Advanced Database Cleaner - Premium 4.0.0 - en to nl_NL translation catalogue (1035 entries)

en:  %d item could not be processed. |  %d items could not be processed.
nl_NL[0]:  %d item kon niet worden verwerkt.
nl_NL[1]:  %d items konden niet worden verwerkt.

en:  (local time)
nl_NL:  (lokale tijd)

en: %1$d day | %1$d days
nl_NL[0]: %1$d dag
nl_NL[1]: %1$d dagen

en: %1$d hour | %1$d hours
nl_NL[0]: %1$d uur
nl_NL[1]: %1$d uren

en: %1$d minute | %1$d minutes
nl_NL[0]: %1$d minuut
nl_NL[1]: %1$d minuten

en: %1$d second | %1$d seconds
nl_NL[0]: %1$d seconde
nl_NL[1]: %1$d seconden

en: %1$d/%2$d tasks used
nl_NL: %1$d/%2$d taken gebruikt

en: %d column(s) in this index
nl_NL: %d kolom(men) in deze index

en: %d day | %d days
nl_NL[0]: %d dag
nl_NL[1]: %d dagen

en: %d hour | %d hours
nl_NL[0]: %d uur
nl_NL[1]: %d uren

en: %d month | %d months
nl_NL[0]: %d maand
nl_NL[1]: %d maanden

en: %d second | %d seconds
nl_NL[0]: %d seconde
nl_NL[1]: %d seconden

en: %d selected
nl_NL: %d geselecteerd

en: %d year | %d years
nl_NL[0]: %d jaar
nl_NL[1]: %d jaren

en: %d%% OFF
nl_NL: %d%% KORTING

en: %s ago
nl_NL: %s geleden

en: %s big option detected | %s big options detected
nl_NL[0]: %s grote optie gedetecteerd
nl_NL[1]: %s grote opties gedetecteerd

en: %s big post meta detected
nl_NL: %s grote post meta gedetecteerd

en: %s big transient detected | %s big transients detected
nl_NL[0]: %s grote transient gedetecteerd
nl_NL[1]: %s grote transients gedetecteerd

en: %s big user meta detected
nl_NL: %s grote gebruikersmeta gedetecteerd

en: %s cron job not scanned | %s cron jobs not scanned
nl_NL[0]: %s cron job niet gescand
nl_NL[1]: %s cron jobs niet gescand

en: %s cron job with no action | %s cron jobs with no action
nl_NL[0]: %s cron job zonder actie
nl_NL[1]: %s cron jobs zonder actie

en: %s duplicated post meta
nl_NL: %s gedupliceerde post meta

en: %s duplicated user meta
nl_NL: %s gedupliceerde gebruikersmeta

en: %s expired transient detected | %s expired transients detected
nl_NL[0]: %s verlopen transient gedetecteerd
nl_NL[1]: %s verlopen transients gedetecteerd

en: %s non-public post types with many posts
nl_NL: %s niet-openbare berichttypen met veel berichten

en: %s option not scanned | %s options not scanned
nl_NL[0]: %s optie niet gescand
nl_NL[1]: %s opties niet gescand

en: %s post meta not scanned
nl_NL: %s post meta niet gescand

en: %s post types not scanned
nl_NL: %s berichttypen niet gescand

en: %s table not scanned | %s tables not scanned
nl_NL[0]: %s tabel niet gescand
nl_NL[1]: %s tabellen niet gescand

en: %s table to optimize | %s tables to optimize
nl_NL[0]: %s tabel om te optimaliseren
nl_NL[1]: %s tabellen om te optimaliseren

en: %s table to repair | %s tables to repair
nl_NL[0]: %s tabel om te repareren
nl_NL[1]: %s tabellen om te repareren

en: %s table with invalid prefix | %s tables with invalid prefix
nl_NL[0]: %s tabel met ongeldig voorvoegsel
nl_NL[1]: %s tabellen met ongeldig voorvoegsel

en: %s transient not scanned | %s transients not scanned
nl_NL[0]: %s transient niet gescand
nl_NL[1]: %s transients niet gescand

en: %s unused post meta
nl_NL: %s ongebruikte post meta

en: %s unused user meta
nl_NL: %s ongebruikte gebruikersmeta

en: %s user meta not scanned
nl_NL: %s gebruikersmeta niet gescand

en: %s%% of total database size
nl_NL: %s%% van de totale databasegrootte

en: 'Keep last' not applicable
nl_NL: 'Laatste behouden' niet van toepassing

en: (All dates/times are in your local time zone)
nl_NL: (Alle data/tijden zijn in uw lokale tijdzone)

en: (All dates/times in the logs are shown in your server's time zone)
nl_NL: (Alle data/tijden in de logs worden weergegeven in de tijdzone van uw server)

en: (For technical reasons, tasks will be deactivated after import and you will need to activate them again)
nl_NL: (Om technische redenen worden taken na import gedeactiveerd en moet u ze opnieuw activeren)

en: (Only the current site will be monitored. Activities on child sites will not be tracked).
nl_NL: (Alleen de huidige site wordt gemonitord. Activiteiten op subsites worden niet gevolgd).

en: (You have %s credits left)
nl_NL: (U heeft nog %s credits over)

en: (You have used all your credits)
nl_NL: (U heeft al uw credits gebruikt)

en: (local time)
nl_NL: (lokale tijd)

en: (to optimize)
nl_NL: (te optimaliseren)

en: 0 days
nl_NL: 0 dagen

en: 19 standard cleanup tools
nl_NL: 19 standaard opschoontools

en: 30-day money-back guarantee. No questions asked.
nl_NL: 30 dagen niet-goed-geld-terug garantie. Zonder vragen.

en: 6 data managers
nl_NL: 6 datamanagers

en: 7 dedicated tools for canceled, failed, and completed actions and logs.
nl_NL: 7 toegewijde tools voor geannuleerde, mislukte en voltooide acties en logs.

en: A scan is already in progress. Please reload the page to see the current scan status.
nl_NL: Een scan is al bezig. Laad de pagina alstublieft opnieuw om de huidige scanstatus te zien.

en: A scan is in progress. Please wait until it finishes before performing this action
nl_NL: Er is een scan bezig. Wacht alstublieft tot deze is voltooid voordat u deze actie uitvoert

en: A scan is in progress. Please wait until it finishes before performing this action.
nl_NL: Er is een scan bezig. Wacht alstublieft tot deze is voltooid voordat u deze actie uitvoert.

en: Access advanced cleaning options, analytics, and more.
nl_NL: Toegang tot geavanceerde opschoonopties, analyses en meer.

en: Access comprehensive guides and tutorials
nl_NL: Toegang tot uitgebreide handleidingen en tutorials

en: Action
nl_NL: Actie

en: Action ID
nl_NL: Actie ID

en: Action Scheduler canceled actions
nl_NL: Action Scheduler geannuleerde acties

en: Action Scheduler canceled logs
nl_NL: Action Scheduler geannuleerde logs

en: Action Scheduler cleaners
nl_NL: Action Scheduler opschoners

en: Action Scheduler completed actions
nl_NL: Action Scheduler voltooide acties

en: Action Scheduler completed logs
nl_NL: Action Scheduler voltooide logs

en: Action Scheduler failed actions
nl_NL: Action Scheduler mislukte acties

en: Action Scheduler failed logs
nl_NL: Action Scheduler mislukte logs

en: Action Scheduler orphan logs
nl_NL: Action Scheduler verweesde logs

en: Actions to do
nl_NL: Uit te voeren acties

en: Actionscheduler canceled actions
nl_NL: Actionscheduler geannuleerde acties

en: Actionscheduler canceled logs
nl_NL: Actionscheduler geannuleerde logs

en: Actionscheduler completed actions
nl_NL: Actionscheduler voltooide acties

en: Actionscheduler completed logs
nl_NL: Actionscheduler voltooide logs

en: Actionscheduler failed actions
nl_NL: Actionscheduler mislukte acties

en: Actionscheduler failed logs
nl_NL: Actionscheduler mislukte logs

en: Actionscheduler orphan logs
nl_NL: Actionscheduler verweesde logs

en: Activate license
nl_NL: Licentie activeren

en: Activate now
nl_NL: Nu activeren

en: Activation
nl_NL: Activering

en: Active
nl_NL: Actief

en: Active Tasks
nl_NL: Actieve taken

en: Active plugins
nl_NL: Actieve plugins

en: Activity type
nl_NL: Activiteitstype

en: Add-ons activity monitor
nl_NL: Add-ons activiteitsmonitor

en: Addon name or slug
nl_NL: Add-on naam of slug

en: Addon type
nl_NL: Add-on type

en: Addon's name
nl_NL: Naam van de add-on

en: Addons activity
nl_NL: Add-ons activiteit

en: Addons activity enabled
nl_NL: Add-ons activiteit ingeschakeld

en: Advanced DB Cleaner Pro V4 is finally here!
nl_NL: Advanced DB Cleaner Pro V4 is er eindelijk!

en: Advanced filters
nl_NL: Geavanceerde filters

en: Advanced scan settings & CPU control
nl_NL: Geavanceerde scaninstellingen & CPU-controle

en: After a remote scan, see which plugins/themes rely on a given option, table, etc.
nl_NL: Zie na een externe scan welke plugins/thema's afhankelijk zijn van een bepaalde optie, tabel, enz.

en: Agency plan (lifetime)
nl_NL: Agency plan (levenslang)

en: All
nl_NL: Alles

en: All clean
nl_NL: Alles schoon

en: All cron jobs
nl_NL: Alle cron jobs

en: All dates/times are in your local time zone
nl_NL: Alle data/tijden zijn in uw lokale tijdzone

en: All items
nl_NL: Alle items

en: All items cleaned!
nl_NL: Alle items opgeschoond!

en: All items will be permanently deleted. This action cannot be undone!
nl_NL: Alle items worden permanent verwijderd. Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden!

en: All matching items will be permanently deleted. This action cannot be undone!
nl_NL: Alle overeenkomende items worden permanent verwijderd. Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden!

en: All options
nl_NL: Alle opties

en: All post meta
nl_NL: Alle berichtmeta

en: All post types
nl_NL: Alle berichttypen

en: All premium plans include a 30-day money-back guarantee
nl_NL: Alle premium plannen zijn inclusief 30 dagen niet-goed-geld-terug garantie

en: All tables
nl_NL: Alle tabellen

en: All transients
nl_NL: Alle transients

en: All user meta
nl_NL: Alle gebruikersmeta

en: Allow actions on WordPress items?
nl_NL: Acties op WordPress items toestaan?

en: Always show confirmation on dangerous actions
nl_NL: Altijd bevestiging tonen bij gevaarlijke acties

en: An error has occurred, please try again.
nl_NL: Er is een fout opgetreden, probeer het opnieuw.

en: An error occurred during the remote request. Check the logs for more details.
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens het externe verzoek. Controleer de logs voor meer details.

en: An error occurred while getting the results from the server. Check the logs for more details
nl_NL: Er is een fout opgetreden bij het ophalen van de resultaten van de server. Controleer de logs voor meer details

en: An error occurred, please try again.
nl_NL: Er is een fout opgetreden, probeer het opnieuw.

en: An error occurred.
nl_NL: Er is een fout opgetreden.

en: Analytics enabled
nl_NL: Analytics ingeschakeld

en: Anonymous function
nl_NL: Anonieme functie

en: Apply
nl_NL: Toepassen

en: Apply (%1s)
nl_NL: Toepassen (%1s)

en: Apply this to all other items (if applicable)
nl_NL: Pas dit toe op alle andere items (indien van toepassing)

en: Apply to selected (%1s)
nl_NL: Toepassen op geselecteerd (%1s)

en: Are you sure you want to clear the log?
nl_NL: Weet u zeker dat u het logboek wilt wissen?

en: As a lifetime license holder, you'll receive a permanent 50% discount, applied to your first purchase and all future renewals.
nl_NL: Als houder van een levenslange licentie ontvangt u een permanente korting van 50%, toegepast op uw eerste aankoop en alle toekomstige verlengingen.

en: Assign items to a plugin or theme that is no longer installed.
nl_NL: Wijs items toe aan een plugin of thema dat niet langer geïnstalleerd is.

en: Assign specific items to the correct plugin/theme when needed.
nl_NL: Wijs indien nodig specifieke items toe aan de juiste plugin/thema.

en: Assign the %d selected item(s) to:
nl_NL: Wijs de %d geselecteerde item(s) toe aan:

en: Assign to custom addon
nl_NL: Toewijzen aan aangepaste add-on

en: At least one menu position must be enabled.
nl_NL: Er moet ten minste één menupositie ingeschakeld zijn.

en: Author
nl_NL: Auteur

en: Auto count
nl_NL: Automatisch tellen

en: Auto drafts
nl_NL: Automatische concepten

en: Autoload health check
nl_NL: Autoload gezondheidscheck

en: Autoload size is big (%s)
nl_NL: Autoload grootte is groot (%s)

en: Autoload size is good (%s)
nl_NL: Autoload grootte is goed (%s)

en: Autoload warning threshold
nl_NL: Drempelwaarde voor autoload-waarschuwing

en: Automate routine cleanups exactly when you want them.
nl_NL: Automatiseer routine-opschoningen precies wanneer u ze wilt.

