleva kuva

en: Family
fi: Fonttiperhe

en: Fast
fi: Nopea

en: Feature Icon
fi: Ominaisuuden kuvake

en: Feature Icon Color
fi: Ominaisuuden kuvakkeen väri

en: Feature Icon Size
fi: Ominaisuuden kuvakkeen koko

en: Feature List Style
fi: Ominaisuusluettelon tyyli

en: Feature List Text Typography
fi: Ominaisuusluettelon typografia

en: Feature Text Color
fi: Ominaisuuden tekstin väri

en: Feature Tooltip Icon
fi: Ominaisuuden työkaluvihjeen kuvake

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Featured Products
fi: Esittelyssä olevat tuotteet

en: Features Min Height
fi: Ominaisuuksien minimikorkeus

en: Feed URL
fi: Syötteen URL-osoite

en: Field
fi: Kenttä

en: Field Loading...
fi: Kenttää ladataan ...

[ctx: Field name to add.]
en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Fields
fi: Kentät

en: Fill
fi: Täytä

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filter by %1$s
fi: Suodatus: %1$s

en: Filters
fi: Suotimet

en: Fit
fi: Sovita

en: Fit to Window
fi: Sovita ikkunaan

en: Fix Errors
fi: Korjaa virheet

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Fixed Width
fi: Kiinteä leveys

en: Flat
fi: Tasainen väri

en: Flyout Overlay
fi: Sivusta peittää koko näytön

en: Flyout Position
fi: Sivusta tulevan paikka

en: Flyout Push
fi: Sivusta

en: Flyout Push with Opacity
fi: Sivusta läpikuultavana

en: Font
fi: Fontti

en: Font Awesome PRO already enabled via fl_enable_fa5_pro filter.
fi: Font Awesome PRO on jo käytössä fl_enable_fa5_pro-suotimen kautta.

en: Font Awesome Plugin Documentation
fi: Font Awesome -lisäosan dokumentaatio

en: For KIT support enter the kit URL here otherwise the Pro CDN will be used.
fi: Jos haluat käyttää KIT-tukea, kirjoita kitin URL tähän. Muussa tapauksessa käytetään Pro CDN:ää.

en: For detailed instructions to activate and license the premium version, see the %s.
fi: Katso yksityiskohtaiset ohjeet premium-version aktivoimiseksi ja lisensoimiseksi osoitteesta %s.

en: For example, if your number is 10%, your suffix would be "%".
fi: Jos esimerkiksi numero on 10 %, sinun jälkiliite olisi "%".

en: For example, if your number is US$ 10, your prefix would be "US$ ".
fi: Jos esimerkiksi numero on US$ 10, sinun etuliite olisi "US$".

en: For more time-saving features and access to our expert support team, <a href="%s" target="_blank">upgrade today</a>.
fi: Jos haluat lisää aikaa säästäviä ominaisuuksia ja mahdollisuuden asiantuntevaan tuotetukeen, <a href="%s" target="_blank">päivitä maksulliseen versioon jo tänään</a>.

en: For multiple tags, separate with comma.
fi: Erota avainsanat pilkulla toisistaan.

en: For that, check our <a href="%1$s" target="_blank">Knowledge Base</a> or try searching <a href="%2$s" target="_blank">the Beaver Builders Facebook group</a> or our <a href="%3$s" target="_blank">Forums</a>.
fi: Voit selvittää asiaa Beaver Builderin <a href="%1$s" target="_blank">tietämyskannasta</a> tai etsiä tietoa <a href="%2$s" target="_blank">Beaver Builders -Facebook-ryhmästä</a> tai Beaver Builderin <a href="%3$s" target="_blank">keskustelufoorumeista</a>.

en: Force Download
fi: Pakota lataaminen

en: Forgot?
fi: Unohditko?

en: Form
fi: Lomake

en: Form Background Color
fi: Lomakkeen taustaväri

en: Form Background Hover Color
fi: Lomakkeen taustan väri kun osoitin kohdalla

en: Form Border
fi: Lomakkeen reunaviiva

en: Form Border Hover
fi: Lomakkeen reunaviivan väri kun osoitin kohdalla

en: Form Padding
fi: Lomakkeen sisämarginaali

en: Form Width
fi: Lomakkeen leveys

en: Found in your MailerLite account under Integrations > Developer API.
fi: Löytyy MailerLiten tilisi kohdassa Integrations > Developer API.

en: Found in your Mailjet account under Account Settings > Rest API > Master API Key & Sub API Key Management.
fi: Löydät tämän Mailjet-tililtäsi kohdasta Account Settings > Rest API > Master API Key & Sub API Key Management.

en: Found in your Sendy application under Settings.
fi: Löytyy Sendy-sovelluksen asetuksista.

en: Found license using FL_LICENSE_KEY global.
fi: Löytyi lisenssi, joka käyttää yleistä FL_LICENSE_KEY:tä.

en: Frontend
fi: Julkinen puoli

en: Full Height
fi: Maksimikorkeus

en: Full Screen
fi: Koko näyttö

en: Full Size
fi: Täysikokoinen

en: Full Text
fi: Koko teksti

en: Full Width
fi: Koko näytön levyinen

en: Full height rows fill the height of the browser window. Minimum height rows are at least as tall as the value entered.
fi: Maksimikorkeudella olevat rivit täyttävät selaimen koko ikkunan korkeuden. Minimikorkeusrivit eivät ole koskaan syötetty arvoa korkeampia.

en: Full width content spans the width of the page from edge to edge. Fixed content is no wider than the Row Max Width set in the Global Settings.
fi: Koko näytön levyiset sisällöt ulottuvat sivun reunasta reunaan. Kiinteälevyiset sisällöt ovat enintään Yleiset asetukset -kohdan Rivin maksimileveyden levyisiä.

en: Full width rows span the width of the page from edge to edge. Fixed rows are no wider than the Row Max Width set in the Global Settings.
fi: Koko näytön levyiset rivit ulottuvat sivun reunasta reunaan. Kiinteälevyiset rivit ovat enintään Yleiset asetukset -kohdan Rivin maksimileveyden levyisiä.

en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

en: Fullscreen Button
fi: Koko näyttö -painike

en: Gallery
fi: Kuvagalleria

[ctx: Gallery layout: thumbnails.]
en: Thumbs
fi: Pikkukuvat

en: Gap
fi: Väli

en: Gap between each fields
fi: Kenttien väli

en: General
fi: Yleiset

en: General Style
fi: Yleinen tyyli

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Enable auto spacing for responsive layouts?"]
en: Enable Auto Spacing
fi: Käytä automaattista välistystä

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Responsive layout enabled?"]
en: Enabled
fi: Käytössä

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Show page heading?"]
en: Show
fi: Näytä

en: Generic List (div)
fi: Yleinen luettelo (div)

en: Generic List icon. You can override this in the individual List Item icon.
fi: Yleinen luettelon kuvake. Voit kumota tämän yksittäisten luettelokohteiden kuvakeasetuksissa.

[ctx: Generic add button label for adding new content.]
en: Add
fi: Lisää

en: Get Help
fi: Pyydä apua

en: Get More Features
fi: Hanki lisää ominaisuuksia

en: Get Started
fi: Aloita käyttö

en: Get more time-saving features, modules, and expert support.
fi: Saat lisää aikaa säästäviä ominaisuuksia, moduuleita ja asiantuntevaa tukea.

en: Get started by choosing a layout template to customize, or build a page from scratch by selecting the blank layout template.
fi: Aloita valitsemalla mukautettava sommitelmamalli tai rakenna sivu nollasta valitsemalla tyhjä sommitelmamalli.

en: Getting Started
fi: Aloittaminen

en: Getting Started - Building Your First Page
fi: Aloittaminen - ensimmäisen sivun luominen

en: Getting Started Video
fi: Pikaohjevideo

en: Global
fi: Yleinen

en: Global CSS
fi: Yleinen CSS

en: Global JS
fi: Yleinen JS

en: Global Rows, Columns and Modules Editing
fi: Yleisten rivien, sarakkeiden ja moduulien muokkaaminen

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Global Settings Edited
fi: Yleisiä asetuksia muokattu

en: Global option '%s' updated
fi: Yleinen asetus %s päivitetty

en: Global rows, columns and modules can be added to multiple pages and edited in one place.
fi: Yleisiä rivejä, sarakkeita ja moduuleita muokataan yhdessä paikassa ja niitä voidaan lisätä useille eri sivuille.

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Gradient Fill
fi: Liukuväritäyttö

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Greater than or equal to
fi: Suurempi tai yhtä suuri kuin

en: Greek Numerals (Lower)
fi: Kreikkalaiset numerot (alempi)

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Groundhogg plugin must be installed and active to use this service.
fi: Groundhogg-lisäosa on asennettava ja otettava käyttöön, jotta voit käyttää tätä palvelua.

en: Group
fi: Ryhmä

en: HTML Element
fi: HTML-elementti

en: HTML Tag
fi: HTML-tagi

en: Hamburger Icon
fi: Hampurilaiskuvake

en: Hamburger Icon + Label
fi: Hampurilaiskuvake + teksti

en: Heading
fi: Otsikko

en: Heading Color
fi: Otsikon väri

en: Heading Size
fi: Otsikon koko

en: Heading Style
fi: Otsikon tyyli

en: Heading Tag
fi: Otsikon tagi

en: Heading Text
fi: Otsikon teksti

en: Heading Text Color
fi: Otsikon tekstin väri

en: Heading Typography
fi: Otsikon typografia

en: Hebrew Numerals
fi: Hepreankieliset numerot

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Help &amp; Share
fi: Apua &amp; Jaa

en: Help Button
fi: Ohje-painike

en: Help Button Settings
fi: Ohje-painikkeen asetukset

en: Help Tour
fi: Esittelytoiminto

en: Help Video
fi: Ohjevideo

en: Help Video Embed Code
fi: Ohjevideon upotuskoodi

en: Helpful Tools
fi: Hyödyllisiä työkaluja

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hide
fi: Piilota

en: Highlight
fi: Korostus

en: Hint: Set to transparent color for SPACE separator.
fi: Vihje: Aseta TILA-erottimen väri läpinäkyväksi.

en: History
fi: Historia

en: History Limit
fi: Historian raja

en: History is limited to 20 by default in the Builder undo/redo UI
fi: Historia on oletuksena rajoitettu 20:een editorin kumoa/toista-asetuksissa

en: Home
fi: Etusivu

en: Hook updated
fi: Koukku päivitetty

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Horizontal Orientation
fi: Vaakasuunnassa

en: Horizontal Padding
fi: Väli vaakasuunnassa

en: Host
fi: Isäntäosoite

en: Hour
fi: Tunti

en: Hours
fi: Tuntia

en: Hover Background Color
fi: Taustaväri kun osoitin kohdalla

en: Hover Color
fi: Väri kun osoitin kohdalla

en: Hover Transition
fi: Siirtymä kun osoitin kohdalla

[ctx: How many posts to skip.]
en: Offset
fi: Poikkeama

en: I Accept the Terms and Conditions
fi: Hyväksyn käyttöehdot

en: ID
fi: Tunnus

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon Color
fi: Kuvakkeen väri

en: Icon Colors
fi: Kuvakkeen värit

en: Icon Group
fi: Kuvakeryhmä

en: Icon Hover Color
fi: Kuvakkeen väri kun osoitin kohdalla

en: Icon Padding
fi: Kuvakkeen sisämarginaali

en: Icon Position
fi: Kuvakkeen sijainti

en: Icon Settings
fi: Kuvakeasetukset

en: Icon Size
fi: Kuvakkeen koko

en: Icon Structure
fi: Kuvakkeen rakenne

en: Icon Style
fi: Kuvakkeen tyyli

en: Icon Visibility
fi: Kuvakkeen näkyvyys

en: Icon Width
fi: Kuvakkeen leveys

en: Icon can be overridden in the individual feature options.
fi: Kuvake voidaan ohittaa yksittäisten ominaisuuksien asetuksissa.

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Icons for the main site must be managed in the network admin.
fi: Pääsivuston kuvakkeita hallitsee verkon pääkäyttäjä.

en: If an icon is being used in a supported module its CSS will be enqueued. Deselecting sets here only removes the set from the settings UI.
fi: Jos kuvaketta käytetään tuetussa moduulissa, sen CSS suoritetaan jonon järjestyksessä. Settien valinnan poistaminen tässä poistaa setin vain Asetukset-kohdan käyttöliittymästä.

en: If enabled we will send anonymous usage stats to help improve the plugin.
fi: Jos sallit tämän, lähetämme tekijöille nimettömiä käyttötilastoja, jotka auttavat heitä kehittämään tätä lisäosaa.

en: If not specified, the "Question Mark" icon will be used.
fi: Jos tätä ei määritetä, käytetään Kysymysmerkki-kuvaketta.

en: If set to "Yes", audio is disabled on mobile devices.
fi: Jos valitset asetukseksi "Kyllä", äänet poistetaan käytöstä mobiililaitteissa.

en: If set to Yes, hides the control bar overlay after the number of seconds you specify. Control bar overlay reappears upon mouseover.
fi: Jos valitset asetukseksi Kyllä, ohjauspalkin peite piilotetaan määrittämiesi sekuntien jälkeen. Ohjauspalkin peite tulee näkyviin uudelleen, kun osoitin viedään kohdalle.

en: If value set exceeds number of tabs, the first tab will be used.  If set to 0 or blank, there will be no active tab on load.
fi: Jos asetettu arvo ylittää välilehtien määrän, käytetään ensimmäistä välilehteä. Jos arvoa ei määritetä tai arvo on 0, yksikään välilehti ei ole avoinna sivun latautuessa.

en: If you can't find an answer, consider upgrading to a premium version of Beaver Builder. Our expert support team is waiting to answer your questions and help you build your website. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>.
fi: Jos et löydä etsimääsi vastausta, harkitse Beaver Builderin maksullisen version ostamista. Asiantunteva tukitiimimme auttaa sinua kaikissa kysymyksissäsi ja auttaa sinua luomaan oman sivustosi.<a href="%s" target="_blank">Lue lisää</a>.

en: If you can't find an answer, feel free to <a href="%s" target="_blank">send us a message with your question.</a>
fi: Jos et löydä etsimääsi vastausta, <a href="%s" target="_blank">lähetä kysymyksesi tukitiimillemme.</a>

en: If you contact Beaver Builder Support, we need to know what the error is in the JavaScript console in your browser.
fi: Jos otat yhteyttä Beaver Builderin tukeen, meidän täytyy tietää selaimesi JavaScript-konsolissa näytettävä virhe.

en: If you have purchased a premium version of Beaver Builder, see our %s for step-by-step upgrade instructions.
fi: Jos olet ostanut Beaver Builderin maksullisen version, katso vaiheittaiset päivitysohjeet osoitteesta %s.

en: If you need to export templates for import into another site, please use the exporter at <a href="%s">Tools > Export</a>.
fi: Jos haluat viedä malleja ja tuoda niitä toiseen sivustoon, käytä kohdasta <a href="%s">Työkalut > Vie</a> löytyvää vientityökalua.

en: If you want to show this field, please provide valid Site and Secret Keys.
fi: Jos haluat näyttää tämän kentän, anna kelvollinen sivuston avain ja salainen avain.

en: If you want to troubleshoot further, you can check our %s for plugins we know to be incompatible. Then deactivate your plugins one by one while you try to save the page in the Beaver Builder editor.<br />When the page saves normally, you have identified the plugin causing the conflict.
fi: Jos haluat selvittää vikaa tarkemmin itse, voit katso luettelomme ei-yhteensopivista lisäosista täältä sivuiltamme %s. Poista sen jälkeen sivustosi lisäosat käytöstä yksitellen samalla kun yrität tallentaa sivua Beaver Builderin muokkaimessa.<br />Kun tallennus onnistuu normaalisti, olet löytänyt virhetilanteen aiheuttavan lisäosan.

en: If your overall theme/images are lighter in color, light will display buttons in a darker color scheme and vice versa for dark.
fi: Jos teeman/kuvien yleisväri on vaalea, Vaalea näyttää painikkeet tummansävyisinä ja Tumma päinvastoin.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Offset
fi: Kuvan poikkeama

en: Image Position
fi: Kuvan sijainti

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Image Spacing
fi: Kuvan välistys

en: Image Type
fi: Kuvan tyyppi

en: Image Width
fi: Kuvan leveys

[ctx: Image size.]
en: Full Size
fi: Täysikokoinen

[ctx: Image size.]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: Image size.]
en: Medium
fi: Keskikoko

[ctx: Image size.]
en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Image title attribute
fi: Kuvan otsikon attribuutti

[ctx: Image type.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Import
fi: Tuo

en: Import / Export
fi: Tuo / Vie

en: Import / Export Settings
fi: Tuonti/Vienti-asetukset

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
fi: Tuo <strong>artikkelit, sivut, kommentit, mukautetut kentät, kategoriat ja avainsanat</strong> Wordpressin vienti-tiedostosta.

en: Import Error!
fi: Tuontivirhe!

en: Import Settings
fi: Tuo asetukset

en: In WP admin lists of pages, posts, and custom post types in the back end, there is a Builder link in the list of post display filters, which limits the display to items that have Builder layouts.
fi: WP:n Ohjausnäkymän sivujen, artikkelien ja mukautettujen sisältötyyppien luetteloiden yläreunassa näkyvissä suodattimissa on Builder-linkki, jonka avulla näytettävät kohteet voidaan rajata vain niihin, joissa on käytetty Beaver Builderin sommitelmia.

en: In terms of GDPR, Beaver Builder products do not collect any personal information from your users. However some modules such as videos and maps might need you to update your privacy policy accordingly.
fi: GDPR-ilmoitus: Beaver Builder -tuotteet eivät kerää käyttäjistä mitään henkilötietoja. Jotkut moduulit, kuten videot ja kartat, saattavat kuitenkin edellyttää tietosuojaselosteen päivittämistä.

en: Inactive Label Background Color
fi: Ei-aktiivisen otsikon taustaväri

en: Inactive Label Text Color
fi: Ei-aktiivisen otsikon tekstin väri

en: Incorrect type.
fi: Virheellinen tyyppi.

