WP Tuskcode Map Pro for Bing Maps - en to fi translation catalogue (228 entries)

en:  Drag-Drop the Pin on Map
fi:  Vedä-pudota nasta kartalle

en:  No pins created. Press on the ADD icon above to get started. Thank you for using this plugin
fi:  Ei luotuja nastoja. Aloita painamalla ADD-kuvaketta yllä. Kiitos, että käytät tätä lisäosaa

en: (Title and description are in the same block)
fi: (Otsikko ja kuvaus samassa lohkossa)

en: ***Infobox content has different style in the admin page, and front pages bacause of the theme styling (css), therefore it might have different margins, paddings, and sizes ***
fi: ***Infoboxin sisällöllä on erilainen tyyli hallintasivulla ja etusivuilla teeman muotoilun (css) vuoksi, joten sillä saattaa olla erilaiset marginaalit, pehmusteet ja koot ***

en: <a href="%s" target="_blank"> What is this??? </a>
fi: <a href="%s" target="_blank"> Mikä tämä on???? </a>

en: Action
fi: Toiminta

en: Actions
fi: Toimet

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Pins
fi: Aktiiviset nastat

en: Add to Map
fi: Lisää kartalle

en: Address
fi: Osoite

en: Address:
fi: Osoite:

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: Advanced Infobox
fi: Edistynyt infolaatikko

en: Advanced Infobox Sizes
fi: Laajennetut infolaatikon koot

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: All Pins
fi: Kaikki nastat

en: All Shapes
fi: Kaikki muodot

en: Allow
fi: Salli

en: and follow the instructions!
fi: ja noudata ohjeita!

en: Any Changes made wont be saved!
fi: Tehdyt muutokset eivät tallennu!

en: Any references to any maps will be deleted.
fi: Kaikki viittaukset karttoihin poistetaan.

en: API KEY:
fi: API-AVAIN:

en: Are you sure you want to delete the Circle?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa ympyrän?

en: Are you sure you want to delete the Polygon?
fi: Haluatko varmasti poistaa polygonin?

en: Are you sure you want to delete the Polyline?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa polylinjan?

en: Are you sure you want to delete this map?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kartan?

en: Are you sure you want to delete this pin?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän nastan?

en: Are you sure you want to delete this Shape?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän muodon?

en: Assign Pin to Map
fi: Pinin määrittäminen kartalle

en: Assign Shape to Map
fi: Määritä muoto kartalle

en: Assign to Map
fi: Määritä kartalle

en: Assign to Map(s)
fi: Määritä kartta(iin)

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Available Maps
fi: Saatavilla olevat kartat

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cannot save pin!
fi: Ei voi tallentaa tappia!

en: Cannot save pin! Error occured.
fi: Ei voi tallentaa tappia! Tapahtui virhe.

en: Center the Pin on Map
fi: Keskitä nasta kartalla

en: Changes have been recorded.
fi: Muutokset on kirjattu.

en: Changes Recorded
fi: Tallennetut muutokset

en: Changes recorded. Continue without saving?
fi: Tallennetut muutokset. Jatka tallentamatta?

en: Circle One
fi: Ympyrä yksi

en: Click to view demo
fi: Klikkaa nähdäksesi demon

en: Close
fi: Sulje

en: Clustering Type
fi: Klusteroinnin tyyppi

en: Compact
fi: Kompakti

en: Compact Navigation Bar:
fi: Kompakti navigointipalkki:

en: Confirmation
fi: Vahvistus

en: Continue without Saving the Map?
fi: Jatka tallentamatta karttaa?

en: Contributor
fi: Avustaja

en: Create a new user with administrator rules
fi: Luo uusi käyttäjä, jolla on järjestelmänvalvojan säännöt

en: Credit: Icons are provided by
fi: Luotto: Kuvakkeet ovat peräisin

en: Custom Icon Library
fi: Mukautettu kuvakekirjasto

en: Custom Icon URL:
fi: Mukautettu kuvakkeen URL-osoite:

en: Custom url pin takes priority over the default pin.
fi: Mukautettu url-pin on ensisijainen oletuspiniin nähden.

