ArchiveMaster - en to pl_PL translation catalogue (497 entries)

note: %1$d is queued count, %2$d is total count
en: %1$d order has been queued for archiving in the background. | %1$d orders have been queued for archiving in the background.
pl_PL[0]: %1$d zamówienie zostało dodane do kolejki do archiwizacji w tle.

en: %1$s out of %2$s orders are queued for archiving
pl_PL: %1$s z %2$s zamówienia są w kolejce do archiwizacji

en: %1$s out of %2$s orders have been archived
pl_PL: %1$s z %2$s zamówienia zostały zarchiwizowane

note: 1: Number of orders unarchived, 2: Total number of orders
en: %1$s out of %2$s orders have been unarchived already
pl_PL: %1$s z %2$s zamówienia zostały już zdezarchiwizowane

note: %1$s and %2$s are HTML tags for strong emphasis.
en: %1$sArchiveMaster%2$s requires %1$s"WooCommerce"%2$s plugin to be active. Please activate WooCommerce to continue.
pl_PL: %1$sArchiveMaster%2$s wymaga %1$s\"WooCommerce\"%2$s wtyczka musi być aktywna. Proszę aktywować WooCommerce aby kontynuować.

note: %1$s and %2$s are HTML tags for strong emphasis.
en: %1$sArchiveMaster%2$s requires %1$s"WooCommerce"%2$s plugin to be installed and activated. Please install WooCommerce to continue.
pl_PL: %1$sArchiveMaster%2$s wymaga %1$s\"WooCommerce\"%2$s wtyczka musi być zainstalowana i aktywowana. Proszę zainstalować WooCommerce aby kontynuować.

note: %d is the number of orders that failed
en: %d order could not be queued for archiving. | %d orders could not be queued for archiving.
pl_PL[0]: %d Zamówienie nie można dodać do kolejki do archiwizacji.

note: %d is the number of skipped orders
en: %d order was skipped (invalid or excluded). | %d orders were skipped (invalid or excluded).
pl_PL[0]: %d Zamówienie pominięKe (nieprawidłowe lub wykluczone).

note: %s: source name (WooCommerce or archived)
en: %s orders export started successfully
pl_PL: %s eksport zamówień rozpoczął się pomyślnie

note: %s: Number of duplicate orders
en: %s orders in your live store already have the same Order IDs as those you are trying to unarchive
pl_PL: %s zamówienia w Twoim aktywnym sklepie mają już te same identyfikatory zamówień dengan yang Anda coba batalkan pengarsipannya

en: (Accessories breaks the rule)
pl_PL: (Akcesoria łamią regułę)

en: (Accessories not selected)
pl_PL: (Akcesoria nie wybrane)

en: (all categories included)
pl_PL: (wszystkie kategorie uwzględnione)

en: (all products match)
pl_PL: (wszystkie produkty pasują)

en: (Book is NOT in selected categories)
pl_PL: (Książka NIE jest w wybranych kategoriach)

en: (extra Book breaks the rule)
pl_PL: (dodatkowa Książka łamie regułę)

en: (extra Book doesn't break it)
pl_PL: (dodatkowa Książka nie łamie reguły)

en: (lowercase letters, numbers, and underscores only)
pl_PL: (tylko małe litery, cyfry i podkreślenia)

en: (matches exactly)
pl_PL: (dokładne dopasowanie)

en: (no product matches)
pl_PL: (żaden produkt nie pasuje)

en: (Shoes missing)
pl_PL: (brak Butów)

en: (T-shirt and Gadget missing)
pl_PL: (brak Koszulki i Gadżetu)

en: (T-shirt matches)
pl_PL: (koszulka pasuje)