[ctx: Indicator for global node templates.]
en: Global
fi: Yleinen

en: Info
fi: Tiedot

en: Inline
fi: Samassa tasossa

en: Inline Editing
fi: Sisäinen muokkaus

en: Inline Logo Position
fi: Inline-logon sijainti

en: Input
fi: Kenttä

en: Input Field Padding
fi: Syöttökentän sisämarginaali

en: Input Text
fi: Syöttökentän teksti

en: Input Text Only
fi: Syöttökenttä vain teksti

en: Input Typography
fi: Syöttökentän typografia

en: Input Width
fi: Syöttökentän leveys

en: Insert
fi: Lisää

en: Inside Bar
fi: Palkin sisällä

en: Install Error! We detected that Beaver Builder appears to be installed in a folder called <kbd>%s</kbd>.<br />For automatic updates to work the plugin must be installed in the folder <kbd>bb-plugin</kbd>.
fi: Asennusvirhe! Havaitsimme, että Beaver Builder on asennettuna kansioon <kbd>%s</kbd>.<br />Jotta automaattiset päivitykset toimivat, lisäosan on oltava asennettuna kansioon <kbd>bb-plugin</kbd>.

en: Install Error! You appear to have a %s file in your uploads folder that will block all javascript files resulting in 403 errors. If you did not add this file please consult your host.
fi: Asennusvirhe! Uploads-kansiossa näyttää olevan %s tiedosto, joka estää kaikki javascript-tiedostot, mikä johtaa 403 virheeseen. Jos et lisännyt tätä tiedostoa, ota yhteyttä hosting-palveluusi.

en: Installation URL
fi: Asennuksen url-osoite

en: Instead of loading Builder CSS and JavaScript as an asset file, you can render the CSS inline.
fi: Sen sijaan, että lataat editorin CSS:n ja JavaScriptin resurssitiedostona, voit renderöidä CSS:n upotettuna.

en: Invalid Kit Url: we were unable to determine the URL, code entered was %s
fi: Virheellinen paketin URL-osoite: URL-osoitetta ei pystyttu selvittämään, syötetty koodi oli %s

en: Invisible (V2)
fi: Näkymätön/Invisible (V2)

en: Invisible (V3)
fi: Näkymätön/Invisible (V3)

en: Issue Detected
fi: Havaittu ongelma

en: Item
fi: Kohde

en: Item Border
fi: Kohteen reunaviiva

en: Item Icon Background Color
fi: Kohteen kuvakkeen taustaväri

en: Item Icon Background Hover Color
fi: Kohteen kuvakkeen taustaväri kun osoitin kohdalla

en: Item Icon Color
fi: Kohteen kuvakkeen väri

en: Item Icon Colors
fi: Kohteen kuvakkeen värit

en: Item Icon Hover Color
fi: Kohteen kuvakkeen väri kun osoitin kohdalla

en: Item Size
fi: Kohteen koko

en: Item Spacing
fi: Kohteiden välistys

en: Items
fi: Kohteet

en: Items Count
fi: Kohteiden lukumäärä

en: Items Count and Total Amount
fi: Kohteiden lukumäärä ja kokonaissumma

en: Join the Beaver Builder Discord
fi: Liity Beaver Builderin Discordiin

en: Join the Beaver Builder Forums
fi: Liity Beaver Builderin foorumeille

en: Join the Beaver Builder's Group on Facebook
fi: Liity Beaver Builderin Facebook-ryhmään

en: Join the Beaver Builder's Group on Slack
fi: Liity Beaver Builderin Slack-ryhmään

en: Join the Community
fi: Liity yhteisöön

en: Keep Active Tab Open
fi: Pidä aktiivinen välilehti avoinna

en: Keep changes drafted and exit
fi: Tallenna muutokset väliaikaisesti ja sulje

en: Keyboard Shortcuts
fi: Komennot/näppäinyhdistelmät

[ctx: Keyboard action to dismiss the current task or panel]
en: Dismiss Active Panel
fi: Hylkää aktiivinen paneeli

[ctx: Keyboard action to open save template form]
en: Save New Template
fi: Tallenna uusi malli

[ctx: Keyboard action to open the global settings panel]
en: Open Global Settings
fi: Avaa Yleiset asetukset

[ctx: Keyboard action to open the layout settings panel]
en: Open Layout Settings
fi: Avaa sommitelman asetukset

[ctx: Keyboard action to open the module search panel]
en: Display Module Search
fi: Näytä moduulihaku

[ctx: Keyboard action to publish any pending changes]
en: Publish changes without leaving builder
fi: Julkaise muutokset mutta älä sulje builderia

[ctx: Keyboard action to redo changes]
en: Redo
fi: Tee uudelleen

[ctx: Keyboard action to save changes]
en: Save Layout
fi: Tallenna sommitelma

[ctx: Keyboard action to show modules tab]
en: Open Modules Tab
fi: Avaa Moduulit-välilehti

[ctx: Keyboard action to show rows tab]
en: Open Rows Tab
fi: Avaa Rivit-välilehti

[ctx: Keyboard action to show saved tab]
en: Open Saved Tab
fi: Avaa Tallennettu-välilehti

[ctx: Keyboard action to show templates tab]
en: Open Templates Tab
fi: Avaa Mallit-välilehti

[ctx: Keyboard action to toggle outline panel]
en: Toggle Outline Panel
fi: Näytä rakennepaneeli

[ctx: Keyboard action to toggle outline panel tree]
en: Toggle Outline Panel Tree
fi: Näytä rakennepaneelin puunäkymä

[ctx: Keyboard action to toggle preview mode]
en: Toggle Preview Mode
fi: Vaihda esikatselutilaa

[ctx: Keyboard action to toggle responsive editing]
en: Toggle Responsive Editing Mode
fi: Responsiivisten näkymien muokkaustila päälle/pois

[ctx: Keyboard action to undo changes]
en: Undo
fi: Kumoa

en: Knowledge Base
fi: Tietämyskanta

en: Knowledge Base URL
fi: Tietämyskannan URL

en: Label
fi: Kentän nimi

[ctx: Label size.]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: Label size.]
en: Medium
fi: Keskikoko

[ctx: Label size.]
en: Small
fi: Pieni

en: Landing Pages
fi: Laskeutumissivut

en: Landscape
fi: Vaakakuva

en: Large
fi: Suuri

en: Large Device Breakpoint
fi: Suuren laitteen leveyden raja-arvo

en: Large, Medium &amp; Small Devices Only
fi: Vain suuret, keskikokoiset &amp; pienet laitteet

en: Last Modified
fi: Muokattu viimeksi

en: Launch Page Builder
fi: Käynnistä Page Builder

en: Layout
fi: Asettelu

en: Layout CSS & Javascript
fi: Sommitelman CSS / Javascript

en: Layout CSS / Javascript
fi: Sommitelman CSS / Javascript

en: Layout Settings Edited
fi: Sommitelman asetuksia muokattu

en: Layout Templates
fi: Sommitelmamallit

en: Layout duplicated
fi: Sommitelma monistettu

en: Layout status updated
fi: Sommitelman tila päivitetty

en: Layout type updated
fi: Sommitelman tyyppi päivitetty

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Leave empty if you don't want to include a heading.
fi: Jätä tyhjäksi, jos et halua sisällyttää otsikkoa.

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Left & Right Sidebar
fi: Vasen ja oikea sivupalkki

en: Left Bottom
fi: Vasen alareuna

en: Left Center
fi: Vasemmalla keskellä

en: Left Content
fi: Vasen sisältö

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Left To Right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Left Top
fi: Vasen yläreuna

en: Left of Content
fi: Sisällön vasemmalla puolella

en: Left of Heading
fi: Otsikon vasemmalla puolella

en: Left of Text and Heading
fi: Tekstin ja otsikon vasemmalla puolella

en: Legacy
fi: Vanhentunut

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Less than or equal to
fi: Pienempi tai yhtä suuri kuin

en: Let's Get Building!
fi: Ryhdytäänpä rakentamaan!

en: License
fi: Käyttöoikeus

en: License Removed
fi: Lisenssi poistettu

en: License key saved!
fi: Lisenssiavain tallennettu!

en: Light
fi: Vaalea

en: Lightbox Content
fi: Lightboxin sisältö

en: Lightbox Photo Size
fi: Lightboxin kuvan koko

en: Limit WP revisions for layouts
fi: Rajoita asettelujen WP-versioita

en: Limit the amount of undo/redo history in Builder UI
fi: Rajoita kumoamis-/uudelleentoimitus-historian määrää editorissa

en: Line
fi: Viiva

en: Line Color
fi: Viivan väri

en: Line Height
fi: Rivin korkeus

en: Line Separator Style
fi: Viivaerottimen tyyli

en: Line Through
fi: Yliviivaus

en: Linear
fi: Lineaarinen

en: Link
fi: Linkki

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Hover Background Color
fi: Linkin taustan väri kun osoitin kohdalla

en: Link Hover Color
fi: Linkin väri kun osoitin kohdalla

en: Link Padding
fi: Linkin sisämarginaali

en: Link Text
fi: Linkin teksti

en: Link Type
fi: Linkin tyyppi

en: Link Typography
fi: Linkin typografia

en: Link URL
fi: Linkin URL-osoite

[ctx: Link placeholder]
en: http://www.example.com
fi: http://www.esimerkki.fi

[ctx: Link text]
en: here
fi: täällä

en: Link to Doc
fi: Linkki asiakirjaan

[ctx: Link to learn more about premium Beaver Builder]
en: Learn More
fi: Lue lisää

[ctx: Link to learn more about premium Beaver Builder]
en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Link type applies to how the image should be linked on click. You can choose a specific URL, the individual photo or a separate page with the photo.
fi: Linkin tyyppi määrittää, miten kuva linkittyy sitä napsautettaessa. Voit valita www-osoitteen, yksittäisen kuvan tai erillisen sivun, jolla kyseinen kuva näytetään.

[ctx: Link type.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Links
fi: Linkit

en: List
fi: Luettelo

en: List Background Color
fi: Luettelon taustan väri

en: List ID
fi: Listan tunnus

en: List Icon
fi: Luettelokuvake

en: List Icon Color
fi: Luettelon kuvakkeen väri

en: List Icon Placement
fi: Luettelokuvakkeen sijoittelu

en: List Item
fi: Luettelon kohta

en: List Item Content Tag
fi: Luettelokohteen sisältötunniste

en: List Item Heading Tag
fi: Luettelokohteen otsikkotunniste

en: List Item Padding
fi: Luettelokohteen sisämarginaali

en: List Item Tags
fi: Luettelokohteen tunnisteet

en: List Items
fi: Luettelokohteet

en: List Padding
fi: Luettelon sisämarginaali

en: List Type
fi: Luettelon tyyppi

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Load More Button
fi: Lataa lisää -painike

en: Loading...
fi: Ladataan…

en: Locale
fi: Maa-/alueasetus

en: Locked
fi: Lukittu

en: Logged In
fi: Kirjautunut

en: Logged In User
fi: Kirjautunut käyttäjä

en: Logged Out
fi: Ei-kirjautunut

en: Logged Out User
fi: Ei-kirjautunut käyttäjä

en: Logic
fi: Looginen

en: Login
fi: Kirjautuminen

en: Login Button
fi: Kirjaudu sisään -painike

en: Login Form
fi: Kirjautumislomake

en: Logo Image
fi: Logokuva

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logout Button
fi: Kirjaudu ulos -painike

en: Loop
fi: Jatkuva toisto

[ctx: MailChimp list group.]
en: Groups
fi: Ryhmät

en: Mailjet API settings
fi: Mailjetin API-asetukset

en: Mailjet subscription failed. Email address = %1$s; List ID = %2$s.
fi: Mailjet-tilaus epäonnistui. Sähköpostiosoite = %1$s; Luettelon tunnus = %2$s.

en: Main Query
fi: Pääkysely

en: Make this saved row or module global?
fi: Tehdäänkö tästä tallennetusta rivistä tai moduulista yleinen?

en: Manage Templates
fi: Hallitse malleja

en: Manual Offsets
fi: Manuaaliset poikkeamat

en: Map
fi: Kartta

en: Map title attribute for accessibility
fi: Kartan otsikon attribuutti esteettömyyttä varten

en: Map title here
fi: Kartan otsikko tähän

en: Margins
fi: Marginaalit

en: Masonry
fi: Tiilitetty (Masonry)

en: Mautic Password
fi: Mauticin salasana

en: Mautic Username
fi: Mauticin käyttäjätunnus

en: Max Content Width
fi: Sisällön maksimileveys

en: Max Width
fi: Maksimileveys

en: Media Library
fi: Mediakirjasto

en: Medium
fi: Keskikoko

en: Medium &amp; Small Devices Only
fi: Vain keskisuurissa ja pienissä laitteissa

en: Medium Device Breakpoint
fi: Keskisuuren laitteen raja-arvo

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Alignment
fi: Valikon tasaus

en: Menu Background Color
fi: Valikon taustaväri

en: Menu Background Color (Mobile)
fi: Valikon taustaväri (mobiili)

en: Menu Button
fi: Valikkopainike

en: Menu Cart
fi: Valikon ostoskori

en: Menu Name
fi: Valikon nimi

en: Menu Order
fi: Valikkojärjestys

en: Message
fi: Viesti

en: Message Sent!
fi: Viesti lähetetty!

en: Message failed. Please check the console for possible error message.
fi: Viesti epäonnistui. Katso mahdollinen virhesanoma konsolista.

en: Message failed. Please try again.
fi: Viestin lähettäminen epäonnistui. Yritä uudelleen.