en: Default
fi: Oletus

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Map
fi: Poista kartta

en: Delete Pin
fi: Poista tappi

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Desktop (min-width: 1025px)
fi: Työpöytä (min-width: 1025px)

en: Disable Mousewheel Zoom
fi: Poista hiiripyörän zoomaus käytöstä

en: Disable Mousewheel Zoom Scroll On Map:
fi: Poista hiirenpyörän zoomaus vieritys kartalla käytöstä:

en: Disable Zoom
fi: Poista zoomaus käytöstä

en: Disable Zoom:
fi: Poista zoomaus käytöstä:

en: Disabling zoom will disable mousewheel zoom too!
fi: Zoomauksen poistaminen käytöstä poistaa myös hiirenpyörän zoomauksen käytöstä!

en: Drag and drop from one list to another
fi: Vedä ja pudota luettelosta toiseen

en: Drag the shape to desired location
fi: Vedä muoto haluttuun paikkaan

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Pin
fi: Muokkaa nastaa

en: Edit wp-config, add "define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);" under "define('db_collate');"
fi: Muokkaa wp-config, lisää "define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);" kohtaan "define('db_collate');"

en: Editor
fi: Toimittaja

en: Email
fi: Sähköposti

en: Error Occured
fi: Tapahtui virhe

en: Error Occured.
fi: Tapahtui virhe.

en: Error. Sorry, the page did not verify.
fi: Virhe. Anteeksi, sivu ei vahvistunut.

en: Error: plugin "Tuskcode Map Pro for Bing Maps" requires a higher version of PHP to be running.
fi: Virhe: "Tuskcode Map Pro for Bing Maps" -lisäosa vaatii korkeamman PHP-version.

en: Extra Feedback...
fi: Lisäpalaute...

en: Fill Color
fi: Täyttöväri

en: Fill Color Opacity
fi: Täyttövärin läpinäkyvyys

en: First draw the shape. Click on the New button to start!
fi: Piirrä ensin muoto. Aloita napsauttamalla Uusi-painiketta!

en: Free API Key:
fi: Ilmainen API-avain:

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Get Bing Map API Key
fi: Hanki Bing Map API-avain

en: Get Lat and Long from Address
fi: Hae leveys- ja pituusasteet osoitteesta

en: Height
fi: Korkeus

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Hide All Saved Shapes
fi: Piilota kaikki tallennetut muodot

en: Hide API Key
fi: Piilota API-avain

en: Hide API Key from ALLOWED roles Editor, Author, Contributor
fi: Piilota API-avain sallituilta rooleilta Editor, Author, Contributor

en: Hide Saved Circles
fi: Piilota tallennetut piirit

en: Hide Saved Polygons
fi: Piilota tallennetut polygonit

en: Hide Saved Polylines
fi: Piilota tallennetut polylinjat

en: Hold, and drag the mouse cursor on the map to create the circle!
fi: Pidä hiiren kursoria painettuna ja vedä hiiren kursoria kartalla luodaksesi ympyrän!

en: HTML Class
fi: HTML-luokka

en: html class  ' " [ ] not allowed
fi: html-luokka " " [ ] ei sallittu

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon URL or library
fi: Kuvakkeen URL-osoite tai kirjasto

en: Icon:
fi: Kuvake:

en: If you have a moment, please let us know why you're deactivating the plugin.
fi: Jos sinulla on hetki aikaa, kerro meille, miksi poistat laajennuksen käytöstä.

en: Infobox Type
fi: Infolaatikko Tyyppi

en: Invalid Latitude or Longitude
fi: Virheellinen leveys- tai pituusaste

en: Lack of functionality
fi: Toiminnallisuuden puute

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Latitude:
fi: Leveysaste:

en: Leaving the page won't save the changes
fi: Sivulta poistuminen ei tallenna muutoksia

en: Local icons library
fi: Paikallinen kuvakekirjasto

en: Locked
fi: Lukittu

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Longitude:
fi: Pituuspiiri:

en: Map
fi: Kartta

en: Map Center Latitude
fi: Karttakeskuksen leveysaste

en: Map Center Longitude
fi: Karttakeskuksen pituusaste

en: Map Name
fi: Kartan nimi

en: Map Pins
fi: Kartta nastat

en: Map Saved Succesfully
fi: Kartta tallennettu onnistuneesti

en: Map Shapes
fi: Kartan muodot

en: Map Title
fi: Kartan nimi

en: Map View
fi: Karttanäkymä

en: Map Views
fi: Karttanäkymät

en: Maps
fi: Kartat

en: Minimal version of PHP required:
fi: Vähimmäisversio PHP:stä vaaditaan:

