WP Tuskcode Map Pro for Bing Maps - en to el translation catalogue (236 entries)

en:  Drag-Drop the Pin on Map
el:  Σύρετε-Αποθέστε την καρφίτσα στο χάρτη

en:  No pins created. Press on the ADD icon above to get started. Thank you for using this plugin
el:  Δεν έχουν δημιουργηθεί καρφίτσες. Πατήστε το εικονίδιο ΠΡΟΣΘΗΚΗ παραπάνω για να ξεκινήσετε. Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε αυτό το πρόσθετο

en: (Title and description are in the same block)
el: (Ο τίτλος και η περιγραφή βρίσκονται στο ίδιο μπλοκ)

en: ***Infobox content has different style in the admin page, and front pages bacause of the theme styling (css), therefore it might have different margins, paddings, and sizes ***
el: ***Το περιεχόμενο του Infobox έχει διαφορετικό στυλ στη σελίδα διαχείρισης και στις μπροστινές σελίδες εξαιτίας του στυλ του θέματος (css), επομένως μπορεί να έχει διαφορετικά περιθώρια, περιθώρια και μεγέθη ***

en: <a href="%s" target="_blank"> What is this??? </a>
el: <a href="%s" target="_blank"> Τι είναι αυτό;?? </a>

en: Action
el: Δράση

en: Actions
el: Δράσεις

en: Active
el: Ενεργό

en: Active Pins
el: Ενεργές ακίδες

en: Add to Map
el: Προσθήκη στο χάρτη

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: advanced
el: προηγμένο

en: Advanced Infobox
el: Προηγμένο Infobox

en: Advanced Infobox Sizes
el: Σύνθετα μεγέθη Infobox

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: All Pins
el: Όλες οι καρφίτσες

en: All Shapes
el: Όλα τα σχήματα

en: Allow
el: Επιτρέψτε το

en: and follow the instructions!
el: και ακολουθήστε τις οδηγίες!

en: Any Changes made wont be saved!
el: Οποιεσδήποτε αλλαγές γίνουν δεν θα αποθηκευτούν!

en: Any references to any maps will be deleted.
el: Οποιαδήποτε αναφορά σε χάρτες θα διαγραφεί.

en: API KEY:
el: ΚΛΕΙΔΙ API:

en: Are you sure you want to delete the Circle?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τον κύκλο

en: Are you sure you want to delete the Polygon?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το Πολύγωνο

en: Are you sure you want to delete the Polyline?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε την Πολυγραμμή

en: Are you sure you want to delete this map?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον χάρτη

en: Are you sure you want to delete this pin?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την καρφίτσα

en: Are you sure you want to delete this Shape?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το σχήμα

en: Assign Pin to Map
el: Αντιστοίχιση ακίδας στο χάρτη

en: Assign Shape to Map
el: Ανάθεση σχήματος στο χάρτη

en: Assign to Map
el: Ανάθεση σε χάρτη

en: Assign to Map(s)
el: Ανάθεση σε χάρτη(-ες)

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Available Maps
el: Διαθέσιμοι χάρτες

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot save pin!
el: Δεν μπορώ να σώσω την καρφίτσα!

en: Cannot save pin! Error occured.
el: Δεν μπορώ να σώσω την καρφίτσα! Εμφανίστηκε σφάλμα.

en: Center the Pin on Map
el: Κεντράρετε την καρφίτσα στο χάρτη

en: Changes have been recorded.
el: Οι αλλαγές έχουν καταγραφεί.

