BB-Plugin - en to vi_VN translation catalogue (1087 entries)

en: "Add to Cart" Button
vi_VN: Nút "Thêm vào giỏ hàng"

en: % Comments
vi_VN: % Bình luận

en: %d Audio Files Selected
vi_VN: Đã chọn %d tệp audio

en: %d Photo Selected
vi_VN: Đã chọn %d ảnh

en: %d Photos Selected
vi_VN: %d ảnh đã chọn

en: %s Settings
vi_VN: %s cài đặt

[ctx: %s branded builder name.]
en: Launch %s
vi_VN: Chạy %s

[ctx: %s is a time diff such as 1 day or 2 weeks.]
en: %s ago
vi_VN: %s trước

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all %s except...
vi_VN: Chọn tất cả %s ngoại trừ...

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match all related %s except...
vi_VN: Chọn tất cả liên quan %s ngoại trừ...

[ctx: %s is an object like posts or taxonomies.]
en: Match these %s...
vi_VN: Chọn %s...

[ctx: %s is the author name.]
en: By %s
vi_VN: Bởi %s

[ctx: %s post type name.]
en: View %s
vi_VN: Xem %s

[ctx: %s stands for author name.]
en: By %s
vi_VN: Bởi %s

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: %s Settings
vi_VN: %s Cài đặt

[ctx: %s stands for custom branded "Page Builder" name.]
en: Launch %s
vi_VN: Mở %s

[ctx: %s stands for form field label.]
en: Edit %s
vi_VN: Sửa %s

[ctx: %s stands for post/page title.]
en: Copy of %s
vi_VN: Bản sao của %s

[ctx: %s stands the post type name.]
en: View %s
vi_VN: Xem %s

en: 0 Comments
vi_VN: 0 Bình luận

en: 1 Column
vi_VN: 1 Cột

en: 1 Comment
vi_VN: 1 Bình luận

en: 2 Columns
vi_VN: 2 Cột

en: 3 Columns
vi_VN: 3 Cột

en: 4 Columns
vi_VN: 4 Cột

en: 5 Columns
vi_VN: 5 Cột

en: 6 Columns
vi_VN: 6 Cột

en: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-facebook" target="_blank">Join the Beaver Builder's Group on Facebook</a>
vi_VN: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-facebook" target="_blank">Tham gia nhóm Beaver Builder trên Facebook</a>

en: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-slack" target="_blank">Join the Beaver Builder's Group on Slack</a>
vi_VN: <a href="https://www.wpbeaverbuilder.com/go/bb-slack" target="_blank">Tham gia nhóm Beaver Builder trên Slack</a>

en: <a%1$s>Sign in</a> to get your username and API key. <a%2$s>Signup</a> if you don't have a GoDaddy Email Marketing account.
vi_VN: <a%1$s>Đăng nhập</a> để lấy tên tài khoản và API key. <a%2$s>Đăng ký</a> nếu bạn chưa có tài khoản Godaddy Email Marketing.

en: <strong>Note</strong>: These settings apply to all posts and pages.
vi_VN: <strong>Chú ý</strong>: Những cái đặt này sẽ áp dụng cho tất cả bài viết và trang.

en: A CSS and JavaScript file is dynamically generated and cached each time you create a new layout. Sometimes the cache needs to be refreshed when you migrate your site to another server or update to the latest version. If you are running into any issues, please try clearing the cache by clicking the button below.
vi_VN: Một tệp CSS và JavaScript sẽ được tạo tự động và cache mỗi khi bạn tạo layout mới. Đôi khi bạn cần xóa cache khi chuyển trang web đến máy chủ khác hoặc cập nhật Beaver lên phiên bản mới. Nếu bạn gặp bất kỳ vấn đề nào, hãy thử xóa cache bằng cách bấm nút bên dưới.

en: A comma separated list of tags.
vi_VN: Dùng dấu phẩy để tách các thẻ.

en: A divider line to separate content.
vi_VN: Một dòng ngăn cách các nội dung.

[ctx: A list of subscribers group from a Mailrelay account.]
en: Group
vi_VN: Nhóm

en: A simple call to action button.
vi_VN: Nút call to action đơn giản.

en: A very simple contact form.
vi_VN: Form liên hệ đơn giản.

en: A video in the MP4 format to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
vi_VN: Video với định dạng MP4 sẽ được dùng làm hình nền của hàng. Hầu hết trình duyệt hiện đại đều hỗ trợ định dạng này.

en: A video in the MP4 format. Most modern browsers support this format.
vi_VN: Video với định dạng MP4. Hầu hết trình duyệt hiện đại đều hỗ trợ định dạng này.

en: A video in the MP4 to use as the background of this row. Most modern browsers support this format.
vi_VN: Video MP4 sẽ sử dụng để làm nền cho hàng. Hầu hết trình duyệt hiện đại đều hỗ trợ định dạng này.

en: API Username
vi_VN: Tài khoản API

en: Above Content
vi_VN: Trên nội dung

en: Above Heading
vi_VN: Phía trên tiêu đề

en: Above Text
vi_VN: Trên văn bản

en: Above Title
vi_VN: Trên tiêu đề

en: Account
vi_VN: Tài khoản

en: Account ID
vi_VN: ID tài khoản

en: Account Name
vi_VN: Tên tài khoản

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: An account with that name already exists.
vi_VN: Lỗi: Tên tài khoản này đã tồn tại.

[ctx: Account name for a third party service such as MailChimp.]
en: Error: Missing account name.
vi_VN: Lỗi: Lỗi tên tài khoản.

en: Actions
vi_VN: Hành động

en: Active!
vi_VN: Kích hoạt!

en: Add
vi_VN: Thêm

en: Add Account...
vi_VN: Thêm tài khoản...

en: Add Audio Files
vi_VN: Thêm tệp Audio

en: Add Content
vi_VN: Thêm nội dung

en: Add Icon
vi_VN: Thêm icon

en: Add More Content
vi_VN: Thêm nhiều nội dung

en: Add Photos
vi_VN: Thêm ảnh

en: Add Pricing Box
vi_VN: Thêm hộp giá

en: Add Rows
vi_VN: Thêm hàng

en: Add Testimonial
vi_VN: Thêm cảm nhận

en: Add multi-column rows, adjust spacing, add backgrounds and more by dragging and dropping row layouts onto the page.
vi_VN: Thêm hàng có nhiều cột, điều chỉnh khoảng cách, thêm nền và nhiều nữa bằng cách kéo và thả các hàng vào trong trang.

en: Add new content by dragging and dropping modules or widgets into your row layouts or to create a new row layout.
vi_VN: Thêm nội dung mới bằng cách kéo và thả module hoặc widget vào trong layout hoặc tạo layout hàng mới.

en: Additional modules: Contact Form, Tabs, Slider, Pricing Table, Map, Blog Posts, Subscribe Form, Social Icons, and many more.
vi_VN: Module bổ sung: Contact Form, Tabs, Slider, Pricing Table, Map, Blog Posts, Subscribe Form, Social Icons, và nhiều nữa.

en: Address
vi_VN: Địa chỉ

en: Adds a simple subscribe form to your layout.
vi_VN: Thêm form đăng ký đơn giản vào layout.

en: Advanced
vi_VN: Nâng cao

en: Advanced Modules
vi_VN: Module nâng cao

en: After Text
vi_VN: Sau văn bản

en: Align
vi_VN: Căn lề

en: All
vi_VN: Tất cả

en: All rows will default to this width. You can override this and make a row full width in the settings for each row.
vi_VN: Tất cả hàng sẽ sử dụng chiều rộng này. Bạn có thể viết đè và chuyển thành chiều rộng đầy đủ full width trong phần cài đặt của từng hàng.

en: Always
vi_VN: Luôn luôn

en: Always Visible
vi_VN: Luôn hiển thị

[ctx: An email campaign from your GetDrip account.]
en: Campaign
vi_VN: Chiến dịch

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: Select Tag
vi_VN: Chọn thẻ

en: Animation
vi_VN: Chuyển động

en: Animation Speed
vi_VN: Tốc độ chuyển động

[ctx: Animation style.]
en: None
vi_VN: Không

en: App Password
vi_VN: Mật khẩu ứng dụng

en: Apply
vi_VN: Áp dụng

en: Are you sure?
vi_VN: Bạn chắc chứ?

en: Arrow Color
vi_VN: Màu mũi tên

en: Arrows
vi_VN: Mũi tên

en: Arrows Background Color
vi_VN: Màu nền mũi tên

en: Arrows Background Style
vi_VN: Kiểu nền mũi tên

en: Arrows Color
vi_VN: Màu mũi tên

en: As you add products in the WooCommerce Products area, each will be assigned a unique ID. You can find this unique product ID by visiting the Products area and rolling over the product. The unique ID will be the first attribute and you can add several here separated by a comma.
vi_VN: Khi bạn thêm sản phẩm trong WooCommerce Sản phẩm, chúng sẽ được gắn ID riêng. Bạn có thể tìm ID sản phẩm này bằng cách đến Sản phẩm và di chuột lên tên sản phẩm. ID riêng sẽ là thuộc tính đầu tiên và bạn có thể thêm nhiều ID vào đây và ngăn cách bằng dấu phẩy.

en: Ascending
vi_VN: Tăng dần

en: Attachment
vi_VN: Đính kèm

en: Audio Type
vi_VN: Kiểu Audio

en: Author
vi_VN: Tác giả

en: Authors
vi_VN: Tác giả

en: Auto Play
vi_VN: Tự động bật

en: Available Downloads
vi_VN: Được phép tải xuống

en: Background
vi_VN: Nền

en: Background Color
vi_VN: Màu nền

en: Background Hover Color
vi_VN: Màu nền di chuột

en: Background Photo
vi_VN: Ảnh nền

en: Background Style
vi_VN: Kiểu nền

en: Background Video
vi_VN: Nền video

[ctx: Background height.]
en: Auto
vi_VN: Tự động

[ctx: Background repeat.]
en: None
vi_VN: Không

[ctx: Background scale.]
en: None
vi_VN: Không

[ctx: Background type.]
en: Color
vi_VN: Màu sắc

[ctx: Background type.]
en: None
vi_VN: Không

[ctx: Background type.]
en: Photo
vi_VN: Ảnh

en: Backgrounds
vi_VN: Nền

en: Base Font Size
vi_VN: Cỡ chữ cơ bản

en: Basic
vi_VN: Cơ bản

en: Basic Modules
vi_VN: Module cơ bản

en: Be sure to add your license key for access to updates and new features.
vi_VN: Hãy chắc chắn đã thêm mã giấy phép để truy cập cập nhật và tính năng mới.

en: Beaver Builder Plugin
vi_VN: Plugin Beaver Builder

en: Beaver Builder activated! <a%s>Click here</a> to enable remote updates.
vi_VN: Đã kích hoạt Beaver Builder! <a%s>Bấm vào đây</a> để bật cập nhật từ xa.

en: Beaver Builder may not be functioning correctly as it does not have permission to write files to the WordPress uploads directory on your server. Please update the WordPress uploads directory permissions before continuing or contact your host for assistance.
vi_VN: Beaver Builder không làm việc tốt vì nó không có quyền viết vào thư mục uploads của WordPress trên máy chủ. Hãy cập nhật quyền cho thư mục uploads WordPress trước khi tiếp tục hoặc liên hệ hosting để nhờ họ giúp đỡ.