en: Automation
nl_NL: Automatisering

en: Automation tasks
nl_NL: Automatiseringstaken

en: Available in the premium version.
nl_NL: Beschikbaar in de premium versie.

en: Awesome!
nl_NL: Geweldig!

en: Back
nl_NL: Terug

en: Basic filters
nl_NL: Basisfilters

en: Belongs to
nl_NL: Behoort bij

en: Belongs to WordPress
nl_NL: Behoort bij WordPress

en: Belongs to:
nl_NL: Behoort bij:

en: Bulk actions
nl_NL: Bulkacties

en: Business plan (lifetime)
nl_NL: Business plan (levenslang)

en: Buy V4 bundled with remote scan
nl_NL: Koop V4 gebundeld met externe scan

en: Buy credits
nl_NL: Tegoeden kopen

en: Buy credits to use the Remote Scan feature and pay only when you need it. Or simply redeem a credit code if you already have one.
nl_NL: Koop tegoeden om de Externe Scan functie te gebruiken en betaal alleen wanneer u het nodig heeft. Of wissel eenvoudigweg een tegoedcode in als u er al één heeft.

en: By
nl_NL: Door

en: By starting this scan, you agree to anonymously send the local scan results to our secure remote database to improve your scan accuracy. No personal data is collected.
nl_NL: Door deze scan te starten, gaat u ermee akkoord om de lokale scanresultaten anoniem naar onze beveiligde externe database te sturen om uw scannauwkeurigheid te verbeteren. Er worden geen persoonlijke gegevens verzameld.

en: CPU pause time
nl_NL: CPU pauzetijd

en: CPU rest time
nl_NL: CPU-rusttijd

en: CPU work time
nl_NL: CPU werktijd

en: Calculating...
nl_NL: Bezig met berekenen...

en: Cancel
nl_NL: Annuleren

en: Canceled actions
nl_NL: Geannuleerde acties

en: Canceled logs
nl_NL: Geannuleerde logs

en: Cannot be deleted or edited!
nl_NL: Kan niet worden verwijderd of bewerkt!

en: Cannot clear the log file content.
nl_NL: Kan de inhoud van het logbestand niet wissen.

en: Check autoloaded options and spot heavy offenders. Then flip autoload on/off as needed.
nl_NL: Controleer autoloaded opties en spot zware overtreders. Schakel vervolgens autoload aan/uit indien nodig.

en: Check license status
nl_NL: Controleer licentiestatus

en: Check setting
nl_NL: Controleer instelling

en: Check the logs
nl_NL: Controleer de logs

en: Choose the method used for database cleanup operations. SQL offers direct database manipulation, while Native uses WordPress functions.
nl_NL: Kies de methode die wordt gebruikt voor database-opschoonbewerkingen. SQL biedt directe databasemanipulatie, terwijl Native WordPress-functies gebruikt.

en: Clean %d selected items?
nl_NL: %d geselecteerde items opschonen?

en: Clean all %s?
nl_NL: Alle %s opschonen?

en: Clean up
nl_NL: Opschonen

en: Cleanup completed successfully!
nl_NL: Opschoning succesvol voltooid!

en: Cleanup events log for:
nl_NL: Opschoon-gebeurtenissenlogboek voor:

en: Cleanup method
nl_NL: Opschoonmethode

en: Clear
nl_NL: Wissen

en: Clear events log anytime you want
nl_NL: Wis het gebeurtenissenlogboek wanneer u maar wilt

en: Clear log
nl_NL: Log wissen

en: Clear the log?
nl_NL: Het logboek wissen?

en: Clear these events log?
nl_NL: Dit gebeurtenissenlogboek wissen?

en: Cleared successfully!
nl_NL: Succesvol gewist!

en: Close
nl_NL: Sluiten

en: Collapse sidebar
nl_NL: Zijbalk inklappen

en: Collecting PHP files to scan
nl_NL: PHP-bestanden verzamelen om te scannen

en: Collecting files
nl_NL: Bestanden verzamelen

en: Collecting the PHP files to be scanned. This process may take some time, depending on the number of plugin and theme files you have.
nl_NL: De PHP-bestanden verzamelen om te scannen. Dit proces kan enige tijd duren, afhankelijk van het aantal plugin- en themabestanden dat u heeft.

en: Columns
nl_NL: Kolommen

en: Comments
nl_NL: Reacties

en: Complete activity timeline
nl_NL: Volledige activiteiten tijdlijn

en: Completed actions
nl_NL: Voltooide acties

en: Completed logs
nl_NL: Voltooide logs

en: Completed successfully!
nl_NL: Succesvol voltooid!

en: Configure performance-related settings for database cleanup operations and optimization.
nl_NL: Configureer prestatiegerelateerde instellingen voor database-opschoonbewerkingen en -optimalisatie.

en: Confirm
nl_NL: Bevestigen

en: Contact us
nl_NL: Neem contact op

en: Contact us for personalized assistance
nl_NL: Neem contact met ons op voor persoonlijke hulp

en: Content
nl_NL: Inhoud

en: Contribute corrections
nl_NL: Draag correcties bij

en: Convert
nl_NL: Converteren

en: Convert table to InnoDB?
nl_NL: Tabel converteren naar InnoDB?

en: Convert the table storage engine to InnoDB.
nl_NL: Converteer de opslag-engine van de tabel naar InnoDB.

en: Convert to InnoDB
nl_NL: Converteren naar InnoDB

en: Converting a table to InnoDB will alter its storage engine. Are you sure you want to proceed?
nl_NL: Het converteren van een tabel naar InnoDB zal de opslag-engine wijzigen. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Copied
nl_NL: Gekopieerd

en: Copy
nl_NL: Kopiëren

en: Count
nl_NL: Aantal

en: Create Statement
nl_NL: Create-statement

en: Create as many automation tasks as you need.
nl_NL: Maak zoveel automatiseringstaken als u nodig heeft.

en: Create scheduled tasks
nl_NL: Maak geplande taken aan

en: Create task
nl_NL: Taak aanmaken

en: Created successfully!
nl_NL: Succesvol aangemaakt!

en: Created:
nl_NL: Aangemaakt:

en: Credit code
nl_NL: Tegoedcode

en: Credits used today:
nl_NL: Credits vandaag gebruikt:

en: Cross-check your items with a curated cloud database for improved ownership accuracy.
nl_NL: Cross-check uw items met een gecureerde cloud-database voor verbeterde nauwkeurigheid van eigendom.

en: Current Database Size
nl_NL: Huidige databasegrootte

en: Custom date range filtering
nl_NL: Aangepast datumbereik filteren

en: Customer lookup ID
nl_NL: Klantzoek-ID

en: Customer session rows in wp_woocommerce_sessions whose expiry date has passed.
nl_NL: Klantsessierijen in wp_woocommerce_sessions waarvan de vervaldatum is verstreken.

en: DB analytics
nl_NL: DB-analyses

en: DB size (MB)
nl_NL: DB grootte (MB)

en: Daily
nl_NL: Dagelijks

en: Daily limit will reset in:
nl_NL: Dagelijkse limiet wordt gereset over:

en: Database analytics overview
nl_NL: Database-analyse overzicht

en: Database rows batches
nl_NL: Database rijen batches

en: Database size
nl_NL: Databasegrootte

en: Database size chart
nl_NL: Databasegrootte grafiek

en: Date
nl_NL: Datum

en: Date (UTC)
nl_NL: Datum (UTC)

en: Days
nl_NL: Dagen

en: Deactivate license
nl_NL: Licentie deactiveren

en: Deactivation
nl_NL: Deactivering

en: Defined in:
nl_NL: Gedefinieerd in:

en: Delete
nl_NL: Verwijderen

en: Delete %d item? | Delete %d items?
nl_NL[0]: %d item verwijderen?
nl_NL[1]: %d items verwijderen?

en: Delete all data from a table without deleting the table itself.
nl_NL: Verwijder alle gegevens uit een tabel zonder de tabel zelf te verwijderen.

en: Delete all posts of the selected post types.
nl_NL: Verwijder alle berichten van de geselecteerde berichttypen.

en: Delete posts
nl_NL: Berichten verwijderen

en: Delete task?
nl_NL: Taak verwijderen?

en: Delete the selected items.
nl_NL: Verwijder de geselecteerde items.

en: Delete the table with all its data.
nl_NL: Verwijder de tabel met al zijn gegevens.

en: Deleted successfully!
nl_NL: Succesvol verwijderd!

en: Designed for networks, manage cleanup across sites.
nl_NL: Ontworpen voor netwerken, beheer opschoning over sites heen.

en: Detailed tasks events logging
nl_NL: Gedetailleerde logboekregistratie van taakgebeurtenissen

en: Direct SQL queries
nl_NL: Directe SQL-query's

en: Disable
nl_NL: Uitschakelen

en: Disable confirmation on cleanup actions?
nl_NL: Bevestiging uitschakelen bij opschoonacties?

en: Disabled
nl_NL: Uitgeschakeld

en: Dismiss
nl_NL: Negeren

en: Docs
nl_NL: Documentatie

en: Don't assign to any category
nl_NL: Niet toewijzen aan een categorie

en: Don't forget to make a backup of your database first!
nl_NL: Vergeet niet om eerst een back-up van uw database te maken!

en: Done
nl_NL: Klaar

en: Done!
nl_NL: Klaar!

en: Download file
nl_NL: Bestand downloaden

en: Duplicated
nl_NL: Dubbel

en: Duplicated comment meta
nl_NL: Dubbele reactiemeta

en: Duplicated commentmeta
nl_NL: Dubbele reactiemeta

en: Duplicated post meta
nl_NL: Dubbele berichtmeta

en: Duplicated postmeta
nl_NL: Dubbele berichtmeta

en: Duplicated term meta
nl_NL: Dubbele termmeta

en: Duplicated termmeta
nl_NL: Dubbele termmeta

en: Duplicated user meta
nl_NL: Dubbele gebruikersmeta

en: Duplicated usermeta
nl_NL: Dubbele gebruikersmeta

en: Edit
nl_NL: Bewerken

en: Edit -Belongs to-
nl_NL: Bewerk -Behoort bij-

en: Edited:
nl_NL: Bewerkt:

en: Email address
nl_NL: E-mailadres

en: Empty
nl_NL: Leegmaken

en: Empty %d table? | Empty %d tables?
nl_NL[0]: %d tabel leegmaken?
nl_NL[1]: %d tabellen leegmaken?

en: Empty rows
nl_NL: Rijen leegmaken

en: Empty!
nl_NL: Leeg!

en: Enable addons activity
nl_NL: Add-ons activiteit inschakelen

en: Enable analytics
nl_NL: Analyses inschakelen

en: Enhancing local scan accuracy via remote server analysis. Each credit enables one request to improve detection of tables, options, and other elements linked to specific plugins and themes.
nl_NL: Verbetering van de nauwkeurigheid van lokale scans via analyse van externe servers. Elke credit maakt één aanvraag mogelijk om de detectie van tabellen, opties en andere elementen die gekoppeld zijn aan specifieke plugins en thema's te verbeteren.

en: Enter number
nl_NL: Voer nummer in

en: Enter the addon's name using a maximum of 200 characters.
nl_NL: Voer de naam van de add-on in met een maximum van 200 tekens.

en: Enter your credit code
nl_NL: Voer uw tegoedcode in

en: Error!
nl_NL: Fout!

en: Errors log
nl_NL: Foutenlogboek

en: Events log
nl_NL: Gebeurtenissenlogboek

en: Events will appear here when the task runs.
nl_NL: Gebeurtenissen verschijnen hier wanneer de taak wordt uitgevoerd.

en: Every %s
nl_NL: Elke %s

en: Exact match
nl_NL: Exacte match

en: Exact match scan
nl_NL: Exacte match scan

en: Exclusive deal for you
nl_NL: Exclusieve aanbieding voor u

en: Executed %s
nl_NL: Uitgevoerd %s

en: Execution logs for scheduled tasks
nl_NL: Uitvoeringslogs voor geplande taken

en: Expand sidebar
nl_NL: Zijbalk uitklappen

en: Expiration date
nl_NL: Vervaldatum

en: Expired
nl_NL: Verlopen

en: Expired at
nl_NL: Verlopen op

en: Expired customer sessions
nl_NL: Verlopen klantsessies

en: Expired transients
nl_NL: Verlopen transients

en: Expires at:
nl_NL: Verloopt op:

en: FAQ
nl_NL: Veelgestelde vragen

en: Failed
nl_NL: Mislukt

en: Failed actions
nl_NL: Mislukte acties

en: Failed logs
nl_NL: Mislukte logs

en: Failed to dismiss the notification.
nl_NL: Kon de melding niet negeren.

en: Failed to get the file content.
nl_NL: Kon de bestandsinhoud niet ophalen.