en: Changes Recorded
el: Καταγεγραμμένες αλλαγές

en: Changes recorded. Continue without saving?
el: Καταγράφηκαν αλλαγές. Συνέχεια χωρίς αποθήκευση

en: Circle Infobox:
el: Κύκλος Infobox:

en: Circle One
el: Κύκλος Ένα

en: Click to view demo
el: Κάντε κλικ για να δείτε το demo

en: Close
el: Κλείστε το

en: Clustering Type
el: Τύπος ομαδοποίησης

en: Compact
el: Συμπαγές

en: Compact Navigation Bar:
el: Συμπαγής γραμμή πλοήγησης:

en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

en: Continue without Saving the Map?
el: Συνεχίστε χωρίς να αποθηκεύσετε το χάρτη

en: Contributor
el: Συντελεστής

en: Create a new user with administrator rules
el: Δημιουργία νέου χρήστη με κανόνες διαχειριστή

en: Credit: Icons are provided by
el: Πίστωση: Τα εικονίδια παρέχονται από

en: Custom Icon Library
el: Βιβλιοθήκη προσαρμοσμένων εικονιδίων

en: Custom Icon URL:
el: Προσαρμοσμένο εικονίδιο URL:

en: Custom url pin takes priority over the default pin.
el: Η προσαρμοσμένη καρφίτσα url έχει προτεραιότητα έναντι της προεπιλεγμένης καρφίτσας.

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Map
el: Διαγραφή χάρτη

en: Delete Pin
el: Διαγραφή καρφιτσών

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Desktop (min-width: 1025px)
el: Επιφάνεια εργασίας (ελάχιστο πλάτος: 1025px)

en: Disable Mousewheel Zoom
el: Απενεργοποίηση του ζουμ του τροχού του ποντικιού

en: Disable Mousewheel Zoom Scroll On Map:
el: Απενεργοποίηση της κύλισης του ζουμ του ποντικιού στο χάρτη:

en: Disable Zoom
el: Απενεργοποίηση ζουμ

en: Disable Zoom:
el: Απενεργοποίηση του ζουμ:

en: Disabling zoom will disable mousewheel zoom too!
el: Η απενεργοποίηση του ζουμ θα απενεργοποιήσει και το ζουμ του τροχού του ποντικιού!

en: Drag and drop from one list to another
el: Σύρσιμο και απόθεση από μια λίστα σε μια άλλη

en: Drag the shape to desired location
el: Σύρετε το σχήμα στην επιθυμητή θέση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Pin
el: Επεξεργασία καρφίτσας

en: Edit wp-config, add "define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);" under "define('db_collate');"
el: Επεξεργαστείτε το wp-config, προσθέστε το "define('CONCATENATE_SCRIPTS', false);" κάτω από το "define('db_collate');"

en: Editor
el: Εκδότης

en: Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Error Occured
el: Εμφανίστηκε σφάλμα

en: Error Occured.
el: Εμφανίστηκε σφάλμα.

en: Error. Sorry, the page did not verify.
el: Σφάλμα. Συγγνώμη, η σελίδα δεν επαληθεύτηκε.

en: Error: plugin "Tuskcode Map Pro for Bing Maps" requires a higher version of PHP to be running.
el: Σφάλμα: Το πρόσθετο "Tuskcode Map Pro for Bing Maps" απαιτεί υψηλότερη έκδοση της PHP για να εκτελεστεί.

en: Extra Feedback...
el: Επιπλέον σχόλια...

en: Fill Color
el: Χρώμα πλήρωσης

en: Fill Color Opacity
el: Αδιαφάνεια χρώματος γεμίσματος

en: First draw the shape. Click on the New button to start!
el: Σχεδιάστε πρώτα το σχήμα. Κάντε κλικ στο κουμπί New για να ξεκινήσετε!

en: Free API Key:
el: Δωρεάν κλειδί API:

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Get Bing Map API Key
el: Αποκτήστε το κλειδί API του χάρτη Bing

en: Get Lat and Long from Address
el: Λήψη γεωγραφικού πλάτους και μήκους από τη διεύθυνση

en: Height
el: Ύψος

en: Height:
el: Ύψος:

en: Hide All Saved Shapes
el: Απόκρυψη όλων των αποθηκευμένων σχημάτων

en: Hide API Key
el: Απόκρυψη κλειδιού API

en: Hide API Key from ALLOWED roles Editor, Author, Contributor
el: Απόκρυψη του κλειδιού API από τους επιτρεπόμενους ρόλους Editor, Author, Contributor

en: Hide Saved Circles
el: Απόκρυψη αποθηκευμένων κύκλων

en: Hide Saved Polygons
el: Απόκρυψη αποθηκευμένων πολυγώνων

en: Hide Saved Polylines
el: Απόκρυψη αποθηκευμένων πολυγραμμών

en: Hold, and drag the mouse cursor on the map to create the circle!
el: Κρατήστε πατημένο και σύρετε τον κέρσορα του ποντικιού στο χάρτη για να δημιουργήσετε τον κύκλο!