en: Before Text
vi_VN: Trước văn bản

en: Below Heading
vi_VN: Phía dưới tiêu đề

en: Below Photo
vi_VN: Bên dưới ảnh

en: Below Row
vi_VN: Bên dưới hàng

en: Below Text
vi_VN: Dưới văn bản

en: Best Selling Products
vi_VN: Sản phẩm bán chạy

en: Bold
vi_VN: Đậm

en: Border
vi_VN: Viền

en: Border Hover Color
vi_VN: Màu viền di chuột

en: Border Size
vi_VN: Cỡ viền

en: Border Style
vi_VN: Kiểu viền

[ctx: Border size.]
en: Large
vi_VN: Lớn

[ctx: Border size.]
en: Medium
vi_VN: Trung bình

[ctx: Border size.]
en: Small
vi_VN: Nhỏ

en: Bottom
vi_VN: Dưới

en: Bottom Center
vi_VN: Dưới Giữa

en: Bottom Left
vi_VN: Dưới Trái

en: Bottom Right
vi_VN: Dưới Phải

en: Box Border
vi_VN: Viền nút

en: Boxes
vi_VN: Hộp

en: Build your own custom modules.
vi_VN: Xây dựng module của riêng bạn.

en: Builder Access
vi_VN: Truy cập Builder

en: Builder Settings
vi_VN: Cài đặt Builder

en: Button
vi_VN: Nút

en: Button Align
vi_VN: Căn lề nút

en: Button Background
vi_VN: Nền nút

en: Button Background Animation
vi_VN: Chuyển động nền nút

en: Button Background Color
vi_VN: Màu nền nút

en: Button Background Hover Color
vi_VN: Màu nền nút khi di chuột

en: Button Background Style
vi_VN: Kiểu nền nút

en: Button Border
vi_VN: Viền nút

en: Button Border Hover Color
vi_VN: Màu viền nút khi di chuột

en: Button Icon
vi_VN: Biểu tượng nút

en: Button Icon Position
vi_VN: Vị trí biểu tượng nút

en: Button Padding
vi_VN: Padding nút

en: Button Style
vi_VN: Kiểu nút

en: Button Text
vi_VN: Tên nút bấm

en: Button Text Color
vi_VN: Màu chữ của nút

en: Button Text Hover Color
vi_VN: Màu chữ của nút khi di chuột

en: Button Typography
vi_VN: Typography nút

en: Button URL
vi_VN: Liên kết nút

en: Button Width
vi_VN: Chiều rộng nút bấm

en: Buttons
vi_VN: Nút bấm

en: Buy Now
vi_VN: Mua ngay

en: Cache Clearing Tool
vi_VN: Công cụ xóa cache

en: Call to Action
vi_VN: Kêu gọi hành động

[ctx: Call to action.]
en: None
vi_VN: Không

en: Cancel
vi_VN: Hủy bỏ

en: Caption Typography
vi_VN: Typography Caption

en: Cart
vi_VN: Giỏ hàng

en: Categories
vi_VN: Danh mục

en: Center
vi_VN: Giữa

en: Center Bottom
vi_VN: Giữa Dưới

en: Center Center
vi_VN: Giữa Giữa

en: Center Left
vi_VN: Giữa Trái

en: Center Right
vi_VN: Giữa Phải

en: Center Top
vi_VN: Giữa Trên

en: Change Template
vi_VN: Đổi Template

en: Change Templates
vi_VN: Đổi Template

en: Change UI Brightness
vi_VN: Đổi màu giao diện

en: Changes being published
vi_VN: Đã đăng thay đổi

en: Check or uncheck modules below to enable or disable them.
vi_VN: Đánh dấu hoặc bỏ đánh dấu các module bên dưới để bật hoặc tắt chúng.

en: Checkout
vi_VN: Thanh toán

en: Choose Another Photo
vi_VN: Chọn hình ảnh khác

en: Choose a Template
vi_VN: Chọn Template

en: Choose...
vi_VN: Chọn...

en: Choosing no will hide the default theme heading for the "Page" post type. You will also be required to enter some basic CSS for this to work if you choose no.
vi_VN: Chọn Không sẽ ẩn tiêu đề mặc định của "Trang". Bạn cũng cần viết một chút CSS cơ bản để selector này làm việc nếu bạn chọn Không.

en: Circle Size
vi_VN: Cỡ hình tròn

en: Circle Stroke Size
vi_VN: Kích thước Circle Stroke

en: Clear Cache
vi_VN: Xóa cache

en: Cleared the Beaver Builder cache
vi_VN: Xóa cache Beaver Builder

en: Click Here
vi_VN: Bấm vào đây

[ctx: Click action type.]
en: None
vi_VN: Không

[ctx: Click action.]
en: None
vi_VN: Không

en: Clicking the button below will uninstall the page builder plugin and delete all of the data associated with it. You can uninstall or deactivate the page builder from the plugins page instead if you do not wish to delete the data.
vi_VN: Bấm nút bên dưới sẽ xóa page builder và toàn bộ dữ liệu liên kết với nó. Bạn có thể xóa cài đặt hoặc ngừng kích hoạt page builder từ trang plugin thay vì ở đây nếu bạn không muốn xóa dữ liệu.

en: Close
vi_VN: Đóng

en: Color
vi_VN: Màu sắc

en: Colors
vi_VN: Màu sắc

en: Column
vi_VN: Cột

en: Column Settings
vi_VN: Cài đặt cột

en: Columns
vi_VN: Cột

en: Come by and share a project, ask a question, or just say hi! For news about new features and updates, like our <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Facebook Page</a> or follow us <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">on Twitter</a>.
vi_VN: Tham gia và chia sẻ dự án, đặt câu hỏi, hoặc chỉ cần nói chào! Để xem tin tức về các tính năng và cập nhật mới, hãy thích <a href="https://www.facebook.com/wpbeaverbuilder/" target="_blank">Trang Facebook</a> của chúng tôi hoặc theo dõi qua <a href="https://twitter.com/beaverbuilder" target="_blank">Twitter</a>.

en: Come by the Beaver Builder Homepage to learn more about what our premium features can do for you!
vi_VN: Đến trang chủ Beaver Builder và tìm hiểu về những tính năng của phiên bản trả phí!

en: Comment Count
vi_VN: Số bình luận

en: Comments
vi_VN: Bình luận

en: Company ID
vi_VN: ID công ty

en: Connect
vi_VN: Kết nối

en: Contact Form
vi_VN: Form liên hệ

en: Contact Support
vi_VN: Liên hệ hỗ trợ

en: Contact Support URL
vi_VN: Đường dẫn liên hệ hỗ trợ

en: Content
vi_VN: Nội dung

en: Content Color
vi_VN: Màu sắc nội dung

en: Content Length
vi_VN: Độ dài bài viết

en: Content Width
vi_VN: Chiều rộng nội dung

[ctx: Content type.]
en: None
vi_VN: Không

en: Continue Editing
vi_VN: Tiếp tục sửa

en: Controls
vi_VN: Điều khiển

en: Copy this unique URL and send it to support as directed.
vi_VN: Sao chép đường dẫn riêng này và gửi nó đến bộ phận hỗ trợ.

en: Create Gallery
vi_VN: Tạo Gallery

en: Crop
vi_VN: Cắt

en: Current Page
vi_VN: Trang hiện tại

[ctx: Currently editing message]
en: Currently Editing %s
vi_VN: Đang sửa %s

en: Custom Query
vi_VN: Query tùy chỉnh

en: Custom URL
vi_VN: Đường dẫn tùy chỉnh

[ctx: Custom post type label.]
en: All
vi_VN: Tất cả

[ctx: Custom post type label.]
en: Edit
vi_VN: Sửa

[ctx: Custom post type label.]
en: Nothing found in Trash.
vi_VN: Không tìm thấy trong Thùng rác.

[ctx: Custom post type label.]
en: Search
vi_VN: Tìm kiếm

[ctx: Custom post type label.]
en: Templates
vi_VN: Template

[ctx: Custom post type label.]
en: View
vi_VN: Xem

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: %s Categories
vi_VN: Danh mục %s

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Add New Category
vi_VN: Thêm danh mục mới

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: All Categories
vi_VN: Tất cả danh mục

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Categories
vi_VN: Danh mục

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Edit Category
vi_VN: Sửa danh mục

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category
vi_VN: Danh mục cha

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Parent Category:
vi_VN: Danh mục cha:

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Search Categories
vi_VN: Tìm danh mục

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Type
vi_VN: Kiểu

[ctx: Custom taxonomy label.]
en: Update Category
vi_VN: Cập nhật danh mục

en: Customize Theme
vi_VN: Tùy biến Theme

en: Dark
vi_VN: Tối

en: Date
vi_VN: Ngày

en: Date Format
vi_VN: Định dạng ngày tháng

en: Date Last Modified
vi_VN: Ngày sửa cuối

en: Day
vi_VN: Ngày

en: Days
vi_VN: Ngày

en: Deactivated
vi_VN: Đã ngừng kích hoạt

en: Deactivated!
vi_VN: Đã ngừng kích hoạt!

en: Debug Mode Enabled
vi_VN: Đã bật chế độ Debug

en: Default
vi_VN: Mặc định

en: Default Page Heading
vi_VN: Tiêu đề trang mặc định

en: Default Row Content Width
vi_VN: Chiều rộng nội dung hàng mặc định

en: Default Row Width
vi_VN: Chiều rộng hàng mặc định

[ctx: Default user template category.]
en: Uncategorized
vi_VN: Chưa phân loại

en: Delete Column
vi_VN: Xóa cột

en: Descending
vi_VN: Giảm dần

en: Deselect All
vi_VN: Bỏ chọn tất cả

en: Disable
vi_VN: Tắt

en: Disable All Templates
vi_VN: Tắt tất cả template

en: Disable Right-Click
vi_VN: Tắt Click-Chuột phải

en: Disabled
vi_VN: Tắt

en: Discard
vi_VN: Hủy

en: Discard Changes and Exit
vi_VN: Hủy thay đổi và Thoát

en: Discard changes and exit
vi_VN: Hủy thay đổi và thoát

en: Display
vi_VN: Hiển thị

en: Display a Google map.
vi_VN: Hiển thị bản đồ Google.

en: Display a WordPress sidebar that has been registered by the current theme.
vi_VN: Hiển thị sidebar WordPress đã được đăng ký bởi theme hiện tại.

en: Display a WordPress widget.
vi_VN: Hiển thị widget WordPress.

en: Display a carousel of your WordPress posts.
vi_VN: Hiển thị carousel cho bài viết WordPress.

en: Display a heading, subheading and a button.
vi_VN: Hiển thị tiêu đề, tiêu đề phụ và nút bấm.

en: Display an icon and optional title.
vi_VN: Hiển thị icon và tên bổ sung.

en: Display multiple photos in a gallery view.
vi_VN: Hiển thị nhiều ảnh trong chế độ gallery.

en: Display multiple photos in a slideshow view.
vi_VN: Hiển thị nhiều ảnh trong chế độ slideshow.

en: Display products or categories from your WooCommerce store.
vi_VN: Hiển thị sản phẩm hoặc danh mục từ cửa hàng WooCommerce.

en: Display raw HTML code.
vi_VN: Hiển thị mã HTML.

en: Displays multiple slides with an optional heading and call to action.
vi_VN: Hiển thị nhiều slide với tiêu đề và nút kêu gọi hành động.

en: Displays social buttons.
vi_VN: Hiển thị nút mạng xã hội.

en: Do you really want to delete this column?
vi_VN: Bạn chắc chắn muốn xóa cột này chứ?

en: Do you really want to delete this item?
vi_VN: Bạn chắc chắn muốn xóa mục này chứ?

en: Do you really want to delete this module?
vi_VN: Bạn chắc chắn muốn xóa module này chứ?

en: Do you really want to delete this row?
vi_VN: Bạn chắc chắn muốn xóa hàng này chứ?

en: Do you really want to delete this template?
vi_VN: Bạn chắc chắn muốn xóa template này?

en: Do you really want to discard these changes? All of your changes that are not published will be lost.
vi_VN: Bạn muốn hủy các thay đổi này? Tất cả thay đổi chưa đăng sẽ mất hết.

en: Done
vi_VN: Xong

en: Dots
vi_VN: Dấu chấm

en: Drop us a line today for a free quote!
vi_VN: Hãy điền vài dòng để nhận báo giá miễn phí!