en: 1 month
pl_PL: 1 miesiąc

en: 1 year
pl_PL: 1 rok

en: 12 hours
pl_PL: 12 godzin

en: 15 days
pl_PL: 15 dni

en: 2 hours
pl_PL: 2 godziny

en: 3 days
pl_PL: 3 dni

en: 3 months
pl_PL: 3 miesiące

en: 6 hours
pl_PL: 6 godzin

en: 6 months
pl_PL: 6 miesięcy

en: 7 days
pl_PL: 7 dni

en: <div class="archm-upgrade-plan"><span class="archm-upgrade-icon-text">Upgrade Now</span><span class="archm-upgrade-icon"><svg width="16" height="18" viewBox="0 0 16 18" fill="none" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg">
    				<path d="M1.59613 7.90625H7.45314V17.75H4.06253C3.65525 17.7521 3.26172 17.6028 2.95848 17.3309C2.65525 17.059 2.46399 16.684 2.42191 16.2789L1.59613 7.90625Z" fill="#34D399"/>
    				<path d="M14.4039 7.90625L13.5672 16.2789C13.5251 16.684 13.3338 17.059 13.0306 17.3309C12.7274 17.6028 12.3338 17.7521 11.9266 17.75H8.54688V7.90625H14.4039Z" fill="#34D399"/>
    				<path d="M14.0156 2.98437H12.7304C12.8552 2.72885 12.9207 2.44842 12.9218 2.16406C12.9218 1.65642 12.7202 1.16957 12.3612 0.810614C12.0023 0.451659 11.5154 0.25 11.0078 0.25H10.7343C10.1925 0.250396 9.65927 0.384949 9.18214 0.641645C8.70501 0.898342 8.29887 1.26919 7.99997 1.72109C7.70108 1.26919 7.29494 0.898342 6.81781 0.641645C6.34068 0.384949 5.80741 0.250396 5.26561 0.25L4.99217 0.25C4.48453 0.25 3.99768 0.451659 3.63873 0.810614C3.27977 1.16957 3.07812 1.65642 3.07812 2.16406C3.07928 2.44842 3.14472 2.72885 3.26952 2.98437H1.98437C1.54925 2.98437 1.13195 3.15722 0.824276 3.46489C0.516601 3.77257 0.34375 4.18987 0.34375 4.62499V5.17186C0.34375 5.60698 0.516601 6.02428 0.824276 6.33195C1.13195 6.63963 1.54925 6.81248 1.98437 6.81248H14.0156C14.4507 6.81248 14.868 6.63963 15.1757 6.33195C15.4833 6.02428 15.6562 5.60698 15.6562 5.17186V4.62499C15.6562 4.18987 15.4833 3.77257 15.1757 3.46489C14.868 3.15722 14.4507 2.98437 14.0156 2.98437ZM10.7343 1.34375H11.0078C11.2253 1.34375 11.434 1.43017 11.5878 1.58401C11.7417 1.73785 11.8281 1.9465 11.8281 2.16406C11.8281 2.38162 11.7417 2.59026 11.5878 2.7441C11.434 2.89794 11.2253 2.98437 11.0078 2.98437H8.61794C8.73911 2.51508 9.0127 2.09932 9.39577 1.80237C9.77883 1.50543 10.2497 1.34411 10.7343 1.34375ZM4.17186 2.16406C4.17186 1.9465 4.25829 1.73785 4.41213 1.58401C4.56596 1.43017 4.77461 1.34375 4.99217 1.34375H5.26561C5.75029 1.34411 6.22112 1.50543 6.60418 1.80237C6.98724 2.09932 7.26084 2.51508 7.38201 2.98437H4.99217C4.77461 2.98437 4.56596 2.89794 4.41213 2.7441C4.25829 2.59026 4.17186 2.38162 4.17186 2.16406Z" fill="#34D399"/>
    				</svg></span></div>
pl_PL: <div class=\"archm-Tingkatkan-plan\"><span class=\"archm-Tingkatkan-icon-text\">Ulepsz teraz</span><span class=\"archm-Tingkatkan-icon\"><svg width=\"16\" height=\"18\" viewBox=\"0 0 16 18\" fill=\"none\" xmlns=\"http://www.w3.org/2000/svg\">\n\t\t\t\t<path d=\"M1.59613 7.90625H7.45314V17.75H4.06253C3.65525 17.7521 3.26172 17.6028 2.95848 17.3309C2.65525 17.059 2.46399 16.684 2.42191 16.2789L1.59613 7.90625Z\" fill=\"#34D399\"/>\n\t\t\t\t<path d=\"M14.4039 7.90625L13.5672 16.2789C13.5251 16.684 13.3338 17.059 13.0306 17.3309C12.7274 17.6028 12.3338 17.7521 11.9266 17.75H8.54688V7.90625H14.4039Z\" fill=\"#34D399\"/>\n\t\t\t\t<path d=\"M14.0156 2.98437H12.7304C12.8552 2.72885 12.9207 2.44842 12.9218 2.16406C12.9218 1.65642 12.7202 1.16957 12.3612 0.810614C12.0023 0.451659 11.5154 0.25 11.0078 0.25H10.7343C10.1925 0.250396 9.65927 0.384949 9.18214 0.641645C8.70501 0.898342 8.29887 1.26919 7.99997 1.72109C7.70108 1.26919 7.29494 0.898342 6.81781 0.641645C6.34068 0.384949 5.80741 0.250396 5.26561 0.25L4.99217 0.25C4.48453 0.25 3.99768 0.451659 3.63873 0.810614C3.27977 1.16957 3.07812 1.65642 3.07812 2.16406C3.07928 2.44842 3.14472 2.72885 3.26952 2.98437H1.98437C1.54925 2.98437 1.13195 3.15722 0.824276 3.46489C0.516601 3.77257 0.34375 4.18987 0.34375 4.62499V5.17186C0.34375 5.60698 0.516601 6.02428 0.824276 6.33195C1.13195 6.63963 1.54925 6.81248 1.98437 6.81248H14.0156C14.4507 6.81248 14.868 6.63963 15.1757 6.33195C15.4833 6.02428 15.6562 5.60698 15.6562 5.17186V4.62499C15.6562 4.18987 15.4833 3.77257 15.1757 3.46489C14.868 3.15722 14.4507 2.98437 14.0156 2.98437ZM10.7343 1.34375H11.0078C11.2253 1.34375 11.434 1.43017 11.5878 1.58401C11.7417 1.73785 11.8281 1.9465 11.8281 2.16406C11.8281 2.38162 11.7417 2.59026 11.5878 2.7441C11.434 2.89794 11.2253 2.98437 11.0078 2.98437H8.61794C8.73911 2.51508 9.0127 2.09932 9.39577 1.80237C9.77883 1.50543 10.2497 1.34411 10.7343 1.34375ZM4.17186 2.16406C4.17186 1.9465 4.25829 1.73785 4.41213 1.58401C4.56596 1.43017 4.77461 1.34375 4.99217 1.34375H5.26561C5.75029 1.34411 6.22112 1.50543 6.60418 1.80237C6.98724 2.09932 7.26084 2.51508 7.38201 2.98437H4.99217C4.77461 2.98437 4.56596 2.89794 4.41213 2.7441C4.25829 2.59026 4.17186 2.38162 4.17186 2.16406Z\" fill=\"#34D399\"/>\n\t\t\t\t</svg></span></div>

note: Description of the plugin
en: A WordPress plugin for Auto Archive Old Order for WooCommerce
pl_PL: Wtyczka WordPress do automatycznego archiwizowania starych zamówień dla WooCommerce

en: Action Performed
pl_PL: Wykonana akcja

en: Actions
pl_PL: Tindakan

note: %s: Plugin name
en: Activate %s by your license key to get professional support and automatic update from your WordPress dashboard.
pl_PL: Aktifkan %s by your Lisensi key Ke get professional Dukungan and automatic Perbarui Dari your WordPress Panel.

en: Activate License
pl_PL: Aktifkan Lisensi

en: Activate WooCommerce
pl_PL: Aktifkan WooCommerce

en: Active Memberships Will Be Affected
pl_PL: Aktywne członkostwa zostaną dotknięte

en: Active Orders
pl_PL: Aktywne zamówienia

en: Active Subscriptions Will Be Affected
pl_PL: Aktywne subskrypcje zostaną dotknięte

en: Activity Logs
pl_PL: Aktivitas Log

en: Add Filter
pl_PL: Tambah Filter

en: Advanced Feature - Use Carefully
pl_PL: Zaawansowana funkcja - Używaj ostrożnie

en: Advanced order filtering
pl_PL: Zaawansowane filtrowanie zamówień

en: All the selected order statuses have to be deleted first, then you can disable this option. Would you like to clear all selected order statuses and disable this feature?
pl_PL: Semua Status pesanan yang dipilih harus dihapus terlebih dahulu, then you can disable this option. Apakah Anda ingin menghapus semua Status pesanan yang dipilih dan menonaktifkan fitur ini?

en: An error occurred while syncing archive data
pl_PL: Terjadi kesalahan saat menyinkronkan data arsip

en: Apply
pl_PL: Terapkan

en: Apply Filter
pl_PL: Terapkan Filter

en: Archive
pl_PL: Archiwizuj

en: Archive Action
pl_PL: Archiwizuj Action

en: Archive by order status
pl_PL: Archiwizuj według statusu zamówienia

en: Archive Complete
pl_PL: Arsip Selesai

en: Archive complete
pl_PL: Arsip Selesai

en: Archive data older than
pl_PL: Arsipkan data yang lebih lama z

en: Archive data synced successfully from Google Drive!
pl_PL: Data arsip berhasil disinkronkan z Google Drive!

en: Archive data to a remote MySQL database hosted on another server
pl_PL: Arsipkan data ke basis data MySQL jarak jauh yang dihosting di server lain

en: Archive data to a separate database within your current WordPress hosting environment
pl_PL: Arsipkan data ke basis data terpisah dalam lingkungan hosting WordPress Anda saat ini

en: Archive file path
pl_PL: Archiwizuj File Jalur

en: Archive if:
pl_PL: Archiwizuj if:

en: Archive locally on this web server without needing a cloud service
pl_PL: Arsipkan secara lokal di server web ini tanpa wymaga layanan Cloud

en: Archive Membership Orders
pl_PL: Arsipkan Pesanan Keanggotaan

en: Archive Now
pl_PL: Arsipkan Sekarang

en: Archive Old Orders
pl_PL: Arsipkan Pesanan Lama

en: Archive old orders and speed up your site now 🚀
pl_PL: Arsipkan Pesanan Lama i przyspiesz swoją witrynę teraz 🚀

en: Archive Options
pl_PL: Opsi Arsip

en: Archive options not configured
pl_PL: Opsi Arsip not configured

en: Archive Options Overview
pl_PL: Opsi Arsip Ringkasan

en: Archive Order
pl_PL: Archiwizuj Zamówienie

en: Archive orders before
pl_PL: Zarchiwizuj zamówienia przed

en: Archive Overview
pl_PL: Ringkasan Arsip

en: Archive Range
pl_PL: Rentang Arsip

en: Archive Range:
pl_PL: Rentang Arsip:

en: Archive Settings
pl_PL: Pengaturan Arsip

en: Archive Statistics
pl_PL: Statistik Arsip

en: Archive Status:
pl_PL: Status Arsip:

en: Archive Storage
pl_PL: Penyimpanan Arsip

en: Archive Storage:
pl_PL: Penyimpanan Arsip:

en: Archive Subscription Orders
pl_PL: Arsipkan Pesanan Langganan

en: Archive the order if any product belongs to at least one of the selected categories.
pl_PL: Archiwizuj zamówienie, jeśli dowolny produkt należy do co najmniej jednej z wybranych kategorii.

