ArchiveMaster - en to ar translation catalogue (498 entries)

en: %1$d order has been queued for archiving in the background. | %1$d orders have been queued for archiving in the background.
ar[0]: %1$d تم إضافة الطلب إلى قائمة الانتظار للأرشفة في الخلفية.

en: %1$s out of %2$s orders are queued for archiving
ar: %1$s من %2$s الطلبات في قائمة الانتظار للأرشفة

en: %1$s out of %2$s orders have been archived
ar: %1$s من %2$s تم أرشفة الطلبات

en: %1$s out of %2$s orders have been unarchived already
ar: %1$s من %2$s تم إلغاء أرشفة الطلبات بالفعل

en: %1$sArchiveMaster%2$s requires %1$s"WooCommerce"%2$s plugin to be active. Please activate WooCommerce to continue.
ar: %1$sArchiveMaster%2$s يتطلب %1$s\"WooCommerce\"%2$s يجب أن يكون المكون الإضافي نشطًا. يرجى التفعيل WooCommerce لمتابعة.

en: %1$sArchiveMaster%2$s requires %1$s"WooCommerce"%2$s plugin to be installed and activated. Please install WooCommerce to continue.
ar: %1$sArchiveMaster%2$s يتطلب %1$s\"WooCommerce\"%2$s يجب تثبيت المكون الإضافي وتفعيله. يرجى التثبيت WooCommerce لمتابعة.

en: %d order could not be queued for archiving. | %d orders could not be queued for archiving.
ar[0]: %d طلب لا يمكن إضافته إلى قائمة الانتظار للأرشفة.

en: %d order was skipped (invalid or excluded). | %d orders were skipped (invalid or excluded).
ar[0]: %d طلب تم تخطيه (غير صالح أو مستبعد).

en: %s orders export started successfully
ar: %s بدأ تصدير الطلبات بنجاح

en: %s orders in your live store already have the same Order IDs as those you are trying to unarchive
ar: %s طلبات في متجرك النشط لديها بالفعل نفس معرفات الطلبات التي تحاول إلغاء أرشفتها

en: (Accessories breaks the rule)
ar: (الإكسسوارات تخالف القاعدة)

en: (Accessories not selected)
ar: (الإكسسوارات غير محددة)

en: (Book is NOT in selected categories)
ar: (الكتاب غير موجود في الفئات المحددة)

en: (Shoes missing)
ar: (الأحذية مفقودة)

en: (T-shirt and Gadget missing)
ar: (التيشيرت والأداة مفقودان)

en: (T-shirt matches)
ar: (التيشيرت يطابق)

en: (all categories included)
ar: (جميع الفئات مضمنة)

en: (all products match)
ar: (جميع المنتجات تطابق)

en: (extra Book breaks the rule)
ar: (الكتاب الإضافي يخالف القاعدة)

en: (extra Book doesn't break it)
ar: (الكتاب الإضافي لا يخالف القاعدة)

en: (lowercase letters, numbers, and underscores only)
ar: (أحرف صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط)

en: (matches exactly)
ar: (يطابق تماماً)

en: (no product matches)
ar: (لا يوجد منتج مطابق)