en: Dropdown Link Padding
vi_VN: Khoảng cách liên kết dropdown

en: Duplicate
vi_VN: Nhân đôi

en: Duplicate Column
vi_VN: Nhân đôi cột

en: Duplicate Layout
vi_VN: Nhân đôi Layout

[ctx: Duplicate page/post action label.]
en: Duplicate Layout
vi_VN: Nhân đôi layout

en: Duration
vi_VN: Chu kỳ

en: ERROR! We were unable to connect to the update server. If the issue persists, please contact your host and let them know your website cannot connect to updates.wpbeaverbuilder.com.
vi_VN: LỖI! Chúng tôi không thể kết nối với máy chủ cập nhật. Nếu điều này xảy ra liên tục, hãy liên hệ bên bán hosting và để họ biết trang web của bạn không thể kết nối đến updates.wpbeaverbuilder.com.

en: Edit
vi_VN: Sửa

en: Edit Column
vi_VN: Sửa cột

en: Edit Content
vi_VN: Sửa nội dung

en: Edit Gallery
vi_VN: Sửa Gallery

en: Edit Playlist
vi_VN: Sửa Playlist

en: Edited
vi_VN: Đã sửa

en: Email Address
vi_VN: Địa chỉ Email

en: Email Field
vi_VN: Trường Email

en: Email Field Placeholder
vi_VN: Văn bản thay thế trường Email

en: Email Field Text
vi_VN: Văn bản cho trường Email

en: Email Subject
vi_VN: Tiêu đề email

en: Enable
vi_VN: Bật

en: Enable All Templates
vi_VN: Bật tất cả template

en: Enable Audio
vi_VN: Bật audio

en: Enable Core Templates Only
vi_VN: Chỉ bật Core Template

en: Enable Debug Mode
vi_VN: Bật chế độ Debug

en: Enable Help Button
vi_VN: Bật nút giúp đỡ

en: Enable Help Video
vi_VN: Bật video trợ giúp

en: Enable Structured Data?
vi_VN: Bật dữ liệu cấu trúc?

en: Enable Templates
vi_VN: Bật Template

en: Enable User Templates Only
vi_VN: Chỉ bật Template của người dùng

en: Enable or disable icon sets using the options below or upload a custom icon set. Instructions on how to generate your own custom icon sets can be read %s.
vi_VN: Bật hoặc tắt các bộ icon sử dụng tùy chọn bên dưới hoặc tải lên icon riêng. Bạn có thể đọc hướng dẫn về icon riêng %s.

en: Enable proxy cache clearing
vi_VN: Bật xóa cache proxy

en: Enable the Cache Clearing Tool
vi_VN: Bật công cụ xóa cache

en: Enabled
vi_VN: Bật

en: Enabled Modules
vi_VN: Đã bật các module

en: Enter License Key
vi_VN: Nhập mã giấy phép

en: Enter a CSS selector for the default page heading to hide it.
vi_VN: Nhập một CSS selector cho tiêu đề trang mặc định để ẩn nó đi.

en: Enter a comma separated list of the post types you would like the builder to work with.
vi_VN: Nhập vào danh sách kiểu bài viết bạn muốn builder làm việc, tách nhau bằng dấu phẩy.

en: Enter a list of %1$s.
vi_VN: Nhập danh sách %1$s.

en: Enter a list of authors usernames.
vi_VN: Nhập danh sách tài khoản tác giả.

en: Enter a post title to search.
vi_VN: Nhập tên bài viết để tìm kiếm.

en: Enter your <a%s>license key</a> to enable remote updates and support.
vi_VN: Nhập <a%s>mã giấy phép</a> của bạn để bật cập nhật và hỗ trợ từ xa.

en: Equal Heights
vi_VN: Cân bằng chiều cao

en: Equalize Column Heights
vi_VN: Cân bằng chiều cao cột

en: Equalize Heights
vi_VN: Cân bằng chiều cao

en: Error submitting.
vi_VN: Lỗi nhập.

en: Error! Could not unzip file.
vi_VN: Lỗi! Không thể giải nén tệp.

en: Error! Please enter a date that is in the future.
vi_VN: Lỗi! Hãy nhập một ngày trong tương lai.

en: Error! Please enter a number for the site ID.
vi_VN: Lỗi! Hãy nhập số site ID.

en: Error! Please enter a valid day.
vi_VN: Lỗi! Hãy nhập ngày hợp lệ.

en: Error! Please enter a valid month.
vi_VN: Lỗi! Hãy nhập tháng hợp lệ.

en: Error! Please enter a valid year.
vi_VN: Lỗi! Hãy nhập năm hợp lệ.

en: Error! Please enter an iframe for the video embed code.
vi_VN: Lỗi! Hãy nhập iframe cho mã nhúng video.

en: Error! When downloading from Icomoon, be sure to click the Download Font button and not Generate SVG.
vi_VN: Lỗi! Khi tải từ Icomoon, hãy chắc chắn là bấm nút Download Fond và không tạo SVG.

en: Error! You must have at least one icon set enabled.
vi_VN: Lỗi! Bạn phải bật ít nhất một icon.

en: Error! You must have at least one module enabled.
vi_VN: Lỗi! Bạn phải bật ít nhất một module.

en: Error: Could not connect to Campayn. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối Campayn. %s

en: Error: Could not connect to Constant Contact. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối Constant Contact. %s

en: Error: Could not connect to Enormail. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối Enormail. %s

en: Error: Could not connect to Mailrelay. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối Mailrelay. %s

en: Error: Could not connect to Mautic. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối Mautic. %s

en: Error: Could not connect to SendinBlue. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối SendinBlue. %s

en: Error: Could not connect to Sendy. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối Sendy. %s

en: Error: Could not connect to iContact Pro. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối iContact Pro. %s

en: Error: Could not connect to iContact. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể kết nối iContact. %s

en: Error: Could not subscribe to SendinBlue. %s
vi_VN: Lỗi: Không thể đăng ký SendinBlue. %s

en: Error: Invalid API data.
vi_VN: Lỗi: Dữ liệu API không hợp lệ.

en: Error: Please check your API URL and API key.
vi_VN: Lỗi: Hãy kiểm tra API URL và API key.

en: Error: Please check your API credentials.
vi_VN: Lỗi: Hãy kiểm tra thông tin API.

en: Error: Please check your API key.
vi_VN: Lỗi: Hãy kiểm tra API key.

en: Error: Please check your API key. %s
vi_VN: Lỗi: Hãy kiểm tra API key. %s

en: Error: Please check your API token. %s
vi_VN: Lỗi: Hãy kiểm tra API token. %s

en: Error: Please check your API token. Code: %s
vi_VN: Lỗi: Hãy kiểm tra API token. Mã: %s

en: Error: Please check your Account ID. %s
vi_VN: Lỗi: Hãy kiểm tra ID tài khoản. %s

en: Error: You must provide a app ID.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp ID ứng dụng.

en: Error: You must provide a app password.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp mật khẩu ứng dụng.

en: Error: You must provide a company ID.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp ID công ty.

en: Error: You must provide a list ID.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp ID danh sách.

en: Error: You must provide a profile ID.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp ID hồ sơ.

en: Error: You must provide a username.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp tên tài khoản.

en: Error: You must provide an API URL.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp API URL.

en: Error: You must provide an API key.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp API key.

en: Error: You must provide an API token.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp API token.

en: Error: You must provide an API username.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp tên tài khoản API.

en: Error: You must provide an APP ID.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp APP ID.

en: Error: You must provide an Access Key.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp Access Key

en: Error: You must provide an Account ID.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp ID tài khoản.

en: Error: You must provide an access token.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp access token.

en: Error: You must provide an app ID.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp ID ứng dụng.

en: Error: You must provide an app password.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp mật khẩu ứng dụng.

en: Error: You must provide an email address.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp địa chỉ email.

en: Error: You must provide your Mautic app username.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp tên tài khoản app Mautic.

en: Error: You must provide your Mautic installation URL.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp đường dẫn cài đặt Mautic.

en: Error: You must provide your Sendy installation URL.
vi_VN: Lỗi: Bạn phải cung cấp đường dẫn cài đặt Sendy.

en: Example: page, post, product
vi_VN: Ví dụ: trang, bài viết, sản phẩm

en: Excerpt
vi_VN: Tóm tắt

en: Exclude Current Post
vi_VN: Loại trừ bài viết hiện tại

en: Exclude the current post from the query.
vi_VN: Loại trừ bài viết hiện tại từ query.

en: Exit
vi_VN: Thoát

en: Expert support from our world-class support team.
vi_VN: Hỗ trợ tuyệt vời từ đội ngũ hỗ trợ đẳng cấp quốc tế.

en: Export All
vi_VN: Xuất tất cả

en: Export Selected
vi_VN: Xuất được chọn

en: Export Template Data
vi_VN: Xuất dữ liệu template

en: Facebook Button
vi_VN: Nút Facebook

en: Fade In On Hover
vi_VN: Chuyển động khi di chuột

en: Fast
vi_VN: Nhanh

en: Featured Image
vi_VN: Ảnh đại diện

en: Featured Products
vi_VN: Sản phẩm tiêu biểu

en: Field Loading...
vi_VN: Trường đang tải...

[ctx: Field name to add.]
en: Add %s
vi_VN: Thêm %s

en: Filter
vi_VN: Lọc

en: Fix Errors
vi_VN: Sửa lỗi

en: Fixed
vi_VN: Cố định

en: Fixed Width
vi_VN: Chiều rộng cố định

en: Flat
vi_VN: Phẳng

en: Flyout Push with Opacity
vi_VN: Flyout Push với Độ mờ

en: For example, if your number is 10%, your suffix would be "%".
vi_VN: Ví dụ, nếu số là 10%, hậu tố sẽ là "%".

en: For example, if your number is US$ 10, your prefix would be "US$ ".
vi_VN: Ví dụ, nếu số của bạn là US$ 10, tiền tố sẽ là "US$ ".

en: For more time-saving features and access to our expert support team, <a href="%s" target="_blank">upgrade today</a>.
vi_VN: Để có nhiều tính năng giúp bạn tiết kiệm thời gian và truy cập hỗ trợ từ đội ngũ của chúng tôi, <a href="%s" target="_blank">hãy nâng cấp ngay</a>.

en: Found in your MailerLite account under Integrations > Developer API.
vi_VN: Tìm trong tài khoản MailerLite bên dưới Integrations > Developer API.

en: Full Height
vi_VN: Cao tối đa

en: Full Width
vi_VN: Chiều rộng đầy đủ

en: Full height rows fill the height of the browser window. Minimum height rows are at least as tall as the value entered.
vi_VN: Chiều cao hàng tối đa sẽ lấy chiều cao của cửa sổ trình duyệt. Chiều cao hàng tối thiểu sẽ lấy giá trị tối thiểu là giá trị nhập vào.

en: General
vi_VN: Chung

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Enable auto spacing for responsive layouts?"]
en: Enable Auto Spacing
vi_VN: Bật tự động tính khoảng cách

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Responsive layout enabled?"]
en: Enabled
vi_VN: Đã bật

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Show page heading?"]
en: Show
vi_VN: Hiển thị

[ctx: Generic add button label for adding new content.]
en: Add
vi_VN: Thêm

en: Get More Features
vi_VN: Thêm nhiều tính năng

en: Get Started
vi_VN: Bắt đầu

en: Get started by choosing a layout template to customize, or build a page from scratch by selecting the blank layout template.
vi_VN: Bắt đầu bằng cách chọn layout template để tùy biến, hoặc xây dựng trang mới từ số không bằng cách chọn layout blank template.

en: Getting Started - Building your first page.
vi_VN: Bắt đầu - Xây dựng trang đầu tiên.