en: Archive the order only if every product belongs to at least one selected category.
pl_PL: Archiwizuj zamówienie tylko wtedy, gdy każdy produkt należy do co najmniej jednej wybranej kategorii.

en: Archive the order only if it contains at least one product from each selected category, and all products in the order belong to the selected categories. Orders with extra products from other categories will not be archived.
pl_PL: Archiwizuj zamówienie tylko wtedy, gdy zawiera co najmniej jeden produkt z każdej wybranej kategorii i wszystkie produkty w zamówieniu należą do wybranych kategorii. Zamówienia z dodatkowymi produktami z innych kategorii nie będą archiwizowane.

en: Archive the order only if the order contains at least one product from each selected category, extra products are allowed.
pl_PL: Archiwizuj zamówienie tylko wtedy, gdy zawiera co najmniej jeden produkt z każdej wybranej kategorii, dozwolone są dodatkowe produkty.

en: Archive Timeframe:
pl_PL: Kerangka Waktu Arsip:

en: Archive Your Old Orders Now!
pl_PL: Zarchiwizuj swoje stare zamówienia teraz!

en: Archived
pl_PL: Zarchiwizowane

en: Archived data recovered successfully
pl_PL: Zarchiwizowane data recovered successfully

en: Archived Database
pl_PL: Basis Data yang Diarsipkan

en: Archived Order Examples:
pl_PL: Przykłady zarchiwizowanych zamówień:

en: Archived Orders
pl_PL: Pesanan yang Diarsipkan

en: Archived Orders Examples:
pl_PL: Przykłady zarchiwizowanych zamówień:

en: Archived Orders feature is not enabled.
pl_PL: Fitur Pesanan yang Diarsipkan tidak diaktifkan.

en: ArchiveMaster Support Request
pl_PL: Permintaan Dukungan ArchiveMaster

en: Archives old data by storing it locally on your server in a separate database file. This keeps your live database lightweight and optimized, similar to remote cloud archiving, but without needing a cloud service.
pl_PL: Mengarsipkan data lama dengan menyimpannya secara lokal di server Anda dalam File basis data terpisah. Ini membuat basis data langsung Anda ringan dan dioptimalkan, mirip dengan pengarsipan Cloud jarak jauh, tetapi tanpa wymaga layanan Cloud.

en: Archiving order
pl_PL: Archiwizowanie zamówienia

en: Are you sure to archive these?
pl_PL: Apakah Anda yakin ingin mengarsipkan ini?

en: Are you sure to cancel the archiving process? To bring back the orders that have already been archived to the remote database, unarchive them from the orders page.
pl_PL: Apakah Anda yakin ingin membatalkan proses pengarsipan? Untuk mengembalikan pesanan yang sudah diarsipkan ke basis data jarak jauh, batalkan pengarsipannya z halaman pesanan.

en: Are you sure to cancel the unarchiving process?
pl_PL: Apakah Anda yakin ingin membatalkan proses pembatalan pengarsipan?

en: Are you sure you want to cancel the archiving process?
pl_PL: Apakah Anda yakin ingin membatalkan proses pengarsipan?

en: Are you sure you want to cancel the exporting process ?
pl_PL: Czy na pewno chcesz anulować proces eksportu?

note: %s: Number of orders to be deleted
en: Are you sure you want to permanently delete %s selected orders? This action cannot be undone.
pl_PL: Are you sure you want Ke Hapus permanen %s Dipilih Zamówienia? This action cannot be undone.

en: Ascending
pl_PL: Naik

en: At least one product belongs to any selected category
pl_PL: Setidaknya satu produk termasuk dalam kategori yang dipilih

en: Auto archive interval
pl_PL: Interwał automatycznego archiwizacji

en: Auto Archive Schedule:
pl_PL: Jadwal Arsip Otomatis:

en: Back
pl_PL: Kembali

en: Back to Settings
pl_PL: Kembali Ke Ustawienia

en: before
pl_PL: Sebelum

en: can be archived
pl_PL: Może być zarchiwizowane

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Cancel Archiving Process?
pl_PL: Anuluj Archiving Process?

en: Cancel Archiving?
pl_PL: Anuluj Archiving?

en: Cancel Exporting
pl_PL: Batalkan Ekspor

en: Cancel Exporting?
pl_PL: Batalkan Ekspor?

en: Cancel Unarchiving
pl_PL: Batalkan Pembatalan Pengarsipan

en: Cancel Unarchiving Process?
pl_PL: Batalkan Proses Pembatalan Pengarsipan?

en: Cannot Disable Archive by Order Status
pl_PL: Nie można wyłączyć archiwum według statusu zamówienia

en: Changing the archive storage will update the location of your archived database. Depending on the selected storage type, your existing archived data may or may not be moved to the new location. Are you sure you want to proceed?
pl_PL: Mengubah penyimpanan arsip akan memperbarui lokasi basis data yang diarsipkan. Tergantung pada jenis penyimpanan yang dipilih, data yang diarsipkan yang ada mungkin atau tidak akan dipindahkan ke lokasi baru. Apakah Anda yakin ingin melanjutkan?

en: Check out our documentation
pl_PL: Lihat dokumentasi kami

en: Check the ArchiveMaster playlist to become an expert ArchiveMaster user
pl_PL: Periksa playlist ArchiveMaster untuk menjadi pengguna ArchiveMaster ahli

en: Choose how you want to contact support
pl_PL: Pilih cara Anda ingin menghubungi dukungan

en: Clear Filter
pl_PL: Hapus Filter

en: Clear Search
pl_PL: Hapus Cari

en: Clear Statuses & Disable
pl_PL: Hapus Statuses & Disable

en: Click here to view them
pl_PL: Klik di sini untuk melihatnya

en: Close
pl_PL: Tutup

en: Close & Skip Unarchiving
pl_PL: Tutup & Lewati Pembatalan Pengarsipan

en: Completed
pl_PL: Selesai

en: Configure Connection
pl_PL: Konfigurasi Connection

en: Configure Custom MySQL Database
pl_PL: Konfigurasi Basis Data MySQL Kustom

en: Configure Now
pl_PL: Konfigurasi Sekarang

en: Confirm
pl_PL: Konfirmasi

en: Confirm Permanent Deletion
pl_PL: Konfirmasi Permanent Deletion

en: Connect
pl_PL: Hubungkan

en: Connect to external MySQL database
pl_PL: Hubungkan ke basis data MySQL eksternal

en: Connect to Google Drive
pl_PL: Hubungkan Ke Google Drive

en: Connect to RDS
pl_PL: Hubungkan Ke RDS

en: Connect to your AWS RDS instance
pl_PL: Hubungkan Ke your AWS RDS instance

en: Connect to your current or remote MySQL database
pl_PL: Hubungkan ke basis data MySQL Anda saat ini atau jarak jauh

en: Connected
pl_PL: Terhubung

en: Connected to :
pl_PL: Terhubung Ke :

en: Connected to MySQL
pl_PL: Terhubung Ke MySQL

en: Connected to RDS
pl_PL: Terhubung Ke RDS

en: Connecting to Remote Database
pl_PL: Menghubungkan ke Basis Data Jarak Jauh

en: Connection Failed
pl_PL: Koneksi Gagal

en: Connection Success
pl_PL: Koneksi Berhasil

en: Connection Successful!
pl_PL: Koneksi Berhasilful!