en: HTML Class
el: Τάξη HTML

en: html class  ' " [ ] not allowed
el: html class ' " [ ] δεν επιτρέπεται

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon URL or library
el: Εικονίδιο URL ή βιβλιοθήκη

en: Icon:
el: Εικόνα:

en: If you have a moment, please let us know why you're deactivating the plugin.
el: Αν έχετε λίγο χρόνο, παρακαλούμε ενημερώστε μας γιατί απενεργοποιείτε το πρόσθετο.

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Infobox Type
el: Infobox Τύπος

en: Invalid Latitude or Longitude
el: Μη έγκυρο γεωγραφικό πλάτος ή μήκος

en: Lack of functionality
el: Έλλειψη λειτουργικότητας

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Latitude:
el: Γεωγραφικό πλάτος:

en: Leaving the page won't save the changes
el: Η έξοδος από τη σελίδα δεν αποθηκεύει τις αλλαγές

en: Local icons library
el: Τοπική βιβλιοθήκη εικονιδίων

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Longitude:
el: Γεωγραφικό μήκος:

en: Map
el: Χάρτης

en: Map Center Latitude
el: Κέντρο χάρτη Γεωγραφικό πλάτος

en: Map Center Longitude
el: Κέντρο χάρτη Γεωγραφικό μήκος

en: Map Name
el: Όνομα χάρτη

en: Map Pins
el: Καρφίτσες χάρτη

en: Map Saved Succesfully
el: Ο χάρτης αποθηκεύτηκε επιτυχώς

en: Map Shapes
el: Σχήματα χάρτη

en: Map Title
el: Τίτλος χάρτη

en: Map View
el: Προβολή χάρτη

en: Map Views
el: Προβολές χάρτη

en: Maps
el: Χάρτες

en: Minimal version of PHP required:
el: Απαιτείται ελάχιστη έκδοση της PHP:

en: Mobile (max-width: 767px)
el: Κινητό (μέγιστο πλάτος: 767px)

en: Most Common Fix: Go to Users->Edit Current User and Uncheck "Disable the visual editor when writing", and click Save
el: Πιο συνηθισμένη διόρθωση: Απενεργοποιήστε την επιλογή "Απενεργοποίηση του οπτικού επεξεργαστή κατά τη συγγραφή" και κάντε κλικ στο κουμπί Αποθήκευση

en: Name
el: Όνομα

en: Name cannot be empty
el: Το όνομα δεν μπορεί να είναι κενό

en: Name is required!
el: Το όνομα είναι απαραίτητο!

en: Navigation Type
el: Τύπος πλοήγησης

en: New
el: Νέα

en: New Circle
el: Νέος κύκλος

en: New Circle Shape
el: Νέο σχήμα κύκλου

en: New Line Shape
el: Νέο σχήμα γραμμής

en: New Map
el: Νέος χάρτης

en: New Map Default Settings
el: Νέες προεπιλεγμένες ρυθμίσεις χάρτη

en: New map:
el: Νέος χάρτης:

en: New Pin
el: Νέα καρφίτσα

en: New Pin Image
el: Νέα εικόνα καρφιτσών

en: New Polygon
el: Νέο Πολύγωνο

en: New Polygon Shape
el: Νέο σχήμα πολυγώνου

en: New Polyline
el: Νέα πολυγραμμή

en: No
el: Όχι

en: No Access
el: Δεν υπάρχει πρόσβαση

en: No access to this page
el: Καμία πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα

en: No Circle drawn on the map. Click on the New button to start!
el: Δεν υπάρχει κύκλος στο χάρτη. Κάντε κλικ στο κουμπί New για να ξεκινήσετε!