en: Getting Started Video
vi_VN: Video bắt đầu

en: Global Rows, Columns and Modules Editing
vi_VN: Sửa Global Row, Column và Module

en: Global Settings
vi_VN: Cài đặt chung

en: Google Plus Button
vi_VN: Nút Google Plus

en: Group
vi_VN: Nhóm

en: HTML Tag
vi_VN: Thẻ HTML

en: Hamburger Icon
vi_VN: Icon hamburger

en: Hamburger Icon + Label
vi_VN: Icon hamburger + Nhãn

en: Heading
vi_VN: Tiêu đề

en: Heading Color
vi_VN: Màu Tiêu đề

en: Heading Size
vi_VN: Cỡ Tiêu đề

en: Heading Tag
vi_VN: Thẻ Tiêu đề

en: Heading Typography
vi_VN: Typography Tiêu đề

en: Height
vi_VN: Cao

en: Help
vi_VN: Trợ giúp

en: Help Button
vi_VN: Nút trợ giúp

en: Help Video
vi_VN: Video trợ giúp

en: Helpful Tools
vi_VN: Công cụ hữu ích

en: Hide
vi_VN: Ẩn

en: Highlight
vi_VN: In đậm

en: Hook updated
vi_VN: Đã cập nhật hook

en: Horizontal
vi_VN: Nằm ngang

en: Hour
vi_VN: Giờ

en: Hours
vi_VN: Giờ

en: I Accept the Terms and Conditions
vi_VN: Tôi đồng ý Điều khoản sử dụng

en: Icon Position
vi_VN: Vị trí icon

en: Icon Settings
vi_VN: Cài đặt icon

en: Icons
vi_VN: Icon

en: If enabled we will send anonymous usage stats to help improve the plugin.
vi_VN: Nếu được bật chúng tôi sẽ gửi dữ liệu thống kê ẩn danh để cải thiện plugin.

en: If you can't find an answer, consider upgrading to a premium version of Beaver Builder. Our expert support team is waiting to answer your questions and help you build your website. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>.
vi_VN: Nếu bạn không thể tìm câu trả lời, hãy cân nhắc nâng cấp lên phiên bản cao cấp của Beaver Builder. Nhóm chuyên gia hỗ trợ sẽ trả lời câu hỏi và giúp đỡ bạn trong quá trình xây dựng trang web. <a href="%s" target="_blank">Tìm hiểu thêm</a>.

en: If you can't find an answer, feel free to <a href="%s" target="_blank">send us a message with your question.</a>
vi_VN: Nếu bạn không tìm được câu trả lời, hãy <a href="%s" target="_blank">gửi câu hỏi cho chúng tôi.</a>

en: If you need to export templates for import into another site, please use the exporter at <a href="%s">Tools > Export</a>.
vi_VN: Nếu bạn cần xuất template để nhập vào một trang web khác, hãy sử dụng tính năng xuất ở <a href="%s">Công cụ > Xuất ra</a>.

en: If you want to show this field, please provide valid Site and Secret Keys.
vi_VN: Nếu bạn muốn hiển thị trường này, hãy cung cấp Site và Secret Key hợp lệ.

en: Image
vi_VN: Hình ảnh

en: Image Position
vi_VN: Vị trí hình ảnh

en: Image Size
vi_VN: Kích thước hình ảnh

en: Image Spacing
vi_VN: Khoảng cách ảnh

en: Image Width
vi_VN: Chiều rộng ảnh

[ctx: Image size.]
en: Large
vi_VN: Lớn

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
vi_VN: Nhập <strong>bài viết, trang, bình luận, custom field, chuyên mục, và thẻ</strong> từ tệp tin xuất ra của WordPress.

en: Info
vi_VN: Thông tin

en: Insert
vi_VN: Chèn

en: Installation URL
vi_VN: Đường dẫn cài đặt

en: Join the Community
vi_VN: Tham gia cộng đồng

en: Keep changes drafted and exit
vi_VN: Giữa thay đổi như bản nháp và thoát

en: Keyboard Shortcuts
vi_VN: Phím tắt

[ctx: Keyboard action to open save template form]
en: Save New Template
vi_VN: Lưu template

[ctx: Keyboard action to open the global settings panel]
en: Open Global Settings
vi_VN: Mở cài đặt chung

[ctx: Keyboard action to open the layout settings panel]
en: Open Layout Settings
vi_VN: Mở cài đặt layout

[ctx: Keyboard action to open the module search panel]
en: Display Module Search
vi_VN: Hiển thị tìm kiếm module

[ctx: Keyboard action to publish any pending changes]
en: Publish changes without leaving builder
vi_VN: Lưu nhưng không thoát builder

[ctx: Keyboard action to save changes]
en: Save Layout
vi_VN: Lưu Layout

[ctx: Keyboard action to show modules tab]
en: Open Modules Tab
vi_VN: Mở Tab Module

[ctx: Keyboard action to show saved tab]
en: Open Saved Tab
vi_VN: Mở Tab Đã lưu

[ctx: Keyboard action to show templates tab]
en: Open Templates Tab
vi_VN: Mở Tab Template

[ctx: Keyboard action to toggle responsive editing]
en: Toggle Responsive Editing Mode
vi_VN: Chuyển đổi chế độ sửa responsive

en: Knowledge Base
vi_VN: Trung tâm trợ giúp

en: Knowledge Base URL
vi_VN: Đường dẫn Trung tâm trợ giúp

en: Label
vi_VN: Nhãn

[ctx: Label size.]
en: Large
vi_VN: Lớn

[ctx: Label size.]
en: Medium
vi_VN: Trung bình

[ctx: Label size.]
en: Small
vi_VN: Nhỏ

en: Landing Pages
vi_VN: Landing Page

en: Large
vi_VN: Lớn

en: Large &amp; Medium Devices Only
vi_VN: Chỉ thiết bị cỡ lớn &amp; trung bình

en: Large Devices Only
vi_VN: Chỉ thiết bị cỡ lớn

en: Launch Page Builder
vi_VN: Mở Page Builder

en: Layout CSS & Javascript
vi_VN: Mã CSS & Javascript

en: Layout CSS / Javascript
vi_VN: Mã CSS / Javascript

en: Layout status updated
vi_VN: Đã cập nhật tình trạng layout

en: Layout type updated
vi_VN: Đã cập nhật kiểu Layout

en: Learn More
vi_VN: Tìm hiểu thêm

en: Left
vi_VN: Trái

en: Left & Right Sidebar
vi_VN: Sidebar trái & phải

en: Left Bottom
vi_VN: Trái Dưới

en: Left Center
vi_VN: Trái Giữa

en: Left Sidebar
vi_VN: Sidebar trái

en: Left To Right
vi_VN: Trái qua Phải

en: Left Top
vi_VN: Trái Trên

en: Left of Heading
vi_VN: Bên trái tiêu đề

en: Left of Text and Heading
vi_VN: Trái của văn bản và tiêu đề

en: Let's Get Building!
vi_VN: Hãy thiết kế nào!

en: License
vi_VN: Giấy phép

en: License Removed
vi_VN: Đã xóa giấy phép

en: License key saved!
vi_VN: Đã lưu mã giấy phép!

en: Light
vi_VN: Sáng

en: Link
vi_VN: Liên kết

en: Link Color
vi_VN: Màu liên kết

en: Link Hover Background Color
vi_VN: Màu nền liên kết di chuột

en: Link Hover Color
vi_VN: Màu liên kết di chuột

en: Link Padding
vi_VN: Khoảng cách liên kết

en: Link Typography
vi_VN: Typography liên kết

[ctx: Link text]
en: here
vi_VN: ở đây

en: Link type applies to how the image should be linked on click. You can choose a specific URL, the individual photo or a separate page with the photo.
vi_VN: Kiểu liên kết cho ảnh khi nó được bấm vào. Bạn có thể chọn đường dẫn cụ thể, ảnh hoặc trang riêng chứa ảnh.

[ctx: Link type.]
en: None
vi_VN: Không

en: Links
vi_VN: Liên kết

en: List
vi_VN: Danh sách

en: List ID
vi_VN: ID danh sách

en: Load More
vi_VN: Tải thêm

en: Load More Button
vi_VN: Nút tải thêm

en: Loading...
vi_VN: Đang tải...

en: Locale
vi_VN: Ngôn ngữ

en: Locked
vi_VN: Đã khóa

en: Logged In User
vi_VN: Người dùng đã đăng nhập

en: Logged Out User
vi_VN: Người dùng đã đăng xuất

en: Loop
vi_VN: Lặp lại

[ctx: MailChimp list group.]
en: Groups
vi_VN: Nhóm

en: Main Query
vi_VN: Query chính

en: Manage Templates
vi_VN: Quản lý Template

en: Map
vi_VN: Bản đồ

en: Margins
vi_VN: Margin

en: Mautic Password
vi_VN: Mật khẩu Mautic

en: Mautic Username
vi_VN: Tài khoản Mautic

en: Max Content Width
vi_VN: Chiều rộng nội dung tối đa

en: Max Width
vi_VN: Chiều rộng tối đa

en: Media Library
vi_VN: Thư viện

en: Medium
vi_VN: Trung bình

en: Medium &amp; Small Devices Only
vi_VN: Thiết bị cỡ trung bình &amp; nhỏ

en: Medium Device Breakpoint
vi_VN: Breakpoint thiết bị cỡ trung bình

en: Medium Devices Only
vi_VN: Thiết bị cỡ trung bình

en: Menu Alignment
vi_VN: Căn lề menu

en: Menu Background Color
vi_VN: Màu nền menu

en: Menu Background Color (Mobile)
vi_VN: Màu nền menu (Điện thoại)

en: Menu Button
vi_VN: Nút menu

en: Menu Order
vi_VN: Thứ tự menu

en: Message
vi_VN: Lời nhắn

en: Message Sent!
vi_VN: Đã gửi tin nhắn!

en: Message failed. Please try again.
vi_VN: Lỗi tin nhắn. Hãy thử lại.

[ctx: Message that displays when a panel tab has no view to display]
en: Sorry, no content was found!
vi_VN: Rất tiếc, không tìm thấy nội dung!

[ctx: Message that displays when there are no templates to display]
en: Sorry, no templates were found!
vi_VN: Rất tiếc, không tìm thấy template!

en: Meta Value (Alphabetical)
vi_VN: Meta Value (Bảng chữ cái)

en: Meta Value (Numeric)
vi_VN: Meta Value (Số)

en: Minimum Height
vi_VN: Chiều cao tối thiểu

en: Minute
vi_VN: Phút

en: Minutes
vi_VN: Phút

en: Misc
vi_VN: Khác

en: Module Saved!
vi_VN: Đã lưu module!

en: Modules
vi_VN: Module

en: Modules Used
vi_VN: Module đã sử dụng

en: More Link
vi_VN: Liên kết xem thêm

en: More Link Text
vi_VN: Văn bản cho liên kết xem thêm

en: Move Column
vi_VN: Chuyển cột

en: Move your mouse over rows, columns or modules to edit and interact with them.
vi_VN: Di chuyển con chuột lên hàng, cột hoặc module để sửa và tương tác với chúng.

en: Multiple Products
vi_VN: Nhiều sản phẩm

en: My Account
vi_VN: Tài khoản của tôi

en: NOTE:
vi_VN: CHÚ Ý:

en: NOTE: Not all custom post types may be supported.
vi_VN: CHÚ Ý: Không phải mọi kiểu bài đều được hỗ trợ.

en: Name
vi_VN: Tên

en: Name Field
vi_VN: Trường Tên

en: Name Field Placeholder
vi_VN: Văn bản thay thế trường Tên

en: Name Field Text
vi_VN: Văn bản cho trường Tên

[ctx: Nav type.]
en: None
vi_VN: Không

en: Navigation Arrows
vi_VN: Mũi tên điều hướng

en: Need Some Help?
vi_VN: Cần giúp đỡ?