en: Contact Support
pl_PL: Hubungi Dukungan

en: Copy our support email address to your clipboard
pl_PL: Salin alamat email dukungan kami ke clipboard Anda

en: Couldn't connect to your database
pl_PL: Nie można połączyć z bazą danych

en: Creating database and tables...
pl_PL: Membuat basis data dan tabel...

en: Currently Active
pl_PL: Saat Ini Aktif

en: Custom
pl_PL: Kustom

en: Custom date
pl_PL: Tanggal kustom

en: Custom MySQL Database
pl_PL: Basis Data MySQL Kustom

en: Custom Post Type
pl_PL: Jenis Posting Kustom

en: Customer
pl_PL: Pelanggan

en: Customer Type
pl_PL: Pelanggan Jenis

en: Daily
pl_PL: Harian

en: Dashboard
pl_PL: Panel

en: Database
pl_PL: Basis Data

en: Database Connected
pl_PL: Basis Data Terhubung

en: Database connection validated.
pl_PL: Basis Data connection validated.

en: Database Name
pl_PL: Nazwa bazy danych

en: Database password
pl_PL: Basis Data Kata Sandi

en: Database Ready
pl_PL: Basis Data Ready

en: Database username
pl_PL: Basis Data Nama Pengguna

en: Date
pl_PL: Tanggal

en: Days
pl_PL: Hari

en: Deactivate License
pl_PL: Nonaktifkan Lisensi

en: Deleting Unarchived order
pl_PL: Usuwanie niearchiwalnego zamówienia

en: Descending
pl_PL: Turun

en: Did you know that there is a Facebook community for ArchiveMaster users like you? Feel free to join to be involved in the discussion.
pl_PL: Tahukah Anda bahwa ada komunitas Facebook untuk pengguna ArchiveMaster seperti Anda? Jangan ragu untuk bergabung dan terlibat dalam diskusi.

en: DigitalOcean Database
pl_PL: DigitalOcean Basis Data

en: Disabled
pl_PL: Dinonaktifkan

en: Disconnect
pl_PL: Putuskan

en: Do You Want to Disconnect Google Drive?
pl_PL: Apakah Anda Ingin Memutuskan Google Drive?

en: Do you want to switch archive storage?
pl_PL: Apakah Anda ingin mengubah penyimpanan arsip?

en: Do you want to unarchive all the orders?
pl_PL: Czy na pewno chcesz anulować cofanie archiwizacji wszystkich zamówień?

en: Documentation
pl_PL: Dokumentasi

en: Done
pl_PL: Selesai

en: Download File
pl_PL: Unduh File

en: Duplicate Orders Detected!
pl_PL: Pesanan Duplikat Terdeteksi!

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Enable auto archive
pl_PL: Aktifkan arsip otomatis

en: Enable related order metadata archiving
pl_PL: Włącz archiwizację powiązanych metadanych zamówień

en: Enable this feature to archive related order metadata along with orders
pl_PL: Włącz tę funkcję, aby archiwizować powiązane metadane zamówień wraz z zamówieniami

en: Enable this feature to use advanced criteria matching and archive orders that meet those...
pl_PL: Aktifkan fitur ini untuk menggunakan pencocokan kriteria lanjutan dan mengarsipkan pesanan yang memenuhi kriteria tersebut...

en: Enable this option to archive orders based on their status
pl_PL: Włącz tę opcję, aby archiwizować zamówienia na podstawie ich statusu

en: Enabling this feature adds an option in WooCommerce Analytics to include archived data when viewing reports
pl_PL: Włączenie tej funkcji dodaje opcję w WooCommerce Analytics, aby uwzględniać zarchiwizowane dane podczas przeglądania raportów

en: Enabling this will archive selected custom order metadata. Some metadata may be required by other plugins, and archiving it could cause those plugins to stop working or behave incorrectly. To learn more about it, read the documentation
pl_PL: Włączenie tej opcji spowoduje zarchiwizowanie wybranych niestandardowych metadanych zamówienia. Niektóre metadane mogą być wymagane przez inne wtyczki, a ich archiwizacja może spowodować, że te wtyczki przestaną działać lub będą działać nieprawidłowo. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj dokumentację

en: Enter database name
pl_PL: Masukkan nama basis data

en: Enter endpoint URL
pl_PL: Masukkan URL endpoint

en: Enter password
pl_PL: Masukkan kata sandi

en: Enter port number
pl_PL: Masukkan nomor Port

en: Enter the endpoint URL of your RDS instance
pl_PL: Masukkan URL endpoint instance RDS Anda

en: Enter the exported file name
pl_PL: Masukkan nama File yang diekspor

en: Enter the file name for the exported file
pl_PL: Masukkan nama File untuk File yang diekspor

en: Enter the name of the database you want to create for archiving
pl_PL: Masukkan nama basis data yang ingin Anda buat untuk pengarsipan

en: Enter the password for your RDS database
pl_PL: Masukkan kata sandi untuk basis data RDS Anda

en: Enter the path where archive files will be stored
pl_PL: Masukkan jalur di mana File arsip akan disimpan

en: Enter the port number for your RDS instance (default: 3306)
pl_PL: Masukkan nomor Port untuk instance RDS Anda (default: 3306)

en: Enter the username for your RDS database
pl_PL: Masukkan nama pengguna untuk basis data RDS Anda

en: Enter username
pl_PL: Masukkan nama pengguna

en: Enter your license key to activate
pl_PL: Masukkan kunci lisensi Anda untuk mengaktifkan

note: export cancellation error message
en: Error cancelling export process
pl_PL: Kesalahan saat membatalkan proses ekspor

en: Error cancelling unarchive process
pl_PL: Kesalahan saat membatalkan proses pembatalan pengarsipan

en: Error:
pl_PL: Kesalahan:

en: Every product in the order must belong to at least one selected category
pl_PL: Setiap produk dalam pesanan harus termasuk dalam setidaknya satu kategori yang dipilih

en: Exclude active membership orders from archiving
pl_PL: Kecualikan pesanan keanggotaan aktif z pengarsipan

en: Exclude active subscriptions orders from archiving
pl_PL: Kecualikan pesanan langganan aktif z pengarsipan

en: Export
pl_PL: Ekspor

en: Export Archived Orders
pl_PL: Ekspor Pesanan yang Diarsipkan

note: export cancellation success message
en: Export canceled successfully
pl_PL: Ekspor canceled successfully

en: Export Data
pl_PL: Ekspor Data

en: Export Failed
pl_PL: Ekspor Gagal

en: Export Now
pl_PL: Ekspor Sekarang

en: Export Orders
pl_PL: Ekspor Pesanan

en: Export orders
pl_PL: Ekspor Pesanan

en: Export Success
pl_PL: Ekspor Berhasil

en: Export your orders in a csv, json, xml, or other popular formats
pl_PL: Eksportuj zamówienia Anda dalam format csv, json, xml, atau format populer lainnya

en: Exported file name
pl_PL: Nama File yang diekspor

en: Exporting
pl_PL: Eksportowanie

note: %s: Percentage of export progress
en: Exporting (%s)%....
pl_PL: Eksportowanie (%s)%....