en: 1 month
ar: شهر واحد

en: 1 year
ar: سنة واحدة

en: 12 hours
ar: 12 ساعة

en: 15 days
ar: 15 يومًا

en: 2 hours
ar: ساعتان

en: 3 days
ar: 3 أيام

en: 3 months
ar: 3 أشهر

en: 6 hours
ar: 6 ساعات

en: 6 months
ar: 6 أشهر

en: 7 days
ar: 7 أيام

en: <div class="archm-upgrade-plan"><span class="archm-upgrade-icon-text">Upgrade Now</span><span class="archm-upgrade-icon"><svg width="16" height="18" viewBox="0 0 16 18" fill="none" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg">
    				<path d="M1.59613 7.90625H7.45314V17.75H4.06253C3.65525 17.7521 3.26172 17.6028 2.95848 17.3309C2.65525 17.059 2.46399 16.684 2.42191 16.2789L1.59613 7.90625Z" fill="#34D399"/>
    				<path d="M14.4039 7.90625L13.5672 16.2789C13.5251 16.684 13.3338 17.059 13.0306 17.3309C12.7274 17.6028 12.3338 17.7521 11.9266 17.75H8.54688V7.90625H14.4039Z" fill="#34D399"/>
    				<path d="M14.0156 2.98437H12.7304C12.8552 2.72885 12.9207 2.44842 12.9218 2.16406C12.9218 1.65642 12.7202 1.16957 12.3612 0.810614C12.0023 0.451659 11.5154 0.25 11.0078 0.25H10.7343C10.1925 0.250396 9.65927 0.384949 9.18214 0.641645C8.70501 0.898342 8.29887 1.26919 7.99997 1.72109C7.70108 1.26919 7.29494 0.898342 6.81781 0.641645C6.34068 0.384949 5.80741 0.250396 5.26561 0.25L4.99217 0.25C4.48453 0.25 3.99768 0.451659 3.63873 0.810614C3.27977 1.16957 3.07812 1.65642 3.07812 2.16406C3.07928 2.44842 3.14472 2.72885 3.26952 2.98437H1.98437C1.54925 2.98437 1.13195 3.15722 0.824276 3.46489C0.516601 3.77257 0.34375 4.18987 0.34375 4.62499V5.17186C0.34375 5.60698 0.516601 6.02428 0.824276 6.33195C1.13195 6.63963 1.54925 6.81248 1.98437 6.81248H14.0156C14.4507 6.81248 14.868 6.63963 15.1757 6.33195C15.4833 6.02428 15.6562 5.60698 15.6562 5.17186V4.62499C15.6562 4.18987 15.4833 3.77257 15.1757 3.46489C14.868 3.15722 14.4507 2.98437 14.0156 2.98437ZM10.7343 1.34375H11.0078C11.2253 1.34375 11.434 1.43017 11.5878 1.58401C11.7417 1.73785 11.8281 1.9465 11.8281 2.16406C11.8281 2.38162 11.7417 2.59026 11.5878 2.7441C11.434 2.89794 11.2253 2.98437 11.0078 2.98437H8.61794C8.73911 2.51508 9.0127 2.09932 9.39577 1.80237C9.77883 1.50543 10.2497 1.34411 10.7343 1.34375ZM4.17186 2.16406C4.17186 1.9465 4.25829 1.73785 4.41213 1.58401C4.56596 1.43017 4.77461 1.34375 4.99217 1.34375H5.26561C5.75029 1.34411 6.22112 1.50543 6.60418 1.80237C6.98724 2.09932 7.26084 2.51508 7.38201 2.98437H4.99217C4.77461 2.98437 4.56596 2.89794 4.41213 2.7441C4.25829 2.59026 4.17186 2.38162 4.17186 2.16406Z" fill="#34D399"/>
    				</svg></span></div>
ar: <div class=\"archm-ترقية-plan\"><span class=\"archm-ترقية-icon-text\">ترقية الآن</span><span class=\"archm-ترقية-icon\"><svg width=\"16\" height=\"18\" viewBox=\"0 0 16 18\" fill=\"none\" xmlns=\"http://www.w3.org/2000/svg\">\n\t\t\t\t<path d=\"M1.59613 7.90625H7.45314V17.75H4.06253C3.65525 17.7521 3.26172 17.6028 2.95848 17.3309C2.65525 17.059 2.46399 16.684 2.42191 16.2789L1.59613 7.90625Z\" fill=\"#34D399\"/>\n\t\t\t\t<path d=\"M14.4039 7.90625L13.5672 16.2789C13.5251 16.684 13.3338 17.059 13.0306 17.3309C12.7274 17.6028 12.3338 17.7521 11.9266 17.75H8.54688V7.90625H14.4039Z\" fill=\"#34D399\"/>\n\t\t\t\t<path d=\"M14.0156 2.98437H12.7304C12.8552 2.72885 12.9207 2.44842 12.9218 2.16406C12.9218 1.65642 12.7202 1.16957 12.3612 0.810614C12.0023 0.451659 11.5154 0.25 11.0078 0.25H10.7343C10.1925 0.250396 9.65927 0.384949 9.18214 0.641645C8.70501 0.898342 8.29887 1.26919 7.99997 1.72109C7.70108 1.26919 7.29494 0.898342 6.81781 0.641645C6.34068 0.384949 5.80741 0.250396 5.26561 0.25L4.99217 0.25C4.48453 0.25 3.99768 0.451659 3.63873 0.810614C3.27977 1.16957 3.07812 1.65642 3.07812 2.16406C3.07928 2.44842 3.14472 2.72885 3.26952 2.98437H1.98437C1.54925 2.98437 1.13195 3.15722 0.824276 3.46489C0.516601 3.77257 0.34375 4.18987 0.34375 4.62499V5.17186C0.34375 5.60698 0.516601 6.02428 0.824276 6.33195C1.13195 6.63963 1.54925 6.81248 1.98437 6.81248H14.0156C14.4507 6.81248 14.868 6.63963 15.1757 6.33195C15.4833 6.02428 15.6562 5.60698 15.6562 5.17186V4.62499C15.6562 4.18987 15.4833 3.77257 15.1757 3.46489C14.868 3.15722 14.4507 2.98437 14.0156 2.98437ZM10.7343 1.34375H11.0078C11.2253 1.34375 11.434 1.43017 11.5878 1.58401C11.7417 1.73785 11.8281 1.9465 11.8281 2.16406C11.8281 2.38162 11.7417 2.59026 11.5878 2.7441C11.434 2.89794 11.2253 2.98437 11.0078 2.98437H8.61794C8.73911 2.51508 9.0127 2.09932 9.39577 1.80237C9.77883 1.50543 10.2497 1.34411 10.7343 1.34375ZM4.17186 2.16406C4.17186 1.9465 4.25829 1.73785 4.41213 1.58401C4.56596 1.43017 4.77461 1.34375 4.99217 1.34375H5.26561C5.75029 1.34411 6.22112 1.50543 6.60418 1.80237C6.98724 2.09932 7.26084 2.51508 7.38201 2.98437H4.99217C4.77461 2.98437 4.56596 2.89794 4.41213 2.7441C4.25829 2.59026 4.17186 2.38162 4.17186 2.16406Z\" fill=\"#34D399\"/>\n\t\t\t\t</svg></span></div>

en: A WordPress plugin for Auto Archive Old Order for WooCommerce
ar: إضافة WordPress لأرشفة الطلبات القديمة تلقائياً لـ WooCommerce

en: Action Performed
ar: الإجراء المنفذ

en: Actions
ar: Tindakan

en: Activate %s by your license key to get professional support and automatic update from your WordPress dashboard.
ar: قم بتفعيل %s بمفتاح الترخيص الخاص بك للحصول على الدعم الاحترافي والتحديثات التلقائية من لوحة تحكم WordPress.

en: Activate License
ar: تفعيل الترخيص

en: Activate WooCommerce
ar: تفعيل WooCommerce

en: Active Memberships Will Be Affected
ar: الاشتراكات النشطة ستتأثر

en: Active Orders
ar: الطلبات النشطة

en: Active Subscriptions Will Be Affected
ar: الاشتراكات النشطة ستتأثر

en: Activity Logs
ar: Aktivitas Log

en: Add Filter
ar: Tambah Filter

en: Advanced Feature - Use Carefully
ar: ميزة متقدمة - استخدم بحذر

en: Advanced order filtering
ar: تصفية الطلبات المتقدمة

en: All the selected order statuses have to be deleted first, then you can disable this option. Would you like to clear all selected order statuses and disable this feature?
ar: يجب حذف جميع حالات الطلبات المحددة أولاً, then you can disable this option. هل تريد مسح جميع حالات الطلبات المحددة وتعطيل هذه الميزة؟

en: An efficient way to manage orders without repeated downloads
ar: طريقة فعالة لإدارة الطلبات بدون تحميلات متكررة

en: An error occurred while syncing archive data
ar: حدث خطأ أثناء مزامنة بيانات الأرشيف

en: Apply
ar: Terapkan

en: Apply Filter
ar: Terapkan Filter

en: Archive
ar: أرشفة

en: Archive Action
ar: أرشفة Action

en: Archive Complete
ar: اكتمل الأرشيف

en: Archive Membership Orders
ar: أرشف طلبات العضوية

en: Archive Now
ar: أرشف الآن

en: Archive Old Orders
ar: أرشف الطلبات القديمة

en: Archive Options
ar: خيارات الأرشيف

en: Archive Options Overview
ar: نظرة عامة على خيارات الأرشيف

en: Archive Order
ar: أرشفة طلب

en: Archive Overview
ar: ملخص الأرشيف

en: Archive Range
ar: نطاق الأرشيف

en: Archive Range:
ar: نطاق الأرشيف:

en: Archive Settings
ar: إعدادات الأرشيف

en: Archive Statistics
ar: إحصائيات الأرشيف

en: Archive Status:
ar: حالة الأرشيف:

en: Archive Storage
ar: تخزين الأرشيف

en: Archive Storage:
ar: تخزين الأرشيف:

en: Archive Subscription Orders
ar: أرشف طلبات الاشتراك

en: Archive Timeframe:
ar: الإطار الزمني للأرشيف:

en: Archive Your Old Orders Now!
ar: أرشف طلباتك القديمة الآن!

en: Archive by order status
ar: أرشف حسب حالة الطلب

en: Archive complete
ar: اكتمل الأرشيف

en: Archive data older than
ar: أرشف البيانات الأقدم من

en: Archive data synced successfully from Google Drive!
ar: تم مزامنة بيانات الأرشيف بنجاح من Google Drive!