[ctx: Message that displays when a panel tab has no view to display]
en: Sorry, no content was found!
fi: Sisältöä ei löytynyt!

[ctx: Message that displays when there are no templates to display]
en: Sorry, no templates were found!
fi: Malleja ei löytynyt!

en: Meta Key
fi: Meta-avain

en: Meta Value
fi: Meta-arvo

en: Meta Value (Alphabetical)
fi: Meta-arvo (aakkosjärjestyksessä)

en: Meta Value (Numeric)
fi: Meta-arvo (numerojärjestyksessä)

en: Midpoint
fi: Keskipiste

en: Minimum Height
fi: Minimikorkeus

en: Minute
fi: Minuutti

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Misc
fi: Muuta

en: Missing header or wrong module type!
fi: Väärä headertieto tai väärä moduulityyppi!

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile Colors
fi: Mobiilivärit

en: Mobile Photo
fi: Kuva

en: Mod Security fix
fi: Mod Security korjaus

en: Module
fi: Moduuli

en: Module Saved!
fi: Moduuli tallennettu!

[ctx: Module name]
en: %s Added
fi: %s lisätty

[ctx: Module name]
en: %s Deleted
fi: %s poistettu

[ctx: Module name]
en: %s Duplicated
fi: %s monistettu

[ctx: Module name]
en: %s Edited
fi: Kohdetta %s muokattu

[ctx: Module name]
en: %s Moved
fi: %s siirretty

[ctx: Module settings form tab. Display on mobile devices.]
en: Mobile
fi: Mobiili

en: Modules
fi: Moduulit

en: Modules Used
fi: Käytössä olevat moduulit

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: More
fi: Lisää

en: More Link
fi: Lisää-linkki

en: More Link Text
fi: Lisää-linkin teksti

en: Move
fi: Siirrä

en: Move your mouse over rows, columns or modules to edit and interact with them.
fi: Voit muokata ja muuttaa rivejä, sarakkeita tai moduuleja viemällä osoittimen niiden kohdalle.

en: Multiple Products
fi: Useita tuotteita

en: My Account
fi: OMA TILISI

en: NEW: Completely re-designed responsive editing experience that is in an iFrame, accurate and easy to work with!
fi: UUTTA: Täysin uudelleen toteutettu responsiivinen muokkaustila, joka toimii iFramessa ja on tarkka ja helppokäyttöinen!

en: NEW: Enter CSS/JS for each row, column or module!
fi: UUTUUS: Syötä CSS/JS jokaiselle riville, sarakkeelle tai moduulille!

en: NEW: Integration with ACF Pro Blocks!
fi: UUTUUS: Integraatio ACF Pro Blocks -elementtien kanssa!

en: NEW: More flexibility when choosing to hide/show elements at different breakpoints.
fi: UUTTA: Joustavammat valintamahdollisuudet piilottaa/näyttää elementtejä eri laitetyyppien leveyksille.

en: NOTE:
fi: HUOMAUTUS:

en: NOTE: Not all custom post types may be supported.
fi: HUOM: Kaikkia omia julkaisutyyppejä ei välttämättä tueta.

en: Name
fi: Nimi

en: Name Field
fi: Nimikenttä

en: Name Field Placeholder
fi: Nimikentän paikkamerkkiteksti

en: Name Field Text
fi: Nimikentän teksti

en: Nav Position
fi: Navigoinnin sijainti

en: Nav Type
fi: Navigointityyli

[ctx: Nav type.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Navigation Arrows
fi: Navigointinuolet

en: Navigational arrows allow the visitor to freely move through the images in your slideshow. These are larger arrows that overlay your slideshow images and are separate from the control bar navigational arrows.
fi: Navigointinuolten avulla käyttäjä voi vaihtaa diaesityksen kuvia vapaasti. Nämä isokokoiset nuolet näkyvät kuvien peitekerroksessa ja ovat erillisiä ohjauspalkin navigointinuolista.

en: Need Some Help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Need a helping hand?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New Column
fi: Uusi sarake

en: New Row
fi: Uusi rivi

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: Next
fi: Seuraava

en: Next testimonial.
fi: Seuraava asiakaskommentti.

en: No
fi: Ei

en: No Clip
fi: Ei rajausta

en: No Columns Found
fi: Sarakkeita ei löytynyt

en: No Follow
fi: Älä seuraa

en: No Group
fi: Ei ryhmää

en: No Layout Templates Found
fi: Sommitelmamalleja ei löytynyt

en: No Menus Found.
fi: Valikoita ei löytynyt

en: No Modules Found
fi: Moduuleita ei löytynyt

en: No Notifications.
fi: Ei ilmoituksia.

en: No Photo
fi: Ei kuvaa

en: No Results Message
fi: Ei hakutuloksia -ilmoitus

en: No Revisions Found
fi: Versioita ei löytynyt

en: No Rows Found
fi: Rivejä ei löytynyt

en: No Thanks
fi: Ei kiitos

en: No Themer Layouts Found
fi: Themerin sommitelmia ei löytynyt

[ctx: No content panel search results found]
en: No Results Found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: No license info found.
fi: Lisenssin tietoja ei löytynyt.

en: No new changes to save
fi: Ei uusia tallennettavia muutoksia

en: No results found.
fi: Tuloksia ei löytynyt.

en: No saved columns found.
fi: Tallennettuja sarakkeita ei löytynyt.

en: No saved modules found.
fi: Tallennettuja moduuleja ei löytynyt.

en: No saved rows found.
fi: Tallennettuja rivejä ei löytynyt.

en: No settings selected.
fi: Asetuksia ei ole valittu.

en: No, Thank You
fi: Ei kiitos

en: Node Labels
fi: Noodien selitteet

en: None
fi: Ei mitään

en: None (No Separator)
fi: Ei mitään (ei erotinta)

en: None Selected
fi: Ei yhtään valittuna

en: Normal
fi: Normaali

en: Not Active!
fi: Ei käytössä!

en: Not Exists
fi: Ei löydy

en: Not valid Themer layout.
fi: Ei kelvollinen Themerin sommitelma.

en: Note: Please read the following info on email deliverability for this module.
fi: Huomautus: Lue seuraavat tiedot tämän moduulin sähköpostin toimituksesta.

en: Note: This method is deprecated, we strongly suggest you install the official Font Awesome plugin to get access to your custom uploaded icons and all the Font Awesome 6 icon sets.
fi: Huom! Tätä menetelmää ei enää tueta, joten suosittelemme että asennat Font Awesomen virallisen lisäosan, jotta saat käyttöösi omat lataamasi kuvakkeet ja kaikki Font Awesome 6:n kuvakesetit.

en: Nothing new to publish
fi: Ei uutta julkaistavaa

en: Nothing will display if left empty.
fi: Ei näytetä mitään, jos jätetään tyhjäksi.

en: Notification Subject
fi: Ilmoituksen aihe

en: Notification system
fi: Ilmoituskeskus

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Now that you know the basics, you're ready to start building! If at any time you need help, click the help icon in the upper right corner to access the help menu. Happy building!
fi: Nyt kun osaat perustoiminnot, voit alkaa rakentaa sivuasi! Jos tarvitset jossain kohdassa apua, voit avata ohjevalikon näytön oikeassa ylälaidassa olevasta ohjekuvakkeesta. Mukavia rakennushetkiä!

en: Number Background Color
fi: Numeron taustaväri

en: Number Border Radius
fi: Numeron taustan reunaviivan pyöristys

en: Number Color
fi: Numeron väri

en: Number Counter
fi: Numerolaskuri

en: Number Position
fi: Numeron paikka

en: Number Prefix
fi: Ennen numeroa

en: Number Spacing
fi: Numeron väli

en: Number Suffix
fi: Numeron jälkeen

en: Number Type
fi: Numeron tyyppi

en: Number Typography
fi: Numeron typografia

en: Number of Posts
fi: Artikkeleiden määrä

en: Number of Posts to Move
fi: Siirrettävien artikkeleiden määrä

en: Number of Products
fi: Tuotteiden määrä

en: Number of seconds to complete the animation.
fi: Animaation kesto sekunteina.

en: Numbers
fi: Numerot

en: Numbers + Circles
fi: Numerot ja ympyrät

en: Numbers and Text
fi: Numerot ja teksti

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Numeric With Leading Zeros
fi: Numeerinen, nolla edessä

en: OR
fi: TAI

en: Oblique
fi: Kursivoitu

en: Official Font Awesome Plugin
fi: Virallinen Font Awesome -lisäosa

en: Ok, got it!
fi: Selvä homma!

en: On Hover
fi: Kun osoitin kohdalla

en: Once After Countdown End
fi: Yhdesti laskennan päätyttyä

en: Once you're finished, click the Done button to publish your changes, save a draft or revert back to the last published state.
fi: Kun olet valmis, napsauta Valmis-painiketta julkaistaksesi muutoksesi, tallentaaksesi luonnoksen tai palauttaaksesi sivun viimeksi julkaistuun tilaan.

en: Only Numbers
fi: Vain numerot

en: Operator to test.
fi: Testattava operaattori.

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Optional advanced feature to make use of Google’s v3 analytical capabilities.
fi: Valinnainen edistynyt ominaisuus, jolla voi hyödyntää Googlen v3:n analytiikkatoimintoja.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for each post to improve accessibility and machine-readability.
fi: Valinnainen. Valitse sopiva HTML5-sisällönosiointielementti jokaista artikkelia varten. Tämä parantaa käytettävyyttä ja koneluettavuutta.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this column to improve accessibility and machine-readability.
fi: Valinnainen. Valitse sopiva HTML5-sisällön osiointielementti tätä saraketta varten, jos haluat parantaa sivun käytettävyyttä ja koneellista luettavuutta.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this module to improve accessibility and machine-readability.
fi: Valinnainen. Valitse sopiva HTML5-sisällön osiointielementti tätä moduulia varten, jos haluat parantaa sivun käytettävyyttä ja koneellista luettavuutta.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this row to improve accessibility and machine-readability.
fi: Valinnainen. Valitse sopiva HTML5-sisällön osiointielementti tätä riviä varten, jos haluat parantaa sivun käytettävyyttä ja koneellista luettavuutta.

en: Optional. Choose an appropriate Heading Tag for each Post Title.
fi: Valinnainen. Valitse sopiva otsikkotunniste kunkin artikkelin otsikolle.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this column.
fi: Valinnainen. Määritä tämän sarakkeen katseluun vaadittava <a%s>rooli</a>.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this module.
fi: Valinnainen. Määritä tämän moduulin katseluun vaadittava <a%s>rooli</a>.

en: Optional. Set the <a%s>capability</a> required for users to view this row.
fi: Valinnainen. Määritä tämän rivin katseluun vaadittava <a%s>rooli</a>.

en: Order
fi: Järjestys

en: Order By
fi: Järjestä

en: Order Tracking
fi: Tilauksenseuranta

en: Ordered List (ol)
fi: Numeroitu luettelo (ol)

en: Orientation
fi: Suunta

en: Other
fi: Muu

en: Outline Panel
fi: Rakennepaneeli

en: Overlay
fi: Peite

en: Overlay Background Color
fi: Peitteen väri

en: Overlay Color
fi: Peitteen väri

en: Overlay Colors
fi: Peitteen värit

en: Overlay Enabled
fi: Peite käytössä

en: Overlay Gradient
fi: Liukuväripeite

en: Overlay Hide
fi: Piilota peite

en: Overlay Hide Delay
fi: Peitteen piilotuksen viive

en: Overlay Text Color
fi: Peitteen tekstin väri

en: Overlay Type
fi: Peitteen tyyppi

en: Overline
fi: Viiva yläpuolella

en: Override Core Templates
fi: Korvaa perusmallit

en: Override network settings?
fi: Korvataanko verkon asetukset?

en: Overrides the Icon applied to the module settings.
fi: Ohittaa moduulin asetuksissa käytössä olevan kuvakkeen.

en: PHP Version
fi: PHP-versio

en: Padding
fi: Sisämarginaali

en: Pages &rarr; Add New
fi: Sivut &rarr; Lisää uusi

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Pagination Style
fi: Sivunumeroinnin tyyli

[ctx: Pagination style.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Panorama
fi: Panoraama

en: Parent Category ID
fi: Yläkategorian tunnus

en: Password
fi: Salasana

en: Password Field
fi: Salasana-kenttä

en: Password Field Text
fi: Salasanakentän teksti

en: Password associated with the username. Make this a Long Passphrase.
fi: Käyttäjätunnusta vastaava salasana. Käytä pitkää salasanaa.

en: Paste %s Settings
fi: Liitä %s asetukset

en: Paste Column Settings
fi: Liitä sarakkeen asetukset

en: Paste Row Settings
fi: Liitä rivin asetukset

en: Paste color here...
fi: Liitä väri tähän...

en: Pause On Hover
fi: Keskeytä kun osoitin kohdalla

en: Percent
fi: Prosentti

en: Phone
fi: Puhelinnumero

en: Phone Field
fi: Puhelinnumerokenttä

en: Phone Field Placeholder
fi: Puhelinkentän paikkamerkkiteksti

en: Photo
fi: Kuva

en: Photo Border
fi: Kuvan reunaviiva

en: Photo Count
fi: Kuvien määrä

[ctx: Photo Crop.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Photo File
fi: Kuvatiedosto

en: Photo Link
fi: Kuvan linkki

en: Photo Page
fi: Kuvasivu

en: Photo Selected
fi: kuva valittu

en: Photo Size
fi: Kuvan koko

en: Photo Source
fi: Kuvan lähde

en: Photo Spacing
fi: Kuvan välistys

en: Photo Style
fi: Kuvan tyyli

en: Photo URL
fi: Kuvan URL

[ctx: Photo size.]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: Photo size.]
en: Medium
fi: Keskikoko

[ctx: Photo size.]
en: Small
fi: Pieni

en: Photos
fi: Kuvat

en: Photos Selected
fi: kuvaa valittu

en: Pick a font...
fi: Valitse fontti...

en: Pinterest Button
fi: Pinterest-painike

en: Placeholder Text
fi: Paikkamerkkiteksti

en: Play Button
fi: Toista-painike

en: Play/Pause
fi: Toista/Pysäytä

en: Playback
fi: Toisto

en: Please Wait...
fi: Odota hetki…

en: Please check the captcha to verify you are not a robot.
fi: Tarkista captcha-koodi todistaaksesi, ettet ole robotti.

en: Please connect an account before saving.
fi: Yhdistä tili ennen tallentamista.

en: Please enter a color first.
fi: Valitse väri ensin.

en: Please enter a message.
fi: Kirjoita viestisi.

en: Please enter a subject.
fi: Kirjoita aihe.