en: Exporting Completed
pl_PL: Ekspor Selesai

en: Exporting in progress. You can't access this feature until it's completed or cancelled
pl_PL: Ekspor sedang berlangsung. Anda tidak dapat mengakses fitur ini sampai selesai atau dibatalkan

en: Exporting the archived orders can take time. You can continue to use your site as usual
pl_PL: Eksportowanie pesanan yang diarsipkan dapat memakan waktu. Anda dapat terus menggunakan situs Anda seperti biasa

en: Failed to activate license. Please try again.
pl_PL: Gagal Ke Aktifkan Lisensi. Proszę try again.

en: Failed to create SQLite database file for archiving. Please check file permissions.
pl_PL: Gagal membuat File basis data SQLite untuk pengarsipan. Proszę periksa izin File.

en: Failed to deactivate license. Please try again.
pl_PL: Gagal Ke Nonaktifkan Lisensi. Proszę try again.

en: Failed to delete orders. Please try again.
pl_PL: Gagal Ke Hapus Zamówienia. Proszę try again.

en: Failed to disconnect Google Drive
pl_PL: Gagal Ke Putuskan Google Drive

en: Failed to fetch archiving status
pl_PL: Gagal mengambil Status pengarsipan

en: Failed to recover archive data
pl_PL: Gagal Ke Pulihkan Archiwizuj data

en: Failed to restore the order.
pl_PL: Gagal memulihkan pesanan.

en: Failed to save settings
pl_PL: Nie udało się zapisać ustawień

en: Failed to start archiving
pl_PL: Gagal Ke start archiving

en: Failed to start background archive process.
pl_PL: Gagal memulai proses arsip latar belakang.

en: Failed to start unarchive process
pl_PL: Gagal memulai proses pembatalan pengarsipan

en: Failed to sync archive data
pl_PL: Gagal Ke Sinkronkan Archiwizuj data

en: Filter by order status
pl_PL: Filter berdasarkan Status pesanan

en: Filter by Product Category
pl_PL: Filter berdasarkan Kategori Produk

en: From
pl_PL: Dari

en: From date
pl_PL: Dari Tanggal

en: Go to Dashboard
pl_PL: Buka Dasbor

en: Go to page:
pl_PL: Przejdź do strony:

en: Google Drive connected!
pl_PL: Google Drive Terhubung!

en: Google Drive is not connected
pl_PL: Google Drive tidak terhubung

en: Help & Documentation
pl_PL: Bantuan & Dokumentasi

en: Hi ArchiveMaster Support Team, please describe your issue here.
pl_PL: Halo Tim Dukungan ArchiveMaster, silakan jelaskan masalah Anda di sini.

en: Hours
pl_PL: Jam

note: URI of the plugin Author URI of the plugin
en: https://archivemaster.pro/
pl_PL: https://ArchiveMaster.pro/

en: If this feature is turned on, customers can see their archived orders in their My Account page...
pl_PL: Jeśli ta funkcja jest włączona, klienci mogą zobaczyć swoje zarchiwizowane zamówienia na stronie Moje konto...

en: If you disconnect Google Drive, the archive storage will switch to local storage, and the archived data will also move to local storage. Do you want to proceed?
pl_PL: Jeśli rozłączysz Google Drive, penyimpanan arsip akan beralih ke penyimpanan lokal, dan data yang diarsipkan juga akan dipindahkan ke penyimpanan lokal. Apakah Anda ingin melanjutkan?

en: If you get stuck while exploring a feature, feel free to check our docs for a step-by-step guide
pl_PL: Jika Anda terjebak saat menjelajahi fitur, jangan ragu untuk memeriksa dokumen kami untuk panduan langkah demi langkah

en: If you need help, feel free to contact our support team.
pl_PL: Jika Anda membutuhkan bantuan, jangan ragu untuk menghubungi tim dukungan kami.

en: If you turn off this option, membership orders will be archived. Your customers' recurring billing may stop working and membership management features may break.
pl_PL: Jika Anda mematikan opsi ini, pesanan keanggotaan akan diarsipkan. Penagihan berulang pelanggan Anda mungkin berhenti bekerja dan fitur manajemen keanggotaan mungkin rusak.

en: If you turn off this option, subscription orders will be archived. Your customers' recurring billing may stop working and subscription management features may break.
pl_PL: Jika Anda mematikan opsi ini, pesanan langganan akan diarsipkan. Penagihan berulang pelanggan Anda mungkin berhenti bekerja dan fitur manajemen langganan mungkin rusak.

en: Include archived orders data in WooCommerce analytics
pl_PL: Uwzględnij dane zarchiwizowanych zamówień w analityce WooCommerce

en: Label for the Archived Orders
pl_PL: Etykieta dla zarchiwizowanych zamówień

en: Last Archived On:
pl_PL: Ostatnio zarchiwizowano:

en: Learn how to fix this →
pl_PL: Pelajari cara memperbaikinya →

en: Leave empty to export all orders
pl_PL: Biarkan kosong untuk mengekspor semua pesanan

en: License activated successfully!
pl_PL: Lisensi activated successfully!

en: License activation failed
pl_PL: Lisensi activation Gagal

en: License deactivated successfully!
pl_PL: Lisensi deactivated successfully!

en: License deactivation failed
pl_PL: Lisensi deactivation Gagal

en: License Settings
pl_PL: Lisensi Ustawienia

en: Live Database
pl_PL: Basis Data Langsung

en: Local Storage
pl_PL: Lokal Penyimpanan

en: Logs
pl_PL: Dzienniki

en: Membership orders won't be archived to prevent issues with memberships
pl_PL: Pesanan keanggotaan tidak akan diarsipkan untuk mencegah masalah dengan keanggotaan

en: Minutes
pl_PL: Menit

en: Missing archived data!
pl_PL: Data yang diarsipkan hilang!

en: Modal Loading Failed
pl_PL: Gagal Memuat Modal

en: MySQL Database
pl_PL: MySQL Basis Data

en: MySQL database created and schema installed successfully.
pl_PL: Basis data MySQL dibuat dan skema berhasil diinstal.

en: Need help?
pl_PL: Need Bantuan?

en: Next
pl_PL: Berikutnya

en: No
pl_PL: Nie

note: %s: source name (WooCommerce or archived)
en: No %s orders found to export
pl_PL: Nie %s Zamówienia found Ke Ekspor

en: No archived data found
pl_PL: Nie znaleziono zarchiwizowanych danych

en: No archived orders found.
pl_PL: Nie Pesanan yang Diarsipkan found.

en: No bulk action selected
pl_PL: Tidak ada tindakan massal yang dipilih

en: No categories found
pl_PL: Nie categories found

en: No connection set
pl_PL: Nie connection set

en: No custom order metadata found
pl_PL: Nie znaleziono niestandardowych metadanych zamówienia

en: No logs found
pl_PL: Nie Log found

en: No order queed for archive
pl_PL: Tidak ada pesanan yang diantrikan untuk diarsipkan

en: No orders found
pl_PL: Nie znaleziono zamówień

en: No orders found to Unarchive
pl_PL: Nie znaleziono zamówień Ke Batalkan Pengarsipan

en: No orders selected.
pl_PL: Tidak ada pesanan yang dipilih.