en: Failed to sync balance.
nl_NL: Synchroniseren van saldo mislukt.

en: Failed to update balance.
nl_NL: Saldo updaten mislukt.

en: Faster checkout
nl_NL: Sneller afrekenen

en: Features
nl_NL: Functies

en: File content chunks
nl_NL: Bestandsinhoud-brokken

en: File content chunks (in KB)
nl_NL: Bestandsinhoud brokken (in KB)

en: File line batches
nl_NL: Bestandsregel batches

en: Filter items by name patterns, metadata, and precise criteria.
nl_NL: Filter items op naampatronen, metadata en precieze criteria.

en: Find answers to common questions
nl_NL: Vind antwoorden op veelgestelde vragen

en: For any remaining items from the previous step, the scan will attempt to find partial matches for items names.
nl_NL: Voor alle resterende items uit de vorige stap zal de scan proberen gedeeltelijke overeenkomsten te vinden voor itemnamen.

en: For technical reasons, all automation tasks imported from the previous version have been paused. Please review your tasks and reactivate those you wish to continue using.
nl_NL: Om technische redenen zijn alle automatiseringstaken die zijn geïmporteerd uit de vorige versie gepauzeerd. Controleer alstublieft uw taken en heractiveer degene die u wilt blijven gebruiken.

en: Forced timeouts occurred:
nl_NL: Geforceerde timeouts opgetreden:

en: Found in
nl_NL: Gevonden in

en: Free
nl_NL: Gratis

en: Free Plan
nl_NL: Gratis Plan

en: Frequency
nl_NL: Frequentie

en: Frequency:
nl_NL: Frequentie:

[ctx: Friendly date and time format (e.g. December 10, 2025 3:45 PM)]
en: F j, Y g:i A
nl_NL: j F Y H:i

[ctx: Friendly date format (e.g. December 10, 2025)]
en: F j, Y
nl_NL: j F Y

en: From
nl_NL: Van

en: Full
nl_NL: Volledig

en: General cleanup
nl_NL: Algemene opschoning

en: Generated on:
nl_NL: Gegenereerd op:

en: Get expert assistance and early access to new features.
nl_NL: Krijg deskundige hulp en vroege toegang tot nieuwe functies.

en: Get help with technical issues, billing ...
nl_NL: Krijg hulp bij technische problemen, facturering...

en: Get started by creating your first automated cleaning task.
nl_NL: Begin met het maken van uw eerste geautomatiseerde opschoontaak.

en: Get the full version 4
nl_NL: Ontvang de volledige versie 4

en: Go to automation
nl_NL: Ga naar automatisering

en: Go to settings
nl_NL: Ga naar instellingen

en: Go to settings to activate license
nl_NL: Ga naar instellingen om licentie te activeren

en: Has action
nl_NL: Heeft actie

en: Help
nl_NL: Hulp

en: Here are the results of your data import
nl_NL: Hier zijn de resultaten van uw gegevensimport

en: Hide all
nl_NL: Alles verbergen

en: Hide filters
nl_NL: Verberg filters

en: Hide scan process details
nl_NL: Verberg scanproces details

en: Hide/show tabs
nl_NL: Tabbladen verbergen/tonen

en: How to get to the full version - 50% OFF forever
nl_NL: Hoe u de volledige versie krijgt - 50% KORTING voor altijd

en: I already did
nl_NL: Heb ik al gedaan

en: I want to try it
nl_NL: Ik wil het proberen

en: If disabled, dangerous actions (like delete and empty) will be executed immediately after you click on the corresponding clean button, without showing a confirmation modal. This could lead to accidental data loss, as you won't have the chance to review your action. We recommend keeping this enabled for safety reasons.
nl_NL: Indien uitgeschakeld, worden gevaarlijke acties (zoals verwijderen en legen) onmiddellijk uitgevoerd nadat u op de bijbehorende opschoonknop klikt, zonder een bevestigingsmodal te tonen. Dit kan leiden tot onbedoeld gegevensverlies, aangezien u geen kans krijgt om uw actie te beoordelen. Wij raden aan dit ingeschakeld te houden om veiligheidsredenen.

en: If enabled, the plugin will list every table in your database, including those with invalid prefix, typically belonging to other WordPress installations or unrelated projects. If you're unsure, keep this option disabled.
nl_NL: Indien ingeschakeld, toont de plugin elke tabel in uw database, inclusief die met een ongeldige prefix, die doorgaans behoren tot andere WordPress-installaties of niet-gerelateerde projecten. Als u twijfelt, houd deze optie dan uitgeschakeld.

en: If enabled, the plugin will prevent taking dangerous actions (like delete) on items that belong to WordPress core, in order to prevent breaking the site. We recommend keeping this enabled for safety reasons.
nl_NL: Indien ingeschakeld, voorkomt de plugin gevaarlijke acties (zoals verwijderen) op items die tot WordPress core behoren, om te voorkomen dat de site breekt. Wij raden aan dit ingeschakeld te houden om veiligheidsredenen.

en: If enabled, the plugin will run a daily task to analyze your database and tables locally, so you can view relevant statistics in the plugin dashboard.
nl_NL: Indien ingeschakeld, voert de plugin een dagelijkse taak uit om uw database en tabellen lokaal te analyseren, zodat u relevante statistieken in het plugin-dashboard kunt bekijken.

en: If enabled, the plugin will track the activity of your plugins/themes when they get activated, deactivated or uninstalled. Providing a complete history of your addons activity.
nl_NL: Indien ingeschakeld, volgt de plugin de activiteit van uw plugins/thema's wanneer ze worden geactiveerd, gedeactiveerd of verwijderd. Dit biedt een volledige geschiedenis van uw add-ons activiteit.

en: If you disable this, all cleanup actions (like delete and empty) will be executed immediately after you click on the clean button, without showing a confirmation modal. This could lead to accidental data loss, as you won't have the chance to review your action. Are you sure?
nl_NL: Als u dit uitschakelt, worden alle opschoonacties (zoals verwijderen en legen) onmiddellijk uitgevoerd nadat u op de opschoonknop klikt, zonder een bevestigingsmodal weer te geven. Dit kan leiden tot onbedoeld gegevensverlies, aangezien u geen kans krijgt om uw actie te beoordelen. Weet u het zeker?

en: If you disable this, you will be able to take actions (like delete) on items that belong to WordPress core. This could break your site. Are you sure?
nl_NL: Als u dit uitschakelt, kunt u acties uitvoeren (zoals verwijderen) op items die tot WordPress core behoren. Dit kan uw site breken. Weet u het zeker?

en: If you need more activations, you can upgrade by paying the difference between plans.
nl_NL: Als u meer activeringen nodig heeft, kunt u upgraden door het verschil tussen de plannen te betalen.

en: Import Keep Last
nl_NL: Importeer 'Laatste behouden'

en: Import all your automation tasks and schedules.
nl_NL: Importeer al uw automatiseringstaken en schema's.

en: Import completed
nl_NL: Importeren voltooid

en: Import data from previous version
nl_NL: Gegevens importeren van vorige versie

en: Import manual corrections
nl_NL: Handmatige correcties importeren

en: Import tasks
nl_NL: Taken importeren

en: Import your custom manual corrections you made in the previous version
nl_NL: Importeer uw aangepaste handmatige correcties die u in de vorige versie hebt gemaakt

en: In
nl_NL: Over

en: Inactive
nl_NL: Inactief

en: Inactive plugins
nl_NL: Inactieve plugins

en: Indexes
nl_NL: Indexen

en: Indicates whether a transient is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
nl_NL: Geeft aan of een transient automatisch wordt geladen of niet. Waarden om automatisch te laden zijn: yes, on, auto, auto-on. Waarden om niet automatisch te laden zijn: no, off, auto-off

en: Indicates whether an option is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
nl_NL: Geeft aan of een optie automatisch wordt geladen of niet. Waarden om automatisch te laden zijn: yes, on, auto, auto-on. Waarden om niet automatisch te laden zijn: no, off, auto-off

en: Indicates whether an transient is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
nl_NL: Geeft aan of een transient automatisch wordt geladen of niet. Waarden om automatisch te laden zijn: yes, on, auto, auto-on. Waarden om niet automatisch te laden zijn: no, off, auto-off

en: Individual or multiple table selection
nl_NL: Individuele of meervoudige tabelselectie

en: Info: the remote scan is taking more than expected!
nl_NL: Info: de externe scan duurt langer dan verwacht!

en: Inspect revisions, unused post meta, and other items with full context prior to deletion.
nl_NL: Inspecteer revisies, ongebruikte berichtmeta en andere items met volledige context voorafgaand aan verwijdering.

en: Installed
nl_NL: Geïnstalleerd

en: Installed on
nl_NL: Geïnstalleerd op

en: Installed plugin
nl_NL: Geïnstalleerde plugin

en: Installed theme
nl_NL: Geïnstalleerd thema

en: Interval (secs)
nl_NL: Interval (sec)

en: Invalid
nl_NL: Ongeldig

en: Invalid credit code. Please check and try again.
nl_NL: Ongeldige tegoedcode. Alstublieft controleren en opnieuw proberen.

en: Invalid item ID
nl_NL: Ongeldige item ID

en: Invalid license key.
nl_NL: Ongeldige licentiesleutel.

en: Invalid or empty system information
nl_NL: Ongeldige of lege systeeminformatie

en: Invalid prefix
nl_NL: Ongeldige prefix

en: Invalid table prefix!
nl_NL: Ongeldige tabelprefix!

en: Item name mismatch
nl_NL: Itemnaam komt niet overeen

en: Items below are duplicate post meta entries. You can safely delete them, as the original entries will be preserved automatically.
nl_NL: Onderstaande items zijn dubbele berichtmeta-vermeldingen. U kunt ze veilig verwijderen, aangezien de originele vermeldingen automatisch bewaard blijven.

en: Items below are duplicate user meta entries. You can safely delete them, as the original entries will be preserved automatically.
nl_NL: Onderstaande items zijn dubbele gebruikersmeta-vermeldingen. U kunt ze veilig verwijderen, aangezien de originele vermeldingen automatisch bewaard blijven.

en: Items below are non-public post types with a high number of posts. Only delete them if you are sure they are safe to remove.
nl_NL: Onderstaande items zijn niet-openbare berichttype met een groot aantal berichten. Verwijder ze alleen als u zeker weet dat ze veilig te verwijderen zijn.

en: Items below are unused post meta (linked to missing posts). You can safely delete them.
nl_NL: Onderstaande items zijn ongebruikte berichtmeta (gekoppeld aan ontbrekende berichten). U kunt ze veilig verwijderen.

en: Items below are unused user meta (linked to missing users). You can safely delete them.
nl_NL: Onderstaande items zijn ongebruikte gebruikersmeta (gekoppeld aan ontbrekende gebruikers). U kunt ze veilig verwijderen.

en: Items below exceed 150KB, which is considered large! Please review them.
nl_NL: Onderstaande items overschrijden 150KB, wat als groot wordt beschouwd! Bekijk ze alstublieft.

en: Items below have invalid prefixes, indicating they likely originate from other WordPress installations or unrelated projects.
nl_NL: Onderstaande items hebben ongeldige prefixes, wat aangeeft dat ze waarschijnlijk afkomstig zijn van andere WordPress-installaties of niet-gerelateerde projecten.

en: Items below have not been scanned yet. Click the button above to scan them and identify their associated plugin or theme.
nl_NL: Onderstaande items zijn nog niet gescand. Klik op de knop hierboven om ze te scannen en hun bijbehorende plugin of thema te identificeren.

en: Items below seem to be orphaned. However, please ensure you only delete entries you are certain are safe to remove.
nl_NL: Onderstaande items lijken verweesd te zijn. Zorg er echter voor dat u alleen items verwijdert waarvan u zeker weet dat het veilig is om ze te verwijderen.

en: Items per page
nl_NL: Items per pagina

en: Items to clean
nl_NL: Items om op te schonen

en: Items to clean:
nl_NL: Items om op te schonen:

en: Items to scan
nl_NL: Items om te scannen

en: Items will not be assigned to any plugin/theme and will be marked as 'not scanned'
nl_NL: Items worden niet toegewezen aan een plugin/thema en worden gemarkeerd als 'niet gescand'

en: Keep Last
nl_NL: Laatste behouden

en: Keep data from the last X days from being displayed or cleaned. The plugin will only show and clean data older than the number of days or items you specify.
nl_NL: Behoud gegevens van de laatste X dagen zodat deze niet worden weergegeven of opgeschoond. De plugin toont en schoont alleen gegevens op die ouder zijn dan het aantal dagen of items dat u opgeeft.

en: Keep last
nl_NL: Laatste behouden

en: Keep the last N items per post or entity and delete the rest.
nl_NL: Behoud de laatste N items per bericht of entiteit en verwijder de rest.

en: Keep the last X items for each parent (e.g., the last 5 revisions per post). If an item has no parent, keep the last X items globally.
nl_NL: Behoud de laatste X items voor elke parent (bijv. de laatste 5 revisies per bericht). Als een item geen parent heeft, behoud dan globaal de laatste X items.

en: Keep the latest items per day and delete older ones.
nl_NL: Behoud de nieuwste items per dag en verwijder oudere.

en: Known plugins using this item
nl_NL: Bekende plugins die dit item gebruiken

en: Known themes using this item
nl_NL: Bekende thema's die dit item gebruiken

en: Language
nl_NL: Taal

en: Last 30 days
nl_NL: Laatste 30 dagen

en: Last 7 days
nl_NL: Laatste 7 dagen

en: Last 90 days
nl_NL: Laatste 90 dagen

en: Last analytics execution failed on:
nl_NL: Laatste analyse-uitvoering mislukte op:

en: Last analytics execution was successful on:
nl_NL: Laatste analyse-uitvoering was succesvol op:

en: Last failed addons activity execution
nl_NL: Laatste mislukte add-ons activiteit uitvoering

en: Last failed analytics execution
nl_NL: Laatste mislukte analytics-uitvoering

en: Last info refresh:
nl_NL: Laatste info verversing:

en: Last run:
nl_NL: Laatste run:

en: Last successful addons activity execution
nl_NL: Laatste succesvolle add-ons activiteit uitvoering

en: Last successful analytics execution
nl_NL: Laatste succesvolle analytics-uitvoering

en: Launch offer
nl_NL: Introductieaanbieding

en: Learn more about Premium features
nl_NL: Meer informatie over Premium-functies

en: Left sidebar menu
nl_NL: Linker zijbalk menu

en: Less accurate
nl_NL: Minder nauwkeurig

en: License
nl_NL: Licentie

en: License activated successfully.
nl_NL: Licentie succesvol geactiveerd.

en: License check completed.
nl_NL: Licentiecontrole voltooid.

en: License deactivated successfully.
nl_NL: Licentie succesvol gedeactiveerd.