en: No Polygon drawn on the map. Click on the New button to start!
el: Δεν έχει σχεδιαστεί πολύγωνο στο χάρτη. Κάντε κλικ στο κουμπί New για να ξεκινήσετε!

en: No Polyline drawn on the map. Click on the New button to start!
el: Δεν έχει σχεδιαστεί πολυγραμμή στο χάρτη. Κάντε κλικ στο κουμπί New για να ξεκινήσετε!

en: None
el: Κανένα

en: none
el: κανένας

en: Ok
el: Εντάξει

en: Only alphanumeric characters allowed
el: Επιτρέπονται μόνο αλφαριθμητικοί χαρακτήρες

en: Open TinyMCE settings page and click save. (It will reset the options)
el: Ανοίξτε τη σελίδα ρυθμίσεων του TinyMCE και κάντε κλικ στην επιλογή save. (Θα επαναφέρει τις επιλογές)

en: Paste it in your pages or posts!
el: Επικολλήστε το στις σελίδες ή τις αναρτήσεις σας!

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Pin Name
el: Όνομα καρφιτσών

en: Pin Name:
el: Όνομα καρφίτσας:

en: Pin saved successfully!
el: Η καρφίτσα αποθηκεύτηκε με επιτυχία!

en: Pin will be active when assigned to map
el: Η ακίδα θα είναι ενεργή όταν εκχωρηθεί σε χάρτη

en: Pins
el: Καρφίτσες

en: Please go to Tuskcode Map Pro for Bing Maps ->Settings to update your API KEY.
el: Παρακαλούμε μεταβείτε στο Tuskcode Map Pro for Bing Maps ->Ρυθμίσεις για να ενημερώσετε το ΚΛΕΙΔΙ API.

en: Please try again, or contact the developer.
el: Προσπαθήστε ξανά ή επικοινωνήστε με τον προγραμματιστή.

en: Please use your own API Key after finishing testing this plugin.
el: Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το δικό σας κλειδί API μετά την ολοκλήρωση της δοκιμής αυτού του πρόσθετου.

en: Polyline Infobox:
el: Πολυγραμμή Infobox:

en: Polyline One
el: Πολυγραμμή Ένα

en: Radius
el: Ακτίνα

en: RECOMMENDED FOR OTHER CUSTOM ICONS
el: ΣΥΝΙΣΤΆΤΑΙ ΓΙΑ ΆΛΛΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΜΈΝΑ ΕΙΚΟΝΊΔΙΑ

en: Requirements
el: Απαιτήσεις

en: Restrict
el: Περιορισμός

en: Restrict Map View
el: Περιορισμός προβολής χάρτη

en: Role Permissions
el: Δικαιώματα ρόλων

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save & New
el: Αποθήκευση & Νέα

en: Save Map
el: Αποθήκευση χάρτη

en: Saved. Scroll down and select the shortcode from the created view.
el: Σώθηκε. Μετακινηθείτε προς τα κάτω και επιλέξτε τον σύντομο κωδικό από την προβολή που δημιουργήθηκε.

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Setup
el: Ρύθμιση

en: Shape
el: Σχήμα

en: Shape Type
el: Τύπος σχήματος

en: Shapes
el: Σχήματα

en: Short Code
el: Σύντομος κωδικός

en: Show All Saved Shapes
el: Εμφάνιση όλων των αποθηκευμένων σχημάτων

en: Show Fullscreen Icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου πλήρους οθόνης

en: Show Infobox On Hover
el: Εμφάνιση του Infobox στο Hover

en: Show on map
el: Εμφάνιση στον χάρτη

en: Show Saved Circles
el: Εμφάνιση αποθηκευμένων κύκλων

en: Show Saved Polygons
el: Εμφάνιση αποθηκευμένων πολυγώνων

en: Show Saved Polylines
el: Εμφάνιση αποθηκευμένων πολυγραμμών

en: Simple
el: Απλό

en: simple
el: απλό

en: Simple Infobox
el: Απλό Infobox

note: Description of the plugin
en: Simple, and easy to use, unlimited maps, pins, and infoboxes for every page on your website
el: Απλοί και εύχρηστοι, απεριόριστοι χάρτες, καρφίτσες και infoboxes για κάθε σελίδα του ιστότοπού σας