en: Mobile (max-width: 767px)
fi: Mobiili (max-width: 767px)

en: Most Common Fix: Go to Users->Edit Current User and Uncheck "Disable the visual editor when writing", and click Save
fi: Yleisin korjaus: Poista rasti kohdasta "Poista visuaalinen editori käytöstä kirjoitettaessa" ja napsauta Tallenna

en: Name
fi: Nimi

en: Name cannot be empty
fi: Nimi ei voi olla tyhjä

en: Name is required!
fi: Nimi vaaditaan!

en: Navigation Type
fi: Navigointityyppi

en: New
fi: Uusi

en: New Circle
fi: Uusi ympyrä

en: New Circle Shape
fi: Uusi ympyrän muoto

en: New Line Shape
fi: Uusi linjamuoto

en: New Map
fi: Uusi kartta

en: New Map Default Settings
fi: Uusi kartta Oletusasetukset

en: New map:
fi: Uusi kartta:

en: New Pin
fi: Uusi tappi

en: New Pin Image
fi: Uusi pin kuva

en: New Polygon
fi: Uusi Polygon

en: New Polygon Shape
fi: Uusi monikulmion muoto

en: New Polyline
fi: Uusi polylinja

en: No
fi: Ei

en: No Access
fi: Ei pääsyä

en: No access to this page
fi: Ei pääsyä tälle sivulle

en: No Circle drawn on the map. Click on the New button to start!
fi: Karttaan ei ole piirretty ympyrää. Aloita napsauttamalla Uusi-painiketta!

en: No Polygon drawn on the map. Click on the New button to start!
fi: Karttaan ei ole piirretty polygonia. Aloita napsauttamalla Uusi-painiketta!

en: No Polyline drawn on the map. Click on the New button to start!
fi: Karttaan ei ole piirretty polylinjaa. Aloita napsauttamalla Uusi-painiketta!

en: None
fi: Ei ole

en: none
fi: ei ole

en: Only alphanumeric characters allowed
fi: Vain aakkosnumeeriset merkit sallittu

en: Open TinyMCE settings page and click save. (It will reset the options)
fi: Avaa TinyMCE-asetussivu ja napsauta Tallenna. (Se nollaa asetukset)

en: Paste it in your pages or posts!
fi: Liitä se sivuillesi tai viesteihisi!

en: Permissions
fi: Luvat

en: Pin Name
fi: Nastan nimi

en: Pin Name:
fi: Nastan nimi:

en: Pin saved successfully!
fi: Pin tallennettu onnistuneesti!

en: Pin will be active when assigned to map
fi: Pin on aktiivinen, kun se on määritetty kartalle

en: Pins
fi: Neulat

en: Please go to Tuskcode Map Pro for Bing Maps ->Settings to update your API KEY.
fi: Mene Tuskcode Map Pro for Bing Maps -> Asetukset päivittääksesi API-avaimesi.

en: Please try again, or contact the developer.
fi: Yritä uudelleen tai ota yhteyttä kehittäjään.

en: Please use your own API Key after finishing testing this plugin.
fi: Käytä omaa API-avainta tämän laajennuksen testaamisen jälkeen.

en: Radius
fi: Säde

en: RECOMMENDED FOR OTHER CUSTOM ICONS
fi: SUOSITELLAAN MUITA MUKAUTETTUJA KUVAKKEITA VARTEN

en: Requirements
fi: Vaatimukset

en: Restrict
fi: Rajoita

en: Restrict Map View
fi: Rajoita karttanäkymää

en: Role Permissions
fi: Roolioikeudet

en: Save
fi: Tallenna

en: Save & New
fi: Tallenna & Uusi

en: Save Map
fi: Tallenna kartta

en: Saved. Scroll down and select the shortcode from the created view.
fi: Pelastettu. Vieritä alaspäin ja valitse lyhytkoodi luodusta näkymästä.