[ctx: License expiration date format (e.g. December 10, 2025)]
en: F j, Y
nl_NL: j F Y

en: License expiry/renewal
nl_NL: Licentie verloop/verlenging

en: License key
nl_NL: Licentiesleutel

en: License plan
nl_NL: Licentieplan

en: License status
nl_NL: Licentiestatus

en: Lifetime
nl_NL: Levenslang

en: Lighter database
nl_NL: Lichtere database

en: Limited
nl_NL: Beperkt

en: Loading ...
nl_NL: Laden ...

en: Loading data...
nl_NL: Gegevens laden...

en: Loading settings...
nl_NL: Instellingen laden...

en: Local & remote scan
nl_NL: Lokale & externe scan

en: Local scan
nl_NL: Lokale scan

en: Local scan only
nl_NL: Alleen lokale scan

en: Local time
nl_NL: Lokale tijd

en: Log date (UTC)
nl_NL: Logdatum (UTC)

en: Lost space
nl_NL: Verloren ruimte

en: Manage and deeply clean Tables, Options, Post Meta, User Meta, Transients, and Cron Jobs.
nl_NL: Beheer en schoon Tabellen, Opties, Berichtmeta, Gebruikersmeta, Transients en Cron Jobs diepgaand op.

en: Manage your license from this section.
nl_NL: Beheer uw licentie vanuit deze sectie.

en: Manual corrections
nl_NL: Handmatige correcties

en: Many Premium Features
nl_NL: Veel Premium functies

en: Max execution time
nl_NL: Maximale uitvoeringstijd

en: Max retries reached
nl_NL: Max. pogingen bereikt

en: Maybe Later
nl_NL: Misschien later

en: Memory Limit
nl_NL: Geheugenlimiet

en: Memory limit
nl_NL: Geheugenlimiet

en: Menu placement
nl_NL: Menuplaatsing

en: Message
nl_NL: Bericht

en: Meta / relations
nl_NL: Meta / relaties

en: Meta key
nl_NL: Meta sleutel

en: Meta value
nl_NL: Meta waarde

en: Missing user ID
nl_NL: Ontbrekende gebruikers-ID

en: Monitor per-table size and row count trends to spot issues early.
nl_NL: Monitor trends in grootte en rijaantallen per tabel om problemen vroegtijdig te signaleren.

en: Monthly
nl_NL: Maandelijks

en: More accurate
nl_NL: Nauwkeuriger

en: More info
nl_NL: Meer info

en: Multisite support
nl_NL: Multisite ondersteuning

en: Multisite: filter by site
nl_NL: Multisite: filter op site

en: My account
nl_NL: Mijn account

en: MySQL version
nl_NL: MySQL-versie

en: N/A
nl_NL: N.v.t.

en: Name
nl_NL: Naam

en: Name & start date are required
nl_NL: Naam & startdatum zijn verplicht

en: Name not found!
nl_NL: Naam niet gevonden!

en: Name:
nl_NL: Naam:

en: Native WP functions
nl_NL: Native WP-functies

en: Need more WooCommerce optimization?
nl_NL: Meer WooCommerce optimalisatie nodig?

en: Network active plugins
nl_NL: Netwerk-actieve plugins

en: Network admin menu
nl_NL: Netwerkbeheer menu

en: Never expires
nl_NL: Verloopt nooit

en: New automated task
nl_NL: Nieuwe geautomatiseerde taak

en: New!
nl_NL: Nieuw!

en: Next run
nl_NL: Volgende run

en: Next run:
nl_NL: Volgende run:

en: No
nl_NL: Nee

en: No action selected!
nl_NL: Geen actie geselecteerd!

en: No activity found for the applied filters. Try different filters.
nl_NL: Geen activiteit gevonden voor de toegepaste filters. Probeer andere filters.

en: No activity found!
nl_NL: Geen activiteit gevonden!

en: No columns found.
nl_NL: Geen kolommen gevonden.

en: No count
nl_NL: Geen telling

en: No create statement available.
nl_NL: Geen create-statement beschikbaar.

en: No credits found associated with your license.
nl_NL: Geen tegoeden gevonden die gekoppeld zijn aan uw licentie.

en: No credits found for your Pro license. Please buy or redeem credits to use the remote scan feature.
nl_NL: Geen credits gevonden voor uw Pro-licentie. Koop of wissel alstublieft credits in om de functie voor externe scans te gebruiken.

en: No custom addons found.
nl_NL: Geen aangepaste add-ons gevonden.

en: No data available
nl_NL: Geen gegevens beschikbaar

en: No data available!
nl_NL: Geen gegevens beschikbaar!

en: No data found
nl_NL: Geen gegevens gevonden

en: No data found.
nl_NL: Geen gegevens gevonden.

en: No data to import. You can uninstall the previous version(s)
nl_NL: Geen gegevens om te importeren. U kunt de vorige versie(s) verwijderen

en: No events recorded
nl_NL: Geen gebeurtenissen geregistreerd

en: No indexes found.
nl_NL: Geen indexen gevonden.

en: No items are kept with this configuration.
nl_NL: Er worden geen items bewaard met deze configuratie.

en: No items selected!
nl_NL: Geen items geselecteerd!

en: No license key found to check.
nl_NL: Geen licentiesleutel gevonden om te controleren.

en: No operations selected yet
nl_NL: Nog geen operaties geselecteerd

en: No remote scan credits available. Buy or redeem credits to use remote scan.
nl_NL: Geen credits voor externe scans beschikbaar. Koop of wissel credits in om externe scans te gebruiken.

en: No status data available.
nl_NL: Geen statusgegevens beschikbaar.

en: No structure data available.
nl_NL: Geen structuurgegevens beschikbaar.

en: No tables match your search.
nl_NL: Geen tabellen gevonden die overeenkomen met uw zoekopdracht.

en: No tasks found!
nl_NL: Geen taken gevonden!

en: No, not good enough
nl_NL: Nee, niet goed genoeg

en: Non-public
nl_NL: Niet-openbaar

en: Not installed
nl_NL: Niet geïnstalleerd

en: Not scanned
nl_NL: Niet gescand

en: Not scanned yet!
nl_NL: Nog niet gescand!

en: Not supported
nl_NL: Niet ondersteund

en: Not supported!
nl_NL: Niet ondersteund!

en: Note:
nl_NL: Opmerking:

en: Note: Analytics data is refreshed every 24 hours.
nl_NL: Opmerking: Analysegegevens worden elke 24 uur vernieuwd.

en: Ok, you deserved it
nl_NL: Oké, u heeft het verdiend

en: Once
nl_NL: Eenmalig

en: Once cleaned, this action cannot be undone!
nl_NL: Eenmaal opgeschoond, kan deze actie niet ongedaan worden gemaakt!

en: Once daily
nl_NL: Eens per dag

en: Once deleted, this action cannot be undone!
nl_NL: Eenmaal verwijderd, kan deze actie niet ongedaan worden gemaakt!

en: Once emptied, this action cannot be undone!
nl_NL: Eenmaal leeggemaakt, kan deze actie niet ongedaan worden gemaakt!

en: Once hourly
nl_NL: Eens per uur

en: Once monthly
nl_NL: Eens per maand

en: Once weekly
nl_NL: Eens per week

en: Once you activate, deactivate or uninstall addons, they will appear here.
nl_NL: Zodra u add-ons activeert, deactiveert of verwijdert, verschijnen ze hier.

en: Optimize
nl_NL: Optimaliseren

en: Optimize tables
nl_NL: Tabellen optimaliseren

en: Option name
nl_NL: Optienaam

en: Options
nl_NL: Opties

en: Orphan
nl_NL: Verweesd

en: Orphan logs
nl_NL: Verweesde logs

en: Orphaned customer analytics
nl_NL: Verweesde klantanalyses

en: Orphaned product variations
nl_NL: Verweesde productvariaties

en: Orphans
nl_NL: Verweesden

en: Other settings
nl_NL: Overige instellingen

en: Other settings to configure the plugin behavior.
nl_NL: Overige instellingen om het gedrag van de plugin te configureren.

en: Override manual corrections?
nl_NL: Handmatige correcties overschrijven?

en: Overview
nl_NL: Overzicht

en: PHP version
nl_NL: PHP-versie

en: Parent theme
nl_NL: Hoofdthema

en: Partial match
nl_NL: Gedeeltelijke match

en: Partial match scan
nl_NL: Gedeeltelijke match scan

en: Partially successful
nl_NL: Gedeeltelijk succesvol

en: Paused
nl_NL: Gepauzeerd

en: Paused Tasks
nl_NL: Gepauzeerde taken

en: Performance settings
nl_NL: Prestatie-instellingen

en: Places the plugin menu on the left side of your WP Admin
nl_NL: Plaatst het plugin-menu aan de linkerkant van uw WP Admin

en: Places the plugin menu on the left side of your WP Network Admin.
nl_NL: Plaatst het plugin-menu aan de linkerkant van uw WP Netwerkbeheer.

en: Places the plugin menu under the WP Tools menu
nl_NL: Plaatst het plugin-menu onder het WP Gereedschap menu

en: Please activate your license key to receive plugin updates.
nl_NL: Activeer alstublieft uw licentiesleutel om plugin-updates te ontvangen.

en: Please activate your plugin license first to perform a remote scan.
nl_NL: Activeer alstublieft eerst uw pluginlicentie om een externe scan uit te voeren.

en: Please enter a credit code.
nl_NL: Alstublieft, voer een tegoedcode in.

en: Please enter a valid number
nl_NL: Voer alstublieft een geldig nummer in

en: Please select a table!
nl_NL: Selecteer alstublieft een tabel!

en: Please select an action to apply!
nl_NL: Selecteer alstublieft een actie om toe te passen!

en: Please select at least one item to apply the action!
nl_NL: Selecteer alstublieft ten minste één item om de actie toe te passen!

en: Please select valid start and end dates.
nl_NL: Selecteer alstublieft geldige start- en einddatums.

en: Please upgrade WordPress to %s or higher to use the plugin without issues.
nl_NL: Upgrade alstublieft WordPress naar %s of hoger om de plugin zonder problemen te gebruiken.

en: Please upgrade your PHP to %s or higher to use the plugin without issues.
nl_NL: Upgrade alstublieft uw PHP naar %s of hoger om de plugin zonder problemen te gebruiken.

en: Plugins cron jobs
nl_NL: Plugin cron jobs

en: Plugins items
nl_NL: Plugin items

en: Plugins meta
nl_NL: Plugin meta

en: Plugins options
nl_NL: Plugin opties

en: Plugins post types
nl_NL: Berichttypen van plugins

en: Plugins tables
nl_NL: Plugin tabellen

en: Plugins transients
nl_NL: Plugin transients

en: Post ID
nl_NL: Bericht ID

en: Post Max Size
nl_NL: Maximale berichtgrootte

en: Post meta
nl_NL: Berichtmeta

en: Post type
nl_NL: Berichttype

en: Post type:
nl_NL: Berichttype:

en: Post types
nl_NL: Berichttypen

en: Posts
nl_NL: Berichten

en: Posts count
nl_NL: Aantal berichten

en: Posts count >
nl_NL: Aantal berichten >

en: Pre-sale Question
nl_NL: Pre-sale vraag

en: Prefix status
nl_NL: Prefixstatus

en: Premium Features Selected
nl_NL: Premium functies geselecteerd

en: Premium items (won't be cleaned)
nl_NL: Premium items (worden niet opgeschoond)

en: Premium only
nl_NL: Alleen Premium

en: Preparing items to scan
nl_NL: Items voorbereiden om te scannen

en: Preparing local scan results
nl_NL: Lokale scanresultaten voorbereiden

en: Preserve items from the last X days from being cleaned.
nl_NL: Behoud items van de laatste X dagen zodat ze niet worden opgeschoond.