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Please enter a valid email.
fi: Anna toimiva sähköpostiosoite.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates.
fi: Anna voimassa oleva lisenssiavain, jotta voit ottaa automaattiset päivitykset käyttöön.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates. %s
fi: Anna voimassa oleva lisenssiavain, jotta voit ottaa automaattiset päivitykset käyttöön. %s

en: Please enter a valid phone number.
fi: Anna toimiva puhelinnumero.

en: Please enter at least one tag before saving.
fi: Anna vähintään yksi tunniste ennen tallentamista.

en: Please enter your name.
fi: Anna nimesi.

en: Please enter your password.
fi: Kirjoita salasanasi.

en: Please enter your username/email.
fi: Kirjoita käyttäjätunnuksesi/sähköpostiosoitteesi.

en: Please register this website with AWeber to get your Authorization Code. <a%s>Register Now</a>
fi: Rekisteröi tämä sivusto AWeber-palveluun niin saat valtuutuskoodin. <a%s>Rekisteröi nyt</a>

en: Please select a list before saving.
fi: Valitse lista ennen tallentamista.

en: Please select an account before saving.
fi: Valitse tili ennen tallentamista.

en: Please select either a background layout or content layout before submitting.
fi: Valitse jos taustasommitelma tai sisältösommitelma ennen hyväksymistä.

en: Please specify a poster image if Video Lightbox is enabled.
fi: Määritä iso still-kuva, jos Video Lightbox on käytössä.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin.
fi: Tee tilaus, jotta saat tämän lisäosan päivitykset automaattisesti.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin. %s
fi: Tee tilaus, jotta saat tämän lisäosan päivitykset automaattisesti. %s

en: Please type "uninstall" in the box below to confirm that you really want to uninstall the page builder and all of its data.
fi: Kirjoita "uninstall" vahvistaaksesi, että haluat todella poistaa page builderin ja sen kaikki tiedot.

en: Plugin Branding
fi: Lisäosan brändäys

en: Plugin Icon URL
fi: Lisäosan kuvakkeen URL

en: Plugin Name
fi: Lisäosan nimi

[ctx: Plugin action link label.]
en: Change Log
fi: Muutosloki

[ctx: Plugin action link label.]
en: Upgrade
fi: Päivitä

[ctx: Plugin setup page: Delete icon set.]
en: Delete
fi: Poista

[ctx: Plugin setup page: Modules.]
en: All
fi: Kaikki

en: Plugins Count
fi: Lisäosien määrä

en: Plugins Page
fi: Lisäosat-sivu

en: Plus sign
fi: Plusmerkki

en: Popularity
fi: Suosio

en: Portrait
fi: Pystykuva

en: Position
fi: Asemointi

en: Post
fi: Julkaisu

en: Post Alignment
fi: Artikkelin tasaus

en: Post Background Color
fi: Artikkeli taustaväri

en: Post Content
fi: Artikkelin sisältö

en: Post Excerpt
fi: Julkaisun ote

en: Post Hover Transition
fi: Artikkelin siirtymä kun osoitin kohdalla

en: Post Icon
fi: Artikkelin kuvake

en: Post Icon Color
fi: Artikkeli kuvakkeen väri

en: Post Icon Position
fi: Artikkelin kuvakkeen sijainti

en: Post Icon Size
fi: Artikkelin kuvakkeen koko

en: Post Info
fi: Artikkelin tiedot

en: Post Info Color
fi: Artikkelin tietojen väri

en: Post Info Typography
fi: Artikkelin tietojen typografia

en: Post Max Width
fi: Artikkelin maksimileveys

en: Post Padding
fi: Artikkelin sisämarginaali

en: Post Spacing
fi: Artikkelin välistys

en: Post Terms
fi: Artikkelin määritteet

en: Post Title
fi: Artikkelin otsikko

en: Post Type
fi: Artikkelityyppi

en: Post Types
fi: Artikkelityypit

en: Post Width
fi: Artikkelin leveys

en: Post was not valid Themer layout.
fi: Artikkeli ei ollut kelvollinen Themerin sommitelma.

en: Posted in
fi: Julkaistu kohteessa

en: Poster Image must be specified for the Lightbox to work.
fi: Iso still-kuva on määritettävä, jotta Lightbox toimisi.

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Posts Carousel
fi: Artikkelikaruselli

en: Posts Element
fi: Artikkelien elementti

en: Posts Element Class
fi: Artikkelien elementtiluokka

en: Posts Element Class for UL
fi: Artikkelien elementtiluokka (UL)

en: Posts Per Page
fi: Artikkeleita sivulla

en: Posts Slider
fi: Artikkelien diaesitys

en: Posts Title Tag
fi: Artikkeleiden otsikon tunniste

en: Prefer GD for image cropping
fi: Valitse GD kuvan rajaamiseen

en: Premium Features
fi: Maksulliset ominaisuudet

en: Prerelease Documentation
fi: Ennakkojulkaisujen dokumentaatio

en: Prerelease Updates
fi: Ennakkojulkaistut päivitykset

en: Preview Layout
fi: Esikatsele sommitelmaa

en: Preview and responsive editing will use these values when enabled.
fi: Esikatselu ja responsiivinen muokkaus käyttävät näitä arvoja, kun ne ovat käytössä.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous testimonial.
fi: Edellinen asiakaskommentti.

en: Price
fi: Hinta

en: Price Box
fi: Hintalaatikko

en: Price Color
fi: Hinnan väri

en: Price Features
fi: Hintaominaisuudet

en: Price Option 2
fi: Hintavaihtoehto 2

en: Price Style
fi: Hinnan tyyli

[ctx: Price features displayed in pricing box.]
en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Pricing Box
fi: Hinnoittelulaatikko

en: Pricing Boxes
fi: Hinnoittelulaatikot

en: Pricing Options
fi: Hinnoitteluvaihtoehdot

en: Pricing Table
fi: Hintataulukko

en: Pro Icons
fi: Pro-kuvakkeet

en: Product Category
fi: Tuoteosasto

en: Product Category IDs to include
fi: Sisällytettävien tuoteosastojen tunnukset

en: Product Category Sort Direction
fi: Tuoteosastojen järjestys

en: Product ID
fi: Tuotetunnukset

en: Product IDs
fi: Tuotetunnukset

en: Product Page
fi: Tuotesivu

en: Product Tags
fi: Tuotteen polkutunnus

en: Products IDs
fi: Tuotteiden tunnukset

en: Products Source
fi: Tuotteiden lähde

en: Products per page
fi: Tuotteita yhdellä sivulla

en: Profile ID
fi: Profiilin tunnus

en: Publish
fi: Julkaise

en: Publish Changes
fi: Julkaise muutokset

en: Publish Layout
fi: Julkaise sommitelma

en: Publish Your Changes
fi: Julkaise tekemäsi muutokset

en: Publish changes and exit
fi: Julkaise muutokset ja sulje

en: Publishing Changes
fi: Julkaistaan muutoksia

en: Pull images from the WordPress media library or a gallery on your SmugMug site by inserting the RSS feed URL from SmugMug. The RSS feed URL can be accessed by using the get a link function in your SmugMug gallery.
fi: Hae kuvia WordPressin Mediakirjastosta tai SmugMug-sivuston galleriasta lisäämällä SmugMugin RSS-syötteen URL-osoitteen. RSS-syötteen URL-osoitteen voi selvittää SmugMug-gallerian linkinpoimintatoiminnolla.

en: Radial
fi: Ympyrä

en: Radius
fi: Pyöristys

en: Random
fi: Satunnainen

en: Random Bars
fi: Satunnaiset palkit

en: Random Boxes
fi: Satunnaiset laatikot

en: Randomize Photos
fi: Näytä kuvat satunnaisesti

en: Rating
fi: Arviot

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Ready to find out more?
fi: Haluatko lisätietoja?

en: Ready to start building? Add a new page and jump into Beaver Builder by clicking the Launch Beaver Builder button shown on the image.
fi: Oletko valmis tekemään sivuja? Lisää uusi sivu ja käynnistä Beaver Builder napsauttamalla kuvassa näkyvää Käynnistä Beaver Builder -painiketta.

en: Rebuilt the theme cache
fi: Teeman välimuisti luotiin uudelleen

en: Recent Products
fi: Viimeisimmät tuotteet

en: Recently used icons
fi: Viimeksi käytetyt kuvakkeet

en: Rectangle
fi: Nelikulmio

en: Redirect
fi: Ohjaa sivulle

en: Redirect To
fi: Uudelleenohjaa kohteeseen

en: Redirect URL
fi: Ohjaa uudelleen osoitteeseen

en: Redirect to search page
fi: Ohjaa hakusivulle

en: Referrer URL
fi: Liikenteen lähteen URL

en: Register keys for your website at the <a%1$s>Google Admin Console</a>. You need a different key pair for each reCAPTCHA validation type. <br /><br /><a%2$s>More info about v3 reCAPTCHA.</a>
fi: Rekisteröi sivustosi API-avaimt <a%1$s>Google Admin Consolessa</a>. Tarvitset erilliset avainparit jokaiselle reCAPTCHA-vahvistustyypille. <br /><br /><a%2$s>Katso lisätietoja v3 reCAPTCHAsta.</a>

en: Regular
fi: Normaali

en: Relation
fi: Suhde

en: Remember last used tab
fi: Muista viimeksi käytetty välilehti

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Account
fi: Poista tili

en: Remove Video
fi: Poista video

en: Render a Countdown module.
fi: Tee laskurimoduuli.

en: Render a WordPress audio shortcode.
fi: Tuota WordPressin audio-lyhytkoodi.

en: Render a WordPress or embedable video.
fi: Näytä WordPress- tai upotettava video.

en: Render shortcodes in CSS/JS
fi: Renderöi lyhytkoodit CSS/JS:llä

en: Renders a WordPress menu.
fi: Tuottaa WordPressin valikon.

en: Renders a series of call to action buttons.
fi: Muodostaa toimintopainikkeiden sarjan.

en: Renders an animated number counter.
fi: Tee animoitu numerolaskuri.

en: Repeat
fi: Toista

en: Replace
fi: Korvaa

en: Replace Existing Layout
fi: Korvaa nykyinen sommitelma

en: Replace Video
fi: Korvaa video

en: Reset Column Widths
fi: Palauta sarakkeiden leveydet

en: Reset Row Width
fi: Palauta rivin leveys

en: Reset Settings
fi: Tyhjennä asetukset

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Responsive Breakpoint
fi: Responsiivisen asettelun raja-arvo

en: Responsive Dropdowns
fi: Responsiiviset avattavat valikot

en: Responsive Editing
fi: Responsiivisten näkymien muokkaus

en: Responsive Iframe UI
fi: Responsiivinen Iframe käyttöliittymä

en: Responsive Layout
fi: Responsiivinen asettelu

en: Responsive Style
fi: Responsiivisuuden tyyli

en: Responsive Toggle
fi: Valitsin responsiivisessa asettelussa

en: Results
fi: Tulokset

en: Reverse Column Order
fi: Käänteinen sarakejärjestys

en: Revision Restored
fi: Aiempi versio palautettu

en: Revisions
fi: Muutosversiot

en: Revisions Limit
fi: Versiorajoitus

en: Revisions are disabled for this site. Please contact your host if you aren't sure how to enable revisions.
fi: Versiot on poistettu käytöstä tällä sivustolla. Ota yhteyttä ylläpitäjään, jos et ole varma, miten muutosversiot otetaan käyttöön.

en: Ribbon
fi: Nauha

en: Ribbon Background Color
fi: Nauhan taustaväri

en: Ribbon Position
fi: Nauhan sijainti

en: Ribbon Style
fi: Nauhan tyyli

en: Ribbon Text
fi: Nauhan teksti

en: Ribbon Text Color
fi: Nauhan tekstin väri

en: Right
fi: Oikealla

en: Right Bottom
fi: Oikea alareuna

en: Right Center
fi: Oikealla keskellä

en: Right Content
fi: Oikea sisältö

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Right To Left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Right Top
fi: Oikea yläreuna

en: Right of Content
fi: Sisällön oikealla puolella

en: Right of Heading
fi: Otsikon oikealla puolella

en: Right of Text and Heading
fi: Tekstin ja otsikon oikealla puolella

en: Roman Numerals (Lower)
fi: Roomalaiset numerot (alempi)

en: Roman Numerals (Upper)
fi: Roomalaiset numerot (ylempi)

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Rounded
fi: Pyöristetty

en: Row
fi: Rivi

en: Row Added
fi: Rivi lisätty

en: Row Deleted
fi: Rivi poistettu

en: Row Duplicated
fi: Rivi monistettu

en: Row Edited
fi: Riviä muokattu

en: Row Moved
fi: Rivi siirretty

en: Row Resized
fi: Rivin kokoa muutettu

en: Row Saved!
fi: Rivi tallennettu!

en: Row Settings
fi: Rivin asetukset

en: Row Template Added
fi: Rivimalli lisätty

en: Rows
fi: Rivit

en: SAFEMODE
fi: VIKASIETOTILA

en: Sale Products
fi: Alennustuotteet

en: Save
fi: Tallenna

en: Save As...
fi: Tallenna nimellä...

en: Save Branding
fi: Tallenna brändäys

en: Save Cache Clearing Tool Settings
fi: Tallenna välimuistin tyhjennystoiminnon asetukset

en: Save Changes and Exit
fi: Tallenna muutokset ja sulje

en: Save Column
fi: Tallenna sarake

en: Save Core Template
fi: Tallenna perusmalli

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Save Help Button Settings
fi: Tallenna ohjepainikkeen asetukset

en: Save Icon Settings
fi: Tallenna kuvakeasetukset

en: Save License Key
fi: Tallenna lisenssiavain

en: Save Module
fi: Tallenna moduuli

en: Save Module Settings
fi: Tallenna moduulin asetukset

en: Save New Template
fi: Tallenna uusi malli

en: Save Post Types
fi: Tallenna julkaisutyypit

en: Save Prerelease Settings
fi: Tallenna ennakkojulkaisuasetukset

en: Save Row
fi: Tallenna rivi

en: Save Template
fi: Tallenna malli

en: Save Template Settings
fi: Tallenna malliasetukset

en: Save User Access Settings
fi: Tallenna käyttäjien käyttöoikeusasetuksia

en: Save With Errors
fi: Tallenna virheistä huolimatta

en: Save the current layout as a template that can be reused under <strong>Templates &rarr; Saved Templates</strong>.
fi: Tallenna nykyinen sommitelma malliksi, jota voi käyttää uudelleen kohdasta <strong>Mallit ja Tallennetut mallit</strong>.

en: Save, export, and reuse full-page layouts, rows, and modules.
fi: Mahdollisuus tallentaa, viedä ja käyttää kokonaisia sivuja, rivejä ja moduuleita uudelleen.

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saved Column
fi: Tallennettu sarake

en: Saved Columns
fi: Tallennetut sarakkeet

en: Saved Module
fi: Tallennettu moduuli

en: Saved Modules
fi: Tallennetut moduulit

en: Saved Row
fi: Tallennettu rivi

en: Saved Rows
fi: Tallennetut rivit

en: Saved Template
fi: Tallennettu malli

en: Saved Templates
fi: Tallennetut mallit

en: Saving...
fi: Tallennetaan…

en: Scale
fi: Skaalaus

en: Scale Down
fi: Skaalaa alas

en: Scale Up
fi: Skaalaa ylös

en: Scale X
fi: Skaalaa X

en: Screen Reader Text
fi: Näytönlukuohjelman teksti

en: Scroll
fi: Vieritä

en: Search
fi: Haku

en: Search Icons
fi: Hae kuvakkeita

en: Search Menu
fi: Haku-valikko

en: Search Modules
fi: Etsi moduuleita

en: Search Saved Items...
fi: Etsi tallennettuja kohteita...

en: Search...
fi: Hae…

en: Second
fi: Sekunti

en: Seconds
fi: Sekuntia

en: Secret Key
fi: Salainen avain

en: See %s for more information.
fi: Katso %s saadaksesi lisätietoja.

en: See our Knowledge Base for more info.
fi: Katso lisätietoja Beaver Builderin tietämyskannasta.

en: See the %s for more information.
fi: Katso lisätietoja osoitteesta %s.

en: Select
fi: Valitse

en: Select A Preset
fi: Valitse esiasetus

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Audio
fi: Valitse äänitiedosto

en: Select Column
fi: Valitse sarake

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: Select Icon
fi: Valitse kuvake

en: Select Modules
fi: Valitse moduulit

en: Select Photo
fi: Valitse kuva

en: Select Photos
fi: Valitse kuvat

en: Select Row
fi: Valitse rivi

en: Select Template
fi: Valitse Malli

en: Select Video
fi: Valitse video

en: Select a WordPress menu that you created in the admin under Appearance > Menus.
fi: Valitse pääkäyttäjänä luomasi WordPressin valikko kohdassa Ulkoasu > Valikot.

en: Select a city
fi: Valitse kaupunki

[ctx: Select a form a ActiveCampaign.]
en: Form
fi: Lomake

en: Select an icon for the Ordered List (ol).
fi: Valitse numeroidussa luettelossa (ol) käytettävä kuvake.

en: Select an icon for the Unordered List (ul).
fi: Valitse numeroimattomassa luettelossa (ul) käytettävä kuvake.