en: Never
vi_VN: Không bao giờ

en: New Column
vi_VN: Cột mới

en: New Row
vi_VN: Hàng mới

en: New Window
vi_VN: Cửa sổ mới

en: Next
vi_VN: Tiếp theo

en: No
vi_VN: Không

en: No Columns Found
vi_VN: Không tìm thấy Cột

en: No Menus Found
vi_VN: Không tìm thấy menu

en: No Modules Found
vi_VN: Không tìm thấy Module

en: No Notifications.
vi_VN: Không có thông báo.

en: No Photo
vi_VN: Không có ảnh

en: No Results Message
vi_VN: Lời nhắn không tìm thấy kết quả

en: No Revisions Found
vi_VN: Chưa có bản lưu tự động nào

en: No Rows Found
vi_VN: Không tìm thấy Hàng

en: No Thanks
vi_VN: Không cảm ơn

en: No Themer Layouts Found
vi_VN: Không tìm thấy Theme Layout

[ctx: No content panel search results found]
en: No Results Found
vi_VN: Không tìm thấy kết quả

en: No license info found.
vi_VN: Không tìm được giấy phép.

en: No new changes to save
vi_VN: Không có thay đổi để lưu

en: No results found.
vi_VN: Không tìm thấy kết quả.

en: No saved columns found.
vi_VN: Không tìm thấy cột đã lưu.

en: No settings selected.
vi_VN: Chưa chọn cài đặt.

en: No, Thank You
vi_VN: Không, Cảm ơn

en: None
vi_VN: Không

en: None Selected
vi_VN: Chưa chọn

en: Normal
vi_VN: Bình thường

en: Not Active!
vi_VN: Chưa kích hoạt!

en: Not valid Themer layout.
vi_VN: Themer layout không hợp lệ.

en: Nothing new to publish
vi_VN: Chưa có gì mới để đăng

en: Notification Subject
vi_VN: Tiêu đề thông báo

en: Notifications
vi_VN: Thông báo

en: Now that you know the basics, you're ready to start building! If at any time you need help, click the help icon in the upper right corner to access the help menu. Happy building!
vi_VN: Bây giờ bạn đã biết cơ bản, bạn đã sẵn sàng để thiết kế! Bất cứ lúc nào cần trợ giúp, bấm vào icon trợ giúp ở góc phải phía trên để truy cập menu trợ giúp. Chúc vui vẻ!

en: Number
vi_VN: Số

en: Number Background Color
vi_VN: Màu nền số

en: Number Border Radius
vi_VN: Bo tròn góc của số

en: Number Color
vi_VN: Màu số

en: Number Position
vi_VN: Vị trí số

en: Number Prefix
vi_VN: Tiền tố của số

en: Number Size
vi_VN: Cỡ số

en: Number Spacing
vi_VN: Khoảng cách số

en: Number Suffix
vi_VN: Hậu tố của số

en: Number Type
vi_VN: Kiểu số

en: Number of Posts
vi_VN: Số bài viết

en: Number of Posts to Move
vi_VN: Số bài viết di chuyển

en: Number of Products
vi_VN: Số sản phẩm

en: Number of seconds to complete the animation.
vi_VN: Số giây hoàn thành chuyển động

en: Numbers
vi_VN: Số

en: Numbers + Circles
vi_VN: Số + Hình tròn

en: Numbers and Text
vi_VN: Số và Văn bản

en: Ok, got it!
vi_VN: Ok, đã hiểu!

en: On Hover
vi_VN: Khi di chuột

en: Once you're finished, click the Done button to publish your changes, save a draft or revert back to the last published state.
vi_VN: Khi hoàn thành, bấm nút Xong để đăng thay đổi, lưu bản nháp hoặc chuyển về bản đăng trước đó.

en: Only Numbers
vi_VN: Chỉ số

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for each post to improve accessibility and machine-readability.
vi_VN: Không bắt buộc. Chọn một elemet HTML5 để sử dụng cho từng bài viết để cải thiện khả năng truy cập và thân thiện công cụ tìm kiếm.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this column to improve accessibility and machine-readability.
vi_VN: Không bắt buộc. Chọn một elemet HTML5 để sử dụng cho cột để cải thiện khả năng truy cập và thân thiện công cụ tìm kiếm.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this module to improve accessibility and machine-readability.
vi_VN: Không bắt buộc. Chọn một elemet HTML5 để sử dụng cho module để cải thiện khả năng truy cập và thân thiện công cụ tìm kiếm.

en: Optional. Choose an appropriate HTML5 content sectioning element to use for this row to improve accessibility and machine-readability.
vi_VN: Không bắt buộc. Chọn một elemet HTML5 để sử dụng cho hàng để cải thiện khả năng truy cập và thân thiện công cụ tìm kiếm.

en: Order
vi_VN: Thứ tự

en: Order By
vi_VN: Thứ tự theo

en: Order Tracking
vi_VN: Theo dõi đơn hàng

en: Other
vi_VN: Khác

en: Overlay Background Color
vi_VN: Màu nền lớp phủ

en: Overlay Colors
vi_VN: Màu lớp phủ

en: Overlay Text Color
vi_VN: Màu chữ lớp phủ

en: Override Core Templates
vi_VN: Đè lên Core Template

en: Override network settings?
vi_VN: Đè lên cài đặt hệ thống?

en: PHP Version
vi_VN: Phiên bản PHP

en: Pages → Add New
vi_VN: Trang 	 Thêm trang mới

en: Pagination
vi_VN: Phân trang

en: Pagination Style
vi_VN: Kiểu phân trang

[ctx: Pagination style.]
en: None
vi_VN: Không

en: Pause On Hover
vi_VN: Dừng khi di chuột

en: Percent
vi_VN: Phần trăm

en: Phone Field
vi_VN: Trường điện thoại

en: Phone Field Placeholder
vi_VN: Văn bản thay thế trường Điện thoại

en: Photo
vi_VN: Ảnh

[ctx: Photo Crop.]
en: None
vi_VN: Không

en: Photo Size
vi_VN: Cỡ ảnh

en: Photo Source
vi_VN: Nguồn ảnh

[ctx: Photo size.]
en: Large
vi_VN: Lớn

[ctx: Photo size.]
en: Medium
vi_VN: Trung bình

[ctx: Photo size.]
en: Small
vi_VN: Nhỏ

en: Pinterest Button
vi_VN: Nút Pinterest

en: Please Wait...
vi_VN: Hãy đợi...

en: Please check the captcha to verify you are not a robot.
vi_VN: Hãy đánh dấu vào captcha để xác nhận bạn không phải robot.

en: Please connect an account before saving.
vi_VN: Hãy kết nối tài khoản trước khi lưu.

en: Please enter a message.
vi_VN: Hãy nhập lời nhắn.

en: Please enter a subject.
vi_VN: Hãy nhập tiêu đề.

en: Please enter a valid email address.
vi_VN: Hãy nhập địa chỉ email hợp lệ.

en: Please enter a valid email.
vi_VN: Hãy nhập email hợp lệ.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates.
vi_VN: Hãy nhập giấy phép hợp lệ để bật cập nhật tự động.

en: Please enter a valid license key to enable automatic updates. %s
vi_VN: Hãy nhập giấy phép hợp lệ để bật cập nhật tự động. %s

en: Please enter a valid phone number.
vi_VN: Hãy nhập số điện thoại hợp lệ.

en: Please enter your name.
vi_VN: Hãy điền tên của bạn.

en: Please select a list before saving.
vi_VN: Hãy chọn danh sách trước khi lưu.

en: Please select an account before saving.
vi_VN: Hãy chọn một tài khoản trước khi lưu.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin.
vi_VN: Hãy đăng ký để bật cập nhật tự động plugin.

en: Please subscribe to enable automatic updates for this plugin. %s
vi_VN: Hãy đăng ký để bật cập nhật tự động plugin. %s

en: Please type "uninstall" in the box below to confirm that you really want to uninstall the page builder and all of its data.
vi_VN: Hãy nhập "uninstall" ở ô bên dưới để xác nhận bạn muốn xóa cài đặt page builder và toàn bộ dữ liệu liên kết với nó.

en: Plugin Name
vi_VN: Tên Plugin

[ctx: Plugin action link label.]
en: Change Log
vi_VN: Nhật ký thay đổi

[ctx: Plugin action link label.]
en: Upgrade
vi_VN: Nâng cấp

[ctx: Plugin setup page: Delete icon set.]
en: Delete
vi_VN: Xóa

[ctx: Plugin setup page: Modules.]
en: All
vi_VN: Tất cả

en: Plugins Count
vi_VN: Số Plugin

en: Plus sign
vi_VN: Dấu cộng

en: Popularity
vi_VN: Phổ biến

en: Position
vi_VN: Vị trí

en: Post Background Color
vi_VN: Màu nền bài viết

en: Post Content
vi_VN: Nội dung bài viết

en: Post Info
vi_VN: Thông tin bài viết

en: Post Info Color
vi_VN: Màu sắc thông tin bài viết

en: Post Type
vi_VN: Kiểu bài

en: Post Types
vi_VN: Kiểu bài

en: Post was not valid Themer layout.
vi_VN: Post không phải Themer layout hợp lệ.

en: Posts
vi_VN: Bài viết

en: Posts Carousel
vi_VN: Carousel bài viết

en: Premium Features
vi_VN: Tính năng cao cấp

en: Preview Layout
vi_VN: Xem trước Layout

en: Price
vi_VN: Giá

en: Price Size
vi_VN: Cỡ giá

[ctx: Price features displayed in pricing box.]
en: Features
vi_VN: Tính năng

en: Pricing Box
vi_VN: Hộp giá

en: Pricing Boxes
vi_VN: Hộp giá

en: Pricing Table
vi_VN: Bảng giá

en: Product Category
vi_VN: Danh mục sản phẩm

en: Product ID
vi_VN: ID sản phẩm

en: Product IDs
vi_VN: ID sản phẩm

en: Product Page
vi_VN: Trang sản phẩm

en: Products IDs
vi_VN: ID sản phẩm

en: Products Source
vi_VN: Nguồn sản phẩm

en: Profile ID
vi_VN: ID hồ sơ

en: Publish
vi_VN: Đăng

en: Publish Changes
vi_VN: Đăng thay đổi

en: Publish Layout
vi_VN: Đăng Layout

en: Publish Your Changes
vi_VN: Đăng thay đổi

en: Publish changes and exit
vi_VN: Lưu và thoát

en: Publishing Changes
vi_VN: Đăng thay đổi

en: Random
vi_VN: Ngẫu nhiên

en: Rating
vi_VN: Đánh giá

en: Read More
vi_VN: Xem thêm

en: Ready to start building? Add a new page and jump into Beaver Builder by clicking the Page Builder tab shown on the image.
vi_VN: Sẵn sàng thiết kế? Thêm trang mới và bấm vào Beaver Builder như ảnh bên.

en: Recent Products
vi_VN: Sản phẩm mới

en: Rectangle
vi_VN: Hình chữ nhật

en: Redirect
vi_VN: Chuyển hướng

en: Remove
vi_VN: Xóa bỏ

en: Remove Account
vi_VN: Xóa tài khoản

en: Remove Video
vi_VN: Xóa video

en: Repeat
vi_VN: Lặp lại

en: Replace
vi_VN: Thay thế

en: Replace Video
vi_VN: Video thay thế

en: Reset Column Widths
vi_VN: Khôi phục chiều rộng cột

en: Reset Row Width
vi_VN: Khôi phục chiều rộng hàng

en: Responsive Breakpoint
vi_VN: Breakpoint Responsive

en: Responsive Editing
vi_VN: Sửa Responsive

en: Responsive Layout
vi_VN: Layout Responsive

en: Responsive Style
vi_VN: Kiểu Responsive

en: Revisions
vi_VN: Bản lưu tự động

en: Revisions are disabled for this site. Please contact your host if you aren't sure how to enable revisions.
vi_VN: Đã vô hiệu hóa bản lưu tự động trên trang web này. Hãy liên hệ bên bán hosting nếu bạn không biết bật lại như nào.