en: Archive data to a remote MySQL database hosted on another server
ar: أرشف البيانات إلى قاعدة بيانات MySQL البعيدة المستضافة على خادم آخر

en: Archive data to a separate database within your current WordPress hosting environment
ar: أرشف البيانات إلى قاعدة بيانات منفصلة داخل بيئة استضافة WordPress الحالية

en: Archive file path
ar: أرشفة File Jalur

en: Archive if:
ar: أرشفة if:

en: Archive locally on this web server without needing a cloud service
ar: أرشف محليًا على خادم الويب هذا دون الحاجة إلى خدمة سحابية

en: Archive old orders and speed up your site now 🚀
ar: أرشف الطلبات القديمة وقم بتسريع موقعك الآن 🚀

en: Archive options not configured
ar: خيارات الأرشيف غير مهيأة

en: Archive orders before
ar: أرشف الطلبات قبل

en: Archive the order if any product belongs to at least one of the selected categories.
ar: أرشف الطلب إذا كان أي منتج ينتمي إلى فئة واحدة على الأقل من الفئات المحددة.

en: Archive the order only if every product belongs to at least one selected category.
ar: أرشف الطلب فقط إذا كان كل منتج ينتمي إلى فئة واحدة محددة على الأقل.

en: Archive the order only if it contains at least one product from each selected category, and all products in the order belong to the selected categories. Orders with extra products from other categories will not be archived.
ar: أرشف الطلب فقط إذا كان يحتوي على منتج واحد على الأقل من كل فئة محددة، وجميع المنتجات في الطلب تنتمي إلى الفئات المحددة. لن يتم أرشفة الطلبات التي تحتوي على منتجات إضافية من فئات أخرى.

en: Archive the order only if the order contains at least one product from each selected category, extra products are allowed.
ar: أرشف الطلب فقط إذا كان يحتوي على منتج واحد على الأقل من كل فئة محددة، يُسمح بالمنتجات الإضافية.

en: ArchiveMaster Support Request
ar: طلب دعم ArchiveMaster

en: Archived
ar: مؤرشف

en: Archived Database
ar: قاعدة البيانات المؤرشفة

en: Archived Order Examples:
ar: أمثلة الطلبات المؤرشفة:

en: Archived Orders
ar: الطلبات المؤرشفة

en: Archived Orders Examples:
ar: أمثلة الطلبات المؤرشفة:

en: Archived Orders feature is not enabled.
ar: ميزة الطلبات المؤرشفة غير مفعلة.

en: Archived data recovered successfully
ar: مؤرشف data recovered successfully

en: Archives old data by storing it locally on your server in a separate database file. This keeps your live database lightweight and optimized, similar to remote cloud archiving, but without needing a cloud service.
ar: أرشفة البيانات القديمة عن طريق تخزينها محليًا على خادمك في ملف قاعدة بيانات منفصل. هذا يحافظ على قاعدة البيانات المباشرة خفيفة ومحسّنة، مشابهة لأرشفة السحابة البعيدة، ولكن دون الحاجة إلى خدمة سحابية.

en: Archiving order
ar: جاري أرشفة الطلب

en: Are you sure to archive these?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد أرشفة هذه؟

en: Are you sure to cancel the archiving process? To bring back the orders that have already been archived to the remote database, unarchive them from the orders page.
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد إلغاء عملية الأرشفة؟ لإعادة الطلبات المؤرشفة إلى قاعدة البيانات البعيدة، ألغِ أرشفتها من صفحة الطلبات.

en: Are you sure to cancel the unarchiving process?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد إلغاء عملية إلغاء الأرشفة؟

en: Are you sure you want to cancel the archiving process?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد إلغاء عملية الأرشفة؟

en: Are you sure you want to cancel the exporting process ?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد إلغاء عملية التصدير؟

en: Are you sure you want to permanently delete %s selected orders? This action cannot be undone.
ar: Are you sure you want إلى حذف دائم %s Dipilih الطلبات? This action cannot be undone.

en: Ascending
ar: Naik

en: At least one product belongs to any selected category
ar: يجب أن ينتمي منتج واحد على الأقل إلى أي فئة محددة

en: Auto Archive Schedule:
ar: جدول الأرشفة التلقائية:

en: Auto archive interval
ar: فترة الأرشفة التلقائية

en: Avoid repeated exports and outdated files
ar: تجنب عمليات التصدير المتكررة والملفات القديمة

en: Back
ar: Kembali

en: Back to Settings
ar: Kembali إلى الإعدادات

en: But
ar: لكن

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Cancel Archiving Process?
ar: إلغاء Archiving Process?

en: Cancel Archiving?
ar: إلغاء Archiving?

en: Cancel Exporting
ar: إلغاء التصدير

en: Cancel Exporting?
ar: إلغاء التصدير؟

en: Cancel Unarchiving
ar: إلغاء عملية إلغاء الأرشفة

en: Cancel Unarchiving Process?
ar: إلغاء عملية إلغاء الأرشفة؟

en: Cannot Disable Archive by Order Status
ar: لا يمكن تعطيل الأرشيف حسب حالة الطلب

en: Changing the archive storage will update the location of your archived database. Depending on the selected storage type, your existing archived data may or may not be moved to the new location. Are you sure you want to proceed?
ar: سيؤدي تغيير تخزين الأرشيف إلى تحديث موقع قاعدة البيانات المؤرشفة. اعتمادًا على نوع التخزين المحدد، قد يتم نقل البيانات المؤرشفة الموجودة إلى الموقع الجديد أو لا. هل أنت متأكد من أنك تريد المتابعة؟

en: Check out our documentation
ar: اطلع على وثائقنا

en: Check the ArchiveMaster playlist to become an expert ArchiveMaster user
ar: تحقق من قائمة تشغيل ArchiveMaster لتصبح مستخدم ArchiveMaster خبيرًا

en: Choose how you want to contact support
ar: اختر طريقة الاتصال بالدعم

en: Clear Filter
ar: Hapus Filter

en: Clear Search
ar: Hapus Cari

en: Clear Statuses & Disable
ar: Hapus Statuses & Disable

en: Click here to view them
ar: انقر هنا لعرضها

en: Close
ar: إغلاق

en: Close & Skip Unarchiving
ar: إغلاق وتخطي إلغاء الأرشفة

en: Completed
ar: Selesai

en: Configure Connection
ar: تكوين Connection

en: Configure Custom MySQL Database
ar: تكوين قاعدة بيانات MySQL مخصصة

en: Configure Now
ar: تكوين الآن

en: Confirm
ar: Konfirmasi

en: Confirm Permanent Deletion
ar: Konfirmasi Permanent Deletion

en: Congratulations!
ar: تهانينا!