en: Preserve your -Keep Last- settings and configurations
nl_NL: Behoud uw instellingen en configuraties voor 'Laatste behouden'

en: Prevent taking action on WordPress items
nl_NL: Voorkom acties op WordPress items

en: Preview before you clean
nl_NL: Voorbeeld bekijken voor u opschoont

en: Primary key
nl_NL: Primaire sleutel

en: Priority Support
nl_NL: Prioriteit Ondersteuning

en: Priority email support
nl_NL: Prioriteit e-mailondersteuning

en: Priority support
nl_NL: Prioriteit ondersteuning

en: Pro - lifetime
nl_NL: Pro - levenslang

en: Pro-lifetime
nl_NL: Pro-levenslang

en: Proceed
nl_NL: Doorgaan

en: Processing ...
nl_NL: Verwerken ...

en: Processing, please wait...
nl_NL: Verwerken, even geduld...

en: Property
nl_NL: Eigenschap

en: Public
nl_NL: Openbaar

en: Purge
nl_NL: Opschonen

en: Purge %s?
nl_NL: Opschonen %s?

en: Purge all
nl_NL: Alles opschonen

en: Purge all item types?
nl_NL: Alle itemtypen opschonen?

en: Purge completed successfully!
nl_NL: Opschonen succesvol afgerond!

en: Purging…
nl_NL: Bezig met opschonen…

en: Quick ranges
nl_NL: Snelle bereiken

en: Quickly locate items to clean, optimize, or manage with preset filters.
nl_NL: Vind snel items om op te schonen, te optimaliseren of te beheren met vooraf ingestelde filters.

en: Raw data
nl_NL: Ruwe data

en: Read more
nl_NL: Lees meer

en: Recommended
nl_NL: Aanbevolen

en: Recommended for WooCommerce stores
nl_NL: Aanbevolen voor WooCommerce winkels

en: Redeem
nl_NL: Inwisselen

en: Redeem credit code
nl_NL: Tegoedcode inwisselen

en: Redeeming...
nl_NL: Inwisselen...

en: Reduce CPU usage
nl_NL: CPU-gebruik verminderen

en: Refresh
nl_NL: Verversen

en: Refresh all
nl_NL: Alles verversen

en: Refresh analytics
nl_NL: Analyses vernieuwen

en: Refresh credits info
nl_NL: Tegoedinformatie verversen

en: Refresh data
nl_NL: Gegevens vernieuwen

en: Refresh info
nl_NL: Info vernieuwen

en: Refresh the statistics for the selected tables.
nl_NL: Ververs de statistieken voor de geselecteerde tabellen.

en: Refreshing ..
nl_NL: Vernieuwen ..

en: Refreshing...
nl_NL: Vernieuwen...

en: Regex scan (skipped)
nl_NL: Regex scan (overgeslagen)

en: Remind me in a week
nl_NL: Herinner mij over een week

en: Remind me later
nl_NL: Herinner mij later

en: Remote Scan Credits
nl_NL: Credits voor externe scans

en: Remote Scan Credits:
nl_NL: Credits voor externe scans:

en: Remote SmartScan™
nl_NL: Externe SmartScan™

en: Remote scan
nl_NL: Externe scan

en: Remote scan credits
nl_NL: Externe scan credits

en: Remote scan daily limit reached. Wait for reset or upgrade for higher limits.
nl_NL: Dagelijkse limiet voor externe scans bereikt. Wacht op reset of upgrade voor hogere limieten.

en: Repair
nl_NL: Repareren

en: Repair a possibly corrupted table (for certain storage engines only).
nl_NL: Repareer een mogelijk beschadigde tabel (alleen voor bepaalde storage engines).

en: Repair tables
nl_NL: Tabellen repareren

en: Request failed
nl_NL: Verzoek mislukt

en: Requesting remote scan
nl_NL: Externe scan aanvragen

en: Reset filters
nl_NL: Filters resetten

en: Retention by count
nl_NL: Behoud op aantal

en: Retention by date
nl_NL: Behoud op datum

en: Retry
nl_NL: Opnieuw

en: Retry sending the request
nl_NL: Opnieuw proberen het verzoek te verzenden

en: Retrying...
nl_NL: Opnieuw proberen...

en: Revisions
nl_NL: Revisies

en: Revisions, Auto drafts, unused postmeta, unused usermeta, expired transients, and more.
nl_NL: Revisies, automatische concepten, ongebruikte berichtmeta, ongebruikte gebruikersmeta, verlopen transients en meer.

en: Rows
nl_NL: Rijen

en: Run cleanup
nl_NL: Opschoning uitvoeren

en: Run selected cleanups
nl_NL: Voer geselecteerde opschoningen uit

en: Running now
nl_NL: Draait nu

en: Runs in %s
nl_NL: Draait over %s

en: Safe one-click cleanup
nl_NL: Veilige opschoning met één klik

en: Save
nl_NL: Opslaan

en: Save settings
nl_NL: Instellingen opslaan

en: Saved custom addons
nl_NL: Opgeslagen aangepaste add-ons

en: Saving...
nl_NL: Opslaan...

en: Scan completed
nl_NL: Scan voltooid

en: Scan in progress
nl_NL: Scan bezig

en: Scan max execution time
nl_NL: Maximale scantijd

en: Scan options, tables, post meta, and more to identify their plugin/theme owners and detect orphans.
nl_NL: Scan opties, tabellen, berichtmeta en meer om hun plugin/thema-eigenaren te identificeren en verweesde items te detecteren.

en: Scan progress
nl_NL: Scanvoortgang

en: Scan settings
nl_NL: Scaninstellingen

en: Scan started
nl_NL: Scan gestart

en: Scan stopped
nl_NL: Scan gestopt

en: Scan timeout occurred!
nl_NL: Scan timeout opgetreden!

en: Scan type
nl_NL: Scantype

en: Scanning…
nl_NL: Bezig met scannen…

en: Scheduled at (UTC)
nl_NL: Gepland op (UTC)

en: Search and filter activities
nl_NL: Zoek en filter activiteiten

en: Search for
nl_NL: Zoeken naar

en: Search in
nl_NL: Zoek in

en: Search saved custom addons
nl_NL: Opgeslagen aangepaste add-ons zoeken

en: Search...
nl_NL: Zoeken...

en: Security check failed! Invalid nonce.
nl_NL: Beveiligingscontrole mislukt! Ongeldige nonce.

en: See exactly tables added/deleted
nl_NL: Zie precies welke tabellen zijn toegevoegd/verwijderd

en: See what was cleaned and when
nl_NL: Zie wat er is opgeschoond en wanneer

en: See when an addon was activated or removed
nl_NL: Zie wanneer een add-on is geactiveerd of verwijderd

en: See when plugins are activated, deactivated, or uninstalled, then filter the timeline.
nl_NL: Zie wanneer plugins worden geactiveerd, gedeactiveerd of verwijderd, en filter vervolgens de tijdlijn.

en: Select All
nl_NL: Alles selecteren

en: Select a plugin
nl_NL: Selecteer een plugin

en: Select a theme
nl_NL: Selecteer een thema

en: Select actions to do
nl_NL: Selecteer uit te voeren acties

en: Select items to clean
nl_NL: Selecteer items om op te schonen

en: Select items…
nl_NL: Selecteer items…

en: Select one or more tables to view analytics.
nl_NL: Selecteer een of meer tabellen om analyses te bekijken.

en: Select tables ...
nl_NL: Selecteer tabellen ...

en: Select the items you want to import or actions to perform
nl_NL: Selecteer de items die u wilt importeren of acties om uit te voeren

en: Select the scan configuration
nl_NL: Selecteer de scanconfiguratie

en: Select where to display the plugin menu.
nl_NL: Selecteer waar het plugin-menu moet worden weergegeven.

en: Select which tabs to hide or show in the plugin menu.
nl_NL: Selecteer welke tabbladen u wilt verbergen of tonen in het plugin-menu.

en: Selected
nl_NL: Geselecteerd

en: Send this correction anonymously to the plugin server?
nl_NL: Deze correctie anoniem naar de plugin-server verzenden?

en: Server is under maintenance. Please retry again after few minutes
nl_NL: Server is in onderhoud. Probeer het over een paar minuten opnieuw

en: Set autoload to No
nl_NL: Stel autoload in op Nee

en: Set autoload to Yes
nl_NL: Stel autoload in op Ja

en: Setting autoload to No can improve the performance of your website by reducing the number of options loaded on each page.
nl_NL: Autoload instellen op Nee kan de prestaties van uw site verbeteren door het aantal geladen opties op elke pagina te verminderen.

en: Setting autoload to No can improve the performance of your website by reducing the number of transients loaded on each page.
nl_NL: Autoload instellen op Nee kan de prestaties van uw site verbeteren door het aantal geladen transients op elke pagina te verminderen.

en: Setting autoload to Yes can decrease the performance of your website if you have a lot of options set to autoload.
nl_NL: Autoload instellen op Ja kan de prestaties van uw site verminderen als u veel opties heeft ingesteld op autoload.

en: Setting autoload to Yes can decrease the performance of your website if you have a lot of transients set to autoload.
nl_NL: Autoload instellen op Ja kan de prestaties van uw site verminderen als u veel transients heeft ingesteld op autoload.

en: Settings
nl_NL: Instellingen

en: Show all
nl_NL: Alles weergeven

en: Show balance
nl_NL: Toon saldo

en: Show filters
nl_NL: Toon filters

en: Show formatted value
nl_NL: Toon geformatteerde waarde

en: Show manual corrections only
nl_NL: Toon alleen handmatige correcties

en: Show original value
nl_NL: Toon originele waarde

en: Show tables with invalid prefix
nl_NL: Toon tabellen met ongeldige prefix

en: Site inactive
nl_NL: Site inactief

en: Size
nl_NL: Grootte

en: Size big than
nl_NL: Grootte groter dan

en: Skip the queue and get help from the developers faster.
nl_NL: Sla de wachtrij over en krijg sneller hulp van de ontwikkelaars.

en: Some cron jobs were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige cron jobs zijn succesvol verwijderd; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some items were updated successfully; others were skipped because they belong to WordPress core or Advanced Database Cleaner plugin and cannot be categorized manually.
nl_NL: Sommige items zijn succesvol geüpdatet; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core of de Advanced Database Cleaner plugin behoren en niet handmatig kunnen worden gecategoriseerd.

en: Some options were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige opties zijn succesvol verwijderd; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some options were updated successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige opties zijn succesvol geüpdatet; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some post meta was deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige bericht meta is succesvol verwijderd; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some post types were purged successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige berichttypen zijn succesvol opgeschoond; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some tables were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige tabellen zijn succesvol verwijderd; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some tables were emptied successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige tabellen zijn succesvol geleegd; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some transients were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige transients zijn succesvol verwijderd; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some transients were updated successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige transients zijn succesvol geüpdatet; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Some user meta was deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: Sommige gebruikers meta is succesvol verwijderd; andere zijn overgeslagen omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: Spam comments
nl_NL: Spam-reacties

en: Specifies the duration (in milliseconds) for which the plugin can utilize the CPU before pausing. Try decreasing this value if you notice performance issues during scans, especially on shared hosting environments.
nl_NL: Specificeert de duur (in milliseconden) waarvoor de plugin de CPU kan gebruiken voordat deze pauzeert. Probeer deze waarde te verlagen als u prestatieproblemen opmerkt tijdens scans, vooral op gedeelde hostingomgevingen.

en: Specifies the duration (in milliseconds) for which the plugin pauses to allow other processes to utilize the CPU. Try increasing this value if you notice performance issues during scans, especially on shared hosting environments.
nl_NL: Specificeert de duur (in milliseconden) waarvoor de plugin pauzeert om andere processen de CPU te laten gebruiken. Probeer deze waarde te verhogen als u prestatieproblemen opmerkt tijdens scans, vooral op gedeelde hostingomgevingen.

en: Specifies the maximum execution time for scan operations in seconds. Adjusting this value can help prevent long-running scans from causing timeout issues. Default is 0, which means the plugin will decide the best value.
nl_NL: Specificeert de maximale uitvoeringstijd voor scanoperaties in seconden. Het aanpassen van deze waarde kan helpen voorkomen dat langdurige scans timeout-problemen veroorzaken. Standaard is 0, wat betekent dat de plugin de beste waarde bepaalt.