en: Right
vi_VN: Phải

en: Right Bottom
vi_VN: Phải Dưới

en: Right Center
vi_VN: Phải Giữa

en: Right Sidebar
vi_VN: Sidebar phải

en: Right To Left
vi_VN: Phải qua Trái

en: Right Top
vi_VN: Phải Trên

en: Right of Heading
vi_VN: Bên phải tiêu đề

en: Right of Text and Heading
vi_VN: Phải của văn bản và tiêu đề

en: Row
vi_VN: Hàng

en: Row Saved!
vi_VN: Đã lưu hàng!

en: Row Settings
vi_VN: Cài đặt hàng

en: Rows
vi_VN: Hàng

en: Sale Products
vi_VN: Sản phẩm giảm giá

en: Save
vi_VN: Lưu

en: Save As...
vi_VN: Lưu thành...

en: Save Cache Clearing Tool Settings
vi_VN: Lưu cài đặt công cụ xóa cache

en: Save Changes and Exit
vi_VN: Lưu thay đổi và Thoát

en: Save Column
vi_VN: Lưu cột

en: Save Core Template
vi_VN: Lưu Core Template

en: Save Draft
vi_VN: Lưu bản nháp

en: Save Help Button Settings
vi_VN: Lưu cài đặt nút Trợ giúp

en: Save Icon Settings
vi_VN: Lưu cài đặt icon

en: Save License Key
vi_VN: Lưu mã giấy phép

en: Save Module
vi_VN: Lưu Module

en: Save Module Settings
vi_VN: Lưu cài đặt module

en: Save New Template
vi_VN: Lưu template

en: Save Post Types
vi_VN: Lưu thay đổi

en: Save Row
vi_VN: Lưu Hàng

en: Save Template
vi_VN: Lưu Template

en: Save Template Settings
vi_VN: Lưu cài đặt

en: Save User Access Settings
vi_VN: Lưu thay đổi

en: Save With Errors
vi_VN: Lưu dù lỗi

en: Save the current layout as a template that can be reused under <strong>Templates &rarr; Saved Templates</strong>.
vi_VN: Lưu layout hiện tại thành template và có thể tái sử dụng ngay bên dưới <strong>Template &rarr; Template đã lưu</strong>.

en: Save, export, and reuse full-page layouts, rows, and modules.
vi_VN: Lưu, xuất ra, và tái sử dụng layout toàn trang, hàng, và module.

en: Saved
vi_VN: Đã lưu

en: Saved Columns
vi_VN: Cột đã lưu

en: Saved Module
vi_VN: Module đã lưu

en: Saved Modules
vi_VN: Module đã lưu

en: Saved Row
vi_VN: Hàng đã lưu

en: Saved Rows
vi_VN: Hàng đã lưu

en: Saved Templates
vi_VN: Template đã lưu

en: Saving...
vi_VN: Đang lưu...

en: Scroll
vi_VN: Cuộn chuột

en: Search Modules
vi_VN: Tìm module

en: Second
vi_VN: Giây

en: Seconds
vi_VN: Giây

en: See our Knowledge Base for more info.
vi_VN: Xem Trung tâm trợ giúp để biết thêm thông tin.

en: Select
vi_VN: Chọn

en: Select A Preset
vi_VN: Chọn Preset

en: Select All
vi_VN: Chọn tất cả

en: Select Audio
vi_VN: Chọn audio

en: Select File
vi_VN: Chọn tệp

en: Select Icon
vi_VN: Chọn icon

en: Select Photo
vi_VN: Chọn ảnh

en: Select Photos
vi_VN: Chọn ảnh

en: Select Video
vi_VN: Chọn video

en: Select a WordPress menu that you created in the admin under Appearance > Menus.
vi_VN: Chọn menu WordPress bạn đã tạo trong Giao diện > Menu.

en: Select a city
vi_VN: Chọn thành phố

[ctx: Select option for showing all icon libraries.]
en: All Libraries
vi_VN: Tất cả thư viện

[ctx: Select the list type.]
en: Type
vi_VN: Kiểu

en: Select the post types you would like the builder to work with.
vi_VN: Chọn kiểu bài viết bạn muốn builder làm việc.

en: Select...
vi_VN: Chọn...

en: Selected
vi_VN: Đã chọn

en: Send
vi_VN: Gửi

en: Send To Email
vi_VN: Gửi đến Email

en: Send Usage Data
vi_VN: Gửi dữ liệu sử dụng

en: Sent!
vi_VN: Đã gửi!

en: Separator
vi_VN: Đường kẻ ngang

en: Separator Size
vi_VN: Kích thước đường phân cách

en: Separators
vi_VN: Đường kẻ ngang

en: Server Type
vi_VN: Loại máy chủ

en: Setting this to yes will make all of the columns in this group the same height regardless of how much content is in each of them.
vi_VN: Thiết lập này sẽ làm cho tất cả các cột trong nhóm có chiều cao bằng nhau bất kể có bao nhiêu nội dung bên trong từng cột.

en: Settings updated!
vi_VN: Đã cập nhật cài đặt!

en: Show
vi_VN: Hiển thị

en: Show All Categories
vi_VN: Hiển thị tất cả danh mục

en: Show Arrows
vi_VN: Hiển thị mũi tên

en: Show Dots
vi_VN: Hiển thị dấu chấm

en: Show Facebook
vi_VN: Hiển thị Facebook

en: Show Featured Image?
vi_VN: Hiển thị ảnh đại diện?

en: Show Google+
vi_VN: Hiển thị Google+

en: Show Message
vi_VN: Hiển thị lời nhắn

en: Show Play/Pause
vi_VN: Hiển thị Chơi/Ngừng

en: Show Saved Column Categories?
vi_VN: Hiển thị danh mục cột đã lưu?

en: Show Saved Module Categories?
vi_VN: Hiển thị danh mục module đã lưu?

en: Show Saved Row Categories?
vi_VN: Hiển thị danh mục hàng đã lưu?

en: Show Search
vi_VN: Hiển thị tìm kiếm

en: Show Separators
vi_VN: Hiển thị đường kẻ

en: Show Time Separators
vi_VN: Hiển thị dấu phân cách giờ

en: Show Twitter
vi_VN: Hiển thị Twitter

en: Shows the search form if no posts are found.
vi_VN: Hiển thị tìm kiếm nếu không thấy bài viết.

en: Single Product
vi_VN: Sản phẩm

en: Size
vi_VN: Cỡ

en: Skip this many posts that match the specified criteria.
vi_VN: Bỏ qua bài viết khớp với các tiêu chí cụ thể.

en: Slide Label
vi_VN: Tên Slide

en: Slide Settings
vi_VN: Cài đặt Slide

en: Slider Controls
vi_VN: Điều khiển Slider

en: Slides
vi_VN: Slide

[ctx: Slideshow transition type.]
en: None
vi_VN: Không

[ctx: Slideshow transition.]
en: None
vi_VN: Không

en: Slow
vi_VN: Chậm

en: Small Device Breakpoint
vi_VN: Breakpoint thiết bị cỡ nhỏ

en: Small Devices Only
vi_VN: Thiết bị cỡ nhỏ

en: Social Buttons
vi_VN: Nút mạng xã hội

en: Some hosts use a proxy cache like Varnish or Litespeed. The following setting attempts to invalidate the cache using a remote request. If you are unsure what this does, leave it disabled.
vi_VN: Một số hosting sử dụng proxy cache như Varnish hoặc Litespeed. Những cài đặt sau sẽ cố gắng vô hiệu hóa cache bằng một yêu cầu từ xa. Nếu bạn không chắc điều này nghĩa là gì, hãy vô hiệu hóa nó.

en: Something went wrong. Please check your entries and try again.
vi_VN: Có lỗi xảy ra. Hãy kiểm tra dữ liệu và thử lại.

en: Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.
vi_VN: Rất tiếc, chúng tôi không tìm thấy bất cứ bài viết nào. Hãy thử tìm kiếm.

[ctx: Sort by.]
en: Default
vi_VN: Mặc định

en: Source
vi_VN: Nguồn

en: Spacing
vi_VN: Khoảng cách

[ctx: Speed.]
en: Medium
vi_VN: Trung bình

en: Stacking Order
vi_VN: Đảo thứ tự

en: Standard Modules
vi_VN: Module chuẩn

en: Start typing...
vi_VN: Bắt đầu gõ...

en: Status must be either draft or publish
vi_VN: Trạng thái phải là bản nháp hoặc đã đăng

en: Style
vi_VN: Kiểu

en: Subject
vi_VN: Tiêu đề

en: Subject Field
vi_VN: Trường tiêu đề

en: Subject Field Placeholder
vi_VN: Văn bản thay thế trường Tiêu đề

en: Submenu Icon
vi_VN: Icon submenu

en: Submenu Icon click
vi_VN: Icon click submenu

en: Subscribe Form
vi_VN: Form đăng ký

en: Subscribe Form Signup
vi_VN: Form đăng ký theo dõi

en: Subscribe Now
vi_VN: Đăng ký ngay

en: Subscribe!
vi_VN: Đăng ký!

en: Success
vi_VN: Thành công

en: Success Action
vi_VN: Hành động thành công

en: Success URL
vi_VN: Chuyển tới URL

en: Sure, I'll help
vi_VN: Chắc chắn, tôi sẽ giúp

en: Take A Tour
vi_VN: Hướng dẫn nhanh

en: Take a Tour
vi_VN: Hướng dẫn nhanh

en: Target URL
vi_VN: Đường dẫn đích

en: Template Data Exporter
vi_VN: Xuất dữ liệu template

en: Template Saved!
vi_VN: Đã lưu template!

en: Template Settings
vi_VN: Cài đặt Template

[ctx: Template name.]
en: Name
vi_VN: Tên

en: Templates
vi_VN: Template

en: Terms and Conditions Checkbox
vi_VN: Checkbox điều khoản sử dụng

en: Text
vi_VN: Văn bản

en: Text &amp; Photo
vi_VN: Văn bản &amp; Hình ảnh

en: Text &amp; Video
vi_VN: Văn bản &amp; Video

en: Text After Number
vi_VN: Văn bản sau số

en: Text Background Color
vi_VN: Màu nền chữ

en: Text Before Number
vi_VN: Văn bản trước số

en: Text Color
vi_VN: Màu chữ

en: Text Colors
vi_VN: Màu chữ

en: Text Editor
vi_VN: Văn bản

en: Text Position
vi_VN: Vị trí văn bản

en: Text Size
vi_VN: Cỡ chữ

en: Text Width
vi_VN: Chiều rộng chữ

en: Text to appear above the number. Leave it empty for none.
vi_VN: Văn bản phía trên số. Hãy để trống để không có gì.

en: Text to appear after the number. Leave it empty for none.
vi_VN: Văn bản phía sau số. Hãy dể trống để không có gì.

en: Thank you for choosing Beaver Builder and welcome to the colony! Find some helpful information below. Also, to the left are the Page Builder settings options.
vi_VN: Cảm ơn đã chọn Beaver Builder! Tìm thông tin hữu ích ngay dưới. Và bên trái là các tùy chọn cài đặt của Page Builder.

en: Thank you!
vi_VN: Cảm ơn!

en: Thanks for subscribing! Please check your email for further instructions.
vi_VN: Cảm ơn đã đăng ký! Hãy kiểm tra email của bạn để xem hướng dẫn tiếp theo.

en: Thanks for your message! We’ll be in touch soon.
vi_VN: Cảm ơn đã nhắn tin! Chúng tôi sẽ liên hệ lại sớm.

en: The <strong>Beaver Builder</strong> plugin requires WordPress version 4.6 or greater. Please update WordPress before activating the plugin.
vi_VN: <strong>Beaver Builder</strong> cần WordPress phiên bản 3.5 hoặc cao hơn. Hãy cập nhật WordPress trước khi kích hoạt plugin.

en: The Beaver Builder Booster plugin is not compatible with your host.
vi_VN: Plugin Beaver Builder Booster không tương thích với hosting của bạn.