[ctx: Select the list type.]
en: Type
fi: Tyyppi

en: Select the post types you would like the builder to work with.
fi: Valitse ne julkaisutyypit, joiden kohdalla haluat käyttää builderia.

en: Select...
fi: Valitse...

en: Selected
fi: Valittu

en: Selection Order
fi: Valintajärjestys

en: Send
fi: Lähetä

en: Send To Email
fi: Lähetä sähköpostiosoitteeseen

en: Send Usage Data
fi: Lähetä käyttötilastoja

en: Sent!
fi: Lähetetty!

en: Separator
fi: Erotin

en: Separator Color
fi: Erottimien väri

en: Separator Line Color
fi: Erotinviivan väri

en: Separator Size
fi: Erottimen koko

en: Separator Type
fi: Erottimen tyyppi

en: Separators
fi: Erottimet

en: Server Type
fi: Palvelimen tyyppi

en: Service
fi: Palvelu

en: Set to 0 to completely disable revisions for layouts/pages controlled by the builder
fi: Aseta arvoksi 0, jos haluat poistaa versiot kokonaan käytöstä editorista

en: Set to 0 to completely disable undo/redo history
fi: Aseta arvoksi 0, jos haluat poistaa peruutus-/uudelleentoimitushistorian kokonaan käytöstä

en: Setting this to yes will make all of the columns in this group the same height regardless of how much content is in each of them.
fi: Jos valitset Kyllä, tämän ryhmän kaikki sarakkeet muutetaan saman korkuisiksi niiden sisällön pituudesta riippumatta.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings could not be saved.
fi: Asetuksia ei voitu tallentaa.

en: Settings updated!
fi: Asetukset päivitetty!

en: Shadow
fi: Varjo

en: Shape
fi: Muoto

en: Shape Container
fi: Muodon rajoitusalue

en: Share a project, ask a question, or just say hi! For news about new features and updates, like our <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Facebook Page</a> or follow us <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">on Twitter</a>.
fi: Tule mukaan ja kerro projektistasi, kysy kysymyksiä tai tutustu muihin jäseniin! Jos haluat saada ilmoituksia uusista ominaisuuksista ja päivityksistä, tykkää <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Facebook-sivustamme</a> tai seuraa meitä <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">Twitterissä</a>.

en: Shared Styles
fi: Jaetut tyylit

en: ShortCode
fi: Lyhytkoodi

en: Show
fi: Näytä

en: Show All Categories
fi: Näytä kaikki kategoriat

en: Show Arrows
fi: Näytä nuolet

en: Show Artist Name
fi: Näytä esittäjän nimi

en: Show Both
fi: Näytä molemmat

en: Show Caption
fi: Näytä kuvateksti

en: Show Captions
fi: Näytä kuvatekstit

en: Show Dots
fi: Näytä pisteet

en: Show Facebook
fi: Näytä Facebook

en: Show Featured Image?
fi: Näytä artikkelikuva?

en: Show Forget Password Link
fi: Näytä Unohditko salasanan -linkki

en: Show Google+
fi: Näytä Google+

en: Show Labels Only
fi: Näytä vain kenttien otsikot

en: Show List Separator
fi: Näytä luettelon erotin

en: Show Logout Button
fi: Näytä Kirjaudu ulos -painike

en: Show Message
fi: Näytä viesti

en: Show Placeholders Only
fi: Näytä vain paikkamerkit

en: Show Play/Pause
fi: Näytä Toista/Pysäytä

en: Show Playlist
fi: Näytä soittolista

en: Show Remember Login
fi: Näytä Muista kirjautumistiedot

en: Show Ribbon
fi: Näytä nauha

en: Show Saved Column Categories?
fi: Näytetäänkö tallennettujen sarakkeiden kategoriat?

en: Show Saved Module Categories?
fi: Näytetäänkö tallennettujen moduulien kategoriat?

en: Show Saved Row Categories?
fi: Näytetäänkö tallennettujen rivien kategoriat?

en: Show Search
fi: Näytä hakutoiminto

en: Show Separators
fi: Näytä erottimet

en: Show Thumbnail
fi: Näytä pikkukuva

en: Show Time Separators
fi: Kaikki aikavälit

en: Show Track Numbers
fi: Näytä kappaleiden numerot

en: Show Twitter
fi: Näytä Twitter

en: Show Video on Lightbox
fi: Näytä video Lightboxissa

en: Show advanced module usage
fi: Näytä moduulien käytön tarkat tiedot

en: Show custom labels for Nodes.
fi: Näytä noodien mukautetut selitteet.

en: Show detailed module usage on modules tab.
fi: Näytä moduulien yksityiskohtainen käyttö moduulit-välilehdellä.

en: Show duplicate action link in WP Admin Bar
fi: Näytä päällekkäinen toimintolinkki WP-hallintapalkissa

en: Show duplicate action links in WP Admin
fi: Näytä päällekkäiset toimintolinkit WP-hallintapalkissa

en: Show labels/placeholders
fi: Näytä otsikot/paikkamerkit

en: Show on Checkout
fi: Näytä kassalla

en: Show only featured products?
fi: Näytetäänkö vain esittelyssä olevat tuotteet?

en: Show only on-sale products?
fi: Näytetäänkö vain alennuksessa olevat tuotteet?

en: Show only recent products?
fi: Näytetäänkö vain uusimmat tuotteet?

en: Show saved row, column and module categories as sections in the page builder sidebar. A new section will be created for category.
fi: Näytä tallennettujen rivien ja moduulien kategoriat omina osioinaan Page Builderin sivupalkissa. Kullekin kategorialle luodaan oma osionsa.

en: Show title attribute on mouse hover
fi: Näytä otsikon attribuutti kun osoitin kohdalla

en: Shows the search form if no posts are found.
fi: Näytä hakulomake, jos mitään artikkeleita ei löydy.

en: Shuffle
fi: Sekoita

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Signed
fi: Allekirjoitettu

en: Single Product
fi: Yksittäinen tuote

en: Site Key
fi: Sivuston avain

en: Size
fi: Koko

en: Skew X
fi: Vinota X

en: Skew Y
fi: Vinota Y

en: Skin Color
fi: Tyylin väri

en: Skip this many posts that match the specified criteria.
fi: Ohita näin monta julkaisua, jotka vastaavat annettuja ehtoja.

en: Slanted Edge
fi: Vino reuna

en: Slide
fi: Dia

en: Slide Down
fi: Liu'uta alas

en: Slide Horizontal
fi: Liuku vaakasuunnassa

en: Slide Label
fi: Dian merkintä

en: Slide Settings
fi: Dia-asetukset

en: Slide Up
fi: Liu'uta ylös

en: Slide Vertical
fi: Liuku pystysuunnassa

en: Slider
fi: Vaihtuva teksti

en: Slider Controls
fi: Vaihtuvien osioiden säätimet

en: Slides
fi: Diat

en: Slideshow
fi: Diaesitys

[ctx: Slideshow transition type.]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Slideshow transition.]
en: None
fi: Ei mitään

en: Slow
fi: Hidas

en: Small
fi: Pieni

en: Small Caps
fi: Kapiteeli

en: Small Data Mode
fi: Vähän dataa käyttävä tila

en: Small Device Breakpoint
fi: Pienen laitteen leveyden raja-arvo

en: Small Devices Only
fi: Vain pienissä laitteissa

en: Small and Medium
fi: Pieni ja Keskisuuri

en: Social
fi: Some

en: Social Button
fi: Some-painike

en: Social Buttons
fi: Some-painikkeet

en: Solid
fi: Yhtenäinen

en: Some bad characters were found in the xml file
fi: Xml-tiedostosta löytyi joitakin virheellisiä merkkejä

en: Some hosts use a proxy cache like Varnish or Litespeed. The following setting attempts to invalidate the cache using a remote request. If you are unsure what this does, leave it disabled.
fi: Jotkut hosting-palvelut käyttävät proxy-välimuistitoimintoa, kuten Varnish tai Litespeed. Seuraava asetus yrittää mitätöidä välimuistin etäpyynnön avulla. Jos et ole varma mitä tämä toiminto tekee, älä ota sitä käyttöön.

en: Something went wrong. Please check your entries and try again.
fi: Jokin meni vikaan. Tarkista antamasi tiedot ja yritä uudelleen.

en: Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.
fi: Emme löytäneet hakuasi vastaavia artikkeleita. Muokkaa hakua ja yritä uudelleen.

en: Sort By
fi: Järjestys

en: Sort Direction
fi: Järjestyksen suunta

en: Sort Product Category By
fi: Tuoteosastojen järjestys:

[ctx: Sort by.]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: Sort by.]
en: Name
fi: Nimi

en: Source
fi: Lähde

en: Spacing
fi: Välistys

en: Speed
fi: Nopeus

[ctx: Speed.]
en: Medium
fi: Keskikoko

en: Spots
fi: Pisteet

en: Spread
fi: Levitys

en: Square
fi: Neliö

en: Square ( &#9632; )
fi: Neliö ( &#9632; )

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Stacked Layout
fi: Pinottu asettelu

en: Standard
fi: Normaali

en: Standard Modules
fi: Vakiomoduulit

en: Start Counter
fi: Aloita laskuri

en: Start shopping
fi: Aloita ostosten teko

en: Start typing...
fi: Kirjoita...

en: Status must be either draft or publish
fi: Tilan on oltava joko luonnos tai julkaisu

en: Step One
fi: Vaihe yksi

en: Step Two
fi: Vaihe kaksi

en: Sticky on Scroll
fi: Pysyy paikallaan sivua vieritettäessä

en: Straight
fi: Suora

en: Structure
fi: Rakenne

en: Style
fi: Tyyli

en: Style &amp Spacing
fi: Tyyli ja välistys

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject Field
fi: Aihekenttä

en: Subject Field Placeholder
fi: Aihekentän paikkamerkkiteksti

en: Submenu Icon
fi: Alavalikon kuvake

en: Submenu Icon click
fi: Alavalikon kuvaketta napsauttamalla

en: Submit changes for review and exit
fi: Lähetä muutokset tarkasteluun ja sulje

en: Submit for Review
fi: Lähetä tarkistettavaksi

en: Subscribe Form
fi: Liittymislomake

en: Subscribe Form Signup
fi: Liittymislomakkeen liittyminen

en: Subscribe Now
fi: Liity nyt

en: Subscribe!
fi: Tilaa!

en: Subscription has been updated. Please check your email for further instructions.
fi: Tilaus on päivitetty. Katso lisätietoja sähköpostistasi.

en: Success
fi: Onnistui

en: Success Action
fi: Toiminto kun onnistuu

en: Success URL
fi: Onnistumissivun URL

en: Support ticket
fi: Tukipyyntö

en: Sure, I'll help
fi: Joo, tottakai autan

en: Switch
fi: Kytkin

en: Switching to the native WordPress editor will disable your Beaver Builder layout until it is enabled again. Any edits made in the WordPress editor will not be converted to your Page Builder layout. Do you want to continue?
fi: Jos vaihdat WordPressin omaan editoriin, Beaver Builder -sommitelmasi poistetaan käytöstä siihen asti, kunnes otat Beaver Builderin taas käyttöön. Mitään WordPressin editoritilassa tehtyjä muutoksia ei siirretä Builderilla tehtyyn sommitelmaan. Haluatko jatkaa?

en: Tab(s) Status on Mobile
fi: Välilehtien tila mobiilissa

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Tags Slug
fi: Avainsanojen polkutunnus

en: Take A Tour
fi: Katso esittely

en: Take Full Control of Your Entire Website With Beaver Themer
fi: Hallitse koko verkkosivustoasi Beaver Themerin avulla

en: Take a Tour
fi: Katso esittely

en: Target URL
fi: Kohdeosoite

en: Technology
fi: Teknologia

en: Template
fi: Malli

en: Template Applied
fi: Malli otettu käyttöön

en: Template Data Exporter
fi: Mallien vientitoiminto

en: Template Exporter
fi: Mallien vientitoiminto

en: Template Saved!
fi: Malli tallennettu!

en: Template Settings
fi: Mallin asetukset

[ctx: Template name.]
en: Blank
fi: Tyhjä

[ctx: Template name.]
en: Name
fi: Nimi

en: Templates
fi: Mallit

en: Terms
fi: Määritteet

en: Terms Label
fi: Määritteiden selite

en: Terms Separator
fi: Määritteiden erotin

en: Terms and Conditions Checkbox
fi: Käyttöehtojen valintaruutu

en: Testimonial
fi: Asiakaskommentti

en: Testimonials
fi: Asiakaskommentit

en: Text
fi: Teksti

en: Text &amp; Photo
fi: Teksti ja kuva

en: Text &amp; Video
fi: Teksti ja video

en: Text After Number
fi: Teksti numeron jälkeen

en: Text Background Color
fi: Tekstin taustaväri

en: Text Before Number
fi: Teksti ennen numeroa

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Editor
fi: Tekstinmuokkain

en: Text Hover Color
fi: Tekstin väri kun osoitin kohdalla

en: Text Padding
fi: Tekstin sisämarginaali

en: Text Shadow
fi: Tekstin varjo

en: Text Spacing
fi: Tekstin välistys

en: Text Typography
fi: Tekstin typografia

en: Text Width
fi: Tekstin leveys

en: Text color shared by all slides. But take note that each slide has a set default Text Color of white.
fi: Tekstin väri on jaettu kaikille dioille. Huomaa kuitenkin, että jokaiselle dialle on asetettu oletustekstin väriksi valkoinen.

en: Text to appear above the number. Leave it empty for none.
fi: Numeron yläpuolella näytettävä numero. Jätä tyhjäksi, jos et halua lisätä tekstiä.

en: Text to appear after the number. Leave it empty for none.
fi: Teksti tulee numeron jälkeen. Jätä tyhjäksi, jos et halua lisätä tekstiä.

en: Thank you for choosing Beaver Builder and welcome to the colony! Find some helpful information below. Also, to the left are the Page Builder settings options.
fi: Kiitos, että valitsit Beaver Builderin ja tervetuloa yhteisöömme! Alla näkyy muutamia hyödyllisiä tietoja, ja Page Builderin asetusten valinnat näkyvät näytön vasemmassa reunassa.

en: Thank you!
fi: Kiitos!

en: Thanks for subscribing! Please check your email for further instructions.
fi: Kiitos tilauksestasi! Katso lisätietoja sähköpostistasi.

en: Thanks for your message! We’ll be in touch soon.
fi: Kiitos viestistäsi! Otamme sinuun pian yhteyttä.

en: The <strong>Beaver Builder</strong> plugin requires WordPress version 4.6 or greater. Please update WordPress before activating the plugin.
fi: <strong>Beaver Builder</strong> -lisäosa edellyttää vähintään WordPressin versiota 4.6. Päivitä WordPress uudempaan versioon ennen kuin otat lisäosan käyttöön.

en: The Beaver Builder Booster plugin is not compatible with your host.
fi: Beaver Builder Booster -lisäosa ei ole yhteensopiva palveluntarjoajasi kanssa.

en: The Builder remembers the last tab used in the row/column/module settings window.
fi: Editori muistaa rivin/sarakkeen/moduulin asetusikkunassa viimeksi käytetyn välilehden.

en: The ID of the list you would like users to subscribe to. The ID of a list can be found under "View all lists" in the section named ID.
fi: Sen listan tunnus, jolle haluat käyttäjien liittyä. Listan tunnus löytyy "Näytä kaikki listat"-osassa nimeltä tunnus (ID).

en: The Target URL field correlates to the page you would like your social icons to interface with. For example, if you show Facebook, the user will "Like" whatever you put in this field.
fi: Kohdeosoite-kenttä määrittää sen sivun, johon haluat somekuvakkeiden toimintojen viittaavan. Jos esimerkiksi Facebook on valittuna, käyttäjä tykkää siitä, mitä kirjoitat tähän kenttään.