en: Specifies the number of lines to process in each batch when reading files. Adjusting this value can help optimize performance and memory usage.
nl_NL: Specificeert het aantal regels dat in elke batch moet worden verwerkt bij het lezen van bestanden. Het aanpassen van deze waarde kan helpen bij het optimaliseren van prestaties en geheugengebruik.

en: Specifies the number of rows to process in each batch when reading database tables. Reducing this value can help optimize performance and memory usage when dealing with large tables.
nl_NL: Specificeert het aantal rijen dat in elke batch moet worden verwerkt bij het lezen van databasetabellen. Het verlagen van deze waarde kan helpen de prestaties en het geheugengebruik te optimaliseren bij het omgaan met grote tabellen.

en: Specifies the size (in kilobytes) of the content chunk read from a file in each iteration. Reducing this value may help prevent memory issues when processing large files.
nl_NL: Specificeert de grootte (in kilobytes) van de inhoudsbrok die in elke iteratie uit een bestand wordt gelezen. Het verminderen van deze waarde kan helpen geheugenproblemen te voorkomen bij het verwerken van grote bestanden.

en: Speed up & clean your WooCommerce store with WOptimize
nl_NL: Versnel en ruim uw WooCommerce winkel op met WOptimize

en: Standard plan
nl_NL: Standaard plan

en: Standard plan (lifetime)
nl_NL: Standaard plan (levenslang)

en: Start a scan for cron jobs
nl_NL: Start een scan voor cron jobs

en: Start a scan for options
nl_NL: Start een scan voor opties

en: Start a scan for post meta
nl_NL: Start een scan voor berichtmeta

en: Start a scan for post types
nl_NL: Start een scan voor berichttypen

en: Start a scan for tables
nl_NL: Start een scan voor tabellen

en: Start a scan for transients
nl_NL: Start een scan voor transients

en: Start a scan for user meta
nl_NL: Start een scan voor gebruikersmeta

en: Start date cannot be after end date.
nl_NL: Startdatum kan niet na de einddatum liggen.

en: Start date:
nl_NL: Startdatum:

en: Start the scan
nl_NL: Start de scan

en: Start time
nl_NL: Starttijd

en: Starter plan (lifetime)
nl_NL: Starter plan (levenslang)

en: Step 1
nl_NL: Stap 1

en: Step 2
nl_NL: Stap 2

en: Step 3
nl_NL: Stap 3

en: Step 4
nl_NL: Stap 4

en: Stop the scan
nl_NL: Stop de scan

en: Stopping scan...
nl_NL: Scan stoppen...

en: Submenu under tools
nl_NL: Submenu onder gereedschap

en: Submit your verified corrections to improve global scan accuracy.
nl_NL: Dien uw geverifieerde correcties in om de wereldwijde scannauwkeurigheid te verbeteren.

en: Success!
nl_NL: Succes!

en: Successful
nl_NL: Succesvol

en: Successfully saved!
nl_NL: Succesvol opgeslagen!

en: Summary
nl_NL: Samenvatting

en: Support
nl_NL: Ondersteuning

en: Supported
nl_NL: Ondersteund

en: Synchronize balance
nl_NL: Saldo synchroniseren

en: Synchronizing your balance...
nl_NL: Uw saldo wordt gesynchroniseerd...

en: System info
nl_NL: Systeeminformatie

en: Table Rows
nl_NL: Tabelrijen

en: Table Status
nl_NL: Tabelstatus

en: Table Structure
nl_NL: Tabelstructuur

en: Table name
nl_NL: Tabelnaam

en: Table size
nl_NL: Tabelgrootte

en: Table status
nl_NL: Tabelstatus

en: Table:
nl_NL: Tabel:

en: Tables
nl_NL: Tabellen

en: Tables added
nl_NL: Tabellen toegevoegd

en: Tables added on:
nl_NL: Tabellen toegevoegd op:

en: Tables analytics
nl_NL: Tabellen analyses

en: Tables count
nl_NL: Aantal tabellen

en: Tables count chart
nl_NL: Aantal tabellen grafiek

en: Tables deleted
nl_NL: Tabellen verwijderd

en: Tables deleted on:
nl_NL: Tabellen verwijderd op:

en: Tables growth analytics
nl_NL: Tabellen groei-analyse

en: Tables size charts
nl_NL: Tabellen grootte grafieken

en: Target specific sub-sites when reviewing or cleaning data.
nl_NL: Richt u op specifieke subsites bij het beoordelen of opschonen van gegevens.

en: Task name
nl_NL: Taaknaam

en: Task to delete: %s
nl_NL: Taak om te verwijderen: %s

en: Term order
nl_NL: Term volgorde

en: Term taxonomy ID
nl_NL: Term taxonomie ID

en: The Free and old Pro versions can be uninstalled since you are using the newest Premium version
nl_NL: De gratis en oude Pro-versies kunnen worden verwijderd omdat u de nieuwste Premium-versie gebruikt

en: The Free version can be uninstalled since you are using the Premium version
nl_NL: De gratis versie kan worden verwijderd omdat u de Premium-versie gebruikt

en: The InnoDB storage engine is not supported by your MySQL server. Conversion cannot be performed.
nl_NL: De InnoDB-opslagengine wordt niet ondersteund door uw MySQL-server. Conversie kan niet worden uitgevoerd.

en: The Log file is not readable or does not exist.
nl_NL: Het logbestand is niet leesbaar of bestaat niet.

en: The SQL statement used to create this table. Useful for documentation or recreating the table structure elsewhere.
nl_NL: De SQL-statement die is gebruikt om deze tabel te maken. Handig voor documentatie of het elders opnieuw creëren van de tabelstructuur.

en: The cron jobs below have no registered actions. Review and delete those that are obsolete.
nl_NL: De onderstaande cron jobs hebben geen geregistreerde acties. Bekijk ze en verwijder de verouderde items.

en: The following operations are only available in the premium version and will not be cleaned:
nl_NL: De volgende operaties zijn alleen beschikbaar in de premium versie en zullen niet worden opgeschoond:

en: The free version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the premium version is active.
nl_NL: De gratis versie van Advanced DB Cleaner is gedeactiveerd omdat de premium versie actief is.

en: The free version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the pro version is active.
nl_NL: De gratis versie van Advanced DB Cleaner is gedeactiveerd omdat de pro-versie actief is.

en: The key you entered belongs to a bundle, please use the product specific license key.
nl_NL: De sleutel die u heeft ingevoerd behoort tot een bundel, gebruik alstublieft de productspecifieke licentiesleutel.

en: The local scan results will be transmitted to a remote database to enhance the accuracy of results and provide more detailed information about the items. No sensitive data is sent.
nl_NL: De lokale scanresultaten worden verzonden naar een externe database om de nauwkeurigheid van de resultaten te verbeteren en meer gedetailleerde informatie over de items te bieden. Er worden geen gevoelige gegevens verzonden.

en: The log file cannot be loaded since its size exceeds the limit. You can access it directly via: %s
nl_NL: Het logbestand kan niet worden geladen omdat de grootte de limiet overschrijdt. U kunt het direct benaderen via: %s

en: The most advanced Database Cleaner for WordPress. Clean database by deleting orphaned items such as old "revisions", "old drafts", optimize database, and more.
nl_NL: De meest geavanceerde Database Cleaner voor WordPress. Schoon de database op door verweesde items zoals oude "revisies" en "oude concepten" te verwijderen, de database te optimaliseren en meer.

en: The old Pro version can be uninstalled since you are using the newest Premium version
nl_NL: De oude Pro-versie kan worden verwijderd omdat u de nieuwste Premium-versie gebruikt

en: The optimization reorganizes the physical storage of table data to reduce storage space and improve efficiency when accessing the table
nl_NL: De optimalisatie reorganiseert de fysieke opslag van tabelgegevens om opslagruimte te verminderen en de efficiëntie bij toegang tot de tabel te verbeteren

en: The plugin could not reach the WordPress REST API at %s. This usually means the REST URL prefix has been customized on your site (for example /wp-json/ changed to /api/) without applying the 'rest_url_prefix' filter. Please contact your developer or hosting support.
nl_NL: De plugin kon de WordPress REST API op %s niet bereiken. Dit betekent meestal dat het REST URL-voorvoegsel op uw site is aangepast (bijvoorbeeld /wp-json/ gewijzigd naar /api/) zonder het 'rest_url_prefix'-filter toe te passen. Neem alstublieft contact op met uw ontwikkelaar of hostingondersteuning.

en: The plugin or theme the item belongs to, determined after running a scan. If uncertain, an estimated likelihood (%) is shown, the higher the percentage, the more likely the item belongs to that plugin/theme.
nl_NL: De plugin of het thema waar het item bij hoort, bepaald na het uitvoeren van een scan. Indien onzeker, wordt een geschatte waarschijnlijkheid (%) getoond; hoe hoger het percentage, hoe waarschijnlijker het is dat het item bij die plugin/dat thema hoort.

en: The plugin will begin by scanning items against your local files, then it will anonymously send the scan results to a secure remote database for more accurate results.
nl_NL: De plugin begint met het scannen van items tegen uw lokale bestanden, en stuurt vervolgens anoniem de scanresultaten naar een beveiligde externe database voor nauwkeurigere resultaten.

en: The plugin will only scan your items against your local files; no data will be sent to the remote database.
nl_NL: De plugin scant uw items alleen tegen uw lokale bestanden; er worden geen gegevens naar de externe database verzonden.

en: The pro version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the newest premium version is active.
nl_NL: De pro-versie van Advanced DB Cleaner is gedeactiveerd omdat de nieuwste premium versie actief is.

en: The remote database cannot scan such a large number of items. Contact the plugin developer for more information.
nl_NL: De externe database kan een dergelijk groot aantal items niet scannen. Neem contact op met de ontwikkelaar van de plugin voor meer informatie.

en: The remote scan is a powerful feature that enhances largely the accuracy of the scan results. Since it costs ongoing charges to maintain, it is not included in the lifetime plan. There are two ways to use it:
nl_NL: De externe scan is een krachtige functie die de nauwkeurigheid van de scanresultaten aanzienlijk verbetert. Omdat het doorlopende kosten met zich meebrengt om te onderhouden, is het niet inbegrepen in het levenslange abonnement. Er zijn twee manieren om het te gebruiken:

en: The remote server is being prepared for maintenance. Please try again later.
nl_NL: De externe server wordt voorbereid op onderhoud. Probeer het alstublieft later opnieuw.

en: The remote server is under maintenance. Please try again later.
nl_NL: De externe server is in onderhoud. Probeer het alstublieft later opnieuw.

en: The retention by items is available in the premium version.
nl_NL: Behoud op basis van items is beschikbaar in de premium versie.

en: The scan allows the identification of the plugins or themes to which the items belong.
nl_NL: De scan maakt de identificatie mogelijk van de plugins of thema's waartoe de items behoren.

en: The scan cannot start!
nl_NL: De scan kan niet starten!

en: The scan process identifies to which plugin/theme a table, option, or other element belongs. You can customize this process using the scan settings below.
nl_NL: Het scanproces identificeert bij welke plugin/thema een tabel, optie of ander element hoort. U kunt dit proces aanpassen met behulp van de onderstaande scaninstellingen.

en: The scan will attempt to find exact matches for items names in the previously collected files.
nl_NL: De scan zal proberen exacte overeenkomsten te vinden voor itemnamen in de eerder verzamelde bestanden.

en: The scan will identify which plugins or themes your items are associated with
nl_NL: De scan zal identificeren met welke plugins of thema's uw items geassocieerd zijn

en: The selected cron jobs could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde cron jobs konden niet worden verwijderd omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected items could not be edited because they belong to WordPress core or Advanced Database Cleaner plugin.
nl_NL: De geselecteerde items konden niet worden bewerkt omdat ze tot WordPress core of de Advanced Database Cleaner plugin behoren.

en: The selected options could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde opties konden niet worden verwijderd omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected options could not have their autoload edited because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De autoload van de geselecteerde opties kon niet worden bewerkt omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected post meta could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde bericht meta kon niet worden verwijderd omdat deze tot WordPress core behoort en beschermd is.

en: The selected post types could not be purged because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde berichttypen konden niet worden opgeschoond omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected tables could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde tabellen konden niet worden verwijderd omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected tables could not be emptied because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde tabellen konden niet worden geleegd omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected transients could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde transients konden niet worden verwijderd omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected transients could not have their autoload edited because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De autoload van de geselecteerde transients kon niet worden bewerkt omdat ze tot WordPress core behoren en beschermd zijn.

en: The selected user meta could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
nl_NL: De geselecteerde gebruikers meta kon niet worden verwijderd omdat deze tot WordPress core behoort en beschermd is.

en: The server is scanning your items...
nl_NL: De server scant uw items...

en: The table could not be converted. Please try again later.
nl_NL: De tabel kon niet worden geconverteerd. Probeer het alstublieft later opnieuw.

en: The table is corrupted and cannot be accessed.
nl_NL: De tabel is beschadigd en kan niet worden benaderd.

