BB-Plugin - en to tl_PH translation catalogue (80 entries)

en: Account Name
tl_PH: Pangalan ng Account

en: Add Photos
tl_PH: Magdagdag ng Mga Larawan

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: List
tl_PH: Listahan

[ctx: An email list from third party provider.]
en: List
tl_PH: Listahan

[ctx: Animation style.]
en: None
tl_PH: Wala

en: Are you sure?
tl_PH: Sigurado ka ba?

en: Background Color
tl_PH: Kulay ng background

[ctx: Background repeat.]
en: None
tl_PH: Wala

[ctx: Background repeat.]
en: Vertical
tl_PH: Patayo

[ctx: Background scale.]
en: None
tl_PH: Wala

[ctx: Background type.]
en: Color
tl_PH: Kulay

[ctx: Background type.]
en: None
tl_PH: Wala

en: Bars
tl_PH: Mga Bar

[ctx: Border type.]
en: None
tl_PH: Wala

en: Bottom
tl_PH: Ibaba

en: Cancel
tl_PH: Kanselahin

en: Center
tl_PH: Gitna

en: Circle
tl_PH: Bilog

en: Color
tl_PH: Kulay

en: Colors
tl_PH: Mga Kulay

en: Connect
tl_PH: Ikonekta

en: Contact Support
tl_PH: Makipag-ugnayan sa Suporta

en: Custom
tl_PH: Hindi sumusunod

en: Dark
tl_PH: Madilim

en: Date
tl_PH: Petsa

en: Display
tl_PH: Ipakita

en: Done
tl_PH: Tapos na

en: Duplicate
tl_PH: Mag-duplicate

en: Edit
tl_PH: I-edit

en: Embed
tl_PH: I-embed

en: Filter
tl_PH: I-filter

en: General
tl_PH: Karaniwan

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Responsive layout enabled?"]
en: Enabled
tl_PH: Naka-enable

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Show page heading?"]
en: Show
tl_PH: Ipakita

en: Get Started
tl_PH: Magsimula

en: Height
tl_PH: Taas

en: Insert
tl_PH: Ilagay

en: Learn More
tl_PH: Alamin ang Higit Pa

en: Left
tl_PH: Kaliwa

en: Light
tl_PH: Maliwanag

en: Link Color
tl_PH: Kulay ng Link

[ctx: Link type.]
en: None
tl_PH: Wala

en: Locked
tl_PH: Naka-lock

en: Loop
tl_PH: I-loop

[ctx: MailChimp list group.]
en: Groups
tl_PH: Mga Pangkat

en: Manage Templates
tl_PH: Pamahalaan ang Mga Template

en: Move
tl_PH: Ilipat

en: NOTE:
tl_PH: TANDAAN:

en: Name
tl_PH: Pangalan

en: Never
tl_PH: Hindi Kailanman

en: Next
tl_PH: Susunod

en: No
tl_PH: Hindi

en: No Thanks
tl_PH: Hindi, Salamat na Lang

en: No results found.
tl_PH: Walang natagpuang resulta.

[ctx: Photo Crop.]
en: None
tl_PH: Wala

en: Please Wait...
tl_PH: Pakihintay...

[ctx: Plugin action link label.]
en: Upgrade
tl_PH: Mag-upgrade

[ctx: Plugin setup page: Modules.]
en: All
tl_PH: Lahat

en: Position
tl_PH: Posisyon

en: Remove
tl_PH: Alisin

en: Right
tl_PH: Kanan

en: Rows
tl_PH: Mga Row

en: Select
tl_PH: Pumili

en: Select File
tl_PH: Pumili ng File

en: Service
tl_PH: Serbisyo

[ctx: Slideshow transition type.]
en: None
tl_PH: Wala

en: Source
tl_PH: Pinagkunan

en: Speed
tl_PH: Bilis

en: Style
tl_PH: Istilo

en: Templates
tl_PH: Mga Template

en: This field is required.
tl_PH: Kinakailangang punan ang field na ito.

en: Title
tl_PH: Titulo

en: Tools
tl_PH: Mga tool

en: Top
tl_PH: Itaas

en: Type
tl_PH: Uri

en: Uninstall
tl_PH: I-uninstall

en: Upgrade
tl_PH: Mag-upgrade

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
tl_PH: (na) segundo

en: Width
tl_PH: Lapad

en: Yes
tl_PH: Oo