en: Connect
ar: Hubungkan

en: Connect to Google Drive
ar: Hubungkan إلى Google Drive

en: Connect to RDS
ar: Hubungkan إلى RDS

en: Connect to external MySQL database
ar: الاتصال بقاعدة بيانات MySQL الخارجية

en: Connect to your AWS RDS instance
ar: Hubungkan إلى your AWS RDS instance

en: Connect to your current or remote MySQL database
ar: الاتصال بقاعدة بيانات MySQL الحالية أو البعيدة

en: Connected
ar: Terhubung

en: Connected to :
ar: Terhubung إلى :

en: Connected to MySQL
ar: Terhubung إلى MySQL

en: Connected to RDS
ar: Terhubung إلى RDS

en: Connecting to Remote Database
ar: الاتصال بقاعدة البيانات البعيدة

en: Connection Failed
ar: فشل الاتصال

en: Connection Success
ar: نجح الاتصال

en: Connection Successful!
ar: نجح الاتصالful!

en: Contact Support
ar: اتصل بالدعم

en: Copy our support email address to your clipboard
ar: انسخ عنوان بريد الدعم الإلكتروني إلى الحافظة

en: Couldn't connect to your database
ar: لا يمكن الاتصال بقاعدة البيانات

en: Create, edit, manage multiple orders at once
ar: إنشاء وتعديل وإدارة طلبات متعددة في وقت واحد

en: Creating database and tables...
ar: جاري إنشاء قاعدة البيانات والجداول...

en: Currently Active
ar: نشط حاليًا

en: Custom
ar: Kustom

en: Custom MySQL Database
ar: قاعدة بيانات MySQL مخصصة

en: Custom Post Type
ar: نوع منشور مخصص

en: Custom date
ar: Tanggal kustom

en: Customer
ar: العميل

en: Customer Type
ar: العميل Jenis

en: Daily
ar: Harian

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Database
ar: Basis Data

en: Database Connected
ar: Basis Data Terhubung

en: Database Name
ar: اسم قاعدة البيانات

en: Database Ready
ar: Basis Data Ready

en: Database connection validated.
ar: Basis Data connection validated.

en: Database password
ar: Basis Data Kata Sandi

en: Database username
ar: Basis Data Nama Pengguna

en: Date
ar: Tanggal

en: Days
ar: Hari

en: Deactivate License
ar: إلغاء التفعيل الترخيص

en: Deleting Unarchived order
ar: جاري حذف الطلب غير المؤرشف

en: Descending
ar: Turun

en: Did you know that there is a Facebook community for ArchiveMaster users like you? Feel free to join to be involved in the discussion.
ar: هل تعلم أن هناك مجتمع Facebook لمستخدمي ArchiveMaster مثلك؟ لا تتردد في الانضمام والمشاركة في المناقشة.

en: DigitalOcean Database
ar: DigitalOcean Basis Data

en: Disabled
ar: معطل

en: Disconnect
ar: Putuskan

en: Do You Want to Disconnect Google Drive?
ar: هل تريد قطع الاتصال بـ Google Drive؟

en: Do you want to switch archive storage?
ar: هل تريد تغيير تخزين الأرشيف؟

en: Do you want to unarchive all the orders?
ar: هل تريد إلغاء أرشفة جميع الطلبات؟

en: Documentation
ar: الوثائق

en: Done
ar: Selesai

en: Download File
ar: Unduh File

en: Duplicate Orders Detected!
ar: تم اكتشاف طلبات مكررة!

en: Enable
ar: تفعيل

en: Enable auto archive
ar: تفعيل الأرشفة التلقائية

en: Enable related order metadata archiving
ar: تفعيل أرشفة بيانات تعريف الطلبات ذات الصلة

en: Enable this feature to archive related order metadata along with orders
ar: تفعيل هذه الميزة لأرشفة بيانات تعريف الطلبات ذات الصلة مع الطلبات

en: Enable this feature to use advanced criteria matching and archive orders that meet those...
ar: تفعيل هذه الميزة لاستخدام مطابقة المعايير المتقدمة وأرشفة الطلبات التي تلبي تلك المعايير...

en: Enable this option to archive orders based on their status
ar: قم بتمكين هذا الخيار لأرشفة الطلبات بناءً على حالتها

en: Enabling this feature adds an option in WooCommerce Analytics to include archived data when viewing reports
ar: تفعيل هذه الميزة يضيف خيارًا في WooCommerce Analytics لتضمين البيانات المؤرشفة عند عرض التقارير

en: Enabling this will archive selected custom order metadata. Some metadata may be required by other plugins, and archiving it could cause those plugins to stop working or behave incorrectly. To learn more about it, read the documentation
ar: سيؤدي تفعيل هذا إلى أرشفة البيانات الوصفية المخصصة للطلب المحددة. قد تكون بعض البيانات الوصفية مطلوبة بواسطة إضافات أخرى، وقد يتسبب أرشفتها في توقف تلك الإضافات عن العمل أو سلوكها بشكل غير صحيح. لمعرفة المزيد، اقرأ الوثائق

en: Enter database name
ar: أدخل اسم قاعدة البيانات

en: Enter endpoint URL
ar: أدخل عنوان URL للنقطة الطرفية

en: Enter password
ar: أدخل كلمة المرور

en: Enter port number
ar: أدخل رقم المنفذ

en: Enter the endpoint URL of your RDS instance
ar: أدخل عنوان URL للنقطة الطرفية لمثيل RDS

en: Enter the exported file name
ar: أدخل اسم الملف المصدر

en: Enter the file name for the exported file
ar: أدخل اسم الملف للملف المصدر

en: Enter the name of the database you want to create for archiving
ar: أدخل اسم قاعدة البيانات التي تريد إنشاءها للأرشفة

en: Enter the password for your RDS database
ar: أدخل كلمة مرور قاعدة بيانات RDS الخاصة بك

en: Enter the path where archive files will be stored
ar: أدخل المسار حيث سيتم تخزين ملفات الأرشيف

en: Enter the port number for your RDS instance (default: 3306)
ar: أدخل رقم المنفذ لمثيل RDS الخاص بك (الافتراضي: 3306)

en: Enter the username for your RDS database
ar: أدخل اسم المستخدم لقاعدة بيانات RDS

en: Enter username
ar: أدخل اسم المستخدم

en: Enter your license key to activate
ar: أدخل مفتاح الترخيص للتفعيل

en: Error cancelling export process
ar: خطأ أثناء إلغاء عملية التصدير

en: Error cancelling unarchive process
ar: خطأ أثناء إلغاء عملية إلغاء الأرشفة

en: Error:
ar: Kesalahan:

en: Every product in the order must belong to at least one selected category
ar: يجب أن ينتمي كل منتج في الطلب إلى فئة محددة واحدة على الأقل

en: Exclude active membership orders from archiving
ar: استبعاد طلبات العضوية النشطة من الأرشفة

en: Exclude active subscriptions orders from archiving
ar: استبعاد طلبات الاشتراكات النشطة من الأرشفة

en: Explore live sync
ar: استكشاف المزامنة المباشرة

en: Export
ar: تصدير

en: Export Archived Orders
ar: تصدير الطلبات المؤرشفة

en: Export Data
ar: تصدير البيانات

en: Export Failed
ar: فشل التصدير

en: Export Now
ar: تصدير الآن

en: Export Orders
ar: تصدير الطلبات

en: Export Success
ar: Ekspor Berhasil

en: Export canceled successfully
ar: تم إلغاء التصدير بنجاح

en: Export orders
ar: تصدير الطلبات

en: Export your orders in a csv, json, xml, or other popular formats
ar: صدّر طلباتك بتنسيق csv أو json أو xml أو تنسيقات شائعة أخرى

en: Exported file name
ar: اسم الملف المصدر

en: Exporting
ar: جاري التصدير

en: Exporting (%s)%....
ar: جاري التصدير (%s)%....