en: No orders to archive
pl_PL: Brak zamówień do archiwizacji

en: No valid orders to archive.
pl_PL: Tidak ada pesanan yang valid untuk diarsipkan.

en: Not archived
pl_PL: Nie zarchiwizowano

en: Not connected
pl_PL: Tidak terhubung

en: Not selected
pl_PL: Tidak dipilih

en: of %s
pl_PL: z %s

en: Older than
pl_PL: Lebih lama z

en: Order
pl_PL: Zamówienie

en: Order Archives
pl_PL: Zamówienie Archives

en: Order can be archived
pl_PL: Zamówienie Może być zarchiwizowane

en: Order contains products with exactly the selected categories
pl_PL: Pesanan berisi produk dengan kategori yang dipilih persis

en: Order Exporting
pl_PL: Zamówienie Eksportowanie

en: Order restored successfully.
pl_PL: Zamówienie restored successfully.

en: Order Status
pl_PL: Zamówienie Status

en: Order statuses to archive
pl_PL: Statusy zamówień do archiwizacji

en: Orders
pl_PL: Zamówienia

en: orders have been archived
pl_PL: zamówienia zostały zarchiwizowane

en: Orders have been permanently deleted.
pl_PL: Zamówienia have been Hapus permanend.

en: Orders In Archived Database
pl_PL: Pesanan di Basis Data yang Diarsipkan

en: Orders In Live Database
pl_PL: Pesanan di Basis Data Langsung

en: Orders to Archive
pl_PL: Zamówienia do archiwizacji

en: Orders with active memberships will not be archived
pl_PL: Pesanan dengan keanggotaan aktif tidak akan diarsipkan

en: Orders with active subscriptions will not be archived
pl_PL: Pesanan dengan langganan aktif tidak akan diarsipkan

note: 1: Year, 2: Month, 3: Day, 4: Hour, 5: Minute, 6: Second
en: orders-%y-%m-%1$d-%2$h-%3$s
pl_PL: Zamówienia-%y-%m-%1$d-%2$h-%3$s

en: Overview of Archive Options
pl_PL: Ringkasan Opsi Arsip

en: page to change it.
pl_PL: halaman untuk mengubahnya.

en: page. Archive again to archive the rest of the orders
pl_PL: halaman. Arsipkan lagi untuk mengarsipkan sisa pesanan

en: Password
pl_PL: Kata Sandi

en: Pending
pl_PL: Tertunda

en: Permanently delete
pl_PL: Usuń trwale

note: %s: Number of orders to process
en: Please choose how you'd like to proceed with %s
pl_PL: Proszę choose how you'd like Ke proceed with %s

en: Please click the 'Save Changes' button and save your order's archiving settings first
pl_PL: Proszę klik tombol 'Simpan Perubahan' dan simpan pengaturan pengarsipan pesanan Anda terlebih dahulu

en: Please enter a license key
pl_PL: Proszę masukkan kunci lisensi

en: Please log in to view your archived orders.
pl_PL: Proszę masuk untuk melihat pesanan yang diarsipkan.

en: Please select categories
pl_PL: Proszę Pilih categories

en: Please select filters
pl_PL: Proszę Pilih filters

en: please select order
pl_PL: Proszę Pilih Zamówienie

en: Post not found in the remote database.
pl_PL: Posting tidak ditemukan di basis data jarak jauh.

en: Post Type:
pl_PL: Post Jenis:

en: Previous
pl_PL: Sebelumnya

en: Proceed to Unarchiving
pl_PL: Lanjutkan ke Pembatalan Pengarsipan

en: Processing
pl_PL: Memproses

en: Product Category
pl_PL: Produk Category

en: Product not found
pl_PL: Produk not found

en: Product Tags
pl_PL: Produk Tags

en: Product Type
pl_PL: Produk Jenis

en: Queued Orders
pl_PL: Pesanan dalam Antrian

en: RDS is not configure
pl_PL: RDS is not Konfigurasi

en: RDS is not configured
pl_PL: RDS tidak dikonfigurasi

en: read the documentation
pl_PL: przeczytaj dokumentację

en: Read the MySQL connection guide →
pl_PL: Baca panduan koneksi MySQL →

en: Ready to Archive
pl_PL: Gotowe do archiwizacji

en: Recover Archive Data
pl_PL: Pulihkan Archiwizuj Data

en: Remote database connection not available.
pl_PL: Jarak Jauh Basis Data connection not available.

en: Remote database is not connected. Please check your database settings.
pl_PL: Basis data jarak jauh tidak terhubung. Proszę periksa pengaturan basis data Anda.

en: Remote Database:
pl_PL: Jarak Jauh Basis Data:

en: Remove
pl_PL: Hapus

en: Remove filter?
pl_PL: Hapus Filter?

en: Restore
pl_PL: Pulihkan

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Search and select order metadata
pl_PL: Wyszukaj i wybierz metadane zamówienia

en: Search Orders
pl_PL: Cari Zamówienia

en: Search orders...
pl_PL: Cari Zamówienia...

en: Seconds
pl_PL: Detik

en: Select & add filters
pl_PL: Pilih & Tambah filters

en: Select Action
pl_PL: Pilih Action

en: Select archive range
pl_PL: Pilih rentang arsip

en: Select Archive Storage
pl_PL: Pilih Penyimpanan Arsip

en: Select auto archive schedule
pl_PL: Pilih jadwal arsip otomatis

en: Select categories
pl_PL: Pilih categories

en: Select Date
pl_PL: Pilih Tanggal

en: Select date range
pl_PL: Pilih Tanggal Rentang

en: Select filter criteria to archive orders based on specific conditions
pl_PL: Pilih kriteria Filter untuk mengarsipkan pesanan berdasarkan kondisi tertentu

en: Select how much older data you want to archive. Eg: If you select 1 month, then all the orders older than 1 month will be archived. If you select a custom date then all the orders from the beginning of your store to that selected date will be archived.
pl_PL: Pilih berapa banyak data lama yang ingin Anda arsipkan. Misalnya: Jika Anda memilih 1 bulan, maka semua pesanan yang lebih lama z 1 bulan akan diarsipkan. Jika Anda memilih tanggal kustom maka semua pesanan z awal toko Anda hingga tanggal yang dipilih akan diarsipkan.

en: Select order statuses
pl_PL: Wybierz Status zamówienia

en: Select Storage
pl_PL: Pilih Penyimpanan

en: Select the date range for exporting orders
pl_PL: Pilih rentang tanggal untuk mengekspor pesanan

en: Select the export format
pl_PL: Pilih format ekspor

en: Select the format for exporting orders
pl_PL: Pilih format untuk mengekspor pesanan

en: Select the schedule to auto archive. Eg: If you select 7 days, then after each 7 days the data will be auto archived
pl_PL: Pilih jadwal untuk arsip otomatis. Misalnya: Jika Anda memilih 7 hari, maka setelah setiap 7 hari data akan diarsipkan secara otomatis

en: Select the type of sorting order
pl_PL: Pilih jenis urutan pengurutan

en: Select where you want to store the archived file
pl_PL: Pilih di mana Anda ingin menyimpan File yang diarsipkan

en: Select where you want to store your archived data
pl_PL: Wybierz, gdzie chcesz przechowywać zarchiwizowane dane

en: Select which order statuses you want to archive
pl_PL: Wybierz Status zamówienia yang ingin Anda arsipkan

en: Selected categories:
pl_PL: Wybrane kategorie:

en: Set As Active
pl_PL: Tetapkan sebagai Aktif

en: Set the label for the archived orders page for your customers
pl_PL: Tetapkan label untuk halaman pesanan yang diarsipkan untuk pelanggan Anda

en: Setting up Custom MySQL...
pl_PL: Mengatur MySQL Kustom...