en: The Templates admin menu has been renamed to Builder and split into useful sections for working with templates, rows and modules.
fi: Mallien ylläpitovalikon nimeksi on muutettu Builder, ja se on jaettu hyödyllisiin osioihin, jotka helpottavat mallien, rivien ja moduulien käyttöä.

en: The Tools button lets you save a template, duplicate a layout, edit the settings for a layout or edit the global settings.
fi: Työkalut-painikkeen avulla voit tallentaa mallin, monistaa sommitelman, muokata sommitelman asetuksia tai yleisiä asetuksia.

en: The URL where your Mautic application is installed (e.g. http://mautic.mywebsite.com).
fi: Mautic-sovelluksen asennusosoite (esimerkiksi http://mautic.mywebsite.com).

en: The URL where your Sendy application is installed (e.g. http://mywebsite.com/sendy).
fi: Sendy-sovelluksen asennusosoite (esimerkiksi http://mywebsite.com/sendy).

en: The alignment that will apply to all elements within the callout.
fi: Tasaus, jota sovelletaan huomioelementin kaikkiin osiin.

en: The browser width at which the layout will adjust for large devices.
fi: Selaimen leveys, jossa sommitelma sovitetaan käyttämään suurten laitteiden asetteluja.

en: The browser width at which the layout will adjust for medium devices such as tablets.
fi: Selaimen leveys, jossa keskisuurten laitteiden, kuten tablettien, sommitelma otetaan käyttöön.

en: The browser width at which the layout will adjust for small devices such as phones.
fi: Selaimen leveys, jossa pienten laitteiden, kuten puhelimien, sommitelma otetaan käyttöön.

en: The builder does not delete the post meta <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> and <code>_fl_builder_enabled</code> in case you want to reinstall it later. If you do, the builder will rebuild all of its data using those meta values.
fi: Builder ei poista julkaisun metatietoja <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> ja <code>_fl_builder_enabled</code>, jos haluat asentaa sen myöhemmin uudelleen. Jos asennat builderin uudelleen, se pystyy palauttamaan kaikki tiedot kyseisten metatietojen avulla.

en: The caption pulls from whatever text you put in the caption area in the media manager for each image. The caption is also pulled directly from SmugMug if you have captions set in your gallery.
fi: Kuvatekstitoiminto hakee sen tekstin, jonka olet kirjoittanut Mediakirjastossa kunkin kuvan kuvatekstiksi. Kuvatekstit noudetaan automaattisesti myös SmugMugista, jos olet ottanut kuvatekstit käyttöön galleriassasi.

en: The color applies to the overlay behind text over the background selections.
fi: Tämä väri koskee tekstin takana ja taustan päällä olevaa peitekerrosta.

en: The contact form will send to this e-mail. Defaults to the admin email.
fi: Yhteydenottolomake lähettää sähköpostiviestin tähän osoitteeseen. Oletusarvona käytetään ylläpitäjän sähköpostiosoitetta.

en: The email address associated with your Mad Mimi account.
fi: Mad Mimi -tiliin liitetty sähköpostiosoite.

en: The fastest way to find an answer to a question is to see if someone's already answered it!
fi: Nopein tapa löytää vastaus kysymykseen on tarkistaa, onko joku jo vastannut siihen!

[ctx: The first %s stands for custom branded "Page Builder" name. The second %s stands for the post type name.]
en: %1$s is currently active for this %2$s.
fi: %1$s on tällä hetkellä käytössä tälle artikkelityypille %2$s.

en: The following downloads are currently available for remote update with the subscription(s) associated with this license.
fi: Seuraavat lataukset voidaan päivittää etäyhteyden avulla tähän lisenssiin liittyvän tilauksen puitteissa.

en: The host you chose when you signed up for your account. Check your welcome email if you forgot it. Please enter it without the initial http:// (e.g. demo.ip-zone.com).
fi: Isäntäosoite, jonka valitsit kun rekisteröidyit tilillesi. Tarkista tervetuloa-viesti, jos olet unohtanut sen. Kirjoita se ilman http://:tä (esimerkiksi: demo.ip-zone.com).

en: The host you chose when you signed up for your account. Check your welcome email if you forgot it. Please enter it without the initial http:// (for example: demo.campayn.com).
fi: Isäntäosoite, jonka valitsit kun rekisteröidyit tilillesi. Tarkista tervetuloa-viesti, jos olet unohtanut sen. Kirjoita se ilman http://:tä (esimerkiksi: demo.campayn.com).

en: The inline logo will appear on the left or right side of odd menu items.
fi: Inline-logo näkyy parittoman valikkokohdemäärän vasemmalla tai oikealla puolella.

en: The layout is currently being saved
fi: Sommitelmaa tallennetaan

en: The layout is saved
fi: Sommitelma tallennettu

en: The link applies to the entire module. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
fi: Linkki koskee koko moduulia. Jos valitset alla tyypiksi toimintopainike, tätä linkkiä käytetään myös tekstiin tai painikkeeseen.

en: The link applies to the entire slide. If choosing a call to action type below, this link will also be used for the text or button.
fi: Linkki koskee koko diaa. Jos valitset alla tyypiksi toimintopainike, tätä linkkiä käytetään myös tekstiin tai painikkeeseen.

en: The max width of the ajax result container.
fi: Ajax-haun tulosalueen enimmäisleveys.

en: The max width of the input field inside the lightbox.
fi: Lightboxin sisällä olevan syöttökentän enimmäisleveys.

en: The max width of the search form container.
fi: Hakulomakkeen alueen enimmäisleveys.

en: The max width that the content area will be within your slides.
fi: Diojen sisältöjen näyttöalueen maksimileveys.

en: The order of the columns in this group when they are stacked for medium and small devices.
fi: Järjestys, missä tämän ryhmän sarakkeet näytetään, kun ne näytetään allekkain keskisuurissa ja pienissä laitteissa.

en: The position will move the content layout selections left or right or center of the thumbnail of the slide.
fi: Sijainti siirtää sisältösommitelman dian pikkukuvan vasemmalle tai oikealle puolelle tai keskelle diaa.

en: The position will move the content layout selections left, right or bottom over the background of the slide.
fi: Sijainti siirtää sisältösommitelman dian taustan vasemmalle tai oikealle puolelle tai keskelle taustakuvaa.

en: The position will move the content layout selections left, right or center over the background of the slide.
fi: Sijainti siirtää sisältösommitelman valintoja dian taustan vasemmalle tai oikealle puolelle tai keskelle taustakuvaa.

en: The selected roles will be able to access the Advanced Settings. Note: user roles without the <code>manage_options</code> capability cannot access these settings.
fi: Valitut roolit voivat käyttää Lisäasetukset-toimintoja. Huomautus: käyttäjäroolit, joilla ei ole <code>manage_options</code>-oikeuksia, eivät voi käyttää näitä asetuksia.

en: The selected roles will be able to access the builder admin menu.
fi: Valittujen roolien käyttäjät pystyvät käyttämään builderin ylläpitovalikkoa.

en: The selected roles will be able to access the template data exporter under Tools > Template Exporter.
fi: Valittujen roolien käyttäjät voivat käyttää kohdassa Työkalut - Mallien vientitoiminto löytyvää mallien vientityökalua.

en: The selected roles will be able to edit global rows, columns and modules.
fi: Valittujen roolien käyttäjät pystyvät muokkaamaan yleisiä rivejä, sarakkeita ja moduuleita.

en: The selected roles will have access to the builder for editing posts, pages, and CPTs.
fi: Valittujen roolien käyttäjät pystyvät käyttämään Builderia artikkeleiden, sivujen ja mukautettujen sisältötyyppien muokkaamiseen.

en: The selected roles will have unrestricted access to all editing features within the builder.
fi: Valittujen roolien käyttäjät pystyvät käyttämään Builderin kaikkia muokkaustoimintoja ilman rajoituksia.

en: The settings you are currently editing will not be saved if you navigate away from this page.
fi: Nyt muokkaamiasi asetuksia ei tallenneta, jos siirryt pois tältä sivulta.

en: The total number of units for this counter. For example, if the Number is set to 250 and the Total is set to 500, the counter will animate to 50%. Total should not be less than either Start Counter or End Counter.
fi: Tämän laskurin yksiköiden kokonaismäärä. Jos esimerkiksi arvo on 250 ja maksimi on 500, laskuri animoituu 50 %:iin. Summa ei saa olla pienempi kuin aloitus- tai loppulaskurin arvo.

en: The type of border to use. Double borders must have a height of at least 3px to render properly.
fi: Käytettävän reunaviivan tyyppi. Kaksoisreunusten on oltava vähintään 3 px korkeita, jotta ne piirtyvät oikein.

en: The type of list to generate. Each type has a corresponding set of icons available. See List Icon field below.
fi: Luotavan luettelon tyyppi. Jokaisella tyypillä on käytettävissä vastaava kuvakejoukko. Katso alla oleva Luettelokuvake-kenttä.

en: The uploaded file is not a valid %s extension.
fi: Ladattu tiedosto ei ole kelvollinen %s -laajennus.

en: The username associated with your GoDaddy Email Marketing account.
fi: GoDaddy Email Marketing -tiliin liittyvä käyttäjänimi.

en: The wrapper tag for the heading of each list item. Heading appears above the text content.
fi: Kunkin luettelokohteen otsikon erottava tunniste. Otsikko näkyy tekstisisällön yläpuolella.

en: The wrapper tag for the text content of each list item. Text content is right below the list item heading.
fi: Kunkin luettelokohteen tekstisisällön erottava tunniste. Tekstisisältö näytetään heti luettelokohteen otsikon alapuolella.

en: The xml PHP extension is not installed.
fi: XML PHP -laajennusta ei ole asennettu.

en: Theme
fi: Teema

en: Theme Branding
fi: Teeman brändäys

en: Theme Company Name
fi: Teeman yrityksen nimi

en: Theme Company URL
fi: Teeman yrityksen URL

en: Theme Description
fi: Teeman kuvaus

en: Theme Name
fi: Teeman nimi

en: Theme Screenshot URL
fi: Teeman kuvakaappauksen URL

en: Themer Layouts
fi: Themerin sommitelmat

en: There was a problem retrieving your lists. Please check your API credentials.
fi: Virhe noudettaessa listassa. Tarkista API tunnistetiedot.

en: There was an error connecting to AWeber. Please try again.
fi: AWeber-linkityksessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: There was an error connecting to Infusionsoft. %s
fi: Infusionsoftin linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error retrieveing your lists.
fi: Listojesi lataamisessa tapahtui virhe.

en: There was an error searching contact from Drip. %s
fi: Virhe etsittäessä Dripin yhteystietoa. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. %s
fi: AWeber-linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. The account is no longer connected.
fi: AWeber-linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to ActiveCampaign. The account is no longer connected.
fi: Active Campaignin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor.
fi: Campaign Monitorin linkityksessä tapahtui virhe.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor. The account is no longer connected.
fi: Campaign Monitorin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Campayn. %s
fi: Campayn linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Campayn. The account is no longer connected.
fi: Campayn linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Constant Contact. %s
fi: Constant Contactin tilaamisessa tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Constant Contact. The account is no longer connected.
fi: Constant Contactin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to ConvertKit. Error: %s
fi: ConvertKitin linkityksessä tapahtui virhe. Virhe: %s

en: There was an error subscribing to ConvertKit. The account is no longer connected.
fi: ConvertKitin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Drip. %s
fi: Dripin linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Drip. The account is no longer connected.
fi: Dripin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Enormail. %s
fi: Enormailin tilaamisessa tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Enormail. The account is no longer connected.
fi: Enormailin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to GetResponse. %s
fi: GetResponsen linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to GetResponse. The account is no longer connected.
fi: GetResponsen linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to GoDaddy Email Marketing. The account is no longer connected.
fi: GoDaddy Email Marketingin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettynä.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck.
fi: Hatchbuckin linkityksessä tapahtui virhe.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The API key is invalid.
fi: Hatchbuckiin linkityksessä tapahtui virhe. API-avain on virheellinen.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The account is no longer connected.
fi: Hatchbuckin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. %s
fi: Infusionsoftin linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. The account is no longer connected.
fi: Infusionsoftiin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Mad Mimi. The account is no longer connected.
fi: Mad Mimin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to MailChimp. %s
fi: MailChimpiin linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to MailChimp. The account is no longer connected.
fi: MailChimpiin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to MailPoet. %s
fi: Mailpoetin linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to MailerLite.
fi: MailerLiten listalle liittymisessä tapahtui virhe.

en: There was an error subscribing to MailerLite. The account is no longer connected.
fi: MailerLiten linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Mailerjet. The account is no longer connected.
fi: Mailerjet-listalle liittymisessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistetty.

en: There was an error subscribing to Mailrelay. %s
fi: Mailrelayn linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Mailrelay. The account is no longer connected.
fi: Mailrelayn linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Mautic. %s
fi: Mauticin linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Mautic. The account is no longer connected.
fi: Mauticin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Ontraport. Code: %s
fi: Ontraportin linkityksessä tapahtui virhe. Koodi: %s

en: There was an error subscribing to Ontraport. The account is no longer connected.
fi: Ontraportin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to Sendy. %s
fi: Sendyn linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to Sendy. The account is no longer connected.
fi: Sendyn linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing to iContact Pro. %s
fi: iContact Pro:hon linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to iContact. %s
fi: iContactiin linkityksessä tapahtui virhe. %s

en: There was an error subscribing to iContact. The account is no longer connected.
fi: iContactiin linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error subscribing.
fi: Liittymisessä tapahtui virhe.

en: There was an error subscribing. Groundhogg is not active.
fi: Liittymisessä tapahtui virhe. Groundhogg ei ole käytössä.

en: There was an error subscribing. MailPoet is not installed.
fi: Linkityksessä tapahtui virhe. MailPoetia ei ole asennettu.

en: There was an error subscribing. Please check the console for possible error message.
fi: Tilauksessa tapahtui virhe. Katso mahdollinen virhesanoma konsolista.

en: There was an error subscribing. Please try again.
fi: Linkityksessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: There was an error subscribing. The account is no longer connected.
fi: Linkityksessä tapahtui virhe. Tili ei ole enää yhdistettävissä.

en: There was an error when reading this WXR file
fi: Virhe luettaessa tätä WXR-tiedostoa

en: There's a whole lot more, too! Read about everything else on our <a href="%1$s" target="_blank">update post</a> or <a href="%2$s" target="_blank">change logs</a>.
fi: Ja paljon paljon muuta! Katso tarkempia tietoja <a href="%1$s" target="_blank">päivitysartikkelistamme</a> tai <a href="%2$s" target="_blank">muutoslokeistamme</a>.

en: There's a wonderful community of "Beaver Builders" out there and we'd love it if <em>you</em> joined us!
fi: Beaver Builderin käyttäjien yhteisö on aivan loistava ja ottaisimme <em>sinut</em> mielellämme sinne mukaan!

en: These settings contain sensitive code that is not allowed as DISALLOW_UNFILTERED_HTML has been set globally via wp-config.
fi: Nämä asetukset sisältävät arkaluontoista koodia, jota ei sallita, koska wp-configissa on määritetty yleinen asetus DISALLOW_UNFILTERED_HTML.

en: These settings contain sensitive code that is not allowed for your user role (%s).
fi: Nämä asetukset sisältävät arkaluontoista koodia, jota ei sallita käyttäjäroolillesi (%s).

en: These settings have errors. Please correct them before continuing.
fi: Näissä asetuksissa on virheitä. Korjaa ne ennen jatkamista.