en: The Tools button lets you save a template, duplicate a layout, edit the settings for a layout or edit the global settings.
vi_VN: Nút công cụ cho phép lưu template, nhân đôi layout, sửa cài đặt của layout hoặc sửa cài đặt chung.

en: The URL where your Mautic application is installed (e.g. http://mautic.mywebsite.com).
vi_VN: Đường dẫn mà ứng dụng Mautic được cài đặt (ví dụ. http://mautic.mywebsite.com).

en: The alignment that will apply to all elements within the callout.
vi_VN: Căn lề sẽ áp dụng cho tất cả thành phần trong callout.

en: The browser width at which the layout will adjust for medium devices such as tablets.
vi_VN: Chiều rộng trình duyệt mà tại đó layout sẽ điều chỉnh cho thiết bị cỡ trung bình ví dụ máy tính bảng.

en: The browser width at which the layout will adjust for small devices such as phones.
vi_VN: Chiều rộng trình duyệt mà tại đó layout sẽ điều chỉnh cho thiết bị cỡ nhỏ ví dụ như điện thoại.

en: The builder does not delete the post meta <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> and <code>_fl_builder_enabled</code> in case you want to reinstall it later. If you do, the builder will rebuild all of its data using those meta values.
vi_VN: Builder sẽ không xóa post meta <code>_fl_builder_data</code>, <code>_fl_builder_draft</code> và v<code>_fl_builder_enabled</code> phòng khi bạn muốn cài đặt lại plugin. Nếu bạn cài đặt lại, builder sẽ xây dựng lại toàn bộ dữ liệu sử dụng giá trị từ các meta đó.

en: The contact form will send to this e-mail. Defaults to the admin email.
vi_VN: Form liên hệ sẽ gửi đến email này. Mặc định là email quản trị.

en: The email address associated with your Mad Mimi account.
vi_VN: Địa chỉ email liên kết với tài khoản Mad Mimi của bạn.

en: The fastest way to find an answer to a question is to see if someone's already answered it!
vi_VN: Cách nhanh nhất để tìm câu trả lời là xem đã có ai trả lời nó chưa!

en: The following downloads are currently available for remote update with the subscription(s) associated with this license.
vi_VN: Các bản tải xuống sau có thể được phép cập nhật từ xa với giấy phép này.

en: The host you chose when you signed up for your account. Check your welcome email if you forgot it. Please enter it without the initial http:// (for example: demo.campayn.com).
vi_VN: Host bạn chọn khi đăng ký tài khoản. Bấm vào email chào mừng nếu bạn đã quên. Hãy nhập nó mà không có http:// (ví dụ: demo.campayn.com).

en: The layout is currently being saved
vi_VN: Layout đang được lưu

en: The layout is saved
vi_VN: Layout đã lưu

en: The selected roles will be able to access the template data exporter under Tools > Template Exporter.
vi_VN: Lựa chọn này sẽ cho phép truy cập vào công cụ xuất dữ liệu template tại Công cụ > Template.

en: The username associated with your GoDaddy Email Marketing account.
vi_VN: Tên tài khoản liên kết với tài khoản Godaddy Email Marketing của bạn.

en: Theme Company Name
vi_VN: Tên công ty Theme

en: Theme Company URL
vi_VN: Đường dẫn công ty Theme

en: Theme Description
vi_VN: Mô tả Theme

en: Theme Name
vi_VN: Tên Theme

en: Themer Layouts
vi_VN: Theme Layout

en: There was a problem retrieving your lists. Please check your API credentials.
vi_VN: Lỗi khi triệu hồi danh sách. Hãy kiểm tra thông tin API.

en: There was an error connecting to AWeber. Please try again.
vi_VN: Lỗi kết nối với AWeber. Hãy thử lại.

en: There was an error connecting to Infusionsoft. %s
vi_VN: Lỗi kết nối Infusionsoft. %s

en: There was an error connecting to SendinBlue. Please try again.
vi_VN: Lỗi khi kết nối SendinBlue. Hãy thử lại.

en: There was an error retrieveing your lists.
vi_VN: Lỗi khi lấy danh sách.

en: There was an error searching contact from Drip. %s
vi_VN: Lỗi khi tìm kiếm liên hệ từ Drip. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký AWeber. %s

en: There was an error subscribing to AWeber. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký AWeber. Tài khoản không được kết nối.

en: There was an error subscribing to ActiveCampaign. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký ActiveCampaign. Tài khoản không được kết nối.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Campaign Monitor.

en: There was an error subscribing to Campaign Monitor. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Campaign Monitor. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Campayn. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Campayn. %s

en: There was an error subscribing to Campayn. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Campayn. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Constant Contact. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Constant Contact. %s

en: There was an error subscribing to Constant Contact. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Constant Contact. Tài khoản không được kết nối.

en: There was an error subscribing to ConvertKit. Error: %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký ConvertKit. Lỗi: %s

en: There was an error subscribing to ConvertKit. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký ConvertKit. Tài khoản không được kết nối.

en: There was an error subscribing to Drip. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Drip. %s

en: There was an error subscribing to Drip. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Drip. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Enormail. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Enormail. %s

en: There was an error subscribing to Enormail. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Enomail. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to GetResponse. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký GetResponse. %s

en: There was an error subscribing to GetResponse. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký GetResponse. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to GoDaddy Email Marketing. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Godaddy Email Marketing. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Hatchbuck.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The API key is invalid.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Hatchbuck. API key không hợp lệ.

en: There was an error subscribing to Hatchbuck. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Hatchbuck. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Infusionsoft. %s

en: There was an error subscribing to Infusionsoft. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Infusionsoft. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Mad Mimi. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Mad Mimi. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to MailChimp. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký MailChimp. %s

en: There was an error subscribing to MailChimp. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký MailChimp. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to MailPoet. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký MailPoet. %s

en: There was an error subscribing to MailerLite. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký MailerLite. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Mailrelay. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Mailrelay. %s

en: There was an error subscribing to Mailrelay. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Mailrelay. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Mautic. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Mautic. %s

en: There was an error subscribing to Mautic. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Mautic. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Ontraport. Code: %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Ontraport. Mã: %s

en: There was an error subscribing to Ontraport. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Ontraport. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to SendinBlue. Please try again.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký SendinBlue. Hãy thử lại.

en: There was an error subscribing to SendinBlue. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký SendinBlue. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to Sendy. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Sendy. %s

en: There was an error subscribing to Sendy. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký Sendy. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing to iContact Pro. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký iContact Pro. %s

en: There was an error subscribing to iContact. %s
vi_VN: Lỗi khi đăng ký iContact. %s

en: There was an error subscribing to iContact. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký iContact. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There was an error subscribing. MailPoet is not installed.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký. Chưa cài đặt MailPoet.

en: There was an error subscribing. Please try again.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký. Hãy thử lại.

en: There was an error subscribing. The account is no longer connected.
vi_VN: Lỗi khi đăng ký. Tài khoản không còn được kết nối.

en: There's a whole lot more, too! Read about everything else on our <a href="%1$s" target="_blank">update post</a> or <a href="%2$s" target="_blank">change logs</a>.
vi_VN: Còn rất nhiều nữa! Đọc mọi thứ khác tại <a href="%1$s" target="_blank">update post</a> or <a href="%2$s" target="_blank">change logs</a>.

en: There's a wonderful community of "Beaver Builders" out there and we'd love it if <em>you</em> joined us!
vi_VN: Có một cộng đồng tuyệt vời tên là "Beaver Builders" và chúng tôi sẽ rất vui nếu <em>bạn</em> tham gia!

en: These settings have errors. Please correct them before continuing.
vi_VN: Lỗi khi cài đặt. Hãy kiểm tra và sửa trước khi tiếp tục.

en: This applies to all sites on the network.
vi_VN: Điều này sẽ áp dụng cho cả hệ thống.

en: This code has errors. We recommend you fix them before saving.
vi_VN: Code có lỗi. Chúng tôi khuyên bạn nên sửa chúng trước khi lưu.

en: This column has visibility rules.
vi_VN: Cột có quy tắc hiển thị.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
vi_VN: Đây không phải tệp WXR, số phiên bản WXR bị lỗi/không hợp lệ

en: This field is required.
vi_VN: Trường này là bắt buộc.

en: This layout has unpublished changes
vi_VN: Layout có thay đổi chưa được lưu

en: This layout has unpublished changes. If you discard this draft all of your previously unpublished changes will be lost.
vi_VN: Layout có thay đổi chưa được lưu. Nếu bạn hủy bản nháp này tất cả thay đổi chưa được lưu trước đó sẽ mất hết.

en: This setting is the minimum height of the post slider. Content will expand the height automatically.
vi_VN: Cài đặt này sẽ tạo chiều cao tối thiểu cho post slider. Nội dung sẽ mở rộng chiều cao tự động.

en: This tool applies to caches created by the following:
vi_VN: Công cụ sẽ xóa cache được tạo bởi:

en: Time
vi_VN: Giờ

en: Time Zone
vi_VN: Múi giờ

en: Title
vi_VN: Tên

en: Title Color
vi_VN: Màu tiêu đề

en: Title Size
vi_VN: Cỡ tiêu đề

en: Title Typography
vi_VN: Typography tiêu đề

en: Tools
vi_VN: Công cụ

en: Top
vi_VN: Trên

en: Top Center
vi_VN: Trên Giữa

en: Top Left
vi_VN: Trên Trái

en: Top Rated Products
vi_VN: Sản phẩm đánh giá cao

en: Top Right
vi_VN: Trên Phải

en: Total
vi_VN: Tổng

en: Twitter Button
vi_VN: Nút Twitter

en: Type
vi_VN: Kiểu

en: UPDATES UNAVAILABLE! Please subscribe or enter your license key below to enable automatic updates.
vi_VN: CẬP NHẬT KHÔNG CÓ SẴN! Hãy đăng ký hoặc điền mã giấy phép bên dưới để bật cập nhật tự động.

en: UPDATES UNAVAILABLE! Your subscription is active but this domain has been deactivated. Please reactivate this domain in your account to enable automatic updates.
vi_VN: KHÔNG THỂ CẬP NHẬT! Tên miền đã bị ngừng kích hoạt. Hãy kích hoạt lại tên miền trong trang tài khoản để bật cập nhật tự động.

en: Unable to connect to GoDaddy Email Marketing. Please check your credentials.
vi_VN: Không thể kết nối Godaddy Email Marketing. Hãy kiểm tra lại thông tin đăng nhập.

en: Unable to connect to Mad Mimi. Please check your credentials.
vi_VN: Không thể kết nối Mad Mimi. Hãy kiểm tra thông tin đăng nhập.

en: Unable to find Themer, is it installed and activated?
vi_VN: Không tìm thấy Themer, nó đã cài đặt và kích hoạt chưa?

en: Uncategorized
vi_VN: Chưa phân loại

en: Underline
vi_VN: Gạch dưới

en: Uninstall
vi_VN: Xóa cài đặt

en: Unnamed Menu
vi_VN: Menu chưa đặt tên

en: Unrestricted Editing
vi_VN: Sửa không giới hạn

en: Unzip Error: %s
vi_VN: Lỗi giải nén: %s

en: Updates &amp; Support Subscription
vi_VN: Đăng ký Cập nhật &amp; Hỗ trợ

en: Upgrade
vi_VN: Nâng cấp

en: Upload Date
vi_VN: Ngày tải lên

en: Upload Icon Set
vi_VN: Tải lên icon

en: Use Standard Editor
vi_VN: Sử dụng trình sửa chuẩn

en: Use the Add Content button to open the content panel and add new row layouts, modules or widgets.
vi_VN: Sử dụng nút Thêm nội dung để mở bảng nội dung và tạo mới layout hàng, module hoặc widget.