en: Theme
nl_NL: Thema

en: Themes cron jobs
nl_NL: Thema cron jobs

en: Themes items
nl_NL: Thema items

en: Themes meta
nl_NL: Thema meta

en: Themes options
nl_NL: Thema opties

en: Themes post types
nl_NL: Berichttypen van thema's

en: Themes tables
nl_NL: Thema tabellen

en: Themes transients
nl_NL: Thema transients

en: There is an issue with your license. Please check your license status in the settings.
nl_NL: Er is een probleem met uw licentie. Controleer alstublieft uw licentiestatus in de instellingen.

en: This action cannot be undone!
nl_NL: Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden!

en: This appears to be an invalid license key for %s.
nl_NL: Dit lijkt een ongeldige licentiesleutel te zijn voor %s.

en: This correction will be sent anonymously to our server
nl_NL: Deze correctie wordt anoniem naar onze server verzonden

en: This credit code has already been redeemed. Please close this pop-up and click the 'Refresh credits info' button to refresh your credit balance
nl_NL: Deze tegoedcode is al ingewisseld. Alstublieft, sluit deze pop-up en klik op de knop 'Tegoedinformatie verversen' om uw tegoedsaldo te verversen.

en: This method uses WordPress native functions for cleanup operations. This ensures compatibility with WordPress but may be slower. For example, when deleting trashed posts, this method will trigger all associated hooks and actions to delete related metadata, taxonomies, and other linked data, ensuring a thorough cleanup.
nl_NL: Deze methode gebruikt native WordPress-functies voor opschoonbewerkingen. Dit garandeert compatibiliteit met WordPress, maar kan langzamer zijn. Bijvoorbeeld, bij het verwijderen van prullenbakberichten, zal deze methode alle geassocieerde hooks en acties activeren om gerelateerde metadata, taxonomieën en andere gekoppelde gegevens te verwijderen, wat een grondige opschoning garandeert.

en: This method uses direct SQL queries for cleanup operations. This can be faster but may bypass some WordPress mechanisms. For example, when deleting trashed posts, this method will directly remove the posts from the database without triggering associated hooks and actions, which may leave related metadata, taxonomies, and other linked data intact and potentially lead to extra orphaned items.
nl_NL: Deze methode gebruikt directe SQL-query's voor opschoonbewerkingen. Dit kan sneller zijn, maar kan sommige WordPress-mechanismen omzeilen. Bijvoorbeeld, bij het verwijderen van prullenbakberichten, zal deze methode de berichten direct uit de database verwijderen zonder geassocieerde hooks en acties te activeren, wat gerelateerde metadata, taxonomieën en andere gekoppelde gegevens intact kan laten en mogelijk kan leiden tot extra weesitems.

en: This module tracks plugin and theme activity, including activation, deactivation, and uninstallation, and provides a complete history for debugging and site analysis.
nl_NL: Deze module volgt activiteiten van plugins en thema's, inclusief activering, deactivering en verwijdering, en biedt een volledige geschiedenis voor debugging en site-analyse.

en: This table cannot be converted because it belongs to WordPress core and is protected.
nl_NL: Deze tabel kan niet worden geconverteerd omdat deze tot WordPress core behoort en beschermd is.

en: This table is currently being converted in the background. Please check back later.
nl_NL: Deze tabel wordt momenteel op de achtergrond geconverteerd. Kom alstublieft later terug.

en: This will override any manual 'belongs to' corrections you have made. If you are unsure, leave this option disabled.
nl_NL: Dit overschrijft eventuele handmatige 'behoort bij' correcties die u heeft gemaakt. Als u twijfelt, laat deze optie dan uitgeschakeld.

en: Timeouts occurred:
nl_NL: Timeouts opgetreden:

en: Title
nl_NL: Titel

en: To
nl_NL: Tot

en: To access it, we created a separate plugin version under an annual pricing model, bundled with the Remote Scan feature and upcoming AI and cloud capabilities. As a lifetime customer, you can benefit from a 50% discount on the first purchase and all renewals (discount available for a limited time).
nl_NL: Om er toegang toe te krijgen, hebben we een aparte plugin-versie gemaakt onder een jaarlijks prijsmodel, gebundeld met de functie voor externe scans en aankomende AI- en cloudmogelijkheden. Als levenslange klant kunt u profiteren van 50% korting op de eerste aankoop en alle verlengingen (korting beschikbaar voor een beperkte tijd).

en: To optimize
nl_NL: Te optimaliseren

en: To repair
nl_NL: Te repareren

en: Today's usage
nl_NL: Gebruik vandaag

en: Too many items to send due to your server limitation. Trimmed items:
nl_NL: Te veel items om te verzenden vanwege uw serverbeperking. Ingekorte items:

en: Total Tasks
nl_NL: Totaal aantal taken

en: Total activities
nl_NL: Totaal aantal activiteiten

en: Total columns
nl_NL: Totaal aantal kolommen

en: Total credits used:
nl_NL: Totaal aantal gebruikte credits:

en: Total cron jobs
nl_NL: Totaal aantal cron jobs

en: Total disk space wasted by table overhead, which can be recovered by optimizing the table.
nl_NL: Totale schijfruimte verspild door tabel-overhead, die kan worden hersteld door de tabel te optimaliseren.

en: Total forced timeouts:
nl_NL: Totaal aantal geforceerde timeouts:

en: Total options
nl_NL: Totaal aantal opties

en: Total post meta
nl_NL: Totaal berichtmeta

en: Total post types
nl_NL: Totaal aantal berichttypen

en: Total rows
nl_NL: Totaal aantal rijen

en: Total tables
nl_NL: Totaal aantal tabellen

en: Total timeouts:
nl_NL: Totaal aantal timeouts:

en: Total transients
nl_NL: Totaal aantal transients

en: Total user meta
nl_NL: Totaal gebruikersmeta

en: Track tables rows & columns changes
nl_NL: Volg wijzigingen in rijen & kolommen van tabellen

en: Track total DB size and table count over time; drill into daily or monthly changes.
nl_NL: Volg de totale DB-grootte en het aantal tabellen in de tijd; zoom in op dagelijkse of maandelijkse wijzigingen.

en: Transient name
nl_NL: Transient naam

en: Transients below are expired. You can safely delete them.
nl_NL: Onderstaande transients zijn verlopen. U kunt ze veilig verwijderen.

en: Transients with autoload enabled also increase the autoload size. Check the Transients tab as well.
nl_NL: Transients met autoload ingeschakeld verhogen ook de autoload-grootte. Controleer ook het tabblad Transients.

en: Trashed comments
nl_NL: Reacties in prullenbak

en: Trashed posts
nl_NL: Berichten in prullenbak

en: Try changing the filters or search term
nl_NL: Probeer de filters of zoekterm te wijzigen

en: Tune scan depth and resource usage to fit your hosting limits.
nl_NL: Stem scandiepte en resourcegebruik af op uw hostinglimieten.

en: Twice daily
nl_NL: Twee keer per dag

en: Unapproved comments
nl_NL: Niet-goedgekeurde reacties

en: Unauthorized! Insufficient permissions.
nl_NL: Niet gemachtigd! Onvoldoende rechten.

en: Unauthorized! You should be logged in.
nl_NL: Niet gemachtigd! U moet ingelogd zijn.

en: Uninstall
nl_NL: Verwijderen

en: Uninstall old versions
nl_NL: Oude versies verwijderen

en: Uninstall previous versions?
nl_NL: Vorige versies verwijderen?

en: Unique
nl_NL: Uniek

en: Unknown
nl_NL: Onbekend

en: Unknown action
nl_NL: Onbekende actie

en: Unknown error occurred!
nl_NL: Onbekende fout opgetreden!

en: Unknown plan
nl_NL: Onbekend plan

en: Unlimited
nl_NL: Onbeperkt

en: Unlimited Automated Tasks
nl_NL: Onbeperkte geautomatiseerde taken

en: Unlimited plan
nl_NL: Onbeperkt abonnement

en: Unlock Addons Activity Timeline
nl_NL: Ontgrendel Add-ons Activiteiten Tijdlijn

en: Unlock Advanced Filters
nl_NL: Ontgrendel Geavanceerde Filters

en: Unlock Advanced Filters:
nl_NL: Ontgrendel Geavanceerde Filters:

en: Unlock Cleanup Events Log
nl_NL: Ontgrendel Opschoon-gebeurtenissenlogboek

en: Unlock Database Analytics
nl_NL: Ontgrendel Database-analyses

en: Unlock Premium Automation
nl_NL: Ontgrendel Premium Automatisering

en: Unlock Tables Analytics
nl_NL: Ontgrendel Tabellen-analyses

en: Unlock the Action Scheduler Cleanup
nl_NL: Ontgrendel de Action Scheduler Opschoning

en: Unselect All
nl_NL: Alles deselecteren

en: Unselect all
nl_NL: Deselecteer alles

en: Unused
nl_NL: Ongebruikt

en: Unused comment meta
nl_NL: Ongebruikte reactiemeta

en: Unused commentmeta
nl_NL: Ongebruikte reactiemeta

en: Unused post meta
nl_NL: Ongebruikte berichtmeta

en: Unused postmeta
nl_NL: Ongebruikte berichtmeta

en: Unused relationships
nl_NL: Ongebruikte relaties

en: Unused term meta
nl_NL: Ongebruikte termmeta

en: Unused termmeta
nl_NL: Ongebruikte termmeta

en: Unused user meta
nl_NL: Ongebruikte gebruikersmeta

en: Unused usermeta
nl_NL: Ongebruikte gebruikersmeta

en: Up to 5 tasks
nl_NL: Tot 5 taken

en: Update balance
nl_NL: Saldo updaten

en: Update task
nl_NL: Taak bijwerken

en: Updated successfully!
nl_NL: Succesvol bijgewerkt!

en: Updating balance...
nl_NL: Saldo wordt geüpdatet...

en: Upgrade
nl_NL: Upgraden

en: Upgrade Now
nl_NL: Nu upgraden

en: Upgrade my license
nl_NL: Mijn licentie upgraden

en: Upgrade now
nl_NL: Nu upgraden

en: Upgrade to Premium
nl_NL: Upgraden naar Premium

en: Upgrade to Premium for the most accurate, safe database cleanup
nl_NL: Upgrade naar Premium voor de meest nauwkeurige, veilige database-opschoning

en: Upgrade to Premium to scan the items below and identify which plugin or theme they belong to.
nl_NL: Upgrade naar Premium om de onderstaande items te scannen en te identificeren bij welke plugin of welk thema ze horen.

en: Upgrade to create unlimited tasks with advanced features.
nl_NL: Upgrade om onbeperkte taken met geavanceerde functies aan te maken.

en: Upgrade to the Premium to access comprehensive database analytics.
nl_NL: Upgrade naar Premium voor toegang tot uitgebreide database-analyses.

en: Upgrade to the Premium to access comprehensive tables analytics.
nl_NL: Upgrade naar Premium voor toegang tot uitgebreide tabellen-analyses.

en: Upgrade to the Premium to access detailed logs of your cleanup tasks.
nl_NL: Upgrade naar Premium voor toegang tot gedetailleerde logs van uw opschoontaken.

en: Upgrade to the Premium to access the addons activity timeline.
nl_NL: Upgrade naar Premium voor toegang tot de add-ons activiteiten tijdlijn.

en: Upgrade to the Premium to clean up old or unused Action Scheduler data.
nl_NL: Upgrade naar Premium om oude of ongebruikte Action Scheduler gegevens op te schonen.

en: Upload Max Filesize
nl_NL: Maximale uploadgrootte

en: Uploads folder is not writable. Check permissions.
nl_NL: Uploadmap is niet schrijfbaar. Controleer de rechten.

en: Use a maximum of 200 lowercase letters, numbers, hyphens, and underscores only.
nl_NL: Gebruik maximaal 200 kleine letters, cijfers, koppeltekens en alleen underscores.

en: Use code
nl_NL: Gebruik code

en: Use credits
nl_NL: Tegoeden gebruiken

en: Use full CPU power
nl_NL: Gebruik volledige CPU-kracht

en: User ID
nl_NL: Gebruikers ID

en: User meta
nl_NL: Gebruikersmeta

en: Username
nl_NL: Gebruikersnaam

en: Valid prefix
nl_NL: Geldige prefix

en: Value
nl_NL: Waarde

en: Value must be between %1$s and %2$s
nl_NL: Waarde moet tussen %1$s en %2$s liggen

en: Value must be between %1$s and %2$s, or 0 for the default value.
nl_NL: Waarde moet tussen %1$s en %2$s liggen, of 0 voor de standaardwaarde.

en: Variations no longer attached to any parent product.
nl_NL: Variaties die niet langer gekoppeld zijn aan een hoofdproduct.

en: Version
nl_NL: Versie

en: View
nl_NL: Bekijk

en: View %1$s items (%2$s)
nl_NL: %1$s items bekijken (%2$s)

en: View charts by day or month
nl_NL: Bekijk grafieken per dag of maand

en: View detailed logs for every scheduled task you create.
nl_NL: Bekijk gedetailleerde logs voor elke geplande taak die u aanmaakt.