[ctx: Third party service such as MailChimp.]
en: Error: Missing service type.
fi: Virhe: Palvelun tyyppi puuttuu.

en: This allows you to add content over or in addition to the background selection above. The location of the content layout can be selected in the style tab.
fi: Tämän avulla voit lisätä sisältöä yllä valitun taustan lisäksi tai sen päälle. Sisältösommitelman sijainnin voi määrittää Tyyli-välilehdellä.

en: This applies to all list items, but can be overridden individually.
fi: Tämä koskee kaikkia luettelokohteita, mutta voidaan kumota yksittäisten kohteiden kohdalla.

en: This applies to all sites on the network.
fi: Tämä koskee verkoston kaikkia sivustoja.

en: This applies to the entire Button Group module itself.
fi: Tämä koskee koko painikeryhmä-moduulia.

en: This code has errors. We recommend you fix them before saving.
fi: Tässä koodissa on virheitä. Ne kannattaa korjata ennen tallentamista.

en: This column has visibility rules
fi: Tällä sarakkeella on näkyvyyssääntöjä

en: This column has visibility rules.
fi: Tällä sarakkeella on näkyvyyssääntöjä.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
fi: Tämä ei näytä olevan WXR-tiedosto, WXR-versionumero puuttuu tai on virheellinen

en: This domain appears to be blocked for kit %s
fi: Tämä toimialue näyttää olevan estetty paketin %s kohdalla

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä pitää täyttää.

en: This is used as the menu aria attribute for accessibility and label for responsive menus.
fi: Tätä käytetään valikkoalueen attribuuttina esteettömyyttä varten sekä responsiivisten valikkojen tekstinä.

en: This layout has unpublished changes
fi: Tässä sommitelmassa on tallentamattomia muutoksia

en: This layout has unpublished changes. If you discard this draft all of your previously unpublished changes will be lost.
fi: Tässä sommitelmassa on julkaisemattomia muutoksia. Jos hylkäät tämän luonnoksen, kaikki aiemmin julkaisemattomat muutokset menetetään.

en: This module has visibility rules
fi: Tällä moduulilla on näkyvyyssääntöjä

en: This only applies to this site. Please visit the Network Admin Settings to clear the cache for all sites on the network.
fi: Tämä koskee vain tätä sivustoa. Jos haluat tyhjentää verkoston kaikkien sivustojen välimuistin, siirry verkoston pääkäyttäjän asetuksiin.

en: This overrides the setting that applies to all list items.
fi: Tämä kumoaa kaikkia luettelokohteita koskevan asetuksen.

en: This row has visibility rules
fi: Tällä rivillä on näkyvyyssääntöjä

en: This setting allows you to show saved layout in the slide.
fi: Tämän asetuksen avulla voit näyttää dian sisältönä tallennetun sommitelman.

en: This setting is for the entire background of your slide.
fi: Tämä asetus koskee dian koko taustaa.

en: This setting is the minimum height of the content slider. Content will expand the height automatically.
fi: Tämä asetus määrittää sisältöesityksen minimikorkeuden. Korkeutta lisätään automaattisesti sisällön mukaan.

en: This setting is the minimum height of the form. Content will expand the height automatically.
fi: Tämä asetus on lomakkeen minimikorkeus. Sisältö laajentaa korkeutta automaattisesti.

en: This setting is the minimum height of the post slider. Content will expand the height automatically.
fi: Tämä asetus määrittää artikkelikarusellin minimikorkeuden. Korkeus muuttuu automaattisesti sisällön mukaan.

en: This should match the cycle day settings for the selected list's Autoresponder.
fi: Tämän tulisi olla sama kuin valitun listan automaattivastauksen syklin pituuden asetus.

en: This tool applies to caches created by the following:
fi: Tämä toiminto koskee seuraavien lisäosien luomia välimuisteja:

en: This tool exports a special data file that can be used by developers to include templates within their themes and plugins.
fi: Tämä työkalu vie tiedot erityiseen vientitiedostoon, jonka avulla sivujen kehittäjät voivat sisällyttää malleja omiin teemoihinsa ja lisäosiinsa.

en: This version of the <strong>Beaver Builder</strong> plugin is not compatible with WordPress Multisite. <a%s>Please upgrade</a> to the Multisite version of this plugin.
fi: Tämä <strong>Beaver Builder</strong> -lisäosan versio ei ole yhteensopiva WordPress Multisiten kanssa. <a%s>Päivitä</a> tämä lisäosa multisitea tukevaan versioon.

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Thumbs
fi: Pikkukuvat

en: Thumbs Button
fi: Pikkukuvat-painike

en: Thumbs Size
fi: Pikkukuvien koko

en: Time
fi: Aika

en: Time Rail
fi: Aikaraide

en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

en: Timer
fi: Ajastin

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Color
fi: Otsikon väri

en: Title Style
fi: Otsikon tyyli

en: Title Tag
fi: Otsikon tunniste

en: Title Typography
fi: Otsikon typografia

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To identify the custom field.
fi: Mukautetun kentän tunnistamiseksi.

en: Toggle Main Menu
fi: Näytä/piilota päävalikko

en: Toggle Price Button Typography
fi: Hinnanvaihtopainikkeen typografia

en: Toggle Price Label Color
fi: Hinnanvaihtopainikkeen tekstin väri

en: Tools
fi: Työkalut

en: Tooltip
fi: Työkaluvihje

en: Tooltip Background Color
fi: Työkaluvihjeen taustaväri

en: Tooltip Icon Color
fi: Työkaluvihjeen kuvakkeen väri

en: Tooltip Icon Size
fi: Työkaluvihjeen kuvakkeen koko

en: Tooltip Text Color
fi: Työkaluvihjeen tekstin väri

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Top Center
fi: Ylhäällä keskellä

en: Top Left
fi: Ylhäällä vasemmalla

en: Top Rated Products
fi: Parhaiten arvioidut tuotteet

en: Top Ribbon Padding
fi: Ylimmän nauhan sisämarginaali

en: Top Right
fi: Ylhäällä oikealla

en: Top Shape Layer
fi: Yläreunan muodon taso

en: Top Spacing
fi: Välistys ylhäällä

en: Topography
fi: Topografia

en: Total Amount
fi: Kokonaissumma

en: Total Units
fi: Yksiköiden määrä

en: Transform
fi: Kirjainkoko

en: Transition
fi: Siirtymä

en: Transition Direction
fi: Siirtymän suunta

en: Transition Speed
fi: Siirtymän nopeus

en: Transition Speed should be less than the Delay value.
fi: Siirtymänopeuden on oltava pienempi kuin Viive.

[ctx: Transition type.]
en: Slide
fi: Liu'uta

en: Transition value should be lower than Delay value.
fi: Siirtymän arvon ei tulisi olla Viiveen arvoa pienempi.

en: Triangle
fi: Kolmio

en: Try to fix it yourself now
fi: Koita korjata se nyt itse

en: Twitter Button
fi: Twitter-painike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Typography
fi: Typografia

en: UI theme, pinned settings etc.
fi: Käyttöliittymän teema, kiinnitetyt asetukset jne.

en: UPDATE UNAVAILABLE!
fi: PÄIVITYS EI OLE KÄYTETTÄVISSÄ!

en: UPDATES UNAVAILABLE! Please subscribe or enter your license key below to enable automatic updates.
fi: PÄIVITYKSET EIVÄT OLE KÄYTETTÄVISSÄ! Tilaa tai kirjoita lisenssiavain alla olevaan kenttään, jotta saat päivitykset automaattisesti.

en: UPDATES UNAVAILABLE! Your subscription is active but this domain has been deactivated. Please reactivate this domain in your account to enable automatic updates.
fi: PÄIVITYKSET EIVÄT OLE KÄYTETTÄVISSÄ! Tilauksesi on voimassa, mutta toimialue on poistettu käytöstä. Aktivoi tämä toimialueen tilisi asetuksissa, jotta voit käyttää automaattisia päivityksiä.

en: UTC
fi: UTC-aika

en: Unable to connect to GoDaddy Email Marketing. Please check your credentials.
fi: GoDaddy Email Marketingiin ei saatu yhteyttä. Tarkista käyttäjätiedot.

en: Unable to connect to Mad Mimi. Please check your credentials.
fi: Mad Mimiin ei saatu yhteyttä. Tarkista käyttäjätiedot.

en: Unable to find Themer, is it installed and activated?
fi: Themeriä ei löydy, onko se asennettu ja otettu käyttöön?

en: Uncategorized
fi: Luokittelematon

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Undo/Redo history is currently disabled.
fi: Kumoa- ja Tee uudelleen -toimintojen historia on poistettu käytöstä.

en: Uninstall
fi: Poista asennus

en: Unnamed Menu
fi: Nimeämätön valikko

en: Unordered List (ul)
fi: Numeroimaton luettelo (ul)

en: Unrestricted Editing
fi: Rajoittamaton muokkaaminen

en: Unsigned
fi: Allekirjoittamaton

en: Untitled Preset
fi: Nimeämätön esiasetus

en: Untitled Shape
fi: Nimeämätön muoto

en: Unzip Error: %s
fi: Zip-paketin purkuvirhe: %s

en: Update Global CSS/JS
fi: Päivitä yleinen CSS/JS

en: Update Theme Code Settings
fi: Päivitä teeman koodiasetukset

en: Updates &amp; Support Subscription
fi: Päivitysten ja asiakastuen tilaus

en: Updates for Beaver Builder will not work as you appear to have %1$s activated but you have no active subscription.
fi: Beaver Builderin päivitykset eivät toimi, koska %1$s näyttää olevan käytössä mutta sinulla ei ole voimassa olevaa tilausta.

en: Updates for Beaver Builder will not work as you appear to have %1$s activated but your license is for %2$s version.
fi: Beaver Builderin päivitykset eivät toimi, koska %1$s näyttää olevan käytössä mutta sinulla on version %2$s lisenssi.

en: Updates for Beaver Builder will not work as you appear to have %s activated but it is not in your available downloads.
fi: Beaver Builderin päivitykset eivät toimi, sillä näyttää, että %s käytössä mutta se ei ole käytettävissä latauksissasi.

en: Updates for Themer will not work as you do not have a valid subscription for this plugin.
fi: Themerin päivitykset eivät toimi, koska sinulla ei ole tämän lisäosan voimassa olevaa tilausta.

en: Upgrade
fi: Päivitä

[ctx: Upgrade message that displays in the templates tab in lite installs.]
en: Save and reuse your layouts or kick-start your creativity with dozens of professionally designed templates.
fi: Tallenna ja käytä sommitelmiasi uudelleen tai hae inspiraatiota hyödyntämällä kymmeniä ammattilaisten suunnittelemia malleja.

en: Upload Date
fi: Latauspäivämäärä

en: Upload Icon Set
fi: Lataa kuvakesetti

en: Upload a photo or display one from the media library.
fi: Lataa kuva tai valitse näytettävä kuva mediakirjastosta.

en: Use Icon for Posts
fi: Käytä artikkelikuvakkeita

en: Use Main Photo
fi: Käytä pääkuvaa

en: Use Pagination
fi: Käytä sivutusta

en: Use Standard Editor
fi: Käytä normaalia editoria

en: Use an easy drag-and-drop builder to edit content on this page.
fi: Muokkaa tämän sivun sisältöä helpolla Vedä ja pudota -muokkaimella.

en: Use image filename if left blank
fi: Käytä kuvan tiedostonimeä, jos jätetty tyhjäksi

en: Use responsive settings in previews?
fi: Käytetäänkö esikatseluissa responsiivisia asetuksia?

en: Use the Add Content button to open the content panel and add new row layouts, modules or widgets.
fi: Avaa sisältöpaneeli Lisää sisältöä -painikkeella ja lisää sivulle uusia rivisommitelmia, moduuleja tai vimpaimia.

en: Use the Templates button to pick a new template or append one to your layout. Appending will insert a new template at the end of your existing page content.
fi: Mallit-painikkeen avulla voit valita uuden mallin tai lisätä mallin nykyiseen sommitelmasi jatkoksi. Uusi malli lisätään nykyisen sivun sisältöjen jatkoksi.

en: Use the action buttons to perform actions such as moving, editing, duplicating or deleting rows, columns and modules.
fi: Toimintopainikkeiden avulla voit suorittaa eri toimintoja, kuten liikuttaa, muokata, kopioida ja poistaa rivejä, sarakkeita tai moduuleja.

en: Use these settings to limit which builder features users can access.
fi: Näiden asetuksen avulla voit rajoittaa, mitä builderin ominaisuuksia käyttäjät voivat käyttää.

en: Use this setting to enable or disable templates in the builder interface.
fi: Tällä asetuksella voit ottaa mallit käyttöön tai pois käytöstä builderin käyttöliittymässä.

en: Use this setting to override core builder templates with your templates.
fi: Tällä asetuksella voit korvata builderin perusmallit omilla malleillasi.

en: Use this to normalize the height of your boxes when they have different numbers of features.
fi: Tällä asetuksella voit yhtenäistää laatikoiden korkeudet, jos niissä on eri määrä ominaisuuksia.

en: Used to identify this connection within the accounts list and can be anything you like.
fi: Käytetään tämän yhteyden tunnistamiseen tilin listojen yhteydessä. Voi olla mikä tahansa.

en: User Access
fi: Käyttäjien käyttöoikeudet

en: User Access Settings
fi: Käyttäjien käyttöoikeusasetukset

en: User Capability
fi: Käyttäjän käyttöoikeudet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username from your Mautic application. Make sure it has `Full system access`. Best practice would be to set up a new user for each external site.
fi: Mautic-sovelluksen käyttäjätunnus. Varmista, että sillä on koko järjestelmän käyttöoikeus (Full system access). Paras käytäntö on luoda uusi käyttäjä jokaista sivustoa varten.

en: Using CDN
fi: CDN:n käyttö

en: Using Kit
fi: Kitin käyttö

en: Using license [ %1$s ] to register %2$s
fi: Rekisteröidään %2$s käyttämällä lisenssiä [ %1$s ]

en: V4 Compatibility Mode
fi: V4-yhteensopivuustila

en: Validate Type
fi: Vahvista tyyppi

en: Validate users with checkbox or in the background.
fi: Vahvista käyttäjät valintaruudulla tai taustalla.

en: Validate users with checkbox or in the background.<br />Note: Checkbox and Invisible types use separate API keys.
fi: Vahvista käyttäjät valintaruudun avulla tai taustatoimintona.<br />Huomautus: Valintaruutu- ja Näkymätön-tyypit käyttävät erillisiä API-avaimia.

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
fi: sekuntia

en: Variant
fi: Variantti

en: Version
fi: Versio

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Vertical Alignment
fi: Kohdistus pystysuunnassa

en: Vertical Orientation
fi: Pystysuunnassa

en: Vertical Padding
fi: Sisämarginaali pystysuunnassa

en: Video Description
fi: Videon kuvaus

en: Video Embed Code
fi: Videon upotuskoodi

en: Video Link
fi: Videon linkki

en: Video Name
fi: Videon nimi

en: Video Thumbnail
fi: Videon pikkukuva

en: Video Type
fi: Videon tyyppi

en: Video URL (MP4)
fi: Videon URL (MP4)

en: Video URL (WebM)
fi: Videon URL (WebM)

en: Video embed code not specified.
fi: Videon upotuskoodia ei ole määritetty.

en: Video not specified. Please select one to display.
fi: Videota ei ole määritetty. Valitse näytettävä video.