en: Skip & deactivate
el: Παράλειψη & απενεργοποίηση

en: Snap a Map View
el: Κάντε κλικ σε μια προβολή χάρτη

en: Square
el: Τετράγωνο

en: Store Locator
el: Εντοπιστής καταστημάτων

en: Stroke Color
el: Χρώμα εγκεφαλικού επεισοδίου

en: Stroke Thickness
el: Πάχος εγκεφαλικού επεισοδίου

en: Submit & deactivate
el: Υποβολή & απενεργοποίηση

en: Suggestions, or support are welcome at developer@tuskcode.com
el: Προτάσεις ή υποστήριξη είναι ευπρόσδεκτες στο developer@tuskcode.com

en: Tablet (min-width: 768px - max-width: 1024px)
el: Tablet (ελάχιστο πλάτος: 768px - μέγιστο πλάτος: 1024px)

en: Temporarily disabling or troubleshooting
el: Προσωρινή απενεργοποίηση ή αντιμετώπιση προβλημάτων

en: Thank you for your feedback. If you would like to tell us more please add your email and we'll get in touch.
el: Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. Αν θέλετε να μας πείτε περισσότερα, προσθέστε το email σας και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας.

en: The plugin isn't useful
el: Το πρόσθετο δεν είναι χρήσιμο

en: The plugin isn't working
el: Το πρόσθετο δεν λειτουργεί

en: This pin already exists (name duplicate)!
el: Αυτή η καρφίτσα υπάρχει ήδη (όνομα διπλότυπο)!

en: This pin already exists!
el: Αυτή η καρφίτσα υπάρχει ήδη!

en: Tiny MCE Advanced is not installed, you have limited features with this editor!
el: Το Tiny MCE Advanced δεν είναι εγκατεστημένο, έχετε περιορισμένες δυνατότητες με αυτόν τον επεξεργαστή!

en: Tiny MCE html editor not loading
el: Ο μικροσκοπικός επεξεργαστής MCE html δεν φορτώνει

en: TinyMCE folder "wp-includes\js\tinymce" has to have 755 folder permissions
el: Ο φάκελος TinyMCE "wp-includes\js\tinymce" πρέπει να έχει δικαιώματα φακέλου 755

en: Title
el: Τίτλος

en: Too difficult to use
el: Πολύ δύσκολο στη χρήση

en: Try Possible fixes, in order
el: Δοκιμάστε Πιθανές διορθώσεις, με τη σειρά

en: Type
el: Τύπος

en: UnLocked
el: Ξεκλείδωτο

en: Used on Map
el: Χρησιμοποιείται στο χάρτη

en: Used on Maps
el: Χρησιμοποιείται σε χάρτες

en: Valid Bing Map API Key
el: Έγκυρο κλειδί API Bing Map

en: View Name
el: Όνομα προβολής

en: We're sorry to see you go
el: Λυπούμαστε που σε βλέπουμε να φεύγεις

en: Width
el: Πλάτος

en: Width:
el: Πλάτος:

en: WooCommerce Installed & Activated
el: WooCommerce Εγκατεστημένο & Ενεργοποιημένο

en: Wordpress image library
el: Βιβλιοθήκη εικόνων Wordpress

en: Yes
el: Ναι

en: You are using a testing API Key.
el: Χρησιμοποιείτε ένα δοκιμαστικό κλειδί API.

en: You can find the advanced version <a href="%s" target="_blank"> HERE </a>
el: Μπορείτε να βρείτε την προηγμένη έκδοση <a href="%s" target="_blank">ΕΔΩ </a>

en: You can move the map around to desired location
el: Μπορείτε να μετακινήσετε το χάρτη στην επιθυμητή θέση

en: You don't have sufficient permissions to access this page.
el: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Your server's PHP version:
el: Η έκδοση PHP του διακομιστή σας:

en: Zoom
el: Ζουμ