en: Exporting Completed
ar: Ekspor Selesai

en: Exporting in progress. You can't access this feature until it's completed or cancelled
ar: التصدير قيد التنفيذ. لا يمكنك الوصول إلى هذه الميزة حتى تكتمل أو يتم إلغاؤها

en: Exporting the archived orders can take time. You can continue to use your site as usual
ar: قد يستغرق تصدير الطلبات المؤرشفة وقتًا. يمكنك الاستمرار في استخدام موقعك كالمعتاد

en: Failed to activate license. Please try again.
ar: فشل تفعيل الترخيص. يرجى المحاولة مرة أخرى.

en: Failed to create SQLite database file for archiving. Please check file permissions.
ar: فشل إنشاء ملف قاعدة بيانات SQLite للأرشفة. يرجى التحقق من أذونات الملف.

en: Failed to deactivate license. Please try again.
ar: فشل إلغاء تفعيل الترخيص. يرجى المحاولة مرة أخرى.

en: Failed to delete orders. Please try again.
ar: فشل حذف الطلبات. يرجى المحاولة مرة أخرى.

en: Failed to disconnect Google Drive
ar: فشل قطع الاتصال بـ Google Drive

en: Failed to fetch archiving status
ar: فشل جلب حالة الأرشفة

en: Failed to recover archive data
ar: فشل استعادة بيانات الأرشيف

en: Failed to restore the order.
ar: فشل استعادة الطلب.

en: Failed to save settings
ar: فشل حفظ الإعدادات

en: Failed to start archiving
ar: فشل بدء الأرشفة

en: Failed to start background archive process.
ar: فشل بدء عملية الأرشفة في الخلفية.

en: Failed to start unarchive process
ar: فشل بدء عملية إلغاء الأرشفة

en: Failed to sync archive data
ar: فشل مزامنة بيانات الأرشيف

en: Filter by Product Category
ar: تصفية حسب فئة المنتج

en: Filter by order status
ar: تصفية حسب حالة الطلب

en: From
ar: من

en: From date
ar: من Tanggal

en: Go to Dashboard
ar: انتقل إلى لوحة التحكم

en: Go to page:
ar: انتقل إلى الصفحة:

en: Google Drive connected!
ar: Google Drive Terhubung!

en: Google Drive is not connected
ar: Google Drive غير متصل

en: Handle large volumes of orders efficiently
ar: التعامل مع كميات كبيرة من الطلبات بكفاءة

en: Help & Documentation
ar: المساعدة & الوثائق

en: Hi ArchiveMaster Support Team, please describe your issue here.
ar: مرحبًا فريق دعم ArchiveMaster، يرجى وصف مشكلتك هنا.

en: Hours
ar: Jam

en: How are you managing your %s active orders?
ar: كيف تدير طلباتك النشطة الـ %s؟

en: How will you handle your current %s active orders?
ar: كيف ستتعامل مع طلباتك النشطة الحالية الـ %s؟

en: If this feature is turned on, customers can see their archived orders in their My Account page...
ar: إذا تم تفعيل هذه الميزة، يمكن للعملاء رؤية طلباتهم المؤرشفة في صفحة حسابي...

en: If you disconnect Google Drive, the archive storage will switch to local storage, and the archived data will also move to local storage. Do you want to proceed?
ar: إذا قمت بقطع اتصال Google Drive، سيتحول تخزين الأرشيف إلى التخزين المحلي، وستنتقل البيانات المؤرشفة أيضًا إلى التخزين المحلي. هل تريد المتابعة؟

en: If you get stuck while exploring a feature, feel free to check our docs for a step-by-step guide
ar: إذا علقت أثناء استكشاف ميزة، لا تتردد في التحقق من وثائقنا للحصول على دليل خطوة بخطوة

en: If you need help, feel free to contact our support team.
ar: إذا كنت بحاجة إلى مساعدة، لا تتردد في الاتصال بفريق الدعم.

en: If you turn off this option, membership orders will be archived. Your customers' recurring billing may stop working and membership management features may break.
ar: إذا قمت بإيقاف تشغيل هذا الخيار، سيتم أرشفة طلبات العضوية. قد يتوقف الفوترة المتكررة لعملائك عن العمل وقد تتلف ميزات إدارة العضوية.

en: If you turn off this option, subscription orders will be archived. Your customers' recurring billing may stop working and subscription management features may break.
ar: إذا قمت بإيقاف تشغيل هذا الخيار، سيتم أرشفة طلبات الاشتراك. قد يتوقف الفوترة المتكررة لعملائك عن العمل وقد تتلف ميزات إدارة الاشتراك.

en: Include archived orders data in WooCommerce analytics
ar: تضمين بيانات الطلبات المؤرشفة في تحليلات WooCommerce

en: Install FlexOrder
ar: تثبيت FlexOrder

en: Installing...
ar: جارٍ التثبيت...

en: Keep orders synced with Google Sheets in real time
ar: حافظ على مزامنة الطلبات مع جداول بيانات Google في الوقت الفعلي

en: Label for the Archived Orders
ar: تسمية الطلبات المؤرشفة

en: Last Archived On:
ar: آخر أرشفة في:

en: Learn how to fix this →
ar: تعلم كيفية إصلاحه →

en: Leave empty to export all orders
ar: اتركه فارغًا لتصدير جميع الطلبات

en: License Settings
ar: الترخيص الإعدادات

en: License activated successfully!
ar: الترخيص activated successfully!

en: License activation failed
ar: فشل تفعيل الترخيص

en: License deactivated successfully!
ar: الترخيص deactivated successfully!

