BB-Plugin - en to mr translation catalogue (92 entries)

[ctx: A client account in Campaign Monitor.]
en: Client
mr: क्लाएंट

[ctx: A list of subscribers group from a Mailrelay account.]
en: Group
mr: गट

en: API Key
mr: API की

en: Account
mr: खाते

en: Account Name
mr: खात्याचे नाव

en: Advanced
mr: प्रगत

[ctx: An email list from a third party provider.]
en: List
mr: सूची

[ctx: An email list from third party provider.]
en: List
mr: सूची

en: Animation
mr: अ‍ॅनिमेशन

[ctx: Animation style.]
en: None
mr: काहीही नाही

en: Are you sure?
mr: आपणास खात्री आहे?

en: Audio
mr: ऑडिओ

en: Authorization Code
mr: प्राधिकृत कोड

en: Background Color
mr: पार्श्वभूमी रंग

[ctx: Background repeat.]
en: None
mr: काहीही नाही

[ctx: Background scale.]
en: None
mr: काहीही नाही

[ctx: Background type.]
en: Color
mr: रंग

[ctx: Background type.]
en: None
mr: काहीही नाही

[ctx: Background type.]
en: Video
mr: व्हिडिओ

[ctx: Border type.]
en: None
mr: काहीही नाही

en: Cancel
mr: रद्द करा

en: Change Template
mr: टेम्पलेट बदला

en: Color
mr: रंग

en: Colors
mr: रंग

en: Connect
mr: कनेक्ट करा

en: Contact Support
mr: सपोर्टशी संपर्क साधा

en: Custom
mr: सानुकूल

en: Dark
mr: गडद

en: Date
mr: तारीख

en: Default
mr: डिफॉल्ट

[ctx: Default user template category.]
en: Uncategorized
mr: अवर्गणीकृत

en: Display
mr: प्रदर्शित करा

en: Done
mr: झाले

en: Edit
mr: संपादित करा

en: Email
mr: ईमेल

en: Email Address
mr: ईमेल पत्ता

en: Filter
mr: फिल्टर करा

en: General
mr: सामान्य

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Responsive layout enabled?"]
en: Enabled
mr: सक्षम केले

[ctx: General settings form field label. Intended meaning: "Show page heading?"]
en: Show
mr: दाखवा

en: Get Started
mr: सुरु करा

en: Host
mr: होस्ट

[ctx: Image size.]
en: Large
mr: मोठे

[ctx: Image size.]
en: Medium
mr: मध्यम

en: Join the Community
mr: समुदायात सामिल व्हा

en: Large
mr: मोठे

en: Learn More
mr: अधिक जाणून घ्या

en: Left
mr: सोडले

en: Light
mr: प्रकाश

en: Link
mr: लिंक

en: Link Color
mr: लिंक रंग

[ctx: Link type.]
en: None
mr: काहीही नाही

en: Locked
mr: लॉक केले

[ctx: MailChimp list group.]
en: Groups
mr: गट

en: Manage Templates
mr: टेम्प्लेट्स व्यवस्थापित करा

en: Medium
mr: मध्यम

en: NOTE:
mr: टीप:

en: Name
mr: नाव

en: Need Some Help?
mr: काही मदत हवी आहे का?

en: Next
mr: पुढील

en: No
mr: नाही

en: No Thanks
mr: नाही धन्यवाद

en: OK
mr: ठीक आहे

en: Order
mr: ऑर्डर

[ctx: Photo Crop.]
en: None
mr: काहीही नाही

en: Photos
mr: फोटो

en: Please Wait...
mr: कृपया प्रतीक्षा करा...

[ctx: Plugin action link label.]
en: Upgrade
mr: अपग्रेड करा

[ctx: Plugin setup page: Modules.]
en: All
mr: सर्व

en: Remove
mr: काढा

en: Right
mr: बरोबर

en: Select
mr: निवडा

en: Select File
mr: फाईल निवडा

en: Service
mr: सेवा

en: Sidebar
mr: साइडबार

[ctx: Slideshow transition type.]
en: None
mr: काहीही नाही

en: Source
mr: स्रोत

en: Speed
mr: वेग

[ctx: Speed.]
en: Medium
mr: मध्यम

en: Templates
mr: टेम्प्लेट्स

en: Text
mr: मजकूर

en: This field is required.
mr: हे फील्ड आवश्यक आहे.

en: Title
mr: शीर्षक

en: Tools
mr: साधने

en: Top
mr: वर

en: Type
mr: प्रकार

en: Upgrade
mr: अपग्रेड करा

en: Username
mr: वापरकर्तानाव

[ctx: Value unit for form field of time in seconds. Such as: "5 seconds"]
en: seconds
mr: सेकंद

en: Video
mr: व्हिडिओ

en: Welcome
mr: सुस्वागतम,

en: Yes
mr: होय