[ctx: Video preview/fallback image.]
en: Poster
fi: Posteri

en: View
fi: Näytä

en: View Knowledge Base
fi: Tutustu tietämyskantaan

en: View the Knowledge Base
fi: Tutustu tietämyskantaan

en: View your shopping cart
fi: Näytä ostoskori

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Visit Account
fi: Käy tilisivulla

en: Volume
fi: Tilavuus

en: WARNING! You are about to delete a global template that may be linked to other pages. Do you really want to delete this template and unlink it?
fi: VAROITUS! Olet poistamassa yleistä mallia, joka voi linkittyä muille sivuille. Haluatko poistaa tämän mallin ja poistaa siihen liittyvät linkit?

en: WP Admin
fi: WP hallinta

en: WP Version
fi: WP-versio

en: WP by default does not limit the amount of revisions.
fi: Wordpress ei rajoita versioiden määrää oletuksena.

en: Warning! Changing the template will replace your existing layout. Do you really want to do this?
fi: Varoitus! Mallin vaihtaminen korvaa nykyisen sommitelman. Haluatko varmasti tehdä sen?

en: Watch the Video
fi: Katso video

en: Waves
fi: Aallot

en: We detected a possible issue here:
fi: Havaitsimme mahdollisen ongelman täällä:

en: We have detected that a premium version of Beaver Builder plugin is installed but not activated, so you're still using the free version of Beaver Builder.
fi: Olemme havainneet, että Beaver Builderin maksullinen versio on asennettu, mutta sitä ei ole otettu käyttöön, joten käytät edelleen Beaver Builderin ilmaisversiota.

en: We take pride in offering outstanding support.
fi: Olemme ylpeitä siitä, että meillä on loistava tukitiimi.

en: We will never collect any private data such as IP, email addresses or usernames.
fi: Emme koskaan kerää mitään henkilökohtaisia tietoja, kuten IP-osoitteita, sähköpostiosoitteita tai käyttäjätunnuksia.

en: We're thrilled to announce Beaver Builder %1$s %2$s. Beaver Builder %1$s brings a number of workflow enhancements.
fi: Beaver Builderista on nyt saatavilla uusi versio %1$s %2$s. Beaver Builder %1$s tuo useita käyttöä helpottavia parannuksia.

en: Weight
fi: Fontin paino

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to Beaver Builder!
fi: Tervetuloa Beaver Builderin käyttäjäksi!

en: Welcome! It looks like this might be your first time using the builder. Would you like to take a tour?
fi: Tervetuloa! Taidat käyttää builderia ensimmäistä kertaa. Haluatko esittelyn sen toiminnoista?

en: We’ve detected that your server does not have the PHP cURL extension installed. Ask your hosting provider to install it so you’ll be able to perform automatic updates without error.
fi: Olemme havainneet, että palvelimellesi ei ole asennettu PHP cURL-laajennusta. Pyydä palveluntarjoajaasi asentamaan se, jotta pystyt suorittamaan automaattisia päivityksiä ilman virheitä.

en: What kind of info will we collect?
fi: Millaisia tietoja keräämme?

en: What would you like to do?
fi: Mitä haluat tehdä?

en: What's New
fi: Mitä uutta

en: What's New in Beaver Builder
fi: Beaver Builderin uudet ominaisuudet

en: When auto spacing is enabled, the builder will automatically adjust the margins and padding in your layout once the small device breakpoint is reached. Most users will want to leave this enabled.
fi: Kun automaattinen välistys on käytössä, builder säätää sommitelmasi marginaalit ja sisämarginaalit automaattisesti, kun pienen laitteen leveyden raja alittuu. Useimpien käyttäjien kannattaa pitää tämä asetus käytössä.

en: When disabled Font Awesome will NOT be enqueued, even if modules require it.
fi: Kun tämä asetus on pois käytöstä, Font Awesomea EI käytetä, ei edes vaikka moduulit sitä edellyttäisivät.

en: When disabled no Google Fonts will be enqueued or available in style options
fi: Kun tämä on poistettu käytöstä, Google-fontteja ei ladata ja niitä ei ole saatavilla tyylivaihtoehdoissa

en: When disabled you will not receive alerts for new posts on the blog
fi: Kun tämä on pois käytöstä, et saa hälytyksiä blogin uusista artikkeleista

en: When enabled CSS and JS settings will be available for rows, columns, and modules.
fi: Kun käytössä, CSS- ja JS-asetukset ovat käytettävissä riveille, sarakkeille ja moduuleille.

en: When enabled a custom row shapes tab will be added to the Global Settings.
fi: Kun tämä on käytössä, mukautettu rivimuoto-välilehti lisätään yleisiin asetuksiin.

en: When enabled, columns assigned 50% width or less are limited to max width 400px when screen width reaches or goes below the small device breakpoint.
fi: Kun tämä on käytössä, leveydeltään enintään 50 %:n sarakkeiden leveys rajoitetaan 400 pikseliin, kun näytön leveys saavuttaa tai alittaa pienen laitteen raja-arvon.

en: When enabled, fields that are empty/blank will not be saved to the database.
fi: Kun tämä on käytössä, tyhjiä kenttiä ei tallenneta tietokantaan.

en: When typography unit is set to vh/vw this unit will be used to calculate the font size.
fi: Kun typografian yksiköksi on määritetty vh/vw, fontin koko lasketaan sen perusteella.

en: Where to display the number in relation to the bar.
fi: Missä numerot näkyvät suhteessa pylvääseen.

[ctx: Whether this is a global row, column or module.]
en: Global
fi: Yleinen

en: Which modules are used and how many times.
fi: Mitä moduuleja on käytössä ja kuinka monta kertaa.

en: White label the Beaver Builder plugin using the settings below.
fi: Poista BeaverBuilder-merkinnät alla olevien asetusten avulla.

en: White label the Beaver Builder theme using the settings below.
fi: Poista BeaverBuilder-teeman merkinnät alla olevien asetusten avulla.

en: Wide
fi: Leveä

en: Wide is for 1 column rows, compact is for multi-column rows.
fi: Leveä sopii yhden sarakkeen riveille, kompakti monisarakkeisille riveille.

en: Widget
fi: Vimpain

en: Width
fi: Leveys

[ctx: Width.]
en: Auto
fi: Autom

en: WooCommerce Menu Cart
fi: Valikossa näytettävä WooCommercen ostoskori

en: WordPress Admin
fi: WordPressin ohjausnäkymä

en: WordPress Widgets
fi: WordPress-vimpaimet

en: Would you like to help us improve %s by sending anonymous usage data?
fi: Haluaisitko auttaa meitä kehittämään %s -lisäosaa lähettämällä nimettömiä käyttötilastoja?

en: X Position
fi: X-sijainti

en: Y Offset
fi: Y-akselin poikkeama

en: Y Position
fi: Y-sijainti

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes Please!
fi: Kyllä kiitos!

en: You appear to have the font awesome plugin configured to use svg icons, this currently is incompatible with Beaver Builder. You must switch to a webfont set/kit.
fi: Näyttää siltä, että Font Awesome on määritetty käyttämään SVG-kuvakkeita. Tämä ei toimi tällä hetkellä Beaver Builderin kanssa. Sinun on siirryttävä webfont-settiin/sarjaan.

en: You are logged in successfully!
fi: Olet kirjautunut sisään onnistuneesti!

en: You can activate the premium version on the %s.
fi: Voit aktivoida maksullisen version sivulla %s.

en: You can choose a different photo that the slide will change to on mobile devices or no photo if desired.
fi: Voit valita eri kuvan mobiililaitteita varten tai määrittää ettei mobiililaitteissa näytetä mitään kuvaa.

en: You can choose the subject of the email. Defaults to Contact Form Submission.
fi: Voit määrittää sähköpostiviestin aiheen. Oletusarvo on Yhteydenottolomakkeella lähetetty viesti.

en: You cannot add <script> or <iframe> tag here.
fi: Et voi lisätä <script> ta <iframe> tähän.

en: You currently have the free Beaver Builder plugin activated, no license is required.
fi: Sinulla on tällä hetkellä Beaver Builderin ilmainen lisäosa käytössä, joten et tarvitse lisenssiä.

en: You currently have two versions of Beaver Builder active on this site. Please <a href="%s">deactivate one</a> before continuing.
fi: Sinulla kaksi Beaver Builderin versiota käytössä tällä sivustolla. Ole hyvä ja <a href="%s">poista toinen käytöstä</a> ennen kuin jatkat.

en: You do not have permission to view this page.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä sivua.

en: You haven't saved any revisions yet. Each time you publish a new revision will be saved here.
fi: Et ole vielä tallentanut mitään versioita. Joka kerta kun julkaiset uuden version, se tallentuu tähän.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact Pro to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
fi: Sinun on <a%1$s>luotava sovellus</a> iContact Prossa, jotta saat app ID:n ja salasanan. Katso tarkempia ohjeita <a%2$s>iContactin dokumentaatiosta</a>.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
fi: Sinun on <a%1$s>luotava sovellus</a> iContactissa, jotta saat app ID:n ja salasanan. Katso tarkempia ohjeita <a%2$s>iContactin dokumentaatiosta</a>.

en: You must accept the Terms and Conditions.
fi: Sinun on hyväksyttävä käyttöehdot.

en: You must call the_content in the current theme template in order for Beaver Builder to work on this layout.
fi: Sinun täytyy kutsua the_content funktiota nykyisessä teemamallissa, jotta Beaver Builder voi työskennellä tämän asettelun parissa.

en: You must register a <a%1$s>Developer Account</a> with Constant Contact to obtain an API key and access token. Please see <a%2$s>Getting an API key</a> for complete instructions.
fi: Sinun täytyy rekisteröidä <a%1$s>Developer Account</a> -tili Constant Contact -palveluun, jotta saat API-avaimen ja käyttötunnuksen. Katso yksityiskohtaiset ohjeet kohdasta <a%2$s>Getting an API key</a>.

en: You submitted an invalid license. Non alphanumeric characters found.
fi: Annoit virheellisen lisenssin. Siinä oli muita kuin aakkosnumeerisia merkkejä.

en: YouTube Or Vimeo URL
fi: YouTube- tai Vimeo-videon URL

en: YouTube or Vimeo
fi: YouTube tai Vimeo

en: Your API Token can be found in your Drip account under Settings > My User Settings. Or, you can click this <a%s>direct link</a>.
fi: API-tunnus löytyy Drip-tilin asetuksien alta > omat asetukset. Tai voit napsauttaa myös tätä <a%s>suoraa linkkiä</a>.

en: Your API URL can be found in your ActiveCampaign account under My Settings > Developer > API.
fi: API-osoite löytyy ActiveCampaign-tilisi kohdasta My Settings > Developer > API.

en: Your API key can be found in your ActiveCampaign account under My Settings > Developer > API.
fi: API-osoite löytyy ActiveCampaign-tilisi kohdasta My Settings > Developer > API.

en: Your API key can be found in your Campaign Monitor account under Account Settings > API Key.
fi: API-avain löytyy Campaign Monitor -tilin kohdasta Account Settings (Tilin asetukset) > API Key (API-avain).

en: Your API key can be found in your Campayn account under Settings > API Key.
fi: API-avain löytyy oman Campayn tilillä kohdassa Asetukset > API Key.

en: Your API key can be found in your ConvertKit account under Account > Account Settings > API Key.
fi: API-avain löytyy ConvertKit-tililtäsi > Tiliasetukset > API-avain.

en: Your API key can be found in your GetResponse account under My Account > API & OAuth.
fi: API-avain löytyy GetResponse-tilisi Oma tili-kohdasta > GetResponse API.

en: Your API key can be found in your Hatchbuck account under Account Settings > Web API.
fi: API-avain löytyy Hatchbuck-tilisi kohdasta Account Settings > Web API.

en: Your API key can be found in your Infusionsoft account under Admin > Settings > Application > API > Encrypted Key.
fi: API-avain löytyy Infusionsoft-tilin kohdasta Admin > Settings > Application > API > Encrypted Key.

en: Your API key can be found in your Mad Mimi account under Account > Settings &amp; Billing > API.
fi: API-avain löytyy Mad Mimi -tilisi kohdasta Account > Settings &amp; Billing > API.

en: Your API key can be found in your MailChimp account under Account > Extras > API Keys.
fi: API-avaimesi löytyy MailChimpin-tilin kohdasta Account > Extras > API Keys.

en: Your API key can be found in your Mailrelay account under Menu > Settings > API access.
fi: API-avain löytyy Mailrelay-tilisi valikosta > Asetukset > API-käyttö.

en: Your API key can be found in your Ontraport account.
fi: API-avain löytyy Ontraport-tilisi asetuksista.

en: Your API key from your GoDaddy Email Marketing account.
fi: GoDaddy Email Marketing -tilisi API-avain.

en: Your APP ID can be found in your Ontraport account.
fi: APP ID löytyy Ontraport-tilisi asetuksista.

en: Your Account ID can be found in your Drip account under Settings > Site Setup.
fi: Tilin tunnus löytyy Drip-tilisi asetuksista > Sivun asetukset.

en: Your App ID can be found in the URL for your account. For example, if the URL for your account is myaccount.infusionsoft.com, your App ID would be <strong>myaccount</strong>.
fi: Sovelluksen tunnus löytyy tilisi URL-osoitteesta. Jos esimerkiksi tilisi URL on omatili.infusionsoft.com, sovellustunnuksesi on <strong>omatili</strong>.

en: Your Company and Profile ID can also be found in the <a%1$s>iContact Pro API settings</a> under Account Information.
fi: Yrityksesi ja profiilisi tunnus löytyvät myös <a%1$s>iContact Pron API-asetuksista</a> kohdassa Account Information (Tilitiedot).

en: Your Constant Contact API key.
fi: Constant Contactin API-avaimesi.

en: Your Constant Contact access token.
fi: Constant Contactin pääsytunnuksesi.

en: Your Message Placeholder
fi: Viestikentän paikkamerkkiteksti

en: Your changes are saved
fi: Tekemiäsi muutoksia tallennetaan

en: Your email
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your iContact Pro Company ID.
fi: iContact Pron yrityksen tunnus.

en: Your iContact Pro Profile ID.
fi: iContact Pron profiilisi tunnus.

en: Your iContact Pro app ID.
fi: iContact Pron sovelluksen tunnus.

en: Your iContact Pro app password.
fi: iContact Pron sovelluksen salasana.

en: Your iContact Pro username.
fi: iContact Pron käyttäjätunnus.

en: Your iContact app ID.
fi: iContactin sovelluksen tunnus.

en: Your iContact app password.
fi: iContactin sovelluksen salasana.

en: Your iContact username.
fi: iContactin käyttäjätunnus.

en: Your message
fi: Viestisi

en: Your name
fi: Nimesi

en: Your phone
fi: Puhelinnumerosi

en: Your reCAPTCHA Site or Secret Key is missing!
fi: reCAPTCHAn sivuston avain tai salainen avain puuttuu!

en: aside
fi: vieressä

[ctx: current blog name]
en: Cleared the Beaver Builder cache for blog %s
fi: Blogin %s Beaver Builderin välimuisti tyhjennetty

[ctx: current blog name]
en: Rebuilt the theme cache for blog %s
fi: Blogin %s teeman välimuisti luotiin uudelleen

en: documentation
fi: dokumentaatio

en: example@mail.com
fi: esimerkki@sahkoposti.fi

en: first_option Price Button Color
fi: first_option hintapainikkeen väri

en: has detected a plugin conflict that is preventing the page from saving.
fi: on havainnut lisäosan aiheuttaman ristiriidan, joka estää sivun tallennuksen.

en: http://www.example.com
fi: http://www.esimerkki.fi

en: http://www.example.com/my-photo.jpg
fi: http://www.esimerkki.com/minunkuva.jpg

en: https://www.example.com
fi: https://www.esimerkki.fi

en: https://www.example.com/my-photo.jpg
fi: https://www.esimerkki.fi/oma-kuva.jpg

[ctx: label for the WordPress Dashboard link]
en: Dashboard
fi: Ohjausnäkymä

en: module
fi: moduuli

en: per Year
fi: vuodessa

en: reCAPTCHA Error:
fi: reCAPTCHA-virhe:

en: reCAPTCHA Field
fi: reCAPTCHA-kenttä

en: second_option Price Button Color
fi: second_option Hintapainikkeen väri

en: section
fi: osa

en: updates
fi: päivitykset