en: License deactivation failed
ar: فشل إلغاء تفعيل الترخيص

en: Live Database
ar: قاعدة البيانات المباشرة

en: Local Storage
ar: Lokal Penyimpanan

en: Logs
ar: السجلات

en: Manage multiple orders at once with a live Google Sheets workflow synced to WooCommerce
ar: إدارة طلبات متعددة في وقت واحد مع سير عمل جداول بيانات Google المباشر المتزامن مع WooCommerce

en: Manage orders smartly
ar: إدارة الطلبات بذكاء

en: Membership orders won't be archived to prevent issues with memberships
ar: لن يتم أرشفة طلبات العضوية لمنع مشاكل العضوية

en: Minutes
ar: Menit

en: Missing archived data!
ar: البيانات المؤرشفة مفقودة!

en: Modal Loading Failed
ar: فشل تحميل النافذة المنبثقة

en: MySQL Database
ar: MySQL Basis Data

en: MySQL database created and schema installed successfully.
ar: تم إنشاء قاعدة بيانات MySQL وتم تثبيت المخطط بنجاح.

en: Need help?
ar: Need المساعدة?

en: Next
ar: Berikutnya

en: No
ar: لا

en: No %s orders found to export
ar: لا %s الطلبات found إلى Ekspor

en: No archived data found
ar: لم يتم العثور على بيانات مؤرشفة

en: No archived orders found.
ar: لا الطلبات المؤرشفة found.

en: No bulk action selected
ar: لم يتم تحديد إجراء مجمع

en: No categories found
ar: لا categories found

en: No connection set
ar: لا connection set

en: No custom order metadata found
ar: لم يتم العثور على بيانات وصفية مخصصة للطلب

en: No logs found
ar: لا Log found

en: No order queed for archive
ar: لا توجد طلبات في قائمة الانتظار للأرشفة

en: No orders found
ar: لم يتم العثور على طلبات

en: No orders found to Unarchive
ar: لم يتم العثور على طلبات إلى إلغاء الأرشفة

en: No orders selected.
ar: لم يتم تحديد أي طلبات.

en: No orders to archive
ar: لا توجد طلبات للأرشفة

en: No valid orders to archive.
ar: لا توجد طلبات صالحة للأرشفة.

en: Not archived
ar: غير مؤرشف

en: Not connected
ar: غير متصل

en: Not selected
ar: غير محدد

en: Older than
ar: Lebih lama من

en: Order
ar: طلب

en: Order Archives
ar: طلب Archives

en: Order Exporting
ar: طلب جاري التصدير

en: Order Status
ar: طلب Status

en: Order can be archived
ar: طلب يمكن أرشفته

en: Order contains products with exactly the selected categories
ar: يحتوي الطلب على منتجات بالفئات المحددة بالضبط

en: Order restored successfully.
ar: طلب restored successfully.

en: Order statuses to archive
ar: حالات الطلبات للأرشفة

en: Orders
ar: الطلبات

en: Orders In Archived Database
ar: الطلبات في قاعدة البيانات المؤرشفة

en: Orders In Live Database
ar: الطلبات في قاعدة البيانات المباشرة

en: Orders have been permanently deleted.
ar: الطلبات have been حذف دائمd.

en: Orders to Archive
ar: الطلبات للأرشفة

en: Orders with active memberships will not be archived
ar: لن يتم أرشفة الطلبات ذات العضوية النشطة

en: Orders with active subscriptions will not be archived
ar: لن يتم أرشفة الطلبات ذات الاشتراك النشط

en: Overview of Archive Options
ar: ملخص خيارات الأرشيف

en: Password
ar: Kata Sandi

en: Pending
ar: Tertunda

en: Permanently delete
ar: حذف دائم

en: Please choose how you'd like to proceed with %s
ar: يرجى choose how you'd like إلى proceed with %s

en: Please click the 'Save Changes' button and save your order's archiving settings first
ar: يرجى النقر على زر "حفظ التغييرات" وحفظ إعدادات أرشفة الطلبات أولاً

en: Please enter a license key
ar: يرجى masukkan kunci lisensi

en: Please log in to view your archived orders.
ar: يرجى تسجيل الدخول لعرض الطلبات المؤرشفة.

en: Please select categories
ar: يرجى اختر categories

en: Please select filters
ar: يرجى اختر filters

en: Post Type:
ar: Post Jenis:

en: Post not found in the remote database.
ar: Posting tidak ditemukan di basis data jarak jauh.

en: Previous
ar: Sebelumnya

en: Pro Tip
ar: نصيحة احترافية

en: Proceed to Unarchiving
ar: المتابعة إلى إلغاء الأرشفة

en: Processing
ar: Memproses

en: Product Category
ar: المنتج Category

en: Product Tags
ar: المنتج Tags

en: Product Type
ar: المنتج Jenis

en: Product not found
ar: المنتج not found

en: Queued Orders
ar: الطلبات في قائمة الانتظار

en: RDS is not configure
ar: RDS is not تكوين

en: RDS is not configured
ar: RDS tidak dikonfigurasi

en: Read the MySQL connection guide →
ar: اقرأ دليل اتصال MySQL →

en: Ready to Archive
ar: جاهز للأرشفة

en: Recover Archive Data
ar: Pulihkan أرشفة Data

en: Remote Database:
ar: Jarak Jauh Basis Data:

en: Remote database connection not available.
ar: Jarak Jauh Basis Data connection not available.

en: Remote database is not connected. Please check your database settings.
ar: قاعدة البيانات البعيدة غير متصلة. يرجى التحقق من إعدادات قاعدة البيانات.

en: Remove
ar: Hapus

en: Remove filter?
ar: Hapus Filter?

en: Restore
ar: استعادة

en: SQLite PDO extension is not loaded. Please enable SQLite support.
ar: Ekstensi SQLite PDO tidak dimuat. يرجى التفعيل dukungan SQLite.

en: Save Changes
ar: حفظ التغييرات

en: Search Orders
ar: Cari الطلبات

en: Search and select order metadata
ar: البحث عن البيانات الوصفية للطلب وتحديدها

en: Search orders...
ar: Cari الطلبات...

en: Seconds
ar: Detik

en: Select & add filters
ar: اختر & Tambah filters

en: Select Action
ar: اختر Action

en: Select Archive Storage
ar: اختر تخزين الأرشيف

en: Select Date
ar: اختر Tanggal

en: Select Storage
ar: اختر التخزين

en: Select archive range
ar: اختر نطاق الأرشيف

en: Select auto archive schedule
ar: اختر جدول الأرشفة التلقائية

en: Select categories
ar: اختر categories

en: Select date range
ar: اختر Tanggal Rentang

en: Select filter criteria to archive orders based on specific conditions
ar: اختر معايير التصفية لأرشفة الطلبات وفق شروط محددة

en: Select how much older data you want to archive. Eg: If you select 1 month, then all the orders older than 1 month will be archived. If you select a custom date then all the orders from the beginning of your store to that selected date will be archived.
ar: اختر مقدار البيانات القديمة التي تريد أرشفتها. على سبيل المثال: إذا اخترت شهرًا واحدًا، فسيتم أرشفة جميع الطلبات الأقدم من شهر واحد. إذا اخترت تاريخًا مخصصًا فسيتم أرشفة جميع الطلبات من بداية متجرك حتى التاريخ المحدد.