en: View documentation
nl_NL: Bekijk documentatie

en: Visibility
nl_NL: Zichtbaarheid

en: WOptimize is the ultimate solution to clean and speed up your WooCommerce store, it removes old orders, expired sessions, orphaned product and customer data, stale carts and caches, then optimizes what remains, all on autopilot.
nl_NL: WOptimize is de ultieme oplossing om uw WooCommerce winkel op te ruimen en te versnellen; het verwijdert oude bestellingen, verlopen sessies, weesproduct- en klantgegevens, verouderde winkelwagens en caches, en optimaliseert vervolgens wat overblijft, alles op de automatische piloot.

en: WP options
nl_NL: WP opties

en: WP post types
nl_NL: WP-berichttypen

en: WP tables
nl_NL: WP tabellen

en: We built WOptimize, an advanced cleaner that hunts down WooCommerce bloat and clears it in one click: Old orders, Orphaned products/customers meta, expired sessions, etc.
nl_NL: Wij hebben WOptimize gebouwd, een geavanceerde opschoner die WooCommerce-overbodige data opspoort en deze met één klik verwijdert: Oude bestellingen, weesproduct-/klantmeta, verlopen sessies, enz.

en: We couldn't verify your license. Please check that your license key is active for the current website.
nl_NL: We konden uw licentie niet verifiëren. Controleer alstublieft of uw licentiesleutel actief is voor de huidige site.

en: We have introduced a new Remote Scan feature, designed to detect orphaned database items with much higher accuracy. Because this feature requires ongoing infrastructure and maintenance costs, %1$sit is not included in the lifetime plan%2$s.
nl_NL: We hebben een nieuwe functie voor externe scans geïntroduceerd, ontworpen om verweesde database-items met veel hogere nauwkeurigheid te detecteren. Omdat deze functie voortdurende infrastructuur- en onderhoudskosten met zich meebrengt, %1$sis deze niet inbegrepen in het levenslange abonnement%2$s.

en: When enabled, the plugin automatically counts cleanable items and estimates the potential space savings. You can disable it for items with a large number of entries to improve performance.
nl_NL: Indien ingeschakeld, telt de plugin automatisch opschoonbare items en schat het de potentiële ruimtebesparing. U kunt dit uitschakelen voor items met een groot aantal vermeldingen om de prestaties te verbeteren.

en: When enabled, the plugin will utilize the full CPU power during scans, which may lead to faster scan times but could impact server performance. Disabling this option will make the plugin use less CPU, potentially reducing performance impact on your server during scans.
nl_NL: Indien ingeschakeld, gebruikt de plugin de volledige CPU-kracht tijdens scans, wat kan leiden tot snellere scantijden maar de serverprestaties kan beïnvloeden. Het uitschakelen van deze optie zorgt ervoor dat de plugin minder CPU gebruikt, wat de impact op de prestaties van uw server tijdens scans mogelijk vermindert.

en: Where to find my credit codes?
nl_NL: Waar vind ik mijn creditcodes?

en: Where to track my credits usage?
nl_NL: Waar kunt u uw creditgebruik volgen?

en: Whether a post type is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users
nl_NL: Of een berichttype bedoeld is voor openbaar gebruik, via de admin-interface of door front-end gebruikers

en: Who uses this item?
nl_NL: Wie gebruikt dit item?

en: Will not be cleaned
nl_NL: Wordt niet opgeschoond

en: WooCommerce customer-lookup rows referencing users that no longer exist.
nl_NL: WooCommerce klantzoekrijen die verwijzen naar gebruikers die niet langer bestaan.

en: WooCommerce is not installed or activated. Please install and activate WooCommerce to use this feature.
nl_NL: WooCommerce is niet geïnstalleerd of geactiveerd. Installeer en activeer alstublieft WooCommerce om deze functie te gebruiken.

en: WordPress file system API is not initialized.
nl_NL: WordPress bestandssysteem API is niet geïnitialiseerd.

en: Yes
nl_NL: Ja

en: You are at position %d in the queue.
nl_NL: U staat op positie %d in de wachtrij.

en: You are now using the newest premium version of the plugin, would you like to import your data from the previous version?
nl_NL: U gebruikt nu de nieuwste premium versie van de plugin, wilt u uw gegevens importeren vanuit de vorige versie?

en: You are on the %s.
nl_NL: U zit op het %s.

en: You can edit the scan results to correctly associate items with their respective plugins or themes if you are certain of their belonging.
nl_NL: U kunt de scanresultaten bewerken om items correct te associëren met hun respectievelijke plugins of thema's als u zeker bent van hun herkomst.

en: You can save:
nl_NL: U kunt besparen:

en: You can upgrade to the full Version 4, which includes the Remote Scan and Cloud features, available on an annual subscription.
nl_NL: U kunt upgraden naar de volledige Versie 4, die de Externe Scan en Cloud-functies omvat, beschikbaar via een jaarlijks abonnement.

en: You disabled this module. Please enable it in the settings to start recording addon activities.
nl_NL: U heeft deze module uitgeschakeld. Schakel deze in bij de instellingen om te beginnen met het registreren van add-on activiteiten.

en: You disabled this module. Please enable it in the settings to track database changes.
nl_NL: U heeft deze module uitgeschakeld. Schakel deze in bij de instellingen om databasewijzigingen te volgen.

en: You don't have any tasks matching the selected filter.
nl_NL: U heeft geen taken die overeenkomen met het geselecteerde filter.

en: You don't have enough credits to send additional remote requests.
nl_NL: U heeft niet genoeg credits om extra externe aanvragen te sturen.

en: You have %d remaining credits to use.
nl_NL: U heeft nog %d tegoeden te gebruiken.

en: You have been using %s for more than 1 week. Would you mind taking a few seconds to give it a 5-star rating on WordPress? Thank you in advance :)
nl_NL: U gebruikt %s al meer dan 1 week. Zou u een paar seconden willen nemen om het een 5-sterren waardering te geven op WordPress? Dank u wel bij voorbaat :)

en: You have been using the "Advanced DB Cleaner" for more than 1 week. Would you mind taking a few seconds to give it a 5-star rating on WordPress? Thank you in advance :)
nl_NL: U gebruikt "Advanced DB Cleaner" al meer dan 1 week. Zou u een paar seconden willen nemen om het een 5-sterren waardering te geven op WordPress? Dank u wel bij voorbaat :)

en: You have chosen to submit your manual corrections to the plugin server. To change this, please navigate to the plugin settings page
nl_NL: U heeft ervoor gekozen om uw handmatige correcties naar de plugin-server te verzenden. Navigeer naar de plugin-instellingenpagina om dit te wijzigen

en: You have reached your daily limit for remote server requests. Please wait for your credits to reset or upgrade your license for a higher limit.
nl_NL: U heeft uw dagelijkse limiet voor externe serververzoeken bereikt. Wacht tot uw credits zijn gereset of upgrade uw licentie voor een hogere limiet.

en: You have reached your daily limit for remote server requests. Please wait for your credits to reset.
nl_NL: U heeft uw dagelijkse limiet voor aanvragen naar externe servers bereikt. Wacht alstublieft tot uw credits zijn gereset.

en: You have used all your total credits. Buy more credits or redeem a credit code to continue using the remote scan.
nl_NL: U heeft al uw totale credits gebruikt. Koop meer credits of wissel een creditcode in om de externe scan te blijven gebruiken.

en: You manually corrected this items!
nl_NL: U heeft deze items handmatig gecorrigeerd!

en: You must first activate your plugin license before redeeming a credit code.
nl_NL: U moet eerst uw plugin licentie activeren voordat u een tegoedcode kunt inwisselen.

en: You must first activate your plugin license before synchronizing your balance.
nl_NL: U moet eerst uw pluginlicentie activeren voordat u uw saldo synchroniseert.

en: You're using the Free version
nl_NL: U gebruikt de gratis versie

en: You're using the Premium version
nl_NL: U gebruikt de Premium versie

en: Your "Advanced DB Cleaner Pro" has been upgraded to version 4.x, a major update featuring a new architecture, a redesigned interface, and many new features.
nl_NL: Uw "Advanced DB Cleaner Pro" is geüpgraded naar versie 4.x, een belangrijke update met een nieuwe architectuur, een opnieuw ontworpen interface en vele nieuwe functies.

en: Your %1$sAdvanced DB Cleaner Pro%2$s has been upgraded to version 4.x, a major update featuring a new architecture, a redesigned interface, and many new features.
nl_NL: Uw %1$sAdvanced DB Cleaner Pro%2$s is geüpgraded naar versie 4.x, een belangrijke update met een nieuwe architectuur, een opnieuw ontworpen interface en vele nieuwe functies.

en: Your autoload size (%1$s) exceeds your WordPress recommendation (%2$s). Reducing it may improve performance.
nl_NL: Uw autoload-grootte (%1$s) overschrijdt de aanbeveling van WordPress (%2$s). Het verminderen hiervan kan de prestaties verbeteren.

en: Your balance has been synchronized.
nl_NL: Uw saldo is gesynchroniseerd.

en: Your license does not match this product. Please deactivate and enter a valid license key for Advanced Database Cleaner.
nl_NL: Uw licentie komt niet overeen met dit product. Deactiveer deze en voer een geldige licentiesleutel in voor Advanced Database Cleaner.

en: Your license has been disabled. Please note that this license will no longer receive updates. (contact support if you think this is a mistake)
nl_NL: Uw licentie is uitgeschakeld. Houd er rekening mee dat deze licentie geen updates meer ontvangt. (neem contact op met support als u denkt dat dit een vergissing is)

en: Your license has expired. Please renew it to continue receiving updates and support. Click the 'My Account' link below to access your account and renew your license.
nl_NL: Uw licentie is verlopen. Verleng deze alstublieft om updates en ondersteuning te blijven ontvangen. Klik op de link 'Mijn account' hieronder om toegang te krijgen tot uw account en uw licentie te verlengen.

en: Your license is expiring soon. It should automatically renew if your payment method is valid.
nl_NL: Uw licentie verloopt binnenkort. Deze zou automatisch moeten verlengen als uw betaalmethode geldig is.

en: Your license is inactive for this site. Please deactivate it and activate it again.
nl_NL: Uw licentie is niet actief voor deze site. Deactiveer deze en activeer opnieuw.

en: Your license is invalid. Please deactivate and enter a valid license key.
nl_NL: Uw licentie is ongeldig. Deactiveer deze en voer een geldige licentiesleutel in.

en: Your license is not active for this URL.
nl_NL: Uw licentie is niet actief voor deze URL.

en: Your license key has been deactivated.
nl_NL: Uw licentiesleutel is gedeactiveerd.

en: Your license key has been disabled.
nl_NL: Uw licentiesleutel is uitgeschakeld.

en: Your license key has expired.
nl_NL: Uw licentiesleutel is verlopen.

en: Your license key has reached its activation limit. Please deactivate it on any unused sites to be able to use it again, or consider upgrading your license to allow more activations.
nl_NL: Uw licentiesleutel heeft de activeringslimiet bereikt. Deactiveer deze op ongebruikte sites om deze opnieuw te kunnen gebruiken, of overweeg uw licentie te upgraden om meer activeringen toe te staan.

en: Your license key is invalid.
nl_NL: Uw licentiesleutel is ongeldig.

en: [Filter applied]
nl_NL: [Filter toegepast]

en: [In main site]
nl_NL: [In hoofdsite]

en: [Server time]
nl_NL: [Servertijd]

en: canceled
nl_NL: geannuleerd

en: check logs
nl_NL: controleer logs

en: complete
nl_NL: voltooid

en: corrected items:
nl_NL: gecorrigeerde items:

en: day
nl_NL: dag

en: days
nl_NL: dagen

en: e.g. My Custom Plugin
nl_NL: bijv. Mijn Aangepaste Plugin

en: e.g. my-custom-plugin
nl_NL: bijv. mijn-aangepaste-plugin

en: failed
nl_NL: mislukt

en: files
nl_NL: bestanden

en: hour
nl_NL: uur

en: hours
nl_NL: uren

en: in total
nl_NL: in totaal

en: items cleaned
nl_NL: items opgeschoond

en: items selected
nl_NL: items geselecteerd

en: items to clean up
nl_NL: items om op te schonen

en: just now
nl_NL: zojuist

en: mins
nl_NL: min

en: month
nl_NL: maand

en: months
nl_NL: maanden

en: more
nl_NL: meer

en: n/a
nl_NL: n.v.t.

en: never
nl_NL: nooit

en: of
nl_NL: van

en: of data
nl_NL: aan data

en: orphaned
nl_NL: verweesd

en: per post
nl_NL: per bericht

en: secs
nl_NL: sec

en: skipped
nl_NL: overgeslagen

en: view
nl_NL: bekijk

en: weeks
nl_NL: weken

en: with invalid prefix
nl_NL: met ongeldige prefix

en: year
nl_NL: jaar

en: years
nl_NL: jaren