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings saved!
pl_PL: Ustawienia zapisane!

en: Setup completed
pl_PL: Pengaturan selesai

en: Setup failed
pl_PL: Pengaturan gagal

en: Show archived orders on My Account page for customers
pl_PL: Pokaż zarchiwizowane zamówienia na stronie Moje konto dla klientów

note: 1: Number of orders shown, 2: Total number of orders
en: Showing %1$s of %2$s orders
pl_PL: Wyświetlanie %1$s z %2$s zamówień

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s results
pl_PL: Wyświetlanie %1$s do %2$s z %3$s wyników

en: Some of the orders have already been unarchived. You can archive them again from the WooCommerce orders page.
pl_PL: Beberapa pesanan sudah dibatalkan pengarsipannya. Anda dapat mengarsipkannya lagi z halaman pesanan WooCommerce.

en: Some of your orders have been archived.
pl_PL: Beberapa pesanan Anda telah diarsipkan.

en: Sort orders
pl_PL: Urutkan Zamówienia

en: SQLite PDO extension is not loaded. Please enable SQLite support.
pl_PL: Ekstensi SQLite PDO tidak dimuat. Proszę aktywować dukungan SQLite.

en: Start typing...
pl_PL: Zacznij pisać...

en: Step by Step Guide
pl_PL: Panduan Langkah demi Langkah

en: Subscriptions & Membership orders won't be archived to prevent issues with subscription & memberships
pl_PL: Pesanan Langganan & Keanggotaan tidak akan diarsipkan untuk mencegah masalah dengan langganan & keanggotaan

en: Subscriptions orders won't be archived to prevent issues with subscriptions
pl_PL: Pesanan langganan tidak akan diarsipkan untuk mencegah masalah dengan langganan

en: Successfully connected to AWS RDS instance
pl_PL: Berhasil terhubung ke instance AWS RDS

en: Successfully connected to MySQL Database
pl_PL: Berhasil terhubung ke Basis Data MySQL

en: Successfully Order Unarchived
pl_PL: Pesanan Berhasil Dibatalkan Pengarsipannya

en: Support
pl_PL: Dukungan

en: Sync from Google Drive
pl_PL: Sinkronkan Dari Google Drive

en: T-shirts, Shoes, Gadgets
pl_PL: Koszulki, Buty, Gadżety

en: Template file not found.
pl_PL: File template tidak ditemukan.

en: The archive function will run automatically after the interval period
pl_PL: Fungsi arsip akan berjalan secara otomatis setelah periode Interval

en: The Archive Settings can't be accessed during archiving
pl_PL: Pengaturan Arsip tidak dapat diakses selama pengarsipan

en: The Archive Settings can't be accessed during unarchiving. Go to Archived Orders page to see the orders unarchiving progress
pl_PL: Pengaturan Arsip tidak dapat diakses selama pembatalan pengarsipan. Buka halaman Pesanan yang Diarsipkan untuk melihat kemajuan pembatalan pengarsipan pesanan

en: The archived data has been restored successfully.
pl_PL: Data yang diarsipkan telah berhasil dipulihkan.

en: The archived orders data will be updated with the latest archive data from Google Drive. Do you want to proceed?
pl_PL: Data pesanan yang diarsipkan akan diperbarui dengan data arsip terbaru z Google Drive. Apakah Anda ingin melanjutkan?

en: The archiving process has been cancelled. You can start archiving again from the dashboard.
pl_PL: Proses pengarsipan telah dibatalkan. Anda dapat memulai pengarsipan lagi z dasbor.

en: The archiving process is running in the background. You can continue using your site as usual.
pl_PL: Proses pengarsipan sedang berjalan di latar belakang. Anda dapat terus menggunakan situs Anda seperti biasa.

en: The filter selection will be lost. Are you sure to remove it?
pl_PL: Pilihan Filter akan hilang. Apakah Anda yakin ingin menghapusnya?

en: The local copy of your archived data is missing. Please recover it from the Google Drive to ensure a smooth access to your archived data.
pl_PL: Salinan lokal data yang diarsipkan Anda hilang. Proszę pulihkan z Google Drive untuk memastikan akses yang lancar ke data yang diarsipkan.

en: The order contains at least one product from every selected category
pl_PL: Pesanan berisi setidaknya satu produk z setiap kategori yang dipilih

en: The Order database was switched by an archive database!
pl_PL: Basis data Pesanan diganti dengan basis data arsip!

en: The username or password might be incorrect, or the user doesn't have the required access privileges.
pl_PL: Nama pengguna atau kata sandi mungkin salah, atau pengguna tidak memiliki hak akses yang diperlukan.

en: There is no log data available at the moment.
pl_PL: Tidak ada data Log yang tersedia saat ini.

en: These orders will be skipped and won't be unarchived
pl_PL: Pesanan ini akan dilewati dan tidak akan dibatalkan pengarsipannya

en: These orders will be unarchived with a new order ID to avoid conflict with existing orders
pl_PL: Pesanan ini akan dibatalkan pengarsipannya dengan ID pesanan baru untuk menghinz konflik dengan pesanan yang ada

en: This is an advanced feature intended only for users with proper knowledge. If you are not sure what this metadata is, you probably don't need this feature.
pl_PL: To jest zaawansowana funkcja przeznaczona tylko dla użytkowników z odpowiednią wiedzą. Jeśli nie wiesz, co to są te metadane, prawdopodobnie nie potrzebujesz tej funkcji.

en: This order ID is already exist in your live database. Unarchiving will change the order ID
pl_PL: ID pesanan ini sudah ada di basis data langsung Anda. Pembatalan pengarsipan akan mengubah ID pesanan

en: Time
pl_PL: Waktu

en: To
pl_PL: Ke

en: To date
pl_PL: Ke Tanggal

en: to go to RDS portal
pl_PL: untuk membuka portal RDS

en: Tooltip information for this condition
pl_PL: Informacje dymku dla tego warunku

en: Type page number and press Enter to navigate
pl_PL: Wpisz numer strony i naciśnij Enter, aby przejść

en: Unarchive
pl_PL: Batalkan Pengarsipan

en: Unarchive a large number of orders will take time. You can continue using your site as usual
pl_PL: Membatalkan pengarsipan sejumlah besar pesanan akan memakan waktu. Anda dapat terus menggunakan situs Anda seperti biasa

en: Unarchive All Order
pl_PL: Batalkan Pengarsipan Semua Pesanan

en: Unarchive canceled successfully
pl_PL: Batalkan Pengarsipan canceled successfully

en: Unarchive orders
pl_PL: Dezarchiwizuj zamówienia

en: Unarchive started successfully
pl_PL: Batalkan Pengarsipan started successfully

en: Unarchive with new ID
pl_PL: Batalkan pengarsipan dengan ID baru

en: Unarchiving
pl_PL: Membatalkan Pengarsipan

note: %s: Percentage of unarchive progress %s: Percentage of unarchiving progress
en: Unarchiving (%s)%%....
pl_PL: Membatalkan Pengarsipan (%s)%%....