en: Select order statuses
ar: اختر حالة الطلب

en: Select the date range for exporting orders
ar: اختر نطاق التاريخ لتصدير الطلبات

en: Select the export format
ar: اختر تنسيق التصدير

en: Select the format for exporting orders
ar: اختر التنسيق لتصدير الطلبات

en: Select the schedule to auto archive. Eg: If you select 7 days, then after each 7 days the data will be auto archived
ar: اختر الجدول الزمني للأرشفة التلقائية. على سبيل المثال: إذا اخترت 7 أيام، فسيتم أرشفة البيانات تلقائيًا كل 7 أيام

en: Select the type of sorting order
ar: اختر نوع ترتيب الفرز

en: Select where you want to store the archived file
ar: اختر مكان تخزين الملف المؤرشف

en: Select where you want to store your archived data
ar: اختر المكان الذي تريد تخزين بياناتك المؤرشفة فيه

en: Select which order statuses you want to archive
ar: اختر حالات الطلبات التي تريد أرشفتها

en: Selected categories:
ar: الفئات المحددة:

en: Set As Active
ar: تعيين كنشط

en: Set the label for the archived orders page for your customers
ar: حدد التسمية لصفحة الطلبات المؤرشفة لعملائك

en: Setting up Custom MySQL...
ar: Mengatur MySQL Kustom...

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Settings saved!
ar: تم حفظ الإعدادات!

en: Setup completed
ar: Pengaturan selesai

en: Setup failed
ar: Pengaturan gagal

en: Show archived orders on My Account page for customers
ar: إظهار الطلبات المؤرشفة في صفحة حسابي للعملاء

en: Showing %1$s of %2$s orders
ar: عرض %1$s من %2$s طلب

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s results
ar: عرض %1$s إلى %2$s من %3$s نتيجة

en: Smart Way to Manage Orders
ar: طريقة ذكية لإدارة الطلبات

en: Some of the orders have already been unarchived. You can archive them again from the WooCommerce orders page.
ar: تم إلغاء أرشفة بعض الطلبات. يمكنك أرشفتها مرة أخرى من صفحة طلبات WooCommerce.

en: Some of your orders have been archived.
ar: تم أرشفة بعض طلباتك.

en: Sort orders
ar: Urutkan الطلبات

en: Start typing...
ar: ابدأ الكتابة...

en: Step by Step Guide
ar: دليل خطوة بخطوة

en: Stop Managing %s Active Orders One by One
ar: توقف عن إدارة طلباتك النشطة الـ %s واحدًا تلو الآخر

en: Stop Managing Your Orders One by One
ar: توقف عن إدارة طلباتك واحدًا تلو الآخر

en: Subscriptions & Membership orders won't be archived to prevent issues with subscription & memberships
ar: لن يتم أرشفة طلبات الاشتراكات والعضوية لمنع المشاكل مع الاشتراكات والعضوية

en: Subscriptions orders won't be archived to prevent issues with subscriptions
ar: لن يتم أرشفة طلبات الاشتراكات لمنع المشاكل مع الاشتراكات

en: Success!
ar: نجاح!

en: Successfully Order Unarchived
ar: تم إلغاء أرشفة الطلب بنجاح

en: Successfully connected to AWS RDS instance
ar: Berhasil terhubung ke instance AWS RDS

en: Successfully connected to MySQL Database
ar: Berhasil terhubung ke Basis Data MySQL

en: Support
ar: الدعم

en: Sync and manage WooCommerce orders in Google Sheets
ar: مزامنة وإدارة طلبات WooCommerce في جداول بيانات Google

en: Sync from Google Drive
ar: Sinkronkan من Google Drive

en: T-shirts, Shoes, Gadgets
ar: تيشيرتات، أحذية، أدوات

en: Template file not found.
ar: File template tidak ditemukan.

en: The Archive Settings can't be accessed during archiving
ar: لا يمكن الوصول إلى إعدادات الأرشيف أثناء الأرشفة

en: The Archive Settings can't be accessed during unarchiving. Go to Archived Orders page to see the orders unarchiving progress
ar: لا يمكن الوصول إلى إعدادات الأرشيف أثناء إلغاء الأرشفة. انتقل إلى صفحة الطلبات المؤرشفة لمعرفة تقدم إلغاء الأرشفة.

en: The Order database was switched by an archive database!
ar: تم استبدال قاعدة بيانات الطلبات بقاعدة بيانات أرشيف!

en: The archive function will run automatically after the interval period
ar: Fungsi arsip akan berjalan secara otomatis setelah periode Interval

en: The archived data has been restored successfully.
ar: تم استعادة البيانات المؤرشفة بنجاح.

en: The archived orders data will be updated with the latest archive data from Google Drive. Do you want to proceed?
ar: سيتم تحديث بيانات الطلبات المؤرشفة بأحدث بيانات الأرشيف من Google Drive. هل تريد المتابعة؟

en: The archiving process has been cancelled. You can start archiving again from the dashboard.
ar: تم إلغاء عملية الأرشفة. يمكنك بدء الأرشفة مرة أخرى من لوحة التحكم.

en: The archiving process is running in the background. You can continue using your site as usual.
ar: عملية الأرشفة قيد التشغيل في الخلفية. يمكنك الاستمرار في استخدام موقعك كالمعتاد.

en: The filter selection will be lost. Are you sure to remove it?
ar: سيتم فقدان تحديد الفلتر. هل أنت متأكد من إزالته؟

en: The local copy of your archived data is missing. Please recover it from the Google Drive to ensure a smooth access to your archived data.
ar: Salinan lokal data yang diarsipkan Anda hilang. يرجى pulihkan من Google Drive untuk memastikan akses yang lancar ke data yang diarsipkan.

en: The order contains at least one product from every selected category
ar: الطلب يحتوي على منتج واحد على الأقل من كل فئة محددة

en: The username or password might be incorrect, or the user doesn't have the required access privileges.
ar: Nama pengguna atau kata sandi mungkin salah, atau pengguna tidak memiliki hak akses yang diperlukan.

en: There is no log data available at the moment.
ar: لا توجد بيانات سجل متاحة حاليًا.

en: These orders will be skipped and won't be unarchived
ar: سيتم تخطي هذه الطلبات ولن يتم إلغاء أرشفتها

en: These orders will be unarchived with a new order ID to avoid conflict with existing orders
ar: سيتم إلغاء أرشفة هذه الطلبات بمعرف طلب جديد لتجنب التعارض مع الطلبات الحالية

en: This is an advanced feature intended only for users with proper knowledge. If you are not sure what this metadata is, you probably don't need this feature.
ar: هذه ميزة متقدمة مخصصة فقط للمستخدمين الذين لديهم المعرفة المناسبة. إذا لم تكن متأكدًا مما هي هذه البيانات الوصفية، فربما لا تحتاج إلى هذه الميزة.