en: Use the action buttons to perform actions such as moving, editing, duplicating or deleting rows, columns and modules.
vi_VN: Sử dụng các nút hành động để thực hiện nhiều việc như di chuyển, chỉnh sửa, nhân đôi hoặc xóa hàng, cột và module.

en: Use these settings to limit which builder features users can access.
vi_VN: Sử dụng những cài đặt sau để giới hạn tính năng mà người dùng có thể truy cập.

en: Use this setting to enable or disable templates in the builder interface.
vi_VN: Sử dụng cài đặt này để bật hoặc tắt template ở giao diện builder.

en: User Access
vi_VN: Quyền truy cập

en: User Access Settings
vi_VN: Cài đặt quyền truy cập

en: Username
vi_VN: Tên tài khoản

en: Username from your Mautic application. Make sure it has `Full system access`. Best practice would be to set up a new user for each external site.
vi_VN: Tên tài khoản từ ứng dụng Mautic. Hãy nhớ chọn `Full system access`. Cách tốt nhất là hãy tạo người dùng mới cho từng trang.

en: Using license [ %1$s ] to register %2$s
vi_VN: Sử dụng giấy phép [ %1$s ] để đăng ký %2$s

en: Validate Type
vi_VN: Kiểu xác nhận

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
vi_VN: giây

en: Vertical
vi_VN: Nằm dọc

en: Vertical Alignment
vi_VN: Căn lề theo chiều dọc

en: Video Description
vi_VN: Mô tả video

en: Video Embed Code
vi_VN: Mã nhúng video

en: Video Link
vi_VN: Đường dẫn video

en: Video Name
vi_VN: Tên video

en: Video Type
vi_VN: Kiểu video

en: Video URL (MP4)
vi_VN: Đường dẫn video (MP4)

en: Video URL (WebM)
vi_VN: Đường dẫn video (WebM)

en: View
vi_VN: Xem

en: View Knowledge Base
vi_VN: Xem Hướng dẫn toàn tập

en: Visibility
vi_VN: Hiển thị

en: Visit Account
vi_VN: Truy cập tài khoản

en: WP Version
vi_VN: Phiên bản WP

en: Watch the Video
vi_VN: Xem video

en: We take pride in offering outstanding support.
vi_VN: Chúng tôi tự hào cung cấp sự hỗ trợ tuyệt vời.

en: We will never collect any private data such as IP, email addresses or usernames.
vi_VN: Chúng tôi sẽ không bao giờ thu thập dữ liệu riêng tư như IP, địa chỉ email hoặc tên tài khoản.

en: Welcome
vi_VN: Chào mừng

en: Welcome to Beaver Builder!
vi_VN: Chào mừng đến với Beaver Builder!

en: Welcome! It looks like this might be your first time using the builder. Would you like to take a tour?
vi_VN: Xin chào! Có vẻ đây là lần đầu bạn sử dụng builder. Bạn có muốn xem hướng dẫn nhanh không?

en: We’ve detected that your server does not have the PHP cURL extension installed. Ask your hosting provider to install it so you’ll be able to perform automatic updates without error.
vi_VN: Server của bạn chưa cài đặt tiện ích PHP cURL. Hãy yêu cầu bên bán hosting cài đặt để bạn có thể cập nhật tự động mà không gặp vấn đề.

en: What kind of info will we collect?
vi_VN: Những loại dữ liệu mà chúng tôi thu thập?

en: What would you like to do?
vi_VN: Bạn muốn làm gì?

en: When auto spacing is enabled, the builder will automatically adjust the margins and padding in your layout once the small device breakpoint is reached. Most users will want to leave this enabled.
vi_VN: Khi bật tự động tính khoảng cách, builder sẽ tự động điều chỉnh margin và padding trong layout mỗi khi breakpoint đạt tới thiết bị cỡ nhỏ. Hầu hết người dùng sẽ bật tính năng này.

en: When typography unit is set to vh/vw this unit will be used to calculate the font size.
vi_VN: Khi typography được đặt là vh/vm nó sẽ được sử dụng để tính toán cỡ chữ.

en: Which modules are used and how many times.
vi_VN: Đã sử dụng module nào và bao nhiêu lần.

en: White label the Beaver Builder plugin using the settings below.
vi_VN: White label plugin Beaver Builder sử dụng cài đặt bên dưới.

en: White label the Beaver Builder theme using the settings below.
vi_VN: White label theme Beaver Builder sử dụng cài đặt bên dưới.

en: Wide is for 1 column rows, compact is for multi-column rows.
vi_VN: Wide cho hàng 1 cột, compact cho hàng nhiều cột.

en: Width
vi_VN: Rộng

[ctx: Width.]
en: Auto
vi_VN: Tự động

en: WordPress Admin
vi_VN: Bảng quản lý WordPress

en: WordPress Widgets
vi_VN: Widget WordPress

en: Would you like to help us improve %s by sending anonymous usage data?
vi_VN: Hãy giúp chúng tôi cải thiện %s bằng cách gửi dữ liệu sử dụng ẩn danh?

en: Yes
vi_VN: Có

en: You currently have two versions of Beaver Builder active on this site. Please <a href="%s">deactivate one</a> before continuing.
vi_VN: Bạn đang kích hoạt hai phiên bản Beaver Builder. Hãy <a href="%s">ngừng kích hoạt một</a> trước khi tiếp tục.

en: You haven't saved any revisions yet. Each time you publish a new revision will be saved here.
vi_VN: Bạn chưa có bản thảo nào được lưu. Mỗi khi bạn đăng một bản thảo sẽ được tạo ra.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact Pro to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
vi_VN: Bạn phải <a%1$s>tạo một ứng dụng</a> trong iContact Pro để lấy ID và mật khẩu ứng dụng. Hãy đọc <a%2$s>tài liệu iContact</a> để biết hướng dẫn chi tiết.

en: You must <a%1$s>create an app</a> in iContact to obtain an app ID and password. Please see <a%2$s>the iContact docs</a> for complete instructions.
vi_VN: Bạn phải <a%1$s>tạo một ứng dụng</a> trong iContact để lấy ID ứng dựng và mật khẩu. Hãy xem <a%2$s>tài liệu hướng dẫn iContact</a> để biết hướng dẫn chi tiết.

en: You must accept the Terms and Conditions.
vi_VN: Bạn phải đồng ý Điều khoản sử dụng.

en: YouTube or Vimeo
vi_VN: YouTube hoặc Vimeo

en: Your API Token can be found in your Drip account under Settings > My User Settings. Or, you can click this <a%s>direct link</a>.
vi_VN: Bạn có thể tìm API Token trong tài khoản Drip bên dưới Settings > My Under Settings. Hoặc, bạn có thể bấm vào <a%s>liên kết trực tiếp này</a>.

en: Your API key can be found in your ActiveCampaign account under My Settings > Developer > API.
vi_VN: Bạn có thể tìm API key trong tài khoản ActiveCampaign bên dưới My Settings > Developer > API.

en: Your API key can be found in your Campaign Monitor account under Account Settings > API Key.
vi_VN: Bạn có thể tìm thấy API Key trong tài khoản Campaign Monitor bên dưới Account Settings > API Key.

en: Your API key can be found in your Campayn account under Settings > API Key.
vi_VN: Bạn có thể tìm API url trong tài khoản Campayn bên dưới Settings > API Key.

en: Your API key can be found in your ConvertKit account under Account > Account Settings > API Key.
vi_VN: Bạn có thể tìm API url trong tài khoản ConvertKit bên dưới Account > Account Settings > API Key.

en: Your API key can be found in your GetResponse account under My Account > API & OAuth.
vi_VN: Bạn có thể tìm API key trong tài khoản GetResponse bên dưới My Account > API & OAuth.

en: Your API key can be found in your Hatchbuck account under Account Settings > Web API.
vi_VN: Bạn có thể tìm API key trong tài khoản Hatchbuck bên dưới Account Settings > Web API.

en: Your API key can be found in your Infusionsoft account under Admin > Settings > Application > API > Encrypted Key.
vi_VN: Bạn có thể tìm API key trong tài khoản Infusionsoft bên dưới Admin > Settings > Application > API > Encrypted Key.

en: Your API key can be found in your Mad Mimi account under Account > Settings &amp; Billing > API.
vi_VN: Bạn có thể tìm API key trong tài khoản Mad Mimi bên dưới Account > Settings &amp; Billing > API.

en: Your API key can be found in your MailChimp account under Account > Extras > API Keys.
vi_VN: Bạn có thể tìm API key trong tài khoản MailChimp bên dưới Account > Extras > API Keys.

en: Your API key can be found in your Mailrelay account under Menu > Settings > API access.
vi_VN: Bạn có thể tìm API key trong tài khoản Mailrelay bên dưới Menu > Settings > API.

en: Your API key can be found in your Ontraport account.
vi_VN: Bạn có thể tìm thấy API key trong tài khoản Ontraport.

en: Your API key from your GoDaddy Email Marketing account.
vi_VN: API key từ tài khoản Godaddy Email Marketing của bạn.

en: Your APP ID can be found in your Ontraport account.
vi_VN: Bạn có thể tìm thấy APP ID trong tài khoản Ontraport.

en: Your Access Key can be found in your SendinBlue account under API & Integration > Manager Your Keys > Version 2.0 > Access Key.
vi_VN: Bạn có thể tìm Access Key trong tài khoản SendinBlue bên dưới API & Integration > Manager Your Keys > Version 2.0 > Access Key.

en: Your Account ID can be found in your Drip account under Settings > Site Setup.
vi_VN: Bạn có thể tìm ID tài khoản trong tài khoản Drip bên dưới Settings > Site Setup.

en: Your App ID can be found in the URL for your account. For example, if the URL for your account is myaccount.infusionsoft.com, your App ID would be <strong>myaccount</strong>.
vi_VN: Bạn có thể tìm APP ID trong đường dẫn tài khoản của bạn. Ví dụ, nếu đường dẫn tài khoản là myaccount.infusionsoft.com, APP ID sẽ là <strong>myaccount</strong>.

en: Your Company and Profile ID can also be found in the <a%1$s>iContact Pro API settings</a> under Account Information.
vi_VN: ID công ty và hồ sơ có thể tìm tại <a%1$s>cài đặt API iContact Pro</a> bên dưới Thông tin tài khoản.

en: Your Constant Contact API key.
vi_VN: API Key Constant Contact của bạn.

en: Your Constant Contact access token.
vi_VN: Access token Constant Contact của bạn.

en: Your Message Placeholder
vi_VN: Văn bản thay thế trường Lời nhắn

en: Your changes are saved
vi_VN: Đã lưu thay đổi

en: Your email
vi_VN: Email của bạn

en: Your iContact Pro Company ID.
vi_VN: ID công ty iContact Pro.

en: Your iContact Pro Profile ID.
vi_VN: ID hồ sơ iContact Pro.

en: Your iContact Pro app ID.
vi_VN: App ID iContact Pro.

en: Your iContact Pro app password.
vi_VN: Mật khẩu ứng dụng iContact Pro.

en: Your iContact Pro username.
vi_VN: Tài khoản iContact Pro.

en: Your iContact app ID.
vi_VN: ID ứng dựng iContact.

en: Your iContact app password.
vi_VN: Mật khẩu ứng dựng iContact.

en: Your iContact username.
vi_VN: Tài khoản iContact.

en: Your message
vi_VN: Lời nhắn

en: Your name
vi_VN: Tên bạn

en: Your reCAPTCHA Site or Secret Key is missing!
vi_VN: Lỗi Site hoặc Secret Key của reCAPTCHA!

[ctx: current blog name]
en: Cleared the Beaver Builder cache for blog %s
vi_VN: Xóa cache Beaver Builder cho blog %s

[ctx: label for the WordPress Dashboard link]
en: Dashboard
vi_VN: Bảng tin

en: per Year
vi_VN: theo Năm

en: reCAPTCHA Error:
vi_VN: Lỗi reCAPTCHA:

en: reCAPTCHA Field
vi_VN: Trường reCAPTCHA