en: Search
fi: Etsi

en: Select
fi: Valitse

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shape
fi: Muoto

en: Shape Type
fi: Muoto Tyyppi

en: Shapes
fi: Muodot

en: Short Code
fi: Lyhyt koodi

en: Show All Saved Shapes
fi: Näytä kaikki tallennetut muodot

en: Show Fullscreen Icon
fi: Näytä koko näytön kuvake

en: Show Infobox On Hover
fi: Näytä inforuutu leijaillessa

en: Show on map
fi: Näytä kartalla

en: Show Saved Circles
fi: Näytä tallennetut ympyrät

en: Show Saved Polygons
fi: Näytä tallennetut polygonit

en: Show Saved Polylines
fi: Näytä tallennetut polylinjat

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: simple
fi: yksinkertainen

en: Simple Infobox
fi: Yksinkertainen infolaatikko

note: Description of the plugin
en: Simple, and easy to use, unlimited maps, pins, and infoboxes for every page on your website
fi: Yksinkertainen ja helppokäyttöinen, rajoittamaton määrä karttoja, nastoja ja infolaatikoita verkkosivujesi jokaiselle sivulle

en: Skip & deactivate
fi: Ohita & poista käytöstä

en: Snap a Map View
fi: Napsauta karttanäkymä

en: Square
fi: Neliö

en: Store Locator
fi: Myymälän paikannin

en: Stroke Color
fi: Aivoväri

en: Stroke Thickness
fi: Iskun paksuus

en: Submit & deactivate
fi: Lähetä & poista käytöstä

en: Suggestions, or support are welcome at developer@tuskcode.com
fi: Ehdotukset tai tuki ovat tervetulleita osoitteeseen developer@tuskcode.com

en: Tablet (min-width: 768px - max-width: 1024px)
fi: Tabletti (min-width: 768px - max-width: 1024px)

en: Temporarily disabling or troubleshooting
fi: Tilapäinen käytöstä poistaminen tai vianmääritys

en: Thank you for your feedback. If you would like to tell us more please add your email and we'll get in touch.
fi: Kiitos palautteestanne. Jos haluat kertoa meille lisää, lisää sähköpostiosoitteesi, niin otamme yhteyttä.

en: The plugin isn't useful
fi: Lisäosa ei ole hyödyllinen

en: The plugin isn't working
fi: Lisäosa ei toimi

en: This pin already exists (name duplicate)!
fi: Tämä nasta on jo olemassa (nimi duplikaatti)!

en: This pin already exists!
fi: Tämä nasta on jo olemassa!

en: Tiny MCE Advanced is not installed, you have limited features with this editor!
fi: Tiny MCE Advanced ei ole asennettu, sinulla on rajoitetut ominaisuudet tällä editorilla!

en: Tiny MCE html editor not loading
fi: Pieni MCE html-editori ei lataa

en: TinyMCE folder "wp-includes\js\tinymce" has to have 755 folder permissions
fi: TinyMCE-kansiossa "wp-includes\js\tinymce" on oltava 755-kansio-oikeudet

en: Title
fi: Otsikko

en: Too difficult to use
fi: Liian vaikea käyttää

en: Try Possible fixes, in order
fi: Kokeile Mahdolliset korjaukset, järjestyksessä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Used on Map
fi: Käytetään kartalla

en: Used on Maps
fi: Käytetään kartoissa

en: Valid Bing Map API Key
fi: Voimassa oleva Bing Map API-avain

en: View Name
fi: Näytä nimi

en: We're sorry to see you go
fi: Olemme pahoillamme, että lähdet

en: Width
fi: Leveys

en: Width:
fi: Leveys:

en: WooCommerce Installed & Activated
fi: WooCommerce asennettu & aktivoitu

en: Wordpress image library
fi: Wordpress kuvakirjasto

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are using a testing API Key.
fi: Käytät testaus-API-avainta.

en: You can find the advanced version <a href="%s" target="_blank"> HERE </a>
fi: Löydät laajennetun version <a href="%s" target="_blank"> TÄÄLTÄ </a>

en: You can move the map around to desired location
fi: Voit siirtää karttaa haluttuun paikkaan

en: You don't have sufficient permissions to access this page.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia käyttää tätä sivua.

en: Your server's PHP version:
fi: Palvelimesi PHP-versio:

en: Zoom
fi: Zoomaus