en: This order ID is already exist in your live database. Unarchiving will change the order ID
ar: معرف هذا الطلب موجود بالفعل في قاعدة البيانات المباشرة. إلغاء الأرشفة سيغير معرف الطلب

en: Time
ar: Waktu

en: To
ar: إلى

en: To date
ar: إلى Tanggal

en: Tooltip information for this condition
ar: معلومات التلميح لهذا الشرط

en: Total
ar: الإجمالي

en: Try live sync instead of exporting manually
ar: جرب المزامنة المباشرة بدلاً من التصدير يدويًا

en: Type page number and press Enter to navigate
ar: اكتب رقم الصفحة واضغط Enter للتنقل

en: Unarchive
ar: إلغاء الأرشفة

en: Unarchive All Order
ar: إلغاء أرشفة جميع الطلبات

en: Unarchive a large number of orders will take time. You can continue using your site as usual
ar: إلغاء أرشفة عدد كبير من الطلبات سيستغرق وقتًا. يمكنك متابعة استخدام موقعك كالمعتاد

en: Unarchive canceled successfully
ar: إلغاء الأرشفة canceled successfully

en: Unarchive orders
ar: إلغاء أرشفة الطلبات

en: Unarchive started successfully
ar: إلغاء الأرشفة started successfully

en: Unarchive with new ID
ar: إلغاء الأرشفة بمعرف جديد

en: Unarchiving
ar: جاري إلغاء الأرشفة

en: Unarchiving (%s)%%....
ar: جاري إلغاء الأرشفة (%s)%%....

en: Unarchiving Cancelled
ar: تم إلغاء عملية إلغاء الأرشفة

en: Unarchiving Order
ar: جاري إلغاء أرشفة الطلب

en: Unarchiving Order Complete
ar: اكتمل إلغاء أرشفة الطلب

en: Unarchiving has been completed. But some orders in your live store already have the same Order IDs as those you are trying to unarchive. Click on the button below to view and resolve the issue.
ar: Pembatalan pengarsipan telah selesai. Tetapi beberapa الطلبات في متجرك النشط لديها بالفعل نفس معرفات الطلبات dengan yang Anda coba batalkan pengarsipannya. Klik tombol di bawah untuk melihat dan menyelesaikan masalah.

en: Unarchiving in progress. You can't access this feature until it's completed or cancelled
ar: جاري إلغاء الأرشفة. لا يمكنك الوصول إلى هذه الميزة حتى تكتمل العملية أو تُلغى

en: Unsupported export format
ar: Format ekspor tidak didukung

en: Unsupported order source
ar: مصدر الطلب غير مدعوم

en: Update archived orders data from Google Drive?
ar: تحديث بيانات الطلبات المؤرشفة من Google Drive؟

en: Update multiple orders at once
ar: تحديث طلبات متعددة في وقت واحد

en: Upgrade
ar: ترقية

en: Upgrade Now
ar: ترقية الآن

en: Upgrade to Pro
ar: ترقية إلى Pro

en: Use current database connection
ar: Gunakan koneksi basis data saat ini

en: User
ar: المستخدم

en: Username
ar: Nama Pengguna

en: View
ar: Lihat

en: View & Fix Duplicate Orders
ar: عرض وإصلاح الطلبات المكررة

en: View More Details
ar: Lihat Detail Lebih Lanjut

en: View order %s
ar: Lihat طلب %s

en: View order number %s
ar: Lihat طلب number %s

en: Welcome to ArchiveMaster
ar: مرحبًا إلى ArchiveMaster

en: WooCommerce Orders
ar: WooCommerce الطلبات

en: Work from a live, organized view
ar: العمل من عرض مباشر ومنظم

en: Work from a single, organized view of all active orders
ar: العمل من عرض واحد منظم لجميع الطلبات النشطة

en: Yes
ar: نعم

en: You are also archiving membership orders. It will cause issues with memberships management. Go to
ar: أنت تؤرشف أيضًا طلبات العضوية. سيؤدي ذلك إلى مشاكل في إدارة العضوية. انتقل إلى

en: You are also archiving subscriptions & membership orders. It will cause issues with subscription & memberships management. Go to
ar: أنت تؤرشف أيضًا طلبات الاشتراكات والعضوية. سيؤدي ذلك إلى مشاكل في إدارة الاشتراكات والعضوية. انتقل إلى

en: You are also archiving subscriptions orders. It will cause issues with subscriptions management. Go to
ar: Anda juga mengarsipkan pesanan langganan. Ini akan menyebabkan masalah dengan manajemen langganan. Buka

en: You can archive the orders that have already been archived. Unarchive again to unarchive the rest of the orders
ar: يمكنك أرشفة الطلبات المؤرشفة. ألغِ الأرشفة مرة أخرى لإلغاء أرشفة الطلبات المتبقية

en: You can continue using your site as usual. The Unarchiving process will run in the background
ar: يمكنك متابعة استخدام موقعك كالمعتاد. ستستمر عملية إلغاء الأرشفة في الخلفية

en: You can restore the orders that have already been archived from the
ar: يمكنك استعادة الطلبات المؤرشفة من

en: You do not have permission to perform this action.
ar: ليس لديك إذن لتنفيذ هذا الإجراء.

en: You have selected order statuses that are currently configured for archiving. To disable the "Archive by order status" option, you must first remove all selected order statuses.
ar: You have Dipilih طلب statuses that are currently configured for archiving. إلى disable the \"أرشف حسب حالة الطلب\" option, you must first Hapus Semua Dipilih طلب statuses.

en: You must have to select the WooCommerce Post type to archive order
ar: يجب عليك تحديد نوع منشور WooCommerce لأرشفة الطلب

en: You've been archiving well
ar: لقد قمت بالأرشفة بشكل جيد

en: Your data is being archived...
ar: جاري أرشفة بياناتك...

en: Your license is %s
ar: Your الترخيص is %s

en: Your orders are archived
ar: تم أرشفة طلباتك

en: Your orders have been archived
ar: تمت أرشفة طلباتك

en: before
ar: Sebelum

en: can be archived
ar: يمكن أرشفته

en: https://archivemaster.pro/
ar: https://ArchiveMaster.pro/

en: of %s
ar: من %s

en: orders have been archived
ar: تم أرشفة الطلبات

en: orders-%y-%m-%1$d-%2$h-%3$s
ar: الطلبات-%y-%m-%1$d-%2$h-%3$s

en: page to change it.
ar: صفحة لتغييرها.

en: page. Archive again to archive the rest of the orders
ar: صفحة. أرشف مرة أخرى لأرشفة باقي الطلبات

en: please select order
ar: يرجى اختر طلب

en: read the documentation
ar: اقرأ الوثائق

en: to go to RDS portal
ar: لفتح بوابة RDS

en: upgrade
ar: ترقية