en: Unarchiving Cancelled
pl_PL: Pembatalan Pengarsipan Dibatalkan

en: Unarchiving has been completed. But some orders in your live store already have the same Order IDs as those you are trying to unarchive. Click on the button below to view and resolve the issue.
pl_PL: Pembatalan pengarsipan telah selesai. Tetapi beberapa zamówienia w Twoim aktywnym sklepie mają już te same identyfikatory zamówień dengan yang Anda coba batalkan pengarsipannya. Klik tombol di bawah untuk melihat dan menyelesaikan masalah.

en: Unarchiving in progress. You can't access this feature until it's completed or cancelled
pl_PL: Pembatalan pengarsipan sedang berlangsung. Anda tidak dapat mengakses fitur ini sampai selesai atau dibatalkan

en: Unarchiving Order
pl_PL: Membatalkan Pengarsipan Pesanan

en: Unarchiving Order Complete
pl_PL: Pembatalan Pengarsipan Pesanan Selesai

note: export format validation error
en: Unsupported export format
pl_PL: Format ekspor tidak didukung

note: order source validation error
en: Unsupported order source
pl_PL: Sumber pesanan tidak didukung

en: Update archived orders data from Google Drive?
pl_PL: Perbarui data pesanan yang diarsipkan z Google Drive?

en: Upgrade
pl_PL: Tingkatkan

en: upgrade
pl_PL: Tingkatkan

en: Upgrade Now
pl_PL: Ulepsz teraz

en: Upgrade to Pro
pl_PL: Tingkatkan Ke Pro

en: Use current database connection
pl_PL: Gunakan koneksi basis data saat ini

en: User
pl_PL: Użytkownik

en: Username
pl_PL: Nama Pengguna

en: View
pl_PL: Lihat

en: View & Fix Duplicate Orders
pl_PL: Lihat & Perbaiki Pesanan Duplikat

en: View More Details
pl_PL: Lihat Detail Lebih Lanjut

note: %s: order number.
en: View order %s
pl_PL: Lihat Zamówienie %s

note: %s: order number.
en: View order number %s
pl_PL: Lihat Zamówienie number %s

en: Welcome to ArchiveMaster
pl_PL: Selamat Datang Ke ArchiveMaster

en: WooCommerce Orders
pl_PL: WooCommerce Zamówienia

en: Yes
pl_PL: Tak

en: You are also archiving membership orders. It will cause issues with memberships management. Go to
pl_PL: Anda juga mengarsipkan pesanan keanggotaan. Ini akan menyebabkan masalah dengan manajemen keanggotaan. Buka

en: You are also archiving subscriptions & membership orders. It will cause issues with subscription & memberships management. Go to
pl_PL: Anda juga mengarsipkan pesanan langganan & keanggotaan. Ini akan menyebabkan masalah dengan manajemen langganan & keanggotaan. Buka

en: You are also archiving subscriptions orders. It will cause issues with subscriptions management. Go to
pl_PL: Anda juga mengarsipkan pesanan langganan. Ini akan menyebabkan masalah dengan manajemen langganan. Buka

en: You can archive the orders that have already been archived. Unarchive again to unarchive the rest of the orders
pl_PL: Anda dapat mengarsipkan pesanan yang sudah diarsipkan. Batalkan pengarsipan lagi untuk membatalkan pengarsipan sisa pesanan

en: You can continue using your site as usual. The Unarchiving process will run in the background
pl_PL: Anda dapat terus menggunakan situs Anda seperti biasa. Proses Pembatalan Pengarsipan akan berjalan di latar belakang

en: You can restore the orders that have already been archived from the
pl_PL: Anda dapat memulihkan pesanan yang sudah diarsipkan z

en: You do not have permission to perform this action.
pl_PL: Anda tidak memiliki izin untuk melakukan tindakan ini.

en: You have selected order statuses that are currently configured for archiving. To disable the "Archive by order status" option, you must first remove all selected order statuses.
pl_PL: You have Dipilih Zamówienie statuses that are currently configured for archiving. Ke disable the \"Archiwizuj według statusu zamówienia\" option, you must first Hapus Semua Dipilih Zamówienie statuses.

en: You must have to select the WooCommerce Post type to archive order
pl_PL: Anda harus memilih jenis Posting WooCommerce untuk mengarsipkan pesanan

en: Your data is being archived...
pl_PL: Twoje dane są archiwizowane...

note: %s: License status
en: Your license is %s
pl_PL: Your Lisensi is %s

en: Your orders are archived
pl_PL: Twoje zamówienia są zarchiwizowane

en: Manage orders smartly
pl_PL: Zarządzaj zamówieniami inteligentnie

en: Install FlexOrder
pl_PL: Zainstaluj FlexOrder

en: You've been archiving well
pl_PL: Archiwizacja przebiegła pomyślnie

en: Congratulations!
pl_PL: Gratulacje!

en: But
pl_PL: Ale

en: Your orders have been archived
pl_PL: Twoje zamówienia zostały zarchiwizowane

en: How are you managing your %s active orders?
pl_PL: Jak zarządzasz swoimi %s aktywnymi zamówieniami?

en: How will you handle your current %s active orders?
pl_PL: Jak poradzisz sobie z obecnymi %s aktywnymi zamówieniami?

en: Smart Way to Manage Orders
pl_PL: Inteligentny sposób zarządzania zamówieniami

en: Sync and manage WooCommerce orders in Google Sheets
pl_PL: Synchronizuj i rządzaj zamówieniami WooCommerce w Google Sheets

en: Create, edit, manage multiple orders at once
pl_PL: Twórz, edytuj i zarządzaj wieloma zamówieniami naraz

en: Work from a single, organized view of all active orders
pl_PL: Pracuj z jednego, uporządkowanego widoku wszystkich aktywnych zamówień

en: Handle large volumes of orders efficiently
pl_PL: Efektywnie obsługuj duże ilości zamówień

en: Installing...
pl_PL: Instalowanie...

en: Success!
pl_PL: Sukces!

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Stop Managing Your Orders One by One
pl_PL: Przestań zarządzać zamówieniami pojedynczo

en: Stop Managing %s Active Orders One by One
pl_PL: Przestań zarządzać swoimi %s aktywnymi zamówieniami pojedynczo

en: Manage multiple orders at once with a live Google Sheets workflow synced to WooCommerce
pl_PL: Zarządzaj wieloma zamówieniami naraz dzięki aktywnemu przepływowi pracy Google Sheets zsynchronizowanemu z WooCommerce

en: Try live sync instead of exporting manually
pl_PL: Wypróbuj synchronizację na żywo zamiast ręcznego eksportu

en: An efficient way to manage orders without repeated downloads
pl_PL: Wydajny sposób zarządzania zamówieniami bez powtarzających się pobrań

en: Keep orders synced with Google Sheets in real time
pl_PL: Utrzymuj synchronizację zamówień z Google Sheets w czasie rzeczywistym

en: Avoid repeated exports and outdated files
pl_PL: Unikaj powtarzających się eksportów i nieaktualnych plików

en: Update multiple orders at once
pl_PL: Aktualizuj wiele zamówień naraz

en: Work from a live, organized view
pl_PL: Pracuj z widoku na żywo i uporządkowanego

en: Explore live sync
pl_PL: Odkryj synchronizację na żywo
